rkward - en to sl translation catalogue (122 entries)

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Data transformation and conversion
sl: Preoblikovanje in pretvorba podatkov

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Plugins for transforming, subsetting, recoding, etc. of data. Part of the official RKWard distribution
sl: Vtičniki za preoblikovanje, pod-množičenje, ponovno kodiranje itn. podatkov. Del uradne distribucije RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Generate random data
sl: Tvori naključne podatke

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="...">
en: Sort data
sl: Razvrsti podatke

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Subset data.frame
sl: Podmnožica data.frame

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data) i18n: ectx: (Recode categorical data) <title> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="...">
en: Recode categorical data
sl: Ponovno kodiraj kategorične podatke

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Data
sl: Podatki

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="...">
en: Generate random data (normal distribution)
sl: Tvori naključne podatke (normalna porazdelitev)

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <spinbox label="...">
en: mu (mean)
sl: mu (povprečje)

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <spinbox label="...">
en: sigma (standard deviation)
sl: sigma (standardni odklon)

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <spinbox label="...">
en: Length of generated sequence
sl: Dolžina tvorjenega zaporedja

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <saveobject label="...">
en: Save as
sl: Shrani kot

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Use as.character() as intermediate data format, to support adding and dropping levels
sl: Uporabite as.character() kot vmesno obliko podatkov za podporo dodajanju in opuščanju ravni

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Some input values were specified more than once:
sl: Nekatere vhodne vrednosti so bile določene več kot enkrat:

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Input variable
sl: Vhodna spremenljivka

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Output variable
sl: Izhodna spremenljivka

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Number of differences after recoding
sl: Število razlik po ponovnem kodiranju

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <summary>
en: Allows you to recode a vector with categorical data. This plugin also allows to recode vectors that are coded numerically, but this only makes sense for numeric vectors with only a limited number of unique values.
sl: Omogoča ponovno kodiranje vektorja s kategoričnimi podatki. Ta vtičnik omogoča tudi ponovno kodiranje vektorjev, ki so kodirani številsko, vendar je to smiselno le za numerične vektorje z le omejenim številom edinstvenih vrednosti.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <usage>
en: Select the vector to recode, and where to store the recoded data. Select the storage mode of the resulting data. Then, on the second tab, specify the recodings to make.
sl: Izberite vektor, ki ga želite ponovno kodirati, in kje shranjevanje ponovno kodiranih podatkov. Izberite način shranjevanja rezultatov. Nato na drugem zavihku določite ponovna kordiranja, ki jih želite opraviti.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Select variable to recode")
en: Select the vector to recode
sl: Izberite vektor za ponovno kodiranje

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to")
en: Select whether to overwrite/replace the input vector with the recoded data, or save to a different vector.
sl: Izberite, ali želite prepisati/zamenjati vnosni vektor s ponovno kodiranimi podatki ali shraniti na drug vektor.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to")
en: Pick a name (and optionally a container) for the recoded data.
sl: Izberite ime (in po želji vsebnik) za ponovno kodirane podatke.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data type after recoding")
en: Storage mode of the recoded data.
sl: Način hrambe ponovno kodiranih podatkov.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Show a preview of the recoding, as a table with two columns for old and new values. The preview is limited to the first 500 rows of data, for performance reasons.
sl: Prikažite predogled ponovnega kodiranja kot tabelo z dvema stolpcema za stare in nove vrednosti. Predogled je zaradi hitrosti delovanja omejen na prvih 500 vrstic podatkov.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Recodings")
en: The upper half of this tab allows you to specify recodings for individual input values. To add more recodings, click the "add/+"-button. To remove recodings, click the "remove/x"-button. For each recoding, select the following:
sl: Zgornja polovica tega zavihka vam omogoča, da določite ponovna kodiranja za posamezne vhodne vrednosti. Če želite dodati še več ponovnih kodiranj, kliknite gumb »dodaj/+«. Če želite odstraniti ponovna kodiranja, kliknite gumb »odstrani/x«. Za vsako ponovno kodiranje izberite naslednje:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Old values")
en: For each recoding to perform, first select the old value(s) to recode. This can be either NA/missing, or select non-NA value(s) on the left hand side, and add them to the values to be recoded by clicking the arrow-button. If several input values are to be replaced with one output value, you can select them all at once.
sl: Za vsako ponovno kodiranje, ki ga želite izvesti, najprej izberite stare vrednosti, ki jih želite ponovno kodirati. To je lahko NA/manjka ali izberite vrednosti ne-NA na levi strani in jih dodajte vrednostim, ki jih želite ponovno kodirati s klikom na puščico. Če želite zamenjati več vhodnih vrednosti z eno izhodno vrednostjo, jih lahko izberete vse hkrati.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "New value")
en: Enter the new value (or set it to be NA). For factors and character vectors, values will be quoted, automatically.
sl: Vnesite novo vrednost (ali nastavite, da bo NA). Za dejavnike in vektorje znakov bodo vrednosti samodejno v navednicah.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Any other values")
en: Any input values (including NAs) for which no recoding was specified, above, can either be left unchanged ("Copy"), or can be replaced with a specific value or NA.
sl: Vse vhodne vrednosti (vključno z NA), za katere zgoraj ni bilo določeno nobeno ponovno kodiranje, lahko ostanejo nespremenjene (»Kopiraj«) ali pa jih je mogoče nadomestiti z določeno vrednostjo ali NA.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <technical>
en: This plugin utilizes the <link href="rkward://component/rkward/level_select"/> and <link href="rkward://component/rkward/multi_input"/> embeddable plugins.
sl: Ta vtičnik uporablja vdelana vtičnika <link href="rkward://component/rkward/level_select"/> in <link href="rkward://component/rkward/multi_input"/> .

