rkward - en to sl translation catalogue (461 entries)

note: i18n: ectx: <about name="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Distributions
sl: Distribucije

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Distribution functions, plots, tests of (normal) distribution, central limit theorem. Part of the official RKWard distribution
sl: Distribucijske funkcije, grafikoni, preskusi (normalne) porazdelitve, centralni limitni izrek. Del uradne distribucije RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Shapiro-Wilk Normality Test) i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="...">
en: Shapiro-Wilk Normality Test
sl: Shapiro-Wilk test normalnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Anderson-Darling Normality Test) i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="...">
en: Anderson-Darling Normality Test
sl: Anderson-Darling test normalnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cramer-von Mises Normality Test) i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="...">
en: Cramer-von Mises Normality Test
sl: Cramer-von Mises test normalnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test) i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="...">
en: Pearson chi-square Normality Test
sl: Pearson hi-kvadrat test normalnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Shapiro-Wilk Normality Test)
en: Shapiro-Francia Normality Test
sl: Shapiro-Francia test normalnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test) <dialog label="...">
en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test
sl: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) test normalnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) i18n: ectx: (Jarque-Bera Normality Test) <dialog label="...">
en: Jarque-Bera Normality Test
sl: Jarque-Bera test normalnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <dialog label="...">
en: Beta distribution calculator
sl: Kalkulator beta distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Beta distribution
sl: Nariši porazdelitev beta

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Binomial distribution calculator
sl: Kalkulator binomske porazdelitve

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot binomial distribution
sl: Nariši binomsko porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <dialog label="...">
en: Cauchy distribution calculator
sl: Kalkulator Cauchyjeve distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Cauchy distribution
sl: Nariši Cauchyjevo porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <dialog label="...">
en: Chi-squared distribution calculator
sl: Kalkulator porazdelitve hi-kvadrata

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Chi-squared distribution
sl: Narisi porazdelitev hi-kvadrat

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Exponential distribution calculator) <dialog label="...">
en: Exponential distribution calculator
sl: Kalkulator eksponetne distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Exponential distribution
sl: Nariši eksponentne porazdelitve

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (F distribution calculator) <dialog label="...">
en: F distribution calculator
sl: Kalkulator porazdelitve F

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot F distribution
sl: Nariši porazdelitev F

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <dialog label="...">
en: Gamma distribution calculator
sl: Kalkulator distribucije gama

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Gamma distribution
sl: Nariši porazdelitev gama

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Geometric distribution calculator) <dialog label="...">
en: Geometric distribution calculator
sl: Kalkulator geometrijske distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Geometric distribution
sl: Nariši geometrijsko porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <dialog label="...">
en: Gumbel distribution calculator
sl: Kalkulator porazdelitve Gumbel

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <dialog label="...">
en: Hypergeometric distribution calculator
sl: Kalkulator hipergeometrične distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Hypergeometric distribution
sl: Nariši hipergeometrično porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Logistic distribution calculator) <dialog label="...">
en: Logistic distribution calculator
sl: Kalkulator logistične distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Logistic distribution
sl: Nariši logistično porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <dialog label="...">
en: Log Normal distribution calculator
sl: Kalkulator log normalne distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Log Normal distribution
sl: Nariši log normalno porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <dialog label="...">
en: Negative Binomial distribution calculator
sl: Kalkulator negativne binomske distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Negative Binomial distribution
sl: Nariši negativno binomsko porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <dialog label="...">
en: Normal distribution calculator
sl: Kalkulator normalne distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Normal distribution
sl: Nariši normalno porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Poisson distribution calculator) <dialog label="...">
en: Poisson distribution calculator
sl: Kalkulator Poissonove distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Poisson distribution
sl: Nariši Poissonovo porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <dialog label="...">
en: t distribution calculator
sl: Kalkulator distribucije t

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot t distribution
sl: Nariši porazdelitev t

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <dialog label="...">
en: Studentized Range (Tukey) distribution calculator
sl: Kalkulator distribucije Studentiziranega razpona (Tukey)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Studentized Range (Tukey) distribution
sl: Nariši distribucijo Studentiziranega razpona (Tukey)

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <dialog label="...">
en: Uniform distribution calculator
sl: Kalkulator enakomerne distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Uniform distribution
sl: Nariši enakomerno porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Weibull distribution calculator) <dialog label="...">
en: Weibull distribution calculator
sl: Kalkulator Weibullove distribucije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Weibull distribution
sl: Nariši Weibullovo porazdelitev

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <dialog label="...">
en: Wilcoxon Rank Sum distribution calculator
sl: Kalkulator distribucije Wilcoxonove vsote rankov

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Wilcoxon Rank Sum distribution
sl: Nariši porazdelitve Wilcoxonove vsote rankov

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Binomial CLT
sl: Binomni CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Geometric CLT
sl: Geometrijski CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Hypergeometric CLT
sl: Hipergeometrični CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Negative Binomial CLT
sl: Negativni binomni CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Poisson CLT
sl: Poissonov CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Wilcoxon CLT
sl: Wilcoxonov CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Chi-squared CLT
sl: Hi-kvadrat CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Exponential CLT
sl: Eksponencialni CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Gamma CLT
sl: Gama CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Logistic CLT
sl: Logistični CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Log Normal CLT
sl: Log normalni CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Normal CLT
sl: Normalni CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Uniform CLT
sl: Enakomerni CLT

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Distribution Analysis
sl: Analiza porazdelitve

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Univariate continuous distributions
sl: Univariatne zvezne distribucije

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Cauchy
sl: Cauchyjeva

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Chi-squared
sl: Hi-kvadrat

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Exponential
sl: Eksponentna

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Gamma
sl: Gama

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Logistic
sl: Logistična

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Log Normal
sl: Log normalna

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Normal
sl: Normalna

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Uniform
sl: Enakomerna

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Univariate discrete distributions
sl: Univariatne diskretne distribucije

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Binomial
sl: Binomska porazdelitev

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Geometric
sl: Geometrična

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Hypergeometric
sl: Hipergeometrična

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Negative Binomial
sl: Negativna binomska

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Wilcoxon Rank Sum
sl: Vilcoxonova vsota rankov

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator)
en: Beta distribution
sl: Distribucija beta

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Beta distribution.
sl: Zagotavlja kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote distribucije beta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape 1") i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape 2")
en: Parameter of the Beta distribution
sl: Parameter beta porazdelitve

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter (ncp)") i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter") i18n: ectx: (Plot Chi-s
en: Non-centrality parameter
sl: Parameter ne-centralnosti

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Shape 1
sl: Oblika 1

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Shape 2
sl: Oblika 2

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: non-centrality parameter (ncp)
sl: parameter ne-centralnosti (ncp)

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities)
en: Binomial distribution
sl: Binomska porazdelitev

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the binomial distribution.
sl: Zagotavlja kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote binomske porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <summary>
en: Note: For the binomial distribution, quantiles can be interpreted as number of successes in the given number of trials.
sl: Opomba: Za binomsko porazdelitev lahko kvantile razlagamo kot število uspehov v danem številu poskusov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Binomial trials") i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of trials")
en: Number of binomial trials
sl: Število binomskih preskušanj

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability, here.
sl: Verjetnost uspeha v vsakem poskusu. Upoštevajte, da ta nastavitev <b>ni</b> odvisna of nastavitev "logaritmov verjetnosti", to pomeni, da tukaj vedno določite navadno verjetnost.

