rkward - en to eo translation catalogue (456 entries)

note: i18n: ectx: <about name="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Distributions
eo: Distribuoj

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Distribution functions, plots, tests of (normal) distribution, central limit theorem. Part of the official RKWard distribution
eo: Distribuaj funkcioj, grafikoj, testoj de (normala) distribuo, centra limteoremo. Parto de la oficiala RKWard-distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Shapiro-Wilk Normality Test) i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="...">
en: Shapiro-Wilk Normality Test
eo: Testo pri Normaleco de Shapiro-Wilk

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Anderson-Darling Normality Test) i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="...">
en: Anderson-Darling Normality Test
eo: Testo de Normaleco de Anderson-Darling

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cramer-von Mises Normality Test) i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="...">
en: Cramer-von Mises Normality Test
eo: Testo pri Normaleco de Cramer-von Mises

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test) i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="...">
en: Pearson chi-square Normality Test
eo: Pearson chi-kvadrata Normalec-testo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Shapiro-Wilk Normality Test)
en: Shapiro-Francia Normality Test
eo: Testo pri Normaleco de Shapiro-Francia

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test) <dialog label="...">
en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test
eo: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normaleca Testo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) i18n: ectx: (Jarque-Bera Normality Test) <dialog label="...">
en: Jarque-Bera Normality Test
eo: Jarque-Bera Normaleca Testo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <dialog label="...">
en: Beta distribution calculator
eo: Beta distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Beta distribution
eo: Grafiko Beta-distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Binomial distribution calculator
eo: Binoma distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot binomial distribution
eo: Grafiku binomdistribuon

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <dialog label="...">
en: Cauchy distribution calculator
eo: Cauchy distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Cauchy distribution
eo: Grafiko Cauchy-distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <dialog label="...">
en: Chi-squared distribution calculator
eo: Chi-kvadrata distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Chi-squared distribution
eo: Grafiko Chi-kvadrata distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Exponential distribution calculator) <dialog label="...">
en: Exponential distribution calculator
eo: Eksponenta distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Exponential distribution
eo: Grafiko Eksponenta distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (F distribution calculator) <dialog label="...">
en: F distribution calculator
eo: F distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot F distribution
eo: Grafiko F-distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <dialog label="...">
en: Gamma distribution calculator
eo: Gama distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Gamma distribution
eo: Grafiko Gamma distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Geometric distribution calculator) <dialog label="...">
en: Geometric distribution calculator
eo: Geometria distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Geometric distribution
eo: Grafiko Geometria distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <dialog label="...">
en: Gumbel distribution calculator
eo: Gumbel distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <dialog label="...">
en: Hypergeometric distribution calculator
eo: Hipergeometria distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Hypergeometric distribution
eo: Grafiko Hipergeometria distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Logistic distribution calculator) <dialog label="...">
en: Logistic distribution calculator
eo: Loĝistika distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Logistic distribution
eo: Grafiko Loĝistika dissendo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <dialog label="...">
en: Log Normal distribution calculator
eo: Protokoli Normdistribuan kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Log Normal distribution
eo: Grafike Protokoli Normdistribuon

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <dialog label="...">
en: Negative Binomial distribution calculator
eo: Negativa Binoma distribuokalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Negative Binomial distribution
eo: Grafiko Negativa Binoma distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <dialog label="...">
en: Normal distribution calculator
eo: Normala distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Normal distribution
eo: Grafiko Normala distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Poisson distribution calculator) <dialog label="...">
en: Poisson distribution calculator
eo: Poisson-distribuokalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Poisson distribution
eo: Grafiko Poisson-distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <dialog label="...">
en: t distribution calculator
eo: t distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot t distribution
eo: Grafiku t distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <dialog label="...">
en: Studentized Range (Tukey) distribution calculator
eo: Studentized Range (Tukey) distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Studentized Range (Tukey) distribution
eo: Grafiko Studentized Range (Tukey) distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <dialog label="...">
en: Uniform distribution calculator
eo: Uniforma distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Uniform distribution
eo: Grafiko Uniforma distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Weibull distribution calculator) <dialog label="...">
en: Weibull distribution calculator
eo: Weibull distribua kalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Weibull distribution
eo: Grafiko Weibull-distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <dialog label="...">
en: Wilcoxon Rank Sum distribution calculator
eo: Wilcoxon Rank Sum distribukalkulilo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Wilcoxon Rank Sum distribution
eo: Grafiko Wilcoxon Rank Sum-distribuo

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Binomial CLT
eo: Binomo CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Geometric CLT
eo: Geometria CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Hypergeometric CLT
eo: Hipergeometria CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Negative Binomial CLT
eo: Negativa Binomo CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Chi-squared CLT
eo: Ĥi-kvadrata CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Exponential CLT
eo: Eksponenta CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Gamma CLT
eo: Gama CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Logistic CLT
eo: Loĝistika CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Log Normal CLT
eo: Protokoli Normala CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Normal CLT
eo: Normala CLT

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Uniform CLT
eo: Uniforma CLT

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Distribution Analysis
eo: Distribua Analizo

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Univariate continuous distributions
eo: Unuvariaj kontinuaj distribuoj

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Beta
eo: Betao

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Chi-squared
eo: Ĥi-kvadrata

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Exponential
eo: Eksponenta

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Gamma
eo: Gamo

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Logistic
eo: Loĝistiko

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Log Normal
eo: Protokoli Normala

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Normal
eo: Normala

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Uniform
eo: Uniformo

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Univariate discrete distributions
eo: Unuvariaj diskretaj distribuoj

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Binomial
eo: Binomo

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Geometric
eo: Geometria

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Hypergeometric
eo: Hipergeometria

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Negative Binomial
eo: Negativa Binomo

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Wilcoxon Rank Sum
eo: Rangosumo de Wilcoxon

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator)
en: Beta distribution
eo: Beta-distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Beta distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Beta-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape 1") i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape 2")
en: Parameter of the Beta distribution
eo: Parametro de la Beta-distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter (ncp)") i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter") i18n: ectx: (Plot Chi-s
en: Non-centrality parameter
eo: Ne-centreca parametro

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Shape 1
eo: Formo 1

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Shape 2
eo: Formo 2

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: non-centrality parameter (ncp)
eo: ne-centreca parametro (ncp)

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities)
en: Binomial distribution
eo: Binoma distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the binomial distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la dunoma distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <summary>
en: Note: For the binomial distribution, quantiles can be interpreted as number of successes in the given number of trials.
eo: Notu: Por la binoma distribuo, kvantiloj povas esti interpretitaj kiel nombro da sukcesoj en la donita nombro da provoj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Binomial trials") i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of trials")
en: Number of binomial trials
eo: Nombro de binomaj provoj

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability, here.
eo: Probableco de sukceso en ĉiu provo. Rimarku, ke ĉi tiu agordo <b>ne</b> estas tuŝita de la agordo "log probabloj", t.e. ĉiam specifu la simplan probablecon, ĉi tie.

