rkward - en to sl translation catalogue (634 entries)

note: i18n: ectx: <about name="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Analysis
sl: Analiza

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Assorted plugins for univariate and multivariate data analysis. Part of the official RKWard distribution
sl: Izbrani vtičniki za univariatne in multivariatne analize podatkov. Del uradne distribucije RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Basic Statistics
sl: Osnovna statistika

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: Correlation Matrix
sl: Matrika korelacije

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot) i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="...">
en: Correlation Matrix Plot
sl: Graf matrike korelacije

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="...">
en: Descriptive Statistics
sl: Opisna statistika

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="...">
en: t-Test
sl: t-preizkus

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Wilcoxon/Mann-Whitney Tests
sl: Wilcoxonovi/Mann-Whitneyevi testi

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Bonett-Seier Test of Geary's Kurtosis
sl: Bonett-Seierjev test Gearyjeve sploščenosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: D'Agostino Test of Skewness
sl: D'Agostinov test simetričnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Anscombe-Glynn Test of Kurtosis
sl: Anscombe-Glynnov test sploščenosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis) i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="...">
en: Skewness and Kurtosis
sl: Asimetričnost in sploščenost

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: F-Test
sl: F-test

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Fligner-Killeen Test
sl: Fligner-Killeenov test

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Bartlett Test
sl: Bartlettov test

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Levene's Test) i18n: ectx: (Levene's Test) <dialog label="...">
en: Levene's Test
sl: Levenijev test

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Ansari-Bradley Two-Sample Test
sl: Ansari-Bradleyev test z dvema vzorcema

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Ansari-Bradley Two-Sample Exact Test
sl: Ansari-Bradleyev dvo-vzorčni točni test

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Mood Two-Sample Test
sl: Moodov dvo-vzorčni test

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Chi-squared Test for Outlier
sl: Hi-kvadrat test za osamelca

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Dixon Test
sl: Dixonov Test

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Find Outlier
sl: Najdi osamelca

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Grubbs Test
sl: Grubbsov test

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="...">
en: N to 1 Crosstabulation
sl: N do 1 navzkrižna tabela

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (N to N Crosstabulation) <dialog label="...">
en: N to N Crosstabulation
sl: N do N navskrižna tabela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Box-Pierce or Ljung-Box Tests
sl: Box-Pierce ali Ljung-Box testi

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (KPSS Test for Stationarity) <dialog label="...">
en: KPSS Test for Stationarity
sl: KPSS test stacionarnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="...">
en: Hodrick-Prescott Filter
sl: Hodrick-Prescottov filter

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Phillips-Perron Test
sl: Phillips-Perronov test

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models)
en: Linear Regression
sl: Linearna regresija

[ctx: Power of tests]
note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Power Analysis
sl: Analiza moči

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="...">
en: Correlation
sl: Korelacija

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="...">
en: Crosstabs
sl: Navzkrižne tabele

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="...">
en: Means
sl: Povprečja

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="Means"> <menu label="...">
en: t-Tests
sl: t-testi

[ctx: Statistics]
note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="...">
en: Moments
sl: Momenti

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="...">
en: Outlier Tests
sl: Testi osamelcev

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="...">
en: Regression
sl: Regresija

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="...">
en: Variances / Scale
sl: Variance / Lestvica

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="Variances / Scale"> <menu label="...">
en: Parametric tests
sl: Parametrični testi

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="Variances / Scale"> <menu label="...">
en: Nonparametric tests
sl: Neparametrični testi

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="...">
en: Time Series
sl: Časovne vrste

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="...">
en: Wilcoxon Tests
sl: Wilcoxonovi testi

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test)
en: H1
sl: Naslov1

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test)
en: Variable Names
sl: Imena spremenljivk

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test)
en: statistic
sl: statistika

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test)
en: confidence interval percent
sl: odstotek intervala zaupanja

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test)
en: confidence interval of difference
sl: interval zaupanja razlike

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test)
en: estimate of the ratio of scales
sl: ocena razmerja lestvic

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test) <summary>
en: This test performs the Ansari-Bradley two-sample exact test to test for a difference in scale parameters. This test differs from <link href="rkward://component/ansari_bradley_test"/> in that exact p-values can also be computed in the presence of ties.
sl: Ta preskus izvede Ansari-Bradleyje dvo-vzorečni točni test razlike v parametrih lestvice. Ta preskus se razlikuje od <link href="rkward://component/ansari_bradley_test"/> da se p-vrednosti lahko izračuna tudi v prisotnosti vezi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) <usage> i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test) <usage>
en: Select two data sets for the Ansari-Bradley two-sample test. For this test the samples need to be numeric vectors (see below for details).
sl: Izberite dva nabora podatkov za Ansari-Bradleyev dvo-vzorčni test . Za ta test morajo biti vzorci numerični vektorji (za podrobnosti glejte spodaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "compare") i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) <settings> <setting> (refers to element labelled "compare") i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) <settings> <s
en: Select the data to be computed. The vectors need to be numeric.
sl: Izberite podatke, ki jih želite izračunati. Vektorji morajo biti numerični.

note: i18n: ectx: (Loaded from Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Test hypothesis (H1)") i18n: ectx: (Loaded from D'Agostino test of skewness) <settings> <setting> (refers to element labelled "Test hypothesis (H1)") i18n: ectx: (Loaded from Anscombe-Gl
en: Here you can specify the alternative hypothesis. It must be one of "two sided", "greater" or "less".
sl: Tukaj lahko določite alternativno hipotezo. Mora biti ena od "dvo-stranska", "več" ali "manj".

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test) <settings> <setting> (refers to element labelled "compute exact p-value")
en: Defines whether an exact p-value should be computed.
sl: Določa, ali je treba izračunati natančno vrednost p.

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compute confidence interval") i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test) <settings> <setting> (refers to element labelled "compute confidence interval")
en: Check this if you want the confidence interval to be computed.
sl: Potrdite to, če želite izračunati interval zaupanja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) <settings> <setting> (refers to element labelled "confidence level") i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample exact test) <settings> <setting> (refers to element labelled "confidence level")
en: Here you can define the confidence level of the interval (95% is typical).
sl: Tukaj določite raven intervala zaupanja (tipično je 95%).

note: i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample exact test) <dialog label="...">
en: Ansari-Bradley two-sample exact test
sl: Ansari-Bradley dvo-vzorčni točni test

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (sample moment) <dialog label="sample moment"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <dial
en: Basic settings
sl: Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (F test) <dialog label="F test"> <tab label="Basic setti
en: compare
sl: primerjaj

[ctx: compare against]
note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) i18n: ectx: (F test) <
en: against
sl: proti

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Basic settings"> <radio label="..."> i18n: ectx: (F test) <dialog label="F test"> <tab label="Basic settings"
en: using test hypothesis
sl: uporaba preskusne hipoteze

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <radio label="using test hypothesis"> <option label="..."> i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Basic settings"> <radio label="using test hypothesis"> <option label="
en: Two-sided
sl: Dvostransko

note: i18n: ectx: (Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <dialog label="Bonett-Seier test of Geary's kurtosis"> <tab label="Basic settings"> <radio label="Test hypothesis (H1)"> <option label="..."> i18n: ectx: (D'Agostino test of skewness) <dialog label="D'Agostino test of skewness"> <tab label="Basic s
en: greater
sl: več

note: i18n: ectx: (Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <dialog label="Bonett-Seier test of Geary's kurtosis"> <tab label="Basic settings"> <radio label="Test hypothesis (H1)"> <option label="..."> i18n: ectx: (D'Agostino test of skewness) <dialog label="D'Agostino test of skewness"> <tab label="Basic s
en: less
sl: manj

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="Correlation Matrix Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (t-Test) <dialog labe
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample test"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample exact test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample exact test"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: compute exact p-value
sl: izračunaj natančno p-vrednost

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> [...] <radio label="Compute exact p-value"> <option label="..."> i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample test"> <tab label="Options"> <radio label="compute exact p-value
en: Always
sl: Vedno

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> [...] <radio label="Compute exact p-value"> <option label="..."> i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample test"> <tab label="Options"> <radio label="compute exact p-value
en: Automatic
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> [...] <radio label="Compute exact p-value"> <option label="..."> i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample test"> <tab label="Options"> <radio label="compute exact p-value
en: Never
sl: Nikoli

note: i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample test"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample exact test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample exact test"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Confidence Interval
sl: Interval zaupanja

note: i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample exact test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample exact test"> <tab label="Options"> <frame label="Confidence Interval"> <checkbox label="...">
en: compute confidence interval
sl: izračunaj interval zaupanja

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Options"> <frame label="Show Confidence Interval"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample test"> <tab label="Options"> <frame label="Confidence Interval"> <spinbox label="...
en: confidence level
sl: raven zaupanja

note: i18n: ectx: (Loaded from F test) i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) i18n: ectx: (Loaded from Mood Two-Sample Test of Scale) i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier) i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier) i18n: ectx: (Loaded from Grubbs tests for one or 
en: Alternative Hypothesis
sl: Alternativna hipoteza

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) <summary>
en: This test performs the Ansari-Bradley two-sample test to test for a difference in scale parameters.
sl: Ta test izvede Ansari-Bradleyjev dvo-vzorčni test za test razlike parametrov lestvice.

note: i18n: ectx: (Loaded from Ansari-Bradley two-sample test) <settings> <setting> (refers to element labelled "compute exact p-value")
en: Defines whether an exact p-value should be computed. To compute an exact p-value in the presence of ties, use <link href="rkward://component/ansari_bradley_exact_test"/>.
sl: Določa, ali je treba izračunati natančno vrednost p. Če želite izračunati točno p-vrednost v prisotnosti vezi, uporabite <link href="rkward://component/ansari_bradley_exact_test"/> .

note: i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample test) <dialog label="...">
en: Ansari-Bradley two-sample test
sl: Ansari-Bradleyev dvo-vzorčni test

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Ansari-Bradley two-sample test) <dialog label="Ansari-Bradley two-sample test"> <tab label="Options"> <frame label="Confidence Interval"> <checkbox label="...">
en: Compute confidence interval
sl: Izračunaj interval zaupanja

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: cor requires all objects to be inside the same data.frame.
sl: cor zahteva, da so vsi predmeti znotraj istega data.frame-a.

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: Here we construct such a temporary frame from the input variables
sl: Tu iz vhodnih spremenljivk izdelamo začasni okvir

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: Non-numeric variables will be treated as ordered data and transformed into numeric ranks
sl: Ne-numerične spremenljivke bodo obravnavane kot urejeni podatki in se bodo spremenile v zaporedna števila

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: Keep track of all transformations
sl: Beleži sled vseh transformacij

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: Finally combine the actual data
sl: Končno združite dejanske podatke

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: calculate correlation matrix
sl: izračunaj matriko korelacije

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: calculate matrix of probabilities
sl: izračunaj matrike verjetnosti

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: as we need to do pairwise comparisons for technical reasons,
    we need to exclude incomplete cases first to match the use="complete.obs" parameter in cor()
sl: ker moramo iz tehničnih razlogov narediti primerjave parov,
    moramo najprej izključiti nepopolne primere, da se ujemajo s parametrom use="complete.obs" v cor()

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: polyserial expects x to be numeric
sl: polyserial pričakuje, da bo x numerični

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: Coefficient
sl: Koeficient

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: Standard errors, test of bivariate normality and sample size
sl: Standardne napake, preskus normalnosti bivariate in velikost vzorca

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: p-values and sample size
sl: p-vrednosti in velikost vzorca

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: Variables treated as numeric ranks
sl: Spremenljivke, ki se obravnavajo kot numerična zaporedja uvrstitev

[ctx: noun]
note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: Variable:
sl: Spremenljivka:

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: original value
sl: izvirna vrednost

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix)
en: assigned rank
sl: dodeljena uvrstitev

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix) <summary>
en: Calculate a correlation matrix given a number of numerical input vectors.
sl: Izračunajte matriko korelacije glede na število numeričnih vhodnih vektorjev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix) <usage>
en: Choose the vectors to calculate correlations for. A correlation is calculated for each pair of vectors. Optionally, (two-sided) p-values are calculated for each pair.
sl: Izberite vektorje za izračun korelacije. Korelacija se izračuna za vsak par vektorjev. Po želji se za vsak par izračunajo (dvostranske) p-vrednosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select the vectors to be correlated. For Pearson, Kendall and Spearman, the vectors need to be numeric (see below), and of equal length. Polyserial correlations are calculated between pairs of numeric and categorial variables, and polychoric correlations between categorial variables. If the categorial variables are dichotomous, polyserial/polychoric is equivalent to biserial/tetrachoric correlations.
sl: Izberite vektorje, ki jih želite korelirati. Za Pearsona, Kendalla in Spearmana morajo biti vektorji številski (glej spodaj) in enake dolžine. Poliserijske korelacije se izračunajo med pari numeričnih in kategoričnih spremenljivk ter polihoričnimi korelacijami med kategoričnih spremenljivk. Če so kategorične spremenljivke dihotomske, je poliserijski/polihorik enakovreden bisernim/tetrahoričnim korelacijam.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Calculate p values")
en: If checked, an additional table with the (two-sided) significance values is calculated and printed. For polyserial/polychoric correlations, Chi-squared tests of bivariate normality are conducted, and also the standard errors are reported.
sl: Če je potrjen, se izračuna in natisne dodatna tabela z vrednostmi (dvostranske) pomembnosti. Pri poliserijskih/polihoričnih korelacijah se izvajajo hi-kvadratni testi bivariate normalnosti, poročajo pa se tudi o standardnih napakah.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Method")
en: Method of correlation to be used.
sl: Metoda korelacije, ki naj bo uporabljena.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Treat ordered categorial variables as numeric ranks")
en: For Kendall and Spearman, if some variables are not numeric but ordered categorial variables, have them treated as numeric ranks.
sl: Za Kendalla in Spearmana, če nekatere spremenljivke niso numerične, ampak urejene kategorične spremenljivke, jih obravnavajo kot numerične uvrstitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude missing values")
en: In case of missing values, should be row be excluded from all calculation (i.e. even for those pairs of variables, where neither value is missing), or should they only be excluded for those pairs where it is actually missing?
sl: V primeru manjkajočih vrednosti, je treba vrstico izključiti iz vseh izračunov (torej tudi za tiste pare spremenljivk, kjer nobena vrednost ne manjka), ali pa jih je treba izključiti samo za tiste pare, kjer dejansko manjka?

