rkward - en to sl translation catalogue (394 entries)

note: i18n: ectx: (Level selector) <dialog label="...">
en: Level selector
sl: Izbirnik ravni

note: i18n: ectx: (Level selector) <dialog label="Level selector"> <text>
en: Note: Some values were cut off.
sl: Opomba: Nekatere vrednosti so bile odrezane.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <summary>
en: Generic plugin to limit a single numeric vector to the n largest / smallest values. This plugin is designed to be embedded into other plugins.
sl: Generični vtičnik za omejitev enega številskega vektorja na n največjih / najmanjših vrednosti. Ta vtičnik je načrtovan za uporabo v drugih vtičnikih.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <usage>
en: Specify the desired length cutoff and sorting. Note that the result is always sorted, with the sum of remainder values appended at the end.
sl: Določite želeno dolžino obreza in razvrščanje. Upoštevajte, da je rezultat vedno razvrščen s priloženo vsoto preostalih vrednosti na koncu.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Limit")
en: Maximum number of regular groups to display. One additional group "others" will be displayed, if appropriate.
sl: Največje število regularnih skupin za prikaz. Če je primerno, bo prikazana še ena dodatna skupina »drugo«.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sorting")
en: Should the largest or the lowest values be kept? For most purposes, you will want to keep the largest values.
sl: Ali je treba obdržati največje ali najmanjše vrednosti? Za večino namenov boste želeli ohraniti največje vrednosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add remainder category")
en: Should a category be added for the remaining value (those which have been cut off)? Note: This will always be appended to the end of the vector.
sl: Ali je treba dodati kategorijo za preostale vrednosti (tiste, ki so bile odrezane)? Opomba: To bo vedno priloženo do konca vektorja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Statistic")
en: Statistic to use for summarizing the cut off values.
sl: Statistični podatki za povzemanje odrezanih vrednosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom statistic (as function of x)")
en: If you chose to use a custom statistic for summarizing the cut off values, specify it, here, as a function of <em>x</em>.
sl: Če ste se odločili uporabiti statistiko po meri za povzemanje obrezanih vrednosti, jo tukaj navedite kot funkcijo <em>x</em>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Remainder category label")
en: Label to use for the "others" category. Note: If your data is not labeled, emptying this field will sometimes be preferable.
sl: Oznaka za uporabo za kategorijo "drugi". Opomba: Če vaši podatki niso označeni, bo včasih primerneje to polje izprazniti.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from D
en: General users may skip this section of help, this is primarily for developers.
sl: Običajni uporabniki lahko preskočijo ta razdelek pomoči, to je predvsem za razvijalce.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical> i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: The generated code is available from <i>code.calculate</i>.
sl: Ustvarjena koda je na voljo iz <i>code.calculate</i>.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: The following external properties are provided for use in the embedding plugin.
sl: Naslednje zunanje lastnosti so na voljo za uporabo v vstavilnem vtičniku.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: <i>invar</i>: Symbol name of the input variable to be limited. Defaults to 'x'.
sl: <i>invar</i>: Ime simbola vhodne spremenljivke, ki jo je treba omejiti. Privzeta vrednosti je 'x'.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: <i>outvar</i>: Symbol name to use for the output variable (the limited vector). May be identical to <i>invar</i>. Defaults to 'x'.
sl: <i>outvar</i>: Ime simbola za uporabo za izhodno spremenljivko (omejen vektor). Lahko je enaka <i>invar</i>. Privzeta vrednost je 'x'.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: <i>parameters</i>: This property will be set to a string describing the limitation options, suitable for pasting into the <i>parameters</i> argument of <b>rk.header()</b>.
sl: <i>parametri</i>: Ta lastnost bo nastavljena na niz, ki opisuje možnosti omejitve primerne za lepljenje  <i>parametrov</i> v argument <b>rk.header()</b>.

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="...">
en: Limit Vector Length
sl: Omejite dolžino vektorja

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <spinbox label="...">
en: Limit
sl: Meja

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <radio label="...">
en: Sorting
sl: Razvrščanje

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <radio label="Sorting"> <option label="...">
en: Keep smallest values
sl: Ohrani najmanjše vrednosti

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <radio label="Sorting"> <option label="...">
en: Keep largest values
sl: Ohrani največje vrednosti

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="...">
en: Add remainder category
sl: Dodaj preostalo kategorijo

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="...">
en: Statistic
sl: Statistika

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="Statistic"> <option label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Sum
sl: Vsota

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Mean
sl: Srednja vrednost

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="Statistic"> <option label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Other:
sl: Drugo:

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <input label="...">
en: Custom statistic (as function of x)
sl: Statistika po meri (kot funkcija x)

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <input label="...">
en: Remainder category label
sl: Oznaka kategorije »Preostalo«

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <summary>
en: Generic tabulation plugin (single outcome vector). This plugin is designed to be embedded into other plugins.
sl: Generični tabulacijski vtičnik (enojni vektor izida). Ta vtičnik je načrtovan za vdelano v druge vtičnike.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <usage>
en: Allows to tabulate frequencies, or aggregate a single variable, by the levels of one or more grouping variables.
sl: Omogoča tabeliranje frekvenc ali združevanje ene spremenljivke z ravnmi ene ali več spremenljivk grupiranja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <settings> <setting> (refers to element labelled "Grouping factors")
en: Select the grouping variables. Often, these will be factors. The levels of each grouping variable will be crossed.
sl: Izberite spremenljivke grupiranja. Pogosto bodo to faktorji. Ravni vsake spremenljivke združevanja bodo križane.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <settings> <setting> (refers to element labelled "Statistic")
en: Type of tabulation / statistic to compute. This can be frequency of occurrence, or a function of a separate vector.
sl: Vrsta tabulacije / statistike za računanje. To je lahko frekvenca pojavljanja ali funkcija ločenega vektorja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <settings> <setting> (refers to element labelled "Values")
en: When computing a statistic other than frequency, specify the vector containing the underlying data, here.
sl: Pri računanju statistike, ki ni frekvenca, tukaj navedite vektor, ki vsebuje podatke, ki se nanašajo nanje.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom statistic")
en: When the statistic is set to "Other:", this allows you to specify an arbitrary function to compute the statistic. The function may take a vector (a sub-group of the variable selected above) as parameter "x", and must return a single numeric value. Typical examples are "mean(x)" or "sd(x)".
sl: Ko je statistika nastavljena na "Drugo:", vam to omogoča, da določite poljubno funkcijo za izračun statistike. Funkcija lahko vzame vektor (ali podskupino zgoraj izbrane spremenljivke) kot parameter "x", in mora vrniti eno samo številčno vrednost. Tipični primeri so "mean(x)" ali "sd(x)".

