rkward - en to sl translation catalogue (312 entries)

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model)
en: 2PL parameter estimation
sl: Ocena parametrov 2PL

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test 
en: Call:
sl: Klic:

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test 
en: Coefficients:
sl: Koeficienti:

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model
en: Log-likelihood value at convergence:
sl: Logaritem verjetja pri konvergenci:

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test 
en: keep results in current workspace
sl: ohrani rezultate v trenutnem delovnem prostoru

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <summary> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <summary> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <summary> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter est
en: This plugin estimates parameters under Item Response Theory approach, using the <link href="rkward://rhelp/ltm-package">ltm</link> package.
sl: Ta vtičnik ocenjuje parametre v pristopu Teorija odziva artikla z uporabo  paketa <link href="rkward://rhelp/ltm-package">ltm</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <usage> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <usage> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <usage> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimatio
en: The complete results can be stored as a new object in the current workspace for further use (e.g. plotting item characteristic curves).
sl: Popolne rezultate je mogoče shraniti kot nov predmet v trenutnem delovnem prostoru za nadaljnjo uporabo (npr. značilne krivulje elementa).

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <usage>
en: To fit the two parameter logistic model with default settings, just the matrix of manifest variables (dichotomous item responses) must be selected. Further options are described in the sections below.
sl: Za prilagoditev logističnemu modelu dveh parametrov z privzetimi nastavitvami je treba izbrati samo matriko manifestnih spremenljivk (odzivi dihotomskih elementov). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Matrix of manifest variables:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled 
en: Matrix of manifest variables
sl: Matrika manifestnih spremenljivk

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting title="Matrix of manifest variables"> (refers to element labelled "Matrix of manifest variables:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title="Matrix of
en: Select the matrix of dichotomous item responses from the objects shown on the left.
sl: Izberite matriko odzivov dihotomskih elementov iz predmetov, prikazanih na levi strani.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Should parameters be fixed (constraints)?")
en: If you want to fix parameters, you have to prepare a matrix of fixed-value constraints first and then select it here. For detailed information on the specific layout of that matrix please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/ltm">ltm()</link> function.
sl: Če želite popraviti parametre, morate najprej pripraviti matriko fiksnih vrednosti omejitev in jo nato izbrati tukaj. Za podrobne informacije o posebni postavitvi te matrike glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/ltm"> ltm()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Start values")
en: By default start values for the parameters are computed automatically. Alternatively, you can force the use of random start values, or give a matrix of values to be used. For detailed information on the specific layout of that matrix please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/ltm">ltm()</link> function.
sl: Privzeto se začetne vrednosti za parametre izračunajo samodejno. Lahko pa prisilite uporabo naključnih začetnih vrednosti ali pa daste matriko vrednosti, ki jo je treba uporabiti. Za podrobne informacije o posebni postavitvi te matrike glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/ltm">ltm()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use only complete cases") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use only complete cases") i18
en: Specifies how missing values are to be treated. By default all available cases are used. If checked, only complete cases will be considered.
sl: Določa, kako je treba obravnavati manjkajoče vrednosti. Privzeto se uporabljajo vsi razpoložljivi primeri. Če je odkljukano, bodo upoštevani le popolni primeri.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Usual IRT parameterization") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Usual IRT parameterization
en: If checked, the coefficients' estimates are reported under the usual Item Response Theory parameterization (which is the default).
sl: Če je odkljukano, se ocene koeficientov poročajo v okviru običajne parametrizacije teorije odziva artikla (kar je privzeto).

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Number of EM iterations:")
en: Number of EM iterations
sl: Število ponovitev EM

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title="Number of EM iterations"> (refers to element labelled "Number of EM iterations:")
en: Defaults to 40.
sl: Privzeta vrednost je 40.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Number of quasi-Newton iterations:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labe
en: Number of quasi-Newton iterations
sl: Število kvazi-Newtonskih ponovitev

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting title="Number of quasi-Newton iterations"> (refers to element labelled "Number of quasi-Newton iterations:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title=
en: Defaults to 150.
sl: Privzeta vrednost je 150.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Number of Gauss-Hermite quadrature points:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title="..."> (refers to elem
en: Number of Gauss-Hermite quadrature points
sl: Število Gauss-Hermitovih kvadraturnih točk

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title="Number of Gauss-Hermite quadrature points"> (refers to element labelled "Number of Gauss-Hermite quadrature points:")
en: Defaults to 15.
sl: Privzeta vrednost je 15.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Optimization method:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Optimiza
en: Optimization method
sl: Način optimizacije

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting title="Optimization method"> (refers to element labelled "Optimization method:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting title="Optimization method"> (refe
en: The default optimization method is BFGS. It can be set to Nelder-Mead, CG, L-BFGS-B, or SANN instead. Please refer to the <link href="rkward://rhelp/optim">optim()</link> manual for details.
sl: Privzeta metoda optimizacije je BFGS. Namesto tega se lahko nastavi na Nelder-Mead, CG, L-BFGS-B ali SANN. Podrobnosti najdete v <link href="rkward://rhelp/optim"> priročniku optim()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Print verbose info about optimization") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Print verbose i
en: Pretty much speaks for itself ;-)
sl: Precej govori samo zase ;-)

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <related> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <related> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <related> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter est
en: Please refer to the <code>ltm</code> manuals for further information and detailed command line options:
sl: Dodatne informacije in podrobne možnosti ukazne vrstice najdete v <code>ltm</code> priročnikih:

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <technical>
en: The two factor solution of the <code>ltm()</code> function is not yet fully implemented (quadratic term is missing).
sl: Dva faktorska rešitev funkcije še ni v celoti <code>ltm()</code> izvedena (manjka kvadratni izraz).

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Two parameter logistic model
sl: Ocena parametra IRT: logistični model dveh parametrov

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"> <tab label="..."> i18n: ectx: (IRT
en: Manifest variables
sl: Manifestne spremenljivke

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Manifest variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model
en: Matrix of manifest variables:
sl: Matrika manifestnih spremenljivk:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Manifest variables"> <saveobject label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic mo
en: Save results in workspace
sl: Shrani rezultate v delovnem prostoru

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"> <tab label="..."> i18n: ectx: (IRT
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"> <tab label
en: Should parameters be fixed (constraints)?
sl: Ali je treba parametre določiti (omejitve)?

