rkward - en to et translation catalogue (884 entries)

en: The object '%1', could not be opened for editing. Either it does not exist, or RKWard does not support editing this type of object, yet.
et: Objekti "%1" avamine muutmiseks nurjus. Seda kas ei ole olemas või ei toeta RKWard veel seda tüüpi objekti muutmist.

en: Cannot edit '%1'
et: "%1" muutmine nurjus

en: Loading Workspace...
et: Töötsooni laadimine ...

en: There has been an error opening file '%1':
    %2
et: Faili "%1" avamisel tekkis tõrge:
    %2

en: Error loading workspace
et: Tõrge töötsooni laadimisel

en: No service was found to provide a KDE print dialog for PostScript files. We will try to open a generic PostScript viewer (if any), instead.<br><br>Consider installing 'okular', or configure RKWard not to attempt to print using a KDE print dialog.
et: Ühtegi teenust KDE PostScript-failide trükkimise dialoogi avamiseks ei leitud. Me püüame selle asemel avada üldise PostScript-failide näitaja (kui see on olemas). <br><br>Tasuks kaaluda rakenduse Okular paigaldamist või siis seadistada RKWard nii, et see ei üritaks trükkida KDE trükkimisdialoogi abil.

en: Unable to open KDE print dialog
et: KDE trükkimisdialoogi avamine nurjus

en: Waiting for remaining R commands to finish. To quit immediately, press Cancel (WARNING: This may result in loss of data)
et: Ootamine veel töös R-i käskude lõpetamise järel. Koheseks väljumiseks klõpsa Loobu (HOIATUS: see võib kaasa tuua andmekao)

en: Waiting for R to finish
et: Ootamine R-i lõpetamise järel

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
et: Fail nimega "%1" on juba olemas. Kas tõesti see üle kirjutada?

en: A file named "%1" already exists, and will be overwritten when saving to "%2". Are you sure you want to overwrite it?
et: Fail nimega "%1" on juba olemas ja "%2" salvestamisel kirjutatakse see üle. Kas tõesti see üle kirjutada?

en: Files named "%1" and "%2" already exist, and will both be overwritten. Are you sure you want to overwrite them?
et: Failid nimedega "%1" ja "%2" on juba olemas ja mõlemad kirjutatakse üle. Kas tõesti need üle kirjutada?

en: Overwrite File?
et: Kas kirjutada fail üle?

en: R Workspace Files [%1](%1);;All files [*](*)
et: R-i töötsooni failid [%1](%1);;Kõik failid [*](*)

en: Save failed
et: Salvestamine nurjus

en: Done
et: Tehtud

en: A command running in the R-engine wants you to see the following file(s):<ul><li>
et: R-i mootoris töötav käsk soovib, et vaataksid järgmisi faile:<ul><li>

en: Showing file(s)
et: Failide näitamine

en: A command running in the R-engine wants you to edit the following file(s). Please look at these files, edit them as appropriate, and save them. When done, press the "Done"-button, or close this dialog to resume.<ul><li>
et: R-i mootoris töötav käsk soovib, et muudaksid järgmisi faile. Palun vaata neid faile, muuda, kui vaja, ja salvesta. Kui oled valmis, klõpsa nupule "Tehtud" või sulge see dialoog jätkamiseks.<ul><li>

en: Edit file(s)
et: Failide muutmine

en: This section contains data in your "workspace". This is data that you created or imported, in contrast to data contained in a loaded R package. Technically, this corresponds to the <i>.GlobalEnv</i> environment.
et: See sektsioon sisaldab sinu "töötsooni" andmeid. Need on andmed, mida oled ise loonud või importinud, mitte andmed, mida sisaldab laaditud R-i pakett. Tehniliselt vastab see <i>.GlobalEnv</i> keskkonnale.

en: The object '%1' was removed from workspace or changed to a different type of object, but is currently opened for editing. Do you want to restore it?
et: Objekt "%1" eemaldati töötsoonist või muudeti teist tüüpi objektiks, aga on praegu muutmiseks avatud. Kas taastada see?

en: Restore object?
et: Kas taastada objekt?

en: Do you really want to remove the object '%1'? The object is currently opened for editing, it will be removed in the editor, too. There's no way to get it back.
et: Kas tõesti eemaldada objekt "%1"? Objekt on praegu avatud muutmiseks, nii et see eemaldatakse sel juhul ka redaktoris. Tagasi seda siis enam ei saa.

en: Remove object?
et: Kas eemaldada objekt?

en: Do you really want to remove the object '%1'? There's no way to get it back.
et: Kas tõesti eemaldada objekt "%1"? Tagasi seda siis enam ei saa.

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Pealdis

en: Type
et: Tüüp

en: Class
et: Klass

[ctx: Note: 'namespace' is a technical term, should not be translated]
en: Orphan Namespaces
et: Orb-nimeruumi

en: new.row
et: uus.rida

en: Full location:
et: Täielik asukoht:

en: Label:
et: Pealdis:

en: Type:
et: Tüüp:

en: Function
et: Funktsioon

en: Usage:
et: Kasutus:

en: Data frame
et: Andmekaader

en: Array
et: Massiiv

en: Matrix
et: Maatriks

en: List
et: Loend

en: Environment
et: Keskkond

en: Length:
et: Pikkus:

en: Dimensions:
et: Mõõtmed:

en: Class(es):
et: Klass(id):

en: The package '%1' (probably you just loaded it) is currently blacklisted for retrieving structure information. Practically this means, the objects in this package will not appear in the object browser, and there will be no object name completion or function argument hinting for objects in this package.
    Packages will typically be blacklisted, if they contain huge amount of data, that would take too long to load. To unlist the package, visit Settings->Configure RKWard->Workspace.
et: Pakett "%1" (mille sa tõenäoliselt just äsja laadisid) on praegu struktuuriteabe hankimise mustas nimekirjas. Sisuliselt tähendab see, et selle paketi objekte ei ole näha objektibrauseris ning selle paketi objektide puhul ei saa kasutada nimelõpetuse ega funktsiooni argumentide vihjeid.
    Paketis satuvad enamasti musta nimekirja, kui need sisaldavad tohutus koguses andmeid, mille laadimine võtaks liiga palju aega. Paketi eemaldamiseks mustast nimekirjast vali Seadistused->RKWardi seadistamine->Töötsoon.

en: Package blacklisted
et: Pakett on mustas nimekirjas

en: This section contains environments that are not part of <i>.GlobalEnv</i> / your "workspace". Most importantly, this includes loaded packages, but also objects added to R's <i>search()<i>-path using <i>attach()</i>.
et: See sektsioon sisaldab keskkondi, mis ei kuulu <i>.GlobalEnv</i> ega sinu "töötsooni" koosseisu. Kõige olulisemana sisaldavad need laaditud pakette, aga R-i funktsiooni <i>search()<i> otsinguteele <i>attach()</i> abil lisatud objekte.

en: Package %1 appears not to have been loaded
et: Paistab, et paketti %1 ei ole laaditud

en: The name you specified was already in use or not valid. Renamed to %1
et: Määratud nimi on juba kasutusel või pole korrektne. Nimeks anti %1

en: Invalid Name
et: Vigane nimi

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
et: R&edigeerimine

en: Type on these fields to add new columns
et: Uute veergude lisamiseks kirjuta need siia väljadele

en: Type on these fields to add new rows
et: Uute ridade lisamiseks kirjuta need siia väljadele

en: This value is not allowed, here
et: See väärtus ei ole siin lubatud

en: #New Variable#
et: #Uus Muutuja#

en: Row names
et: Reanimed

en: This column contains one or more invalid fields
et: Selles veerus on vähemalt üks vigane väli.

en: Levels
et: Nivood

en: Edit these fields to rename variables.
et: Väljade muutmine muutujate nimede muutmiseks.

en: A descriptive label for each column (optional).
et: Iga veeru kirjeldav pealdis (pole kohustuslik).

en: Type of data.
et: Andmete tüüp.

en: Double click on these fields to customize data display.
et: Andmete esitamise kohandamiseks tee väljal topeltklõps.

en: Double click on these fields to edit factor levels.
et: Teguri tasemete muutmiseks tee väljal topeltklõps.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
et: Valitud valiku lõikamine ja asetamine lõikepuhvrisse

en: Copies the selected section to the clipboard
et: Valitud valiku kopeerimine lõikepuhvrisse

en: Pastes the clipboard contents to current position
et: Lõikepuhvri sisu asetamine aktiivsesse asukohta

en: Paste inside table
et: Asetamine tabeli sisse

en: Pastes the clipboard contents to current position, but not beyond the table's boundaries
et: Lõikepuhvri sisu asetamine aktiivsesse asukohta, aga mitte väljapoole tabeli piiret

en: Paste inside selection
et: Asetamine valiku sisse

en: Pastes the clipboard contents to current position, but not beyond the boundaries of the current selection
et: Lõikepuhvri sisu asetamine aktiivsesse asukohta, aga mitte väljapoole aktiivse valiku piiret

en: Show / Edit row names
et: Reanimede näitamine / muutmine

en: Enable editing
et: Muutmise lubamine

[ctx: verb: switch to read-only state. Make this short.]
en: Lock
et: Lukusta

en: Disable editing (to prevent accidental modification of data)
et: Muutmise keelamine (andmete juhusliku muutmise vältimiseks)

[ctx: verb: switch to read-write state. Make this short.]
en: Unlock
et: Eemalda lukustus

en: The editor '%1' contains the following duplicate columns. Editing this table may not be safe, and has been disabled. You may re-enable editing if you know what you are doing, but you are strongly advised to fix the table, and/or backup your data, first.
et: Redaktor "%1" sisaldab järgmisi topeltveerge. Selle tabeli muutmine ei pruugi olla turvaline ja on keelatud. Kui oled täiesti kindel, et tead, mida teed, võib muutmise uuesti lubada, aga igal juhul on äärmiselt soovitatav kõigepealt tabel parandada ja/või andmed varundada.

en: Duplicate columns detected
et: Leiti topeltveerge

en: %1 [read-only]
et: %1 [kirjutuskaitstud]

en: Insert new variable left
et: Lisa uus muutuja vasakule

en: Delete this variable
et: Kustuta see muutuja

en: Delete marked rows (%1-%2)
et: Kustuta märgitud read (%1-%2)

en: Delete this row (%1)
et: Kustuta see rida (%1)

en: Inserting clipboard contents...
et: Lõikepuhvri sisu lisamine ...

en: Reporting bugs in RKWard
et: RKWardi vigadest teatamine

en: <p><b>What information should I provide, and how?</b></p>Clicking "Report issue" will take you to the KDE bugtracking system. After logging in, some information will already be pre-filled into the report form. Please make sure to fill in the missing bits - in English - where indicated, especially in the "Comment" field.</p>
et: <p><b>Millist infot peaksin ma andma ja kuidas?</b></p>Klõps nupule "Teata probleemist" viib su KDE vigade jälgimise süsteemi. Sisselogimise järel on veateate vormis osa teavet juba ette ära täidetud. Palun täida omalt poolt ülejäänud väljad - inglise keeles! -, eriti just väli "Comment".</p>

en: Report issue
et: Teata probleemist

en: Forwarding you to the KDE bugtracking system
et: Suunamine KDE vigade jälgimise süsteemi

en: You are now being forwarded to the KDE bugtracking system. Should you continue to see this page for more than a few seconds (e.g. if JavaScript is disabled), please click "Proceed", below.
et: Sind suunatakse nüüd edasi KDE vigade jälgimise süsteemi leheküljele. Kui sa peaksid siinset lehekülge nägema veel mitme sekundi vältel (kui näiteks JavaScript ei tööta), klõpsa palun allpool "Jätka".

en: Proceed
et: Jätka

en: Show Details
et: Näita üksikasju

en: ---Problem description---
    Please fill in the missing bits *in English*.
et: ---Probleemi kirjeldus---
    Palun täida puuduvad lahtrid *inglise keeles*.

