kde4.14 - en to bs translation catalogue (24 entries)

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="...">
en: Sort data
bs: Sortirj podatje

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Data
bs: Podaci

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <saveobject label="...">
en: Save as
bs: Snimi kao

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="...">
en: Save to
bs: Spremiti

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Other:
bs: Ostalo:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Character
bs: znak

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Factor
bs: Faktor

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Numeric
bs: Numerično

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Logical
bs: Logičke

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="...">
en: Values
bs: Vrijednosti

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <optioncolumn label="...">
en: New value(s)
bs: Nove vrijednosti

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="Old values"> <option label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="New value"> <option label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical dat
en: NA
bs: ND

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <radio label="...">
en: New value
bs: Nova vrijednost

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="New value"> <option label="...">
en: Value:
bs: Vrijednost:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="Any other values"> <option label="...">
en: Copy
bs: Kopiraj

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="Any other values"> <option label="...">
en: Custom value:
bs: Vlastita vrijednost:

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="...">
en: Basic settings
bs: Osnovne postavke

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: Sort by
bs: Sortiraj po

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="...">
en: Sort order
bs: Redoslijed sortiranja

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="Sort order"> <option label="...">
en: Ascending
bs: Rastuće

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="Sort order"> <option label="...">
en: Descending
bs: Opadajuće

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Object
bs: Objekat

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Order
bs: Red

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <varselector label="...">
en: Select data
bs: Izaberite podatke
