rkward - en to sk translation catalogue (218 entries)

en: Cannot edit '%1'
sk: Nemôžem upraviť '%1'

en: Save failed
sk: Uloženie zlyhalo

en: Done
sk: Hotovo

en: Remove object?
sk: Odstrániť objekt?

en: Name
sk: Názov

en: Label
sk: Štítok

en: Type
sk: Typ

en: Class
sk: Trieda

en: new.row
sk: Nový riadok

en: Label:
sk: Popis:

en: Type:
sk: Typ:

en: Function
sk: Funkcia

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Array
sk: Pole

en: Matrix
sk: Matica

en: List
sk: Zoznam

en: Environment
sk: Prostredie

en: Length:
sk: Dĺžka:

en: Dimensions:
sk: Rozmery:

en: Invalid Name
sk: Neplatný názov

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

en: #New Variable#
sk: #Nová premenná#

en: Format
sk: Formát

en: Levels
sk: Úrovne

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sk: Vystrihne vybranú oblasť a uloží ju do schránky

en: Copies the selected section to the clipboard
sk: Kopíruje vybranú oblasť do schránky

en: Pastes the clipboard contents to current position
sk: Vloží obsah schránky na aktuálnu pozíciu

[ctx: verb: switch to read-only state. Make this short.]
en: Lock
sk: Zamknúť

[ctx: verb: switch to read-write state. Make this short.]
en: Unlock
sk: Odomknúť

en: %1 [read-only]
sk: %1 [len na čítanie]

en: Inserting clipboard contents...
sk: Vkladá sa obsah schránky...

en: Proceed
sk: Vykonať

en: Removing packages
sk: Odstraňujú sa balíčky

en: Installing packages
sk: Inštalujú sa balíčky

en: Installed packages
sk: Nainštalované balíky

en: Title
sk: Názov

en: Version
sk: Verzia

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Load
sk: Načítať

en: Status
sk: Stav

en: Installed Packages
sk: Nainštalované balíčky

en: Install
sk: Inštalovať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Context:
sk: Kontext:

en: Recover
sk: Obnoviť

en: Save for later
sk: Uložiť na neskôr

en: Delete
sk: Vymazať

en: Import
sk: Importovať

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: Default
sk: Predvolené

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Decimal Places
sk: Počet desatinných miest

en: Default setting
sk: Východzie nastavenia

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Add
sk: Pridať

en: Up
sk: Hore

en: Down
sk: Dolu

en: Search
sk: Hľadať

en: Match case
sk: Rozlišovať veľkosť

en: Highlight all matches
sk: Zvýrazniť všetky zhody

en: Overwrite?
sk: Prepísať?

en: Output
sk: Výstup

en: Output:
sk: Výstup:

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Close
sk: Zavrieť

en: Change
sk: Zmeniť

en: Paste special...
sk: Vložiť inak...

en: Paste Special...
sk: Vložiť inak...

en: Vector
sk: Vektor

en: Field Separator
sk: Oddeľovač polí

en: Tab
sk: Tabulátor

en: Comma
sk: Čiarka

en: Single space
sk: Medzera

en: Other:
sk: Iný:

en: Quoting
sk: Citovanie

en: Automatic
sk: Automatické

en: Transformations
sk: Transformácie

en: Run selection
sk: Zvýrazniť výber

en: Preview disabled
sk: Náhľad zakázaný

en: Could not open file %1 for reading
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %1 na čítanie

en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

en: Unspecified
sk: Neurčené

en: License: %1
sk: Licencia: %1

en: Authors:
sk: Autori:

[ctx: Author roles (contributor, etc.)]
en: Roles
sk: Role

en: Translators:
sk: Prekladatelia:

en: Level
sk: Úroveň

en: Enter data:
sk: Zadať dáta:

en: Enter filename
sk: Zadať názov súboru

en: Select
sk: Vybrať

en: Save to:
sk: Uložiť do:

en: Enter value:
sk: Zadajte hodnotu:

en: Preview
sk: Náhľad

en: Options
sk: Voľby

en: Submit
sk: Potvrdiť

en: Auto close
sk: Automaticky zatvoriť

en: Help
sk: Pomocník

en: Next >
sk: Ďalej >

en: < Back
sk: < Späť

en: Use Dialog
sk: Použiť dialóg

en: Variable:
sk: Premenná:

en: Running
sk: Beží

en: Canceled
sk: Zrušené

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Waiting
sk: Čakanie

en: Command
sk: Príkaz

en: Description
sk: Popis

en: Append
sk: Pripojiť

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
sk: Spustiť

en: Workspace
sk: Pracovná plocha

en: Files
sk: Súbory

en: Pending Jobs
sk: Čakajúce úlohy

en: Debugger Console
sk: Konzola ladenia

en: Dataset
sk: Dátová sada

en: Script File
sk: Súbor so skriptom

en: Opens an existing document
sk: Otvorí existujúci dokument

en: Opens a recently used file
sk: Otvorí naposledy použitý súbor

en: Quits the application
sk: Ukončí aplikáciu

en: Close All
sk: Zavrieť všetko

en: Detach
sk: Odpojiť

en: Open...
sk: Otvoriť...

