rkward - en to ca@valencia translation catalogue (451 entries)

note: i18n: ectx: <about name="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Distributions
ca@valencia: Distribucions

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Distribution functions, plots, tests of (normal) distribution, central limit theorem. Part of the official RKWard distribution
ca@valencia: Funcions de la distribució, diagrames, proves de distribució (normal), teorema del límit central. Part de la distribució oficial de RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Shapiro-Wilk Normality Test) i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="...">
en: Shapiro-Wilk Normality Test
ca@valencia: Prova de normalitat de Shapiro-Wilk

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Anderson-Darling Normality Test) i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="...">
en: Anderson-Darling Normality Test
ca@valencia: Prova de normalitat d'Anderson-Darling

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cramer-von Mises Normality Test) i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="...">
en: Cramer-von Mises Normality Test
ca@valencia: Prova de normalitat de Cramér-von Mises

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test) i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="...">
en: Pearson chi-square Normality Test
ca@valencia: Prova de normalitat de khi quadrat de Pearson

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Shapiro-Wilk Normality Test)
en: Shapiro-Francia Normality Test
ca@valencia: Prova de normalitat de Shapiro-Francia

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test) <dialog label="...">
en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test
ca@valencia: Prova de normalitat (Kolmogorov-Smirnov) de Lilliefors

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) i18n: ectx: (Jarque-Bera Normality Test) <dialog label="...">
en: Jarque-Bera Normality Test
ca@valencia: Prova de normalitat de Jarque-Bera

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <dialog label="...">
en: Beta distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució beta

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Beta distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució beta

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Binomial distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució binomial

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot binomial distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució binomial

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <dialog label="...">
en: Cauchy distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució de Cauchy

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Cauchy distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució de Cauchy

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <dialog label="...">
en: Chi-squared distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució khi quadrat

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Chi-squared distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució khi quadrat

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Exponential distribution calculator) <dialog label="...">
en: Exponential distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució exponencial

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Exponential distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució exponencial

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (F distribution calculator) <dialog label="...">
en: F distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució F

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot F distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució F

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <dialog label="...">
en: Gamma distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució gamma

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Gamma distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució gamma

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Geometric distribution calculator) <dialog label="...">
en: Geometric distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució geomètrica

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Geometric distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució geomètrica

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <dialog label="...">
en: Gumbel distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució de Gumbel

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <dialog label="...">
en: Hypergeometric distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució hipergeomètrica

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Hypergeometric distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució hipergeomètrica

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Logistic distribution calculator) <dialog label="...">
en: Logistic distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució logística

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Logistic distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució logística

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <dialog label="...">
en: Log Normal distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució log-normal

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Log Normal distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució log-normal

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <dialog label="...">
en: Negative Binomial distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució binomial negativa

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Negative Binomial distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució binomial negativa

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <dialog label="...">
en: Normal distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució normal

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Normal distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució normal

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Poisson distribution calculator) <dialog label="...">
en: Poisson distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució de Poisson

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Poisson distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució de Poisson

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <dialog label="...">
en: t distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució t

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot t distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució t

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <dialog label="...">
en: Studentized Range (Tukey) distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució d'amplituds Studentized (de Tukey)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Studentized Range (Tukey) distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució d'amplituds Studentized (de Tukey)

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <dialog label="...">
en: Uniform distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució uniforme

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Uniform distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució uniforme

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Weibull distribution calculator) <dialog label="...">
en: Weibull distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució de Weibull

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Weibull distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució de Weibull

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <dialog label="...">
en: Wilcoxon Rank Sum distribution calculator
ca@valencia: Calculadora de la distribució per a la suma d'amplituds de Wilcoxon

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Wilcoxon Rank Sum distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució de la suma d'amplituds de Wilcoxon

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Binomial CLT
ca@valencia: TLC binomial

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Geometric CLT
ca@valencia: TLC geomètrica

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Hypergeometric CLT
ca@valencia: TLC hipergeomètrica

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Negative Binomial CLT
ca@valencia: TLC binomial negativa

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Poisson CLT
ca@valencia: TLC de Poisson

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Wilcoxon CLT
ca@valencia: TLC de Wilcoxon

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Beta CLT
ca@valencia: TLC beta

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Chi-squared CLT
ca@valencia: TLC de khi quadrat

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Exponential CLT
ca@valencia: TLC exponencial

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: F CLT
ca@valencia: TLC de F

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Gamma CLT
ca@valencia: TLC gamma

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Logistic CLT
ca@valencia: TLC logístic

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Log Normal CLT
ca@valencia: TLC de log-normal

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Normal CLT
ca@valencia: TLC normal

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: t CLT
ca@valencia: TLC de t

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Uniform CLT
ca@valencia: TLC uniforme

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Weibull CLT
ca@valencia: TLC de Weibull

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Distribution Analysis
ca@valencia: Anàlisi de la distribució

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Univariate continuous distributions
ca@valencia: Distribucions contínues univariants

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Chi-squared
ca@valencia: Khi quadrat

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Exponential
ca@valencia: Exponencial

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Logistic
ca@valencia: Logística

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Log Normal
ca@valencia: Log-normal

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Uniform
ca@valencia: Uniforme

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Univariate discrete distributions
ca@valencia: Distribucions discretes univariants

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Geometric
ca@valencia: Geomètrica

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Hypergeometric
ca@valencia: Hipergeomètrica

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Negative Binomial
ca@valencia: Binomial negativa

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Wilcoxon Rank Sum
ca@valencia: Suma d'amplituds de Wilcoxon

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator)
en: Beta distribution
ca@valencia: Distribució beta

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Beta distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució beta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape 1") i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape 2")
en: Parameter of the Beta distribution
ca@valencia: Paràmetre de la distribució beta

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter (ncp)") i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter") i18n: ectx: (Plot Chi-s
en: Non-centrality parameter
ca@valencia: Paràmetre de no centralitat

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Shape 1
ca@valencia: Forma 1

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Shape 2
ca@valencia: Forma 2

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: non-centrality parameter (ncp)
ca@valencia: paràmetre de no centralitat (pnc)

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities)
en: Binomial distribution
ca@valencia: Distribució binomial

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the binomial distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució binomial.