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="Should parameters be fixed (constraints)?"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT par
en: Constraint matrix:
sl: Matrika omejitev:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"> <tab label
en: Start values
sl: Začetne vrednosti

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <radio label="Start values"> <option label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two paramet
en: Compute automatically
sl: Samodejno izračunaj

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <radio label="Start values"> <option label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two paramet
en: Use random start values
sl: Uporaba naključnih začetnih vrednosti

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <radio label="Start values"> <option label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two paramet
en: Use own matrix of start values
sl: Uporabi lastno matriko začetnih vrednosti

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"> <tab lab
en: Matrix of start values:
sl: Matrika začetnih vrednosti:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"> <tab label
en: Misc options
sl: Razne možnosti

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="Misc options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two param
en: Use only complete cases
sl: Uporabi samo celovite primere

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="Misc options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two param
en: Usual IRT parameterization
sl: Običajna parametrizacija IRT

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"> <tab label="Options"> <frame label="Misc options"> <checkbox label="...">
en: Assume two-factor model with interaction term
sl: Predpostavi dvo-faktorski model z izrazom/pogojem interakcije

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"> <tab label="..."> i18n: ectx: (IRT
en: Advanced control
sl: Napredni nadzor

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"> <tab label="Advanced control"> <spinbox label="...">
en: Number of EM iterations:
sl: Število ponovitev EM:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Advanced control"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model">
en: Number of quasi-Newton iterations:
sl: Število kvazi-Newtonskih ponovitev:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Advanced control"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model">
en: Number of Gauss-Hermite quadrature points:
sl: Število Gauss-Hermitovih kvadraturnih točk:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Advanced control"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"
en: Optimization method:
sl: Način optimizacije:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rasch model"> <tab label="Advanced control"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Two parameter logistic model) <dialog label="IRT parameter estimation: Two parameter logistic model"
en: Print verbose info about optimization
sl: Natisni obširne podatke o optimizaciji

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model)
en: 3PL parameter estimation
sl: Ocena parametrov 3PL

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <usage>
en: To fit the Birnbaum three parameter model with default settings, just the matrix of manifest variables (dichotomous item responses) must be selected. Further options are described in the sections below.
sl: Za prilagoditev treh parametrov Birnbaum model z privzetimi nastavitvami, je treba izbrati samo matriko manifestnih spremenljivk (odzivi dihotomskih elementov). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Should parameters be fixed (constraints)?")
en: If you want to fix parameters, you have to prepare a matrix of fixed-value constraints first and then select it here. For detailed information on the specific layout of that matrix please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/tpm">tpm()</link> function.
sl: Če želite popraviti parametre, morate najprej pripraviti matriko fiksnih vrednosti omejitev in jo nato tukaj izbrati. Za podrobne informacije o posebni postavitvi te matrike glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/tpm">tpm()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Upper bound for guessing parameter")
en: Limits the estimated guessing parameter (accepts values between 0 and 1).
sl: Omejuje predvideni parameter ugibanja (sprejema vrednosti med 0 in 1).

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Start values")
en: By default start values for the parameters are computed automatically. Alternatively, you can force the use of random start values, or give a matrix of values to be used. For detailed information on the specific layout of that matrix please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/tpm">tpm()</link> function.
sl: Privzeto se začetne vrednosti za parametre izračunajo samodejno. Lahko pa prisilite uporabo naključnih začetnih vrednosti ali pa daste matriko vrednosti, ki jih je treba uporabiti. Za podrobne informacije o posebni postavitvi te matrike glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/tpm">tpm()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Assume equal discrimination parameters")
en: If checked it is assumed that discrimination parameters are equal for all items, as in the 1PL Rasch model. That leaves difficulty and guessing parameters to be estimated.
sl: Če je potrjeno, se predpostavlja, da so parametri diskriminacije enaki za vse postavke, kot v modelu 1PL Rasch. To povzroča težave in ugibanje parametrov, ki jih je treba oceniti.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <settings> <setting title="Number of quasi-Newton iterations"> (refers to element labelled "Number of quasi-Newton iterations:")
en: Defaults to 1000.
sl: Privzeta vrednost je 1000.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting title="Number of Gauss-Hermite quadrature points"> (refers to element labelled "Number of Gauss-Hermite quadrature points:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <setting
en: Defaults to 21.
sl: Privzeta vrednost je 21.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Used optimizer:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <settings> <setting title="..."> (refers to element 
en: Used optimizer
sl: Uporabljeni optimizator

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <settings> <setting title="Used optimizer"> (refers to element labelled "Used optimizer:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <settings> <setting title="Used optimizer
en: By default <link href="rkward://rhelp/optim">optim()</link> is being used for optimization. Alternatively, <link href="rkward://rhelp/nlminb">nlminb()</link> can be called.
sl: Privzeto se <link href="rkward://rhelp/optim">optim()</link> uporablja za optimizacijo. Druga možnost je klic <link href="rkward://rhelp/nlminb">nlminb()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <settings> <setting title="Optimization method"> (refers to element labelled "Optimization method:")
en: <i>Only if <code>optim()</code> is used:</i> The default optimization method is BFGS. It can be set to Nelder-Mead, CG, L-BFGS-B, or SANN instead. Please refer to the <link href="rkward://rhelp/optim">optim()</link> manual for details.
sl: <i>Samo če se uporablja<code>optim()</code>:</i> Privzeta metoda optimizacije je BFGS. Namesto tega se lahko nastavi na Nelder-Mead, CG, L-BFGS-B ali SANN. Podrobnosti najdete v priročniku za <link href="rkward://rhelp/optim">optim()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Step-length for approximation")
en: Used in the central difference approximation that approximates the hessian. Defaults to 1e-03.
sl: Uporablja se pri približku centralne razlike, ki približek Hessianovi matriki. Privzete vrednosti so 1e-03.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <technical> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model) <technical> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <technical>
en: Todo:
sl: Za dodelati:

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <technical> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model) <technical> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <technical>
en: The <code>parscale</code> control element is not yet implemented.
sl: Kontrolni element <code>parscale</code> še ni implementiran.

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model
sl: Ocena parametra IRT: Birnbaumov tri-parametrski model

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <dialog label="IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Upper bound for guessing parameter
sl: Zgornja meja za parameter ugibanja

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <dialog label="IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model"> <tab label="Options"> <frame label="Misc options"> <checkbox label="...">
en: Assume equal discrimination parameters
sl: Predpostavka enakih parametrov diskriminacije

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <dialog label="IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model"> <tab label="Advanced control"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter
en: Used optimizer:
sl: Uporabljeni optimizator:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model) <dialog label="IRT parameter estimation: Birnbaum three parameter model"> <tab label="Advanced control"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter 
en: Step-length for approximation
sl: Dolžina koraka za približek

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model)
en: LLTM  parameter estimation
sl: Ocena parametra LLTM

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Partial credit model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear rating scale model)
en: Conditional log-likelihood:
sl: Pogojni logaritem verjetja:

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Partial credit model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear rating scale model)
en: <br />Number of iterations:
sl: <br />Število ponovitev:

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Partial credit model) i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear rating scale model)
en: <br />Number of parameters:
sl: <br />Število parametrov:

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <summary> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) <summary> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Partial credit model) <summary> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimati
en: This plugin estimates parameters under Item Response Theory approach, using the <link href="rkward://rhelp/eRm-package">eRm</link> package.
sl: Ta vtičnik ocenjuje parametre po pristopu teorije odziva elementov z uporabo paketa <link href="rkward://rhelp/eRm-package">eRm</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <usage>
en: To fit the linear logistic test model with default settings, just the matrix of manifest variables (dichotomous item responses) must be selected. Further options are described in the sections below. For detailed information on the expected layout of matrices and vectors please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/LLTM">LLTM()</link> function.
sl: Za prilagoditev linearnega logističnega testnega modela s privzetimi nastavitvami je treba izbrati samo matriko manifestnih spremenljivk (odzivi dihotomskih elementov). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih. Za podrobne informacije o pričakovani postavitvi matrik in vektorjev glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/LLTM">LLTM()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of measurement points") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of me
en: If repeated measurement applies, specify how many are represented in the data matrix (defaults to 1). This will divide the columns in the matrix into equally sized subsets of data.
sl: Če se uporabi ponavljajoče merjenje, navedite koliko jih je predstavljenih v podatkovni matriki (privzeto je 1). To bo stolpce v matriki razdelilo na enako velike podskupine podatkov.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Group contrasts") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Group contrasts") i18n: e
en: If you want to compute group contrasts, a vector determining the group membership of each subject must be given. By default no group contrasts are imposed.
sl: Če želite izračunati skupinske kontraste, je treba podati vektor, ki določa članstvo v skupini vsakega predmeta. Privzeto ni nobenih skupinskih kontrastov.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Design matrix")
en: By default the design matrix for the LLTM will be computed automatically. Alternatively, you may specify your own design matrix here.
sl: Matrika načrta za LLTM se privzeto izračuna samodejno. Tu lahko določite tudi svojo matriko načrta.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Eta start values") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Eta start values") i18n: ectx: 
en: By default eta values start with the 0-vector. To change this, a vector of starting values can be specified.
sl: Privzeto se vrednosti eta začnejo z 0-vektorjem. Če želite to spremeniti, lahko določite vektor začetnih vrednosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compute standard error") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compute standard error") 
en: If checked, standard errors are computed (which is the default).
sl: Če je potrjeno, se izračunajo standardne napake (kar je privzeto).

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Normalize parameters to sum-0") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Normalize paramete
en: By default parameters are normalized to sum-0 by specifying an appropriate design matrix. Uncheck this box to restrict the first parameter to 0.
sl: Privzeto se parametri normalizirajo na vsoto-0 z določitvi ustrezne matrike načrta. Počistite to polje, če želite omejiti prvi parameter na 0.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <related> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) <related> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Partial credit model) <related> i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimati
en: Please refer to the <code>eRm</code> manuals for further information and detailed command line options:
sl: Dodatne informacije in podrobne možnosti ukazne vrstice najdete v priročnikih za <code>eRm</code>:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Linear logistic test model
sl: Ocena parametra IRT: Linearni logistični testni model

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Manifest variables"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <dialog label="IRT parameter estimation: L
en: Number of measurement points
sl: Število merilnih točk

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Manifest variables"> <radio label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <dialog label="IRT parameter estimation: Lin
en: Group contrasts
sl: Kontrasti skupine

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Manifest variables"> <radio label="Group contrasts"> <option label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <dialog lab
en: All subjects belong to one group
sl: Vsi preiskovanci spadajo v eno skupino

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Manifest variables"> <radio label="Group contrasts"> <option label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <dialog lab
en: Compute group contrasts
sl: Izračunaj kontraste skupine

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Manifest variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <dialog label="IRT parameter estimation: L
en: Use this group vector:
sl: Uporabi ta vektor skupine:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rating scale model"> 
en: Design matrix
sl: Matrika oblikovanja

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Options"> <radio label="Design matrix"> <option label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="IRT parameter es
en: Use own design matrix
sl: Uporabi lastno matriko oblikovanja

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Options"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rating scale model"
en: Design matrix:
sl: Matrika oblikovanja:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rating scale model"> 
en: Eta start values
sl: Začetne vrednosti Eta

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Options"> <radio label="Eta start values"> <option label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="IRT parameter
en: Use 0-vector
sl: Uporabi 0-vektor

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Options"> <radio label="Eta start values"> <option label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="IRT parameter
en: Use own vector of eta start values
sl: Uporabi lastni vektor začetnih vrednosti eta

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Options"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="IRT parameter estimation: Rating scale model"
en: Vector of start values:
sl: Vektor začetnih vrednosti:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Options"> <frame label="Misc options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="IRT parameter e
en: Compute standard error
sl: Standardna napaka pri izračunih

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear logistic test model) <dialog label="IRT parameter estimation: Linear logistic test model"> <tab label="Options"> <frame label="Misc options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="IRT parameter e
en: Normalize parameters to sum-0
sl: Normalizirae parametre na vsoto-0

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model)
en: Rasch parameter estimation
sl: Ocena parametra Rasch

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <usage>
en: To fit the Rasch model with default settings, just the matrix of manifest variables (dichotomous item responses) must be selected. Further options are described in the sections below.
sl: Za prilagoditev modelu Rasch s privzetimi nastavitvami je treba izbrati le matriko manifestnih spremenljivk (dihotomskih odzivov elementov). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Should parameters be fixed (constraints)?")
en: If you want to fix parameters, you have to prepare a matrix of fixed-value constraints first and then select it here. For detailed information on the specific layout of that matrix please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/rasch">rasch()</link> function.
sl: Če želite popraviti parametre, morate najprej pripraviti matriko fiksnih vrednosti omejitev in jo nato tukaj izbrati. Za podrobne informacije o posebni postavitvi te matrike glejte priročnik za <link href="rkward://rhelp/rasch">rasch()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rasch model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Start values")
en: By default start values for the parameters are computed automatically. Alternatively, you can force the use of random start values, or give a matrix of values to be used. For detailed information on the specific layout of that matrix please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/rasch">rasch()</link> function.
sl: Privzeto začetne vrednosti za parametre se izračunajo samodejno. Lahko pa prisilite uporabo naključnih začetnih vrednosti ali pa daste matriko vrednosti, ki jih je treba uporabiti. Za podrobne informacije o posebni postavitvi te matrike glejte priročnik za <link href="rkward://rhelp/rasch">rasch()</link>.

