rkward - en to ka translation catalogue (475 entries)

note: i18n: ectx: <about name="..."> i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="...">
en: Distributions
ka: განაწილებები

note: i18n: ectx: <about shortinfo="...">
en: Distribution functions, plots, tests of (normal) distribution, central limit theorem. Part of the official RKWard distribution
ka: განაწილების ფუნქციები, ნახაზები, განაწილების (ნორმალური) შემოწმებები და ცენტრალური ზღვარითი თეორემა. RKWard-ის ოფიციალური პაკეტის ნაწილი

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Shapiro-Wilk Normality Test) i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="...">
en: Shapiro-Wilk Normality Test
ka: შაპირო-უილკის ნორმალურობის ტესტი

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Anderson-Darling Normality Test) i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="...">
en: Anderson-Darling Normality Test
ka: ანდერსონ-დარლინგის ნორმალურობის ტესტი

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cramer-von Mises Normality Test) i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="...">
en: Cramer-von Mises Normality Test
ka: კრამერ-ფონ მისესის ნორმალურობის ტესტი

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test) i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="...">
en: Pearson chi-square Normality Test
ka: პერსონ ხი-კვადრატის ტესტი

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Shapiro-Wilk Normality Test)
en: Shapiro-Francia Normality Test
ka: შაპირო-ფრანქიას ნორმალურობის ტესტი

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test) <dialog label="...">
en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test
ka: ლილიეფორსის (კოლმოგოროვ-სმირნოვის) ნორმალურობის ტესტი

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) i18n: ectx: (Jarque-Bera Normality Test) <dialog label="...">
en: Jarque-Bera Normality Test
ka: იარკ-ბერას ნორმალურობის ტესტი

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <dialog label="...">
en: Beta distribution calculator
ka: ბეტა განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Beta distribution
ka: ბეტა განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Binomial distribution calculator
ka: ბინომური განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot binomial distribution
ka: ბინომური განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <dialog label="...">
en: Cauchy distribution calculator
ka: კოშის განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Cauchy distribution
ka: კოშის განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <dialog label="...">
en: Chi-squared distribution calculator
ka: ხი-კვადრატის განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Chi-squared distribution
ka: ხი-კვადრატის განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Exponential distribution calculator) <dialog label="...">
en: Exponential distribution calculator
ka: ექსპონენტური განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Exponential distribution
ka: ექსპონენტური განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (F distribution calculator) <dialog label="...">
en: F distribution calculator
ka: F- განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot F distribution
ka: F- განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <dialog label="...">
en: Gamma distribution calculator
ka: გამა განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Gamma distribution
ka: გამა განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Geometric distribution calculator) <dialog label="...">
en: Geometric distribution calculator
ka: გეომეტრიული განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Geometric distribution
ka: გეომეტრიული განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <dialog label="...">
en: Gumbel distribution calculator
ka: გუმბელის განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <dialog label="...">
en: Hypergeometric distribution calculator
ka: ჰიპერგეომეტრიული განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Hypergeometric distribution
ka: ჰიპერგეომეტრიული განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Logistic distribution calculator) <dialog label="...">
en: Logistic distribution calculator
ka: ლოგისტიკური განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Logistic distribution
ka: ლოგისტიკური განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <dialog label="...">
en: Log Normal distribution calculator
ka: ლოგნორმალური განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Log Normal distribution
ka: ლოგნორმალური განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <dialog label="...">
en: Negative Binomial distribution calculator
ka: უარყოფითი ბინომური განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Negative Binomial distribution
ka: უარყოფითი ბინომური განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <dialog label="...">
en: Normal distribution calculator
ka: ნორმალური განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Normal distribution
ka: ნორმალური განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Poisson distribution calculator) <dialog label="...">
en: Poisson distribution calculator
ka: პუასონის განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Poisson distribution
ka: პუასონის განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <dialog label="...">
en: t distribution calculator
ka: t-განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot t distribution
ka: T-განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <dialog label="...">
en: Studentized Range (Tukey) distribution calculator
ka: შუალედების განაწილების გამომთვლელი სტიუდენტის მიხედვით (ტაკი)

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Studentized Range (Tukey) distribution
ka: სტიუდენტის შუალედის (ტაკი) განაწილების დახაზვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <dialog label="...">
en: Uniform distribution calculator
ka: ერთვაროვანი განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Uniform distribution
ka: ერთგვაროვანი განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Weibull distribution calculator) <dialog label="...">
en: Weibull distribution calculator
ka: ვეიბულის განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Weibull distribution
ka: ვეიბულის განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="..."> i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <dialog label="...">
en: Wilcoxon Rank Sum distribution calculator
ka: უილკოკსონის რანგობრივი ჯამის განაწილების გამომთვლელი

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Plot Wilcoxon Rank Sum distribution
ka: უილკოკსონის რანგობრივი ჯამის განაწილების დახაზვა

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Binomial CLT
ka: ბინომური ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Geometric CLT
ka: გეომეტრიული ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Hypergeometric CLT
ka: ჰიპერგეომეტრიული ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Negative Binomial CLT
ka: უარყოფითი ბინომური ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Poisson CLT
ka: პუასონის ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Wilcoxon CLT
ka: უილკოკსონის ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Beta CLT
ka: ბეტა ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Chi-squared CLT
ka: ხი-კვადრატის ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Exponential CLT
ka: ექსპოტენციალური ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: F CLT
ka: ფ ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Gamma CLT
ka: გამა ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Logistic CLT
ka: ლოგისტიკის ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Log Normal CLT
ka: ლოგ-ნორმალის ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Normal CLT
ka: ნორმალური ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: t CLT
ka: t ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Uniform CLT
ka: ერთგვაროვანი ცზთ

note: i18n: ectx: <components> <component label="...">
en: Weibull CLT
ka: ვეიბულის ცზთ

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Distribution Analysis
ka: განაწილების ანალიზი

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Univariate continuous distributions
ka: ერთგანზომილებიანი უწყვეტი განაწილებები

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Beta
ka: ბეტა

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Cauchy
ka: კოში

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Chi-squared
ka: ხი-კვადრატი

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Exponential
ka: ექსპოტენციალური

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Gamma
ka: გამა

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Gumbel
ka: გუმბელი

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Logistic
ka: ლოგისტიკა

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Log Normal
ka: ლოგ-ნორმალი

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Tukey
ka: ტაკი

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Uniform
ka: ერთგვაროვანი

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate continuous distributions"> <menu label="...">
en: Weibull
ka: ვეიბული

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="...">
en: Univariate discrete distributions
ka: ერთგანზომილებიანი დისკრეტული განაწილებები

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Binomial
ka: ბინომური

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Geometric
ka: გეომეტრიული

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Hypergeometric
ka: ჰიპერგეომეტრიული

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Negative Binomial
ka: უარყოფითი ბინომური

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Poisson
ka: პუასონი

note: i18n: ectx: <hierarchy> <menu label="Distributions"> <menu label="Univariate discrete distributions"> <menu label="...">
en: Wilcoxon Rank Sum
ka: უილკოკსონის რანგობრივი ჯამი

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator)
en: Beta distribution
ka: ბეტა განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Beta distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ბეტა განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape 1") i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape 2")
en: Parameter of the Beta distribution
ka: ბეტა განაწილების პარამეტრი

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter (ncp)") i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter") i18n: ectx: (Plot Chi-s
en: Non-centrality parameter
ka: არაცენტრალურობის პარამეტრი

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Shape 1
ka: ფორმა 1

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Shape 2
ka: ფორმა 2

note: i18n: ectx: (Beta distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: non-centrality parameter (ncp)
ka: არაცენტრალურობის პარამეტრი (ncp)

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities)
en: Binomial distribution
ka: ბინომური განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the binomial distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ბინომურ განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <summary>
en: Note: For the binomial distribution, quantiles can be interpreted as number of successes in the given number of trials.
ka: შენიშვნა: ბინომური განაწილებისთვის კვანტილები აღქმული იქნება როგორც წარმატებების რაოდენობა მითითებული რაოდენობის შემოწმებებში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Binomial trials") i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of trials")
en: Number of binomial trials
ka: ბინომური გამოცდების რაოდენობა

note: i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability, here.
ka: წარმატების ალბათობა თითოეულ გამოცდაში. დაიმახსოვრეთ, რომ ამ პარამეტრზე <b>არ მოქმედებს</b> პარამეტრი "ალბათობების ჟურნალი", ანუ, პირდაპირ ალბათობა აქ მიუთითეთ.