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities)
en: Quantiles can be interpreted as number of successes in the given number of trials.
sl: Kvantile je mogoče razlagati kot število uspehov v danem številu poskusov.

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Binomial trials
sl: Binomski poskusi

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Probability of success
sl: Verjetnost uspeha

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <dialog label="...">
en: Binomial probabilities, quantiles, densities
sl: Binomske verjetnosti, kvantili, gostote

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator)
en: Cauchy distribution
sl: Cauchyjeva distribucija

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Cauchy distribution.
sl: Zagotavlja kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote Cauchyjeve porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location") i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter (median) of the Cauchy distribution
sl: Parameter lokacije (mediana) Cauchyjeve porazdelitve

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale") i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter of the Cauchy distribution
sl: Parameter lestvice Cauchyjeve porazdelitve

note: i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> [...] <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Logis
en: Location
sl: Mesto

note: i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> [...] <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Logis
en: Scale
sl: Umeri

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator)
en: Chi-squared distribution
sl: Porazdelitev hi-kvadrat

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Chi-squared (χ²) distribution.
sl: Zagotavlja kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote porazdelitve Hi-kvadrat (χ²).

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Student T probabilities) <snippets
en: Degrees of freedom
sl: Stopinje prostosti

note: i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Degrees of Freedom
sl: Stopnja značilnosti

note: i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: non-centrality parameter
sl: parameter ne-centralnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Beta Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_beta_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_beta_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Beta Parameters
sl: Parametri beta

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Beta Parameters"> <spinbox label="...">
en: Shape1 (a)
sl: Oblika1 (a)

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Beta Parameters"> <spinbox label="...">
en: Shape2 (b)
sl: Oblika2 (b)

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Beta to Normal
sl: Centralni limitni izrek: Beta v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Binomial Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_binomial_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_binomial_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Binomial Parameters
sl: Binomski parametri

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Binomial Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of trials
sl: Število poskusov

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot geometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <fr
en: Probability of success on each trial
sl: Verjetnost uspeha za vsak poizkus

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Binomial
sl: Binomska

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Binomial to Normal
sl: Centralni limitni izrek: binomska v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Chi squared Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_chi_squared_distribution"/>.
sl: Glejte pomoč RKWard na <link href="rkward://component/plot_chi_squared_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Chi squared Parameters
sl: Parametri hi-kvadrat

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Chi-Squared
sl: Hi-kvadrat

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Chi squared to Normal
sl: Centralni limitni izrek: Hi-kvadrat v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <summary> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <summary> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <su
en: Normal approximation to <label id="dist_name"/> Sample averages. Most of this help file is generic description of CLT plugins. Sample averages from a contending distribution (<label id="dist_name"/> here) are compared to a target Normal distribution. The comparison is made based on either histograms or distribution functions. For brevity, D will denote the contending distribution (<label id="dist_name"/> here).
sl: Normalna aproksimacija vzorčnemu povprečju <label id="dist_name"/>. Večina te datoteke pomoči je generični opis CLT vtičnikov. Povprečja vzorcev iz konkretne porazdelitve (<label id="dist_name"/> tukaj) se primerjajo s ciljno normalno porazdelitvijo. Primerjava temelji na histogramih ali porazdelitvenih funkcijah. D bo pomenila konkretno porazdelitev (<label id="dist_name"/> tukaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <usage>
en: Choose the <label id="dist_name"/> parameters, the sample sizes needed for CLT and a choice of function. The function specific options are provided in different tabs.
sl: Izberite parametre, velikosti vzorcev, ki so potrebna za <label id="dist_name"/> CLT, in izbiro funkcije. Določene možnosti funkcije so na voljo v različnih zavihkih.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Samples for Average") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelle
en: These many samples (nAvg) are used to calculate sample average. For a fixed value of the parameters, one would be interested in seeing how the distribution of the sample averages change as this number increases.
sl: Ti številni vzorci (nAvg) se uporabljajo za izračun vzorčnega povprečja. Za fiksno vrednost parametrov bi bilo zanimivo, kako se spreminjajo porazdelitve vzorčnih povprečij, ko se to število poveča.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Samples for distribution") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element la
en: These many sets-of-samples (nDist) are used to get some idea about the distribution of the sample averages. Each set provides an average. Then these averages are used to construct the 'Histogram' or the 'Distribution function'.
sl: Te številne množice vzorcev (nDist) se uporabljajo, da bi dobili nekaj idej o porazdelitvi vzorčnih povprečij. Vsaka množica ponuja povprečje. Potem se ta povprečja uporabljajo za konstruiranje "histograma" ali "porazdelitvene funkcije".

