rkward - en to ia translation catalogue (6 entries)

note: i18n: ectx: (RKWard for R Users) <section title="The Console">
en: Syntax highlighting
ia: Evidentiar syntaxe

note: i18n: ectx: (RKWard for R Users) <section title="...">
en: Window management
ia: Gestion de Fenestra

note: i18n: ectx: (RKWard for R Users) <section title="...">
en: Graphics
ia: Graphiches

note: i18n: ectx: (Screen device history) <section title="..."> i18n: ectx: (Workspace Browser) <section title="...">
en: Available actions
ia: Actiones disponibile

note: i18n: ectx: (Screen device history) <section title="...">
en: Technical Details
ia: Detalios technic

note: i18n: ectx: (Welcome to RKWard) <section title="Import or enter data">
en: <link href="rkward://actions/import_assistant">Import data</link>
ia: <link href="rkward://actions/import_assistant">Importa datos</link>