en: Please give a brief summary on the problem:
    ###Please fill in###
et: Palun kirjelda lühidalt probleemi:
    ###Palun täida inglise keeles###

en: I encountered the error message quoted below. Additionally, I saw the following symptoms:
    ###Please fill in (if applicable)###
et: Sattusin allpool tsiteeritavate veateadete peale. Lisaks nägin järgmisi sümptomeid:
    ###Kui vaja, palun täida inglise keeles###

en: What - in detail - did you do directly before you encountered this problem?
    ###Please fill in###
et: Kirjelda üksikasjalikult, mida tegid otse enne probleemi ilmnemist?
    ###Palun täida inglise keeles###

en: When you try to repeat the above, does the problem occur again (no, sometimes, always)?
    ###Please fill in###
et: Kui proovisid eespool kirjeldatut korrata, kas siis tekkis probleem uuesti (ei, mõnikord, alati)?
    ###Palun täida inglise keeles###

en: If applicable: When doing the same thing in an R session outside of RKWard, do you see the same problem?
    ###Please fill in###
et: Kui sobib: kui teed sama asja R-i seansis väljaspool RKWardi, kas ka siis ilmneb sama probleem?
    ###Palun täida inglise keeles###

en: Do you have any further information that might help us to track this problem down? In particular, if applicable, can you provide sample data and sample R code to reproduce this problem?
    ###Please fill in###
et: Kas sul on täiendavat infot, mis aitaks meil probleemi jälile saada? Kui võimalik, võiksid lisada andmed ja R-i koodi, mis lubaks probleemi uuesti esile kutsuda.
    ###Palun täida inglise keeles###

en: RKWard is available in many different packagings, and sometimes problems are specific to one method of installation. How did you install RKWard (which file(s) did you download)?
    ###Please fill in###
et: RKWardi pakendatakse väga erinevates vormingutes ja mõnikord võib probleem peituda just konkreetses paigaldamisviisis. Kuidas sa RKWardi paigaldasid (millise(d) faili(d) alla laadisid)?
    ###Palun täida inglise keeles###

en: Please stand by while gathering some information on your setup.
    In case the backend has died or hung up, you may want to press 'Cancel' to skip this step.
et: Palun oota, kuni me kogume pisut infot sinu seadistuse kohta.
    Kui taustaprogramm peaks olema töö lõpetanud või hangunud, võid selle sammu vahele jätta, klõpsates "Loobu".

en: Gathering setup information
et: Seadistusteabe kogumine

en: Configure Packages
et: Pakettide seadistamine

en: Load / Unload R packages
et: R-i pakettide laadimine / mahalaadimine

en: Install / Update / Remove R packages
et: R-i pakettide paigaldamine / uuendamine / eemaldamine

en: Manage RKWard Plugins
et: RKWardi pluginate haldamine

en: The following packages, which you have selected for removal, are essential to the operation of RKWard, and will not be removed. If you are absolutely sure, that you want to remove these packages, please do so on the R command line.
et: Järgmised paketid, mille oled valinud eemaldamiseks, on RKWardi töötamiseks hädavajalikud ja neid ei eemaldata. Kui oled siiski täiesti kindel, et soovid neid eemaldada, tee seda palun R-i käsureal.

en: Not removing certain packages
et: Mõningaid pakette ei eemaldata

en: Your current user permissions do not allow removing the following packages. These will be skipped.
et: Sinu praegused kasutajaõigused ei luba järgmisi pakette eemaldada. Need jäetakse vahele.

en: Insufficient user permissions
et: Ebapiisavad kasutajaõigused

en: Your current user permissions do not allow removing the following packages. Do you want to skip these packages, or do you want to proceed with administrator privileges (you will be prompted for the password)?
et: Sinu praegused kasutajaõigused ei luba järgmisi pakette eemaldada. Kas jätta need paketid vahele või jätkata administraatori õigustes (sinu käest päritakse administraatori parooli)?

en: You are about to remove the following packages. Are you sure you want to proceed?
et: Kavatsed eemaldada järgmised paketid. Kas tõesti jätkata?

en: About to remove packages
et: Pakettide eemaldamise kinnitus

en: Please stand by while removing selected packages
et: Palun oota, kuni valitud paketid eemaldatakse

en: Removing packages
et: Pakettide eemaldamine

en: Selected library location not writable
et: Valitud teegi asukohta ei saa kirjutada

en: <p>The directory you have selected for installation (%1) is not writable with your current user permissions.</p><p>Would you like to install to %2, instead (you can also press "Cancel" and use the "Configure Repositories"-button to set up a different directory)?</p>
et: <p>Kataloogi, mille valisid paigaldamiseks (%1), ei saa sinu praeguste kasutajaõigustega kirjutada.</p><p>Kas paigalda selle asemel %2 (samuti võid klõpsata "Loobu" ja nupu "Seadista hoidlaid" abil määrata mõne teise kataloogi)?</p>

en: <p>Alternatively, if you have access to an administrator account on this machine, you can use that to install the package(s), or you could change the permissions of '%1'. Sorry, automatic switching to Administrator is not yet supported in RKWard on Windows.</p>
et: <p>Kui sul aga peaks olema selles masinas juurdepääs administraatori kontole, võid kasutada seda pakettide paigaldamiseks või "%1" õiguste muutmiseks. Vabandust, automaatne lülitumine administraatorikontosse ei ole Windowsile pakutavas RKWardis veel toetatud.</p>

en: Install to %1
et: Paigalda asukohta %1

en: <p>Alternatively, if you are the administrator of this machine, you can try to install the packages as root (you'll be prompted for the root password).</p>
et: <p>Kui peaksid aga ühtlasi olema selle masina administraator, võid proovida paigaldada pakette administraatori õigustes (sinu käest küsitakse parooli).</p>

en: Become root
et: Hangi administraatori õigused

en: Please stand by while installing selected packages
et: Palun oota, kuni valitud paketid paigaldatakse

en: Installing packages
et: Pakettide paigaldamine

en: Installed packages
et: Paigaldatud paketid

en: Title
et: Nimi

en: Version
et: Versioon

en: Location
et: Asukoht

en: Load
et: Laadi

en: Unload
et: Laadi maha

en: Loaded packages
et: Laaditud paketid

en: There has been an error while trying to load / unload packages. See transcript below for details
et: Pakettide laadimisel / mahalaadimisel tekkis tõrge. Allpool näeb üksikasju.

en: Select all updates
et: Vali kõik uuendused

en: Show only packages matching:
et: Ainult sobivate pakettide näitamine:

en: <p>You can limit the packages displayed in the list to with names or titles matching a filter string.</p>
et: <p>Loendis näidatavate pakettide arvu saab piirata filtristringile vastavate nimede või pealkirjadega.</p>

en: Show only packages providing RKWard dialogs
et: Ainult RKWardi dialooge pakkuvate pakettide näitamine

en: Install packages to:
et: Pakettide paigaldamine asukohta:

en: Install suggested packages
et: Pakutud pakettide paigaldamine

en: Some packages "suggest" additional packages, which are not strictly necessary for using that package, but which may provide additional related functionality. Check this option to include such additional suggested packages.
et: Mõned paketid "pakuvad välja" lisapakette, mida ei ole otseselt paketi kasutamiseks tarvis, aga mis võivad pakkuda täiendavat seotud funktsionaalsust. Ruudu märkimisel korral kaasatakse ka välja pakutud lisapaketid.

en: Configure Repositories
et: Seadista hoidlaid

en: Many packages are available on CRAN (Comprehensive R Archive Network), and other repositories.<br>Click this to add more sources.
et: Rohkelt pakette on saadaval CRAN-is (Täielik R-i arhiivivõrk) ja muudes hoidlates.<br>Klõpsa siia muude allikate lisamiseks.

en: Package not available
et: Paketti pole saadaval

en: <p>Please stand by while searching for installed and available packages.</p><p><strong>Note:</strong> This requires a working internet connection, and may take some time, esp. if one or more repositories are temporarily unavailable.</p>
et: <p>Palun oota, kuni otsitakse paigaldatud ja saadavaid pakette.</p><p><strong>Märkus:</strong> see nõuab toimivat internetiühendust ja võib võtta omajagu aega, eriti kui üks või rohkem hoidla peaks olema ajutiselt kättesaamatu.</p>

en: Status
et: Olek

en: <p>Packages marked with an RKWard icon in this column provide enhancements to RKWard, typically in the form of additional graphical dialogs.</p>
et: <p>Selles veerus RKWardi ikooniga tähistatud paketid pakuvad RKWardile täiendusi, tavaliselt täiendavaid graafilisi dialooge.</p>

en: <p>You can select packages for installation / removal by checking / unchecking the corresponding boxes in this column.</p>
et: <p>Pakette saab paigaldamiseks või eemaldamiseks valida selle veeru vastavaid ruudukesi märkides või märget eemaldades.</p>

en: <p>The name of the package.</p>
et: <p>Paketi nimi.</p>

en: <p>A descriptive title for the package. Currently this is not available for packages in non-local repositories.</p>
et: <p>Paketti kirjeldav pealkiri. Praegu ei ole see mittekohalike hoidlate korral saadaval.</p>

en: <p>Installed and / or available version of the package</p>
et: <p>Paketi paigaldatud ja/või saadaolev versioon</p>

en: <p>Location where the package is installed / available</p>
et: <p>Asukoht, kuhu pakett on paigaldatud / kus see on saadaval</p>

en: Updateable Packages
et: Uuendatavad paketid

en: Packages for which an update is available. This may include packages which were merely built against a newer version of R.
et: Paketid, millele on olemas uuendus. Nende hulgas on ka pakette, mis on lihtsalt uuesti ehitatud R-i uuema versiooni peale.

en: New Packages
et: Uued paketid

en: Packages which are available for installation, but which are not currently installed.
et: Paketid, mida saab paigaldada, aga mida praegu ei ole paigaldatud.

en: Installed Packages
et: Paigaldatud paketid

en: Packages which are installed locally. Note that updates may be available for these packages.
et: Paketid, mis on kohapeal paigaldatud. Pane tähele, et neile võib leiduda uuendusi.

en: Install
et: Paigaldamine

en: Remove
et: Eemaldamine

en: Installed plugin groups (.pluginmap files)
et: Paigaldatud pluginarühmad (.pluginmap-failid)

en: Context:
et: Kontekst:

en: Crash recovery file detected
et: Leiti krahhi taastamisfail

en: <p>It looks like RKWard has crashed, recently. We are sorry about that! However, not everything is lost, and with a bit of luck, your data has been saved in time.</p>
et: <p>Paistab, et RKWardi tabas hiljaaegu krahh. Ka meie oleme õnnetud! Siiski pole kõik veel kadunud ja kui oled õnneseen, salvestati sinu andmed õigeaegselt.</p>

en: <p>A workspace recovery file exists, dating from <i>%2</i>.</p> | <p>%1 workspace recovery files exist, the most recent one of which dates from <i>%2</i>.</p>
et[0]: <p>On olemas töötsooni taastamisfail kuupäevaga <i>%2</i>.</p>
et[1]: <p>On olemas %1 töötsooni taastamisfaili, millest uusim on kuupäevaga <i>%2</i>.</p>

en: <p>Do you want to open this file, now, save it for later (as <i>%1</i>), or discard it?</p>
et: <p>Kas avada see fail praegu, salvestada hilisemaks (nimega <i>%1</i> või hoopis hüljata?</p>

en: Recover
et: Taasta

en: Saves the recovery file(s), and opens it (or the most recent one)
et: Taastamisfaili(de) salvestamine ja selle (või uusima) avamine

en: Save for later
et: Salvesta hilisemaks

en: Saves the recovery file(s) for later use, but does not open it
et: Taastamisfaili(de) salvestamine hilisemaks kasutamiseks ilma seda praegu avamata

en: Delete
et: Kustuta

en: Deletes the recovery file(s)
et: Taastamisfaili(de) kustutamine

en: You are about to delete the recovery file %2. There will be no way to bring it back. Really delete it? | You are about to delete %1 recovery files (the most recent one is %2). There will be no way to bring them back. Really delete them?
et[0]: Kavatsed kustutada taastamisfaili %2. Seda ei saa tagasi võtta. Kas tõesti kustutada see?
et[1]: Kavatsed kustutada %1 taastamisfaili (uusim on kuupäevaga %2). Seda ei saa tagasi võtta. Kas tõesti kustutada need?

en: Really delete recovery file(s)?
et: Kas tõesti kustutada taastamisfail(id)?