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <related>
en: <link href="rkward://component/crosstab"/> and
sl: <link href="rkward://component/crosstab"/> in

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <related>
en: <link href="rkward://component/crosstab_multi"/> for tabulation of frequencies across many variables.
sl: <link href="rkward://component/crosstab_multi"/> za tabulacijo frekvenc več spremenljivk.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: The following external properties are provided for use in the embedding plugin:
sl: Naslednje zunanje lastnosti so na voljo za uporabo v vloženem vtičniku:

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>varsource</i>: The tabulation plugin does not show its own varselector by default. Connect your own to this one (<i>client="embedded_id.varsource.selected" governor="myvarselector_id.selected"</i>).
sl: <i>varsource</i>: Vtičnik tabulacije privzeto ne prikazuje lastnega varselektorja. Povežite svojega s tem (<i>client="embedded_id.varsource.selected" governor="myvarselector_id.selected"</i>).

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>outvar</i>: By default, the plugin produces a table in a variable called "x". You can set it to use a different name, here.
sl: <i>outvar</i>: Privzeto vtičnik naredi tabelo v spremenljivki, imenovani "x". Tukaj ga lahko nastavite tako, da uporablja drugo ime.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>titlevar</i>: If you want the plugin to save a description of the grouping variables in an R variable, set this to an object name to use. Else set this to "" to disable. Defaults to "title"
sl: <i>titlevar</i>: Če želite, da vtičnik shrani opis spremenljivk združevanja v spremenljivki R, nastavite to na ime predmeta, ki ga želite uporabiti. Sicer nastavite na "" da bi onemogočili. Privzeta vrednosti je »title«

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>fun_label</i>: This property will be set to a description of the statistic.
sl: <i>fun_label</i>: Ta lastnost bo nastavljena za opis statistike.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>parameters</i>: This property will be set to a string describing the tabulation options, suitable for pasting into the <i>parameters</i> argument of <b>rk.header()</b>.
sl: <i>parametri</i>: Ta lastnost bo nastavljena za niz, ki opisuje možnosti tabulacije, ki je primeren za lepljenje v argument <i>parametrov</i> v <b>rk.header()</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Tabulate) i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Frequency
sl: Frekvenca

note: i18n: ectx: (Tabulate)
en: Sum of %1
sl: Vsota %1

[ctx: (function name) of (object name)]
note: i18n: ectx: (Tabulate)
en: %1 of %2
sl: %1 od %2

note: i18n: ectx: (Tabulate)
en: Tabulation groups
sl: Grupe tabulacij

[ctx: Tabulate X by Y [by Z [...]]]
note: i18n: ectx: (Tabulate)
en:  by
sl:  po

note: i18n: ectx: (Tabulate)
en: Tabulation statistic
sl: Statistika tabulacije

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <varslot label="...">
en: Grouping factors
sl: Faktorji združevanja

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <varslot label="...">
en: Values
sl: Vrednosti

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <input label="...">
en: Custom statistic
sl: Statistika po meri

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Embedded plugins
sl: Vdelani vtičniki

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Not for direct use: Utility plugins that can be included by other plugins. Part of the official RKWard distribution
sl: Ni za neposredno uporabo: vtičniki pripomočkov, ki jih lahko vključite v druge vtičnike. Del uradne distribucije RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <embed label="...">
en: Plot Options
sl: Možnosti risanja

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Color Chooser
sl: Izbirnik barv

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Step Function plot options
sl: Možnosti izrisa stopničaste funkcije

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Histogram Options
sl: Možnosti histograma

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="...">
en: Barplot Options
sl: Možnosti stolpičnega grafa

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Draw Grid
sl: Nariši mrežo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Select by value
sl: Izberite po vrednosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Multi Input
sl: Več vhodov

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Run Code
sl: Zaženi kodo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Install from git
sl: Namesti iz git-a

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn)
en: Install from git results
sl: Namesti iz »git results«

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Package source")
en: Set the location where the package resides that you want to install.
sl: Nastavite mesto, kjer se nahaja paket, ki ga želite namestiti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Git user name")
en: Specify the user name (GitHub, GitLab and Bitbucket only).
sl: Navedite uporabniško ime (samo za GitHub, GitLab in Bitbucket).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Repository")
en: Give the repository name (GitHub, GitLab and Bitbucket only).
sl: Podajte ime skladišča (samo za GitHub, GitLab in Bitbucket).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "URL to repository")
en: Give the full URL to the repository (generic git and svn only).
sl: Podajte celoten URL skladišča (samo za generični git in svn).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Commit/tag/branch")
en: If you want a certain commit, tag or branch for installation, define that here.
sl: Če želite določeno uveljavitev, oznako ali vejo za namestitev, to določite tukaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Subdirectory")
en: If you want to install from a subdirectory of the repository, define that here.
sl: Če želite namestiti iz podimenika skladišča, to določite tukaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Personal access token (PAT)")
en: To install from a private repository, set your personal access token (PAT, GitHub and GitLab only).
sl: Če želite namestiti iz zasebnega skladišča, nastavite žeton za osebni dostop (samo za PAT, GitHub in GitLab).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "User")
en: To install from a private repository, set the user name (Bitbucket only).
sl: Če želite namestiti iz zasebnega skladišča, nastavite uporabniško ime (samo za Bitbucket).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Password")
en: To install from a private repository, set the password (Bitbucket only).
sl: Če želite namestiti iz zasebnega skladišča, nastavite geslo (samo za Bitbucket).

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="...">
en: Install from git/svn
sl: Namesti iz git/svn

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <dropdown label="...">
en: Package source
sl: Vir paketa

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <dropdown label="Package source"> <option label="...">
en: git (generic)
sl: git (generično)

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <dropdown label="Package source"> <option label="...">
en: subversion (generic)
sl: subversion (generični)

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="...">
en: Package repository
sl: Skladišče paketov

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Package repository"> <input label="...">
en: Git user name
sl: Uporabniško ime git

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Package repository"> <input label="...">
en: Repository
sl: Skladišče

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Package repository"> <input label="...">
en: URL to repository
sl: URL skladišča

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <input label="...">
en: Commit/tag/branch
sl: Uveljavitev/oznaka/veja

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <input label="...">
en: Subdirectory
sl: Podimenik

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="...">
en: Private repository
sl: Zasebno skladišče

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Private repository"> <input label="...">
en: Personal access token (PAT)
sl: Žeton za osebni dostop (PAT)

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Private repository"> <input label="...">
en: User
sl: Uporabnik

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Private repository"> <input label="...">
en: Password
sl: Geslo

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Menu structure definition
sl: Definicija strukture menija

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Not for direct use: Defines the names and order of top level menus. Part of the official RKWard distribution
sl: Ni za neposredno uporabo: določa imena in vrstni red menijev najvišje ravni. Del uradne distribucije RKWard

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Data
sl: Podatki

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Analysis
sl: Analiza

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Plots
sl: Grafi

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Distributions
sl: Porazdelitve

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: empty
sl: prazno

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options)
en: adjust the range so that the labels will fit
sl: prilagodite obseg, tako da bodo oznake ustrezale

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <summary>
en: Options applicable to bar plots
sl: Možnosti, ki so na voljo za stolpčne grafe

