rkward - en to ca translation catalogue (291 entries)

note: i18n: ectx: <about name="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Plots
ca: Diagrames

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Plugins for producing various plots. Part of the official RKWard distribution
ca: Connectors per a produir diversos diagrames. És part de la distribució oficial del RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Barplot) i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="...">
en: Barplot
ca: Diagrama de barres

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Box Plot
ca: Diagrama de caixes

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="...">
en: Density Plot
ca: Diagrama de densitat

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Dotchart
ca: Diagrama de punts

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: ECDF Plot
ca: Diagrama ECDF

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="...">
en: Generic Plot
ca: Diagrama genèric

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Histogram) i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: Histogram
ca: Histograma

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Pareto Chart
ca: Diagrama de Pareto

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Piechart
ca: Diagrama de sectors

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot) i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <wizard label="...">
en: Scatterplot
ca: Diagrama de dispersió

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="...">
en: Scatterplot Matrix
ca: Matriu de diagrama de dispersió

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots)
en: Stem-and-Leaf Plot
ca: Diagrama de branques i fulles

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Stripchart) i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="...">
en: Stripchart
ca: Diagrama de banda

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot)
en: barplot is a bit picky about attributes, so we need to convert to vector or matrix explicitly
ca: El diagrama de barres és una mica exigent quant als atributs, de manera que cal convertir explícitament a vector o una matriu

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <summary>
en: Creates a bar plot with vertical bars.
ca: Crea un diagrama de barres amb barres verticals.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <usage> i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <usage>
en: Choose a matrix, vector or a factor to be plotted. Further options are available on the second tab.
ca: Trieu una matriu, un vector o un factor a dibuixar. Hi ha més opcions disponibles a la segona pestanya.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Tabulate data before plotting") i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Tabulate data before plotting") i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refer
en: If your data needs to be tabulated / aggregated before plotting, check this option. Refer to <link href="rkward://component/one_var_tabulation"/> for details on the dependent options.
ca: Si cal que les dades estiguin tabulades / agregades abans de dibuixar-les, marqueu aquesta opció. Vegeu <link href="rkward://component/one_var_tabulation"/> per a detalls de les opcions dependents.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Matrix, Vector or Factor") i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variable")
en: If your data is already suitable for plotting, directly, specify it here. Otherwise, leave this empty, and check the "Tabulate" option, above.
ca: Si les dades ja són adequades per a dibuixar-les directament, especifiqueu-ho aquí. En cas contrari, deixeu això buit, i activeu l'opció «Converteix a taula», a dalt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Limit number of groups") i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Limit number of groups") i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element l
en: If there are very many categories in your data, it may make sense to limit the amount of categories that will be displayed. Check this, if you want to set a limit. See Refer to <link href="rkward://component/limit_vector_length"/> for details on the dependent options.
ca: Si hi ha moltes categories a les dades, pot tenir sentit limitar la quantitat de categories que es mostraran. Activeu això si voleu definir un límit. Vegeu <link href="rkward://component/limit_vector_length"/> per als detalls de les opcions dependents.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bar labels") i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Labeling") i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Labels") i18n: ectx: (
en: Method for assigning labels to the plot. "default" means, the labels are chosen automatically. If no labels are available, this will generally print the values. The other options allow you to specify the labels as literal string, or as an R statement (e.g. if the names are stored in a different variable in the workspace).
ca: Mètode per a assignar etiquetes al diagrama. «predeterminat» significa que les etiquetes es trien automàticament. Si no hi ha cap etiqueta disponible, generalment això imprimirà els valors. Les altres opcions permeten especificar les etiquetes com una cadena literal, o com una sentència R (p. ex. si els noms s'emmagatzemen en una variable diferent a l'espai de treball).

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Barplot Options")
en: Since these settings are reused in further plugins, they are documented on a page of their own: See <link href="rkward://component/barplot_embed"/>.
ca: Com que aquests paràmetres es reutilitzen en altres connectors, estan documentats a la seva pròpia pàgina: Vegeu <link href="rkward://component/barplot_embed"/>.

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Matrix, Vector or Factor
ca: Matriu, vector o factor

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <text> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <text> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <text> i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <
en: - or -
ca: - o -

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (
en: Tabulate data before plotting
ca: Tabula les dades abans de dibuixar

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <frame label="Tabulate data before plotting"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <frame label="Tabulate data before plotting"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Pareto ch
en: Tabulation Options
ca: Opcions de taules

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="...">
en: Limit
ca: Límit

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Limit"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Limit"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Limit"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <
en: Limit number of groups
ca: Límit del nombre de grups

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Limit"> <frame label="Limit number of groups"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Limit"> <frame label="Limit number of groups"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pa
en: Limit Categories
ca: Límit de categories

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="...">
en: Bar labels
ca: Etiquetes de les barres

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="Bar labels"> <option label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Labeling"> <option label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio la
en: Default labels
ca: Etiquetes predeterminades

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="Bar labels"> <option label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Labeling"> <option label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio la
en: Custom labels
ca: Etiquetes personalitzades

