rkward - en to et translation catalogue (252 entries)

note: i18n: ectx: <about name="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Plots
et: Diagrammid

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Plugins for producing various plots. Part of the official RKWard distribution
et: Pluginad mitmesuguste diagrammide loomiseks. Kuuluvad ametlikult RKWardi koosseisu.

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Barplot) i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="...">
en: Barplot
et: Tulpdiagramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Box Plot
et: Karpdiagramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="...">
en: Density Plot
et: Tihedusdiagramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Dotchart
et: Punktdiagramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: ECDF Plot
et: Jaotusdiagramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="...">
en: Generic Plot
et: Üldine diagramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Histogram) i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: Histogram
et: Histogramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Pareto Chart
et: Pareto diagramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Piechart
et: Sektordiagramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot) i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <wizard label="...">
en: Scatterplot
et: Hajuvusdiagramm

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="...">
en: Scatterplot Matrix
et: Hajuvusdiagrammi maatriks

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots)
en: Stem-and-Leaf Plot
et: Tüvidiagramm

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) i18n: ectx: (Loaded from Histogram) 
en: Variable
et: Muutuja

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <summary>
en: Creates a bar plot with vertical bars.
et: Püsttulpadega tulpdiagrammi loomine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <usage> i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <usage>
en: Choose a matrix, vector or a factor to be plotted. Further options are available on the second tab.
et: Joonistatava maatriksi, vektori või teguri valimine. Lisavalikuid leiab teisel kaardil.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Tabulate data before plotting") i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Tabulate data before plotting") i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refer
en: If your data needs to be tabulated / aggregated before plotting, check this option. Refer to <link href="rkward://component/one_var_tabulation"/> for details on the dependent options.
et: Märgi see, kui sinu andmed vajavad enne joonistamist tabeldamist / agregeerimist. Sõltuvate valikute üksikasju tutvustab <link href="rkward://component/one_var_tabulation"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Matrix, Vector or Factor") i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variable")
en: If your data is already suitable for plotting, directly, specify it here. Otherwise, leave this empty, and check the "Tabulate" option, above.
et: Kui sinu andmed juba sobivad otse diagrammi loomiseks, määra see siin. Vastasel juhul jäta tühjaks ja märgi eespool "Tabeldamine".

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Limit number of groups") i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Limit number of groups") i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element l
en: If there are very many categories in your data, it may make sense to limit the amount of categories that will be displayed. Check this, if you want to set a limit. See Refer to <link href="rkward://component/limit_vector_length"/> for details on the dependent options.
et: Kui andmetes on palju kategooriaid, võib olla mõttekas piirata näidatavate kategooriate arvu. Selle märkimisel saab määrata piirangu. Sõltuvate valikute üksikasju tutvustab <link href="rkward://component/limit_vector_length"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bar labels") i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Labeling") i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Labels") i18n: ectx: (
en: Method for assigning labels to the plot. "default" means, the labels are chosen automatically. If no labels are available, this will generally print the values. The other options allow you to specify the labels as literal string, or as an R statement (e.g. if the names are stored in a different variable in the workspace).
et: Meetod diagrammile pealdise omistamiseks. "Vaikimisi" tähendab, et pealdised valitakse automaatselt. Kui pealdisi saad pole, siis üldiselt näidatakse väärtusi. Muud valikud lubavad määrata, kas pealdised peaksid olema otseselt võetavad stringid või R-i avaldised (nt kui nimed salvestatakse töötsoonis eraldi muutujas).

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Barplot Options")
en: Since these settings are reused in further plugins, they are documented on a page of their own: See <link href="rkward://component/barplot_embed"/>.
et: Kuna neid seadistusi kasutatakse ka teistes pluginates, on need dokumenteeritud eraldi leheküljel: <link href="rkward://component/barplot_embed"/>.

