Xfce Apps - en to sl translation catalogue (204 entries)

en: Version information
sl: Informacije o različici

en: Start in fullscreen mode
sl: Zaženi v celozaslonskem načinu

en: Start a slideshow
sl: Zaženi projekcijo

en: Show settings dialog
sl: Prikaži nastavitveni dialog

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
sl: %s: %s
    
    Preizkusite %s --pomoč za ogled
    vseh možnosti ukazne vrstice.

en: Image Viewer
sl: Pregledovalnik slik

en: Could not save file
sl: Datoteke ni bilo mogoče shraniti

en: Some files could not be opened: see the text logs for details
sl: Nekaterih datotek ni bilo mogoče odpreti: za podrobnosti preverite dnevnik

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
sl: Pri brisanju slike '%s' se je zgodila napaka

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
sl: Pri prestavljanju slike '%s' v koš se je zgodila napaka

en: _File
sl: _Datoteka

note: Icon-name
en: _Open...
sl: _Odpri...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
sl: Odpri sliko

note: Icon-name
en: _Save copy...
sl: _Shrani kopijo...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
sl: Shrani kopijo slike

note: Icon-name
en: Proper_ties...
sl: Las_tnosti...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
sl: Prikaži nastavitve datoteke

note: Icon-name
en: _Print...
sl: _Natisni...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Print the current image
sl: Natisni trenutno sliko

note: Icon-name
en: _Edit
sl: _Uredi

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
sl: Uredi to sliko

note: Icon-name
en: _Close
sl: _Zapri

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
sl: Zapri sliko

note: Icon-name
en: _Quit
sl: _Izhod

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
sl: Izhod iz Ristretta

en: _Copy image to clipboard
sl: _Kopiraj sliko na odložišče

en: _Open with
sl: _Odpri z

en: _Sort by
sl: _Sortiraj po

note: Icon-name
en: _Delete
sl: _Izbriši

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
sl: Izbriši sliko z diska

note: Icon-name
en: _Clear private data...
sl: Pobriši zasebne podatke

note: Icon-name
en: _Preferences...
sl: Nastavitve...

en: _View
sl: _Pogled

note: Icon-name
en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
sl: Preklopi na celozaslonski način

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
sl: _Zapusti Celozaslonski način

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
sl: Določi kot ozadje...

en: _Zoom
sl: _Povečava

note: Icon-name
en: Zoom _In
sl: _Približaj

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
sl: Približaj

note: Icon-name
en: Zoom _Out
sl: _Oddalji

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
sl: Odalji

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
sl: _Prilagodi povečavo

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
sl: Prilagodi povečavo velikosti okna

note: Icon-name
en: _Normal Size
sl: _Originalna velikost

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
sl: Spremeni povečavo na 100%

en: _Default Zoom
sl: _Privzeta povečava

en: _Rotation
sl: Ob_račanje

note: Icon-name
en: Rotate _Right
sl: Zavrti _Desno

note: Icon-name
en: Rotate _Left
sl: Zavrti _Levo

en: _Flip
sl: _Zrcali

en: Flip _Horizontally
sl: Zrcali vodo_ravno

en: Flip _Vertically
sl: Zrcali na_vpično

en: _Go
sl: Poj_di

note: Icon-name
en: _Forward
sl: _Naprej

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
sl: Naslednja slika

note: Icon-name
en: _Back
sl: _Nazaj

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
sl: Prejšnja slika

note: Icon-name
en: F_irst
sl: Prva

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
sl: Prva slika

note: Icon-name
en: _Last
sl: Zadnja

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
sl: Zadnja slika

en: _Help
sl: Po_moč

note: Icon-name
en: _Contents
sl: _Vsebina

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
sl: Odpri ristretto uporabniški priročnik

note: Icon-name
en: _About
sl: _O programu

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
sl: Pokaži informacije o programu ristretto

en: _Position
sl: _Položaj

en: _Size
sl: _Velikost

en: Thumbnail Bar _Position
sl: _Položaj vrstice s sličicami

en: Thumb_nail Size
sl: Velikost sličic

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
sl: Zapusti _Celozaslonski način