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="Bar labels"> <option label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Labeling"> <option label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio la
en: From R expression
ca: A partir d'una expressió R

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="Labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <input label="..."> 
en: Expression to use for labels
ca: Expressió a usar per a les etiquetes

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="Labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <input label="..."> 
en: Labels (separated by ';')
ca: Etiquetes (separades per «;»)

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <d
en: Options
ca: Opcions

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Options"> <embed label="...">
en: Barplot Options
ca: Opcions del diagrama de barres

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: split sample by grouping variables
ca: divideix la mostra per variables d'agrupament

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: adjust width and position of boxes to achieve dodging
ca: ajusta l'amplada i la posició de les caixes per a evitar superposicions

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: convert single sample variables to list
ca: converteix les variables individuals de mostra a una llista

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: Boxplot
ca: Diagrama de caixa

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Outcome variable
ca: Variable de resultat

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Grouping variable(s)
ca: Agrupació de variable/s

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="..."> i18n: ectx: (
en: Variable(s)
ca: Variable/s

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: actual boxplot function
ca: funció real de diagrama de caixa

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Calculate geometric mean
ca: Calcula la mitjana geomètrica

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Calculate harmonic mean
ca: Calcula la mitjana harmònica

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Calculate the interquartile mean
ca: Calcula la mitjana interquartil

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: calculates the mean for all data and adds a point at the corresponding position
ca: calcula la mitjana de totes les dades i afegeix un punt a la posició corresponent

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <summary>
en: Creates a box plot of one or more variables.
ca: Crea un diagrama de caixa d'una o més variables.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <usage>
en: Choose numerical data to be plotted. Data can be organized in separate vectors, or in a single outcome variable and one or more grouping variables.
ca: Trieu les dades numèriques a dibuixar. Les dades poden estar organitzades en vectors separats, o en una variable de resultat única i una o més variables d'agrupament.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data format")
en: Select the format of your data. This can either be separate numerical vectors, or a single outcome variable split by one or more grouping variables.
ca: Selecciona el format de les dades. Això poden ser tant vectors numèrics separats, o una variable de resultat única dividida per una o més variables d'agrupament.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variable(s):")
en: For separate variables mode: Select one or more numerical vectors.
ca: Per al mode de variables separades: Seleccioneu un o més vectors numèrics.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Outcome variable:")
en: For single(grouped) variable mode: Select one numerical vector as the outcome variable.
ca: Per al mode de variables úniques(agrupades): Seleccioneu un vector numèric com a variable de resultat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Group variable(s):")
en: For single(grouped) variable mode: Select one or more vectors by which to group the outcome variable. Group variables should have the same length as the outcome variable.
ca: Per al mode de variables úniques(agrupades): Seleccioneu un o més vectors pels quals agrupar la variable de resultat. Les variables agrupades cal que tinguin la mateixa longitud que la variable de resultat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Dodged groups")
en: For single(grouped) variable mode: Dodging boxes within one or more groups can be a nice option when the outcome is split by several group variables. This allows you to select, across how many group variables, boxes should be dodged ("0" for no dodging, "1" to dodge only the first group variable).
ca: Per al mode de variables úniques(agrupades): Els quadres no sobreposats amb un o més grups poden ser una opció agradable quan el resultat està dividit en diversos grups de variables. Això permet seleccionar, per a totes les variables agrupades, si els quadres s'han de sobreposar («0» per a no sobreposar, «1» per a sobreposar només el primer grup de variables).

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Box width")
en: Allows to change the width of the boxes, relative to the entire plot.
ca: Permet canviar l'amplada dels quadres, en relació amb el diagrama sencer.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "orientation")
en: Orientation of the plot: horizontal or vertical.
ca: Orientació del diagrama: horitzontal o vertical.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Notches")
en: Whether to draw notches
ca: Indica si es dibuixaran els nivells

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Outliers")
en: Whether to draw outliers (if any). Outliers are draw as dots, if this option is checked.
ca: Indica si es dibuixaran les observacions atípiques (si n'hi ha). Les observacions atípiques es dibuixen amb punts, si s'ha activat aquesta opció.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show mean")
en: Whether to draw a mark indicating the mean.
ca: Indica si es dibuixarà una marca indicant la mitjana.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Trim of arithmetic mean")
en: Trim applies only to the arithmetic mean. By default trim is set to zero. It defines the fraction of observations to be trimmed from each end of a variable before the arithmetic mean is computed.
ca: El retall només s'aplica a la mitjana aritmètica. Per defecte, el retall està definit a zero. Defineix la fracció de les observacions que es truncaran de cada final d'una variable abans que es calculi la mitjana aritmètica.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "mean symbol")
en: If the mean is to be indicated: Symbol to use as mark.
ca: Si s'indica la mitjana: Símbol a usar com a marca.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of mean")
en: Use this option to select a specific type of mean. The arithmetic mean is the default. Others include the geometric mean, the harmonic mean and interquartile mean (IQM).
ca: Useu aquesta opció per a seleccionar un tipus específic de mitjana. La mitjana aritmètica és la predeterminada. Les altres inclouen la mitjana geomètrica, la mitjana harmònica i la mitjana interquartil (MIQ).

