rkward - en to ca translation catalogue (396 entries)

note: i18n: ectx: (Level selector) <dialog label="...">
en: Level selector
ca: Selector del nivell

note: i18n: ectx: (Level selector) <dialog label="Level selector"> <text>
en: Note: Some values were cut off.
ca: Nota: S'han retallat alguns valors.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <summary>
en: Generic plugin to limit a single numeric vector to the n largest / smallest values. This plugin is designed to be embedded into other plugins.
ca: Connector genèric per a limitar un únic vector numèric als valors n més grans / més petits. Aquest connector està dissenyat per a ser incrustat en altres connectors.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <usage>
en: Specify the desired length cutoff and sorting. Note that the result is always sorted, with the sum of remainder values appended at the end.
ca: Especifiqueu el tall de la longitud i ordenació desitjades. Cal tenir en compte que el resultat sempre estarà ordenat, amb la suma dels valors restants que s'afegiran al final.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Limit")
en: Maximum number of regular groups to display. One additional group "others" will be displayed, if appropriate.
ca: Nombre màxim de grups a mostrar. Si escau, es mostrarà un altre grup «altres» addicional.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sorting")
en: Should the largest or the lowest values be kept? For most purposes, you will want to keep the largest values.
ca: S'han de mantenir els valors més grans o els més baixos? Per a la majoria de les finalitats, voldreu mantenir els valors més grans.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add remainder category")
en: Should a category be added for the remaining value (those which have been cut off)? Note: This will always be appended to the end of the vector.
ca: S'ha d'afegir una categoria per als valors restants (aquells que s'han retallat)? Nota: sempre s'annexaran al final del vector.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Statistic")
en: Statistic to use for summarizing the cut off values.
ca: Estadística a usar per a resumir els valors retallats.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom statistic (as function of x)")
en: If you chose to use a custom statistic for summarizing the cut off values, specify it, here, as a function of <em>x</em>.
ca: Si decidiu usar una estadística personalitzada per a resumir els valors retallats, especifiqueu-la aquí com a funció de <em>x</em>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <settings> <setting> (refers to element labelled "Remainder category label")
en: Label to use for the "others" category. Note: If your data is not labeled, emptying this field will sometimes be preferable.
ca: Etiqueta a usar per a la categoria «altres». Nota: si les dades no estan etiquetades, de vegades serà preferible buidar aquest camp.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from D
en: General users may skip this section of help, this is primarily for developers.
ca: Els usuaris en general poden ometre aquesta secció de l'ajuda, ja que està principalment destinada per als desenvolupadors.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical> i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: The generated code is available from <i>code.calculate</i>.
ca: El codi generat està disponible des de <i>code.calculate</i>.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: The following external properties are provided for use in the embedding plugin.
ca: Les següents propietats externes es proporcionen per a usar-les en el connector incrustat.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: <i>invar</i>: Symbol name of the input variable to be limited. Defaults to 'x'.
ca: <i>invar</i>: Nom del símbol de la variable d'entrada a limitar. Per omissió a «x».

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: <i>outvar</i>: Symbol name to use for the output variable (the limited vector). May be identical to <i>invar</i>. Defaults to 'x'.
ca: <i>outvar</i>: Nom del símbol a usar per a la variable de sortida (el vector limitat). Pot ser idèntic a «<i>invar</i>». Per omissió a «x».

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Limit Vector Length) <technical>
en: <i>parameters</i>: This property will be set to a string describing the limitation options, suitable for pasting into the <i>parameters</i> argument of <b>rk.header()</b>.
ca: <i>parameters</i>: Aquesta propietat s'establirà en una cadena que descrigui les opcions de la limitació, apta per a enganxar l'argument «<i>parameters</i>» de <b>rk.header()</b>.

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="...">
en: Limit Vector Length
ca: Límit de la longitud del vector

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <spinbox label="...">
en: Limit
ca: Límit

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <radio label="...">
en: Sorting
ca: Ordenació

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <radio label="Sorting"> <option label="...">
en: Keep smallest values
ca: Mantén els valors més petits

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <radio label="Sorting"> <option label="...">
en: Keep largest values
ca: Mantén els valors més grans

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="...">
en: Add remainder category
ca: Afegeix la categoria restant

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="...">
en: Statistic
ca: Estadística

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="Statistic"> <option label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Sum
ca: Suma

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Mean
ca: Mitjana

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="Statistic"> <option label="..."> i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Other:
ca: Altres:

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <input label="...">
en: Custom statistic (as function of x)
ca: Estadística personalitzada (com a funció de x)

note: i18n: ectx: (Limit Vector Length) <dialog label="Limit Vector Length"> <frame label="Add remainder category"> <input label="...">
en: Remainder category label
ca: Etiqueta de la categoria restant

note: i18n: ectx: (Level selector) <dialog label="Level selector"> <radio label=""> <option label="...">
en: FALSE
ca: FALS

note: i18n: ectx: (Level selector) <dialog label="Level selector"> <radio label=""> <option label="...">
en: TRUE
ca: CERT

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <summary>
en: Generic tabulation plugin (single outcome vector). This plugin is designed to be embedded into other plugins.
ca: Connector genèric de tabulació (vector únic del resultat). Aquest connector està dissenyat per a ser incrustat en altres connectors.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <usage>
en: Allows to tabulate frequencies, or aggregate a single variable, by the levels of one or more grouping variables.
ca: Permet tabular freqüències, o agregar una sola variable, d'acord amb els nivells d'una o més variables d'agrupament.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <settings> <setting> (refers to element labelled "Grouping factors")
en: Select the grouping variables. Often, these will be factors. The levels of each grouping variable will be crossed.
ca: Seleccioneu les variables d'agrupament. Sovint, aquestes seran factors. Els nivells de cada variable d'agrupació seran creuats.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <settings> <setting> (refers to element labelled "Statistic")
en: Type of tabulation / statistic to compute. This can be frequency of occurrence, or a function of a separate vector.
ca: Tipus de tabulació / estadística a calcular. Això pot ser la freqüència de les ocurrències o una funció d'un vector separat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <settings> <setting> (refers to element labelled "Values")
en: When computing a statistic other than frequency, specify the vector containing the underlying data, here.
ca: En calcular una estadística que no és una freqüència, especifiqueu aquí el vector que conté les dades subjacents.

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom statistic")
en: When the statistic is set to "Other:", this allows you to specify an arbitrary function to compute the statistic. The function may take a vector (a sub-group of the variable selected above) as parameter "x", and must return a single numeric value. Typical examples are "mean(x)" or "sd(x)".
ca: Quan l'estadística s'estableix a «Altres:», això permet especificar una funció arbitrària per a calcular l'estadística. La funció pot prendre un vector (un subgrup de la variable anteriorment seleccionada) com a paràmetre «x», i haurà de retornar un únic valor numèric. Els exemples típics són «mean(x)» o «sd (x)».

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <related>
en: <link href="rkward://component/crosstab"/> and
ca: <link href="rkward://component/crosstab"/> i

note: i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <related>
en: <link href="rkward://component/crosstab_multi"/> for tabulation of frequencies across many variables.
ca: <link href="rkward://component/crosstab_multi"/> per a la tabulació de les freqüències en moltes variables.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: The following external properties are provided for use in the embedding plugin:
ca: Les següents propietats externes es proporcionen per a usar-les en el connector incrustat:

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>varsource</i>: The tabulation plugin does not show its own varselector by default. Connect your own to this one (<i>client="embedded_id.varsource.selected" governor="myvarselector_id.selected"</i>).
ca: <i>varsource</i>: El connector de tabulació no mostra el seu propi selector de variables de manera predeterminada. Connecteu el vostre propi a aquest (<i>client="embedded_id.varsource.selected" governor="myvarselector_id.selected"</i>).

