rkward - en to sl translation catalogue (302 entries)

note: i18n: ectx: <about name="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Plots
sl: Grafi

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Plugins for producing various plots. Part of the official RKWard distribution
sl: Vtičniki za izdelavo različnih grafikonov. Del uradne distribucije RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Barplot) i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="...">
en: Barplot
sl: Stolpični grafikon

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Box Plot
sl: Okviri z ročaji

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="...">
en: Density Plot
sl: Grafikon gostote verjetnosti

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Dotchart
sl: Točkovni grafikon

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: ECDF Plot
sl: Grafikon ECDF

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="...">
en: Generic Plot
sl: Generični grafikon

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Pareto Chart
sl: Paretov grafikon

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Piechart
sl: Krožni grafikon

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot) i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <wizard label="...">
en: Scatterplot
sl: Raztreseni grafikon

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="...">
en: Scatterplot Matrix
sl: Matrika razsevnega grafikona

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots)
en: Stem-and-Leaf Plot
sl: Steblo z listi

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Stripchart) i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="...">
en: Stripchart
sl: Grafikon trakov

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) i18n: ectx: (Loaded from Histogram) 
en: Variable
sl: Spremenljivka

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot)
en: barplot is a bit picky about attributes, so we need to convert to vector or matrix explicitly
sl: stolpični grafikon je malo izbirčen glede atributov, zato jih moramo neposredno pretvoriti v vektor ali matriko

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <summary>
en: Creates a bar plot with vertical bars.
sl: Ustvari stolpčni graf z navpičnimi stolpci.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <usage> i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <usage>
en: Choose a matrix, vector or a factor to be plotted. Further options are available on the second tab.
sl: Izberite matriko, vektor ali faktor, ki ga želite izrisati. Dodatne možnosti so na voljo na drugem zavihku.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Tabulate data before plotting") i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Tabulate data before plotting") i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refer
en: If your data needs to be tabulated / aggregated before plotting, check this option. Refer to <link href="rkward://component/one_var_tabulation"/> for details on the dependent options.
sl: Če je treba vaše podatke tabelirati / združiti pred risanjem, preverite to možnost. Oglejte <link href="rkward://component/one_var_tabulation"/> si podrobnosti o odvisnih možnostih.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Matrix, Vector or Factor") i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variable")
en: If your data is already suitable for plotting, directly, specify it here. Otherwise, leave this empty, and check the "Tabulate" option, above.
sl: Če so vaši podatki že primerni za grafikone, jih navedite tukaj. Sicer pustite to prazno in preverite možnost "Tabulate" zgoraj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Limit number of groups") i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Limit number of groups") i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element l
en: If there are very many categories in your data, it may make sense to limit the amount of categories that will be displayed. Check this, if you want to set a limit. See Refer to <link href="rkward://component/limit_vector_length"/> for details on the dependent options.
sl: Če je v vaših podatkih zelo veliko kategorij, je morda smiselno omejiti količino prikazanih kategorij. Preverite to, če želite nastaviti omejitev. Oglejte si podrobnosti <link href="rkward://component/limit_vector_length"/> o odvisnih možnostih.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bar labels") i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Labeling") i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Labels") i18n: ectx: (
en: Method for assigning labels to the plot. "default" means, the labels are chosen automatically. If no labels are available, this will generally print the values. The other options allow you to specify the labels as literal string, or as an R statement (e.g. if the names are stored in a different variable in the workspace).
sl: Metoda za dodeljevanje oznak na grafikonu. "privzeto" pomeni, se oznake izberejo samodejno. Če oznak ni na voljo, bodo na splošno te natisnjene vrednosti. Druge možnosti vam omogočajo, da so oznake kot dobesedni niz ali kot izraz v R-u (npr. če so imena shranjena v drugi spremenljivki v delovnem prostoru).

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Barplot Options")
en: Since these settings are reused in further plugins, they are documented on a page of their own: See <link href="rkward://component/barplot_embed"/>.
sl: Ker so te nastavitve ponovno uporabljene v dodatnih vtičnikih, so dokumentirani na lastni strani: Poglejte <link href="rkward://component/barplot_embed"/>.

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="Generic Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pie
en: Variables
sl: Spremenljivke

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Matrix, Vector or Factor
sl: Matrika, vektor ali faktor

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <text> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <text> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <text> i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <
en: - or -
sl: - ali -

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <frame label="..."> i18n: ectx: (
en: Tabulate data before plotting
sl: Tabelirajte podatke pred risanjem

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Variables"> <frame label="Tabulate data before plotting"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Variables"> <frame label="Tabulate data before plotting"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Pareto ch
en: Tabulation Options
sl: Možnosti tabeliranja

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="...">
en: Limit
sl: Meja

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Limit"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Limit"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Limit"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <
en: Limit number of groups
sl: Omeji število skupin

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Limit"> <frame label="Limit number of groups"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Limit"> <frame label="Limit number of groups"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pa
en: Limit Categories
sl: Omejevanje kategorij

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="...">
en: Bar labels
sl: Nalepke stolpcev

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="Bar labels"> <option label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Labeling"> <option label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio la
en: Default labels
sl: Privzete oznake

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="Bar labels"> <option label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Labeling"> <option label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio la
en: Custom labels
sl: Oznake po meri

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <radio label="Bar labels"> <option label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Labeling"> <option label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio la
en: From R expression
sl: Iz izraza R