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="Generic Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pie
en: Variables
et: Muutujad

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Matrix, Vector or Factor
et: Maatriks, vektor või tegur

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <text> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <text> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <text> i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <
en: - or -
et: - või -

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (
en: Tabulate data before plotting
et: Andmete tabeldamine enne joonistamist

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <frame label="Tabulate data before plotting"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <frame label="Tabulate data before plotting"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Pareto ch
en: Tabulation Options
et: Tabeldamise valikud

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="...">
en: Limit
et: Piirang

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Limit"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Limit"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Limit"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <
en: Limit number of groups
et: Rühmade arvu piiramine

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Limit"> <frame label="Limit number of groups"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Limit"> <frame label="Limit number of groups"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pa
en: Limit Categories
et: Kategooriate piiramine

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="...">
en: Bar labels
et: Tulpade pealdised

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="Bar labels"> <option label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Labeling"> <option label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio la
en: Default labels
et: Vaikimisi pealdised

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="Bar labels"> <option label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Labeling"> <option label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio la
en: Custom labels
et: Kohandatud pealdised

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="Bar labels"> <option label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Labeling"> <option label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio la
en: From R expression
et: R-i avaldisest

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="Labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <input label="..."> 
en: Expression to use for labels
et: Pealdistes kasutatav avaldis

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="Labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <input label="..."> 
en: Labels (separated by ';')
et: Pealdised (eraldajaks semikoolon ';')

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <d
en: Options
et: Valikud

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Options"> <embed label="...">
en: Barplot Options
et: Tulpdiagrammi valikud

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: split sample by grouping variables
et: valimi tükeldamine rühmitamise muutujate alusel

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: adjust width and position of boxes to achieve dodging
et: karpide laiuse ja asukoha kohandamine, et need kõrvuti mahuksid

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: convert single sample variables to list
et: üksikvalimi muutujate teisendamine loendiks

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: Boxplot
et: Karpdiagramm

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Outcome variable
et: Sõltuv muutuja

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Grouping variable(s)
et: Sõltumatu(d) muutuja(d)

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="..."> i18n: ectx: (
en: Variable(s)
et: Muutuja(d)

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: actual boxplot function
et: tegelik karpdiagrammi funktsioon

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Calculate geometric mean
et: Geomeetrilise keskmise arvutamine

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Calculate harmonic mean
et: Harmoonilise keskmise arvutamine

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Calculate the interquartile mean
et: Kvartiilhaarde keskmise arvutamine

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: calculates the mean for all data and adds a point at the corresponding position
et: kõigi andmete keskmise arvutamne ja punkti lisamine vastavasse asukohta

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <summary>
en: Creates a box plot of one or more variables.
et: Ühest või mitmest muutujast karpdiagrammi loomine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <usage>
en: Choose numerical data to be plotted. Data can be organized in separate vectors, or in a single outcome variable and one or more grouping variables.
et: Joonistatavate arvandmete valimine. Andmed võib korraldada eraldi vektoritesse või sõltuvasse üksikmuutujasse või ühte või rohkemasse sõltumatusse muutujasse.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data format")
en: Select the format of your data. This can either be separate numerical vectors, or a single outcome variable split by one or more grouping variables.
et: Andmete vormingu valimine. Selleks võib olla eraldi arvvektorid või sõltuv üksikmuutuja, mis on jagatud üheks või rohkemaks sõltumatuks muutujaks.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Box width")
en: Allows to change the width of the boxes, relative to the entire plot.
et: Karpide laiuse muutmise lubamine kogu diagrammi arvestades.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "orientation")
en: Orientation of the plot: horizontal or vertical.
et: Diagrammi suund: rõhtne või püstine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Outliers")
en: Whether to draw outliers (if any). Outliers are draw as dots, if this option is checked.
et: Kas näidata võõrväärtusi (kui neid on). Märkimise korral näidatakse võõrväärtusi punktidena.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show mean")
en: Whether to draw a mark indicating the mean.
et: Kas joonistada keskmist märkiv tähis.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Trim of arithmetic mean")
en: Trim applies only to the arithmetic mean. By default trim is set to zero. It defines the fraction of observations to be trimmed from each end of a variable before the arithmetic mean is computed.
et: Kärpimist saab rakendada ainult aritmeetilise keskmise korral.Vaikeväärtus on null. See määrab vaatluste arvu muutuja mõlemas otsas, mida kärpida enne aritmeetilise keskmise arvutamist.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "mean symbol")
en: If the mean is to be indicated: Symbol to use as mark.
et: Kui keskmine tähistatakse: tähisena kasutatav sümbol.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of mean")
en: Use this option to select a specific type of mean. The arithmetic mean is the default. Others include the geometric mean, the harmonic mean and interquartile mean (IQM).
et: Siin saab valida keskmise tüübi. Vaikimisi on selleks aritmeetiline keskmine. Teised võimalused on geomeetriline, harmooniline ja kvartiilhaarde keskmine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "show standard deviation")
en: Whether to draw a mark indicating the standard deviation.
et: Kas joonistada standardhälvet märkiv tähis.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "standard deviation symbol (upper)")
en: If the standard deviation is to be indicated: Symbol to use as mark for the upper sd.
et: Kui standardhälve tähistatakse: ülemise piiri tähisena kasutatav sümbol.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "standard deviation symbol (lower)")
en: If the standard deviation is to be indicated: Symbol to use as mark for the lower sd.
et: Kui standardhälve tähistatakse: alumise piiri tähisena kasutatav sümbol.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "size")
en: Size of mean / sd indicators. This option is only available, if at least one of mean or sd are to be drawn.
et: Keskmise ja standardhälbe tähise suurus. Seda valikut saab kasutada ainult siis, kui keskmise või standardhälbe või mõlema joonistamine on lubatud.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color of mean / sd indicators. This option is only available, if at least one of mean or sd are to be drawn.
et: Keskmise ja standardhälbe tähise värv. Seda valikut saab kasutada ainult siis, kui keskmise või standardhälbe või mõlema joonistamine on lubatud.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Plot Options")
en: General plot Options
et: Diagrammide üldised valikud

