rkward - en to ca translation catalogue (121 entries)

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Data transformation and conversion
ca: Transformació i conversió de dades

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Plugins for transforming, subsetting, recoding, etc. of data. Part of the official RKWard distribution
ca: Connectors per a transformar, fer subconjunts, recodificar, etc. les dades. És part de la distribució oficial del RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Generate random data
ca: Genera dades aleatòries

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="...">
en: Sort data
ca: Ordena les dades

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Subset data.frame
ca: Subconjunt «data.frame»

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data) i18n: ectx: (Recode categorical data) <title> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="...">
en: Recode categorical data
ca: Recodifica dades categòriques

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Data
ca: Dades

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="...">
en: Generate random data (normal distribution)
ca: Genera dades aleatòries (distribució normal)

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <spinbox label="...">
en: mu (mean)
ca: mu (mitjana)

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <spinbox label="...">
en: sigma (standard deviation)
ca: sigma (desviació estàndard)

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <spinbox label="...">
en: Length of generated sequence
ca: Longitud de la seqüència generada

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <saveobject label="...">
en: Save as
ca: Desa com a

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Use as.character() as intermediate data format, to support adding and dropping levels
ca: Usa «as.character()» com a format de dades intermedi, per a permetre afegir i eliminar nivells

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Some input values were specified more than once:
ca: Diversos valors d'entrada s'han especificat més d'una vegada:

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Input variable
ca: Variable d'entrada

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Output variable
ca: Variable de sortida

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Number of differences after recoding
ca: Nombre de diferències després de recodificar

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <summary>
en: Allows you to recode a vector with categorical data. This plugin also allows to recode vectors that are coded numerically, but this only makes sense for numeric vectors with only a limited number of unique values.
ca: Permet recodificar un vector amb dades categòriques. Aquest connector també permet recodificar vectors que s'han codificat numèricament, però això només té sentit per als vectors numèrics amb només un nombre limitat de valors únics.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <usage>
en: Select the vector to recode, and where to store the recoded data. Select the storage mode of the resulting data. Then, on the second tab, specify the recodings to make.
ca: Seleccioneu el vector a recodificar, i a on emmagatzemar les dades recodificades. Seleccioneu el mode d'emmagatzematge de les dades resultants. Després, a la segona pestanya, especifiqueu les recodificacions a fer.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Select variable to recode")
en: Select the vector to recode
ca: Seleccioneu el vector a recodificar

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to")
en: Select whether to overwrite/replace the input vector with the recoded data, or save to a different vector.
ca: Seleccioneu si sobreescriure/substituir el vector d'entrada amb les dades recodificades, o desar-lo a un vector diferent.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to")
en: Pick a name (and optionally a container) for the recoded data.
ca: Trieu un nom (i opcionalment un contenidor) per a les dades recodificades.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data type after recoding")
en: Storage mode of the recoded data.
ca: Mode d'emmagatzematge de les dades recodificades.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Show a preview of the recoding, as a table with two columns for old and new values. The preview is limited to the first 500 rows of data, for performance reasons.
ca: Mostra una vista prèvia de la recodificació, com una taula amb dues columnes per als valors antics i nous. La vista prèvia està limitada a les 500 primeres files de dades, per motius de rendiment.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Recodings")
en: The upper half of this tab allows you to specify recodings for individual input values. To add more recodings, click the "add/+"-button. To remove recodings, click the "remove/x"-button. For each recoding, select the following:
ca: La meitat superior d'aquesta pestanya permet especificar recodificacions per als valors d'entrada individuals. Per a afegir més recodificacions, feu clic al botó «afegeix/+». Per a eliminar recodificacions, feu clic al botó «elimina/x». Per a cada recodificació, seleccioneu el següent:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Old values")
en: For each recoding to perform, first select the old value(s) to recode. This can be either NA/missing, or select non-NA value(s) on the left hand side, and add them to the values to be recoded by clicking the arrow-button. If several input values are to be replaced with one output value, you can select them all at once.
ca: Per a cada recodificació a portar a terme, primer seleccioneu el/s valor/s antic/s a recodificar. Això pot ser SD/mancant, o seleccioneu valor/s no-SD a la banda esquerra, i afegiu-los als valors a recodificar fent clic al botó de la fletxa. Si cal substituir diversos valors d'entrada per un valor de sortida, podeu seleccionar-los tots a la vegada.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "New value")
en: Enter the new value (or set it to be NA). For factors and character vectors, values will be quoted, automatically.
ca: Introduïu el valor nou (o definiu-lo que sigui SD). Per a factors i vectors de caràcters, els valors es posaran automàticament entre cometes.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Any other values")
en: Any input values (including NAs) for which no recoding was specified, above, can either be left unchanged ("Copy"), or can be replaced with a specific value or NA.
ca: Per a qualsevol valor d'entrada (incloent-hi SD) per al qual no s'especifiqui una recodificació a sobre, es pot deixar sense canvis («Copia»), o es pot substituir per un valor específic o SD.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <technical>
en: This plugin utilizes the <link href="rkward://component/rkward/level_select"/> and <link href="rkward://component/rkward/multi_input"/> embeddable plugins.
ca: Aquest connector usa els connectors que es poden incrustar <link href="rkward://component/rkward/level_select"/> i <link href="rkward://component/rkward/multi_input"/>.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="...">
en: Input and output variables
ca: Variables d'entrada i de sortida

