rkward - en to et translation catalogue (325 entries)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="..."> 
en: Encoding
et: Kodeering

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <tab label="Encoding"> <
en: Convert string encoding
et: Stringi kodeeringu teisendamine

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <tab label="Encoding"> <
en: Convert from:
et: Teisendamine kodeeringust:

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: Latin 1
et: Ladina 1

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-1 Latin-1 Western European
et: ISO8859-1 Ladina-1 Lääne-Euroopa

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-2 Latin-2 Central European
et: ISO8859-2 Ladina-2 Kesk-Euroopa

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-3 Latin-3 South European
et: ISO8859-3 Ladina-3 Lõuna-Euroopa

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-4 Latin-4 North European
et: ISO8859-4 Ladina-4 Põhja-Euroopa

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-5 Latin/Cyrillic
et: ISO8859-5 Ladina/Kirillitsa

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-6 Latin/Arabic
et: ISO8859-6 Ladina/Araabia

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-7 Latin/Greek
et: ISO8859-7 Ladina/Kreeka

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-8 Latin/Hebrew
et: ISO8859-8 Ladina/Heebrea

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-9 Latin-5 Turkish
et: ISO8859-9 Ladina-5 Türgi

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-10 Latin-6 Nordic
et: ISO8859-10 Ladina-6 Põhjala

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-11 Latin/Thai
et: ISO8859-11 Ladina/Tai

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-13 Latin-7 Baltic Rim
et: ISO8859-13 Ladina-7 Balti

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-14 Latin-8 Celtic
et: ISO8859-14 Ladina-8 Keldi

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-15 Latin-9 Western European (EUR)
et: ISO8859-15 Ladina-9 Lääne-Euroopa (EUR)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-16 Latin-10 South-Eastern European
et: ISO8859-16 Ladina-10 Kagu-Euroopa

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Lo
en: Other (specify below)
et: Muu (määra allpool)

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <input label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <input label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <tab label="Encoding"> <input 
en: Other encoding
et: Muu kodeering

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Convert string encoding") i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Convert string encoding") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA fi
en: If special character (e.g. umlauts) do not show up correctly, the data file probably uses a different locale than your R session. In this case, check this option, and specify the correct character encoding below.
et: Kui erimärke (näiteks täpitähti) ei näidata korralikult, kasutab andmefail arvatavasti teist lokaati kui sinu R-i seanss. Sel juhul märgi see valik ja määra õige märgikodeering allpool.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Convert from:") i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Convert from:") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <setti
en: Select character encoding to convert from. The option above needs to be checked, for this to be enabled.
et: Kodeeringu valimine, millest teisendada. Selle võimaldamiseks peab üleval vastav valik olema märgitud.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Other encoding") i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Other encoding") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <set
en: If none of the encodings above matches, you can specify an encoding here. Note that the available encodings may differ from platform to platform. See <link href="rkward://rhelp/iconvlist"/> for a list of available encodings.
et: Kui ükski eespool toodud kodeering ei sobi, saab selle määrata siin. Pane tähele, et saadaolevad kodeeringud erinevad platvormiti. Saadaolevate kodeeringute loendit näitab <link href="rkward://rhelp/iconvlist"/>.

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data)
en: copy from the local environment to globalenv()
et: kopeerimine kohalikust keskkonnast globalenv() peale

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data)
en: Import text / csv data
et: Teksti / CSV-andmete import

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <summary>
en: Import Comma Separated Value files (other delimiters besides comma are supported).
et: Komaga eraldatud väärtuste failide (toetatud on ka muud eraldajad peale komade) import.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <usage>
en: Choose the CSV file to import. An R object containing the data will be created. See <link href="rkward://rhelp/read.table"/>.
et: Imporditava CSV-faili valimine. Luuakse andmeid sisaldav R-i objekt. Vt <link href="rkward://rhelp/read.table"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name") i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name") i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers 
en: The filename of the file to import
et: Imporditava faili failinimi

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data format")
en: Select from one of the predefined (most common formats). This setting affects several of the other settings, importantly <i><label id="dec"/></i> and <i><label id="sep"/></i>.
et: Valmisvormingu (kõige levinumad vormingud) valimine. See mõjutab veel mitut seadistust, eriti <i><label id="dec"/></i> ja <i><label id="sep"/></i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use first row as column names")
en: Whether the first row of the file contains should be interpreted as column names
et: Kas faili esimest rida tuleks tõlgendada veergude nimedena

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Decimal point character")
en: Decimal character used in the imported file
et: Imporditavas failis kasutatud kümnendkoha märk

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Specify decimal point character") i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Specify field separator character")
en: If you selected "other" above, specify the character, here.
et: Kui valisid eespool "muu", määra siin märk.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Field separator character")
en: The separator character used in the imported file
et: Imporditavas failis kasutatud eraldusmärk

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to") i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to") i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (re
en: The name of an R object to store the imported data in. If you choose an existing symbol name, you will be prompted, whether to overwrite this object.
et: R-i objekti nimi, kuhu andmed salvestada. Kui valid olemasoleva sümboli nime, päritakse, kas soovid selle objekti üle kirjutada.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Open imported data for editing") i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Open imported data for editing")
en: Whether the object should be opened for editing after it was imported
et: Kas avada objekt pärast importimist muutmiseks

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Show a preview of the imported data. At most the first 50 rows and columns will be shown.
et: Imporditud andmete eelvaatluse näitamine. Näidatakse kõige rohkem 50 esimest rida ja veergu.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row names")
en: How to determine row names? Either the rows can be numbered 1...n. Or you can specify a single column containing the row names (typically the first). Or you can provide a character vector of names.
et: Kuidas määrata ridade nimesid? Üks võimalus on need nummerdada (1, 2 ... n). Teine võimalus on määrata üks veerg, mis sisaldaks ridade nimesid (tüüpiliselt esimene veerg). Kolmas võimalus on ette anda nimede vektor.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column number or variable name")
en: See above. The column containing the row names, given either as a number, or as a column name (in the latter case, make sure to quote the name)
et: Vt eespool. Veergi sisaldab ridade nimesid kas numbrina või veeru nimena (viimasel juhul pane nimi kindlasti jutumärkidesse)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Vector of row names (quoted)")
en: See above. A vector of row names (e.g. c ("row1", "row2", ..., "rown"), but you can also specify the name of an R object containing the names to use)
et: Vt eespool. Reanimede vektor (näiteks c ("rida1", "rida2" ... "ridan"), aga võib ka määrata R-i objekti, mis sisaldab vajalikke nimesid