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting title="General plot Options"> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Since these settings are reused in further plugins, they are documented on a page of their own: See <link href="rkward://component/plot_options"/>.
et: Kuna neid seadistusi kasutatakse ka teistes pluginates, on need dokumenteeritud eraldi leheküljel: <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <radio label="...">
en: Data format
et: Andmevorming

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Variable(s):
et: Muutuja(d):

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Outcome variable:
et: Sõltuv muutuja:

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie cha
en: Labels
et: Pealdised

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <spinbox label="...">
en: Box width
et: Karbi laius

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: orientation
et: suund

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <radio label="orientation"> <option label="...">
en: horizontal
et: rõhtne

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <radio label="orientation"> <option label="...">
en: vertical
et: püstine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Draw Outliers
et: Võõrväärtuste näitamine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Size and color of marks
et: Tähiste suurus ja värv

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Size and color of marks"> <spinbox label="...">
en: size
et: suurus

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Size and color of marks"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialo
en: Color
et: Värv

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Show mean
et: Keskmise näitamine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Show mean"> <spinbox label="...">
en: mean symbol
et: keskmise sümbol

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Show mean"> <radio label="...">
en: Type of mean
et: Keskmise tüüp

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Arithmetic mean
et: Aritmeetiline keskmine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Geometric mean
et: Geomeetriline keskmine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Harmonic mean
et: Harmooniline keskmine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Interquartile mean (IQM)
et: Kvartiilhaarde keskmine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Show mean"> <spinbox label="...">
en: Trim of arithmetic mean
et: Aritmeetilise keskmise kärpimine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: show standard deviation
et: standardhälbe näitamine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="show standard deviation"> <spinbox label="...">
en: standard deviation symbol (upper)
et: standardhälbe sümbol (ülemine)

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="show standard deviation"> <spinbox label="...">
en: standard deviation symbol (lower)
et: standardhälbe sümbol (alumine)

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Axis/Title"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Emp
en: Plot Options
et: Diagrammi valikud

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot)
en: Highest density regions
et: Suurima tihedusega piirkonnad

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot)
en: Length
et: Pikkus

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <summary>
en: Plot an estimated density curve. Highest density regions can be marked up.
et: Hinnangulise tiheduse kõvera joonistamine. Suurima tihedusega piirkonnad võib ära märkida.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <usage>
en: Select a numeric vector to estimate density for. For further options, see below.
et: Tiheduse hindamiseks arvvektori valimine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: A numeric vector to estimate density for.
et: Arvvektor tiheduse hindamiseks.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "type of plot")
en: Type of plot: Plain density curve, or density curve with highest density regions marked up. For the second option, only the gaussian smoothing kernel is available (see below).
et: Diagrammi tüüp: puhas tiheduse kõver või tiheduse kõver suurima tihedusega piirkondade äramärkimisega. Teisel juhul saab kasutada ainult Gaussi silumise tuuma (vt allpool).

