rkward - en to sl translation catalogue (355 entries)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="..."> 
en: Encoding
sl: Kodiranje

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <tab label="Encoding"> <
en: Convert string encoding
sl: Pretvori kodiranja nizov

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <tab label="Encoding"> <
en: Convert from:
sl: Pretvori iz:

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: Latin 1
sl: Latinica 1

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-1 Latin-1 Western European
sl: ISO8859-1, latinična-1, zahodnoevropska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-2 Latin-2 Central European
sl: ISO8859-2, latinična-2, srednjeevropska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-3 Latin-3 South European
sl: ISO8859-3, latinična-3, južnoevropska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-4 Latin-4 North European
sl: ISO8859-4, latinična-4, severnoevropska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-5 Latin/Cyrillic
sl: ISO8859-5 latinica/cirilica

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-6 Latin/Arabic
sl: ISO8859-6 latinična/arabska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-7 Latin/Greek
sl: ISO8859-7 latinična/grška

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-8 Latin/Hebrew
sl: ISO8859-8 latinična/hebrejska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-9 Latin-5 Turkish
sl: ISO8859-9 latinična-5, turška

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-10 Latin-6 Nordic
sl: ISO8859-10 latinična-6, nordijska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-11 Latin/Thai
sl: ISO8859-11 latinična/tajska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-13 Latin-7 Baltic Rim
sl: ISO8859-13 latinična-7, baltska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-14 Latin-8 Celtic
sl: ISO8859-14 latinična-8, keltska

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-15 Latin-9 Western European (EUR)
sl: ISO8859-15 latinična-9, zahodnoevropska (EUR)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <dropdown label="Convert from:"> <option label="..."> i18n: ectx: (Load
en: ISO8859-16 Latin-10 South-Eastern European
sl: ISO8859-16 latinična-10, jugovzhodnoevropska

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="..."> i18n: ectx: (Lo
en: Other (specify below)
sl: Druga (navedite spodaj)

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <input label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <tab label="Encoding"> <input label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <tab label="Encoding"> <input 
en: Other encoding
sl: Drugo kodiranje

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Convert string encoding") i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Convert string encoding") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA fi
en: If special character (e.g. umlauts) do not show up correctly, the data file probably uses a different locale than your R session. In this case, check this option, and specify the correct character encoding below.
sl: Če se posebni znak (npr. umlaut) ne prikaže pravilno, podatkovna datoteka verjetno uporablja drugo lokalno nastavitev, kot vaša seja v R-u. V tem primeru preverite to možnost in spodaj določite pravilno kodiranje znakov.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Convert from:") i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Convert from:") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <setti
en: Select character encoding to convert from. The option above needs to be checked, for this to be enabled.
sl: Izberite kodiranje znakov za pretvorbo. Zgoraj navedeno možnost je treba potrditi, da je omogočena.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Other encoding") i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Other encoding") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Import STATA file) <snippet> <set
en: If none of the encodings above matches, you can specify an encoding here. Note that the available encodings may differ from platform to platform. See <link href="rkward://rhelp/iconvlist"/> for a list of available encodings.
sl: Če se nobeno kodiranje nad ujema, lahko tukaj določite kodiranje. Upoštevajte, da se lahko razpoložljivi kodi razlikujejo od platforme do platforme. Oglejte si seznam kodiranj <link href="rkward://rhelp/iconvlist"/>, ki so na voljo.

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data)
en: copy from the local environment to globalenv()
sl: kopirajte iz krajevnega okolja v globalenv()

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data)
en: Import text / csv data
sl: Uvozi besedilne/csv podatke

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <summary>
en: Import Comma Separated Value files (other delimiters besides comma are supported).
sl: Uvozi datoteke CSV z vrednostjo ločeno z vejico (podprti so tudi drugi razmejilniki poleg vejice).

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <usage>
en: Choose the CSV file to import. An R object containing the data will be created. See <link href="rkward://rhelp/read.table"/>.
sl: Izberite datoteko CSV, ki jo želite uvoziti. Ustvarjen bo predmet R, ki vsebuje podatke. Glejte <link href="rkward://rhelp/read.table"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name") i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name") i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers 
en: The filename of the file to import
sl: Ime datoteke za uvoz

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data format")
en: Select from one of the predefined (most common formats). This setting affects several of the other settings, importantly <i><label id="dec"/></i> and <i><label id="sep"/></i>.
sl: Izberite med vnaprej določenimi (najpogostejšimi formati). Ta nastavitev vpliva na več drugih nastavitev, pomembni <i><label id="dec"/></i> in <i><label id="sep"/></i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use first row as column names")
en: Whether the first row of the file contains should be interpreted as column names
sl: Ali je treba prvo vrstico datoteke razlagati kot imena stolpcev

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Decimal point character")
en: Decimal character used in the imported file
sl: Decimalno ločilo, uporabljeno v uvoženi datoteki

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Specify decimal point character") i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Specify field separator character")
en: If you selected "other" above, specify the character, here.
sl: Če ste zgoraj izbrali »drugo«, tukaj navedite znak.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Field separator character")
en: The separator character used in the imported file
sl: Znak ločila, uporabljenega v uvoženi datoteki

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to") i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to") i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (re
en: The name of an R object to store the imported data in. If you choose an existing symbol name, you will be prompted, whether to overwrite this object.
sl: Ime predmeta R za shranjevanje uvoženih podatkov. Če izberete obstoječe ime simbola, boste pozvani, ali želite ta predmet prepisati.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Open imported data for editing") i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Open imported data for editing")
en: Whether the object should be opened for editing after it was imported
sl: Ali je treba predmet odpreti za urejanje po uvozu

