rkward - en to ca translation catalogue (70 entries)

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
ca: Equip del RKWard

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Graphics Device add-ons
ca: Complements de dispositiu gràfic

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Plugins for use in graphics device (e.g. X11()) windows. Part of the official RKWard distribution
ca: Connectors per a usar en finestres de dispositius gràfics (p. ex. X11()). És part de la distribució oficial del RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Export...
ca: Exporta...

note: i18n: ectx: <context> <menu label="...">
en: Device
ca: Dispositiu

note: i18n: ectx: <context> <menu label="...">
en: Edit
ca: Edita

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats)
en: The "cairo" library, providing SVG-support, is not compiled in by default on some systems.
ca: La biblioteca «cairo», que proporciona la implementació per a SVG, no està compilada de manera predeterminada a diversos sistemes.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <summary>
en: Export the current contents of a graphics device to a postscript/pdf/png/jpeg file either using the native functions or using ghostscript.
ca: Exporta el contingut actual d'un dispositiu gràfic a un fitxer postscript/pdf/png/jpeg usant les funcions natives o usant «ghostscript».

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <usage>
en: Choose an exporting function and a filename to save to. Additional options for size and resolution etc. are also available (see below). Exporting is done using <b>dev.print</b>. For exporting using ghostscript, <b>dev2bitmap</b> is used, which needs Ghostscript. Most of the exporting parameters are directly sent to the exporting function (<b>postscript</b>, <b>pdf</b>, <b>svg</b>, <b>png</b>, or <b>jpeg</b>) by dev.print. Note that there are no 'color' options (like background or foreground color) in this plugin. This is because dev.print simply prints the current graphics (mostly on X11) to the specified file in the chosen format. To set background (or foreground) colors, these will need to be provided when calling the plotting function, mostly using <b>par</b>(). Note that all the parameters to postscript are also valid parameters to dev2bitmap.
ca: Trieu una funció d'exportació i un nom de fitxer a on desar. També hi ha disponibles opcions addicionals per a la mida i la resolució, etc. (vegeu a sota). L'exportació es fa usant <b>dev.print</b>. Per a exportar usant «ghostscript», s'usa <b>dev2bitmap</b>, el qual necessita el Ghostscript. La majoria dels paràmetres d'exportació s'envien directament a la funció d'exportació (<b>postscript</b>, <b>pdf</b>, <b>svg</b>, <b>png</b>, o <b>jpeg</b>) mitjançant el «dev.print». Cal tenir en compte que no hi ha opcions de «color» (com el color de fons o de primer pla) en aquest connector. Això és perquè «dev.print» senzillament imprimeix els gràfics actuals (majoritàriament a X11) al fitxer especificat en el format seleccionat. Per a establir els colors de fons (o primer pla), cal que aquests es proporcionin en cridar la funció de dibuixat, principalment usant <b>par</b>(). Cal tenir en compte que tots els paràmetres del «postscript» també són paràmetres vàlids per al «dev2bitmap».

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <usage>
en: This plugin is only available in the context of a graphics device.
ca: Aquest connector només està disponible en el context d'un dispositiu gràfic.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name")
en: The filename to save to. By default the file will be saved in the directory from where RkWard was started, which is the user's home directory when started from K-menu. After checking for a proper file extension, this is the <i>file</i> parameter to dev.print. For exporting via ghostscript provide a suitable extension.
ca: El nom del fitxer a on desar. De manera predeterminada, el fitxer es desarà al directori a on el RKWard s'ha iniciat, el qual és el directori d'inici de l'usuari quan s'inicia des del menú K. Després de comprovar l'extensió adequada del fitxer, aquest és el paràmetre <i>file</i> del «dev.print». Per a exportar via «ghostscript», proporciona una extensió adequada.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Automatic File extension")
en: Check this box to let RKWard detect the file extension automatically. If the filename specified in the 'File name' box already has a relevant extension, then nothing is done, that is, the specified filename is used. Otherwise a relevant extension is appended to the filename above to construct the full filename. This option is disabled for exporting via ghostscript.
ca: Activeu aquesta casella per a permetre que el RKWard detecti automàticament l'extensió del fitxer. Si el nom del fitxer especificat al quadre «Nom de fitxer» ja té una extensió adequada, no es fa res, és a dir, s'usa el nom de fitxer especificat. Altrament, s'afegeix una extensió adequada al nom del fitxer de més amunt per a construir el nom sencer del fitxer. Aquesta opció està desactivada per a exportar via «ghostscript».