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>outvar</i>: By default, the plugin produces a table in a variable called "x". You can set it to use a different name, here.
ca: <i>outvar</i>: Per omissió, el connector produeix una taula en una variable anomenada «x». Aquí podeu establir usar un altre nom.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>titlevar</i>: If you want the plugin to save a description of the grouping variables in an R variable, set this to an object name to use. Else set this to "" to disable. Defaults to "title"
ca: <i>titlevar</i>: Si voleu que el connector desi una descripció de les variables d'agrupament en una variable R, establiu això a un nom de l'objecte a usar. D'altra banda, establiu-ho a «» per a inhabilitar-lo. Per omissió a «title»

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>fun_label</i>: This property will be set to a description of the statistic.
ca: <i>fun_label</i>: Aquesta propietat s'establirà en una descripció de l'estadística.

note: i18n: i18n: Terms inside quotes, <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Tabulate) <technical>
en: <i>parameters</i>: This property will be set to a string describing the tabulation options, suitable for pasting into the <i>parameters</i> argument of <b>rk.header()</b>.
ca: <i>parameters</i>: Aquesta propietat s'establirà en una cadena que descrigui les opcions de la tabulació, apta per a enganxar l'argument «<i>parameters</i>» de <b>rk.header()</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Tabulate) i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <radio label="Statistic"> <option label="...">
en: Frequency
ca: Freqüència

note: i18n: ectx: (Tabulate)
en: Sum of %1
ca: Suma de %1

[ctx: (function name) of (object name)]
note: i18n: ectx: (Tabulate)
en: %1 of %2
ca: %1 de %2

note: i18n: ectx: (Tabulate)
en: Tabulation groups
ca: Grups de tabulació

[ctx: Tabulate X by Y [by Z [...]]]
note: i18n: ectx: (Tabulate)
en:  by
ca:  per

note: i18n: ectx: (Tabulate)
en: Tabulation statistic
ca: Estadística de tabulació

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="...">
en: Tabulate
ca: Fes la tabulació

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <varslot label="...">
en: Grouping factors
ca: Agrupament dels factors

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <varslot label="...">
en: Values
ca: Valors

note: i18n: ectx: (Tabulate) <dialog label="Tabulate"> <input label="...">
en: Custom statistic
ca: Estadística personalitzada

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Embedded plugins
ca: Connectors incrustats

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Not for direct use: Utility plugins that can be included by other plugins. Part of the official RKWard distribution
ca: No per a ús directe: connectors d'utilitat que poden ser inclosos per altres connectors. Part de la distribució oficial del RKWard

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <embed label="...">
en: Plot Options
ca: Opcions del diagrama

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Color Chooser
ca: Selector de color

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Step Function plot options
ca: Opcions de diagrama amb funció esglaonada

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Histogram Options
ca: Opcions de l'histograma

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="...">
en: Barplot Options
ca: Opcions del diagrama de barres

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Draw Grid
ca: Dibuixa la quadrícula

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Select by value
ca: Selecciona per valor

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Multi Input
ca: Entrada múltiple

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Run Code
ca: Executar el codi

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Install from git
ca: Instal·la a partir del «git»

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn)
en: Install from git results
ca: Instal·la a partir del resultat del «git»

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Package source")
en: Set the location where the package resides that you want to install.
ca: Estableix la ubicació on resideix el paquet que voleu instal·lar.

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Git user name")
en: Specify the user name (GitHub, GitLab and Bitbucket only).
ca: Especifica el nom d'usuari (només GitHub, GitLab i Bitbucket).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Repository")
en: Give the repository name (GitHub, GitLab and Bitbucket only).
ca: Indica el nom del repositori (només GitHub, GitLab i Bitbucket).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "URL to repository")
en: Give the full URL to the repository (generic git and svn only).
ca: Indica l'URL complet al repositori (només el «git» i «svn» genèric).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Commit/tag/branch")
en: If you want a certain commit, tag or branch for installation, define that here.
ca: Si voleu una comissió, etiqueta o branca determinada per a la instal·lació, definiu-la aquí.

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Subdirectory")
en: If you want to install from a subdirectory of the repository, define that here.
ca: Si voleu instal·lar des d'un subdirectori del repositori, definiu-lo aquí.

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Personal access token (PAT)")
en: To install from a private repository, set your personal access token (PAT, GitHub and GitLab only).
ca: Per a instal·lar a partir d'un repositori privat, establiu el testimoni d'accés personal (PAT, només GitHub i GitLab).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "User")
en: To install from a private repository, set the user name (Bitbucket only).
ca: Per a instal·lar a partir d'un repositori privat, establiu el nom d'usuari (només Bitbucket).

note: i18n: ectx: (Loaded from Install from git/svn) <settings> <setting> (refers to element labelled "Password")
en: To install from a private repository, set the password (Bitbucket only).
ca: Per a instal·lar a partir d'un repositori privat, establiu la contrasenya (només Bitbucket).

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="...">
en: Install from git/svn
ca: Instal·la a partir del «git»/«svn»

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <dropdown label="...">
en: Package source
ca: Origen del paquet

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <dropdown label="Package source"> <option label="...">
en: git (generic)
ca: git (genèric)

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <dropdown label="Package source"> <option label="...">
en: subversion (generic)
ca: subversion (genèric)

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="...">
en: Package repository
ca: Repositori del paquet

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Package repository"> <input label="...">
en: Git user name
ca: Nom d'usuari del «git»

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Package repository"> <input label="...">
en: Repository
ca: Repositori

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Package repository"> <input label="...">
en: URL to repository
ca: URL del repositori

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <input label="...">
en: Commit/tag/branch
ca: Comissió/etiqueta/branca

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <input label="...">
en: Subdirectory
ca: Subdirectori

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="...">
en: Private repository
ca: Repositori privat

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Private repository"> <input label="...">
en: Personal access token (PAT)
ca: Testimoni d'accés personal (PAT)

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Private repository"> <input label="...">
en: User
ca: Usuari

note: i18n: ectx: (Install from git/svn) <dialog label="Install from git/svn"> <frame label="Private repository"> <input label="...">
en: Password
ca: Contrasenya

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Menu structure definition
ca: Definició de l'estructura del menú

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Not for direct use: Defines the names and order of top level menus. Part of the official RKWard distribution
ca: No per a ús directe: defineix els noms i l'ordre dels menús de nivell superior. Part de la distribució oficial del RKWard

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Data
ca: Dades

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Analysis
ca: Anàlisi

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Plots
ca: Diagrames

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Distributions
ca: Distribucions

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: empty
ca: buit

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options)
en: adjust the range so that the labels will fit
ca: ajusta l'amplitud perquè hi càpiguen les etiquetes

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <summary>
en: Options applicable to bar plots
ca: Opcions aplicables als diagrames de barres

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <usage>
en: Choose if you want stacked bars, legend, and rainbow colors. Also you can choose if you want to display or not bar values (labels) and in what place.
ca: Trieu si voleu barres apilades, llegenda i colors de l'arc de Sant Martí. També podeu triar si voleu mostrar o no els valors de la barra (etiquetes) i en quin lloc.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Legend")
en: Should a legend be added to the barplot? The row names of the data will be used to construct the legend, so this option has no effect, if the rows are not named.
ca: S'ha d'afegir una llegenda al diagrama de barres? Els noms de les files de les dades s'usaran per a construir la llegenda, de manera que aquesta opció no tindrà efecte, si no s'anomenen les files.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Colors")
en: Select between grey and rainbow colors.
ca: Seleccioneu entre color gris i arc de Sant Martí.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type")
en: Select a type between juxtaposed bars and stacked bars. This setting is only meaningful for two-dimensional data. If you choose stacked bars you can not display bar values, below.
ca: Seleccioneu un tipus entre barres juxtaposades i barres apilades. Aquesta configuració només serà important per a les dades bidimensionals. Si trieu les barres apilades, no podreu mostrar els valors de la barra, a sota.