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rasch model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Rasch model
sl: Ocena parametra IRT: model Rasch

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model)
en: GPCM parameter estimation
sl: Ocena parametra GPCM

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <usage>
en: To fit the generalized partial credit model with default settings, just the matrix of manifest variables (polytomous item responses) must be selected. Further options are described in the sections below.
sl: Za prilagoditev generaliziranega delnega kreditnega modela s privzetimi nastavitvami je treba izbrati samo matriko manifestnih spremenljivk (odzivi na politomske odzive). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model) <settings> <setting title="Matrix of manifest variables"> (refers to element labelled "Matrix of manifest variables:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <settings> <setting ti
en: Select the matrix of polytomous item responses from the objects shown on the left.
sl: Izberite matriko odzivov politomskih elementov iz predmetov, prikazanih na levi strani.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Item selection")
en: If you only want to use a subset of items from selected object, you can specify these here.
sl: Če želite uporabiti samo podmnožico elementov iz izbranega predmeta, jih lahko določite tukaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Should parameters be fixed (constrained)?")
en: Choose if discrimination parameters should be computed for each item individually. Alternatively, you can estimate one discrimination parameter that is equal for all items, or fix it at 1 for all items.
sl: Izberite, ali je treba parametre diskriminacije izračunati za vsak element posebej. Lahko pa ocenite en parameter diskriminacije, ki je enak za vse elemente, ali pa ga postavite na 1 za vse elemente.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Start values")
en: By default start values for the parameters are computed automatically. Alternatively, you can force the use of random start values, or give a list of values to be used. For detailed information on the specific layout of that list please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/gpcm">gpcm()</link> function.
sl: Privzeto se začetne vrednosti za parametre izračunajo samodejno. Lahko pa prisilite uporabo naključnih začetnih vrednosti ali pa daste seznam vrednosti, ki jih je treba uporabiti. Za podrobne informacije o posebni postavitvi tega seznama glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/gpcm">gpcm()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Numerical derivative algorithm to approximate Hessian matrix:")
en: Options are forward difference approximation (the default) and central difference approximation.
sl: Možnosti so približki razlike vnaprej (privzeto) in približek centralne razlike.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Step-length for approximation")
en: Step size to be used in the numerical derivative. Default is 1e-06. If you use central difference approximation, change this to a larger value, e.g., 1e-03 or 1e-04.
sl: Velikost koraka, ki se uporablja pri numeričnem odvajanju. Privzeto je 1e-06. Če uporabljate približek centralne razlike, to spremenite na večjo vrednost, npr. 1e-03 ali 1e-04.

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Generalized partial credit model
sl: Ocena parametrov IRT: posplošeni delni kreditni model

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Manifest variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="Data"> <frame label="
en: Item selection
sl: Izbor elementov

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Manifest variables"> <frame label="Item selection"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha">
en: Select a subset of items
sl: Izberite podnabor elementov

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Manifest variables"> <frame label="Item selection"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> 
en: List of items:
sl: Seznam elementov:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Should parameters be fixed (constrained)?
sl: Ali želite parametre fiksirati (omejiti)?

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Options"> <radio label="Should parameters be fixed (constrained)?"> <option label="...">
en: Each item has its one discrimination parameter
sl: Vsaka postavka ima en svoj parameter diskriminacije

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Options"> <radio label="Should parameters be fixed (constrained)?"> <option label="...">
en: Equal discrimination parameter across items
sl: Enak parameter diskriminacije med postavkami

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Options"> <radio label="Should parameters be fixed (constrained)?"> <option label="...">
en: Discrimination parameter fixed at 1 across items
sl: Parameter diskriminacije, fiksiran na 1 med elementi

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Graded response model) <dialog label="IRT parameter estimation: Graded response model"> <tab label="Options"> <radio label="Start values"> <option label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter
en: Use own list of start values
sl: Uporabi lastni seznam začetnih vrednosti

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Graded response model) <dialog label="IRT parameter estimation: Graded response model"> <tab label="Options"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized par
en: List of start values:
sl: Seznam začetnih vrednosti:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Advanced control"> <dropdown label="...">
en: Numerical derivative algorithm to approximate Hessian matrix:
sl: Numerični algoritem odvajanja do približka Hessianove matrike:

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Advanced control"> <dropdown label="Numerical derivative algorithm to approximate Hessian matrix:"> <option label="...">
en: Forward difference approximation
sl: Približek razlike vnaprej

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Generalized partial credit model) <dialog label="IRT parameter estimation: Generalized partial credit model"> <tab label="Advanced control"> <dropdown label="Numerical derivative algorithm to approximate Hessian matrix:"> <option label="...">
en: Central difference approximation
sl: Približek centralne razlike

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model)
en: GRM parameter estimation
sl: Ocena parametra GRM

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model) <usage>
en: To fit the graded response model with default settings, just the matrix of manifest variables (polytomous item responses) must be selected. Further options are described in the sections below.
sl: Če želite privzete nastavitve privzeto ustrezati modelu odziva, morate izbrati samo matriko manifestnih spremenljivk (odzivi politomskih elementov). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Should parameters be fixed (constraints)?")
en: If checked it is assumed that discrimination parameters are equal for all items.
sl: Če je potrjeno, se predpostavlja, da so parametri diskriminacije enaki za vse postavke.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Start values")
en: By default start values for the parameters are computed automatically. Alternatively, you can force the use of random start values, or give a list of values to be used. For detailed information on the specific layout of that list please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/grm">grm()</link> function.
sl: Privzeto se  začetne vrednosti za parametre izračunajo samodejno. Lahko pa prisilite uporabo naključnih začetnih vrednosti ali pa daste seznam vrednosti, ki jih je treba uporabiti. Za podrobne informacije o posebni postavitvi tega seznama si oglejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/grm">grm()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Compute Hessian matrix")
en: If checked the Hessian matrix is computed.
sl: Če je potrjeno, je Hessijanova matrika izračunana.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Number of digits to abbreviate item names:")
en: Number of digits to abbreviate item names
sl: Število števk za okrajšave imen elementov

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Graded response model) <settings> <setting title="Number of digits to abbreviate item names"> (refers to element labelled "Number of digits to abbreviate item names:")
en: Specifies how many digits are used in abbreviating item names. Defaults to 6.
sl: Določa, koliko števk se uporablja pri skrajšanju imen elementov. Privzeta vrednosti je 6.

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Graded response model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Graded response model
sl: Ocena parametrov IRT: Model stopenjskega odziva

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Graded response model) <dialog label="IRT parameter estimation: Graded response model"> <tab label="Options"> <frame label="Should parameters be fixed (constraints)?"> <checkbox label="...">
en: Assume equal discrimination parameters across items
sl: Predpostavka enakih parametrov diskriminacije med postavkami

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Graded response model) <dialog label="IRT parameter estimation: Graded response model"> <tab label="Options"> <frame label="Misc options"> <checkbox label="...">
en: Compute Hessian matrix
sl: Izračunaj Hessianovo matriko

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Graded response model) <dialog label="IRT parameter estimation: Graded response model"> <tab label="Advanced control"> <spinbox label="...">
en: Number of digits to abbreviate item names:
sl: Število števk za skrajšanje imen elementov:

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear partial credit model)
en: LPCM  parameter estimation
sl: Ocena parametra LPCM

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear partial credit model) <usage>
en: To fit the linear partial credit model with default settings, just the matrix of manifest variables (item responses) must be selected. Further options are described in the sections below. For detailed information on the expected layout of matrices and vectors please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/LPCM">LPCM()</link> function.
sl: Za prilagoditev linearnega delnega kreditnega modela s privzetimi nastavitvami je treba izbrati le matriko manifestnih spremenljivk (odzivov artikla). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih. Za podrobne informacije o pričakovani postavitvi matric in vektorjev glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/LPCM">LPCM()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) <settings> <setting title="Matrix of manifest variables"> (refers to element labelled "Matrix of manifest variables:") i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Partial credit model) <settings> <setting title="Matrix of 
en: Select the matrix of item responses from the objects shown on the left.
sl: Izberite matriko odzivov elementa iz predmetov, prikazanih na levi.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear partial credit model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Design matrix")
en: By default the design matrix for the LPCM will be computed automatically. Alternatively, you may specify your own design matrix here.
sl: Matrika načrta za LPCM se privzeto izračuna samodejno. Tu lahko določite tudi svojo matriko načrta.