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Show a preview of the imported data. At most the first 50 rows and columns will be shown.
sl: Prikaži predogled uvoženih podatkov. Prikazanih bo največ prvih 50 vrstic in stolpcev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row names")
en: How to determine row names? Either the rows can be numbered 1...n. Or you can specify a single column containing the row names (typically the first). Or you can provide a character vector of names.
sl: Kako določiti imena vrstic? Vrstice so lahko oštevilčene 1...n. Lahko pa določite en stolpec z imeni vrstic (običajno prvi). Lahko pa zagotovite vektor znakov imen.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column number or variable name")
en: See above. The column containing the row names, given either as a number, or as a column name (in the latter case, make sure to quote the name)
sl: Glejte zgoraj. Stolpec z imeni vrstic, ki je podan bodisi kot števila, bodisi kot ime stolpca (v slednjem primeru se prepričajte, da citirate ime)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Vector of row names (quoted)")
en: See above. A vector of row names (e.g. c ("row1", "row2", ..., "rown"), but you can also specify the name of an R object containing the names to use)
sl: Glejte zgoraj. Vektor imen vrstic (npr. c ("row1", "row2", ..., "rown"), lahko pa določite tudi ime predmeta R, ki vsebuje uporabo imen)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column names")
en: Use automatic column names (possibly read from first row of file), or use manually specified names?
sl: Uporabite samodejna imena stolpcev (morda prebrano iz prve vrstice datoteke) ali uporabite ročno določena imena?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Vector of column names (quoted)")
en: See above. Specify a character vector of column names (e.g. c ("col1", "col2", ..., "coln"), but you can also specify the name of an R object containing the names to use)
sl: Glejte zgoraj. Določite vektor znakov imen stolpcev (npr. c ("col1", "col2", ..., "coln"), lahko pa določite tudi ime predmeta R, ki vsebuje imena za uporabo)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Check syntax of column names")
en: Should column names be checked for validity?
sl: Ali je potrebno preveriti veljavnost imen stolpcev?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Classes of columns")
en: Should be class of each column be determined automatically, or specified?
sl: Ali je treba razred vsakega stolpca samodejno določiti ali je določeno?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Vector of column classes (quoted)")
en: See above. Specify a character vector with the names of the classes to use for each column.
sl: Glejte zgoraj. Določite vektor znakov z imeni razredov, ki jih želite uporabiti za vsak stolpec.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip trailing fields")
en: Should additional columns (not specified above, and not within the first five rows of input) be skipped? See parameter flush in <link href="rkward://rhelp/read.table"/>.
sl: Ali je treba preskočiti dodatne stolpce (ki niso navedeni zgoraj in ne v prvih petih vrsticah vnosa)? Glejte slap parametrov v <link href="rkward://rhelp/read.table"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Pad rows if unequal length")
en: If checked, and the rows have differing length, they will be padded with empty values in the imported data.
sl: Če je potrjeno in so vrstice različnih dolžin, bodo podatki napolnjeni s praznimi vrednostmi uvoza.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Allow escaped characters")
en: Should a backslash ('\') followed by a character be treated as an escaped character? Otherwise the sequence is read literally.
sl: Ali je treba poševnico nazaj ('\'), ki ji sledi znak, obravnavati kot ubežni znak? Sicer se zaporedje bere dobesedno.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Strip leading and trailing whitespace")
en: Should leading and trailing white space be removed from character fields?
sl: Ali je treba vodilni in sledilni beli prostor odstraniti iz polj znakov?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Convert character columns to factors")
en: Should columns containing character data be converted to factors in R, or should they be read as character vectors?
sl: Ali je treba stolpce, ki vsebujejo znakovne podatke pretvoriti v faktorje v R ali jih brati kot vektorje znakov?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Missing value string")
en: How are missing values (NAs) written in the file to be imported? (Blank fields are also interpreted as NAs in columns that are not strings.)
sl: Kako naj bodo manjkajoče vrednosti (NA) zapisane v datoteki, ki jo je treba uvoziti? (Prazna polja se tolmačijo kot NA v stolpcih, ki niso nizi.)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "String delimiter")
en: String delimiter character(s) used in the file
sl: Znaki za ločilnike nizov uporabljeni v datoteki

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Specify quoting character(s)")
en: If you selected "other" above, you can specify which quoting character to use, here. Simply enter all character to use (without spaces or comma, e.g. "'@ to use ", ', and @ as string delimiters).
sl: Če ste zgoraj izbrali »drugo«, lahko tukaj določite, kateri znak citiranja želite uporabiti. Preprosto vnesite vse znake za uporabo (brez presledkov ali vejice, npr. "'@ za uporabo ",' in @ kot ločilnik nizov).

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip x lines at the start of the file")
en: This many rows will be skipped at the start of the file. Use, for instance, if the file contains a text header.
sl: Toliko vrstic bo preskočenih na začetku datoteke. Uporabite, če npr. datoteka vsebuje glavo besedila.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Max number of lines to read (-1 for no limit)")
en: Maximum number of rows to read (-1 to read all lines)
sl: Največje število vrstic za branje (-1 za branje vseh vrstic)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Character for comments")
en: If you enter a single character, here, everything after that character in a line will be ignored. Leave blank to disable detection of comments.
sl: Če vnesete en znak, bo vse po tem znaku v vrstici prezrto. Pustite prazno, da onemogočite odkrivanje komentarjev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Text / CSV data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip blank lines")
en: Should blank lines be ignored?
sl: Ali želite prazne vrstice prezreti?

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="...">
en: Import Text / CSV data
sl: Uvoz besedila / podatkov CSV

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL s
en: General
sl: Splošno

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Main options"> <browser label="..."> i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="Save to"> <browser label="..."> i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog labe
en: File name
sl: Ime datoteke

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="...">
en: Data format
sl: Podatkovni format

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Comma separated values (CSV)
sl: Z vejico ločene vrednosti (.csv)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Semicolon separated values, comma as decimal separator (CSV2)
sl: S podpičjem ločene vrednosti, vejica kot decimalno ločilo (CSV2)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Tab separated values (TAB)
sl: Vrednosti, ločene z zavihki (TAB)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Tab separated values, comma as decimal separator (TAB2)
sl: Vrednosti, ločene z zavihki, vejica kot decimalno ločilo (TAB2)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <option label="...">
en: read.table() default (whitespace separated values)
sl: read.table() privzeto (vrednosti ločene z belim prostorom)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="File format"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <dropdown label="Data format"> <o
en: Custom
sl: Po meni

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <checkbox label="...">
en: Use first row as column names
sl: Uporabi prvo vrstico kot imena stolpcev

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <radio label="...">
en: Decimal point character
sl: Ločilo decimalk

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Decimal point character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <radio label="Decimal po
en: '.' (Period)
sl: ».« (pika)

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Decimal point character"> 
en: ',' (Comma)
sl: »,« (vejica)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Specify decimal point character
sl: Določite znak decimalnega ločila

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="..."> i18n: ectx: (I
en: Field separator character
sl: Znak za ločevanje polj

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Field separator character"
en: Tab
sl: Tabulatorka

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Field separator character"
en: ';' (Semicolon)
sl: »;« (podpičje)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <radio label="Field separator character"> <option label="...">
en: Single space
sl: Enojni presledek

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <radio label="Field separator character"> <option label="...">
en: Any whitespace
sl: Poljuben presledek

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <input label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Specify field separator character
sl: Določite znak za ločevanje polj

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <saveobject label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <saveobject label="..."> i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file
en: Object to save to
sl: Predmet, v katerega želite shraniti

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <checkbox label="...">
en: Open imported data for editing
sl: Odpri uvožene podatke za urejanje

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="General"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <ta
en: Preview
sl: Predogled

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="...">
en: Rows and Columns
sl: Vrstice in stolpci

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="...">
en: Row Specifications
sl: Specifikacije vrstic

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row  specifications"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row Specif
en: Row names
sl: Imena vrstic

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Row names"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Column names"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) 
en: Automatic
sl: Samodejno

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Row names"> <option label="...">
en: Numeric row names
sl: Številska imena vrstic

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Row names"> <option label="...">
en: As specified in column x:
sl: Kot je določeno v stolpcu x:

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Row names"> <option label="...">
en: Use a vector
sl: Uporabi vektor

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row Specifications"> <input label="...">
en: Column number or variable name
sl: Številka stolpca ali ime spremenljivke

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row Specifications"> <input label="...">
en: Vector of row names (quoted)
sl: Vektor imen vrstic (citirano)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="...">
en: Column Specifications
sl: Specifikacije stolpca

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column specifications"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column S
en: Column names
sl: Imena stolpcev

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Column names"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Classes of columns"> <option label="...">
en: Use a character vector
sl: Uporabi znakovni vektor

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column Specifications"> <input label="...">
en: Vector of column names (quoted)
sl: Vektor imen stolpcev (citirano)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column Specifications"> <checkbox label="...">
en: Check syntax of column names
sl: Preveri skladnjo imen stolpcev

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column Specifications"> <radio label="...">
en: Classes of columns
sl: Razredi stolpcev

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column Specifications"> <input label="...">
en: Vector of column classes (quoted)
sl: Vektor razredov stolpcev (citirano)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <checkbox label="...">
en: Skip trailing fields
sl: Preskoči polja na koncu

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Rows and Columns"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <checkbox label="...">
en: Pad rows if unequal length
sl: Podloži vrstice, če je dolžina neenaka

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="...">
en: Further Options
sl: Dodatne možnosti

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="...">
en: String handling
sl: Ravnanje z nizi

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <checkbox label="...">
en: Allow escaped characters
sl: Dovoli ubežne znake

