rkward - en to sl translation catalogue (1156 entries)

en: The object '%1', could not be opened for editing. Either it does not exist, or RKWard does not support editing this type of object, yet.
sl: Predmeta »%1« ni bilo mogoče odpreti za urejanje. Ali ne obstaja ali pa RKWard še ne podpira urejanja te vrste predmeta.

en: Cannot edit '%1'
sl: Ni mogoče urejati »%1«

en: Loading Workspace...
sl: Nalaganje delovnega prostora ...

en: There has been an error opening file '%1':
    %2
sl: Prišlo je do napake pri odpiranju datoteke »%1«:
    %2

en: Error loading workspace
sl: Napaka pri nalaganju delovnega prostora

en: No service was found to provide a KDE print dialog for PostScript files. We will try to open a generic PostScript viewer (if any), instead.<br><br>Consider installing 'okular', or configure RKWard not to attempt to print using a KDE print dialog.
sl: Ni bilo najdene storitve, ki bi zagotovila pogovorno okno za tiskanje KDE za datoteke PostScript. Namesto tega bomo poskušali odpreti splošni pregledovalnik PostScript (če obstaja).<br><br>Razmislite o namestitvi okularja ali prilagodite RKWard, da ne poskuša tiskati s pogovornim okno za tiskanje KDE.

en: Unable to open KDE print dialog
sl: Pogovornega okna za tiskanje KDE ni mogoče odpreti

en: Waiting for remaining R commands to finish. To quit immediately, press Cancel (WARNING: This may result in loss of data)
sl: Čakanje, da se dokončajo preostali ukazi R. Če želite takoj prenehati, pritisnite Prekliči (OPOZORILO: To lahko povzroči izgubo podatkov)

en: Waiting for R to finish
sl: Čakanje, da R konča

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sl: Datoteka z imenom »%1« že obstaja. Ali ste prepričani, da jo želite prepisati?

en: A file named "%1" already exists, and will be overwritten when saving to "%2". Are you sure you want to overwrite it?
sl: Datoteka z imenom »%1« že obstaja in bo prepisana pri shranjevanje v »%2«. Ali ste prepričani, jo ga želite prepisati?

en: Files named "%1" and "%2" already exist, and will both be overwritten. Are you sure you want to overwrite them?
sl: Datoteki z imenoma »%1« in »%2« že obstajata, obe pa bosta prepisani. Ali ste prepričani, da ju želite prepisati?

en: Overwrite File?
sl: Ali želite prepisati datoteko?

en: R Workspace Files [%1](%1);;All files [*](*)
sl: Datoteke delovnega prostora R [%1](%1);; Vse datoteke [*](*)

en: Workspace is being saved. <b>Hint:</b> Should this take an unusually long time, on a regular sized workspace, this may be due to other commands still pending completion in the R backend.
sl: Delovni prostor se shranjuje. <b>Namig:</b> Če to traja nenavadno dolgo na delovnem prostoru običajne velikosti, je to lahko posledica drugih ukazov, ki še čakajo na dokončanje v zaledju R.

en: Saving workspace
sl: Shranjevanje delovnega prostora

en: Save failed
sl: Shranjevanje neuspešno

en: An error occurred while trying to save the workspace. You data was <b>not</b> saved.
sl: Pri poskusu shranjevanja delovnega prostora je prišlo do napake. Podatki <b>niso</b> bili shranjeni.

en: Done
sl: Zaključeno

en: A command running in the R-engine wants you to see the following file(s):<ul><li>
sl: Ukaz, ki se izvaja v R-pogonu, čaka, da si oglejte naslednje datoteke:<ul><li>

en: Showing file(s)
sl: Prikazovanje datotek

en: A command running in the R-engine wants you to edit the following file(s). Please look at these files, edit them as appropriate, and save them. When done, press the "Done"-button, or close this dialog to resume.<ul><li>
sl: Ukaz, ki se izvaja v R-pogonu, čaka, da uredite naslednje datoteke. Oglejte si te datoteke, jih po potrebi uredite in shranite. Ko končate, pritisnite gumb »Končano« ali zaprite to pogovorno okno, da nadaljujete.<ul><li>

en: Edit file(s)
sl: Uredi datoteke

en: This section contains data in your "workspace". This is data that you created or imported, in contrast to data contained in a loaded R package. Technically, this corresponds to the <i>.GlobalEnv</i> environment.
sl: V tem razdelku so podatki v vašem »delovnem prostoru«. To so podatki, ki ste jih ustvarili ali uvažali, v nasprotju s podatki iz naloženega paketa R. Tehnično to ustreza okolju <i>.GlobalEnv</i>.

en: Your workspace contains more than 10.000 top level objects. RKWard is not optimized for this situation, and you may experience lag between R commands. Should this situation constitute a regular use case for your work, please let us know at rkward-devel@kde.org, so we can consider possible solutions.
sl: Vaš delovni prostor vsebuje več kot 10.000 predmetov na najvišji ravni. Rkward ni optimiziran za tako situacijo in lahko povzroči zaostajanja med ukazi R. Če ta situacija predstavlja primer redne uporabe pri vašem delu, nam prosim to sporočite na rkward-devel@kde.org, da bomo lahko razmislili o možnih rešitvah.

en: Many objects in workspace
sl: Veliko predmetov v delovnem prostoru

en: The object '%1' was removed from workspace or changed to a different type of object, but is currently opened for editing. Do you want to restore it?
sl: Predmet »%1« je bil odstranjen iz delovnega prostora ali spremenjen v drugo vrsto predmeta, vendar je trenutno odprt za urejanje. Ali ga želite obnoviti?

en: Restore object?
sl: Ali želite obnoviti predmet?

en: Do you really want to remove the object '%1'? The object is currently opened for editing, it will be removed in the editor, too. There's no way to get it back.
sl: Ali res želite odstraniti predmet »%1«? Predmet je trenutno odprt za urejanje, tudi v urejevalniku bo odstranjen. Ne morete ga dobiti nazaj.

en: Remove object?
sl: Ali želite odstraniti predmet?

en: Do you really want to remove the object '%1'? There's no way to get it back.
sl: Ali res želite odstraniti predmet »%1«? Ne morete ga dobiti nazaj.

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: Type
sl: Vrsta

en: Class
sl: Razred

[ctx: Note: 'namespace' is a technical term, should not be translated]
en: Orphan Namespaces
sl: Imenski prostori sirote

en: This special object does not actually exist anywhere in R. It is used, here, to list namespaces which are loaded, but not attached to a package on the search path. These are typically 'imported' namespaces.
sl: Ta posebni predmet dejansko ne obstaja nikjer v R. Tukaj se uporablja za seznam imenskih prostorov, ki so naloženi, vendar niso priloženi paketu na iskalni poti. To so običajno »uvoženi« imenski prostori.

en: new.row
sl: nova.vrstica

en: Full location:
sl: Polna pot:

en: Label:
sl: Oznaka:

en: Type:
sl: Vrsta:

en: Function
sl: Funkcija

en: Usage:
sl: Raba:

en: Data frame
sl: Podatkovni okvir

en: Array
sl: Polje

en: Matrix
sl: Matrika

en: List
sl: Seznam

[ctx: Noun; in brackets, data type of the var is stated]
en: Variable (%1)
sl: Spremenljivka (%1)

en: Environment
sl: Okolje

en: Length:
sl: Dolžina:

en: Dimensions:
sl: Mere:

en: Class(es):
sl: Razredi:

en: The package '%1' (probably you just loaded it) is currently blacklisted for retrieving structure information. Practically this means, the objects in this package will not appear in the object browser, and there will be no object name completion or function argument hinting for objects in this package.
    Packages will typically be blacklisted, if they contain huge amount of data, that would take too long to load. To unlist the package, visit Settings->Configure RKWard->Workspace.
sl: Paket »%1« (verjetno ste ga pravkar naložili) je trenutno na črnem seznamu za pridobivanje informacij o strukturi. Praktično to pomeni, da se predmeti v tem paketu ne bodo pojavili v brskalniku predmetov in ne bo dokončanja imena predmeta ali argumenta funkcije, ki bi namigoval na predmete v tem paketu.
    Paketi so običajno na črni listi, če vsebujejo ogromno podatkov, da bi njihovo nalaganje trajalo predolgo. Če želite paket odstraniti s seznama, obiščite Nastavitve -> Prilagodi RKWard-> Delovni prostor.

en: Package blacklisted
sl: Paket na črnem seznamu

en: This section contains environments that are not part of <i>.GlobalEnv</i> / your "workspace". Most importantly, this includes loaded packages, but also objects added to R's <i>search()<i>-path using <i>attach()</i>.
sl: V tem razdelku so okolja, ki niso del <i>. GlobalEnv</i>/vašega »delovnega prostora«. Najpomembneje je, da to vključuje naložene pakete, pa tudi predmete, ki so dodani v R-jevo pot <i>search()<‘i> z uporabo <i>attach()</i>.

en: Did not unload package %1. It is required in RKWard. If you really want to do this, do so on the R Console.
sl: Paketa %1 ni bilo mogoče odložiti. To je zahtevano v RKWard. Če res želite to narediti, to storite v konzoli R.

en: Package %1 appears not to have been loaded
sl: Zdi se, da paket %1 ni bil naložen

en: The name you specified was already in use or not valid. Renamed to %1
sl: Ime, ki ste ga navedli, je bilo že v uporabi ali ni veljavno. Preimenovano v %1

en: Invalid Name
sl: Neveljavno ime

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: &Urejanje

en: Type on these fields to add new columns
sl: Vnesite v ta polja, če želite dodati nove stolpce

en: Type on these fields to add new rows
sl: Vnesite v ta polja, če želite dodati nove vrstice

en: This value is not allowed, here
sl: Ta vrednost tukaj ni dovoljena

en: #New Variable#
sl: #New spremenljivka #

en: Row names
sl: Imena vrstic

en: This column contains one or more invalid fields
sl: Ta stolpec vsebuje eno ali več neveljavnih polj

en: Format
sl: Oblika

en: Levels
sl: Stopnje

en: Edit these fields to rename variables.
sl: Uredite ta polja, če želite preimenovati spremenljivke.

en: A descriptive label for each column (optional).
sl: Opisna oznaka za vsak stolpec (neobvezno).

en: Type of data.
sl: Vrsta podatkov.

en: Double click on these fields to customize data display.
sl: Dvokliknite ta polja, da prilagodite prikaz podatkov.

en: Double click on these fields to edit factor levels.
sl: Dvokliknite ta polja, da uredite ravni faktorjev.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sl: Izreže izbrani odsek in ga postavi na odložišče

en: Copies the selected section to the clipboard
sl: Kopira izbrani odsek na odložišče

en: Pastes the clipboard contents to current position
sl: Prilepi vsebino odložišča na trenutni položaj

en: Paste inside table
sl: Prilepi znotraj tabele

en: Pastes the clipboard contents to current position, but not beyond the table's boundaries
sl: Prilepi vsebino odložišča na trenutni položaj, vendar ne prek meja tabele

en: Paste inside selection
sl: Prilepi znotraj izbora

en: Pastes the clipboard contents to current position, but not beyond the boundaries of the current selection
sl: Prilepi vsebino odložišča na trenutni položaj, vendar ne prek meja trenutnega izbora

en: Show / Edit row names
sl: Pokaži / uredi imena vrstic

en: Enable editing
sl: Omogoči urejanje

[ctx: verb: switch to read-only state. Make this short.]
en: Lock
sl: Zakleni

en: Disable editing (to prevent accidental modification of data)
sl: Onemogoči urejanje (za preprečevanje naključne spremembe podatkov)