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities)
en: Quantiles can be interpreted as number of successes in the given number of trials.
ka: კვანტილები შეიძლება გაიგოთ, როგორც წარმატების რაოდენობები მითითებული რაოდენობის შემოწმებებში.

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Binomial trials
ka: ბინომური გამოცდები

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Probability of success
ka: წარმატების ალბათობა

note: i18n: ectx: (Binomial probabilities, quantiles, densities) <dialog label="...">
en: Binomial probabilities, quantiles, densities
ka: ბინომური ალბათობები, კვანტილები, სიმკვრივეები

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator)
en: Cauchy distribution
ka: კოშის განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Cauchy distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის კოშის განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location") i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter (median) of the Cauchy distribution
ka: კოშის განაწილების მდებარეობის პარამეტრი (მედიანი)

note: i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale") i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter of the Cauchy distribution
ka: კოშის განაწილების მასშტაბის პარამეტრი

note: i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> [...] <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Logis
en: Location
ka: მდებარეობა

note: i18n: ectx: (Cauchy distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> [...] <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gumbel distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Logis
en: Scale
ka: მასშტაბირება

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator)
en: Chi-squared distribution
ka: ხი-კვადრატის განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Chi-squared (χ²) distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ხი-კვადრატის (χ²) განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Student T probabilities) <snippets
en: Degrees of freedom
ka: თავისუფლების ხარისხი

note: i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Degrees of Freedom
ka: თავისუფლების ხარისხი

note: i18n: ectx: (Chi-squared distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (t distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: non-centrality parameter
ka: არაცენტრალურობის პარამეტრი

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Beta Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_beta_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_beta_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Beta Parameters
ka: ბეტა განაწილების პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Beta Parameters"> <spinbox label="...">
en: Shape1 (a)
ka: ფორმა1 (a)

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Beta Parameters"> <spinbox label="...">
en: Shape2 (b)
ka: ფორმა2 (b)

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Beta
ka: ბეტა

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Beta to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Beta to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ბეტა განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Binomial Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_binomial_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_binomial_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Binomial Parameters
ka: ბინომურის პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Binomial Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of trials
ka: გამოცდების რაოდენობა

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot geometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <fr
en: Probability of success on each trial
ka: თითოეული გამოცდის წარმატების ალბათობა

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Binomial
ka: ბინომური

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Binomial to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ბინომური განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Chi squared Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_chi_squared_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_chi_squared_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Chi squared Parameters
ka: ხი-კვადრატის განაწილების პარამეტრები

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Chi-Squared
ka: ხი-კვადრატი

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Chi squared to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Chi squared to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ხი-კვადრატის განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <summary> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <summary> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <su
en: Normal approximation to <label id="dist_name"/> Sample averages. Most of this help file is generic description of CLT plugins. Sample averages from a contending distribution (<label id="dist_name"/> here) are compared to a target Normal distribution. The comparison is made based on either histograms or distribution functions. For brevity, D will denote the contending distribution (<label id="dist_name"/> here).
ka: ნორმალური აპროქსიმაცია <label id="dist_name"/> სინჯის საშუალოებამდე. ამმ დახმარების ფაილის უმეტესი ნაწილი CLT დამატებების ზოგადი აღწერაა. სინჯის საშუალოები განსხვავებული განაწილებიდან (<label id="dist_name"/> აქ) დარდება სამიზნე ნორმალურ განაწილებასთან. შედარება ეყრდნობა ან ჰისტოგრამებს, ან განაწილების ფუნქციებს. სიმოკლისთვის D აღნიშნავს განსხვავებულ განაწილებას (<label id="dist_name"/> აქ).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <usage>
en: Choose the <label id="dist_name"/> parameters, the sample sizes needed for CLT and a choice of function. The function specific options are provided in different tabs.
ka: აირჩიეთ <label id="dist_name"/> პარამეტრები, სინჯის ზომა, რომელიც CLT-ს სჭირდება და ფუნქციის არჩევანი. ფუნქციის შესაბამისი პარამეტრები სხვა ჩანართებშია მოწოდებული.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Samples for Average") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelle
en: These many samples (nAvg) are used to calculate sample average. For a fixed value of the parameters, one would be interested in seeing how the distribution of the sample averages change as this number increases.
ka: ეს ბევრი სინჯები (nAvg) გამოიყენება სინჯის საშუალოს გამოსათვლელად. პარამეტრების ფიქსირებული მნიშვნელობებისთვის ინტერესი უნდა ეკუთვნოდეს დანახვას, როგორ იცვლება სინჯის საშუალოების განაწილება ამ რიცხვის ზრდასთან ერთად.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Samples for distribution") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element la
en: These many sets-of-samples (nDist) are used to get some idea about the distribution of the sample averages. Each set provides an average. Then these averages are used to construct the 'Histogram' or the 'Distribution function'.
ka: ეს ბევრი სინჯების ნაკრებები (nDist) გამოიყენება სინჯის საშუალოების განაწილების შესახებ წარმოდგენის შესაქმნელად. თითოეული ნაკრები მოგაწვდით საშუალოს. შემდეგ კი ეს საშუალოები გამოიყენება 'ჰისტოგრამის' ან 'განაწილების ფუნქციის' ასაგებად.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to elemen
en: Choose one of 'Histogram' or 'Distribution function' to compare the distribution of the sample averages of D with that of Normal distribution.
ka: აირჩიეთ ერთ-ერთი 'ჰისტოგრამა', ან 'განაწილების ფუნქცია', რომ შეადაროთ D-ის საშუალო სინჯის განაწილება ნორმალურ განაწილებას.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Use normalised random variable") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to elem
en: Should the sample averages be normalised, by subtracting the mean, E(D), of D and dividing by the standard deviation, S(D)/sqrt(nAvg), where S(D) is the standard deviation of D? If done so, then the target Normal distribution is taken to be the standard one, that is, with mean 0 and variance 1. Otherwise the target distribution is Normal with the mean E(D) and standard deviation S(D)/sqrt(nAvg).
ka: უნდა მოხდეს, თუ არა სინჯის საშუალოების ნორმალიზაცია საშუალოს, D-ის E(D)-ის გამოკლებით და სტანდარტულ გადახრაზე S(D)/sqrt(nAvg) გაყოფით, სადაც S(D) aris D-ის სტანდარტული გადახრა? თუ ეს ასეა, მაშინ სამიზნე ნორმალური განაწილება ჩაითვლება სტანდარტულად, რაც ნიშნავს საშუალოს 0 და დისპერსიას 1. სხვა შემთხვევაში სამიზნე განაწილება ნორმალურია საშუალოთი E(D) და სტანდარტული გადახრით S(D)/sqrt(nAvg).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Draw normal curve") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled 
en: Should a Normal curve be drawn? For the case of 'Histogram', nDist random samples are drawn from the target Normal distribution and their density values are plotted.
ka: უნდა იყოს ნორმალური რკალი დახატული? 'ჰისტოგრამის' შემთხვევაში დახატულია nDist შემთხვევითი სინჯები სამიზნე ნორმალური განაწილებიდან და მათი სიმკვრივის მნიშვნელობები იხაზება.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of points/lines") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labell
en: Pointtype for the Normal curve.
ka: ნორმალური განაწილების რკალის წერტილის ტიპი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Color") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Color") i18
en: Color of the Normal curve.
ka: ნორმალური განაწილების რკალის ფერი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Plot
en: Various plot options.
ka: სხვადასხვა ნახაზის პარამეტრები.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Preview")
en: Preview button.
ka: მინიატურის ღილაკი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled "Histogram Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting> (refers to element labelled 
en: The 'Frequency' checkbox is unavailable because, in this situation, drawing the histogram with <i>freq=TRUE</i> does not make sense. Also, since histogram is the main plot, 'Add to current plot' checkbox has also been disabled. See RKWard help on <link href="rkward://component/histogram_options"/> for other histogram centric details.
ka: თოლია 'სიხშირე' ხელმიუწვდომელია, რადგან ამ სიტუაციასი ჰისტოგრამის დახატვა <i>freq=TRUE</i> მნიშვნელობით უაზროა. ასევე, რადგან ჰისტოგრამა მთავარი დიაგრამაა, ასევე გათიშულია 'მიმდინარე დიაგრამაში ჩამატების' თოლია. ჰისტოგრამების შესახებ სხვა დეტალებთან გასაცნობად გამოიყენეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/histogram_options"/>.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting label="..."> (refers to element labelled "") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting label="..."> (refers to element la
en: Stepfunction options
ka: ნაბიჯის ფუნქციის პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <settings> <setting label="Stepfunction options"> (refers to element labelled "") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <settings> <setting label="Stepfuncti
en: See the help on the <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> plugin. The 'Add to current plot' option is unavailable.
ka: იხილეთ დახმარება <link href="rkward://component/plot_stepfun_options"/> დამატებისთვის. არჩევანი 'მიმდინარე ნახაზზე დამატება' ხელმიუწვდომელია.

