Xfce Apps - en to ca translation catalogue (197 entries)

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: Start in fullscreen mode
ca: Inicia en mode de pantalla completa

en: Start a slideshow
ca: Inicia una seqüència d'imatges

en: Show settings dialog
ca: Mostra el diàleg d'ajusts

en: %s: %s
    
    Try %s --help to see a full list of
    available command line options.
ca: %s: %s
    
    Proveu %s --help per consultar la llista completa
    de les opcions disponibles de la línia d'ordres.

en: Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges

en: Could not save file
ca: No s'ha pogut desar el fitxer

en: Some files could not be opened: see the text logs for details
ca: Alguns fitxers no s'han pogut obrir: consulteu els registres de text per obtenir més informació.

en: An error occurred when deleting image '%s' from disk
ca: S'ha produït un error en suprimir la imatge %s del disc.

en: An error occurred when sending image '%s' to trash
ca: S'ha produït un error en enviar la imatge %s a la paperera.

en: _File
ca: _Fitxer

note: Icon-name
en: _Open...
ca: _Obre...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Open an image
ca: Obre una imatge

note: Icon-name
en: _Save copy...
ca: _Desa'n una còpia...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Save a copy of the image
ca: Desa una còpia de la imatge

note: Icon-name
en: Proper_ties...
ca: Propie_tats

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Show file properties
ca: Mostra les propietats del fitxer

note: Icon-name
en: _Print...
ca: Im_primeix...

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Print the current image
ca: Imprimeix la imatge actual

note: Icon-name
en: _Edit
ca: _Edita

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Edit this image
ca: Edita aquesta imatge

note: Icon-name
en: _Close
ca: Tan_ca

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Close this image
ca: Tanca aquesta finestra

note: Icon-name
en: _Quit
ca: _Surt

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Quit Ristretto
ca: Surt de Ristretto

en: _Copy image to clipboard
ca: _Copia la imatge al porta-retalls

en: _Show containing folder
ca: Mo_stra la carpeta contenidora

en: _Open with
ca: _Obre amb

en: _Sort by
ca: _Ordena per

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

note: Icon-name
en: _Delete
ca: _Suprimeix

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Delete this image from disk
ca: Suprimeix aquesta imatge del disc

note: Icon-name
en: _Clear private data...
ca: _Neteja les dades privades....

note: Icon-name
en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: _View
ca: _Visualitza

note: Icon-name
en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Switch to fullscreen
ca: Canvia al mode de pantalla completa

note: Icon-name
en: _Leave Fullscreen
ca: _Surt de la pantalla completa

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Leave Fullscreen
ca: Surt del mode de pantalla completa

note: Icon-name
en: Set as _Wallpaper...
ca: Estableix com a _fons de l'escriptori....

note: Icon-name
en: Zoom _In
ca: Ampl_ia el zoom

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom in
ca: Amplia el zoom

note: Icon-name
en: Zoom _Out
ca: Redueix el z_oom

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom out
ca: Redueix el zoom

note: Icon-name
en: Zoom _Fit
ca: _Ajusta

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to fit window
ca: Encaixa a la finestra

note: Icon-name
en: _Normal Size
ca: Mida _normal

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Zoom to 100%
ca: Mostra a mida real

en: _Default Zoom
ca: Zoom _predeterminat

en: _Rotation
ca: Gi_ra

note: Icon-name
en: Rotate _Right
ca: Gira a la _dreta

note: Icon-name
en: Rotate _Left
ca: Gira a l'_esquerra

en: _Flip
ca: _Inverteix

en: Flip _Horizontally
ca: Inverteix _horitzontalment

en: Flip _Vertically
ca: Inverteix _verticalment

en: _Go
ca: _Vés

note: Icon-name
en: _Forward
ca: _Endavant

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Next image
ca: Imatge següent

note: Icon-name
en: _Back
ca: _Endarrere

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Previous image
ca: Imatge anterior

note: Icon-name
en: F_irst
ca: Pr_imera

note: Label-text Keyboard shortcut
en: First image
ca: Primera imatge

note: Icon-name
en: _Last
ca: Ú_ltima

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Last image
ca: Última imatge

en: _Help
ca: A_juda

note: Icon-name
en: _Contents
ca: _Contingut

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display ristretto user manual
ca: Mostra el manual d'usuari de ristretto

note: Icon-name
en: _About
ca: _Quant a

note: Label-text Keyboard shortcut
en: Display information about ristretto
ca: Mostra la informació quant a ristretto