[ctx: verb: switch to read-write state. Make this short.]
en: Unlock
sl: Odkleni

en: The editor '%1' contains the following duplicate columns. Editing this table may not be safe, and has been disabled. You may re-enable editing if you know what you are doing, but you are strongly advised to fix the table, and/or backup your data, first.
sl: Urejevalnik »%1« vsebuje naslednje podvojene stolpce. Urejanje te tabele morda ni varno in je bilo onemogočeno. Urejanje lahko ponovno omogočite, če veste, kaj počnete, vendar vam svetujemo, da najprej popravite tabelo in/ali varnostno kopirate podatke.

en: Duplicate columns detected
sl: Zaznani podvojeni stolpci

en: %1 [read-only]
sl: %1 [samo-za-branje]

en: Insert new variable left
sl: Vstavi novo spremenljivko levo

en: Delete this variable
sl: Izbriši to spremenljivko

en: Insert new case above (at %1)
sl: Vstavi nov primer zgoraj (pri %1)

en: Delete marked rows (%1-%2)
sl: Izbriši označene vrstice (%1-%2)

en: Delete this row (%1)
sl: Izbriši to vrstico (%1)

en: Inserting clipboard contents...
sl: Vstavljanje vsebine odložišča ...

en: Reporting bugs in RKWard
sl: Poročanje o hroščih v RKWard

en: <p><b>Where should I report bugs or wishes?</b></p><p>Thank you for taking the time to help improve RKWard. To help us handle your request, efficiently, please submit your bug reports or wishes in the <a href="%1">KDE bugtracking system</a>. Note that you need a user account for this, so that we will be able to contact you, for follow-up questions. <b>If you do not have an account, please <a href="%2">create one</a>, first.</b></p><p>In case this is not possible for some reason, refer to <a href="%3">%3</a> for alternative ways of reporting issues.</p>
sl: <p><b>Kje naj prijavim hrošče ali želje?</b></p><p>Hvala, da ste si vzeli čas, da izboljšate RKWard. Za pomoč pri učinkoviti obravnavi vaše zahteve vas prosimo, da oddate poročila o hroščih ali željah v <a href="%1">sistem sledenja hroščev KDE</a>. Upoštevajte, da za to potrebujete uporabniški račun, tako da vas bomo lahko kontaktirali za nadaljnja vprašanja. Če <b>nimate računa, ga najprej <a href="%2"></a>ustvarite</b>.</p><p>Če to iz nekega razloga ni mogoče, glejte <a href="%3">%3</a> za alternativne načine poročanja o težavah.</p>

en: <p><b>What information should I provide, and how?</b></p>Clicking "Report issue" will take you to the KDE bugtracking system. After logging in, some information will already be pre-filled into the report form. Please make sure to fill in the missing bits - in English - where indicated, especially in the "Comment" field.</p>
sl: <p><b>Katere informacije naj zagotovim in kako?</b></p>Če kliknete »Poročilo o težavi« vas bo to peljalo v KDE sistem za zbirko napak. Po prijavi bodo nekatere informacije že vnaprej izpolnjene v obrazec poročila. Prosimo, da izpolnite manjkajoče dele - v angleščini - kjer je navedeno, zlasti v polju "Komentar - Comment".</p>

en: Report issue
sl: Poročaj o težavi

en: Forwarding you to the KDE bugtracking system
sl: Posredujemo vas v sistem KDE za sledenje hroščem

en: You are now being forwarded to the KDE bugtracking system. Should you continue to see this page for more than a few seconds (e.g. if JavaScript is disabled), please click "Proceed", below.
sl: Zdaj ste posredovani k sistemu za hrošče KDE. Če boste še naprej videli to stran več kot nekaj sekund (npr. če je onemogočen JavaScript), spodaj kliknite »Nadaljuj«.

en: Proceed
sl: Nadaljuj

en: Show Details
sl: Pokaži podrobnosti

en: Report As Bug
sl: Poročaj o tem kot o hrošču

en: Message code: %1
sl: Koda sporočila: %1

en: ---Problem description---
    Please fill in the missing bits *in English*.
sl: ---Opis problema ---
    Prosimo, izpolnite manjkajoče delce *v angleščini*.

en: Please give a brief summary on the problem:
    ###Please fill in###
sl: Na kratko povzemite težavo:
    ###Prosimo, izpolnite###

en: I encountered the error message quoted below. Additionally, I saw the following symptoms:
    ###Please fill in (if applicable)###
sl: Naletel sem na spodaj navedene sporočilo o napaki. Poleg tega sem videl naslednje simptome:
    ###Prosimo, izpolnite (če je ustrezno, v angl.)###

en: What - in detail - did you do directly before you encountered this problem?
    ###Please fill in###
sl: Kaj ste - podrobno - naredili neposredno, preden ste naleteli na to težavo?
    ###Prosimo, izpolnite (v angl.)###

en: When you try to repeat the above, does the problem occur again (no, sometimes, always)?
    ###Please fill in###
sl: Ko poskušate ponoviti zgoraj navedeno, ali se problem spet pojavi (ne, včasih, vedno)?
    ###Prosimo, izpolnite (v angl.)###

en: If applicable: When doing the same thing in an R session outside of RKWard, do you see the same problem?
    ###Please fill in###
sl: Če je smiselno: Ali vidite enako težavo, če delate isti postopek v seji R zunaj RKWarda?
    ###Prosim izpolnite###

en: Do you have any further information that might help us to track this problem down? In particular, if applicable, can you provide sample data and sample R code to reproduce this problem?
    ###Please fill in###
sl: Ali imate še kakšne informacije, ki bi nam lahko pomagale izslediti to težavo? Ali je možno, da zagotovite vzorčne podatke in vzorčno kodo R za reproduciranje te težave?
    ###Prosim izpolnite###

en: RKWard is available in many different packagings, and sometimes problems are specific to one method of installation. How did you install RKWard (which file(s) did you download)?
    ###Please fill in###
sl: RKWard je na voljo v številnih različnih paketih, včasih pa so težave specifične za določen način namestitve. Kako ste namestili RKWard (katere datoteke ste prenesli)?
    ###Prosimo, izpolnite (v angl.)###

en: Please stand by while gathering some information on your setup.
    In case the backend has died or hung up, you may want to press 'Cancel' to skip this step.
sl: Prosimo, da počakate, medtem ko zberemo nekaj informacij o nastavitvi.
    V primeru, da je zaledje prenehalo delovati ali se je obesilo, lahko morda pritisnete »Prekliči«, da preskočite ta korak.

en: Gathering setup information
sl: Zbiranje informacij o nastavitvi

en: Import Data Assistant
sl: Pomočnik za uvoz podatkov

en: For certain formats, RKWard provides specialized import dialogs, and those generally provide the most options. Is the file you wish to import in one of the following formats?
sl: Za določene formate RKWard nudi specializirane dialoge in zanje v splošnem zagotavlja večino možnosti. Ali je datoteka, ki jo želite uvoziti v enem od naslednjih formatov?

en: RKWard comes with several import dialogs, but none seem to be loaded, at present. Check your settings.
sl: RKWard vsebuje več dialogov za uvoz, a kot kaže trenutno ni noben ni naložen. Preverite vaše nastavitve.

en: None of the above / try another method
sl: Noben od gornjih / poskusite drugo metodo

en: Select format
sl: Izberi format

en: The 'rio' package offers generic support for importing many different file formats, but requires a number of additional R packages to be installed (you will be prompted for missing packages). Do you want to give that a try?
sl: Paket 'rio' nudi splošno podporo za uvoz številnih različnih formatov datotek, a zahtevajo namestitev številnih dodatnih R paketov (pozvani boste za manjkajoče pakete). Ali želite to poskusiti?

en: The generic import plugin (shipped with RKWard) is not presently loaded. Check your settings.
sl: Generični vtičnik za uvoz (dobavljen z RKWardom) trenutno ni naložen. Preverite svoje nastavitve.

en: Use 'rio'-based importer
sl: Uporabi uvoznika na osnovi paketa 'rio'

en: Try another method
sl: Poskusi drugo metodo

en: Generic 'rio'-based importer
sl: Generični uvoznik na osnovi 'rio'

en: If your data is moderate in size, and you can open/view it in another application on your system, importing it from clipboard (copy and paste) may be viable.
sl: Če so vaši podatki zmerne velikosti in jih lahko odprete/ogledujete v drugi aplikaciji v vašem sistemu, jih je mogoče uvoziti tudi iz odložišča (kopiraj in prilepi).

en: Import from clipboard
sl: Uvozi iz odložišča

en: <b>Ready to go</b><p>Click "Finish" to start the selected import dialog, or "Back" to explore other options.</p>
sl: <b>Pripravljen za zagon</b><p>Klikni "Končaj" za zagon izbranega dialoga uvoza, ali "Nazaj" za raziskovanje drugih možnosti.</p>

en: Start import dialog
sl: Začni dialog za uvoz

en: No further import methods are available at this time. Things you can try, include: <ul><li>Check for the availability of additional import plugins</li><li>Save your data to a different format in the original application</li><li>Ask for advice on rkward-users@kde.org</li></ul>
sl: Trenutno ni na voljo nadaljnjih načinov uvoza. Stvari, ki jih lahko poskusite, vključite: <ul><li>Preverite razpoložljivost dodatnih vtičnikov uvoza</li><li>Shranite svoje podatke v drugo obliko v originalni aplikaciji </li><li>Vprašajte za nasvet rkward-users@kde.org</li></ul>

en: No import method found
sl: Ni najdene metode uvoza

en: Configure Packages
sl: Prilagodi pakete

en: Load / Unload R packages
sl: Nalaganje / odlaganje paketov R

en: Install / Update / Remove R packages
sl: Namesti / posodobi / odstrani R-pakete

en: Manage RKWard Plugins
sl: Upravljaj vtičnike RKWard

en: Closing will discard pending changes. Are you sure?
sl: Zapiranje bo zavrglo spremembe v teku. Ali ste prepričani?

en: Discard changes?
sl: Naj zavržem spremembe?

en: Package %1 at %2
sl: Paket %1 pri %2

en: The following packages, which you have selected for removal, are essential to the operation of RKWard, and will not be removed. If you are absolutely sure, that you want to remove these packages, please do so on the R command line.
sl: Naslednji paketi, ki ste jih izbrali za odstranitev, so bistveni za delovanje RKWarda in ne bodo odstranjeni. Če ste popolnoma prepričani, da želite odstraniti te pakete, to storite v ukazni vrstici R.

en: Not removing certain packages
sl: Nekateri paketi se ne odstranjujejo

en: Your current user permissions do not allow removing the following packages. These will be skipped.
sl: Vaša trenutna uporabniška dovoljenja ne omogočajo odstranjevanja teh paketov. Ti bodo preskočeni.

en: Insufficient user permissions
sl: Nezadostne uporabniške pravice

en: Your current user permissions do not allow removing the following packages. Do you want to skip these packages, or do you want to proceed with administrator privileges (you will be prompted for the password)?
sl: Vaša trenutna uporabniška dovoljenja ne omogočajo odstranjevanja teh paketov. Ali želite preskočiti te pakete ali želite nadaljevati s skrbniškimi pravicami (od vas bo zahtevano geslo)?