en: <b>Select one or more:</b>
et: <b>Vali vähemalt üks:</b>

en: <b>Select one:</b>
et: <b>Vali üks:</b>

en: Unable to detect R installation
et: R-i paigaldust ei leitud

en: Specified R executable does not exist
et: Määratud R-i täitmisfaili ei ole olemas

en: Frontend to the R statistics language
et: R-i statistikakeele kasutajaliides

en: Project leader / main developer
et: Projekti juht / põhiarendaja

en: C++ developer between 2004 and 2007
et: C++ arendaja aastail 2004-2007

en: Many plugins, suggestions, plot history feature
et: Palju pluginaid, ettepanekuid, diagrammide ajaloo omadus

en: Many plugins, suggestions, rkwarddev package
et: Palju pluginaid, ettepanekuid, pakett rkwarddev

en: Many plugins, suggestions, marketing, translations
et: Palju pluginaid, ettepanekuid, turundus, tõlked

en: Contributors in alphabetical order
et: Kaastöötajad tähestikulises järjekorras

en: Extensive usability feedback
et: Ulatuslik kasutamise tagasiside

en: Several helpful comments and discussions
et: Mitmed abiks olnud kommentaarid ja diskussioonid

en: Plugins and patches
et: Pluginad ja paigad

en: New website
et: Uus veebisait

en: HP filter plugin, spanish translation
et: HP filtri plugin, tõlge hispaania keelde

en: A cool icon
et: Vahva ikoon

en: RKWard logo, many suggestions, help on wording
et: RKWardi logo, palju ettepanekuid, abi sõnastuse täpsustamisel

en: David Sibai
et: David Faure

en: Several valuable comments, hints and patches
et: Mitmed väärtuslikud kommentaarid, vihjed ja paigad

en: Translation, Suggestions, plugins
et: Tõlkimine, ettepanekud, pluginad

en: Many comments, useful suggestions, and bug reports
et: Palju kommentaare, kasulikke ettepanekuid ja veateateid

en: German Translation, bug reports
et: Tõlge saksa keelde, veateated

en: Some patches
et: Mõned paigad

en: patches and helpful comments
et: Paigad ja abiks olnud kommentaarid

en: Many more people on rkward-devel@kde.org
et: Veel palju inimesi postiloendis rkward-devel@kde.org

en: Sorry, if we forgot to list you. Please contact us to get added
et: Andestust, kui olen unustanud kedagi mainida. Võta meiega ühendust ja me lisame su nime

en: After starting (and after loading the specified workspace, if applicable), evaluate the given R code.
et: Määratud R-i koodi hindamine pärast käivitamist (ja vajadusel määratud töötsooni laadimist).

en: Verbosity of debug messages (0-5)
et: Silumisteadete jutukus (0-5)

en: Mask for components to debug (see debug.h)
et: Komponentide mask silumiseks (vt debug.h)

en: Where to send debug message (file|terminal)
et: Kuhu saata silumisteade (fail|terminal)

en: Debugger for the backend. (Enclose any debugger arguments in single quotes ('') together with the command. Make sure to re-direct stdout!)
et: Taustaprogrammi silur. (Aseta kõik siluri argumendid ühes käsuga ühekordsete jutumärkide ('') vahele. Ja kindlasti suuna standrdväljund ümber!)

en: Use specified R installation, instead of the one configured at compile time (note: rkward R library must be installed to that installation of R)
et: Määratud R-i paigalduse kasutamine kompileerimise ajal seadistatu asemel (märkus: sellele R-i paigaldusele peab olema paigaldatud rkwardi R-i teek)

en: File or files to open, typically a workspace, or an R script file. When loading several things, you should specify the workspace, first.
et: Avatav(ad) fail(id), tüüpiliselt töötsoon või R-i skript. Mitme elemendi laadimisel tuleb esimesena määrata töötsoon.

en: The R executable specified on the command line (%1) does not exist or is not executable.
et: Käsureal määratud R-i täitmisfaili (%1) ei ole olemas või see ei ole käivitatav.

en: The R executable (%1) specified in the rkward.ini file (%2) does not exist or is not executable.
et: Failis rkward.ini (%2) määratud R-i täitmisfaili (%1) ei ole olemas või ei ole see käivitatav.

en: The R executable specified at compile time (%1) does not exist or is not executable. Probably the installation of R has moved. You can use the command line parameter '--r-executable <i>auto / PATH_TO_R</i>', or supply an rkward.ini file to specify the new location.
et: Kompileerimisajal määratud R-i täitmisfaili (%1) ei ole olemas või ei ole see käivitatav. Tõenäoliselt on R-i paigaldust liigutatud. Uue asukoha määramiseks saab kasutada käsureaparameetrit '--r-executable <i>auto /R-i_ASUKOHT</i>' või anda ette rkward.ini fail.

en: Alignment
et: Joondus

en: Left
et: Vasakul

en: Right
et: Paremal

en: Decimal Places
et: Kümnendkohad

en: Default setting
et: Vaikeseadistus

en: As required
et: Nagu nõutud

en: Fixed precision:
et: Fikseeritud täpsus:

en: Formatting options for '%1'
et: "%1" vormindusvalikud

en: Filename
et: Failinimi

en: Add
et: Lisa

en: Up
et: Üles

en: Down
et: Alla

en: Click to add new row
et: Klõpsa uue rea lisamiseks

en: Remove this row / element
et: Eemalda see rida / element

en: <p><em>Note:</em> This setting does not take effect until you restart RKWard.</p>
et: <p><em>Märkus:</em> see seadistus rakendub alles RKWardi taaskäivitamisel.</p>

en: Search
et: Otsing

en: Search backwards (previous occurrence of search term)
et: Tagasiotsing (otsitava eelmine esinemine)

en: Search forward (next occurrence of search term)
et: Edasiotsing (otsitava järgmine esinemine)

en: Match case
et: Tõstutundlik

en: Find as you type
et: Otsimine kirjutamise ajal

en: Highlight all matches
et: Kõigi vastete esiletõstmine

en: Other Environments
et: Teised keskkonnad

en: My Workspace
et: Minu töötsoon

en: My Workspace (no objects matching filter)
et: Minu töötsoon (filtrile ei vasta ükski objekt)

en: Show Hidden Objects
et: Peidetud objektide näitamine

[ctx: Fields==columns in tree view]
en: Fields to search in
et: Väljad, kust otsida

en: Top level objects, only
et: Ainult tipptaseme objektid

en: Top level objects, and direct children
et: Tipptaseme objektid ja otsesed järglased

en: Show all objects
et: Kõigi objektide näitamine

en: Show functions, only
et: Ainult funktsioonide näitamine

en: Show objects excluding functions
et: Objektide näitamine funktsioone välja jättes

[ctx: Width is limited, please opt for something that is not much longer than the English string. Simply 'Clear'/'Reset' should be good enough to understand the function.]
en: Reset filters
et: Lähtesta

en: Discards the current object search filters
et: Aktiivsete objektiotsingu filtrite hülgamine

en: Show Fields
et: Väljade näitamine

en: Overwrite?
et: Kas kirjutada üle?

en: <b>There have been errors and / or warnings. See below for a transcript</b>
et: <b>Tekkis tõrkeid ja/või hoiatusi. Vt allpool</b>

en: Output
et: Väljund

en: Output:
et: Väljund:

en: Errors / Warnings
et: Tõrked / hoiatused

en: Errors / Warnings:
et: Tõrked / hoiatused:

en: Cancel
et: Loobu

en: Close
et: Sulge

en: Keep waiting
et: Jäta ootele

en: Change
et: Muuda

en: Parent object: %1
et: Eellasobjekt: %1

en: Select parent object
et: Eellasobjekti valimine

en: Paste special...
et: Aseta eriliselt ...

en: Paste Special...
et: Aseta eriliselt ...

en: Paste Mode
et: Asetamisviis

en: Single string
et: Üksikstring

en: Vector
et: Vektor

en: Field Separator
et: Väljade eraldaja

en: Tab
et: Kaart

en: Comma
et: Koma

en: Single space
et: Üks tühimärk

en: Any whitespace
et: Suvaline tühimärk

en: Other:
et: Muu:

en: Quoting
et: Tsiteerimine

en: Do not quote values
et: Väärtusi ei panda jutumärkidesse

en: Automatic
et: Automaatne

en: Quote all values
et: Kõigi väärtuste asetamine jutumärkidesse

en: Transformations
et: Teisendused

en: Copy lines to output
et: Kopeeri read väljundisse

en: Run line / selection
et: Käivita rida / valik

en: Runs the current selection (if any) or the current line (if there is no selection)
et: Aktiivse valiku (kui on olemas) või aktiivse rea (kui valikut pole) käivitamine

en: Run selection
et: Käivita valik

en: Run all
et: Käivita kõik

en: &Function reference
et: &Funktsiooniteave

en: Warnings or Errors:
et: Hoiatused või tõrked:

en: Preview not (yet) possible
et: Eelvaatlus ei ole (veel) võimalik

en: Preview disabled
et: Eelvaatlus on keelatud

en: Preview updating
et: Eelvaatluse uuendamine

en: Preview up to date
et: Eelvaatlus on värske

en: Could not open file %1 for reading
et: Faili %1 avamine lugemiseks nurjus

en: Error parsing XML-file. Error-message was: '%1' in line '%2', column '%3'. Expect further errors to be reported below
et: Tõrge XML-faili parsimisel. Veateade oli "%1" reas "%2" veerus "%3". Allpool võib oodata teateid uutest tõrgetest.

en: Trying to retrieve children of invalid element
et: Püütakse hankida vigase elemendi järglasi

en: Expected exactly one element '%1' but found %2
et: Oodati täpselt üht elementi "%1", aga leiti %2

en: '%1'-attribute not given. Assuming '%2'
et: "%1" atribuuti pole määratud. Eeldatakse, et see on "%2"

en: Illegal attribute value. Allowed values are one of '%1', only.
et: Illegaalne atribuudi väärtus. Lubatud väärtused on ainult "%1".

en: Illegal attribute value. Only integer numbers are allowed.
et: Illegaalne atribuudi väärtus. Lubatud on ainult täisarvud.

en: Illegal attribute value. Only real numbers are allowed.
et: Illegaalne atribuudi väärtus. Lubatud on ainult reaalarvud.

en: Illegal attribute value. Allowed values are '%1' or '%2', only.
et: Illegaalne atribuudi väärtus. Lubatud on ainult väärtused "%1" või "%2".

en: Trying to retrieve contents of invalid element
et: Püütakse hankida vigase elemendi sisu

en: XML-parsing '%1'
et: "%1" XML-i parsimine

en: yes
et: jah

en: no
et: ei

en: (no label)
et: (pealdist pole)

en: You tried to invoke a plugin called '%1', but that plugin is currently unknown. Probably you need to load the corresponding PluginMap (Settings->Configure RKWard->Plugins), or perhaps the plugin was renamed.
et: Püüdsid välja kutsuda plugina "%1", aga see plugin on praegu tundmatu. Võib-olla tuleb laadida vastav "pluginmap" (Seadistused->RKWardi seadistamine->Pluginad), võib-olla on aga plugina nime muudetud.

en: No such plugin
et: Sellist pluginat ei ole

en: 
    The plugin has crashed.
et: 
    Pluginat tabas krahh.

en: Not all specified settings could be applied. Most likely this is because some R objects are no longer present in your current workspace.
et: Mitte kõiki määratud seadistusi ei saa rakendada. Usutavasti on põhjuseks asjaolu, et mõned R-i objektid ei ole enam aktiivses töötsoonis saada.

en: Not all settings applied
et: Kõiki seadistusi ei saa rakendada

en: Component '%1' is not available in a version compatible with this version of RKWard
et: Komponenti "%1" pole saada versioonis, mis ühilduks RKWardi versiooniga

en: Unspecified
et: Täpsustamata

en: Copyright (c): %1
et: Autoriõigus (c): %1

en: License: %1
et: Litsents: %1

en: Authors:
et: Autorid:

[ctx: Author roles (contributor, etc.)]
en: Roles
et: Rollid

en: Translators:
et: Tõlkijad:

en: R package
et: R-i pakett

en: This object has %1 dimension(s), but %2 dimension(s) is/are expected.
et: Sel objektil on %1 mõõde(t), aga oodatud oli %2 mõõde(t).

en: This object has a length of %1, but a minimum length of %2 is expected.
et: Selle objekti pikkus on %1, aga oodati minimaalset pikkust %2.

en: This object has a length of %1, but a maximum length of %2 is expected.
et: Selle objekti pikkus on %1, aga oodati maksimaalset pikkust %2.

en: This object does not appear to belong to any of the classes <i>%1</i>.
et: See objekt ei paista kuuluvad ühtegi <i>%1</i> klassi.

en: This object's data type is <i>%1</i>, while expected type(s) is/are <i>%2</i>.
et: Selle objekti andmetüüp on <i>%1</i>, aga oodati tüüpi <i>%2</i>.

en: Select one:
et: Vali üks:

en: Specify model
et: Mudeli määramine

en: Full Model
et: Täismudel

en: Main Effects only
et: Ainult põhiefektid

en: Custom Model:
et: Kohandatud mudel:

en: Main effects
et: Põhiefektid

en: Level
et: Nivoo

en: Enter text
et: Kirjuta tekst

en: Enter data:
et: Kirjuta kuupäev:

en: Type on these cells to expand the table
et: Tabeli laiendamiseks kirjuta neisse lahtritesse

en: Empty values are not allowed
et: Tühjad väärtused ei ole lubatud

en: This column contains illegal values in some of its cells
et: Selle veeru mõned lahtrid sisaldavad lubamatuid väärtusi

en: Updating status, please wait
et: Oleku uuendamine, palun oota

en: This row has not yet been processed.
et: Seda rida ei ole veel töödeldud.

en: This row contains invalid settings.
et: See rida sisaldab vigaseid seadistusi.