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <summary>
en: Note: For the binomial distribution, quantiles can be interpreted as number of successes in the given number of trials.
ca@valencia: Nota: Per a la distribució binomial, es poden interpretar els quantils com el nombre d'èxits en un nombre donat d'assaigs.

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Binomial trials") i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of trials")
en: Number of binomial trials
ca@valencia: Nombre d'assaigs en la binomial

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability, here.
ca@valencia: Probabilitat d'èxit en cada assaig. Cal tindre en compte que esta opció <b>no</b> es veurà afectada per l'opció «probabilitats log», és a dir, ací sempre s'haurà d'especificar la probabilitat simple.

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities)
en: Quantiles can be interpreted as number of successes in the given number of trials.
ca@valencia: Els quantils es pot interpretar com a nombre d'èxits en la quantitat donada d'assaigs.

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Binomial trials
ca@valencia: Assaigs en la binomial

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Probability of success
ca@valencia: Probabilitat d'èxit

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <dialog label="...">
en: Binomial probabilities, quantiles, densities
ca@valencia: Probabilitats, quantils i densitats en la binomial

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator)
en: Cauchy distribution
ca@valencia: Distribució de Cauchy

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Cauchy distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució de Cauchy.

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location") i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter (median) of the Cauchy distribution
ca@valencia: Paràmetre d'ubicació (mediana) de la distribució de Cauchy

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale") i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter of the Cauchy distribution
ca@valencia: Paràmetre d'escala de la distribució de Cauchy

note: i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> [...] <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Logis
en: Location
ca@valencia: Ubicació

note: i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> [...] <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Logis
en: Scale
ca@valencia: Escala

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator)
en: Chi-squared distribution
ca@valencia: Distribució khi quadrat

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Chi-squared (χ²) distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució de khi quadrat (χ²).

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Student T probabilities) <snippets
en: Degrees of freedom
ca@valencia: Graus de llibertat

note: i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Degrees of Freedom
ca@valencia: Graus de llibertat

note: i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: non-centrality parameter
ca@valencia: paràmetre de no centralitat

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Beta Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_beta_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_beta_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Beta Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la beta

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Beta Parameters"> <spinbox label="...">
en: Shape1 (a)
ca@valencia: Forma1 (a)

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Beta Parameters"> <spinbox label="...">
en: Shape2 (b)
ca@valencia: Forma2 (b)

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Beta to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De beta a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Binomial Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_binomial_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_binomial_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Binomial Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la binomial

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Binomial Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of trials
ca@valencia: Nombre d'assaigs

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot geometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <fr
en: Probability of success on each trial
ca@valencia: Probabilitat d'èxit en cada assaig

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Binomial to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De binomial a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Chi squared Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_chi_squared_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_chi_squared_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Chi squared Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la khi quadrat

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Chi-Squared
ca@valencia: Khi quadrat

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Chi squared to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De khi quadrat a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <summary> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <summary> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <su
en: Normal approximation to <label id="dist_name"/> Sample averages. Most of this help file is generic description of CLT plugins. Sample averages from a contending distribution (<label id="dist_name"/> here) are compared to a target Normal distribution. The comparison is made based on either histograms or distribution functions. For brevity, D will denote the contending distribution (<label id="dist_name"/> here).
ca@valencia: Aproximació normal a les medianes de la mostra <label id="dist_name"/>. La part principal d'este fitxer d'ajuda és la descripció genèrica dels connectors per al Teorema del límit central (TLC). Les medianes de la mostra d'una distribució estudiada (<label id="dist_name"/> ací) es comparen amb una distribució normal objectiu. La comparació es fa a partir d'histogrames o funcions de la distribució. Per a abreujar, D denotarà la distribució estudiada (<label id="dist_name"/> ací).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <usage>
en: Choose the <label id="dist_name"/> parameters, the sample sizes needed for CLT and a choice of function. The function specific options are provided in different tabs.
ca@valencia: Seleccioneu els paràmetres de <label id="dist_name"/>, les mides de les mostres necessàries per al Teorema del límit central (TLC) i una funció d'elecció. Les opcions específiques de la funció es troben en pestanyes diferents.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Samples for Average") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelle
en: These many samples (nAvg) are used to calculate sample average. For a fixed value of the parameters, one would be interested in seeing how the distribution of the sample averages change as this number increases.
ca@valencia: Moltes d'estes mostres (nAvg) s'utilitzen per a calcular la mitjana de la mostra. Per a obtindre un valor fix dels paràmetres, és interessant veure com la distribució de les medianes de la mostra canvia a mesura que augmenta este número.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Samples for distribution") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element la
en: These many sets-of-samples (nDist) are used to get some idea about the distribution of the sample averages. Each set provides an average. Then these averages are used to construct the 'Histogram' or the 'Distribution function'.
ca@valencia: Molts d'estos conjunts de mostres (nDist) s'utilitzen per a tindre una idea sobre la distribució de les medianes de la mostra. Cada conjunt proporciona una mitjana. Després, estes medianes s'utilitzen per a construir l'«Histograma» o la «Funció de la distribució».