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "show standard deviation")
en: Whether to draw a mark indicating the standard deviation.
ca: Indica si es dibuixarà una marca indicant la desviació estàndard.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "standard deviation symbol (upper)")
en: If the standard deviation is to be indicated: Symbol to use as mark for the upper sd.
ca: Si s'ha d'indicar la desviació estàndard: Símbol a usar com a marca per a la ds superior.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "standard deviation symbol (lower)")
en: If the standard deviation is to be indicated: Symbol to use as mark for the lower sd.
ca: Si s'ha d'indicar la desviació estàndard: Símbol a usar com a marca per a la ds inferior.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "size")
en: Size of mean / sd indicators. This option is only available, if at least one of mean or sd are to be drawn.
ca: Mida dels indicadors de mitjana/estàndard. Aquesta opció només està disponible si s'ha indicat com a mínim dibuixar la mitjana o la ds.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color of mean / sd indicators. This option is only available, if at least one of mean or sd are to be drawn.
ca: Color dels indicadors de mitjana/estàndard. Aquesta opció només està disponible si s'ha indicat com a mínim dibuixar la mitjana o la ds.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Plot Options")
en: General plot Options
ca: Opcions generals del diagrama

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting title="General plot Options"> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Since these settings are reused in further plugins, they are documented on a page of their own: See <link href="rkward://component/plot_options"/>.
ca: Com que aquests paràmetres es reutilitzen en altres connectors, estan documentats a la seva pròpia pàgina: Vegeu <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <radio label="...">
en: Data format
ca: Format de dades

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <radio label="Data format"> <option label="...">
en: Separate variables
ca: Variables separades

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <radio label="Data format"> <option label="...">
en: Single (grouped) variable
ca: Variable única (agrupada)

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Variable(s):
ca: Variable/s:

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Outcome variable:
ca: Variable de resultat:

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Group variable(s):
ca: Variable/s agrupada/es:

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <spinbox label="...">
en: Dodged groups
ca: Grups no sobreposats

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie cha
en: Labels
ca: Etiquetes

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="Labels"> <radio label="...">
en: Labeling
ca: Etiquetar

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <spinbox label="...">
en: Box width
ca: Amplada del quadre

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: orientation
ca: orientació

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <radio label="orientation"> <option label="...">
en: horizontal
ca: horitzontal

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Draw Notches
ca: Dibuixa els nivells

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Draw Outliers
ca: Dibuixa les observacions atípiques

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Size and color of marks
ca: Mida i color de les marques

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Size and color of marks"> <spinbox label="...">
en: size
ca: mida

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Show mean
ca: Mostra la mitjana

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Show mean"> <spinbox label="...">
en: mean symbol
ca: Símbol de mitjana

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Show mean"> <radio label="...">
en: Type of mean
ca: Tipus de mitjana

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Arithmetic mean
ca: Mitjana aritmètica

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Geometric mean
ca: Mitjana geomètrica

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Harmonic mean
ca: Mitjana harmònica

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Interquartile mean (IQM)
ca: Mitjana interquartil (MIQ)

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Show mean"> <spinbox label="...">
en: Trim of arithmetic mean
ca: Retall de la mitjana aritmètica

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: show standard deviation
ca: Mostra la desviació estàndard

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="show standard deviation"> <spinbox label="...">
en: standard deviation symbol (upper)
ca: Símbol de la desviació estàndard (superior)

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="show standard deviation"> <spinbox label="...">
en: standard deviation symbol (lower)
ca: Símbol de la desviació estàndard (inferior)

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Axis/Title"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Emp
en: Plot Options
ca: Opcions del diagrama

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot)
en: Highest density regions
ca: Regions de densitat més alta

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot)
en: Length
ca: Longitud

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <summary>
en: Plot an estimated density curve. Highest density regions can be marked up.
ca: Fa el diagrama d'una corba de densitat estimada. Les regions de densitat més alta es poden remarcar.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <usage>
en: Select a numeric vector to estimate density for. For further options, see below.
ca: Selecciona un vector numèric pel qual estimar la densitat. Per a altres opcions, vegeu a sota.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: A numeric vector to estimate density for.
ca: Vector numèric pel qual estimar la densitat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "type of plot")
en: Type of plot: Plain density curve, or density curve with highest density regions marked up. For the second option, only the gaussian smoothing kernel is available (see below).
ca: Tipus de diagrama: Corba de densitat normal, o corba de densitat amb les regions de més densitat remarcades. Per a la segona opció, només està disponible el nucli de suavitzat gaussià (vegeu a sota).