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <i18n label="..."> i1
en: Sample Averages
ka: შერჩევის საშუალოები

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snipp
en: Parameters
ka: პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyper
en: CLT Samples
ka: ცზთ შერჩევები

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label=
en: Samples for Average
ka: შერჩევები საშუალოსთვის

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="CLT Samples"> <spinbox label=
en: Samples for distribution
ka: შერჩევები განაწილებისთვის

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <radio label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot bi
en: Choose type of function plot
ka: აირჩიეთ ფუნქციის ნახაზის ტიპი

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type o
en: Histogram and Density
ka: ჰისტოგრამა და სიმკვრივე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <radio label="Choose type o
en: ECDF and Distribution
ka: ECDF და განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem:
en: Use normalised random variable
ka: ნორმალიზებული შემთხვევითი ცვლადის გამოყენება

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyper
en: Normal Curve Options
ka: ნორმალური განაწილების რკალის პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Option
en: Draw normal curve
ka: ნორმალური რკალის დახაზვა

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Option
en: Type of points/lines
ka: წერტილების/წირების ტიპი

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Individual points
ka: ინდივიდუალური წერტილები

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Lines
ka: ხაზები

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Points connected by lines (both)
ka: ხაზით შეერთებული წერტილები (ორივე)

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Points overlaid by lines
ka: ხაზების დახატვა წერტილების ზემოდან

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Vertical lines (high-density)
ka: ვერტიკალური ხაზები (მაღალი სიმკვრივე)

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Step-function on left edge
ka: საფეხურეობრივი ფუნქცია მარცხენა წიბოზე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> [...] <dropdown label="Type of points/lines"> <option label="..."> i18n: ect
en: Step-function on right edge
ka: საფეხურეობრივი ფუნქცია მარჯვენა წიბოზე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Parameters"> <frame label="Normal Curve Options">
en: Color
ka: ფერი

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot bi
en: Plot Options
ka: დახატვის პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <preview label="..."> i18n: ectx: (Loaded from P
en: Preview
ka: ესკიზი

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n:
en: Histogram
ka: ჰისტოგრამა

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="Histogram"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="Histogram"> <embed label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hyperge
en: Histogram Options
ka: ჰისტოგრამის მორგება

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Binomial to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippet> <tab label="..."> i18n:
en: ECDF options
ka: ECDF-ის პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Exponential Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_exponential_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_exponential_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Exponential Parameters
ka: ექსპონენციალურის პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Exponential distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Exponential probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n:
en: Rate
ka: სიხშირე

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Exponential
ka: ექსპოტენციალური

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Exponential to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Exponential to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ექსპოტენციური განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "F Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_f_distribution"/>. For variance to exist we need the 'Denominator degrees of freedom' parameter to be greater than 4.
ka: იხილეთ RKWard დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_f_distribution"/>. იმისათვის, რომ სხვაობა არსებობდეს, გვჭირდება, რომ პარამეტრი 'მნიშვნელის თავისუფლების ხარისხი' 4-ზე მეტი იყოს.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: F Parameters
ka: F-განაწილების პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Numerator degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot F probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> <s
en: Numerator degrees of freedom
ka: თავისუფლების ხარისხის მრიცხველი

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Denominator degrees of Freedom") i18n: ectx: (Plot F probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <snippets> 
en: Denominator degrees of freedom
ka: თავისუფლების ხარისხის მნიშვნელი

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: F to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: F to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: F განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Gamma Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_gamma_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_gamma_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Gamma Parameters
ka: გამა განაწილების პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Gamma distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Weibull distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Pl
en: Shape
ka: ფორმა

note: i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Gamma Parameters"> <spinbox label="...">
en: Rate (lambda) or 1/Scale
ka: მაჩვენებელი (λ) ან 1/მასშტაბი

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Gamma
ka: გამა

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Gamma to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Gamma to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: გამა განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Geometric Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_geometric_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_geometric_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Geometric Parameters
ka: გეომეტრიული განაწილების პარამეტრები

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Geometric
ka: გეომეტრიული

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Geometric to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Geometric to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: გეომეტრიული განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Hypergeometric Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_hypergeometric_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_hypergeometric_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Hypergeometric Parameters
ka: ჰიპერგეომეტრიული განაწილების პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of white balls (m)
ka: შავი ბურთების რაოდენობა (m)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of black balls (n)
ka: შავი ბურთების რაოდენობა (n)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Hypergeometric Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of balls drawn (k)
ka: დახატული ბურთების დაოდენობა (k)

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Hypergeometric
ka: ჰიპერგეომეტრიული

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Hypergeometric to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ჰიპერგეომეტრიული განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logistic Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_logistic_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_logistic_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Logistic Parameters
ka: ლოგისტიკური განაწილების პარამეტრები

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Logistic
ka: ლოგისტიკა

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Logistic to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Logistic to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ლოგისტიკური განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lognormal Parameters (in log-scale)")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_lognormal_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_lognormal_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Lognormal Parameters (in log-scale)
ka: ლოგნორმალური განაწილების პარამეტრები (ლოგარითმულ შკალაზე)

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters (on log scale)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Poisson probabilities) <snippets> <snippet> 
en: Mean
ka: მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters (on log scale)"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <snip
en: Standard deviation
ka: სტანდარტული აცდენა

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Lognormal
ka: ლოგნორმალური განაწილება

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Lognormal to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Lognormal to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ლოგნორმალური განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Negative Binomial Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_negbinomial_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_negbinomial_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Negative Binomial Parameters
ka: უარყოფითი ბინომური განაწილების პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <sni
en: Target number of successful trials
ka: წარმატებული გამოცდების სამიზნე რიცხვი

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="...">
en: Dispersion
ka: დისპერსია

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> [...] <radio label="Type of Parametrization"> <option label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Centr
en: Success probability
ka: წარმატების ალბათობა

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> [...] <radio label="Type of Parametrization"> <option label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Centr
en: Mean (mu)
ka: საშუალო (mu)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <radio label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Negative Binomial Parameters"> <radio label="...">
en: Type of Parametrization
ka: პარამეტრიზაციის ტიპი

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Negative Binomial
ka: უარყოფითი ბინომური

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Negative Binomial to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ნეგატიური ბინომური განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Normal to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Normal Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_normal_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_normal_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Normal Parameters
ka: ნორმალურის პარამეტრები

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Normal to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Normal to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ნორმალური განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Poisson Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_poisson_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_poisson_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Poisson Parameters
ka: პუასონის პარამეტრები

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Poisson
ka: პუასონი

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Poisson to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Poisson to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: პუასონის განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: t to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "t Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_t_distribution"/>. For the variance to exist, the 'Degrees of freedom' parameter has to be greater than 2.
ka: იხილეთ RKWard დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_t_distribution"/>. იმისათვის, რომ სხვაობა არსებობდეს, გვჭირდება, რომ პარამეტრი 'მნიშვნელის თავისუფლების ხარისხი' 2-ზე მეტი იყოს.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: t to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: t Parameters
ka: t-ის პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: t to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: t to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: t განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Uniform Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_uniform_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_uniform_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Uniform Parameters
ka: თანაბარი განაწილების პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Uniform Parameters"> <spinbox label="...">
en: Minimum
ka: მინიმუმი

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Uniform Parameters"> <spinbox label="...">
en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Uniform
ka: ერთგვაროვანი

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Uniform to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Uniform to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ერთგვაროვანი განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Weibull Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_weibull_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_weibull_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Weibull Parameters
ka: ვეიბულის განაწილების პარამეტრები

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Weibull
ka: ვეიბული

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Weibull to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Weibull to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: ვეიბულის განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <setting> (refers to element labelled "Wilcoxon Parameters")
en: See RKWard help on <link href="rkward://component/plot_wilcoxon_distribution"/>.
ka: იხილეთ RKWard-ის დახმარება ბმულზე <link href="rkward://component/plot_wilcoxon_distribution"/>.