en: You are about to remove the following packages. Are you sure you want to proceed?
sl: Odstranili boste naslednje pakete. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: About to remove packages
sl: Odstranili boste pakete

en: Please stand by while removing selected packages
sl: Prosimo, bodite pri pripravljenosti pri odstranjevanju izbranih paketov

en: Removing packages
sl: Odstranjevanje paketov

en: Selected library location not writable
sl: Na izbrano mesto knjižnice ni mogoče pisati

en: <p>The directory you have selected for installation (%1) is not writable with your current user permissions.</p><p>Would you like to install to %2, instead (you can also press "Cancel" and use the "Configure Repositories"-button to set up a different directory)?</p>
sl: <p>Imenik, ki ste ga izbrali za namestitev (%1), ne dovoljuje pisanja z vašimi trenutnimi uporabniškimi dovoljenji.</p><p>Ali želite namesto tega namestiti v %2 (lahko pritisnete tudi »Prekliči« in uporabite gumb »Konfiguriraj repozitorije« za nastavitev drugega imenika)?</p>

en: <p>Alternatively, if you have access to an administrator account on this machine, you can use that to install the package(s), or you could change the permissions of '%1'. Sorry, automatic switching to Administrator is not yet supported in RKWard on Windows.</p>
sl: <p>Če imate dostop do skrbniškega računa v tem računalniku, ga lahko uporabite za namestitev paketov ali pa spremenite dovoljenja '%1'. Oprostite, samodejno preklapljanje na skrbnika še ni podprto v programu RKWard na sistemu Windows.</p>

en: Install to %1
sl: Namesti v %1

en: <p>Alternatively, if you are the administrator of this machine, you can try to install the packages as root (you'll be prompted for the root password).</p>
sl: <p>Če ste skrbnik tega računalnika, lahko poskusite namestiti pakete kot skrbnik root (od vas bo zahtevano skrbniško geslo).</p>

en: Become root
sl: Postani korenski uporabnik

en: Please stand by while installing selected packages
sl: Bodite v pripravljenosti med nameščanjem izbranih paketov

en: Installing packages
sl: Nameščanje paketov

en: Neither kdesu nor kdesudo could be found. To install as root, please install one of these packages.
sl: Ni mogoče najti niti kdesu niti kdesudo. Za namestitev kot root namestite vsaj enega od obeh paketov.

en: kdesu not found
sl: kdesu ni bil najden

en: Installed packages
sl: Nameščeni paketi

en: Title
sl: Naslov

en: Version
sl: Različica

en: Location
sl: Mesto

en: Load
sl: Naloži

en: Unload
sl: Odloži

en: Loaded packages
sl: Naloženi paketi

en: There has been an error while trying to load / unload packages. See transcript below for details
sl: Pri poskusu nalaganja/odlaganju paketov je prišlo do napake. Podrobnosti si oglejte v nadaljevanju

en: Select all updates
sl: Izberi vse posodobitve

en: Show only packages matching:
sl: Prikaži samo pakete, ki se ujemajo:

en: <p>You can limit the packages displayed in the list to with names or titles matching a filter string.</p>
sl: <p>Pakete, prikazane na seznamu, lahko omejite z imeni ali naslovi, ki se ujemajo s filtrnim nizom.</p>

en: Show only packages providing RKWard dialogs
sl: Pokaži samo pakete, ki zagotavljajo pogovorna okna RKWard

en: <p>Some but not all R packages come with plugins for RKWard. That means they provide a graphical user-interface in addition to R functions. Check this box to show only such packages.</p>
sl: <p>Nekateri, vendar ne vsi R paketi prihajajo z vtičniki za RKWard. To pomeni, da poleg funkcij R zagotavljajo tudi grafični uporabniški vmesnik. Potrdite to polje, če želite pokazati samo takšne pakete.</p>

en: Install packages to:
sl: Namesti pakete v:

en: Install suggested packages
sl: Namesti predlagane pakete

en: Some packages "suggest" additional packages, which are not strictly necessary for using that package, but which may provide additional related functionality. Check this option to include such additional suggested packages.
sl: Nekateri paketi "predlagajo" dodatne pakete, ki niso nujno potrebni za uporabo tega paketa, lahko pa zagotovijo dodatno povezano funkcionalnost. Preverite to možnost, če želite vključiti takšne dodatne predlagane pakete.

en: Configure Repositories
sl: Prilagodi skladišča

en: Many packages are available on CRAN (Comprehensive R Archive Network), and other repositories.<br>Click this to add more sources.
sl: Veliko paketov je na voljo v CRAN (Comprehensive R Archive Network) in drugih skladiščih.<br>Kliknite sem, če želite dodati več virov.

en: <b>Install %1 packages (plus dependencies), remove %2 packages</b>
sl: <b>Namesti pakete %1 (in odvisnike), odstrani pakete %2</b>

en: The following package(s) requested by the backend have not been found in the package repositories: "%1". Maybe the package name was mis-spelled. Or maybe you need to add additional repositories via the "Configure Repositories" button.
sl: V repozitorijih paketov niso našli naslednjega paketa, ki ga zahteva ozadje: "%1". Morda je bilo ime paketa napačno napisano. Ali pa morate dodati dodatne repozitorije prek gumba "Konfiguriraj repozitorije".

en: Package not available
sl: Paket ni na voljo

en: <p>Please stand by while searching for installed and available packages.</p><p><strong>Note:</strong> This requires a working internet connection, and may take some time, esp. if one or more repositories are temporarily unavailable.</p>
sl: <p>Prosimo, bodite prisotni pri iskanju nameščenih in razpoložljivih paketov.</p><p><strong>Opomba:</strong> To zahteva delovno internetno povezavo in lahko traja nekaj časa, še posebej če je en ali več repozitorijev začasno ni na voljo.</p>

en: Status
sl: Stanje

en: <p>Packages marked with an RKWard icon in this column provide enhancements to RKWard, typically in the form of additional graphical dialogs.</p>
sl: <p>Paketi, označeni z ikono RKWard v tem stolpcu, zagotavljajo izboljšave za RKWard, običajno v obliki dodatnih grafičnih dialogov.</p>

en: <p>You can select packages for installation / removal by checking / unchecking the corresponding boxes in this column.</p>
sl: <p>Pakete za namestitev / odstranitev lahko izberete tako, da odkljukate / odstranite ustrezna polja v tem stolpcu.</p>

en: <p>The name of the package.</p>
sl: <p>Ime paketa.</p>

en: <p>A descriptive title for the package. Currently this is not available for packages in non-local repositories.</p>
sl: <p>Opisni naslov za paket. Trenutno to ni na voljo za pakete v ne-lokalnih repozitorijih.</p>

en: <p>Installed and / or available version of the package</p>
sl: <p>Nameščena in/ali razpoložljiva različica paketa</p>

en: <p>Location where the package is installed / available</p>
sl: <p>Mesto, kjer je paket nameščen/na voljo</p>

en: Updateable Packages
sl: Paketi, ki jih je mogoče posodobiti

en: Packages for which an update is available. This may include packages which were merely built against a newer version of R.
sl: Paketi, za katere je na voljo posodobitev. To lahko vključuje pakete, ki so bili zgrajeni le proti novejši različici R.

en: New Packages
sl: Novi paketi

en: Packages which are available for installation, but which are not currently installed.
sl: Paketi, ki so na voljo za namestitev, vendar trenutno niso nameščeni.

en: Installed Packages
sl: Nameščeni paketi

en: Packages which are installed locally. Note that updates may be available for these packages.
sl: Paketi, ki so nameščeni lokalno. Upoštevajte, da so morda na voljo posodobitve za te pakete.

en: Install
sl: Namesti

en: Remove
sl: Odstrani

en: Installed plugin groups (.pluginmap files)
sl: Nameščene skupine vtičnikov (datoteke .pluginmap)

en: Context:
sl: Kontekst:

en: Crash recovery file detected
sl: Zaznana je obnovitvena datoteka sesutja

en: <p>It looks like RKWard has crashed, recently. We are sorry about that! However, not everything is lost, and with a bit of luck, your data has been saved in time.</p>
sl: <p>Videti je, da se je RKWard pred kratkim sesul. Žal nam je zaradi tega! Vendar pa ni vse izgubljeno in z malo sreče so bili vaši podatki pravočasno shranjeni.</p>

en: <p>A workspace recovery file exists, dating from <i>%2</i>.</p> | <p>%1 workspace recovery files exist, the most recent one of which dates from <i>%2</i>.</p>
sl[0]: <p>Obstaja %1 obnovitvena datoteka delovnega prostora, ki sega iz <i>%2</i>.</p>
sl[1]: <p>Obstajata %1 obnovitveni datoteki delovnega prostora, najnovejša sega iz <i>%2</i>.</p>
sl[2]: <p>Obstajajo %1 obnovitvene datoteke delovnega prostora, najnovejša sega iz <i>%2</i>.</p>
sl[3]: <p>Obstajata %1 obnovitvenih datotek delovnega prostora, najnovejša sega iz <i>%2</i>.</p>

en: <p>Do you want to open this file, now, save it for later (as <i>%1</i>), or discard it?</p>
sl: <p>Ali želite zdaj odpreti to datoteko, jo shraniti za pozneje (kot <i>%1</i>) ali jo zavreči?</p>

en: Recover
sl: Obnovi

en: Saves the recovery file(s), and opens it (or the most recent one)
sl: Shrani obnovitvene datoteke in jih odpre (ali najnovejšo)

en: Save for later
sl: Shrani za pozneje

en: Saves the recovery file(s) for later use, but does not open it
sl: Shrani obnovitvene datoteke za kasnejše uporabo, vendar jih ne odpre

en: Delete
sl: Izbriši

en: Deletes the recovery file(s)
sl: Izbriše obnovitvene datoteke

en: You are about to delete the recovery file %2. There will be no way to bring it back. Really delete it? | You are about to delete %1 recovery files (the most recent one is %2). There will be no way to bring them back. Really delete them?
sl[0]: Izbrisali boste %1 obnovitveno datoteko %2. Ne bo je mogoče povrniti. Ali jo res želite izbrisati?
sl[1]: Izbrisali boste %1 obnovitveni datoteki (zadnja je %2). Ne bo ju mogoče povrniti. Ali ju res želite izbrisati?
sl[2]: Izbrisali boste %1 obnovitvene datoteke (zadnja je %2). Ne bo jih mogoče povrniti. Ali jih res želite izbrisati?
sl[3]: Izbrisali boste %1 obnovitvenih datotek (zadnja je %2). Ne bo jih mogoče povrniti. Ali jih res želite izbrisati?

en: Really delete recovery file(s)?
sl: Ali res želite izbrisati obnovitvene datoteke?

en: Save modified
sl: Shrani spremenjeno

en: The following items have been modified. Do you want to save them before closing?
sl: Naslednji elementi so bili spremenjeni. Ali jih želite shraniti pred zaprtjem?

en: R Workspace (Data and Functions)
sl: Delovni prostor R (podatki in funkcije)

en: [Not saved]
sl: [Ni shranjeno]

en: Output files
sl: Izhodne datoteke

en: Scripts
sl: Skripti

[ctx: Save the selected items]
en: Save selected
sl: Shrani izbrano

en: Discard all
sl: Opusti vse

en: Do not close
sl: Ne zapri

en: <b>Select one or more:</b>
sl: <b>Izberite eno ali več:</b>

en: <b>Select one:</b>
sl: <b>Izberite eno:</b>

en: No action needed.
sl: Ni treba ukrepati.