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Display values")
en: Select if you want to display bar values (labels).
ca: Seleccioneu si voleu mostrar els valors de les barres (etiquetes).

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Placement")
en: If you have selected to display bar values (labels) you can select where should they be displayed:
ca: Si heu seleccionat mostrar els valors de la barra (etiquetes), podreu seleccionar on s'hauran de mostrar:

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Placement")
en: Above the bars
ca: Sobre les barres

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Placement")
en: Beside the bars
ca: Al costat de les barres

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Placement")
en: Inside the bars
ca: Dins de les barres

note: i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options")
en: Generic plot options. See <link href="rkward://component/plot_options"/>.
ca: Opcions genèriques del diagrama. Vegeu <link href="rkward://component/plot_options"/>.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <technical>
en: This plugin is meant to be embedded in other plugins. It does not by itself provide a means to select input data. When embedding this plugin, you will be interested in the following properties:
ca: Aquest connector ha d'estar incrustat en altres connectors. Per si mateix no proporciona un mitjà per a seleccionar les dades d'entrada. En incrustar-lo, us interessaran les següents propietats:

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <technical>
en: <i>xvar</i>: The name of the data variable. You can connect this to a varslot, or set it to a fixed string such as "x". This is required.
ca: <i>xvar</i>: El nom de la variable de dades. Podeu connectar-ho a un «slot» de variable o establir-ho a una cadena fixa com «x». Aquest és un camp obligatori.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <technical>
en: <i>code.preprocess</i>: Provides a summary of parameters to be used in a call to <b>rk.header()</b>, if you have a use for it.
ca: <i>code.preprocess</i>: Proporciona un resum dels paràmetres a usar en una crida a <b>rk.header()</b>, si la feu servir.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Barplot Options) <technical>
en: <i>code.printout</i>: The actual commands needed to construct the barplot.
ca: <i>code.printout</i>: Les ordres reals necessàries per a construir el diagrama de barres.

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <checkbox label="...">
en: Draw Legend
ca: Dibuixa la llegenda

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Default (grayscale)
ca: Per omissió (escala de grisos)

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Colors"> <option label="...">
en: Rainbow colors
ca: Colors de l'arc de Sant Martí

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="...">
en: Type
ca: Tipus

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Type"> <option label="...">
en: Juxtaposed
ca: Juxtaposat

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Type"> <option label="...">
en: Stacked
ca: Apilat

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <checkbox label="...">
en: Display values
ca: Mostra els valors

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="...">
en: Placement
ca: Emplaçament

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Placement"> <option label="...">
en: Above Bars
ca: Sobre les barres

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Placement"> <option label="...">
en: Beside Bars
ca: Al costat de les barres

note: i18n: ectx: (Barplot Options) <dialog label="Barplot Options"> <radio label="Placement"> <option label="...">
en: Inside Bars
ca: Dins de les barres

note: i18n: ectx: (Loaded from Choose color) <summary>
en: Simple color picker.
ca: Selector de color senzill.

note: i18n: ectx: (Loaded from Choose color) <usage>
en: Pick a color.
ca: Trieu un color.

note: i18n: ectx: (Loaded from Choose color) <usage>
en: This plugin is meant to be used embedded, and you should not really ever see this help page.
ca: Aquest connector està pensat per a usar-lo incrustat, i mai no hauríeu de veure aquesta pàgina d'ajuda.

note: i18n: ectx: (Loaded from Choose color) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: The color to use.
ca: El color a usar.

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="...">
en: Choose color
ca: Selecció de color

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label=".
en: default
ca: per defecte

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Azure
ca: Atzur

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Black
ca: Negre

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue
ca: Blau

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue1
ca: Blau1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue2
ca: Blau2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue3
ca: Blau3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Blue4
ca: Blau4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Brown
ca: Marró

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Cyan
ca: Cian

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Darkviolet
ca: VioletaFosc

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gold
ca: Or

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray
ca: Gris

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray1
ca: Gris1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray2
ca: Gris2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray3
ca: Gris3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Gray4
ca: Gris4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green
ca: Verd

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green1
ca: Verd1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green2
ca: Verd2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green3
ca: Verd3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Green4
ca: Verd4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey
ca: Gris

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey1
ca: Gris1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey2
ca: Gris2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey3
ca: Gris3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Grey4
ca: Gris4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Lawngreen
ca: VerdGespa

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Limegreen
ca: VerdLlima

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Linen
ca: Lli

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Mintcream
ca: CremaDeMenta

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Mistyrose
ca: RosaPàlid

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Navajowhite
ca: Cacauet

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Orange
ca: Taronja

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Orchid
ca: Orquídia

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Palegreen
ca: VerdPàlid

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Papayawhip
ca: CremaDePapaia

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Peachpuff
ca: PolpaDePréssec

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Pink
ca: Rosa

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red
ca: Vermell

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red1
ca: Vermell1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red2
ca: Vermell2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red3
ca: Vermell3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Red4
ca: Vermell4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Royalblue
ca: BlauReal

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Salmon
ca: Salmó

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Sandybrown
ca: MarróSorra

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Seagreen
ca: VerdMar

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Sienna
ca: Siena

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Skyblue
ca: BlauCel

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Slategrey
ca: GrisPissarra

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Snow
ca: Neu

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Springgreen
ca: VerdPrimavera

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Steelblue
ca: BlauAcer

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Thistle
ca: LilaClar

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Tomato
ca: Tomàquet

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violet
ca: Violat

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violetred1
ca: VermellVioleta1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violetred2
ca: VermellVioleta2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violetred3
ca: VermellVioleta3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Violetred4
ca: VermellVioleta4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Wheat
ca: Blat

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: White
ca: Blanc

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow
ca: Groc

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow1
ca: Groc1

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow2
ca: Groc2

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow3
ca: Groc3

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellow4
ca: Groc4

note: i18n: ectx: (Choose color) <dialog label="Choose color"> <dropdown label="Color"> <option label="...">
en: Yellowgreen
ca: GrocVerd

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Break points
ca: Punts de ruptura

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Approximately %1 cells
ca: Aproximadament %1 cel·les

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Integers
ca: Enters

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Equally spaced vector of length %1
ca: Vector equidistant de longitud %1

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Scale
ca: Escala

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options)
en: Density
ca: Densitat

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <summary>
en: This plugin provides various options for <b>hist</b> or <b>plot.histogram</b>.
ca: Aquest connector proporciona diverses opcions per a <b>hist</b> o <b>plot.histogram</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <usage>
en: This plugin is mostly used as an embedded plugin. All the GUI elements here set various parameters to either hist or plot.histogram functions. For parameter specific help see the respective R references. Few parameter combinations might not produce any sensible plot, so read the R references to make a judicious choice of parameters.
ca: Aquest connector s'usa principalment com a un connector incrustat. Tots els elements de la IGU que hi ha aquí estableixen diversos paràmetres per a les funcions «hist» o «plot.histogram». Per a obtenir ajuda específica del paràmetre, vegeu les referències respectives a l'R. Poques combinacions de paràmetres poden no produir cap diagrama raonable, de manera que llegiu-vos les referències a l'R per a fer una selecció raonada dels paràmetres.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add bars to current plot")
en: Check this box if the histogram is to be added to the current plot. This is the <i>add</i> parameter.
ca: Marqueu aquesta casella si cal afegir l'histograma al diagrama actual. Aquest és el paràmetre «<i>add</i>».

