kde4.14 - en to bs translation catalogue (24 entries)

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <spinbox label="...">
en: Limit
bs: ograničenje

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <radio label="...">
en: Sorting
bs: Sortiranje

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="...">
en: Statistic
bs: Statistika

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="Statistic"> <option label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Sum
bs: Zbir

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Mean
bs: Srednje

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="Statistic"> <option label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Other:
bs: Ostalo:

[ctx: (function name) of (object name)]
note: i18n: ectx: (Tabulate)
en: %1 of %2
bs: %1 od %2

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <varslot label="...">
en: Values
bs: Vrijednosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Color Chooser
bs: Izbornik boja

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Draw Grid
bs: Crtaj mrežu

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Data
bs: Podaci

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Analysis
bs: Analiza

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue
bs: Plava

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue1
bs: plava1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue2
bs: plava2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue3
bs: plava3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue4
bs: plava4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Brown
bs: Smeđa

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray
bs: Siva

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green
bs: Zelena

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green1
bs: zelena1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green2
bs: zelena2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green3
bs: zelena3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green4
bs: zelena4