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column names")
en: Use automatic column names (possibly read from first row of file), or use manually specified names?
et: Kas kasutada automaatseid veerunimesid (mida võib sisaldada faili esimene rida) või käsitsi määratud nimesid?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Vector of column names (quoted)")
en: See above. Specify a character vector of column names (e.g. c ("col1", "col2", ..., "coln"), but you can also specify the name of an R object containing the names to use)
et: Vt eespool. Määra veerunimede vektor (näiteks "vrg1", "vrg2" ... "vrgn"), aga määrata võib ka R-i objekti nime, mis sisaldab vajalikke nimesid.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Check syntax of column names")
en: Should column names be checked for validity?
et: Kas tuleks kontrollida veerunimede korrektsust?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Classes of columns")
en: Should be class of each column be determined automatically, or specified?
et: Kas iga veeru klass tuleks tuvastada automaatselt või määrata?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Vector of column classes (quoted)")
en: See above. Specify a character vector with the names of the classes to use for each column.
et: Vt eespool. Klassinimede vektori määramine igale veerule.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip trailing fields")
en: Should additional columns (not specified above, and not within the first five rows of input) be skipped? See parameter flush in <link href="rkward://rhelp/read.table"/>.
et: Kas lisaveerud (mida ei ole ülal määratud ja mida ei ole sisendi esimesel viiel real) vahele? Vt parameetrit flush <link href="rkward://rhelp/read.table"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Pad rows if unequal length")
en: If checked, and the rows have differing length, they will be padded with empty values in the imported data.
et: Märkimise korral polsterdatakse ridu, kui neil peaks olema erinev pikkus, imporditud andmete tühjade väärtustega.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Allow escaped characters")
en: Should a backslash ('\') followed by a character be treated as an escaped character? Otherwise the sequence is read literally.
et: Kas längkriipsu ('\'), millele järgneb märk, tuleks kohelda paomärgina? Vastasel juhul loetakse nii, nagu see on.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Strip leading and trailing whitespace")
en: Should leading and trailing white space be removed from character fields?
et: Kas märgiväljal tuleks eemaldada alustavad ja lõpetavad tühimärgid?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Convert character columns to factors")
en: Should columns containing character data be converted to factors in R, or should they be read as character vectors?
et: Kas veerud, mis sisaldavad andmeid tähtedes, tuleks teisendada R-is teguriteks või tuleks neid lugeda vektorina?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip x lines at the start of the file")
en: This many rows will be skipped at the start of the file. Use, for instance, if the file contains a text header.
et: Faili alguses jäetakse vahele määratud arv ridu. Kasulik näiteks siis, kui fail sisaldab tekstipäist.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Max number of lines to read (-1 for no limit)")
en: Maximum number of rows to read (-1 to read all lines)
et: Loetavate ridade maks. arv (-1 loeb kõik read)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Character for comments")
en: If you enter a single character, here, everything after that character in a line will be ignored. Leave blank to disable detection of comments.
et: Kui siin anda üks märk, siis kõike, mis sellele märgile järgneb, eiratakse. Kommentaaride tuvastamise vältimiseks jäta tühjaks.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip blank lines")
en: Should blank lines be ignored?
et: Kas tühje ridu eirata?

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="...">
en: Import Text / CSV data
et: Teksti / CSV-andmete import

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL s
en: General
et: Üldine

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Main options"> <browser label="..."> i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="Save to"> <browser label="..."> i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog labe
en: File name
et: Failinimi

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="...">
en: Data format
et: Andmevorming

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Comma separated values (CSV)
et: Komaga eraldatud väärtused (CSV)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Semicolon separated values, comma as decimal separator (CSV2)
et: Semikooloniga eraldatud väärtused, kus koma on kümnendkoha eraldaja (CSV2)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Tab separated values (TAB)
et: Tabeldusmärgiga eraldatud väärtused (TAB)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Tab separated values, comma as decimal separator (TAB2)
et: Tabeldusmärgiga eraldatud väärtused, kus koma on kümnendkoha eraldaja (TAB2)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Custom
et: Kohandatud

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <checkbox label="...">
en: Use first row as column names
et: Esimene rida sisalda veerunimesid

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <radio label="...">
en: Decimal point character
et: Kümnendkoha eraldaja märk

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Decimal point character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <radio label="Decimal po
en: '.' (Period)
et: '.' (punkt)

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Decimal point character"> 
en: ',' (Comma)
et: ',' (koma)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Specify decimal point character
et: Kümnendkoha märgi määramine

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="..."> i18n: ectx: (I
en: Field separator character
et: Väljade eraldamise märk

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Field separator character"
en: Tab
et: Tabeldusmärk

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Field separator character"
en: ';' (Semicolon)
et: ';' (semikoolon)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <radio label="Field separator character"> <option label="...">
en: Single space
et: Üks tühimärk

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <input label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Specify field separator character
et: Väljade eraldamise märgi määramine

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <saveobject label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <saveobject label="..."> i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file
en: Object to save to
et: Objekt, millesse salvestada

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <checkbox label="...">
en: Open imported data for editing
et: Imporditud andmete avamine muutmiseks

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <ta
en: Preview
et: Eelvaatlus

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="...">
en: Rows and Columns
et: Read ja veerud

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="...">
en: Row Specifications
et: Rea spetsifikatsioon

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row  specifications"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row Specif
en: Row names
et: Reanimed

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Row names"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Column names"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) 
en: Automatic
et: Automaatne

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Row names"> <option label="...">
en: Numeric row names
et: Reanimed arvuna

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Row names"> <option label="...">
en: As specified in column x:
et: Nagu määratud veerus x:

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Row names"> <option label="...">
en: Use a vector
et: Vektori kasutamine

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row Specifications"> <input label="...">
en: Column number or variable name
et: Veeru number või muutuja nimi