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <checkbox label="..
en: Strip leading and trailing whitespace
sl: Obreži vodilne in končne bele prostore

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <radio label="...">
en: Convert character columns to factors
sl: Pretvori stolpce znakov v faktorje

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Convert character columns to factors"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <radio label="Convert ch
en: Convert to factor
sl: Pretvori v faktor

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Convert character columns to factors"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <radio label="Convert ch
en: Default
sl: Privzeto

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="Convert character columns to factors"> <option label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <radio label="Convert ch
en: Do not convert
sl: Ne pretvori

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <input label="...">
en: Missing value string
sl: Manjkajoči niz vrednosti

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <radio label="...">
en: String delimiter
sl: Ločilo nizov

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="String delimiter"> <option label="...">
en: " only
sl: samo "

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="String delimiter"> <option label="...">
en: ' only
sl: samp '

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="String delimiter"> <option label="...">
en: " and '
sl: " in '

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> [...] <radio label="String delimiter"> <option label="...">
en: None / disabled
sl: Brez/onemogočeno

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="String handling"> <input label="...">
en: Specify quoting character(s)
sl: Določite znak(e) za citiranje

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="...">
en: Skip
sl: Preskoči

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="Skip"> <input label="...">
en: Skip x lines at the start of the file
sl: Preskoči x vrstic na začetku datoteke

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="Skip"> <input label="...">
en: Max number of lines to read (-1 for no limit)
sl: Največje število vrstic za branje (-1 brez omejitve)

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="Skip"> <input label="...">
en: Character for comments
sl: Znak za komentarje

note: i18n: ectx: (Import Text / CSV data) <dialog label="Import Text / CSV data"> <tab label="Further Options"> <frame label="Skip"> <checkbox label="...">
en: Skip blank lines
sl: Preskoči prazne vrstice

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) i18n: ectx: (Loaded from Generic data import)
en: assign to globalenv()
sl: dodeli globalenv()

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic data import) i18n: ectx: (Generic data import) <dialog label="...">
en: Generic data import
sl: Generični uvoz podatkov

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic data import) <summary>
en: Import a variety of formats. This is a generic approach based on the "rio" R package, which in turn depends on a variety of further packages. If there is a dedicated plugin for the format you wish to import, using that will usually be preferable, as it will provide more specific options, and with less packages to install.
sl: Uvozite različne formate. To je splošen pristop, ki temelji na R paketu "rio", ki je odvisen od različnih nadaljnjih paketov. Če je tam namenski vtičnik za format, ki ga želite uvoziti, je zaželeno uporabiti tega, saj bo ponudil specifične možnosti in zahteva manj paketov za namestitev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic data import) <usage>
en: Select the data file to import. An R object containing the data will be created. This will usually be a data.frame, or a list.
sl: Izberite podatkovno datoteko za uvoz. Ustvarjen bo predmet R, ki vsebuje podatke. To je običajno data.frame ali seznam.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Edit Object") i18n: ectx: (Loaded from Generic data import) <settings> <setting> (refers to element labelled "Edit Object")
en: Whether the object should be opened for editing after it was imported. Currently, this is only possible, if the object is saved as a data.frame (see next option).
sl: Ali je treba predmet odpreti za urejanje po uvozu. Trenutno je to mogoče le, če je predmet shranjen kot data.frame (glejte naslednjo možnost).

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic data import) <settings> <setting> (refers to element labelled "Import a list of all datasets")
en: Some data files may contain more than one set of data (e.g. several sheets inside one excel file). Check this option to import all datasets as a list.
sl: Nekatere podatkovne datoteke lahko vsebujejo več kot en niz podatkov (npr. več listov znotraj ene datoteke Excel). Preverite možnost za uvoz vseh zbirk podatkov kot seznam.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic data import) <settings> <setting> (refers to element labelled "Import specific sub-set")
en: For datasets containing more than one set of data, specify which set to import (this will usually be a name or a number).
sl: Za zbirke podatkov, ki vsebujejo več kot en niz podatkov, določite zbirko za uvoz (to je običajno ime ali številka).

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic data import) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview imported data. Only the first 50 rows and columns are shown, for performance reasons (and only the first dataset in case of multiple sets in the file).
sl: Predogled uvoženih podatkov. Zaradi učinkovitosti delovanja je prikazanih je samo prvih 50 vrstic in stolpcev (in samo prva zbirka podatkov v primeru več zbirk podatkov v datoteki).

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="General"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Generic data import) <dialog label="Generic data import"> <tab la
en: Edit Object
sl: Uredi predmet

note: i18n: ectx: (Generic data import) <dialog label="Generic data import"> <tab label="General"> <frame label="...">
en: If the file contains more than one dataset
sl: Če datoteka vsebuje več kot eno zbirko podatkov

note: i18n: ectx: (Generic data import) <dialog label="Generic data import"> <tab label="General"> <frame label="If the file contains more than one dataset"> <checkbox label="...">
en: Import a list of all datasets
sl: Uvozi kot seznam vseh zbirk podatkov

note: i18n: ectx: (Generic data import) <dialog label="Generic data import"> <tab label="General"> <frame label="If the file contains more than one dataset"> <input label="...">
en: Import specific sub-set
sl: Uvozi specifično podmnožico podatkov

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file)
en: set variable labels for use in RKWard
sl: nastavite oznake spremenljivk za uporabo v programu RKWard

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet)
en: Import SPSS data
sl: Uvozi podatke SPSS

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <summary>
en: Import SPSS data files.
sl: Uvozi podatkovne datoteke SPSS.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <usage>
en: Choose the SPSS data file to import. Usually those files have the ending '*.sav'. An R object containing the SPSS data will be created. This can either be a data.frame, or a list. Several options deal with handling labels and character encoding. See <link href="rkward://rhelp/read.spss"/>. Other SPSS files than data files (i. e.:*.por, *.jnl, *.cht, *.spo, *.sps) are not supported. For issues related to handling of time/dates please refere to <link href="http://cran.r-project.org/doc/Rnews/Rnews_2004-1.pdf">R News 4/1 p30-31</link>.
sl: Izberite podatkovno datoteko SPSS, ki jo želite uvoziti. Običajno imajo te datoteke konec '*.sav'. Ustvarjen bo predmet R, ki vsebuje podatke SPSS. To je lahko data.frame ali seznam. Več možnosti obravnave oznake za ravnanje in kodiranje znakov. Glejte <link href="rkward://rhelp/read.spss"/> Druge datoteke SPSS razen podatkovnih datotek (npr.: *.por, *.jnl, *.cht, *.spo, *.sps) niso podprte. Za vprašanja, povezana z ravnanjem s časom/datumi, se obrnite na <link href="http://cran.r-project.org/doc/Rnews/Rnews_2004-1.pdf">R News 4/1 p30-31</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Import as a data.frame")
en: Whether to save the data as a data.frame. The alternative is saving as a list (useful, if the columns in your SPSS data have different lengths)
sl: Ali shranite podatke kot data.frame. Alternativa je shranjevanje kot seznam (uporabno, če imajo stolpci v podatkih SPSS različne dolžine)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Convert Variable labels to RKWard format")
en: RKWard can display SPSS like variable labels. Check this option, if you would like to convert the SPSS variable labels to RKWard format. If you leave the option unchecked, the SPSS variable labels will still be available as an attribute "variable.labels" (see <link href="rkward://rhelp/read.spss"/>)
sl: RKWard lahko prikaže SPSS kot oznake spremenljivk. Potrdite to možnost, če želite spremeniti oznake spremenljivk SPSS v obliko RKWard. Če pustite to možnost nepotrjeno, bodo oznake spremenljivk SPSS še vedno na voljo kot atribut "variable.labels" (glejte <link href="rkward://rhelp/read.spss"/>)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use value labels")
en: Should SPSS variables with value labels be converted to R factors with those levels?
sl: Ali naj spremenljivke SPSS z oznakami vrednosti pretvorim v faktorje R s temi ravnemi?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximum number of labels per object")
en: Maximum number of factor levels to use (see <link href="rkward://rhelp/read.spss"/>)
sl: Največje število ravni faktorjev za uporabo (glej <link href="rkward://rhelp/read.spss"/> )

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Trim white space")
en: Trim trailing white space from labels?
sl: Ali želite odrezati presledke na koncu oznak?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import SPSS file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview imported data. Only the first 50 rows and columns are shown, for performance reasons. Internally, the preview uses a data.frame, even if <label id="data_frame"/> is not checked.
sl: Predogled uvoženih podatkov. Prikazanih je samo prvih 50 vrstic in stolpcev zaradi hitrosti delovanja. Interno predogled uporablja data.frame, tudi če <label id="data_frame"/> ni potrjen.