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to elemen
en: Choose one of 'Histogram' or 'Distribution function' to compare the distribution of the sample averages of D with that of Normal distribution.
ca@valencia: Seleccioneu entre «Histograma» o «Funció de la distribució» per a comparar la distribució de les medianes de la mostra de D amb la distribució normal.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Use normalised random variable") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to elem
en: Should the sample averages be normalised, by subtracting the mean, E(D), of D and dividing by the standard deviation, S(D)/sqrt(nAvg), where S(D) is the standard deviation of D? If done so, then the target Normal distribution is taken to be the standard one, that is, with mean 0 and variance 1. Otherwise the target distribution is Normal with the mean E(D) and standard deviation S(D)/sqrt(nAvg).
ca@valencia: S'hauran de normalitzar les medianes de la mostra, restant la mitjana, E(D), de D i dividint per la desviació estàndard, S(D)/sqrt(nAvg), on S(D) és la desviació estàndard de D? Si es fa així, la distribució normal objectiu es prendrà com a estàndard, açò és, amb mitjana 0 i variància 1. En cas contrari, la distribució de destinació serà normal amb la mitjana E(D) i la desviació estàndard S(D)/sqrt(nAvg).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw normal curve") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled 
en: Should a Normal curve be drawn? For the case of 'Histogram', nDist random samples are drawn from the target Normal distribution and their density values are plotted.
ca@valencia: S'haurà de dibuixar una corba normal? En el cas d'«Histograma», les mostres aleatòries nDist es dibuixen des de la distribució normal objectiu i representen els seus valors de densitat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of points/lines") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labell
en: Pointtype for the Normal curve.
ca@valencia: Tipus de punt per a la corba normal.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Color") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Color") i18
en: Color of the Normal curve.
ca@valencia: Color de la corba normal.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot
en: Various plot options.
ca@valencia: Diverses opcions del diagrama.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview button.
ca@valencia: El botó de vista prèvia.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Histogram Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled 
en: The 'Frequency' checkbox is unavailable because, in this situation, drawing the histogram with <i>freq=TRUE</i> does not make sense. Also, since histogram is the main plot, 'Add to current plot' checkbox has also been disabled. See RKWard help on <link href="rkward://component/histogram_options"/> for other histogram centric details.
ca@valencia: La casella de selecció «Freqüència» no està disponible, atés que, en esta situació, dibuixar l'histograma amb <i>freq=TRUE</i> no té sentit. A més, com que l'histograma és el diagrama principal, la casella de selecció «Afig al diagrama actual» també estarà desactivada. Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/histogram_options"/> per a altres detalls centrats en l'histograma.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting label="..."> (refers to element labelled "") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting label="..."> (refers to element la
en: Stepfunction options
ca@valencia: Opcions de la funció esglaonada

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting label="Stepfunction options"> (refers to element labelled "") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting label="Stepfuncti
en: See the help on the <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> plugin. The 'Add to current plot' option is unavailable.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda sobre el connector <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/>. L'opció «Afig al diagrama actual» no està disponible.

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i1
en: Sample Averages
ca@valencia: Mitjanes per mostra

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snipp
en: Parameters
ca@valencia: Paràmetres

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyper
en: CLT Samples
ca@valencia: Mostres de TLC

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label=
en: Samples for Average
ca@valencia: Mostres per a la mitjana

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label=
en: Samples for distribution
ca@valencia: Mostres per a la distribució

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot bi
en: Choose type of function plot
ca@valencia: Tria el tipus de diagrama de funció

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type o
en: Histogram and Density
ca@valencia: Histograma i densitat

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type o
en: ECDF and Distribution
ca@valencia: ECDF i distribució

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem:
en: Use normalised random variable
ca@valencia: Utilitza la variable aleatòria normalitzada

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyper
en: Normal Curve Options
ca@valencia: Opcions de la corba normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Option
en: Draw normal curve
ca@valencia: Dibuixa la corba normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Option
en: Type of points/lines
ca@valencia: Tipus de punts/línies

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Individual points
ca@valencia: Punts individuals

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Lines
ca@valencia: Línies

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Points connected by lines (both)
ca@valencia: Punts connectats per línies (ambdós)

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Points overlaid by lines
ca@valencia: Línies sobre els punts

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Vertical lines (high-density)
ca@valencia: Línies verticals (densitat alta)

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Step-function on left edge
ca@valencia: Funció esglaonada a la vora esquerra

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Step-function on right edge
ca@valencia: Funció esglaonada a la vora dreta

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot bi
en: Plot Options
ca@valencia: Opcions del diagrama

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from P
en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n:
en: Histogram
ca@valencia: Histograma

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Histogram"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Histogram"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyperge
en: Histogram Options
ca@valencia: Opcions de l'histograma

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n:
en: ECDF options
ca@valencia: Opcions de l'ECDF

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Exponential Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_exponential_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_exponential_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Exponential Parameters
ca@valencia: Paràmetres de l'exponencial

note: i18n: ectx: (Exponential distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Exponential probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n:
en: Rate
ca@valencia: Taxa

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Exponential
ca@valencia: Exponencial

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Exponential to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: D'exponencial a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "F Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_f_distribution"/>. For variance to exist we need the 'Denominator degrees of freedom' parameter to be greater than 4.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_f_distribution"/>. Perquè existisca la variància, necessitem que el paràmetre de «Denominador per als graus de llibertat» siga més gran que 4.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: F Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la F

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Numerator degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot F probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <s
en: Numerator degrees of freedom
ca@valencia: Numerador per als graus de llibertat

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Denominator degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot F probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> 
en: Denominator degrees of freedom
ca@valencia: Denominador per als graus de llibertat

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: F to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De F a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Gamma Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_gamma_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_gamma_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Gamma Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la gamma

note: i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Weibull distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Pl
en: Shape
ca@valencia: Forma

note: i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Gamma Parameters"> <spinbox label="...">
en: Rate (lambda) or 1/Scale
ca@valencia: Taxa (lambda) o 1/Escala

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Gamma to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De gamma a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Geometric Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_geometric_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_geometric_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Geometric Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la geomètrica

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Geometric
ca@valencia: Geomètrica

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Geometric to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De geomètrica a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Hypergeometric Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_hypergeometric_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_hypergeometric_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Hypergeometric Parameters
ca@valencia: Paràmetres per a hipergeomètrica

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of white balls (m)
ca@valencia: Nombre de boles blanques (m)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of black balls (n)
ca@valencia: Nombre de boles negres (n)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of balls drawn (k)
ca@valencia: Nombre de boles que s'han d'extraure (k)

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Hypergeometric
ca@valencia: Hipergeomètrica

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: D'hipergeomètrica a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logistic Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_logistic_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_logistic_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Logistic Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la logística

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Logistic
ca@valencia: Logística

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Logistic to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De logística a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lognormal Parameters (in log-scale)")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_lognormal_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_lognormal_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Lognormal Parameters (in log-scale)
ca@valencia: Paràmetres de la log-normal (en escala logarítmica)

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters (on log scale)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Poisson probabilities) <snippets> <snippet> 
en: Mean
ca@valencia: Mitjana

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters (on log scale)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snip
en: Standard deviation
ca@valencia: Desviació estàndard

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Lognormal
ca@valencia: Log-normal

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Lognormal to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De log-normal a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Negative Binomial Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_negbinomial_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_negbinomial_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Negative Binomial Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la binomial negativa

note: i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <sni
en: Target number of successful trials
ca@valencia: Nombre objectiu d'assaigs amb èxit

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="...">
en: Dispersion
ca@valencia: Dispersió

