rkward - en to ka translation catalogue (1026 entries)

en: The object '%1', could not be opened for editing. Either it does not exist, or RKWard does not support editing this type of object, yet.
ka: ობიექტის '%1' ჩასასწორებლად გახსნა შეუძლებელია. ის ან არ არსებობს, ან RKWard-ს ამ ტიპის ობიექტის ჩასწორების მხარდაჭერა ჯერ არ გააჩნია.

en: Cannot edit '%1'
ka: %1-ის ჩასწორება შეუძლებელია

en: Loading Workspace...
ka: სამუშაო სივრცის ჩატვირთვა...

en: There has been an error opening file '%1':
    %2
ka: გახსნის შეცდომა ფაილისთვის '%1':
    %2

en: Error loading workspace
ka: სამუშაო სივრცის ჩატვირთვის შეცდომა

en: No service was found to provide a KDE print dialog for PostScript files. We will try to open a generic PostScript viewer (if any), instead.<br><br>Consider installing 'okular', or configure RKWard not to attempt to print using a KDE print dialog.
ka: PostScript-ის ფაილებისთვის KDE-ის ბეჭდვის დიალოგის მომწოდებელი სერვისი აღმოჩენილი არაა. ვცდით გავხსნათ ზოგადი PostScript-ის პროგრამით (თუ დაყენებულია).<br><br> იფიქრეთ, დააყენოთ 'okular' ან მოირგეთ RKWard, რომ არ სცადოს KDE-ის ბეჭდვის დიალოგით დაბეჭდვა.

en: Unable to open KDE print dialog
ka: KDE-ის ბეჭდვის ფანჯრის გახსნის შეცდომა

en: Waiting for remaining R commands to finish. To quit immediately, press Cancel (WARNING: This may result in loss of data)
ka: ველოდები დარჩენილი R-ის ბრძანებების დასრულებას. დაუყოვნებლივ გასასვლელად დააჭირეთ გაუქმებას (გაფრთხილება: ამან შეიძლება მონაცემების კარგვა გამოიწვიოს)

en: Waiting for R to finish
ka: R-ის დასრულების მოლოდინი

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ka: ფაილი "%1" სახელით უკვე არსებობს. შევცვალო?

en: A file named "%1" already exists, and will be overwritten when saving to "%2". Are you sure you want to overwrite it?
ka: ფაილი სახელით "%1" უკვე არსებობს და თავზე გადაეწერება, როცა "%2"-ში შევინახავთ. მართლა გნებავთ, გადააწეროთ ფაილს თავზე?

en: Files named "%1" and "%2" already exist, and will both be overwritten. Are you sure you want to overwrite them?
ka: ფაილები სახელით "%1" და "%2" უკვე არსებობს და ორივეს თავზე გადაეწერება. მართლა გნებავთ, თავზე გადააწეროთ ამ ფაილებს?

en: Overwrite File?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი?

en: R Workspace Files [%1](%1);;All files [*](*)
ka: R სამუშაო სივრცის ფაილები [%1](%1);;ყველა ფაილი [*](*)

en: Workspace is being saved. <b>Hint:</b> Should this take an unusually long time, on a regular sized workspace, this may be due to other commands still pending completion in the R backend.
ka: მიმდინარეობს სამუშაო სივრცის შენახვა. <b>მინიშნება:</b> თუ ამას საეჭვოდ დიდი დრო დასჭირდა ჩვეულებრივი ზომის სამუშაო სივრცეზე, შეიძლება, R-ის უკანაბოლოში ბრძანებები ჯერ კიდევ არ დასრულებულა.

en: Saving workspace
ka: სამუშაო სივრცის შენახვა

en: Save failed
ka: შენახვის შეცდომა

en: An error occurred while trying to save the workspace. You data was <b>not</b> saved.
ka: შეცდომა სამუშაო სივრცის შენახვისას. თქვენი მონაცემები <b>არ</b> შენახულა.

en: Done
ka: დასრულებულია

en: A command running in the R-engine wants you to see the following file(s):<ul><li>
ka: ბრძანებას, რომელიც R-ის ძრავშია გაშვებული, სურს, რომ თქვენ იხილოთ შემდეგი ფაილ(ებ)-ი: <ul><li>

en: Showing file(s)
ka: ფაილების ჩვენება

en: A command running in the R-engine wants you to edit the following file(s). Please look at these files, edit them as appropriate, and save them. When done, press the "Done"-button, or close this dialog to resume.<ul><li>
ka: ბრძანებას, რომელიც R-ის ძრავშია გაშვებული, სურს, რომ თქვენ ჩაასწოროთ შემდეგი ფაილ(ებ)-ი. გადახედეთ ამ ფაილებს, ჩაასწორეთ, როგორც სწორი გგონიათ და შეინახეთ ისინი. როცა დაასრულებთ, გასაგრძელებლად, დააწექით ღილაკს 'მზადაა', ან დახურეთ ეს დიალოგი.<ul><li>

en: Edit file(s)
ka: ფაილებისჩასწორება

en: This section contains data in your "workspace". This is data that you created or imported, in contrast to data contained in a loaded R package. Technically, this corresponds to the <i>.GlobalEnv</i> environment.
ka: ეს სექცია თქვენს "სამუშაო" სივრცეში არსებულ მონაცემებს შეიცავს. ეს ის მონაცემებია, რომელიც თქვენ შექმენით ან შემოიტანეთ, ჩატვირთული R-ის პაკეტებისგან განსხვავებით. ტექნიკურად, ეს შეესაბამება <i>.GlobalEnv</i> გარემოს.

en: Your workspace contains more than 10.000 top level objects. RKWard is not optimized for this situation, and you may experience lag between R commands. Should this situation constitute a regular use case for your work, please let us know at rkward-devel@kde.org, so we can consider possible solutions.
ka: თქვენი სამუშაო სივრცე 10.000-ზე მეტ ზედა დონის ობექტს შეიცავს. RKWard ამნაირი სიტუაციებისთვის ოპტიმიზებული არა და შეიძლება, R-ის ბრძანებებს შორის დაყოვნებები შეამჩნიოთ. თუ ეს სიტუაცია ჩვეულებრივი მუშაობის დროს მოხდა, მოგვწერეთ ელფოსტაზე rkward-devel@kde.org და ვცდით, დაგეხმაროთ.

en: Many objects in workspace
ka: მეტისმეტად ბევრი ობიექტი სამუშაო სივრცეში

en: The object '%1' was removed from workspace or changed to a different type of object, but is currently opened for editing. Do you want to restore it?
ka: ობიექტი '%1' წაშლილია სამუშაო სივრციდან ან შეიცვალა სხვა ტიპის ობიექტზე, მაგრამ ამჟამად ღიაა რედაქტირებისთვის. გნებავთ, აღადგინოთ ის?

en: Restore object?
ka: აღვადგინო ობიექტი?

en: Do you really want to remove the object '%1'? The object is currently opened for editing, it will be removed in the editor, too. There's no way to get it back.
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ ობიექტი '%1'? ობიექტი ამჟამად გახსნილია რედაქტირებისთვის. ის რედაქტორიდანაც წაიშლება და ვეღარ დააბრუნებთ.

en: Remove object?
ka: წავშალო ობიექტი?

en: Do you really want to remove the object '%1'? There's no way to get it back.
ka: მართლა გნებავთ, წაშალოთ ობიექტი '%1'? ეს ქმედება შეუქცევადია.

en: Name
ka: სახელი

en: Label
ka: ჭდე

en: Type
ka: ტიპი

en: Class
ka: კლასი

[ctx: Note: 'namespace' is a technical term, should not be translated]
en: Orphan Namespaces
ka: მიტოვებული სახელის სივრცეები

en: This special object does not actually exist anywhere in R. It is used, here, to list namespaces which are loaded, but not attached to a package on the search path. These are typically 'imported' namespaces.
ka: ეს სპეციალური ობიექტი არ არსებობს R-ში. ის გამოიყენება აქ ჩატვირთული სახელების სივრცის სისთვის, მაგრამ მიმაგრებული არაა პაკეტზე, რომელიც ძებნის ბილიკზე იმყოფება. ეენი, ჩვეულებრივ, 'შემოტანილი' სახელის სივრცეებია.

en: new.row
ka: ახალი.მწკრივი

en: Full location:
ka: სრული მდებარეობა:

en: Label:
ka: ჭდე:

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Function
ka: ფუნქცია

en: Usage:
ka: გამოყენება:

en: Data frame
ka: მონაცემების სახელი

en: Array
ka: მასივი

en: List
ka: სია

[ctx: Noun; in brackets, data type of the var is stated]
en: Variable (%1)
ka: ცვლადი (%1)

en: Environment
ka: გარემო

en: Length:
ka: სიგრძე:

en: Dimensions:
ka: ზომები:

en: Class(es):
ka: კლასები:

en: Package blacklisted
ka: პაკეტი შავ სიაშია

en: Did not unload package %1. It is required in RKWard. If you really want to do this, do so on the R Console.
ka: პაკეტის %1 გამოტვირთვა არ მომხდარა, რადგან ის აუცილებელია RKWard-ის მუშაობისთვის. თუ ეს მართლა გნებავთ, გააკეთოთ ეს R-ის კონსოლიდან შეგიძლიათ.

en: Package %1 appears not to have been loaded
ka: პაკეტი %1 ჩატვირთული არაა

en: The name you specified was already in use or not valid. Renamed to %1
ka: მითითებული სახელი უკვე გამოიყენება ან არასწორია. სახელი გადაერქვა %1-ზე

en: Invalid Name
ka: არასწორი სახელი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

en: Duplicate column name '%1'
ka: განმეორებადი სვეტის სახელი '%1'

en: Type on these fields to add new columns
ka: ამ ველების ტიპი ახალი სვეტების დასამატებლად

en: Type on these fields to add new rows
ka: ამ ველების ტიპი ახალი მწკრივების დასამატებლად

en: This value is not allowed, here
ka: ეს მნიშვნელობა აქ დაშვებული არაა

en: #New Variable#
ka: #ახალი ცვლადი#

en: Row names
ka: მწკრივის სახელები

en: This column contains one or more invalid fields
ka: ეს სვეტი ერთ ან მეტ არასწორ ველს შეიცავს

en: Format
ka: ფორმატი

en: Levels
ka: დონეები

en: Edit these fields to rename variables.
ka: ჩაასწორეთ ეს ველები ცვლადების სახელის გადასარქმევად.

en: A descriptive label for each column (optional).
ka: აღწერის ჭდე თითოეული სვეტისთვის (არასავალდებულო).

en: Type of data.
ka: მონაცემების ტიპი.

en: Double click on these fields to customize data display.
ka: ორმაგი წკაპი ამ ველებზე მონაცემების ჩვენების მოსარგებად.

en: Double click on these fields to edit factor levels.
ka: ორმაგი წკაპი ამ ველებზე ფაქტორის დონეების ჩასასწორებლად.

en: Object '%1' is not a vector
ka: ობიექტი '%1' ვექტორი არაა

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
ka: მონიშნული სექციის ამოჭრა და ბაფერში მოთავსება

en: Copies the selected section to the clipboard
ka: მონიშნული სექციის ბაფერში კოპირება

en: Pastes the clipboard contents to current position
ka: ბაფერის შემცველობის მიმდინარე მდებარეობაზე ჩასმა

en: Paste inside table
ka: ცხრილის შიგნით ჩასმა

en: Pastes the clipboard contents to current position, but not beyond the table's boundaries
ka: ჩასვამს ბუფერის შემცველობას მიმდინარე მდებარეობაზე, მაგრამ არა ცხრილის საზღვრებს მიღმა

en: Paste inside selection
ka: მონიშნულში ჩასმა

en: Pastes the clipboard contents to current position, but not beyond the boundaries of the current selection
ka: ჩასვამს ბუფერის შემცველობას მიმდინარე მდებარეობაზე, მაგრამ არა მიმდინარე მონიშნულის საზღვრებს მიღმა

en: Show / Edit row names
ka: წკრივების სახელების ჩვენება/ჩასწორება

en: Enable editing
ka: ჩასწორების ჩართვა

[ctx: verb: switch to read-only state. Make this short.]
en: Lock
ka: ჩაკეტვა

en: Disable editing (to prevent accidental modification of data)
ka: ჩასწორების გაუქმება (მონაცემების შემთხვევით შეცვლის თავიდან ასაცილებლად)

[ctx: verb: switch to read-write state. Make this short.]
en: Unlock
ka: განბლოკვა

en: Show details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Problem detected
ka: აღმოჩენილია პრობლემა

en: %1 [read-only]
ka: %1 [მხოლოდ-წაკითხვადი]

en: Insert new variable left
ka: ახალი ცვლადის ჩასმა მარცხნივ

en: Delete this variable
ka: ამ ცვლადის წაშლა

en: Insert new case above (at %1)
ka: ახალი შემთხვევის ჩასმა ზემოთ (%1-ზე)

en: Delete marked rows (%1-%2)
ka: მონიშნული (%1-%2) მწკრივების წაშლა

en: Delete this row (%1)
ka: ამ მწკრივის წაშლა (%1)

en: Inserting clipboard contents...
ka: ბაფერის შემცველობის ჩასმა...