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="...">
en: Import SPSS file
sl: Uvozi datoteko SPSS

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <checkbox label="...">
en: Import as a data.frame
sl: Uvozi kot data.frame

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="...">
en: Labels
sl: Oznake

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="Labels"> <checkbox label="...">
en: Convert Variable labels to RKWard format
sl: Pretvori oznake spremenljivk v obliko zapisa RKWard

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="Labels"> <checkbox label="...">
en: Use value labels
sl: Uporabi oznake vrednosti

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="Labels"> <spinbox label="...">
en: Maximum number of labels per object
sl: Največje število oznak na predmet

note: i18n: ectx: (Import SPSS file) <dialog label="Import SPSS file"> <tab label="General"> <frame label="Labels"> <checkbox label="...">
en: Trim white space
sl: Obreži presledke

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file)
en: Import Stata File
sl: Uvozi datoteko stata

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <summary>
en: Import STATA data files.
sl: Uvozi podatkovne datoteke STATA.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <usage>
en: Choose the STATA data file to import. Usually those files have the ending '*.dta'. An R object containing the STATA data will be created. STATA files other than data files (i. e.:*.log, *.smcl, *.do, *.ado) are not supported.
sl: Izberite podatkovno datoteko STATA, ki jo želite uvoziti. Običajno imajo te datoteke konec '*.dta'. Ustvarjen bo predmet R, ki vsebuje podatke STATA. Datoteke STATA razen podatkovnih datotek (:*.log, *.smcl, *.do, *.ado) niso podprte.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name")
en: The filename of the file to import. This may also be a URL (http://, http:// and ftp:// are supported).
sl: Ime datoteke za uvoz. Podprti so lahko tudi URL (http://, http:// in ftp:// ).

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Edit Object")
en: Whether the object should be opened for editing after it was imported.
sl: Ali naj bodo predmeti odprti za urejanje po uvozu.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Convert Stata dates to 'Date' class")
en: Convert Stata dates to R 'Date' class (see <link href="rkward://rhelp/read.dta"/>, <link href="rkward://rhelp/Dates"/>).
sl: Pretvori datume Stata v razred R 'Date' <link href="rkward://rhelp/read.dta"/> (glejte , <link href="rkward://rhelp/Dates"/> ).

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use Stata value labels to create factors?")
en: R uses value labels only for factors. Should Stata variable with value labels be converted to factors?
sl: R uporablja oznake vrednosti samo za faktorje. Ali je treba spremenljivko Stata z oznakami vrednosti pretvoriti v faktorje?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "For version 8 or later, store information about different types of missing data?")
en: Stata version 8 and above differentiates various different type of missing values. If this option is set, this information is stored in an attribute of the imported data. See <link href="rkward://rhelp/read.dta"/> for details.
sl: Stata različica 8 in novejša razlikuje različne vrste manjkajočih vrednosti. Če je ta možnost nastavljena, so ti podatki shranjeni v atributu uvoženih podatkov. Za podrobnosti si oglejte <link href="rkward://rhelp/read.dta"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Convert '_' in Stata variable names to '.' in R names")
en: The underscore ('_') is usually not used in R variable names, and may cause problems in some (rare) situations. Should underscore characters be converted to dots ('.')?
sl: Podčrtaji ('_') se običajno ne uporabljajo v imenih spremenljivk R in lahko povzročijo težave v nekaterih (redkih) situacijah. Ali je treba podčrtaje znake pretvoriti v pike ('.')?

note: i18n: ectx: (Loaded from Import STATA file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview imported data. Only the first 50 rows and columns are shown, for performance reasons.
sl: Predogled uvoženih podatkov. Prikazanih je samo prvih 50 vrstic in stolpcev zaradi učinkovitosti delovanja.

note: i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="...">
en: Import STATA file
sl: Uvozi datoteko STATA

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write v
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="General"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Convert Stata dates to 'Date' class
sl: Pretvori datume Stata v razred »Date«

note: i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="General"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Use Stata value labels to create factors?
sl: Ali želite uporabiti oznake vrednosti Stata za ustvarjanje faktorjev?

note: i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="General"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: For version 8 or later, store information about different types of missing data?
sl: Za različico 8 ali novejšo, shrani informacije o različnih vrstah manjkajočih podatkov?

note: i18n: ectx: (Import STATA file) <dialog label="Import STATA file"> <tab label="General"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Convert '_' in Stata variable names to '.' in R names
sl: Pretvori '_' v imenih spremenljivk Stata v '.' v imenih R

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet)
en: Preview not available, because package gdata is not installed or cannot be loaded.
sl: Predogled ni na voljo, ker paket gdata ni nameščen ali ga ni mogoče naložiti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="...">
en: Import Microsoft EXCEL sheet
sl: Uvozi list Microsoft Excel

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <summary>
en: Import a sheet of a Microsoft Excel file into a data frame.
sl: Uvozite list datoteke Microsoft Excel v podatkovni okvir.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <usage>
en: Choose the Microsoft Excel file to import a sheet from. An R object containing the data will be created. This method of importing Excel sheets is based on R package "gdata", and requires a working Perl setup. In case this does not work on your system, or does not produce the expected results, you may want to try the Java-based alternative <link href="rkward://component/import_xls_xlconnect"/>.
sl: Izberite Microsoft Excelovo datoteko, iz katere želite uvoziti list. Ustvarjen bo predmet R, ki vsebuje podatke. Ta način uvoza Excelovih listov temelji na R paketu "gdata" in zahteva delovno nastavitev za Perl. V primeru, da to ne bo delovalo v vašem sistemu ali ne bo dalo pričakovanih rezultatov, boste morda želeli poskusiti z alternativo, ki temelji na Javi <link href="rkward://component/import_xls_xlconnect"/> .