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Frequency")
en: This is the <i>freq</i> parameter.
ca: Aquest és el paràmetre «<i>freq</i>».

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bar labels")
en: This is the <i>label</i> parameter.
ca: Aquest és el paràmetre «<i>label</i>».

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Right closed")
en: This is the <i>right</i> parameter.
ca: Aquest és el paràmetre «<i>right</i>».

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Include in lowest cell")
en: This is the <i>include.lowest</i> parameter.
ca: Aquest és el paràmetre <i>include.lowest</i>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Method")
en: This is the <i>breaks</i> parameter to <b>hist</b>, unless either 'Integer numbers' or 'Vector of break points' is chosen. The 'Integer numbers' option sets the break points as the integers between the minimum and the maximum of the variable. The 'Vector of break points' option sets equally spaced break points in the range of the variable. The number of break points in this case is provided by 'Vector length' (see below).
ca: Aquest és el paràmetre «<i>breaks</i>» a <b>hist</b>, llevat que es triï «Nombres enters» o «Vector dels punts de ruptura». L'opció «Nombres enters» estableix els punts de ruptura com els enters entre el mínim i el màxim de la variable. L'opció «Vector de punts de ruptura» estableix punts de ruptura equidistants en l'amplitud de la variable. El nombre de punts de ruptura, en aquest cas, és proporcionat per la «Longitud del vector» (vegeu a sota).

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Suggested cells")
en: If 'A single number' is chosen in the above field, then this provides a suggestion to the number of cells. This is the <i>breaks</i> parameter with a single number argument.
ca: Si se selecciona «Un sol número» al camp anterior, aquest proporcionarà un suggeriment al nombre de cel·les. Aquest és el paràmetre «<i>breaks</i>» amb un argument de número.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Vector length")
en: If 'Vector of break points' is chosen in the above field, then this provides the length of the vector of equally spaced break points in the range of the variable. This is the <i>breaks</i> parameter with a vector argument. The actual sequence is calculated by an inline function call (see the generated code). The range of the variable is extended by 10% before obtaining the sequence, so that both the minimum and maximum points are included.
ca: Si se selecciona «Vector dels punts de ruptura» en el camp anterior, llavors es proporcionarà la longitud del vector dels punts de ruptura equidistants en l'amplitud de la variable. Aquest és el paràmetre «<i>breaks</i>» amb un argument de vector. La seqüència real es calcularà mitjançant una crida a la funció en línia (vegeu el codi generat). L'amplitud de la variable s'estendrà un 10% abans d'obtenir la seqüència, de manera que s'inclouran els punts mínims i màxims.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw border")
en: Whether border to the histogram bars are to be drawn. If unchecked then, <i>border=FALSE</i> is added to the code. Otherwise a color is provided as the argument to <i>border</i>.
ca: Si es dibuixa una vora a les barres de l'histograma. Si no es marca aquesta opció, llavors s'afegirà «<i>border=FALSE</i>» al codi. En cas contrari, es proporcionarà un color com a argument a «<i>border</i>».

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>border</i> argument which provides the color of the border. Check the above box to use this option.
ca: Aquest és l'argument «<i>border</i>», el qual proporciona el color de la vora. Marqueu la casella anterior per a usar aquesta opció.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line type for histogram")
en: This is the <i>lty</i> parameter. Choosing 'Blank' will not draw any lines, select a fill color to make a sensible plot. See R reference for further details.
ca: Aquest és el paràmetre «<i>lty</i>». Si trieu «Blanc» no es dibuixarà cap línia, seleccioneu un color de farciment per a crear un diagrama raonable. Vegeu la referència de l'R per a més detalls.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Density of shading lines")
en: This is the <i>density</i> parameter. See the R reference on 'rect' for more details.
ca: Aquest és el paràmetre «<i>density</i>». Vegeu la referència de l'R per a més detalls.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Angle of shading lines")
en: This is the <i>angle</i> parameter.
ca: Aquest és el paràmetre «<i>angle</i>».

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Use Fill color")
en: Check this box to use a fill color for the histogram bars.
ca: Marqueu aquesta casella per a fer servir un color de farciment per a les barres de l'histograma.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>col</i> parameter. The embedding plugin might set a default color. If it is empty, then <i>col</i> is not used in the code, otherwise the chosen color is used to fill the bars.
ca: Aquest és el paràmetre «<i>col</i>». El connector incrustat pot establir un color predeterminat. Si està buit, llavors no s'usarà «<i>col</i>» en el codi, en cas contrari s'usarà el color escollit per a omplir les barres.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical> i18n: ectx: (Loaded from Step function plot option
en: The following external tags are provided for use in the embedding plugin.
ca: Les etiquetes externes següents es proporcionen per a usar-les en el connector incrustat.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical> i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options
en: <i>code.printout</i>: This contains all the other options determining the look of the plot.
ca: <i>code.printout</i>: Això conté totes les altres opcions que determinen l'aspecte del diagrama.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <technical> i18n: ectx: (Loaded from Default histogram o
en: <i>allow_addtoplot</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="addtoplot"/>' check box.
ca: <i>allow_addtoplot</i>: En establir això a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització de la casella de selecció «<label id="addtoplot"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>varname</i>: For linking to the variable name for which histogram is being plotted. This is used in the 'Integer numbers' option for breaks.
ca: <i>varname</i>: Per a enllaçar amb el nom de la variable per a la qual s'està dibuixant l'histograma. Això s'usa en l'opció «Nombres enters» per a les ruptures.

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>allow_freq</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="freq"/>' check box.
ca: <i>allow_freq</i>: En establir això a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització de la casella de selecció «<label id="freq"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>allow_barlabels</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="barlabels"/>' check box.
ca: <i>allow_barlabels</i>: En establir això a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització de la casella de selecció «<label id="barlabels"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: In order to allow flexible use, the generated options are separated into three different sections:
ca: Per a permetre un ús flexible, les opcions generades estan separades en tres seccions diferents:

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>code.preprocess</i>: Options suitable for use in a call to <b>rk.header()</b>. These are safe to ignore, if you do not need them.
ca: <i>code.preprocess</i>: Opcions adequades per al seu ús en una crida a <b>rk.header()</b>. Si no les necessiteu, és segur ignorar-les.

note: i18n: i18n: "true", "false, and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default histogram options) <technical>
en: <i>code.calculate</i>: This contains only the <i>breaks</i>-option.
ca: <i>code.calculate</i>: Aquesta només conté l'opció «<i>breaks</i>».

