Xfce Apps - en to ug translation catalogue (170 entries)

en: Version information
ug: نەشر ئۇچۇرى

en: Start in fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدە باشلا

en: Start a slideshow
ug: تام تەسۋىرىنى قوزغىتىدۇ

en: Show settings dialog
ug: تەڭشەك سۆزلەشكۈسىنى كۆرسەت

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
ug: %s: %s
    
    بۇيرۇق قۇرىدا ئىشلەتكىلى بولىدىغان
    بۇيرۇقلارنى %s --help ئارقىلىق كۆرۈڭ.

en: Image Viewer
ug: سۈرەت كۆرگۈ

en: Could not save file
ug: ھۆججەتنى ساقلىغىلى بولمىدى

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

note: Icon-name
en: _Open...
ug: ئاچ(_O)…

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
ug: سۈرەت ئاچىدۇ

note: Icon-name
en: _Save copy...
ug: كۆچۈرمىسىنى ساقلا(_S)…

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
ug: رەسىمنىڭ كۆچۈرمىسىنى ساقلايدۇ

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
ug: ھۆججەتنىڭ خاسلىقىنى كۆرسىتىدۇ

note: Icon-name
en: _Print...
ug: بېسىپ چىقار(_P)…

note: Icon-name
en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
ug: بۇ سۈرەتنى تەھرىرلەيدۇ

note: Icon-name
en: _Close
ug: تاقا(_C)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
ug: سۈرەتنى تاقايدۇ

note: Icon-name
en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
ug: رىسترېتتو(ristretto) نى ئاخىرلاشتۇرىدۇ

en: _Open with
ug: بۇنىڭ بىلەن ئاچ(_O)

note: Icon-name
en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
ug: بۇ سۈرەتنى دىسكىدىن ئۆچۈرۈۋېتىدۇ

note: Icon-name
en: _Clear private data...
ug: شەخسىي سانلىق-مەلۇماتلارنى تازىلا(_C)...

note: Icon-name
en: _Preferences...
ug: تەڭشەكلەر(_P)...

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

note: Icon-name
en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران(_F)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
ug: تولۇق ئېكرانغا ئۆزگەرتىدۇ

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدىن چىق(_L)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
ug: تولۇق ئېكراندىن چىقىدۇ

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
ug: تام قەغىزى قىلىپ بەلگىلە(_W)…

en: _Zoom
ug: چوڭايتىش-كىچىكلىتىش(_Z)

note: Icon-name
en: Zoom _In
ug: چوڭايت(_I)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
ug: سۈرەتنى چوڭايتىدۇ

note: Icon-name
en: Zoom _Out
ug: كىچىكلەت(_O)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
ug: سۈرەتنى كىچىكلىتىدۇ

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
ug: دەل كەلتۈر(_F)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
ug: سۈرەتنى ئېكرانغا دەل كەلتۈرۈپ كۆرسىتىدۇ

note: Icon-name
en: _Normal Size
ug: نورمال چوڭلۇق(_N)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
ug: ئەسلىدىكى چوڭلۇق(100%)

en: _Rotation
ug: چۆرگىلەت(_R)

note: Icon-name
en: Rotate _Right
ug: ئوڭغا چۆرگىلەت(_R)

note: Icon-name
en: Rotate _Left
ug: سولغا چۆرگىلەت(_L)

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

note: Icon-name
en: _Forward
ug: ئالدىغا(_F)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
ug: كېيىنكى سۈرەتنى كۆرسىتىدۇ

note: Icon-name
en: _Back
ug: كەينىگە(_B)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
ug: ئالدىنقى سۈرەتنى كۆرسىتىدۇ

note: Icon-name
en: F_irst
ug: تۇنجى(_F)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
ug: ئەڭ باشتىكى سۈرەتنى كۆرسىتىدۇ

note: Icon-name
en: _Last
ug: ئەڭ ئاخىرقىسى(_L)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
ug: ئەڭ ئاخىرقى سۈرەتنى كۆرسىتىدۇ

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

note: Icon-name
en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
ug: رىسترېتتو(ristretto) نىڭ قوللانمىسىنى كۆرسىتىدۇ

note: Icon-name
en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
ug: رىسترېتتو(ristretto) ھەققىدىكى ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: _Position
ug: ئورۇن(_P)

en: _Size
ug: چوڭلۇقى

en: Thumbnail Bar _Position
ug: كىچىك سۈرەت بالدىقىنىڭ ئورنى(_P)

en: Thumb_nail Size
ug: كىچىك سۈرەت چوڭلۇقى(_N)