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <usage>
en: Choose if you want stacked bars, legend, and rainbow colors. Also you can choose if you want to display or not bar values (labels) and in what place.
sl: Izberite, ali želite naložene stolpce, legendo in/ali mavrične barve. Izberete lahko tudi, ali želite prikazati vrednosti stolpcev (oznake) in na katerem mestu.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Legend")
en: Should a legend be added to the barplot? The row names of the data will be used to construct the legend, so this option has no effect, if the rows are not named.
sl: Ali je treba stolpičnemu grafikonu dodati legendo? Imena vrstic podatkov bodo uporabljena za konstruiranje legende, zato ta možnost nima nobenega učinka, če vrstice niso imenovane.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Colors")
en: Select between grey and rainbow colors.
sl: Izberite med sivinskimi in mavričnimi barvami.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type")
en: Select a type between juxtaposed bars and stacked bars. This setting is only meaningful for two-dimensional data. If you choose stacked bars you can not display bar values, below.
sl: Izberite vrsto med soležnimi in naloženimi stolpci. Ta nastavitev je pomenska le za dvodimenzionalne podatke. Če izberete naložene stolpce, spodaj ne morete prikazati vrednosti stolpcev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Display values")
en: Select if you want to display bar values (labels).
sl: Izberite, če želite prikazati vrednosti stolpca (oznake).

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Placement")
en: If you have selected to display bar values (labels) you can select where should they be displayed:
sl: Če ste izbrali, da prikažete vrednosti vrstice (oznake), lahko izberete, kje naj bodo prikazane:

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Placement")
en: Above the bars
sl: Nad stolpci

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Placement")
en: Beside the bars
sl: Ob stolpcih

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Placement")
en: Inside the bars
sl: V stolpcih

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Generic plot options. See <link href="rkward://component/plot_options"/>.
sl: Generične možnosti grafikona. Glej. <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <technical>
en: This plugin is meant to be embedded in other plugins. It does not by itself provide a means to select input data. When embedding this plugin, you will be interested in the following properties:
sl: Ta vtičnik je načrtovan za vdelavo v druge vtičnike. Sam po sebi ne zagotavlja sredstev za izbiro vhodnih podatkov. Ko vdelate ta vtičnik, vas bodo zanimale naslednje lastnosti:

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <technical>
en: <i>xvar</i>: The name of the data variable. You can connect this to a varslot, or set it to a fixed string such as "x". This is required.
sl: <i>xvar</i>: Ime spremenljivke podatkov. To lahko povežete z varslot ali nastavite na fiksni niz, kot je "x". To je zahtevano.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <technical>
en: <i>code.preprocess</i>: Provides a summary of parameters to be used in a call to <b>rk.header()</b>, if you have a use for it.
sl: <i>code.preprocess</i>: Vsebuje povzetek parametrov, ki jih je treba uporabiti v klicu <b>na rk.header()</b>, če imate ga uporabili.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <technical>
en: <i>code.printout</i>: The actual commands needed to construct the barplot.
sl: <i>code.printout</i>: Dejanski ukazi, ki so potrebni za izdelavo stolpičnega grafikona.

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <checkbox label="...">
en: Draw Legend
sl: Nariši legendo

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="...">
en: Colors
sl: Barve

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Default (grayscale)
sl: Privzeto (sivinsko)

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Rainbow colors
sl: Mavrične barve

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="...">
en: Type
sl: Vrsta

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Type"> <option label="...">
en: Juxtaposed
sl: Soležno

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Type"> <option label="...">
en: Stacked
sl: Naloženo

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <checkbox label="...">
en: Display values
sl: Prikaži vrednosti

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="...">
en: Placement
sl: Postavitev

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Placement"> <option label="...">
en: Above Bars
sl: Nad stolpci

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Placement"> <option label="...">
en: Beside Bars
sl: Ob stolpcih

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Placement"> <option label="...">
en: Inside Bars
sl: V stolpcih

note: i18n: ectx: (Loaded from Choose color) <summary>
en: Simple color picker.
sl: Preprosta pipeta.

note: i18n: ectx: (Loaded from Choose color) <usage>
en: Pick a color.
sl: Izberite barvo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Choose color) <usage>
en: This plugin is meant to be used embedded, and you should not really ever see this help page.
sl: Ta vtičnik je namenjen vdelavi in te strani pomoči ne bi smeli nikoli videti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Choose color) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: The color to use.
sl: Barva, ki jo želite uporabiti.

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="...">
en: Choose color
sl: Izberite barvo

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label=
en: Color
sl: Barva

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label=".
en: default
sl: privzeta

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Azure
sl: Azurna

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Black
sl: Črna

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue
sl: Modra

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue1
sl: Modra1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue2
sl: Modra2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue3
sl: Modra3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue4
sl: Modra4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Brown
sl: Rjava

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Cyan
sl: Cijan

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Darkviolet
sl: Temnovijolična

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gold
sl: Zlata

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray
sl: Siva

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray1
sl: Siva1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray2
sl: Siva 2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray3
sl: Siva3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray4
sl: Siva 4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green
sl: Zelena

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green1
sl: Zelena1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green2
sl: Zelena2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green3
sl: Zelena3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green4
sl: Zelena4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey
sl: Siva

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey1
sl: Siva1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey2
sl: Siva2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey3
sl: Siva3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey4
sl: Siva4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Lawngreen
sl: Travnata zelena

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Limegreen
sl: Limetina zelena

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Linen
sl: Lan

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Mintcream
sl: Mentolovakrema

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Navajowhite
sl: Navajobela

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Orange
sl: Oranžna

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Orchid
sl: Orhidejna

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Palegreen
sl: Bledozelena

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Papayawhip
sl: Papajastokremna

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Peachpuff
sl: Breskova

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Pink
sl: Roza

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red
sl: Rdeča

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red1
sl: Rdeča1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red2
sl: Rdeča2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red3
sl: Rdeča3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red4
sl: Rdeča4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Royalblue
sl: Kraljevskomodra

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Salmon
sl: Lososova

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Sandybrown
sl: Peščenorjava

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Seagreen
sl: Morskozelena

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Sienna
sl: Glinenordečerjava

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Skyblue
sl: Nebesnomodra

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Snow
sl: Sneg

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Springgreen
sl: Pomladanskozelena

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Steelblue
sl: Jeklenomodra

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Tan
sl: Kožna

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Thistle
sl: Osatova

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Tomato
sl: Paradižnikova

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violet
sl: Vijolična

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violetred1
sl: Vijoličnordeča1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violetred2
sl: Vijoličnordeča2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violetred3
sl: Vijoličnordeča3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violetred4
sl: Vijoličnordeča4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Wheat
sl: Pšenična

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: White
sl: Bela

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow
sl: Rumena

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow1
sl: Rumena1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow2
sl: Rumena2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow3
sl: Rumena3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow4
sl: Rumena4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellowgreen
sl: Rumenozelena

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Break points
sl: Točke preloma

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Approximately %1 cells
sl: Približno %1 celic

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Integers
sl: Cela števila

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Equally spaced vector of length %1
sl: Enakomerno razmaknjen vektor dolžine %1