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Smoothing Kernel")
en: Smoothing kernel to use. See <link href="rkward://rhelp/density"/> for details on the available kernels.
et: Kasutatav silumise tuum. Saadaolevate tuumade üksikasjadest kõneleb <link href="rkward://rhelp/density"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bandwidth")
en: Mode of choosing bandwidth. This is only applicable for gaussian smoothing kernels. This is the <i>bw</i> option of <link href="rkward://rhelp/density">density()</link>.
et: Akna laiuse valimise režiim. See kehtib ainult Gaussi silumise tuumade korral. See on <link href="rkward://rhelp/density">density()</link> võti <i>bw</i>

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Adjust Bandwidth") i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Adjust Bandwidth")
en: Factor to adjust the bandwidth by.
et: Akna laiuse kohandamise tegur.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Remove Missing Values")
en: Whether missing values should be removed. Otherwise missing values lead to an error during density estimation.
et: Kas eemaldada puuduvad väärtused. Kui seda mitte teha, võivad puuduvad väärtused tekitada tiheduse hindamisel tõrke.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Resolution")
en: Resolution of the density estimation, i.e. the number of (equally spaced) points at which the density is estimated.
et: Tihedushinnangu eraldusvõime, s.t. (võrdsete vahedega) punktide arv, mille põhjal tihedust hinnatakse.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further options regarding the look of the plot. See <link href="rkward://component/plot_options"/> for details.
et: Muud diagrammi välimust puudutavad valikud. Üksikasjadest kõneleb <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <
en: variable(s):
et: muutuja(d):

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: type of plot
et: diagrammi tüüp

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <radio label="type of plot"> <option label="...">
en: plot normal density
et: diagrammi normaaltihedus

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <radio label="type of plot"> <option label="...">
en: plot highest density regions
et: diagrammi suurima tihedusega piirkonnad

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: density estimation options
et: tiheduse hinnangu valikud

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <dropdown label="...">
en: Smoothing Kernel
et: Silumise tuum

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: gaussian (default)
et: Gaussi (vaikimisi)

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: rectangular
et: ristkülikukujuline

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: triangular
et: kolmnurkne

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: epanechnikov
et: jepanetšnikovi

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: cosine
et: koosinus

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="Bandwidth options"> <dropdown label="...">
en: Bandwidth
et: Akna laius

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="Bandwidth options"> <spinbox label="...">
en: Adjust Bandwidth
et: Akna laiuse kohandamine

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="General options"> <checkbox label="...">
en: Remove Missing Values
et: Puuduvate väärtuste eemaldamine

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <spinbox label="...">
en: Resolution
et: Eraldusvõime

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="...">
en: Axis/Title
et: Telg/pealkiri

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart)
en: dotchart() is somewhat picky about data type
et: punktdiagramm on andmetüübi suhtes pisut valiv

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) i18n: ectx: (Loaded from Pie chart)
en: Data is not numeric, but proceeding as requested.\nDid you forget to check the tabulate option?
et: Andmed ei ole arvulised, aga, nagu nõutud, jätkatakse.\Kas unustasid tabeldamise valiku märkimata?