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Wilcoxon Parameters
ka: უოლკოქსონის განაწილების პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Wilcoxon Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of Observations in first sample (m)
ka: დაკვირვებების რაოდენობა პირველ ამოკრეფაში (m)

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <snippets> <snippet> <frame label="Wilcoxon Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of Observations in second sample (n)
ka: დაკვირვებების რაოდენობა მეორე ამოკრეფაში (n)

[ctx: Distribution name]
note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <logic> <i18n label="...">
en: Wilcoxon
ka: უილკოკსონი

note: i18n: ectx: (Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal) <dialog label="...">
en: Central Limit Theorem: Wilcoxon to Normal
ka: ცენტრალური ზღვარითი თეორემა: უილკოკსონის განაწილება ნორმალურამდე

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <captio
en: Generic settings
ka: საერთო პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Mode") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Mode") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from C
en: Specify the quantity to be calculated (probabilities, densities, or quantiles), and the quantity given (probabilities or quantiles)
ka: მიუთითეთ გამოსათვლელი რაოდენობა (ალბათობები, სიმკვრივეები, ან კვანტილები) და მითითებული რაოდენობები (ალბათობები ან კვანტილები)

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of quantiles") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of quantiles") i18n: ec
en: When calculating densities or probabilities, specify the number of evenly spaces quantiles to show. Alternatively, use the setting above.
ka: სიმკვრივეების და ალბათობების გამოთვლისას მიუთითეთ საჩვენებელი თანაბარი სივრცის კვანტილების რაოდენობა. ან გამოიყენეთ პარამეტრი ზემოთ.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Quantiles (optional)") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Quantiles (op
en: When calculating densities or probabilities, specify one or more quantiles. Alternatively, leave this empty to use the setting above, instead.
ka: სიმკვრივეების და ალბათობების გამოთვლისას მიუთითეთ ერთი ან მეტი კვანტილი. ან დატოვეთ ეს ცარიელი და გამოიყენეთ პარამეტრი ზემოთ.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of probabilities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of probabilities") 
en: When calculating quantiles, specify the number of evenly spaced probabilities (optionally logarithmic) to show. Alternatively, use the setting below.
ka: კვანტილების გამოთვლისას მიუთითეთ საჩვენებელი თანაბარი სივრცის ალბათობების (არასავალდებულოდ, ლოგარითმული) რაოდენობა. ან გამოიყენეთ პარამეტრი ქვემოთ.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Probabilities (optional)") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Specify Probabili
en: When calculating quantiles, specify one or more probabilities, optionally logarithmic (see below). If this setting is left empty, the setting above is used, instead.
ka: კვანტილების გამოთვლისას, მიუთითეთ ერთი ან მეტი ალბათობა, არასავალდებულოდ ლოგარითმული (იხ. ქვემოთ). თუ ეს პარამეტრი ცარიელია, გამოიყენება ამის ზემოთა პარამეტრი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic probabilities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic probabilitie
en: When calculating probabilities, return these as log (p). When specifying probabilities, these are supplied as log (p).
ka: ალბათობების გამოთვლისას, მათი log(p)-ის სახით დაბრუნება. როცა მიუთითებთ ალბათობებს, ისინი log(p)-ის სახით მიეთითება.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic densities") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic densities") i18n
en: When calculating densities, return these as log (d).
ka: სიმკვრივეების გამოთვლისას ამათი დაბრუნება, როგორც log (d).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower tail") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower tail") i18n: ectx: (Loaded from L
en: If checked (the default) probabilities are P[X ≤ x]. Otherwise (upper tail) probabilities are P[X &gt; x]
ka: თუ ჩართულია (ნაგულისხმევად: კი) ალბათობებია P[X ≤ x]. წინააღმდეგ შემთხვევაში (ზედა მხარე) ალბათობებია P[X &gt; x]

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <setting> i18n: ectx: (Loaded f
en: Show a preview of the result.
ka: შედეგის მინიატურის ჩვენება.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <caption title="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <captio
en: Distribution specific settings
ka: განაწილების სპეციფიკური პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Lo
en: Select the desired mode of operation, then specify the values of interest. The input values (quantiles or probabilities) can be left empty, in which case a short sequence of evenly spaced values will be filled in, automatically.
ka: აირჩიეთ ოპერაციის სასურველი რეჟიმი. შემდეგ მიუთითეთ საინტერესო მნიშვნელობები. შესაყვანი მნიშვნელობები (კვანტილები, ან ალბათობები), შეიძლება, ცარიელი დატოვოთ. ამ შემთხვევაში მნიშვნელობები ავტომატურად შეივსება თანაბრად განაწილებული მნიშვნელობების მოკლე მიმდევრობით.

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <dropdown label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Mode
ka: რეჟიმი

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate probabilities for given quantiles
ka: ალბათობების გამოთვლა მოცემული კვანტილებისთვის

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate densities at given quantiles
ka: სიმკვრივეების გამოთვლა მოცემული კვანტილებისთვის

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <dropdown label="Mode"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippe
en: Calculate quantiles for given probabilities
ka: კვანტილების გმოთვლა მოცემული ალბათობებისთვის

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded f
en: Number of quantiles
ka: კვანტილების რაოდენობა

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded f
en: Number of probabilities
ka: ალბათობების რაოდენობა

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <text> i18n: ectx: (Loaded from Chi-squared distribution calculator) <sni
en: - or -
ka: - ან -

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from
en: Specify Quantiles (optional)
ka: კვანტილების მითითება (არასავალდებულო)

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <matrix label="..."> i18n: ectx: (Loaded from
en: Specify Probabilities (optional)
ka: ალბათობების მითითება (არასავალდებულო)

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Logarithmic probabilities
ka: ლოგარითმული ალბათობები

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Logarithmic densities
ka: ლოგარითმულ სიმკვრივეები

note: i18n: ectx: (Loaded from Beta distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Binomial probabilities, quantiles, densities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Cauchy distribution calculator) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loade
en: Lower tail
ka: ქვედა ნაწილი

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator)
en: Exponential distribution
ka: ექსპონენტური განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Exponential distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ექსპონენტურ განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: Rate parameter λ (1/mean)
ka: ს λ (1/mean)

note: i18n: ectx: (Loaded from Exponential distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://component/rkward/gamma_probabilities"/> (of which the exponential distribution is a special case)
ka: <link href="rkward://component/rkward/gamma_probabilities"/> (რომლის სპეციალური შემთხვევაცაა ექსპოტენციული განაწილება)

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator)
en: F distribution
ka: F-განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from F distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the F distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის F განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Numerator degrees of Freedom
ka: თავისუფლების ხარისხის მრიცხველი

note: i18n: ectx: (F distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Denominator degrees of Freedom
ka: თავისუფლების ხარისხის მნიშვნელი