en: Reporting bugs in RKWard
ka: RKWard-ის შეცდომების ანგარიში

en: Report issue
ka: პრობლემის შეტყობინება

en: Forwarding you to the KDE bugtracking system
ka: გადაგამისამართებთ KDE-ის შეცდომების ტრეკინგის სისტემაზე

en: You are now being forwarded to the KDE bugtracking system. Should you continue to see this page for more than a few seconds (e.g. if JavaScript is disabled), please click "Proceed", below.
ka: ახლა KDE-ის შეცდომების ტრეკინგის სისტემაზე გადაგამისამართებთ. თუ ამ გვერდს რამდენიმე წამზე მეტი ხედავთ (მაგ: თუ JavaScript გათიშულია), დააწკაპუნეთ დაბლა ღილაკზე "გაგრძელება".

en: Proceed
ka: გაგრძელება

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Report As Bug
ka: შეცდომის პატაკი

en: Message code: %1
ka: შეტყობინების კოდი: %1

en: ---Problem description---
    Please fill in the missing bits *in English*.
ka: ---პრობლემის აღწერა---
    შეავსეთ ნაკლული ველები *ინგლისურად*.

en: Please give a brief summary on the problem:
    ###Please fill in###
ka: მოგვეცით პრობლემის მოკლე აღწერა:
    ###შეავსეთ###

en: I encountered the error message quoted below. Additionally, I saw the following symptoms:
    ###Please fill in (if applicable)###
ka: შემხვდა შეცდომა, რომელიც ქვემოთ დავწერე. დამატებით, დავინახე შემდეგი სიმპტომები:
    ###შეავსეთ (თუ გგონიათ, რომ ეს საჭიროა)###

en: What - in detail - did you do directly before you encountered this problem?
    ###Please fill in###
ka: რა - დეტალურად - გააკეთეთ, სანამ პრობლემა წარმოიშვა?
    ###შეავსეთ###

en: When you try to repeat the above, does the problem occur again (no, sometimes, always)?
    ###Please fill in###
ka: როცა ცდილობთ, ზემოთ ნაწერი გამეოროთ, პრობლემაც მეორდება(არა, ხანდახან, ყოველთვის)?
    ###შეავსეთ###

en: RKWard is available in many different packagings, and sometimes problems are specific to one method of installation. How did you install RKWard (which file(s) did you download)?
    ###Please fill in###
ka: RKWard ბევრი სხვადასხვა პაკეტის სახითაა ხელმისაწვდომი და ხანდახან პრობლემები დაყენების ერთ კონკრეტულ მეთოდს აქვს ხოლმე. როგორ დააყენეთ RKWard (რომელი ფაილები გადმოწერეთ)?
    ### შეავსეთ###

en: Please stand by while gathering some information on your setup.
    In case the backend has died or hung up, you may want to press 'Cancel' to skip this step.
ka: მოითმინეთ, სანამ თქვენი გარემოს ინფორმაციის შეგროვება ხდება.
    იმ შემთხვევაში, თუ უკანაბოლო მოკვდა ან დაეკიდა, ამ ნაბიჯის გამოსატოვებლად დააწექით ღილაკს 'გაუქმება'.

en: Gathering setup information
ka: მორგების ინფორმაციის მოგროვება

en: Import Data Assistant
ka: მონაცემების შემოტანის დამხმარე

en: For certain formats, RKWard provides specialized import dialogs, and those generally provide the most options. Is the file you wish to import in one of the following formats?
ka: ზოგიერთი ფორმატისთვის RKWard-ს საკუთარი შემოტანის დიალოგები აქვს და როგორც წესი, ისინი პარამეტრების უმრავლესობას შეიცავენ. არის თუ არა ფაილი, რომლი შემოტანასაც ცდილობთ, ერთ-ერთი ამ ფორმატთაგანში?

en: RKWard comes with several import dialogs, but none seem to be loaded, at present. Check your settings.
ka: RKward-ს რამდენიმე შემოტანის დიალოგი მოჰყვება, მაგრამ, როგორც ჩანს, ამჟამად ჩატვირთული არცერთია. შეამოწმეთ თქვენი პარამეტრები.

en: None of the above / try another method
ka: არცერთი / სხვა მეთოდი

en: Select format
ka: აირჩიეთ ფორმატი

en: The generic import plugin (shipped with RKWard) is not presently loaded. Check your settings.
ka: ზოგადი შემოტანის დამატება (მოჰყება RKWard-ს) ამჟამად ჩატვირთული არაა. შეამოწმეთ თქვენი პარამეტრები.

en: Use 'rio'-based importer
ka: 'rio'-ზე დაფუძნებული შემომტანის გამოყენება

en: Try another method
ka: სხვა მეთოდი სცადეთ

en: Generic 'rio'-based importer
ka: ზოგადი 'rio'-ზე დაფუძნებული შემომტანის გამოყენება

en: Import from clipboard
ka: გაცვლის ბუფერიდან შემოტანა

en: Start import dialog
ka: შემოტანის დაწყების დიალოგი

en: No import method found
ka: შემოტანის მეთოდი ვერ ვიპოვე

en: Configure Packages
ka: პაკეტების მორგება

en: Load / Unload R packages
ka: R-ის პაკეტების ჩატვირთვა/გამოტვირთვა

en: Install / Update / Remove R packages
ka: R-ის პაკეტების დაყენება / განახლება / წაშლა

en: Manage RKWard Plugins
ka: RKWard-ის დამატებების მართვა

en: Closing will discard pending changes. Are you sure?
ka: დახურვა დარჩენილ ცვლილებებს მოაცილებს. დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: Discard changes?
ka: გავაუქმო ცვლილებები?

[ctx: @action:button]
en: Do no close
ka: არ დახურო

en: Package %1 at %2
ka: პაკეტი %1 მისამართზე %2

en: Not removing certain packages
ka: ზოგიერთი პაკეტი არ წაიშლება

en: Your current user permissions do not allow removing the following packages. These will be skipped.
ka: თქვენი მიმდინარე მომხმარებლის წვდომები არასაკმარისია შემდეგი პაკეტების წასაშლელად. ეს პაკეტები გამოტოვებული იქნება.

en: Insufficient user permissions
ka: მომხმარებლის არასაკმარისი წვდომები

en: Your current user permissions do not allow removing the following packages. Do you want to skip these packages, or do you want to proceed with administrator privileges (you will be prompted for the password)?
ka: თქვენი მიმდინარე მომხმარებლის წვდომები არასაკმარისია შემდეგი პაკეტების წასაშლელად. გნებავთ, გამოტოვოთ ეს პაკეტები, თუ გნებავთ, გადახვიდეთ ადმინისტრატორის პრივილეგიებზე, რო მაინც წაშალოთ ისინი (პაროლს გკითხავთ)?

[ctx: @action:button]
en: Become root
ka: Root-ზე გადართვა

[ctx: @action:button]
en: Skip these packages
ka: განახლებადი პაკეტები

en: You are about to remove the following packages. Are you sure you want to proceed?
ka: აპირებთ, წაშალოთ შემდეგი პაკეტები. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: About to remove packages
ka: პაკეტები ახლა წაიშლება

en: Please stand by while removing selected packages
ka: მოითმინეთ. მიმდინარეობს არჩეული პაკეტების წაშლა

en: Removing packages
ka: პაკეტების წაშლა

en: Selected library location not writable
ka: არჩეული ბიბლიოთეკის მდებარეობა ჩაწერადი არაა

en: <p>The directory you have selected for installation (%1) is not writable with your current user permissions.</p><p>Would you like to install to %2, instead (you can also press "Cancel" and use the "Configure Repositories"-button to set up a different directory)?</p>
ka: <p>საქაღალდე, რომელიც დასაყენებლად (%1) აირჩიეთ, თქვენი მიმდინარე მომხმარებლის წვდომებით ჩაწერადი არაა</p><p> გნებავთ, %2-ში დააყენოთ(ასევე შეგიძლიათ დააწვეთ "გაუქმებას" და გამოიყენოთ "რეპოზიტორიების მორგების" ღილაკი, რომ სხვა საქაღალდე მიუთითოთ)?</p>

en: Install to %1
ka: დაყენება მისამართზე %1

en: Become root
ka: Root-ზე გადართვა

en: Please stand by while installing selected packages
ka: მოითმინეთ. მიმდინარეობს არჩეული პაკეტების დაყენება

en: Installing packages
ka: პაკეტების დაყენება

en: Neither kdesu nor kdesudo could be found. To install as root, please install one of these packages.
ka: პროგრამები kdesu და kdesudo აღმოჩენილი არაა. root მომხმარებლით დასაყენებლად ამ პროგრამებიდან ერთ-ერთი გჭირდებათ.

en: kdesu not found
ka: kdesu ვერ ვიპოვე

en: Installed packages
ka: დაყენებული პაკეტები

en: Title
ka: სათაური

en: Version
ka: ვერსია

en: Location
ka: დებარეობა

en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: Unload
ka: გამოტვირთვა

en: Loaded packages
ka: ჩატვირთული პაკეტები

en: There has been an error while trying to load / unload packages. See transcript below for details
ka: შეცდომა პაკეტების ჩატვირთვა / გამოტვირთვისას. დეტალებისთვის იხილეთ ტრანსკრიპტი ქვემოთ

en: Select all updates
ka: ყველა განახლების მონიშვნა

en: Show only packages matching:
ka: აჩვენე, მხოლოდ, პაკეტები, რომლებიც ემთხვევა:

en: Show only packages providing RKWard dialogs
ka: მხოლოდ, RKWard-ის დიალოგების მომწოდებელი პაკეტების ჩვენება

en: Install packages to:
ka: პაკეტების დაყენება მისამართზე:

en: Install suggested packages
ka: მინიშნებული პაკეტების დაყენება

en: Configure Repositories
ka: რეპოზიტორიების მორგება

en: Many packages are available on CRAN (Comprehensive R Archive Network), and other repositories.<br>Click this to add more sources.
ka: ბევრი პაკეტი ხელმისაწვდომია CRAN-ზე (Comprehensive R Archive Network) და სხვა რეპოზიტორიებში.<br>დააწკაპუნეთ მეტი წყაროს დასამატებლად.

en: <b>Install %1 packages (plus dependencies), remove %2 packages</b>
ka: <b>%1 პაკეტის (პლუს დამოკიდებულებები) დაყენება, %2 პაკეტის წაშლა</b>

en: Package not available
ka: პაკეტი ხელმიუწვდომელია

en: Status
ka: სტატუსი

en: <p>The name of the package.</p>
ka: <p>პაკეტის სახელი.</p>

en: <p>Installed and / or available version of the package</p>
ka: <p>პაკეტის დაყენებული და / ან ხელმისაწვდომი ვერსია</p>

en: <p>Location where the package is installed / available</p>
ka: <p>მდებარეობა, სადაც პაკეტი დაყენებული / ხელმისაწვდომია</p>

en: Updateable Packages
ka: განახლებადი პაკეტები

en: New Packages
ka: ახალი პაკეტები

en: Packages which are available for installation, but which are not currently installed.
ka: პაკეტები, რომლებიც ხელმისაწვდომია დასაყენებლად, მაგრამ ამჟამად დაყენებული არაა.

en: Installed Packages
ka: დაყენებული პაკეტები

en: Packages which are installed locally. Note that updates may be available for these packages.
ka: პაკეტები, რომლებიც ლოკალურადაა დაყენებული. დაიმახსოვრეთ, რომ ამ პაკეტებისთვის, შეიძლება, განახლებები ხელმისაწვდომი არ იყოს.

en: Install
ka: ჩადგმა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Installed plugin groups (.pluginmap files)
ka: დაყენებული დამატების ჯგუფები (.pluginmap ფაილები)

en: Context:
ka: კონტექსტი:

en: Crash recovery file detected
ka: აღმოჩენილია ავარიიდან აღდგენის ფაილი

en: <p>A workspace recovery file exists, dating from <i>%2</i>.</p> | <p>%1 workspace recovery files exist, the most recent one of which dates from <i>%2</i>.</p>
ka[0]: <p>სამუშაო სივრცის აღდგენის ფაილი არსებობს. თარიღით <i>%2</i>.</p>
ka[1]: <p>%1 სამუშაო სივრცის აღდგენის ფაილი არსებობს.უახლესია თარიღით <i>%2</i>.</p>

en: <p>Do you want to open this file, now, save it for later (as <i>%1</i>), or discard it?</p>
ka: <p>გნებავთ, გახსნათ ეს ფაილი, შეინახოთ ის მოგვიანებით სამუშაოდ (როგორც <i>%1</i>), თუ მოვაშორო ის?</p>

en: Recover
ka: აღდგენა

en: Saves the recovery file(s), and opens it (or the most recent one)
ka: შეინახავს აღდგენის ფაილებს და გახსნის მათ (ან ყველაზე ახლებს)

en: Save for later
ka: მომავლისთვის შენახვა

en: Saves the recovery file(s) for later use, but does not open it
ka: შეინახავს აღდგენის ფაილებს მოგვიანებით გამოსაყენებლად, მაგრამ არ ხსნის მათ

en: Delete
ka: წაშლა

en: Deletes the recovery file(s)
ka: წაშლის აღდგენის ფაილ(ებ)-ს

en: You are about to delete the recovery file %2. There will be no way to bring it back. Really delete it? | You are about to delete %1 recovery files (the most recent one is %2). There will be no way to bring them back. Really delete them?
ka[0]: აპირებთ, წაშალოთ აღდგენის ფაილი %2. ქმედება შეუქცევადია. მართლა წავშალო?
ka[1]: აპირებთ, წაშალოთ %1 აღდგენის ფაილი (უახლესი ფაილია %2). ქმედება შეუქცევადია. მართლა წავშალო?