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <varslot label="...">
en: Select variable to recode
ca: Seleccioneu la variable a recodificar

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="...">
en: Save to
ca: Desa a

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="Save to"> <option label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Same object
ca: Mateix objecte

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Other:
ca: Altres:

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <saveobject label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <saveobject label="...">
en: Object to save to
ca: Objecte a on desar

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="...">
en: Data type after recoding
ca: Tipus de dada després de recodificar

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Character
ca: Caràcter

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Numeric
ca: Numèric

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Logical
ca: Lògic

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variabl
en: Preview
ca: Vista prèvia

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="...">
en: Values
ca: Valors

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="...">
en: Recodings
ca: Recodificacions

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <optioncolumn label="...">
en: Old value(s)
ca: Valor/s antic/s

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <optioncolumn label="...">
en: New value(s)
ca: Valor/s nou/s

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <radio label="...">
en: Old values
ca: Valors antics

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="Old values"> <option label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="New value"> <option label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical dat
en: NA
ca: SD

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="Old values"> <option label="...">
en: Select value(s):
ca: Seleccioneu el/s valor/s:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <radio label="...">
en: New value
ca: Valor nou

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="New value"> <option label="...">
en: Value:
ca: Valor:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <text>
en: (Value will be quoted, automatically)
ca: (El valor es posarà automàticament entre cometes)

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="...">
en: Any other values
ca: Qualsevol altre valor

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="Any other values"> <option label="...">
en: Copy
ca: Copia

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="Any other values"> <option label="...">
en: Custom value:
ca: Valor personalitzat:

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <summary>
en: Sort data. Currently data.frames, or individual vectors can be sorted.
ca: Ordena les dades. Actualment es poden ordenar els «data.frames» o els vectors individuals.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <usage>
en: Select the object to be sorted. For data.frames, also specify the column to sort by. By default the object to be sorted is replaced with the sorted variant, but you can also specify to save to a separate object.
ca: Seleccioneu l'objecte a ordenar. Per als «data.frames», especifiqueu també la columna per la qual ordenar. De manera predeterminada, l'objecte a ordenar se substitueix per la variant ordenada, però també es pot especificar desar-ho a un objecte separat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to be sorted")
en: The object to sort. If a data.frame editor window is currently active, the corresponding object name will be filled in as a default.
ca: L'objecte a ordenar. Si actualment hi ha una finestra activa d'edició del «data.frame», el nom de l'objecte corresponent s'omplirà com a predeterminat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sort by")
en: Only for data.frame objects. Select the column(s) to sort by.
ca: Només per a objectes «data.frame». Seleccioneu les columnes per les quals ordenar.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to")
en: Choose "Same object" (the default) to replace the object to be sorted with the sorted variant. If, instead, you want to keep the unsorted object, choose "Another object" to save the sorted object, separately.
ca: Trieu «Mateix objecte» (predeterminat) per a substituir l'objecte a ordenar per la variant ordenada. En cas contrari, si mantenir l'objecte sense ordenar, trieu «Un altre objecte» per a desar l'objecte ordenat separadament.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to")
en: Only, if you selected "Another object", above: Specify the object to save to.
ca: Només si heu seleccionat «Un altre objecte» a dalt: especifiqueu l'objecte a on desar.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Show a preview of the sorted data. The preview is limited to 200 rows and 50 columns of data, for performance reasons.
ca: Mostra una vista prèvia de les dades ordenades. La vista prèvia està limitada a 200 files i 50 columnes de dades, per motius de rendiment.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sort order")
en: Sort in ascending or descending order.
ca: Ordena en sentit ascendent o descendent.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sort mode")
en: Allows to apply conversions, which may affect sort order (when sorting data.frames, this option is available for each column to sort by).
ca: Permet aplicar conversions, que poden afectar el sentit d'ordenació (en ordenar «data.frames», aquesta opció està disponible per a cada columna per la qual s'ordena).