en: _Position
ca: _Posició

en: _Size
ca: _Mida

en: Thumbnail Bar _Position
ca: _Posició de la barra de miniatures

en: Thumb_nail Size
ca: Mida de la mi_niatura

note: Icon-name
en: Leave _Fullscreen
ca: Surt de la _pantalla completa

note: Icon-name
en: _Show Toolbar
ca: Mostra la barra d'_eines

note: Icon-name
en: Show _Thumbnail Bar
ca: Mostra la _barra de miniatures

note: Icon-name
en: Show Status _Bar
ca: Mostra la _barra d'estat

note: Icon-name
en: file name
ca: nom del fitxer

note: Icon-name
en: file type
ca: tipus de fitxer

note: Icon-name
en: date
ca: data

note: Icon-name
en: random
ca: aleatori

note: Icon-name
en: file size
ca: mida del fitxer

note: Icon-name
en: ascending
ca: ascendent

note: Icon-name
en: descending
ca: descendent

note: Icon-name
en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Top
ca: Superior

en: Bottom
ca: Inferior

en: Very Small
ca: Molt petita

en: Smaller
ca: Força petita

en: Small
ca: Petita

en: Large
ca: Gran

en: Larger
ca: Força gran

en: Very Large
ca: Molt gran

note: Icon-name
en: _Smart Zoom
ca: Zoom _intel·ligent

en: Images
ca: Imatges

note: Create Play/Pause Slideshow actions
en: _Play
ca: Re_produeix

en: Play slideshow
ca: Reprodueix la seqüència d'imatges

en: _Pause
ca: _Pausa

en: Pause slideshow
ca: Pausa la seqüència d'imatges

note: Create Recently used items Action
en: _Recently used
ca: Utilitzat _recentment

en: Recently used
ca: Utilitzat recentment

en: Press open to select an image
ca: Feu clic a Obre per seleccionar una imatge

en: Open With Other _Application...
ca: Obre amb una altra _aplicació...

en: Empty
ca: Buit

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Choose 'set wallpaper' method
ca: Trieu el mètode «Estableix el fons de l'escriptori»

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: Configure which system is currently managing your desktop.
    This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use
    to configure the desktop wallpaper.
ca: Configureu quin sistema gestiona el vostre escriptori.
    Aquest ajust determina quin mètode utilitzarà <i>Ristretto</i>
    per configurar el fons de l'escriptori.

en: None
ca: Cap

en: Ristretto is an image viewer for the Xfce desktop environment.
ca: Ristretto és un visualitzador d'imatges per a l'entorn d'escriptori Xfce.

en: Open image
ca: Obre una imatge

en: _Open
ca: _Obre

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Save copy
ca: Desa una còpia

en: _Save
ca: De_sa

en: Failed to print the image
ca: Ha fallat la impressió de la imatge.

en: Are you sure you want to send image '%s' to trash?
ca: Voleu enviar la imatge «%s» a la paperera?

en: Are you sure you want to delete image '%s' from disk?
ca: Voleu suprimir la imatge «%s» del disc?

en: _Do not ask again for this session
ca: _No tornis a preguntar-ho durant aquesta sessió

en: Edit with
ca: Edita amb

en: Open %s and other files of type %s with:
ca: Obre %s i els altres fitxers del tipus %s amb:

en: Use as _default for this kind of file
ca: Utilitza-ho com a pre_determinat per a aquest tipus de fitxer

en: Recommended Applications
ca: Aplicacions recomanades

en: Other Applications
ca: Altres aplicacions

en: Failed to show containing folder "%s".
ca: Ha fallat mostrar la carpeta contenidora %s.

en: Time range to clear:
ca: Interval de temps a netejar:

en: Cleanup
ca: Neteja

en: Last Hour
ca: Última hora

en: Last Two Hours
ca: Últimes dues hores

en: Last Four Hours
ca: Últimes quatre hores

en: Today
ca: Avui

en: Everything
ca: Tot

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Clear private data
ca: Neteja les dades privades

en: Display
ca: Pantalla

en: Background color
ca: Color del fons

en: Override background color:
ca: Redefineix el color del fons:

en: Quality
ca: Qualitat

en: With this option enabled, the maximum image-quality will be limited to the screen-size.
ca: Amb aquesta opció habilitada, la qualitat màxima de la imatge es limitarà a la mida de la pantalla.

en: Limit rendering quality
ca: Limita la qualitat de la renderització

en: Smooth the image using bilinear interpolation, thus prioritizing rendering quality over performance.
ca: Suavitza la imatge mitjançant la interpolació bilineal, prioritza així la qualitat de renderització sobre el rendiment.

en: Enable smoothing
ca: Activa la suavització

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: The thumbnail bar can be automatically hidden when the window is fullscreen.
ca: La barra de miniatures es pot ocultar automàticament quan la finestra ocupi tota la pantalla.