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear partial credit model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Linear partial credit model
sl: Ocena parametrov IRT: Linearni delni kreditni model

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear rating scale model)
en: LRSM  parameter estimation
sl: Ocena parametra LRSM

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <usage>
en: To fit the linear rating scale model with default settings, just the matrix of manifest variables (item responses) must be selected. Further options are described in the sections below. For detailed information on the expected layout of matrices and vectors please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/LRSM">LRSM()</link> function.
sl: Če želite prilagoditi model linearne lestvice ocenjevanja, morate izbrati samo matriko manifestnih spremenljivk (odzivov elementov). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih. Za podrobne informacije o pričakovani postavitvi matrik in vektorjev glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/LRSM">LRSM()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Design matrix")
en: By default the design matrix for the LRSM will be computed automatically. Alternatively, you may specify your own design matrix here.
sl: Matrika načrta za LRSM se privzeto izračuna samodejno. Tu lahko določite tudi svojo matriko načrta.

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Linear rating scale model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Linear rating scale model
sl: Ocena parametrov IRT: model linearnega ocenjevanja

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Partial credit model)
en: PCM  parameter estimation
sl: Ocena parametra PCM

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Partial credit model) <usage>
en: To fit the partial credit model with default settings, just the matrix of manifest variables (item responses) must be selected. Further options are described in the sections below. For detailed information on the expected layout of matrices and vectors please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/PCM">PCM()</link> function.
sl: Če želite delni kreditni model ujemati s privzetimi nastavitvami, morate izbrati samo matriko manifestnih spremenljivk (odzivov artikla). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih. Za podrobne informacije o pričakovani postavitvi matrik in vektorjev glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/PCM">PCM()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Partial credit model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Design matrix")
en: By default the design matrix for the PCM will be computed automatically. Alternatively, you may specify your own design matrix here.
sl: Matrika načrta za PCM se privzeto izračuna samodejno. Tu lahko določite tudi svojo matriko načrta.

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Partial credit model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Partial credit model
sl: Ocena parametrov IRT: Delni kreditni model

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model)
en: RSM  parameter estimation
sl: Ocena parametra RSM

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) <usage>
en: To fit the rating scale model with default settings, just the matrix of manifest variables (item responses) must be selected. Further options are described in the sections below. For detailed information on the expected layout of matrices and vectors please refer to the manual for the <link href="rkward://rhelp/RSM">RSM()</link> function.
sl: Za prilagoditev modelu lestvice ocenjevanja s privzetimi nastavitvami je treba izbrati le matriko manifestnih spremenljivk (odzivov elementa). Dodatne možnosti so opisane v spodnjih razdelkih. Za podrobne informacije o pričakovani postavitvi matrik in vektorjev glejte priročnik za funkcijo <link href="rkward://rhelp/RSM">RSM()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from IRT parameter estimation: Rating scale model) <settings> <setting> (refers to element labelled "Design matrix")
en: By default the design matrix for the RSM will be computed automatically. Alternatively, you may specify your own design matrix here.
sl: Matrika načrta za RSM se privzeto izračuna samodejno. Tu lahko določite tudi svojo matriko načrta.

note: i18n: ectx: (IRT parameter estimation: Rating scale model) <dialog label="...">
en: IRT parameter estimation: Rating scale model
sl: Ocena parametrov IRT: Model lestvice ocen

note: i18n: ectx: (Loaded from Wald test)
en: Wald test (%1)
sl: Waldov test (%1)

note: i18n: ectx: (Loaded from Wald test)
en: Wald test on item level (z-values):
sl: Waldov preizkus na ravni artikla (z-vrednosti):

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="...">
en: Wald test
sl: Waldov test

note: i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Goodness of Fit (Rasch model)) <dialog label="Goodness of Fit (Rasch model)"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)) <dialog label="Unidimensionality check (Rasch, LTM, 
en: Data
sl: Podatki

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="Wald test"> <tab label="Data"> <varslot label="...">
en: Choose fitted model to test:
sl: Izberite model napovedi za testiranje:

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="Wald test"> <tab label="Data"> <text> i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <text> i18n: ectx: (Plotting fitted rating scale model) <dialog label="Plotting fitted rating scale model"> <tab label="Model"> <text> i18
en: Only objects of class Rm are valid!
sl: Veljavni so samo predmeti razreda Rm!

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="Wald test"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <radio label="...">
en: Split criterion for subject raw scores
sl: Kriterij razdelitve za surove ocene predmeta

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="Wald test"> <tab label="Options"> <radio label="Split criterion for subject raw scores"> <option label="..."> i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <radio label="Split criterion for subject raw scores"> <option lab
en: Median
sl: Mediana

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="Wald test"> <tab label="Options"> <radio label="Split criterion for subject raw scores"> <option label="..."> i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <radio label="Split criterion for subject raw scores"> <option lab
en: Mean
sl: Srednja vrednost

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="Wald test"> <tab label="Options"> <radio label="Split criterion for subject raw scores"> <option label="...">
en: Use dichotomous vector to define groups
sl: Uporabite dihotomski vektor za določanje skupin

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="Wald test"> <tab label="Options"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <varslot label="...">
en: Select grouping vector:
sl: Izberite vektor združevanja:

note: i18n: ectx: (Wald test) <dialog label="Wald test"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Optimizer
sl: Optimizator

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cronbach's alpha) i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="...">
en: Cronbach's alpha
sl: Cronbachova alfa

note: i18n: ectx: (Loaded from Cronbach's alpha)
en: Dataset
sl: Zbirka podatkov

note: i18n: ectx: (Loaded from Cronbach's alpha)
en: Subset
sl: Podmnožica

note: i18n: ectx: (Loaded from Cronbach's alpha)
en: Items:
sl: Elementi:

note: i18n: ectx: (Loaded from Cronbach's alpha)
en: <br />Sample units:
sl: <br />Vzorčne enote:

note: i18n: ectx: (Loaded from Cronbach's alpha)
en: Effects on alpha if items are removed:
sl: Učinki na alfa, če so elementi odstranjeni:

note: i18n: ectx: (Loaded from Cronbach's alpha)
en: %1% Confidence interval:
sl: %1% interval zaupanja:

note: i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="Data"> <varslot label="...">
en: Item responses:
sl: Odgovori elementa:

note: i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="Data"> <text>
en: Must be a matrix or data.frame, including the items as columns.
sl: Mora biti matrika ali data.frame, vključno z elementi kot stolpci.