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> [...] <radio label="Type of Parametrization"> <option label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Centr
en: Success probability
ca@valencia: Probabilitat d'èxit

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> [...] <radio label="Type of Parametrization"> <option label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Centr
en: Mean (mu)
ca@valencia: Mitjana (mu)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <radio label="...">
en: Type of Parametrization
ca@valencia: Tipus de paràmetres

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Negative Binomial
ca@valencia: Binomial negativa

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De binomial negativa a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Normal to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Normal Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_normal_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_normal_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Normal Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la normal

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Normal to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De normal a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Poisson Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_poisson_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_poisson_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Poisson Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la Poisson

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Poisson to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De Poisson a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: t to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "t Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_t_distribution"/>. For the variance to exist, the 'Degrees of freedom' parameter has to be greater than 2.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_t_distribution"/>. Perquè existisca la variància, el paràmetre de «Graus de llibertat» haurà de ser més gran que 2.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: t to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: t Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la t

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: t to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: t to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De t a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Uniform Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_uniform_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_uniform_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Uniform Parameters
ca@valencia: Paràmetres per a uniforme

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Uniform Parameters"> <spinbox label="...">
en: Minimum
ca@valencia: Mínim

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Uniform Parameters"> <spinbox label="...">
en: Maximum
ca@valencia: Màxim

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Uniform
ca@valencia: Uniforme

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Uniform to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: D'uniforme a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Weibull Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_weibull_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_weibull_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Weibull Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la Weibull

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Weibull to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De Weibull a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Wilcoxon Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_wilcoxon_distribution"/>.
ca@valencia: Vegeu l'ajuda de RKWard sobre el <link href="rkward://component/plot_wilcoxon_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Wilcoxon Parameters
ca@valencia: Paràmetres de la Wilcoxon

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Wilcoxon Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of Observations in first sample (m)
ca@valencia: Nombre d'observacions a la primera mostra (m)

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Wilcoxon Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of Observations in second sample (n)
ca@valencia: Nombre d'observacions a la segona mostra (n)

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal
ca@valencia: Teorema del límit central: De Wilcoxon a normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <captio
en: Generic settings
ca@valencia: Configuració genèrica

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Mode") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Mode") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from C
en: Specify the quantity to be calculated (probabilities, densities, or quantiles), and the quantity given (probabilities or quantiles)
ca@valencia: Especifiqueu la quantitat que es calcularà (probabilitats, densitats o quantils), i la quantitat donada (probabilitats o quantils)

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of quantiles") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of quantiles") i18n: ec
en: When calculating densities or probabilities, specify the number of evenly spaces quantiles to show. Alternatively, use the setting above.
ca@valencia: Quan es calculen densitats o probabilitats, especifiqueu el nombre de quantils equidistants que es mostraran. De manera alternativa, utilitzeu el paràmetre de més amunt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Quantiles (optional)") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Quantiles (op
en: When calculating densities or probabilities, specify one or more quantiles. Alternatively, leave this empty to use the setting above, instead.
ca@valencia: Quan es calculen densitats o probabilitats, especifiqueu un o més quantils. De manera alternativa, deixeu-ho buit per a utilitzar l'opció de més amunt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of probabilities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of probabilities") 
en: When calculating quantiles, specify the number of evenly spaced probabilities (optionally logarithmic) to show. Alternatively, use the setting below.
ca@valencia: Quan es calculen els quantils, especifiqueu el nombre de probabilitats equidistants (logarítmiques de manera opcional) que es mostraran. De manera alternativa, utilitzeu l'opció de més amunt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Probabilities (optional)") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Probabili
en: When calculating quantiles, specify one or more probabilities, optionally logarithmic (see below). If this setting is left empty, the setting above is used, instead.
ca@valencia: Quan es calculen els quantils, especifiqueu una o més probabilitats, logarítmiques de manera opcional (vegeu davall). Si es deixa buida esta opció, en el seu lloc s'utilitzarà el paràmetre de més amunt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic probabilities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic probabilitie
en: When calculating probabilities, return these as log (p). When specifying probabilities, these are supplied as log (p).
ca@valencia: Quan es calculen les probabilitats, es retornen com a «log» (p). Quan s'especifiquen les probabilitats, estes es proporcionen com a «log» (p).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic densities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic densities") i18n
en: When calculating densities, return these as log (d).
ca@valencia: Quan es calculen les densitats, es retornen com a «log» (d).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower tail") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower tail") i18n: ectx: (Loaded from L
en: If checked (the default) probabilities are P[X ≤ x]. Otherwise (upper tail) probabilities are P[X > x]
ca@valencia: Si està marcada (de manera predeterminada), les probabilitats seran P[X ≤ x]. Altrament (cua superior), les probabilitats seran P[X > x]

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded f
en: Show a preview of the result.
ca@valencia: Mostra una vista prèvia del resultat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <captio
en: Distribution specific settings
ca@valencia: Configuració específica de la distribució

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Lo
en: Select the desired mode of operation, then specify the values of interest. The input values (quantiles or probabilities) can be left empty, in which case a short sequence of evenly spaced values will be filled in, automatically.
ca@valencia: Seleccioneu el mode desitjat d'operació, després especifiqueu els valors d'interés. Els valors d'entrada (quantils o probabilitats) es poden deixar buits, en este cas s'omplirà automàticament una xicoteta seqüència de valors equidistants.

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate probabilities for given quantiles
ca@valencia: Calcula les probabilitats per als quantils donats

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate densities at given quantiles
ca@valencia: Calcula les densitats als quantils donats

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate quantiles for given probabilities
ca@valencia: Calcula els quantils per a les probabilitats donades

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded f
en: Number of quantiles
ca@valencia: Nombre de quantils

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded f
en: Number of probabilities
ca@valencia: Nombre de probabilitats

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <sni
en: - or -
ca@valencia: - o -

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from
en: Specify Quantiles (optional)
ca@valencia: Especifica els quantils (opcional)

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from
en: Specify Probabilities (optional)
ca@valencia: Especifica les probabilitats (opcional)

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Logarithmic probabilities
ca@valencia: Probabilitats logarítmiques

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Logarithmic densities
ca@valencia: Densitats logarítmiques

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Lower tail
ca@valencia: Cua inferior

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator)
en: Exponential distribution
ca@valencia: Distribució exponencial

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Exponential distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució exponencial.

