rkward - en to ka translation catalogue (120 entries)

note: i18n: ectx: <about name="...">
en: Data transformation and conversion
ka: მონაცემების გადაყვანა და გარდაქმნა

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Plugins for transforming, subsetting, recoding, etc. of data. Part of the official RKWard distribution
ka: დამატებები მონაცემების გარდაქმნისთვის, ქვესეტისთვის, რეკოდირებისთვის და ა.შ. წარმოადგენს RKWard-ის ოფიციალური პაკეტის ნაწილს

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Generate random data
ka: შემთხვევითი მონაცემები გენერაცია

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="...">
en: Sort data
ka: მონაცემების დალაგება

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Subset data.frame
ka: ქვესეტის data.frame

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data) i18n: ectx: (Recode categorical data) <title> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="...">
en: Recode categorical data
ka: კატეგორიალური მონაცემების რეკოდირება

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Data
ka: მონაცემები

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="...">
en: Generate random data (normal distribution)
ka: შემთხვევითი მონაცემები გენერაცია (ნორმალური განაწილება)

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <spinbox label="...">
en: mu (mean)
ka: λ (საშუალო)

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <spinbox label="...">
en: sigma (standard deviation)
ka: სიგმა (სტანდარტული გადახრა)

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <spinbox label="...">
en: Length of generated sequence
ka: გენერირებული მიმდევრობის სიგრძე

note: i18n: ectx: (Generate random data (normal distribution)) <dialog label="Generate random data (normal distribution)"> <saveobject label="...">
en: Save as
ka: შენახვა როგორც

[ctx: R code comment]
note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Use as.character() as intermediate data format, to support adding and dropping levels
ka: გამოიყენეთ as.character() შუალედურ მონაცემების ფორმატად, დონეების დამატებისა და წაშლის მხარდაჭერისთვის

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Some input values were specified more than once:
ka: ზოგიერთი შეყვანილი მნიშვნელობა ერთზე მეტჯერაა მითითებული:

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Input variable
ka: შეყვანილი ცვლადი

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Output variable
ka: გამოტანილი ცვლადი

note: i18n: ectx: (Loaded from Recode categorical data)
en: Number of differences after recoding
ka: სხვაობების რაოდენობა რეკოდირების შემდეგ

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <summary>
en: Allows you to recode a vector with categorical data. This plugin also allows to recode vectors that are coded numerically, but this only makes sense for numeric vectors with only a limited number of unique values.
ka: საშუალებას გაძლევთ კატეგორიული მონაცემების მქონე ვექტორის რეკოდირების. ეს დამატება ასევე საშუალებას გაძლევთ იმ ვექტორების რეკოდირების, რომლებიც კოდირებულია რიცხვად, მაგრამ, ამას, მხოლოდ, რიცხვით ვექტორებისთვის აქვს აზრი, უნიკალური მნიშვნელობების შეზღუდული რაოდენობით.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <usage>
en: Select the vector to recode, and where to store the recoded data. Select the storage mode of the resulting data. Then, on the second tab, specify the recodings to make.
ka: აირჩიეთ ვექტორი რეკოდირებისთვის და სად მოხდება რეკოდირებული მონაცემების დამახსოვრება. აირჩიეთ საცავის რეჟიმი მიღებული მონაცემებისთვის. შემდეგ კი, მეორე ჩანართზე, მიუთითეთ, რისი რეკოდირება გსურთ.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Select variable to recode")
en: Select the vector to recode
ka: აირჩიეთ ვექტორი რეკოდირებისთვის