note: i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="Data"> <frame label="Options"> <spinbox label="...">
en: Number of Bootstrap samples:
sl: Število vzorcev bootstrapa:

note: i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="Data"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Compute standardized Cronbach's alpha
sl: Izračunaj standardizirano Cronbachovo alfa

note: i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="Data"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Ignore missing values
sl: Prezri manjkajoče vrednosti

note: i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="Data"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Compute Bootstrap confidence interval (CI)
sl: Izračunaj bootstrap interval zaupanja (CI)

note: i18n: ectx: (Cronbach's alpha) <dialog label="Cronbach's alpha"> <tab label="Data"> <frame label="Options"> <spinbox label="...">
en: Confidence interval:
sl: Interval zaupanja:

note: i18n: ectx: (Loaded from Goodness of Fit (Rasch model))
en: Goodness of Fit for Rasch Models (%1)
sl: Kakovost prilagajanja za modele Rasch (%1)

note: i18n: ectx: (Goodness of Fit (Rasch model)) <dialog label="...">
en: Goodness of Fit (Rasch model)
sl: Kakovost prilagajanja (model Rasch)

note: i18n: ectx: (Goodness of Fit (Rasch model)) <dialog label="Goodness of Fit (Rasch model)"> <tab label="Data"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Data"> <varslot label="..."> i18n: ectx
en: Choose fitted model to examine:
sl: Izberite model napovedi za preučevanje:

note: i18n: ectx: (Goodness of Fit (Rasch model)) <dialog label="Goodness of Fit (Rasch model)"> <tab label="Data"> <text> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Model"> <text>
en: Only objects of class rasch are valid!
sl: Veljavni so samo predmeti razreda rasch!

note: i18n: ectx: (Goodness of Fit (Rasch model)) <dialog label="Goodness of Fit (Rasch model)"> <tab label="Data"> <frame label="...">
en: Bootstrap options
sl: Možnosti bootstrap

note: i18n: ectx: (Goodness of Fit (Rasch model)) <dialog label="Goodness of Fit (Rasch model)"> <tab label="Data"> <frame label="Bootstrap options"> <spinbox label="...">
en: Number of samples
sl: Število vzorcev

note: i18n: ectx: (Loaded from Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM)
en: Item-fit statistics (%1)
sl: Statistika prilagoditve elementa (%1)

note: i18n: ectx: (Loaded from Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM)
en: Alternative: Items do not fit the model
sl: Alternativa: Elementi ne ustrezajo modelu

note: i18n: ectx: (Loaded from Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM)
en: Ability Categories:
sl: Kategorije sposobnosti:

note: i18n: ectx: (Loaded from Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)) i18n: ectx: (Loaded from Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM)
en: Monte Carlo samples:
sl: Vzorci Monte Carlo:

note: i18n: ectx: (Loaded from Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM)
en: Item-Fit Statistics and P-values:
sl: Statistika prilagoditev artikla in vrednosti P:

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="...">
en: Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM
sl: Statistika, primerna za artikle za Rasch, LTM in 3PM

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Data"> <text> i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Data"> <text>
en: Only objects of class ltm, rasch and tpm are valid!
sl: Veljavni so le predmeti razreda ltm, rasch in tpm!

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Grouping of sample units
sl: Združevanje vzorčnih enot

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <frame label="Grouping of sample units"> <spinbox label="...">
en: Number of categories
sl: Število kategorij

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <frame label="Grouping of sample units"> <dropdown label="...">
en: Summarize the ability estimates by
sl: Povzemite ocene sposobnosti

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> [...] <dropdown label="Summarize the ability estimates by"> <option label="...">
en: Median of each group
sl: Mediana vsake skupine

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> [...] <dropdown label="Summarize the ability estimates by"> <option label="...">
en: Mean of each group
sl: Srednja vrednost vsake skupine

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"
en: p value assumptions
sl: Predpostavljene vrednosti p

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <radio label="p value assumptions"> <option label="...">
en: Assume chi-squared distribution
sl: Predpostavka porazdelitve hi-kvadratov

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <radio label="p value assumptions"> <option label="..."> i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasc
en: Use Monte Carlo procedure to approximate distribution
sl: Uporabi postopek Monte Carlo za približek porazdelitve

note: i18n: ectx: (Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Item-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Option
en: Number of replications
sl: Število ponovitev

note: i18n: ectx: (Loaded from Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM)
en: Person-fit statistics (%1)
sl: Statistika ustreznosti oseb (%1)

note: i18n: ectx: (Loaded from Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM)
en: Response patterns, person-fit statistics (L0, Lz) and probabilities for each response pattern (Pr):
sl: Vzorci odziva, statistika, prilagajanje za osebe (L0, Lz) in verjetnosti za vsak vzorec odziva (Pr):

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="...">
en: Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM
sl: Statistika prilagoditev oseb za Rasch, LTM in 3PM

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Data"> <radio label="...">
en: Alternative hypothesis to test
sl: Alternativna hipoteza za preizkus

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Data"> <radio label="Alternative hypothesis to test"> <option label="...">
en: Inconsistent response pattern under the estimated model
sl: Nekonsistentni odzivni vzorec po ocenjenem modelu

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Data"> <radio label="Alternative hypothesis to test"> <option label="...">
en: More consistent response pattern than the model predicts
sl: Bolj konsistenten vzorec odzivov kot model napovedi

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Data"> <radio label="Alternative hypothesis to test"> <option label="...">
en: Two sided (test both of the above)
sl: Obojestranski (preskus obeh zgoraj)

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Response pattern
sl: Odzivni vzorec

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <radio label="Response pattern"> <option label="...">
en: Compute for observed response pattern
sl: Izračunaj za opazovani vzorec odzivov

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <radio label="Response pattern"> <option label="...">
en: Compute for given response pattern
sl: Izračunaj za dani vzorec odzivov