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: Rate parameter λ (1/mean)
ca@valencia: Paràmetre de la taxa λ (1/mitjana)

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://component/rkward/gamma_probabilities"/> (of which the exponential distribution is a special case)
ca@valencia: <link href="rkward://component/rkward/gamma_probabilities"/> (de la qual la distribució exponencial és un cas especial)

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator)
en: F distribution
ca@valencia: Distribució F

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the F distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució F.

note: i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Numerator degrees of Freedom
ca@valencia: Numerador per als graus de llibertat

note: i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Denominator degrees of Freedom
ca@valencia: Denominador per als graus de llibertat

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator)
en: Gamma distribution
ca@valencia: Distribució gamma

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the gamma distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució gamma.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape")
en: Shape parameter (k)
ca@valencia: Paràmetre de forma (k)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: Rate parameter β (inverse of scale parameter)
ca@valencia: Paràmetre de la taxa β (invers del paràmetre de l'escala)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://component/rkward/exponential_probabilities"/> (a special case of the gamma distribution with shape=1)
ca@valencia: <link href="rkward://component/rkward/exponential_probabilities"/> (un cas especial de la distribució gamma amb forma=1)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/GammaDist">R help on Gamma Distribution functions</link>
ca@valencia: <link href="rkward://rhelp/GammaDist">Ajuda d'R sobre les funcions a la distribució gamma</link>

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator)
en: Geometric distribution
ca@valencia: Distribució geomètrica

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Geometric distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució geomètrica.

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <summary>
en: Quantiles in the geometric distribution represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the first success.
ca@valencia: Els quantils a la distribució geomètrica representen el nombre de fallades en una seqüència d'assaigs de Bernoulli abans del primer èxit.

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "probability of success in each trial")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability,
ca@valencia: Probabilitat d'èxit en cada assaig. Cal tindre en compte que esta opció <b>no</b> es veurà afectada per l'opció «probabilitats log», és a dir, sempre s'haurà d'especificar la probabilitat simple,

note: i18n: ectx: (Geometric distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the first success.
ca@valencia: Els quantils representen el nombre de fallades en una seqüència d'assaigs de Bernoulli abans del primer èxit.

note: i18n: ectx: (Geometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: probability of success in each trial
ca@valencia: probabilitat d'èxit de cada assaig

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator)
en: Gumbel distribution
ca@valencia: Distribució de Gumbel

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Gumbel distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució de Gumbel.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter.
ca@valencia: Paràmetre d'ubicació.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale") i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter.
ca@valencia: Paràmetre d'escala.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/pgumgel">R help on the gumbel distribution functions from package FAdist</link>
ca@valencia: <link href="rkward://rhelp/pgumgel">Ajuda d'R sobre les funcions a la distribució de Gumbel des del paquet FAdist</link>

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator)
en: Hypergeometric distribution
ca@valencia: Distribució hipergeomètrica

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Hypergeometric distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució hipergeomètrica.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of white balls drawn in k draws without replacement from an urn containing m white and n black balls.
ca@valencia: Els quantils representen el nombre de boles blanques obtingudes en k extraccions sense substituir des d'una urna que conté m boles blanques i n negres.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "m (Number of white balls in the urn)") i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: m (Number of white balls in the urn)
ca@valencia: m (nombre de boles blanques en l'urna)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "n (Number of black balls in the urn)") i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: n (Number of black balls in the urn)
ca@valencia: n (nombre de boles negres en l'urna)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "k (Number of balls drawn from the urn)")
en: k (Number of draws from the urn)
ca@valencia: k (nombre d'extraccions de l'urna)

note: i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: k (Number of balls drawn from the urn)
ca@valencia: k (nombre de boles que s'han d'extraure de l'urna)

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator)
en: Log Normal distribution
ca@valencia: Distribució log-normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Log-Normal distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució log-normal.

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "meanlog (mean on log scale)")
en: meanlog (mean of the distribution on the log scale)
ca@valencia: mitjana logarítmica (mitjana de la distribució en l'escala logarítmica)

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "sdlog (standard deviation on log scale)")
en: sdlog (standard deviation of the distribution on the log scale)
ca@valencia: ds logarítmica (desviació estàndard de la distribució en l'escala logarítmica)

note: i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: meanlog (mean on log scale)
ca@valencia: mitjana logarítmica (mitjana en l'escala logarítmica)

note: i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: sdlog (standard deviation on log scale)
ca@valencia: ds logarítmica (desviació estàndard en l'escala logarítmica)

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator)
en: Logistic distribution
ca@valencia: Distribució logística

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the logistic distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució logística.

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter μ (corresponds to the mean).
ca@valencia: Paràmetre d'ubicació μ (correspon a la mitjana).

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator)
en: Negative Binomial distribution
ca@valencia: Distribució binomial negativa

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Negative Binomial distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució binomial negativa.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <summary>
en: Note: Quantiles represents the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the target number of successes is reached.
ca@valencia: Nota: Els quantils representen el nombre de fallades en una seqüència d'assaigs de Bernoulli abans d'assolir el nombre objectiu d'èxits.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target number of successful trials")
en: Target number of successes. This need not be an integer.
ca@valencia: Nombre objectiu d'èxits. No té per què ser un enter.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success in each trial")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability.
ca@valencia: Probabilitat d'èxit en cada assaig. Cal tindre en compte que esta opció <b>no</b> es veurà afectada per l'opció «probabilitats log», és a dir, sempre s'haurà d'especificar la probabilitat simple.

note: i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the target number of successes is reached.
ca@valencia: Els quantils representen el nombre de fallades en una seqüència d'assaigs de Bernoulli abans d'assolir el nombre objectiu d'èxits.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial") i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Probability of success in each trial
ca@valencia: Probabilitat d'èxit de cada assaig

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator)
en: Normal distribution
ca@valencia: Distribució normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Normal distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució normal.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "mu (mean)")
en: Mean.
ca@valencia: Mitjana.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "sigma (standard deviation)")
en: Standard deviation.
ca@valencia: Desviació estàndard.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <related>
en: Various tests for normality of observed measures are available, for instance <link href="rkward://component/rkward/jb_test"/>.
ca@valencia: Hi ha diverses proves per a la normalitat de les mesures observades, per exemple <link href="rkward://component/rkward/jb_test"/>.

note: i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: mu (mean)
ca@valencia: mu (mitjana)

note: i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: sigma (standard deviation)
ca@valencia: sigma (desviació estàndard)

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Beta distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució beta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape1 (a)")
en: shape1 parameter of the Beta distribution.
ca@valencia: Paràmetre forma1 de la distribució beta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape2 (b)")
en: shape2 parameter of the Beta distribution.
ca@valencia: Paràmetre forma2 de la distribució beta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter (ncp)")
en: Non-centrality parameter of the Beta distribution.
ca@valencia: Paràmetre de no centralitat de la distribució beta.