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities)
en: Quantiles can be interpreted as number of successes in the given number of trials.
eo: Kvantiloj povas esti interpretitaj kiel nombro da sukcesoj en la antaŭfiksita nombro da provoj.

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Binomial trials
eo: Binomaj provoj

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Probability of success
eo: Verŝajneco de sukceso

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <dialog label="...">
en: Binomial probabilities, quantiles, densities
eo: Binomaj verŝajnecoj, kvantiloj, densecoj

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator)
en: Cauchy distribution
eo: Cauchy-distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Cauchy distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Cauchy-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location") i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter (median) of the Cauchy distribution
eo: Lokparametro (mediano) de la Cauchy-distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale") i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter of the Cauchy distribution
eo: Skala parametro de la Cauchy-distribuo

note: i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> [...] <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Logis
en: Location
eo: Loko

note: i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> [...] <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Logis
en: Scale
eo: Skali

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator)
en: Chi-squared distribution
eo: Ĥi-kvadrata distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Chi-squared (χ²) distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Ĥi-kvadrata (χ²) distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Student T probabilities) <snippets
en: Degrees of freedom
eo: Gradoj de libereco

note: i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Degrees of Freedom
eo: Gradoj de Libereco

note: i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: non-centrality parameter
eo: ne-centreca parametro

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Beta Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_beta_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_beta_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Beta Parameters
eo: Beta-Parametroj

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Beta Parameters"> <spinbox label="...">
en: Shape1 (a)
eo: Formo 1 (a)

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Beta Parameters"> <spinbox label="...">
en: Shape2 (b)
eo: Formo 2 (b)

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Beta
eo: Betao

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Beta to Normal
eo: Centra Limteoremo: Beta al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Binomial Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_binomial_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_binomial_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Binomial Parameters
eo: Binomaj Parametroj

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Binomial Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of trials
eo: Nombro de provoj

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot geometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <fr
en: Probability of success on each trial
eo: Probableco de sukceso en ĉiu provo

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Binomial
eo: Binomo

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Binomial to Normal
eo: Centra Limteoremo: Binomo al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Chi squared Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_chi_squared_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_chi_squared_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Chi squared Parameters
eo: Chi kvadrata Parametroj

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Chi-Squared
eo: Ĉi-kvadrata

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Chi squared to Normal
eo: Centra Limteoremo: Ĥio kvadratita al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <summary> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <summary> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <su
en: Normal approximation to <label id="dist_name"/> Sample averages. Most of this help file is generic description of CLT plugins. Sample averages from a contending distribution (<label id="dist_name"/> here) are compared to a target Normal distribution. The comparison is made based on either histograms or distribution functions. For brevity, D will denote the contending distribution (<label id="dist_name"/> here).
eo: Normala aproksimado al <label id="dist_name"/> Ekzemplaj mezumoj. Plejparto de ĉi tiu helpdosiero estas ĝenerala priskribo de CLT-kromaĵoj. Ekzemplaj mezumoj de rivala distribuo (<label id="dist_name"/> ĉi tie) estas komparitaj kun celo Normala distribuo. La komparo estas farita surbaze de aŭ histogramoj aŭ distribuaj funkcioj. Por koncizeco, D indikos la disputantan distribuon (<label id="dist_name"/> ĉi tie).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <usage>
en: Choose the <label id="dist_name"/> parameters, the sample sizes needed for CLT and a choice of function. The function specific options are provided in different tabs.
eo: Elektu la <label id="dist_name"/> parametrojn, la specimenajn grandecojn necesajn por CLT kaj elekton de funkcio. La funkcio-specifaj opcioj estas provizitaj en malsamaj langetoj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Samples for Average") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelle
en: These many samples (nAvg) are used to calculate sample average. For a fixed value of the parameters, one would be interested in seeing how the distribution of the sample averages change as this number increases.
eo: Ĉi tiuj multaj specimenoj (nAvg) estas uzataj por kalkuli specimenan mezumon. Por fiksa valoro de la parametroj, oni interesus vidi kiel la distribuo de la specimenaj mezumoj ŝanĝiĝas dum ĉi tiu nombro pliiĝas.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Samples for distribution") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element la
en: These many sets-of-samples (nDist) are used to get some idea about the distribution of the sample averages. Each set provides an average. Then these averages are used to construct the 'Histogram' or the 'Distribution function'.
eo: Ĉi tiuj multaj aroj-de-specimenoj (nDist) estas uzataj por havi ian ideon pri la distribuo de la specimenaj mezumoj. Ĉiu aro provizas mezumon. Tiam ĉi tiuj mezumoj estas uzataj por konstrui la 'Histogramon' aŭ la 'Distribuan funkcion'.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to elemen
en: Choose one of 'Histogram' or 'Distribution function' to compare the distribution of the sample averages of D with that of Normal distribution.
eo: Elektu unu el 'Histogramo' aŭ 'Distribua funkcio' por kompari la distribuon de la specimenaj mezumoj de D kun tiu de Normala distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Use normalised random variable") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to elem
en: Should the sample averages be normalised, by subtracting the mean, E(D), of D and dividing by the standard deviation, S(D)/sqrt(nAvg), where S(D) is the standard deviation of D? If done so, then the target Normal distribution is taken to be the standard one, that is, with mean 0 and variance 1. Otherwise the target distribution is Normal with the mean E(D) and standard deviation S(D)/sqrt(nAvg).
eo: Ĉu la provaĵmezumoj devus esti normaligitaj, per subtrahado de la meznombro, E (D), de D kaj dividado per la norma devio, S (D)/sqrt (nAvg), kie S (D) estas la norma devio de D? Se farite tiel, tiam la cela Normala distribuo estas prenita kiel la norma, tio estas, kun meznombro 0 kaj varianco 1. Alie la celdistribuo estas Normala kun la meznombro E(D) kaj norma devio S(D)/sqrt( nAvg).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw normal curve") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled 
en: Should a Normal curve be drawn? For the case of 'Histogram', nDist random samples are drawn from the target Normal distribution and their density values are plotted.
eo: Ĉu Normala kurbo estu desegnita? Por la kazo de "Histogramo", nDist hazardaj provaĵoj estas desegnitaj de la celo Normala distribuo kaj iliaj densecvaloroj estas punktitaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of points/lines") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labell
en: Pointtype for the Normal curve.
eo: Punktotipo por la Normala kurbo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Color") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Color") i18
en: Color of the Normal curve.
eo: Koloro de la Normala kurbo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot
en: Various plot options.
eo: Diversaj grafiko-opcioj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview button.
eo: Antaŭrigardu butonon.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Histogram Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled 
en: The 'Frequency' checkbox is unavailable because, in this situation, drawing the histogram with <i>freq=TRUE</i> does not make sense. Also, since histogram is the main plot, 'Add to current plot' checkbox has also been disabled. See RKWard help on <link href="rkward://component/histogram_options"/> for other histogram centric details.
eo: La markobutono 'Frekvenco' estas nedisponebla ĉar, en ĉi tiu situacio, desegni la histogramon per <i>freq=TRUE</i> ne havas sencon. Ankaŭ, ĉar histogramo estas la ĉefa grafiko, 'Aldoni al nuna grafiko' markobutono ankaŭ estis malŝaltita. Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/histogram_options"/> por aliaj histogramcentraj detaloj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting label="..."> (refers to element labelled "") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting label="..."> (refers to element la
en: Stepfunction options
eo: Opcioj de paŝofunkcio