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="...">
en: Input and output variables
sl: Vhodne in izhodne spremenljivke

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <varslot label="...">
en: Select variable to recode
sl: Izberite spremenljivko za ponovno kodiranje

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="...">
en: Save to
sl: Shrani v

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="Save to"> <option label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Same object
sl: Isti predmet

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Other:
sl: Drugo:

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <saveobject label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <saveobject label="...">
en: Object to save to
sl: Predmet, v katerega želite shranjevati

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="...">
en: Data type after recoding
sl: Vrsta podatkov po ponovnem kodiranju

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Character
sl: Znak

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Factor
sl: Faktor

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Numeric
sl: Števila

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Logical
sl: Logično

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variabl
en: Preview
sl: Predogled

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="...">
en: Values
sl: Vrednosti

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="...">
en: Recodings
sl: Ponovna kodiranja

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <optioncolumn label="...">
en: Old value(s)
sl: Stare vrednosti

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <optioncolumn label="...">
en: New value(s)
sl: Nove vrednosti

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <radio label="...">
en: Old values
sl: Stare vrednosti

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="Old values"> <option label="...">
en: Select value(s):
sl: Izberite vrednosti:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <radio label="...">
en: New value
sl: Nova vrednost

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="New value"> <option label="...">
en: Value:
sl: Vrednost:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <text>
en: (Value will be quoted, automatically)
sl: (vrednost bo samodejno v navednicah)

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="...">
en: Any other values
sl: Vse druge vrednosti

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="Any other values"> <option label="...">
en: Copy
sl: Kopiraj

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="Any other values"> <option label="...">
en: Custom value:
sl: Vrednost po meri:

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <summary>
en: Sort data. Currently data.frames, or individual vectors can be sorted.
sl: Razvrsti podatke. Trenutno je mogoče razvrstiti predmete data.frame ali posamezne vektorje.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <usage>
en: Select the object to be sorted. For data.frames, also specify the column to sort by. By default the object to be sorted is replaced with the sorted variant, but you can also specify to save to a separate object.
sl: Izberite predmet, ki ga želite razvrščati. Za data.frame določite tudi stolpec, po kateri želite razvrstiti. Predmet, ki ga želite razvrščati, je privzeto zamenjan z razvrščeno različico, lahko pa tudi določite, da rezultat shranite v ločen predmet.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to be sorted")
en: The object to sort. If a data.frame editor window is currently active, the corresponding object name will be filled in as a default.
sl: Predmet, ki ga želite razvrstiti. Če je okno urejevalnika data.frame trenutno dejavno, bo ustrezno ime predmeta izpolnjeno kot privzeto.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sort by")
en: Only for data.frame objects. Select the column(s) to sort by.
sl: Samo za predmete data.frame. Izberite stolpce, ki jih želite razvrstiti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to")
en: Choose "Same object" (the default) to replace the object to be sorted with the sorted variant. If, instead, you want to keep the unsorted object, choose "Another object" to save the sorted object, separately.
sl: Izberite »Isti predmet« (privzeto), da zamenjate predmet, ki ga želite razvrstiti z razvrščeno različico. Če želite namesto tega obdržati nerazvrščeni predmet, izberite »Drug predmet« za shranjevanje razvrščenega predmeta posebej.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to")
en: Only, if you selected "Another object", above: Specify the object to save to.
sl: Samo če ste zgoraj izbrali »Drug predmet«: določite predmet, v katerega želite shraniti rezultat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Show a preview of the sorted data. The preview is limited to 200 rows and 50 columns of data, for performance reasons.
sl: Pokažite predogled razvrščenih podatkov. Predogled je zaradi hitrosti delovanja omejen na 200 vrstic in 50 stolpcev podatkov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sort order")
en: Sort in ascending or descending order.
sl: Razvrstite po naraščajočem ali padajočem vrstnem redu.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sort mode")
en: Allows to apply conversions, which may affect sort order (when sorting data.frames, this option is available for each column to sort by).
sl: Omogoča uporabo pretvorb, ki lahko vplivajo na vrstni red razvrščanja (pri razvrščanju predmetov data.frame je ta možnost na voljo za vsak stolpec za razvrščanje).