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <snippets> <
en: Range
ca@valencia: Interval

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbo
en: Lower quantile
ca@valencia: Quantil inferior

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbo
en: Upper quantile
ca@valencia: Quantil superior

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Non-centrality parameter (ncp)
ca@valencia: Paràmetre de no centralitat (pnc)

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Beta probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la beta

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Binomial distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució binomial.

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <dialog label="...">
en: Plot binomial probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la binomial

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Cauchy distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució de Cauchy.

note: i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Cauchy probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la Cauchy

[ctx: Chi-square distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities)
en: Chi-square
ca@valencia: Khi quadrat

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Chi-squared distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució khi quadrat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter")
en: See R reference on Chi-squared distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució khi quadrat.

note: i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Chi-squared probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la khi quadrat

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from
en: Plot density function
ca@valencia: Diagrama de la funció de densitat

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from
en: Plot distribution
ca@valencia: Diagrama de la distribució

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded fro
en: Logarithmic
ca@valencia: Logarítmica

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded fro
en: Lower Tail
ca@valencia: Cua inferior

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabiliti
en: Check this box if log of the function values are to be plotted.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu dibuixar el logaritme dels valors de la funció.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower Tail") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower Tail") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities
en: This option is valid only for plotting the distribution function. Uncheck this box if the upper tail of the distribution function (P[X > x]) is to be plotted.
ca@valencia: Esta opció només és vàlida per a dibuixar la funció de la distribució. Desmarqueu la casella per a dibuixar la cua superior de la funció de la distribució (P[X > x]).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <sni
en: Check this box for previewing the function plot. A new graphics window will pop up and it will be dynamically updated based on the choice of parameters. It may take a while for the window to show up. Sometimes, only an empty graphics device may get displayed, in which case, close the device (dev.off() or may be even graphics.off()), uncheck the box, wait for a while and try again. If it still persists, use only the "Submit" button to view the exported plot in the Output window.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a veure una vista prèvia del diagrama de la funció. S'obrirà una finestra de gràfics nova i s'actualitzarà dinàmicament segons l'elecció dels paràmetres. És possible que tarde un temps a mostrar-se la finestra. De vegades, només es pot mostrar un dispositiu de gràfics buit, en este cas, tanqueu el dispositiu (dev.off() o fins i tot graphics.off()), desmarqueu la casella, espereu un moment i torneu-ho a provar. Si encara persistix, utilitzeu només el botó «Envia» per a veure el diagrama exportat en la finestra d'eixida.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabili
en: Various plotting parameter settings for the plot. See the help page of "Plot Options" for more details.
ca@valencia: Diverses configuracions de paràmetres per al dibuix del diagrama. Vegeu la pàgina d'ajuda «Opcions del diagrama» per a més detalls.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <usa
en: Choose appropriate values for the various parameters of the distribution and select the type of function. The "Submit" button will export the plot to the "Output" window. To dynamically visualize the plot check the "Preview" box.
ca@valencia: Seleccioneu els valors apropiats per als diferents paràmetres de la distribució i seleccioneu el tipus de la funció. El botó «Envia» exportarà el diagrama en la finestra d'eixida. Per a visualitzar dinàmicament el diagrama, marqueu la casella «Vista prèvia».

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loa
en: Density Function, or
ca@valencia: Funció de densitat, o

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loa
en: Distribution Function
ca@valencia: Funció de la distribució

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plo
en: Number of observations (points) for constructing the plot (n).
ca@valencia: Nombre d'observacions (punts) per a construir el diagrama (n).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Smallest value at which the function is to be plotted.
ca@valencia: El valor més xicotet amb el qual es començarà a dibuixar la funció.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Largest value at which the function is to be plotted. So, the function will be evaluated at 'n' equally spaced points between the lower quantile and the upper quantile (inclusive of end points).
ca@valencia: El valor més gran amb el qual es començarà a dibuixar la funció. Per tant, la funció s'avaluarà en «n» punts equidistants entre el quantil inferior i el quantil superior (inclosos els punts finals).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Largest value at which the function is to be plotted. Since this is a discrete distribution the function will be evaluated at all the integers between the lower quantile and the upper quantile (inclusive of the end points).
ca@valencia: El valor més gran amb el qual es començarà a dibuixar la funció. Atés que es tracta d'una distribució discreta, la funció s'avaluarà en tots els enters entre el quantil inferior i el quantil superior (inclosos els punts finals).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from P
en: Number of Observations
ca@valencia: Nombre d'observacions

[ctx: Exponential distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities)
en: Exponential
ca@valencia: Exponencial

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Exponential distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució exponencial.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: See R reference on Exponential distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució exponencial.

note: i18n: ectx: (Plot Exponential probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Exponential probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de l'exponencial

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the F distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució F.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Numerator degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Denominator degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilit
en: See R reference on F distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució F.

note: i18n: ectx: (Plot F probabilities) <dialog label="...">
en: Plot F probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la F

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Gamma distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució gamma.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape") i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate (lambda) or 1/Scale")
en: See R reference on Gamma distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució gamma.

note: i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Gamma probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la gamma

[ctx: Geometric distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities)
en: Geometric
ca@valencia: Geomètrica

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Geometric distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució geomètrica.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial")
en: See R reference on Geometric distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució geomètrica.

note: i18n: ectx: (Plot geometric probabilities) <dialog label="...">
en: Plot geometric probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la geomètrica

[ctx: Hypergeometric distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities)
en: Hypergeometric
ca@valencia: Hipergeomètrica

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Hypergeometric distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució hipergeomètrica.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of white balls (m)") i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of black balls (n)") i18n: ectx: (Loaded from
en: See R reference on Hypergeometric distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució hipergeomètrica.