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting label="Stepfunction options"> (refers to element labelled "") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting label="Stepfuncti
en: See the help on the <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> plugin. The 'Add to current plot' option is unavailable.
eo: Vidu la helpon ĉe la kromaĵo <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/>. La opcio 'Aldoni al nuna grafiko' ne estas disponebla.

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i1
en: Sample Averages
eo: Specimenaj Mezumoj

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snipp
en: Parameters
eo: Parametroj

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyper
en: CLT Samples
eo: CLT Specimenoj

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label=
en: Samples for Average
eo: Specimenoj por Mezumo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label=
en: Samples for distribution
eo: Specimenoj por distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot bi
en: Choose type of function plot
eo: Elektu tipon de funkcio-grafiko

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type o
en: Histogram and Density
eo: Histogramo kaj denseco

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type o
en: ECDF and Distribution
eo: ECDF kaj Distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem:
en: Use normalised random variable
eo: Uzu normaligitan hazardan variablon

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyper
en: Normal Curve Options
eo: Normalaj Kurbaj Opcioj

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Option
en: Draw normal curve
eo: Desegnu normalan kurbon

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Option
en: Type of points/lines
eo: Tipo de punktoj/linioj

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Individual points
eo: Individuaj punktoj

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Lines
eo: Linioj

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Points connected by lines (both)
eo: Punktoj ligitaj per linioj (ambaŭ)

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Points overlaid by lines
eo: Punktoj supermetitaj per linioj

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Vertical lines (high-density)
eo: Vertikalaj linioj (alta denseco)

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Step-function on left edge
eo: Paŝo-funkcio sur maldekstra rando

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Step-function on right edge
eo: Paŝo-funkcio sur dekstra rando

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options">
en: Color
eo: Koloro

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot bi
en: Plot Options
eo: Grafikaj Opcioj

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from P
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n:
en: Histogram
eo: Histogramo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Histogram"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Histogram"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyperge
en: Histogram Options
eo: Histogramaj Opcioj

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n:
en: ECDF options
eo: ECDF-opcioj

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Exponential Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_exponential_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_exponential_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Exponential Parameters
eo: Eksponentaj Parametroj

note: i18n: ectx: (Exponential distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Exponential probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n:
en: Rate
eo: Procentoj

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Exponential
eo: Eksponenta

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Exponential to Normal
eo: Centra Limteoremo: Eksponenta al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "F Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_f_distribution"/>. For variance to exist we need the 'Denominator degrees of freedom' parameter to be greater than 4.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_f_distribution"/>. Por ke varianco ekzistu, ni bezonas la parametron "Denominator gradoj de libereco" esti pli granda ol 4.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: F Parameters
eo: F Parametroj

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Numerator degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot F probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <s
en: Numerator degrees of freedom
eo: Numerilgradoj da libereco

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Denominator degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot F probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> 
en: Denominator degrees of freedom
eo: Denominator gradoj de libereco

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: F to Normal
eo: Centra Limteoremo: F al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Gamma Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_gamma_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_gamma_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Gamma Parameters
eo: Gamaj Parametroj

note: i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Weibull distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Pl
en: Shape
eo: Formo

note: i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Gamma Parameters"> <spinbox label="...">
en: Rate (lambda) or 1/Scale
eo: Tarifo (lambda) aŭ 1/Skalo

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Gamma
eo: Gamo

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Gamma to Normal
eo: Centra Limteoremo: Gamo al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Geometric Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_geometric_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_geometric_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Geometric Parameters
eo: Geometriaj Parametroj

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Geometric
eo: Geometria

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Geometric to Normal
eo: Centra Limteoremo: Geometria al Normala

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Hypergeometric Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_hypergeometric_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_hypergeometric_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Hypergeometric Parameters
eo: Hipergeometriaj Parametroj

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of white balls (m)
eo: Nombro da blankaj pilkoj (m)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of black balls (n)
eo: Nombro da nigraj pilkoj (n)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of balls drawn (k)
eo: Nombro da pilkoj tiritaj (k)

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Hypergeometric
eo: Hipergeometria

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal
eo: Centra Limteoremo: Hipergeometria al Normala

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logistic Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_logistic_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_logistic_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Logistic Parameters
eo: Loĝistikaj Parametroj

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Logistic
eo: Loĝistiko

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Logistic to Normal
eo: Centra Limteoremo: Loĝistiko al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lognormal Parameters (in log-scale)")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_lognormal_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_lognormal_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Lognormal Parameters (in log-scale)
eo: Lognormalaj Parametroj (en log-skalo)

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters (on log scale)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snip
en: Standard deviation
eo: Norma devio

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Lognormal
eo: Lognormala

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Lognormal to Normal
eo: Centra Limteoremo: Lognormala al Normala

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Negative Binomial Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_negbinomial_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_negbinomal_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Negative Binomial Parameters
eo: Negativaj Binomaj Parametroj

note: i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <sni
en: Target number of successful trials
eo: Cela nombro de sukcesaj provoj

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="...">
en: Dispersion
eo: Disperdo

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> [...] <radio label="Type of Parametrization"> <option label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Centr
en: Success probability
eo: Sukcesprobablo

