Xfce Apps - en to sr translation catalogue (207 entries)

en: Version information
sr: Подаци о издању

en: Start in fullscreen mode
sr: Покрени преко целог заслона

en: Start a slideshow
sr: Покрени као покретни приказ

en: Show settings dialog
sr: Прикажи прозорче поставки

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
sr: %s: %s
    
    Покушајте „%s --help“ да видите списак
    доступних могућности линије наредби.

en: Image Viewer
sr: Прегледач слика

en: Could not save file
sr: Нисам успео да сачувам датотеку

en: Some files could not be opened: see the text logs for details
sr: Нисам успео да отворим неке датотеке: за опширније податке погледајте дневник

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
sr: Десила се грешка приликом брисања слике „%s“ са диска

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
sr: Десила се грешка приликом слања слике „%s“ у смеће

en: _File
sr: _Датотека

note: Icon-name
en: _Open...
sr: _Отвори...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
sr: Отвори слику

note: Icon-name
en: _Save copy...
sr: _Сачувај умножак...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
sr: Сачувај умножак слике

note: Icon-name
en: Proper_ties...
sr: Свој_ства...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
sr: Прикажи својства датотеке

note: Icon-name
en: _Print...
sr: _Штампај...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Print the current image
sr: Штампај тренутну слику

note: Icon-name
en: _Edit
sr: _Уреди

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
sr: Уреди ову слику

note: Icon-name
en: _Close
sr: _Затвори

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
sr: Затвори ову слику

note: Icon-name
en: _Quit
sr: _Напусти

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
sr: Напусти Ристрето

en: _Copy image to clipboard
sr: _Умножи слику у оставу исечака

en: _Open with
sr: _Отвори помоћу

en: _Sort by
sr: _Распореди по

note: Icon-name
en: _Delete
sr: _Обриши

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
sr: Обриши ову слику са диска

note: Icon-name
en: _Clear private data...
sr: _Очисти личне податке...

note: Icon-name
en: _Preferences...
sr: _Поставке...

en: _View
sr: _Преглед

note: Icon-name
en: _Fullscreen
sr: _Преко целог екана

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
sr: Пребаци на цео заслон

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
sr: _Напусти цео заслон

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
sr: Напусти цео заслон

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
sr: Постави као _позадину...

en: _Zoom
sr: _Увећање

note: Icon-name
en: Zoom _In
sr: У_већај

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
sr: Увећај

note: Icon-name
en: Zoom _Out
sr: У_мањи

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
sr: Умањи

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
sr: Увећај до _попуне

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
sr: Увећај ради уклапања на величину прозора

note: Icon-name
en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
sr: Увећај 100%

en: _Default Zoom
sr: _Подразумевано увећање

en: _Rotation
sr: _Обртање

note: Icon-name
en: Rotate _Right
sr: Обрни _десно

note: Icon-name
en: Rotate _Left
sr: Обрни _лево

en: _Flip
sr: _Преокрени

en: Flip _Horizontally
sr: Преокрени _водоравно

en: Flip _Vertically
sr: Преокрени _усправно

en: _Go
sr: _Иди

note: Icon-name
en: _Forward
sr: _Напред

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
sr: Следећа слика

note: Icon-name
en: _Back
sr: _Назад

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
sr: Претходна слика

note: Icon-name
en: F_irst
sr: П_рва

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
sr: Прва слика

note: Icon-name
en: _Last
sr: _Последња

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
sr: Последња слика

en: _Help
sr: По_моћ

note: Icon-name
en: _Contents
sr: _Садржај

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
sr: Прикажи корисничко упутство Ристрета

note: Icon-name
en: _About
sr: _О програму

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
sr: Прикажи податке о Ристрету

en: _Position
sr: _Положај

en: _Size
sr: _Величина

en: Thumbnail Bar _Position
sr: Положај _траке умањених сличица

en: Thumb_nail Size
sr: Величина умањене _сличице

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
sr: Напусти _цео заслон

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
sr: Приказуј траку _алата

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
sr: Приказуј траку умањених _сличица

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
sr: Приказуј траку _стања

note: Icon-name
en: file name
sr: имену датотеке

note: Icon-name
en: file type
sr: врсти датотеке

note: Icon-name
en: date
sr: времену

note: Icon-name
en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Top
sr: Горе

en: Bottom
sr: Доле

en: Very Small
sr: Најмање

en: Smaller
sr: Мање

en: Small
sr: Мале

en: Normal
sr: Уобичајене

en: Large
sr: Велике

en: Larger
sr: Веће

en: Very Large
sr: Највеће

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
sr: _Паметно увећање

en: Images
sr: Слике

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
sr: _Изведи

en: Play slideshow
sr: Пусти покретни приказ

en: _Pause
sr: _Застани

en: Pause slideshow
sr: Застани с покретним приказом

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
sr: _Скоро коришћене

en: Recently used
sr: Скоро коришћене

en: Press open to select an image
sr: Притисните „Отвори“ да изаберете слику

en: Open With Other _Application...
sr: Отвори неким другим _програмом...

en: Empty
sr: Празно

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Choose 'set wallpaper' method
sr: Изабери начин „подеси позадину“

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _OK
sr: _У реду

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
sr: Подесите који систем тренутно управља радном површином.
    Ова поставка одређује који начин ће <i>Ристрето</i>
    користити за поставку позадине радне површи.

en: None
sr: Ништа

en: Xfce
sr: Иксфце

en: GNOME
sr: Гном

en: Developers:
sr: Програмери:

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
sr: Ристрето је прегледач слика радног окружења Иксфце-а.

en: Open image
sr: Отвори слику

en: _Open
sr: _Отвори

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Save copy
sr: Сачувај умножак