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to elemen
en: Choose one of 'Histogram' or 'Distribution function' to compare the distribution of the sample averages of D with that of Normal distribution.
sl: Izberite eno od funkcij "Histogram" ali "Porazdelitev" za primerjavo porazdelitev vzorčnega povprečja vzorcev D s povprečjem normalne porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Use normalised random variable") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to elem
en: Should the sample averages be normalised, by subtracting the mean, E(D), of D and dividing by the standard deviation, S(D)/sqrt(nAvg), where S(D) is the standard deviation of D? If done so, then the target Normal distribution is taken to be the standard one, that is, with mean 0 and variance 1. Otherwise the target distribution is Normal with the mean E(D) and standard deviation S(D)/sqrt(nAvg).
sl: Ali naj povprečje vzorcev normaliziramo, tako da odštejemo povprečne vrednosti E(D) D in delimo s standardno deviacijo S(D)/sqrt(nAvg), kjer je S(D) standardna deviacija D? Če to storimo, potem je ciljna standardna normalna porazdelitev, kar pomeni, da jenormalna s povprečjem 0 in varianco 1. V nasprotnem primeru je ciljna porazdelitev normalna s povprečjem E(D) in standardno deviacijo S(D)/sqrt(nAvg).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw normal curve") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled 
en: Should a Normal curve be drawn? For the case of 'Histogram', nDist random samples are drawn from the target Normal distribution and their density values are plotted.
sl: Ali je treba narisati normalno krivuljo? Pri "Histogramu" se nDist naključnih vzorcev črpa iz ciljne normalne porazdelitve in narisane so njihove vrednosti gostote verjetnosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of points/lines") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labell
en: Pointtype for the Normal curve.
sl: Pointtype za normalno krivuljo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Color") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Color") i18
en: Color of the Normal curve.
sl: Barva normalne krivulje.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot
en: Various plot options.
sl: Različne možnosti risanja grafov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview button.
sl: Gumb za predogled.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Histogram Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled 
en: The 'Frequency' checkbox is unavailable because, in this situation, drawing the histogram with <i>freq=TRUE</i> does not make sense. Also, since histogram is the main plot, 'Add to current plot' checkbox has also been disabled. See RKWard help on <link href="rkward://component/histogram_options"/> for other histogram centric details.
sl: Potrditveno polje "Frekvenca" ni na voljo, ker v tem primeru risanje histograma s <i>freq=TRUE</i> nima smisla. Ker je histogram glavna ploskev, je bilo tudi polje »Dodaj v trenutni grafikon« onemogočeno. Za druge informacije o <link href="rkward://component/histogram_options"/> možnostih histograma glejte pomoč RKWard.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting label="..."> (refers to element labelled "") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting label="..."> (refers to element la
en: Stepfunction options
sl: Možnosti stopničaste funkcije

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting label="Stepfunction options"> (refers to element labelled "") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting label="Stepfuncti
en: See the help on the <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> plugin. The 'Add to current plot' option is unavailable.
sl: Oglejte si pomoč na <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> vtičniku. Možnost "Dodaj v trenutni grafikon" ni na voljo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i1
en: Sample Averages
sl: Vzorčna povprečja

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snipp
en: Parameters
sl: Parametri

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyper
en: CLT Samples
sl: Vzorci CLT

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label=
en: Samples for Average
sl: Vzorci za povprečje

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label=
en: Samples for distribution
sl: Vzorci za distribucijo

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot bi
en: Choose type of function plot
sl: Izberite vrsto grafa funkcije

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type o
en: Histogram and Density
sl: Histogram in gostota

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type o
en: ECDF and Distribution
sl: ECDF in distribucija

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem:
en: Use normalised random variable
sl: Uporaba normalizirane naključne spremenljivke

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyper
en: Normal Curve Options
sl: Možnosti normalne krivulje

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Option
en: Draw normal curve
sl: Nariši normalno krivuljo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Option
en: Type of points/lines
sl: Vrsta točk/črt

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Individual points
sl: Posamezne točke

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Lines
sl: Črte

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Points connected by lines (both)
sl: Točke, povezane s črtami (obe)

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Points overlaid by lines
sl: Točke, prekrite s črtami

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Vertical lines (high-density)
sl: Navpične črte (velika gostota)

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Step-function on left edge
sl: Funkcija koraka na levem robu

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Step-function on right edge
sl: Korak-funkcija na desnem robu

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options">
en: Color
sl: Barva

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot bi
en: Plot Options
sl: Možnosti risanja

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from P
en: Preview
sl: Predogled

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Histogram"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Histogram"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyperge
en: Histogram Options
sl: Možnosti histograma

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n:
en: ECDF options
sl: Možnosti ECDF

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Exponential Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_exponential_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_exponential_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Exponential Parameters
sl: Eksponentni parametri

note: i18n: ectx: (Exponential distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Exponential probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n:
en: Rate
sl: Razmerje

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Exponential
sl: Eksponentna

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Exponential to Normal
sl: Centralni limitni izrek: eksponencialna v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "F Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_f_distribution"/>. For variance to exist we need the 'Denominator degrees of freedom' parameter to be greater than 4.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_f_distribution"/> . Za obstoj variance potrebujemo parameter "Stopinje prostosti imenovalca", ki je večji od 4.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: F Parameters
sl: Parametri F

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Numerator degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot F probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <s
en: Numerator degrees of freedom
sl: Stopinje prostosti števca

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Denominator degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot F probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> 
en: Denominator degrees of freedom
sl: Stopinje prostosti imenovalca

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: F to Normal
sl: Centralni limitni izrek: F v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Gamma Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_gamma_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_gamma_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Gamma Parameters
sl: Parametri gama

note: i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Weibull distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Pl
en: Shape
sl: Oblika

note: i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Gamma Parameters"> <spinbox label="...">
en: Rate (lambda) or 1/Scale
sl: Vrednost (lambda) ali 1/Lestvica

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Gamma
sl: Gama

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Gamma to Normal
sl: Centralni limitni izrek: gama v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Geometric Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_geometric_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_geometric_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Geometric Parameters
sl: Parametri geometrične

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Geometric
sl: Geometrična

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Geometric to Normal
sl: Centralni limitni izrek: geometrijska v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Hypergeometric Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_hypergeometric_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_hypergeometric_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Hypergeometric Parameters
sl: Parametri hipergeometrijske

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of white balls (m)
sl: Število belih krogel (m)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of black balls (n)
sl: Število črnih krogel (n)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of balls drawn (k)
sl: Število izbrisanih krogel (k)

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Hypergeometric
sl: Hipergeometrični

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal
sl: Centralni limitni izrek: hipergeometrična v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logistic Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_logistic_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_logistic_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Logistic Parameters
sl: Parametri logistične

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Logistic
sl: Logistična

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Logistic to Normal
sl: Centralni limitni izrek: logistična v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lognormal Parameters (in log-scale)")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_lognormal_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_lognormal_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Lognormal Parameters (in log-scale)
sl: Parametri lognormalne (v logaritemski lestvici)

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters (on log scale)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Poisson probabilities) <snippets> <snippet> 
en: Mean
sl: Povprečje

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters (on log scale)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snip
en: Standard deviation
sl: Standardna deviacija

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Lognormal
sl: Lognormalno

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Lognormal to Normal
sl: Centralni limitni izrek: lognormalno v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Negative Binomial Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_negbinomial_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_negbinomial_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Negative Binomial Parameters
sl: Negativni binomski parametri

note: i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <sni
en: Target number of successful trials
sl: Ciljno število uspešnih poskusov