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> [...] <radio label="Type of Parametrization"> <option label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Centr
en: Mean (mu)
eo: Mezumo (mu)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <radio label="...">
en: Type of Parametrization
eo: Tipo de Parametrigo

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Negative Binomial
eo: Negativa Binomo

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal
eo: Centra Limteoremo: Negativa Binomo al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Normal to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Normal Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_normal_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_normal_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Normal Parameters
eo: Normalaj Parametroj

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Normal
eo: Normala

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Normal to Normal
eo: Centra Limteoremo: Normala al Normala

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Poisson Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_poisson_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_poisson_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Poisson Parameters
eo: Parametroj de Poisson

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Poisson to Normal
eo: Centra Limteoremo: Poisson al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: t to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "t Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_t_distribution"/>. For the variance to exist, the 'Degrees of freedom' parameter has to be greater than 2.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_t_distribution"/>. Por ke la varianco ekzistu, la parametro "Gradoj de libereco" devas esti pli granda ol 2.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: t to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: t Parameters
eo: t Parametroj

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: t to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: t to Normal
eo: Centra Limteoremo: t al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Uniform Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_uniform_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_uniform_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Uniform Parameters
eo: Uniformaj Parametroj

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Uniform Parameters"> <spinbox label="...">
en: Minimum
eo: Minimumo

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Uniform Parameters"> <spinbox label="...">
en: Maximum
eo: Maksimumo

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Uniform
eo: Uniformo

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Uniform to Normal
eo: Centra Limteoremo: Uniforma al Normala

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Weibull Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_weibull_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_weibull_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Weibull Parameters
eo: Weibull Parametroj

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Weibull to Normal
eo: Centra Limteoremo: Weibull al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Wilcoxon Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_wilcoxon_distribution"/>.
eo: Vidu RKWard-helpon ĉe <link href="rkward://component/plot_wilcoxon_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Wilcoxon Parameters
eo: Parametroj de Wilcoxon

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Wilcoxon Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of Observations in first sample (m)
eo: Nombro da Observaĵoj en unua specimeno (m)

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Wilcoxon Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of Observations in second sample (n)
eo: Nombro da Observaĵoj en dua provaĵo (n)

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal
eo: Centra Limteoremo: Wilcoxon al Normalo

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <captio
en: Generic settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Mode") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Mode") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from C
en: Specify the quantity to be calculated (probabilities, densities, or quantiles), and the quantity given (probabilities or quantiles)
eo: Indiku la kvanton esti kalkulita (probablecoj, densecoj aŭ kvantiloj), kaj la kvanto donita (probablecoj aŭ kvantiloj)

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of quantiles") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of quantiles") i18n: ec
en: When calculating densities or probabilities, specify the number of evenly spaces quantiles to show. Alternatively, use the setting above.
eo: Dum kalkulado de densecoj aŭ probabloj, specifu la nombron da egalspacaj kvantiloj por montri. Alternative, uzu la agordon supre.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Quantiles (optional)") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Quantiles (op
en: When calculating densities or probabilities, specify one or more quantiles. Alternatively, leave this empty to use the setting above, instead.
eo: Dum kalkulado de densecoj aŭ probabloj, specifu unu aŭ pluraj kvantilojn. Alternative, lasu ĉi tion malplena por uzi la supran agordon anstataŭe.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of probabilities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of probabilities") 
en: When calculating quantiles, specify the number of evenly spaced probabilities (optionally logarithmic) to show. Alternatively, use the setting below.
eo: Dum kalkulado de kvantiloj, specifu la nombron da egale interspacigitaj verŝajnecoj (laŭvole logaritmaj) por montri. Alternative, uzu la suban agordon.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Probabilities (optional)") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Probabili
en: When calculating quantiles, specify one or more probabilities, optionally logarithmic (see below). If this setting is left empty, the setting above is used, instead.
eo: Dum kalkulado de kvantiloj, specifu unu aŭ pluraj verŝajnecojn, laŭvole logaritmajn (vidu malsupre). Se ĉi tiu agordo estas lasita malplena, la agordo supre estas uzata anstataŭe.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic probabilities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic probabilitie
en: When calculating probabilities, return these as log (p). When specifying probabilities, these are supplied as log (p).
eo: Dum kalkulado de probabloj, redonu ĉi tiujn kiel log (p). Kiam oni specifas probablojn, ĉi tiuj estas liveritaj kiel log (p).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic densities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic densities") i18n
en: When calculating densities, return these as log (d).
eo: Dum kalkulado de densecoj, redonu ĉi tiujn kiel log (d).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower tail") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower tail") i18n: ectx: (Loaded from L
en: If checked (the default) probabilities are P[X ≤ x]. Otherwise (upper tail) probabilities are P[X &gt; x]
eo: Se markite (la defaŭlta) probabloj estas P[X ≤ x]. Alie (supra vosto) probabloj estas P[X &gt; x]

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded f
en: Show a preview of the result.
eo: Montru antaŭrigardon de la rezulto.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <captio
en: Distribution specific settings
eo: Distribuaj specifaj agordoj

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Lo
en: Select the desired mode of operation, then specify the values of interest. The input values (quantiles or probabilities) can be left empty, in which case a short sequence of evenly spaced values will be filled in, automatically.
eo: Elektu la deziratan operacion, tiam specifu la valorojn de intereso. La enigvaloroj (kvantoj aŭ probabloj) povas esti lasitaj malplenaj, en kiu kazo mallonga sekvenco de egale interspacigitaj valoroj estos plenigita, aŭtomate.

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Mode
eo: Reĝimo

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate probabilities for given quantiles
eo: Kalkuli probablojn por donitaj kvantiloj

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate densities at given quantiles
eo: Kalkulu densecojn ĉe donitaj kvantiloj

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate quantiles for given probabilities
eo: Kalkuli kvantilojn por donitaj probabloj

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded f
en: Number of quantiles
eo: Nombro de kvantiloj

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded f
en: Number of probabilities
eo: Nombro de probabloj

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <sni
en: - or -
eo: - aŭ -

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from
en: Specify Quantiles (optional)
eo: Specifi Kvantilojn (laŭvola)

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from
en: Specify Probabilities (optional)
eo: Specifi Probablecojn (laŭvola)

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Logarithmic probabilities
eo: Logaritmaj probabloj

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Logarithmic densities
eo: Logaritmaj densecoj

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Lower tail
eo: Malsupra vosto

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator)
en: Exponential distribution
eo: Eksponenta distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Exponential distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Eksponenta distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: Rate parameter λ (1/mean)
eo: Indice parametro λ (1/mezumo)