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Output format")
en: Choose whether to use postscript, pdf, svg, png or jpeg for exporting the file. This is the <i>device</i> parameter to dev.print. If 'via Ghostscript' is chosen then the output format of the ghostscript device will need to be provided (see below under 'Ghostscript specific options').
ca: Trieu si useu postscript, pdf, svg, png o jpeg per a exportar el fitxer. Aquest és el paràmetre <i>device</i> del «dev.print». Si es tria «via Ghostscript», llavors caldrà proporcionar el format de sortida del dispositiu ghostscript (vegeu més endavant sota «Opcions específiques del Ghostscript»).

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "EPS compatible")
en: When exporting in postscript format, this allows you to select, whether an EPSF (.eps-file) header should be generated. This seems to generate more portable files, so is recommended in most cases. Papersize and orientation can not be set in this case. This sets the <i>onefile</i> parameter to postscript to FALSE.
ca: En exportar en format «postscript», això permet seleccionar si s'ha de generar una capçalera EPSF (.eps-file). Això sembla que genera fitxers més portables, per tant, es recomana en la majoria dels casos. En aquest cas no es pot establir ni la mida del paper ni l'orientació. Això estableix el paràmetre <i>onefile</i> del «postscript» a FALSE.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Automatic Width")
en: Check this box to let the export function determine the width automatically.
ca: Marqueu aquesta casella per a deixar que la funció d'exportació determini automàticament l'amplada.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Automatic Height")
en: This is similar to 'Automatic Width', but for height.
ca: Això és semblant a «Amplada automàtica», però per l'alçada.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Width in inches")
en: This is the <i>width</i> parameter to the exporting function. This is specified in inches. For JPEG/PNG exports (which require width in pixels), the actual width is evaluated by multiplying the width value provided in inches with the resolution (in dpi, 'dots per inch'). So, width_pixels = width_inches * resolution_dpi. If resolution is set to 'Default Resolution', then a value of 96 is used as the default resolution for exporting to jpeg or png and a value of 72 is used for exporting via ghostscript. Otherwise the provided resolution value is used. None of these matter for exporting to Postscript/PDF where the width parameter is provided in inches.
ca: Aquest és el paràmetre <i>width</i> (amplada) a la funció d'exportació. S'especifica en polzades. Per a exportacions en JPEG/PNG (les quals requereixen l'amplada en píxels), l'amplada real s'avalua multiplicant el valor proporcionat de l'amplada en polzades amb la resolució (en ppp, «punts per polzada»). Així, amplada_píxels = amplada_polzades * resolució_ppp. Si la resolució està establerta com «Resolució predeterminada», llavors s'usa un valor de 96 com a resolució predeterminada per a exportar a JPEG o PNG i s'usa un valor de 72 per a exportar via ghostscript. Altrament, s'usa el valor de resolució proporcionat. Res d'això s'aplica per a exportar a Postscript/PDF a on el paràmetre d'amplada es proporciona en polzades.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Width in inches")
en: <b>jpeg</b> or <b>png</b> functions need at least one of width/height to be provided. We override this restriction by reading in the width (in inches) from <b>par("din")[1]</b> and then setting 'par("din")[1] * resolution' as the width (in pixels) parameter value. Again, none of these are required for exporting to Postscript/PDF.
ca: Les funcions <b>jpeg</b> o <b>png</b> necessiten com a mínim proporcionar l'alçada o l'amplada. Aquesta restricció se superposa llegint l'amplada (en polzades) des de <b>par("din")[1]</b> i després establint «par("din")[1] * resolution» com a valor del paràmetre amplada (en píxels). Una altra vegada, res d'això es requereix per a exportar a Postscript/PDF.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Height in inches")
en: This is the <i>height</i> parameter to the exporting function. Similar to 'Width'.
ca: Aquest és el paràmetre <i>height</i> (alçada) de la funció d'exportació. Semblant a «Amplada».