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to")
en: Select whether to overwrite/replace the input vector with the recoded data, or save to a different vector.
ka: აირჩეთ, მოხდება თავზე გადაწერა/ჩანაცვლება შეყვანილი ვექტორის რეკოდირებული მონაცემებით, თუ შენახვა სხვა ვექტორში მოხდება.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to")
en: Pick a name (and optionally a container) for the recoded data.
ka: აირჩიეთ სახელი (და სურვილისამებრ კონტეინერი) რეკოდირებული მონაცემებისთვის.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data type after recoding")
en: Storage mode of the recoded data.
ka: რეკოდირებული მონაცემები საცავის რეჟიმი.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Show a preview of the recoding, as a table with two columns for old and new values. The preview is limited to the first 500 rows of data, for performance reasons.
ka: რეკოდინგის მინიატურის ჩვენება ორსვეტიანი ცხრილის სახით ძველი და ახალი მნიშვნელობებისთვის. მინიატურა პირველ 500 მწკრივზეა შეზღუდული წარმადობის გამო.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Recodings")
en: The upper half of this tab allows you to specify recodings for individual input values. To add more recodings, click the "add/+"-button. To remove recodings, click the "remove/x"-button. For each recoding, select the following:
ka: ამ ჩანართის ზედა ნახევარი საშუალება გაძლევთ, ინდივიდუალური შეყვანის მნიშვნელობები რეკოდინგი მიუთითოთ. მეტი რეკოდინგის დასამატებლად, დააწექით "დამატება/+" ღილაკს. რეკოდინგების წაწაშლელად კი "წაშლა/x" ღილაკს. თითოეული რეკოდინგისთვის აირჩიეთ შემდეგი:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Old values")
en: For each recoding to perform, first select the old value(s) to recode. This can be either NA/missing, or select non-NA value(s) on the left hand side, and add them to the values to be recoded by clicking the arrow-button. If several input values are to be replaced with one output value, you can select them all at once.
ka: თითოეულ ჩასატარებელი რეკოდინგისთვის ჯერ აირჩიეთ ძველი მნიშვნელობები. ეს შეიძლება იყოს ან NA/ნაკლული, ან აირჩიეთ სხვა არა-NA მნიშვნელობები მარცხენა მხარეს და დაამატეთ ისინი რეკოდინგის მნიშვნელობებს ისრის ღილაკზე დაწკაპუნებით. თუ ჩასანაცვლებელია ერთზე ეტი შეყვანის მნიშვნელობა, ისინი, ერთად შეგიძლიათ, აირჩიოთ.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "New value")
en: Enter the new value (or set it to be NA). For factors and character vectors, values will be quoted, automatically.
ka: შეიყვანეთ ახალი მნიშვნელობა (ან, დააყენეთ ის NA-ზე). ფაქტორებისა და სიმბოლოს ვექტორებისთვის მნიშვნელობები ბრჭყალებში ავტომატურად ჩაისმება.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Any other values")
en: Any input values (including NAs) for which no recoding was specified, above, can either be left unchanged ("Copy"), or can be replaced with a specific value or NA.
ka: ყველა შეყვანილი მნიშვნელობისთვის (NA-ების ჩათვლით), რომლისთვის რეკოდინგი მითითებული არაა ზემოთ, შეგიძლიათ, შეუცვლელად დატოვოთ ("კოპირება"), ჩაანაცვლოთ სასურველი მნიშვნელობით ან NA-ით.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <technical>
en: This plugin utilizes the <link href="rkward://component/rkward/level_select"/> and <link href="rkward://component/rkward/multi_input"/> embeddable plugins.
ka: ეს დამატება <link href="rkward://component/rkward/level_select"/> და <link href="rkward://component/rkward/multi_input"/> ჩაშენებად დამატებებს იყენებს.

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="...">
en: Input and output variables
ka: შეყვანისა და გამოტანის ცვლადები

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <varslot label="...">
en: Select variable to recode
ka: აირჩიეთ ცვლადი რეკოდირებისთვის

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="...">
en: Save to
ka: შენახვა მისამართზე

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="Save to"> <option label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Same object
ka: იგივე ობიექტი

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Other:
ka: სხვა:

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <saveobject label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <saveobject label="...">
en: Object to save to
ka: ობიექტის შენახვა მისამართზე

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="...">
en: Data type after recoding
ka: მონაცემების ტიპი რეკოდირების ტიპი

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Character
ka: სიმბოლო

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Factor
ka: ფაქტორი

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Numeric
ka: რიცხვობრივი

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variables"> <dropdown label="Data type after recoding"> <option label="...">
en: Logical
ka: ლოგიკური

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <preview label="..."> i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Input and output variabl
en: Preview
ka: მინიატურა

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="...">
en: Values
ka: მნიშვნელობები

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="...">
en: Recodings
ka: ჩანაწერები

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <optioncolumn label="...">
en: Old value(s)
ka: ძველი მნიშვნელობები

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <optioncolumn label="...">
en: New value(s)
ka: ახალი მნიშვნელობები

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <radio label="...">
en: Old values
ka: ძველი მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="Old values"> <option label="...">
en: Select value(s):
ka: აირჩიეთ მნიშვნელობები:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <radio label="...">
en: New value
ka: ახალი მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> [...] <radio label="New value"> <option label="...">
en: Value:
ka: მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <optionset label="Recodings"> <text>
en: (Value will be quoted, automatically)
ka: (მნიშვნელობები ავტომატურად დაციტირდება)