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Failed to print the image
sr: Нисам успео да одштампам слику

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
sr: Да ли сигурно желите послати слику „%s“ у корпу?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати слику „%s“ са диска?

en: _Do not ask again for this session
sr: _Не питај поново у овом заседању

en: Edit with
sr: Уреди помоћу

en: Open %s and other files of type %s with:
sr: Отвори „%s“ и остале датотеке „%s“ програмом:

en: Use as _default for this kind of file
sr: Користи као _подразумевано за датотеке ове врсте

en: Recommended Applications
sr: Препоручени програми

en: Other Applications
sr: Остали програми

en: Orientation
sr: Усмерење

en: The orientation of the iconbar
sr: Усмерење траке сличица

en: Icon Bar Model
sr: Образац траке сличица

en: Model for the icon bar
sr: Образац за траку сличица

en: Active
sr: Радни

en: Active item index
sr: Радни списак ставки

en: Show Text
sr: Прикажи писмо

en: Scrolled window
sr: Клизни прозор

en: Scrolled window icon bar is placed into
sr: Клизни прозор у коме је смештена сличица клизача

en: Active item fill color
sr: Боја попуне тренутне ставке

en: Active item border color
sr: Боја ивице тренутне ставке

en: Active item text color
sr: Боја писма тренутне ставке

en: Cursor item fill color
sr: Боја попуне ставке показивача

en: Cursor item border color
sr: Боја ивице ставке показивача

en: Cursor item text color
sr: Боја писма ставке показивача

en: Time range to clear:
sr: Временски опсег за чишћење:

en: Cleanup
sr: Чишћење

en: Last Hour
sr: Последњи сат

en: Last Two Hours
sr: Последња два сата

en: Last Four Hours
sr: Последња четири сата

en: Today
sr: Данас

en: Everything
sr: Све

en: _Apply
sr: _Примени

en: Clear private data
sr: Очисти личне податке

en: Display
sr: Приказ

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Override background color:
sr: Замени позадинску боју:

en: Quality
sr: Каквоћа

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
sr: Са овом укљученом могућношћу, највиши квалитет слика ће бити ограничен на величину заслона.

en: Limit rendering quality
sr: Ограничи каквоћу приказа

en: Fullscreen
sr: Преко целог екана

en: Thumbnails
sr: Умањене сличице

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
sr: Трака умањених сличица се може сама скривати кад је прозор преко целог заслона.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
sr: Сакриј траку умањених сличица при приказу преко целог заслона

en: Clock
sr: Часовник

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
sr: Прикажи аналогни часовник који приказује тренутно време кад је прозор у приказу преко целог заслона

en: Show Fullscreen Clock
sr: Прикажи часовник преко целог заслона

en: Mouse cursor
sr: Показивач миша

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity
    when the window is fullscreen.
sr: Показивач миша се може сам сакрити након одређеног времена мировања
    када је приказ прозора потпун.

en: Period of inactivity (seconds):
sr: Време мировања (секунди):

en: Slideshow
sr: Покретни приказ слика

en: Timeout
sr: Време истека

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
sr: Време приказа једне слике приликом покретног приказа слика
    (у секундама)

en: Control
sr: Управљање

en: Scroll wheel
sr: Точкић миша

en: Invert zoom direction
sr: Обрни правац за увећање

en: Behaviour
sr: Понашање

en: Startup
sr: Покретање

en: Maximize window on startup when opening an image
sr: Увећај прозор на покретању приликом отварања слике

en: Wrap around images
sr: Прелом око слика

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Image Viewer Preferences
sr: Поставке прегледника слика

en: <b>Name:</b>
sr: <b>Назив:</b>

en: <b>Kind:</b>
sr: <b>Врста:</b>

en: <b>Modified:</b>
sr: <b>Измењена:</b>

en: <b>Accessed:</b>
sr: <b>Приступано:</b>

en: <b>Size:</b>
sr: <b>Величина:</b>

en: General
sr: Опште

en: Image
sr: Слика

en: <b>Date taken:</b>
sr: <b>Време снимања:</b>

en: %s - Properties
sr: %s — Својства

en: No supported image type found in the directory
sr: Нисам пронашао подржану врсту слике у овој фасцикли

en: Directory only partially loaded
sr: Фасцикла је само делимично учитана

en: Could not load directory
sr: Нисам успео да учитам фасциклу

en: Unsupported mime type
sr: Врста датотеке није подржана

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
sr: Услуга умањења приказа сличица није доступна,
    због тога умањене сличице не могу бити
    направљене.
    
    Уградите <b>Сличичара</b> (tumbler) или неки други <i>умањивач сличица</i>
    да решите овај проблем.

en: Do _not show this message again
sr: _Не приказуј поново ову поруку

en: Style:
sr: Начин:

en: Apply to all workspaces
sr: Примени на све радне површи

en: Set as wallpaper
sr: Постави као позадину

en: Auto
sr: Самостално

en: Centered
sr: По средини

en: Tiled
sr: Поплочано

en: Stretched
sr: Развучено

en: Scaled
sr: Раширено

en: Zoomed
sr: Увећано

en: Ristretto Image Viewer
sr: Прегледник слика Ристрето

en: Look at your images easily
sr: Прегледајте лако своје слике

en: Ristretto
sr: Ристрето

en: Fast and lightweight image viewer
sr: Брз и лаган прегледник слика

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
sr: Прегледник слика Ристрето је програм који може да се користи за преглед и клизање кроз слике, покретање покретног приказа слика, отварање слика осталим програмима, као уредник слика или за подешавање слике да буде позадина радне површи.

en: Xfce Developers
sr: Програмери ИксФЦЕ-а