en: Not installed
sl: Ni nameščeno

en: Install %1
sl: Namesti %1

en: (Attempt to) install the package %1 and its dependencies for this version of R. In most cases, this requires a working internet connection.
sl: (Poskus) namestitve paketa %1 in njegovih odvisnosti za to različico R. V večini primerov je za to potrebna delujoča internetna povezava.

en: No change
sl: Brez spremembe

en: Proceed without the package. You will again be given the option to install the package, when the package is needed.
sl: Nadaljujte brez paketa. Ponovno boste dobili možnost namestitve paketa, ko bo paket nujno potreben.

en: Installed
sl: Nameščeno

en: Mark %1 for installation (actual installation is not yet supported, but you will be prompted with a link to a download page at the last page of this dialog)
sl: Označite %1 na namestitvi (dejanska namestitev še ni podprta, vendar boste pozvani s povezavo do strani za prenos na zadnji strani tega pogovornega okna)

en: Proceed without %1. You will be missing some functionality.
sl: Nadaljujte brez %1. Nekaj funkcionalnosti bo manjkalo.

en: Not found
sl: Ni zadetkov

en: <p>This dialog will guide you through a quick check of the basic setup of the required (or recommended) components.</p>
sl: <p>To pogovorno okno vas bo vodilo skozi hitro preverjanje osnovne nastavitve zahtevanih (ali priporočenih) komponent.</p>

en: <p>The setup assistant has been invoked, automatically, because a new version of RKWard has been detected.</p>
sl: <p>Pomočnik za namestitev je bil samodejno poklican, ker je bila odkrita nova različica programa RKWard.</p>

en: <p>The setup assistant has been invoked, automatically, because a new version of R has been detected.</p>
sl: <p>Pomočnik za namestitev je bil samodejno poklican, ker je bila odkrita nova različica R.</p>

en: <p>The setup assistant has been invoked, automatically, because a problem has been detected in your setup.</p>
sl: <p>Pomočnik za namestitev je bil samodejno poklican, ker je bila v namestitvi odkrita težava.</p>

en: <b>Waiting for R backend...</b>
sl: <b>Čakanje na zaledje R...</b>

en: RKWard Setup Assistant
sl: Pomočnik za nastavitev RKWard

en: Installation directory
sl: Namestitvena mapa

en: Not found.
sl: Ni zadetkov.

en: Reinstallation required
sl: Potrebna je ponovna namestitev

en: This problem cannot be corrected, automatically. You will have to reinstall RKWard.
sl: Te težave ni mogoče odpraviti samodejno. Morali boste znova namestiti RKWard.

en: Found.
sl: Najdeno.

en: RKWard plugins
sl: Vtičniki RKWard

en: <p>No plugins are enabled. This is probably not intended.</p>
sl: <p>Vtičniki niso omogočeni. To verjetno ni načrtno.</p>

en: None selected
sl: Nič ni izbrano

en: Restore defaults
sl: Obnovi privzete nastavitve

en: Enable the default plugins
sl: Omogoči privzete vtičnike

en: Proceed without plugins
sl: Nadaljuj brez vtičnikov

en: Kate plugins
sl: Vtičniki Kate

en: <p>Important functionality in RKWard is provided by kate plugins. It looks like none are installed on this system. On Linux/BSD, this can usually be fixed by installing kate.</p>
sl: <p>Pomembno funkcionalnost v RKWard zagotavljajo vtičiniki kate. Videti je, da noben ni nameščen na tem sistemu. Na Linux/BSD se to običajno lahko popravi z namestitvijo kate.</p>

en: None found
sl: Ni zadetkov

en: Found %1 plugin. | Found %1 plugins.
sl[0]: Najden vtičnik %1.
sl[1]: Najdena vtičnika %1.
sl[2]: Najdeni vtičniki %1.
sl[3]: Najdenih vtičnikov %1.

en: Pre 0.7.3 output file
sl: Izhodna datoteka pred 0.7.3

en: Exists
sl: Obstaja

en: Import
sl: Uvozi

en: Import to the session, so you can save in the new output format.
sl: Uvozite v sejo, tako da lahko shranite v novi izhodni obliki.

en: No action
sl: Brez dejanj

en: Ignore (and keep) the file. You can import it manually, at any time, using rk.import.legacy.output()
sl: Prezri (in obdrži) datoteko. Lahko jo uvozite ročno, kadar koli, z uporabo rk.import.legacy.output()

en: Basic installation
sl: Osnovna namestitev

en: <b>R backend has crashed. Click "Cancel" to exit setup assistant.</b>
sl: <b>Zaledje R se je sesulo. Kliknite »Prekliči«, da zapustite pomočnika za namestitev.</b>

en: <b>R backend has started. Click "Next" to continue.</b>
sl: <b>Zaledje R se je zagnalo. Če želite nadaljevati, kliknite »Naprej«.</b>

en: The R2HTML package is used by nearly all RKWard output functions, and thus required.
sl: Paket R2HTML uporabljajo skoraj vse izhodne funkcije RKWard in je zato obvezen.

en: The rmarkdown package is required for rendering .Rmd files (including preview rendering), which is an optional but recommended feature.
sl: Paket rmarkdown je potreben za upodobitev datoteke .Rmd (vključno z upodobitvijo predogleda), ki je neobvezna, a priporočena funkcija.

en: R Packages
sl: R-paketi

en: The pandoc software is needed for rendering (or previewing) R markdown (.Rmd) files. This is optional but recommended.
sl: Programska oprema pandoc je potrebna za upodabljanje (ali predogled) R markdown (. Rmd) datoteke. To je neobvezno, a priporočeno.

en: The kbibtex software is useful for managing citations while writing articles. It integrates into RKWard via the Document Preview kate plugin.
sl: Programska oprema kbibtex je uporabna za upravljanje citatov med pisanjem člankov. Integrira se v RKWard preko kate vtičnika za predogled dokumentov.

en: External software
sl: Zunanja programska oprema

en: Summary of the next steps
sl: Povzetek naslednjih korakov

en: <h1>Reinstallation required</h1><p>Your installation of RKWard is broken, and cannot be fixed, automatically. You will have to reinstall RKWard!</p>
sl: <h1>Potrebna je ponovna namestitev</h1><p>Namestitev programa RKWard je pokvarjena in je ni mogoče samodejno odpraviti. Morali boste znova namestiti RKWard!</p>

en: <h2>Software to install</h2>
sl: <h2>Programska oprema za namestitev</h2>

en: <p>The following software is recommended for installation, but automatic installation is not (yet) supported. Click on the links, below, for download information:</p><li>%1</li>
sl: <p>Naslednja programska oprema je priporočljiva za namestitev, a samodejna namestitev (še) ni podprta. Kliknite na povezave, spodaj, za prenos informacij:</p><li>%1</li>

en: No software to install
sl: Ni programske opreme za namestitev

en: <h2>R packages to install</h2>
sl: <h2>R-paketi za namestitev</h2>

en: <p>%1 R packages are marked for installation. The R package installation dialog will be started when you press finish. You may be prompted to select a download mirror.</p>
sl: <p>%1 R-paketov je označenih za namestitev. Pogovorno okno za namestitev paketa R se bo začelo, ko pritisnete Dokončaj. Morda boste pozvani, da izberete zrcalni strežnik za prenos.</p>

en: No R packages to install
sl: Ni R-paketov za namestitev

en: Unable to detect R installation
sl: Namestitve R ni mogoče zaznati

en: RKWard failed to detect an R installation on this system. Either R is not installed, or not at one of the standard installation locations. You can use the command line parameter '--r-executable <i>auto / PATH_TO_R</i>', or supply an rkward.ini file to specify a non-standard location.
sl: RKWard ni zaznal namestitve R-a v tem sistemu. Ali R ni nameščen ali pa ni na enem od standardnih namestitvenih mest. Uporabite lahko parameter ukazne vrstice '--r-executable <i>auto / PATH_TO_R</i>', ali pa navedete datoteko rkward.ini da določite nestandardno mesto.

en: Specified R executable does not exist
sl: Določena izvajalna datoteka R ne obstaja

en: Frontend to the R statistics language
sl: Začelje za statistični jezik R

en: Project leader / main developer
sl: Vodja projekta / glavni razvijalec

en: C++ developer between 2004 and 2007
sl: C++ razvijalec med letoma 2004 in 2007

en: Many plugins, suggestions, plot history feature
sl: Veliko vtičnikov, predlogov, zgodovina grafov

en: Many plugins, suggestions, rkwarddev package
sl: Veliko vtičnikov, predlogov, paket rkwarddev

en: Many plugins, suggestions, marketing, translations
sl: Številni vtičniki, veliko predlogov, trženja, prevodov

en: Contributors in alphabetical order
sl: Avtorji prispevkov po abecednem vrstnem redu

en: Extensive usability feedback
sl: Obsežne povratne informacije o uporabnosti

en: Wealth of feedback, hardware donations
sl: Bogastvo povratnih informacij, donacije strojne opreme

en: Several helpful comments and discussions
sl: Več koristnih pripomb in razprav

en: Plugins and patches
sl: Vtičniki in popravki

en: New website
sl: Nova spletna stran

en: HP filter plugin, spanish translation
sl: Vstavek filtra HP, španski prevod

en: A cool icon
sl: Kulska ikona

en: RKWard logo, many suggestions, help on wording
sl: Logotip RKWard, veliko predlogov, pomoč pri ubesedenju

en: Several valuable comments, hints and patches
sl: Več dragocenih komentarjev, namigov in popravkov

en: Ilias Soumpasis
sl: Sumpaza Ilias

en: Translation, Suggestions, plugins
sl: Prevajanje, predlogi, vtičniki

en: Many comments, useful suggestions, and bug reports
sl: Številne pripombe, koristni predlogi in poročila o napakah

en: German Translation, bug reports
sl: Nemški prevod, poročila o napakah

en: Some patches
sl: Nekaj popravkov

en: patches and helpful comments
sl: popravki in koristne pripombe

en: Many more people on rkward-devel@kde.org
sl: Veliko več oseb na rkward-devel@kde.org

en: Sorry, if we forgot to list you. Please contact us to get added
sl: Oprostite, če smo vas pozabili na seznamu. Prosimo, kontaktirajte nas, da vas lahko dodamo

en: How to cite:
sl: Kako citirati:

en: Peer-reviewed article in the Journal of Statistical Software
sl: Medsebojno recenzirani članek v  Journal of Statistical Software

en: After starting (and after loading the specified workspace, if applicable), evaluate the given R code.
sl: Po zagonu (in po nalaganju navedenega delovnega prostora, če je ustrezno) oceni dano kodo R.

en: Verbosity of debug messages (0-5)
sl: Obsežnost sporočil za odpravljanje napak (0-5)

en: Mask for components to debug (see debug.h)
sl: Maska za komponente za razhroščevanje (glejte debug.h)

en: Where to send debug message (file|terminal)
sl: Kam poslati sporočilo o napaki (datoteka|terminal)

en: Debugger for the backend. (Enclose any debugger arguments in single quotes ('') together with the command. Make sure to re-direct stdout!)
sl: Razhroščevalnik za ozadje stran. (Vse argumente za odpravljanje napak vključite v enojne narekovaje ('') skupaj z ukazom. Prepričajte se, da preusmerjeno v stdout!)