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="...">
en: Dot chart
et: Punktdiagramm

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <summary>
en: Draw a dot chart
et: Punktdiagrammi joonistamine

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variable")
en: If your data is already suitable for plotting, directly, specify it here. Otherwise, leave this empty, and check the <i><label id="tabulate"/></i> option, below.
et: Kui sinu andmed juba sobivad otse diagrammi loomiseks, määra see siin. Vastasel juhul jäta tühjaks ja märgi allpool valik <i><label id="tabulate"/></i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Generic plot options. See <link href="rkward://component/plot_options"/>.
et: Diagrammide üldised valikud. Vt <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function)
en: Empirical Cumulative Distribution Function
et: Empiiriline kumulatiivne jaotusfunktsioon (ECDF)

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function)
en: Minimum
et: Miinimum

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function)
en: Maximum
et: Maksimum

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <summary>
en: Plot an empirical cumulative distribution function.
et: Empiirilise kumulatiivse jaotusfunktsiooni joonistamine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: The variable to plot the ECDF
et: Muutuja ECDF-i joonistamiseks

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Step function plot options")
en: Options to change the look of the ECDF plot itself. Refer to <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> for details.
et: Valikud ECDF-i diagrammi välimuse muutmiseks. Täpsemalt kõneleb sellest <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Theoretical Normal Distribution")
en: Should a theoretical normal distribution curve be added to the plot?
et: Kas diagrammile tuleks lisada teoreetilise normaaljaotuse kõver?

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Adjust to mean and sd of data")
en: Should the normal distribution curve be adjusted to match the mean and standard deviation of the plotted data? If this is not set a normal curve with mean 0 and sd 1 is drawn.
et: Kas kohandada normaaljaotuse kõverat vastavaks esitatavate andmete keskmise ja standardhälbega? Kui seda mitte märkida, joonistatakse tavaline kõver keskmisega 0 ja standardhälbega 1.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color of the theoretical normal distribution curve.
et: Teoreetilise normaaljaotuse kõvera värv.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further generic plot options. Refer to <link href="rkward://component/plot_options"/> for details.
et: Muud diagrammide üldised valikud. Täpsemalt kõneleb neist <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="...">
en: Empirical Distribution Function
et: Empiiriline jaotusfunktsioon

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="...">
en: Step function options
et: Astmefunktsiooni valikud

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Step function options"> <embed label="...">
en: Step function plot options
et: Astmefunktsiooni diagrammi valikud

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="...">
en: Further options
et: Muud valikud

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="...">
en: Theoretical Normal Distribution
et: Teoreetiline normaaljaotus

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Theoretical Normal Distribution"> <checkbox label="...">
en: Draw Theoretical Normal Distribution
et: Teoreetilise normaaljaotuse joonistamine

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Theoretical Normal Distribution"> <checkbox label="...">
en: Adjust to mean and sd of data
et: Andmete keskmise ja standardhälbe kohandamine

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="...">
en: Title/Axis
et: Pealkiri/telg

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram)
en: Density curve
et: Tiheduskõver

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <summary>
en: Plot a histogram.
et: Histogrammi joonistamine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <usage>
en: Select a variable to plot a histogram. For available options, see below.
et: Muutuja valimine histogrammi joonistamiseks. Saadaolevaid valikuid näeb allpool.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: The variable to plot the histogram for
et: Muutuja histogrammi joonistamiseks

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Histogram Options")
en: Options concerning the calculation and look of the histogram. Refer to <link href="rkward://component/histogram_options"/> for details.
et: Histogrammi arvutamise ja välimuse valikud. Täpsemalt kõneleb neist <link href="rkward://component/histogram_options"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Density curve")
en: Should a density curve be plotted over the histogram? This option is only available, if the histogram is density scaled.
et: Kas näidata histogrammi peal tiheduskõverat? Seda saab valida ainult siis, kui histogramm on tihedusskaalaga.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Which color should the density line be drawn in?
et: Mille värviga tuleks tihedusjoont näidata?

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bandwidth")
en: The smoothing bandwidth used to calculate the density estimate. See <link href="rkward://rhelp/density"/> for details.
et: Silumise akna laius tiheduse hinnangu arvutamiseks. Täpsemalt kõneleb sellest <link href="rkward://rhelp/density"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Remove Missing Values")
en: Remove missing values? If not checked, missing values will cause an error.
et: Kas eemaldada puuduvad väärtused? Kui see märkimata jätta, võivad puuduvad väärtused põhjustada tõrkeid.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "resolution")
en: Number of equally spaced points to estimate the density at.
et: Võrdsete vahedega punktide arv, mille põhjal tihedust hinnata.

