kde4.14 - en to bs translation catalogue (24 entries)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Export...
bs: Izvezi...

note: i18n: ectx: <context> <menu label="...">
en: Device
bs: uređaj

note: i18n: ectx: <context> <menu label="...">
en: Edit
bs: Izmijeni

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <browser label="...">
en: File name
bs: Naziv datoteke

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="...">
en: Dimensions
bs: Dimenzije

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <radio label="...">
en: Output format
bs: Izlazni format

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <radio label="Output format"> <option label="...">
en: Postscript
bs: PostScript

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <spinbox label="...">
en: Point size
bs: Veličina tačaka

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <checkbox label="...">
en: Default Resolution
bs: Podrazumijevana rezolucija:

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <checkbox label="...">
en: Default Quality
bs: Podrazumijevana kvaliteta

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <spinbox label="...">
en: JPEG Quality
bs: JPEG kvalitet

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Paper properties"> <dropdown label="...">
en: Paper Size
bs: Veličina papira

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of gr
en: Default
bs: Podrazumijevano

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Letter
bs: leter

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Legal
bs: legal

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Executive
bs: Izvršni

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Special
bs: posebno

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Font properties"> <dropdown label="...">
en: Font family
bs: Skupina fontova

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font family"> <option label="...">
en: AvantGarde
bs: Avangarda

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font family"> <option label="...">
en: Symbol
bs: Simbol

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font family"> <option label="...">
en: Times
bs: Vremena

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font Encoding"> <option label="...">
en: CP1250
bs: cp1250

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font Encoding"> <option label="...">
en: CP1257
bs: cp1257

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="GS Output device"> <option label="...">
en: PNG (b/w)
bs: PNG