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://component/rkward/gamma_probabilities"/> (of which the exponential distribution is a special case)
eo: <link href="rkward://component/rkward/gamma_probabilities"/> (de kiu la eksponenta distribuo estas speciala kazo)

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator)
en: F distribution
eo: F distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the F distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la F-distribuo.

note: i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Numerator degrees of Freedom
eo: Numeraj gradoj de Libereco

note: i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Denominator degrees of Freedom
eo: Denominatoraj gradoj de Libereco

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator)
en: Gamma distribution
eo: Gama distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the gamma distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la gama-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape")
en: Shape parameter (k)
eo: Forma parametro (k)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: Rate parameter β (inverse of scale parameter)
eo: Indice parametro β (inversa de skala parametro)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://component/rkward/exponential_probabilities"/> (a special case of the gamma distribution with shape=1)
eo: <link href="rkward://component/rkward/exponential_probabilities"/> (speciala kazo de la gama-distribuo kun formo=1)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/GammaDist">R help on Gamma Distribution functions</link>
eo: <link href="rkward://rhelp/GammaDist">R-helpo pri funkcioj de Gamma Distribuo</link>

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator)
en: Geometric distribution
eo: Geometria distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Geometric distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Geometria distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <summary>
en: Quantiles in the geometric distribution represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the first success.
eo: Kvantiloj en la geometria distribuo reprezentas la nombron da fiaskoj en sekvenco de Bernoulli-provoj antaŭ la unua sukceso.

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "probability of success in each trial")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability,
eo: Probableco de sukceso en ĉiu provo. Rimarku, ke ĉi tiu agordo <b>ne</b> estas tuŝita de la agordo "log probabloj", t.e. ĉiam specifu la simplan probablecon,

note: i18n: ectx: (Geometric distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the first success.
eo: Kvantiloj reprezentas la nombron da fiaskoj en sekvenco de Bernoulli-provoj antaŭ la unua sukceso.

note: i18n: ectx: (Geometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: probability of success in each trial
eo: probableco de sukceso en ĉiu provo

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator)
en: Gumbel distribution
eo: Gumbel-distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Gumbel distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Gumbel-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter.
eo: Loka parametro.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale") i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter.
eo: Skala parametro.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/pgumgel">R help on the gumbel distribution functions from package FAdist</link>
eo: <link href="rkward://rhelp/pgumgel">R-helpo pri la gumbel distribuaj funkcioj de pako FAdist</link>

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator)
en: Hypergeometric distribution
eo: Hipergeometria distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Hypergeometric distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Hipergeometria distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of white balls drawn in k draws without replacement from an urn containing m white and n black balls.
eo: Kvantoj reprezentas la nombron da blankaj pilkoj desegnitaj en k remizoj sen anstataŭigo de urno enhavanta m blankajn kaj n nigrajn pilkojn.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "m (Number of white balls in the urn)") i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: m (Number of white balls in the urn)
eo: m (Nombro da blankaj pilkoj en la urno)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "n (Number of black balls in the urn)") i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: n (Number of black balls in the urn)
eo: n (Nombro da nigraj pilkoj en la urno)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "k (Number of balls drawn from the urn)")
en: k (Number of draws from the urn)
eo: k (Nombro de remizoj de la urno)

note: i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: k (Number of balls drawn from the urn)
eo: k (Nombro da pilkoj eltiritaj el la urno)

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator)
en: Log Normal distribution
eo: Protokoli Normala distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Log-Normal distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Log-Normala distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "meanlog (mean on log scale)")
en: meanlog (mean of the distribution on the log scale)
eo: meanlog (meznombro de la distribuo sur la logskalo)

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "sdlog (standard deviation on log scale)")
en: sdlog (standard deviation of the distribution on the log scale)
eo: sdlog (norma devio de la distribuo sur la logskalo)

note: i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: meanlog (mean on log scale)
eo: meznombro (meznombro laŭ logskalo)

note: i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: sdlog (standard deviation on log scale)
eo: sdlog (norma devio laŭ logskalo)

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator)
en: Logistic distribution
eo: Loĝistika distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the logistic distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la loĝistika distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter μ (corresponds to the mean).
eo: Lokparametro μ (korespondas al la meznombro).

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator)
en: Negative Binomial distribution
eo: Negativa Binoma distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Negative Binomial distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Negativa Binomo-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <summary>
en: Note: Quantiles represents the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the target number of successes is reached.
eo: Notu: Kvantiloj reprezentas la nombron da fiaskoj en sekvenco de Bernoulli-provoj antaŭ ol la celnombro de sukcesoj estas atingita.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target number of successful trials")
en: Target number of successes. This need not be an integer.
eo: Cela nombro da sukcesoj. Ĉi tio ne devas esti entjero.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success in each trial")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability.
eo: Probableco de sukceso en ĉiu provo. Rimarku, ke ĉi tiu agordo <b>ne</b> estas tuŝita de la agordo "log probabloj", t.e. ĉiam specifu la simplan probablecon.

note: i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the target number of successes is reached.
eo: Kvantiloj reprezentas la nombron da fiaskoj en sekvenco de Bernoulli-provoj antaŭ ol la celnombro de sukcesoj estas atingita.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial") i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Probability of success in each trial
eo: Probableco de sukceso en ĉiu provo

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator)
en: Normal distribution
eo: Normala distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Normal distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Normala distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "sigma (standard deviation)")
en: Standard deviation.
eo: Norma devio.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <related>
en: Various tests for normality of observed measures are available, for instance <link href="rkward://component/rkward/jb_test"/>.
eo: Diversaj testoj pri normaleco de observitaj mezuroj estas disponeblaj, ekzemple <link href="rkward://component/rkward/jb_test"/>.

note: i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: mu (mean)
eo: mu (signifo)

note: i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: sigma (standard deviation)
eo: sigma (norma devio)

[ctx: Beta distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities)
en: Beta
eo: Betao

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Beta distribution.
eo: Densaj kaj distribuaj funkcio-grafikoj por la Beta-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape1 (a)")
en: shape1 parameter of the Beta distribution.
eo: shape1 parametro de la Beta-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape2 (b)")
en: shape2 parameter of the Beta distribution.
eo: shape2 parametro de la Beta-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter (ncp)")
en: Non-centrality parameter of the Beta distribution.
eo: Ne-centreca parametro de la Beta-distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <snippets> <
en: Range
eo: Gamo/Intervalo