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Name or number of sheet")
en: Specifies the sheet to be imported
sl: Določa list, ki ga želite uvoziti

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Print details as the file is processed")
en: Print details as the file is processed. This may be helpful in troubleshooting.
sl: Natisni podrobnosti, ko se datoteka obdeluje. To lahko pomaga pri odpravljanju težav.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of rows to skip")
en: Number of rows to skip at the top
sl: Število vrstic, ki jih želite preskočiti na vrhu

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Max number of rows to read (-1 for no limit)")
en: Maximum number of rows to import
sl: Največje število vrstic za uvoz

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use first row as column names")
en: Whether the first row of the file should be interpreted as column names
sl: Ali je naj se prvo vrstico datoteke tolmači kot imena stolpcev

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Name or number of sheet
sl: Ime ali številka lista

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <frame label="...">
en: Range
sl: Obseg

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="Range"> <input label="...">
en: Max number of rows to read (-1 for no limit)
sl: Največje število vrstic za branje (-1 brez omejitve)

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="Range"> <input label="...">
en: Number of rows to skip
sl: Število vrstic za preskočitev

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <input label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <input label="...">
en: Character for missing values
sl: Znak za manjkajoče vrednosti

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="...">
en: Error handling
sl: Ravnanje z napakami

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Further Options"> <frame label="Error handling"> <checkbox label="...">
en: Print details as the file is processed
sl: Natisni podrobnosti med obdelavo datoteke

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet)
en: Preview not available, because package XLConnect is not installed or cannot be loaded.
sl: Predogled ni na voljo, ker paket XLConnect ni nameščen ali ga ni mogoče naložiti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <usage>
en: Choose the Microsoft Excel file to import a sheet from. An R object containing the data will be created. This method of importing Excel sheets is based on R package "XLconnect", and requires a working Java-setup. In case this does not work on your system, you may want to try the Perl-based alternative <link href="rkward://component/import_xls"/>.
sl: Izberite Microsoft Excelovo datoteko, iz katere želite uvoziti list. Ustvarjen bo predmet R, ki vsebuje podatke. Ta način uvoza Excelovih listov temelji na R paketu "XLconnect" in zahteva delovno nastavitev za jezik Java. V primeru, da to ne deluje v vašem sistemu, boste morda želeli poskusiti z alternativo, ki temelji na Perlu <link href="rkward://component/import_xls"/> .

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Index or \"name\" of sheet")
en: Numeric index or name/label of the sheet to import from the file. If you specify a name, here, make sure to quote it.
sl: Številski indeks ali ime/oznaka lista za uvoz iz datoteke. Če navedete ime tukaj, ga citirajte.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use first row as column names")
en: Whether the first row of data should be used as column headers. Alternatively, columns are named, automatically (by index).
sl: Ali naj bo prva vrstica podatkov uporabljena za glave stolpcev. Druga možnost je, da so stolpci imenovani, samodejno (po indeksu).

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Index or \"name\" of column with row names (if any)")
en: Numeric index or name/label of the column containing row names. If you specify a name, here, make sure to quote it. If you leave this field empty, row-names will be assigned automatically (row numbers)
sl: Številski indeks ali ime/oznaka stolpca, ki vsebuje imena vrstic. Če navedete ime tukaj, ga citirajte. Če pustite polje prazno, bodo imena vrstic dodeljena samodejno (številke vrstic)

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row")
en: First row of data to import within the sheet. If left to 0 (the default), the start row will be determined, automatically. Alternatively, you can specify a range in spreadsheet notation, below.
sl: Prva vrstica podatkov za uvoz znotraj lista. Če je pustite 0 (privzeto), bo začetna vrstica določena samodejno. Lahko pa tudi določite obseg v spodnjem obvestilu preglednice.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column")
en: First column of data to import within the sheet. See <label id="startrow"/>, above.
sl: Prvi stolpec podatkov za uvoz znotraj lista. Glejte, <label id="startrow"/> zgoraj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row")
en: Last row of data to import within the sheet. See <label id="startrow"/>, above.
sl: Zadnja vrstica podatkov za uvoz znotraj lista. Glejte <label id="startrow"/> zgoraj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column")
en: Last column of data to import within the sheet. See <label id="startrow"/>, above.
sl: Zadnji stolpec podatkov za uvoz znotraj lista. Glejte, <label id="startrow"/> zgoraj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "")
en: Specify the range to import within the sheet in spreadsheet notation (e.g. "A10:B20").
sl: Določite obseg celic za uvoz znotraj lista v preglednici (npr. "A10:B20").

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip empty leading or trailing rows")
en: If checked, empty leading and trailing rows will be omitted from the imported data.
sl: Če je potrjeno, bodo iz uvoženih podatkov izločene začetne in končne prazne vrstice.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Skip empty leading or trailing columns")
en: If checked, empty leading and trailing columns will be omitted from the imported data.
sl: Če je potrjeno, bodo iz uvoženih podatkov izločeni začetni in končni prazni stolpci.

note: i18n: ectx: (Loaded from Import Microsoft EXCEL sheet) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column classes (empty for automatic)")
en: Allows you to override the automatic data type detection. Specify R data types such as "character" or "numeric", here. Any specification you make here will be applied to <b>all</b> imported columns (the specification will be "recycled", if necessary). To use automatic data type detection, leave this control empty, entirely. Also note that most common type conversions can also be done <i>after</i> the data has been imported.
sl: Omogoča, da prisilite samodejno zaznavanje podatkovnega tipa. Tukaj določite vrste podatkov R, kot sta znak - "character" ali število - "numeric". Vsaka specifikacija, ki jo naredite tukaj, bo uporabljena za <b>vse</b> uvožene stolpce (specifikacija bo "reciklirana", če je potrebno). Če želite uporabiti samodejno zaznavanje podatkovnega tipa, pustite ta kontrolnik v celoti prazen. Upoštevajte tudi, da je pretvorbo podatkov mogoče opraviti tudi <i>po</i> uvozu.

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Index or "name" of sheet
sl: Kazalo ali "ime" lista

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="General"> <input label="...">
en: Index or "name" of column with row names (if any)
sl: Kazalo ali "ime" stolpca z imeni vrstic (če obstajajo)

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="...">
en: Rows and columns
sl: Vrstice in stolpci

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <frame label="Range"> <frame label="...">
en: Start row / column ("0" for automatic)
sl: Začetna vrstica / stolpec (»0« za samodejno)

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> [...] <frame label="Start row / column (\"0\" for automatic)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> [...] <frame label="End row / column 
en: Row
sl: Vrstica

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> [...] <frame label="Start row / column (\"0\" for automatic)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> [...] <frame label="End row / column 
en: Column
sl: Stolpec

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <frame label="Range"> <frame label="...">
en: End row / column ("0" for automatic)
sl: Končna vrstica / stolpec (»0« za samodejno)

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <frame label="Range"> <text>
en: - <b>or</b> Excel Range (e.g. "A10:B20") -
sl: - <b>ali Excelovo</b> območje (npr. "A10:B20") -

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <checkbox label="...">
en: Skip empty leading or trailing rows
sl: Preskoči prazne vodilne ali končne vrstice

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <checkbox label="...">
en: Skip empty leading or trailing columns
sl: Preskoči prazne vodilne ali končne stolpce

note: i18n: ectx: (Import Microsoft EXCEL sheet) <dialog label="Import Microsoft EXCEL sheet"> <tab label="Rows and columns"> <matrix label="...">
en: Column classes (empty for automatic)
sl: Razredi stolpcev (prazno za samodejne)

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file)
en: Load data
sl: Naloži podatke

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file)
en: Import to environment
sl: Uvozi v okolje

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <summary>
en: Load an R data file.
sl: Naloži podatkovno datoteko R.

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <usage>
en: Choose the R file to import. This would be a file created e.g. by saving the workspace from RKWard, using the R <link href="rkward://rhelp/save">save()</link> command, or the <link href="rkward://component/save_r"/> plugin. The main difference to loading a workspace via Workspace->Open Workspace, is that the workspace is not cleaned, first, but rather merged with your existing workspace. If in doubt, use Workspace->Open Workspace, instead of this plugin.
sl: Izberite datoteko R, ki jo želite uvoziti. To bi bila datoteka, npr. ustvarjena iz delovnega prostora RKWard z uporabo R ukaza <link href="rkward://rhelp/save">save()</link> ali vtičnika <link href="rkward://component/save_r"/> Glavna razlika pri nalaganju delovnega prostora prek Delovni prostor->Odpri delovni prostor je v tem, da delovni prostor ni najprej očiščen, ampak je združen z obstoječim delovnim prostorom. Če ste v dvomih, namesto tega vtičnika uporabite Delovni prostor->Odpri delovni prostor.