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدىن چىق(_F)

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
ug: قورال بالداقنى كۆرسەت(_S)

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
ug: كىچىك سۈرەت بالدىقىنى كۆرسەت(_T)

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
ug: ھالەت بالدىقىنى كۆرسەت(_B)

note: Icon-name
en: Left
ug: سول

en: Right
ug: ئوڭ

en: Top
ug: ئۈستى

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Very Small
ug: ئىنتايىن كىچىك

en: Smaller
ug: كىچىكرەك

en: Small
ug: كىچىك

en: Normal
ug: نورمال

en: Large
ug: چوڭ

en: Larger
ug: چوڭراق

en: Very Large
ug: ئىنتايىن چوڭ

en: Images
ug: سۈرەتلەر

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
ug: قوي(_P)

en: Play slideshow
ug: تام تەسۋىرىنى قويىدۇ

en: _Pause
ug: ۋاقىتلىق توختات(_P)

en: Pause slideshow
ug: تام تەسۋىرىنى ۋاقىتلىق توختىتىدۇ

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
ug: يېقىندا ئىشلىتىلگەنلىرى(_R)

en: Recently used
ug: يېقىندا ئىشلىتىلگەنلىرى

en: Press open to select an image
ug: تاللانغان سۈرەتنى ئېچىش ئۈچۈن چېكىڭ

en: Open With Other _Application...
ug: باش پروگراممىدا ئاچ(_A)...

en: Empty
ug: قۇرۇق

en: Loading...
ug: ئوقۇۋاتىدۇ...

en: Choose 'set wallpaper' method
ug: ‹تام قەغىزى قىلىپ بەلگىلەش› ئۇسۇلىنى تاللا

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
ug: نۆۋەتتە ئۈستەلئۈستىنى باشقۇرۇۋاتقان سىستېمىنى سەپلەيدۇ.
    بۇنىڭغا قاراپ <i>Ristretto</i> ئۈستەلئۈستى تام قەغىزىنى بەلگىلەش
    ئۇسۇلىنى بەلگىلەيدۇ.

en: None
ug: يوق

en: GNOME
ug: گىنوم(GNOME)

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
ug: رىسترېتتو(Ristretto) بولسا Xfce ئۈستەلئۈستى مۇھىتىدىكى سۈرەت كۆرگۈدۇر.

en: Open image
ug: سۈرەت ئېچىش

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Save copy
ug: كۆچۈرمىسىنى ساقلا

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
ug: سۈرەت ‹%s› نى راستلا ئەخلەتخانىغا تاشلامسىز؟

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
ug: دىسكىدىكى ‹%s› دېگەن سۈرەتنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Edit with
ug: باشقا پروگراممىدا تەھرىرلە

en: Open %s and other files of type %s with:
ug: %s ۋە تىپى %s بولغان ھۆججەتلەرنى كۆرسىتىلگەن پروگراممىدا ئاچ:

en: Use as _default for this kind of file
ug: مۇشۇ تىپتىكى ھۆججەتكە نىسبەتەن كۆڭۈلدىكى بولسۇن(_D)

en: Recommended Applications
ug: تەۋسىيىلىك پروگراممىلار

en: Other Applications
ug: باشقا پروگراممىلار

en: Orientation
ug: يۆنىلىشى

en: The orientation of the iconbar
ug: سىنبەلگە بالدىقىنىڭ يۆنىلىشى

en: Icon Bar Model
ug: سىنبەلگە بالدىقى مودېلى

en: Model for the icon bar
ug: سىنبەلگە بالدىقىنىڭ مودېلى

en: Active
ug: ئاكتىپ

en: Active item index
ug: ئاكتىپ تۈرنىڭ ئىندېكسى

en: Show Text
ug: تېكىست كۆرسىتىش

en: Active item fill color
ug: ئاكتىپ تۈرنىڭ رەڭگى

en: Active item border color
ug: ئاكتىپ تۈرنىڭ گىرۋەك رەڭگى

en: Active item text color
ug: ئاكتىپ تۈرنىڭ تېكىستىنىڭ رېڭى

en: Cursor item fill color
ug: نۇربەلگىنىڭ رەڭگى

en: Cursor item border color
ug: نۇربەلگىنىڭ گىرۋىكىنىڭ رەڭگى

en: Cursor item text color
ug: نۇربەلگىنىڭ تېكىستىڭ رېڭى

en: Time range to clear:
ug: تازىلايدىغان ۋاقىت دائىرىسى:

en: Cleanup
ug: تازىلاش

en: Last Hour
ug: ئەڭ ئاخىرقى 1 سائەت

en: Last Two Hours
ug: ئەڭ ئاخىرقى 4 سائەت

en: Last Four Hours
ug: ئەڭ ئاخىرقى 4 سائەت

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Everything
ug: ھەممىسى

en: Clear private data
ug: شەخسىي سانلىق-مەلۇماتلارنى تازىلا

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Override background color:
ug: قاپلايدىغان تەگلىك رەڭگى:

en: Quality
ug: سۈپەت

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
ug: بۇ تاللانما ئىناۋەتلىك قىلىنسا، سۈرەتنىڭ ئەڭ چوڭ سۈپىتى ئېكراننىڭ چوڭلۇقىنىڭ چەكلىمىسىگە ئۇچرايدۇ.

en: Limit rendering quality
ug: سىزىش سۈپىتىگە چەك قويسۇن

en: Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

en: Thumbnails
ug: كىچىك سۈرەت

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
ug: سىستېما تولۇق ئېكران ھالىتىدە بولغاندا كىچىك سۈرەتلەر ئاپتوماتىك يوشۇرۇنىدۇ.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
ug: سىستېما تولۇق ئېكران ھالىتىدە بولغاندا كىچىك سۈرەت بالدىقىنى يوشۇرسۇن

en: Clock
ug: سائەت

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
ug: سىستېما تولۇق ئېكران ھالىتىدە بولغاندا كىچىك سۈرەتلەر ئاپتوماتىك يوشۇرۇنىدۇ

en: Show Fullscreen Clock
ug: سائەتنى تولۇق ئېكراندا كۆرسىتىش

en: Slideshow
ug: تام تەسۋىرى

en: Timeout
ug: مۆھلىتى

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow
    (in seconds)
ug: تام تەسۋىرى سۈپىتىدە كۆرسىتىلگەندە، سۈرەتنىڭ كۆرسىتىلىش ۋاقتى(مىللىي سېكۇنت)

en: Control
ug: كونترول

en: Scroll wheel
ug: سىيرىش غالتىكى

en: Invert zoom direction
ug: چوڭايتىش يۆنىلىشىنى ئالماشتۇرۇش

en: Behaviour
ug: قىلمىش

en: Startup
ug: قوزغات

en: Maximize window on startup when opening an image
ug: ھۆججەتنى ئېچىپ باشلانغاندا كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلسۇن

en: Wrap around images
ug: ئەڭ ئاخىرقى سۈرەتتىن كېيىن بېشىغا قايتىش

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Image Viewer Preferences
ug: سۈرەت كۆرگۈ تەڭشەكلىرى

en: <b>Name:</b>
ug: <b>ئاتى:</b>

en: <b>Kind:</b>
ug: <b>تىپى:</b>

en: <b>Modified:</b>
ug: <b>ئۆزگەرتىلگەن:</b>

en: <b>Accessed:</b>
ug: <b>زىيارەت قىلىنغان:</b>

en: <b>Size:</b>
ug: <b>چوڭلۇقى:</b>

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Image
ug: سۈرەت

en: <b>Date taken:</b>
ug: <b>تارتىلغان ۋاقىت:</b>

en: %s - Properties
ug: %s - خاسلىقلىرى

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
ug: كىچىك سۈرەت مۇلازىمىتى بىلەن ئالاقە قىلالمىدى، 
    شۇڭا كىچىك سۈرەتلەر
    ياسالمايدۇ
    
    بۇ مەسىلىنى ھەل قىلىش ئۈچۈن <b>Tumbler</b> ياكى <i>thumbnailing مۇئەككىلى</i> نى 
    ئورنىتىڭ.

en: Do _not show this message again
ug: بۇ ئۇچۇرنى ئەمدى كۆرسەتمە(_N)

en: Style:
ug: ئۇسلۇب:

en: Set as wallpaper
ug: تام قەغىزى قىلىپ بەلگىلە

en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Centered
ug: ئوتتۇرىدا

en: Tiled
ug: كاھىشتەك

en: Stretched
ug: سوزۇلغان

en: Scaled
ug: سوزۇلغان-قىسىلغان

en: Zoomed
ug: چوڭايتىلغان ياكى كىچىكلىتىلگەن

en: Ristretto Image Viewer
ug: رىسترېتتو(Ristretto) سۈرەت كۆرگۈ

en: Look at your images easily
ug: سۈرەتلەرنى ئوڭاي كۆرەلەيسىز