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Variable(s)"> <embed label="...">
en: Generic Plot Options
et: Diagrammi üldised valikud

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Histogram Options"> <embed label="...">
en: Histogram Options
et: Histogrammi valikud

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="...">
en: Density
et: Tihedus

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <checkbox label="...">
en: Plot Density curve
et: Diagrammi tiheduskõver

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="...">
en: General options
et: Üldised valikud

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="General options"> <spinbox label="...">
en: resolution
et: eraldusvõime

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="...">
en: Bandwidth options
et: Akna laiuse valikud

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="...">
en: Pareto chart
et: Pareto diagramm

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <summary>
en: Creates a pareto chart, and (optionally) prints the values.
et: Pareto diagrammi loomine ja (lisavõimalusena) selle väärtuste näitamine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <usage>
en: Choose a vector or a factor to be plotted. The frequency, cumulative frequency, percentage and cumulative percentage will be printed under the plot.
et: Joonistatava vektori või teguri valimine. Diagrammi all näidatakse sagedust, kumulatiivset sagedust, protsenti ja kumulatiivset protsenti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Print descriptives")
en: Whether to print the frequency, cumulative frequency, percentage and cumulative percentage below the plot in the output window.
et: Kas näidata väljundiakna diagrammi all sagedust, kumulatiivset sagedust, protsenti ja kumulatiivset protsenti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further options for the plot. Refer to <link href="rkward://component/plot_options"/> for details.
et: Diagrammi muud valikud. Täpsemalt kõneleb neist <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Raw vector to plot
et: Joonistatav toorvektor

note: i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <checkbox label="...">
en: Print descriptives
et: Kirjeldava statistika näitamine

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Orientation
et: Suund

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart)
en: Clockwise
et: Päripäeva

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart)
en: Counter clockwise
et: Vastupäeva

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="...">
en: Pie chart
et: Sektordiagramm

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <summary>
en: Draw a pie chart
et: Sektordiagrammi joonistamine

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <usage>
en: Draws a pie chart from numerical data, or from tabulated data. Further options are available on the second tab.
et: Sektordiagrammi joonistamine arvandmete või tabeldatud andmete põhjal. Lisavalikuid leiab teiselt kaardilt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Colors")
en: Type of colors to use.
et: Kasutatavate värvide tüüp.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "clockwise")
en: Define if slices should be drawn clockwise or counter clockwise.
et: Määramine, kas lõigud joonistada päri- või vastupäeva.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Radius")
en: Radius of the pie. For long labels it may be necessary to make the pie smaller than the default.
et: Diagrammi raadius. Pikkade pealdiste korral võib olla mõistlik teha diagramm väiksem, kui seda tehakse vaikimisi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "density")
en: Density of shading lines (lines per inch). The default value of -1 means no shading lines are drawn.
et: Varjutusjoonte tihedus (jooni tolli kohta). Vaikeväärtuse -1 korral varjutusjooni üldse ei joonistata.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "increment in density")
en: The density of shading lines can be varied per pie slice. Set this to values other than 0 to get different densities of shading lines for each slice.
et: Varjutusjoonte tihedus võib sektorite kaupa erinevad. Siin muu väärtuse kui 0 määramisel joonistataksegi kõigile sektoritele erineva tihedusega varjutusjooni.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "angle")
en: Slope of shading lines, given as an angle in degrees (counter-clockwise). This option is only available, if shading lines are drawn, as controlled by the density options above.
et: Varjutusjoonte kalle kraadides (vastupäeva). Seda saab kasutada ainult siis, kui varjutusjoonte joonistamine on lubatud, mida saab määrata ülal tiheduse valikute all.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "increment in angle")
en: The slope of shading lines can be varied per pie slice. Set this to values other than 0 to get different slopes of shading lines for each slice. This option is only available, if shading lines are drawn, as controlled by the density options above.
et: Varjutusjoonte kalle võib sektoriti erineda. Siin muu väärtuse kui 0 määramisel joonistataksegi kõigile sektoritele erineva kaldega varjutusjooni. Seda saab kasutada ainult siis, kui varjutusjoonte joonistamine on lubatud, mida saab määrata ülal tiheduse valikute all.