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="Labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <input label="..."> 
en: Expression to use for labels
sl: Izraz za uporabo za oznake

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Bar labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="Labels"> <input label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <input label="..."> 
en: Labels (separated by ';')
sl: Oznake (ločene z »;«)

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <d
en: Options
sl: Možnosti

note: i18n: ectx: (Barplot) <dialog label="Barplot"> <tab label="Options"> <embed label="...">
en: Barplot Options
sl: Možnosti stolpičnega grafikona

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: split sample by grouping variables
sl: razdeli vzorec z združevanjem spremenljivk

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: adjust width and position of boxes to achieve dodging
sl: prilagodi širino in položaj okvirov za doseganje izmikanja

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: convert single sample variables to list
sl: pretvori enojne vzorčne spremenljive v seznam

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: Boxplot
sl: Okviri z ročaji

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Outcome variable
sl: Spremenljivka izida

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Grouping variable(s)
sl: Združevanje spremenljivk

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="..."> i18n: ectx: (
en: Variable(s)
sl: Spremenljivke

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: actual boxplot function
sl: trenutna funkcija okvira z ročaji

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Calculate geometric mean
sl: Izračunaj geometrično sredino

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Calculate harmonic mean
sl: Izračunaj harmonično sredino

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: Calculate the interquartile mean
sl: Izračunaj medkvartilno sredino

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot)
en: calculates the mean for all data and adds a point at the corresponding position
sl: izračuna povprečje za vse podatke in doda točko na ustreznem položaju

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <summary>
en: Creates a box plot of one or more variables.
sl: Ustvari okvir z ročaji ene ali več spremenljivk.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <usage>
en: Choose numerical data to be plotted. Data can be organized in separate vectors, or in a single outcome variable and one or more grouping variables.
sl: Izberi numerične podatke, ki jih želite narisati. Podatki se lahko organizirajo v ločenih vektorjih ali v eni spremenljivki izida in eni ali več spremenljivkah združevanja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data format")
en: Select the format of your data. This can either be separate numerical vectors, or a single outcome variable split by one or more grouping variables.
sl: Izberi obliko podatkov. Ti so lahko ločeni številčni vektorji ali ena spremenljivka izida, razdeljena z eno ali več spremenljivkami združevanja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variable(s):")
en: For separate variables mode: Select one or more numerical vectors.
sl: Za način ločenih spremenljivk: Izberite enega ali več numeričnih vektorjev.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Outcome variable:")
en: For single(grouped) variable mode: Select one numerical vector as the outcome variable.
sl: Za način enojne (združene) spremenljivke: Kot spremenljivko izida izberite en numerični vektor.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Group variable(s):")
en: For single(grouped) variable mode: Select one or more vectors by which to group the outcome variable. Group variables should have the same length as the outcome variable.
sl: Za način enojne (združene) spremenljivke: Izberite enega ali več vektorjev, s katerimi želite združiti spremenljivko izida. Spremenljivke skupine morajo imeti enako dolžino kot spremenljivka izida.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Dodged groups")
en: For single(grouped) variable mode: Dodging boxes within one or more groups can be a nice option when the outcome is split by several group variables. This allows you to select, across how many group variables, boxes should be dodged ("0" for no dodging, "1" to dodge only the first group variable).
sl: Za način enojne (združene) spremenljivke: polja za izmikanje znotraj ene ali več skupin so lahko lepa možnost, ko je izid razdeljen po več skupinskih spremenljivkah. To vam omogoča, da izberete, med koliko skupinskih spremenljivk naj bodo polja izmaknjena (»0« za brez izmikanja, »1« za izmik samo prve spremenljivke skupine).

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Box width")
en: Allows to change the width of the boxes, relative to the entire plot.
sl: Omogoča spreminjanje širine okvirjev glede na celotni grafikon.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "orientation")
en: Orientation of the plot: horizontal or vertical.
sl: Orientacija grafikona: vodoravna ali navpična.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Notches")
en: Whether to draw notches
sl: Ali naj bodo narisane zareze

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Outliers")
en: Whether to draw outliers (if any). Outliers are draw as dots, if this option is checked.
sl: Ali risati osamelce (če obstajajo). Osamelci so narisani kot točke, če je ta možnost potrjena.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show mean")
en: Whether to draw a mark indicating the mean.
sl: Ali naj bo narisana oznaka, ki označuje povprečje.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Trim of arithmetic mean")
en: Trim applies only to the arithmetic mean. By default trim is set to zero. It defines the fraction of observations to be trimmed from each end of a variable before the arithmetic mean is computed.
sl: Obrez velja samo za aritmetično povprečje. Privzeto je obrez nastavljen na nič. Določa del opazovanj, ki jih je treba obrezati z vsakega konca spremenljivke, preden se izračuna aritmetično povprečje.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "mean symbol")
en: If the mean is to be indicated: Symbol to use as mark.
sl: Ali naj se označi povprečje: simbol, ki ga želite uporabiti kot oznako.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of mean")
en: Use this option to select a specific type of mean. The arithmetic mean is the default. Others include the geometric mean, the harmonic mean and interquartile mean (IQM).
sl: S to možnostjo izberete določeno vrsto povprečja. Privzeto je aritmetično povprečje. Drugi vključujejo geometrijsko povprečje, harmonično povprečje in interkvartilno sredino (IQM).