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Order")
en: When sorting data.frames, this option allows to reverse the global sort order for individual columns.
ca: En ordenar «data.frames», aquesta opció permet invertir el sentit d'ordenació global per a columnes individuals.

note: i18n: ectx: (Sort data)
en: Sorting this type of object is not supported in this plugin
ca: Aquest connector no permet l'ordenació d'aquest tipus d'objecte

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="...">
en: Basic settings
ca: Arranjament bàsic

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: Object to be sorted
ca: Objecte a ordenar

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: Sort by
ca: Ordena per

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Another object
ca: Un altre objecte

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="...">
en: Sort order
ca: Sentit d'ordenació

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="Sort order"> <option label="...">
en: Ascending
ca: Ascendent

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="Sort order"> <option label="...">
en: Descending
ca: Descendent

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Sort mode
ca: Mode d'ordenació

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort as is
ca: Ordena tal com és

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort as character
ca: Ordena com a caràcter

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort as number
ca: Ordena com a nombre

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort by custom function:
ca: Ordena amb una funció personalitzada:

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <input label="...">
en: Function(_X_) to use for sorting
ca: Funció(_X_) a usar per a ordenar

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <checkbox label="...">
en: Reverse sort order
ca: Sentit d'ordenació invers

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Object
ca: Objecte

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Order
ca: Ordre

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <summary>
en: Select a subset of rows and / or columns of a data.frame
ca: Seleccioneu un subconjunt de files i/o columnes d'un «data.frame»

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <usage>
en: Select the data.frame to subset. Then specify rules to filter by rows / cases, and / or columns. A data.frame containing only the specified subset is saved to your workspace.
ca: Seleccioneu el «data.frame» del qual crear un subconjunt. Després especifiqueu regles a filtres per files/casos i/o columnes. Es desarà un «data.frame» contenint només el subconjunt especificat a l'espai de treball.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data (data.frame)")
en: Select the data.frame to subset.
ca: Seleccioneu el «data.frame» del qual crear un subconjunt.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview the resulting subset. Note that the preview is limited to the first 500 rows and 100 columns, for performance reasons.
ca: Vista prèvia del subconjunt resultant. Cal tenir en compte que la vista prèvia està limitada a les primeres 500 files i 100 columnes, per motius de rendiment.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Filter by variable")
en: Select a column of the data.frame specifying the condition to filter cases on. Leave empty, if you do not want to filter on a column.
ca: Seleccioneu una columna del «data.frame» especificant la condició per la qual es filtren els casos. Deixeu-ho buit si no voleu filtrar sobre una columna.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Keep cases matching rule")
en: Select the type of condition. Note that depending on the type of the filter variable, different options are available
ca: Seleccioneu el tipus de condició. Cal tenir en compte que depenent del tipus de la variable del filtre, hi haurà disponibles opcions diferents

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Value (pasted as-is, use proper quoting!)")
en: The value to compare against (for condition types equal / not equal, and one of / not one of). Note that this will be pasted as R code, verbatim. This means, you can specify any valid R expression, including the name of another column of the data.frame. However, if you want to compare to fixed strings, you will have to make sure to quote these. E.g. 'c ("City A", "City B")'.
ca: El valor contra el qual comparar (per tipus de condició igual que/no igual que, i un de/no un de). Cal tenir en compte que això s'enganxarà com a codi R, literalment. Això vol dir que podeu especificar qualsevol expressió R vàlida, inclús el nom d'una altra columna del «data.frame». Tanmateix, si voleu comparar cadenes fixes, caldrà assegurar que es posen les cometes. P. ex. «c ("City A", "City B")».