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Colors
et: Värvid

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Default (pastel)
et: Vaikimisi (pastelsed)

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Grayscale
et: Halltoonis

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Rainbow colors
et: Vikerkaarevärvid

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: clockwise
et: päripäeva

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Radius
et: Raadius

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Shading
et: Varjutus

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: density
et: tihedus

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: increment in density
et: tiheduse kasv

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: angle
et: nurk

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: increment in angle
et: nurga kasv

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <summary>
en: This is an implementation of the standard (traditional S) graphics function <b>plot</b>.
et: See on standardse (traditsiooniline S) graafikafunktsiooni <b>plot</b> teostus.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <usage>
en: Choose the X and Y variables and customize the options to draw the plot.
et: X- ja Y-muutuja valimine ning valikute kohandamine diagrammi joonistamiseks.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <usage>
en: Note: <b>plot</b> is a generic function. The type of plot you will actually get depends on the type of the input variables. For instance, for numeric vectors a scatterplot is produced (see below), while for data.frames as scatterplot matrix is plotted, etc. This is often useful to provide a meaningful visualization of the data, but does not allow for fine grained control.
et: Märkus: diagramm (<b>plot</b>) on üldfunktsioon. See, milline diagramm tegelikult välja näeb, sõltub sisendmuutujate tüübist. Näiteks arvvektorite korral joonistatakse hajuvusdiagramm (vt allpool), andmekaadrite puhul aga hajuvusdiagrammi maatriks jne. See on sageli abiks andmete mõistetavaks visualiseerimiseks, aga ei võimalda siiski täppiskontrolli.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Y variable")
en: This is the <i>y</i> argument. Note that this is not always needed, and does not have an effect for some types of x variables.
et: See on argument <i>y</i>. Pane tähele, et seda pole alati tarvis ja mõne x-muutuja tüübi korral ei avalda mingit mõju.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further generic plot options. Refer to <link href="rkward://component/plot_options"/> for details. Note that some of these settings may not have an effect, depending on the type of plot actually produced.
et: Täpsemalt kõneleb diagrammide üldvalikutest <link href="rkward://component/plot_options"/>. Pane tähele, et sõltuvalt tegelikult loodava diagrammi tüübist ei pruugi kõik seadistused mõju avaldada.

note: i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="Generic Plot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: X variable
et: X-muutuja

note: i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="Generic Plot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Y variable
et: Y-muutuja

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: Unequal number of X and Y variables given
et: Antud X- ja Y-muutujate arv erineb

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: find range of X/Y values needed
et: vajalike X/Y väärtuste vahemiku leidmine

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: X variables
et: X-muutujad

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: Y variables
et: Y-muutujad

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: 'X' variables
et: 'X'-muutujad

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: 'Y' variables
et: 'Y'-muutujad

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <embed label="...">
en: General plot options
et: Diagrammi üldised valikud

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Points / lines
et: Punktid / jooned

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Points / lines"> <option label="...">
en: Same type for all variables
et: Sama tüüp kõigil muutujatel

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Points / lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Color"> <option label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplo
en: Different for each variable
et: Erinev tüüp igal muutujal

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="...">
en: Type of all points/lines
et: Kõigi punktide/joonte tüüp

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot individual points
et: Diagrammi üksikpunktid

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot lines
et: Diagrammi jooned

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot points connected by lines (both)
et: Diagrammi punktide ühendamine joontega (mõlemad)

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot points overlaid by lines
et: Diagrammi punktid joonte all

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot vertical lines from points to the zero axis (high-density)
et: Püstjoonte näitamine punktides nullteljeni (kõrgtihe)

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the left edge defines the point
et: Astmefunktsiooni diagrammid: punkti määrab vasak serv

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the right edge defines the point
et: Astmefunktsiooni diagrammid: punkti määrab parem serv

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Color"> <option label="...">
en: Same color for all variables
et: Sama värv kõigil muutujatel