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <varslot label="...">
en: Select matrix or data.frame with pattern to use:
sl: Izberite matriko ali data.frame z vzorcem, ki ga želite uporabiti:

note: i18n: ectx: (Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM) <dialog label="Person-fit statistics for Rasch, LTM and 3PM"> <tab label="Options"> <radio label="p value assumptions"> <option label="...">
en: Assume standard normal distribution
sl: Predpostavi standardno navadno porazdelitev

note: i18n: ectx: (Loaded from Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM))
en: Unidimensionality check (%1)
sl: Preverjanje enodimenzionalnosti (%1)

note: i18n: ectx: (Loaded from Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM))
en: Matrix of tetrachoric correlations:
sl: Matrika tetrahoričnih korelacij:

note: i18n: ectx: (Loaded from Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM))
en: Unidimensionality Check using Modified Parallel Analysis:
sl: Preverjanje enodimenzionalnosti z uporabo spremenjene vzporedne analize:

note: i18n: ectx: (Loaded from Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM))
en: Alternative hypothesis: <em>The second eigenvalue of the observed data is substantially larger than the second eigenvalue of data under the assumed IRT model</em>
sl: Alternativna hipoteza: <em>Druga lastna vrednost podatkov opazovanj je bistveno večja od druge lastne vrednosti podatkov po domnevnem modelu IRT</em>

note: i18n: ectx: (Loaded from Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM))
en: Second eigenvalue in the observed data:
sl: Druga lastna vrednost v podatkih opazovanj:

note: i18n: ectx: (Loaded from Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM))
en: Average of second eigenvalues in Monte Carlo samples:
sl: Povprečje drugih lastnih vrednosti v vzorcih Monte Carlo:

note: i18n: ectx: (Loaded from Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM))
en: p-value:
sl: Vrednost p:

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)) <dialog label="...">
en: Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)
sl: Preverjanje enodimenzionalnosti (Rasch, LTM, 3PM)

note: i18n: ectx: (Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)) <dialog label="Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)"> <tab label="Data"> <varslot label="...">
en: Choose fitted model to check:
sl: Izberite model napovedi za preverjanje:

note: i18n: ectx: (Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)) <dialog label="Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)"> <tab label="Data"> <text>
en: Only objects of class rasch, ltm or tpm are valid!
sl: Veljavni so samo predmeti razredov rasch, ltm ali tpm!

note: i18n: ectx: (Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)) <dialog label="Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)"> <tab label="Data"> <frame label="...">
en: Monte Carlo options
sl: Možnosti Monte Carlo

note: i18n: ectx: (Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)) <dialog label="Unidimensionality check (Rasch, LTM, 3PM)"> <tab label="Data"> <frame label="Monte Carlo options"> <spinbox label="...">
en: Number of samples:
sl: Število vzorcev:

note: i18n: ectx: <about name="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Plots"> <menu label="...">
en: Item Response Theory
sl: Teorija odziva postavke

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Item Response Theory Plugins. Part of the official RKWard distribution
sl: Vtičniki za teorijo odziva artikla. Del uradne distribucije RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Rasch model fit
sl: Napoved modela Rasch

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Two parameter logistic model fit
sl: Napoved dvo-parametrskega logističnega modela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Birnbaum three parameter model fit
sl: Napoved Birnbaumovega tri-parametrskega modela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Linear logistic test model fit
sl: Napoved logističnega testnega modela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Graded response model fit
sl: Napoved stopenjskega modela odziva

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Rating scale model fit
sl: Napoved modela lestvice ocen

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Partial credit model fit
sl: Napoved delnega kreditnega modela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Generalized partial credit model fit
sl: Napoved posplošenega delnega kreditnega modela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Linear rating scale model fit
sl: Napoved modela lestvice ocenjevanja

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Linear partial credit model fit
sl: Napoved linearnega delnega kreditnega modela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Goodness of Fit (Rasch)
sl: Kakovost napovedi (Rasch)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Item-fit statistics (Rasch, LTM, 3PM)
sl: Statistika kakovosti napovedi (Rasch, LTM, 3PM)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Person-fit statistics (Rasch, LTM, 3PM)
sl: Statistika osebne napovedi (Rasch, LTM, 3PM)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Wald test (RSM, PCM)
sl: Waldov test (RSM, PCM)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Andersen LR Plot (RSM, PCM)
sl: Andersenov grafikon LR (RSM, PCM)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot fitted Rasch model
sl: Grafikon napovedi Raschovega modela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot fitted two parameter logistic model
sl: Grafikon napovedi dvo-parametrskega logističnega modela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot fitted Birnbaum three parameter model
sl: Grafikon napovedi Birnbaumovega tri-parametrskega modela

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot fitted graded response model
sl: Grafikon napovedi modela stopenjskega odziva

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot fitted rating scale model
sl: Grafikon napovedi modela lestvice ocen

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot fitted partial credit model
sl: Grafikon delnega kreditnega modela

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Analysis
sl: Analiza

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="Item Response Theory"> <menu label="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Plots"> <menu label="Item Response Theory"> <menu label="...">
en: Dichotomous data
sl: Dihotomski podatki

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="Item Response Theory"> <menu label="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Plots"> <menu label="Item Response Theory"> <menu label="...">
en: Polytomous data
sl: Politomski podatki

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Analysis"> <menu label="Item Response Theory"> <menu label="...">
en: Tests
sl: Testi

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Plots
sl: Grafi

note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 2PL model)
en: Two parameter logistic model plot
sl: Grafikon dvo-parametrskega logističnega modela

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 2PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 3PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted graded response model)
en: two steps are needed to plot standard error curves
sl: potrebna sta dva koraka za izris standardnih krivulj napak

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 2PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 3PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted graded response model)
en: first some values are generated...
sl: najprej se ustvari nekaj vrednosti...

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 2PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 3PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted graded response model)
en: ... and then they're used to plot the curves:
sl: ... in potem so uporabljeni za risanje krivulj:

[ctx: Item response theory]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 2PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 3PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted graded response model)
en: Ability
sl: Zmožnost

note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 2PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 3PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted graded response model)
en: Standard Error
sl: Standardna napaka

note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted Rasch model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 2PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 3PL model) i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted graded response model)
en: Standard Error of Measurement
sl: Standardna napaka merjenja

note: i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="...">
en: Plotting fitted 2PL model
sl: Risanje napovedi modela 2PL

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Model"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Model"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 3PL model) <dialo
en: Choose fitted model to plot:
sl: Izberite model napovedi za izris:

note: i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Model"> <text>
en: Only objects of class ltm are valid!
sl: Veljavni so samo predmeti razreda ltm!