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Scale
sl: Umeri

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Density
sl: Gostota

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <summary>
en: This plugin provides various options for <b>hist</b> or <b>plot.histogram</b>.
sl: Ta vtičnik ponuja različne možnosti za <b>hist</b> ali <b>plot.histogram</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <usage>
en: This plugin is mostly used as an embedded plugin. All the GUI elements here set various parameters to either hist or plot.histogram functions. For parameter specific help see the respective R references. Few parameter combinations might not produce any sensible plot, so read the R references to make a judicious choice of parameters.
sl: Ta vtičnik se večinoma uporablja kot vdelani vtičnik. Vsi elementi grafičnega vmesnika tukaj nastavijo različne parametre bodisi funkcij hist ali plot.histogram. Za specifični parameter si oglejte ustrezne sklice R. Nekaj kombinacij parametrov morda ne bo ustvarilo nobenega smiselnega grafa, zato preberite sklice R, da bi izbrali prave parametre.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add bars to current plot")
en: Check this box if the histogram is to be added to the current plot. This is the <i>add</i> parameter.
sl: Potrdite to polje, če je treba v trenutni grafikon dodati histogram. To je parameter <i>add</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Frequency")
en: This is the <i>freq</i> parameter.
sl: To je parameter <i>freq </i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bar labels")
en: This is the <i>label</i> parameter.
sl: To je parameter <i>label</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Right closed")
en: This is the <i>right</i> parameter.
sl: To je parameter <i>right</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Include in lowest cell")
en: This is the <i>include.lowest</i> parameter.
sl: To je parameter <i>include.lowest</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Method")
en: This is the <i>breaks</i> parameter to <b>hist</b>, unless either 'Integer numbers' or 'Vector of break points' is chosen. The 'Integer numbers' option sets the break points as the integers between the minimum and the maximum of the variable. The 'Vector of break points' option sets equally spaced break points in the range of the variable. The number of break points in this case is provided by 'Vector length' (see below).
sl: To je parameter prelomov <i>breaks</i> za <b>hist</b>, razen če so izbrana bodisi "Cela števila" bodisi "Vektor prelomov". Možnost "Cela števila" določa prelomne točke kot vsa števila med najmanjšim in največjim številom spremenljivke. Možnost "Vektor prelomov" določa enakomerno razporejanje prelomnih točk v obsegu spremenljivke. Število točk preloma v tem primeru je določeno z "Dolžina vektorja" (glejte spodaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Suggested cells")
en: If 'A single number' is chosen in the above field, then this provides a suggestion to the number of cells. This is the <i>breaks</i> parameter with a single number argument.
sl: Če je v zgornjem polju izbrana 'Eno število', je to predlog za število celic. To je parameter <i>breaks</i> z enim številskim argumentom.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Vector length")
en: If 'Vector of break points' is chosen in the above field, then this provides the length of the vector of equally spaced break points in the range of the variable. This is the <i>breaks</i> parameter with a vector argument. The actual sequence is calculated by an inline function call (see the generated code). The range of the variable is extended by 10% before obtaining the sequence, so that both the minimum and maximum points are included.
sl: Če je "Vektor prelomov" izbran v zgornjem polju, potem to zagotavlja dolžino vektorja enakomerno razporejenih točk prelomov v območju spremenljivke. To je parameter <i>breaks</i> z vektorskim argumentom. Dejansko zaporedje se izračuna s klicem inline funkcije (glejte ustvarjeno kodo). Obseg spremenljivke se pred pridobijo zaporedja podaljša za 10%, tako da so vključene tako najmanjše kot največje točke.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw border")
en: Whether border to the histogram bars are to be drawn. If unchecked then, <i>border=FALSE</i> is added to the code. Otherwise a color is provided as the argument to <i>border</i>.
sl: Ali je treba risati črte mej histograma. Če ni potrjeno potem poiščite, se kodi doda <i>border=FALSE</i>. Sicer je kot argument na voljo barva v <i>border</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>border</i> argument which provides the color of the border. Check the above box to use this option.
sl: To je argument obrobe <i>border</i>, ki določa barvo obrobe. Če želite uporabiti to možnost, potrdite zgornje polje.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line type for histogram")
en: This is the <i>lty</i> parameter. Choosing 'Blank' will not draw any lines, select a fill color to make a sensible plot. See R reference for further details.
sl: To je parameter <i>lty</i>. Če izberete možnost 'Blank' ne bo narisano nobenih črt, izberite barvo polnila, da boste naredili razumen grafikon. Za več podrobnosti glejte sklic R.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Density of shading lines")
en: This is the <i>density</i> parameter. See the R reference on 'rect' for more details.
sl: To je parameter gostote <i>density.</i> Za več podrobnosti glej sklic R za 'rect'.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Angle of shading lines")
en: This is the <i>angle</i> parameter.
sl: To je parameter kota <i>angle</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use Fill color")
en: Check this box to use a fill color for the histogram bars.
sl: Potrdite to polje, če želite uporabiti barvo polnila za stolpce histograma.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>col</i> parameter. The embedding plugin might set a default color. If it is empty, then <i>col</i> is not used in the code, otherwise the chosen color is used to fill the bars.
sl: To je parameter <i>col</i>. Vdelan vtičnik lahko nastavi privzeto barvo. Če je prazna, potem se <i>col</i> ne uporablja v kodi, sicer se izbrana barva uporablja za polnjenje stolpcev.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical> i18n: ectx: (Loaded from Step function plot option
en: The following external tags are provided for use in the embedding plugin.
sl: Naslednje zunanje oznake so na voljo za uporabo v vstavljenem vtičniku.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical> i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options
en: <i>code.printout</i>: This contains all the other options determining the look of the plot.
sl: <i>code.printout</i>: To vsebuje vse druge možnosti, ki določajo videz grafikona.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <technical> i18n: ectx: (Loaded from Default histogram o
en: <i>allow_addtoplot</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="addtoplot"/>' check box.
sl: <i>allow_addtoplot</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoča) prikaz polja '<label id="addtoplot"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>varname</i>: For linking to the variable name for which histogram is being plotted. This is used in the 'Integer numbers' option for breaks.
sl: <i>varname</i>: Za povezavo z imenom spremenljivke, za katero se prikazuje histogram. To se uporablja v možnosti "Cela števila" za prelome..

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>allow_freq</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="freq"/>' check box.
sl: <i>allow_freq</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoči) prikaz polja '<label id="freq"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>allow_barlabels</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="barlabels"/>' check box.
sl: <i>allow_barlabels</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoči) prikaz polja '<label id="barlabels"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: In order to allow flexible use, the generated options are separated into three different sections:
sl: Da bi omogočili prožno uporabo, so generirane možnosti ločene na tri različne oddelke:

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>code.preprocess</i>: Options suitable for use in a call to <b>rk.header()</b>. These are safe to ignore, if you do not need them.
sl: <i>code.preprocess</i>: Možnosti, primerne za uporabo v klicu <b>rk.header()</b>. To je varno prezreti, če jih ne potrebujete.