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "show standard deviation")
en: Whether to draw a mark indicating the standard deviation.
sl: Ali naj narišem oznako, ki označuje standardno deviacijo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "standard deviation symbol (upper)")
en: If the standard deviation is to be indicated: Symbol to use as mark for the upper sd.
sl: Če je treba označiti standardno deviacijo: Simbol za uporabo kot oznako za zgornji sd.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "standard deviation symbol (lower)")
en: If the standard deviation is to be indicated: Symbol to use as mark for the lower sd.
sl: Če je treba navesti standardno deviacijo: Simbol za uporabo kot oznako za spodnji sd.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "size")
en: Size of mean / sd indicators. This option is only available, if at least one of mean or sd are to be drawn.
sl: Velikost kazalnika povprečje / sd. Ta možnost je na voljo le, če je treba narisati vsaj povprečje ali sd.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color of mean / sd indicators. This option is only available, if at least one of mean or sd are to be drawn.
sl: Barva kazalnika podprečje / sd. Ta možnost je na voljo le, če je treba narisati vsaj povprečje ali sd.

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting title="..."> (refers to element labelled "Plot Options")
en: General plot Options
sl: Splošne možnosti grafikona

note: i18n: ectx: (Loaded from Boxplot) <settings> <setting title="General plot Options"> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Since these settings are reused in further plugins, they are documented on a page of their own: See <link href="rkward://component/plot_options"/>.
sl: Ker se te nastavitve ponovno uporabljene v dodatnih vtičnikih, so dokumentirani na lastni strani:  Glejte <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <radio label="...">
en: Data format
sl: Format podatkov

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <radio label="Data format"> <option label="...">
en: Separate variables
sl: Ločene spremenljivke

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <radio label="Data format"> <option label="...">
en: Single (grouped) variable
sl: Enojna (združena) spremenljivka

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Variable(s):
sl: Spremenljivke:

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Outcome variable:
sl: Spremenljivka izida:

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Group variable(s):
sl: Spremenljivke skupine:

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <spinbox label="...">
en: Dodged groups
sl: Izmaknjene skupine

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Labels"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie cha
en: Labels
sl: Oznake

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <frame label="Labels"> <radio label="...">
en: Labeling
sl: Označevanje

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Variable(s)"> <spinbox label="...">
en: Box width
sl: Širina polja

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: orientation
sl: usmerjenost

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <radio label="orientation"> <option label="...">
en: horizontal
sl: vodoravno

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <radio label="orientation"> <option label="...">
en: vertical
sl: navpično

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Draw Notches
sl: Nariši zareze

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Draw Outliers
sl: Nariši osamelce

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Size and color of marks
sl: Velikost in barva oznak

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Size and color of marks"> <spinbox label="...">
en: size
sl: velikost

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Size and color of marks"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialo
en: Color
sl: Barva

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Show mean
sl: Pokaži povprečje

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Show mean"> <spinbox label="...">
en: mean symbol
sl: simbol za povprečje

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Show mean"> <radio label="...">
en: Type of mean
sl: Vrsta povprečja

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Arithmetic mean
sl: Aritmetično povprečje

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Geometric mean
sl: Geometrično povprečje

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Harmonic mean
sl: Harmonično povprečje

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> [...] <radio label="Type of mean"> <option label="...">
en: Interquartile mean (IQM)
sl: Interkvartilna sredina (IQM)

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="Show mean"> <spinbox label="...">
en: Trim of arithmetic mean
sl: Obrez aritmetičnega povprečja

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: show standard deviation
sl: pokaži standardno deviacijo

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="show standard deviation"> <spinbox label="...">
en: standard deviation symbol (upper)
sl: simbol standardne deviacije (zgornji)

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <frame label="show standard deviation"> <spinbox label="...">
en: standard deviation symbol (lower)
sl: simbol standardne deviacije (spodnji)

note: i18n: ectx: (Boxplot) <dialog label="Boxplot"> <tab label="Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Axis/Title"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="Dot chart"> <tab label="Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Emp
en: Plot Options
sl: Možnosti risanja

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot)
en: Highest density regions
sl: Regije z najvišjo gostoto

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot)
en: Length
sl: Dolžina

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <summary>
en: Plot an estimated density curve. Highest density regions can be marked up.
sl: Nariši krivuljo ocenjene gostote. Označene so lahko regije z najvišjo gostoto.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <usage>
en: Select a numeric vector to estimate density for. For further options, see below.
sl: Izberi numerični vektor za oceno gostote. Za dodatne možnosti glejte spodaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: A numeric vector to estimate density for.
sl: Številski vektor za oceno gostote.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "type of plot")
en: Type of plot: Plain density curve, or density curve with highest density regions marked up. For the second option, only the gaussian smoothing kernel is available (see below).
sl: Vrsta grafikona: Enostavna krivulja navadne gostote ali krivulja gostote z označenimi regijami z najvišjo gostoto. Za drugo možnost je na voljo le Gaussovo jedro glajenja (glejte spodaj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Smoothing Kernel")
en: Smoothing kernel to use. See <link href="rkward://rhelp/density"/> for details on the available kernels.
sl: Jedro gladilnika za uporabo. Oglejte <link href="rkward://rhelp/density"/> si podrobnosti o razpoložljivih jedrih.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bandwidth")
en: Mode of choosing bandwidth. This is only applicable for gaussian smoothing kernels. This is the <i>bw</i> option of <link href="rkward://rhelp/density">density()</link>.
sl: Način izbiranja pasovne širine. To se uporablja samo za Gaussova jedra gladilnikov. To je možnost <i>bw</i>  <link href="rkward://rhelp/density">density()</link>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Adjust Bandwidth") i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Adjust Bandwidth")
en: Factor to adjust the bandwidth by.
sl: Faktor za prilagoditev pasovne širine.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Remove Missing Values")
en: Whether missing values should be removed. Otherwise missing values lead to an error during density estimation.
sl: Ali je naj odstranimo manjkajoče vrednosti. Manjkajoče vrednosti sicer povzročijo napako ocene gostote.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Resolution")
en: Resolution of the density estimation, i.e. the number of (equally spaced) points at which the density is estimated.
sl: Ločljivost ocene gostote, npr. število (enakomerno razporejenih) točk, kjer je ocenjena gostota.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add rug") i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add rug to plot")
en: Should a rug be added to the plot?
sl: Ali naj grafikonu dodam trak?