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 3PL model) <dialog label="Plotting fitted 3PL model"> <tab label=
en: Plot type
sl: Vrsta grafa

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Plot type"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Plot type"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 3PL model) <d
en: Type of plot
sl: Vrsta grafa

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of plot"> <op
en: Plot item(s)
sl: Izris elementov

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of plot"> <op
en: Plot test information
sl: Nariši informacije o testu

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of plot"> <op
en: Plot standard error
sl: Nariši standardno napako

note: i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of plot"> <option label="...">
en: Scatterplot of standardized loadings (2-factor model)
sl: Razsevni grafikon standardiziranih obremenitev (2-faktorski model)

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Plot type"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Plot type"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 3PL model) <d
en: Type of item plot
sl: Grafikon vrste artikla

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of item plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of item 
en: Item characteristic curve
sl: Karakteristična krivulja elementa

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of item plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of item 
en: Item information curve
sl: Krivulja informacij artikla

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Plot type"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Pl
en: Optional item selection
sl: Neobvezni izbor elementa

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="Optional item selection"> <input label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Plot type"> <frame label="Optional item selection
en: List of items (plot all if empty)
sl: Seznam elementov (izriši vse, če je prazno)

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 3PL model) <dialo
en: Range of latent variable values
sl: Obseg vrednosti latentnih spremenljivk

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="Range of person parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="Range of latent vari
en: From:
sl: Iz:

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="Range of person parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <frame label="Range of latent vari
en: To:
sl: Do:

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plot
en: Annotation
sl: Pripomba

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <radio label="Annotation"> <option label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Options"> <radio label="Annotation"> <option lab
en: Annotate plotted lines
sl: Opombe k izrisanim vrsticam

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <radio label="Annotation"> <option label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Options"> <radio label="Annotation"> <option lab
en: Show legend
sl: Pokaži legendo

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <radio label="Annotation"> <option label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plotting fitted 2PL model"> <tab label="Options"> <radio label="Annotation"> <option lab
en: Plain lines, no annotation
sl: Navadne črte, brez opomb

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="Plotting fitted Rasch model"> <tab label="Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted 2PL model) <dialog label="Plot
en: Generic plot options
sl: Generične možnosti grafikona

note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted Rasch model)
en: Rasch model plot
sl: Grafikon Raschevega modela

note: i18n: ectx: (Plotting fitted Rasch model) <dialog label="...">
en: Plotting fitted Rasch model
sl: Risanje napovedi Raschovega modela

note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted 3PL model)
en: Birnbaum three parameter model plot
sl: Grafikon Birnbaumovega tri-parameterskega modela

note: i18n: ectx: (Plotting fitted 3PL model) <dialog label="...">
en: Plotting fitted 3PL model
sl: Risanje napovedi modela 3PL

note: i18n: ectx: (Plotting fitted 3PL model) <dialog label="Plotting fitted 3PL model"> <tab label="Model"> <text>
en: Only objects of class tpm are valid!
sl: Veljavni so samo predmeti razreda tpm!

note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted graded response model)
en: Graded response model plot
sl: Grafikon modela stopenjskega odziva

note: i18n: ectx: (Plotting fitted graded response model) <dialog label="...">
en: Plotting fitted graded response model
sl: Risanje modela stopenjskega odziva

note: i18n: ectx: (Plotting fitted graded response model) <dialog label="Plotting fitted graded response model"> <tab label="Model"> <text>
en: Only objects of class grm are valid!
sl: Veljavni so le predmeti razreda grm!

note: i18n: ectx: (Plotting fitted graded response model) <dialog label="Plotting fitted graded response model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of item plot"> <option label="...">
en: Item operation characteristic curve
sl: Značilna krivulja operacije artikla

note: i18n: ectx: (Plotting fitted graded response model) <dialog label="Plotting fitted graded response model"> <tab label="Plot type"> <radio label="Type of item plot"> <option label="...">
en: Item operation characteristic curve (inverse)
sl: Karakteristična krivulja artikla (inverzna)

note: i18n: ectx: (Plotting fitted graded response model) <dialog label="Plotting fitted graded response model"> <tab label="Plot type"> <frame label="Optional item selection"> <spinbox label="...">
en: Category (plot all if set to 0)
sl: Kategorija (nariši vse, če je nastavljeno na 0)

note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted partial credit model)
en: Partial credit model plot
sl: Grafikon delnega kreditnega modela

note: i18n: ectx: (Plotting fitted partial credit model) <dialog label="...">
en: Plotting fitted partial credit model
sl: Risanje napovedi delnega kreditnega modela

note: i18n: ectx: (Plotting fitted rating scale model) <dialog label="Plotting fitted rating scale model"> <tab label="Options"> <frame label="Optional item selection"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted partial credit model) <dialog label="Plotting fitted partial credit model"> <tab labe
en: Plot up to 4 items in one figure
sl: Izris do 4 predmetov na eni sliki

note: i18n: ectx: (Plotting fitted rating scale model) <dialog label="Plotting fitted rating scale model"> <tab label="Options"> <frame label="Optional item selection"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted partial credit model) <dialog label="Plotting fitted partial credit model"> <tab labe
en: Ask before next figure is drawn
sl: Vprašaj, preden narišeš naslednjo sliko

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted rating scale model) <dialog label="Plotting fitted rating scale model"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted partial credit m
en: Range of person parameters
sl: Obseg osebnih parametrov

note: i18n: ectx: (Plotting fitted rating scale model) <dialog label="Plotting fitted rating scale model"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plotting fitted partial credit model) <dialog label="Plotting fitted partial credit model"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Range of probability to solve
sl: Obseg verjetnosti za rešitev

note: i18n: ectx: (Loaded from Plotting fitted rating scale model)
en: Rating scale model plot
sl: Grafikon modela lestvice ocenjevanja

note: i18n: ectx: (Plotting fitted rating scale model) <dialog label="...">
en: Plotting fitted rating scale model
sl: Risanje napovedi modela lestvice ocenjevanja

note: i18n: ectx: (Loaded from Andersen LR-Test)
en: Andersen's LR test
sl: Andersenov LR test

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="...">
en: Andersen LR-Test
sl: Andersenov LR-Test

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <varslot label="...">
en: Choose fitted model to test (plot):
sl: Izberite model napovedi za testiranje (plot):

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <radio label="Split criterion for subject raw scores"> <option label="...">
en: Full raw score split
sl: Razdelitev polne surove ocene

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <radio label="Split criterion for subject raw scores"> <option label="...">
en: Use vector to define groups
sl: Uporabi vektor za določanje skupin

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Model"> <text>
en: Can be numeric, character or a factor
sl: Lahko je število, znak ali faktor

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="...">
en: Plot options
sl: Možnosti izrisa

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="Confidence intervals"> <checkbox label="...">
en: Confidence intervals
sl: Intervali zaupanja

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="Confidence intervals"> <checkbox label="...">
en: Compute standard errors
sl: Izračunaj standardne napake

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="Confidence intervals"> <spinbox label="...">
en: Confidence level:
sl: Raven zaupanja:

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <frame label="Confidence intervals"> <checkbox label="...">
en: Confidence bands
sl: Pasovi zaupanja

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <radio label="Annotation"> <option label="...">
en: Annotate items (item names)
sl: Opomba elementov (imena elementov)

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <radio label="Annotation"> <option label="...">
en: Annotate items (rank number of betas)
sl: Opomba elementov (kardinalno število za bete)

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <radio label="Annotation"> <option label="...">
en: Plain dots, no annotation
sl: Navadne pike brez oznak

note: i18n: ectx: (Andersen LR-Test) <dialog label="Andersen LR-Test"> <tab label="Plot options"> <radio label="Annotation"> <option label="...">
en: Interactive labeling
sl: Interaktivno označevanje

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
sl: Ekipa RKWard