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="...">
en: Dispersion
sl: Razpršenost

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> [...] <radio label="Type of Parametrization"> <option label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Centr
en: Success probability
sl: Verjetnost uspeha

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> [...] <radio label="Type of Parametrization"> <option label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Centr
en: Mean (mu)
sl: Povprečje (mu)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <radio label="...">
en: Type of Parametrization
sl: Vrsta parametrizacije

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Negative Binomial
sl: Negativna binomska

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal
sl: Centralni limitni izrek: negativna binomska v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Normal to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Normal Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_normal_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_normal_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Normal Parameters
sl: Parametri normalne

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Normal
sl: Normalna

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Normal to Normal
sl: Centralni limitni izrek: normalna v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Poisson Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_poisson_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_poisson_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Poisson Parameters
sl: Parametri Poissonove

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Poisson
sl: Poissonova

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Poisson to Normal
sl: Centralni limitni izrek: Poissonova v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: t to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "t Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_t_distribution"/>. For the variance to exist, the 'Degrees of freedom' parameter has to be greater than 2.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_t_distribution"/> . Da bi varianca obstajala, mora biti parameter "Stopinje prostosti" večji od 2.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: t to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: t Parameters
sl: Parametri t

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: t to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: t to Normal
sl: Centralni limitni izrek: t v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Uniform Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_uniform_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_uniform_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Uniform Parameters
sl: Parametri enakomerne

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Uniform Parameters"> <spinbox label="...">
en: Maximum
sl: Maksimum

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Uniform
sl: Enakomerna

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Uniform to Normal
sl: Centralni limitni izrek: enakomerna v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Weibull Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_weibull_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_weibull_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Weibull Parameters
sl: Parametri Weibollove

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Weibull
sl: Weibullova

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Weibull to Normal
sl: Centralni limitni izrek: Weibullova v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Wilcoxon Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_wilcoxon_distribution"/>.
sl: Glejte RKWard pomoč na <link href="rkward://component/plot_wilcoxon_distribution"/> .

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Wilcoxon Parameters
sl: Parametri Wilcoxonove

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Wilcoxon Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of Observations in first sample (m)
sl: Število opazovanj v prvem vzorcu (m)

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Wilcoxon Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of Observations in second sample (n)
sl: Število opazovanj v drugem vzorcu (n)

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Wilcoxon
sl: Wilcoxonova

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal
sl: Centralni limitni izrek: Wilcoxonova v normalno

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <captio
en: Generic settings
sl: Splošne nastavitve

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Mode") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Mode") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from C
en: Specify the quantity to be calculated (probabilities, densities, or quantiles), and the quantity given (probabilities or quantiles)
sl: Navedite količino, ki jo je treba izračunati (verjetnosti, gostote ali kvantili) in dano količino (verjetnosti ali kvantili)

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of quantiles") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of quantiles") i18n: ec
en: When calculating densities or probabilities, specify the number of evenly spaces quantiles to show. Alternatively, use the setting above.
sl: Pri izračunu gostote ali verjetnosti navedite število enakomerno razporejenih prikazov kvantilov. Sicer uporabite nastavitve zgoraj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Quantiles (optional)") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Quantiles (op
en: When calculating densities or probabilities, specify one or more quantiles. Alternatively, leave this empty to use the setting above, instead.
sl: Pri izračunu gostote ali verjetnosti navedite enega ali več kvantilov. Če te nastavitev ostanejo prazne, bodo uporabljene zgornje nastavitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of probabilities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of probabilities") 
en: When calculating quantiles, specify the number of evenly spaced probabilities (optionally logarithmic) to show. Alternatively, use the setting below.
sl: Pri izračunu kvantilov navedite eno ali več enakomerno razporejenih verjetnosti (izbirno logaritemskih) za prikaz. Alternativno lahko uporabite spodnje nastavitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Probabilities (optional)") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Probabili
en: When calculating quantiles, specify one or more probabilities, optionally logarithmic (see below). If this setting is left empty, the setting above is used, instead.
sl: Pri izračunu kvantilov navedite eno ali več verjetnosti, izbirno logaritemskih (glejte spodaj). Če ta nastavitev ostane prazna, bodo uporabljene zgornje nastavitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic probabilities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic probabilitie
en: When calculating probabilities, return these as log (p). When specifying probabilities, these are supplied as log (p).
sl: Pri izračunu verjetnosti jih vrnite kot log (p). Pri določanju verjetnosti so te dobavljene kot log (p).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic densities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic densities") i18n
en: When calculating densities, return these as log (d).
sl: Pri izračunu gostote jih vrnite kot log (d).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower tail") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower tail") i18n: ectx: (Loaded from L
en: If checked (the default) probabilities are P[X ≤ x]. Otherwise (upper tail) probabilities are P[X > x]
sl: Če je potrjeno (privzeto), so verjetnosti P[X ≤ x]. Sicer so (zgornji rep) verjetnosti P[X > x]

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded f
en: Show a preview of the result.
sl: Prikaži predogled rezultata.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <captio
en: Distribution specific settings
sl: Nastavitve specifične za distribucijo

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Lo
en: Select the desired mode of operation, then specify the values of interest. The input values (quantiles or probabilities) can be left empty, in which case a short sequence of evenly spaced values will be filled in, automatically.
sl: Izberite želeni način delovanja, nato pa določite želene vrednosti. Vhodne vrednosti (kvantile ali verjetnosti) lahko ostanejo prazne, v tem primeru bo samodejno prikazano kratko zaporedje enakomerno razporejenih vrednosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Mode
sl: Način

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate probabilities for given quantiles
sl: Izračun verjetnosti za dane kvantile

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate densities at given quantiles
sl: Izračun gostot pri danih kvantilih

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate quantiles for given probabilities
sl: Izračun kvantilov za dane verjetnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded f
en: Number of quantiles
sl: Število kvantilov

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded f
en: Number of probabilities
sl: Število verjetnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <sni
en: - or -
sl: - ali -

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from
en: Specify Quantiles (optional)
sl: Navedite kvantile (neobvezno)

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from
en: Specify Probabilities (optional)
sl: Navedite verjetnosti (neobvezno)

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Logarithmic probabilities
sl: Logaritamske verjetnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Logarithmic densities
sl: Logaritemske gostote

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Lower tail
sl: Spodnji rep

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator)
en: Exponential distribution
sl: Eksponentna porazdelitev

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Exponential distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote v eksponentne porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: Rate parameter λ (1/mean)
sl: Parameter hitrosti λ (1/povprečje)