en: Please wait while settings are being processed
et: Palun oota, kuni seadistusi töödeldakse

en: One or more rows contain invalid settings.
et: Vähemalt üks rida sisaldab vigaseid seadistusi.

en: This element is not valid for the following reason(s):
et: See element ei ole korrektne järgmistel põhjustel:

en: Enter filename
et: Sisesta failinimi

en: Select
et: Vali

en: The file or directory does not exist.
et: Faili või kataloogi ei ole olemas.

en: Only files (not directories) are acceptable, here.
et: Siin on lubatud ainult failid (mitte kataloogid).

en: Only directories (not files) are acceptable, here.
et: Siin on lubatud ainult kataloogid (mitte failid).

en: The specified file is not writable.
et: Määratud fail ei ole kirjutatav.

en: You have to specify a filename (not directory) to write to.
et: Kirjutamiseks tuleb määrata faili (mitte kataloogi) nimi.

en: <b>Note:</b> The given file already exists, and will be modified / overwritten.
et: <b>Märkus:</b> määratud fail on juba olemas ja seda muudetakse / kirjutatakse üle.

en: Only local files are allowed, here.
et: Siin on lubatud ainult kohalikud failid.

en: This url looks valid.
et: URL paistab olevat korrektne.

en: The given filename / url is not valid.
et: Määratud failinimi / URL ei ole korrektne.

en: Save to:
et: Salvestamise koht:

en: my.data
et: minu.andmed

en: Enter value:
et: Väärtuse sisestamine:

en: Preview
et: Eelvaatlus

en: There has been an error while trying to parse the description of this plugin ('%1'). Please refer to stdout for details.
et: Plugina kirjelduse parsimisel tekkis tõrge ("%1"). Vt üksikasju standardväljundis.

en: Could not create plugin
et: Plugina loomine nurjus

en: Options
et: Valikud

en: Code Preview
et: Koodi eelvaatlus

en: Submit
et: Saada

en: Auto close
et: Automaatne sulgemine

en: Help
et: Abi

en: Use Wizard
et: Kasuta nõustajat

en: Run again
et: Käivita uuesti

en: Processing. Please wait
et: Töödeldakse. Palun oota.

en: Below you can preview the R commands corresponding to the settings you made. Click 'Submit' to run the commands.
et: Allpool näed määratud seadistustele vastavate R-i käskude eelvaatlust. Käskude käivitamiseks klõpsa "Saada".

en: Below you can preview the result of your settings, and the R commands to be run. Click 'Submit' to run the commands.
et: Allpool näed seadistuste tulemust ja käivitatavaid R-i käske. Käskude käivitamiseks klõpsa "Saada".

en: Next >
et: Edasi >

en: < Back
et: < Tagasi

en: Use Dialog
et: Kasuta dialoogi

en: Select Variable(s)
et: Muutuja(te) valimine

en: Show all environments
et: Kõigi keskkondade näitamine

en: Show filter options
et: Filtrivalikute näitamine

en: Variable:
et: Muutuja:

en: <p>Using this object, here, may lead to failures or unexpected results, for the following reason(s):</p>
et: <p>Selle objekti kasutamine siin võib põhjustada nurjumist või ootamatuid tulemusi järgmistel põhjustel:</p>

en: Running
et: Töös

en: Canceled
et: Katkestati

en: Command Chain
et: Käsuahel

en: Closed
et: Suletud

en: Waiting
et: Ootel

en: Command Stack
et: Käsupinu

en: Command
et: Käsk

en: Description
et: Kirjeldus

en: The backend executable could not be found. This is likely to be a problem with your installation.
et: Taustaprogrammi täitmisfaili ei leitud. Põhjus peitub tõenäoliselt sinu paigalduses.

en: The backend executable could not be started. Error message was: %1
et: Taustaprogrammi täitmisfaili käivitamine nurjus. Veateade oli: %1

en: Error during handshake with backend process. Expected token '%1', received token '%2'
et: Tõrge läbirääkimistel taustaprotsessiga. Oodati pääsmikku "%1", saadi pääsmik "%2"

en: Version mismatch during handshake with backend process. Frontend is version '%1' while backend is '%2'.
    Please fix your installation.
et: Versioonide sobimatus läbirääkimistel taustaprotsessiga. Kasutajaliidese versioon on "%1", taustaprogrammil "%2".
    Palun paranda oma paigaldus.

en: The backend process could not be started. Please check your installation.
et: Taustaprotsessi käivitamine nurjus. Palun kontrolli oma paigaldust.

en: The R engine has shut down with status: %1
et: R-i mootor lõpetas töö staatusega %1

en: The R engine has encountered a fatal error:
    %1
et: R-i mootorit tabas saatuslik tõrge:
    %1

en: Message from the R backend
et: R-i taustaprogrammi teade

en: Question from the R backend
et: R-i taustaprogrammi küsimus

en: R Startup
et: R-i käivitamine

en: <p>	-An unspecified error occurred that is not yet handled by RKWard. Likely RKWard will not function properly. Please check your setup.</p>
et: <p>	- Tekkis määratlemata tõrge, millega RKWard ei oska veel midagi peale hakata. Tõenäoliselt ei toimi RKWard päris korralikult. Palun kontrolli oma seadistust.</p>

en: <p>There was a problem starting the R backend. The following error(s) occurred:</p>
et: <p>R-i taustaprogrammi käivitamisel ilmnes probleem. Tekkisid järgmised tõrked:</p>

en: Error starting R
et: Tõrge R-i käivitamisel

en: A command in the R backend is trying to change the character encoding. While RKWard offers support for this, and will try to adjust to the new locale, this operation may cause subtle bugs, if data windows are currently open. Also the feature is not well tested, yet, and it may be advisable to save your workspace before proceeding.
    If you have any data editor opened, or in any doubt, it is recommended to close those first (this will probably be auto-detected in later versions of RKWard). In this case, please choose 'Cancel' now, then close the data windows, save, and retry.
et: R-i taustaprogrammi käsk püüab muuta kodeeringut. RKWard küll toetab seda ja üritab kohanduda uue lokaadiga, aga see toiming võib põhjustada teatavaid vigu, kui parajasti on avatud andmeaknaid. Samuti ei ole see omadus väga hästi testitud, mistõttu võiks enne jätkamist soovitada töötsooni salvestada.
    Kui mõni andmeredaktor on avatud või sul tekib mingeid kahtlusi, on soovitatav need kõigepealt sulgeda (päris tõenäoselt tuvastatakse need uuemates RKWardi versioonides automaatselt). Selleks klõpsa praegu "Loobu", sulge andmeaknad, salvesta ja proovi uuesti.

en: Locale change
et: Lokaadi muutus

en: The R-backend has indicated that in order to carry out the current task it needs the package '%1', which is not currently installed. We will open the package-management tool, and there you can try to locate and install the needed package.
et: R-i taustaprogramm andis mõista, et aktiivse ülesande täitmiseks läheb vaja paketti "%1", mida praegu ei ole paigaldatud. Me avame paketihalduri, kus võid vajaliku paketi üles otsida ja paigaldada.

en: Require package '%1'
et: Vajalik on pakett "%1"

en: R backend requests information
et: R-i taustaprogramm soovib teavet

en: 
    The R backend will be shut down immediately. This means, you can not use any more functions that rely on it. I.e. you can do hardly anything at all, not even save the workspace (but if you're lucky, R already did that). What you can do, however, is save any open command-files, the output, or copy data out of open data editors. Quit RKWard after that. Sorry!
et: 
    R-i taustaprogramm lõpetab kohe töö. See tähendab, et sa ei saa enam kasutada ühtegi sellest sõltuvat funktsiooni, teisisõnu ei saa suurt midagi teha, isegi mitte töötsooni salvestada (aga heal juhul on R seda juba teinud). Küll saad salvestada kõik avatud käsufailid ja  väljundi ning kopeerida avatud andmeredaktoritest andmeid. Pärast seda pole midagi muud teha, kui väljuda RKWardist! Andestust!

en: R engine has died
et: R-i mootor suri

en: Graphics Device Number %1
et: Graafikaseade number %1

[ctx: Window title]
en: %1 (Active)
et: %1 (aktiivne)

[ctx: Window title]
en: %1 (Inactive)
et: %1 (mitteaktiivne)

en: <h2>Locating point(s)</h2><p>Use left mouse button to select point(s). Any other mouse button to stop.</p>
et: <h2>Punkti(de) leidmine</h2><p>Hiire vasaku nupuga saab punkte valida. Teised nupud peatavad selle tegevuse.</p>

en: <p>Press Enter to see next plot, or click 'Cancel' to abort.</p>
et: <p>Enteri vajutamisel näeb järgmist diagrammi, klõps nupule "Loobu" katkestab.</p>

en: Ok to show next plot?
et: Kas näidata järgmist diagrammi?

en: There has been an error while trying to connect the on-screen graphics backend. This means, on-screen graphics using the RKWard device will not work in this session.
et: Ühendumisel ekraanigraafika taustaprogrammiga tekkis tõrge. See tähendab, et RKWardi seadet kasutav ekraanigraafika selles seansis ei tööta.

en: Expected connection token %1, but read connection token %2
et: Oodati ühenduse pääsmikku %1, aga loeti ühenduse pääsmik %2

en: Error while connection graphics backend
et: Tõrge ühendumisel graafika taustaprogrammiga

en: The 'katepart' component could not be loaded. RKWard cannot run without katepart, and will exit, now. Please install katepart, and try again.
et: Komponendi "katepart" laadimine nurjus. RKWard ei saa ilma selleta töötada ja lõpetab seepärast kohe töö. Palun paigalda katepart ja proovi uuesti.

en: 'katepart' component could not be found
et: Komponenti "katepart" ei leitud

en: R Console
et: R-i konsool

en: Syntax error
et: Süntaksi viga

en: Select command history file to load
et: Laaditava käsuajaloo faili valimine

en: R history files [*.Rhistory](*.Rhistory);;All files [*](*)
et: R-i ajaloofailid [*.Rhistory](*.Rhistory);;Kõik failid [*](*)

en: Select filename to save command history
et: Failinime valimine käsuajaloo salvestamiseks

en: R history files [*.Rhistory] (*.Rhistory);;All files [*] (*)
et: R-i ajaloofailid [*.Rhistory] (*.Rhistory);;Kõik failid [*] (*)

en: Interrupt running command
et: Katkesta töötav käsk

en: Copy selection literally
et: Kopeeri valik nagu on

en: Copy commands, only
et: Kopeeri ainult käsud

en: Print Console
et: Näita konsooli sisu

en: Import command history...
et: Impordi käsuajalugu ...

en: Export command history...
et: Ekspordi käsuajalugu ...

en: You have configured RKWard to pipe script editor commands through the R Console. However, another command is currently active in the console. Do you want to append it to the command in the console, or do you want to reset the console, first? Press cancel if you do not wish to run the new command, now.
et: Oled seadistanud RKWardi saatma redaktorikäsud R-i konsooli. Aga praegu on juba konsoolis üks käsk aktiivne. Kas lisada see konsoolis töötavale käsule või kõigepealt konsool lähtestada? Klõpsa "Loobu", kui sa ei soovi uut käsku praegu käivitada.

en: R Console is busy
et: R-i konsool on hõivatud

en: Append
et: Lisa

en: Reset, then submit
et: Lähtesta ja siis saada

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
et: &Fail

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
et: &Vaade

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
et: &Käivitamine

en: <p>You are about to start an RKWard dialog from outside of RKWard, probably by clicking on an 'rkward://'-link, somewhere. In case you have found this link on an external website, please bear in mind that R can be used to run arbitrary commands on your computer, <b>potentially including downloading and installing malicious software</b>. If you do not trust the source of the link you were following, you should press 'Cancel', below.</p><p>In case you click 'Continue', no R code will be run, unless and until you click 'Submit' in the dialog window, and you are encouraged to review the generated R code, before doing so.</p><p><i>Note</i>: Checking 'Do not ask again' will suppress this message for the remainder of this session, only.
et: <p>Püüad käivitada RKWardi dialoogi väljaspool RKWardi, olles tõenäoliselt klõpsanud kuskil lingile "rkward://". Kui leidsid lingi mõnelt veebisaidilt, pea palun silmas, et R-i võib kasutada suvaliste käskude käivitamiseks sinu arvutis, <b>potentsiaalselt ka kahjurvara alla laadida ja paigaldada</b>. Kui sa ei usalda lingi allikat, tuleks allpool klõpsata "Loobu"</p><p>Kui ka klõpsad "Jätka", ei käivitata R-i koodi, enne kui klõpsad dialoogiaknas "Saada", mille puhul sul palutakse tungivalt genereeritud R-i kood üle vaadata, enne kui see täitmisele saata.</p><p><i>Märkus</i>: valiku "Rohkem ei küsita" märkimine avaldab mõju ainult seansi lõpuni.