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>code.calculate</i>: This contains only the <i>breaks</i>-option.
sl: <i>code.calculate</i>: To vsebuje le možnost <i>breaks</i>.

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="...">
en: Default histogram options
sl: Privzete možnosti histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <checkbox label="...">
en: Add bars to current plot
sl: Dodaj stolpce trenutnemu grafu

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <checkbox label="...">
en: Bar labels
sl: Oznake stolpcev

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="...">
en: Histogram Breakpoints
sl: Prelomne točke histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <radio label="...">
en: Method
sl: Metoda

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: A single number
sl: Eno samo število

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: Integer numbers
sl: Cela števila

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: Vector of break points
sl: Vektor prelomnih točk

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <spinbox label="...">
en: Suggested cells
sl: Predlagane celice

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <spinbox label="...">
en: Vector length
sl: Dolžina vektorja

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <checkbox label="...">
en: Right closed
sl: Desno zaprto

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <checkbox label="...">
en: Include in lowest cell
sl: Vključi v najnižjo celico

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <text>
en: (For vector valued breaks)
sl: (Za vektorske vrednosti prelomov)

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="...">
en: Histogram Line options
sl: Možnosti črte za histogram

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <dropdown label="...">
en: Line type for histogram
sl: Vrsta črte za histogram

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <dropdown label="Line type for histogram"> <option label="...">
en: Blank (No lines)
sl: Prazno (brez črt)

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Solid
sl: Polno

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Dashed
sl: Črtkano

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Dotted
sl: Pikčasto

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Dot-Dash
sl: Pika-črtica

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Long-dash
sl: Dolge-črtice

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Two-dash
sl: Dve-črtici

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <spinbox label="...">
en: Density of shading lines
sl: Gostota senčenja črt

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <spinbox label="...">
en: Angle of shading lines
sl: Kot senčenja črt

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="...">
en: Histogram Border options
sl: Možnosti obrobe histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Border options"> <checkbox label="...">
en: Draw border
sl: Nariši rob

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="...">
en: Histogram Fill options
sl: Možnosti polnila histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Fill options"> <checkbox label="...">
en: Use Fill color
sl: Uporabi barvo polnila

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <summary>
en: Generic plot options plugin. More often than not, this plugin is embedded into other plugins. As a result, not all the features explained here are available in a specific embedded situation. When a particular feature is available, it is explained as below.
sl: Vtičnik za generične možnosti grafikonov. Pogosteje kot ne, je ta vtičnik vdelan v druge vtičnike. Zato vse tukaj pojasnjene funkcije niso na voljo v določenem vdelanem položaju. Ko je določena funkcija na voljo, je razložena spodaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <usage>
en: Set or change the various graphical parameters to the plot function.
sl: Nastavite ali spremenite različne grafične parametre v funkciji prikaza.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Main title (on top). Leave empty for default title")
en: This is the <i>main</i> argument to plot.default. See R reference on <b>plot.default</b>. To achieve a line-break (in a quoted string), enter '\n'.
sl: To je glavni <i>main</i> argument za plot.default. Glejte sklic R na <b>plot.default</b>. Če želite prelom vrstice (v citiranem nizu), vnesite '\n'.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Interpret this label as literal (quoted) string")
en: If this box is checked, the <i>main</i> title will be used literally (quoted). Otherwise is will be interpreted as an R statement
sl: Če je polje potrjeno, bo glavni naslov <i>main</i> uporabljen dobesedno (citirano).  V nasprotnem primeru bo tolmačen kot ukaz za R

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sub-title (at bottom). Leave empty for default title")
en: This is the <i>sub</i> argument to plot.default. See R reference on <b>plot.default</b>. To achieve a line-break (in a quoted string), enter '\n'.
sl: To je argument <i>sub</i> za plot.default. Glejte sklic R na <b>plot.default</b>. Če želite doseči prelom vrstice (v citiranem nizu), vnesite '\n'.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Interpret this label as literal (quoted) string")
en: If this box is checked, the <i>sub</i> title will be used literally (quoted). Otherwise is will be interpreted as an R statement
sl: Če je polje potrjeno, se podnaslov <i>sub</i> uporablja dobesedno (citirano). V nasprotnem primeru se tolmači kot ukaz za R