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row Specifications"> <input label="...">
en: Vector of row names (quoted)
et: Reanimede (jutumärkides) vektor

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="...">
en: Column Specifications
et: Veeru spetsifikatsioonid

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column specifications"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column S
en: Column names
et: Veerunimed

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Column names"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Classes of columns"> <option label="...">
en: Use a character vector
et: Märgivektori kasutamine

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column Specifications"> <input label="...">
en: Vector of column names (quoted)
et: Veerunimede (jutumärkides) vektor

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column Specifications"> <checkbox label="...">
en: Check syntax of column names
et: Veerunede süntaksi kontroll

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column Specifications"> <radio label="...">
en: Classes of columns
et: Veergude klassid

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column Specifications"> <input label="...">
en: Vector of column classes (quoted)
et: Veeruklasside (jutumärkides) vektor

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <checkbox label="...">
en: Pad rows if unequal length
et: Ebavõrdse pikkusega ridade polsterdamine

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="...">
en: Further Options
et: Muud valikud

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="...">
en: String handling
et: Stringide käitlemine

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <checkbox label="...">
en: Allow escaped characters
et: Paomärkide lubamine

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <checkbox label="..
en: Strip leading and trailing whitespace
et: Alustavate ja lõpetavate tühimärkide eemaldamine

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <radio label="...">
en: Convert character columns to factors
et: Märgiveergude teisendamine teguriteks

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Convert character columns to factors"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <radio label="Convert ch
en: Convert to factor
et: Teisendamine teguriks

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Convert character columns to factors"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <radio label="Convert ch
en: Default
et: Vaikimisi

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Convert character columns to factors"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <radio label="Convert ch
en: Do not convert
et: Ei teisendata

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <input label="...">
en: Missing value string
et: Väärtuse string puudub

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <radio label="...">
en: String delimiter
et: Stringi eraldaja

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="String delimiter"> <option label="...">
en: " only
et: " ainult

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="String delimiter"> <option label="...">
en: ' only
et: ' ainult

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="String delimiter"> <option label="...">
en: " and '
et: " ja '

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="String delimiter"> <option label="...">
en: None / disabled
et: Puudub / keelatud

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <input label="...">
en: Specify quoting character(s)
et: Jutumärkide määramine

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="...">
en: Skip
et: Vahelejätmine

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="Skip"> <input label="...">
en: Skip x lines at the start of the file
et: Faili alguses jäetakse vahele x rida

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="Skip"> <input label="...">
en: Max number of lines to read (-1 for no limit)
et: Loetavate ridade maks. arv (-1 tähendab piirangu puudumist)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="Skip"> <input label="...">
en: Character for comments
et: Kommentaarimärk

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="Skip"> <checkbox label="...">
en: Skip blank lines
et: Tühjade ridade vahelejätmine

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) i18n: ectx: (Loaded from Generic data import)
en: assign to globalenv()
et: omistamine globalenv()-le

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Edit Object") i18n: ectx: (Loaded from Generic data import) <settings> <setting> (refers to element labelled "Edit Object")
en: Whether the object should be opened for editing after it was imported. Currently, this is only possible, if the object is saved as a data.frame (see next option).
et: Kas avada objekt pärast importimist muutmiseks. Praegu on see võimalik ainult siis, kui objekt on salvestatud andmekaadrina (vaata järgmist valikut).

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="General"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Generic data import) <dialog label="Generic data import"> <tab la
en: Edit Object
et: Objekti muutmine

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file)
en: set variable labels for use in RKWard
et: Muutujapealdiste määramine RKWardis kasutamiseks

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet)
en: Import SPSS data
et: SPSS andmete import

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <summary>
en: Import SPSS data files.
et: SPSS andmefailide import.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <usage>
en: Choose the SPSS data file to import. Usually those files have the ending '*.sav'. An R object containing the SPSS data will be created. This can either be a data.frame, or a list. Several options deal with handling labels and character encoding. See <link href="rkward://rhelp/read.spss"/>. Other SPSS files than data files (i. e.:*.por, *.jnl, *.cht, *.spo, *.sps) are not supported. For issues related to handling of time/dates please refere to <link href="http://cran.r-project.org/doc/Rnews/Rnews_2004-1.pdf">R News 4/1 p30-31</link>.
et: Imporditava SPSS andmefaili valimine. Tavaliselt on nende failide laiend '*.sav'. Luuakse SPSS andmeid sisaldav R-i objekt. See võib olla kas andmekaader või loend. Pealdisi ja kodeeringut saab mõjutada mitme võtmega. Vt <link href="rkward://rhelp/read.spss"/>. Muud SPSS failid, mis ei ole andmefailid (s.t.:*.por, *.jnl, *.cht, *.spo, *.sps), ei ole toetatud. Probleemide kohta kuupäeva/kellaaja käitlemisel vaata palun <link href="http://cran.r-project.org/doc/Rnews/Rnews_2004-1.pdf">R News 4/1 p30-31</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Import as a data.frame")
en: Whether to save the data as a data.frame. The alternative is saving as a list (useful, if the columns in your SPSS data have different lengths)
et: Kas salvestada andmed andmekaadrina. Teine võimalus on salvestada loendina (mis tuleb kasuks, kui SPSS andmete veerud on eri pikkusega)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Convert Variable labels to RKWard format")
en: RKWard can display SPSS like variable labels. Check this option, if you would like to convert the SPSS variable labels to RKWard format. If you leave the option unchecked, the SPSS variable labels will still be available as an attribute "variable.labels" (see <link href="rkward://rhelp/read.spss"/>)
et: RKWard võib näidata SPSS stiilis muutujate pealdisi. Selle valiku märkimisel teisendatakse SPSS muutujate pealdised RKWardi vormingusse. Märkimata jätmisel on SPSS muutujate pealdised jätkuvalt saadaval atribuudina "variable.labels" (vt <link href="rkward://rhelp/read.spss"/>)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Trim white space")
en: Trim trailing white space from labels?
et: Kas kärpida pealdiste lõpetavad tühimärgid?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview imported data. Only the first 50 rows and columns are shown, for performance reasons. Internally, the preview uses a data.frame, even if <label id="data_frame"/> is not checked.
et: Imporditud andmete eelvaatlus. Jõudluse huvides näidatakse ainult 50 esimest rida ja veergu. Seesmiselt kasutab eelvaatlus andmekaadrit, isegi kui <label id="data_frame"/> pole märgitud.