en: A note on external links
et: Märkus välislinkide kohta

en: Setting up plugins...
et: Pluginate seadistamine ...

en: New RKWard plugin packs (listed below) have been found, and have been activated, automatically. To de-activate selected plugin packs, use Settings->Configure RKWard->Plugins.
et: Leiti uusi RKWardi pluginapakette (neid näeb allpool loendis), mis aktiveeriti automaatselt. Pluginapaketi deaktiveerimiseks vali Seadistused->RKWardi seadistamine->Pluginad.

en: New plugins found
et: Leiti uusi pluginaid

en: The following RKWard pluginmap files could not be loaded, and have been disabled. This could be because they are broken, not compatible with this version of RKWard, or not meant for direct loading (see the 'Details' for more information). They have been disabled.
et: Järgmiste RKWardi pluginmap-failide laadimine nurjus ja need keelati. Põhjus võib peituda selles, et need on vigased, ei ühildu RKWardi praeguse versiooniga või ei ole mõeldud otselaadimiseks (rohkem teavet leiab "Üksikasjade" alt). Need on keelatud.

en: Failed to load some plugin maps
et: Mõningate pluginmap-failide laadimine nurjus

en: Some errors were encountered while loading the following RKWard pluginmap files. This could be because individual plugins are broken or not compatible with this version of RKWard (see the 'Details' for more information). Other plugins were loaded, successfully, however.
et: Järgmiste RKWardi pluginmap-failide laadimisel tekkis tõrkeid. Põhjuseks võib olla, et konkreetsed pluginad on vigased või ei ühildu RKWardi praeguse versiooniga (täpsematl teavet leiab "Üksikasjade" alt). Teised pluginad laaditi siiski edukalt.

en: Note: You will not be warned about these pluginmap files again, until you upgrade RKWard, or remove and re-add them in Settings->Configure RKWard->Plugins.
et: Märkus: sind ei hoiatata enam nende pluginmap-failide eest, kuni sa pole RKWardi uuendanud või pluginaid eemaldanud ja uuesti lisanud (Seadistused->RKWardi seadistamine->Pluginad).

en: Carbon Copy Settings
et: Koopia seadistused

en: Workspace
et: Töötsoon

en: Files
et: Failid

en: Pending Jobs
et: Ootel tööd

en: Debugger Frames
et: Siluri kaadrid

en: Debugger Console
et: Siluri konsool

en: RKWard Debug Messages
et: RKWardi silumisteated

en: Dataset
et: Andmekogum

en: Creates new empty dataset and opens it for editing
et: Uue tühja andmekogumi loomine ja avamine muutmiseks

en: Script File
et: Skriptifail

en: Open R Script File...
et: Ava R-i skriptifail ...

en: Open any File...
et: Ava suvaline fail ...

en: Open Recent R Script File
et: Ava hiljuti kasutatud R-i skriptifail

en: Open Workspace...
et: Ava töötsoon ...

en: Opens an existing document
et: Olemasoleva dokumendi avamine

en: Open Recent Workspace
et: Ava hiljuti kasutatud töötsoon

en: Opens a recently used file
et: Hiljuti kasutatud faili avamine

en: Save Workspace
et: Salvesta töötsoon

en: Saves the actual document
et: Aktiivse dokumendi salvestamine

en: Save Workspace As
et: Salvesta töötsoon kui

en: Saves the actual document as...
et: Aktiivse dokuemendi salvestamine kui ...

en: Quits the application
et: Rakendusest väljumine

en: Interrupt all commands
et: Katkesta kõik käsud

en: CC commands to output...
et: Kopeeri käsud väljundisse ...

en: Manage R packages and plugins...
et: R-i pakettide ja pluginate haldamine ...

en: Close All Data
et: Sulge kõik andmed

en: Closes all open data editors
et: Kõigi avatud andmeredaktorite sulgemine

en: Close All
et: Sulge kõik

en: Detach
et: Haagi lahti

en: [No actions available for current view]
et: [Aktiivsele vaatele pole ühtegi toimingut]

en: Open...
et: Ava ...

en: Create...
et: Loo ...

en: Save...
et: Salvesta ...

en: Current working directory
et: Aktiivne töökataloog

en: Configure R backend
et: Seadista R-i taustaprogrammi

en: Exiting...
et: Väljumine ...

en: New dataset
et: Uus andmekogum

en: Enter name for the new dataset
et: Uue andmekogumi nimi

en: Opening workspace...
et: Töötsooni avamine ...

en: Select workspace to open...
et: Avatava töötsooni valimine ...

en: The <b>R</b> engine is busy.
et: <b>R-i</b> mootor on hõivatud.

en: The <b>R</b> engine is idle.
et: <b>R-i</b> mootor on jõude.

en: The <b>R</b> engine is being initialized.
et: <b>R-i</b> mootor käivitatakse.

en: Open
et: Avamine

en: Opening mode:
et: Avamisrežiim:

en: Guess file type, automatically
et: Failitüübi automaatne äraarvamine

en: Open as text / script file
et: Avamine teksti-/skriptifailina

en: Open as text file and force R highlighting
et: Avamine tekstifailina ja jõuga R-i esiletõstmise kasutamine

en: Open script file(s)
et: Skriptifaili(de) avamine

en: [Unnamed Workspace]
et: [Nimetu töötsoon]

note: i18n: ectx: Menu (new_data)
en: &New
et: &Uus

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
et: &Impordi

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
et: &Ekspordi

note: i18n: ectx: Menu (workspace)
en: &Workspace
et: &Töötsoon

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Windows
et: &Aknad

note: i18n: ectx: Menu (window_activate)
en: &Activate
et: &Aktiveeri

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
et: &Seadistused

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
et: A&bi

en: summary (x)
et: kokkuvõte (x)

en: print (x)
et: trükkimine (x)

en: <b>Object was deleted</b>
et: <b>Objekt kustutati</b>

en: Object Viewer: %1
et: Objektinäitaja; %1

en: The object was changed. You may want to click "Update"
et: Objekti on muudetud. Võiksid klõpsata "Uuenda"

en: Update
et: Uuenda

en: The QtScript-backend has reported an error:
    %1
et: QtScripti taustaprogramm teatas tõrkest:
    %1

en: Scripting error
et: Skripti tõrge

en: The file "%1" (needed by "%2") could not be found. Please check your installation.
et: Faili "%1" (mida vajab "%2") ei leitud. Palun kontrolli oma paigaldust.

en: Error opening script file %1
et: Tõrge skriptifaili %1 avamisel

en: error ('The file "%1" (needed by "%2") could not be found. Please check your installation.');
et: tõrge ("Faili "%1" (mida vajab "%2") ei leitud. Palun kontrolli oma paigaldust.");

en: ## Prepare
et: ## Valmistumine

en: ## Compute
et: ## Arvutamine

en: ## Print result
et: ## Tulemuse näitamine

en: Settings
et: Seadistused

en: Code Completion / Code Hints
et: Koodilõpetus / koodivihjed

en: Function call tip
et: Funktsiooni väljakutse vihje

en: Function argument completion
et: Funktsiooni argumentide lõpetamine

en: Object name completion
et: Objektinimede lõpetamine

en: Filename completion
et: Failinimede lõpetamine

en: Auto word completion
et: Automaatne sõnalõpetus

en: Start code completions/hints, automatically
et: Koodilõpetuse/-vihjete automaatne alustamine

en: Timeout (milliseconds)
et: Aegumine (millisekundites)

en: (Attempt to) start completion whenever the cursor position changes
et: (Püütakse) alustada lõpetamist, kui kursor muudab asukohta

en: Note: Further shortcuts can be assigned, and by default, Ctlr+Space invokes completions, in addition to this. Further, pressing the Tab key, while completions are shown, performs partial completion (if possible), independent of this setting.
et: Märkus: määrata saab ka rohkem kiirklahve ja, muide, Ctrl+tühikuklahv kutsub esile lõpetamise. Kui aga lõpetuste näitamise ajal vajutada tabeldusklahvim siis saab (kui see on võimalik) sooritada sellest seadistusest hoolimata osalisi lõpetusi.

en: Tab key invokes code completion
et: Tabeldusklahviga  saab koodi lõpetada

en: Up/down cursor keys
et: Üles/alla nooleklahvid

en: Alt+Up/down cursor keys
et: Alt+üles/alla nooleklahvid

en: If you wish to avoid ambiguity between navigation completion options and navigating the document, you can set the behavior such that completion items are navigate using Alt+up / Alt+down, instead of just the up/down cursor keys.
et: Kui soovid vältida mitmetimõistetavust lõpetamisvalikute ja dokumendis liikumise vahel, võid näiteks määrata, et lõpetamisvalikute vahel tuleb liikuda Alt + üles / Alt + alla, mitte lihtsalt üles/alla klahvi abil.

en: Keyboard navigation of completion items
et: Lõpetamisvalikute vahel klaviatuuri abil liikumine

en: '$'-operator (list$member)
et: '$'-operaator (list$member)

[ctx: Note: list() and data.frame() are programming terms in R, and should not be translated, here]
en: Operator for access to members of list() and data.frame() objects
et: Operaator juurdepääsuks list() ja data.frame() objektide liikmetele

[ctx: Note: S4-slot() is a programming term in R, and should not be translated, here]
en: Operator for access to S4-slot()s
et: Operaator juurdepääsuks S4-slot()-idele

en: For masked objects, only
et: Ainult maskiga objektidele

en: For objects outside of <i>.GlobalEnv</i>, only
et: Ainult objektidele väljaspool <i>.GlobalEnv</i>-d

en: Always
et: Alati

en: Include environment for objects on the search path:
et: Keskkonna kaasamine otsinguteel asuvatele objektidele:

en: <b>Note: </b>Additional (common) completion options are available at the <a href="rkward://settings/editor">script editor settings</a>
et: <b>Märkus:</b>Täiendavaid (levinumaid) lõpetamisvalikuid leiab <a href="rkward://settings/editor">skriptiredaktori seadistustest.</a>

en: Settings marked with (*) do not take effect until you restart RKWard
et: Tärniga (*) tähistatud seadistused rakenduvad alles RKWardi taaskäivitamisel

en: Autosaves
et: Automaatsalvestused

en: Autosave interval (minutes)
et: Automaatse salvestamise intervall (minutites)

en: Keep autosave file after manual save
et: Automaatselt salvestatud faili säilitamine pärast käsitsi salvestamist

en: <p>A list of filters (file name extensions) that should be treated as R script files. Most importantly, files matching one of these filters will always be opened with R syntax highlighting.</p><p>Filters are case insensitive.</p>
et: <p>Filtrite (failinime laiendite) loend, mida kohelda R-i skriptidena. Oluline: mõnele neist filtritest vastavad failid avatakse alati R-i süntaksi esiletõstmisega.</p><p>Filtrid on tõstutundetud.</p>

en: R script file filters (separated by spaces)
et: R-i skriptifaili filtrid (eraldatud tühikutega)

en: Script editor
et: Skriptiredaktor

en: Load/Save command history
et: Käsuajaloo laadimine/salvestamine

en: Run commands from script editor through console
et: Skriptiredaktori käskude käivitamine konsooli vahendusel

en: Also add those commands to console history
et: Nende käskude lisamine konsooli ajalukku

en: Do not add
et: Ei lisata

en: Add only if single line
et: Ainult üherealiste lisamine

en: Add all commands
et: Kõigi käskude lisamine

en: Command history is context sensitive by default
et: Käsuajalugu on vaikimisi kontekstitundlik

en: Console
et: Konsool

en: <b>These settings are for debugging purposes, only.</b> It is safe to leave them untouched. Also, these settings will only apply to the current session, and will not be saved.
et: <b>Need seadistused on mõeldud ainult silumiseks.</b>Turvaline on neid mitte muuta. Samuti kehtivad need seadistused ainult aktiivses seansis ja neid ei salvestata.

en: Debug level
et: Silumistase

en: Debug flags
et: Silumislipud

en: Command timeout
et: Käsu aegumine

en: <i>Note:</i> Debug output is written to %1
et: <i>Märkus:</i> silumisväljund kirjutatakse asukohta %1

en: Debug
et: Silumine

en: Show RKWard Help on Startup
et: RKWardi abi näitamine käivitamisel

en: Initial working directory
et: Algne töökataloog

en: Do not change current directory on startup
et: Aktiivset kataloogi käivitamisel omaks ei võeta

en: RKWard files directory (as specified, above)
et: RKWardi failide kataloog (nagu eespool määratud)

en: User home directory
et: Kasutaja kodukataloog

en: Last used directory
et: Viimati kasutatud kataloog

en: The following directory (please specify):
et: Järgmine kataloog (palun määra):

en: <p>The initial working directory to use. Note that if you are loading a workspace on startup, and you have configured RKWard to change to the directory of loaded workspaces, that directory will take precedence.</p>
et: <p>Kasutatav algne töökataloog. Pane tähele, et kui laadid töötsooni käivitamisel ja oled seadistanud RKWardi võtma omaks laaditud töötsoonide kataloogi, arvestatakse seda kataloogi esimesena.</p>

en: <p>The number of recent files to remember (in the Open Recent R Script File menu).</p>
et: <p>Meelespeetavate hiljutiste failide arv (menüüs Ava hiljuti kasutatud R-i skriptifail).</p>

en: The workplace layout (i.e. which script-, data-, help-windows are open) may be saved (and loaded) per R workspace, or independent of the R workspace. Which do you prefer?
et: Tööala paigutust (millised skripti-, andme-, abiaknad on avatud) saab salvestada (ja laadida) koos R-i töötsooniga või sellest sõltumatult. Kumba viisi eelistad?