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="...">
en: Upper quantile (at most k)
ca@valencia: Quantil superior (com a màxim k)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <dialog label="...">
en: Plot hypergeometric probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la hipergeomètrica

[ctx: Logistic distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities)
en: Logistic
ca@valencia: Logística

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Logistic distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució logística.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location") i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: See R reference on Logistic distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució logística.

note: i18n: ectx: (Plot Logistic probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Logistic probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la logística

[ctx: Log-Normal distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities)
en: Log-Normal
ca@valencia: Log-normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Lognormal distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució log-normal.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean") i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Standard deviation")
en: See R reference on Lognormal distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució log-normal.

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Parameters (on log scale)
ca@valencia: Paràmetres (en escala logarítmica)

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Lognormal probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la log-normal

[ctx: Negative Binomial distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities)
en: Negative Binomial
ca@valencia: Binomial negativa

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Negative Binomial distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució binomial negativa.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target number of successful trials")
en: This is the <i>size</i> parameter when the 'probability' form of the parametrization is used. This is always a non-negative integer. See R reference on Negative Binomial distribution.
ca@valencia: Este és el paràmetre de <i>mida</i> quan s'utilitza la forma «probabilitat» de la parametrització. Este sempre serà un enter no negatiu. Vegeu la referència d'R sobre la distribució binomial negativa.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Dispersion (Size)")
en: This is the <i>size</i> parameter when the 'mu' form of the parametrization is used. This is a non-negative real number. See R reference on Negative Binomial distribution.
ca@valencia: Este és el paràmetre de <i>mida</i> quan s'utilitza la forma «mu» de la parametrització. Este sempre serà un nombre real no negatiu. Vegeu la referència d'R sobre la distribució binomial negativa.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial") i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean (alternate parameter, mu)")
en: See R reference on Negative Binomial distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució binomial negativa.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of Parametrization")
en: The type of the parametrization to be used. See R reference on Negative Binomial distribution.
ca@valencia: El tipus de parametrització que s'utilitzarà. Vegeu la referència d'R sobre la distribució binomial negativa.

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Dispersion (Size)
ca@valencia: Dispersió (mida)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Mean (alternate parameter, mu)
ca@valencia: Mitjana (paràmetre alternatiu, mu)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <dialog label="...">
en: Plot negative binomial probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la binomial negativa

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Normal distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució normal.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean") i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Standard deviation")
en: See R reference on Normal distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució normal.

note: i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Normal probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la normal

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Poisson distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució de Poisson.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean")
en: See R reference on Poisson distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució de Poisson.

note: i18n: ectx: (Plot Poisson probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Poisson probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la Poisson

[ctx: t distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities)
en: Student t
ca@valencia: t de Student

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the t distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució t.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter")
en: See R reference on t distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució t.

note: i18n: ectx: (Plot Student T probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Student T probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la t de_Student

[ctx: Tukey distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities)
en: Studentized Range (Tukey)
ca@valencia: Amplituds Studentized (de Tukey)

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <summary>
en: Distribution function plot for the Studentized Range (Tukey) distribution.
ca@valencia: Diagrama de la funció de la distribució per a la distribució d'amplituds Studentized (de Tukey).

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <dialog label="Plot Studentized Range (Tukey) probabilities"> <text>
en: Only the distribution function can be plotted for the Tukey distribution.
ca@valencia: Només es pot dibuixar la funció de la distribució per a la distribució de Tukey.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of observations") i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of observations")
en: Number of independent observations whose range to consider.
ca@valencia: Nombre d'observacions independents, l'abast (rang) de les quals cal tindre en compte.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom for standard deviation estimate") i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "
en: Degrees of freedom for the (independent sample) estimate of standard deviation.
ca@valencia: Graus de llibertat (mostra independent) per a l'estimació de la desviació estàndard.

note: i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of observations
ca@valencia: Nombre d'observacions

note: i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Degrees of freedom for standard deviation estimate
ca@valencia: Graus de llibertat per a l'estimació de la desviació estàndard

note: i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Studentized Range (Tukey) probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de les d'amplituds Studentized (de Tukey)

[ctx: Uniform distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities)
en: Uniform
ca@valencia: Uniforme

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Uniform distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució uniforme.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Minimum") i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximum")
en: See R reference on Uniform distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució uniforme.

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Uniform probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la uniforme

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Weibull distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució de Weibull.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape") i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: See R reference on Weibull distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució de Weibull.

note: i18n: ectx: (Plot Weibull probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Weibull probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la Weibull

[ctx: Wilcoxon Rank Sum distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities)
en: Wilcoxon Rank Sum
ca@valencia: Suma d'amplituds de Wilcoxon

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Wilcoxon distribution.
ca@valencia: Diagrames de les funcions de densitat i distribució per a la distribució de Wilcoxon.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations in first sample (m)") i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of
en: See R reference on Wilcoxon distribution.
ca@valencia: Vegeu la referència d'R sobre la distribució de Wilcoxon.

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="...">
en: Upper quantile (at most m*n)
ca@valencia: Quantil superior (com a màxim m*n)

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities
ca@valencia: Diagrama de probabilitats de la suma d'amplituds de Wilcoxon

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator)
en: Poisson distribution
ca@valencia: Distribució de Poisson

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Poisson distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució de Poisson.

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Poisson distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of events observed in a specified region (e.g. a fixed number of trials, or a fixed period of time), where λ (lambda) is the expected (mean) number of such events.
ca@valencia: Els quantils representen el nombre d'esdeveniments observats en una regió específica (p. ex., un nombre fix d'assaigs o un període fix de temps), on λ (lambda) és el nombre esperat (mitjana) d'estos esdeveniments.

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "λ (Lambda)")
en: The expected (mean) number of events in the region of interest.
ca@valencia: El nombre d'esdeveniments esperat (mitjana) a la regió d'interés.

note: i18n: ectx: (Poisson distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: λ (Lambda)
ca@valencia: λ (lambda)

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator)
en: t distribution
ca@valencia: Distribució t

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the <i>t</i> distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució <i>t</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of Freedom")
en: Degrees of freedom.
ca@valencia: Graus de llibertat.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter")
en: Non-centrality parameter.
ca@valencia: Paràmetre de no centralitat.