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Minimum (or empty)")
en: For comparing against ranges (condition types in between / not in between), minimum and / or maximum values can be specified. If either is omitted, only the other is checked (i.e. greater / smaller than). Note that this will be pasted as R code, verbatim. This means, you can specify any valid R expression, including the name of another column of the data.frame.
ca: Per a comparar contra intervals (tipus de condició entre/no entre), es poden especificar valors mínim i/o màxim. Si se n'omet un, només es verifica l'altre (és a dir, més gran/més petit que). Cal tenir en compte que això s'enganxarà com a codi R, literalment. Això vol dir que podeu especificar qualsevol expressió R vàlida, inclús el nom d'una altra columna del «data.frame».

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Included (>=)")
en: Whether the minimum value is contained in the range to check against (i.e. compare 'larger or equal (>=)').
ca: Si el valor mínim està contingut a l'interval contra el qual comprovar (és a dir, compara «més gran o igual que (>=)»).

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximum (or empty)")
en: See above. Maximum value.
ca: Vegeu més amunt. Valor màxim.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Included (<=)")
en: Whether the maximum value is contained in the range to check against (i.e. compare 'smaller or equal (<=)').
ca: Si el valor màxim està contingut a l'interval contra el qual comprovar (és a dir, compara «més petit o igual que (<=)»).

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Expression (or empty)")
en: You can also filter rows / cases by a custom R expression. If using this in combination with filtering by a column (see above), both conditions are combined by logical 'and' (&). Leave empty, if you do not want to filter on a custom expression.
ca: També podeu filtrar files/casos per una expressió R personalitzada. Usant això en combinació amb el filtratge per una columna (vegeu més amunt), les dues condicions es combinen amb un «i» lògic (&). Deixeu-ho buit si no voleu filtrar sobre una expressió personalitzada.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Only use a subset of variables")
en: Check this, if you want to remove some columns from the resulting data.frame. Otherwise, all columns will be included.
ca: Activeu això per a eliminar columnes del «data.frame» resultant. En cas contrari, s'inclouran totes les columnes.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Selected variables")
en: Variables to include in the resulting data.frame
ca: Variables a incloure al «data.frame» resultant

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="...">
en: Subset of data
ca: Subconjunt de dades

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <varselector label="...">
en: Select data
ca: Selecció de dades

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <varslot label="...">
en: Data (data.frame)
ca: Dades (data.frame)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="...">
en: Filter cases
ca: Filtre de casos

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="...">
en: Filter rows by variable
ca: Filtra les files per una variable

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <varslot label="...">
en: Filter by variable
ca: Filtra per una variable

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <dropdown label="...">
en: Keep cases matching rule
ca: Mantén els casos que coincideixin amb la regla

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is one of (%in%)
ca: és un de (%in%)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is not one of (!%in%)
ca: no és un de (%in%)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is equal (==)
ca: és igual (==)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is not equal (!=)
ca: no és igual (!=)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is in between
ca: està entre

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is not between
ca: no està entre

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is TRUE
ca: és CERT

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is FALSE
ca: és FALS

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <input label="...">
en: Value (pasted as-is, use proper quoting!)
ca: Valor (enganxat tal qual, useu les cometes apropiades!)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <input label="...">
en: Minimum (or empty)
ca: Mínim (o buit)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <checkbox label="...">
en: Included (>=)
ca: Inclòs (>=)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <input label="...">
en: Maximum (or empty)
ca: Màxim (o buit)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <checkbox label="...">
en: Included (<=)
ca: Inclòs (<=)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="...">
en: Filter rows by expression
ca: Filtra les files per una expressió

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by expression"> <input label="...">
en: Expression (or empty)
ca: Expressió (o buit)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="...">
en: Filter columns
ca: Filtre columnes

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter columns"> <frame label="...">
en: Only use a subset of variables
ca: Usa només un subconjunt de variables

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter columns"> <frame label="Only use a subset of variables"> <varslot label="...">
en: Selected variables
ca: Variables seleccionades

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <saveobject label="...">
en: Save results to workspace
ca: Desa el resultat a l'espai de treball

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
ca: Equip del RKWard