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom margins")
en: Enable this option, if you want to customize the margins.
sl: Omogočite to možnost, če želite prilagoditi robove.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Top")
en: Size of top margin. Size is specified in (approximate) line heights.
sl: Velikost vrhnjega roba. Velikost je določena v (približnih) višinah črt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bottom")
en: Size of bottom margin. Size is specified in (approximate) line heights.
sl: Velikost spodnjega roba. Velikost je določena v (približnih) višinah črt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Left")
en: Size of left margin. Size is specified in (approximate) line heights.
sl: Velikost levega roba. Velikost je določena v (približnih) višinah črt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Right")
en: Size of right margin. Size is specified in (approximate) line heights.
sl: Velikost desnega roba. Velikost je določena v (približnih) višinah črt.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw X axis")
en: Uncheck this box to avoid drawing the X axis. This is the <i>xaxt</i> argument to par. See R reference on <b>par</b>.
sl: Če želite preprečiti risanje osi X, počistite to polje. To je argument <i>xaxt</i> za ukaz par. Glejte pomoč R za <b>par</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Y axis")
en: Uncheck this box to avoid drawing the Y axis. This is the <i>yaxt</i> argument to par. See R reference on <b>par</b>.
sl: Če želite preprečiti risanje osi Y, počistite to polje. To je argument <i>yaxt</i> za ukaz par. Glejte pomoč za R za <b>par</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "X axis logarithmic")
en: This specifies the <i>log</i> argument to plot.default. Check this box to set <i>log="x"</i>. See R reference on <b>plot.default</b>.
sl: To določa argument <i>log</i> za plot.default. Potrdite to polje, če želite nastaviti <i>log="x"</i>. Glejte sklic R za <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Y axis logarithmic")
en: This specifies the <i>log</i> argument to plot.default. Check this box to set <i>log="y"</i>. Check both the boxes to set <i>log="xy"</i>. See R reference on <b>plot.default</b>.
sl: To določa argument <i>log</i> za plot.default. Potrdite to polje, če želite nastaviti <i>log="y".</i> Če želite nastaviti <i>log="xy",</i>potrdite oba polja. Glejte sklic R na <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Labels (leave empty for default)")
en: The X and Y axis labels. These are the <i>xlab</i> and <i>ylab</i> arguments to <b>plot.default</b>, respectively. The checkboxes enable or disable the labels being evaluated as literal (quoted) strings. To achieve a line-break (in a quoted string), enter '\n'.
sl: Oznake osi X in Y. To sta argumenta <i>xlab</i> in <i>ylab</i> <b>za plot.default</b>. Polja omogočata ali onemogočata oznake, ki se ovrednotita kot dobesedna (citirana) niza. Če želite doseči prelom vrstice (v citiranem nizu), vnesite '\n'.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic")
en: The X and Y axis limits. These are the <i>xlim</i> and <i>ylim</i> arguments to <b>plot.default</b> respectively. For automatic evaluation of the limits, leave these blank.
sl: Omejitve osi X in Y. To sta argumenta <i>xlim</i> in <i>ylim</i> za <b>plot.default</b>. Za samodejno ovrednotenje omejitev jih pustite prazne.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of points/lines")
en: Choose one of the listed point/line types for the plot. To let the calling function use its default plotting type, choose the 'default' option. This is the <i>type</i> argument to <b>plot.default</b>.
sl: Izberite eno od navedenih vrst točk/vrstic za grafikon. Če želite funkciji klica pustiti, da uporablja privzeto vrsto grafikona, izberite privzeto možnost. To je argument vrste <i>type</i> za <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Choose one of the listed point/line colors for the plot. To let the calling function use its default plotting color, choose the 'default' option. This is the <i>col</i> argument to <b>plot.default</b>.
sl: Izberite eno od navedenih barv točke/črte za grafikon. Če želite, da funkcija klica uporabi privzeto barvo zarisovanje, izberite privzeto možnost. To je argument <i>col</i> za <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Aspect ratio")
en: This is the <i>asp</i> argument to <b>plot.default</b>.
sl: To je argument <i>asp</i> za <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add Grid to the plot")
en: Check this box to add a grid to the current plot. For various grid options see <link href="rkward://component/x11grid"/>. Note that these options are not for <b>plot.default</b> but rather for the function <b>grid</b>. For this to be functional the embedding plugin should implement it internally.
sl: Potrdite to polje, če želite trenutnemu grafikonu dodati mrežo. Za različne možnosti mreže glejte <link href="rkward://component/x11grid"/>. Upoštevajte, da te možnosti niso za <b>plot.default</b>, ampak za omrežje <b>grid</b>. Da bi to delovalo, bi ga moral vdelani vtičnik izvajati interno.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>xvar</i>: The variable to be used for the x-coordinates.
sl: <i>xvar</i>: Spremenljivka, ki se uporablja za koordinate x.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>yvar</i>: The variable to be used for the y-coordinates.
sl: <i>yvar</i>: Spremenljivka, ki se uporablja za koordinate y.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_pointtype</i>: A string that provides the default point type when the user chooses 'Default' for '<label id="pointtype"/>'. The possibilities are p,l,b,o,h,s and S; the options for the <i>type</i> argument.
sl: <i>default_pointtype</i>: Niz, ki zagotavlja privzeto vrsto točke, ko uporabnik izbere 'Default' za '<label id="pointtype"/>'. Možnosti so p, l, b, o, h, s in S; možnosti za argument <i>type</i>.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_pointcolor</i>: A string that provides the default point color when the user chooses 'Default' for '<label id="pointcolor"/>'. For various possibilities see the code color_chooser.xml; the options for the <i>col</i> argument.
sl: <i>default_pointcolor</i>: Niz, ki zagotavlja privzeto barvo točke, ko uporabnik izbere 'Default' za '<label id="pointcolor"/>' Za različne možnosti glejte kodo color_chooser.xml; možnosti za argument <i>col</i>.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_main</i>: A string specifying the <i>main</i> argument to <b>plot.default</b>. By default this is "" which means that the main title generated by the plotting function is used. Note: The default is always used unquoted. If you want to specify a literal string add quotes, explicitly, as "&<i>quote;</i>".
sl: <i>default_main</i>: Niz, ki določa argument <i>main</i> za <b>plot.default</b>. Privzeto je to "", kar pomeni, da je glavni naslov, ustvarjen s funkcijo risanja. Opomba: Privzeto se vedno uporablja nenavedeno. Če želite določiti dobesedni niz izrecno dodajte narekovaje kot "&<i>quote;</i>".

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_sub</i>: Similar to <i>main</i> above but for the subtitle argument <i>sub</i>.
sl: <i>default_sub</i>: Podobno kot za <i>main</i> zgoraj, a za argument podnaslova <i>sub</i>.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_xlab</i>: Similar to <i>main</i> above but for the X-label argument <i>xlab</i>.
sl: <i>default_xlab</i>: Podobno kot za <i>main</i> zgraj, a za argument oznake X <i>xlab</i>.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_ylab</i>: Similar to <i>main</i> above but for the Y-label argument <i>ylab</i>.
sl: <i>default_ylab</i>: Podobno kot za <i>main</i> zgoraj, a za argument oznake Y <i>ylab</i>.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_log</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of '<label id="xlog"/>' and '<label id="ylog"/>' check boxes.
sl: <i>allow_log</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoča) prikaz potrditvenih polj '<label id="xlog"/>' in '<label id="ylog"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_xlim</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of '<label id="xminvalue"/>' and '<label id="xmaxvalue"/>' input boxes.
sl: <i>allow_xlim</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoča) prikaz " in vhodnih polj '<label id="xminvalue"/>' in '<label id="xmaxvalue"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_ylim</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of '<label id="yminvalue"/>' and '<label id="ymaxvalue"/>' input boxes.
sl: <i>allow_ylim</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoča) prikaz vnosnih polj  '<label id="yminvalue"/>' in '<label id="ymaxvalue"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_type</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="pointtypepage"/>' tab.
sl: <i>allow_type</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoča) prikaz zavihka '<label id="pointtypepage"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_aspect</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="aspectratio"/>' tab.
sl: <i>allow_aspect</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoča) prikaz zavihka '<label id="aspectratio"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_grid</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="tab_grid"/>' tab. If "true", the actual code for grid options can be extracted from code.calculate (see below) which in turn extracts it from grid_options.code.printout. Specifically, if the plot options plugin is embedded using an <i>id="plot_options"</i> then the following call:<br> printIndented ("\t", getRK_val ("plot_options.code.calculate"));</br><br> after the plotting function should do the job.</br>
sl: <i>allow_grid</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoča) prikaz zavihka '<label id="tab_grid"/>'. Če je "true", je mogoče dejansko kodo za možnosti mreže izvleči iz kode.calculate (glejte spodaj), ki jo izvleče iz kode grid_options.code.printout. Natančneje, če je vtičnik za možnosti grafikona vdelan z uporabo <i>id="plot_options"</i> potem je naslednji klic:<br> printIndented ("\t", getRK_val ("plot_options.code.calculate"));</br>funkcija risanja, ki bi morala opraviti delo.</br>

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: In order to allow flexible use, the generated options are separated into different sections:
sl: Da bi omogočili prožno uporabo, so ustvarjene možnosti ločene na različne odseke:

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>code.preprocess</i>: Nothing yet, but will hopefully include some <b>par</b> options.
sl: <i>code.preprocess</i>: Še nič, a upajmo, da bo vključeval nekaj možnosti za <b>par</b>.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>code.calculate</i>: Currently this contains only the <b>grid</b>-options.
sl: <i>code.calculate</i>: Trenutno to vsebuje samo možnosti za <b>grid</b>.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="...">
en: Default plot options
sl: Privzete možnosti izrisa

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Title and margins
sl: Naslov in robovi