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="...">
en: Default histogram options
ca: Opcions per omissió de l'histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <checkbox label="...">
en: Add bars to current plot
ca: Afegeix barres al diagrama actual

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <checkbox label="...">
en: Bar labels
ca: Etiquetes de les barres

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="...">
en: Histogram Breakpoints
ca: Punts de ruptura de l'histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <radio label="...">
en: Method
ca: Mètode

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: A single number
ca: Un sol número

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: Integer numbers
ca: Nombres enters

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <radio label="Method"> <option label="...">
en: Vector of break points
ca: Vector dels punts de ruptura

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <spinbox label="...">
en: Suggested cells
ca: Cel·les suggerides

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <spinbox label="...">
en: Vector length
ca: Longitud del vector

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <checkbox label="...">
en: Right closed
ca: Tancat per la dreta

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <checkbox label="...">
en: Include in lowest cell
ca: Incloure en la cel·la inferior

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Breakpoints"> <text>
en: (For vector valued breaks)
ca: (Per a vectors amb valors de ruptura)

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="...">
en: Histogram Line options
ca: Opcions per a la línia de l'histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <dropdown label="...">
en: Line type for histogram
ca: Tipus de línia per a l'histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <dropdown label="Line type for histogram"> <option label="...">
en: Blank (No lines)
ca: Blanc (sense línies)

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Solid
ca: Sòlid

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Dashed
ca: Amb guions

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Dotted
ca: Amb punts

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Dot-Dash
ca: Punt-guió

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Long-dash
ca: Guió llarg

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <drop
en: Two-dash
ca: Dos guions

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <spinbox label="...">
en: Density of shading lines
ca: Densitat de les línies amb ombrejat

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Line options"> <spinbox label="...">
en: Angle of shading lines
ca: Angle de les línies amb ombrejat

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="...">
en: Histogram Border options
ca: Opcions per a la vora de l'histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Border options"> <checkbox label="...">
en: Draw border
ca: Dibuixa una vora

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="...">
en: Histogram Fill options
ca: Opcions per a l'ompliment de l'histograma

note: i18n: ectx: (Default histogram options) <dialog label="Default histogram options"> <frame label="Histogram Fill options"> <checkbox label="...">
en: Use Fill color
ca: Usa el color de farciment

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <summary>
en: Generic plot options plugin. More often than not, this plugin is embedded into other plugins. As a result, not all the features explained here are available in a specific embedded situation. When a particular feature is available, it is explained as below.
ca: Connector genèric per a les opcions del diagrama. Molt sovint, aquest connector s'incrusta en altres connectors. Com a resultat, no totes les característiques que s'expliquen aquí estaran disponibles en una situació incrustada específica. Quan hi ha disponible una característica en particular, s'explicarà a sota.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <usage>
en: Set or change the various graphical parameters to the plot function.
ca: Establiu o canvieu els diferents paràmetres gràfics a la funció del diagrama.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Main title (on top). Leave empty for default title")
en: This is the <i>main</i> argument to plot.default. See R reference on <b>plot.default</b>. To achieve a line-break (in a quoted string), enter '\n'.
ca: Aquest és l'argument «<i>main</i>» a plot.default. Vegeu la referència de l'R sobre <b>plot.default</b>. Per a obtenir un salt de línia (en una cadena entre cometes), introduïu «\n».

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Interpret this label as literal (quoted) string")
en: If this box is checked, the <i>main</i> title will be used literally (quoted). Otherwise is will be interpreted as an R statement
ca: Si aquesta casella està marcada, el títol «<i>main</i>» s'usarà literalment (entre cometes). En cas contrari, s'interpretarà com una declaració de l'R

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sub-title (at bottom). Leave empty for default title")
en: This is the <i>sub</i> argument to plot.default. See R reference on <b>plot.default</b>. To achieve a line-break (in a quoted string), enter '\n'.
ca: Aquest és l'argument «<i>sub</i>» a plot.default. Vegeu la referència de l'R sobre <b>plot.default</b>. Per a obtenir un salt de línia (en una cadena entre cometes), introduïu «\n».

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Interpret this label as literal (quoted) string")
en: If this box is checked, the <i>sub</i> title will be used literally (quoted). Otherwise is will be interpreted as an R statement
ca: Si aquesta casella està marcada, el títol «<i>sub</i>» s'usarà literalment (entre cometes). En cas contrari, s'interpretarà com una declaració de l'R

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom margins")
en: Enable this option, if you want to customize the margins.
ca: Habiliteu aquesta opció, si voleu personalitzar els marges.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Top")
en: Size of top margin. Size is specified in (approximate) line heights.
ca: Mida del marge superior. La mida està especificada en alçades de línia (aproximades).

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Bottom")
en: Size of bottom margin. Size is specified in (approximate) line heights.
ca: Mida del marge inferior. La mida està especificada en alçades de línia (aproximades).

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Left")
en: Size of left margin. Size is specified in (approximate) line heights.
ca: Mida del marge esquerre. La mida està especificada en alçades de línia (aproximades).

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Right")
en: Size of right margin. Size is specified in (approximate) line heights.
ca: Mida del marge dret. La mida està especificada en alçades de línia (aproximades).

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw X axis")
en: Uncheck this box to avoid drawing the X axis. This is the <i>xaxt</i> argument to par. See R reference on <b>par</b>.
ca: Desmarqueu aquesta casella per a evitar dibuixar l'eix X. Aquest és l'argument «<i>xaxt</i>» al parell. Vegeu la referència de l'R sobre <b>par</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw Y axis")
en: Uncheck this box to avoid drawing the Y axis. This is the <i>yaxt</i> argument to par. See R reference on <b>par</b>.
ca: Desmarqueu aquesta casella per a evitar dibuixar l'eix Y. Aquest és l'argument «<i>yaxt</i>» al parell. Vegeu la referència de l'R sobre <b>par</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "X axis logarithmic")
en: This specifies the <i>log</i> argument to plot.default. Check this box to set <i>log="x"</i>. See R reference on <b>plot.default</b>.
ca: Això especifica l'argument «<i>log</i>» a plot.default. Marqueu aquesta casella per a establir «<i>log="x"</i>». Vegeu la referència de l'R sobre <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Y axis logarithmic")
en: This specifies the <i>log</i> argument to plot.default. Check this box to set <i>log="y"</i>. Check both the boxes to set <i>log="xy"</i>. See R reference on <b>plot.default</b>.
ca: Això especifica l'argument «<i>log</i>» a plot.default. Marqueu aquesta casella per a establir «<i>log="yy"</i>». Marqueu les dues caselles per a establir «<i>log="xy"</i>». Vegeu la referència de l'R sobre <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Labels (leave empty for default)")
en: The X and Y axis labels. These are the <i>xlab</i> and <i>ylab</i> arguments to <b>plot.default</b>, respectively. The checkboxes enable or disable the labels being evaluated as literal (quoted) strings. To achieve a line-break (in a quoted string), enter '\n'.
ca: Les etiquetes de l'eix X i Y. Aquests són els arguments «<i>xlab</i>» i «<i>ylab</i>» a <b>plot.default</b>, respectivament. Les caselles de selecció habiliten o inhabiliten les etiquetes que s'estan avaluant com a cadenes literals (entre cometes). Per a aconseguir un salt de línia (en una cadena entre cometes), introduïu «\n».