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbo
en: Lower quantile
eo: Malsupra kvantilo

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbo
en: Upper quantile
eo: Supra kvantilo

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Non-centrality parameter (ncp)
eo: Ne-centreca parametro (ncp)

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Beta probabilities
eo: Grafiko Beta-probabloj

[ctx: Binomial distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities)
en: Binomial
eo: Binomo

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Binomial distribution.
eo: Denseco kaj distribua funkcio grafikoj por la Binoma distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <dialog label="...">
en: Plot binomial probabilities
eo: Grafiku binomajn probablojn

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Cauchy distribution.
eo: Densaj kaj distribuaj funkcio-grafikoj por la Cauchy-distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Cauchy probabilities
eo: Grafiku Cauchy-probablecojn

[ctx: Chi-square distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities)
en: Chi-square
eo: Ĥi-kvadrato

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Chi-squared distribution.
eo: Densec- kaj distribu-funkciaj grafikoj por la Ĥi-kvadrata distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter")
en: See R reference on Chi-squared distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Chi-kvadrata distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Chi-squared probabilities
eo: Grafiku Chi-kvadratajn probablojn

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from
en: Plot density function
eo: Grafika denseca funkcio

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from
en: Plot distribution
eo: Distribuo de grafiko

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded fro
en: Logarithmic
eo: Logaritma

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded fro
en: Lower Tail
eo: Malsupra Vosto

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabiliti
en: Check this box if log of the function values are to be plotted.
eo: Marku ĉi tiun skatolon se protokolo de la funkciovaloroj estas grafikotaj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower Tail") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower Tail") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities
en: This option is valid only for plotting the distribution function. Uncheck this box if the upper tail of the distribution function (P[X > x]) is to be plotted.
eo: Ĉi tiu opcio validas nur por grafiko de la distribua funkcio. Malmarku ĉi tiun skatolon se la supra vosto de la distribua funkcio (P[X > x]) estas grafikota.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <sni
en: Check this box for previewing the function plot. A new graphics window will pop up and it will be dynamically updated based on the choice of parameters. It may take a while for the window to show up. Sometimes, only an empty graphics device may get displayed, in which case, close the device (dev.off() or may be even graphics.off()), uncheck the box, wait for a while and try again. If it still persists, use only the "Submit" button to view the exported plot in the Output window.
eo: Marku ĉi tiun skatolon por antaŭrigardi la funkcion. Nova grafika fenestro aperos kaj ĝi estos dinamike ĝisdatigita laŭ la elekto de parametroj. Eble necesas iom por ke la fenestro aperos. Kelkfoje, nur malplena grafika aparato povas montriĝi, en kiu kazo, fermu la aparaton (dev.off() aŭ eble eĉ graphics.off()), malmarku la skatolon, atendu iom kaj provu denove. Se ĝi ankoraŭ daŭras, uzu nur la butonon "Submeti" por vidi la eksportitan grafikon en la Eligo-fenestro.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabili
en: Various plotting parameter settings for the plot. See the help page of "Plot Options" for more details.
eo: Diversaj grafikaj parametro-agordoj por la grafiko. Vidu la helppaĝon de "Plot Options" por pliaj detaloj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <usa
en: Choose appropriate values for the various parameters of the distribution and select the type of function. The "Submit" button will export the plot to the "Output" window. To dynamically visualize the plot check the "Preview" box.
eo: Elektu taŭgajn valorojn por la diversaj parametroj de la distribuo kaj elektu la tipon de funkcio. La butono "Submeti" eksportos la grafikon al la fenestro "Eligo". Por dinamike bildigi la grafikon kontrolu la skatolon "Antaŭrigardo".

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loa
en: Density Function, or
eo: Densa Funkcio, aŭ

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loa
en: Distribution Function
eo: Distribua Funkcio

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plo
en: Number of observations (points) for constructing the plot (n).
eo: Nombro de observoj (punktoj) por konstrui la grafikon (n).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Smallest value at which the function is to be plotted.
eo: Plej malgranda valoro ĉe kiu la funkcio estas grafikota.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Largest value at which the function is to be plotted. So, the function will be evaluated at 'n' equally spaced points between the lower quantile and the upper quantile (inclusive of end points).
eo: Plej granda valoro ĉe kiu la funkcio estas grafikota. Do, la funkcio estos taksita ĉe 'n' egale interspacigitaj punktoj inter la malsupra kvantilo kaj la supra kvantilo (inkluzive de finpunktoj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Largest value at which the function is to be plotted. Since this is a discrete distribution the function will be evaluated at all the integers between the lower quantile and the upper quantile (inclusive of the end points).
eo: Plej granda valoro ĉe kiu la funkcio estas grafikota. Ĉar tio estas diskreta distribuo la funkcio estos taksita ĉe ĉiuj entjeroj inter la malsupra kvantilo kaj la supra kvantilo (inkluzive de la finpunktoj).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from P
en: Number of Observations
eo: Nombro de Observoj

[ctx: Exponential distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities)
en: Exponential
eo: Eksponenta

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Exponential distribution.
eo: Denseco kaj distribua funkcio grafikoj por la Eksponenta distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: See R reference on Exponential distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Eksponenta distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Exponential probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Exponential probabilities
eo: Grafiku Eksponentaj probabloj

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the F distribution.
eo: Denseco kaj distribua funkcio grafikoj por la F-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Numerator degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Denominator degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilit
en: See R reference on F distribution.
eo: Vidu R-referencon pri F-distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot F probabilities) <dialog label="...">
en: Plot F probabilities
eo: Grafiku F-probablecojn

[ctx: Gamma distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities)
en: Gamma
eo: Gamo

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Gamma distribution.
eo: Denseco kaj distribuofunkcigrafikoj por la Gama distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape") i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate (lambda) or 1/Scale")
en: See R reference on Gamma distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Gama distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Gamma probabilities
eo: Grafiku Gamajn probablojn

[ctx: Geometric distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities)
en: Geometric
eo: Geometria

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Geometric distribution.
eo: Denseco kaj distribua funkcio grafikoj por la Geometria distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial")
en: See R reference on Geometric distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Geometria distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot geometric probabilities) <dialog label="...">
en: Plot geometric probabilities
eo: Grafiku geometriajn probablojn

[ctx: Hypergeometric distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities)
en: Hypergeometric
eo: Hipergeometria