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Ticksize")
en: Height of the rug ticks, where 1 corresponds to the height of the entire plot.
sl: Višina oznak na traku, kjer 1 ustreza višini celotnega grafikona.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line width of ticks")
en: Line width of the rug.
sl: Širina traku.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Side of Rug")
en: Should the rug be shown at the top or at the bottom of the plot?
sl: Naj bo trak narisan na vrhu ali na dnu grafikona?

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color to use for drawing the rug.
sl: Barva za risanje traku.

note: i18n: ectx: (Loaded from Density Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further options regarding the look of the plot. See <link href="rkward://component/plot_options"/> for details.
sl: Dodatne možnosti glede videza grafikona. Za podrobnosti si oglejte <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <
en: variable(s):
sl: spremenljivke:

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: type of plot
sl: vrsta grafikona

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <radio label="type of plot"> <option label="...">
en: plot normal density
sl: nariši normalno gostoto

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <radio label="type of plot"> <option label="...">
en: plot highest density regions
sl: nariši območja z najvišjo gostoto

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: density estimation options
sl: možnosti ocene gostote

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <dropdown label="...">
en: Smoothing Kernel
sl: Jedro gladilnika

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: gaussian (default)
sl: Gaussova (privzeto)

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: rectangular
sl: pravokotna

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: triangular
sl: trikotna

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: epanechnikov
sl: Epanečnikov

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: biweight
sl: dvotežna

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: cosine
sl: kosinus

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <dropdown label="Smoothing Kernel"> <option label="...">
en: optcosine
sl: optcosinus

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="Bandwidth options"> <dropdown label="...">
en: Bandwidth
sl: Pasovna širina

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="Bandwidth options"> <spinbox label="...">
en: Adjust Bandwidth
sl: Prilagodi pasovno širino

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="General options"> <checkbox label="...">
en: Remove Missing Values
sl: Odstrani manjkajoče vrednosti

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="density estimation options"> <spinbox label="...">
en: Resolution
sl: Ločljivost

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="...">
en: Rug
sl: Trak

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <checkbox label="...">
en: Add rug
sl: Dodaj trak

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Rug"> <spinbox label="...">
en: Ticksize
sl: Velikost črtice

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Rug"> <spinbox label="...">
en: Line width of ticks
sl: Širina črtic

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="Options"> <frame label="Rug"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Rug"> <radio label="...">
en: Side of Rug
sl: Stran traku

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <radio label="Side of Rug"> <option label="...">
en: Rug on Bottom
sl: Trak na dnu

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> [...] <radio label="Side of Rug"> <option label="...">
en: Rug on Top
sl: Trak na vrhu

note: i18n: ectx: (Density Plot) <dialog label="Density Plot"> <tab label="...">
en: Axis/Title
sl: Os/Naslov

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart)
en: dotchart() is somewhat picky about data type
sl: dotchart() je nekoliko izbirčna o podatkovnem tipu

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) i18n: ectx: (Loaded from Pie chart)
en: Data is not numeric, but proceeding as requested.\nDid you forget to check the tabulate option?
sl: Podatki niso numerični, a se nadaljujejo po zahtevah.\nD ste pozabili preveriti možnost tabulate?

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) i18n: ectx: (Dot chart) <dialog label="...">
en: Dot chart
sl: Točkovni grafikon

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <summary>
en: Draw a dot chart
sl: Riši točkovni grafikon

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Variable")
en: If your data is already suitable for plotting, directly, specify it here. Otherwise, leave this empty, and check the <i><label id="tabulate"/></i> option, below.
sl: Če so vaši podatki že primerni za risanje, jih navedite tukaj. Sicer pustite to prazno in preverite spodaj <i><label id="tabulate"/></i> navedeno možnost.

note: i18n: ectx: (Loaded from Dot chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Generic plot options. See <link href="rkward://component/plot_options"/>.
sl: Generične možnosti grafikona. Glejte <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function)
en: Empirical Cumulative Distribution Function
sl: Funkcija empirične kumulativne porazdelitve

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function)
en: Minimum
sl: Najmanj

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function)
en: Maximum
sl: Največ

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <summary>
en: Plot an empirical cumulative distribution function.
sl: Nariši empirično kumulativno porazdelitveno funkcijo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <usage>
en: Select a variable to plot an ECDF for. The theoretical normal distribution and a rug can be added to the plot.
sl: Izberite spremenljivko, za katero želite izrisati grafikon ECDF. Na grafikon lahko dodate teoretično normalno porazdelitev in trak.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: The variable to plot the ECDF
sl: Spremenljivka za izris ECDF

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Step function plot options")
en: Options to change the look of the ECDF plot itself. Refer to <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> for details.
sl: Možnosti za spremembo videza samega načrta ECDF. Glejte <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> za podrobnosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Theoretical Normal Distribution")
en: Should a theoretical normal distribution curve be added to the plot?
sl: Ali naj grafikonu dodamo teoretično normalno krivuljo porazdelitve?

