rkward - en to ka translation catalogue (32 entries)

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
ka: RKWard -ის გუნდი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Export...
ka: გატანა...

note: i18n: ectx: <context> <menu label="...">
en: Device
ka: მოწყობილობა

note: i18n: ectx: <context> <menu label="...">
en: Edit
ka: ჩასწორება

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="...">
en: Filename and Generic options
ka: ფაილის სახელი და ზოგადი პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <browser label="...">
en: File name
ka: ფაილის სახელი

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <checkbox label="...">
en: Automatic File extension
ka: ფაილის ავტომატური გაფართება

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="...">
en: Dimensions
ka: ზომები

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Dimensions"> <checkbox label="...">
en: Automatic Width
ka: ავტომატური სიგანე

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Dimensions"> <spinbox label="...">
en: Width in inches
ka: სიგანე დუიმში

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Dimensions"> <checkbox label="...">
en: Automatic Height
ka: ავტომატური სიმაღლე

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Dimensions"> <spinbox label="...">
en: Height in inches
ka: სიმაღლე დუიებში

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <radio label="...">
en: Output format
ka: გამოტანის ფორმატი

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <radio label="Output format"> <option label="...">
en: Postscript
ka: PostScript

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <radio label="Output format"> <option label="...">
en: via Ghostscript
ka: "Ghostscript"- ის საშუალებით

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <checkbox label="...">
en: EPS compatible
ka: EPS -თან თავსებადი

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Filename and Generic options"> <frame label="Generic Export Options"> <spinbox label="...">
en: JPEG Quality
ka: JPEG ხარისხი

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Paper properties"> <dropdown label="...">
en: Paper Size
ka: ქაღალდის ზომა

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of gr
en: Default
ka: ნაგულისხმები

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Letter
ka: წერილი

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Legal
ka: კანონთან დაკავშირებული საკითხები

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Executive
ka: აღმასრულებელი

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Paper Size"> <option label="...">
en: Special
ka: სპეციალური

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Font properties"> <dropdown label="...">
en: Font family
ka: ფონტების ოჯახი

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font family"> <option label="...">
en: Mono
ka: მონო

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font family"> <option label="...">
en: Symbol
ka: სიმბოლო

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="Font family"> <option label="...">
en: Times
ka: -ჯერ

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> <tab label="Postscript/PDF/Ghostscript Options"> <frame label="Font properties"> <dropdown label="...">
en: Font Encoding
ka: ფონტის კოდირება

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="GS Output device"> <option label="...">
en: PNG (b/w)
ka: PNG (შ/თ)

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="GS Output device"> <option label="...">
en: PNG (grayscale)
ka: PNG (ნაცრისფერი)

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="GS Output device"> <option label="...">
en: PNG (256 colors)
ka: PNG (256 ფერი)

note: i18n: ectx: (Export contents of graphics device to various formats) <dialog label="Export contents of graphics device to various formats"> [...] <dropdown label="GS Output device"> <option label="...">
en: PNG (16M colors)
ka: PNG (16M ფერი)