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <usage>
en: Be sure to save your workspace before using this plugin, as your variables will be overwritten, if the loaded workspace contains objects of the same names.
sl: Prepričajte se, da ste shranili vaš delovni prostor pred uporabo tega vtičnika saj bodo vaše spremenljivke prepisane, če naloženi delovni prostor vsebuje predmete z enakimi imeni.

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <settings> <setting> (refers to element labelled "R data file to load")
en: The filename of the file to load
sl: Ime datoteke za nalaganje

note: i18n: ectx: (Loaded from Load an R data file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to environment")
en: Check this option (and specify an environment), in order to load the data into an environment other than .GlobalEnv. If the specified environment does not yet exist, it will be created. If it already exists, it will be overwritten completely, i.e. deleting all objects inside it!
sl: Preverite to možnost (in navedite okolje), da naložite podatke v okolje, ki ni .GlobalEnv. Če navedeno okolje še ne obstaja, bo ustvarjeno. Če že obstaja, bo v celoti prepisano, to pomeni brisanje vseh predmetov v njem!

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="...">
en: Load an R data file
sl: Naloži podatkovno datoteko R

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="Load an R data file"> <browser label="...">
en: R data file to load
sl: Podatkovna datoteka R za nalaganje

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="Load an R data file"> <text>
en: WARNING: This may overwrite existing objects in .GlobalEnv. Be sure to save your workspace, first.
sl: OPOZORILO: To lahko prepiše obstoječe predmete v .GlobalEnv. Prepričajte se, da ste najprej shranili vaš delovni prostor.

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="Load an R data file"> <saveobject label="...">
en: Save to environment
sl: Shrani v okolje

note: i18n: ectx: (Load an R data file) <dialog label="Load an R data file"> <text>
en: WARNING: If the environment already exists, all objects inside it will be lost.
sl: OPOZORILO: Če okolje že obstaja, bodo vsi predmeti v njem izgubljeni.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file)
en: Source R file
sl: Izvorna datoteka R

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <summary>
en: Run an R source file.
sl: Zaženite izvorno datoteko R.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <usage>
en: Select a file to load. This file will be loaded and interpreted as a script of R statements, which are then evaluated (see <link href="rkward://rhelp/source"/>).
sl: Izberite datoteko, ki jo želite naložiti. Ta datoteka bo naložena in tolmačena kot skript izkazov R, ki se nato ovrednotijo (glej <link href="rkward://rhelp/source"/> ).

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name")
en: The filename of the source file to run
sl: Ime datoteke izvorne datoteke za zagon

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use directory of source file as working directory")
en: If checked, the working directory will be changed of the directory of the source file. This may be needed, if the source file refers to further files using relative paths.
sl: Če je potrjeno, bo delovni imenik spremenjen glede na imenik izvorne datoteke. To bo morda potrebno, če se izvorna datoteka nanaša na nadaljnje datoteke z uporabo relativnih poti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Run in a local environment")
en: If checked, the source file is interpreted in a local environment, instead of the global environment. This is much safer, as no existing objects will be overwritten. On the other hand, if the purpose of the source file is to create new objects (in contrast to just producing printed output), it will have to be run in the global environment.
sl: Če je potrjeno, se izvorna datoteka razlaga v lokalnem okolju, namesto v globalnem okolju. To je veliko varnejše, saj obstoječi predmeti ne bodo prepisani. Po drugi strani pa, če je namen izvorne datoteke ustvariti nove predmete (v nasprotju s samo proizvodnjo tiskanega izhoda), jo bo treba zagnati v globalnem okolju.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Echo source statements")
en: Should each source statement be echoed after parsing, and before evaluation?
sl: Ali naj bo vsak izvorni ukaz prikazan po razčlenitvi in pred njegovim ovrednotenjem?

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Prompt for echoed lines (empty for default)")
en: What should be printed at the start of each echoed source line (to differentiate it from the output)? Leave empty for the default.
sl: Kaj naj bo natisnjeno na začetku vsake prikazane izvorne vrstice (da jo razlikujemo od izhoda)? Pustite prazno za privzeto.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximal length of echoed statements")
en: Maximum length of an echoed source line.
sl: Največja dolžina prikazane izvorne vrstice.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Verbose")
en: Print additional diagnostics.
sl: Natisni dodatno diagnostiko.

note: i18n: ectx: (Loaded from Source an R file) <settings> <setting> (refers to element labelled "Print eval")
en: Print the result of each single evaluation (instead of just the final result).
sl: Natisni rezultat vsakega posameznega ovrednotenja (namesto le končnega rezultata).

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="...">
en: Source an R file
sl: Izvorna datoteka R

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="...">
en: Main options
sl: Glavne možnosti

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Main options"> <checkbox label="...">
en: Use directory of source file as working directory
sl: Uporabi mapo izvorne datoteke kot delovno mapo

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Main options"> <checkbox label="...">
en: Run in a local environment
sl: Zaženi v krajevnem okolju

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Main options"> <text>
en: WARNING: This may overwrite existing objects without prompting!
sl: OPOZORILO: To lahko prepiše obstoječe predmete brez opozorila!

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="...">
en: Output options
sl: Možnosti izhoda

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <checkbox label="...">
en: Echo source statements
sl: Prikaži izvorne ukaze

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <input label="...">
en: Prompt for echoed lines (empty for default)
sl: Poziv za prikazane vrstice (privzeto prazno)

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <spinbox label="...">
en: Maximal length of echoed statements
sl: Največja dolžina prikazanih ukazov

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <checkbox label="...">
en: Verbose
sl: Zgovorno

note: i18n: ectx: (Source an R file) <dialog label="Source an R file"> <tab label="Output options"> <checkbox label="...">
en: Print eval
sl: Tiskaj ovrednoteno

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown)
en: Export RMarkdown file
sl: Izvozi datoteko RMarkdown

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "RMarkdown file")
en: Choose the file to be exported.
sl: Izberite datoteko, ki jo želite izvoziti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target format")
en: Set the target format for exported files. If you choose either "All formats defined in document" or "First format defined in document", the formats defined via output_format will be used, see the documentation on rmarkdown::render().
sl: Nastavite ciljni format za izvožene datoteke. Če izberete »Vse oblike, opredeljene v dokumentu« ali »Prva oblika, določena v dokumentu«, bodo uporabljeni formati, določeni v output_format, oglejte si dokumentacijo o rmarkdownu::render().

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save as")
en: Choose the target file name to export to.
sl: Izberite ime ciljne datoteke, v katero želite izvoziti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to")
en: Choose the target directory to export to, file names are automatically generated according to the formats defined in the document.
sl: Izberite ciljno mapo, v katero želite izvoziti, imena datotek se samodejno ustvarijo v skladu z oblikami, določenimi v dokumentu.

note: i18n: ectx: (Loaded from Export RMarkdown) <settings> <setting> (refers to element labelled "Markdown version")
en: Set the markdown version to use. Older v1 documents are rendered into HTML format only, using the markdown package. If in doubt, leave it to the newer v2; those documents are rendered using pandoc, which allows you to choose between various output formats. But be aware that some formats may require special configuration or templates to produce proper results.
sl: Nastavite različico za markdown, ki jo želite uporabiti. Starejši dokumenti v1 s paketom markdown so upodobljeni samo v obliko HTML. Če ste v dvomih, ga prepustite novejšim v2; ti dokumenti so upodobljeni z uporabo programa pandoc, ki vam omogoča izbiro med različnimi izhodnimi formati. Vendar se zavedajte, da lahko nekatere oblike zahtevajo posebno konfiguracijo ali predloge za pravilno rezultate.

