Xfce Apps - en to sk translation catalogue (199 entries)

en: Version information
sk: Informácie o verzii

en: Start in fullscreen mode
sk: Spustiť v režime na celú obrazovku

en: Start a slideshow
sk: Spustiť prezentáciu

en: Show settings dialog
sk: Zobraziť dialógové okno s nastaveniami

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
sk: %s: %s
    
    Skúste %s --help pre zobrazenie zoznamu
    dostupných možností príkazového riadka.

en: Image Viewer
sk: Prehliadač obrázkov

en: Could not save file
sk: Nie je možné uložiť súbor

en: Some files could not be opened: see the text logs for details
sk: Niektoré súbory nebolo možné otvoriť: podrobnosti sú v textových log súboroch

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
sk: Pri odstraňovaní obrázka '%s' z disku sa vyskytla chyba

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
sk: Pri odosielaní obrázka '%s' do koša sa vyskytla chyba

en: _File
sk: _Súbor

note: Icon-name
en: _Open...
sk: _Otvoriť...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
sk: Otvoriť obrázok

note: Icon-name
en: _Save copy...
sk: _Uložiť kópiu...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
sk: Uložiť kópiu obrázku

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
sk: Zobraziť vlastnosti súboru

note: Icon-name
en: _Print...
sk: _Tlačiť...

note: Icon-name
en: _Edit
sk: _Upraviť

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
sk: Upraviť tento obrázok

note: Icon-name
en: _Close
sk: _Zavrieť

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
sk: Zavrieť tento obrázok

note: Icon-name
en: _Quit
sk: _Koniec

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
sk: Ukončiť Ristretto

en: _Copy image to clipboard
sk: _Skopírovať obrázok do schránky

en: _Open with
sk: _Otvoriť pomocou

en: _Sort by
sk: _Zoradiť podľa

note: Icon-name
en: _Delete
sk: _Zmazať

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
sk: Zmazať tento obrázok z disku

note: Icon-name
en: _Clear private data...
sk: _Vymazať súkromné dáta...

note: Icon-name
en: _Preferences...
sk: _Predvoľby...

en: _View
sk: _Zobraziť

note: Icon-name
en: _Fullscreen
sk: _Na celú obrazovku

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
sk: Prepnúť na celú obrazovku

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
sk: _Opustiť režim na celú obrazovku

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
sk: Opustiť režim na celú obrazovku

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
sk: Nastaviť ako _tapetu...

en: _Zoom
sk: _Priblíženie

note: Icon-name
en: Zoom _In
sk: _Zväčšiť

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
sk: Zväčšiť

note: Icon-name
en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
sk: Zmenšiť

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
sk: _Prispôsobiť priblíženie

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
sk: Prispôsobiť priblíženie oknu

note: Icon-name
en: _Normal Size
sk: _Normálna veľkosť

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
sk: Priblížiť na 100%

en: _Default Zoom
sk: _Predvolené priblíženie

en: _Rotation
sk: _Otočenie

note: Icon-name
en: Rotate _Right
sk: Otočiť dop_rava

note: Icon-name
en: Rotate _Left
sk: Otočiť doľa_va

en: _Flip
sk: P_revrátiť

en: Flip _Horizontally
sk: Prevrátiť _vodorovne

en: Flip _Vertically
sk: Prevrátiť zv_islo

en: _Go
sk: _Prejsť

note: Icon-name
en: _Forward
sk: Ď_alej

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
sk: Ďalší obrázok

note: Icon-name
en: _Back
sk: _Späť

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
sk: Predchádzajúci obrázok

note: Icon-name
en: F_irst
sk: _Prvý

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
sk: Prvý obrázok

note: Icon-name
en: _Last
sk: _Posledný

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
sk: Posledný obrázok

en: _Help
sk: P_omocník

note: Icon-name
en: _Contents
sk: _Obsah

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
sk: Zobraziť užívateľský manuál ristretto

note: Icon-name
en: _About
sk: _O programe

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
sk: Zobraziť informácie o programe ristretto

en: _Position
sk: _Umiestnenie

en: _Size
sk: _Veľkosť

en: Thumbnail Bar _Position
sk: _Pozícia panelu náhľadov

en: Thumb_nail Size
sk: _Veľkosť náhľadov

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
sk: _Opustiť zobrazenie na celú obrazovku

