rkward - en to ka translation catalogue (12 entries)

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test 
en: Coefficients:
ka: კოეფიციენტები:

note: i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Goodness of Fit (Rasch model)) <dialog label="Goodness of Fit (Rasch model)"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)) <dialog label="Unidimensionality check (Rasch, LTM, 
en: Data
ka: მონაცემები

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="Wald test"> <tab label="Options"> <radio label="Split criterion for subject raw scores"> <option label="..."> i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <radio label="Split criterion for subject raw scores"> <option lab
en: Median
ka: საშუალო

note: i18n: ectx: (Loaded from Cronbach's alpha)
en: Subset
ka: ქვესეტი

note: i18n: ectx: (Loaded from Cronbach's alpha)
en: Items:
ka: ჩანაწერები:

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Analysis
ka: ანალიზი

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="Item Response Theory"> <menu label="...">
en: Tests
ka: ტესტი

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="..."> i18n: ectx:
en: Model
ka: მოდელი

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="Range of person parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="Range of latent vari
en: From:
ka: ვისგან:

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="Range of person parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="Range of latent vari
en: To:
ka: ვის:

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plot
en: Annotation
ka: ანოტაცია

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
ka: RKWard -ის გუნდი