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Smoothing Kernel")
en: Smoothing kernel to use. See <link href="rkward://rhelp/density"/> for details on the available kernels.
ca: Nucli de suavitzat a usar. Vegeu <link href="rkward://rhelp/density"/> per als detalls quant als nuclis disponibles.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bandwidth")
en: Mode of choosing bandwidth. This is only applicable for gaussian smoothing kernels. This is the <i>bw</i> option of <link href="rkward://rhelp/density">density()</link>.
ca: Mode per a triar l'amplada de banda. Això només és aplicable als nuclis de suavitzat gaussià. Aquesta és l'opció <i>bw</i> de <link href="rkward://rhelp/density">density()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Adjust Bandwidth") i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Adjust Bandwidth")
en: Factor to adjust the bandwidth by.
ca: Factor pel qual s'ajustarà l'amplada de banda.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Remove Missing Values")
en: Whether missing values should be removed. Otherwise missing values lead to an error during density estimation.
ca: Si s'han d'eliminar els valors que manquen. En cas contrari els valors que manquen portaran a un error durant l'estimació de densitat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Resolution")
en: Resolution of the density estimation, i.e. the number of (equally spaced) points at which the density is estimated.
ca: Resolució de l'estimació de la densitat, és a dir, el nombre de punts (equidistants) en què s'estimarà la densitat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add rug") i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add rug to plot")
en: Should a rug be added to the plot?
ca: S'ha d'afegir una estora al diagrama?

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Ticksize")
en: Height of the rug ticks, where 1 corresponds to the height of the entire plot.
ca: Alçada de les marques de l'estora, a on 1 es correspon a l'alçada de tot el diagrama.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line width of ticks")
en: Line width of the rug.
ca: Amplada de les línies de l'estora.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Side of Rug")
en: Should the rug be shown at the top or at the bottom of the plot?
ca: Cal mostrar l'estora a la part superior o a la part inferior del diagrama?

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color to use for drawing the rug.
ca: Color a usar per a dibuixar l'estora.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further options regarding the look of the plot. See <link href="rkward://component/plot_options"/> for details.
ca: Altres opcions relacionades amb l'aspecte del diagrama. Vegeu <link href="rkward://component/plot_options"/> per als detalls.

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <
en: variable(s):
ca: variable/s:

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: type of plot
ca: tipus de diagrama

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <radio label="type of plot"> <option label="...">
en: plot normal density
ca: diagrama de densitat normal

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <radio label="type of plot"> <option label="...">
en: plot highest density regions
ca: diagrama de regions de densitat més alta

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: density estimation options
ca: opcions d'estimació de la densitat

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <dropdown label="...">
en: Smoothing Kernel
ca: Nucli de suavitzat

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: gaussian (default)
ca: gaussià (predeterminat)

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: biweight
ca: bi-ponderada

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: cosine
ca: Cosinus

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: optcosine
ca: optcosinus

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="Bandwidth options"> <dropdown label="...">
en: Bandwidth
ca: Amplada de banda

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="Bandwidth options"> <spinbox label="...">
en: Adjust Bandwidth
ca: Ajust de l'amplada de banda

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="General options"> <checkbox label="...">
en: Remove Missing Values
ca: Eliminació dels valors que manquen

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <spinbox label="...">
en: Resolution
ca: Resolució

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="...">
en: Rug
ca: Estora

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <checkbox label="...">
en: Add rug
ca: Afegeix una estora

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Rug"> <spinbox label="...">
en: Ticksize
ca: Mida de les marques

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Rug"> <spinbox label="...">
en: Line width of ticks
ca: Amplada de les línies de les marques

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Rug"> <radio label="...">
en: Side of Rug
ca: Lateral de l'estora

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <radio label="Side of Rug"> <option label="...">
en: Rug on Bottom
ca: Estora a la part inferior

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <radio label="Side of Rug"> <option label="...">
en: Rug on Top
ca: Estora a la part superior

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="...">
en: Axis/Title
ca: Eix/Títol

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart)
en: dotchart() is somewhat picky about data type
ca: «dotchart()» és una mica exigent quant al tipus de dades

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) i18n: ectx: (Loaded from Pie chart)
en: Data is not numeric, but proceeding as requested.\nDid you forget to check the tabulate option?
ca: Les dades no són numèriques, però es continua com s'ha sol·licitat.\nHeu oblidat marcar l'opció de tabulació?

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="...">
en: Dot chart
ca: Diagrama de punts

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <summary>
en: Draw a dot chart
ca: Dibuixa un diagrama de punts

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variable")
en: If your data is already suitable for plotting, directly, specify it here. Otherwise, leave this empty, and check the <i><label id="tabulate"/></i> option, below.
ca: Si les dades ja són adequades per a dibuixar-les directament, especifiqueu-ho aquí. En cas contrari, deixeu això buit, i activeu l'opció <i><label id="tabulate"/></i>, a sota.