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic")
en: The X and Y axis limits. These are the <i>xlim</i> and <i>ylim</i> arguments to <b>plot.default</b> respectively. For automatic evaluation of the limits, leave these blank.
ca: Els límits de l'eix X i Y. Aquests són els arguments «<i>xlim</i>» i «<i>ylim</i>» a <b>plot.default</b> respectivament. Per a l'avaluació automàtica dels límits, deixeu-los en blanc.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of points/lines")
en: Choose one of the listed point/line types for the plot. To let the calling function use its default plotting type, choose the 'default' option. This is the <i>type</i> argument to <b>plot.default</b>.
ca: Trieu un dels tipus de punt/línia llistats pel diagrama. Per a permetre que la crida a la funció usi el tipus de dibuix predeterminat, trieu l'opció «omissió». Aquest és l'argument «<i>type</i>» a <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: Choose one of the listed point/line colors for the plot. To let the calling function use its default plotting color, choose the 'default' option. This is the <i>col</i> argument to <b>plot.default</b>.
ca: Trieu un dels colors de punt/línia llistats pel diagrama. Per a permetre que la crida a la funció usi el color de dibuix predeterminat, trieu l'opció «omissió». Aquest és l'argument «<i>col</i>» a <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Aspect ratio")
en: This is the <i>asp</i> argument to <b>plot.default</b>.
ca: Aquest és l'argument «<i>asp</i>» a <b>plot.default</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add Grid to the plot")
en: Check this box to add a grid to the current plot. For various grid options see <link href="rkward://component/x11grid"/>. Note that these options are not for <b>plot.default</b> but rather for the function <b>grid</b>. For this to be functional the embedding plugin should implement it internally.
ca: Marqueu aquesta casella per a afegir una quadrícula al diagrama actual. Per a les diverses opcions de la quadrícula, vegeu <link href="rkward://component/x11grid"/>. Cal tenir en compte que aquestes opcions no són per a <b>plot.default</b>, sinó per a la funció <b>grid</b>. Perquè això sigui funcional, el connector incrustat hauria d'implementar-ho internament.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>xvar</i>: The variable to be used for the x-coordinates.
ca: <i>xvar</i>: La variable a usar per a les coordenades «x».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>yvar</i>: The variable to be used for the y-coordinates.
ca: <i>yvar</i>: La variable a usar per a les coordenades «y».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_pointtype</i>: A string that provides the default point type when the user chooses 'Default' for '<label id="pointtype"/>'. The possibilities are p,l,b,o,h,s and S; the options for the <i>type</i> argument.
ca: <i>default_pointtype</i>: Una cadena que proporciona el tipus del punt per omissió quan l'usuari tria «Omissió» per a «<label id="pointtype"/>». Les possibilitats són p,l,b,o,h,s i S; les opcions per a l'argument «<i>type</i>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_pointcolor</i>: A string that provides the default point color when the user chooses 'Default' for '<label id="pointcolor"/>'. For various possibilities see the code color_chooser.xml; the options for the <i>col</i> argument.
ca: <i>default_pointcolor</i>: Una cadena que proporciona el color del punt per omissió quan l'usuari tria «Omissió» per a «<label id="pointcolor"/>». Per a les diverses possibilitats vegeu el codi de color_chooser.xml, les opcions per a l'argument «<i>col</i>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_main</i>: A string specifying the <i>main</i> argument to <b>plot.default</b>. By default this is "" which means that the main title generated by the plotting function is used. Note: The default is always used unquoted. If you want to specify a literal string add quotes, explicitly, as "&amp;<i>quote;</i>".
ca: <i>default_main</i>: Una cadena que especifica l'argument «<i>main</i>» a <b>plot.default</b>. Per omissió aquest és «», el qual vol dir que s'usarà el títol principal generat per la funció de dibuix. Nota: El valor predeterminat s'usa sempre sense entre cometes. Si voleu especificar una cadena literal, afegiu cometes, explícitament, com a «&amp;<i>quote;</i>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_sub</i>: Similar to <i>main</i> above but for the subtitle argument <i>sub</i>.
ca: <i>default_sub</i>: Similar al «<i>main</i>» anterior, però per a l'argument «<i>sub</i>» dels subtítols.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_xlab</i>: Similar to <i>main</i> above but for the X-label argument <i>xlab</i>.
ca: <i>default_xlab</i>: Similar al «<i>main</i>» anterior, però per a l'argument «<i>xlab</i>» del nivell de X.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>default_ylab</i>: Similar to <i>main</i> above but for the Y-label argument <i>ylab</i>.
ca: <i>default_ylab</i>: Similar al «<i>main</i>» anterior, però per a l'argument «<i>ylab</i>» del nivell de Y.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_log</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of '<label id="xlog"/>' and '<label id="ylog"/>' check boxes.
ca: <i>allow_log</i>: En establir això a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització de les caselles de selecció «<label id="xlog"/>» i «<label id="ylog"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_xlim</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of '<label id="xminvalue"/>' and '<label id="xmaxvalue"/>' input boxes.
ca: <i>allow_xlim</i>: En establir això a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització dels quadres d'entrada «<label id="xminvalue"/>» i «<label id="xmaxvalue"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_ylim</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of '<label id="yminvalue"/>' and '<label id="ymaxvalue"/>' input boxes.
ca: <i>allow_ylim</i>: En establir això a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització dels quadres d'entrada «<label id="yminvalue"/>» i «<label id="ymaxvalue"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_type</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="pointtypepage"/>' tab.
ca: <i>allow_type</i>: En establir això a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització de la pestanya «<label id="pointtypepage"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_aspect</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="aspectratio"/>' tab.
ca: <i>allow_aspect</i>: En establir això a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització de la pestanya «<label id="aspectratio"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>allow_grid</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the '<label id="tab_grid"/>' tab. If "true", the actual code for grid options can be extracted from code.calculate (see below) which in turn extracts it from grid_options.code.printout. Specifically, if the plot options plugin is embedded using an <i>id="plot_options"</i> then the following call:<br> printIndented ("\t", getRK_val ("plot_options.code.calculate"));</br><br> after the plotting function should do the job.</br>
ca: <i>allow_grid</i>: En establir-ho a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització de la pestanya «<label id="tab_grid"/>». Si és «true», el codi real per a les opcions de la quadrícula es podrà extreure de code.calculate (vegeu a sota), el qual al seu torn l'extreu de grid_options.code.printout. Concretament, si el connector per a les opcions del diagrama està incrustat usant un <i>id="plot_options"</i>, llavors la següent crida:<br> printIndented ("\t", getRK_val ("plot_options.code.calculate"));</br><br> després de la funció de dibuixat hauria de fer la tasca.</br>

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: In order to allow flexible use, the generated options are separated into different sections:
ca: Per a permetre un ús flexible, les opcions generades estan separades en seccions diferents:

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>code.preprocess</i>: Nothing yet, but will hopefully include some <b>par</b> options.
ca: <i>code.preprocess</i>: Encara no hi ha res, però esperem incloure algunes opcions de <b>par</b>.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Default plot options) <technical>
en: <i>code.calculate</i>: Currently this contains only the <b>grid</b>-options.
ca: <i>code.calculate</i>: Actualment, només conté les opcions de <b>grid</b>.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="...">
en: Default plot options
ca: Opcions per omissió del diagrama

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Title and margins
ca: Títol i marges

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="...">
en: Main title
ca: Títol principal

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Main title"> <input label="...">
en: Main title (on top). Leave empty for default title
ca: Títol principal (a la part superior). Deixeu-ho en blanc per al títol predeterminat

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Main title"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Subtitle"> <checkbox label
en: Interpret this label as literal (quoted) string
ca: Interpreta aquesta etiqueta com a cadena literal (entre cometes)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="...">
en: Subtitle
ca: Subtítol

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Subtitle"> <input label="...">
en: Sub-title (at bottom). Leave empty for default title
ca: Subtítol (a la part inferior). Deixeu-ho en blanc per al títol predeterminat

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="...">
en: Custom margins
ca: Marges personalitzats

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Custom margins"> <spinbox label="...">
en: Top
ca: Dalt

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Custom margins"> <spinbox label="...">
en: Bottom
ca: Baix

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Custom margins"> <spinbox label="...">
en: Left
ca: Esquerra

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Title and margins"> <frame label="Custom margins"> <spinbox label="...">
en: Right
ca: Dreta

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Axes
ca: Eixos

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="...">
en: Axis types
ca: Tipus d'eix

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis types"> <checkbox label="...">
en: Draw X axis
ca: Dibuixa l'eix X

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis types"> <checkbox label="...">
en: Draw Y axis
ca: Dibuixa l'eix Y

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis types"> <checkbox label="...">
en: X axis logarithmic
ca: Eix X logarítmic

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis types"> <checkbox label="...">
en: Y axis logarithmic
ca: Eix Y logarítmic

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="...">
en: Labels (leave empty for default)
ca: Nivells (per omissió, deixeu-ho en blanc)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <input label="...">
en: X axis label
ca: Etiqueta de l'eix X

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <input label="...">
en: Y axis label
ca: Etiqueta de l'eix Y

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <text>
en: Interpret these labels as literal (quoted) strings?
ca: Interpretar aquestes etiquetes com a cadenes literals (entre cometes)?