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="...">
en: Import SPSS file
et: SPSS faili import

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <checkbox label="...">
en: Import as a data.frame
et: Importimine andmekaadrina

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="...">
en: Labels
et: Pealdised

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="Labels"> <checkbox label="...">
en: Convert Variable labels to RKWard format
et: Muutujate pealdiste teisendamine RKWardi vormingusse

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="Labels"> <checkbox label="...">
en: Use value labels
et: Väärtuste pealdiste kasutamine

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="Labels"> <spinbox label="...">
en: Maximum number of labels per object
et: Pealdiste maks. arv objekti kohta

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="Labels"> <checkbox label="...">
en: Trim white space
et: Tühimärkide kärpimine

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file)
en: Import Stata File
et: STATA-faili import

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <summary>
en: Import STATA data files.
et: STATA andmefailide import.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <usage>
en: Choose the STATA data file to import. Usually those files have the ending '*.dta'. An R object containing the STATA data will be created. STATA files other than data files (i. e.:*.log, *.smcl, *.do, *.ado) are not supported.
et: Imporditava STATA andmefaili valimine. Tavaliselt on nende laiendiks '*.dta'. Luuakse STATA andmeid sisaldav R-i objekt. STATA failid, mis ei ole andmefailid (s. t.:*.log, *.smcl, *.do, *.ado), ei ole toetatud.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name")
en: The filename of the file to import. This may also be a URL (http://, http:// and ftp:// are supported).
et: Imporditava faili failinimi. See võib olla ka URL (toetatud on http://, https:// ja ftp://).

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Edit Object")
en: Whether the object should be opened for editing after it was imported.
et: Kas avada objekt pärast importimist muutmiseks.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Convert Stata dates to 'Date' class")
en: Convert Stata dates to R 'Date' class (see <link href="rkward://rhelp/read.dta"/>, <link href="rkward://rhelp/Dates"/>).
et: STATA andmete teisendamine R-i klassiks 'Date' (vt <link href="rkward://rhelp/read.dta"/>, <link href="rkward://rhelp/Dates"/>).

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use Stata value labels to create factors?")
en: R uses value labels only for factors. Should Stata variable with value labels be converted to factors?
et: R kasutab väärtuste pealdisi ainult teguritena. Kas teisendada väärtuste pealdistega STATA muutujad teguriteks?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Convert '_' in Stata variable names to '.' in R names")
en: The underscore ('_') is usually not used in R variable names, and may cause problems in some (rare) situations. Should underscore characters be converted to dots ('.')?
et: Alakriipsu ('_') R-i muutujate nimes tavaliselt ei kasutata ja see võib mõnel (haruldasel) juhul tekitada probleeme. Kas teisendada alakriipsud punktideks ('.')?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview imported data. Only the first 50 rows and columns are shown, for performance reasons.
et: Imporditud andmete eelvaatlus. Jõudluse huvides näidatakse ainult 50 esimest rida ja veergu.

note: i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="...">
en: Import STATA file
et: STATA-faili import

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write v
en: Options
et: Valikud

note: i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="General"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Convert Stata dates to 'Date' class
et: STATA andmete teisendamine klassiks 'Date'

note: i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="General"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Use Stata value labels to create factors?
et: Kas luua STATA väärtuste pealdiste põhjal tegurid?

note: i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="General"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Convert '_' in Stata variable names to '.' in R names
et: STATA muutujanimede alakriipsu '_' teisendamine punktiks '.' R-i nimedes

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet)
en: Preview not available, because package gdata is not installed or cannot be loaded.
et: Eelvaatlust pole saada, sest paketi gdat pole paigaldatud või ei saa seda laadida.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="...">
en: Import Microsoft EXCEL sheet
et: Microsoft Exceli tabeli import

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <summary>
en: Import a sheet of a Microsoft Excel file into a data frame.
et: Microsoft Exceli tabeli importimine andmekaadrina.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <usage>
en: Choose the Microsoft Excel file to import a sheet from. An R object containing the data will be created. This method of importing Excel sheets is based on R package "gdata", and requires a working Perl setup. In case this does not work on your system, or does not produce the expected results, you may want to try the Java-based alternative <link href="rkward://component/import_xls_xlconnect"/>.
et: Microsoft Exceli faili valimine, millest tabel importida. Luuakse andmeid sisaldav R-i objekt. See Exceli tabelite importimise meetod tugineb R-i paketile "gdata" ja nõuab seadistatud Perli töötamist. Kui see sinu süsteemis ei toimi või ei anna oodatud tulemusi, võid proovida Java põhist alternatiivi <link href="rkward://component/import_xls_xlconnect"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Name or number of sheet")
en: Specifies the sheet to be imported
et: Imporditava tabeli määramine

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Print details as the file is processed")
en: Print details as the file is processed. This may be helpful in troubleshooting.
et: Üksikasjade näitamine faili töötlemisel. Sellest võib abi olla probleemide korral.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of rows to skip")
en: Number of rows to skip at the top
et: Alguses vahele jäetavate ridade arv

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Max number of rows to read (-1 for no limit)")
en: Maximum number of rows to import
et: Maks. imporditavate ridade arv

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use first row as column names")
en: Whether the first row of the file should be interpreted as column names
et: Kas faili esimest rida tuleks tõlgendada veergude nimedena

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Name or number of sheet
et: Tabeli nimi või number

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <frame label="...">
en: Range
et: Vahemik

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="Range"> <input label="...">
en: Max number of rows to read (-1 for no limit)
et: Loetavate ridade maks. arv (-1 tähendab piirangu puudumist)

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="Range"> <input label="...">
en: Number of rows to skip
et: Vahele jäetavate ridade arv

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <input label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <input label="...">
en: Character for missing values
et: Puuduvate väärtuste märk

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="...">
en: Error handling
et: Tõrgete käitlemine