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Point size")
en: This is the <i>pointsize</i> parameter to dev.print.
ca: Aquest és el paràmetre <i>pointsize</i> de «dev.print».

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Resolution (dpi)")
en: Available only for PNG/JPEG/Ghostscript, this is the <i>res</i> parameter to dev.print or dev2bitmap. This value is used in converting from width/height in pixels to inches as described above (under 'Width'). The default resolution (when 'Default Resolution' is checked) is 96 for PNG/JPEG exports and it is 72 for Ghostscript exports.
ca: Només disponible per a PNG/JPEG/Ghostscript, aquest és el paràmetre <i>res</i> del «dev.print» o del «dev2bitmap». Aquest valor s'usa per a convertir des de l'amplada/alçada en píxels a polzades com es descriu més amunt (a «Amplada»). La resolució predeterminada (quan s'ha activat «Resolució predeterminada») és 96 per a les exportacions PNG/JPEG i és 72 per a les exportacions Ghostscript.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "JPEG Quality")
en: Available only for JPEG, this is the <i>quality</i> parameter to <b>jpeg</b>. Sets the quality for JPEG exporting. The default quality is 75.
ca: Disponibles només per a JPEG, aquest és el paràmetre <i>quality</i> per a <b>jpeg</b>. Estableix la qualitat de l'exportació JPEG. La qualitat predeterminada és 75.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Paper Size")
en: Use this to set the papersize for export. Choose 'Default' to not specify any paper option. Other options are explained in R reference for <b>postscript</b>. This is available only for Postscript/PDF exports. This is the <i>paper</i> option to the exporting function.
ca: Useu això per a establir la mida del paper per a exportar. Trieu «Predeterminada» per a no especificar cap opció de paper. Les altres opcions s'expliquen a la referència de l'R per al <b>postscript</b>. Això només està disponible per a les exportacions Postscript/PDF. Aquesta és l'opció <i>paper</i> de la funció d'exportació.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Pagecentre")
en: Uncheck this for NOT centering the image on the page. This is the <i>pagecentre</i> parameter.
ca: Desactiveu això per a NO centrar la imatge a la pàgina. Aquest és el paràmetre <i>pagecentre</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Horizontal (ps/gs)")
en: Available only for Postscript/Ghostscript exporting, this is the <i>horizontal</i> parameter.
ca: Només disponible per a l'exportació Postscript/Ghostscript, aquest és el paràmetre <i>horizontal</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Font family")
en: This is the <i>family</i> parameter to <b>postscript</b>. Be sure to choose a family that is available on the machine. The 'URW' class of font families require ghostscript. When in doubt leave this as 'Default', the default family (Helvectica) will be used. See the R reference on postscript for more details.
ca: Aquest és el paràmetre <i>family</i> del <b>postscript</b>. Assegureu-vos de triar una família que estigui disponible a la màquina. La classe «URW» de famílies de tipus de lletres requereix ghostscript. En cas de dubte, deixeu-ho com a «Predeterminada», s'usarà la família predeterminada (Helvètica). Vegeu la referència de l'R quant al postscript per a més detalls.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Font Encoding")
en: This is the <i>encoding</i> parameter to <b>postscript</b>. Be sure to choose an encoding compatible with the chosen font family. When in doubt leave this as 'Default', the default encoding (ISOLatin1) will be used. See the R reference on postscript for more details.
ca: Aquest és el paràmetre <i>encoding</i> del <b>postscript</b>. Assegureu-vos de triar una codificació compatible amb la família triada de tipus de lletra. En cas de dubte, deixeu-ho com a «Predeterminada», s'usarà la codificació predeterminada (ISOLatin1). Vegeu la referència de l'R quant al postscript per a més detalls.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Default Title")
en: Uncheck this box, to specify a custom title to the graphics file. Note that this is not displayed on the plot, but rather it is embedded inside the graphics file. This is the <i>title</i> parameter to <b>postscript</b>.
ca: Desactiveu aquesta casella per a especificar un títol personalitzat per al fitxer dels gràfics. Cal tenir en compte que no es mostra en el diagrama, sinó que s'incrusta al fitxer dels gràfics. Aquest és el paràmetre <i>title</i> del <b>postscript</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "GS Output device")
en: File format to use. Only the most common ones are listed, but many more are supported by ghostscript. Select "Other" and see the option below to use these formats.
ca: Format del fitxer a usar. Només es llisten els més comuns, però el ghostscript n'admet molts més. Seleccioneu «Altres» i vegeu les opcions a sota per a usar aquests formats.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export contents of graphics device to various formats) <settings> <setting> (refers to element labelled "Other Ghostscript device")
en: Select "Other" in the option above to use this setting. Specify the device identifier as used by ghostscript. Running "ghostscript --help" (or "gs --help") in a terminal should give a list of available devices.
ca: Seleccioneu «Altres» a l'opció de més amunt per a usar aquest paràmetre. Especifiqueu l'identificador del dispositiu que usarà el ghostscript. Executant «ghostscript --help» (o «gs --help») en un terminal hauria de donar una llista de dispositius disponibles.