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Export RMarkdown) <about name="..."> i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="...">
en: Export RMarkdown
sl: Izvozi RMarkdown

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <about shortinfo="...">
en: RKWard GUI to export RMarkdown documents in various formats
sl: Vmesnik RKWard za izvoz dokumentov RMarkdown v različnih zapisih

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="...">
en: Source and target
sl: Vir in cilj

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="Source and target"> <browser label="...">
en: RMarkdown file
sl: Datoteka RMarkdown

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="Source and target"> <dropdown label="...">
en: Target format
sl: Ciljna oblika

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> [...] <dropdown label="Target format"> <option label="...">
en: All formats defined in document
sl: Vse oblike zapisa, opredeljene v dokumentu

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> [...] <dropdown label="Target format"> <option label="...">
en: First format defined in document
sl: Prva oblika zapisa, opredeljena v dokumentu

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> [...] <dropdown label="Target format"> <option label="...">
en: Beamer presentation
sl: Predstavitev Beamer

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> [...] <dropdown label="Target format"> <option label="...">
en: Markdown (GitHub, old)
sl: Markdown (GitHub, staro)

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="Source and target"> <browser label="...">
en: Save as
sl: Shrani kot

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export
en: Save to
sl: Shrani v

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="...">
en: Advanced options
sl: Napredne možnosti

note: i18n: ectx: (Export RMarkdown) <dialog label="Export RMarkdown"> <tabbook label="Export RMarkdown"> <tab label="Advanced options"> <radio label="...">
en: Markdown version
sl: Različica markdown

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="...">
en: Save R objects
sl: Shrani predmete R

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <summary>
en: Save one or more selected R objects to a file. <b>Note:</b> Use <i>Workspace->Save Workspace</i> for saving the complete workspace.
sl: Shrani enega ali več izbranih predmetov R v datoteko. <b>Opomba:</b> Uporabite <i>Delovni prostor->Shrani delovni prostor</i> za shranjevanje celotnega delovnega prostora.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <usage>
en: Select the objects to save, and a filename to save to. Created data files can be loaded using <link href="rkward://component/load_r_object"/>.
sl: Izberite predmete, ki jih želite shraniti, in ime datoteke kamor jih želite shraniti. Ustvarjene podatkovne datoteke je mogoče naložiti z uporabo <link href="rkward://component/load_r_object"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object")
en: One or more objects to save.
sl: En ali več predmetov za shranjevanje.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "File name")
en: Location to save to.
sl: Mesto, kamor bodo shranjene datoteke.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "Ascii")
en: Write an ascii, rather than binary representation of the object(s).
sl: Napišite ascii, ne pa binarno predstavitev predmeta(-ov).

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compression")
en: The file can be compressed to achieve a smaller file size. This control allows to select the method of compression. Some methods are not available for versions of R before 2.10.0.
sl: Datoteko lahko stisnete, da dosežete manjšo velikost datoteke. Ta kontrolnik omogoča izbiro načina stiskanja. Nekatere metode niso na voljo za različice R pred 2.10.0.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compression level")
en: Compression level. Higher values indicate better compression.
sl: Raven stiskanja. Višje vrednosti kažejo boljšo stiskanje.

note: i18n: ectx: (Loaded from Save R objects) <settings> <setting> (refers to element labelled "Enable xz extreme compression")
en: For <i>xz</i> compression, only: Enable xz "extreme" compression.
sl: Samo za <i>xz</i> stiskanje: Omogočite xz "ekstremno" stiskanje.

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="...">
en: Select variables
sl: Izberite spremenljivke

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <varslot label="...">
en: Object
sl: Predmet

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <dropdown label="...">
en: Compression
sl: Stiskanje

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> [...] <dropdown label="Compression"> <option label="...">
en: None
sl: Brez

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <spinbox label="...">
en: Compression level
sl: Raven stiskanja

note: i18n: ectx: (Save R objects) <dialog label="Save R objects"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Enable xz extreme compression
sl: Omogočite skrajno stiskanje xz

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Create package skeleton) i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="...">
en: Create package skeleton
sl: Ustvari okostje paketa

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <varselector label="...">
en: Select a variable
sl: Izberite spremenljivko

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <varslot label="...">
en: Objects
sl: Predmete

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <input label="...">
en: Package name
sl: Ime paketa

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <browser label="...">
en: Directory
sl: Mapa

note: i18n: ectx: (Create package skeleton) <dialog label="Create package skeleton"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Overwrite
sl: Prepiši

note: i18n: ectx: (Loaded from Write vector / matrix)
en: Write Variables
sl: Zapiši spremenljivke

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="...">
en: Write vector / matrix
sl: Zapiši vektor/matriko

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <varselector label="...">
en: Select a vector or matrix
sl: Izberite vektor ali matriko

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <varslot label="...">
en: Data
sl: Podatki

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> [...] <radio label="Field separator character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Field separator character"
en: Space
sl: Presledek

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <spinbox label="...">
en: Number of columns to write
sl: Število stolpcev za pisanje

note: i18n: ectx: (Write vector / matrix) <dialog label="Write vector / matrix"> <tab label="Select variables"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Append to existing file
sl: Priloži obstoječi datoteki

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Export Table / CSV files) i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <title> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="...">
en: Export Table / CSV files
sl: Izvozi datoteke tabele/CSV