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Generic plot options. See <link href="rkward://component/plot_options"/>.
ca: Opcions genèriques del diagrama. Vegeu <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function)
en: Empirical Cumulative Distribution Function
ca: Funció de distribució acumulada empírica

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function)
en: Minimum
ca: Mínim

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function)
en: Maximum
ca: Màxim

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <summary>
en: Plot an empirical cumulative distribution function.
ca: Fa el diagrama d'una funció de distribució acumulada empírica.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <usage>
en: Select a variable to plot an ECDF for. The theoretical normal distribution and a rug can be added to the plot.
ca: Selecciona una variable per la qual traçar un FDAE. Es pot afegir la distribució normal teòrica i una estora al diagrama.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: The variable to plot the ECDF
ca: La variable de la qual es farà el diagrama la FDAE

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Step function plot options")
en: Options to change the look of the ECDF plot itself. Refer to <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> for details.
ca: Opcions per a canviar l'aspecte del diagrama FDAE. Vegeu <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> per als detalls.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Theoretical Normal Distribution")
en: Should a theoretical normal distribution curve be added to the plot?
ca: Cal afegir una corba de distribució normal teòrica al diagrama?

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Adjust to mean and sd of data")
en: Should the normal distribution curve be adjusted to match the mean and standard deviation of the plotted data? If this is not set a normal curve with mean 0 and sd 1 is drawn.
ca: Cal ajustar la corba de distribució normal per a fer-la coincidir amb la mitjana i la desviació estàndard de les dades traçades? Si això no s'estableix, es dibuixarà una corba normal amb mitjana 0 i ds 1.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color of the theoretical normal distribution curve.
ca: Color de la corba de distribució normal teòrica.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Side of Rug")
en: Should the rug be added above or below the plot?
ca: Cal afegir l'estora a la part superior o a la part inferior del diagrama?

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Ticksize")
en: Height of the rug ticks
ca: Alçada de les marques de l'estora

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line width of ticks")
en: Line width of the rug ticks
ca: Amplada de les línies de les marques de l'estora

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color of the rug
ca: Color de l'estora

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further generic plot options. Refer to <link href="rkward://component/plot_options"/> for details.
ca: Altres opcions genèriques del diagrama. Vegeu <link href="rkward://component/plot_options"/> per als detalls.

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="...">
en: Empirical Distribution Function
ca: Funció de distribució empírica

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="...">
en: Step function options
ca: Opcions de funció esglaonada

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Step function options"> <embed label="...">
en: Step function plot options
ca: Opcions de diagrama amb funció esglaonada

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="...">
en: Further options
ca: Opcions addicionals

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="...">
en: Theoretical Normal Distribution
ca: Distribució normal teòrica

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Theoretical Normal Distribution"> <checkbox label="...">
en: Draw Theoretical Normal Distribution
ca: Dibuixa una distribució normal teòrica

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Theoretical Normal Distribution"> <checkbox label="...">
en: Adjust to mean and sd of data
ca: Ajusta a la mitjana i a la ds de les dades

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Rug"> <checkbox label="...">
en: Add rug to plot
ca: Afegeix una estora al diagrama

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> [...] <radio label="Side of Rug"> <option label="...">
en: Rug on bottom
ca: Estora a la part inferior

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> [...] <radio label="Side of Rug"> <option label="...">
en: Rug on top
ca: Estora a la part superior

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="...">
en: Title/Axis
ca: Títol/Eix

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram)
en: Density curve
ca: Corba de densitat

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <summary>
en: Plot a histogram.
ca: Fa el diagrama d'un histograma.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <usage>
en: Select a variable to plot a histogram. For available options, see below.
ca: Selecciona una variable per a fer el diagrama d'un histograma. Per a les opcions disponibles, vegeu a sota.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: The variable to plot the histogram for
ca: La variable per la qual fer el diagrama de l'histograma

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Histogram Options")
en: Options concerning the calculation and look of the histogram. Refer to <link href="rkward://component/histogram_options"/> for details.
ca: Opcions relatives al càlcul i aspecte de l'histograma. Vegeu <link href="rkward://component/histogram_options"/> per als detalls.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Density curve")
en: Should a density curve be plotted over the histogram? This option is only available, if the histogram is density scaled.
ca: Cal dibuixar una corba de densitat sobre l'histograma? Aquesta opció només està disponible si l'histograma està escalat per la densitat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Which color should the density line be drawn in?
ca: De quin color s'ha de dibuixar la línia de la densitat?

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bandwidth")
en: The smoothing bandwidth used to calculate the density estimate. See <link href="rkward://rhelp/density"/> for details.
ca: L'amplada de banda del suavitzat usat per a calcular l'estimació de la densitat. Vegeu <link href="rkward://rhelp/density"/> per als detalls.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Remove Missing Values")
en: Remove missing values? If not checked, missing values will cause an error.
ca: Elimino els valors que manquen? Si no està activat, els valors que manquen provocaran un error.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "resolution")
en: Number of equally spaced points to estimate the density at.
ca: Nombre de punts equidistants pels quals estimar la densitat.