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="Error handling"> <checkbox label="...">
en: Print details as the file is processed
et: Üksikasjade näitamine faili töötlemisel

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet)
en: Preview not available, because package XLConnect is not installed or cannot be loaded.
et: Eelvaatlust pole saada, sest pakett XLConnect ei ole paigaldatud või ei saa seda laadida.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <usage>
en: Choose the Microsoft Excel file to import a sheet from. An R object containing the data will be created. This method of importing Excel sheets is based on R package "XLconnect", and requires a working Java-setup. In case this does not work on your system, you may want to try the Perl-based alternative <link href="rkward://component/import_xls"/>.
et: Microsoft Exceli faili valimine, millest tabel importida. Luuakse andmeid sisaldav R-i objekt. See Exceli tabelite importimise meetod tugineb R-i paketile "XLconnect" ja nõuab seadistatud Java töötamist. Kui see sinu süsteemis ei toimi või ei anna oodatud tulemusi, võid proovida Perli-põhist alternatiivi <link href="rkward://component/import_xls"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row")
en: First row of data to import within the sheet. If left to 0 (the default), the start row will be determined, automatically. Alternatively, you can specify a range in spreadsheet notation, below.
et: Tabeli esimene imporditav andmerida. Kui jätta 0 (vaikeväärtus), määratakse algusrida automaatselt. Samas võib ka määrata (allpool) imporditava vahemiku tabeli tähistuses.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column")
en: First column of data to import within the sheet. See <label id="startrow"/>, above.
et: Tabeli esimene imporditav andmeveerg. Vt eespool <label id="startrow"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row")
en: Last row of data to import within the sheet. See <label id="startrow"/>, above.
et: Tabeli viimane imporditav andmerida. Vt eespool <label id="startrow"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column")
en: Last column of data to import within the sheet. See <label id="startrow"/>, above.
et: Tabeli viimane imporditav andmeveerg. Vt eespool <label id="startrow"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "")
en: Specify the range to import within the sheet in spreadsheet notation (e.g. "A10:B20").
et: Tabeli imporditava vahemiku määramine tabeli tähistuses (nt "A10:B20").

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip empty leading or trailing rows")
en: If checked, empty leading and trailing rows will be omitted from the imported data.
et: Märkimise korral jäetakse andmete importimisel alustavad ja lõpetavad tühjad read vahele.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip empty leading or trailing columns")
en: If checked, empty leading and trailing columns will be omitted from the imported data.
et: Märkimise korral jäetakse andmete importimisel alustavad ja lõpetavad tühjad veerud vahele.

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Index or "name" of sheet
et: Tabeli indeks või "nimi"

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Index or "name" of column with row names (if any)
et: Reanimedega veeru (kui selline on olemas) indeks või "nimi"

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="...">
en: Rows and columns
et: Read ja veerud

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <frame label="Range"> <frame label="...">
en: Start row / column ("0" for automatic)
et: Algusrida/veerg (automaatselt "0")

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> [...] <frame label="Start row / column (\"0\" for automatic)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> [...] <frame label="End row / column 
en: Row
et: Rida

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> [...] <frame label="Start row / column (\"0\" for automatic)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> [...] <frame label="End row / column 
en: Column
et: Veerg

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <frame label="Range"> <frame label="...">
en: End row / column ("0" for automatic)
et: Lõpurida/veerg (automaatselt "0")

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <frame label="Range"> <text>
en: - <b>or</b> Excel Range (e.g. "A10:B20") -
et: - <b>või</b> Exceli vahemik (nt "A10:B20") -

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <checkbox label="...">
en: Skip empty leading or trailing rows
et: Alustavate või lõpetavate tühjade ridade vahelejätmine

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <checkbox label="...">
en: Skip empty leading or trailing columns
et: Alustavate või lõpetavate tühjade veergude vahelejätmine

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <matrix label="...">
en: Column classes (empty for automatic)
et: Veeruklassid (automaatselt tühi)

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file)
en: Load data
et: Laadi andmed

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file)
en: Import to environment
et: Impordi keskkonda

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <summary>
en: Load an R data file.
et: R-i andmefaili laadimine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <usage>
en: Choose the R file to import. This would be a file created e.g. by saving the workspace from RKWard, using the R <link href="rkward://rhelp/save">save()</link> command, or the <link href="rkward://component/save_r"/> plugin. The main difference to loading a workspace via Workspace->Open Workspace, is that the workspace is not cleaned, first, but rather merged with your existing workspace. If in doubt, use Workspace->Open Workspace, instead of this plugin.
et: Imporditava R-i faili valimine. See peaks olema fail, mis on näiteks saadud töötsooni salvestamisel RKWardis kas R-i käsuga <link href="rkward://rhelp/save">save()</link> või pluginaga <link href="rkward://component/save_r"/>. Peamine erinevus töötsooni laadimisega Töötsoon->Ava töötsoon abil seisneb selles, et töötsooni eelnevalt ei puhastata, vaid pigem liidetakse olemasoleva töötsooniga. Kahtluse korral kasuta plugina asemel Töötsoon->Ava töötsoon.

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <usage>
en: Be sure to save your workspace before using this plugin, as your variables will be overwritten, if the loaded workspace contains objects of the same names.
et: Enne plugina kasutamist kontrolli, kas oled töötsooni salvestanud, sest muutujad kirjutatakse üle, kui laaditud töötsoon sisaldab sama nimega objekte.

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <settings> <setting> (refers to element labelled "R data file to load")
en: The filename of the file to load
et: Laaditava faili failinimi

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to environment")
en: Check this option (and specify an environment), in order to load the data into an environment other than .GlobalEnv. If the specified environment does not yet exist, it will be created. If it already exists, it will be overwritten completely, i.e. deleting all objects inside it!
et: Selle valiku märkimisel (ja keskkonna määramisel) saab andmed laadida mõnda muusse keskkonda kui .GlobalEnv. Kui määratud keskkonda veel ei ole, see luuakse. Kui see on juba olemas, kirjutatakse see täielikult üle, see tähendab kõik selles leiduvad objektid kustutatakse!