en: Use specified R installation, instead of the one configured at compile time (note: rkward R library must be installed to that installation of R)
sl: Uporabite določeno namestitev R, namesto namestitve konfigurirane ob času prevoda (opomba: knjižnica rkward R mora biti nameščena na to namestitev R)

en: Reuse a running RKWard instance (if available). If a running instance is reused, only the file arguments will be interpreted, all other options will be ignored.
sl: Ponovno uporabite pojavek RKWard (če je na voljo). Če se tekoči pojavek ponovno uporabi, bodo tolmačeni samo argumenti datoteke, vse druge možnosti bodo prezrte.

en: Behaves like --reuse, if any file arguments are also given, starts a new instance, otherwise. Intended for use in the .desktop file.
sl: Se obnaša kot --reuse, če so dani argumenti datoteke, se bo v nasprotnem primeru začel nov pojavek. Namenjen za uporabo v datoteki .desktop.

en: When used in conjunction with rkward://runplugin/-URLs specified on the command line, suppresses the warning about application-external (untrusted) links.
sl: Ko se uporablja v povezavi z rkward://runplugin/-URLs določenimi v ukazni vrstici, zatre opozorila o povezavah z zunanjimi (ne zaupanje vrednimi) aplikacijami.

en: Disable some startup validation code. Experimental option, not intended for regular use.
sl: Onemogoči nekaj kode za validacijo ob zagonu. Preizkusna možnost, ki ni namenjena redni uporabi.

en: File or files to open, typically a workspace, or an R script file. When loading several things, you should specify the workspace, first.
sl: Datoteke ali datoteke za odpiranje, običajnega delovnega prostora ali datoteke skripta R. Pri nalaganju več stvari najprej določite delovni prostor.

en: The R executable specified on the command line (%1) does not exist or is not executable.
sl: R izvajalna datoteka, določena v ukazni vrstici (%1), ne obstaja ali ni izvajalna.

en: The R executable (%1) specified in the rkward.ini file (%2) does not exist or is not executable.
sl: R izvajalna datoteka (%1), navedena v datoteki rkward.ini (%2), ne obstaja ali ni izvajalna.

en: The R executable specified at compile time (%1) does not exist or is not executable. Probably the installation of R has moved. You can use the command line parameter '--r-executable <i>auto / PATH_TO_R</i>', or supply an rkward.ini file to specify the new location.
sl: R izvajalna datoteka, določena ob času prevajanja (%1), ne obstaja ali ni izvajalna. Verjetno se je namestitev R premaknila. Uporabite lahko parameter ukazne vrstice '--r-executable <i>auto / PATH_TO_R</i>', ali pa navedete rkward.ini datoteko, da določite novo mesto.

en: [Omitted %1 more factor levels]
sl: [Izpuščeno %1 ali več ravni faktorjev]

en: Alignment
sl: Poravnava

en: Default
sl: Privzeto

en: Left
sl: Levo

en: Right
sl: Desno

en: Decimal Places
sl: Decimalna mesta

en: Default setting
sl: Privzeta nastavitev

en: As required
sl: Kot je zahtevano

en: Fixed precision:
sl: Fiksna natančnost:

en: Formatting options for '%1'
sl: Možnosti oblikovanja za »%1«

en: Levels / Value labels for '%1'
sl: Oznake ravni/vrednosti za »%1«

en: Levels can be assigned only to consecutive integers starting with 1 (the index column is read only). To remove levels at the end of the list, just set them to empty.
sl: Ravni se lahko dodelijo samo zaporednim številom, ki se začnejo z 1 (stolpec indeksa je samo za branje). Če želite odstraniti ravni na koncu seznama, jih nastavite na prazno.

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Add
sl: Dodaj

en: Up
sl: Navzgor

en: Down
sl: Navzdol

en: Click to add new row
sl: Kliknite, če želite dodati novo vrstico

en: Remove this row / element
sl: Odstrani to vrstico/element

en: <p><em>Note:</em> This setting does not take effect until you restart RKWard.</p>
sl: <p><em>Opomba:</em> Ta nastavitev začne veljati šele, ko ponovno zaženete RKWard.</p>

en: Search
sl: Išči

en: <p><b>Note:</b> This search line accepts so-called regular expressions. To limit the search to matches at the start of the string, start the filter with '^', e.g. ('^rk.'). To limit searches to the end of the string, append '$' at the end of the filter. To match arbitrary text in the middle of the search term, insert '.*'.</p>
sl: <p><b>Opomba:</b> Ta iskalna vrstica sprejema tako imenovane regularne izraze. Če želite iskanje omejiti na ujemanja na začetku niza, zaženite filter z '^', npr. Če želite omejiti iskanja na konec niza, na koncu filtra priložite '$'. Če želite ujemati poljubno besedilo sredi iskalnega izraza, vstavite '.*'.</p>

en: Search backwards (previous occurrence of search term)
sl: Iskanje nazaj (prejšnji pojav iskalnega izraza)

en: Search forward (next occurrence of search term)
sl: Iskanje naprej (naslednji pojav iskalnega izraza)

en: Match case
sl: Ujemanje velikosti črk

en: Find as you type
sl: Išči med vnašanjem

en: Highlight all matches
sl: Poudari vsa ujemanja

en: Other Environments
sl: Druga okolja

en: My Workspace
sl: Moj delovni prostor

en: My Workspace (no objects matching filter)
sl: Moj delovni prostor (noben predmet ne ustreza filtru)

en: Show Hidden Objects
sl: Pokaži skrite predmete

[ctx: Fields==columns in tree view]
en: Fields to search in
sl: Polja za iskanje

en: Top level objects, only
sl: Samo predmeti najvišje ravni

en: Top level objects, and direct children
sl: Predmeti najvišje ravni in neposredni otroci

en: Depth of search in the object tree.<ul><li><i>%1</i> means looking for matches in objects that are on the search path, only (in <i>.GlobalEnv</i> or a loaded package)</li><li><i>%2</i> includes direct child objects. In this case, the list will show matching objects on the search path, <i>and</i> objects on the search path that hold matching child objects.</li>
sl: Globina iskanja v drevesu predmeta.<ul><li><i>%1 pomeni</i> iskanje ujemanja v predmetih, ki so na iskalni poti, samo (v <i>.GlobalEnv</i> ali v naloženem paketu)</li><li><i>%2</i> vključuje neposredne otroke predmetov. V tem primeru bo na seznamu prikazan ujemajoči se predmeti na iskalni poti <i>in</i> predmeti na iskalni poti, ki imajo ujemajoče se predmete otrok.</li></ul>

en: Show all objects
sl: Pokaži vse predmete

en: Show functions, only
sl: Pokaži samo funkcije

en: Show objects excluding functions
sl: Pokaži predmete brez funkcij

en: When looking for a particular function, you may want to exclude 'data' objects, and vice versa. This control allows you to limit the list to objects that are not (or do not contain) functions, or to those that are (or contain) functions.
sl: Ko iščete določeno funkcijo, boste morda želeli izključiti predmete 'data' in obratno. Ta kontrolnik omogoča omejitev seznama na predmete, ki niso (ali ne vsebujejo) funkcij ali na tiste, ki so (ali vsebujejo) funkcije.

[ctx: Width is limited, please opt for something that is not much longer than the English string. Simply 'Clear'/'Reset' should be good enough to understand the function.]
en: Reset filters
sl: Ponastavi filtre

en: Discards the current object search filters
sl: Zavrže trenutne filtre iskanja predmetov

en: Show Fields
sl: Pokaži polja

en: Select destination file name
sl: Izberite ime ciljne datoteke

en: RKWard Output Files [*.rko](*.rko)
sl: Izhodne datoteke RKWard [*.rko](*.rko)

en: All Files [*](*)
sl: Vse datoteke [*](*)

en: File selection canceled
sl: Izbor datoteke je preklican

en: Are you sure you want to overwrite the existing file '%1'?
sl: Ali ste prepričani, da želite prepisati obstoječo datoteko »%1«?

en: Overwrite?
sl: Ali želite prepisati?

en: User canceled
sl: Uporabnik je preklican

en: Not overwriting existing file
sl: Obstoječa datoteka ne bo prepisana

en: Error while writing temporary output archive %1
sl: Napaka pri pisanju začasnega izhodnega arhiva %1

en: Failure to remove existing file %1. Missing permissions?
sl: Odstranjevanje obstoječe datoteke %1 ni uspelo. Ni ustreznih pravic?

en: Failure while copying output archive to %1
sl: Napaka pri kopiranju izhodnega arhiva v %1

en: The path %1 does not exist or is not a file.
sl: Pot %1 ne obstaja ali ni datoteka.

en: Failure to open %1. Not an rkward output file?
sl: Odpiranje %1 ni bilo mogoče. Ni izhodna datoteka rkward?

en: Output directory %1 is already in use.
sl: Izhodni imenik %1 je že v uporabi.

en: Output had no modifications. Nothing reverted.
sl: Izhod ni imel sprememb. Nič se ni povrnilo.

en: This output has not been saved before. Reverting will clear it, entirely. Are you sure you want to proceed?
sl: Ta izhod še ni bil shranjen. Povrnitev ga bo v celoti očistila. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Reverting will destroy any changes, since the last time you saved (%1). Are you sure you want to proceed?
sl: Povrnitev bo izničila vse spremembe od zadnjega vašega shranjevanja (%1). Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: User canceled.
sl: Uporabnik je preklical.

en: Clearing will destroy any unsaved changes, and - upon saving - also saved changes. Are you sure you want to proceed?
sl: Čiščenje bo uničilo vse ne shranjene spremembe, in - ob shranjevanju - tudi shranjene spremembe. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Output is not empty. Not clearing it.
sl: Izhod ni prazen. Ne bo očiščen.

en: [Unnamed]
sl: [Neimenovano]

en: Output has been modified. Not closing it.
sl: Izhod je bil spremenjen. Ne bo zaprt.

en: The output has been modified, and closing it will discard all changes. What do you want to do?
sl: Izhod je bil spremenjen in zapiranje bo zavrhlo vse spremembe. Kaj želite narediti?

en: Discard unsaved changes?
sl: Ali želite zavreči neshranjene spremembe?

en: New empty output directory has been created, automatically
sl: Ustvarjen je nov prazen izhodni imenik, samodejno

en: Output has been activated, automatically
sl: Izhod je bil samodejno aktiviran

en: Output '%1' is already loaded in this session. Cannot create it.
sl: Izhod '%1' je že naložen v tej seji. Ne morete ga kreirati.

en: A file named '%1' already exists. Cannot create it.
sl: Datoteka z imenom '%1' že obstaja. Ne morete je kreirati.

en: File '%1' does not exist.
sl: Datoteka '%1' ne obstaja.

en: The output identified by '%1' is not loaded in this session.
sl: Izhod, ki ga poimenovan t '%1', ni naložen v tej seji.

en: Unhandled output command '%1'
sl: Neobdelan izhodni ukaz '%1'

en: <b>There have been errors and / or warnings. See below for a transcript</b>
sl: <b>Prišlo je do napak in / ali opozoril. Glejte si transkript spodaj</b>

en: Output
sl: Izhod

en: Output:
sl: Izhod:

en: Errors / Warnings
sl: Napake / Opozorila

en: Errors / Warnings:
sl: Napake / Opozorila:

en: Cancel
sl: Prekliči

en: <b>An error occurred</b> (see below for details)
sl: <b>Prišlo je do napake</b> (podrobnosti si oglejte spodaj)

en: <b>Done</b>
sl: <b>Opravljeno</b>

en: Close
sl: Zapri

en: Keep waiting
sl: Čakaj še naprej

en: Closing this window will cancel the current operation. Are you sure?
sl: Zapiranje tega okna bo preklicalo trenutno operacijo. Ali ste prepričani?