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
sk: Zobraziť _panel nástrojov

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
sk: Zobraziť panel náhľadov

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
sk: Zobraziť panel _stavov

note: Icon-name
en: file name
sk: názov súboru

note: Icon-name
en: file type
sk: typ súboru

note: Icon-name
en: date
sk: dátum

note: Icon-name
en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Top
sk: Vrch

en: Bottom
sk: Spodok

en: Very Small
sk: Veľmi malá

en: Smaller
sk: Menšia

en: Small
sk: Malá

en: Normal
sk: Normálna

en: Large
sk: Veľká

en: Larger
sk: Väčšia

en: Very Large
sk: Veľmi veľká

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
sk: _Inteligentné priblíženie

en: Images
sk: Obrázky

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
sk: _Spustiť

en: Play slideshow
sk: Spustiť prezentáciu

en: _Pause
sk: _Pozastaviť

en: Pause slideshow
sk: Pozastaviť prezentáciu

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
sk: _Nedávno použité

en: Recently used
sk: _Nedávno použité

en: Press open to select an image
sk: Stlačte tlačidlo Otvoriť pre výber obrázka

en: Open With Other _Application...
sk: Otvoriť s inou _aplikáciou...

en: Empty
sk: Prázdne

en: Loading...
sk: Načítavanie...

en: Choose 'set wallpaper' method
sk: Zvoliť metódu 'nastaviť pozadie'

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
sk: Nastaví, ktorý systém aktuálne spravuje pracovnú plochu.
    Toto nastavenie určuje metódu, ktorú <i>Ristretto</i> použije 
    pre nastavenie pozadia pracovnej plochy.

en: None
sk: Žiadne

en: Developers:
sk: Vývojári:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
sk: Ristretto je prehliadač obrázkov pre pracovné prostredie Xfce.

en: Open image
sk: Otvoriť obrázok

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Save copy
sk: Uložiť kópiu

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
sk: Naozaj chcete odoslať obrázok '%s' do koša?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
sk: Naozaj chcete zmazať obrázok '%s' z disku?

en: _Do not ask again for this session
sk: _Nepýtať sa ma znovu počas tejto relácie

en: Edit with
sk: Upraviť s

en: Open %s and other files of type %s with:
sk: Otvoriť %s a ostatné súbory typu %s s:

en: Use as _default for this kind of file
sk: Použiť ako _predvolené pre tento typ súboru

en: Recommended Applications
sk: Odporúčané aplikácie

en: Other Applications
sk: Ostatné aplikácie

en: Orientation
sk: _Orientácia

en: The orientation of the iconbar
sk: Orientácia panelu s ikonami

en: Icon Bar Model
sk: Model panelu ikon

en: Model for the icon bar
sk: Model pre panel ikon

en: Active
sk: Aktívne

en: Active item index
sk: Index aktívnej položky

en: Show Text
sk: Zobraziť text

en: Scrolled window
sk: Rolované okno

en: Scrolled window icon bar is placed into
sk: Rolovacie okno obsahujúce lištu s ikonami

en: Active item fill color
sk: Farba výplne aktívnej položky

en: Active item border color
sk: Farba okraja aktívnej položky

en: Active item text color
sk: Farba textu aktívnej položky

en: Cursor item fill color
sk: Farba výplne položky kurzora

en: Cursor item border color
sk: Farba okraja položky kurzora

en: Cursor item text color
sk: Farba textu položky kurzora

en: Time range to clear:
sk: Obdobie na vymazanie:

en: Cleanup
sk: Vymazať

en: Last Hour
sk: Posledná hodina

en: Last Two Hours
sk: Posledné dve hodiny

en: Last Four Hours
sk: Posledné štyri hodiny

en: Today
sk: Dnes

en: Everything
sk: Všetko

en: _Apply
sk: _Použiť

en: Clear private data
sk: Vymazať súkromné dáta

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Override background color:
sk: Určiť farbu pozadia:

en: Quality
sk: Kvalita

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
sk: Ak je táto možnosť povolená, maximálna kvalita bude limitovaná veľkosťou obrazovky.