en: Really delete recovery file(s)?
ka: მართლა წავშალო აღდგენის ფაილ(ებ)-ი?

en: Save modified
ka: შეცვლილის შენახვა

en: The following items have been modified. Do you want to save them before closing?
ka: შემდეგი ელემენტები შეიცვალა. გნებავთ მათი შენახვა დახურვამდე?

en: R Workspace (Data and Functions)
ka: R-ის სამუშაო სივრცე (მონაცემები და ფუნქციები)

en: [Not saved]
ka: [შენახული არაა]

en: Output files
ka: გამოტანის ფაილები

en: Scripts
ka: სკრიპტები

[ctx: Save the selected items]
en: Save selected
ka: მონიშნულის შენახვა

en: Discard all
ka: ყველაფრის მოცილება

en: Do not close
ka: არ დახურო

en: <b>Select one or more:</b>
ka: <b>აირჩიეთ ერთი ან მეტი:</b>

en: <b>Select one:</b>
ka: <b>არჩიეთ ერთ-ერთი:</b>

en: Show problem details
ka: პრობლემის დეტალების ჩვენება

en: RKWard <b>failed to detect an R installation</b> on this system
ka: RKWard-მა ამ სისტემაზე <b> დაყენებული R-ის ვერსია ვერ იპოვა</b>

en: RKWard is currently using the R installation at <nobr>%1</nobr>.
ka: RKWard ამჟამად იყენებს R-ის ფაილებს მისამართზე <nobr>%1</nobr>.

en: <b>R backend has failed to start.</b>
ka: <b>R უკანაბოლოს გაშვება ჩავარდა.</b>

en: <b>R backend has crashed.</b>
ka: <b>R უკანაბოლო ავარიულად დასრულდა.</b>

en: <b>R version %1 started, successfully.</b>
ka: <b>R ვერსია %1 წარმატებით გაეშვა.</b>

en: <b>Waiting for R backend...</b>
ka: <b>R უკანაბოლოს მოლოდინი...</b>

en: Use R at:
ka: R-ის გამოყენება მისამართიდან:

en: Select another R executable
ka: აირჩიეთ სხვა R-ის გამშვები ფაილი

en: Select R executable
ka: აირჩიეთ R-ის გამშვები ფაილი

en: Use R at %1
ka: R-ის გამოყენება მისამართიდან %1

en: Attempt to restart R at %1
ka: R-ის გადატვირთვის მცდელობა მისამართზე %1

en: Keep current version (%1)
ka: მიმდინარე ვერსიის შენარჩუნება (%1)

en: No action needed.
ka: გაკეთება არფრის გჭირდებათ.

en: Not installed
ka: დაყენებული არაა

en: Install %1
ka: %1-ის დაყენება

en: No change
ka: ცვლილების გარეშე

en: Installed
ka: დაყენებული

en: Proceed without %1. You will be missing some functionality.
ka: ვმუშაობ %1-ის გარეშე. ფუნქციონალის ნაწილმა, შეიძლება, არ იმუშაოს.

en: Not found
ka: ნაპოვნი არაა

en: RKWard Setup Assistant
ka: RKWard -ის მორგების დამხმარე

en: Basic installation
ka: ძირითადი დაყენება

en: Installation directory
ka: დაყენების საქაღალდე

en: Not found.
ka: ვერ მოიძებნა.

en: Reinstallation required
ka: საჭიროა თავიდან დაყენება

en: This problem cannot be corrected, automatically. You will have to reinstall RKWard.
ka: პრობლეების ავტომატურად შესწორება შეუძლებელია. მოგიწევთ, თავიდან დააყენოთ RKWard.

en: Found.
ka: ნაპოვნია.

en: RKWard plugins
ka: RKWard -ის დამატებები

en: <p>No plugins are enabled. This is probably not intended.</p>
ka: <p>ჩართული დამატებების გარეშე. ეს ალბათ შემთხვევითაა.</p>

en: None selected
ka: არცერთი არჩეულია

en: Restore defaults
ka: ნაგულისხმები მნიშვნელობების აღდგენა

en: Enable the default plugins
ka: ნაგულისხმები დამატებების ჩართვა

en: Proceed without plugins
ka: დამატებების გარეშე გაგრძელება

en: Kate plugins
ka: Kate -ის დამატებები

en: None found
ka: არაფერია ნაპოვნი

en: Found %1 plugin. | Found %1 plugins.
ka[0]: ნაპოვნია %1 დამატება.
ka[1]: ნაპოვნია %1 დამატება.

en: Pre 0.7.3 output file
ka: 0.7.3-ზე უფრო ძველი ფორმატის ფაილი

en: Exists
ka: არსებობს

en: Import
ka: შემოტანა

en: Import to the session, so you can save in the new output format.
ka: შემოიტანეთ სესიაში, რომ ახალი გამოტანის ფორმატში შენახვა შეძლოთ.

en: No action
ka: ქმედების გარეშე

en: R Backend
ka: R უკანაბოლო

en: R Packages
ka: R -ის პაკეტები

en: The R2HTML package is used by nearly all RKWard output functions, and thus required.
ka: R2HTML პაკეტი თითქმის ყველა RKWard-ს გამოტანის ფუნქციის მიერ გამოიყენება, ამიტომ მისი ქონა აუცილებელია.

en: The rmarkdown package is required for rendering .Rmd files (including preview rendering), which is an optional but recommended feature.
ka: პაკეტი rmarkdown .Rmd ფაილებს რენდერისთვისაა აუცილებელი (მინიატურის რენდერის ჩათვლით). რაც არასავალდებულო, მაგრამ რეკომენდებული ფუნქციაა.

en: External software
ka: გარე პროგრამები

en: The pandoc software is needed for rendering (or previewing) R markdown (.Rmd) files. This is optional but recommended.
ka: პროგრამა pandoc R-ის მარკდაუნის (.Rmd) ფაილების რენდერისთვის (ან მინიატურისთვის) გამოიყენება. ეს არასავალდებულო, მაგრამ რეკომენდებულია.

en: Summary of the next steps
ka: შემდეგი ნაბიჯების შეჯამება

en: <h2>Software to install</h2>
ka: <h2>დასაყენებელი პროგრამები</h2>

en: No software to install
ka: პროგრამები დასაყენებელი არ აქვთ

en: <h2>R packages to install</h2>
ka: <h2>R-ის დასაყენებელი პაკეტები</h2>

en: No R packages to install
ka: R-ის პაკეტები დასაყენებელი არაა

en: Frontend to the R statistics language
ka: წინაბოლო სტატისტიკის ენა R-ისთვის

en: Project leader / main developer
ka: პროექტის ლიდერი / მტავარი პროგრამისტი

en: C++ developer between 2004 and 2007
ka: C++ პროგრამისტი 2004-სა და 2007-ს შორის

en: Many plugins, suggestions, plot history feature
ka: ბევრი დამატება, რჩევები, ნახაზის ისტორიის თვისება

en: Many plugins, suggestions, rkwarddev package
ka: ბევრი დამატება, რჩევები, rkwadddev პაკეტი

en: Many plugins, suggestions, marketing, translations
ka: ბევრი დამატება, რჩევები, მარკეტინგი, თარგმანები

en: Contributors in alphabetical order
ka: მოხალისეები ანბანით

en: Extensive usability feedback
ka: ფართო გამოყენებადობის გამოხმაურება

en: Wealth of feedback, hardware donations
ka: მდიდარი უკუკავშირი, აპარატურის შემოწირულობა

en: Several helpful comments and discussions
ka: რამდენიმე სასარგებლო კომენტარი და დისკუსია

en: Plugins and patches
ka: დამატებები და პაჩები

en: New website
ka: ახალი ვებგვერდი

en: HP filter plugin, spanish translation
ka: HP ფილტრის დამატება, ესპანური თარგმანი

en: A cool icon
ka: საკაიფო ხატულა

en: RKWard logo, many suggestions, help on wording
ka: RKWard-ის ლოგო, ბევრი რჩევა, დახმარება სიტყვათაწყობაზე

en: Several valuable comments, hints and patches
ka: რამდენიმე ძვირფასი კომენტარი, მინიშნება და პაჩი

en: Translation, Suggestions, plugins
ka: თარგმანი, რჩევები, დამატებები

en: Many comments, useful suggestions, and bug reports
ka: ბევრი კომენტარი, სასარგებლო რჩევები და შეცდომის ანგარიშები

en: German Translation, bug reports
ka: გერმანული თარგმანი, შეცდომები

en: Some patches
ka: პაჩები

en: patches and helpful comments
ka: პაჩები და სასარგებლო კომენტარები

en: Many more people on rkward-devel@kde.org
ka: და კიდევ მეტი ხალხი მისამართზე rkward-devel@kde.org

en: Sorry, if we forgot to list you. Please contact us to get added
ka: ბოდიში, თუ დამავიწყდი. დაგვიკავშირდით და დაგამატებთ

en: How to cite:
ka: როგორ დავაციტირო:

en: Peer-reviewed article in the Journal of Statistical Software
ka: გადამოწმებული სტატია სტატისტიკური პროგრამების ჟურნალში

en: [Omitted %1 more factor levels]
ka: [ამოღებულია კიდევ %1 ფაქტორის დონე]

en: Alignment
ka: სწორება

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Left
ka: მარცხენა

en: Right
ka: მარჯვენა

en: Decimal Places
ka: წილადის ნიშნები

en: Default setting
ka: ნაგულისხმები პარამეტრი

en: As required
ka: საჭიროებისამებრ

en: Fixed precision:
ka: ფიქსირებული სიზუსტე:

en: Formatting options for '%1'
ka: დაფორმატების პარამეტრები '%1'-სთვის

en: Levels / Value labels for '%1'
ka: დონეები / მნიშვნელობის ჭდეები '%1'-სთვის

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: Add
ka: დამატება

en: Up
ka: მაღლა

en: Down
ka: ქვემოთ

en: Click to add new row
ka: წკაპი ახალი მწკრივის დასამატებლად

en: Remove this row / element
ka: ამ მწკრივის / ელემენტის წაშლა

en: Verbosity of debug messages (0-5)
ka: დიაგნოსტიკური შეტყობინებების გამართვის დონე (0-5)

en: Mask for components to debug (see debug.h)
ka: გასამართი კომპონენტების ნიღაბი (იხ. debug.h)

en: Where to send debug message (file|terminal)
ka: სად გავაგზავნო გამართვის შეტყოვინება (ფაილი|ტერმინალი)

en: Reuse a running RKWard instance (if available). If a running instance is reused, only the file arguments will be interpreted, all other options will be ignored.
ka: RKWard-ის გაშვებული ასლის (თუ ხელმისაწვდომია) გამოყენება. თუ გამოიყენება უკვე გაშვებული ასლი, მოხდება, მხოლოდ, ფაილის არგუმენტების დამუშავება. ყველა სხვა პარამეტრი გამოტოვებული იქნება.

en: Behaves like --reuse, if any file arguments are also given, starts a new instance, otherwise. Intended for use in the .desktop file.
ka: იქცევა ისე, როგორც --reuse. თუ ასევე მითითებულია ფაილის არგუმენტებიც, გაუშვებს ახალ ასლს. განკუთვნილია .desktop ფალში გამოსაყენებლად.

en: <p><em>Note:</em> This setting does not take effect until you restart RKWard.</p>
ka: <p><em>შენიშვნა:</em> ეს პარამეტრი ძალაში RKWard-ის გადატვირთვამდე არ შევა.</p>

en: Search
ka: ძებნა

en: Search backwards (previous occurrence of search term)
ka: ძებნა უკან (საძებნი ელემენტის წინა გამოჩენა)

en: Search forward (next occurrence of search term)
ka: ძებნა წინ (საძებნი ელემენტის შემდეგი გამოჩენა)

en: Match case
ka: დიდი და პატარა ასოების სხვაობა

en: Find as you type
ka: ტექსტის პოვნა აკრეფისას

en: Highlight all matches
ka: ყველა დამთხვევის გამოკვეთა

en: Other Environments
ka: სხვა გარემოები

en: My Workspace
ka: ჩემი სამუშაო სივრცე

en: My Workspace (no objects matching filter)
ka: ჩემი სამუშაო სივრცე (ფილტრს ობიექტები არ ემთხვევა)

en: Show Hidden Objects
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

[ctx: Fields==columns in tree view]
en: Fields to search in
ka: მოსაძებნი ველები

en: Top level objects, only
ka: მხოლოდ, უმაღლესი დონის ობიექტები

en: Top level objects, and direct children
ka: უმაღლესი დონის ობიექტები და პირდაპირი შვლები

en: Show all objects
ka: ყველა ობიექტის ჩვენება

en: Show functions, only
ka: მხოლოდ, ფუნქციების ჩვენება

en: Show objects excluding functions
ka: ყველა ობიექტის ჩვენება, ფუნქციების გარდა