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="...">
en: Size
et: Suurus

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="Size"> <option label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="Symbol"> <option label="...">
en: Same for all variables
et: Sama kõigile muutujatele

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="...">
en: Symbol
et: Sümbol

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <text>
en: Either an integer specifying a symbol or a single character to be used as the default in plotting points.
et: Kas sümbolit määrav täisarv või üksikmärk, mida kasutada vaikimisi punktide näitamiseks.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select a data matrix or a numeric data frame or more than one variables from a data matrix
et: Andmemaatriksi või arvulise andmekaadri või andmemaatriksist rohkem kui ühe muutuja valimine

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Density plot. See <link href="rkward://rhelp/density"/>
et: Tihedusdiagramm. Vt <link href="rkward://rhelp/density"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Boxplot. See <link href="rkward://rhelp/boxplot"/>
et: Karpdiagramm. Vt <link href="rkward://rhelp/boxplot"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Histogram. See <link href="rkward://rhelp/histogram"/>
et: Histogramm. Vt <link href="rkward://rhelp/histogram"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: QQplot. See <link href="rkward://rhelp/qqplot"/>
et: QQplot. Vt <link href="rkward://rhelp/qqplot"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: No plot. Do not plot anything in the diagonal
et: Diagrammi ei joonistata. Diagonaalil ei kujutata midagi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot points")
en: Select it if you want points to be plotted in scatterplots.
et: Selle valimisel saab lasta hajuvusdiagrammil näidata punkte.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot data concentration ellipses")
en: Select it if you want data-concentration ellipses to be plotted in scatterplots. The ellipses are plotted at levels 0.5 and 0.9.
et: Selle valimisel saab lasta hajuvusdiagrammil näidata andmete kontsentratsiooniellipseid. Ellipseid näidatakse nivool 0,5 ja 0,9.

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: Density plot
et: Tihedusdiagramm

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: No plot
et: Diagrammita

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Plot points
et: Diagrammi punktid

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Plot smooth
et: Diagrammi silumine

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Plot data concentration ellipses
et: Andmete kontsentratsiooniellipsite näitamine

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <summary>
en: This produces a stem-and-leaf plot.
et: Tüvidiagrammi loomine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <usage>
en: Choose the data to produce the stem-and-leaf plot. See <link href="rkward://rhelp/stem"/>. For a more sophisticated stem-and-leaf plot refer to the <link href="http://cran.r-project.org/src/contrib/Descriptions/Rcmdr.html">Rcmdr package</link>.
et: Andmete valimine tüvidiagrammi loomiseks. Vt <link href="rkward://rhelp/stem"/>. Keerulisemate tüvidiagrammide loomiseks uuri lähemalt <link href="http://cran.r-project.org/src/contrib/Descriptions/Rcmdr.html">paketti Rcmdr</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable:")
en: Select the data to be computed. The vectors need to be numeric.
et: Arvutatavate andmete valimine. Vektorid peavad olema arvvektorid.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot length (scale)")
en: This controls the length of the plot. A scale of 2 will make the plot roughly twice as long as the default.
et: Diagrammi pikkuse määramine. Kahekordne muudabki diagrammi umbes kaks korda pikemaks kui vaikimisi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot width")
en: This controls the width of the plot.
et: Siin saab määrata diagrammi laiuse.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "Tolerance")
en: This defines the tolerance.
et: Siin saab määrata tolerantsi.

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="...">
en: Stem-and-Leaf Plots
et: Tüvidiagrammid

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="...">
en: Basic settings
et: Põhiseadistused

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: variable:
et: muutuja:

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Plot length (scale)
et: Diagrammi pikkus

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Plot width
et: Diagrammi laius

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Tolerance
et: Tolerants

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: variable
et: muutuja

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Treatment of identical values
et: Identsete väärtuste kohtlemine

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Treatment of identical values"> <option label="..."> i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Jitter
et: Ähmastamine

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Orientation"> <option label="...">
en: Horizontal
et: Rõhtne

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Orientation"> <option label="...">
en: Vertical
et: Püstine

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
et: RKwardi meeskond