en: Cancel operation
sl: Prekliči operacijo

en: Cancel && Close
sl: Prekliči in zapri

en: An operation is still running, please wait.
sl: Operacija je še v teku, prosim počakajte.

en: Change
sl: Spremeni

en: Overwrite
sl: Prepiši

en: The given object name already exists
sl: Dano ime predmeta že obstaja

en: Parent object: %1
sl: Nadrejeni predmet: %1

en: Select parent object
sl: Izberite nadrejeni predmet

en: Paste special...
sl: Posebno lepljenje ...

en: Paste Special...
sl: Posebno lepljenje ...

en: Paste Mode
sl: Način lepljenja

en: Single string
sl: Enojni niz

en: Vector
sl: Vektor

en: Field Separator
sl: Ločilo polj

en: Tab
sl: Tabulatorka

en: Comma
sl: Vejica

en: Single space
sl: Enojni prostor

en: Any whitespace
sl: Poljuben presledek

en: Other:
sl: Drugo:

en: Quoting
sl: Navajanje

en: Do not quote values
sl: Ne citiraj vrednosti

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Quote all values
sl: Podaj vse vrednosti v navednicah

en: Labels
sl: Oznake

en: First row contains labels
sl: Prva vrstica vsebuje oznake

en: First column contains labels
sl: Prvi stolpec vsebuje oznake

en: Transformations
sl: Transformacije

en: Reverse horizontally
sl: Vodoravno vzvratno

en: Reverse vertically
sl: Navpično vzvratno

en: Flip rows/columns
sl: Prevračanje vrstic/stolpcev

en: Insert NAs where needed
sl: Vstavi NA, kjer je to potrebno

en: Command failed to parse. Try using <i>Edit->Paste special...</i> in the R Console window for better diagnostics.
sl: Ukaza ni bilo mogoče razčleniti. Poskusite uporabiti <i>Uredi->Prilepi posebno...</i> v oknu konzole R za boljšo diagnostiko.

en: Pasting object from clipboard data failed.
sl: Lepljenje predmeta iz odložišča ni uspelo.

en: Paste failed
sl: Lepljenje neuspešno

en: Copy lines to output
sl: Kopiraj vrstice v izhod

en: Run line / selection
sl: Zaženi vrstico / izbor

en: Runs the current selection (if any) or the current line (if there is no selection)
sl: Zažene trenutni izbor (če obstaja) ali trenutno vrstico (če ni izbire)

en: Run selection
sl: Zaženi izbor

en: Run all
sl: Zaženi vse

en: &Function reference
sl: Vodnik po &funkcijah

en: [No keyword detected]
sl: [Ni zaznane tipkovnice]

en: Search online
sl: Išči v omrežju

en: Warnings or Errors:
sl: Opozorila ali napake:

en: Preview not (yet) possible
sl: Predogled (še) ni možen

en: Preview disabled
sl: Predogled je onemogočen

en: Preview updating
sl: Posodabljanje predogleda

en: Preview up to date
sl: Predogled je osvežen

en: Could not open file %1 for reading
sl: Datoteke »%1« ni bilo moč odpreti za branje

en: Error parsing XML-file. Error-message was: '%1' in line '%2', column '%3'. Expect further errors to be reported below
sl: Napaka pri razčlenjevanju datoteke XML. Sporočilo o napaki je bilo: '%1' v vrstici '%2', stolpec '%3'. Pričakujte nadaljnje napake, ki bodo sporočene v nadaljevanju

en: Trying to retrieve children of invalid element
sl: Poskus pridobivanja otrok neveljavnega elementa

en: Expected exactly one element '%1' but found %2
sl: Pričakovan natanko en element '%1', vendar najden %2

en: '%1'-attribute not given. Assuming '%2'
sl: Atribut '%1' ni podan. Predpostavljeno '%2'

en: Illegal attribute value. Allowed values are one of '%1', only.
sl: Neveljavna vrednost atributa. Dovoljene vrednosti so ene od '%1'.

en: Illegal attribute value. Only integer numbers are allowed.
sl: Neveljavna vrednost atributa. Dovoljena so samo cela števila.

en: Illegal attribute value. Only real numbers are allowed.
sl: Neveljavna vrednost atributa. Dovoljena so samo realna števila.

en: Illegal attribute value. Allowed values are '%1' or '%2', only.
sl: Neveljavna vrednost atributa. Dovoljene vrednosti so samo '%1' ali '%2'.

en: Trying to retrieve contents of invalid element
sl: Poskus pridobivanja vsebine neveljavnega elementa

en: XML-parsing '%1'
sl: Razčlenjevanje XML '%1'

en: yes
sl: da

en: no
sl: ne

en: (no label)
sl: (ni oznake polja)

en: You tried to invoke a plugin called '%1', but that plugin is currently unknown. Probably you need to load the corresponding PluginMap (Settings->Configure RKWard->Plugins), or perhaps the plugin was renamed.
sl: Poskušali ste se priklicati vtičnik z imenom '%1', vendar ta vtičnik trenutno ni znan. Verjetno morate naložiti ustrezno preslikavo vtičnikov (Nastavitve->Konfiguriraj RKWard->Vtičniki), ali morda je bil vtičnik preimenovan.

en: No such plugin
sl: Takega vtičnika ni

en: Bad serialization format while trying to invoke plugin '%1'. In general, this should not happen, unless you modified the parameters by hand. Please consider reporting this issue.
sl: Slaba oblika serializacije med poskusom klica vtičnika '%1'. Na splošno se to ne sme zgoditi, razen če ste parametre spremenili ročno. Premislite o poročanju o tem pojavu.

en: Bad serialization format
sl: Slaba oblika serializacije

en: 
    The plugin has crashed.
sl: 
    Vtičnik se je zrušil.

en: Not all specified settings could be applied. Most likely this is because some R objects are no longer present in your current workspace.
sl: Vseh navedenih nastavitev ni bilo mogoče uporabiti. Najverjetneje zato, ker nekateri predmeti R niso več prisotni v trenutnem delovnem prostoru.

en: Not all settings applied
sl: Vse nastavitve niso uporabljene

en: 
    The plugin could not be auto-submitted with these settings.
sl: 
    Vtičnika ni bilo mogoče samodejno podati s temi nastavitvami.

en: Could not submit
sl: Ni bilo mogoče podati

en: Could not open plugin map file %1. (Is not readable, or failed to parse)
sl: Datoteke mogoče odpreti prenosne datoteke vtičnika %1. (Ni bilo berljivo ali ni uspelo razčlenjevanje)

en: Skipping plugin map file '%1': Not compatible with this version of RKWard
sl: Preskoči datoteko prenosa vtičnika '%1': Ni združljiva s to različico programa RKWard

en: Specified required file '%1' does not exist or is not readable. Ignoring.
sl: Navedena zahtevana datoteka '%1' ne obstaja ali ni berljiva. Ignoriranje.

en: Could not resolve specified required pluginmap '%1'. You may have to install additional packages.
sl: Določene zahtevane prenosne datoteke vtičnikov '%1' ni bilo mogoče razrešiti. Morda boste morali namestiti dodatne pakete.

en: Duplicate declaration of component id "%1" within pluginmap file "%2".
sl: Podvojena deklaracija komponente id '%1' znotraj prenosne datoteke vtičnika '%2'.

en: Specified file '%1' for component id "%2" does not exist or is not readable. Ignoring.
sl: Navedena datoteka '%1' za komponente ID '%2' ne obstaja ali ni berljiva. Ignoriranje.

en: Component '%1' is not available in a version compatible with this version of RKWard
sl: Komponenta '%1' ni na voljo v različici, združljivi s to različico programa RKWard

en: Unspecified
sl: Nedoločeno

en: Copyright (c): %1
sl: Avtorske pravice (c): %1

en: License: %1
sl: Dovoljenje: %1

en: Authors:
sl: Avtorji:

[ctx: Author roles (contributor, etc.)]
en: Roles
sl: Vloge

en: Translators:
sl: Prevajalci:

en: RKWard plugin map
sl: Zemljevid vtičnikov RKWard

en: R package
sl: Paket R

en: This object has %1 dimension(s), but %2 dimension(s) is/are expected.
sl: Ta predmet ima %1 dimenzijo/ie, vendar je/sta/so pričakovana/i/e %2 dimenzija/i/e.

en: This object has a length of %1, but a minimum length of %2 is expected.
sl: Ta predmet ima dolžino %1, vendar je pričakovana najmanjša dolžina %2.

en: This object has a length of %1, but a maximum length of %2 is expected.
sl: Ta predmet ima dolžino %1, vendar je pričakovana največja dolžina %2.

en: This object does not appear to belong to any of the classes <i>%1</i>.
sl: Zdi se, da ta predmet ne pripada nobenemu od razredov <i>%1</i>.

en: This object's data type is <i>%1</i>, while expected type(s) is/are <i>%2</i>.
sl: Podatkovni tip predmeta je <i>%1,</i>pričakovani tipi pa <i>so %2.</i>.

en: Select one:
sl: Izberite enega:

en: Specify model
sl: Navedite model

en: Full Model
sl: Polni model

en: Main Effects only
sl: Samo glavni učinki

en: Custom Model:
sl: Model po meri:

en: Main effects
sl: Glavni učinki

en: Level
sl: Jakost

en: Term
sl: Izraz

en: Enter text
sl: Vnesite besedilo

en: Enter data:
sl: Vnesite podatke:

en: Type on these cells to expand the table
sl: Vnesite v te celice, da razširite tabelo

en: Empty values are not allowed
sl: Prazne vrednosti niso dovoljene

en: This column contains illegal values in some of its cells
sl: V tem stolpcu so neveljavne vrednosti v nekaterih celicah

en: Updating status, please wait
sl: Posodabljanje stanja, počakajte

en: This row has not yet been processed.
sl: Ta vrstica še ni bila obdelana.

en: This row contains invalid settings.
sl: V tej vrstici so neveljavne nastavitve.

en: Please wait while settings are being processed
sl: Počakajte, da se nastavitve obdelajo

en: One or more rows contain invalid settings.
sl: Ena ali več vrstic vsebuje neveljavne nastavitve.

en: At least %1 rows have to be defined (if any)
sl: Najmanj %1 vrstic je treba definirati (če obstajajo)

en: At least %1 rows have to be defined
sl: Definirati je treba vsaj %1 vrstic

en: At most %1 rows may be defined
sl: Največ %1 vrstic je mogoče definirati

en: This element is not valid for the following reason(s):
sl: Ta element ni veljaven iz naslednjih razlogov:

en: Enter filename
sl: Vnesite ime datoteke

en: Select
sl: Izberite

en: The file or directory does not exist.
sl: Datoteka ali mapa ne obstaja.

en: Only files (not directories) are acceptable, here.
sl: Tukaj so sprejemljive samo datoteke (ne mape).

en: Only directories (not files) are acceptable, here.
sl: Tukaj so sprejemljive samo mape (ne datoteke).

en: The specified file is not writable.
sl: V navedeno datoteko ni mogoče pisati.

en: You have to specify a filename (not directory) to write to.
sl: Določiti morate ime datoteke za pisanje (ne mape).