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Order")
en: When sorting data.frames, this option allows to reverse the global sort order for individual columns.
sl: Pri razvrščanju predmetov data.frame ta možnost omogoča, da obrnete globalni vrstni red razvrščanja za posamezne stolpce.

note: i18n: ectx: (Sort data)
en: Sorting this type of object is not supported in this plugin
sl: Razvrščanje te vrste predmetov ni podprto v tem vtičniku

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="...">
en: Basic settings
sl: Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: Object to be sorted
sl: Predmet, ki ga je treba razvrščati

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: Sort by
sl: Razvrsti po

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Another object
sl: Drug predmet

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="...">
en: Sort order
sl: Vrstni red razvrščanja

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="Sort order"> <option label="...">
en: Ascending
sl: Naraščajoče

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="Sort order"> <option label="...">
en: Descending
sl: Padajoče

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Sort mode
sl: Način razvrščanja

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort as is
sl: Razvrsti, kot je

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort as character
sl: Razvrsti kot znake

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort as number
sl: Razvrsti kot številke

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort by custom function:
sl: Razvrsti po funkciji po meri:

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <input label="...">
en: Function(_X_) to use for sorting
sl: Funkcija(_X_) za razvrščanje

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <checkbox label="...">
en: Reverse sort order
sl: Obratni vrstni red razvrščanja

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Object
sl: Predmet

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Order
sl: Vrstni red

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <title>
en: subset_dataframe
sl: podmnožica_dataframe

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <summary>
en: Select a subset of rows and / or columns of a data.frame
sl: Izberite podmnožico vrstic in / ali stolpcev data.frame

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <usage>
en: Select the data.frame to subset. Then specify rules to filter by rows / cases, and / or columns. A data.frame containing only the specified subset is saved to your workspace.
sl: Izberite data.frame za določitev podmnožice. Nato določite pravila za filtriranje po vrsticah/primerih in/ali stolpcih. Predmet data.frame, ki vsebuje samo določeno podmnožico, se shrani v vaš delovni prostor.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data (data.frame)")
en: Select the data.frame to subset.
sl: Izberite data.frame za določitev podmnožice.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview the resulting subset. Note that the preview is limited to the first 500 rows and 100 columns, for performance reasons.
sl: Predogled rezultatov podmnožice. Predogled je zaradi hitrosti delovanja omejen na prvih 500 vrstic in 100 stolpcev.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Filter by variable")
en: Select a column of the data.frame specifying the condition to filter cases on. Leave empty, if you do not want to filter on a column.
sl: Izberite stolpec data.frame, ki določa pogoj za filtriranje primerov. Če ne želite filtrirati v stolpcu, pustite prazno.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Keep cases matching rule")
en: Select the type of condition. Note that depending on the type of the filter variable, different options are available
sl: Izberite vrsto pogoja. Upoštevajte, da so glede na vrsto spremenljivke filtra na voljo različne možnosti