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Variable(s)"> <embed label="...">
en: Generic Plot Options
ca: Opcions genèriques del diagrama

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Histogram Options"> <embed label="...">
en: Histogram Options
ca: Opcions de l'histograma

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="...">
en: Density
ca: Densitat

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <checkbox label="...">
en: Plot Density curve
ca: Diagrama de corba de densitat

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="...">
en: General options
ca: Opcions generals

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="General options"> <spinbox label="...">
en: resolution
ca: resolució

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="...">
en: Bandwidth options
ca: Opcions de l'amplada de banda

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="...">
en: Pareto chart
ca: Diagrama de Pareto

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <summary>
en: Creates a pareto chart, and (optionally) prints the values.
ca: Crea un diagrama de Pareto, i (opcionalment) imprimeix els valors.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <usage>
en: Choose a vector or a factor to be plotted. The frequency, cumulative frequency, percentage and cumulative percentage will be printed under the plot.
ca: Trieu un vector o un factor a dibuixar. La freqüència, freqüència acumulada, percentatge i percentatge acumulat s'imprimiran sota el diagrama.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Raw vector to plot")
en: If your data is already contains defect counts or defect costs, or other data suitable for direct display in a pareto chart, specify it here. Otherwise, leave this empty, and check the "Tabulate" option, above.
ca: Si les dades ja contenen comptadors de defectes o costos de defectes, o altres dades adequades per a dibuixar-les directament en un diagrama de Pareto, especifiqueu-ho aquí. En cas contrari, deixeu això buit, i activeu l'opció «Converteix a taula», a dalt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Print descriptives")
en: Whether to print the frequency, cumulative frequency, percentage and cumulative percentage below the plot in the output window.
ca: Si s'ha d'imprimir la freqüència, freqüència acumulada, percentatge i percentatge acumulat sota el diagrama a la finestra de sortida.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further options for the plot. Refer to <link href="rkward://component/plot_options"/> for details.
ca: Altres opcions del diagrama. Vegeu <link href="rkward://component/plot_options"/> per als detalls.

note: i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Raw vector to plot
ca: Vector en brut a fer el diagrama

note: i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <checkbox label="...">
en: Print descriptives
ca: Imprimeix les descripcions

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Orientation
ca: Orientació

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart)
en: Clockwise
ca: Sentit horari

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart)
en: Counter clockwise
ca: Sentit antihorari

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="...">
en: Pie chart
ca: Diagrama de sectors

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <summary>
en: Draw a pie chart
ca: Dibuixa un diagrama de sectors

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <usage>
en: Draws a pie chart from numerical data, or from tabulated data. Further options are available on the second tab.
ca: Dibuixa un diagrama de sectors a partir de dades numèriques, o des de dades tabulades. Hi ha més opcions disponibles a la segona pestanya.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Colors")
en: Type of colors to use.
ca: Tipus de colors a usar.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "clockwise")
en: Define if slices should be drawn clockwise or counter clockwise.
ca: Defineix si els sectors s'han de dibuixar en sentit horari o antihorari.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Radius")
en: Radius of the pie. For long labels it may be necessary to make the pie smaller than the default.
ca: Radi dels sectors. Per a les etiquetes llargues pot ser necessari fer els sectors més petits que el valor predeterminat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "density")
en: Density of shading lines (lines per inch). The default value of -1 means no shading lines are drawn.
ca: Densitat de les línies amb ombrejat (línies per polzada). El valor predeterminat -1 significa que no es dibuixen línies ombrejades.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "increment in density")
en: The density of shading lines can be varied per pie slice. Set this to values other than 0 to get different densities of shading lines for each slice.
ca: La densitat de les línies amb ombrejat pot variar per a cada sector. Establiu aquí els valors diferents de 0 per a obtenir densitats diferents de línies ombrejades per a cada sector.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "angle")
en: Slope of shading lines, given as an angle in degrees (counter-clockwise). This option is only available, if shading lines are drawn, as controlled by the density options above.
ca: Inclinació de les línies amb ombrejat, indicades com un angle en graus (antihorari). Aquesta opció només està disponible si les línies amb ombrejat es dibuixen, i es controlen per les opcions de densitat de dalt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "increment in angle")
en: The slope of shading lines can be varied per pie slice. Set this to values other than 0 to get different slopes of shading lines for each slice. This option is only available, if shading lines are drawn, as controlled by the density options above.
ca: La inclinació de les línies amb ombrejat pot variar per a cada sector. Establiu aquí els valors diferents de 0 per a obtenir inclinacions diferents de línies ombrejades per a cada sector. Aquesta opció només està disponible si les línies ombrejades es dibuixen, i es controlen per les opcions de densitat de dalt.