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
sl: Prikaži orodno vr_stico

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
sl: Prikaži vrs_tico s sličicami

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
sl: Prikaži statusno vrstico

note: Icon-name
en: file name
sl: ime datoteke

note: Icon-name
en: file type
sl: vrsta datoteke

note: Icon-name
en: date
sl: datum

note: Icon-name
en: Left
sl: Leva

en: Right
sl: Desna

en: Top
sl: Vrh

en: Bottom
sl: Dno

en: Very Small
sl: Zelo majhno

en: Smaller
sl: Manjše

en: Small
sl: Majhno

en: Normal
sl: Normalno

en: Large
sl: Veliko

en: Larger
sl: Večje

en: Very Large
sl: Zelo veliko

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
sl: _Pametna povečava

en: Images
sl: Slike

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
sl: _Predvajaj

en: Play slideshow
sl: Predvajaj diaprojekcijo

en: _Pause
sl: _Ustavi

en: Pause slideshow
sl: Ustavi diaprojekcijo

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
sl: _Nedavno uporabljene

en: Recently used
sl: Nedavno uporabljene

en: Press open to select an image
sl: Za izbiro slike kliknite na odpri

en: Open With Other _Application...
sl: Odpri z drugim progr_amom

en: Empty
sl: Prazno

en: Loading...
sl: Nalagam...

en: Choose 'set wallpaper' method
sl: Izberi metodo nastavitve ozadja

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _OK
sl: _V redu

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
sl: Nastavi sistem, ki trenutno upravlja z vašim namizjem. 
    Ta nastavitev določi metodo, ki jo bo <i>Ristretto</i> uporabil
    za nastavitev ozadja namizja.

en: None
sl: Noben

en: Developers:
sl: Razvijalci:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
sl: Ristretto je pregledovalnik slik za Xfce namizno okolje.

en: Open image
sl: Odpri sliko

en: _Open
sl: _Odpri

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: Save copy
sl: Shrani kopijo

en: _Save
sl: _Shrani

en: Failed to print the image
sl: Tiskanje slike ni uspelo

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
sl: Ste prepričani, da želite prestaviti sliko '%s' v koš?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati sliko '%s' z diska?

en: _Do not ask again for this session
sl: _Tega več ne sprašuj med izvajanjem te seje

en: Edit with
sl: Uredi z

en: Open %s and other files of type %s with:
sl: Odpri %s in druge datoteke vrste %s z:

en: Use as _default for this kind of file
sl: Uporabi kot privzeto za te vrste _datotek

en: Recommended Applications
sl: Priporočeni programi

en: Other Applications
sl: Drugi programi

en: Orientation
sl: Orientacija

en: The orientation of the iconbar
sl: Orientacija vrstice z ikonami

en: Icon Bar Model
sl: Model vrstice z ikonami

en: Model for the icon bar
sl: Model za vrstico z ikonami

en: Active
sl: Aktiven

en: Active item index
sl: Indeks aktivnega predmeta

en: Show Text
sl: Prikaži besedilo

en: Scrolled window
sl: Pomaknjeno okno

en: Scrolled window icon bar is placed into
sl: Pomaknjeno okno v katerega je vstavljena vrstica z ikonami

en: Active item fill color
sl: Barva polnila aktivnega predmeta

en: Active item border color
sl: Barva roba aktivnega predmeta

en: Active item text color
sl: Barva teksta aktivnega predmeta

en: Cursor item fill color
sl: Barva polnila kurzorja

en: Cursor item border color
sl: Barva roba kurzorja

en: Cursor item text color
sl: Barva teksta kurzorja

en: Time range to clear:
sl: Časovno obdobje za izbris:

en: Cleanup
sl: Čiščenje

en: Last Hour
sl: Zadnja ura

en: Last Two Hours
sl: Zadnji dve uri

en: Last Four Hours
sl: Zadnje štiri ure

en: Today
sl: Danes

en: Everything
sl: Vse

en: _Apply
sl: Upor_abi

en: Clear private data
sl: Počisti zasebne podatke

en: Display
sl: Prikaz

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Override background color:
sl: Zamenjaj barvo ozadja:

en: Quality
sl: Kakovost

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
sl: Če je ta možnost vklopljena, bo največja kakovost like omejena na velikost zaslona.