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator)
en: Gamma distribution
ka: გამა განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the gamma distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის გამა განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape")
en: Shape parameter (k)
ka: ფორმის პარამეტრი (k)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: Rate parameter β (inverse of scale parameter)
ka: მაჩვენებლის პარამეტრი β (შებრუნებული მასშტაბის პარამეტრი)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://component/rkward/exponential_probabilities"/> (a special case of the gamma distribution with shape=1)
ka: <link href="rkward://component/rkward/exponential_probabilities"/> (გამა განაწილების სპეციალური შემთხვევა პარამეტრით shape=1)

note: i18n: ectx: (Loaded from Gamma distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/GammaDist">R help on Gamma Distribution functions</link>
ka: <link href="rkward://rhelp/GammaDist">R-ის დახმარება გამა განაწილების ფუნქციებზე</link>

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator)
en: Geometric distribution
ka: გეომეტრიული განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Geometric distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის გეომეტრიულ განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <summary>
en: Quantiles in the geometric distribution represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the first success.
ka: კვანტილები გეომეტრიულ განაწილებაში წარმოადგენს ჩავარდნების რაოდენობას ბერნულის გამოცდების მიმდევრობაში პირველ წარმატებამდე.

note: i18n: ectx: (Loaded from Geometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "probability of success in each trial")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability,
ka: წარმატების ალბათობა თითოეულ გამოცდაში. დაიმახსოვრეთ, რომ ამ პარამეტრზე პარამეტრი 'ალბათობების ჟურნალი' გავლენას <b>არ</b> ახდენს, ანუ, უბრალოდ მიუთითეთ ალბათობა,

note: i18n: ectx: (Geometric distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the first success.
ka: კვანტილები წარმოადგენს ჩავარდნების რაოდენობას ბერნულის გამოცდების მიმდევრობაში პირველ წარმატებამდე.

note: i18n: ectx: (Geometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: probability of success in each trial
ka: წარმატების ალბათობა თითოეულ გამოცდაში

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator)
en: Gumbel distribution
ka: გუმბელის განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Gumbel distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის გამბელის განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter.
ka: მდებარეობის პარამეტრი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale") i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter.
ka: მასშტაბის პარამეტრი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Gumbel distribution calculator) <related>
en: <link href="rkward://rhelp/pgumgel">R help on the gumbel distribution functions from package FAdist</link>
ka: <link href="rkward://rhelp/pgumgel">R-ის დახმარება გუმბელის განაწილების ფუნქციებზე პაკეტიდან FAdist</link>

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator)
en: Hypergeometric distribution
ka: ჰიპერგეომეტრიული განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Hypergeometric distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ჰიპერგეომეტრიულ განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of white balls drawn in k draws without replacement from an urn containing m white and n black balls.
ka: კვანტილები წარმოადგენს k-ში დახატული თეთრი ბურთების რაოდენობას m და n შავი ბურთების შემცველი ურნის ჩანაცვლების გარეშე.

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "m (Number of white balls in the urn)") i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: m (Number of white balls in the urn)
ka: m (თეთრი ბურთების რაოდენობა კალათში)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "n (Number of black balls in the urn)") i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: n (Number of black balls in the urn)
ka: n (შავი ბურთების რაოდენობა კალათში)

note: i18n: ectx: (Loaded from Hypergeometric distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "k (Number of balls drawn from the urn)")
en: k (Number of draws from the urn)
ka: k (ლარნაკიდან ამოღებების რაოდენობა)

note: i18n: ectx: (Hypergeometric distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: k (Number of balls drawn from the urn)
ka: k (ლარნაკიდან ამოღებული ბურთების რაოდენობა)

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator)
en: Log Normal distribution
ka: ლოგნორმალური განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Log-Normal distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ლოგნორმალურ განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "meanlog (mean on log scale)")
en: meanlog (mean of the distribution on the log scale)
ka: meanlog (განაწილების საშუალო ლოგარითმულ შკალაზე)

note: i18n: ectx: (Loaded from Log Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "sdlog (standard deviation on log scale)")
en: sdlog (standard deviation of the distribution on the log scale)
ka: sdlog (განაწილების სტანდარტული აცდენა ლოგარითმულ შკალაზე)

note: i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: meanlog (mean on log scale)
ka: meanlog (საშუალო ლოგარითმულ შკალაზე)

note: i18n: ectx: (Log Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: sdlog (standard deviation on log scale)
ka: sdlog (სტანდარტული აცდენა ლოგარითმულ შკალაზე)

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator)
en: Logistic distribution
ka: ლოგისტიკური განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the logistic distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ლოგისტიკურ განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Logistic distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location")
en: Location parameter μ (corresponds to the mean).
ka: მდებარეობის პარამეტრი μ (შეესაბამება საშუალო არითმეტიკულს).

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator)
en: Negative Binomial distribution
ka: უარყოფითი ბინომური განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Negative Binomial distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის უარყოფით ბინომურ განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <summary>
en: Note: Quantiles represents the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the target number of successes is reached.
ka: შენიშვნა: კვანტილები წარმოადენს ჩავარდნების რაოდენობას ბერნულის გამოცდების მიმდევრობაში, სანამ წარმატებების სამიზნე რაოდენობა არ იქნება მიღწეული.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target number of successful trials")
en: Target number of successes. This need not be an integer.
ka: წარმატებების სამიზნე რაოდენობა. აუცილებელია, მთელ რიცხვს წარმოადგენდეს.

note: i18n: ectx: (Loaded from Negative Binomial distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success in each trial")
en: Probability of success in each trial. Note that this setting is <b>not</b> affected by the "log probabilities" setting, i.e. always specify the plain probability.
ka: წარმატების ალბათობა თითოეულ გამოცდაში. დაიმახსოვრეთ, რომ ამ პარამეტრზე პარამეტრი "ალბათობების ჟურნალი გავლენას <b>არ</b> ახდენს, ანუ, უბრალოდ მიუთითეთ ალბათობა.

note: i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of failures in a sequence of Bernoulli trials before the target number of successes is reached.
ka: კვანტილები წარმოადენს ჩავარდნების რაოდენობას ბერნულის გამოცდების მიმდევრობაში, სანამ წარმატებების სამიზნე რაოდენობა არ იქნება მიღწეული.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial") i18n: ectx: (Negative Binomial distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Probability of success in each trial
ka: წარმატების ალბათობა თითოეულ გამოცდაში

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator)
en: Normal distribution
ka: ნორმალური განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Normal distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ნორმალურ განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "mu (mean)")
en: Mean.
ka: საშუალო.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "sigma (standard deviation)")
en: Standard deviation.
ka: სტანდარტული გადახრა.

note: i18n: ectx: (Loaded from Normal distribution calculator) <related>
en: Various tests for normality of observed measures are available, for instance <link href="rkward://component/rkward/jb_test"/>.
ka: ხელმისაწვდომია დაკვირვებული გაზომვების ნორმალურობის სხვადასხვა შემოწმებები. მაგ: <link href="rkward://component/rkward/jb_test"/>.

note: i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: mu (mean)
ka: λ (საშუალო)

note: i18n: ectx: (Normal distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: sigma (standard deviation)
ka: სიგმა (სტანდარტული გადახრა)

[ctx: Beta distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities)
en: Beta
ka: ბეტა

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Beta distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ბეტა განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape1 (a)")
en: shape1 parameter of the Beta distribution.
ka: ბეტა განაწილების პირველი პარამეტრი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape2 (b)")
en: shape2 parameter of the Beta distribution.
ka: ბეტა განაწილების მეორე პარამეტრი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter (ncp)")
en: Non-centrality parameter of the Beta distribution.
ka: ბეტა განაწილების არაცენტრალურობის პარამეტრი.