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="...">
en: Correlation matrix
sl: Matrika korelacije

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="Correlation Matrix Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded f
en: Variables
sl: Spremenljivke

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="Correlation Matrix Plot"> <tab label="Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descript
en: variable(s):
sl: spremenljivke:

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Calculate p values
sl: Izračunaj vrednosti p

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="Correlation Matrix Plot"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: Method
sl: Metoda

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: Pearson's product-moment correlation
sl: Pearsonov korelacijski produkt momentov

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: Kendall's tau
sl: Kendallov tau

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: Spearman's rho
sl: Spearmanov ro

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: Polyserial correlation
sl: Poliserialna korelacija

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: Polychoric correlation
sl: Polihorična korelacija

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Treat ordered categorial variables as numeric ranks
sl: Obravnavajte urejene kategorične spremenljivke kot numerične uvrstitve

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="Correlation Matrix Plot"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="Skewness and Kurt
en: Exclude missing values
sl: Izključi manjkajoče vrednosti

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Exclude missing values"> <option label="..."> i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="Correlation Matrix Plot"> <tab label="Options"> <radio label="Exclude missing values"> <option l
en: whole cases
sl: celotni primeri

note: i18n: ectx: (Correlation matrix) <dialog label="Correlation matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Exclude missing values"> <option label="..."> i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="Correlation Matrix Plot"> <tab label="Options"> <radio label="Exclude missing values"> <option l
en: pairwise
sl: v paru

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: convenience function to bind together several two dimensional tables into a single three dimensional table
sl: priročna funkcije za skupno združevanje več dvo-dimenzionalnih tabel v eno samo tri-dimenzionalno tabelo

[ctx: a statistic indicator]
note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: statistic
sl: statistika

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: calculate crosstabs
sl: izračunajte navzkrižno tabelo

[ctx: noun]
note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: count
sl: števec

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: % of row
sl: % vrstice

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: % of column
sl: % stolpca

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: % of total
sl: % celote

[ctx: expected count]
note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: expected
sl: pričakovan

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: Crosstabs (n to 1)
sl: Navzkrižne tabele (od n do 1)

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: Pearson's Chi Square Test for Crosstabs
sl: Pearsonov Hi kvadrat test za crosstabs

[ctx: a statistic indicator]
note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: Statistic
sl: Statistika

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: Barplot for Crosstabs
sl: Stolpični grafikon za navskrižne tabele

[ctx: dependent variable]
note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: Dependent
sl: Odvisen

[ctx: independent variable]
note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation)
en: Independent
sl: Neodvisno

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <summary>
en: Calculate two dimensional contingency tables for the count of occurrences of values in one "dependent" variable crossed with the values in one or more "independent" variables.
sl: Izračunaj dvo-dimenzionalni kontingenčni tabeli za število pojavov vrednosti v eni "odvisni" spremenljivki navzkrižno z vrednostmi v eni ali več "neodvisnih" spremenljivk.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <usage>
en: Specify the "dependent" variable. This variable will be present in all created tables. Specify one or more "independent" variables. Each of these will be cross-tabulated against the "dependent" variable. "Dependent" and "Independent", here, does not imply any inferential statistics. In each table, the occurrence of combinations of values in the "dependent" and "independent" variable is counted.
sl: Določite "odvisno" spremenljivko. Ta spremenljivka bo prisotna v vseh ustvarjenih tabelah. Določite eno ali več »neodvisnih« spremenljivk. Vsaka od teh bo navzkrižno tabelirana z "odvisno" spremenljivko. "Odvisne" in "Neodvisne", tukaj ne pomenijo nobene inferenčne statistike. V vsaki tabeli se šteje pojav kombinacij vrednosti v spremenljivki "odvisno" in "neodvisno".

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <usage>
en: For complete crosstabulation of three or more variables against each other (into a single table), use <link href="rkward://component/crosstab_multi"/>.
sl: Za popolna križna tabeliranje treh ali več spremenljivk med seboj (v eno tabelo) uporabite <link href="rkward://component/crosstab_multi"/> .

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Dependent")
en: Select any vector that can be interpreted as a factor. This variable will be present in all tables.
sl: Izberite katerikoli vektor, ki ga je mogoče interpretirati kot faktor. Ta spremenljivka bo prisotna v vseh tabelah.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Independent")
en: Select one or more vectors that can be interpreted as a factor. Each of these will be cross-tabulated against the "dependent" variable.
sl: Izberite enega ali več vektorjev, ki jih je mogoče interpretirati kot faktor. Vsak od teh bo navzkrižno preusmerjen z "odvisno" spremenljivko.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Chisquare")
en: Should a chisquare test be performed (for each pair)?
sl: Ali je treba opraviti hi-kvadrat test (za vsak par)?

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Barplot")
en: Should a barplot be produced (for each pair)?
sl: Ali je treba izdelati stolpični grafikon (za vsak par)?

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting>
en: Allows to preview the result. Only the first table (and plot) is shown in the preview, even if more than one table is produced.
sl: Omogoča predogled rezultatov. V predogledu je prikazana le prva tabela (in grafikon), čeprav je izdelana več kot ena tabela.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show sums")
en: Calculate and show sums / margins
sl: Izračunajte in pokažite vsote / robove

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show percent of row")
en: Calculate and show the proportion (in %) of each cell's count of the corresponding row's total count.
sl: Izračunajte in pokažite delež (v %) števila vsake celice za skupno število ustrezne vrstice.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show percent of column")
en: Calculate and show the proportion (in %) of each cell's count of the corresponding column's total count.
sl: Izračunajte in pokažite delež (v %) števila vsake celice za skupno število ustreznega stolpca.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show percent of total")
en: Calculate and show the proportion (in %) of each cell's count of overall total count.
sl: Izračunajte in pokažite delež (v %) skupnega števila vseh celic.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Method of computing p-value")
en: Should Monte-Carlo simulation be used to compute the p-value(s)?
sl: Ali je treba uporabiti Monte-Carlo simulacijo za izračun p-vrednosti?

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of replicates used in the Monte Carlo Method")
en: Number of replicates used in the Monte-Carlo test (if applicable).
sl: Število replikatov uporabljenih pri Monte-Carlo testu (če je smiselno).

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show expect values")
en: Show the chisquare expected values per cell.
sl: Pokaži pričakovane vrednosti hi-kvadrata za celico.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to 1 Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Barplot Options")
en: Various options controlling the look of the generated barplot(s). See <link href="rkward://component/barplot_embed"/>
sl: Različne možnosti, ki nadzorujejo videz ustvarjenih stolpičnih grafikonov. Glejte<link href="rkward://component/barplot_embed"/>

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Dependent
sl: Odvisna

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Independent
sl: Neodvisna

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Variables"> <checkbox label="...">
en: Chisquare
sl: Hi-kvadrat

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Variables"> <checkbox label="...">
en: Draw Barplot
sl: Nariši stolpični grafikon

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="...">
en: Sums and proportions
sl: Vsote in deleži

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Sums and proportions"> <checkbox label="...">
en: Show sums
sl: Pokaži vsote

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Sums and proportions"> <checkbox label="...">
en: Show percent of row
sl: Pokaži odstotek vrstice

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Sums and proportions"> <checkbox label="...">
en: Show percent of column
sl: Pokaži odstotek stolpca

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Sums and proportions"> <checkbox label="...">
en: Show percent of total
sl: Pokaži odstotek skupnega

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="...">
en: Chisquare Options
sl: Možnosti hi-kvadrat

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Chisquare Options"> <radio label="...">
en: Method of computing p-value
sl: Metoda izračuna p-vrednosti

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Chisquare Options"> <radio label="Method of computing p-value"> <option label="...">
en: Asymptotic
sl: Asimptotično

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Chisquare Options"> <frame label="...">
en: Number of replicates
sl: Število replikatov

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Chisquare Options"> <frame label="Number of replicates"> <spinbox label="...">
en: Number of replicates used in the Monte Carlo Method
sl: Število replikatov uporabljenih v metodi Monte Carlo

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Chisquare Options"> <checkbox label="...">
en: Show expect values
sl: Pokaži pričakovane vrednosti

note: i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="..."> i18n: ectx: (N to 1 Crosstabulation) <dialog label="N to 1 Crosstabulation"> <tab label="Barplot Options"> <embed label="...">
en: Barplot Options
sl: Možnosti stolpičnega grafikona

note: i18n: ectx: (Loaded from N to N Crosstabulation)
en: Crosstabs (n to n)
sl: Navskrižna tabela (od n do n)

note: i18n: ectx: (Loaded from N to N Crosstabulation) <summary>
en: Multiple crosstabulation where all the variables are crosstabulated with all the others.
sl: Večkratne križne tabele, kjer so vse spremenljivke razporejene z vsemi ostalimi.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to N Crosstabulation) <usage>
en: Choose one or more objects to be crosstabulated.
sl: Izberite enega ali več predmetov, ki jih želite navskrižno tabelirati.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to N Crosstabulation) <usage>
en: For the case of two variables, or when the occurrences of values should be counted only for one "dependent" variable, <link href="rkward://component/crosstab"/> may be more appropriate, and offers more options.
sl: Za primer dveh spremenljivk ali če je treba pojav vrednosti šteti le za eno "odvisno" spremenljivko, je morda <link href="rkward://component/crosstab"/> ustreznejše in ponuja več  možnosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to N Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "variables:")
en: Select a data frame or more than one variables from a data frame or with the same length
sl: Izbira data.frama ali več spremenljivk iz data.frama ali z enako dolžino

note: i18n: ectx: (Loaded from N to N Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude missing values")
en: Should NA (and NaN) values be excluded (default)? If this option is not checked, missing values are listed in the table just like regular values.
sl: Ali je treba vrednosti NA (in NaN) izključiti (privzeto)? Če ta možnosti ni potrjena, so manjkajoče vrednosti navedene v tabeli tako kot regularne vrednosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from N to N Crosstabulation) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row variables")
en: Control the "width" of the printed table: Categories of the first n selected variables are listed as rows, the remaining ones as columns.
sl: Upravljaj širino natisnjene tabele: kategorije prvih n izbranih spremenljivk so prikazane kot vrstice, preostale kot stolpci.

note: i18n: ectx: (N to N Crosstabulation) <dialog label="N to N Crosstabulation"> <varslot label="...">
en: variables:
sl: spremenljivke:

note: i18n: ectx: (N to N Crosstabulation) <dialog label="N to N Crosstabulation"> <spinbox label="...">
en: Row variables
sl: Spremenljivke v vrsti

note: i18n: ectx: (Loaded from D'Agostino test of skewness) i18n: ectx: (D'Agostino test of skewness) <dialog label="...">
en: D'Agostino test of skewness
sl: D'Agostinov test asimetričnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from D'Agostino test of skewness) <summary>
en: This test performs the D'Agostino test for skewness in normally distributed data.
sl: Ta test izvaja D'Agostinov test asimetričnosti v normalno porazdeljenih podatkih.

note: i18n: ectx: (Loaded from D'Agostino test of skewness) <usage>
en: Choose the data to perform the D'Agostino test for skewness in normally distributed data. You can choose multiple data. See <link href="rkward://rhelp/agostino.test"/>.
sl: Izberite podatke za izvedbo D'Agostinovega testa asimetrije pri normalno porazdeljenih podatkih. Izberete lahko več podatkov. Glej. <link href="rkward://rhelp/agostino.test"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from sample moment) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):") i18n: ectx: (Loaded from Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):") i18n: ectx: (Loaded from D'Agostino test of skewness) <settings> <
en: Select the data to be computed. The vectors need to be numeric, and can be of different length.
sl: Izberite podatke, ki jih želite izračunati. Vektorji morajo biti numerični in so lahko različne dolžine.

note: i18n: ectx: (Loaded from sample moment) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show Length and NAs") i18n: ectx: (Loaded from Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show Length and NAs") i18n: ectx: (Loaded from D'Agostino test of skewness
en: Show the total length of the data, and the number of missing values (purely informational, does not affect the test)?
sl: Pokažite skupno dolžino podatkov in število manjkajočih vrednosti (zgolj informativno, ne vpliva na preskus)?