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="...">
en: Any other values
ka: ნებისმიერი სხვა მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="Any other values"> <option label="...">
en: Copy
ka: კოპირება

note: i18n: ectx: (Recode categorical data) <dialog label="Recode categorical data"> <tab label="Values"> <radio label="Any other values"> <option label="...">
en: Custom value:
ka: მითითებული მნიშვნელობა:

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <summary>
en: Sort data. Currently data.frames, or individual vectors can be sorted.
ka: მონაცემების დალაგება. ამჟამად, შეგიძლიათ დაალაგოთ data.frame და ინდივიდუალური ვექტორები.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <usage>
en: Select the object to be sorted. For data.frames, also specify the column to sort by. By default the object to be sorted is replaced with the sorted variant, but you can also specify to save to a separate object.
ka: აირჩიეთ დასალაგებელი ობიექტი. data.frames-სთვის ასევე მიუთითეთ, რომელი სვეტით მოხდება დალაგება. ნაგულისხმევად დასალაგებელი ვარიანტი დალაგებულით ჩანაცვლდება, მაგრამ, თუ გსურთ, სხვა ობიექტში შენახვაც შეგიძლიათ, მიუთითოთ.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to be sorted")
en: The object to sort. If a data.frame editor window is currently active, the corresponding object name will be filled in as a default.
ka: დასალაგებელი ობიექტი. თუ data.frame-ის რედაქტორის ფანჯარა ამჟამად აქტიურია, შესაბამისი ობიექტის სახელი ნაგულისხმევად შეივსება.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sort by")
en: Only for data.frame objects. Select the column(s) to sort by.
ka: მხოლოდ, data.frame ობიექტებისთვის. აირჩიეთ სვეტ(ებ)-ი, რომლითაც დალაგება მოხდება.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Save to")
en: Choose "Same object" (the default) to replace the object to be sorted with the sorted variant. If, instead, you want to keep the unsorted object, choose "Another object" to save the sorted object, separately.
ka: აირჩიეთ "იგივე ობიექტი" (ნაგულისხმევი) რომ დასალაგებელი ვარიანტი დალაგებულით ჩანაცვლდეს. თუ გნებავთ, შეინარჩუნოთ დაულაგებელ ობიექტიც, აირჩიეთ "სხვა ობიექტი", რომ დალაგებული ობიექტი სხვა სახელით შეინახოთ.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Object to save to")
en: Only, if you selected "Another object", above: Specify the object to save to.
ka: მხოლოდ, თუ აირჩიეთ "სხვა ობიექტი. ზემოთ: მიუთითეთ ობიექტი, სადაც შენახვა მოხდება.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Show a preview of the sorted data. The preview is limited to 200 rows and 50 columns of data, for performance reasons.
ka: დალაგებულ მონაცემების მინიატურის ჩვენება. მინიატურა შეზღუდულია მონაცემების 200 მწკრივზე და 50 სვეტზე, წარმადობის მიზეზებით.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sort order")
en: Sort in ascending or descending order.
ka: დალაგება აღმავალი ან დაღმავალი მიმართულებით.

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Sort mode")
en: Allows to apply conversions, which may affect sort order (when sorting data.frames, this option is available for each column to sort by).
ka: საშუალებას გაძლევთ, გადაატაროთ გადაყვანები, რომლებსაც შეუძლიათ, დალაგების მიმდევრობები შეცვალონ (როცა მიმდინარეობს data.frames-ის დალაგება, ეს პარამეტრი თითოეული სვეტისთვისაა ხელმისაწვდომი).

note: i18n: ectx: (Loaded from Sort data) <settings> <setting> (refers to element labelled "Order")
en: When sorting data.frames, this option allows to reverse the global sort order for individual columns.
ka: როცა მიმდინარეობს data.frames_ის დამატება, ეს პარამეტრი ინდივიდუალური სვეტებისთვის გლობალური დალაგების მიმდევრობის შებრუნების საშუალებას გაძლევთ.

note: i18n: ectx: (Sort data)
en: Sorting this type of object is not supported in this plugin
ka: ამ დამატებას ამ ტიპის ობიექტის დალაგების მხარდაჭერა არ გააჩნია

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="...">
en: Basic settings
ka: ძირითადი პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: Object to be sorted
ka: დასალაგებელი ობიექტი

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <varslot label="...">
en: Sort by
ka: დალაგება

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Basic settings"> <radio label="Save to"> <option label="...">
en: Another object
ka: სხვა ობიექტი

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="...">
en: Sort order
ka: დალაგების წესი