en: Limit rendering quality
sl: Omeji kakovost izrisovanja

en: Fullscreen
sl: Cel zaslon

en: Thumbnails
sl: Sličice

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
sl: Vrstico s sličicami je mogoče samodejno skriti, kadar je izbran celozaslonski način.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
sl: Skrij sličice v celozaslonskem načinu

en: Clock
sl: Ura

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
sl: Prikaži analogno uro, ki prikazuje čas, kadar je izbran celozaslonski način

en: Show Fullscreen Clock
sl: Prikaži uro v celozaslonskem načinu

en: Mouse cursor
sl: Kazalec miške

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
sl: Miškin kazalec se lahko po določenem času sam skrije,
    kadar je okno v celozaslonskem načinu.

en: Period of inactivity (seconds):
sl: Čas neaktivnosti (v sekundah):

en: Slideshow
sl: Diaprojekcija

en: Timeout
sl: Časovna omejitev

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
sl: Časovno obdobje v kateri je prikazana posamezna slika med projekcijo (v skundah)

en: Control
sl: Nadzor

en: Scroll wheel
sl: Drsni kolešček

en: Invert zoom direction
sl: Zamenjaj smer povečave

en: Behaviour
sl: Obnašanje

en: Startup
sl: Zagon

en: Maximize window on startup when opening an image
sl: Povečaj okno ob zagonu, ko se slika odpre.

en: Wrap around images
sl: Ovij okoli slik

en: Desktop
sl: Namizje

en: Image Viewer Preferences
sl: Nastavitve pregledovalnika slik

en: <b>Name:</b>
sl: <b>Ime:</b>

en: <b>Kind:</b>
sl: <b>Vrsta:</b>

en: <b>Modified:</b>
sl: <b>Spremenjeno:</b>

en: <b>Accessed:</b>
sl: <b>Naložena:</b>

en: <b>Size:</b>
sl: <b>Velikost:</b>

en: General
sl: Splošno

en: Image
sl: Posnetek

en: <b>Date taken:</b>
sl: <b>Datum posnetka:</b>

en: %s - Properties
sl: %s - Nastavitve

en: No supported image type found in the directory
sl: V mapi ni bila najdena nobena podprta vrsta slike

en: Directory only partially loaded
sl: Mapa je le delno naložena

en: Could not load directory
sl: Mape ni bilo mogoče naložiti

en: Unsupported mime type
sl: Nepodprta vrsta MIME

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
sl: Storitev za prikaz sličic ni dosegljiva,
    zato sličic ni mogoče ustvariti.
    
    Namestite <b>Tumbler</b> ali drug <i>pritajeni program za sličice</i>,
    da bi odpravili to težavo.

en: Do _not show this message again
sl: Ne prikaži več tega spo_ročila

en: Style:
sl: Slog:

en: Apply to all workspaces
sl: Uporabi na vseh delovnih površinah

en: Set as wallpaper
sl: Nastavi kot ozadje

en: Auto
sl: Samodejno

en: Centered
sl: Centrirano

en: Tiled
sl: Poploščano

en: Stretched
sl: Raztegnjeno

en: Scaled
sl: Pomanjšano

en: Zoomed
sl: Povečano

en: Ristretto Image Viewer
sl: Ristretto pregledovalnik slik

en: Look at your images easily
sl: Enostavno pregledovanje slik

en: Fast and lightweight image viewer
sl: Lahek in hiter pregledovalnik slik

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
sl: Ristretto pregledovalnik slik je program za pregledovanje in prikazovanje slik, prikaz diaprojekcije slik, odpiranje slik z izbrano aplikacijom kot npr. urejevalnikom slik ali določanje ozadja namizja.

en: Xfce Developers
sl: Xfce razvijalci