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://component/rkward/gamma_probabilities"/> (of which the exponential distribution is a special case)
sl: <link href="rkward://component/rkward/gamma_probabilities"/> (od teh je eksponentna porazdelitev poseben primer)

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator)
en: F distribution
sl: Porazdelitev F

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the F distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote porazdelitve F.

note: i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Numerator degrees of Freedom
sl: Stopinje prostosti števca

note: i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Denominator degrees of Freedom
sl: Stopinje prostosti imenovalca

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator)
en: Gamma distribution
sl: Porazdelitev gama

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the gamma distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote porazdelitve gama.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape")
en: Shape parameter (k)
sl: Parameter oblike (k)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: Rate parameter β (inverse of scale parameter)
sl: Parameter hitrosti β (inverzni parameter lestvice)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://component/rkward/exponential_probabilities"/> (a special case of the gamma distribution with shape=1)
sl: <link href="rkward://component/rkward/exponential_probabilities"/> (poseben primer porazdelitve gama z obliko=1)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/GammaDist">R help on Gamma Distribution functions</link>
sl: <link href="rkward://rhelp/GammaDist">R pomoč za funkcije distribucije gama

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator)
en: Geometric distribution
sl: Geometrična porazdelitev

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Geometric distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote geometrične porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <summary>
en: Quantiles in the geometric distribution represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the first success.
sl: Kvantili v geometrični porazdelitvi predstavljajo število neuspehov v zaporedju Bernoullijevih poskusov pred prvim uspehom.

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "probability of success in each trial")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability,
sl: Verjetnost uspeha v vsakem poskusu. Upoštevajte, da to nastavitev <b>ne</b> vpliva nastavitev »logaritma verjetnosti«, kar pomeni, da je določa kar samo verjetnost,

note: i18n: ectx: (Geometric distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the first success.
sl: Kvantili predstavljajo število neuspehov v zaporedju Bernoullijevih poskusov pred prvim uspehom.

note: i18n: ectx: (Geometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: probability of success in each trial
sl: verjetnost uspeha v vsakem poizkusu

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator)
en: Gumbel distribution
sl: Gumbelova porazdelitev

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Gumbel distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote Gumbelove porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter.
sl: Parameter lokacije.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale") i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter.
sl: Parameter lestvičenja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/pgumgel">R help on the gumbel distribution functions from package FAdist</link>
sl: <link href="rkward://rhelp/pgumgel">R pomoč za funkcije Gumbelove porazdelitve iz paketa FAdist</link>

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator)
en: Hypergeometric distribution
sl: Hipergeometrična distribucija

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Hypergeometric distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote hipergeometrične porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of white balls drawn in k draws without replacement from an urn containing m white and n black balls.
sl: Kvantili predstavljajo število belih krogel, izbranih v k pobiranjih brez zamenjav iz urne, ki vsebuje m belih in n črnih kroglic.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "m (Number of white balls in the urn)") i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: m (Number of white balls in the urn)
sl: m (število belih kroglic v urni)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "n (Number of black balls in the urn)") i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: n (Number of black balls in the urn)
sl: n (število črnih kroglic v urni)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "k (Number of balls drawn from the urn)")
en: k (Number of draws from the urn)
sl: k (število izvlačenj iz urne)

note: i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: k (Number of balls drawn from the urn)
sl: k (število krogel izvlečenih iz urne)

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator)
en: Log Normal distribution
sl: Lognormalna distribucija

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Log-Normal distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote lognormalne porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "meanlog (mean on log scale)")
en: meanlog (mean of the distribution on the log scale)
sl: log povprečja (povprečje porazdelitve na logaritemski lestvici)

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "sdlog (standard deviation on log scale)")
en: sdlog (standard deviation of the distribution on the log scale)
sl: sdlog (standardna deviacija porazdelitve na logaritemski lestvici)

note: i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: meanlog (mean on log scale)
sl: povprečje logaritma (povprečje na lestvici logaritmov)

note: i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: sdlog (standard deviation on log scale)
sl: sdlog (standardna deviacija na logaritemski lestvici)

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator)
en: Logistic distribution
sl: Logistična distribucija

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the logistic distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote logistične porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter μ (corresponds to the mean).
sl: Parameter lokacije μ (ustreza povprečju).

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator)
en: Negative Binomial distribution
sl: Negativna binomska distribucija

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Negative Binomial distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote negativne binomske porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <summary>
en: Note: Quantiles represents the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the target number of successes is reached.
sl: Opomba: Kvantile predstavlja število neuspehov v zaporedju Bernoullijevih poskusov, preden dosežejo ciljno število uspehov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target number of successful trials")
en: Target number of successes. This need not be an integer.
sl: Ciljno število uspehov. Ni nujno, da je celo število.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success in each trial")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability.
sl: Verjetnost uspeha v vsakem poskusu. Upoštevajte, da te nastavitev <b>ne</b> vpliva nastavitev »logaritem verjetnosti«, kar pomeni, da vedno določite samo verjetnost.

note: i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the target number of successes is reached.
sl: Kvantili predstavljajo število neuspehov v zaporedju Bernoullijevih poskusov, preden dosežejo ciljno število uspehov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial") i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Probability of success in each trial
sl: Verjetnost uspeha pri vsakem poizkusu

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator)
en: Normal distribution
sl: Normalna distribucija

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Normal distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote normalne porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "mu (mean)")
en: Mean.
sl: Povprečje.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "sigma (standard deviation)")
en: Standard deviation.
sl: Standardna deviacija.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <related>
en: Various tests for normality of observed measures are available, for instance <link href="rkward://component/rkward/jb_test"/>.
sl: Različni testi za normalnost opazovanih vrednosti na primer <link href="rkward://component/rkward/jb_test"/>.

note: i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: mu (mean)
sl: mu (povprečje)

note: i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: sigma (standard deviation)
sl: sigma (standardna deviacija)

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Beta distribution.
sl: Grafikoni funkcije gostote in porazdelitvene funkcije za distribucijo Beta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape1 (a)")
en: shape1 parameter of the Beta distribution.
sl: parameter oblike 1 porazdelitve beta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape2 (b)")
en: shape2 parameter of the Beta distribution.
sl: parametra oblike 2 porazdelitve beta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter (ncp)")
en: Non-centrality parameter of the Beta distribution.
sl: Parameter necentralnosti porazdelitve beta.