en: Save/restore with R workspace, when saving/loading R workspace
et: Salvestamine/taastamine koos R-i töötsooniga R-i töötsooni salvestamisel/laadimisel

en: Save/restore independent of R workspace (save at end of RKWard session, restore at next start)
et: Salvestamine/taastamine sõltumata R-i töötsoonist (salvestamine RKWardi seansi lõpul, taastamine järgmisel käivitamisel)

en: Do not save/restore workplace layout
et: Tööala paigutust ei salvestata/taastata

en: When loading a workspace, change to the corresponding directory.
et: Töötsooni laadimisel võetakse omaks vastav kataloog.

en: Warn when editing objects with more than this number of fields (0 for no limit):
et: Hoiatus rohkem kui määratud arvu väljade objektide muutmisel (0 tähendab piirangu puudumist):

en: MDI window focus behavior
et: MDI akende fookuse käitumine

en: Click to focus
et: Fokuseerimiseks on vaja klõpsamist

en: Focus follows mouse
et: Fookus järgib hiirt

en: General
et: Üldine

en: Default graphics device
et: Vaikimisi graafikaseade

en: RKWard native device
et: RKWardi omaseade

en: Platform default device
et: Platvormi vaikimisi seade

en: Other device:
et: Muu seade:

en: <p>The default device to be used for plotting, i.e. when new plot is created, while no graphics device is active (see <i>options("device")</i>).</p><p>The RKWard native device is the recommended choice for most users. This corresponds to the R command <i>RK()</i>.</p><p>The 'Platform default device' corresponds to one of <i>X11()</i>, <i>windows()</i>, or <i>quartz()</i>, depending on the platform.</p><p>You can also specify the name of a function such as <i>cairoDevice</i>.</p>
et: <p>Diagrammi loomiseks kasutatav vaikimisi seade - kui soovitakse luua uut diagrammi, aga ükski graafikaseade ei ole aktiivne (vt <i>options("device")</i>).</p><p>Enamikule kasutajatele võib soovitada RKWardi omaseadet. See vastab R-i käsule <i>RK()</i>.</p><p>Valikule "Platvormi vaikimisi seade" vastab sõltuvalt platvormist <i>X11()</i>, <i>windows()</i> või <i>quartz()</i>.</p><p>Samuti võib määrata funktsiooni nime, näiteks <i>cairoDevice</i>.</p>

en: Integration of R standard devices
et: Lõimimine R-i standardseadmetega

en: Replace with RKWard device
et: Asendamine RKWardi seadmega

en: Embed original device
et: Põimitud algseade

en: No device integration
et: Seade pole lõimitud

en: <p>Many scripts use calls to platform specific standard devices (<i>X11()</i>, <i>windows()</i>, <i>quartz()</i>), although any on-screen device could be used at these places. RKWard provides overloads for these standard device functions, which can change their behavior when used in user code:</p><ul><li>The calls can be re-directed to the RKWard native device (<i>RK()</i>). Some, but not all function arguments will be matched, others will be ignored.</li><li>The original platform specific devices can be used, but embedded into RKWard windows. This option is not available on MacOS X.</li><li>The original platform specific devices can be used unchanged, without the addition of RKWard specific features.</li></ul><p>Regardless of this setting, the original devices are always accessible as <i>grDevices::X11()</i>, etc.</p><p>Using a device on a platform where it is not defined (e.g. <i>Windows()</i> on Mac OS X) will always fall back to the <i>RK()</i> device.</p>
et: <p>Paljud skriptid kutsuvad välja platvormipõhiseid standardseadmeid (<i>X11()</i>, <i>windows()</i>, <i>quartz()</i>), ehkki nende aset võiks täita iga ekraaniseade. RKWard pakub asendust neile standardseadmete funktsioonidele, mis koodis kasutamisel võivad muuta käitumist.:</p><ul><li>Väljakutsed võib suunata RKWardi omaseadmesse /<i>RK()</i>). Mõnele, aga mitte kõigile funktsiooni argumentidele leitakse vaste, teisi eiratakse.</li><li>Algseid platvormipõhiseid seadmeid võidakse kasutada RKWardi akendesse põimituna. See ei ole võimalik MacOS X korral.</li><li>Algseid platvormipõhiseid seadmeid võidakse kasutada muutmata kujul, lisamata RKWardi omadusi.</li></ul><p>Sõltumata siinsest seadistusest on algsed seadmed alati saadaval kui <i>grDevices::X11()</i> jne.</p><p>Seadme kasutamisel platvormil, kus see ei ole määratud (nt <i>Windows()</i> Mac OS X peal), kasutatakse alati tegelikult varuvarianti ehk <i>RK()</i> seadet.</p>

en: Default window size (for RK(), or embedded device windows)
et: Vaikimisi akna suurus (RK() või põimitud seadme akendele)

en: Default width (inches):
et: Vaikimisi laius (tollides):

en: Default height (inches)
et: Vaikimisi kõrgus (tollides)

en: Use KDE printer dialog for printing devices (if available)
et: KDE trükkimisdialoogi kasutamine trükkimisseadmetes (kui on saada)

en: Screen device history
et: Ekraaniseadme ajalugu

en: Maximum number of recorded plots:
et: Salvestatud diagrammide maks. arv:

en: Maximum size of a single recorded plot (in KB):
et: Ühe salvestatud diagrammi maks. suurus (KB-des):

en: Onscreen Graphics
et: Ekraanigraafika

en: <p>Kate plugins to load in RKWard. Note that some loaded plugins will not become visible until certain conditions are met, e.g. you are loading a version controlled file for the <i>Project</i> plugin.</p><p>The plugins listed here have not been developed specifically for RKWard, and several do not make a whole lot of sense in the context of RKWard. Plugins shown in <b>bold</b> have been reported as "useful" by RKWard users.</p>
et: <p>RKWardis laaditavad Kate pluginad. Pane tähele, et mõningaid laaditud pluginaid pole näha, enne kui on täidetud teatavad tingimused - näiteks kui laadid versioonihaldusega faili <i>projekt</i>ipluginas.</p><p>Siin loetletud pluginad ei ole loodud spetsiaalselt RKWardi silmas pidades ning õige mitmel ei ole  tegelikult RKWardi kontekstis erilist mõtet. <b>Rasvases</b> kirjas pluginate kohta on RKWardi kasutajad teada andnud, et need on olnud "kasulikud".</p>

en: Kate Plugins
et: Kate pluginad

en: Never fetch the structure of these packages:
et: Nende pakettide struktuuri ei tõmmata kunagi:

en: Add exclusion
et: Välistuse lisamine

en: Add the name of the package that no structure should be fetched for
et: Paketinime lisamine, mille struktuuri ei tõmmata

en: Carbon copy commands to output
et: Käskude kopeerimine väljundisse

en: Commands entered in the console
et: Konsoolis sisestatud käsud

en: Commands run via the 'Run' menu
et: Menüüst "Käivitamine" käivitatud käsud

en: Commands originating from dialogs and plugins
et: Dialoogidest ja pluginatest pärit käsud

en: Also carbon copy the command output
et: Kopeeritakse ka käsuväljund

en: Output Window options
et: Väljundiakna valikud

en: show window on new output
et: Akna näitamine uue väljundi korral

en: raise window on new output
et: Akna tõstmine uue väljundi korral

en: CSS file to use for output (leave empty for default)
et: Väljundiks kasutatav CSS-fail (vaikimisi faili kasutamiseks jäta tühjaks)

en: Select CSS file
et: CSS-faili valimine

en: Select a CSS file for custom formatting of the output window. Leave empty to use the default CSS file shipped with RKWard. Note that this setting takes effect, when initializing an output file (e.g. after flushing the output), only.
et: CSS-faili valimine väljundiakna kohandatud vormindamiseks. Valimata jätmisel kasutatakse RKWardiga kaasa pandud vaikimisi CSS-faili. Pane tähele, et see seadistus rakendub ainult siis, kui initsialiseeritakse väljundfail (nt pärast väljundi puhastmist).

en: Graphics
et: Graafika

en: File format
et: Failivorming

en: <Default>
et: <Vaikimisi>

en: JPG quality
et: JPG kvaliteet

en: Width:
et: Laius:

en: Height:
et: Kõrgus:

en: Some plugins are available with both, a wizard-like interface and a traditional dialog interface. If both are available, which mode of presentation do you prefer?
et: Mõned pluginad on saadaval nii nõustaja moodi liidese kui ka tavapärase dialoogi liidesega. Kui saadaval on mõlemad, siis kumba liidest eelistada?

en: Always prefer dialogs
et: Alati eelistatakse dialooge

en: Prefer recommended interface
et: Eelistatakse soovitatud liidest

en: Always prefer wizards
et: Alati eelistatakse nõustajat

en: Configure Active Plugins
et: Seadista aktiivseid pluginaid

en: RKWard Plugins
et: RKWardi pluginad

en: Dependencies
et: Sõltuvused

en: Broken
et: Katki

en: Loaded
et: Laaditud

en: Quirky
et: Iseäralikud

en: Active
et: Aktiivsed

en: Select .pluginmap-file
et: .pluginmap-faili valimine

en: The following settings mostly affect R behavior in the console. It is generally safe to keep these unchanged.
et: Järgnevad seadistused mõjutavad peamiselt R-i käitumist konsoolis. Üldiselt on mõistlik neid mitte muuta.

en: Display warnings
et: Hoiatuste näitamine

en: Suppress warnings
et: Hoiatuste mahasurumine

en: Print warnings later (default)
et: Hoiatuste näitamine hiljem (vaikimisi)

en: Print warnings immediately
et: Hoiatuste näitamine kohe

en: Convert warnings to errors
et: Hoiatuste teisendamine tõrgeteks

en: Decimal character (only for printing)
et: Kümnendkoha märk (ainult näitamiseks)

en: Output width (characters)
et: Väljundi laius (märkides)

en: Maximum number of elements shown in print
et: Maks. näidatavate elementide arv

en: Maximum length of warnings/errors to print
et: Näidatavate hoiatuste/tõrgete maks. pikkus

en: Keep comments in functions
et: Kommentaaride säilitamine funktsioonides

en: TRUE (default)
et: TÕENE (vaikimis)

en: FALSE
et: VÄÄR

en: Keep comments in packages
et: Kommentaaride säilitamine pakettides

en: TRUE
et: TÕENE

en: FALSE (default)
et: VÄÄR (vaikimisi)

en: Maximum level of nested expressions
et: Hierarhiliste avaldiste maks. tase

en: Default decimal precision in print ()
et: Vaikimisi näidatavaid kümnendkohti

en: Check vector bounds (warn)
et: Vektori rajade kontroll (hoiatus)

en: Editor command
et: Redaktori käsk

en: Further (option) commands to run in each session
et: (Lisavõimalusena) edasised käsud käivitamiseks igas seansis

en: Addition search paths for utilities used by R
et: Täiendavad otsinguteed R-i kasutatavatele tööriistadele

en: R-Backend
et: R-i taustaprogramm

en: Add System Path Directory
et: Süsteemse asukoha kataloogi lisamine

en: Specify or select directory to add to the system file path of the running R session
et: Kataloogi määramine või valimine lisamiseks töötava R-i seansi süsteemsete failiasukohtade hulka

[ctx: Add directory to list]
en: Add
et: Lisa

en: CRAN download mirror (leave empty to be prompted once each session):
et: CRAN-i allalaadimispeegel (tühjaks jätmisel küsitakse seda igas seansis):

en: Select mirror
et: Vali peegel

en: Additional package repositories (where libraries are downloaded from)
et: Täiendavad paketihoidlad (kust teeke alla laadida)

en: Archive downloaded packages
et: Allalaaditud pakettide arhiveerimine

en: Build packages from source
et: Pakettide ehitamine lähtekoodist

en: Build packages from source (not configurable on this platform)
et: Pakettide ehitamine lähtekoodist (pole sellel platvormil seadistatav)

en: R Library locations (where libraries get installed to, locally)
et: R-i teegi asukohad (kuhu teegid kohapeal paigaldatakse)

en: Note: The startup defaults will always be used in addition to the locations you specify in this list
et: Märkus: lisaks siin määratud asukohtadele kasutatakse alati ka käivitamisaegseid vaikeasukohti.

en: Add R Library Directory
et: R-i teegi kataloogi lisamine

en: Specify or select library location to add.
    Note that locations may contain a '%v', which will expand to the first two components of the R version number (e.g. to 3.5), automatically. Including this is recommended, because R packages compiled for one version of R will often fail to work correctly in a different version of R.
et: Lisatava teegi asukoha määramine või valimine.
    Pane tähele, et asukohas võib sisalduda "%v", mis avatakse automaatselt R-i versiooni kahe esimese numbrina (nt 3.5). Selle lisamine on väga soovitatav, sest ühe R-i versiooni peale kompileeritud paketid ei pruugi sugugi alati töötada korralikult mõne teise R-i versiooniga.