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Adjust to mean and sd of data")
en: Should the normal distribution curve be adjusted to match the mean and standard deviation of the plotted data? If this is not set a normal curve with mean 0 and sd 1 is drawn.
sl: Ali je krivuljo normalne porazdelitve prilagodimo tako, da se ujema s povprečjem in standardno deviacijo narisanih podatkov? Če to ni nastavljeno, bo narisana standardna normalna krivulja s povprečjem 0 in sd 1.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color of the theoretical normal distribution curve.
sl: Barva teoretične normalne krivulje porazdelitve.

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Side of Rug")
en: Should the rug be added above or below the plot?
sl: Ali je treba trak dodati nad ali pod grafikon?

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Ticksize")
en: Height of the rug ticks
sl: Višina črtic traku

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line width of ticks")
en: Line width of the rug ticks
sl: Širina črtic traku

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Color of the rug
sl: Barva traku

note: i18n: ectx: (Loaded from Empirical Distribution Function) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further generic plot options. Refer to <link href="rkward://component/plot_options"/> for details.
sl: Dodatne generične možnosti za grafikon. Za podrobnosti glejte <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="...">
en: Empirical Distribution Function
sl: Funkcija empirične distribucije

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="...">
en: Step function options
sl: Možnosti stopničaste funkcije

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Step function options"> <embed label="...">
en: Step function plot options
sl: Možnosti risanja stopničaste funkcije

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="...">
en: Further options
sl: Druge možnosti

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="...">
en: Theoretical Normal Distribution
sl: Teoretična normalna porazdelitev

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Theoretical Normal Distribution"> <checkbox label="...">
en: Draw Theoretical Normal Distribution
sl: Nariši teoretično normalno porazdelitev

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Theoretical Normal Distribution"> <checkbox label="...">
en: Adjust to mean and sd of data
sl: Prilagoditev na povprečje in sd podatkov

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="Further options"> <frame label="Rug"> <checkbox label="...">
en: Add rug to plot
sl: Dodaj trak na grafikon

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> [...] <radio label="Side of Rug"> <option label="...">
en: Rug on bottom
sl: Trak na dnu

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> [...] <radio label="Side of Rug"> <option label="...">
en: Rug on top
sl: Trak na vrhu

note: i18n: ectx: (Empirical Distribution Function) <dialog label="Empirical Distribution Function"> <tab label="...">
en: Title/Axis
sl: Naslov/os

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram)
en: Density curve
sl: Krivulja gostote

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <summary>
en: Plot a histogram.
sl: Nariši histogram.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <usage>
en: Select a variable to plot a histogram. For available options, see below.
sl: Izberi spremenljivko za izris histograma. Za razpoložljive možnosti glejte spodaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: The variable to plot the histogram for
sl: Spremenljivka za izris histograma za

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Histogram Options")
en: Options concerning the calculation and look of the histogram. Refer to <link href="rkward://component/histogram_options"/> for details.
sl: Možnosti v zvezi z izračunom in videzom histograma. Glejte <link href="rkward://component/histogram_options"/> za podrobnosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Density curve")
en: Should a density curve be plotted over the histogram? This option is only available, if the histogram is density scaled.
sl: Naj se krivulja gostote izrise čez histogram? Ta možnost je na voljo le, če je histogram v merilu gostote.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Which color should the density line be drawn in?
sl: V kateri barvi naj se nariše črta gostote?

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bandwidth")
en: The smoothing bandwidth used to calculate the density estimate. See <link href="rkward://rhelp/density"/> for details.
sl: Pasovna širina glajenja, ki se uporablja za izračun ocene gostote. Oglejte si podrobnosti <link href="rkward://rhelp/density"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "Remove Missing Values")
en: Remove missing values? If not checked, missing values will cause an error.
sl: Naj odstranim manjkajoče vrednosti? Če možnost ni potrjena, bodo manjkajoče vrednosti povzročile napako.

note: i18n: ectx: (Loaded from Histogram) <settings> <setting> (refers to element labelled "resolution")
en: Number of equally spaced points to estimate the density at.
sl: Število enakomernih razporejenih točk za oceno gostote.

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Variable(s)"> <embed label="...">
en: Generic Plot Options
sl: Generične možnosti grafikona

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Histogram Options"> <embed label="...">
en: Histogram Options
sl: Možnosti histograma

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="...">
en: Density
sl: Gostota

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <checkbox label="...">
en: Plot Density curve
sl: Nariši krivuljo gostote

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="...">
en: General options
sl: Splošne možnosti

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="General options"> <spinbox label="...">
en: resolution
sl: ločljivost

note: i18n: ectx: (Histogram) <dialog label="Histogram"> <tab label="Density"> <frame label="...">
en: Bandwidth options
sl: Možnosti pasovne širine

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="...">
en: Pareto chart
sl: Paretov grafikon