en: <b>Note:</b> The given file already exists, and will be modified / overwritten.
sl: <b>Opomba:</b> Dana datoteka že obstaja, in bo spremenjena / prepisana.

en: Only local files are allowed, here.
sl: Tukaj so dovoljene samo krajevne datoteke.

en: This url looks valid.
sl: URL je videti veljaven.

en: The given filename / url is not valid.
sl: Dano ime datoteke/url ni veljaven.

en: Save to:
sl: Shrani v:

en: my.data
sl: moje.data

en: Enter value:
sl: Vnesite vrednost:

en: Preview
sl: Predogled

en: There has been an error while trying to parse the description of this plugin ('%1'). Please refer to stdout for details.
sl: Med poskusom razčlenjevanja opisa tega vtičnika ('%1') je prišlo do napake. Za podrobnosti glejte stdout.

en: Could not create plugin
sl: Ni bilo mogoče ustvariti vtičnika

en: Options
sl: Možnosti

en: Code Preview
sl: Predogled kode

en: Submit
sl: Oddaj

en: Auto close
sl: Samodejno zapri

en: Help
sl: Pomoč

en: Use Wizard
sl: Uporabi čarovnika

en: Run again
sl: Znova zaženi

en: Processing. Please wait
sl: Obdelava v teku. Prosimo, počakajte

en: Below you can preview the R commands corresponding to the settings you made. Click 'Submit' to run the commands.
sl: Spodaj si lahko ogledate ukaze R, ki ustrezajo nastavitvam, ki ste jih naredili. Če želite zagnati ukaze, kliknite »Predloži«.

en: Below you can preview the result of your settings, and the R commands to be run. Click 'Submit' to run the commands.
sl: Spodaj si lahko ogledate rezultate nastavitev in ukaze R, ki jih želite zagnati. Če želite zagnati ukaze, kliknite »Predloži«.

en: Next >
sl: Naslednji >

en: < Back
sl: < Nazaj

en: Use Dialog
sl: Uporabi pogovorno okno

en: Select Variable(s)
sl: Izberite spremenljivke

en: Show all environments
sl: Pokaži vsa okolja

en: Show objects in all environments on the <i>search()</i> path, instead of just those in <i>.GlobalEnv</i>. Check this, if you want to select objects from a loaded package.
sl: Prikaz predmetov v vseh okoljih na poti iskanja <i>search())</i> namesto samo tistih v <i>.GlobalEnv</i>. Preverite to, če želite izbrati predmete iz naloženega paketa.

en: Show filter options
sl: Pokaži možnosti filtra

en: Expand all root level objects (show columns of data.frames)
sl: Razširi vse predmete korenske ravni (pokaži stolpce data.framov)

en: Collapse all root level objects (hide columns of data.frames)
sl: Strni vse predmete korenske ravni (skrij stolpce data.framov)

en: Variable:
sl: Spremenljivka:

en: <p>Using this object, here, may lead to failures or unexpected results, for the following reason(s):</p>
sl: <p>Uporaba tega predmeta lahko vodi do napak ali nepričakovanih rezultatov iz naslednjih razlogov:</p>

en: Running
sl: V teku

en: Canceled
sl: Preklicano

en: Command Chain
sl: Ukazna veriga

en: Closed
sl: Zaprto

en: Waiting
sl: Čakanje

en: Command Stack
sl: Ukazni sklad

en: Command
sl: Ukaz

en: Description
sl: Opis

en: The backend executable could not be found. This is likely to be a problem with your installation.
sl: Zaledne izvajalne datoteke ni bilo mogoče najti. To je lahko težava namestitve.

en: The backend executable could not be started. Error message was: %1
sl: Zaledne izvajalne datoteke ni bilo mogoče zagnati. Sporočilo o napaki je bilo: %1

en: Error during handshake with backend process. Expected token '%1', received token '%2'
sl: Napaka med rokovanjem z zalednim postopkom. Pričakovani žeton '%1', prejeti žeton '%2'

en: Version mismatch during handshake with backend process. Frontend is version '%1' while backend is '%2'.
    Please fix your installation.
sl: Neskladje različic med rokovanjem z zalednim procesom. Ospredje je različica '%1' medtem ko je zaledna '%2'.
    Popravite namestitev.

en: The backend process could not be started. Please check your installation.
sl: Zalednega procesa ni bilo mogoče zagnati. Preverite namestitev.

en: The backend process failed to start with exit code %1, message: '%2'.
sl: Zaledni proces se ni uspel zagnati z izhodno kodo %1, sporočilo: %2.

en: Backend process has exited with code %1, message: '%2'.
sl: Zaledni proces se je končal s kodo %1, sporočilo: '%2'.

en: The R engine has shut down with status: %1
sl: Stroj R se je ustavil s stanjem: %1

en: The R engine has encountered a fatal error:
    %1
sl: Stroj R je naletel na usodno napako:
    %1

en: Message from the R backend
sl: Sporočilo zaledja R

en: Question from the R backend
sl: Vprašanje zaledja R

en: </p>	- The 'rkward' R-library either could not be loaded at all, or not in the correct version. This may lead to all sorts of errors, from single missing features to complete failure to function. The most likely cause is that the last installation did not place all files in the correct place. However, in some cases, left-overs from a previous installation that was not cleanly removed may be the cause.</p>		<p><b>You should quit RKWard, now, and fix your installation</b>. For help with that, see <a href="https://rkward.kde.org/compiling">https://rkward.kde.org/compiling</a>.</p>
sl: <p>- R-knjižnice "rkward" ni bilo mogoče naložiti ali pa ne v pravilni različici. To lahko povzroči vse vrste napak, od posameznih manjkajočih funkcij do popolne okvare delovanja. Najverjetneje je, da zadnja namestitev ni namestila vseh datotek na pravilno mesto. Vendar pa so v nekaterih primerih vzrok ostanki od prejšnje namestitve, ki ni bila v celoti odstranjena.</p>		<p>Takoj <b>prenehajte z RKWardom in popravite namestitev.</b> Za pomoč pri tem si oglejte <a href="http://rkward.kde.org/compiling">http://rkward.kde.org/compiling.</a></p>

en: <p>	-There was a problem setting up the communication with R. Most likely this indicates a broken installation.</p>		<p><b>You should quit RKWard, now, and fix your installation</b>. For help with that, see <a href="https://rkward.kde.org/compiling">https://rkward.kde.org/compiling</a>.</p></p>
sl: <p>-	-Težava je bila pri vzpostavljanju komunikacije z R. Najverjetneje to kaže na pokvarjeno namestitev.</p>		<p>Takoj <b>zapustite RKWard in popravite namestitev.</b> Za pomoč pri tem si oglejte <a href="http://rkward.kde.org/compiling">http://rkward.kde.org/compiling.</a></p></p>

en: Graphics version mismatch
sl: Neustrezni inačici grafike

en: R Graphics Engine version has changed (from %1 to %2).<br>This change requires a recompilation.<br><a href="rkward://page/rkward_incompatible_version">Additional information</a>
sl: Grafična komponenta R-a je bila spremenjena (iz %1 na %2).<br>Ta sprememb zahteva ponovni prevod.<br><a href="rkward://page/rkward_incompatible_version">Dodatne informacije</a>

en: Ok
sl: V redu

en: R Startup
sl: Zagon R

en: <p>	-An unspecified error occurred that is not yet handled by RKWard. Likely RKWard will not function properly. Please check your setup.</p>
sl: <p>-Prišlo je do neznane napake, ki je RKWard še ne obravnava. RKWard najbrž ne bo deloval pravilno. Preverite nastavitev.</p>

en: <p>There was a problem starting the R backend. The following error(s) occurred:</p>
sl: <p>Težava je bila pri zagonu zaledja R. Pojavile so se te napake:</p>

en: Error starting R
sl: Napaka pri zagonu R

en: Quitting was canceled
sl: Izhod iz programa je preklican

en: A command in the R backend is trying to change the character encoding. While RKWard offers support for this, and will try to adjust to the new locale, this operation may cause subtle bugs, if data windows are currently open. Also the feature is not well tested, yet, and it may be advisable to save your workspace before proceeding.
    If you have any data editor opened, or in any doubt, it is recommended to close those first (this will probably be auto-detected in later versions of RKWard). In this case, please choose 'Cancel' now, then close the data windows, save, and retry.
sl: Ukaz v zaledju R poskuša spremeniti kodiranje znakov. Medtem ko RKWard ponuja podporo za to in se bo poskušal prilagoditi novi lokalni nastavitvi programa, lahko ta operacija povzroči drobne napake, če so podatkovna okna trenutno odprta. Funkcija še ni dobro preizkušena in morda je priporočljivo, da pred nadaljevanjem shranite delovni prostor.
    Če imate odprt kateri koli urejevalnik podatkov, ali v kateremkoli dvomu, je priporočljivo, da zaprete prve (to bo verjetno samodejno zaznati v kasnejših različicah RKWard). V tem primeru izberite »Prekliči«, nato pa zaprite podatkovna okna, shranite in poskusite znova.

en: Locale change
sl: Sprememba krajevnih nastavitev

en: Changing the locale was canceled by user
sl: Spreminjanje krajevnih nastavitev je preklical uporabnik

en: Attempt to start recording, while already recording commands. Ignoring.
sl: Poskus začetka snemanja, medtem ko že snemate ukaze. Prezrto.

en: Could not open file for writing. Not recording commands
sl: Datoteke ni bilo moč odpreti za pisanje. Ne beleži ukazov

en: Error: unrecognized request '%1'
sl: Napaka: neprepoznana zahteva »%1«

en: The R-backend has indicated that in order to carry out the current task it needs the package '%1', which is not currently installed. We will open the package-management tool, and there you can try to locate and install the needed package.
sl: R-backend je sporočil, da za izvedbo trenutne naloge potrebuje paket '%1', ki trenutno ni nameščen. Odprli bomo orodje za upravljanje paketov, tam pa lahko poskusite najti in namestiti potrebni paket.

en: Require package '%1'
sl: Zahtevaj paket '%1'

en: Unrecognized call '%1'
sl: Neprepoznani klic '%1'

en: R backend requests information
sl: Zaledje R zahteva informacije

en: 
    The R backend will be shut down immediately. This means, you can not use any more functions that rely on it. I.e. you can do hardly anything at all, not even save the workspace (but if you're lucky, R already did that). What you can do, however, is save any open command-files, the output, or copy data out of open data editors. Quit RKWard after that. Sorry!
sl: 
    Zaledje R se bo takoj ustavilo. To pomeni, da ne morete uporabljati več funkcij, ki se zanašajo na to. To pomeni, da skoraj nič ne morete, niti rešiti delovnega prostora (če pa imate srečo, je R to že naredil). Vendar pa lahko shranite vse odprte ukazne datoteke, izhod ali kopiranje podatkov iz odprtih urejevalnikov podatkov. Po tem zapustite RKWard. Oprostite!

en: R engine has died
sl: Stroj R je umrl

en: Graphics Device Number %1
sl: Številka grafične naprave %1

[ctx: Window title]
en: %1 (Active)
sl: %1 (aktivno)

[ctx: Window title]
en: %1 (Inactive)
sl: %1 (neaktivno)

en: <h2>Locating point(s)</h2><p>Use left mouse button to select point(s). Any other mouse button to stop.</p>
sl: <h2>Iskanje točka/e</h2><p>Uporabite levi gumb miške za izbiro točk(e). Kateri koli drug gumb miške, da se ustavi.</p>

en: <p>Press Enter to see next plot, or click 'Cancel' to abort.</p>
sl: <p>Pritisnite Enter, da bi videli naslednji graf ali kliknite »Prekliči«, da prekinete.</p>

en: Ok to show next plot?
sl: Ali lahko pokažem naslednji graf?