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Hypergeometric distribution.
eo: Densaj kaj distribuaj funkcio-grafikoj por la Hipergeometria distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of white balls (m)") i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of black balls (n)") i18n: ectx: (Loaded from
en: See R reference on Hypergeometric distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Hipergeometria distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="...">
en: Upper quantile (at most k)
eo: Supra kvantilo (maksimume k)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <dialog label="...">
en: Plot hypergeometric probabilities
eo: Grafiku hipergeometriajn probablojn

[ctx: Logistic distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities)
en: Logistic
eo: Loĝistiko

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Logistic distribution.
eo: Densaj kaj distribuaj funkcioj grafikoj por la Loĝistika distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location") i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: See R reference on Logistic distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Loĝistika distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Logistic probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Logistic probabilities
eo: Grafiko Loĝistikaj probabloj

[ctx: Log-Normal distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities)
en: Log-Normal
eo: Log-Normala

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Lognormal distribution.
eo: Densaj kaj distribuaj funkciografikoj por la Lognormala distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean") i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Standard deviation")
en: See R reference on Lognormal distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Lognormala distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Parameters (on log scale)
eo: Parametroj (laŭ logskalo)

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Lognormal probabilities
eo: Grafiku Lognormalajn probablojn

[ctx: Negative Binomial distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities)
en: Negative Binomial
eo: Negativa Binomo

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Negative Binomial distribution.
eo: Denseco kaj distribua funkcio-grafikoj por la Negativa Binomo-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target number of successful trials")
en: This is the <i>size</i> parameter when the 'probability' form of the parametrization is used. This is always a non-negative integer. See R reference on Negative Binomial distribution.
eo: Ĉi tiu estas la parametro <i>grandeco</i> kiam la 'probabla' formo de la parametrigo estas uzata. Ĉi tio ĉiam estas nenegativa entjero. Vidu R-referencon pri Negativa Binoma distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Dispersion (Size)")
en: This is the <i>size</i> parameter when the 'mu' form of the parametrization is used. This is a non-negative real number. See R reference on Negative Binomial distribution.
eo: Ĉi tiu estas la parametro <i>grandeco</i> kiam la formo 'mu' de la parametrigo estas uzata. Ĉi tio estas nenegativa reela nombro. Vidu R-referencon pri Negativa Binoma distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial") i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean (alternate parameter, mu)")
en: See R reference on Negative Binomial distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Negativa Binoma distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of Parametrization")
en: The type of the parametrization to be used. See R reference on Negative Binomial distribution.
eo: La tipo de la parametrigo uzota. Vidu R-referencon pri Negativa Binoma distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Dispersion (Size)
eo: Disvastigo (Grandeco)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Mean (alternate parameter, mu)
eo: Meznomo (alterna parametro, mu)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <dialog label="...">
en: Plot negative binomial probabilities
eo: Grafiku negativajn binomajn probablojn

[ctx: Normal distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities)
en: Normal
eo: Normala

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Normal distribution.
eo: Denseco kaj distribua funkcio grafikoj por la Normala distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean") i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Standard deviation")
en: See R reference on Normal distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Normala distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Normal probabilities
eo: Grafiku Normalajn probablojn

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Poisson distribution.
eo: Denseco kaj distribua funkcio grafikoj por la Poisson-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean")
en: See R reference on Poisson distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Poisson-distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Poisson probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Poisson probabilities
eo: Grafiku Poisson-probablecojn

[ctx: t distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities)
en: Student t
eo: Studento t

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the t distribution.
eo: Denseco kaj distribua funkcio grafikoj por la t distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter")
en: See R reference on t distribution.
eo: Vidu R-referenco pri t distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Student T probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Student T probabilities
eo: Grafiku Student T-probablecojn

[ctx: Tukey distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities)
en: Studentized Range (Tukey)
eo: Studentigita Gamo (Tukey)

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <summary>
en: Distribution function plot for the Studentized Range (Tukey) distribution.
eo: Distribua funkcio-grafiko por la Studentized Range (Tukey) distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <dialog label="Plot Studentized Range (Tukey) probabilities"> <text>
en: Only the distribution function can be plotted for the Tukey distribution.
eo: Nur la distribua funkcio povas esti grafika por la Tukey-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of observations") i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of observations")
en: Number of independent observations whose range to consider.
eo: Nombro de sendependaj observoj, kies intervalon konsideri.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom for standard deviation estimate") i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "
en: Degrees of freedom for the (independent sample) estimate of standard deviation.
eo: Gradoj de libereco por la (sendependa provaĵo) takso de norma devio.

note: i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of observations
eo: Nombro de observoj

note: i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Degrees of freedom for standard deviation estimate
eo: Gradoj de libereco por norma devio-takso

note: i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Studentized Range (Tukey) probabilities
eo: Grafiko Studentized Range (Tukey) probabloj

[ctx: Uniform distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities)
en: Uniform
eo: Uniformo

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Uniform distribution.
eo: Denseco kaj distribua funkcio grafikoj por la Uniforma distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Minimum") i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximum")
en: See R reference on Uniform distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Uniforma distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Uniform probabilities
eo: Grafiko Uniformaj probabloj

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Weibull distribution.
eo: Densaj kaj distribuaj funkcio-grafikoj por la Weibull-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape") i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: See R reference on Weibull distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Weibull-distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Weibull probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Weibull probabilities
eo: Grafiku Weibull-probablecojn

[ctx: Wilcoxon Rank Sum distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities)
en: Wilcoxon Rank Sum
eo: Rangosumo de Wilcoxon

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Wilcoxon distribution.
eo: Denso kaj distribuofunkcigrafikoj por la Wilcoxon-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations in first sample (m)") i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of
en: See R reference on Wilcoxon distribution.
eo: Vidu R-referencon pri Wilcoxon-distribuo.

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="...">
en: Upper quantile (at most m*n)
eo: Supra kvantilo (maksimume m*n)

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities
eo: Grafiku Wilcoxon Rank Sum statistikaj probablecoj

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator)
en: Poisson distribution
eo: Poisson-distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Poisson distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la distribuo de Poisson.