note: i18n: ectx: (Loaded from Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Verbose alternative hypothesis") i18n: ectx: (Loaded from D'Agostino test of skewness) <settings> <setting> (refers to element labelled "Verbose alternative hypothesis") i18n: ectx: (Loa
en: If checked, a verbose description of the alternative hypothesis will be shown along with the results
sl: Če je potrjeno, bo prikazan gostobeseden opis alternativne hipoteze skupaj z rezultati

note: i18n: ectx: (Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <dialog label="Bonett-Seier test of Geary's kurtosis"> <tab label="Basic settings"> <radio label="..."> i18n: ectx: (D'Agostino test of skewness) <dialog label="D'Agostino test of skewness"> <tab label="Basic settings"> <radio label="..."> i18n: ec
en: Test hypothesis (H1)
sl: Testna hipoteza (H1)

note: i18n: ectx: (sample moment) <dialog label="sample moment"> <tab label="Options"> <frame label="additional settings"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <dialog label="Bonett-Seier test of Geary's kurtosis"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ec
en: Show Length and NAs
sl: Pokaži dolžino in NA

note: i18n: ectx: (Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <dialog label="Bonett-Seier test of Geary's kurtosis"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (D'Agostino test of skewness) <dialog label="D'Agostino test of skewness"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Ans
en: Verbose alternative hypothesis
sl: Gostobesedna alternativna hipoteza

note: i18n: ectx: (Loaded from Anscombe-Glynn test of kurtosis) i18n: ectx: (Anscombe-Glynn test of kurtosis) <dialog label="...">
en: Anscombe-Glynn test of kurtosis
sl: Anscombe-Glynnov test sploščenosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Anscombe-Glynn test of kurtosis) <summary>
en: This test performs the Anscombe-Glynn test of kurtosis for normal samples.
sl: Ta test izvede Anscombe-Glynn test sploščenosti za normalne vzorce.

note: i18n: ectx: (Loaded from Anscombe-Glynn test of kurtosis) <usage>
en: Choose the data to perform the Anscombe-Glynn test of kurtosis for normal samples. You can choose multiple data. See <link href="rkward://rhelp/anscombe.test"/>.
sl: Izberite podatke za izvedbo Anscombe-Glynn test sploščenosti za normalne vzorce. Izberete lahko več podatkov. Glejte <link href="rkward://rhelp/anscombe.test"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) i18n: ectx: (Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <dialog label="...">
en: Bonett-Seier test of Geary's kurtosis
sl: Bonett-Seierov test Gearyjeve sploščenosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <summary>
en: This test performs the Bonett-Seier test of Geary's measure of kurtosis for normally distributed data.
sl: Ta test izvaja Bonett-Seier test Gearyjevega merila sploščenosti normalno porazdeljenih podatkov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Bonett-Seier test of Geary's kurtosis) <usage>
en: Choose the data to perform the Bonett-Seier test of Geary's measure of kurtosis for normally distributed data. You can choose multiple data. See <link href="rkward://rhelp/bonett.test"/>.
sl: Izberite podatke za izvedbo Bonett-Seier test Gearyjevega merila sploščenosti normalno porazdeljenih podatkov. Izberete lahko več podatkov. Glejte <link href="rkward://rhelp/bonett.test"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from sample moment)
en: Statistical Moment
sl: Statistični moment

note: i18n: ectx: (Loaded from sample moment) <summary>
en: This test computes the sample moment of specified order.
sl: Ta test izračuna vzorčni moment določenega reda.

note: i18n: ectx: (Loaded from sample moment) <usage>
en: Choose the data to compute the sample moments. You can choose multiple data. See <link href="rkward://rhelp/moment"/>.
sl: Izberite podatke za izračun vzorčnih momentov. Izberete lahko več podatkov. Glejte <link href="rkward://rhelp/moment"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from sample moment) <settings> <setting> (refers to element labelled "compute central moments")
en: If checked, central moments are computed.
sl: Če je potrjeno, se izračunajo centralni momenti.

note: i18n: ectx: (Loaded from sample moment) <settings> <setting> (refers to element labelled "compute absolute moments")
en: If checked, absolute moments are computed.
sl: Če je potrjeno, se izračunajo absolutni momenti.

note: i18n: ectx: (Loaded from sample moment) <settings> <setting> (refers to element labelled "remove missing values")
en: If checked, missing values will be excluded from calculation (default setting in RKWard).
sl: Če je potrjeno, bodo manjkajoče vrednosti izključene iz izračuna (privzeta nastavitev v programu RKWard).

note: i18n: ectx: (sample moment) <dialog label="...">
en: sample moment
sl: vzorčni moment

note: i18n: ectx: (sample moment) <dialog label="sample moment"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Order
sl: Vrstni red

note: i18n: ectx: (sample moment) <dialog label="sample moment"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: specific test settings
sl: specifične nastavitve testa

note: i18n: ectx: (sample moment) <dialog label="sample moment"> <tab label="Options"> <frame label="specific test settings"> <checkbox label="...">
en: compute central moments
sl: izračunaj centralne momente

note: i18n: ectx: (sample moment) <dialog label="sample moment"> <tab label="Options"> <frame label="specific test settings"> <checkbox label="...">
en: compute absolute moments
sl: izračunaj absolutne momente

note: i18n: ectx: (sample moment) <dialog label="sample moment"> <tab label="Options"> <frame label="specific test settings"> <checkbox label="...">
en: remove missing values
sl: odstrani manjkajoče vrednosti

note: i18n: ectx: (sample moment) <dialog label="sample moment"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Chi-squared test for outlier) <dialog label="Chi-squared test for outlier"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for
en: additional settings
sl: dodatne nastavitve

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis) i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="Skewness and Kurtosis"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="Skewness and Kurtosis"> <tab label="Options"> <frame label="Skewness"> <checkbox lab
en: Skewness
sl: Koeficient asimetrije

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis) i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="Skewness and Kurtosis"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="Skewness and Kurtosis"> <tab label="Options"> <frame label="Kurtosis"> <checkbox lab
en: Kurtosis
sl: Koeficient sploščenosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis)
en: Excess Kurtosis
sl: Presežek sploščenosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis)
en: Geary Kurtosis
sl: Gearyjeva sploščenost

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis) <summary>
en: This computes the estimator of Pearson's measure of kurtosis, Geary's kurtosis and skewness of given data.
sl: To izračuna cenilko Pearsonovega merila sploščenosti, Gearyjeve sploščenosti in asimetričnost danih podatkov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis) <usage>
en: Choose the data to compute the kurtosis and/or skewness. You can choose multiple data. See <link href="rkward://rhelp/skewness"/>, <link href="rkward://rhelp/kurtosis"/> and <link href="rkward://rhelp/geary"/>.
sl: Izberite podatke za izračun sploščenosti in/ali asimetričnosti. Izberete lahko več podatkov. Glejte <link href="rkward://rhelp/skewness"/> , <link href="rkward://rhelp/kurtosis"/> in <link href="rkward://rhelp/geary"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skewness")
en: If this option is chosen, Skewness will be computed.
sl: Če je potrjena ta možnost, se izračuna asimetričnost.

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Kurtosis")
en: If this option is chosen, Pearson's kurtosis will be computed.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo izračunana Pearsonova sploščenost.

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Geary's kurtosis")
en: If this option is chosen, Geary's kurtosis will be computed.
sl: Če je ta možnost izbrana, bo izračunana Gearyjeva sploščenost.

note: i18n: ectx: (Loaded from Skewness and Kurtosis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude missing values")
en: If checked, missing values will be excluded from calculation of skewness and kurtosis.
sl: Če je potrjeno, bodo manjkajoče vrednosti izključene iz izračuna asimetričnosti in sploščenosti.

note: i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="Skewness and Kurtosis"> <tab label="...">
en: Select Variables
sl: Izberi spremenljivke

note: i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="Skewness and Kurtosis"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="Skewness and Kurtosis"> <tab label="Options"> <frame label="Geary's kurtosis"> <checkbox label="...">
en: Geary's kurtosis
sl: Gearyjeva sploščenost

note: i18n: ectx: (Skewness and Kurtosis) <dialog label="Skewness and Kurtosis"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Find value with largest difference from the mean) <dialog label="Find value with largest difference from the mean"> <tab label="Options"> <frame label="additional sett
en: Show Length
sl: Pokaži dolžino

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier) i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests)
en: X-squared
sl: X-kvadrat

note: i18n: ectx: (Loaded from F test) i18n: ectx: (Loaded from Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances) i18n: ectx: (Loaded from Bartlett Test of Homogeneity of Variances) i18n: ectx: (Loaded from Mood Two-Sample Test of Scale) i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier) i18n: ectx: (
en: p-value
sl: vrednost p

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="Moments"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier)
en: Variance
sl: Varianca

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier) i18n: ectx: (Chi-squared test for outlier) <dialog label="...">
en: Chi-squared test for outlier
sl: Hi-kvadrat test za osamelca

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier) <summary>
en: This test performs a chisquared test for detection of one outlier.
sl: Ta test izvede hi-kvadrat test za odkrivanje enega osamelca.

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier) <usage>
en: Choose the data set to find one outlier, based on chisquared distribution of squared differences between data and sample mean. You can choose multiple data. Please consider that this test is no longer recommended. See <link href="rkward://rhelp/chisq.out.test"/>.
sl: Izberite množico podatkov, da najdete enega osamelca, ki temelji na hi-kvadratni porazdelitvi kvadratnih razlik med podatki in vzorčnim povprečjem. Izberete lahko več podatkov. Upoštevajte, da ta test ni več priporočljiv. Glejte <link href="rkward://rhelp/chisq.out.test"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select the data to be computed. The vectors need to be numeric, and can be of different length. For the calculation missing values are removed from the data.
sl: Izberite podatke, ki jih želite izračunati. Vektorji morajo biti numerični in so lahko različne dolžine. Za izračun se manjkajoče vrednosti odstranijo iz podatkov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier) <settings> <setting> (refers to element labelled "Opposite")
en: Check if you want not the value with largest difference from the mean, but opposite (lowest, if most suspicious is highest etc.).
sl: Potrdite, če ne želite vrednosti z največjo razliko od povprečja ampak nasprotno (najnižjo, če je večina sumljivih višje itd.).

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared test for outlier) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show additional descriptives") i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show additional descriptives") i18n: ectx: (Loaded from Find val
en: Print additional descriptive statistics (mean, sd, median, min, max) to help with interpretation of the test result (purely informational, does not affect the test). Missing values will be ignored.
sl: Natisni dodatne opisne statistike (povprečje, sd, mediana, min, max) za pomoč pri razlagi rezultata testa (povsem informativno, ne vpliva na test). Manjkajoče vrednosti bodo prezrte.

note: i18n: ectx: (Chi-squared test for outlier) <dialog label="Chi-squared test for outlier"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Find value with largest difference 
en: test specific settings
sl: test specifičnih nastavitev

note: i18n: ectx: (Chi-squared test for outlier) <dialog label="Chi-squared test for outlier"> <tab label="Options"> <frame label="test specific settings"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> <tab label="Options"> <frame label="test specifi
en: Opposite
sl: Nasprotje

note: i18n: ectx: (Chi-squared test for outlier) <dialog label="Chi-squared test for outlier"> <tab label="Options"> <frame label="additional settings"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> <tab label="Options"> <frame label="additional sett
en: Show additional descriptives
sl: Pokaži dodatne opisne statistike

note: i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier)
en: Dixon Q-statistic
sl: Dixonova Q-statistika

note: i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier)
en: Dixon test for outlier
sl: Dixonov test osamelca

note: i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier) <summary>
en: This test performs the Dixon test for outlier.
sl: Ta test izvaja Dixonov test osamelca.

note: i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier) <usage>
en: Choose the data to perform the Dixon test for outlier. You can choose multiple vectors. See <link href="rkward://rhelp/dixon.test"/>.
sl: Izberite podatke za izvedbo Dixonovega testa osamelca. Izberete lahko več vektorjev. Glejte <link href="rkward://rhelp/dixon.test"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select the data to be computed. The vectors need to be numeric, and can be of different length but there is a limit.
sl: Izberite podatke za izračun. Vektorji morajo biti numerični in so lahko različne dolžine, vendar obstaja meja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variant of test")
en: Specifies the variant of test to be performed. See <link href="rkward://rhelp/dixon.test"/> for details. The default value (0) means that a suitable variant is selected automatically, according to the size of the sample.
sl: Določa različico testa, ki ga je treba izvesti. Za podrobnosti si oglejte <link href="rkward://rhelp/dixon.test"/>. Privzeta vrednost (0) pomeni, da je primerna varianta izbrana samodejno glede na velikost vzorca.

note: i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier) <settings> <setting> (refers to element labelled "two-sided")
en: Should the test be treated as two-sided (default)?
sl: Ali je treba test obravnavati kot dvostranski (privzeto)?

note: i18n: ectx: (Loaded from Dixon tests for outlier) <settings> <setting> (refers to element labelled "Opposite") i18n: ectx: (Loaded from Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <settings> <setting> (refers to element labelled "Opposite")
en: Here you can define if you want to check not the value with largest difference from the mean, but opposite.
sl: Tukaj lahko določite če želite potrditi vrednost z ne največjo razliko od povprečja temveč nasprotno.