en: Limit rendering quality
sk: Limit kvality vykresľovania

en: Fullscreen
sk: Na celú obrazovku

en: Thumbnails
sk: Náhľady

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
sk: Panel s náhľadmi môže byť automatický skrytý, ak je okno zobrazené v režime celej obrazovky.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
sk: Skryť panel náhľadov pri zobrazení na celú obrazovku

en: Clock
sk: Hodiny

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
sk: Zobraziť analógové hodiny zobrazujúce aktuálny čas, ak je okno zobrazené v režime celej obrazovky.

en: Show Fullscreen Clock
sk: Zobraziť hodiny na celej obrazovke

en: Mouse cursor
sk: Kurzor myši

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
sk: Kurzor myši môže byť automaticky skrytý po určenej dobe nečinnosti,
    keď je okno v režime na celú obrazovku.

en: Period of inactivity (seconds):
sk: Doba nečinnosti (v sekundách):

en: Slideshow
sk: Premietanie snímkov

en: Timeout
sk: Časový limit

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
sk: Doba, počas ktorej je zobrazený jeden snímok pri premietaní
    (v sekundách)

en: Control
sk: Ovládanie

en: Scroll wheel
sk: Koliesko myši

en: Invert zoom direction
sk: Obrátiť smer približovania

en: Behaviour
sk: Správanie

en: Startup
sk: Pri spustení

en: Maximize window on startup when opening an image
sk: Maximalizovať okno pri spustení počas otvárania obrázka

en: Wrap around images
sk: Obrázky prehliadať dookola

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Image Viewer Preferences
sk: Predvoľby prehliadača obrázkov

en: <b>Name:</b>
sk: <b>Názov:</b>

en: <b>Kind:</b>
sk: <b>Typ:</b>

en: <b>Modified:</b>
sk: <b>Čas zmeny:</b>

en: <b>Accessed:</b>
sk: <b>Čas prístupu:</b>

en: <b>Size:</b>
sk: <b>Veľkosť:</b>

en: General
sk: Všeobecné

en: Image
sk: Obrázok

en: <b>Date taken:</b>
sk: <b>Dátum získania:</b>

en: %s - Properties
sk: %s - Vlastnosti

en: No supported image type found in the directory
sk: V adresári nebol nájdený žiadny podporovaný typ obrázka

en: Directory only partially loaded
sk: Adresár je načítaný len čiastočne

en: Could not load directory
sk: Nepodarilo sa načítať adresár

en: Unsupported mime type
sk: Nepodporovaný typ internetového média

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
sk: V tejto relácii nie je možné kontaktovať službu thumbnailer-service, náhľady nebudú vytvorené.
    
    Tieto problémy môžete vyriešiť inštaláciou aplikácie <b>Tumbler</b> alebo iného <i>démona pre vytváranie náhľadov</i>.

en: Do _not show this message again
sk: Túto správu už nabudúce _nezobrazovať

en: Style:
sk: Štýl:

en: Apply to all workspaces
sk: Použiť na všetky pracovné plochy

en: Set as wallpaper
sk: Nastaviť ako tapetu

en: Auto
sk: Automatický

en: Centered
sk: Na stred

en: Tiled
sk: Dlaždice

en: Stretched
sk: Roztiahnutý

en: Scaled
sk: Prispôsobený

en: Zoomed
sk: Zväčšený

en: Ristretto Image Viewer
sk: Prehliadač obrázkov Ristretto

en: Look at your images easily
sk: Prezerajte obrázky jednoduchšie

en: Fast and lightweight image viewer
sk: Rýchly a nenáročný prehliadač obrázkov

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
sk: Prehliadač obrázkov Ristretto je aplikácia, ktorú môžete použiť na zobrazenie a prechádzanie obrázkami, spustenie prezentácie obrázkov, otvorenie obrázkov v inej aplikácii, ako napr. editor obrázkov, alebo nastaviť obrázok ako tapetu plochy.