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="...">
en: Load an R data file
et: R-i andmefaili laadimine

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="Load an R data file"> <browser label="...">
en: R data file to load
et: Laaditav R-i andmefail

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="Load an R data file"> <text>
en: WARNING: This may overwrite existing objects in .GlobalEnv. Be sure to save your workspace, first.
et: HOIATUS: see võib .GlobalEnv senised objektid üle kirjutada. Kontrolli, kas oled ikka töötsooni salvestanud.

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="Load an R data file"> <saveobject label="...">
en: Save to environment
et: Salvestamine keskkonda

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="Load an R data file"> <text>
en: WARNING: If the environment already exists, all objects inside it will be lost.
et: HOIATUS: kui keskkond on juba olemas, lähevad kõik selles leiduvad objektid kaotsi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file)
en: Source R file
et: R-i lähtefail

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <summary>
en: Run an R source file.
et: R-i lähtefaili käivitamine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <usage>
en: Select a file to load. This file will be loaded and interpreted as a script of R statements, which are then evaluated (see <link href="rkward://rhelp/source"/>).
et: Laaditava faili valimine. See laaditakse ja seda tõlgendatakse R-i lausete skriptina, mida seejärel hinnatakse (vt <link href="rkward://rhelp/source"/>).

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name")
en: The filename of the source file to run
et: Käivitatava lähtefaili failinimi

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use directory of source file as working directory")
en: If checked, the working directory will be changed of the directory of the source file. This may be needed, if the source file refers to further files using relative paths.
et: Märkimise korral muudetakse töökataloogiks lähtefaili kataloog. See võib olla vajalk, kui lähtefail viitab teistele failidele suhteliste asukohtade kaudu.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Run in a local environment")
en: If checked, the source file is interpreted in a local environment, instead of the global environment. This is much safer, as no existing objects will be overwritten. On the other hand, if the purpose of the source file is to create new objects (in contrast to just producing printed output), it will have to be run in the global environment.
et: Märkimise korral tõlgendatakse lähtefaili kohalikus, mitte globaalses keskkonnas. See on palju turvalisem, sest nii ei kirjutata olemasolevaid objekte üle. Aga kui lähtefaili eesmärk on luua uusi objekte (mitte pelgalt näidata väljundit), siis tuleb see käivitada globaalses keskkonnas.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Echo source statements")
en: Should each source statement be echoed after parsing, and before evaluation?
et: Kas peegeldada kõiki lähtelauseid pärast parsimist ja enne hindamist?

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Prompt for echoed lines (empty for default)")
en: What should be printed at the start of each echoed source line (to differentiate it from the output)? Leave empty for the default.
et: Mida tuleks näidata iga peegeldatud lähterea alguses (eristamaks seda väljunist)? Tühjaks jätmisel kasutatakse vaikeväärtust.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximal length of echoed statements")
en: Maximum length of an echoed source line.
et: Peegeldatud lähterea maks. pikkus.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Verbose")
en: Print additional diagnostics.
et: Lisadiagnostika näitamine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Print eval")
en: Print the result of each single evaluation (instead of just the final result).
et: Iga hindamise tulemuse (mitte ainult lõpptulemuse) näitamine.

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="...">
en: Source an R file
et: R-i faili lähtekood

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="...">
en: Main options
et: Põhivalikud

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Main options"> <checkbox label="...">
en: Use directory of source file as working directory
et: Lähtefaili kataloogi kasutamine töökataloogina

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Main options"> <checkbox label="...">
en: Run in a local environment
et: Käivitamine kohalikus keskkonnas

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Main options"> <text>
en: WARNING: This may overwrite existing objects without prompting!
et: HOIATUS: see võib olemasolevad objektid ilma küsimata üle kirjutada!

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="...">
en: Output options
et: Väljundivalikud

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <checkbox label="...">
en: Echo source statements
et: Lähtelausete peegeldamine

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <input label="...">
en: Prompt for echoed lines (empty for default)
et: Peegeldatud ridade algustähis (vaikimisi puudub)

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <spinbox label="...">
en: Maximal length of echoed statements
et: Peegeldatud lausete maks. pikkus

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <checkbox label="...">
en: Verbose
et: Jutukas

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <checkbox label="...">
en: Print eval
et: Hinnangu näitamine

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown)
en: Export RMarkdown file
et: RMarkdown-faili eksport

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "RMarkdown file")
en: Choose the file to be exported.
et: Eksporditava faili valimine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target format")
en: Set the target format for exported files. If you choose either "All formats defined in document" or "First format defined in document", the formats defined via output_format will be used, see the documentation on rmarkdown::render().
et: Eksporditavate failide sihtvormingu määramine. Kui valida kas "Kõik dokumendis määratletud vormingud" või "Esimene dokumendis määratletud vorming", siis kasutatakse vorminguid, mille määratleb väljundvorming (output_format). Vt ka dokumentatsiooni rmarkdown::render().

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save as")
en: Choose the target file name to export to.
et: Eksportimise sihtfailinime valimine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to")
en: Choose the target directory to export to, file names are automatically generated according to the formats defined in the document.
et: Eksportimise sihtkataloogi valimine, failinimed genereeritakse automaatselt vastavalt dokumendis määratletud vormingutele.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "Markdown version")
en: Set the markdown version to use. Older v1 documents are rendered into HTML format only, using the markdown package. If in doubt, leave it to the newer v2; those documents are rendered using pandoc, which allows you to choose between various output formats. But be aware that some formats may require special configuration or templates to produce proper results.
et: Kasutatava Markdowni versiooni määramine. Vanema v1 dokumente renderdatakse markdowni paketi abil ainult HTML-vormingusse. Kahtluse korral jäta kehtima uuem v2: neid dokumente renderdatakse pandoci abil, mis lubab valida mitmete väljundivormingute vahel. Aga pea siiski meeles, et mõned vormingud võivad korraliku tulemuse tagamiseks vaja spetsiaalset seadistust või malle.