note: i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="...">
en: Dixon tests for outlier
sl: Dixonov test osamelca

note: i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> <tab label="Options"> <frame label="test specific settings"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <dialog label="Grubbs tests for one or two outliers in data sample"> <t
en: Variant of test
sl: Različica testa

note: i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> [...] <dropdown label="Variant of test"> <option label="...">
en: 0 (Automatic)
sl: 0 (samodejno)

note: i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> [...] <dropdown label="Variant of test"> <option label="...">
en: 10 (sample size 3-7)
sl: 10 (velikost vzorca 3-7)

note: i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> [...] <dropdown label="Variant of test"> <option label="...">
en: 11 (sample size 8-10)
sl: 11 (velikost vzorca 8-10)

note: i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> [...] <dropdown label="Variant of test"> <option label="...">
en: 20 (sample size 11-13)
sl: 20 (velikost vzorca 11-13)

note: i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> [...] <dropdown label="Variant of test"> <option label="...">
en: 21 (sample size 14 and more)
sl: 21 (velikost vzorca 14 in več)

note: i18n: ectx: (Dixon tests for outlier) <dialog label="Dixon tests for outlier"> <tab label="Options"> <frame label="test specific settings"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <dialog label="Grubbs tests for one or two outliers in data sample"> <t
en: two-sided
sl: dvostransko

note: i18n: ectx: (Loaded from Grubbs tests for one or two outliers in data sample) i18n: ectx: (Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <dialog label="...">
en: Grubbs tests for one or two outliers in data sample
sl: Grubbsov test za enega ali dva osamelca v vzorcu podatkov

note: i18n: ectx: (Loaded from Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <summary>
en: This test performs the Grubbs tests for one or two outliers in data sample.
sl: Ta test izvaja Grubbsove teste za enega ali dva osamelca v vzorcu podatkov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <usage>
en: Choose the data to perform the Grubbs tests for one or two outliers in data sample. You can choose multiple data. See <link href="rkward://rhelp/grubbs.test"/>.
sl: Izberite podatke za izvajanje Grubbsovih testov za enega ali dva osamelca v vzorcu podatkov. Izberete lahko več podatkov. Glejte <link href="rkward://rhelp/grubbs.test"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select the data to be computed. The vectors need to be numeric, and may be of different length.
sl: Izberite podatke za izračun. Vektorji morajo biti numerični in so lahko različne dolžine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variant of test")
en: Variant of test to be performed. One or two outliers can be detected, on the same, or on opposite tails.
sl: Različica testa, ki ga je treba izvesti. Enega ali dva osamelca je mogoče zaznati na istem ali na nasprotnih repih.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <settings> <setting> (refers to element labelled "two-sided")
en: Should the test be treated as two-sided?
sl: Ali je treba test obravnavati kot dvostranski?

note: i18n: ectx: (Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <dialog label="Grubbs tests for one or two outliers in data sample"> [...] <radio label="Variant of test"> <option label="...">
en: 10 (test for one outlier)
sl: 10 (test za enega osamelca)

note: i18n: ectx: (Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <dialog label="Grubbs tests for one or two outliers in data sample"> [...] <radio label="Variant of test"> <option label="...">
en: 11 (test for two outliers on opposite tails)
sl: 11 (test za dva osamelca na nasprotnih repih)

note: i18n: ectx: (Grubbs tests for one or two outliers in data sample) <dialog label="Grubbs tests for one or two outliers in data sample"> [...] <radio label="Variant of test"> <option label="...">
en: 20 (test for two outliers on one tail)
sl: 20 (test za dva osamelca na enem repu)

note: i18n: ectx: (Loaded from Find value with largest difference from the mean)
en: Find potential outlier
sl: Poišči potencialnega osamelca

note: i18n: ectx: (Loaded from Find value with largest difference from the mean) <summary>
en: Shows the value with largest difference from sample mean (potential outlier).
sl: Prikaže vrednost z največjo razliko od vzorčnega povprečja (potencialni osamelec).

note: i18n: ectx: (Loaded from Find value with largest difference from the mean) <usage>
en: Choose the data to find the value with the largest difference from the sample mean. You can select multiple vectors. See <link href="rkward://rhelp/outlier"/>.
sl: Izberite podatke, da poiščete vrednost z največjo razliko od vzorčnega povprečja. Izberete lahko več vektorjev. Glejte <link href="rkward://rhelp/outlier"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Find value with largest difference from the mean) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select the data to be computed. The vectors need to be numeric. Any missing values are ignored in the calculation.
sl: Izberite podatke za izračun. Vektorji morajo biti numerični. V izračunu se prezrejo vse manjkajoče vrednosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Find value with largest difference from the mean) <settings> <setting> (refers to element labelled "Opposite")
en: Select this option to give the opposite value. If the largest value has maximum difference from the mean, it gives smallest and vice versa.
sl: Izberite to možnost, če želite dati nasprotno vrednost. Če ima največja vrednost največjo razliko od povprečja, daje najmanjšo in obratno.

note: i18n: ectx: (Find value with largest difference from the mean) <dialog label="...">
en: Find value with largest difference from the mean
sl: Poišči vrednost z največjo razliko od povprečja

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: calculate f from eta squared
sl: izračunaj f iz ete na kvadrat

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: Catch errors due to unsuitable data
sl: Ulovi napake zaradi neprimernih podatkov

note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: Power analysis not possible with the data you provided
sl: Analiza moči ni mogoča s podatki, ki ste jih predložili

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: Prepare printout
sl: Pripravi izpis

note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: alternative
sl: alternativno

note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: Parameters
sl: Parametri

note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: <strong>Note:</strong>
sl: <strong>Opis:</strong>

[ctx: Argument is name of statistic, e.g. 'r']
note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: Interpretation of effect size <strong>%1</strong> (according to Cohen):
sl: Razlaga velikosti učinka <strong>%1</strong> (v skladu s Cohenom):

[ctx: effect size]
note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: small
sl: majhna

[ctx: effect size]
note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: medium
sl: srednje

[ctx: effect size]
note: i18n: ectx: (Loaded from Power analysis)
en: large
sl: velika

note: i18n: ectx: (Power analysis) <title> i18n: ectx: (Power analysis) <about name="...">
en: Power analysis
sl: Analiza moči

note: i18n: ectx: (Power analysis) <summary>
en: Perform power analysis for a variety of statistical methods.
sl: Opravite analizo moči za različne statistične metode.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <usage>
en: Given three of the parameters 'power of test', 'sample size', 'effect size', and 'significance level', this plugin will estimate the fourth, i.e. for example the test power of a t.test at a given sample size, effect size, and level of significance. On the left hand, specify the statistical method, on the right hand side, enter the values of the given parameters. In the control in the middle, select which of the parameters to estimate.   Note that in some cases it will not be possible to estimate a (finite) parameter at the given specifications. In general, this means that you have to increase sample size(s) or effect size, or decrease effect power or parameter count.
sl: Glede na podane tri parametre od štirih (»moč testa«, »velikost vzorca«, »velikost učinka« in »stopnjo pomembnosti«) bo ta vtičnik ocenil četrtega, manjkajočega, to je npr. preskusno moč t.testa glede na podano velikost vzorca, velikost učinka in stopnjo pomembnosti. Na levi strani navedite statistično metodo, na desni strani vnesite vrednosti danih parametrov. V kontrolniku na sredini izberite, katerega od parametrov želite oceniti. Upoštevajte, da v nekaterih primerih na danih specifikacijah ne bo mogoče oceniti (določenega) parametra. V splošnem to pomeni, da morate povečati velikost vzorca ali velikost učinka ali zmanjšati moč učinka ali število parametrov.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Select a method")
en: Specify the statistical method to perform power estimation for
sl: Določite statistično metodo za izvedbo ocene moči

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of groups")
en: Number of groups. For ANOVA, only.
sl: Število skupin. Samo za ANOVA.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Samples")
en: Only enabled where applicable. Specify the nature of samples used in the test. For samples of different sizes, only one sample size can be estimated.
sl: Omogočeno je le, kadar je to primerno. Navedite naravo uporabljenih vzorcev pri testu. Za vzorce različnih velikosti je mogoče oceniti le eno velikost vzorca.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Using test hypothesis")
en: Specify the hypothesis to use. Note that for the one-sided hypothesis "first is greater", a positive effect size is expected. For "second is greater", a negative effect size is expected.
sl: Navedite uporabljeno hipotezo. Upoštevajte, da je za enostransko hipotezo "prva večja" pričakovana pozitivni učinek velikosti. Za "druga je večja", je pričakovana velikost učinka negativna.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Provided effect size")
en: Only shown where applicable. Allows you to select, whether to specify the effect size as Cohen's f, or as Eta squared.
sl: Prikazano je le, kjer je to smiselno. Omogoča vam, da izberete, ali določite velikost učinka kot Cohenov f ali kot Eta na kvadrat.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Parameter to determine")
en: Parameter to estimate, given the others.
sl: Parameter za ocenjevanje, če so dani drugi.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Power")
en: Targeted power of test (1 minus Type II error probability)
sl: Ciljna moč testa (1 minus verjetnost napake II vrste)

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom")
en: Only shown for chi-square statistics: Targeted degrees of freedom. As a reminder, this is (rows − 1)×(columns − 1) for a test of independence, and (cells − 1) for a test of goodness of fit.
sl: Prikazano samo za statistiko hi-kvadrat: Ciljno usmerjene stopnje prostosti. Kot opomnik, to je (vrstice − 1)×(stolpci − 1) za test neodvisnosti, in (celice − 1) za test kakovosti napovedi.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom for numerator")
en: Only shown for general linear model: Targeted numerator degrees of freedom. As a reminder, this is the number of parameters to estimate, or number of groups/samples minus 1.
sl: Prikazano samo za splošni linearni model: Ciljni števec stopnje prostosti. Kot opomnik je to število parametrov za ocenjevanje ali število skupin/vzorcev minus 1.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom for denominator")
en: Only shown for general linear model: Available denominator degrees of freedom / degrees of freedom of the error term. As a reminder, this is the total number of observations minus numerator degrees of freedom minus 1, or total number of observations minus number of groups/samples.
sl: Prikazano samo za splošni linearni model: Razpoložljivi imenovalci stopnje prostosti / stopnje prostosti izraza za napako. Kot opomnik, to je skupno število opazovanj minus imenovalec stopnje prostosti minus 1, ali skupno število opazovanj minus število skupin/vzorcev.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sample size")
en: Sample size. Note that depending on the selected method, this can mean observations per sample, per group, or in total. Make sure to read the note shown below the control.
sl: Velikost vzorca. Upoštevajte, da lahko glede na izbrano metodo to pomeni število opazovanj v vzorcu, v skupini ali skupaj. Zagotovite, da boste prebrali opombo, prikazano pod kontrolnikom.

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Effect size")
en: Minimum detectable effect size. Note that effect size specifications differ between the available methods. Be sure to read the note shown below the control.   As a reminder, for mapping between cohen's f and Eta² use f² = Eta² / (1 − Eta²)
sl: Najmanjša velikost zaznavnega učinka. Upoštevajte, da se specifikacije velikosti učinka razlikujejo med razpoložljivimi metodami. Preberite opombo, prikazano pod kontrolnikom.  Kot opomnik, za preslikavo med Cohenovim f in Eta² uporabite f² = Eta² / (1 − Eta²)

note: i18n: ectx: (Power analysis) <settings> <setting> (refers to element labelled "Significance level")
en: Targeted level of significance
sl: Ciljno usmerjena raven signifikantnosti

note: i18n: ectx: (Power analysis) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/pwr"> Description of the R package "pwr", used to perform the power calculations. </link>
sl: <link href="rkward://rhelp/pwr"> Opis R paketa "pwr", ki se uporablja za izvajanje izračunov moči.</link>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <about shortinfo="...">
en: RKWard GUI to perform power analysis and sample size estimation.
sl: RKWard GUI za izvedbo analize moči in oceno velikosti vzorca.

[ctx: Here 'power' is a common statistical term and should not be translated]
note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="...">
en: Power analysis
sl: Analiza moči

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="...">
en: Statistical Method
sl: Statistična metoda

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="...">
en: Select a method
sl: Izberite metodo

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Select a method"> <option label="...">
en: t-Tests of means
sl: t-testi povprečij

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Select a method"> <option label="...">
en: Correlation test
sl: Test korelacije

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Select a method"> <option label="...">
en: ANOVA (balanced one-way)
sl: ANOVA (uravnoteženo enosmerno)

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Select a method"> <option label="...">
en: General linear model
sl: Posplošeni linearni model

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Select a method"> <option label="...">
en: Chi-squared test
sl: Test hi-kvadrat

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Select a method"> <option label="...">
en: Proportion tests
sl: Test deležev

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Select a method"> <option label="...">
en: Mean of a normal distribution (known variance)
sl: Povprečje normalne porazdelitve (znana varianca)

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <spinbox label="...">
en: Number of groups
sl: Število skupin

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="...">
en: Samples
sl: Vzorci

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Samples"> <option label="...">
en: Two samples (equal sizes)
sl: Dva vzorca (enake velikosti)

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Samples"> <option label="...">
en: Two samples (different sizes)
sl: Dva vzorca (različne velikosti)

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <dropdown label="Test form"> <option label="..."> i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Samples"> <option label="...">
en: Single sample (test against constant)
sl: Test enega vzorca (test proti konstanti)

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <dropdown label="Test form"> <option label="..."> i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Samples"> <option label="...">
en: Paired samples
sl: Uparjeni vzorci

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Samples"> <option label="...">
en: One sample
sl: En vzorec

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="...">
en: Using test hypothesis
sl: Uporaba testne hipoteze

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <radio label="using test hypothesis"> <option label="..."> i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Basic settings"> <radio label="using test hypothesis"> <option label="
en: First is greater
sl: Prva je večja

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <radio label="using test hypothesis"> <option label="..."> i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <dropdown label="Using test hypothesis"> <option label="...">
en: Second is greater
sl: Druga je večja

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <text>
en: Hypothesis probably expects a negative effect size!
sl: Hipoteza verjetno pričakuje negativno velikost učinka!