[ctx: Width is limited, please opt for something that is not much longer than the English string. Simply 'Clear'/'Reset' should be good enough to understand the function.]
en: Reset filters
ka: ფილტრების ჩამოყრა

en: Discards the current object search filters
ka: მოაცილებს მიმდნარე ობიექტის ძებნის ფილტრებს

en: Show Fields
ka: ველების ჩვენება

en: Select destination file name
ka: აირჩიეთ სამიზნე ფაილის სახელი

en: RKWard Output Files [*.rko](*.rko)
ka: RKWard გამოტანის ფაილები [*.rko](*.rko)

en: All Files [*](*)
ka: ყველა ფაილი [*](*)

en: File selection canceled
ka: ფაილის არჩევანი გაუქმებულია

en: Are you sure you want to overwrite the existing file '%1'?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, თავზე გადააწეროთ არსებულ ფაილს '%1'?

en: Overwrite?
ka: გადავაწერო?

en: User canceled
ka: გააუქმა მომხმარებელმა

en: Not overwriting existing file
ka: არსებულ ფაილს თავზე არ გადაეწერება

en: Error while writing temporary output archive %1
ka: შეცდომა დროებით გამოტანის არქივში %1 ჩაწერისას

en: Failure to remove existing file %1. Missing permissions?
ka: არსებული ფაილის %1 წაშლა ჩავარდა. უფლებები გაქვთ?

en: Failure while copying output archive to %1
ka: შეცდომა გამოტანილი არქივის %1-ში კოპირებისას

en: The path %1 does not exist or is not a file.
ka: ბილიკი %1 არ არსებობს ან ფაილი არაა.

en: Failure to open %1. Not an rkward output file?
ka: %1-ის გახსნის შეცდომა. არ წარმოადგენს rkward-ის ფაილს?

en: Output directory %1 is already in use.
ka: გამოტანის საქაღალდე %1 უკვე გამოიყენება.

en: Output had no modifications. Nothing reverted.
ka: გამოტანას ცვლილებები არ შეხებია. არაფერი დაბრუნებულა.

en: User canceled.
ka: გააუქმა მომხმარებელმა.

en: Output is not empty. Not clearing it.
ka: გამოტანა ცარიელი არაა. ის არ გასუფთავდება.

en: [Unnamed]
ka: [უსახელო]

en: Output has been modified. Not closing it.
ka: გამოტანა შეიცვალა. ის არ დაიხურება.

en: Discard unsaved changes?
ka: მოვაცილო შეუნახავი ცვლილებები?

en: New empty output directory has been created, automatically
ka: ახალი ცარიელი გამოტანის საქაღალდე ავტომატურად შეიქმნა

en: Output has been activated, automatically
ka: გამოტანა ავტომატურაად გააქტიურდა

en: Output '%1' is already loaded in this session. Cannot create it.
ka: გამოტანა '%1' უვე ჩატვირთულია ამ სესიაში. მისი შექმნა შეუძლებელია.

en: A file named '%1' already exists. Cannot create it.
ka: ფაილი სახელით '%1' უკვე არსებობს. მისი შექმნა შეუძლებელია.

en: File '%1' does not exist.
ka: ფაილი არ არსებობს: %1.

en: The output identified by '%1' is not loaded in this session.
ka: '%1'-ის მიერ იდენტიფიცირებული გამოტანა ამ სესიაში ჩატვირთული არაა.

en: Unhandled output command '%1'
ka: დაუმუშავებელი გამოტანის ბრძანება '%1'

en: <b>There have been errors and / or warnings. See below for a transcript</b>
ka: <b>აღმოჩენილია შეცდომები ან / და გაფრთხილებები. ტრანსკრიფციისთვის ქვემოთ ჩახედეთ</b>

en: Output
ka: გამოტანა

en: Output:
ka: გამოტანა:

en: Errors / Warnings
ka: შეცდომები / გაფრთხილებები

en: Errors / Warnings:
ka: შეცდომები / გაფრთხილებები:

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: <b>An error occurred</b> (see below for details)
ka: <b>აღმოჩენილია შეცდომა</b> (დეტალები იხილეთ ქვემოთ)

en: <b>Done</b>
ka: <b>მზადაა</b>

en: Close
ka: დახურვა

en: Keep waiting
ka: ლოდინის გაგრძელება

en: Closing this window will cancel the current operation. Are you sure?
ka: ამ ფანჯრის დახურვა მიმდინარე ოპერაციის გაუქმებას გამოიწვევს. დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: Cancel operation
ka: ოპერაციის გაუქმება

en: Cancel && Close
ka: გაუქმება && დახურვა

en: An operation is still running, please wait.
ka: ოპერაცია ჯერ კიდევ გაშვებულია. მოითმინეთ.

en: Change
ka: შეცვლა

en: Overwrite
ka: თავზე გადაწერა

en: The given object name already exists
ka: მითითებული ობიექტის სახელი უკვე არსებობს

en: Parent object: %1
ka: მშობელი ობიექტი: %1

en: Select parent object
ka: მშობელი ობიექტის გაშვება

en: Paste special...
ka: სპეციალური ჩასმა...

en: Paste Special...
ka: სპეციალური ჩასმა...

en: Paste Mode
ka: ჩასმის რეჟიმი

en: Single string
ka: ერთი სტრიქონი

en: Vector
ka: ვექტორი

en: Field Separator
ka: ველის გამყოფი

en: Comma
ka: მძიმე

en: Single space
ka: ერთი სივრცე

en: Any whitespace
ka: ნებისმიერი ჰარე

en: Other:
ka: სხვა:

en: Quoting
ka: ციტირება

en: Do not quote values
ka: მნიშვნელობები არ დაციტირდება

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Quote all values
ka: ყველა მნიშვნელობის ციტირება

en: Labels
ka: ჭდეები

en: First row contains labels
ka: პირველი მწკრივი ველის სახელებს შეიცავს

en: First column contains labels
ka: პირველი სვეტი ველის სახელებს შეიცავს

en: Transformations
ka: გარდაქმნები

en: Reverse horizontally
ka: რევერსი ჰორიზონტალურად

en: Reverse vertically
ka: რევერსი ვერტიკალურად

en: Flip rows/columns
ka: მწკრივებისა და სვეტების ადგილების მიმოცვლა

en: Insert NAs where needed
ka: NA-ების ჩასმა, სადაც წაჭიროა

en: Command failed to parse. Try using <i>Edit->Paste special...</i> in the R Console window for better diagnostics.
ka: ბრძანების დამუშავება ჩავარდა. უკეთესი დიაგნოსტიკისთვის R-ის კონსოლის ფანჯარაში <i>ჩასწორება->სპეციალური ჩასმა...</i> სცადეთ.

en: Pasting object from clipboard data failed.
ka: მიმოცვლის ბუფერიდან მონაცემების ჩასმა ჩავარდა.

en: Paste failed
ka: ჩასმის შეცდომა

en: Copy lines to output
ka: ხაზის კოპირება გამოტანაში

en: Run line / selection
ka: ხაზის / მონიშნულის გაშვება

en: Runs the current selection (if any) or the current line (if there is no selection)
ka: გაუშვებს მიმდინარე მონიშნულს *თუ არსებობს) ან მიმდინარე ხაზს (თუ მონიშნული არაფერია)

en: Run selection
ka: მონიშნულის გაშვება

en: Run all
ka: ყველას გაშვება

en: &Function reference
ka: &ფუნქციების სახელმძღვანელო

en: [No keyword detected]
ka: [საკვანძო სიტყვების გარეშე]

en: Search online
ka: ონლაინ ძებნა

[ctx: very short: Preview is updating]
en: updating
ka: მიმდინარეობს განახლება

[ctx: very short: Error while generating preview]
en: error
ka: შეცდომა

[ctx: very short: Preview is up to date]
en: ready
ka: მზადაა

[ctx: very short: Preview is not(yet) possible]
en: n/a
ka: მიუწვდომელია

[ctx: very short: Preview is turned off]
en: off
ka: გამორთვა

en: The preview is current unavailable (you will need to make further selections).
ka: მინიატურა ამჟამად ხელმისაწვდომი არაა (საჭიროა მეტი მონიშნული).

en: Preview is turned off.
ka: მინიატურა გათიშულია.

en: Preview is currently being updated.
ka: მიმდინარეობს მინიატურის განახლება.

en: The command to generate the preview has failed.
ka: მინიატურის გენერაციის ბრძანება ჩავარდა.

en: Preview is up to date.
ka: მინიატურა განახლებულია.

en: Warnings or Errors:
ka: გაფრთხილებები ან შეცდომები:

en: Could not open file %1 for reading
ka: ფაილის ("%1") წასაკითხად გახსნის შეცდომა

en: Error parsing XML-file. Error-message was: '%1' in line '%2', column '%3'. Expect further errors to be reported below
ka: XML ფაილის დამუშავების შეცდომა. შეცდომის შეტყობინება იყო: '%1' ხაზზე '%2', სვეტი '%3'. თუ აღმოჩენილი იქნება მეტი შეცდომა, ისინი ქვემოთ იქნება ნაჩვენები

en: Trying to retrieve children of invalid element
ka: არასწორი ელემენტის შვილების მიღების მცდელობა

en: Expected exactly one element '%1' but found %2
ka: მოველოდი მხოლოდ ერთ ელემენტს, '%1. აღმოჩენილია %2

en: '%1'-attribute not given. Assuming '%2'
ka: '%1' ატრიბუტი მითითებული არაა. ჩაითვლება '%2'

en: Illegal attribute value. Allowed values are one of '%1', only.
ka: დაუშვებელი ატრიბუტის მნიშვნელობა. დაშვებული მნიშვნელობებია ერთ-ერთი '%1'-დან და, მხოლოდ.

en: Illegal attribute value. Only integer numbers are allowed.
ka: დაუშვებელი ატრიბუტის მნიშვნელობა. დაშვებულია მხოლოდ მთელი რიცხვები.

en: Illegal attribute value. Only real numbers are allowed.
ka: დაუშვებელი ატრიბუტის მნიშვნელობა. დაშვებულია მხოლოდ ნამდვილი რიცხვები.

en: Illegal attribute value. Allowed values are '%1' or '%2', only.
ka: დაუშვებელი ატრიბუტის მნიშვნელობა. დაშვებული მნიშვნელობებია, მხოლოდ, '%1' ან '%2'.

en: Trying to retrieve contents of invalid element
ka: არასწორი ელემენტის შემცველობის მიღების შეცდომა

en: XML-parsing '%1'
ka: XML-დამუშავება '%1'

en: yes
ka: დიახ

en: no
ka: არა

en: (no label)
ka: (ჭდის გარეშე)

en: No such plugin
ka: ასეთი დამატება არ არსებობს

en: Bad serialization format
ka: არასწორი სერიალიზაციის ფორმატი

en: 
    The plugin has crashed.
ka: 
    დამატება ავარიულად დასრულდა.

en: Not all settings applied
ka: ყველა პარამეტრი არ გადატარებულა

en: 
    The plugin could not be auto-submitted with these settings.
ka: 
    დამატების ავტოგადაცემა შეუძლებელია ამ პარამეტრებით.

en: Could not submit
ka: გადაცემა შეუძლებელია

en: Could not open plugin map file %1. (Is not readable, or failed to parse)
ka: ვერ გავხსენი დამატებების ასახვის ფაილი %1. (ის წაკითხვადი არაა, ან მისი დამუშავება ჩავარდა)

en: Skipping plugin map file '%1': Not compatible with this version of RKWard
ka: დამატების ასახვის ფაილის '%1' გამოტოვება: RKWard-ის ამ ვერსიასთან თავსებადი არაა

en: Specified required file '%1' does not exist or is not readable. Ignoring.
ka: მითითებული აუცილებელი ფაილი '%1' არ არსებობს, ან წაკითხვადი არაა. გამოტოვება.

en: Could not resolve specified required pluginmap '%1'. You may have to install additional packages.
ka: ვერ ამოვხსენი მითითებული აუცილებელი დამატებების ასახვა '%1'. შეიძლება, დამატებითი პაკეტების დაყენება გჭირდებათ.

en: Duplicate declaration of component id "%1" within pluginmap file "%2".
ka: გამეორებული აღწერა კომპონენტის ID-სთვის "%1" დამატებების რუკის ფაილში "%2".

en: Specified file '%1' for component id "%2" does not exist or is not readable. Ignoring.
ka: მითითებული ფაილი '%1' კომპონენტისთვის ID-ით "%2" არ არსებობს ან წაკითხვადი არაა. გამოტოვება.