en: Hide thumbnail bar when fullscreen
ca: Oculta la barra de miniatures en pantalla completa

en: Clock
ca: Rellotge

en: Show an analog clock that displays the current time when the window is fullscreen
ca: Mostra un rellotge analògic que indiqui l'hora actual quan la finestra ocupi tota la pantalla.

en: Show Fullscreen Clock
ca: Mostra el rellotge de pantalla completa

en: Mouse cursor
ca: Cursor del ratolí

en: The mouse cursor can be automatically hidden after a certain period of inactivity when the window is fullscreen.
ca: El cursor del ratolí es pot amagar automàticament després d'un cert període d'inactivitat quan la finestra és en pantalla completa.

en: Period of inactivity (seconds):
ca: Període d'inactivitat (segons):

en: Slideshow
ca: Seqüència d'imatges

en: Timeout
ca: Temps d'expiració

en: The time period an individual image is displayed during a slideshow (in seconds)
ca: El període de temps que es mostra una imatge individual durant una presentació de diapositives (en segons)

en: Scroll wheel
ca: Roda de desplaçament

en: Invert zoom direction
ca: Inverteix la direcció del zoom

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Startup
ca: Inici

en: Maximize window on startup when opening an image
ca: Maximitza la finestra a l'inici quan s'obre una imatge

en: Wrap around images
ca: Ajusta al voltant de les imatges

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Configure which system is currently managing your desktop. This setting determines the method <i>Ristretto</i> will use to configure the desktop wallpaper.
ca: Configureu quin sistema gestiona actualment l'escriptori. Aquesta configuració determina el mètode que usarà el <i>Ristretto</i> per configurar el fons de pantalla de l'escriptori.

note: File manager sync checkbox
en: Synchronize sorting with file manager
ca: Sincronitza l'ordenació amb el gestor de fitxers

note: File manager sync once checkbox
en: Synchronize only once when opening a directory
ca: Sincronitza només una vegada en obrir un directori

en: Image Viewer Preferences
ca: Preferències del visualitzador d'imatges

en: <b>Name:</b>
ca: <b>Nom:</b>

en: <b>Kind:</b>
ca: <b>Tipus:</b>

en: <b>Modified:</b>
ca: <b>Modificació:</b>

en: <b>Accessed:</b>
ca: <b>Accés:</b>

en: <b>Size:</b>
ca: <b>Mida:</b>

en: Image
ca: Imatge

en: <b>Date taken:</b>
ca: <b>Data de captura:</b>

en: %s - Properties
ca: %s - Propietats

en: No supported image type found in the directory
ca: No s'ha trobat cap tipus d'imatge compatible al directori.

en: Directory only partially loaded
ca: El directori només s'ha carregat parcialment.

en: Could not load directory
ca: No s'ha pogut carregar el directori.

en: Unsupported mime type
ca: Tipus mime no compatible

en: The thumbnailer-service can not be reached,
    for this reason, the thumbnails can not be
    created.
    
    Install <b>Tumbler</b> or another <i>thumbnailing daemon</i>
    to resolve this issue.
ca: No s'ha trobat el servei de miniatures, per aquest
    motiu no es poden crear les miniatures.
    
    Instal·leu <b>Tumbler</b> o algun altre <i>dimoni de
    miniatures</i> per resoldre el problema.

en: Do _not show this message again
ca: _No tornis a mostrar aquest missatge

en: Style:
ca: Estil:

note: stretched is now default value
en: Apply to all workspaces
ca: Aplica a tots els espais de treball

en: Set as wallpaper
ca: Estableix com a fons de l'escriptori

en: Auto
ca: Automàtic

en: Centered
ca: Centrat

en: Tiled
ca: Enrajolat

en: Stretched
ca: Estirat

en: Scaled
ca: Escalat

en: Zoomed
ca: Ampliat

en: Ristretto Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges Ristretto

en: Look at your images easily
ca: Doneu fàcilment un cop d'ull a les vostres imatges

en: image;photo;picture;viewer;graphics;
ca: imatge;foto;retrat;visor;gràfics;

en: Fast and lightweight image viewer
ca: Visualitzador d'imatges ràpid i lleuger

en: The Ristretto Image Viewer is an application that can be used to view and scroll through images, run a slideshow of images, open images with other applications like an image-editor or configure an image as the desktop wallpaper.
ca: El visualitzador d'imatges Ristretto és una aplicació que es pot utilitzar per a la visualització i per al desplaçament per les imatges, per a l'execució d'una presentació de diapositives, per a l'obriment de les imatges amb altres aplicacions com ara un editor o per a la configuració d'una imatge com a fons de l'escriptori.

en: Xfce Developers
ca: Desenvolupadors de l'Xfce