note: i18n: ectx: (Loaded from Export Table / CSV files) i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <summary>
en: Export data to CSV or similar file formats.
sl: Izvozite podatke v CSV ali podobne vrste datotek.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <usage>
en: Select a tabular data object (like a data frame or matrix) and choose a file to save to. All other options allow you to define the file format, handling of column and row names as well as special character handling.
sl: Izberite predmet tabelarnih podatkov (kot je data.frame ali matrika) in izberite datoteko, kamor želite shraniti. Vse druge možnosti vam omogočajo, da določite obliko datoteke, ravnanje z imeni stolpcev in vrstic ter posebno ravnanje z znaki.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data")
en: Select a data object to export. Valid data types are array, data.frame, matrix, character, numeric, and integer.
sl: Izberite podatkovni predmet za izvoz. Veljavni podatkovni tipi so polje, data.frame, matrika, znak, število in celo število.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "")
en: The file to save to. Existing files will be overwritten, unless the append option is checked.
sl: Datoteko, ki jo želite shraniti. Obstoječe datoteke bodo prepisane, razen če je izbrana možnost dodajanja.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Append to file (if it exists)")
en: Should existing files be overwritten or the data appended? If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
sl: Ali je treba obstoječe datoteke prepisati ali podatke dodati? Če je to posivelo, je izbrana prednastavitev to že nastavila za vas.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "File format")
en: Select one of the default file formats here. They will set some of the options (like field separator and decimal point) with reasonable defaults. Use the custom format if you need more control.
sl: Tukaj izberite eno od privzetih formatov datotek. Nekatere možnosti (na primer ločilo polj in decimalno piko) bodo nastavili z razumnimi privzetimi vrednostmi. Uporabite obliko zapisa po meri, če potrebujete več nadzora.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Decimal point character")
en: Specify the desired decimal point character. If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
sl: Določite želeni znak za decimalno piko. Če je to posivelo, je izbrana prednastavitev že nastavljena za vas.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "")
en: Use this value as the custom decimal point character.
sl: To vrednost uporabite kot znak decimalne pike po meri.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Field separator character")
en: Specify the desired field separator character. If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
sl: Določite želeni znak ločilnika polj. Če je to posivelo, je izbrana prednastavitev že nastavljena za vas.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "")
en: Use this value as the custom field separator character.
sl: To vrednost uporabite kot znak ločilnika polj po meri.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row names")
en: Decide how to deal with row names.
sl: Odločite se, kako se boste ukvarjali z imeni vrstic.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Row names (character vector)")
en: Select a character vector to use for custom row names.
sl: Izberite znakovni vektor, ki ga želite uporabiti za imena vrstic po meri.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column names")
en: Decide how to deal with column names. If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
sl: Odločite se, kako boste obravnavali imena stolpcev. Če je to posivelo, je izbrana prednastavitev že nastavljena za vas.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Column names (character vector)")
en: Select a character vector to use for custom column names.
sl: Izberite znakovni vektor, ki ga želite uporabiti za imena stolpcev po meri.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "File encoding")
en: If the default character encoding doesn't work for you, you can set a specific one here.
sl: Če vam privzeto kodiranje znakov ne ustreza, lahko tukaj nastavite določeno.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom encoding")
en: Use this field to set a custom encoding, in case the dropdown menu doesn't list the one you need.
sl: Uporabite to polje za nastavitev kodiranja po meri, če spustni meni ne našteje tega, ki ga potrebujete.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Quote all strings")
en: Check this to have all string values quoted.
sl: Potrdite, da bodo vse vrednosti nizov v navednicah.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Handling double quote characters")
en: Controls how existing quotes in values are handled -- they can either be escaped or double quoted. If this is greyed out, the selected preset sets this for you.
sl: Nadzoruje, kako se obravnavajo obstoječe narekovaje v vrednostih -- lahko se jim ubeži ali dvojno citira. Če je to posivelo potem izbrana prednastavitev to nastavi za vas.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Character for missing values")
en: Set the character to indicate missing data.
sl: Nastavite znak tako, da označuje manjkajoče podatke.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <settings> <setting> (refers to element labelled "Newline character")
en: Set the character used to indicate a line break (EOL). This varies between operating systems, changing this option might help in case you run into problems when exchanging files with other people.
sl: Nastavite znak, ki se uporablja za oznako preloma vrstice (EOL). To se razlikuje med operacijskimi sistemi, spreminjanje te možnosti lahko pomaga v primeru težav pri izmenjavi datotek z drugimi ljudmi.

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/write.table"> R manual page for write.table(), which is called by this plugin. </link>
sl: <link href="rkward://rhelp/write.table"> R ročna stran za write.table(), ki jo imenuje ta vtičnik. </link>

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="...">
en: Data and File Format
sl: Oblika zapisa podatkov in format datotek

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <varselector label="...">
en: Select a variable or table
sl: Izberite spremenljivko ali tabelo

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <frame label="Save to"> <checkbox label="...">
en: Append to file (if it exists)
sl: Dodaj datoteki (če obstaja)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <dropdown label="...">
en: File format
sl: Format datoteke

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio label="Decimal point character"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Data and File Format"> <radio 
en: Custom (specify below)
sl: Po meri (navedite spodaj)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <varselector label="...">
en: Select row or column names
sl: Izberite imena vrstic ali stolpcev

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="...">
en: Row  specifications
sl: Specifikacije vrstic

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <radio label="Row names"> <option label="...">
en: Use current row names
sl: Uporabo trenutna imena vrstic

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <radio label="Row names"> <option label="..."> i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <radio label="Column names"> <option label="...">
en: No names
sl: Brez imen

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Row  specifications"> <varslot label="...">
en: Row names (character vector)
sl: Imena vrstic (vektor znakov)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="...">
en: Column specifications
sl: Specifikacije stolpca

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <radio label="Column names"> <option label="...">
en: Use current column names
sl: Uporabi trenutna imena stolpcev

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Rows and Columns"> <frame label="Column specifications"> <varslot label="...">
en: Column names (character vector)
sl: Imena stolpcev (vektor znakov)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="...">
en: Encoding and Character Options
sl: Možnosti kodiranja in znakov

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <frame label="Encoding"> <dropdown label="...">
en: File encoding
sl: Kodiranje datotek

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> [...] <dropdown label="File encoding"> <option label="...">
en: (default)
sl: (privzeto)

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <frame label="Encoding"> <input label="...">
en: Custom encoding
sl: Kodiranje po meri

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <checkbox label="...">
en: Quote all strings
sl: Vse nize v navednice

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <radio label="...">
en: Handling double quote characters
sl: Ravnanje z znaki dvojnega narekovaja

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <radio label="Handling double quote characters"> <option label="...">
en: Escape
sl: Ubežnica

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <radio label="Handling double quote characters"> <option label="...">
en: Double
sl: Dvojno

note: i18n: ectx: (Export Table / CSV files) <dialog label="Export Table / CSV files"> <tab label="Encoding and Character Options"> <dropdown label="...">
en: Newline character
sl: Znak za novo vrstico

note: i18n: ectx: (Loaded from Set the working directory) <summary>
en: Set or change the current working directory.
sl: Nastavite ali spremenite trenutni delovni imenik.

note: i18n: ectx: (Loaded from Set the working directory) <usage>
en: Choose a directory to set/change the working directory for R. The R function <b>setwd</b> is used to do the job.
sl: Izberite imenik za nastavitev/spremembo delovnega imenika za R. Za R je funkcija <b>setwd</b> nastavljena prav zato.

note: i18n: ectx: (Set the working directory) <dialog label="...">
en: Set the working directory
sl: Nastavitev delovnega mape

note: i18n: ectx: (Set the working directory) <dialog label="Set the working directory"> <browser label="...">
en: Choose the Working Directory
sl: Izberite delovno mapo

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Data Import and Export
sl: Uvoz in izvoz podatkov

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Plugins for reading and writing data in various formats. Part of the official RKWard distribution
sl: Vtičniki za branje in pisanje podatkov v različnih formatih. Del uradne distribucije RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Load R data file
sl: Naloži podatkovno datoteko R

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Save objects as R data
sl: Shrani predmete kot R-podatke

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Export vector or matrix data
sl: Podatki o vektorju ali matriki izvoza

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Import SPSS
sl: Uvozi SPSS

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import SPSS"> <attribute label="...">
en: SPSS data files
sl: Podatkovne datoteke SPSS

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import Text / CSV data"> <attribute label="...">
en: Text / Comma Separated Values
sl: Besedilo oz. vrednosti, ločene vejicami

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Import Stata
sl: Uvozi stata

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import Stata"> <attribute label="...">
en: Stata data files
sl: Podatkovne datoteke Stata

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Import Excel files (Perl based)
sl: Uvozi datoteke Excel (temelji na perlu)

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import Excel files (Perl based)"> <attribute label="...">
en: Microsoft Excel files (Perl)
sl: Datoteke Microsoft Excel (Perl)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Import Excel files (Java based)
sl: Uvoz datotek Excel (temelji na Javi)

note: i18n: ectx: <components> <component label="Import Excel files (Java based)"> <attribute label="...">
en: Microsoft Excel files (Java)
sl: Datoteke Microsoft Excel (Java)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Generic import (rio-based)
sl: Generični uvoz (na osnovi rio)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Set Working Directory
sl: Nastavi delovno mapo

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="File"> <menu label="..."> i18n: ectx: <context> <menu label="...">
en: Import
sl: Uvozi

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="File"> <menu label="Import"> <menu label="...">
en: Import format
sl: Oblika uvoza

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="File"> <menu label="...">
en: Export
sl: Izvozi

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Workspace
sl: Delovna površina

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
sl: Ekipa RKWard