en: Component '%1' is not available in a version compatible with this version of RKWard
ka: კომპონენტი '%1' ამ ვერსიის RKWard-თან არსებული ვერსიით ხელმისაწვდომი არაა

en: Unspecified
ka: მიუთითებელი

en: License: %1
ka: ლიცენზია: %1

en: Authors:
ka: ავტორები:

[ctx: Author roles (contributor, etc.)]
en: Roles
ka: როლები

en: Translators:
ka: მთარგმნელები:

en: RKWard plugin map
ka: RKWard-ის დამატებების რუკა

en: R package
ka: R-ის პაკეტი

en: This object has %1 dimension(s), but %2 dimension(s) is/are expected.
ka: ობიექტს გააჩნია %1 განზომილება, მაგრამ მოველოდი მხოლოდ %2 განზომილებას.

en: This object has a length of %1, but a minimum length of %2 is expected.
ka: ობიექტის სიგრძეა %1, მაგრამ მინიმალურ სიგრძეს %2 მოველოდი.

en: This object has a length of %1, but a maximum length of %2 is expected.
ka: ობიექტის სიგრძეა %1, მაგრამ მაქსიმალურ სიგრძეს %2 მოველოდი.

en: This object does not appear to belong to any of the classes <i>%1</i>.
ka: ეს ობიექტი, როგორც ჩანს, <i>%1</i>-ის არც ერთ კლასს არ მიეკუთვნება.

en: This object's data type is <i>%1</i>, while expected type(s) is/are <i>%2</i>.
ka: ამ ობიექტის მონაცემების ტიპია <i>%1</i>, როცა მოსალოდნელი ტიპებია <i>%2</i>.

en: Select one:
ka: აირჩიეთ ერთი:

en: Specify model
ka: მიუთითეთ მოდელი

en: Full Model
ka: სრული მოდელი

en: Main Effects only
ka: მხოლოდ, მთავარი ეფექტები

en: Custom Model:
ka: მომხმარებლის მოდელი:

en: Main effects
ka: მთავარი ეფექტები

en: Level
ka: დონე

en: Term
ka: პირობები

en: Enter text
ka: შეიყვანეთ ტექსტი

en: Enter data:
ka: შეიყვანეთ მონაცემები:

en: Type on these cells to expand the table
ka: აკრიფეთ ამ უჯრედებზე ცხრილის გასაფართოვებლად

en: Empty values are not allowed
ka: ცარიელი მნიშვნელობები დაშვებული არაა

en: This column contains illegal values in some of its cells
ka: ეს სვეტი თავის ზოგიერთ უჯრედში დაუშვებელ მნიშვნელობას შეუიცავს

en: Updating status, please wait
ka: სტატუსის განახლება. მოითმინეთ

en: This row has not yet been processed.
ka: ეს მწკრივი ჯერ არ დამუშავებულა.

en: This row contains invalid settings.
ka: ეს მწირივი არასწორ პარამეტრებს შეიცავს.

en: Please wait while settings are being processed
ka: მოითმინეთ. მიმდინარეობ თქვენი პარამეტრების დამუშავება

en: One or more rows contain invalid settings.
ka: ერთი ან მეტი სვეტი არასწორ პარამეტრებს შეიცავს.

en: At least %1 rows have to be defined (if any)
ka: აუცილებელია, სულ ცოტა, %1 მწკრივის აღწერა (თუ საერთოდ იზამთ)

en: At least %1 rows have to be defined
ka: აუცილებელია, სულ ცოტა, %1 მწკრივის აღწერა

en: At most %1 rows may be defined
ka: მაქსიმუმ, შესაძლებელია %1 მწკრივის აღწერა

en: This element is not valid for the following reason(s):
ka: ეს ელემენტი არასწორია შემდეგი მიზეზ(ებ)-ით:

en: Enter filename
ka: შეიყვანეთ ფაილის სახელი

en: Select
ka: აირჩიეთ

en: The file or directory does not exist.
ka: ფაილი ან საქაღალდე არ არსებობს.

en: Only files (not directories) are acceptable, here.
ka: აქ, მხოლოდ ფაილებია (არა საქაღალდეები) მისაღები.

en: Only directories (not files) are acceptable, here.
ka: აქ, მხოლოდ, საქაღალდეებია (არა ფაილები) მისაღები.

en: The specified file is not writable.
ka: მითითებული ფაილი ჩაწერადი არაა.

en: You have to specify a filename (not directory) to write to.
ka: უნდა მიუთითოთ ჩასაწერი ფაილის სახელი (და არა საქაღალდის).

en: Only local files are allowed, here.
ka: აქ, მხოლოდ, ლოკალური ფაილებია მხარდაჭერილი.

en: This url looks valid.
ka: ეს url სწორს წააგავს.

en: The given filename / url is not valid.
ka: მითითებული ფაილის სახელი / ბმული სწორი არაა.

en: Save to:
ka: შენახვა მისამართზე:

en: Enter value:
ka: შეიყვანეთ მნიშვნელობა:

en: Preview
ka: ესკიზი

en: Could not create plugin
ka: დამატების შექმნა შეუძლებელია

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Code Preview
ka: კოდის მინიატურა

en: Submit
ka: გადაცემა

en: Auto close
ka: ავტომატური დახურვა

en: Help
ka: დახმარება

en: Use Wizard
ka: ოსტატის გამოყენება

en: Run again
ka: კიდევ გაშვება

en: Processing. Please wait
ka: დამუშავება. მოითმინეთ

en: Next >
ka: შემდეგი >

en: < Back
ka: < უკან

en: Use Dialog
ka: დიალოგის გამოყენება

en: Select Variable(s)
ka: აირჩიეთ ცვლად(ებ)-ი

en: Show all environments
ka: ყველა გარემოს ჩვენება

en: Show filter options
ka: ფილტრის პარამეტრების ჩვენება

en: Variable:
ka: ცვლადი:

en: Running
ka: გაშვებულია

en: Canceled
ka: გაუქმებულია

en: Command Chain
ka: ბრძანებების ჯაჭვი

en: Closed
ka: დახურულია

en: Waiting
ka: მოლოდინი

en: Command Stack
ka: ბრძანების სტეკი

en: Command
ka: ბრძანება

en: Description
ka: აღწერა

en: The configured R installation at <b>%1</b> does not exist or is not an executable.
ka: მორგებული R-ის ფაილები მისამართზე <b>%1</b> არ არსებობს, ან გაშვებადი არაა.

en: The backend process could not be started. Please check your installation.
ka: უკანაბოლოს პროცესის გაშვება შეუძლებელია. შეამოწმეთ თქვენი პროგრამის ფაილები.

en: The backend process failed to start with exit code %1, message: '%2'.
ka: უკანაბოლოს პროცესის გაშვება ჩავარდა კოდით %1, შეტყობინება '%2'.

en: Backend process has exited with code %1, message: '%2'.
ka: უკანაბოლოს პროცესი დასრულდა კოდით %1, შეტყობინებით: '%2'.

en: The R engine has shut down with status: %1
ka: R-ის ძრავა გაითიშა სტატუსით: %1

en: The R engine has encountered a fatal error:
    %1
ka: R-ის ძრავამ აღმოაჩინა ფატალური შეცდომა:
    %1

en: Message from the R backend
ka: შეტყობინება R უკანაბოლოდან

en: Question from the R backend
ka: კითხვა R უკანაბოლოდან

en: Graphics version mismatch
ka: გრაფიკის ვერსია არ ემთხვევა

en: Ok
ka: დიახ

en: R Startup
ka: R-ის გაშვება

en: Error starting R
ka: R-ის გაშვების შეცდომა

en: Require package '%1'
ka: საჭიროა პაკეტი '%1'

en: Quitting was canceled
ka: გასვლა გაუქმდა

en: Locale change
ka: ენის ცვლილება

en: Changing the locale was canceled by user
ka: ლოკალის შეცვლა გაუქმდა მომხმარებლის მიერ

en: Attempt to start recording, while already recording commands. Ignoring.
ka: ჩაწერის დაწყების მცდელობა ჩაწერის მიმდინარეობისას. გამოტოვება.

en: Could not open file for writing. Not recording commands
ka: ფაილის ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია. ბრძანებების ჩაწერა არ მოხდება

en: Error: unrecognized request '%1'
ka: შეცდომა: უცნობი მოთხოვნა '%1'

en: R backend requests information
ka: R უკანაბოლოს ინფორმაცია სჭირდება

en: R engine has died
ka: R-ის ძრავა გარდაიცვალა

en: Graphics Device Number %1
ka: გრაფიკის მოწყობილობის ნომერი %1

[ctx: Window title]
en: %1 (Active)
ka: %1 (აქტიური)

[ctx: Window title]
en: %1 (Inactive)
ka: %1 (არააქტიური)

en: <p>Press Enter to see next plot, or click 'Cancel' to abort.</p>
ka: <p>Enter შემდეგი ნახაზის სანახავად, ან 'გაუქმება' შესაწყვეტად.</p>

en: Ok to show next plot?
ka: ვაჩვენო შემდეგი ნახაზი?

en: Expected connection token %1, but read connection token %2
ka: მოველოდი მიერთების კოდს %1, მაგრამ წავიკითხე მიერთების კოდი %2

en: Error while connection graphics backend
ka: გრაფიკულ უკანაბოლოსთან დაკავშირების შეცდომა

en: 'katepart' component could not be found
ka: კომპონენტი 'katepart' აღმოჩენილი არაა

en: R Console
ka: R -ის კონსოლი

en: Scrollbar minimap
ka: ჩოჩიის მინირუკა

en: Dynamic word wrap
ka: სიტყვების დინამიკური გადატანა

en: Syntax error
ka: სინტაქსური შეცდომა

en: Select command history file to load
ka: აირჩიეთ ჩასატვირთი ბრძანებების ისტორიის ფაილი

en: R history files [*.Rhistory](*.Rhistory);;All files [*](*)
ka: R-ის ისტორიის ფაილები [*.Rhistory](*.Rhistory);;ყველა ფაილი [*](*)

en: Select filename to save command history
ka: არჩიეთ ფაილის სახელი ბრძანებების ისტორიის შესანახად

en: R history files [*.Rhistory] (*.Rhistory);;All files [*] (*)
ka: R-ის ისტორიის ფაილები [*.Rhistory] (*.Rhistory);;ყველა ფაილი [*] (*)

en: Interrupt running command
ka: გაშვებული ბრძანების შეწყვეტა

en: Copy selection literally
ka: სრული მონიშნულის კოპირება

en: Copy commands, only
ka: მხოლოდ ბრძანებების კოპირება

en: Print Console
ka: ბეჭდვის კონსოლი

en: Import command history...
ka: ბრძანებების ისტორიის შემოტანა...

en: Export command history...
ka: ბრძანებების ისტორიის გატანა...

en: R Console is busy
ka: R -ის კონსოლი დაკავებულია

en: Append
ka: მიმატება

en: Reset, then submit
ka: ჩამოყრა, შემდეგ გადაცემა

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
ka: &გაშვება

en: A note on external links
ka: შენიშვნა გარე ბმულებზე

en: Setting up plugins...
ka: დამატებების მორგება...

en: New plugins found
ka: ნაპოვნია ახალი დამატება

en: Failed to load some plugin maps
ka: ზოგიერთი დამატების რუკის ჩატვირთვა ჩავარდა

en: Carbon Copy Settings
ka: კოპირების მორგება

en: Workspace
ka: სამუშაო სივრცე

en: Files
ka: ფაილები

en: Pending Jobs
ka: დარჩენილი დავალებები

en: Debugger Frames
ka: გამართვის ჩარჩოები

en: Debugger Console
ka: გამმართველის კონსოლი

en: RKWard Debug Messages
ka: RKWard-ის გამართვის შეტყობინებები

en: Dataset
ka: მონაცემების სეტი

en: Creates new empty dataset and opens it for editing
ka: შექმნის ახალ ცარიელ მონაცემების სეტს და გახსნს მას რედაქტირებისთვის

en: Script File
ka: სკრიპტის ფაილი

en: Output document
ka: გამოტანილი დოკუმენტი

en: Creates and activates a new output document
ka: შექმნის და გაააქტიურებს ახალ გამოტანის დოკუმენტს

en: Open R Script File...
ka: R სკრიპტის ფაილის გახსნა...

en: Open RKWard Output File...
ka: RKWard-ის გამოტანის ფაილის გახსნა...

en: Open any File...
ka: ნებისმიერი ფაილის გახსნა....

en: Open Recent R Script File
ka: უახლესი R-ის სკრიპტის ფაილის გახსნა

en: Import Assistant
ka: შემოტანის დამხმარე

en: Assistant to find the best method to import data from a variety of formats
ka: დამხმარე სხვადასხვა ფორმატებიდან მონაცემების შემოტანის საუკეთესო მეთოდის საპოვნელად

en: Open Workspace...
ka: სამუშაო სივრცის გახსნა...