[ctx: Add file to list]
en: Add
et: Lisa

en: Add repository
et: Hoidla lisamine

en: Add URL of new repository
et: Uue hoidla URL-i lisamine

en: R-Packages
et: R-i paketid

en: Select CRAN mirror
et: CRAN-i peegli vaĺimine

en: Unversioned library location
et: Versioonita teegi asukoht

en: For now, settings only apply to new commands. All previous commands remain visible/invisible.
et: Praegu rakenduvad seadistused ainult uutele käskudele. Kõik varasemad käsud jäävad nähtavaks/nähtamatuks.

en: always show command
et: käsku näidatakse alati

en: always show result
et: tulemust näidatakse alati

en: show errors
et: näidatakse tõrkeid

en: show/raise window
et: näidatakse/tõstetakse akent

en: User commands
et: Kasutaja käsud

en: Plugin generated commands
et: Plugina genereeritud käsud

en: Application commands
et: Rakenduse käsud

en: Synchronization commands
et: Sünkroonimiskäsud

en: Command log
et: Käsulogi

en: Attach to main window
et: Haakimine peaaknasse

note: i18n: ectx: Menu (device)
en: &Device
et: Sea&de

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: &History
et: Ajalu&gu

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
et: &Aken

[ctx: where to search]
en: in Current Script
et: aktiivses skriptis

[ctx: where to search]
en: in Open Scripts
et: avatud skriptis

en: Pause execution
et: Täitmine pausile

en: Cancel selected commands
et: Loobu valitud käskudest

en: Some of the commands you were trying to cancel are marked as "sync" (letter 'S' in the type column). Cancelling such commands could lead to loss of data. These commands have _not_ been cancelled.
et: Mõned käsud, millest proovid loobuda, on märkega "sync" (täht S tüübiveerus). Sellisest käsust loobumine võib tuua kaasa andmekao. Nendest käskudest _ei_ loobutud.

en: Some commands not cancelled
et: Mõningatest käskudest ei loobutud

en: Resume execution
et: Taasta täitmine

en: <b>Active calls</b>
et: <b>Aktiivsed väljakutsed</b>

en: Not in a debugger context
et: Mitte siluri kontekstis

en: <b>Current call:</b> %1<br><b>Environment:</b> %2<br><b>Local objects:</b> %3
et: <b>Aktiivne väljakutse:</b> %1<br><b>Keskkond:</b> %2<br><b>Kohalikud objektid:</b> %3

en: Objects on search path
et: Objektid otsinguteel

en: Function calls
et: Funktsioonide väljakutsed

en: Function arguments
et: Funktsioonide argumendid

en: Local file names
et: Kohalikud failinimed

en: Unable to open "%1"
et: "%1" avamine nurjus

en: Could not open command file
et: Käsufaili avamine nurjus

en: Script Editor
et: Skriptiredaktor

en: Insert line break and run
et: Lisa reavahetus ja käivita

en: Run block
et: Käivita plokk

en: Mark selection as block
et: Märgi valik plokiks

en: Unmark block
et: Tühista ploki märkimine

en: CD to script directory
et: Suundu skripti kataloogi

en: Change the working directory to the directory of this script
et: Töökataloogiks võetakse selle skripti kataloog

en: No preview
et: Eelvaatluseta

en: R Markdown
et: R-i Markdown

en: RKWard Output
et: RKWardi väljund

en: Plot
et: Diagramm

en: Disable preview
et: Eelvaatluse keelamine

en: Preview the script as rendered from RMarkdown format (appropriate for .Rmd files).
et: Skripti eelvaatlus renderdatuna RMarkdowni vormingust (sobilik .Rmd-failidele).

en: Preview the script as if it was run in the interactive R Console
et: Skripti eelvaatlus, nagu see töötas interaktiivses R-i konsoolis

en: Preview any onscreen graphics produced by running this script. This preview will be empty, if there is no call to <i>plot()</i> or other graphics commands.
et: Skripti töötamisel loodud ekraanigraafika eelvaatlus. Kui väljakutses polnud käsku <i>plot()</i> või teisi graafikakäske, on eelvaatlus tühi.

en: Preview any output to the RKWard Output Window. This preview will be empty, if there is no call to <i>rk.print()</i> or other RKWard output commands.
et: Kogu RKWardi väljundiakna väljundi eelvaatlus. Kui väljakutses pole käsku <i>rk.print()</i> ega teisi RKWardi väljundikäske, on eelvaatlus tühi.

[ctx: Checkable action: the preview gets updated while typing]
en: Update as you type
et: Uuendamine kirjutamise ajal

en: When this option is enabled, an update of the preview will be triggered every time you modify the script. When this option is disabled, the preview will be updated whenever you save the script, only.
et: Selle märkimisel uuendatakse eelvaatlust iga kord, kui skripti muudad. Kui see pole lubatud, uuendatakse eelvaatlust ainult siis, kui skripti salvestad,

en: Save Script...
et: Salvesta skript ...

en: Save Script As...
et: Salvesta skript kui ...

en:  [modified]
et:  [muudetud]

en: The document "%1" has been modified. Close it anyway?
et: Dokumenti "%1" on muudetud. Kas ikkagi see sulgeda?

en: File not saved
et: Faili ei ole salvestatud

en: <p>The preview feature <b>tries</b> to avoid making any lasting changes to your workspace (technically, by making use of a <i>local()</i> evaluation environment). <b>However, there are cases where using the preview feature may cause unexpected side-effects</b>.</p><p>In particular, this is the case for scripts that contain explicit assignments to <i>globalenv()</i>, or to scripts that alter files on your filesystem. Further, attaching/detaching packages or package namespaces will affect the entire running R session.</p><p>Please keep this in mind when using the preview feature, and especially when using the feature on scripts originating from untrusted sources.</p>
et: <p>Eelvaatlus <b>püüab</b> vältida mis tahes püsiva muutuse tekitamist töötsoonis (tehniliselt hindamiskeskkonda <i>local()</i> kasutades).<b> Aga siiski võib tekkida olukordi, milles eelvaatlus põhjustab ootamatuid kõrvalmõjusid</b></p><p>Eriti võib see juhtuda skriptide korral, mis sisaldavad otsest <i>globalenv()</i> kasutamist või mis muudavad sinu failisüsteemis faile. Lisaks võib pakettide või pakettide nimeruumide haakimine või lahtihaakimine mõjutada tervet R-i seansi tööd.</p><p>Pea seda eelvaatluse tarvitamisel meeles, eriti siis, kui kasutad seda skriptidega, mis on pärit ebausaldusväärsest allikast.</p>

en: Potential side-effects of previews
et: Eelvaatluse võimalikud kõrvalmõjud

en: An error occurred while trying to create an autosave of the script file '%1':
et: Skriptifaili "%1" automaatsel salvestamisel tekkis tõrge:

en: Unnamed
et: Nimeta

en: Preview of rendered R Markdown
et: R-i Markdowni renderdatud eelvaatlus

en: Pandoc is not installed
et: Pandoc ei ole paigaldatud

en: The software <tt>pandoc</tt>, required to rendering R markdown files, is not installed, or not in the system path of the running R session. You will need to install pandoc from <a href="https://pandoc.org/">https://pandoc.org/</a>.</br>If it is installed, but cannot be found, try adding it to the system path of the running R session at <a href="rkward://settings/rbackend">Settings->Configure RKward->R-backend</a>.
et: R-i Markdown-failide renderdamiseks tarvilik tarkvara <tt>pandoc</tt> ei ole paigaldatud või ei asu töötava R-i seansi süsteemsel otsinguteel. Sul tuleb paigaldada pandoc asukohast <a href="https://pandoc.org/">https://pandoc.org/</a>.</br>Kui see on paigaldatud, aga seda ei leita, proovi lisada see töötava R-i seansid süsteemsele otsinguteele (<a href="rkward://settings/rbackend">Seadistused->RKWardi seadistamine-> R-i taustaprogramm</a>.

en: Preview of generated RKWard output
et: Genereeritud RKWardi väljundi eelvaatlus

en: Preview of generated plot
et: Genereeritud diagrammi eelvaatlus

en: Preview of script running in interactive R Console
et: Interaktiivses R-i konsoolis töötava skripti eelvaatlus

en: %1 (Active)
et: %1 (aktiivne)

en: %1 (Unused)
et: %1 (kasutamata)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools Move
et: &Tööriistade liigutamine

en: Incomplete statement.
et: Ebatäielik lause.

en: Syntax error.
et: Süntaksi viga.

en: An unspecified error occurred while running the command.
et: Käsu täitmisel tekkis määratlemata tõrge.

en: Configure
et: Seadista

en: Step out
et: Astu välja

en: <p>Continue until the caller of this function is reached (unless another debug statement is hit, earlier)</p><p><b>Note:</b> In some cases, the calling function will never be reached, because the call was the last step in the caller. In these cases, the behavior is identical to 'Continue'.</p>
et: <p>Jätkamine, kuni jõutakse selle funktsiooni väljakutsujani (kui just enne ei põrgata teisele silumislausele)</p><p><b>Märkus:</b>Mõnel juhul väljakutsuva funktsioonini ei jõutagi, sest väljakutse oli väljakutsuja viimane samm. Neil juhtudel on käitumine sarnane "Jätkamisega".</p>

en: Continue
et: Jätka

en: This window cannot be closed, while a debugger is active. If you have no idea what this means, and you want to get out, press the 'Cancel' button on the right hand side of this window.
et: Seda akent ei saa sulgeda, kui silur on aktiivne. Kui sul pole aimugi, mida see tähendab, ja tahad lihtsalt välja pääseda, klõpsa aknas paremal asuvale nupule "Loobu".

en: <p>This window is used for displaying RKWard related debug messages. It is targeted primarily at (plugin) developers. It does <b>not</b> offer any features for debugging R code.</p><p>Note that the list of messages is cleared every time you close the window.</p><p>Type and severity level of messages can be controlled from Settings->Configure RKWard->Debug</p>
et: <p>Seda akent tarvitatakse RKWardiga seotud silumisteadete näitamiseks. Ennekõike on see mõeldud (plugina) arendajatele. See <b>ei paku</b> mingeid võimalusi R-i koodi silumiseks.</p><p>Pane tähele, et teadete loend puhastatakse igal akna sulgemisel.</p><p>Teadete tüüpi ja raskusastet saab seadistada Seadistused->RKWardi seadistamine->Silumine all</p>

en: About this window
et: Teave selle akna kohta

en: Working directory
et: Töökataloog

en: Rename
et: Muuda nime

en: Rename...
et: Nime muutmine ...

en: New name for '%1':
et: "%1" uus nimi:

en: Find:
et: Otsing:

en: Fields:
et: Väljad:

en: All
et: Kõik

en: All but keywords
et: Kõik peale võtmesõnade

en: Keywords
et: Võtmesõnad

en: Package:
et: Pakett:

en: Case sensitive
et: Tõstutundlik

en: Fuzzy matching
et: Osalised vasted

en: Find
et: Otsi

en: Help search
et: Abi otsimine

en: Find HTML help for %1
et: HTML-abi otsimine %1 kohta

en: No help found on '%1'. Maybe the corresponding package is not installed/loaded, or maybe you mistyped the command. Try using Help->Search R Help for more options.
et: "%1" kohta abi ei leitud. Võib-olla ei ole vastav pakett paigaldatud/laaditud või kirjutasid käsu pisut valesti. Rohkem valikuid pakub Abi->R-i abi otsimine.