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="...">
en: Export contents of graphics device to various formats
ca: Exporta el contingut del dispositiu gràfic a diversos formats

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="...">
en: Filename and Generic options
ca: Nom de fitxer i opcions genèriques

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <browser label="...">
en: File name
ca: Nom del fitxer

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <checkbox label="...">
en: Automatic File extension
ca: Extensió automàtica de fitxer

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Dimensions"> <checkbox label="...">
en: Automatic Width
ca: Amplada automàtica

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Dimensions"> <spinbox label="...">
en: Width in inches
ca: Amplada en polzades

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Dimensions"> <checkbox label="...">
en: Automatic Height
ca: Alçada automàtica

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Dimensions"> <spinbox label="...">
en: Height in inches
ca: Alçada en polzades

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <radio label="...">
en: Output format
ca: Format de sortida

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <checkbox label="...">
en: EPS compatible
ca: Compatible EPS

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="...">
en: Generic Export Options
ca: Opcions genèriques d'exportació

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <checkbox label="...">
en: Default pointsize
ca: Mida del punt predeterminada

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <spinbox label="...">
en: Point size
ca: Mida del punt

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <checkbox label="...">
en: Default Resolution
ca: Resolució per defecte

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <spinbox label="...">
en: Resolution (dpi)
ca: Resolució (ppp)

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <checkbox label="...">
en: Default Quality
ca: Qualitat per defecte

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <spinbox label="...">
en: JPEG Quality
ca: Qualitat JPEG

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="...">
en: Postscript/PDF/Ghostscript Options
ca: Opcions de Postscript/PDF/Ghostscript

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="...">
en: Paper properties
ca: Propietats del paper

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Paper properties"> <dropdown label="...">
en: Paper Size
ca: Mida del paper

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of gr
en: Default
ca: Per defecte

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Letter
ca: Carta

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Executive
ca: Executiu

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Special
ca: Especial

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Paper properties"> <checkbox label="...">
en: Pagecentre
ca: Centra a la pàgina

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Paper properties"> <checkbox label="...">
en: Horizontal (ps/gs)
ca: Horitzontal (ps/gs)

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="...">
en: Font properties
ca: Propietats del tipus de lletra

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Font properties"> <dropdown label="...">
en: Font family
ca: Família del tipus de lletra

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font family"> <option label="...">
en: Helvetica
ca: Helvètica

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font family"> <option label="...">
en: Helvetica Narrow
ca: Helvètica estreta

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font family"> <option label="...">
en: Symbol
ca: Símbol

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Font properties"> <dropdown label="...">
en: Font Encoding
ca: Codificació del tipus de lletra

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="...">
en: Title embedded in file
ca: Títol incrustat al fitxer

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Title embedded in file"> <checkbox label="...">
en: Default Title
ca: Títol per omissió

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="...">
en: Ghostscript specific options
ca: Opcions específiques del Ghostscript

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Ghostscript specific options"> <dropdown label="...">
en: GS Output device
ca: Dispositiu de sortida del GS

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="GS Output device"> <option label="...">
en: PNG (b/w)
ca: PNG (b/n)

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="GS Output device"> <option label="...">
en: PNG (grayscale)
ca: PNG (escala de grisos)

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="GS Output device"> <option label="...">
en: Other (specify here):
ca: Altres (especifiqueu aquí):

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Ghostscript specific options"> <input label="...">
en: Other Ghostscript device
ca: Altres dispositius Ghostscript