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <snippets> <
en: Range
sl: Obseg

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbo
en: Lower quantile
sl: Spodnji kvantil

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbo
en: Upper quantile
sl: Zgornji kvantil

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Non-centrality parameter (ncp)
sl: Parameter necentralnosti (ncp)

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Beta probabilities
sl: Nariši verjetnosti beta

[ctx: Binomial distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities)
en: Binomial
sl: Binomska

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Binomial distribution.
sl: Gostota verjetnosti in porazdelitvena funkcija za binomsko distribucijo.

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <dialog label="...">
en: Plot binomial probabilities
sl: Nariši binomske verjetnosti

[ctx: Cauchy distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities)
en: Cauchy
sl: Cauchyjeva

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Cauchy distribution.
sl: Gostote verjetnosti in grafikoni porazdelitvene funkcije za Cauchyjevo distribucijo.

note: i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Cauchy probabilities
sl: Nariši Cauchyjeve verjetnosti

[ctx: Chi-square distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities)
en: Chi-square
sl: Hi-kvadrat

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Chi-squared distribution.
sl: Gostote verjetnosti in grafikoni porazdelitvene funkcije za distribucijo hi-kvadrat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter")
en: See R reference on Chi-squared distribution.
sl: Glej R sklic za porazdelitev hi-kvadrat.

note: i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Chi-squared probabilities
sl: Nariši verjetnosti hi-kvadrat

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from
en: Plot density function
sl: Narisi gostoto verjetnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from
en: Plot distribution
sl: Nariši distribucijo

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded fro
en: Logarithmic
sl: Logaritemska

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded fro
en: Lower Tail
sl: Spodnji rep

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabiliti
en: Check this box if log of the function values are to be plotted.
sl: Potrdite to polje, če želite narisati logaritem vrednosti funkcije.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower Tail") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower Tail") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities
en: This option is valid only for plotting the distribution function. Uncheck this box if the upper tail of the distribution function (P[X > x]) is to be plotted.
sl: Ta možnost velja le za risanje porazdelitvene funkcije. Počistite to polje, če želite izrisati zgornji rep porazdelitvene funkcije distribucije (P[X > x]).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <sni
en: Check this box for previewing the function plot. A new graphics window will pop up and it will be dynamically updated based on the choice of parameters. It may take a while for the window to show up. Sometimes, only an empty graphics device may get displayed, in which case, close the device (dev.off() or may be even graphics.off()), uncheck the box, wait for a while and try again. If it still persists, use only the "Submit" button to view the exported plot in the Output window.
sl: Potrdite to polje za predogled funkcije. Pojavilo se bo novo grafično okno in bo dinamično posodobljeno glede na izbiro parametrov. Morda bo trajalo nekaj časa, da se bo okno prikazalo. Včasih se lahko prikaže le prazna grafična naprava, v tem primeru zaprite napravo (dev.off() ali pa celo grafiko.off()), počistite polje, počakajte nekaj časa in poskusite znova. Če še vedno vztraja, uporabite samo gumb »Pošlji«, da si ogledate izvožen grafikon v izhodnem oknu.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabili
en: Various plotting parameter settings for the plot. See the help page of "Plot Options" for more details.
sl: Različne nastavitve parametrov za izris. Če želite več podrobnosti, si oglejte stran pomoči v "Možnosti risanja".

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <usa
en: Choose appropriate values for the various parameters of the distribution and select the type of function. The "Submit" button will export the plot to the "Output" window. To dynamically visualize the plot check the "Preview" box.
sl: Izberite ustrezne vrednosti za različne parametre porazdelitve in izberite vrsto funkcije. Gumb »Pošlji« izvozi grafikon v okno »Izhod«. Če želite dinamično ponazoriti prikaz, potrdite polje »Predogled«.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loa
en: Density Function, or
sl: Funkcija gostote verjetnosti ali

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loa
en: Distribution Function
sl: Porazdelitvena funkcija

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plo
en: Number of observations (points) for constructing the plot (n).
sl: Število opazovanj (točk) za risanje grafikona (n).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Smallest value at which the function is to be plotted.
sl: Najmanjša vrednost, pri kateri je treba risati funkcijo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Largest value at which the function is to be plotted. So, the function will be evaluated at 'n' equally spaced points between the lower quantile and the upper quantile (inclusive of end points).
sl: Največja vrednost, pri kateri je treba risati funkcijo. Funkcija bo torej ovrednotena na "n" enakomerno razporejenih točkah med spodnjim kvantilom in zgornjim kvantilom (vključno s končnimi točkami).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Largest value at which the function is to be plotted. Since this is a discrete distribution the function will be evaluated at all the integers between the lower quantile and the upper quantile (inclusive of the end points).
sl: Največja vrednost, pri kateri je treba risati funkcijo. Ker gre za diskretno porazdelitev, bo funkcija ovrednotena pri vseh celih številih med spodnjim kvantilom in zgornjim kvantilom (vključno s končnimi točkami).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from P
en: Number of Observations
sl: Število opažanj

[ctx: Exponential distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities)
en: Exponential
sl: Eksponentna

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Exponential distribution.
sl: Grafikoni gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije za eksponentno porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: See R reference on Exponential distribution.
sl: Glejte sklic R za eksponentno porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Plot Exponential probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Exponential probabilities
sl: Grafikon eksponentnih verjetnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the F distribution.
sl: Grafikoni gostote in porazdelitvene funkcije za porazdelitev F.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Numerator degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Denominator degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilit
en: See R reference on F distribution.
sl: Glejte R sklic za porazdelitev F.

note: i18n: ectx: (Plot F probabilities) <dialog label="...">
en: Plot F probabilities
sl: Grafikon verjetnosti F

[ctx: Gamma distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities)
en: Gamma
sl: Gama

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Gamma distribution.
sl: Grafikon gostote in porazdelitvene funkcije za porazdelitev gama.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape") i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate (lambda) or 1/Scale")
en: See R reference on Gamma distribution.
sl: Glejte R sklic za distribucijo gama.

note: i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Gamma probabilities
sl: Nariši verjetnosti gama

[ctx: Geometric distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities)
en: Geometric
sl: Geometrična

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Geometric distribution.
sl: Grafikoni gostote verjetnosti in porazdelitve funkcije za geometrijsko porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial")
en: See R reference on Geometric distribution.
sl: Glejte sklic R za geometrijsko porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Plot geometric probabilities) <dialog label="...">
en: Plot geometric probabilities
sl: Nariši geometrijske verjetnosti

[ctx: Hypergeometric distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities)
en: Hypergeometric
sl: Hipergeometrični