en: No help found
et: Abi ei leitud

en: All installed packages
et: Kõik paigaldatud paketid

en: All loaded packages
et: Kõik laaditud paketid

en: Topic
et: Teema

en: Package
et: Pakett

en: Save as
et: Salvesta kui

en: Output %1
et: Väljund %1

en: Output Window
et: Väljundiaken

en: &Refresh Output
et: &Värskenda väljundit

en: <HTML><BODY><H1>RKWard output file could not be found</H1>
    </BODY></HTML>
et: <HTML><BODY><H1>RKWardi väljundfaili ei leitud</H1>
    </BODY></HTML>

en: Page does not exist or is broken
et: Lehekülge ei ole olemas või on see katki

en: Do you really want to clear the output? This will also remove all image files used in the output. It will not be possible to restore it.
et: Kas tõesti puhastada väljund? See eemaldab ka kõik väljundis kasutatud pildifailid. Seda ei ole võimalik tagasi võtta.

en: Flush output?
et: Kas puhastada väljund?

en: Flushing output
et: Väljundi puhastamine

en: Zoom In
et: Suurenda

en: Zoom Out
et: Vähenda

en: Default &Encoding
et: Vaikimisi kod&eering

en: Set the encoding to assume in case no explicit encoding has been set in the page or in the HTTP headers.
et: Kodeeringu lisamine, mida eeldada, kui leheküljel või HTTP-päises ei ole kodeeringut otseselt määratud.

en: Print output
et: Väljundi näitamine

en: Print page
et: Lehekülje näitamine

en: No Title
et: Pealkiri puudub

en: <h1>Help page missing</h1>
    <p>The help page for this component has not yet been written (or is broken). Please consider contributing it.</p>
et: <h1>Abilehekülg puudub</h1>
    <p>Selle komponendid abilehekülge pole veel kirja pandud (või on see katki). Palun kaalu võimalust see ise valmis kirjutada.</p>

en: Summary
et: Kokkuvõte

en: Usage
et: Kasutus

en: GUI settings
et: Graafilise kasutajaliidese seadistused

en: Related functions and pages
et: Seonduvad funktsioonid ja leheküljed

en: Technical details
et: Tehnilised üksikasjad

en: About
et: Teave

en: <h1>On this page:</h1>
et: <h1>Sellel leheküljel:</h1>

en: Unnamed GUI element
et: Nimetu graafilise kasutajaliidese element

en: R Reference on '%1'
et: R-i viited "%1" kohta

en: BROKEN REFERENCE
et: KATKINE VIIDE

en: Help on %1
et: Abi %1 kohta

en: Configure %1
et: %1 seadistamine

en: Attach
et: Haagi

en: Position
et: Asukoht

en: Left Sidebar
et: Vasak külgriba

en: Right Sidebar
et: Parem külgriba

en: Top Sidebar
et: Ülemine külgriba

en: Bottom Sidebar
et: Alumine külgriba

en: Not shown in sidebar
et: Külgribal ei näidata

en: Help on R
et: R-i abi

en: Search R Help
et: R-i abi otsimine

en: Shows the R help index
et: R-i abi registri näitamine

en: Shows/raises the R Help Search window
et: R-i abi otsinguakna näitamine/tõstmine

en: Previous Window
et: Eelmine aken

en: Next Window
et: Järgmine aken

en: Activate Document view
et: Aktiveeri dokumendivaade

en: Show/Hide %1
et: Näita/peida %1

en: For technical reasons, the following dialog allows you to configure the keyboard shortcuts only for those parts of RKWard that are currently active.
    
    Therefore, if you want to configure keyboard shortcuts e.g. for use inside the script editor, you need to open a script editor window, and activate it.
et: Tehnilistel põhjustel võimaldab järgnev dialoog seadistada kiirklahve kasutamiseks ainult nende RKWardi osades, mis on parajasti aktiivsed.
    
    Kui aga soovid seadistada kiirklahve mujal, näiteks skriptiredaktoris, siis tuleb avada skriptiredaktori aken ja see aktiveerida.

en: Note
et: Märkus

en: For technical reasons, the following dialog allows you to configure the toolbar buttons only for those parts of RKWard that are currently active.
    
    Therefore, if you want to configure tool buttons e.g. for use inside the script editor, you need to open a script editor window, and activate it.
et: Tehnilistel põhjustel võimaldab järgnev dialoog seadistada tööriistariba nuppe ainult nende RKWardi osades, mis on parajasti aktiivsed.
    
    Kui aga soovid seadistada tööriistariba nuppe mujal, näiteks skriptiredaktoris, siis tuleb avada skriptiredaktori aken ja see aktiveerida.

en: Could not embed R X11 window
et: R-i X11 akna põimimine nurjus

en: You have tried to embed a new R graphics device window in RKWard. However, either no window was created, or RKWard failed to detect the new window. If you think RKWard should have done better, consider reporting this as a bug. Alternatively, you may want to adjust Settings->Configure RKWard->Onscreen Graphics.
et: Püüdsid põimida uue R-i graafikaseadme akent RKWardiga. Paraku akent ei loodud või ei suutnud RKWard uut akent tuvastada. Kui arvad, et RKWard oleks pidanud olema suutlikum, kaalu mõtet anda sellest kui veast teada. Teise võimalusena võid kohandada mõningaid seadistusi: Seadistused->RKWardi seadistamine->Ekraanigraafika

en: An error occurred
et: Tekkis tõrge

en: Graphics Device Window
et: Graafikaseadme aken

en: The current window appears too large to fit on the screen. If this happens regularly, you may want to adjust the default graphics window size in Settings->Configure RKWard->Onscreen Graphics.
et: Aktiivne aken paistab olevat liiga suur, et mahtuda ekraanile ära. Kui seda juhtub sageli, võiksid ehk kohandada vaikimisi graafikaakna suurust Seadistused->RKWardi seadistamine->Ekraanigraafika all.

en: Large window
et: Suur aken

en: Closing device (saving history)
et: Seadme sulgemine (ajaloo salvestamine)

en: Shutting down device number %1
et: Seadme number %1 väljalülitamine

en: <p>The graphics device is being closed, saving the last plot to the plot history. This may take a while, if the R backend is still busy. You can close the graphics device immediately, in case it is stuck. However, the last plot may be missing from the plot history, if you do this.</p>
et: <p>Graafikaseade suletakse, salvestades viimase diagrammi ajalukku. See võib võtta omajagu aega, kui R-i taustaprogramm peaks olema veel hõivatud. Kui asi tundub olevat hangunud, võib graafikaseadme ka kohe sulgeda. Sel juhul võib siiski viimane diagramm ajaloost puududa.</p>

en: <p>Note: On X11, the embedded window may be expurged, and you will have to close it manually in this case.</p>
et: <p>Märkus: X11 korral võidakse põimitud aken hävitada ja sel juhul tuleb see sul käsitsi sulgeda.</p>

en: Close immediately
et: Sulge kohe

en: Specify fixed size
et: Fikseeritud suuruse määramine

en: Width
et: Laius

en: Height
et: Kõrgus

en: Activate graphics device number %1
et: Aktiveeri graafikaseade number %1

en: Copy contents of graphics device number %1 to output
et: Kopeeri graafikaseadme number %1 sisu väljundisse

en: Print contents of graphics device number %1
et: Näita graafikaseadme %1 sisu

en: Specify R object
et: R-i objekti määramine

en: Specify the R object name, you want to save the graph to
et: R-i objekti, millesse graaf salvestada, nime määramine

en: Save contents of graphics device number %1 to object '%2'
et: Salvesta graafikaseadme number %1 sisu objekti "%2"

en: Duplicate graphics device number %1
et: Klooni graafikaseade number %1

en: Load next plot in device number %1
et: Laadi järgmine diagramm seadmesse number %1

en: Loading plot from history
et: Diagrammi laadimine ajaloost

en: Load previous plot in device number %1
et: Laadi eelmine diagramm seadmesse number %1

en: Load first plot in device number %1
et: Laadi esimene diagramm seadmesse number %1

en: Load last plot in device number %1
et: Laadi viimane diagramm seadmesse number %1

en: Load plot %1 in device number %2
et: Laadi diagramm %1 seadmesse number %2

en: Append this plot to history (device number %1)
et: Lisa see diagramm ajalukku (seade number %1)

en: Remove current plot from history (device number %1)
et: Eemalda aktiivne diagramm ajaloost (seade number %1)

en: This will clear the plot history for all device windows, not just this one. If this is not your intent, press cancel, below.
et: See puhastab diagrammiajaloo kõigist seadmeakendest, mitte ainult sellest. Kui see polnud sinu tegelik soov, klõpsa allpool Loobu.

en: Clear plot history
et: Puhasta diagrammiajalugu

en: Plot properties (device number %1)
et: Diagrammi omadused (seade number %1)

en: <Unsaved plot>
et: <Salvestamata diagramm>

en: Draw area follows size of window
et: Joonistamisala arvestab akna suurusega

en: Set fixed size 500x500
et: Püsisuuruseks määratakse 500x500

en: Set fixed size 1000x1000
et: Püsisuuruseks määratakse 1000x1000

en: Set fixed size 2000x2000
et: Püsisuuruseks määratakse 2000x2000

en: Set specified fixed size...
et: Määra konkreetne püsisuurus ...

en: Previous plot
et: Eelmine diagramm

en: First plot
et: Esimene diagramm

en: Next plot
et: Järgmine diagramm

en: Last plot
et: Viimane diagramm

en: Go to plot
et: Liigu diagrammile

en: Append this plot
et: Lisa see diagramm

en: Remove this plot
et: Eemalda see diagramm

en: Clear history
et: Puhasta ajalugu

en: Plot properties
et: Diagrammi omadused

en: Make active
et: Muuda aktiivseks

en: Copy to output
et: Kopeeri väljundisse

en: Store as R object...
et: Salvesta R-i objektina ...

en: Duplicate
et: Klooni

en: The url you are trying to open ('%1') is not a local file or the filetype is not supported by RKWard. Do you want to open the url in the default application?
et: URL, mida püüad avada ("%1"), ei ole kohalik fail või ei toeta RKWard seda failitüüpi. Kas avada URL vaikimisi rakenduses?

en: Open in default application?
et: Kas avada vaikimisi rakenduses?

en: You are about to edit object "%1", which is very large (%2 fields). RKWard is not optimized to handle very large objects in the built in data editor. This will use a lot of memory, and - depending on your system - might be very slow. For large objects it is generally recommended to edit using command line means or to split into smaller chunks before editing. On the other hand, if you have enough memory, or the data is simple enough (numeric data is easier to handle, than factor), editing may not be a problem at all. You can configure this warning (or turn it off entirely) under Settings->Configure RKWard->General.
    Really edit object?
et: Kavatsed asuda muutma objekti "%1", mis on väga suur (%2 välja). RKWard ei ole optimeeritud käitlema väga suuri objekte enda andmeredaktoris. See tarvitab palju mälu ja - sõltuvalt muidugi sinu süsteemist - võib olla väga aeglane. Suuri objekte on üldiselt soovitatav muuta käsureavahenditega või tükeldada enne redigeerimist väiksemateks üksusteks. Kui sul on aga külluses mälu või on andmed suhteliselt lihtsad (arvandmeid on hõlpsam käidelda kui tegureid), ei pruugi muutmine üldse raskusi tekitada. Seda hoiatust saab seadistada (või üldse välja lülitada) Seadistused->RKWardi seadistamine->Üldine all.
     Kas tõesti asuda objekti muutma?

en: About to edit very large object
et: Väga suure objekti muutmise kavatsus

en: Save Workplace layout
et: Salvesta tööala paigutus

en: Restore Workplace layout
et: Taasta tööala paigutus

en: Close all
et: Sulge kõik

en: Window Left
et: Aken vasakul

en: Window Right
et: Aken paremal

en: Split Ve&rtical
et: &Poolita püstsuunas

en: Split the currently active view into two views, vertically.
et: Parajasti aktiivse vaate poolitamine kaheks vaateks püstsuunas.

en: Split &Horizontal
et: Poolita &rõhtsuunas

en: Split the currently active view into two views, horizontally.
et: Parajasti aktiivse vaate poolitamine kaheks vaateks rõhtsuunas.

en: R workspace browser
et: R-i töötsooni sirvija

en: R Workspace
et: R-i töötsoon

en: Edit
et: Muuda

en: View
et: Vaata

en: Copy to new symbol
et: Kopeeri uude sümbolisse

en: Copy to .GlobalEnv
et: Kopeeri .GlobalEnv-sse

en: Unload Package
et: Laadi pakett maha

en: Load / Unload Packages
et: Laadi pakett / Laadi pakett maha

en: Copy object
et: Kopeeri objekt

en: An object named '%1' already exists in the GlobalEnv. Created the copy as '%2' instead.
et: .GlobalEnv juba sisaldab objekti "%1". Koopia loodi hoopis nimega "%2".

en: Name already in use
et: Nimi on juba kasutusel

en: Rename object
et: Muuda objekti nime

en: Enter the new name
et: Kirjuta uus nimi

en: View in editor (read-only)
et: Vaata redaktoris (kirjutuskaitstult)