en: Create...
sk: Vytvoriť...

en: Save...
sk: Uložiť...

en: Exiting...
sk: Ukončujem...

note: i18n: ectx: Menu (new_data)
en: &New
sk: &Nový

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
sk: &Importovať

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
sk: &Exportovať

note: i18n: ectx: Menu (workspace)
en: &Workspace
sk: Pracovná plocha

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Windows
sk: Okná

note: i18n: ectx: Menu (window_activate)
en: &Activate
sk: &Aktivovať

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sk: &Pomocník

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Script editor
sk: Editor skriptov

en: Do not add
sk: Nepridať

en: Console
sk: Konzola

en: Debug level
sk: Úroveň ladenia

en: Command timeout
sk: Timeout príkazu

en: Debug
sk: Ladenie

en: Focus follows mouse
sk: Aktivácia pomocou myši

en: General
sk: Všeobecné

en: Other device:
sk: Iné zariadenie:

en: Graphics
sk: Grafika

en: File format
sk: Formát súboru

en: Width:
sk: Šírka:

en: Height:
sk: Výška:

en: Dependencies
sk: Závislosti

en: Broken
sk: Chybné

en: Loaded
sk: načítané

en: Active
sk: Aktívne

en: Display warnings
sk: Zobrazovať upozornenia

en: FALSE
sk: Nepravda

en: TRUE
sk: Pravda

en: Select mirror
sk: Výber zrkadla

en: Add repository
sk: Pridať repozitár

en: show errors
sk: zobrazovať chyby

en: User commands
sk: Užívateľské príkazy

note: i18n: ectx: Menu (device)
en: &Device
sk: Zariadenie

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: &History
sk: História

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sk: &Okno

en: Pause execution
sk: Pozastaví beh programu

en: Unable to open "%1"
sk: Nepodarilo sa otvoriť '%1'

en: Script Editor
sk: Editor skriptov

en: Save Script...
sk: Uložiť skript...

en: Save Script As...
sk: Uložiť skript ako...

en:  [modified]
sk:  [zmenené]

en: File not saved
sk: Súbor nebol uložený

en: Unnamed
sk: Nepomenované

en: %1 (Active)
sk: %1 (Aktívne)

en: %1 (Unused)
sk: %1 (Nepoužité)

en: Configure
sk: Nastaviť

en: Step out
sk: Krok von

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Rename
sk: Premenovať

en: Find:
sk: Nájsť:

en: Fields:
sk: Polia:

en: All
sk: Všetko

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Package:
sk: Balíček:

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať veľkosť písmen

en: Find
sk: Nájsť

en: Topic
sk: Téma

en: Package
sk: Balík

en: Output %1
sk: Výstup %1

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Default &Encoding
sk: Š&tandardné kódovanie

en: Summary
sk: Súhrn

en: Usage
sk: Použitie

en: GUI settings
sk: Nastavenie grafického rozhrania

en: Technical details
sk: Technické detaily

en: About
sk: O aplikácii

en: Help on %1
sk: Pomocník pre %1

en: Configure %1
sk: Nastaviť %1

en: Attach
sk: Pripojiť

en: Position
sk: Pozícia

en: Left Sidebar
sk: Ľavý bočný panel

en: Right Sidebar
sk: Pravý bočný panel

en: Top Sidebar
sk: Vrchný bočný panel

en: Bottom Sidebar
sk: Spodný bočný panel

en: Previous Window
sk: Predchádzajúce okno

en: Next Window
sk: Nasledujúce okno

en: Show/Hide %1
sk: Zobraziť/Skryť %1

en: Note
sk: Poznámka

en: An error occurred
sk: Vyskytla sa chyba

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: Clear history
sk: Vyčistiť históriu

en: Make active
sk: Urobiť aktívnym

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Edit
sk: Upraviť

en: View
sk: Zobraziť

en: Rename object
sk: Premenovať objekt