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <text>
en: Hypothesis probably expects a positive effect size!
sl: Hipoteza verjetno pričakuje pozitivno velikost učinka!

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <radio label="...">
en: Provided effect size
sl: Predvidena velikost učinka

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <radio label="Provided effect size"> <option label="...">
en: Cohen's f
sl: Cohenova f

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Statistical Method"> <radio label="Provided effect size"> <option label="...">
en: Eta squared
sl: Eta na kvadrat

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="...">
en: Target measure
sl: Ciljna mera

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Target measure"> <radio label="...">
en: Parameter to determine
sl: Parameter za določitev

[ctx: Here 'power' is a common statistical term and should not be translated]
note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Target measure"> <radio label="Parameter to determine"> <option label="...">
en: Power of test
sl: Moč testa

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Target measure"> <radio label="Parameter to determine"> <option label="..."> i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <spinbox label="...">
en: Sample size
sl: Velikost vzorca

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Target measure"> <radio label="Parameter to determine"> <option label="..."> i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <spinbox label="...">
en: Effect size
sl: Velikost učinka

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Target measure"> <radio label="Parameter to determine"> <option label="..."> i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <spinbox label="...">
en: Significance level
sl: Stopnja pomembnosti

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Target measure"> <radio label="Parameter to determine"> <option label="...">
en: Parameter count
sl: Število parametrov

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="...">
en: Known measures
sl: Znani ukrepi

[ctx: Here 'power' is a common statistical term and should not be translated]
note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <spinbox label="...">
en: Power
sl: Moč

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <spinbox label="...">
en: Degrees of freedom
sl: Stopnja značilnosti

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <spinbox label="...">
en: Degrees of freedom for numerator
sl: Stopnja značilnosti za števec

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <spinbox label="...">
en: Degrees of freedom for denominator
sl: Stopnja značilnosti imenovalca

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <spinbox label="...">
en: First sample size
sl: Velikost prvega vzorca

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <spinbox label="...">
en: Second sample size
sl: Velikost drugega vzorca

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Number of observations
sl: Število opazovanj

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Number of observations <b> per sample </b>
sl: Število opazovanj <b> na vzorec </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Number of observations <b> per group </b>
sl: Število opazovanj <b> na skupino </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Number of observations <b> in total </b>
sl: Število opazovanj <b> skupaj </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Number of <b> pairs </b>
sl: Število <b> parov </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Measure for selected method is <b> Cohen's d </b>
sl: Mera izbrane metode je <b> Cohenov d </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Measure for selected method is <b> Pearson's r </b>
sl: Mera izbrane metode je <b> Pearsonov r </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Measure for selected method is <b> Cohen's f </b>
sl: Mera izbrane metode je <b> Cohenov f </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Measure for selected method is <b> Eta <sup> 2 </sup> </b>
sl: Mera izbrane metode je <b> Eta <sup> 2 </sup> </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Measure for selected method is <b> Cohen's f <sup> 2 </sup> </b>
sl: Mera izbrane metode je <b> Cohenova f <sup> 2 </sup> </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Measure for selected method is <b> Cohen's w </b>
sl: Mera izbrane metode je <b> Cohenova w </b>

note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <text>
en: Measure for selected method is <b> Cohen's h </b>
sl: Mera izbrane metode <b> je Cohenova h </b>

[ctx: Here 'power' is a common statistical term and should not be translated]
note: i18n: ectx: (Power analysis) <dialog label="Power analysis"> <frame label="Known measures"> <saveobject label="...">
en: Save results to workspace
sl: Shranjevanje rezultatov v delovni prostor

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <summary>
en: Perform a simple linear regression. Currently, this plugin provides only basic functionality. For more options refer to <link href="rkward://rhelp/lm"/>.
sl: Izvedba preproste linearne regresije. Trenutno ta vtičnik zagotavlja samo osnovno funkcionalnost. Če želite več možnosti, glejte <link href="rkward://rhelp/lm"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <usage>
en: Select the variable to be predicted (dependent), and one or more independent variables.
sl: Izberite spremenljivko, ki jo želite napovedati (odvisno) in eno ali več neodvisnih spremenljivk.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <settings> <setting> (refers to element labelled "dependent variable")
en: The dependent variable. This must be numeric.
sl: Odvisna spremenljivka. To mora biti številsko.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <settings> <setting> (refers to element labelled "independent variables")
en: One or more independent variables, each of the same length as the dependent. Note that factor variables are treated as categorial predictors, while numeric variables are treated as continuous predictors, automatically.
sl: Ena ali več neodvisnih spremenljivk, vsaka od iste dolžine kot odvisna. Upoštevajte, da se spremenljivke faktorjev obravnavajo kot kategorični prediktorji, medtem ko se numerične spremenljivke samodejno obravnavajo kot zvezni prediktorji.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <settings> <setting> (refers to element labelled "Include intercept")
en: Should an intercept term be included in the model?
sl: Ali naj bo v model vključen izraz prestrezanja?

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show standardized coefficients")
en: Print standardized correlation coefficients? This requires the lm.beta package.
sl: Naj tiskam standardizirane korelacijske koeficiente? To zahteva paket lm.beta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show ANOVA table")
en: Show an analysis of variance table.
sl: Prikaži analizo tabele varianc.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save full fitted model")
en: Save the full fitted model.
sl: Shranite celotni model napovedi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save fitted values")
en: Extract and save predicted values from the model.
sl: Izvleci in shrani napovedane vrednosti iz modela.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fitting Linear Models) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save residuals")
en: Extract and save residuals from the model.
sl: Izvleci in shrani ostanke modela.

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="...">
en: Fitting Linear Models
sl: Prileganje linearnih modelov

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="Fitting Linear Models"> <tab label="Model"> <varslot label="...">
en: dependent variable
sl: odvisna spremenljivka

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="Fitting Linear Models"> <tab label="Model"> <varslot label="...">
en: independent variables
sl: neodvisne spremenljivke

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="Fitting Linear Models"> <tab label="Model"> <checkbox label="...">
en: Include intercept
sl: Vključi prestrezanje

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="Fitting Linear Models"> <tab label="Model"> <checkbox label="...">
en: Show standardized coefficients
sl: Prikaži standardizirane koeficiente

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="Fitting Linear Models"> <tab label="Model"> <checkbox label="...">
en: Show ANOVA table
sl: Prikaži tabelo ANOVA

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="Fitting Linear Models"> <tab label="...">
en: Save
sl: Shrani

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="Fitting Linear Models"> <tab label="Save"> <saveobject label="...">
en: Save full fitted model
sl: Shrani celoten model napovedi

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="Fitting Linear Models"> <tab label="Save"> <saveobject label="...">
en: Save fitted values
sl: Shrani vrednosti napovedi

note: i18n: ectx: (Fitting Linear Models) <dialog label="Fitting Linear Models"> <tab label="Save"> <saveobject label="...">
en: Save residuals
sl: Shrani ostanke

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test)
en: Comparing
sl: Primerjanje

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test)
en: constant value: %1
sl: konstantna vrednost: %1

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test)
en: Equal variances
sl: Enake variance

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test)
en: assumed
sl: predvideno

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test)
en: not assumed
sl: ni predvideno

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Loaded from t-Test) i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests) i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity) i18n: ectx: (Loaded from Phillips-Perron Test for Unit Roots)
en: Variable Name
sl: Ime spremenljivke

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test)
en: estimated mean
sl: ocenjena srednja vrednost

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests)
en: degrees of freedom
sl: stopnja značilnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <summary>
en: t-Test (two variable paired or independent samples, or one variable).
sl: t-Test (dva uparjena ali neodvisna vzorca ali ena spremenljivka).

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <usage>
en: Choose two numeric vectors or one vector and a constant to compare against each other. For two samples, specify whether the variables are paired or independent samples. For details, see below.
sl: Izberite dva numerična vektorja ali en vektor in konstanto, da jih primerjate med seboj. Za dva vzorca navedite, ali so spremenljivke uparjene ali neodvisne. Za podrobnosti glejte spodaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Test form")
en: Choose whether you want a two samples test (paired samples or independent samples), or to test a single variable against a constant
sl: Izberite ali želite test dveh vzorcev (uparjeni vzorci ali neodvisni vzorci) ali testirate eno spremenljivko glede na konstanto

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "compare")
en: A numeric vector for the first variable
sl: Numerični vektor prve spremenljivke

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "against")
en: A numeric vector for the second variable. Available for two samples tests only.
sl: Numerični vektor druge spremenljivke. Na voljo samo za test dveh vzorcev.

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "against")
en: A numeric constant. Available for tests against constant only.
sl: Numerična konstanta. Na voljo samo za test samo proti konstanti.

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "assume equal variances")
en: Whether to assume equal variances for the two samples (for independent samples t-test, only). This option is implied for a paired test.
sl: Ali je treba za dva vzorca predvideti enaki varianci (samo za neodvisne vzorce t-testa). Ta možnost je predvidena za test parov.

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "using test hypothesis")
en: Alternative hypothesis (H1) of the test.
sl: Alternativna hipoteza (H1) testa.

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show Confidence Interval")
en: Whether to print the confidence interval of the estimated mean.
sl: Ali je natisniti interval zaupanja ocenjenega povprečja.

note: i18n: ectx: (Loaded from t-Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "confidence level")
en: Confidence level to print.
sl: Raven zaupanja za tisk.

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <dropdown label="...">
en: Test form
sl: Testni obrazec

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <dropdown label="Test form"> <option label="...">
en: Independent samples
sl: Neodvisni vzorci

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Basic settings"> <checkbox label="...">
en: assume equal variances
sl: predpostavljene enake variante

note: i18n: ectx: (t-Test) <dialog label="t-Test"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Show Confidence Interval
sl: Pokaži interval zaupanja

note: i18n: ectx: (t-Test) <wizard label="...">
en: Two Variable t-Test
sl: t-test dveh spremenljivk

note: i18n: ectx: (t-Test) <wizard label="Two Variable t-Test"> <page> <text>
en: As a first step, select the type of test to conduct.
sl: Kot prvi korak izberite vrsto testa, ki ga želite izvesti.

note: i18n: ectx: (t-Test) <wizard label="Two Variable t-Test"> <page> <text>
en: Select "Independent samples" when comparing data from two different populations (e.g. treatment group vs. control group). For comparing matched pairs or repeated measures on the same subject, select "Paired samples". Finally, you can also test a single sample against a constant value.
sl: Izberite "Neodvisna vzorca" pri primerjavi podatkov iz dveh različnih populacij (npr. eksperimentalna skupina proti kontrolni skupini) . Za primerjavo ujemajočih se parov ali ponavljajočih obravnavanj za isto temo izberite "Uparjeni vzorci". Na koncu lahko testirate tudi en vzorec glede na konstanto.

note: i18n: ectx: (t-Test) <wizard label="Two Variable t-Test"> <page> <text>
en: Select the parameters of the t-test. If your hypothesis is directed, selecting a directional test hypothesis may increase test power.
sl: Izberite parametre t-testa. Če je vaša hipoteza usmerjena, lahko izbira usmerjene hipoteze poveča moč testa.

note: i18n: ectx: (t-Test) <wizard label="Two Variable t-Test"> <page> <text>
en: Sometimes it's helpful to get an estimate of the confidence interval of the difference in means.
sl: Včasih je koristno dobiti oceno intervala zaupanja razlike povprečij.

note: i18n: ectx: (t-Test) <wizard label="Two Variable t-Test"> <page> <text>
en: Below you can specify whether one should be shown, and which confidence-level should be applied (95% corresponds to a 5% level of significance).
sl: Spodaj lahko določite, ali je treba pokazati in katero raven zaupanja je treba uporabiti (95% ustreza ravni 5% signifikantnosti).

note: i18n: ectx: (Loaded from Mood Two-Sample Test of Scale) <summary>
en: This test performs the Mood Two-Sample Test of Scale.
sl: Ta test izvaja Moodov dvo-vzorčni test obsega.

note: i18n: ectx: (Loaded from Mood Two-Sample Test of Scale) <usage>
en: Select two data sets to test for a difference in scale parameters by the Mood Two-Sample Test. For this test the samples need to be numeric vectors (see below for details).
sl: Izberite dva nabora podatkov, da testirate razliko v parametrih lestvice s Moodovim testom dveh vzorcev. Za ta test morajo biti vzorci numerični vektorji (za podrobnosti glejte spodaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Mood Two-Sample Test of Scale) <settings> <setting> (refers to element labelled "compare")
en: First sample. The vectors need to be numeric.
sl: Prvi vzorec. Vektorji morajo biti numerični.

note: i18n: ectx: (Loaded from Mood Two-Sample Test of Scale) <settings> <setting> (refers to element labelled "against")
en: Second sample. The vectors need to be numeric.
sl: Drugi vzorec. Vektorji morajo biti numerični.