en: Opens an existing document
ka: არსებული დოკუმენტის გახსნა

en: Open Recent Workspace
ka: უახლესი სამუშაო სივრცის გახსნა

en: Opens a recently used file
ka: ამჟამად გამოყენებული ფაილის გახსნა

en: Save Workspace
ka: სამუშაო სივრცის შენახვა

en: Saves the actual document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის შენახვა

en: Save Workspace As
ka: სამუშაო სივრცის შენახვა, როგორც

en: Saves the actual document as...
ka: მიმდინარე დოკუმენტის შენახვა, როგორც...

en: Quits the application
ka: აპლიკაციიდან გასვლა

en: Interrupt all commands
ka: ყველა ბრძანების შეწყვეტა

en: CC commands to output...
ka: ბრძანებების კოპირება გამოტანაში...

en: Manage R packages and plugins...
ka: R-ის პაკეტებისა და დამატებების მართვა...

en: Close All Data
ka: ყველა მონაცემის დახურვა

en: Closes all open data editors
ka: დახურავს ყველა ღია მონაცემების რედაქტორს

en: Close All
ka: ყველას დახურვა

en: Detach
ka: მოძრობა

en: Check installation
ka: დაყენებული ფაილების შემოწმება

en: [No actions available for current view]
ka: [მიმდინარე ხედისთვის ქმედებები ხელმისაწვდომი არაა]

en: Open...
ka: გახსნა...

en: Create...
ka: შექმნა...

en: Save...
ka: შენახვა...

en: Restart R Backend
ka: R უკანაბოლოს გადატვირთვა

en: Restart R backend
ka: R უკანაბოლოს გადატვირთვა

en: R commands still pending
ka: R-ის ბრძანებები ჯერ კიდევ რიგშია

en: Force restart now
ka: ძალით გადატვირთვა ახლავე

en: Check again
ka: თავიდან შემოწმება

en: Cancel restarting
ka: გადატვირთვის გაუქმება

en: Current working directory
ka: მიმდინარე სამუშაო საქაღალდე

en: Configure R backend
ka: R-ის უკანაბოლოს მორგება

en: Exiting...
ka: გასვლა...

en: New dataset
ka: ახალი მონაცემების სეტი

en: Enter name for the new dataset
ka: შეიყვანეთ ახალი მონაცემების სეტის სახელი

en: Opening workspace...
ka: სამუშაო სივრცის გახსნა...

en: Select workspace to open...
ka: აირჩიეთ გასახსნელი სამუშაო სივრცეები...

en: The <b>R</b> engine is busy.
ka: <b>R</b>-ის ძრავა დაკავებულია.

en: The <b>R</b> engine is idle.
ka: <b>R</b>-ის ძრავა უქმედაა.

en: The <b>R</b> engine is being initialized.
ka: მიმდინარეობს <b>R</b>-ის ძრავის სამუშაოდ მომზადება.

en: The <b>R</b> engine is unavailable.
ka: <b>R</b>-ის ძრავა ხელმიუწვდომელია.

en: Open
ka: გახსნა

en: Opening mode:
ka: გახსნის რეჟიმი:

en: Guess file type, automatically
ka: ფაილის ტიპის ავტომატური ამოცნობა

en: Open as text / script file
ka: ტექსტური / სკრიპტის ფაილის გახსნა

en: Open as text file and force R highlighting
ka: ტექსტური ფაილის სახით გახსნა და R-ის ტექსტის გამოკვეთა

en: Select RKWard Output file to open...
ka: RKWard-ის გამოტანის ფაილის გახსნა...

en: RKWard Output Files [*.rko](*.rko);;All files [*](*)
ka: RKWard-ის გამოტანის ფაილები [*.rko](*.rko);;ყველა ფაილი [*](*)

en: Open script file(s)
ka: სკრიპტის ფაილ(ებ)-ის გახსნა

en: [Unnamed Workspace]
ka: [უსახელო სამუშაო სივრცე]

note: i18n: ectx: Menu (new_data)
en: &New
ka: &ახალი

note: i18n: ectx: Menu (open_specific)
en: &Open by Type
ka: &გახსნა ტიპის მიხედვით

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
ka: &შემოტანა

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
ka: გატანა

note: i18n: ectx: Menu (workspace)
en: &Workspace
ka: &სამუშაო სივრცე

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Windows
ka: &ფანჯრები

note: i18n: ectx: Menu (window_activate)
en: &Activate
ka: &აქტივაცია

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
ka: &დახმარება

en: <b>Object was deleted</b>
ka: <b>ობიექტი წაიშალა</b>

en: Object Viewer: %1
ka: ობიექტის დათვალიერება: %1

en: The object was changed. You may want to click "Update"
ka: ობიექტი შეიცვალა. შეიძლება, საჭიროა დააწკაპუნოთ 'განახლებაზე'

en: Update
ka: განახლება

en: Fetching information
ka: ინფორმაციის გამოთხოვა

en: The QtScript-backend has reported an error:
    %1
ka: QtScript-backend-მა გადმოგვცა შეცდომა:
    %1

en: Scripting error
ka: სკრიპტის შეცდომა

en: Script Error in %1, line %2: %3
    Backtrace:
    %4
ka: სკრიპტის შეცდომა ფაილში %1, ხაზზე %2: %3
    უკუტრეისი:
    %4

en: The file "%1" (needed by "%2") could not be found. Please check your installation.
ka: ფაილი "%1" (რომელიც სჭირდება "%2"-ს) აღმოჩენილი არაა. შეამოწმეთ თქვენი პროგრამის ფაილები.

en: Error opening script file %1
ka: სკრიპტის ფაილის (%1) გახსნის შეცდომა

en: inlined code
ka: ხაზშივე ჩასმული კოდი

en: Script Error at '%1' line %2: %3
ka: სკრიპტის შეცდომა ფაილში '%1' ხაზზე %2: %3

en: ## Prepare
ka: ## მომზადება

en: ## Compute
ka: ## გამოთვლა

en: ## Print result
ka: ## შედეგის დაბეჭდვა

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Add-ons
ka: დამატებები

en: Code Completion / Code Hints
ka: კოდის დასრულება / კოდის მინიშნებები

en: Function call tip
ka: მინიშნება ფუნქციის გამოძახების შესახებ

en: Function argument completion
ka: ფუნქციის არგუმენტის დასრულება

en: Object name completion
ka: ობიექტის ფაილის დასრულება

en: Filename completion
ka: ფაილის სახელის დასრულება

en: Auto word completion
ka: სიტყვების ავტომატური დასრულება

en: Mouseover object info
ka: თაგუნას გადატარებისას ინფორმაციის ჩვენება

en: Start code completions/hints, automatically
ka: კოდის დასრულებების/მინიშნებების ავტომატური დაწყება

en: Minimum number of characters
ka: მინიმალური სიმბოლოების რაოდენობა

en: Timeout (milliseconds)
ka: მოლოდინის ვადა (მილიწამი)

en: (Attempt to) start completion whenever the cursor position changes
ka: დასრულების (მცდელობის) დაწყება, როგორც კი კურსორი მდებარეობას შეიცვლის

en: Tab key invokes code completion
ka: ღილაკი Tab კოდის დასრულებას გამოიწვევს

en: Up/down cursor keys
ka: კურსორი ზემოთ/ქვემოთ ღილაკები

en: Alt+Up/down cursor keys
ka: Alt + კურსორი ზემოთ/ქვემოთ ღილაკები

en: Keyboard navigation of completion items
ka: კლავიატურით ნავიგაციის ან დასრულების ელემენტები

en: '$'-operator (list$member)
ka: '$'-ოპერატორი (სია$წევრი)

en: '[['-operator (list[["member"]])
ka: '[['-ოპერატორი (სია[["წევრი"]])

[ctx: Note: list() and data.frame() are programming terms in R, and should not be translated, here]
en: Operator for access to members of list() and data.frame() objects
ka: ოპერატორი list() და data.frames() ობიექტების წევრებთან წვდომისთვის

en: '@'-operator (object@member)
ka: '@'-ოპერატორი (ობიექტი@წევრი)

en: 'slot()'-function (slot(object, member))
ka: 'slot()'-ფუნქცია (სლოტი(ობიექტი, წევრი))

[ctx: Note: S4-slot() is a programming term in R, and should not be translated, here]
en: Operator for access to S4-slot()s
ka: ოპერატორი S4-slot()-ებთან წვდომისთვის

en: For masked objects, only
ka: მხოლოდ, შენიღბული ობიექტებისთვის

en: For objects outside of <i>.GlobalEnv</i>, only
ka: მხოლოდ, <i>.GlobalEnv</i>-ის გარეთ არსებული ობიექტებისთვის

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Include environment for objects on the search path:
ka: გარემოს ჩასმა ობიექტებისთვის საძებნ ბილიკზე:

en: Offer completions in all file types (not just R scripts)
ka: დასრულების შეთავაზება ყველა ფაილის ტიპისთვის (არა მხოლოდ R-ის სკრიპტებში)

en: Settings marked with (*) do not take effect until you restart RKWard
ka: პარამეტრები, რომლებიც მონიშნულია ვარსკვლავით (*) ძალაში RKWard-ის გადატვირთვამდე არ შევა

en: Autosaves
ka: ავტოშენახვები

en: Autosave interval (minutes)
ka: ავტომატური შენახვის ინტერვალი (წუთები)

en: Keep autosave file after manual save
ka: ავტოშენახვის ფალის შენარჩუნება ხელით შენახვის შემდეგ

en: R script file filters (separated by spaces)
ka: R-ის სკრიპტის ფაილის ფილტრები (გამოყოფილი ჰარეებით)

en: Script editor
ka: სკრიპტის რედაქტორი

en: Load/Save command history
ka: ბრძანებების ისტორიის ჩატვირთვა/შენახვა

en: Maximum length of command history (0 for no limit)
ka: ბრძანებების ისტორიის მაქსიმალური სიგრძე (0 შეუზღუდავი)

en: Maximum number of paragraphs/lines to display in the console (0 for not limit)
ka: კონსოლში ნაჩვენები აბზაცების/ხაზების მაქსიმალური რაოდენობა (0 უსაზღვროსთვის)

en: Run commands from script editor through console
ka: სკრიპტის რედაქტორიდან ბრძანებების კონსოლით გაშვება

en: Also add those commands to console history
ka: ამ ბრძანებების კონსოლის ისტორიაშიც ჩამატება

en: Do not add
ka: არ დაამატოთ

en: Add only if single line
ka: დაამატე, მხოლოდ, თუ ერთი ხაზია

en: Add all commands
ka: ყველა ბრძანდების დამატება

en: Command history is context sensitive by default
ka: ბრძანებების ისტორია ნაგულისხმევად კონტექსტის მიხედვითაა

en: Console
ka: კონსოლი

en: Debug level
ka: გამართვის დონე

en: Debug flags
ka: გამართვის ალმები

en: Command timeout
ka: ბრძანების მოლოდინის ვადა

en: <i>Note:</i> Debug output is written to %1
ka: <i>შენიშვნა:</i> გამართვის ინფორმაცია ჩაიწერა ფაილში %1

en: Debug
ka: პროგრამის შეცდომის პოვნა

en: Startup behavior
ka: გაშვების ქცევა

en: Show RKWard Help on Startup
ka: გაშვებისას RKWard-ის დახმარების ჩვენება

en: Initial working directory
ka: საწყისი სამუშაო საქაღალდე

en: Do not change current directory on startup
ka: გაშვებისას მიმდინარე საქაღალდე არ შეიცვლება

en: RKWard files directory (as specified, above)
ka: RWkard-ის ფაილების საქაღალდე (როგორც ზემოთაა მითითებული)

en: User home directory
ka: მომხმარებლის საწყისის საქაღალდე

en: Last used directory
ka: ბოლოს გამოყენებული საქაღალდე

en: The following directory (please specify):
ka: შემდეგი საქაღალდე (გთხოვთ, მიუთითოთ):

en: Maximum number of recently used files to remember per category
ka: თითოეული კატეგორიისთვის დამახსოვრებული უახლესი ფაილების მაქსიმალური რაოდენობა

en: Save/restore with R workspace, when saving/loading R workspace
ka: R-ის სამუშაო სივრცით შენახვა აღდგენა R-ის სამუშაო სივრცის შენახვა/ჩატვირთვისას

en: Do not save/restore workplace layout
ka: სამუშაო სივრცის განლაგების შენახვა/აღდგენა არ მოხდება

en: When loading a workspace, change to the corresponding directory.
ka: სამუშაო სივრცის ჩატვირთვისას შესაბამის საქაღალდეში გადასვლა.