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Hypergeometric distribution.
sl: Grafikoni gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije za hipergeometrično porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of white balls (m)") i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of black balls (n)") i18n: ectx: (Loaded from
en: See R reference on Hypergeometric distribution.
sl: Glejte R sklic za hipergeometrično porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="...">
en: Upper quantile (at most k)
sl: Zgornji kvantili (največ k)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <dialog label="...">
en: Plot hypergeometric probabilities
sl: Nariši hipergeometrične verjetnosti

[ctx: Logistic distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities)
en: Logistic
sl: Logistična

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Logistic distribution.
sl: Gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije za logistično porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location") i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: See R reference on Logistic distribution.
sl: Glejte R sklic za logistično porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Plot Logistic probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Logistic probabilities
sl: Nariši logistične verjetnosti

[ctx: Log-Normal distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities)
en: Log-Normal
sl: Log-normalna

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Lognormal distribution.
sl: Grafikoni gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije lognormalne porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean") i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Standard deviation")
en: See R reference on Lognormal distribution.
sl: Glejte R sklic za lognormalno porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Parameters (on log scale)
sl: Parametri (na logaritemski lestvici)

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Lognormal probabilities
sl: Nariši lognormalne verjetnosti

[ctx: Negative Binomial distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities)
en: Negative Binomial
sl: Negativna binomska

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Negative Binomial distribution.
sl: Grafikoni gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije za negativno binomsko porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target number of successful trials")
en: This is the <i>size</i> parameter when the 'probability' form of the parametrization is used. This is always a non-negative integer. See R reference on Negative Binomial distribution.
sl: To je parameter <i>velikosti,</i> ko se uporabi oblika "verjetnosti" parametrizacije. To je vedno ne-negativno število. Glejte sklic R negativne binomske porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Dispersion (Size)")
en: This is the <i>size</i> parameter when the 'mu' form of the parametrization is used. This is a non-negative real number. See R reference on Negative Binomial distribution.
sl: To je parameter <i>velikosti,</i> ko se uporabi oblika "mu" parametrizacije. To je ne-negativno realno število. Glejte sklic R negativne binomske porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial") i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean (alternate parameter, mu)")
en: See R reference on Negative Binomial distribution.
sl: Glejte sklic R negativne binomske porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of Parametrization")
en: The type of the parametrization to be used. See R reference on Negative Binomial distribution.
sl: Vrsta parametrizacije, ki jo je treba uporabiti. Glejte sklic R negativne binomske porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Dispersion (Size)
sl: Disperzija (velikost)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Mean (alternate parameter, mu)
sl: Povprečje (nadomestni parameter, mu)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <dialog label="...">
en: Plot negative binomial probabilities
sl: Nariši negativne binomske verjetnosti

[ctx: Normal distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities)
en: Normal
sl: Normalna

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Normal distribution.
sl: Grafikoni gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije za normalno porazdelitev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean") i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Standard deviation")
en: See R reference on Normal distribution.
sl: Glejte sklic R normalne porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Normal probabilities
sl: Nariši normalne verjetnosti

[ctx: Poisson distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities)
en: Poisson
sl: Poissonova

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Poisson distribution.
sl: Grafikoni gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije Poissonove distribucije.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean")
en: See R reference on Poisson distribution.
sl: Glej R sklic Poissonove distribucije.

note: i18n: ectx: (Plot Poisson probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Poisson probabilities
sl: Nariši Poissonove verjetnosti

[ctx: t distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities)
en: Student t
sl: Studentov t

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the t distribution.
sl: Grafikon gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije za porazdelitev t.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter")
en: See R reference on t distribution.
sl: Glejte sklic R porazdelitve t.

note: i18n: ectx: (Plot Student T probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Student T probabilities
sl: Nariši Studentove T verjetnosti

[ctx: Tukey distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities)
en: Studentized Range (Tukey)
sl: Studentizirani obseg (Tukey)

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <summary>
en: Distribution function plot for the Studentized Range (Tukey) distribution.
sl: Grafikon porazdelitvene funkcije za Studentiziran razpon (Tukey).

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <dialog label="Plot Studentized Range (Tukey) probabilities"> <text>
en: Only the distribution function can be plotted for the Tukey distribution.
sl: Za Tukeyjevo distribucijo je mogoče narisati samo porazdelitveno funkcijo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of observations") i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of observations")
en: Number of independent observations whose range to consider.
sl: Število neodvisnih opazovanj, katerih razpon naj se upošteva.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom for standard deviation estimate") i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "
en: Degrees of freedom for the (independent sample) estimate of standard deviation.
sl: Stopinje prostosti za (neodvisni vzorec) oceno standardne deviacije.

note: i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of observations
sl: Število opažanj

note: i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Degrees of freedom for standard deviation estimate
sl: Stopinje prostosti za oceno standardne deviacije

note: i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Studentized Range (Tukey) probabilities
sl: Nariši Studentiziran razpon (Tukey) verjetnosti

[ctx: Uniform distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities)
en: Uniform
sl: Enakomerna

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Uniform distribution.
sl: Grafikoni gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije za enakomerno distribucijo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Minimum") i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximum")
en: See R reference on Uniform distribution.
sl: Glejte R sklic enakomerne porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Uniform probabilities
sl: Nariši enakomerne verjetnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Weibull distribution.
sl: Grafikon gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije za Weibullovo distribucijo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape") i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: See R reference on Weibull distribution.
sl: Glejte R sklic za Weibullovo distribucijo.

note: i18n: ectx: (Plot Weibull probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Weibull probabilities
sl: Nariši Weibullove verjetnosti

[ctx: Wilcoxon Rank Sum distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities)
en: Wilcoxon Rank Sum
sl: Vsota Wilcoxonovega ranka

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Wilcoxon distribution.
sl: Grafikon gostote verjetnosti in porazdelitvene funkcije Wilcoxonove distribucije.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations in first sample (m)") i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of
en: See R reference on Wilcoxon distribution.
sl: Glejte R sklic za Wilcoxonovo distribucijo.