note: i18n: ectx: (Loaded from Mood Two-Sample Test of Scale) <settings> <setting> (refers to element labelled "using test hypothesis")
en: Alternative hypothesis to use for the test.
sl: Alternativna hipoteza za ta test.

note: i18n: ectx: (Mood Two-Sample Test of Scale) <dialog label="...">
en: Mood Two-Sample Test of Scale
sl: Moodov dvo-vzorčni test obsega

note: i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests) i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity) i18n: ectx: (Loaded from Phillips-Perron Test for Unit Roots)
en: Length
sl: Dolžina

note: i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity) i18n: ectx: (Loaded from Phillips-Perron Test for Unit Roots)
en: Truncation lag parameter
sl: Parameter zakasnitve obreza

note: i18n: ectx: (Loaded from Phillips-Perron Test for Unit Roots) <summary>
en: This test computes the Phillips-Perron test for the null hypothesis that x has a unit root against a stationary alternative.
sl: Ta test izračuna Phillips-Perronov test za ničelno hipotezo, da ima x koren enote proti stacionarni alternativi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Phillips-Perron Test for Unit Roots) <usage>
en: Select the data sets for which you want to perform the Phillips-Perron test. For this test the samples need to be numeric vectors (see below for details).
sl: Izberite zbirke podatkov, za katere želite izvesti Phillips-Perronov test. Za ta test morajo biti vzorci numerični vektorji (za podrobnosti glejte spodaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Phillips-Perron Test for Unit Roots) <settings> <setting> (refers to element labelled "version of truncation lag parameter")
en: Which version of the truncation lag parameter should be used?
sl: Katero različico parametra zakasnitve obreza bi bilo treba uporabiti?

note: i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude missing values") i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude missing values") i18n: ectx: (Loaded from Phillips-Perron
en: Exclude missing values from calculation?
sl: Izključim manjkajoče vrednosti iz izračuna?

note: i18n: ectx: (Phillips-Perron Test for Unit Roots) <dialog label="...">
en: Phillips-Perron Test for Unit Roots
sl: Phillips-Perronov test za korene enote

note: i18n: ectx: (KPSS Test for Stationarity) <dialog label="KPSS Test for Stationarity"> <tab label="Basic settings"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Phillips-Perron Test for Unit Roots) <dialog label="Phillips-Perron Test for Unit Roots"> <tab label="Basic settings"> <radio label="...">
en: version of truncation lag parameter
sl: različica parametra zakasnitve obreza

note: i18n: ectx: (KPSS Test for Stationarity) <dialog label="KPSS Test for Stationarity"> <tab label="Basic settings"> <radio label="version of truncation lag parameter"> <option label="..."> i18n: ectx: (Phillips-Perron Test for Unit Roots) <dialog label="Phillips-Perron Test for Unit Roots"> <tab label
en: short
sl: kratka

note: i18n: ectx: (KPSS Test for Stationarity) <dialog label="KPSS Test for Stationarity"> <tab label="Basic settings"> <radio label="version of truncation lag parameter"> <option label="..."> i18n: ectx: (Phillips-Perron Test for Unit Roots) <dialog label="Phillips-Perron Test for Unit Roots"> <tab label
en: long
sl: dolga

note: i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests) i18n: ectx: (Box-Pierce and Ljung-Box Tests) <dialog label="...">
en: Box-Pierce and Ljung-Box Tests
sl: Box-Pierce in Ljung-Box testa

note: i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests) <summary>
en: This test computes Box-Pierce or Ljung-Box test statistic for examining the null hypothesis of independence in a given time series.
sl: Ta test izračuna Box-Pierce ali Ljung-Box testno statistiko za preučevanje ničelne hipoteze neodvisnosti  dane časovne serije.

note: i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests) <usage>
en: Select the data sets for which you want to perform the Box-Pierce or Ljung-Box test. For this test the samples need to be numeric vectors (see below for details).
sl: Izberite nabore podatkov, za katere želite izvesti Box-Pierce ali Ljung-Box test. Za ta test morajo biti vzorci numerični vektorji (za podrobnosti glejte spodaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests) <settings> <setting> (refers to element labelled "lag")
en: Number of autocorrelation coefficients to base the test on.
sl: Število koeficientov samokorelacije za osnovo testa.

note: i18n: ectx: (Loaded from Box-Pierce and Ljung-Box Tests) <settings> <setting> (refers to element labelled "test to be performed")
en: Define type of test. Either Ljung-Box or Box-Pierce can be used.
sl: Določi vrsto testa. Uporabi se lahko Ljung-Box ali Box-Pierce.

note: i18n: ectx: (Box-Pierce and Ljung-Box Tests) <dialog label="Box-Pierce and Ljung-Box Tests"> <tab label="Basic settings"> <spinbox label="...">
en: lag
sl: odlog

note: i18n: ectx: (Box-Pierce and Ljung-Box Tests) <dialog label="Box-Pierce and Ljung-Box Tests"> <tab label="Basic settings"> <frame label="...">
en: Type of test
sl: Vrsta testa

note: i18n: ectx: (Box-Pierce and Ljung-Box Tests) <dialog label="Box-Pierce and Ljung-Box Tests"> <tab label="Basic settings"> <frame label="Type of test"> <radio label="...">
en: test to be performed
sl: test, ki ga je treba izvesti

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter)
en: Missing values cannot be handled in Hodrick-Prescott Filter
sl: Manjkajočih vrednosti ni mogoče obravnavati v Hodrick-Prescottovem filtru

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter)
en: The HP Filter itself. Thanks to Grant V. Farnsworth
sl: Sam HP filter. Zahvala Grantu V. Farnsworthu

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <summary>
en: This plugin extracts and plots the long term trend of a series and (optionally) its cyclical component.
sl: Ta vtičnik izvleče in nariše dolgoročni trend serije in (izbirno) njeno ciklično komponento.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <usage>
en: The Hodrick-Prescott filter is used to separate the long term trend of a time series from its cyclical (short term) component.
sl: Hodrick-Prescottov filter se uporablja za ločevanje dolgoročnega trend časovne vrste od njegove ciklične (kratkoročne) komponente.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <usage>
en: In addition to the resulting series object(s), this plugin can plot them in relation with the original series provided so as to give a graphic view of the filtering operation.
sl: Poleg predmeta(-ov) rezultatov serij lahko ta vtičnik nariše zvezo z izvirno serijo, ki je na voljo tako, da daje grafični pogled na operacijo filtriranja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variable:")
en: Select the data to be computed. It must be a single Time Series object or a Numeric Vector. NA values are not admitted.
sl: Izberite podatke za izračun. To mora biti en predmet časovne serije ali numerični vektor. Vrednosti NA niso sprejete.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <settings> <setting> (refers to element labelled "Lambda")
en: This is the smoothing parameter. You have a dropdown menu with the three most common values depending on the frequency of the data (<i>Annual</i>, <i>Quarterly</i> and <i>Monthly</i>). (Default: 1600)
sl: To je parameter glajenja. Imate spustni meni s tremi najpogostejšimi vrednostmi, odvisno od pogostosti podatkov (<i>Letni</i>, <i>četrtletni</i> in <i>mesečni</i>). (Privzeto: 1600)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom value")
en: Select if you want to specify a lambda value yourself in the spinbox below.
sl: Izberite, če želite v določiti vrednost lambda v predalu spodaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <settings> <setting> (refers to element labelled "Output series")
en: Select which resulting series should be created in the workspace. The trend of the original series is created by default. Write any name you want to use as identifier for the series. By default, it's <i>hp</i> followed by <i>trend</i> and/or <i>cycle</i>. <i>Tip: you can add the name of the original series to avoid overwriting other variables' trend/cycle (i.e. "myseries.hptrend").</i>
sl: Izberite, katere serije je treba ustvariti v delovnem prostoru. Trend izvirne serije je privzeto ustvarjen. Napišite katero koli ime, ki ga želite uporabiti kot identifikator serije. Privzeto je <i>hp,</i> ki mu sledi <i>trend</i> in/ali <i>cycle</i>. Namig: lahko dodate ime izvirne serije, da se izognete prepisu drugih <i>spremenljivk trend / cycle  npr. ("myseries.hptrend").</i>

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Cycle")
en: Plot the cyclical component below the trend graph. (Default: YES)
sl: Nariši ciklično komponento pod grafom trenda. (Privzeto: DA)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <settings> <setting> (refers to element labelled "Lines")
en: Here you can adjust the line width, type and colour of each series on the plot. (Default: blue series, red trend and dark green cycle)
sl: Tukaj lahko prilagodite širino črte, vrsto in barvo vsake serije na grafikonu. (Privzeto: modra serija, rdeči trend in temno zeleni cikel)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <settings> <setting> (refers to element labelled "Original series and trend Y axis label")
en: Here you can specify the text on the Y axis label of the trend plot (upper). If empty, the default label is the name of the original series plus <i>, Trend</i>.
sl: Tukaj določite besedilo na oznaki osi Y na grafikonu trenda (zgornji). Če je prazno, je privzeta oznaka ime izvirne serije plus <i>, Trend</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <settings> <setting> (refers to element labelled "Cycle Y axis label")
en: Here you can specify the text on the Y axis label of the cycle plot (lower - if applicable). If empty, the default label is <i>Cycle</i>.
sl: Tukaj lahko določite besedilo na oznaki osi Y za cikel (lower - če je ustrezno). Če je prazna, je privzeta oznaka <i>Cycle</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hodrick-Prescott Filter) <settings> <setting> (refers to element labelled "interpret as string")
en: Enable or disable the labels being evaluated as literal (quoted) strings. To achieve a line-break (in a quoted string), enter '\n'. (Default: YES)
sl: Omogočite ali onemogočite oznake, ki se vrednotijo kot dobesedni (citirani) nizi. Če želite doseči prelom vrstice (v citiranem nizu), vnesite '\n'(Privzeto: DA)

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="...">
en: Select Variable
sl: Izberite spremenljivko

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Select Variable"> <varslot label="...">
en: Variable:
sl: Spremenljivka:

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown> <option label="...">
en: 100 (Annual)
sl: 100 (letno)

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown> <option label="...">
en: 1600 (Quarterly)
sl: 1600 (četrtletno)

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown> <option label="...">
en: 14400 (Monthly)
sl: 14400 (mesečno)

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Select Variable"> <frame label="Lambda"> <checkbox label="...">
en: Custom value
sl: Vrednost po meri

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Select Variable"> <frame label="...">
en: Output series
sl: Izhodna serija

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Select Variable"> <frame label="Output series"> <saveobject label="...">
en: Save trend
sl: Shrani trend

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Select Variable"> <frame label="Output series"> <saveobject label="...">
en: Save cycle
sl: Shrani cikel

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="...">
en: Plot options
sl: Možnosti risanja

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Plot options"> <checkbox label="...">
en: Plot Cycle
sl: Cikel izrisa

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Plot options"> <frame label="...">
en: Lines
sl: Črte

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Plot options"> <frame label="Lines"> <frame label="...">
en: Original series
sl: Izvirna serija

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <frame label="Original series"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <frame label="Trend"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Fi
en: Line width
sl: Debelina črte

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <frame label="Original series"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <frame label="Trend"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Hodrick-Prescott 
en: Line type
sl: Vrsta črte

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown label="Line type"> <option label="...">
en: default
sl: privzeta

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown label="Line type"> <option label="...">
en: Solid
sl: Polno

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown label="Line type"> <option label="...">
en: Dashed
sl: Črtkano

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown label="Line type"> <option label="...">
en: Dotted
sl: Pikčasto

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown label="Line type"> <option label="...">
en: Dot-Dash
sl: Pika-črtica

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown label="Line type"> <option label="...">
en: Long-dash
sl: Dolge-črtice

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> [...] <dropdown label="Line type"> <option label="...">
en: Two-dash
sl: Dve-črtici

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Plot options"> <frame label="Lines"> <frame label="...">
en: Cycle
sl: Kroži

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Plot options"> <frame label="...">
en: Labels (leave empty for default)
sl: Oznake (za privzeto pustite prazne)

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Plot options"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <input label="...">
en: Original series and trend Y axis label
sl: Originalna serija in oznaka osi trenda Y

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Plot options"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <input label="...">
en: Cycle Y axis label
sl: Oznaka osi cikla Y

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Plot options"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <text>
en: Interpret these labels as literal (quoted) strings?
sl: Naj interpretiram te oznake kot dobesedne (citirane) nize?

note: i18n: ectx: (Hodrick-Prescott Filter) <dialog label="Hodrick-Prescott Filter"> <tab label="Plot options"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <checkbox label="...">
en: interpret as string
sl: interpretiraj kot niz

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity)
en: remove NAs
sl: odstranjuj NA-je

note: i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity)
en: KPSS Level
sl: Raven KPSS

note: i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity)
en: KPSS Trend
sl: Trend KPSS

note: i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity)
en: KPSS Test for Level Stationarity
sl: Preizkus KPSS za raven stacionarnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity) <summary>
en: This test computes the Kwiatkowski-Phillips-Schmidt-Shin (KPSS) test for the null hypothesis that x is level or trend stationary.
sl: Ta preskus izračuna Kwiatkowski-Phillips-Schmidt-Shin (KPSS) test za ničelno hipotezo, da sta  raven x ali trend stacionarna.