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Poisson distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of events observed in a specified region (e.g. a fixed number of trials, or a fixed period of time), where λ (lambda) is the expected (mean) number of such events.
eo: Kvantiloj reprezentas la nombron da okazaĵoj observitaj en precizigita regiono (ekz. fiksa nombro da provoj, aŭ fiksa tempodaŭro), kie λ (lambda) estas la atendata (averaĝa) nombro da tiaj okazaĵoj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "λ (Lambda)")
en: The expected (mean) number of events in the region of interest.
eo: La atendata (averaĝa) nombro da eventoj en la interesa regiono.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator)
en: t distribution
eo: t distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the <i>t</i> distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la <i>t</i> distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of Freedom")
en: Degrees of freedom.
eo: Gradoj de libereco.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter")
en: Non-centrality parameter.
eo: Ne-centreca parametro.

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Norm
en: Select Variables
eo: Elektu Variaĵojn

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: 
en: variable(s):
eo: variablo(j):

note: i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text> i18n: ectx: (Pearson chi-square No
en: Note: Objects must have at least 8 values
eo: Noto: Objektoj devas havi almenaŭ 8 valorojn

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Norm
en: Options
eo: Elektebloj

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mise
en: Show Length and NAs
eo: Montru Longon kaj NAojn

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <summary>
en: This plugin calculates a Jarque-Bera chi-squared statistic for a variable x and tests against the null hypothesis of normality.
eo: Ĉi tiu kromaĵo kalkulas Jarque-Bera ĥi-kvadratan statistpiktogram por variablo x kaj testas kontraŭ la nula hipotezo de normaleco.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <usage>
en: Select one or more numeric variables to test against normality. An individual test is run for each one of them. The output consists of the JB chi-squared statistic with 2 degrees of freedom and its correspondent p-value.  The statistic's distribution is asymptotic, so this test performs better when working with big samples.
eo: Elektu unu aŭ plurajn nombrajn variablojn por testi kontraŭ normaleco. Individua provo estas farita por ĉiu el ili. La produktaĵo konsistas el la JB-ĥi-kvadrata statistiko kun 2 gradoj da libereco kaj ĝia koresponda p-valoro. La distribuo de la statistiko estas asimptota, do ĉi tiu testo funkcias pli bone kiam oni laboras kun grandaj specimenoj.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <usage>
en: Make sure the data does not contain NAs or, if so, that the 'Exclude NAs' option is checked, as neglecting this will usually prevent the test from succeeding.
eo: Certigu, ke la datumoj ne enhavas NA-ojn aŭ, se jes, ke la opcio 'Ekskludi NA-ojn' estas markita, ĉar neglekti tion kutime malhelpos la sukceson de la testo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select the data to be computed (one or more variables). The vectors need to be numeric and can be of different length.
eo: Elektu la datumojn por esti komputitaj (unu aŭ pluraj variabloj). La vektoroj devas esti nombraj kaj povas esti de malsama longo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show Length and NAs")
en: Select if you want to include the number of observations and NAs in the output. (Default: YES)
eo: Elektu se vi volas inkluzivi la nombron da observoj kaj NA-oj en la eligo. (Defaŭlte: JES)

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude NAs")
en: Select if your data has missing values. The NAs are then omitted when performing the test. (Default: YES)
eo: Elektu se viaj datumoj havas mankantajn valorojn. La NAoj tiam estas preterlasitaj dum elfarado de la testo. (Defaŭlte: JES)

note: i18n: ectx: (Jarque-Bera Normality Test) <dialog label="Jarque-Bera Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Exclude NAs
eo: Ekskludi NAojn

note: i18n: ectx: (Loaded from Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test)
en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality test
eo: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Testo de normaleco

note: i18n: ectx: (Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test) <dialog label="Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have at least 5 values
eo: Noto: Objektoj devas havi almenaŭ 5 valorojn

note: i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test)
en: number of classes
eo: nombro da klasoj

note: i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test)
en: degrees of freedom
eo: gradoj de libereco

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: p-value from chi^2-distribution from
eo: p-valoro de chi^2-distribuo de

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="p-value from chi^2-distribution from"> <option label="...">
en: n.classes-3 degrees of freedom
eo: n.klasoj-3 gradoj de libereco

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="p-value from chi^2-distribution from"> <option label="...">
en: n.classes-1 degrees of freedom
eo: n.klasoj-1 gradoj de libereco

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have between 5 and 5000 values
eo: Noto: Objektoj devas havi inter 5 kaj 5000 valorojn

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have between 3 and 5000 values
eo: Noto: Objektoj devas havi inter 3 kaj 5000 valorojn

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator)
en: Studentized Range (Tukey) distribution
eo: Studentized Range (Tukey) distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles in the Standardized Range (Tukey) distribution. Calculating densities is not supported by this plugin.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj en la Normigita Intervalo (Tukey) distribuo. Kalkulado de densecoj ne estas subtenata de ĉi tiu kromaĵo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <summary>
en: Quantiles are the ratio between the observed range in the given number of observations, and the standard deviation estimate (based on given number of degrees of freedom) of an independent sample.
eo: Kvantiloj estas la rilatumo inter la observita intervalo en la antaŭfiksita nombro da observaĵoj, kaj la norma devia takso (surbaze de antaŭfiksita nombro da gradoj da libereco) de sendependa provaĵo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator)
en: Uniform distribution
eo: Unuforma distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Uniform distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Uniforma distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Lower limit of the distribution")
en: Lower limit.
eo: Malsupra limo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Upper limit of the distribution")
en: Upper limit.
eo: Supra limo.

note: i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Lower limit of the distribution
eo: Malsupra limo de la distribuo

note: i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Upper limit of the distribution
eo: Supra limo de la distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator)
en: Weibull distribution
eo: Weibull-distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Weibull distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Weibull-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape")
en: Shape parameter (k).
eo: Forma parametro (k).

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter (λ).
eo: Skala parametro (λ).

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator)
en: Wilcoxon Rank Sum distribution
eo: Wilcoxon Rank Sum-distribuo

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Wilcoxon distribution.
eo: Disponigas kalkulilon por probablecoj, kvantiloj kaj densecoj en la Wilcoxon-distribuo.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator)
en: Quantiles correspond to the value of the Wilcoxon Rank Sum statistic, i.e. the number of pairs from sample x and y, for which y[j] is not greater than x[i].
eo: Kvantiloj egalrilatas al la valoro de la Wilcoxon Rank Sum-statistiko, t.e. la nombro da paroj de provaĵo x kaj y, por kiuj y[j] ne estas pli granda ol x[i].

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "m (Numbers of observations in the first sample)") i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: m (Numbers of observations in the first sample)
eo: m (Nombroj da observaĵoj en la unua specimeno)

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "n (Numbers of observations in the second sample)") i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: n (Numbers of observations in the second sample)
eo: n (Nombroj da observoj en la dua specimeno)

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
eo: RKWard Teamo