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <summary>
en: Creates a pareto chart, and (optionally) prints the values.
sl: Ustvari Paretov grafikon in (izbirno) natisni vrednosti.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <usage>
en: Choose a vector or a factor to be plotted. The frequency, cumulative frequency, percentage and cumulative percentage will be printed under the plot.
sl: Izberite vektor ali faktor, ki ga želite narisati. Frekvenca, kumulativna frekvenca, odstotki in kumulativni odstotki bodo natisnjeni pod grafikonom.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Raw vector to plot")
en: If your data is already contains defect counts or defect costs, or other data suitable for direct display in a pareto chart, specify it here. Otherwise, leave this empty, and check the "Tabulate" option, above.
sl: Če vaši podatki že vsebujejo število napak ali stroške napake ali druge podatke, primerne za neposreden prikaz v Paretovem grafikonu, jih navedite tukaj. V nasprotnem primeru pustite to prazno in preverite možnost "Tabeliraj", zgoraj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Print descriptives")
en: Whether to print the frequency, cumulative frequency, percentage and cumulative percentage below the plot in the output window.
sl: Ali naj natisnem frekvenco, kumulativno frekvenco, odstotke in kumulativne odstotke pod grafikonom v izhodnem oknu.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pareto chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further options for the plot. Refer to <link href="rkward://component/plot_options"/> for details.
sl: Dodatne možnosti grafikona. Za podrobnosti glejte <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Raw vector to plot
sl: Surovi vektor za grafikon

note: i18n: ectx: (Pareto chart) <dialog label="Pareto chart"> <tab label="Variables"> <checkbox label="...">
en: Print descriptives
sl: Natiskaj opise

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Orientation
sl: Usmerjenost

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart)
en: Clockwise
sl: V smeri urinega kazalca

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart)
en: Counter clockwise
sl: V nasprotno smeri urinega kazalca

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="...">
en: Pie chart
sl: Tortni grafikon

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <summary>
en: Draw a pie chart
sl: Nariši tortni grafikon

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <usage>
en: Draws a pie chart from numerical data, or from tabulated data. Further options are available on the second tab.
sl: Nariše krožni grafikon iz numeričnih podatkov ali iz tabeliranih podatkov. Dodatne možnosti so na voljo na drugem zavihku.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Colors")
en: Type of colors to use.
sl: Vrsta barv za uporabo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "clockwise")
en: Define if slices should be drawn clockwise or counter clockwise.
sl: Določi ali naj bodo rezine narisane v smeri urinega kazalca ali v nasprotni smeri urinega kazalca.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "Radius")
en: Radius of the pie. For long labels it may be necessary to make the pie smaller than the default.
sl: Polmer kroga. Za dolge oznake bo morda treba narediti krog manjši od privzetega.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "density")
en: Density of shading lines (lines per inch). The default value of -1 means no shading lines are drawn.
sl: Gostota črt senčenja (v črtah na palec). Privzeta vrednost -1 pomeni, da ni narisanih nobenih črt senčenja.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "increment in density")
en: The density of shading lines can be varied per pie slice. Set this to values other than 0 to get different densities of shading lines for each slice.
sl: Gostota črt senčenja je lahko različna l+glede rezin kroga. Nastavite to na vrednosti, ki niso 0, da boste dobili različne gostote črt senčenja za vsako rezino.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "angle")
en: Slope of shading lines, given as an angle in degrees (counter-clockwise). This option is only available, if shading lines are drawn, as controlled by the density options above.
sl: Naklon črt senčenja, dano kot v kotnih stopinjah (v nasprotni smeri urinega kazalca). Ta možnost je na voljo le, če so črte senčenja narisane, kot so nadzorovane z zgoraj navedenimi možnostmi gostote.

note: i18n: ectx: (Loaded from Pie chart) <settings> <setting> (refers to element labelled "increment in angle")
en: The slope of shading lines can be varied per pie slice. Set this to values other than 0 to get different slopes of shading lines for each slice. This option is only available, if shading lines are drawn, as controlled by the density options above.
sl: Nagib črt senčenja je lahko različno glede na rezino kroga. Nastavite to na vrednosti, ki niso 0, da boste dobili različne naklone črt senčenja za vsako rezino. Ta možnost je na voljo le, če so črte senčenja narisane, kot so nadzorovane z zgoraj navedenimi možnostmi gostote.

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Colors
sl: Barve

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Default (pastel)
sl: Privzeto (pastelno)

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Grayscale
sl: Sivine

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Rainbow colors
sl: Mavrične barve

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: clockwise
sl: v SUK

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Radius
sl: Polmer

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="...">
en: Shading
sl: Senčenje

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: density
sl: gostota

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: increment in density
sl: prirastek v gostoti

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: angle
sl: kot

note: i18n: ectx: (Pie chart) <dialog label="Pie chart"> <tab label="Options"> <frame label="Shading"> <spinbox label="...">
en: increment in angle
sl: prirastek v kotu