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Export RMarkdown) <about name="..."> i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="...">
en: Export RMarkdown
et: RMarkdowni eksport

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <about shortinfo="...">
en: RKWard GUI to export RMarkdown documents in various formats
et: RKWardi graafiline kasutajaliides erinevates vormingutes RMarkdowni dokumentide eksportimiseks

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="...">
en: Source and target
et: Lähte- ja sihtkoht

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="Source and target"> <browser label="...">
en: RMarkdown file
et: RMarkdown-fail

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="Source and target"> <dropdown label="...">
en: Target format
et: Sihtvorming

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> [...] <dropdown label="Target format"> <option label="...">
en: All formats defined in document
et: Kõik dokumendis määratletud vormingud

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> [...] <dropdown label="Target format"> <option label="...">
en: First format defined in document
et: Esimene dokumendis määratletud vorming

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> [...] <dropdown label="Target format"> <option label="...">
en: Beamer presentation
et: Beameri esitlus

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> [...] <dropdown label="Target format"> <option label="...">
en: Markdown (GitHub, old)
et: Markdown (GitHub, vana)

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export
en: Save to
et: Salvestamiskoht

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="...">
en: Advanced options
et: Muud valikud

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="Advanced options"> <radio label="...">
en: Markdown version
et: Markdowni versioon

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="...">
en: Save R objects
et: R-i objektide salvestamine

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <summary>
en: Save one or more selected R objects to a file. <b>Note:</b> Use <i>Workspace->Save Workspace</i> for saving the complete workspace.
et: Ühe või rohkema valitud R-i objekti salvestamine failina. <b>Märkus:</b> kogu töötsooni salvestamiseks kasuta menüükäsku <i>Töötsoon->Salvesta töötsoon</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object")
en: One or more objects to save.
et: Üks või rohkem objekti salvestamiseks.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name")
en: Location to save to.
et: Koht, kuhu salvestada.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compression")
en: The file can be compressed to achieve a smaller file size. This control allows to select the method of compression. Some methods are not available for versions of R before 2.10.0.
et: Failisuuruse vähendamise huvides võib faili tihendada. Siin saab valida tihendamisviisi. Mõned neist on saadaval alles R-i versioonidele alates 2.10.0.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compression level")
en: Compression level. Higher values indicate better compression.
et: Tihendamise tase. Suurem väärtus tähendab paremat tihendust.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "Enable xz extreme compression")
en: For <i>xz</i> compression, only: Enable xz "extreme" compression.
et: Ainult <i>xz</i> tihenduse korral: xz "ekstreemse" tihenduse lubamine.

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="...">
en: Select variables
et: Muutujate valimine

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <varslot label="...">
en: Object
et: Objekt

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Ascii
et: ASCII

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <dropdown label="...">
en: Compression
et: Tihendus

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> [...] <dropdown label="Compression"> <option label="...">
en: None
et: Puudub

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <spinbox label="...">
en: Compression level
et: Tihendustase

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Enable xz extreme compression
et: Xz ekstreemse tihenduse lubamine

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <varselector label="...">
en: Select a variable
et: Vali muutuja

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <varslot label="...">
en: Objects
et: Objektid

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <input label="...">
en: Package name
et: Paketi nimi

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <browser label="...">
en: Directory
et: Kataloog

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Overwrite
et: Ülekirjutamine

note: i18n: ectx: (Loaded from Write vector / matrix)
en: Write Variables
et: Muutujate kirjutamine

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="...">
en: Write vector / matrix
et: Vektori / maatriksi kirjutamine

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <varselector label="...">
en: Select a vector or matrix
et: Vektori või maatriksi valimine

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <varslot label="...">
en: Data
et: Andmed

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Field separator character"
en: Space
et: Ruum

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <spinbox label="...">
en: Number of columns to write
et: Kirjutatavate veergude arv

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Append to existing file
et: Lisamine olemasolevale failile

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Export Table / CSV files) i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <title> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="...">
en: Export Table / CSV files
et: Tabeli- / CSV-failide eksport

note: i18n: ectx: (Loaded from Export Table / CSV files) i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: File
et: Fail

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <summary>
en: Export data to CSV or similar file formats.
et: Andmete eksport CSV- või mõnda sarnasesse vormingusse.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <usage>
en: Select a tabular data object (like a data frame or matrix) and choose a file to save to. All other options allow you to define the file format, handling of column and row names as well as special character handling.
et: Tabelandmete objekti (näiteks andmekaader või maatriks) valimine ja faili valimine, millesse salvestada. Muud valikud võimaldavad määrata failivormingu ning selle, kuidas käidelda veeru- ja reanimesid ja erimärke.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "")
en: The file to save to. Existing files will be overwritten, unless the append option is checked.
et: Fail, millesse salvestada. Olemasolev fail kirjutatakse üle, kui just pole märgitud lisamise võimalus.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Append to file (if it exists)")
en: Should existing files be overwritten or the data appended? If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
et: Kas olemasolevad failid üle kirjutada või neile andmed lisada. Kui seda ei saa valida (märkeruut on hall), siis otsustab seda sinu eest valitud valmisseadistus.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "File format")
en: Select one of the default file formats here. They will set some of the options (like field separator and decimal point) with reasonable defaults. Use the custom format if you need more control.
et: Siin saab valida mõne vaikimisi vormingutest. Valik mõjutab mõistlikkuse piirides mõningaid omadusi, näiteks väljade ja kümnendkohtade eraldaja. Kui vajad täpsemat häälestamist, vali kohandatud vorming.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Decimal point character")
en: Specify the desired decimal point character. If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
et: Soovitud kümnendkoha märgi määramine. Kui seda ei saa valida (märkeruut on hall), siis otsustab seda sinu eest valitud valmisseadistus.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "")
en: Use this value as the custom decimal point character.
et: Selle väärtuse kasutamine kohandatud kümnendkoha eraldaja märgina.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Field separator character")
en: Specify the desired field separator character. If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
et: Soovitud väljade eraldaja märgi määramine. Kui seda ei saa valida (märkeruut on hall), siis otsustab seda sinu eest valitud valmisseadistus.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "")
en: Use this value as the custom field separator character.
et: Selle väärtuse kasutamine kohandatud väljade eraldaja märgina.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row names")
en: Decide how to deal with row names.
et: Otsustamine, kuidas käidelda reanimesid.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row names (character vector)")
en: Select a character vector to use for custom row names.
et: Märgivektori valimine kohandatud reanimedele.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column names")
en: Decide how to deal with column names. If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
et: Otsustamine, kuidas käidelda veerunimesid. Kui seda ei saa valida (märkeruut on hall), siis otsustab seda sinu eest valitud valmisseadistus.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column names (character vector)")
en: Select a character vector to use for custom column names.
et: Märgivektori valimine kohandatud veerunimedele.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "File encoding")
en: If the default character encoding doesn't work for you, you can set a specific one here.
et: Kui vaikimisi märgikodeering ei peaks sobima, saab siin määrata sobiva.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom encoding")
en: Use this field to set a custom encoding, in case the dropdown menu doesn't list the one you need.
et: Sellel väljal saab määrata kohandatud kodeeringu, kui rippmenüü ei peaks vajalikku sisaldama.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Quote all strings")
en: Check this to have all string values quoted.
et: Märkimise korral ümbritsetakse kõik stringiväärtused jutumärkidega.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Handling double quote characters")
en: Controls how existing quotes in values are handled -- they can either be escaped or double quoted. If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
et: Siin saab määrata, kuidas käidelda väärtuste puhul olemasolevaid jutumärke - need saavad olla kas paomärgid või topeltjutumärgid. Kui seda ei saa valida (märkeruut on hall), siis otsustab seda sinu eest valitud valmisseadistus.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Character for missing values")
en: Set the character to indicate missing data.
et: Puuduvatele andmetele osutava märgi määramine.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Newline character")
en: Set the character used to indicate a line break (EOL). This varies between operating systems, changing this option might help in case you run into problems when exchanging files with other people.
et: Reavahetust (EOL) tähistava märgi määramine. See erineb operatsioonisüsteemiti, nii et selle selle muutmine võib lahendada failide vahetamisel teistega tekkinud probleeme.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/write.table"> R manual page for write.table(), which is called by this plugin. </link>
et: <link href="rkward://rhelp/write.table"> R-i write.table(), mille see plugin välja kutsub, manuaalilehekülg. </link>