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Norm
en: Select Variables
ca@valencia: Selecciona les variables

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: 
en: variable(s):
ca@valencia: variables:

note: i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text> i18n: ectx: (Pearson chi-square No
en: Note: Objects must have at least 8 values
ca@valencia: Nota: els objectes hauran de tindre com a mínim 8 valors

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Norm
en: Options
ca@valencia: Opcions

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mise
en: Show Length and NAs
ca@valencia: Mostra la llargària i SD

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <summary>
en: This plugin calculates a Jarque-Bera chi-squared statistic for a variable x and tests against the null hypothesis of normality.
ca@valencia: Este connector calcula una estadística de khi quadrat de Jarque-Bera per a una variable x i la prova contra la hipòtesi nul·la de normalitat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <usage>
en: Select one or more numeric variables to test against normality. An individual test is run for each one of them. The output consists of the JB chi-squared statistic with 2 degrees of freedom and its correspondent p-value.  The statistic's distribution is asymptotic, so this test performs better when working with big samples.
ca@valencia: Seleccioneu una o més variables numèriques que es provaran contra la normalitat. S'executa una prova individual per a cadascuna d'elles. L'eixida consistix en l'estadística de khi quadrat de Jarque-Bera amb 2 graus de llibertat i el seu valor p corresponent. La distribució de l'estadística és asimptòtica, de manera que esta prova es realitzarà millor quan es treballe amb mostres grans.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <usage>
en: Make sure the data does not contain NAs or, if so, that the 'Exclude NAs' option is checked, as neglecting this will usually prevent the test from succeeding.
ca@valencia: Assegureu-vos que les dades no contenen SD o, si les tenen, que l'opció «Excloeu els SD» està marcada. Si no ho feu, evitareu que la prova tinga èxit.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select the data to be computed (one or more variables). The vectors need to be numeric and can be of different length.
ca@valencia: Seleccioneu les dades que cal calcular (una o més variables). Els vectors hauran de ser numèrics i poden ser de diferent llargària.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show Length and NAs")
en: Select if you want to include the number of observations and NAs in the output. (Default: YES)
ca@valencia: Seleccioneu si voleu incloure el nombre d'observacions i SD en l'eixida. (De manera predeterminada: SÍ)

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude NAs")
en: Select if your data has missing values. The NAs are then omitted when performing the test. (Default: YES)
ca@valencia: Seleccioneu si les dades tenen valors que falten. Els SD s'ometran quan es realitze la prova. (De manera predeterminada: SÍ)

note: i18n: ectx: (Jarque-Bera Normality Test) <dialog label="Jarque-Bera Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Exclude NAs
ca@valencia: Exclou els SD

note: i18n: ectx: (Loaded from Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test)
en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality test
ca@valencia: Prova de normalitat (Kolmogorov-Smirnov) de Lilliefors

note: i18n: ectx: (Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test) <dialog label="Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have at least 5 values
ca@valencia: Nota: els objectes hauran de tindre com a mínim 5 valors

note: i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test)
en: number of classes
ca@valencia: nombre de classes

note: i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test)
en: degrees of freedom
ca@valencia: graus de llibertat

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: p-value from chi^2-distribution from
ca@valencia: valor p des de la distribució khi quadrat

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="p-value from chi^2-distribution from"> <option label="...">
en: n.classes-3 degrees of freedom
ca@valencia: n.classes-3 graus de llibertat

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="p-value from chi^2-distribution from"> <option label="...">
en: n.classes-1 degrees of freedom
ca@valencia: n.classes-1 graus de llibertat

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have between 5 and 5000 values
ca@valencia: Nota: els objectes hauran de tindre entre 5 i 5.000 valors

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have between 3 and 5000 values
ca@valencia: Nota: els objectes hauran de tindre entre 3 i 5.000 valors

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator)
en: Studentized Range (Tukey) distribution
ca@valencia: Distribució d'amplituds Studentized (de Tukey)

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles in the Standardized Range (Tukey) distribution. Calculating densities is not supported by this plugin.
ca@valencia: Proporciona una calculadora per a les probabilitats, quantils en la distribució d'amplituds estandarditzades (de Tukey). El càlcul de les densitats no és admés per este connector.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <summary>
en: Quantiles are the ratio between the observed range in the given number of observations, and the standard deviation estimate (based on given number of degrees of freedom) of an independent sample.
ca@valencia: Els quantils són la relació entre l'amplitud observada en el nombre donat d'observacions i l'estimació de la desviació estàndard (basada en un nombre determinat de graus de llibertat) d'una mostra independent.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator)
en: Uniform distribution
ca@valencia: Distribució uniforme

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Uniform distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució uniforme.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Lower limit of the distribution")
en: Lower limit.
ca@valencia: Límit inferior.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Upper limit of the distribution")
en: Upper limit.
ca@valencia: Límit superior.

note: i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Lower limit of the distribution
ca@valencia: Límit inferior de la distribució

note: i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Upper limit of the distribution
ca@valencia: Límit superior de la distribució

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator)
en: Weibull distribution
ca@valencia: Distribució de Weibull

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Weibull distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució de Weibull.

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape")
en: Shape parameter (k).
ca@valencia: Paràmetre de forma (k).

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter (λ).
ca@valencia: Paràmetre d'escala (λ).

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator)
en: Wilcoxon Rank Sum distribution
ca@valencia: Distribució de la suma d'amplituds de Wilcoxon

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Wilcoxon distribution.
ca@valencia: Proporciona una calculadora de probabilitats, quantils i densitats a la distribució de Wilcoxon.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator)
en: Quantiles correspond to the value of the Wilcoxon Rank Sum statistic, i.e. the number of pairs from sample x and y, for which y[j] is not greater than x[i].
ca@valencia: Els quantils corresponen al valor de l'estadística de la suma d'amplituds de Wilcoxon, és a dir, el nombre de parells de la mostra x i y, per als quals y[j] no és més gran que x[i].

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "m (Numbers of observations in the first sample)") i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: m (Numbers of observations in the first sample)
ca@valencia: m (nombre d'observacions a la primera mostra)

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "n (Numbers of observations in the second sample)") i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: n (Numbers of observations in the second sample)
ca@valencia: m (nombre d'observacions a la segona mostra)

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
ca@valencia: Equip de RKWard