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="...">
en: Main title
sl: Glavni naslov

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Main title"> <input label="...">
en: Main title (on top). Leave empty for default title
sl: Glavni naslov (na vrhu). Pustite prazno za privzeti naslov

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Main title"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Subtitle"> <checkbox label
en: Interpret this label as literal (quoted) string
sl: Tolmači to oznako kot dobesedni niz (v navednicah)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="...">
en: Subtitle
sl: Podnaslov

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Subtitle"> <input label="...">
en: Sub-title (at bottom). Leave empty for default title
sl: Podnaslov (na dnu). Pustite prazno za privzeti naslov

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="...">
en: Custom margins
sl: Robovi po meri

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Custom margins"> <spinbox label="...">
en: Top
sl: Na vrh

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Custom margins"> <spinbox label="...">
en: Bottom
sl: Na dno

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Custom margins"> <spinbox label="...">
en: Left
sl: Levo

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Custom margins"> <spinbox label="...">
en: Right
sl: Desno

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Axes
sl: Osi

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="...">
en: Axis types
sl: Vrste osi

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis types"> <checkbox label="...">
en: Draw X axis
sl: Nariši os X

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis types"> <checkbox label="...">
en: Draw Y axis
sl: Nariši os Y

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis types"> <checkbox label="...">
en: X axis logarithmic
sl: Os X, logaritemsko merilo

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis types"> <checkbox label="...">
en: Y axis logarithmic
sl: Os Y, logaritemsko merilo

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="...">
en: Labels (leave empty for default)
sl: Oznake (za privzeto pustite prazne)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <input label="...">
en: X axis label
sl: Oznaka osi X

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <input label="...">
en: Y axis label
sl: Oznaka osi Y

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <text>
en: Interpret these labels as literal (quoted) strings?
sl: Ali želite tolmačiti te oznake kot dobesedne nize (v navednicah)?

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <checkbox label="...">
en: interpret as string
sl: tolmači kot niz

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="...">
en: Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic
sl: Lestvica (najmanjše/največje vrednosti za X/Y). Pustite prazno za samodejno

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic"> <input label="...">
en: Min X value
sl: Najmanjša vrednost X

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic"> <input label="...">
en: Min Y value
sl: Najmanjša vrednost Y

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic"> <input label="...">
en: Max X value
sl: Največja vrednost X

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic"> <input label="...">
en: Max Y value
sl: Največja vrednost Y

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="...">
en: Axis Annotations
sl: Opombe osi

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis Annotations"> <dropdown label="...">
en: Tick label orientation
sl: Usmerjenost oznak osi

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="...">
en: Always parallel to the axis
sl: Vedno vzporedno z osjo

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="...">
en: Always horizontal
sl: Vedno vodoravno

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="...">
en: Always perpendicular to the axis
sl: Vedno pravokotno na os

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="...">
en: Always vertical
sl: Vedno navpično

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis Annotations"> <input label="...">
en: Tick label scale (relative to cex)
sl: Merilo oznak na osi (glede na cex)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Points / Lines
sl: Točke / Črte

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="...">
en: Type of points/lines
sl: Vrsta točk/črt

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot individual points
sl: Nariši posamezne točke

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot lines
sl: Nariši črte

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot points connected by lines (both)
sl: Nariši točke, povezane s črtami (oboje)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot points overlaid by lines
sl: Nariši točke, prekrite s črtami

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot vertical lines from points to the zero axis (high-density)
sl: Nariši navpične črte iz točk do ničelne osi (visoka gostota)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the left edge defines the point
sl: Grafi stopničaste funkcije: levi rob določa točko

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the right edge defines the point
sl: Grafi stopničaste funkcije: desni rob določa točko

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Aspect ratio y/x
sl: Razmerje stranic y/x

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Aspect ratio y/x"> <spinbox label="...">
en: Aspect ratio
sl: Razmerje stranic

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Aspect ratio y/x"> <text>
en: Note that if Aspect is a finite positive value then the window is set up so that one data unit in the x direction is equal in length to asp * one data unit in the y direction.
sl: Upoštevajte, da če je razmerje stranic končna pozitivna vrednost, je okno nastavljeno tako, da je ena podatkovna enota v smeri x enaka dolžini ene podatkovne enote do asp * v smeri y.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Aspect ratio y/x"> <text>
en: The special case Aspect == 1 produces plots where distances between points are represented accurately on screen. Values with Aspect > 1 can be used to produce more accurate maps when using latitude and longitude.
sl: Posebni primer Aspect == 1 proizvaja grafikone, kjer so razdalje med točkami natančno predstavljene na zaslonu. Vrednosti z Aspect > 1 se lahko uporabljajo za izdelavo natančnejših zemljevidov pri uporabi zemljepisne širine in zemljepisne dolžine.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Grid
sl: Mreža

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Grid"> <checkbox label="...">
en: Add Grid to the plot
sl: Grafu dodaj mrežo

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <summary>
en: Various graphical parameters for <b>plot.stepfun</b>. For detailed description of the individual parameters see the R reference on 'plot.stepfun'.
sl: Različni grafični parametri za <b>plot.stepfun</b>. Za podroben opis posameznih parametrov glejte sklic R za 'plot.stepfun'.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <usage>
en: This is supposed to be used as an embedded plugin. All the elements are arguments to the plot.stepfun function. This plugin is useful in constructing <b>ecdf</b> plots.
sl: To naj bi se uporabljalo kot vdelani vtičnik. Vsi elementi so argumenti funkcije plot.stepfun. Ta vtičnik je uporaben pri gradnji grafikonov <b>ecdf</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add to current plot")
en: This is the <i>add</i> argument. This option might be disabled by the embedding plugin.
sl: To je argument <i>add</i> To možnost je mogoče onemogočiti z vdelanim vtičnikom.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line type for all lines")
en: This is the <i>lty</i> argument.
sl: To je argument <i>lty</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw points")
en: This is the <i>do.points</i> argument. Uncheck this option if points are NOT to be drawn.
sl: To je argument <i>do.points.</i>. Počistite to možnost, če ne želite risati točk.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>col.points</i> argument. Leave this as 'default' for using the standard color settings from par().
sl: To je argument <i>col.points.</i>. Pustite to kot "privzeto" za uporabo standardnih nastavitev barve iz par().

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Horizontal Lines")
en: This is the <i>col.hor</i> argument.
sl: To je argument <i>col.hor</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw vertical lines")
en: This is the <i>verticals</i> arguments. Uncheck this option if vertical lines are NOT to be drawn.
sl: To so argumenti <i>verticals</i>. Počistite to možnost, če NE želite risati navpičnih črt..