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="...">
en: Data and File Format
et: Andmete ja faili vormin

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <varselector label="...">
en: Select a variable or table
et: Muutuja või tabeli valimine

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <frame label="Save to"> <checkbox label="...">
en: Append to file (if it exists)
et: Failide lisamine (kui on olemas)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="...">
en: File format
et: Failivorming

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Decimal point character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio 
en: Custom (specify below)
et: Kohandatud (määra allpool)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <varselector label="...">
en: Select row or column names
et: Rea- või veerunimede valimine

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="...">
en: Row  specifications
et: Rea spetsifikatsioon

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <radio label="Row names"> <option label="...">
en: Use current row names
et: Praeguste reanimede kasutamine

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <radio label="Row names"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <radio label="Column names"> <option label="...">
en: No names
et: Nimesid pole

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row  specifications"> <varslot label="...">
en: Row names (character vector)
et: Reanimed (märgivektor)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="...">
en: Column specifications
et: Veeru spetsifikatsioonid

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <radio label="Column names"> <option label="...">
en: Use current column names
et: Praeguste veerunimede kasutamine

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column specifications"> <varslot label="...">
en: Column names (character vector)
et: Veerunimed (märgivektor)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="...">
en: Encoding and Character Options
et: Kodeeringu ja märgi valikud

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <frame label="Encoding"> <dropdown label="...">
en: File encoding
et: Faili kodeerin

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="...">
en: (default)
et: (vaikimisi)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <frame label="Encoding"> <input label="...">
en: Custom encoding
et: Kohandatud kodeering

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <checkbox label="...">
en: Quote all strings
et: Kõik stringid jutumärkides

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <radio label="...">
en: Handling double quote characters
et: Topeltjutumärkide käitlemine

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <radio label="Handling double quote characters"> <option label="...">
en: Escape
et: Paomärk

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <radio label="Handling double quote characters"> <option label="...">
en: Double
et: Topeltjutumärgid

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <dropdown label="...">
en: Newline character
et: Reavahetuse märk

note: i18n: ectx: (Loaded from Set the working directory) <summary>
en: Set or change the current working directory.
et: Aktiivse töökataloogi määramine või muutmine

note: i18n: ectx: (Loaded from Set the working directory) <usage>
en: Choose a directory to set/change the working directory for R. The R function <b>setwd</b> is used to do the job.
et: Katalooi valimine, mis määrata või muuta R-i töökataloogiks. Selleks kasutatakse R-i funktsiooni <b>setwd</b>.

note: i18n: ectx: (Set the working directory) <dialog label="...">
en: Set the working directory
et: Töökataloogi määramine

note: i18n: ectx: (Set the working directory) <dialog label="Set the working directory"> <browser label="...">
en: Choose the Working Directory
et: Töökataloogi valimine

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Data Import and Export
et: Andmete import ja eksport

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Plugins for reading and writing data in various formats. Part of the official RKWard distribution
et: Pluginad eri vormingutes andmete lugemiseks ja kirjutamiseks. Kuuluvad ametlikult RKWardi koosseisu.

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Load R data file
et: R-i andmefaili laadimine

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Save objects as R data
et: Objektide salvestamine R-i andmetena

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Export vector or matrix data
et: Vektori või maatriksi andmete eksport

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Import SPSS
et: SPSS import

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import SPSS"> <attribute label="...">
en: SPSS data files
et: SPSS andmefailid

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import Text / CSV data"> <attribute label="...">
en: Text / Comma Separated Values
et: Tekst / Komadega eraldatud väärtused

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Import Stata
et: STATA import

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import Stata"> <attribute label="...">
en: Stata data files
et: STATA andmefailid

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Import Excel files (Perl based)
et: Exceli failide import (Perli-põhine)

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import Excel files (Perl based)"> <attribute label="...">
en: Microsoft Excel files (Perl)
et: Microsoft Exceli failid (Perl)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Import Excel files (Java based)
et: Exceli failide import (Java-põhine)

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import Excel files (Java based)"> <attribute label="...">
en: Microsoft Excel files (Java)
et: Microsoft Exceli failid (Java)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Set Working Directory
et: Töökataloogi määramine

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="File"> <menu label="...">
en: Export
et: Eksport

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Workspace
et: Töötsoon

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
et: RKwardi meeskond