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Labels (leave empty for default)"> <checkbox label="...">
en: interpret as string
ca: interpreta com a cadena

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="...">
en: Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic
ca: Escala (valors mínim/màxim per a X/Y). Deixi-ho en blanc per al valor automàtic

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic"> <input label="...">
en: Min X value
ca: Valor X mín.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic"> <input label="...">
en: Min Y value
ca: Valor Y mín.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic"> <input label="...">
en: Max X value
ca: Valor X màx.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Scale (Minimum/Maximum values for X/Y). Leave blank for automatic"> <input label="...">
en: Max Y value
ca: Valor Y màx.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="...">
en: Axis Annotations
ca: Anotacions de l'eix

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis Annotations"> <dropdown label="...">
en: Tick label orientation
ca: Orientació de l'etiqueta amb marca

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="...">
en: Always parallel to the axis
ca: Sempre paral·lel cap a l'eix

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="...">
en: Always horizontal
ca: Sempre horitzontal

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="...">
en: Always perpendicular to the axis
ca: Sempre perpendicular cap a l'eix

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> [...] <dropdown label="Tick label orientation"> <option label="...">
en: Always vertical
ca: Sempre vertical

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Axes"> <frame label="Axis Annotations"> <input label="...">
en: Tick label scale (relative to cex)
ca: Escala de l'etiqueta amb marca (relativa a «cex»)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Points / Lines
ca: Punts i línies

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="...">
en: Type of points/lines
ca: Tipus de punts/línies

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot individual points
ca: Fa un diagrama de punts individuals

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot lines
ca: Fa un diagrama de línies

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot points connected by lines (both)
ca: Fa un diagrama de punts connectats per línies (ambdós)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot points overlaid by lines
ca: Fa un diagrama de punts superposats per línies

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Plot vertical lines from points to the zero axis (high-density)
ca: Fa un diagrama de línies verticals des dels punts fins a l'eix zero (alta densitat)

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the left edge defines the point
ca: Diagrames amb funció esglaonada: la vora esquerra defineix el punt

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Points / Lines"> <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="...">
en: Step-function plots: the right edge defines the point
ca: Diagrames amb funció esglaonada: la vora dreta defineix el punt

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Aspect ratio y/x
ca: Relació d'aspecte y/x

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Aspect ratio y/x"> <spinbox label="...">
en: Aspect ratio
ca: Relació d'aspecte

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Aspect ratio y/x"> <text>
en: Note that if Aspect is a finite positive value then the window is set up so that one data unit in the x direction is equal in length to asp * one data unit in the y direction.
ca: Cal tenir en compte que si «Aspect» és un valor positiu finit, la finestra estarà configurada de manera que una unitat de dades en la direcció X sigui igual que la longitud d'«asp *», una unitat de dades en la direcció Y.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Aspect ratio y/x"> <text>
en: The special case Aspect == 1 produces plots where distances between points are represented accurately on screen. Values with Aspect > 1 can be used to produce more accurate maps when using latitude and longitude.
ca: El cas especial «Aspect == 1» produeix diagrames on les distàncies entre els punts es representen amb precisió a la pantalla. Els valors amb «Aspect > 1» es poden usar per a produir mapes més precisos quan s'usa la latitud i la longitud.

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="...">
en: Grid
ca: Quadrícula

note: i18n: ectx: (Default plot options) <dialog label="Default plot options"> <tab label="Grid"> <checkbox label="...">
en: Add Grid to the plot
ca: Afegeix la quadrícula al diagrama

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <summary>
en: Various graphical parameters for <b>plot.stepfun</b>. For detailed description of the individual parameters see the R reference on 'plot.stepfun'.
ca: Diversos paràmetres gràfics per a <b>plot.stepfun</b>. Per a obtenir una descripció detallada de cada paràmetre, vegeu la referència de l'R a «plot.stepfun».

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <usage>
en: This is supposed to be used as an embedded plugin. All the elements are arguments to the plot.stepfun function. This plugin is useful in constructing <b>ecdf</b> plots.
ca: Se suposa que s'ha d'usar com a un connector incrustat. Tots els elements són arguments a la funció plot.stepfun. Aquest connector és útil per a construir diagrames <b>ecdf</b>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Add to current plot")
en: This is the <i>add</i> argument. This option might be disabled by the embedding plugin.
ca: Aquest és l'argument «<i>add</i>». Aquesta opció pot ser inhabilitada pel connector incrustat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line type for all lines")
en: This is the <i>lty</i> argument.
ca: Aquest és l'argument «<i>lty</i>».

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw points")
en: This is the <i>do.points</i> argument. Uncheck this option if points are NOT to be drawn.
ca: Aquest és l'argument «<i>do.points</i>». Desmarqueu aquesta opció si NO s'han de dibuixar els punts.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>col.points</i> argument. Leave this as 'default' for using the standard color settings from par().
ca: Aquest és l'argument «<i>col.points</i>». Deixeu això com a «predeterminat» per a usar la configuració de color estàndard des de par().

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Horizontal Lines")
en: This is the <i>col.hor</i> argument.
ca: Aquest és l'argument «<i>col.hor</i>».

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw vertical lines")
en: This is the <i>verticals</i> arguments. Uncheck this option if vertical lines are NOT to be drawn.
ca: Aquests són els arguments de «<i>verticals</i>». Desmarqueu aquesta opció si NO s'han de dibuixar les línies verticals.

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>col.vert</i> argument.
ca: Aquest és l'argument «<i>col.vert</i>».

note: i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <settings> <setting> (refers to element labelled "For y = 1 line")
en: The above two options are not for <b>plot.stepfun</b>, but rather for <b>ecdf</b>. These are visible only in the context of 'ecdf'. They are used to set the color for the horizontal lines at y = 0 and y = 1 respectively. Specifically, this is the <i>col.01line</i> argument to <b>ecdf</b>. If only one is provided (i.e the other is set as 'Default') then both the line are of the same (specified) color. Otherwise (i.e., when both the colors are provided) both the colors are provided as a character vector of length two.
ca: Les dues opcions anteriors no són per a <b>plot.stepfun</b>, sinó per a <b>ecdf</b>. Aquests només són visibles en el context de «ecdf». S'usen per a establir el color de les línies horitzontals a «y = 0» i «y = 1» respectivament. Concretament, aquest és l'argument «<i>col.01line</i>» a <b>ecdf</b>. Si només es proporciona un (i l'altre s'estableix com a «Omissió»), llavors ambdós seran del mateix color (especificat). D'altra manera (és a dir, quan es proporcionen els dos colors), s'hauran de proporcionar com un vector de caràcter amb una longitud de dos.