en: Warn when editing objects with more than this number of fields (0 for no limit):
ka: გაფრთხილება ამ რაოდენობის ველების (0 ლიმიტის მოსახსნელად) ველის მქონე ობიექტების ჩასწორებისას:

en: MDI window focus behavior
ka: MDI ფანჯრის ფოკუსის ქცევა

en: Click to focus
ka: წკაპი ფოკუსისთვის

en: Focus follows mouse
ka: ფოკუსი მიყვება თაგუნას

en: General
ka: ძირითადი

en: Default graphics device
ka: ნაგულისხმები გრაფიკის გაფართოება

en: RKWard native device
ka: RKWard-ის საკუთარი მოწყობილობა

en: Platform default device
ka: პლატფორმის ნაგულისხმევი მოწყობილობა

en: Other device:
ka: სხვა მოწყობილობა:

en: Integration of R standard devices
ka: R-ის სტანდარტული მოწყობილობების ინტეგრაცია

en: Replace with RKWard device
ka: ჩანაცვლება RKWard-ის მოწყობილობით

en: Embed original device
ka: ორიგინალური მოწყობილობის ჩაშენება

en: No device integration
ka: მოწყობილობის ჩაშენების გარეშე

en: Default window size (for RK(), or embedded device windows)
ka: ნაგულისხმევი ფანჯრის ზომა (RK()_სთვის ან ჩაშენებული მოწყობილობის ფანჯრებისთვის)

en: Default width (inches):
ka: ნაგულისხმევი სიგანე (დუიმი):

en: Default height (inches)
ka: ნაგულისხმევი სიმაღლე (დუიმი)

en: Use KDE printer dialog for printing devices (if available)
ka: საბეჭდი მოწყობილობებისთვის KDE-ის პრინტერის დიალოგის ჩვენება (თუ ხელმისაწვდომა)

en: Screen device history
ka: გამოტანის მოწყობილობის ჟურნალი

en: Maximum number of recorded plots:
ka: ჩაწერილი ნახაზების მაქსიმალური რაოდენობა:

en: Maximum size of a single recorded plot (in KB):
ka: ერთი ჩაწერილი ნახაზის მაქსიმალური ზომა (კბ-ში)

en: Onscreen Graphics
ka: გრაფიკა ეკრანზე

en: Kate Plugins
ka: Kate-ის დამატებები

en: Never fetch the structure of these packages:
ka: არასდროს გამოითხოვო სტრუქტურა ამ პაკეტებისთვის:

en: Add exclusion
ka: გამორიცხვის დამატება

en: Carbon copy commands to output
ka: ბრძანებების ზუსტი ასლი გამოტანაზე

en: Commands entered in the console
ka: კონსოლში შეყვანილი ბრძანებები

en: Commands run via the 'Run' menu
ka: 'გაშვების' მენიუდან გაშვებული ბრძანებები

en: Commands originating from dialogs and plugins
ka: დიალოგებიდან და დამატებებიდან გაშვებული ბრძანებები

en: Also carbon copy the command output
ka: ასევე დაკოპირება ბრძანების გამოტანაც

en: Output Window options
ka: გამოტანის ფანჯრის მორგება

en: show window on new output
ka: ფანჯრის ჩვენება ახალი გამოტანისას

en: raise window on new output
ka: ფანჯრის ამოწევა ახალი გამოტანისას

en: CSS file to use for output (leave empty for default)
ka: CSS ფაილი გამოტანაზე გადასატარებლად (ნაგულისხმევისთვის ცარიელი დატოვეთ)

en: Select CSS file
ka: აირჩიეთ CSS ფაილი

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: File format
ka: ფაილის ფორმატი

en: <Default>
ka: <ნაგულისხმევი>

en: JPG quality
ka: JPG ფაილები

en: Width:
ka: სიგანე:

en: Height:
ka: სიმაღლე:

en: Always prefer dialogs
ka: ყოველთვის მირჩევნია დიალოგები

en: Prefer recommended interface
ka: მირჩევნია რეკომენდებული ინტერფესი

en: Always prefer wizards
ka: ყოველთვის მირჩევნია ოსტატები

en: Configure Active Plugins
ka: აქტიური დამატებების მორგება

en: RKWard Plugins
ka: RKWard-ის დამატებები

en: Dependencies
ka: დამოკიდებულებები

en: Broken
ka: გაფუჭებული

en: Loaded
ka: ჩატვირთულია

en: Quirky
ka: საკვირველი

en: Active
ka: აქტიური

en: Select .pluginmap-file
ka: აირჩიეთ ფაილი .pluginmap

en: Display warnings
ka: გაფრთხილებების ჩვენება

en: Suppress warnings
ka: გაფრთხილებების ჩაჩუმება

en: Print warnings later (default)
ka: გაფრთხილებების მოგვიანებით გამოტანა (ნაგულისხმევი)

en: Print warnings immediately
ka: გაფრთხილებების დაუყოვნებლივი გამოტანა

en: Convert warnings to errors
ka: გაფრთხილებების გარდაქმნა შეცდომებად

en: Decimal character (only for printing)
ka: წილადის სიმბოლო (მხოლოდ, დასაბეჭდად)

en: Output width (characters)
ka: გამოტანის სიგანე (სიმბოლოებში)

en: Maximum number of elements shown in print
ka: ბეჭდვისას ნაჩვენები ელემენტების მაქსიმალური რაოდენობა

en: Maximum length of warnings/errors to print
ka: დასაბეჭდი გაფრთხილებების/შეცდომების მაქსიმალური სიგრძე

en: Keep comments in functions
ka: ფუნქციის კომენტარების შენარჩუნება

en: TRUE (default)
ka: ჭეშმარიტი (ნაგულისხმევი)

en: Keep comments in packages
ka: პაკეტების კომენტარების შენარჩუნება

en: FALSE (default)
ka: ცრუ (ნაგულისხმევი)

en: Maximum level of nested expressions
ka: გამოსახულებების ერთმანეთში ჩალაგების მაქსიმალური დონე

en: Default decimal precision in print ()
ka: ნაგულისხმევი წილადის სიზუსტე ბეჭდვისას ()

en: Check vector bounds (warn)
ka: შეამოწმეთ ვექტორის საზღვრები (გაფრთხ)

en: Editor command
ka: რედაქტორის ბრძანება

en: Pager command
ka: პეიჯერის ბრძანება

en: Further (option) commands to run in each session
ka: დამატებითი (არაავალდებულო) ბრძანებები, რომლებიც ყველა სესიაში გაეშვება

en: Addition search paths for utilities used by R
ka: დამატებითი ძებნის ბილიკები R-ის მიერ გამოყენებული პროგრამებისთვის

en: R-Backend
ka: R-უკანაბოლო

en: Add System Path Directory
ka: სისტემური ბილიკის საქაღალდის დამატება

en: Specify or select directory to add to the system file path of the running R session
ka: მიუთითეთ ან აირჩიეთ საქაღალდე გაშვებული R-ის სესიის სისტემური ფაილის ბილიკში დასამატებლად

[ctx: Add directory to list]
en: Add
ka: დამატება

en: CRAN download mirror (leave empty to be prompted once each session):
ka: CRAN-ის გადმოწერის სარკე (დატოვეთ ცარიელი, თუ გნებავთ, თითოეული სესიისთვის ცალ-ცალკე გკითხოთ):

en: Select mirror
ka: აირჩიეთ სარკე

en: Archive downloaded packages
ka: გადმოწერილი პაკეტების დაარქივება

en: Build packages from source
ka: პაკეტების წყაროდან აგება

en: Build packages from source (not configurable on this platform)
ka: პაკეტების წყაროდან აგება (ამ პლატფორმაზე მორგებადი არაა)

en: Install from git
ka: დაყენება git-დან

en: R Library locations (where libraries get installed to, locally)
ka: R-ის ბიბლიოთეკის მდებარეობები (სადაა დაყენებული ბიბლიოთეკები, ლოკალურად)

en: Add R Library Directory
ka: R-ის ბიბლიოთეკის საქაღალდის დამატება

[ctx: Add file to list]
en: Add
ka: დამატება

en: Add repository
ka: რეპოზიტორიის დამატება

en: Add URL of new repository
ka: ახალი რეპოზიტორიის URL-ის დამატება

en: R-Packages
ka: R-ის პაკეტები

en: Select CRAN mirror
ka: აირჩიეთ CPAN-ის სარკე

en: Unversioned library location
ka: უვერსიო ბიბლიოთეკის მდებარეობა

[ctx: verb]
en: Rename
ka: გადარქმევა

[ctx: verb]
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: verb]
en: Keep
ka: დატოვება

en: Keep this location (do not change anything)
ka: ამ მდებარეობის შენარჩუნება (არაფერი შეცვალო)

en: always show command
ka: ყოველთვის მაჩვენე ბრძანება

en: always show result
ka: ყოველთვის მაჩვენე შედეგი

en: show errors
ka: შეცდომების ჩვენება

en: show/raise window
ka: ფანჯრის ჩვენება/აწევა

en: User commands
ka: მომხმარებლის ბრძანებები

en: Plugin generated commands
ka: დამატების მიერ გენერირებული ბრძანებები

en: Application commands
ka: აპლიკაციის ბრძანებები

en: Synchronization commands
ka: სინქრონიზაციის ბრძანებები

en: Command log
ka: ბრძანების ჟურნალი

en: Attach to main window
ka: მიბმა მთავარ ფანჯარაზე

note: i18n: ectx: Menu (device)
en: &Device
ka: &მოწყობილობა

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: &History
ka: &ისტორია

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ka: &ფანჯარა

[ctx: where to search]
en: in Current Script
ka: მიმდინარე სკრიპტში

[ctx: where to search]
en: in Open Scripts
ka: ღია სკრიპტებში

en: Pause execution
ka: გაშვების შეჩერება

en: Cancel selected commands
ka: მონიშნული ბრძანებების შეწყვეტა

en: Some commands not cancelled
ka: ზოგიერთი ბრძანება არ შეწყვეტილა

en: Resume execution
ka: შესრულების გაგრძელება

en: <b>Active calls</b>
ka: <b>აქტიური გამოძახებები</b>

en: Not in a debugger context
ka: გამმართველის კონტექსტში არაა

en: Objects on search path
ka: ობიექტები ძებნის ბილიკზე

en: Function calls
ka: ფუნქციის გამოგონებები

en: Function arguments
ka: ფუნქციის არგუმენტები

en: Local file names
ka: ლოკალური ფაილის სახელები

en: Unable to open "%1"
ka: "%1"-ის გახსნა შეუძლებელია

en: Could not open command file
ka: ბრძანების ფაილის გახსნა შეუძლებელია

en: Script Editor
ka: სკრიპტის რედაქტორი

en: Insert line break and run
ka: ხაზის დასრულების ჩასმა და გაშვება

en: Run block
ka: ბლოკის გაშვება

en: Mark selection as block
ka: მონიშნულის ბლოკად დანიშვნა

en: Unmark block
ka: ბლოკის დანიშვნის მოხსნა

en: CD to script directory
ka: სკრიპტის საქაღალდში გადასვლა

en: Change the working directory to the directory of this script
ka: სამუშაო საქაღალდის შეცვლა სკრიპტის საქაღალდეზე

en: No preview
ka: გადახედვის გარეშე

en: Disable preview
ka: მინიატურების გამორთვა

[ctx: Checkable action: the preview gets updated while typing]
en: Update as you type
ka: განახლება კრეფისას

en: Save Script...
ka: სკრიპტის შენახვა...

en: Save Script As...
ka: სკრიპტის შენახვა, როგორც...

en:  [modified]
ka:  [შეცვლილი]

en: The document "%1" has been modified. Close it anyway?
ka: დოკუმენტი "%1" შეიცვალა. მაინც დავხურო?

en: File not saved
ka: ფაილი არ შენახულა

en: Potential side-effects of previews
ka: მინიატურების შესაძლო გვერდითი ეფექტები

[ctx: Caption: Some software is missing.]
en: Missing software
ka: ნაკლული პროგრამები

en: Rendering the preview failed
ka: მინიატურის გენერაცია ჩავარდა

en: Preview of rendered R Markdown
ka: დარენდერებული R მარკდაუნის მინიატურა

en: R Markdown (auto)
ka: R Markdown (ავტო)

en: RKWard Output
ka: RKWard-ის გამოტანა

en: Preview of generated RKWard output
ka: შექმნილი RKWard-ის გამოტანის მინიატურა

en: Preview of script running in interactive R Console
ka: ინტერაქტიურ R-ის კონსოლში გაშვებული სკრიპტის მინიატურა

en: Preview the script as if it was run in the interactive R Console
ka: სკრიპტის მინიატურა, თითქოს ის R-ის ინტერაქტიურ კონსოლში გაეშვა

en: Plot
ka: გრაფიკი

en: Preview of generated plot
ka: შექმნილი ნახაზის მინიატურა

en: An error occurred while trying to create an autosave of the script file '%1':
ka: შეცდომა ავტოშენახვის შექმნის მცდელობისას სკრიპტის ფაილისთვის '%1':

en: Unnamed
ka: უსახელო

en: %1 (Active)
ka: %1 (აქტიური)

en: %1 (Unused)
ka: %1 (გამოყენებულია)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools Move
ka: &ხელსაწყოები

en: Incomplete statement.
ka: არასწორი პირობა.

en: Syntax error.
ka: სინტაქსის შეცდომა.

en: An unspecified error occurred while running the command.
ka: მიუთითებელი შეცდომა ბრძანების გაშვებისას.

en: Configure
ka: კონფიგურირება

en: Next (step over)
ka: შემდეგი (გადაბიჯება)

en: Next (step into)
ka: შემდეგი (შებიჯება)

en: Step out
ka: გამობიჯება

en: Finish current
ka: მიმდინარის დასრულება

en: Finish current loop or function.
ka: მიმდინარე მარყუჟის ან ფუნქციის დასრულება.