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Default (pastel)
ca: Predeterminat (pastel)

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Grayscale
ca: Escala de grisos

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Rainbow colors
ca: Colors de l'arc de Sant Martí

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: clockwise
ca: sentit horari

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Radius
ca: Radi

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Shading
ca: Ombreig

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: density
ca: densitat

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: increment in density
ca: increment de la densitat

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: increment in angle
ca: increment de l'angle

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <summary>
en: This is an implementation of the standard (traditional S) graphics function <b>plot</b>.
ca: Això és una implementació de la funció gràfica estàndard (S tradicional) <b>plot</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <usage>
en: Choose the X and Y variables and customize the options to draw the plot.
ca: Trieu les variables X i Y i personalitzeu les opcions per a dibuixar el diagrama.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <usage>
en: Note: <b>plot</b> is a generic function. The type of plot you will actually get depends on the type of the input variables. For instance, for numeric vectors a scatterplot is produced (see below), while for data.frames as scatterplot matrix is plotted, etc. This is often useful to provide a meaningful visualization of the data, but does not allow for fine grained control.
ca: Nota: <b>plot</b> és una funció genèrica. El tipus de diagrama que realment obtindreu depèn del tipus de les variables d'entrada. Per exemple, per a vectors numèrics es produeix un diagrama de dispersió (vegeu a sota), mentre que per a «data.frames» es dibuixa una matriu diagrama de dispersió, etc. Sovint, això és útil per a proporcionar una visualització significativa de les dades, però no permet un control acurat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "X variable")
en: This is the <i>x</i> argument. And it is required to draw any plot. In the simplest case of plotting variables of class type integer/numeric, when "Y Variable" is not provided, this is actually the y-coordinate and the indices of the plotting variable is taken as the x-coordinate. See R reference on 'plot' for more details.
ca: Aquest és l'argument <i>X</i>. I es requereix per a dibuixar qualsevol diagrama. En el cas més senzill de dibuixar variables de tipus de classe enter/numèric, quan no es proporciona la «Variable Y», això és realment la coordenada Y i els índexs de la variable dibuixada es prenen de la coordenada X. Vegeu la referència R de «plot» per a més detalls.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Y variable")
en: This is the <i>y</i> argument. Note that this is not always needed, and does not have an effect for some types of x variables.
ca: Aquest és l'argument <i>Y</i>. Cal tenir en compte que no sempre cal, i no té efecte per a diversos tipus de variables X.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further generic plot options. Refer to <link href="rkward://component/plot_options"/> for details. Note that some of these settings may not have an effect, depending on the type of plot actually produced.
ca: Altres opcions genèriques del diagrama. Vegeu <link href="rkward://component/plot_options"/> per als detalls. Cal tenir en compte que alguns d'aquests paràmetres poden no tenir cap efecte, depenent del tipus de diagrama realment produït.

note: i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="Generic Plot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: X variable
ca: Variable X

note: i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="Generic Plot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Y variable
ca: Variable Y

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: Unequal number of X and Y variables given
ca: S'ha indicat un nombre no igual de variables X i Y

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: find range of X/Y values needed
ca: cerca l'interval de valors X/Y necessaris

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: X variables
ca: Variables X

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: Y variables
ca: Variables Y

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: 'X' variables
ca: Variables «X»

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: 'Y' variables
ca: Variables «Y»

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <embed label="...">
en: General plot options
ca: Opcions generals del diagrama

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Points / lines
ca: Punts / línies

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Points / lines"> <option label="...">
en: Same type for all variables
ca: El mateix tipus per a totes les variables

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Points / lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Color"> <option label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplo
en: Different for each variable
ca: Diferent per a cada variable

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="...">
en: Type of all points/lines
ca: Tipus de tots els punts/línies

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot individual points
ca: Fa un diagrama de punts individuals

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot lines
ca: Fa un diagrama de línies

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot points connected by lines (both)
ca: Fa un diagrama de punts connectats per línies (ambdós)

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot points overlaid by lines
ca: Fa un diagrama de punts superposats per línies

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot vertical lines from points to the zero axis (high-density)
ca: Fa un diagrama de línies verticals des dels punts fins a l'eix zero (alta densitat)

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the left edge defines the point
ca: Diagrames amb funció esglaonada: la vora esquerra defineix el punt

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the right edge defines the point
ca: Diagrames amb funció esglaonada: la vora dreta defineix el punt

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <input label="...">
en: Vector of type specifiers
ca: Vector d'especificadors de tipus

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Color"> <option label="...">
en: Same color for all variables
ca: El mateix color per a totes les variables

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <text>
en: Enter value - for diff.col. enter a vector -<br/> eg: c(1,2) or c('red','green')
ca: Introduïu un valor - per a «diff.col.» introduïu un vector -<br/> p. ex.: c(1,2) o c('vermell','verd')

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="...">
en: Size
ca: Mida

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="Size"> <option label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="Symbol"> <option label="...">
en: Same for all variables
ca: La mateixa per a totes les variables

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <text>
en: A numerical value giving the amount by which plotting text and symbols should be scaled relative to the default.
ca: Un valor numèric indicant la quantitat per la qual s'ha d'escalar el text i els símbols dibuixats en relació amb el valor predeterminat.

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <input label="...">
en: Enter value - for diff.size. enter a vector -
ca: Introduïu un valor - for «diff.size.» introduïu un vector -

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="...">
en: Symbol
ca: Símbol

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <text>
en: Either an integer specifying a symbol or a single character to be used as the default in plotting points.
ca: O un enter que especifiqui un símbol o un caràcter únic per a ser usat com a predeterminat en els punts del dibuix.