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="Sort order"> <option label="...">
en: Ascending
ka: ზრდის მიხედვით

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <radio label="Sort order"> <option label="...">
en: Descending
ka: Დაღმავალი

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Sort mode
ka: დალაგების რეჟიმი

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort as is
ka: დალაგება, როგორც არის

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort as character
ka: დალაგებ სიმბოლოებად

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort as number
ka: დალაგება რიცხვებად

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <dropdown label="Sort mode"> <option label="...">
en: Sort by custom function:
ka: დალაგება მომხმარებლის ფუნქციით:

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <input label="...">
en: Function(_X_) to use for sorting
ka: ფუნქცია(_X_) დალაგებისთვის

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <checkbox label="...">
en: Reverse sort order
ka: დალაგების მიმდევრობის შებრუნება

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Object
ka: ობიექტი

note: i18n: ectx: (Sort data) <dialog label="Sort data"> <tab label="Sort order"> <optionset> <optioncolumn label="...">
en: Order
ka: დალაგება

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <summary>
en: Select a subset of rows and / or columns of a data.frame
ka: აირჩიეთ data.frame-ის მწკრივების ან / და სვეტების ქვესიმრავლე

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <usage>
en: Select the data.frame to subset. Then specify rules to filter by rows / cases, and / or columns. A data.frame containing only the specified subset is saved to your workspace.
ka: აირჩიეთ data.frame ქვესეტისთვის. შემდეგ მიუთითეთ წესები მწკრივების / შემთხვევების ან / და სვეტების მიხედვით გასაფილტრად. data.frame, რომელიც, მხოლოდ მითითებულ ქვესეტს შეიცავს, იქნება შენახული თქვენს სამუშაო სივრცეში.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Data (data.frame)")
en: Select the data.frame to subset.
ka: აირჩიეთ data.frame ქვესიმრავლისთვის.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview the resulting subset. Note that the preview is limited to the first 500 rows and 100 columns, for performance reasons.
ka: მიღებული ქვესეტის მინიატურა. დაიმახსოვრეთ, რომ მინიატურა შეზღუდულია პირველი 500 მწკრივით და 100 სვეტით წარმადობით მიზეზთა გამო.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Filter by variable")
en: Select a column of the data.frame specifying the condition to filter cases on. Leave empty, if you do not want to filter on a column.
ka: აირჩიეთ data.frame-ის სვეტი, რომელიც შემთხვევების გასაფილტრ პირობას შეიცავენ. დატოვეთ ცარიელი, თუ სვეტებზე ფილტრის დადება არ გნებავთ.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Keep cases matching rule")
en: Select the type of condition. Note that depending on the type of the filter variable, different options are available
ka: აირჩიეთ პირობის ტიპი. დამახსოვრეთ, რომ ფილტრის ცვლადის ტიპზე დამოკიდებულებით, ხელმისაწვდომია სხვადასხვა პარამეტრები

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Value (pasted as-is, use proper quoting!)")
en: The value to compare against (for condition types equal / not equal, and one of / not one of). Note that this will be pasted as R code, verbatim. This means, you can specify any valid R expression, including the name of another column of the data.frame. However, if you want to compare to fixed strings, you will have to make sure to quote these. E.g. 'c ("City A", "City B")'.
ka: მნიშვნელობა, რომელსაც გნებავთ, შეადაროთ (პირობებით უდრის / არ უდრის ან ერთ-ერთია / ერთ-ერთი არაა). დაიმახსოვრეთ, რომ ეს R-ის კოდის მსგავსად, დაუმუშავებლად ჩაისმება. ეს ნიშნავს, რომ შეგიძლიათ მიუთითოთ ნებისმიერი R-ის სწორი გამოსახულება data.frame_ის სხვა სვეტის სახელის ჩათვლით. მაგრამ, თუ ფიქსირებული სტრიქონების შედარება გსურთ, დარწმუნდით, რომ მათ ბრჭყალებში ჩასვამთ. მაგ: 'c ("City A". "City B")'.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Minimum (or empty)")
en: For comparing against ranges (condition types in between / not in between), minimum and / or maximum values can be specified. If either is omitted, only the other is checked (i.e. greater / smaller than). Note that this will be pasted as R code, verbatim. This means, you can specify any valid R expression, including the name of another column of the data.frame.
ka: შუალედებთან შედარებისას (შედარების ტიპებია მათ შუაშია / არაა მათ შუაში). შეგიძლიათ მინიმალური და მაქსიმალური მნიშვნელობების მითითება. თუ რომელიმე მითითებული არაა, ან ჩართულია მხოლოდ ერთი (ანუ, მეტია / ნაკლებია). დაიმახსოვრეთ, რომ ეს R-ის კოდის სახით ჩაისმება, რაც ნიშნავს, რომ შეგიძლიათ R-ის ნებისმიერი სწორი გამოსახულების მითითება, data.frame-ის სხვა სვეტის სახელის ჩათვლით.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Included (>=)")
en: Whether the minimum value is contained in the range to check against (i.e. compare 'larger or equal (&gt;=)').
ka: შეიცავს თუ არა შუალედი მინიმალურ მნიშვნელობას, რომელთანაც შედარება მოხდება (ანუ, შედარება 'მეტია ან ტოლია (&gt;=)').