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="..."> i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <snippets> <
en: Range
ka: დიაპაზონი

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbo
en: Lower quantile
ka: ქვედა კვანტილი

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbo
en: Upper quantile
ka: ზედა კვანტილი

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Non-centrality parameter (ncp)
ka: არაცენტრალურობის პარამეტრი (ncp)

note: i18n: ectx: (Plot Beta probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Beta probabilities
ka: ბეტა განაწილების ალბათობების დახატვა

[ctx: Binomial distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities)
en: Binomial
ka: ბინომური

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Binomial distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ბინომური განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Plot binomial probabilities) <dialog label="...">
en: Plot binomial probabilities
ka: ბინომური ალბათობების დახატვა

[ctx: Cauchy distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities)
en: Cauchy
ka: კოში

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Cauchy probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Cauchy distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები კოშის განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Plot Cauchy probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Cauchy probabilities
ka: კოშის ალბათობების დახატვა

[ctx: Chi-square distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities)
en: Chi-square
ka: ხი-კვადრატი

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Chi-squared distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ხი-კვადრატის განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot Chi-squared probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter")
en: See R reference on Chi-squared distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია ხი-კვადრატის განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Chi-squared probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Chi-squared probabilities
ka: ხი-კვადრატის ალბათობების დახატვა

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from
en: Plot density function
ka: სიმკვრივის ფუნქციის დახატვა

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <radio label="Choose type of function plot"> <option label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from
en: Plot distribution
ka: განაწილების დახატვა

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded fro
en: Logarithmic
ka: ლოგარითმული

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded fro
en: Lower Tail
ka: ქვედა ნაწილი

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Logarithmic") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabiliti
en: Check this box if log of the function values are to be plotted.
ka: ჩართეთ ეს, თუ გნებავთ ფუნქციის მნიშვნლობის ლოგარითმების დახატვა.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower Tail") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower Tail") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities
en: This option is valid only for plotting the distribution function. Uncheck this box if the upper tail of the distribution function (P[X > x]) is to be plotted.
ka: ეს პარამეტრი, მხოლოდ, განაწილების ფუნქციის დახაზვისასაა სწორი. გამორთეთ, თუ ხატავთ განაწილების ფუნქციის ზედა მხარეს (P[X > x]).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Preview") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <sni
en: Check this box for previewing the function plot. A new graphics window will pop up and it will be dynamically updated based on the choice of parameters. It may take a while for the window to show up. Sometimes, only an empty graphics device may get displayed, in which case, close the device (dev.off() or may be even graphics.off()), uncheck the box, wait for a while and try again. If it still persists, use only the "Submit" button to view the exported plot in the Output window.
ka: დასვით ეს თოლია ფუნქციის გრაფიკის გადასახედად. გამოჩნდება ახალი გრაფიკის ფანჯარა და ის ავტომატურად განახლდება პარამეტრების არჩევნიდან გამომდინარე. ფანჯრის გამოჩენას, შეიძლება, დიდი დრო დასჭირდეს და ხანდახან, შეიძლება, ცარიელი გრაფიკული მოწყობილობა გამოჩნდეს. ამ შემთხვევაში დახურეთ მოწყობილობა (dev.off(), ან შეიძლება graphics.off()-იც კი), გამორთეთ ეს თოლია, მოითმინეთ ცოტა ხანს და ისევ სცადეთ. თუ პრობლემა არ გაქრება, გამოტანის ფანჯარაში გატანილი გრაფიკის სანახავად გამოიყენეთ, მხოლოდ, ღილაკი 'გადაცემა'.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Plot Options") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabili
en: Various plotting parameter settings for the plot. See the help page of "Plot Options" for more details.
ka: სხვადასხვა ხაზვის პარამეტრები დიაგრამისთვის. მეტი დეტალებისთვის იხილეთ 'დიაგრამის მორგების' დახმარების გვერდი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <usage> i18n: ectx: (Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <usa
en: Choose appropriate values for the various parameters of the distribution and select the type of function. The "Submit" button will export the plot to the "Output" window. To dynamically visualize the plot check the "Preview" box.
ka: აირჩიეთ შესაფერისი მნიშვნელობები განაწილების სხვადასხვა პარამეტრებისთვის და აირჩიეთ ფუნქციის ტიპი. ღილაკი 'გადაცემა' გრაფიკს 'გამოტანის' ფანჯარაში გაიტანს. გრაფიკის დინამიკური ვიზუალიზაციისთვის დასვით ღილაკი 'გადახედვა'.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loa
en: Density Function, or
ka: სიმკვრივის ფუნქცია, ან

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Loaded from Loa
en: Distribution Function
ka: განაწილების ფუნქცია

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plo
en: Number of observations (points) for constructing the plot (n).
ka: დაკვირვებების (წერტილების) რაოდენობა გრაფიკის ასაგებად (n).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Lower quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Smallest value at which the function is to be plotted.
ka: უმცირესი მნიშვნელობა, რომელზეც ფუნქციის დახატვა მოხდება.

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Largest value at which the function is to be plotted. So, the function will be evaluated at 'n' equally spaced points between the lower quantile and the upper quantile (inclusive of end points).
ka: დასახაზი ფუნქციის უდიდესი მნიშვნელობა. ფუნქცია გამოითვლება 'n' თანაბრად დაშორებულ წერტილებში ქვედა კვანტილსა და ზედა კვანტილს შორის (ბოლო წერტილების ჩათვლით).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <setting> (refers to element labelled "Upper quantile") i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial proba
en: Largest value at which the function is to be plotted. Since this is a discrete distribution the function will be evaluated at all the integers between the lower quantile and the upper quantile (inclusive of the end points).
ka: ფუნქციის უდიდესი მნიშვნელობა, რომელიც დაიხატება. ვინაიდან ეს დისკრეტული განაწილებაა, ფუნქცია გამოითვლება ყველა მთელი რიცხვისთვის ქვედა კვანტილსა და ზედა კვანტილს შორის (ორივე წერტილის ჩათვლით).

note: i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Plot Beta probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from Loaded from Plot binomial probabilities) <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Loaded from P
en: Number of Observations
ka: დაკვირვებების რაოდენობა

[ctx: Exponential distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities)
en: Exponential
ka: ექსპოტენციალური

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Exponential distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ექსპონენტური განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Exponential probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate")
en: See R reference on Exponential distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია ექსპონენტურ განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Exponential probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Exponential probabilities
ka: ექსპონენტური განაწილების ალბათობების დახატვა

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the F distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები F განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Numerator degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Denominator degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot F probabilit
en: See R reference on F distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია F განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot F probabilities) <dialog label="...">
en: Plot F probabilities
ka: F- განაწილების ალბათობების დახატვა

[ctx: Gamma distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities)
en: Gamma
ka: გამა

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Gamma distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები გამა განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape") i18n: ectx: (Loaded from Plot Gamma probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Rate (lambda) or 1/Scale")
en: See R reference on Gamma distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია გამა განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Gamma probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Gamma probabilities
ka: გამა განაწილების ალბათობების დახატვა

[ctx: Geometric distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities)
en: Geometric
ka: გეომეტრიული

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Geometric distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები გეომეტრიული განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot geometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial")
en: See R reference on Geometric distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია გეომეტრიული განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot geometric probabilities) <dialog label="...">
en: Plot geometric probabilities
ka: გეომეტრიული ალბათობების დახატვა

[ctx: Hypergeometric distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities)
en: Hypergeometric
ka: ჰიპერგეომეტრიული

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Hypergeometric distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ჰიპერგეომეტრიული განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of white balls (m)") i18n: ectx: (Loaded from Plot hypergeometric probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of black balls (n)") i18n: ectx: (Loaded from
en: See R reference on Hypergeometric distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია ჰიპერგეომეტრიული განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="...">
en: Upper quantile (at most k)
ka: ზედა კვანტილი (არა უმეტეს k-ის მნიშვნელობისა)

note: i18n: ectx: (Plot hypergeometric probabilities) <dialog label="...">
en: Plot hypergeometric probabilities
ka: ჰიპერგეომეტრიული ალბათობების დახატვა

[ctx: Logistic distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities)
en: Logistic
ka: ლოგისტიკა

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Logistic distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ლოგისტიკური განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Location") i18n: ectx: (Loaded from Plot Logistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: See R reference on Logistic distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია ლოგისტიკური განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Logistic probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Logistic probabilities
ka: ლოგისტიკური ალბათობების დახატვა

[ctx: Log-Normal distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities)
en: Log-Normal
ka: ლოგნორმალური