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <summary>
en: This is an implementation of the standard (traditional S) graphics function <b>plot</b>.
sl: To je izvedba standardne (tradicionalne S) grafične funkcije <b>plot</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <usage>
en: Choose the X and Y variables and customize the options to draw the plot.
sl: Izberite spremenljivki X in Y in prilagodite možnosti, da narišete grafikon.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <usage>
en: Note: <b>plot</b> is a generic function. The type of plot you will actually get depends on the type of the input variables. For instance, for numeric vectors a scatterplot is produced (see below), while for data.frames as scatterplot matrix is plotted, etc. This is often useful to provide a meaningful visualization of the data, but does not allow for fine grained control.
sl: Opomba: <b>plot</b> je generična funkcija. Vrsta grafikona, ki ga boste dejansko dobili, je odvisna od vrste vhodnih spremenljivk. Za numerične vektorje je na primer izdelana raztresen grafikon (glej spodaj), medtem ko je za data.frame kot matrika raztresenih grafikonov, itd. To je pogosto koristno za zagotavljanje smiselne vizualizacije podatkov, vendar ne omogoča fino zrnati nadzor.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "X variable")
en: This is the <i>x</i> argument. And it is required to draw any plot. In the simplest case of plotting variables of class type integer/numeric, when "Y Variable" is not provided, this is actually the y-coordinate and the indices of the plotting variable is taken as the x-coordinate. See R reference on 'plot' for more details.
sl: To je argument <i>x.</i> Je nujen za izris kateregakoli grafikona. Pri najenostavnejših primerih spremenljivk za risanje razreda celoštevilskega/numeričnega tipa, ko spremenljivka "Y" ni zagotovljena, je to pravzaprav koordinata y in indeksi spremenljivke risanja se jemljejo kot koordinata x. Za več podrobnosti glejte R sklic za 'plot'.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Y variable")
en: This is the <i>y</i> argument. Note that this is not always needed, and does not have an effect for some types of x variables.
sl: To je argument <i>y</i>. Upoštevajte, da ni vedno potreben in nima učinka za nekatere vrste spremenljivk x.

note: i18n: ectx: (Loaded from Generic Plot) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Further generic plot options. Refer to <link href="rkward://component/plot_options"/> for details. Note that some of these settings may not have an effect, depending on the type of plot actually produced.
sl: Dodatne generične možnosti grafikona. Za podrobnosti glejte <link href="rkward://component/plot_options"/>. Upoštevajte, da nekatere od teh nastavitev morda ne bodo imele učinka, odvisno od vrste dejansko izdelanega grafikona.

note: i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="Generic Plot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: X variable
sl: Spremenljivka X

note: i18n: ectx: (Generic Plot) <dialog label="Generic Plot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: Y variable
sl: Spremenljivka Y

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: Unequal number of X and Y variables given
sl: Neenako število podanih spremenljivk X in Y

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: find range of X/Y values needed
sl: poišči obseg potrebnih vrednosti X/Y

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: X variables
sl: Spremenljivke X

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot)
en: Y variables
sl: Spremenljivke Y

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: 'X' variables
sl: Spremenljivke »X«

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Variables"> <varslot label="...">
en: 'Y' variables
sl: Spremenljivke »Y«

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <embed label="...">
en: General plot options
sl: Splošne možnosti risanja

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Points / lines
sl: Točke in črte

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Points / lines"> <option label="...">
en: Same type for all variables
sl: Enaka vrsta za vse spremenljivke

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Points / lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Color"> <option label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplo
en: Different for each variable
sl: Različno za vsako spremenljivko

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="...">
en: Type of all points/lines
sl: Vrsta vseh točk/črt

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot individual points
sl: Nariši posamezne točke

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot lines
sl: Nariši črte

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot points connected by lines (both)
sl: Nariši točke, povezane s črtami (oboje)

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot points overlaid by lines
sl: Nariši točke, prekrite s črtami

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Plot vertical lines from points to the zero axis (high-density)
sl: Nariši navpične črte iz točk do ničelne osi (visoka gostota)

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the left edge defines the point
sl: Grafikon stopničaste funkcije: levi rob določa točko

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <dropdown label="Type of all points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the right edge defines the point
sl: Grafikon stopničaste funkcije: desni rob določa točko

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <input label="...">
en: Vector of type specifiers
sl: Vektor določanja tipa

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <radio label="Color"> <option label="...">
en: Same color for all variables
sl: Enaka barva za vse spremenljivke

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Options"> <text>
en: Enter value - for diff.col. enter a vector -<br/> eg: c(1,2) or c('red','green')
sl: Vnesite vrednost - za diff.col. vnesite vektor -<br/> npr. c(1,2) ali c("red"), "green")

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="...">
en: Size
sl: Velikost

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="Size"> <option label="..."> i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="Symbol"> <option label="...">
en: Same for all variables
sl: Enako za vse spremenljivke

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <text>
en: A numerical value giving the amount by which plotting text and symbols should be scaled relative to the default.
sl: Numerična vrednost, ki daje vrednot, za katero je treba besedilo in simbole umeriti glede na privzeto vrednost.

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <input label="...">
en: Enter value - for diff.size. enter a vector -
sl: Vnesite vrednost - za diff.size. vnesite vektor -

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <radio label="...">
en: Symbol
sl: Simbol

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <text>
en: Either an integer specifying a symbol or a single character to be used as the default in plotting points.
sl: Bodisi število, ki določa simbol ali en znak, uporabljen kot privzeti znak za točke grafikona.

note: i18n: ectx: (Scatterplot) <dialog label="Scatterplot"> <tab label="Further options"> <input label="...">
en: Enter value - for diff.symbol. enter a vector -
sl: Vnesite vrednost - za diff.symbol. vnesite vektor -