note: i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity) <usage>
en: Select the data sets for which you want to perform the Kwiatkowski-Phillips-Schmidt-Shin (KPSS) test. For this test the samples need to be numeric vectors (see below for details).
sl: Izberite zbirke podatkov, za katere želite izvesti test Kwiatkowski-Phillips-Schmidt-Shin (KPSS) test. Za ta test morajo biti vzorci numerični vektorji (za podrobnosti glejte spodaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity) <settings> <setting> (refers to element labelled "null hypothesis")
en: Indicates the null hypothesis and must be one of "Level" (default) or "Trend".
sl: Označuje ničelno hipotezo da mora biti ena od ravni (privzeto) ali "Trend".

note: i18n: ectx: (Loaded from KPSS Test for Stationarity) <settings> <setting> (refers to element labelled "version of truncation lag parameter")
en: Defines whether the short or long version of the truncation lag parameter is used.
sl: Določa, ali se uporablja kratka ali dolga različica parametra odloga.

note: i18n: ectx: (KPSS Test for Stationarity) <dialog label="KPSS Test for Stationarity"> <tab label="Basic settings"> <radio label="...">
en: null hypothesis
sl: ničelna hipoteza

note: i18n: ectx: (KPSS Test for Stationarity) <dialog label="KPSS Test for Stationarity"> <tab label="Basic settings"> <radio label="null hypothesis"> <option label="...">
en: Level
sl: Jakost

note: i18n: ectx: (Loaded from Bartlett Test of Homogeneity of Variances)
en: Bartlett's K-squared
sl: Bartlettov K-kvadrat

note: i18n: ectx: (Loaded from Bartlett Test of Homogeneity of Variances) <summary>
en: This test performs the Bartlett Test of Homogeneity of Variances.
sl: Ta test izvaja Bartlettov test homogenosti varianc.

note: i18n: ectx: (Loaded from Bartlett Test of Homogeneity of Variances) <usage>
en: Select several numeric vectors to perform Bartlett's test of the null that the variances in each of the samples are the same.
sl: Izberite več numeričnih vektorjev, da opravite Bartlettov test ničelne hipoteze, da so variance v vsakem od vzorcev enake.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances) <settings> <setting> (refers to element labelled "samples") i18n: ectx: (Loaded from Bartlett Test of Homogeneity of Variances) <settings> <setting> (refers to element labelled "samples")
en: The samples to be checked for equal variance. The vectors need to be numeric, but don't need to have the same length.
sl: Vzorci, ki jih je treba preveriti, ali so enake variance. Vektorji morajo biti numerični, vendar niso nujno enake dolžine.

note: i18n: ectx: (Bartlett Test of Homogeneity of Variances) <dialog label="...">
en: Bartlett Test of Homogeneity of Variances
sl: Bartlettov test homogenosti varianc

note: i18n: ectx: (Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances) <dialog label="Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Bartlett Test of Homogeneity of Variances) <dialog label="Bartlett Test of Homogeneity of Variances"> <varslot label="...">
en: samples
sl: vzorci

note: i18n: ectx: (Loaded from F test)
en: Numerator DF
sl: Števec DF

note: i18n: ectx: (Loaded from F test)
en: Denominator DF
sl: Imenovalec DF

note: i18n: ectx: (Loaded from F test)
en: Lower CI
sl: Spodnji interval zaupanja

note: i18n: ectx: (Loaded from F test)
en: Upper CI
sl: Zgornji interval zaupanja

note: i18n: ectx: (Loaded from F test)
en: ratio of variances
sl: razmerje med variancami

note: i18n: ectx: (Loaded from F test) <summary>
en: This test performs the F Test to compare two variances.
sl: Ta test opravi test F za primerjavo dveh varianc.

note: i18n: ectx: (Loaded from F test) <usage>
en: Select two samples from normal populations to compare the variances by the F test. For this test the samples need to be numeric vectors (see below for details).
sl: Izberite dva vzorca iz normalnih populacij za primerjavo varianc s testom F. Za ta test morajo biti vzorci numerični vektorji (za podrobnosti glejte spodaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from F test) <settings> <setting> (refers to element labelled "compare")
en: First sample (numeric vector).
sl: Prvi vzorec (numerični vektor).

note: i18n: ectx: (Loaded from F test) <settings> <setting> (refers to element labelled "against")
en: Second sample (numeric vector).
sl: Drugi vzorec (numerični vektor).

note: i18n: ectx: (Loaded from F test) <settings> <setting> (refers to element labelled "using test hypothesis")
en: Alternative hypothesis of the test.
sl: Alternativna hipoteza testa.

note: i18n: ectx: (Loaded from F test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Hypothesized ratio")
en: Defines the hypothesized ratio of the population variances.
sl: Določa hipotetično razmerje med variancami populacije.

note: i18n: ectx: (Loaded from F test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Confidence level")
en: Defines the confidence level of the interval (95% is typical).
sl: Določa raven zaupanja intervala (tipično 95%).

note: i18n: ectx: (F test) <dialog label="...">
en: F test
sl: F-preizkus

note: i18n: ectx: (F test) <dialog label="F test"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Hypothesized ratio
sl: Hipotetično razmerje

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Options"> <frame label="Compute confidence interval"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (F test) <dialog label="F test"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Confidence level
sl: Raven zaupanja

note: i18n: ectx: (Loaded from Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances)
en: Fligner-Killeen:med X^2 test statistic
sl: Fligner-Killeen: med X^2 testna statistika

note: i18n: ectx: (Loaded from Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances) <summary>
en: This test performs the Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances.
sl: Ta test izvaja Fligner-Killeen test homogenosti varianc.

note: i18n: ectx: (Loaded from Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances) <usage>
en: Select several numeric vectors to perform the Fligner-Killeen (median) test of the null that the variances in each of the samples are the same.
sl: Izberite več numeričnih vektorjev, da izvedete Fligner-Killeen (mediane) ničelni test, da so variance v vsakem od vzorcev enake.

note: i18n: ectx: (Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances) <dialog label="...">
en: Fligner-Killeen Test of Homogeneity of Variances
sl: Fligner-Killeenov test homogenosti varianc

note: i18n: ectx: (Loaded from Levene's Test) <summary>
en: This test performs the Levene's test for homogeneity of variance across groups.
sl: Ta test izvede Levenov za homogenost varianc med skupinami.

note: i18n: ectx: (Loaded from Levene's Test) <usage>
en: Select the response variable and the factor defining groups to test for homogeneity of variance across groups.
sl: Izberite odzivno spremenljivko in faktor, ki določa skupine, da testirate homogenost varianc med skupinami.

note: i18n: ectx: (Loaded from Levene's Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "response variable")
en: response variable (numeric vector).
sl: odzivno spremenljivko (numerični vektor).

note: i18n: ectx: (Loaded from Levene's Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "groups")
en: factor defining groups (factor).
sl: faktorja, ki določa skupine (faktor).

note: i18n: ectx: (Levene's Test) <dialog label="Levene's Test"> <varslot label="...">
en: response variable
sl: odzivna spremenljivka

note: i18n: ectx: (Levene's Test) <dialog label="Levene's Test"> <varslot label="...">
en: groups
sl: skupine

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test)
en: Continuity correction in normal approximation for p-value
sl: Popravek zveznosti pri normalnem približku p-vrednosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test)
en: Location Shift
sl: Zamik lokacije

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test)
en: Hypothesis
sl: Hipoteza

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test)
en: Confidence interval percent
sl: Odstotek intervala zaupanja

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test)
en: Confidence interval of difference
sl: Interval zaupanja razlike

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test)
en: Difference in Location
sl: Razlika v lokaciji

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <summary>
en: This test performs the Wilcoxon Rank Sum and Signed Rank Tests (the first is equivalent to the Mann-Whitney test).
sl: Ta test izvaja Wilcoxonove vsote rangov in test rangov predznakov (prvi je enakovreden Mann-Whitneyjevem testu).

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <usage>
en: Select a single vector (or paired test) to perform a Wilcoxon signed rank test on the null that the true distribution of x (or the difference between the paired vectors) is symmetric about 0 (or the specified location).
sl: Izberite en vektor (ali preskus parov), da izvedete Wilcoxon test predznakov ranga za ničelno hipotezo, da je prava porazdelitev x (ali razlika med uparjenimi vektorji) simetrična okrog 0 (ali določenemu mestu).

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <usage>
en: Select two vectors to perform a Wilcoxon rank sum test (equivalent to the Mann-Whitney test: see <link href="rkward://rhelp/wilcox.test"/> for details) on the null that the distributions of x and y differ (by 0 or the specified location shift).
sl: Izberite dva vektorja, da izvedete Wilcoxonov test vsote rangov (kar ustreza preskusu Mann-Whitney: glejte podrobnosti) za ničelno hipotezo, ki se porazdelitvi x in <link href="rkward://rhelp/wilcox.test"/> y razlikujeta (okrog 0 ali za določen premik lokacije).

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "using test hypothesis")
en: The alternative hypothesis. "greater" means that x is shifted to the right of y / of the location parameter.
sl: Alternativna hipoteza. "večje" pomeni, da se x premakne desno od y / parametra lokacije.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Paired test")
en: Check this for a paired test (Wilcoxon signed rank test of the difference between the two vectors).
sl: Preverite, ali gre za test v paru (Wilcoxonov test predznačenih rangov razlike med vektorjema).

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compute confidence interval")
en: Check this if you want the confidence interval to be computed/printed.
sl: Preverite to, če želite, da se izračuna/natisne interval zaupanja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Confidence level")
en: Confidence level of the printed confidence interval.
sl: Raven zaupanja natiskanega intervala zaupanja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location (shift) to test against (mu)")
en: The location / location shift to form the null hypothesis.
sl: Lokacija / lokacija premika za oblikovanje ničelne hipoteze.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compute exact p-value")
en: Should an exact p-value be computed? By default ("Automatic") an asymptomatic p-value is calculated if and only if you have less than 50 cases per group without binding when an exact test should be performed.
sl: Ali je treba izračunati natančno vrednost p? Privzeto ("Samodejno") se izračuna asimptomatska vrednost p, če in samo če imate manj kot 50 primerov na skupino brez vezave, ko je treba opraviti točni test.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Allow ties")
en: Check this option to compute an exact p-value even in the presence of ties.
sl: Potrdite to možnost, če želite izračunati točno vrednost p tudi v prisotnosti vezi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Apply continuity correction")
en: If checked a continuity correction in the normal approximation for the p-value is applied.
sl: Če je potrjeno, se izvede popravek zveznosti normalne aproksimacije vrednosti p.

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="...">
en: Wilcoxon/Mann-Whitney Test
sl: Wilcoxon/Mann-Whitneyev test

[ctx: compare against]
note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: against (optional)
sl: proti (neobvezno)

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Basic settings"> <radio label="using test hypothesis"> <option label="...">
en: First is less
sl: Najprej je manj

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Basic settings"> <checkbox label="...">
en: Paired test
sl: Preskus v paru

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Basic settings"> <saveobject label="...">
en: Save results to workspace
sl: Shrani rezultate v delovni prostor

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Location (shift) to test against (mu)
sl: Lokacija (pomika) za test proti (mu)

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: p-value options
sl: možnosti vrednosti p

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Options"> <frame label="p-value options"> <radio label="...">
en: Compute exact p-value
sl: Izračunaj točno vrednost p

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Options"> <frame label="p-value options"> <checkbox label="...">
en: Apply continuity correction
sl: Uporabi popravka zveznosti

note: i18n: ectx: (Wilcoxon/Mann-Whitney Test) <dialog label="Wilcoxon/Mann-Whitney Test"> <tab label="Options"> <frame label="p-value options"> <checkbox label="...">
en: Allow ties
sl: Dovoli vezi

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: Split each input variable by grouping factor(s)
sl: Razcepi vsako vhodno spremenljivko s faktorjem skupin

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: Convert nested list into flat list
sl: Pretvori vgnezden seznam v enostavni seznam

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: Object
sl: Predmet

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: we wrap each single call in a "try" statement to always continue on errors.
sl: vsak posamezen klic zavijemo v ukaz "try", da lahko še vedno nadaljujemo ob napakah.

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: mean
sl: povprečje

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: geometric mean
sl: geometrična sredina

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: interquantile mean
sl: medkvantilna srednja vrednost

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: harmonic mean
sl: harmonična srednja vrednost

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: median
sl: mediana

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: standard deviation
sl: standardna deviacija

[ctx: noun]
note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: sum
sl: vsota

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: product
sl: produkt

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="Dispersion"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: Median Absolute Deviation
sl: Mediana absolutne deviacije

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: total length (N)
sl: skupna dolžina (N)

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: number of NAs
sl: število NA-jev

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics)
en: Descriptive statistics
sl: Opisne statistike

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <summary>
en: Compute the most common descriptive statistics for one or more numeric vectors
sl: Izračun najpogostejših opisnih statističnih podatkov za enega ali več numeričnih vektorjev

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <usage>
en: Select one or more objects to analyse. For most types of analysis, the objects need to be numeric vectors. On the subsequent tabs/pages specify, which statistics you want computed (see below for details).
sl: Izberite enega ali več predmetov za analizo. Za večino vrst analize morajo biti predmeti numerični vektorji. Na spodnjih zavihku/straneh določite, katere statistike želite izračunati (za podrobnosti glejte spodaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <usage>
en: Each selected variable will be analysed independently of the others. NA values are excluded from the calculations.
sl: Vsaka izbrana spremenljivka bo analizirana neodvisno od drugih. Vrednosti NA so izključene iz izračunov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select one or more numeric vectors to analyse
sl: Izberite enega ali več numeričnih vektorjev za analizo

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "group by:")
en: Optionally select one or more grouping factors by which to split each input vector. The grouping factors have to be of the same length as the input vectors (and thus, all input vectors have to be of the same length, if using any grouping). If specifying more than one grouping factor, separate splits will be performed for each combination of values of the grouping factors.
sl: Neobvezno izberite enega ali več faktorjev združevanja, s katerimi lahko razcepite vsak vhodni vektor. Faktorji grupiranja morajo biti enake dolžine kot vhodni vektorji (in zato morajo biti vsi vhodni vektorji enake dolžine, če uporabljajo katero koli grupiranje). Če določite več kot en faktor grupiranja, bodo izvedeni ločeni razcepi za vsako kombinacijo vrednosti grupnih faktorjev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean")
en: Should the mean value be computed?
sl: Ali je treba izračunati povprečje?