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Lognormal distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ლოგნორმალური განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean") i18n: ectx: (Loaded from Plot Lognormal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Standard deviation")
en: See R reference on Lognormal distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია ლოგნორმალური განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="...">
en: Parameters (on log scale)
ka: პარამეტრები (ლოგარითმულ შკალაზე)

note: i18n: ectx: (Plot Lognormal probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Lognormal probabilities
ka: ლოგნორმალური განაწილების ალბათობების დახატვა

[ctx: Negative Binomial distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities)
en: Negative Binomial
ka: უარყოფითი ბინომური

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Negative Binomial distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები უარყოფითი ბინომური განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Target number of successful trials")
en: This is the <i>size</i> parameter when the 'probability' form of the parametrization is used. This is always a non-negative integer. See R reference on Negative Binomial distribution.
ka: ეს არის პარამეტრი <i>ზომა</i>, როცა გამოიყენება პარამეტრიზაციის ფორმა 'ალბათობა'. ეს ყოველთვის არაუარყოფითი მთელი რიცხვია. იხილეთ R-ის სახელმძღვანელო უარყოფითი ბინომური განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Dispersion (Size)")
en: This is the <i>size</i> parameter when the 'mu' form of the parametrization is used. This is a non-negative real number. See R reference on Negative Binomial distribution.
ka: ეს არის პარამეტრი <i>ზომა</i>, როცა გამოიყენება პარამეტრიზაციის ფორმა 'მუ'. ეს ყოველთვის არაუარყოფითი მთელი რიცხვია. იხილეთ R-ის სახელმძღვანელო უარყოფითი ბინომური განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Probability of success on each trial") i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean (alternate parameter, mu)")
en: See R reference on Negative Binomial distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია უარყოფითი ბინომური განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot negative binomial probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Type of Parametrization")
en: The type of the parametrization to be used. See R reference on Negative Binomial distribution.
ka: გამოსაყენებელი პარამეტრიზაციის ტიპი. იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია უარყოფითი ბინომური განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Dispersion (Size)
ka: დისპერსია (ზომა)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Mean (alternate parameter, mu)
ka: საშუალო (ალტერნატიული პარამეტრი, მიუ)

note: i18n: ectx: (Plot negative binomial probabilities) <dialog label="...">
en: Plot negative binomial probabilities
ka: უარყოფითი ბინომური ალბათობების დახატვა

[ctx: Normal distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities)
en: Normal
ka: ჩვეულებრივი

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Normal distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ნორმალური განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean") i18n: ectx: (Loaded from Plot Normal probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Standard deviation")
en: See R reference on Normal distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია ნორმალური განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Normal probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Normal probabilities
ka: ნორმალური განაწილების ალბათობების დახატვა

[ctx: Poisson distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities)
en: Poisson
ka: პუასონი

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Poisson distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები პუასონის განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Poisson probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Mean")
en: See R reference on Poisson distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია პუასონის განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Poisson probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Poisson probabilities
ka: პუასონის ალბათობების დახატვა

[ctx: t distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities)
en: Student t
ka: სტიუდენტის t

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the t distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები t განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom") i18n: ectx: (Loaded from Plot Student T probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Non-centrality parameter")
en: See R reference on t distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია t განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Student T probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Student T probabilities
ka: სტიუდენტის T ალბათობების დახატვა

[ctx: Tukey distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities)
en: Studentized Range (Tukey)
ka: სტიუდენტის შუალედი (ტაკი)

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <summary>
en: Distribution function plot for the Studentized Range (Tukey) distribution.
ka: განაწილების ფუნქციის დახაზვა სტიუდენტის შუალედის (ტაკი) განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Choose type of function plot") i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <dialog label="Plot Studentized Range (Tukey) probabilities"> <text>
en: Only the distribution function can be plotted for the Tukey distribution.
ka: ტაკის განაწილებისთვის შესაძლებელია, მხოლოდ, განაწილების ფუნქციების დახაზვა.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of observations") i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of observations")
en: Number of independent observations whose range to consider.
ka: დამოუკიდებელი დაკვირვებების რიცხვი, ვისი შუალედიც გათვალისწინებული იქნება.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of freedom for standard deviation estimate") i18n: ectx: (Loaded from Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "
en: Degrees of freedom for the (independent sample) estimate of standard deviation.
ka: თავისუფლების ხარისხი (დამოუკიდებელი სინჯის) სტანდარტული გადახრის შეფასებისთვის.

note: i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Number of observations
ka: დაკვირვებების რაოდენობა

note: i18n: ectx: (Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="..."> i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Parameters"> <spinbox label="...">
en: Degrees of freedom for standard deviation estimate
ka: თავისუფლების ხარისხი სტანდარტული გადახრის შეფასებისთვის

note: i18n: ectx: (Plot Studentized Range (Tukey) probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Studentized Range (Tukey) probabilities
ka: სტიუდენტის შუალედის (ტაკი) ალბათობების დახაზვა

[ctx: Uniform distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities)
en: Uniform
ka: ერთგვაროვანი

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Uniform distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ერთგვაროვანი განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Minimum") i18n: ectx: (Loaded from Plot Uniform probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Maximum")
en: See R reference on Uniform distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია ერთგვაროვანი განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Uniform probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Uniform probabilities
ka: ერთგვაროვანი ალბათობების დახაზვა

[ctx: Weibull distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities)
en: Weibull
ka: ვეიბული

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Weibull distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები ვეიბულის განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape") i18n: ectx: (Loaded from Plot Weibull probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: See R reference on Weibull distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია ვეიბულის განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Weibull probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Weibull probabilities
ka: ვეიბულის განაწილების ალბათობების დახატვა

[ctx: Wilcoxon Rank Sum distribution]
note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities)
en: Wilcoxon Rank Sum
ka: უილკოკსონის რანგობრივი ჯამი

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <summary>
en: Density and distribution function plots for the Wilcoxon distribution.
ka: სიმკვრივისა და განაწილების ფუნქციის ნახაზები უილკოკონის განაწილებისთვის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of Observations in first sample (m)") i18n: ectx: (Loaded from Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <settings> <setting> (refers to element labelled "Number of
en: See R reference on Wilcoxon distribution.
ka: იხილეთ R-ის დოკუმენტაცია უილკოკსონის განაწილების შესახებ.

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <snippets> <snippet> <frame label="Range"> <spinbox label="...">
en: Upper quantile (at most m*n)
ka: ზედა კვანტილი (არა უმეტეს m*n-ის მნიშვნელობისა)

note: i18n: ectx: (Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities) <dialog label="...">
en: Plot Wilcoxon Rank Sum statistic probabilities
ka: უილკოკსონის რანგობრივი ჯამის სტატისტიკური ალბათობების დახაზვა

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator)
en: Poisson distribution
ka: პუასონის განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Poisson distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის პუასონის განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Poisson distribution calculator)
en: Quantiles represent the number of events observed in a specified region (e.g. a fixed number of trials, or a fixed period of time), where λ (lambda) is the expected (mean) number of such events.
ka: კვანტილები წარმოადგენს მითითებულ რეგიონში აღმოჩენილი მოვლენების რაოდენობას (მაგ: გამოცდების ფიქსირებული რაოდენობა, ან დროის ფიქსირებული ხანგრძლივობა), სადაც λ (ლამბდა) ამნაირი მოვლენების საშუალო რაოდენობაა.

note: i18n: ectx: (Loaded from Poisson distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "λ (Lambda)")
en: The expected (mean) number of events in the region of interest.
ka: მოვლენების მოსალოდნელი (საშუალო) რაოდენობა საინტერესო რეგიონში.

note: i18n: ectx: (Poisson distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: λ (Lambda)
ka: λ (ლამბდა)

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator)
en: t distribution
ka: t განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the <i>t</i> distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის <i>t</i> განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Degrees of Freedom")
en: Degrees of freedom.
ka: თავისუფლების ხარისხი.

note: i18n: ectx: (Loaded from t distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "non-centrality parameter")
en: Non-centrality parameter.
ka: არაცენტრალურობის პარამეტრი.