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <technical>
en: <i>default_dopoints</i>: Setting this to "true" ("false") toggles the state of the '<label id="do_points"/>' check box.
ca: <i>default_dopoints</i>: En establir això a «true» («false») s'alternarà l'estat de la casella de selecció «<label id="do_points"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <technical>
en: <i>default_verticals</i>: Setting this to "true" ("false") toggles the state of the '<label id="verticals"/>' check box.
ca: <i>default_verticals</i>: En establir això a «true» («false») s'alternarà l'estat de la casella de selecció «<label id="verticals"/>».

note: i18n: i18n: "true", "false", and terms inside <i></i> or <b></b> should not be translated, here i18n: ectx: (Loaded from Step function plot options) <technical>
en: <i>allow_col01line</i>: Setting this to "true" ("false") enables (disables) the display of the two frames ('<label id="frame_col_y0"/>' and '<label id="frame_col_y0"/>') for <i>col.01line</i> option to <b>ecdf</b>.
ca: <i>allow_col01line</i>: En establir això a «true» («false») s'habilitarà (inhabilitarà) la visualització dels dos marcs («<label id="frame_col_y0"/>» i «<label id="frame_col_y0"/>») per a l'opció «<i>col.01line</i>» a <b>ecdf</b>.

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="...">
en: Step function plot options
ca: Opcions de diagrama amb funció esglaonada

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: Options
ca: Opcions

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <checkbox label="...">
en: Add to current plot
ca: Afegeix al diagrama actual

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="...">
en: Line type for all lines
ca: Tipus de línia per a totes les línies

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Options"> <dropdown label="Line type for all lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <dropdown label="Line type"> <option label="...">
en: Default
ca: Per defecte

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: Points
ca: Punts

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Points"> <checkbox label="...">
en: Draw points
ca: Dibuixa punts

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: Horizontal Lines
ca: Línies horitzontals

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: Vertical lines
ca: Línies verticals

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="Vertical lines"> <checkbox label="...">
en: Draw vertical lines
ca: Dibuixa línies verticals

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: For y = 0 line
ca: Per a la línia «y = 0»

note: i18n: ectx: (Step function plot options) <dialog label="Step function plot options"> <frame label="...">
en: For y = 1 line
ca: Per a la línia «y = 1»

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
ca: Equip del RKWard

note: i18n: ectx: (Internal plugin for automated testing) <dialog label="...">
en: Internal plugin for automated testing
ca: Connector intern per a les proves automàtiques

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <summary>
en: Various parameters for the <b>grid</b>. For detailed description of the individual parameters see the R reference on 'grid'. Note that this works only when standard (traditional S) graphics functions (see library(help="graphics")) are used to construct the plot. This does not work for trellis graphics devices (see <link href="rkward://rhelp/Lattice"/> for some information).
ca: Diversos paràmetres per a la <b>quadrícula</b>. Per a obtenir una descripció detallada de cada paràmetre, vegeu la referència de l'R sobre «grid». Cal tenir en compte que això només funciona quan les funcions de gràfics estàndard (S tradicional) (vegeu library(help="graphics")) s'usen per a construir el diagrama. Això no funciona per als dispositius gràfics de tipus Trellis (vegeu <link href="rkward://rhelp/Lattice"/> per a alguna informació).

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <usage>
en: This may or may not be used as an embedded plugin. When used on a trellis device the produced error message is displayed.
ca: Això pot o no ser usat com a un connector incrustat. Quan s'usa en un dispositiu de tipus Trellis es mostrarà el missatge d'error produït.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of X cells")
en: This is the <i>nx</i> argument. The default is NULL, in which case, the vertical lines are drawn at the xaxis ticks. Select None to not draw the vertical lines. Select 'Specify below' to provide a specified (to be specified below) number of vertical lines in the grid.
ca: Aquest és l'argument «<i>nx</i>». El valor per omissió és NUL, en aquest cas, les línies verticals es dibuixaran a les marques de «xaxis». Seleccioneu «Cap» per a no dibuixar les línies verticals. Seleccioneu «Especifica a sota» per a proporcionar un nombre especificat (que s'especificarà a sota) de línies verticals a la quadrícula.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "X Cells")
en: This is the <i>nx</i> argument, when 'Specify below' is selected in the above option list.
ca: Aquest és l'argument «<i>nx</i>», quan se selecciona «Especifica a sota» a l'anterior llista d'opcions.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of Y cells")
en: This is the <i>ny</i> argument. Similar to <i>nx</i>. See the explanation on number of x cells above.
ca: Aquest és l'argument «<i>ny</i>». Similar a «<i>nx</i>». Vegeu l'explicació anterior sobre el nombre de cel·les X.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Y Cells")
en: This is the <i>ny</i> argument when a specified (by the user) number of y cells are to be used. Similar to x cells.
ca: Aquest és l'argument «<i>ny</i>» quan s'usa un nombre especificat (per l'usuari) de cel·les Y. Similar a les cel·les X.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Custom Line width")
en: Check this option to use a custom line width. In which case, provide the width below.
ca: Marqueu aquesta opció per a usar una amplada de línia personalitzada. En aquest cas, proporcioneu l'amplada a sota.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line width")
en: This is the <i>lwd</i> argument. Check the above option to use this.
ca: Aquest és l'argument «<i>lwd</i>». Marqueu l'opció anterior per a usar-lo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Line type")
en: This is the <i>lty</i> argument. Choosing Default will not add any arguments to the grid function call, hence the default line type will be used.
ca: Aquest és l'argument «<i>lty</i>». El fet de triar «Omissió» no afegirà cap argument a la crida de la funció de la quadrícula, per tant, s'usarà el tipus de línia predeterminat.

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Color")
en: This is the <i>col</i> argument. The Default option is similar to that of Line type (see above).
ca: Aquest és l'argument «<i>col</i>». L'opció «Omissió» és similar a la del tipus de línia (vegeu a sobre).

note: i18n: ectx: (Loaded from Grid options) <settings> <setting> (refers to element labelled "Equilogs")
en: This is the <i>equilogs</i> argument. Uncheck this option to set <i>equilogs=FALSE</i>.
ca: Aquest és l'argument «<i>equilogs</i>». Desmarqueu aquesta opció per a establir-la a <i>equilogs=FALSE</i>.

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="...">
en: Grid options
ca: Opcions de la quadrícula

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="...">
en: Number of X cells
ca: Nombre de cel·les de X

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of X cells"> <option label="..."> i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of Y cells"> <option label="...">
en: At the ticks
ca: A les marques

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of X cells"> <option label="..."> i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of Y cells"> <option label="...">
en: None
ca: Sense

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of X cells"> <option label="..."> i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="Number of Y cells"> <option label="...">
en: Specify below
ca: Especifica a sota

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <spinbox label="...">
en: X Cells
ca: Cel·les de X

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <radio label="...">
en: Number of Y cells
ca: Nombre de cel·les de Y

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <spinbox label="...">
en: Y Cells
ca: Cel·les de Y

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <checkbox label="...">
en: Custom Line width
ca: Amplada de línia personalitzada

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <spinbox label="...">
en: Line width
ca: Amplada de la línia

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <dropdown label="...">
en: Line type
ca: Tipus de línia

note: i18n: ectx: (Grid options) <dialog label="Grid options"> <text>
en: Note: Not applicable for Trellis type devices!
ca: Nota: No aplicable a dispositius de tipus Trellis!