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>col.vert</i> argument.
sl: To je argument <i>col.vert.</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "For y = 1 line")
en: The above two options are not for <b>plot.stepfun</b>, but rather for <b>ecdf</b>. These are visible only in the context of 'ecdf'. They are used to set the color for the horizontal lines at y = 0 and y = 1 respectively. Specifically, this is the <i>col.01line</i> argument to <b>ecdf</b>. If only one is provided (i.e the other is set as 'Default') then both the line are of the same (specified) color. Otherwise (i.e., when both the colors are provided) both the colors are provided as a character vector of length two.
sl: Zgornji dve možnosti niso za <b>plot.stepfun</b>, ampak za <b>ecdf</b>. Te so vidne le v okviru "ecdf". Uporabljajo se za nastavitev barve za vodoravne črte pri y = 0 oziroma y = 1. Natančneje, to določa argument <i>col.01line</i> za <b>ecdf</b>. Če je na voljo le ena (torej je druga nastavljena na "Privzeto"), sta obe vrstici enako (določene) barve. Sicer pa (ko sta obe barvi navedeni) sta obe barvi navedeni kot vektor znakov dolžine 2.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <technical>
en: <i>default_dopoints</i>: Setting this to "true" ("false") toggles the state of the '<label id="do_points"/>' check box.
sl: <i>default_dopoints</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") preklopi stanje potrditvenega polja '<label id="do_points"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <technical>
en: <i>default_verticals</i>: Setting this to "true" ("false") toggles the state of the '<label id="verticals"/>' check box.
sl: <i>default_verticals</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") preklopi stanje potrditvenega polja '<label id="verticals"/>'.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <technical>
en: <i>allow_col01line</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the two frames ('<label id="frame_col_y0"/>' and '<label id="frame_col_y0"/>') for <i>col.01line</i> option to <b>ecdf</b>.
sl: <i>allow_col01line</i>: Nastavitev tega na "true" ("false") omogoča (onemogoča) prikaz dveh okvirjev ('<label id="frame_col_y0"/>' in '<label id="frame_col_y0"/>') kot možnost <i>col.01line</i> za <b>ecdf</b>.

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="...">
en: Step function plot options
sl: Možnosti grafikona za stopničasto funkcijo

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Add to current plot
sl: Dodaj trenutnemu grafu

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="...">
en: Line type for all lines
sl: Vrsta črte za vse črte

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <dropdown label="Line type"> <option label="...">
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: Points
sl: Točke

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Points"> <checkbox label="...">
en: Draw points
sl: Nariši točke

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: Horizontal Lines
sl: Vodoravne črte

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: Vertical lines
sl: Navpične črte

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Vertical lines"> <checkbox label="...">
en: Draw vertical lines
sl: Nariši navpične črte

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: For y = 0 line
sl: Črta za y = 0

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: For y = 1 line
sl: Črta za y = 1

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
sl: Ekipa RKWard

note: i18n: ectx: (Internal plugin for automated testing) <dialog label="...">
en: Internal plugin for automated testing
sl: Notranji vtičnik za samodejno preizkušanje

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <summary>
en: Various parameters for the <b>grid</b>. For detailed description of the individual parameters see the R reference on 'grid'. Note that this works only when standard (traditional S) graphics functions (see library(help="graphics")) are used to construct the plot. This does not work for trellis graphics devices (see <link href="rkward://rhelp/Lattice"/> for some information).
sl: Različni parametri za <b>grid</b>. Za podroben opis posameznih parametrov glej sklic R na 'grid'. Upoštevajte, da to deluje le takrat, ko se za gradnjo grafike uporabijo standardne (tradicionalne S) grafične funkcije (glejte library(help="graphics")). To ne deluje za grafične naprave Trellis <link href="rkward://rhelp/Lattice"/> (za nekatere informacije).

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <usage>
en: This may or may not be used as an embedded plugin. When used on a trellis device the produced error message is displayed.
sl: To se lahko ali tudi ne uporablja kot vdelani vtičnik. Ko se uporablja na trellis napravi, se prikaže sporočilo o napaki.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of X cells")
en: This is the <i>nx</i> argument. The default is NULL, in which case, the vertical lines are drawn at the xaxis ticks. Select None to not draw the vertical lines. Select 'Specify below' to provide a specified (to be specified below) number of vertical lines in the grid.
sl: To je argument <i>nx.</i> Privzeta vrednost je NULL, v tem primeru so navpične črte narisane pri oznakah xaxis. Izberite None, da ne narišete navpičnih črt. Izberite "Specify below", če želite navesti spodaj določeno število navpičnih črt v mreži.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "X Cells")
en: This is the <i>nx</i> argument, when 'Specify below' is selected in the above option list.
sl: To je argument <i>nx,</i> ko je na zgornjem seznamu možnosti izbrana možnost "Navedi spodaj".

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of Y cells")
en: This is the <i>ny</i> argument. Similar to <i>nx</i>. See the explanation on number of x cells above.
sl: To je argument <i>ny</i>. Podobno kot <i>nx</i>. Oglejte si razlago o številu x zgornjih celic.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Y Cells")
en: This is the <i>ny</i> argument when a specified (by the user) number of y cells are to be used. Similar to x cells.
sl: To je argument <i>ny,</i>, kadar je treba uporabiti določeno (s strani uporabnika) število y celic. Podobno kot x celice.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom Line width")
en: Check this option to use a custom line width. In which case, provide the width below.
sl: Preverite to možnost, če želite uporabiti širino vrstice po meri. V tem primeru navedite širino spodaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line width")
en: This is the <i>lwd</i> argument. Check the above option to use this.
sl: To je argument <i>lwd</i>. Če želite uporabiti to možnost, jo preverite zgoraj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line type")
en: This is the <i>lty</i> argument. Choosing Default will not add any arguments to the grid function call, hence the default line type will be used.
sl: To je argument <i>lty</i>. Če izberete privzeto, ne boste dodali nobenih argumentov klicu mrežne funkcije, zato bo uporabljena privzeta vrsta črte.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>col</i> argument. The Default option is similar to that of Line type (see above).
sl: To je argument <i>col</i>. Privzeta možnost je podobna vrsti črte (glejte zgoraj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Equilogs")
en: This is the <i>equilogs</i> argument. Uncheck this option to set <i>equilogs=FALSE</i>.
sl: To je argument <i>equilogs</i>. Počistite to možnost, če želite nastaviti <i>equilogs=FALSE</i>.

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="...">
en: Grid options
sl: Možnosti mreže

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="...">
en: Number of X cells
sl: Število celic X

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of X cells"> <option label="..."> i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of Y cells"> <option label="...">
en: At the ticks
sl: Na označbah osi

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of X cells"> <option label="..."> i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of Y cells"> <option label="...">
en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of X cells"> <option label="..."> i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of Y cells"> <option label="...">
en: Specify below
sl: Navedite spodaj

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <spinbox label="...">
en: X Cells
sl: X-celice

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="...">
en: Number of Y cells
sl: Število celic Y

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <spinbox label="...">
en: Y Cells
sl: Y-celice

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <checkbox label="...">
en: Custom Line width
sl: Širina črte po meri

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <spinbox label="...">
en: Line width
sl: Širina črte

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <dropdown label="...">
en: Line type
sl: Vrsta črte

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <text>
en: Note: Not applicable for Trellis type devices!
sl: Opomba: Ne uporablja se za naprave vrste Trellis!