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <summary>
en: Scatterplot matrix plot produces scatterplot matrices with univariate displays down the diagonal.
sl: Matrika razsevnega grafikona proizvaja matrike raztresenega grafikona z univariatnimi prikazi po diagonali navzdol.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <usage>
en: Choose one or more objects to be plotted. Choose the diagonal plot and how the scatterplots should be plotted from the options tab.
sl: Izberite enega ali več predmetov, ki jih želite narisati. Izberite diagonalni grafikon in kako je treba narisati razsevne grafikone na zavihku z možnostmi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select a data matrix or a numeric data frame or more than one variables from a data matrix
sl: Izberite podatkovne matrike ali numerične podatkovne okvirje ali več spremenljivk iz podatkovne matrike

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Select which plot should be plotted in the diagonal among
sl: Izberite, kateri grafikon naj bo v diagonali

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Density plot. See <link href="rkward://rhelp/density"/>
sl: Grafikon gostote verjetnosti. Poglejte <link href="rkward://rhelp/density"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Boxplot. See <link href="rkward://rhelp/boxplot"/>
sl: Okvir z ročaji. Poglejte <link href="rkward://rhelp/boxplot"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: Histogram. See <link href="rkward://rhelp/histogram"/>
sl: Histogram. Glejte <link href="rkward://rhelp/histogram"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: QQplot. See <link href="rkward://rhelp/qqplot"/>
sl: QQplot. Poglejte <link href="rkward://rhelp/qqplot"/>

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Diagonal panels")
en: No plot. Do not plot anything in the diagonal
sl: Ni grafikona. Ne rišite ničesar v diagonali

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot points")
en: Select it if you want points to be plotted in scatterplots.
sl: Izberite ga, če želite, da so točke narisane v raztresenih grafikonih.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot smooth")
en: Select it if you want a lowess smooth to be plotted in scatterplots.
sl: Izberite ga, če želite, da lowess gladilnik narisan v raztresenih grafikonih.

note: i18n: ectx: (Loaded from Scatterplot Matrix) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot data concentration ellipses")
en: Select it if you want data-concentration ellipses to be plotted in scatterplots. The ellipses are plotted at levels 0.5 and 0.9.
sl: Izberite ga, če želite, da se elipse koncentracije podatkov narišejo v raztresenih grafikonih. Elipse so izrisane med ravnema 0,5 in 0,9.

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Diagonal panels
sl: Diagonalni paneli

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: Density plot
sl: Diagram gostote verjetnosti

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <radio label="Diagonal panels"> <option label="...">
en: No plot
sl: Brez diagrama

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Plot points
sl: Točke grafikona

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Plot smooth
sl: Nariši gladilnik

note: i18n: ectx: (Scatterplot Matrix) <dialog label="Scatterplot Matrix"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Plot data concentration ellipses
sl: Nariši elipse koncentracije podatkov na ploskvah

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <summary>
en: This produces a stem-and-leaf plot.
sl: To izdela grafikon stebla z listi.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <usage>
en: Choose the data to produce the stem-and-leaf plot. See <link href="rkward://rhelp/stem"/>. For a more sophisticated stem-and-leaf plot refer to the <link href="http://cran.r-project.org/src/contrib/Descriptions/Rcmdr.html">Rcmdr package</link>.
sl: Izberite podatke, ki jih želite narisati kot steblo in liste. Glejte <link href="rkward://rhelp/stem"/> Za bolj prefinjen grafikon stebla in listov si poglejte sklic na <link href="http://cran.r-project.org/src/contrib/Descriptions/Rcmdr.html"> Rcmdr paket.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable:")
en: Select the data to be computed. The vectors need to be numeric.
sl: Izberite podatke, ki jih želite izračunati. Vektorji morajo biti številski.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot length (scale)")
en: This controls the length of the plot. A scale of 2 will make the plot roughly twice as long as the default.
sl: S tem upravljate dolžino grafikona. Lestvica 2 bo naredila grafikon približno dvakrat več kot privzeto.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot width")
en: This controls the width of the plot.
sl: S tem upravljate širino grafa.

note: i18n: ectx: (Loaded from Stem-and-Leaf Plots) <settings> <setting> (refers to element labelled "Tolerance")
en: This defines the tolerance.
sl: To določa toleranco.

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="...">
en: Stem-and-Leaf Plots
sl: Grafikoni stebla in listov

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="...">
en: Basic settings
sl: Osnovne nastavitve

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: variable:
sl: spremenljivka:

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Plot length (scale)
sl: Dolžina grafa (merilo)

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Plot width
sl: Širina grafa

note: i18n: ectx: (Stem-and-Leaf Plots) <dialog label="Stem-and-Leaf Plots"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Tolerance
sl: Toleranca

note: i18n: ectx: (Loaded from Stripchart) i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: Group
sl: Združi

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Variable(s)"> <varslot label="...">
en: variable
sl: spremenljivka

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: Treatment of identical values
sl: Obravnava istih vrednosti

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Treatment of identical values"> <option label="...">
en: Overplot
sl: En grafikon čez drugega

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Treatment of identical values"> <option label="..."> i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Jitter
sl: Trepetanje

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Treatment of identical values"> <option label="...">
en: Stack
sl: Sklad

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <spinbox label="...">
en: Offset
sl: Odmik

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Orientation"> <option label="...">
en: Horizontal
sl: Vodoravno

note: i18n: ectx: (Stripchart) <dialog label="Stripchart"> <tab label="Options"> <radio label="Orientation"> <option label="...">
en: Vertical
sl: Navpično

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
sl: Ekipa RKWard