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Norm
en: Select Variables
ka: აირჩიეთ ცვლადები

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <varslot label="..."> i18n: ectx: 
en: variable(s):
ka: ცვლადები:

note: i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text> i18n: ectx: (Pearson chi-square No
en: Note: Objects must have at least 8 values
ka: შენიშვნა: ობიექტებს მინიმუმ 8 მნიშვნელობა უნდა ჰქონდეთ

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mises Normality Test) <dialog label="Cramer-von Mises Norm
en: Options
ka: პარამეტრები

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Anderson-Darling Normality Test) <dialog label="Anderson-Darling Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="..."> i18n: ectx: (Cramer-von Mise
en: Show Length and NAs
ka: NA-ების და სიგრძის ჩვენება

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <summary>
en: This plugin calculates a Jarque-Bera chi-squared statistic for a variable x and tests against the null hypothesis of normality.
ka: ეს დამატება ჟაკ-ბერას ხი-კვადრატის სტატისტიკას ითვლი ცვლადისთვის x და ამოწმებს ნორმალურობის ნულ ჰიპოთეზასთან.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <usage>
en: Make sure the data does not contain NAs or, if so, that the 'Exclude NAs' option is checked, as neglecting this will usually prevent the test from succeeding.
ka: დარწმუნდით, რომ მონაცემები NA-ებს არ შეიცავს. თუ კი, დარწმუნდით, რომ ჩართულია პარამეტრი 'NA-ების ამოღება', რადგან ამის უგულებელყოფა, როგორც წესი, შემოწმების წარმატებას ხელს უშლის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "variable(s):")
en: Select the data to be computed (one or more variables). The vectors need to be numeric and can be of different length.
ka: აირჩიეთ, თუ მონაცემები გამოსათვლელია (ერთი, ან მეტი ცვლადი). ვექტორები რიცხვითი უნდა იყოს და შეიძლება, იყოს სხვადასხვა სიგრძის.

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Show Length and NAs")
en: Select if you want to include the number of observations and NAs in the output. (Default: YES)
ka: აირჩიეთ, თუ გნებავთ დაკვირვებებისა და NA-ების რაოდენობების გამოტანა. (ნაგულისხმევი: დიახ)

note: i18n: ectx: (Loaded from Jarque-Bera Normality Test) <settings> <setting> (refers to element labelled "Exclude NAs")
en: Select if your data has missing values. The NAs are then omitted when performing the test. (Default: YES)
ka: აირჩიეთ, თუ თქვენს მონაცემებს მნიშვნელობები აკლია. NAები ამოღებული იქნება შემოწმების ჩატარებისას. (ნაგულისხმევი: დიახ)

note: i18n: ectx: (Jarque-Bera Normality Test) <dialog label="Jarque-Bera Normality Test"> <tab label="Options"> <checkbox label="...">
en: Exclude NAs
ka: NA-ების ამოღება

note: i18n: ectx: (Loaded from Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test)
en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality test
ka: ლილიეფორსის (კოლმოგოროვ-სმირნოვის) ნორმალურობის ტესტი

note: i18n: ectx: (Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test) <dialog label="Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have at least 5 values
ka: შენიშვნა: ობიექტებს მინიმუმ 5 მნიშვნელობა უნდა ჰქონდეთ

note: i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test)
en: number of classes
ka: კლასების რაოდენობა

note: i18n: ectx: (Loaded from Pearson chi-square Normality Test)
en: degrees of freedom
ka: თავისუფლების ხარისხები

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="...">
en: p-value from chi^2-distribution from
ka: p-მნიშვნელობა ხი-კვადრატის განაწილებიდან

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="p-value from chi^2-distribution from"> <option label="...">
en: n.classes-3 degrees of freedom
ka: n.classes-3 თავისუფლების ხარისხი

note: i18n: ectx: (Pearson chi-square Normality Test) <dialog label="Pearson chi-square Normality Test"> <tab label="Options"> <radio label="p-value from chi^2-distribution from"> <option label="...">
en: n.classes-1 degrees of freedom
ka: n.classes-1 თავისუფლების ხარისხი

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have between 5 and 5000 values
ka: შენიშვნა: ობიექტებს 5-დან 5000-მდე მნიშვნელობა უნდა ჰქონდეთ

note: i18n: ectx: (Shapiro-Wilk Normality Test) <dialog label="Shapiro-Wilk Normality Test"> <tab label="Select Variables"> <text>
en: Note: Objects must have between 3 and 5000 values
ka: შენიშვნა: ობიექტებს 3-დან 5000-მდე მნიშვნელობა უნდა ჰქონდეთ

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator)
en: Studentized Range (Tukey) distribution
ka: სტიუდენტის შუალედის (ტაკი) განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles in the Standardized Range (Tukey) distribution. Calculating densities is not supported by this plugin.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის და კვანტილებისთვის სტანდარტიზებულ შუალედის (ტაკი) განაწილებაში. სიმკვრივეების გამოთვლის მხარდაჭერა ამ დამატებას არ გააჩნია.

note: i18n: ectx: (Loaded from Studentized Range (Tukey) distribution calculator) <summary>
en: Quantiles are the ratio between the observed range in the given number of observations, and the standard deviation estimate (based on given number of degrees of freedom) of an independent sample.
ka: კვანტილები ფარდობაა მოცემული რაოდენობის დაკვირვებებში დაკვირვების შუალედსა და დამოუკიდებელი სინჯის სტანდარტული აცდენის შეფასებას შორის (ეყრდნობა თავისუფლების დონის მოცემულ რაოდენობას).

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator)
en: Uniform distribution
ka: ერთგვაროვანი განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Uniform distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ერთგვაროვან განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Lower limit of the distribution")
en: Lower limit.
ka: ქვედა ლიმიტი.

note: i18n: ectx: (Loaded from Uniform distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Upper limit of the distribution")
en: Upper limit.
ka: ზედა ლიმიტი.

note: i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Lower limit of the distribution
ka: განაწილების ქვედა ლიმიტი

note: i18n: ectx: (Uniform distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: Upper limit of the distribution
ka: განაწილების ზედა ლიმიტი

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator)
en: Weibull distribution
ka: ვეიბულის განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Weibull distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის ვეიბულის განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Shape")
en: Shape parameter (k).
ka: ფორმის პარამეტრი (k).

note: i18n: ectx: (Loaded from Weibull distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "Scale")
en: Scale parameter (λ).
ka: მასშტაბის პარამეტრი (λ).

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator)
en: Wilcoxon Rank Sum distribution
ka: უილკოკსონის რანგობრივი ჯამის განაწილება

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <summary>
en: Provides a calculator for probabilities, quantiles, and densities in the Wilcoxon distribution.
ka: მოგაწოდებთ კალკულატორს ალბათობებისთვის, კვანტილებისთვის და სიმკვრივეებისთვის უილკოკსონის განაწილებაში.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <summary> i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator)
en: Quantiles correspond to the value of the Wilcoxon Rank Sum statistic, i.e. the number of pairs from sample x and y, for which y[j] is not greater than x[i].
ka: კვანტილები ვილკოქსონის რანგის ჯამი სტატისტიკის მნიშვნელობას შეესაბამება, ანუ რიცხვების წყვილი სინჯიდან x და y, რომლისთვისაც y[j] x[i]-ზე მეტი არაა.

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "m (Numbers of observations in the first sample)") i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: m (Numbers of observations in the first sample)
ka: m (დაკვირვებების რაოდენობა პირველ ამოკრეფაში)

note: i18n: ectx: (Loaded from Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <settings> <setting> (refers to element labelled "n (Numbers of observations in the second sample)") i18n: ectx: (Wilcoxon Rank Sum distribution calculator) <snippets> <snippet> <spinbox label="...">
en: n (Numbers of observations in the second sample)
ka: n (დაკვირვებების რაოდენობა მეორე ამოკრეფაში)

[ctx: Author name]
note: i18n: ectx: <snippets> <snippet> <author name="...">
en: RKWard Team
ka: RKWard -ის გუნდი