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Value (pasted as-is, use proper quoting!)")
en: The value to compare against (for condition types equal / not equal, and one of / not one of). Note that this will be pasted as R code, verbatim. This means, you can specify any valid R expression, including the name of another column of the data.frame. However, if you want to compare to fixed strings, you will have to make sure to quote these. E.g. 'c ("City A", "City B")'.
sl: Vrednost, ki jo je treba primerjati (za vrste pogojev enake / niso enake, in ena od / ni ena od). Upoštevajte, da bo to prilepljeno kot dobesedna koda R. To pomeni, da lahko določite poljuben veljaven izraz R, vključno z imenom drugega stolpca data.frame. Če pa želite primerjati s fiksnimi nizi, se morate prepričati, da jih podate v navednicah, npr. 'c ("Mesto A", "Mesto B")'.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Minimum (or empty)")
en: For comparing against ranges (condition types in between / not in between), minimum and / or maximum values can be specified. If either is omitted, only the other is checked (i.e. greater / smaller than). Note that this will be pasted as R code, verbatim. This means, you can specify any valid R expression, including the name of another column of the data.frame.
sl: Za primerjavo glede na obsege (vrste pogojev vmes / ne vmes), je mogoče določiti minimalne in/ali največje vrednosti. Če je katera koli izpuščena, se preveri le druga (t.j. večji/manjši kot). Upoštevajte, da bo to prilepljeno kot dobesedna koda R. To pomeni, da lahko določite poljuben veljaven izraz R, vključno z imenom drugega stolpca data.frame.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Included (>=)")
en: Whether the minimum value is contained in the range to check against (i.e. compare 'larger or equal (>=)').
sl: Ali je najmanjša vrednost v obsegu za preverjanje (t.j. primerjava 'večje ali enako (>=)').

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximum (or empty)")
en: See above. Maximum value.
sl: Glejte zgoraj. Največja vrednost.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Included (<=)")
en: Whether the maximum value is contained in the range to check against (i.e. compare 'smaller or equal (<=)').
sl: Ali je največja vrednost v obsegu za preverjanje (t.j. primerjava 'manjša ali enako (<=)').

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Expression (or empty)")
en: You can also filter rows / cases by a custom R expression. If using this in combination with filtering by a column (see above), both conditions are combined by logical 'and' (&). Leave empty, if you do not want to filter on a custom expression.
sl: Vrstice / primere lahko filtrirate tudi po izrazu R po meri. Če to uporabite v kombinaciji s filtriranjem s stolpcem (glejte zgoraj), sta oba pogoja združena z logičnim »in« (&). Če ne želite filtrirati po izrazu po meri, pustite prazno.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Only use a subset of variables")
en: Check this, if you want to remove some columns from the resulting data.frame. Otherwise, all columns will be included.
sl: Potrdite to možnost, če želite odstraniti nekaj stolpcev iz rezultatov data.frame. V nasprotnem primeru bodo vključeni vsi stolpci.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Selected variables")
en: Variables to include in the resulting data.frame
sl: Spremenljivke, ki jih je treba vključiti v rezultat data.frame

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="...">
en: Subset of data
sl: Podmnožica podatkov

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <varselector label="...">
en: Select data
sl: Izberite podatke

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <varslot label="...">
en: Data (data.frame)
sl: Podatki (data.frame)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="...">
en: Filter cases
sl: Filtriraj primere

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="...">
en: Filter rows by variable
sl: Filtriraj vrstice po spremenljivki

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <varslot label="...">
en: Filter by variable
sl: Filtriraj po spremenljivki

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <dropdown label="...">
en: Keep cases matching rule
sl: Ohrani primere, ki se ujemajo s pravilom

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is one of (%in%)
sl: je eden od (%in%)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is not one of (!%in%)
sl: ni eden od (!%in%)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is equal (==)
sl: je enako (==)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is not equal (!=)
sl: ni enako (!=)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is in between
sl: je med

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is not between
sl: ni med

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is TRUE
sl: je TRUE

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is FALSE
sl: je FALSE

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <input label="...">
en: Value (pasted as-is, use proper quoting!)
sl: Vrednost (prilepljeno kot-je, uporabite pravilno navajanje!)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <input label="...">
en: Minimum (or empty)
sl: Najmanjše (ali prazno)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <checkbox label="...">
en: Included (>=)
sl: Je vsebovano (>=)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <input label="...">
en: Maximum (or empty)
sl: Največja (ali prazno)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <checkbox label="...">
en: Included (<=)
sl: Je vsebovano (<=)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="...">
en: Filter rows by expression
sl: Filtriraj vrstice po izrazu

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by expression"> <input label="...">
en: Expression (or empty)
sl: Izraz (ali prazno)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="...">
en: Filter columns
sl: Filtriraj stolpce

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter columns"> <frame label="...">
en: Only use a subset of variables
sl: Uporabi samo podmnožico spremenljivk

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter columns"> <frame label="Only use a subset of variables"> <varslot label="...">
en: Selected variables
sl: Izbrane spremenljivke

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <saveobject label="...">
en: Save results to workspace
sl: Shrani rezultate v delovni prostor

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
sl: Ekipa RKWard