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <input label="...">
en: Enter value - for diff.symbol. enter a vector -
ca: Introduïu un valor - for «diff.symbol.» introduïu un vector -

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <summary>
en: Scatterplot matrix plot produces scatterplot matrices with univariate displays down the diagonal.
ca: El diagrama de matriu de dispersió produeix matrius de dispersió amb representacions univariants a la diagonal.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <usage>
en: Choose one or more objects to be plotted. Choose the diagonal plot and how the scatterplots should be plotted from the options tab.
ca: Trieu un o més objectes a dibuixar. Trieu el traçat de la diagonal i com els diagrames de dispersió s'han de traçar des de la pestanya d'opcions.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select a data matrix or a numeric data frame or more than one variables from a data matrix
ca: Selecciona una matriu de dades o un marc de dades numèriques o més d'una variable des d'una matriu de dades

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Select which plot should be plotted in the diagonal among
ca: Selecciona quin diagrama s'ha de dibuixar entre la diagonal

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Density plot. See <link href="rkward://rhelp/density"/>
ca: Diagrama de density. Vegeu <link href="rkward://rhelp/density"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Boxplot. See <link href="rkward://rhelp/boxplot"/>
ca: Diagrama de caixa. Vegeu <link href="rkward://rhelp/boxplot"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Histogram. See <link href="rkward://rhelp/histogram"/>
ca: Histograma. Vegeu <link href="rkward://rhelp/histogram"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: QQplot. See <link href="rkward://rhelp/qqplot"/>
ca: Diagrama QQ. Vegeu <link href="rkward://rhelp/qqplot"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: No plot. Do not plot anything in the diagonal
ca: Sense diagrama. No dibuixa res a la diagonal

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot points")
en: Select it if you want points to be plotted in scatterplots.
ca: Seleccioneu-ho si voleu que es dibuixin els punts als diagrames de dispersió.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot smooth")
en: Select it if you want a lowess smooth to be plotted in scatterplots.
ca: Seleccioneu-ho si voleu que es dibuixi un suavitzat inferior als diagrames de dispersió.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot data concentration ellipses")
en: Select it if you want data-concentration ellipses to be plotted in scatterplots. The ellipses are plotted at levels 0.5 and 0.9.
ca: Seleccioneu-ho si voleu que es dibuixin el·lipses de concentració de dades als diagrames de dispersió. Les el·lipses es dibuixen als nivells 0,5 i 0,9.

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Diagonal panels
ca: Plafons diagonals

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: Density plot
ca: Diagrama de densitat

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: QQplot
ca: Diagrama QQ

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: No plot
ca: Sense diagrama

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Plot points
ca: Punts del diagrama

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Plot smooth
ca: Suavitzat del diagrama

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Plot data concentration ellipses
ca: Fa el diagrama de les el·lipses de concentració de dades

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <summary>
en: This produces a stem-and-leaf plot.
ca: Això produeix un diagrama de branques i fulles.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <usage>
en: Choose the data to produce the stem-and-leaf plot. See <link href="rkward://rhelp/stem"/>. For a more sophisticated stem-and-leaf plot refer to the <link href="http://cran.r-project.org/src/contrib/Descriptions/Rcmdr.html">Rcmdr package</link>.
ca: Trieu les dades per a produir un diagrama de branques i fulles. Vegeu <link href="rkward://rhelp/stem"/>. Per a un diagrama de branques i fulles més sofisticat, vegeu el <link href="http://cran.r-project.org/src/contrib/Descriptions/Rcmdr.html">paquet Rcmdr</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable:")
en: Select the data to be computed. The vectors need to be numeric.
ca: Seleccioneu les dades que cal calcular. Els vectors hauran de ser numèrics.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot length (scale)")
en: This controls the length of the plot. A scale of 2 will make the plot roughly twice as long as the default.
ca: Això controla la longitud del diagrama. Una escala de 2 farà que el diagrama s'ampliï aproximadament dues vegades el valor predeterminat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot width")
en: This controls the width of the plot.
ca: Això controla l'amplada del diagrama.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "Tolerance")
en: This defines the tolerance.
ca: Això defineix la tolerància.

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="...">
en: Stem-and-Leaf Plots
ca: Diagrames de branques i fulles

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="...">
en: Basic settings
ca: Arranjament bàsic

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Plot length (scale)
ca: Longitud del diagrama (escala)

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Plot width
ca: Amplada del diagrama

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Tolerance
ca: Tolerància

note: i18n: ectx: (Loaded from Stripchart) i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Group
ca: Grup

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Treatment of identical values
ca: Tractament de valors idèntics

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Treatment of identical values"> <option label="...">
en: Overplot
ca: Sobredibuix

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Treatment of identical values"> <option label="...">
en: Stack
ca: Pila

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Offset
ca: Desplaçament

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Orientation"> <option label="...">
en: Horizontal
ca: Horitzontal

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
ca: Equip del RKWard