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="...">
en: Upper quantile (at most m*n)
sl: Zgornji kvantil (največ m*n)

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities
sl: Nariši vsoto Wilcoxonovoh rankov statistične verjetnosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator)
en: Poisson distribution
sl: Poissonova distribucija

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Poisson distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote Poissonove porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Poisson distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of events observed in a specified region (e.g. a fixed number of trials, or a fixed period of time), where λ (lambda) is the expected (mean) number of such events.
sl: Kvantili predstavljajo število dogodkov, opaženih v določeni regiji (npr. fiksno število preizkusov ali fiksno časovno obdobje), kjer je λ (lambda) pričakovano število (povprečje) takšnih dogodkov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "λ (Lambda)")
en: The expected (mean) number of events in the region of interest.
sl: Pričakovano število (povprečje) dogodkov v regiji interesa.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator)
en: t distribution
sl: porazdelitev t

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the <i>t</i> distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote verjetnosti distribucije <i>t</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of Freedom")
en: Degrees of freedom.
sl: Stopinje prostosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter")
en: Non-centrality parameter.
sl: Parameter necentralnosti.

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Norm
en: Select Variables
sl: Izberite spremenljivke

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: 
en: variable(s):
sl: spremenljivke:

note: i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text> i18n: ectx: (Pearson chi-square No
en: Note: Objects must have at least 8 values
sl: Opomba: Predmeti morajo imeti vsaj 8 vrednosti

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Norm
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mise
en: Show Length and NAs
sl: Pokaži dolžino in NA-je

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <summary>
en: This plugin calculates a Jarque-Bera chi-squared statistic for a variable x and tests against the null hypothesis of normality.
sl: Ta vtičnik izračuna Jarque-Bera hi-kvadrat statistiko za spremenljivko x in preskuse proti ničelni hipotezi normalnosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <usage>
en: Select one or more numeric variables to test against normality. An individual test is run for each one of them. The output consists of the JB chi-squared statistic with 2 degrees of freedom and its correspondent p-value.  The statistic's distribution is asymptotic, so this test performs better when working with big samples.
sl: Izberite eno ali več številčnih spremenljivk, ki jih želite preizkusiti glede na normalnost. Posamezen test se izvaja za vsakega od njih. Izhod je sestavljen iz statistike JB hi-kvadrat z 2 stopinjama prostosti in njenop-vrednostjo.  Porazdelitev statistike je asimptotična, zato ta test bolje deluje pri delu z velikimi vzorci.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <usage>
en: Make sure the data does not contain NAs or, if so, that the 'Exclude NAs' option is checked, as neglecting this will usually prevent the test from succeeding.
sl: Prepričajte se, da podatki ne vsebujejo NA-jev, ali, če je tako, da je možnost "Izključi NA" potrjena, saj bo zanemarjanje tega običajno preprečilo uspeh preskusa.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select the data to be computed (one or more variables). The vectors need to be numeric and can be of different length.
sl: Izberite podatke, ki jih želite izračunati (ena ali več spremenljivk). Vektorji morajo biti številski in so lahko različne dolžine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show Length and NAs")
en: Select if you want to include the number of observations and NAs in the output. (Default: YES)
sl: Izberite, če želite v izhod vključiti število opazovanj in NA-jev. (Privzeto: DA)

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude NAs")
en: Select if your data has missing values. The NAs are then omitted when performing the test. (Default: YES)
sl: Izberite, ali podatki vsebujejo manjkajoče vrednosti. Pri izvajanju testa se prezrejo NA-ji. (Privzeto: DA)

note: i18n: ectx: (Jarque-Bera Normality Test) <dialog label="Jarque-Bera Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Exclude NAs
sl: Izključite NA-je

note: i18n: ectx: (Loaded from Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test)
en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality test
sl: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) test normalnosti

note: i18n: ectx: (Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test) <dialog label="Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have at least 5 values
sl: Opomba: Predmeti morajo imeti vsaj 5 vrednosti

note: i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test)
en: number of classes
sl: število razredov

note: i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test)
en: degrees of freedom
sl: stopinje prostosti

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: p-value from chi^2-distribution from
sl: p-vrednost iz hi^2-porazdelitve

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="p-value from chi^2-distribution from"> <option label="...">
en: n.classes-3 degrees of freedom
sl: n.razredi-3 stopinje prostosti

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="p-value from chi^2-distribution from"> <option label="...">
en: n.classes-1 degrees of freedom
sl: n.razredi-1 stopinje prostosti

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have between 5 and 5000 values
sl: Opomba: Predmeti morajo imeti od 5 do 5000 vrednosti

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have between 3 and 5000 values
sl: Opomba: Predmeti morajo imeti med 3 in 5000 vrednostmi

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator)
en: Studentized Range (Tukey) distribution
sl: Distribucija Studentiziranega razpona (Tukey)

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles in the Standardized Range (Tukey) distribution. Calculating densities is not supported by this plugin.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile za porazdelitve standardiziranega razpona (Tukey). Ta vtičnik ne podpira izračuna gostote verjetnosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <summary>
en: Quantiles are the ratio between the observed range in the given number of observations, and the standard deviation estimate (based on given number of degrees of freedom) of an independent sample.
sl: Kvantili so razmerje med opazovanim območjem v danem številu opazovanj in oceno stadardne deviacije (na podlagi danega števila stopinj prostosti) neodvisnega vzorca.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator)
en: Uniform distribution
sl: Enakomerna porazdelitev

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Uniform distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote verjetnosti enakomerne porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Lower limit of the distribution")
en: Lower limit.
sl: Spodnja meja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Upper limit of the distribution")
en: Upper limit.
sl: Zgornja meja.

note: i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Lower limit of the distribution
sl: Spodnja meja porazdelitve

note: i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Upper limit of the distribution
sl: Zgornja meja porazdelitve

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator)
en: Weibull distribution
sl: Weibullova distribucija

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Weibull distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote Weibullove distribucije.

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape")
en: Shape parameter (k).
sl: Parameter oblike (k).

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter (λ).
sl: Parameter lestvice (λ).

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator)
en: Wilcoxon Rank Sum distribution
sl: Distribucija vsot Wilcoxonovih rankov

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Wilcoxon distribution.
sl: Kalkulator za verjetnosti, kvantile in gostote verjetnosti Wilcoxonove porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator)
en: Quantiles correspond to the value of the Wilcoxon Rank Sum statistic, i.e. the number of pairs from sample x and y, for which y[j] is not greater than x[i].
sl: Kvantili ustrezajo vrednosti statistike vsote Wilcoxonovih rankov, to je število parov iz vzorca x in y, za katere y[j] ni večje od x[i].

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "m (Numbers of observations in the first sample)") i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: m (Numbers of observations in the first sample)
sl: m (Število opazovanj v prvem vzorcu)

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "n (Numbers of observations in the second sample)") i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: n (Numbers of observations in the second sample)
sl: n (Število opazovanj v drugem vzorcu)

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
sl: Ekipa RKWard