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Continue evaluation.
ka: დამუშავების გაგრძელება.

en: Exit debugger and return to top-level statement.
ka: გამმართველიდან გასვლა და ზედა დონის ინსტრუქციაზე დაბრუნება.

en: This window cannot be closed, while a debugger is active. If you have no idea what this means, and you want to get out, press the 'Cancel' button on the right hand side of this window.
ka: ამ ფანჯარას, სანამ გამმართველი აქტიურია, ვერ დახურავთ. თუ იმაზე, რას ნიშნავს ეს, წარმოდგენა არ გაქვთ და გნებავთ, თავიდან მოიცილოთ, დააწექით ღილაკს 'გაუქმება' ფანჯრის მარჯვენა მხარეს.

en: About this window
ka: ამ ფანჯრის შესახებ

en: Working directory
ka: სამუშაო საქაღალდე

en: Rename
ka: გადარქმევა

en: Rename...
ka: სახელის გადარქმევა...

en: New name for '%1':
ka: %1-ის ახალი სახელი:

en: Find:
ka: მოძებნა:

en: Fields:
ka: ველები:

en: All
ka: ყველა

en: All but keywords
ka: ყველა, საკვანძო სიტყვების გარდა

en: Keywords
ka: საკვანძო სიტყვები

en: Package:
ka: პაკეტი:

en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

en: Fuzzy matching
ka: ბუნდოვანი დამთხვევა

en: Find
ka: ძებნა

en: Help search
ka: დახმარების ძებნა

en: Find HTML help for %1
ka: HTML დახმარების მოძებნა %1-სთვის

en: No help found
ka: დახმარება ვერ ვიპოვე

en: All installed packages
ka: ყველა დაყენებული პაკეტი

en: All loaded packages
ka: ყველა ჩატვირთული პაკეტი

en: Topic
ka: თემა

en: Package
ka: პაკეტი

en: Save as
ka: შენახვა, როგორც

en: RKWard output file %s does not (yet) exist
ka: RKWard-ის გამოტანის ფაილი %s (ჯერ) არ არსებობს

en: [Active]
ka: [აქტიურია]

en: Output %1
ka: %1-ის გამოტანა

en: Output Window
ka: გამოტანის ფანჯარა

en: &Refresh Output
ka: &გამოტანის განახლება

en: Page does not exist or is broken
ka: გვერდი არ არსებობს ან გაფუჭებულია

en: Flush output?
ka: მოვაცილო გამოტანა?

en: Flushing output
ka: გამოტანის მოცილება

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: დაპატარავება

en: Default &Encoding
ka: ნაგულისხმევი კოდირ&ება

en: Export Page as HTML
ka: გვერდის HTML გვერდის სახით გატანა

en: Save Output
ka: გამოტანის შენახვა

en: Save Output As
ka: გამოტანის შენახვა, როგორც

en: &Clear Output
ka: &გამოტანის გასუფთავება

en: &Revert to last saved state
ka: ბოლო შენახულ ვერსიაზე დაბ&რუნება

en: Set Output as &Active
ka: გამოტანის &აქტიურად დაყენება

en: Set this output as the file to append output to.
ka: გამოტანის ამ ფაილისთვის ბოლოში მიწერის დაყენება.

en: Print output
ka: გამოტანის დაბეჭდვა

en: Print page
ka: გვერდის დაბეჭდვა

en: No Title
ka: სათაურის გარეშე

en: Use %1 now
ka: %1-ის გამოყენება ახლა

en: Summary
ka: შეჯამება

en: Usage
ka: გამოყენება

en: Choose another file
ka: აირჩიეთ სხვა ფაილი

en: GUI settings
ka: ინტერფეისის მორგება

en: Related functions and pages
ka: მსგავსი ფუნქციები დდა გვერდები

en: Technical details
ka: ტექნიკური დეტალები

en: About
ka: შესახებ

en: <h1>On this page:</h1>
ka: <h1>ამ გვერდზე:</h1>

en: Unnamed GUI element
ka: უსახელი ინტერფეისის ელემენტი

en: R Reference on '%1'
ka: R-ის დოკუმენტაცია '%1'-ის შესახებ

en: BROKEN REFERENCE
ka: დაფუჭებული მიმართვა

en: Help on %1
ka: დახმარება: %1

en: Configure %1
ka: %1-ის მორგება

en: No PDF viewer component found
ka: PDF-ის გამხსნელი კომპონენტი აღმოჩენილი არაა

en: The name <i>%1</i> might refer to:<br>
ka: სახელი <i>%1</i> ალბათ მიუთითებდა:<br>

en: Attach
ka: მიმაგრება

en: Position
ka: მდებარეობა

en: Left Sidebar
ka: მარცხენა პანელი

en: Right Sidebar
ka: მარჯვენა პანელი

en: Top Sidebar
ka: ზედა პანელი

en: Bottom Sidebar
ka: ქვედა პანელი

en: Not shown in sidebar
ka: გვერდით ზოლში ნაჩვენები არაა

en: Help on R
ka: R-ის დახმარება

en: Search R Help
ka: ძებნა R-ის დახმარებაში

en: RKWard Dashboard and Help
ka: RKWard სამუშაო მაგიდა და დახმარება

en: Shows the R help index
ka: აჩვენებს R-ის დახმარების სარჩევს

en: Shows/raises the R Help Search window
ka: R-ის დახმარების ძებნის ფანჯრის ჩვენება/ამოწევა

en: Previous Window
ka: წინა ფანჯარა

en: Next Window
ka: შემდეგი ფანჯარა

en: Activate Document view
ka: დოკუმენტის ხედის გააქტიურება

en: Show Output
ka: გამოტანის ჩვენება

en: Show/Hide %1
ka: %1-ის ჩვენება/დამალვა

en: Note
ka: შენიშვნა

en: Could not embed R X11 window
ka: R X11 ფანჯრის ჩაშენება შეუძლებელია

en: An error occurred
ka: შეცდომა

en: Graphics Device Window
ka: გრაფიკის მოწყობილობის ფანჯარა

en: Large window
ka: დიდი ფანჯარა

en: Closing device (saving history)
ka: მოწყობილობის დახურვა (ისტორიის შენახვა)

en: Shutting down device number %1
ka: ითიშება მოწყობილობა ნომრით %1

en: Close immediately
ka: დაუყოვნებლივ დახურვა

en: Specify fixed size
ka: მიუთითეთ ფიქსირებული ზომა

en: Width
ka: სიგანე

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Activate graphics device number %1
ka: გრაფიკის მოწყობილობის გააქტიურება ნომრით %1

en: Copy contents of graphics device number %1 to output
ka: გრაფიკის მოწყობილობის %1 შემცველობის გამოტანაში კოპირება

en: Print contents of graphics device number %1
ka: გრაფიკის მოწყობილობის %1 შემცველობის დაბეჭდვა

en: Specify R object
ka: მიუთითეთ R-ის ობიექტი

en: Specify the R object name, you want to save the graph to
ka: მიუთითეთ R-ის ობიექტის სახელი, რომელშიც გრაფიკის შენახვა გნებავთ

en: Save contents of graphics device number %1 to object '%2'
ka: გრაფიკის მოწყობილობის, ნომრით %1 შემცველობის შენახვა ობიექტში '%2'

en: Duplicate graphics device number %1
ka: გრაფიკის მოწყობილობის ნომრით %1 დუბლირება

en: Load next plot in device number %1
ka: შემდეგი ნახაზის ჩატვირთვა მოწყობილობაში ნომრით %1

en: Loading plot from history
ka: ნახაზის ჩატვირთვა ისტორიიდან

en: Load previous plot in device number %1
ka: წინა ნახაზის ჩატვირთვა მოწყობილობაში ნომრით %1

en: Load first plot in device number %1
ka: პირველი ნახაზის ჩატვირთვა მოწყობილობაში ნომრით %1

en: Load last plot in device number %1
ka: ბოლო ნახაზის ჩატვირთვა მოწყობილობაში ნომრით %1

en: Load plot %1 in device number %2
ka: ნახაზის %1 ჩატვირთვა მოწყობილობაში ნომრით %2

en: Append this plot to history (device number %1)
ka: ამ ნახაზის ისტორიის ბოლოში მიწერა (მოწყობილობის ნომერი %1)

en: Remove current plot from history (device number %1)
ka: მიმდინარე ნახაზის წაშლა ისტორიიდან (მოწყობილობის ნომერი %1)

en: This will clear the plot history for all device windows, not just this one. If this is not your intent, press cancel, below.
ka: ეს გაასუფთავებს დახაზვის ნახაზის ისტორიას ყველა მოწყობილობის ფანჯრისთვის და არა მხოლოდ ამ ფანჯრისთვის. თუ ეს ის არაა, რასაც აპირებდით, დააწკაპუნეთ ქვემოთ ღილაკზე 'გაუქმება'.

en: Clear plot history
ka: ნახაზის ისტორიის გასუფთავება

en: Plot properties (device number %1)
ka: ნახაზის თვისებები (მოწყობილობის ნომერი %1)

en: <Unsaved plot>
ka: <შეუნახავი ნახაზი>

en: Draw area follows size of window
ka: ხაზვის ალაგი ფანჯრის ზომას მიჰყვება

en: Set fixed size 500x500
ka: ფიქსირებული ზომის დაყენება: 500x500

en: Set fixed size 1000x1000
ka: ფიქსირებული ზომის დაყენება: 1000x1000

en: Set fixed size 2000x2000
ka: ფიქსირებული ზომის დაყენება: 2000x2000

en: Set specified fixed size...
ka: მითითებული ფიქსირებული ზომის დაყენება...

en: Previous plot
ka: წინა ნახაზი

en: First plot
ka: პირველი ნახაზი

en: Next plot
ka: შემდეგი ნახაზი

en: Last plot
ka: ბოლო ნახაზი

en: Go to plot
ka: გადასვლა ნახაზზე

en: Append this plot
ka: ამ ნახაზის ბოლოში მიწერა

en: Remove this plot
ka: ამ ნახაზის წაშლა

en: Clear history
ka: ისტორიის გაწმენდა

en: Plot properties
ka: ნახაზის თვისებები

en: Make active
ka: გააქტიურება

en: Copy to output
ka: კოპირება გამოტანაში

en: Store as R object...
ka: შენახვა R-ის ობიექტად...

en: Duplicate
ka: დუბლიკაცია

en: Stop interaction
ka: ურთიერთქმედების შეწყვეტა

en: Open in default application?
ka: გავხსნა ნაგულისხმევ აპლიკაციაში?

en: Failed to open output file. Error message was '%1'
ka: გამოტანის ფაილის გახსნა ჩავარდა. შეცდომის შეტყობინება: '%1'

en: About to edit very large object
ka: აპირებთ ძალიან დიდი ობიექტის რედაქტირებას

en: Save Workplace layout
ka: სამუშაო ადგილის განლაგების შენახვა

en: Restore Workplace layout
ka: სამუშაო ადგილის განლაგების აღდგენა

en: Close all
ka: ყველას დახურვა

en: Window Left
ka: მარცხენა ფანჯარა

en: Window Right
ka: მარჯვენა ფანჯარა

en: Split Ve&rtical
ka: &ვერტიკალურად გაყოფა

en: Split the currently active view into two views, vertically.
ka: მიმდინარე აქტიური ხედის შვეულად, ორ ხედად გაყოფა.

en: Split &Horizontal
ka: &ჰორიზონტალურად გაყოფა

en: Split the currently active view into two views, horizontally.
ka: მიმდინარე აქტიური ხედის თარაზულად, ორ ხედად გაყოფა.

en: R workspace browser
ka: R-ის სამუშაო სივრცის ბრაუზერი

en: R Workspace
ka: R-ის სამუშაო სივრცე

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: View
ka: ხედი

en: Copy to new symbol
ka: კოპირება ახალ სიმბოლოში

en: Copy to .GlobalEnv
ka: კოპირება ფაილში .GlobalEnv

en: New object from clipboard
ka: ახალი ობიექტი ბუფერიდან

en: Unload Package
ka: პაკეტის გამოტვირთვა

en: Load / Unload Packages
ka: პაკეტების ჩატვირთვა/გამოტვირთვა

en: Copy object
ka: ობიექტის კოპირება

en: Enter the name to copy to
ka: შეიყვანეთ სახელი დასაკოპირებლად

en: An object named '%1' already exists in the GlobalEnv. Created the copy as '%2' instead.
ka: ობიექტი სახელით '%1' GlobalEnv-ში უკვე არსებობს. სამაგიეროდ შევქმენი ასლი, როგორც '%2'.

en: Name already in use
ka: სახელი უკვე გამოიყენება

en: Rename object
ka: ობიექტის სახელის გადარქმევა

en: Enter the new name
ka: შეიყვანეთ ახალი სახელი

en: View in editor (read-only)
ka: რედაქტორში გახსნა (მხოლოდ-წაკითხვადი)