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximum (or empty)")
en: See above. Maximum value.
ka: იხ. ზემოთ. მაქსიმალური მნიშვნელობა.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Included (<=)")
en: Whether the maximum value is contained in the range to check against (i.e. compare 'smaller or equal (&lt;=)').
ka: შეიცავს თუ არა შუალედი მაქსიმალურ მნიშვნელობას, რომელთანაც შედარება მოხდება (ანუ, შედარება 'ნაკლებია ან ტოლია (&lt;=)').

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Only use a subset of variables")
en: Check this, if you want to remove some columns from the resulting data.frame. Otherwise, all columns will be included.
ka: ჩართეთ, თუ მიღებული data.frame-დან ზოგიერთი სვეტი გნებავთ, წაშალოთ. წინააღმდეგ შემთხვევაში ჩასმული იქნება ყველა სვეტი.

note: i18n: ectx: (subset_dataframe) <settings> <setting> (refers to element labelled "Selected variables")
en: Variables to include in the resulting data.frame
ka: მიღებულ data.frame-ში ჩასასმელი ცვლადები

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="...">
en: Subset of data
ka: მონაცემების ქვესეტი

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <varselector label="...">
en: Select data
ka: აირჩიეთ მონაცემები

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <varslot label="...">
en: Data (data.frame)
ka: მონაცემები (data.frame)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="...">
en: Filter cases
ka: შემთხვევების გაფილტვრა

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="...">
en: Filter rows by variable
ka: მწკრივების გაფილტვრა ცვლადებით

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <varslot label="...">
en: Filter by variable
ka: ცვლადით გაფილტვრა

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <dropdown label="...">
en: Keep cases matching rule
ka: დამთხვევის მქონე წესების შენარჩუნება

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is one of (%in%)
ka: ერთ-ერთი სიიდან (%in%)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is not one of (!%in%)
ka: არაა ერთ-ერთი სიიდან (!%in%)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is equal (==)
ka: უდრის (==)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is not equal (!=)
ka: არ უდრის (!=)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is in between
ka: არი შუაში

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is not between
ka: არაა შუაში

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is TRUE
ka: არის ჭეშმარიტი

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> [...] <dropdown label="Keep cases matching rule"> <option label="...">
en: is FALSE
ka: არის ცრუ

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <input label="...">
en: Value (pasted as-is, use proper quoting!)
ka: მნიშვნელობა (ჩასმულია როგორც იყო. გამოიყენეთ სწორი ციტირება!)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <input label="...">
en: Minimum (or empty)
ka: მინიმუმი (ან ცარიელი)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <checkbox label="...">
en: Included (>=)
ka: ჩასმულია (>=)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <input label="...">
en: Maximum (or empty)
ka: მაქსიმუმი (ან ცარიელი)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by variable"> <checkbox label="...">
en: Included (<=)
ka: ჩასმულია (<=)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="...">
en: Filter rows by expression
ka: მწკრივების გაფილტვრა გამოსახულებით

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter cases"> <frame label="Filter rows by expression"> <input label="...">
en: Expression (or empty)
ka: გამოსახულება (ან ცარიელი)

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="...">
en: Filter columns
ka: სვეტების გაფილტვრა

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter columns"> <frame label="...">
en: Only use a subset of variables
ka: მხოლოდ, ცვლადების ქვესეტის გამოყენება

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <tab label="Filter columns"> <frame label="Only use a subset of variables"> <varslot label="...">
en: Selected variables
ka: არჩეული ცვლადები

note: i18n: ectx: (Subset of data) <dialog label="Subset of data"> <saveobject label="...">
en: Save results to workspace
ka: შედეგების შენახვა სამუშაო სივრცეში

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
ka: RKWard -ის გუნდი