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "Trim of mean")
en: Trim of the mean. See <link href="rkward://rhelp/mean"/>
sl: Izboljševanje povprečja. Glejte <link href="rkward://rhelp/mean"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "Geometric mean")
en: Should the geometric mean value be computed?
sl: Ali naj bo izračunana geometrijska sredina?

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "Interquantile mean")
en: Should the interquantile mean value be computed?
sl: Ali naj bo izračunana medkvantilna vrednost?

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "Standard deviation")
en: Compute the standard deviation?
sl: Naj se izračuna standardna deviacija?

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "Median")
en: Should the median value be computed?
sl: Ali naj bo izračunana mediana?

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "mad")
en: Compute the median absolute deviation, i.e., the (lo-/hi-) median of the absolute deviations from the median, and (by default) adjust by a factor for asymptotically normal consistency (see <link href="rkward://rhelp/mad"/>).
sl: Izračun absolutne deviacije od mediane, to je (lo-/hi-) mediano absolutnih odklonov od mediane in (privzeto) prilagojeno s faktorjem za asimptotično normalno konsistentnost (glejte <link href="rkward://rhelp/mad"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "Constant")
en: Scale factor to use when computing the median absolute deviation
sl: Faktor lestvice, ki ga je treba uporabiti pri računanju absolutne deviacije mediane

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "Treatment of even sample sizes")
en: How to treat even size samples: Average the two middle values, take the lower, or take the higher
sl: Kako obravnavati sodo velikost vzorcev: Povprečje dveh srednjih vrednosti, vzemite nižje ali vzemite višje

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "range")
en: Compute the range, i.e. lowest and highest value
sl: Izračunaj obseg, t.j. najnižjo in najvišjo vrednost

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "sum")
en: Compute the sum of all values
sl: Izračunaj vsoto vseh vrednosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "prod")
en: Compute the product of all values
sl: Izračunaj produkt vseh vrednosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Descriptive Statistics) <settings> <setting> (refers to element labelled "Length and NAs")
en: Count the total number of values, and the number of missing values (NAs)
sl: Preštej skupno število vrednosti in število manjkajočih vrednosti (NA)

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: group by:
sl: grupiraj po:

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Select variables"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Variables"> <checkbox label="...">
en: Save results to file
sl: Shrani rezultate v datoteko

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Select variables"> <browser label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Variables"> <browser label="...">
en: Name of the file
sl: Ime datoteke

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="...">
en: Mean Standard Deviation
sl: Povprečje standardne deviacije

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="Moments"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> [...] <radio label="Initial value"> <option label="..."
en: Mean
sl: Povprečje

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Mean Standard Deviation"> <spinbox label="...">
en: Trim of mean
sl: Izboljšava povprečja

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="Moments"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Mean Standard Deviation"> <checkbox label="...">
en: Geometric mean
sl: Geometrična sredina

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="Moments"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Mean Standard Deviation"> <checkbox label="...">
en: Interquantile mean
sl: Interkvantilno povprečje

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="Moments"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Mean Standard Deviation"> <checkbox label="...">
en: Harmonic mean
sl: Harmonična srednja vrednost

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Mean Standard Deviation"> <checkbox label="...">
en: Standard deviation
sl: Standardna deviacija

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="...">
en: Median, MAD
sl: Mediana, MAD

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="Quantile"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> [...] <radio label="Initial value"> <option label="...
en: Median
sl: Mediana

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Median, MAD"> <frame label="...">
en: Median Absolute Deviation (mad)
sl: Mediana absolutne deviacije (mad)

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="Dispersion"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Median, MAD"> <frame label="Median Absolute Deviation (mad)"> <sp
en: Constant
sl: Konstanta

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Median, MAD"> <frame label="Median Absolute Deviation (mad)"> <radio label="...">
en: Treatment of even sample sizes
sl: Obdelava sodih velikosti vzorcev

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> [...] <radio label="Treatment of even sample sizes"> <option label="...">
en: use lo-median
sl: uporabi spodnjo mediano

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> [...] <radio label="Treatment of even sample sizes"> <option label="...">
en: use average
sl: uporabi povprečje

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> [...] <radio label="Treatment of even sample sizes"> <option label="...">
en: use hi-median
sl: uporabi zgornjo mediano

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="...">
en: Range, Sum, Product and Length
sl: Obseg, vsota, zmnožek in dolžina

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Range, Sum, Product and Length"> <checkbox label="...">
en: range
sl: obseg

note: i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Range, Sum, Product and Length"> <checkbox label="...">
en: sum
sl: vsota

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="General"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Descriptive Statistics) <dialog label="Descriptive Statistics"> <tab label="Range, Sum, Product and Length"> <checkbox label="...">
en: Length and NAs
sl: Dolžina in NA-ji

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot)
en: Legend:
sl: Legenda:

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot) <summary>
en: Correlation Matrix Plot. On top the (absolute) value of the correlation is presented plus the result of the cor.test as stars. On bottom, the bivariate scatterplots are plotted with a fitted line. The graph and the code can be found at <link href="http://addictedtor.free.fr/graphiques/RGraphGallery.php?graph=137">R Graph Gallery (137) Correlation Matrix</link>, from where was adapted and formatted for RKWard.
sl: Izris matrike korelacije. Na vrhu je predstavljena (absolutna) vrednost korelacije in rezultat cor.testa kot zvezde. Na dnu so bivariate raztresenih grafikonov s črto napovedi. Grafikon in kodo lahko najdete na <link href="http://addictedtor.free.fr/graphiques/RGraphGallery.php?graph=137"> v galeriji R Graph (137) Matrica korelacije, od koder je bila prilagojena in oblikovana za RKWard.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot) <usage>
en: Choose one or more objects to be plotted. Choose the method to be used, how to treat missing values, what precision you want, and if you want to scale text.
sl: Izberite enega ali več predmetov, ki jih želite izrisati. Izberite način, ki ga želite uporabiti, kako ravnati z manjkajočimi vrednostmi, kakšno natančnost želite in če želite umeriti besedilo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select a data matrix or a numeric data frame or more than one variables from a data matrix
sl: Izbira matrike podatkov ali numeričnega data.frama ali več spremenljivk iz matrike podatkov

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Method")
en: Indicates which correlation coefficient (or covariance) is to be computed. One of "pearson", "kendall", or "spearman", can be used
sl: Označuje, kateri koeficient korelacije (ali kovariance) je treba izračunati. Uporabljen je lahko en izmed "pearson", "kendall" ali "spearman"

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude missing values")
en: Select how to treat missing values. If use is "whole cases" then missing values are handled by casewise deletion. If use has the value "pairwise" then the correlation between each pair of variables is computed using all complete pairs of observations on those variables. This can result in covariance or correlation matrices which are not positive semidefinite. "pairwise" only works with the "pearson" method for cov and var.
sl: Izberite, kako ravnati z manjkajočimi vrednostmi. Če želite uporabiti "celi primeri", se manjkajoče vrednosti obravnavajo z brisanjem od primera do primera. Če želite uporabiti vrednost "v paru", se korelacija med vsakim parom spremenljivk izračuna z uporabo vseh popolnih parov opazovanj teh spremenljivk. To lahko povzroči kovarianco ali matrike korelacij, ki niso pozitivno semidefinitne. Moznost "v paru" deluje le z metodo "pearson" za cov in var.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Precision (digits)")
en: Select how many digits after decimal point should be shown
sl: Izberite, koliko decimalk naj bo prikazano

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale text")
en: Select it if you want to scale text according to the (absolute) correlation value.
sl: Izberite ga, če želite besedilo prilagoditi glede na (absolutno) vrednost korelacije.

note: i18n: ectx: (Loaded from Correlation Matrix Plot) <related>
en: <link href="http://addictedtor.free.fr/graphiques/RGraphGallery.php?graph=137">R Graph Gallery (137) Correlation Matrix</link>
sl: <link href="http://addictedtor.free.fr/graphiques/RGraphGallery.php?graph=137">Galerija R grafov (137) matrika korelacije</link>

note: i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="Correlation Matrix Plot"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Precision (digits)
sl: Natančnost (decimalke)

note: i18n: i18n: Should text be scaled? i18n: ectx: (Correlation Matrix Plot) <dialog label="Correlation Matrix Plot"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Scale text
sl: Spremeni merilo besedila

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
sl: Ekipa RKWard

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Number of cases
sl: Število primerov

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Number of missing values
sl: Število manjkajočih vrednosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="extrema"> <checkbox label="...">
en: Minimum
sl: Najmanj

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="extrema"> <checkbox label="...">
en: Maximum
sl: Največ

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Minimum values
sl: Najmanjše vrednosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Maximum values
sl: Največje vrednosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Inter Quartile Range
sl: Inter-kvartilni obseg

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Quartiles
sl: Kvartili

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Quantiles
sl: Kvantili

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: robust statistics
sl: robustne statistike

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="Robust mean"> <checkbox label="...">
en: Trimmed Mean
sl: Obrezano povprečje

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Location Estimate
sl: Ocena lokacije

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Mad scale estimate
sl: Ocena mad lestvice

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Huber M-Estimator
sl: Cenilka Huber M

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: store results
sl: shrani rezultate

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Univariate statistics
sl: Univariatne statistike

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Proportion of trimmed values for trimmed mean
sl: Delež obrezanih vrednosti za obrezano povprečje

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Constant for the MAD estimation
sl: Konstanta za oceno MAD

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Winsorized values for Huber estimator
sl: Winsorizirana vrednosti za cenilko Huber

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Tolerance in Huber estimator
sl: Toleranca v cenilki Huber

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: Mu for Huber estimator
sl: Mu za cenilko Huber

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics)
en: S for Huber estimator
sl: S za cenilko Huber

note: i18n: ectx: (Loaded from Basic statistics) i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="M-Estimator"> <radio label="...">
en: Initial value
sl: Začetna vrednost

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="...">
en: Basic statistics
sl: Osnovna statistika

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="...">
en: Select variables
sl: Izberite spremenljivke

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Select variables"> <varslot label="...">
en: Variable
sl: Spremenljivka

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="...">
en: Statistics
sl: Statistika

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="...">
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="...">
en: Moments
sl: Momenti

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="...">
en: extrema
sl: ekstremi

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="extrema"> <spinbox label="...">
en: Number of minimum values displayed
sl: Število prikazanih najmanjših vrednosti

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="extrema"> <spinbox label="...">
en: Number of maximum values displayed
sl: Število prikazanih največjih vrednosti

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="...">
en: Quantile
sl: Kvantili

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="Quantile"> <checkbox label="...">
en: Interquartile Range
sl: Medkvartilni obseg

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="Quantile"> <checkbox label="...">
en: Quartile
sl: Kvartili

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Statistics"> <frame label="Quantile"> <spinbox label="...">
en: Other (eg : for deciles, enter 10)
sl: Drugo (npr. za decile vnesite 10)

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="...">
en: Robust statistics
sl: Robustna statistika

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="...">
en: Dispersion
sl: Razpršenost

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="...">
en: Robust mean
sl: Robustno povprečje

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="Robust mean"> <spinbox label="...">
en: Percentage of trimmed values
sl: Odstotek obrezanih vrednosti

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="...">
en: M-Estimator
sl: Cenilka M

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="M-Estimator"> <checkbox label="...">
en: Huber -M estimator (Require MASS Library)
sl: Cenilka Huber -M (zahteva knjižnico MASS)

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="M-Estimator"> <spinbox label="...">
en: Winsorize at 'k' sd
sl: Winsorizirana na 'k' sd

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="M-Estimator"> <checkbox label="...">
en: Custom Mu value
sl: Vrednost Mu po meri

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="M-Estimator"> <input label="...">
en: Enter your value
sl: Vnesite lastno vrednost

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="M-Estimator"> <checkbox label="...">
en: Custom s value
sl: Vrednost s po meri

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="M-Estimator"> <input label="...">
en: S value
sl: S-vrednost

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Robust statistics"> <frame label="M-Estimator"> <spinbox label="...">
en: Tolerance
sl: Toleranca

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Omit missing values
sl: Izpusti manjkajoče vrednosti

note: i18n: ectx: (Basic statistics) <dialog label="Basic statistics"> <tab label="Options"> <saveobject label="...">
en: Store results
sl: Shrani rezultate