en: There has been an error while trying to connect the on-screen graphics backend. This means, on-screen graphics using the RKWard device will not work in this session.
sl: Prišlo do napake med poskusom povezovanja grafičnega zaledja in zaslona. To pomeni, da grafika na zaslonu, ki uporablja napravo RKWard, ne bo delovala v tej seji.

en: Expected connection token %1, but read connection token %2
sl: Pričakovani žeton povezave %1 a prebran žeton povezave %2

en: Error while connection graphics backend
sl: Napaka pri povezovanju z grafičnim zaledjem

en: The 'katepart' component could not be loaded. RKWard cannot run without katepart, and will exit, now. Please install katepart, and try again.
sl: Komponente »katepart« ni bilo mogoče naložiti. RKWard se ne more izvajati brez kateparta in bo takoj prenehal z izvajanjem. Namestite katepart in poskusite znova.

en: 'katepart' component could not be found
sl: komponente »katepart« ni bilo mogoče najti

en: R Console
sl: Konzola R

en: Scrollbar minimap
sl: Drsnik z mininačrtom

en: Dynamic word wrap
sl: Dinamično zavijanje besed

en: Syntax error
sl: Skladenjska napaka

en: Select command history file to load
sl: Izberite datoteko zgodovine ukazov, ki jo želite naložiti

en: R history files [*.Rhistory](*.Rhistory);;All files [*](*)
sl: Datoteke zgodovine R [*.Rhistory](*.Rhistory);;Vse datoteke [*](*)

en: Select filename to save command history
sl: Izberite ime datoteke za shranjevanje zgodovine ukazov

en: R history files [*.Rhistory] (*.Rhistory);;All files [*] (*)
sl: Datoteke zgodovine R [*.Rhistory] (*.Rhistory);;Vse datoteke [*] (*)

en: Interrupt running command
sl: Prekini izvajanje ukaza

en: Copy selection literally
sl: Kopiraj izbor dobesedno

en: Copy commands, only
sl: Kopiraj samo ukaze

en: Print Console
sl: Natisni konzolo

en: Import command history...
sl: Uvozi zgodovino ukazov ...

en: Export command history...
sl: Izvozi zgodovino ukazov ...

en: You have configured RKWard to pipe script editor commands through the R Console. However, another command is currently active in the console. Do you want to append it to the command in the console, or do you want to reset the console, first? Press cancel if you do not wish to run the new command, now.
sl: RKWard ste konfigurirali za ukaz urejevalnika skriptov teče prek konzole R. Vendar pa je v konzoli trenutno aktiven drug ukaz. Ali želite tega dodati ukazu v konzoli ali želite najprej ponastaviti konzolo? Pritisnite prekliči, če ne želite zagnati novega ukaza.

en: R Console is busy
sl: Konzola R je zasedena

en: Append
sl: Dopolni

en: Reset, then submit
sl: Ponastavi, nato pa oddaj

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Po&gled

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
sl: &Zaženi

en: <p>You are about to start an RKWard dialog from outside of RKWard, probably by clicking on an 'rkward://'-link, somewhere. In case you have found this link on an external website, please bear in mind that R can be used to run arbitrary commands on your computer, <b>potentially including downloading and installing malicious software</b>. If you do not trust the source of the link you were following, you should press 'Cancel', below.</p><p>In case you click 'Continue', no R code will be run, unless and until you click 'Submit' in the dialog window, and you are encouraged to review the generated R code, before doing so.</p><p><i>Note</i>: Checking 'Do not ask again' will suppress this message for the remainder of this session, only.
sl: <p>Namenili ste se zagnati pogovorno okno RKWard zunaj RKWarda, verjetno s klikom na neko povezavo ''rkward://'-link. Če ste našli to povezavo na zunanji spletni strani, upoštevajte, da se <b></b>lahko R uporablja za zagon poljubnih ukazov v računalniku, vključno s prenosom in namestitvijo potencialno zlonamerne programske opreme . Če ne zaupate viru povezave, ki ste jo sledili, morate pritisniti »Prekliči« spodaj.</p><p>Če kliknete »Nadaljuj«, se ne bo zagnala nobena koda R, razen če v pogovornem oknu kliknete »Pošlji« in vas pred tem spodbujajo, da pred tem pregledate ustvarjeno kodo R.</p><p><i>Opomba: Preverjanje</i>»Ne vprašaj znova« bo zatrlo to sporočilo samo za preostanek te seje.

en: A note on external links
sl: Opomba o zunanjih povezavah

en: Setting up plugins...
sl: Nastavitev vtičnikov poteka ...

en: New RKWard plugin packs (listed below) have been found, and have been activated, automatically. To de-activate selected plugin packs, use Settings->Configure RKWard->Plugins.
sl: Novi pakti vtičnikov RKWard (našteti spodaj) so bili najdeni in so bili samodejno aktivirani. Če želite deaktivirati izbrane vtičnike, uporabite Nastavitve->Konfiguriraj RKWard->Vtičniki.

en: New plugins found
sl: Najdeni novi vtičniki

en: The following RKWard pluginmap files could not be loaded, and have been disabled. This could be because they are broken, not compatible with this version of RKWard, or not meant for direct loading (see the 'Details' for more information). They have been disabled.
sl: Naslednjih datotek vtičnikov preslikav RKWard ni bilo mogoče naložiti in so bile onemogočene. To je lahko zato, ker so polomljeni, niso združljivi s to različico programa RKWard ali pa niso namenjeni za neposredno nalaganje (za več informacij glejte "Podrobnosti"). So onemogočene.

en: Failed to load some plugin maps
sl: Nalaganje nekaterih preslikav vtičnikov

en: Some errors were encountered while loading the following RKWard pluginmap files. This could be because individual plugins are broken or not compatible with this version of RKWard (see the 'Details' for more information). Other plugins were loaded, successfully, however.
sl: Med nalaganjem naslednjih datotek preslikav vtičnikov RKWard je prišlo do nekaterih napak. To bi lahko bilo zato, ker so posamezni vtičniki polomljeni ali niso združljivi s to različico programa RKWard (za več informacij glejte "Podrobnosti"). Drugi vtičniki so bili sicer uspešno naloženi.

en: Note: You will not be warned about these pluginmap files again, until you upgrade RKWard, or remove and re-add them in Settings->Configure RKWard->Plugins.
sl: Opomba: Ne boste ponovno opozorjeni na te datoteke preslikav vtičnikov, dokler ne nadgradite RKWard, ali jih odstranite in ponovno dodate v Nastavitve->Konfiguriraj RKWard->Vtičniki.

en: Carbon Copy Settings
sl: Nastavitve pošiljk v vednost

en: Workspace
sl: Delovna površina

en: Files
sl: Datoteke

en: Pending Jobs
sl: Čakajoči posli

en: Debugger Frames
sl: Okvirji za odpravljanje napak

en: Debugger Console
sl: Konzola razhroščevalnika

en: RKWard Debug Messages
sl: Sporočila za razhroščevanje RKWard

en: Dataset
sl: Zbirka podatkov

en: Creates new empty dataset and opens it for editing
sl: Ustvari nov prazen nabor podatkov in ga odpre za urejanje

en: Script File
sl: Skriptna datoteka

en: Output document
sl: Izhodni dokument

en: Creates and activates a new output document
sl: Ustvari in aktivira nov izhodni dokument

en: Open R Script File...
sl: Odpri skriptno datoteko R ...

en: Open RKWard Output File...
sl: Odpri izhodno datoteko RKWard ...

en: Open any File...
sl: Odpri poljubno datoteko ...

en: Open Recent R Script File
sl: Odpri nedavno datoteko skripta R

en: Import Assistant
sl: Pomočnik za uvoz

en: Assistant to find the best method to import data from a variety of formats
sl: Pomočnik za iskanje najboljše metode za uvoz podatkov v različnih formatih

en: Open Workspace...
sl: Odpri delovni prostor ...

en: Opens an existing document
sl: Odpre obstoječi dokument

en: Open Recent Workspace
sl: Odpri nedavni delovni prostor

en: Opens a recently used file
sl: Odpre nedavno uporabljeno datoteko

en: Save Workspace
sl: Shrani delovni prostor

en: Saves the actual document
sl: Shrani dejanski dokument

en: Save Workspace As
sl: Shrani delovni prostor kot

en: Saves the actual document as...
sl: Shrani dejanski dokument kot ...

en: Quits the application
sl: Zapre program

en: Interrupt all commands
sl: Prekini vse ukaze

en: CC commands to output...
sl: Ukazi CC za izhod ...

en: Manage R packages and plugins...
sl: Upravljaj pakete in vtičnike R ...

en: Close All Data
sl: Zapri vse podatke

en: Closes all open data editors
sl: Zapre vse odprte urejevalnike podatkov

en: Close All
sl: Zapri vse

en: Detach
sl: Odpni

en: Check installation
sl: Preveri namestitev

en: [No actions available for current view]
sl: [Za trenutni pogled ni na voljo nobenih dejanj]

en: Open...
sl: Odpri …

en: Create...
sl: Ustvari ...

en: Save...
sl: Shrani ...

en: Restart R Backend
sl: Ponovno zaženi zaledje R

en: <p>This feature is primarily targetted at advanced users working on scripts or packages. Please proceed with caution.</p><p><b>All unsaved data in this workspace will be lost!</b> All data editors, and graphics windows will be closed.</p><p>Are you sure you want to proceed?</p>
sl: <p>Ta zmožnost je prvenstveno namenjena naprednim uporabnikom, ki delajo na skriptih ali paketih. Nadaljujte previdno.</p><p><b>Vsi neshranjeni podatki v tem delovnem prostoru bodo izgubljeni!</b> Vsi urejevalniki podatkov in okna z grafiko bodo zaprti.</p><p>Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?</p>

en: Restart R backend
sl: Ponovno zaženi zaledje R

en: <p>One or more operations are pending.</p><p>If you have recently chosen to save your workspace, and you see this message, <b>your data may not be saved, yet!</b></p><p>How do you want to proceed?</p>
sl: <p>Ena ali več operacij je še v teku.</p><p>Če ste nedavno izbrali, da želite shraniti vaš delovni prostor in vidite to sporočilo<b>vaši podatki morda še ne morejo biti shranjeni!</b></p><p>Kako želite nadaljevati?</p>

en: R commands still pending
sl: R ukaz je še v teku

en: Force restart now
sl: Prisili ponovni zagon zdaj

en: Check again
sl: Ponovno preveri

en: Cancel restarting
sl: Prekliči ponovni zagon

en: Current working directory
sl: Trenutna delovna mapa

en: Configure R backend
sl: Prilagodi zaledje R

en: Exiting...
sl: Izhod …

en: New dataset
sl: Nov nabor podatkov

en: Enter name for the new dataset
sl: Vnesite ime za nov nabor podatkov

en: Opening workspace...
sl: Odpiranje delovnega prostora ...

en: Select workspace to open...
sl: Izberite delovni prostor za odpiranje ...

en: The <b>R</b> engine is busy.
sl: Pogon <b>R</b> je zaseden.

en: The <b>R</b> engine is idle.
sl: Pogon <b>R</b> je nedejaven.

en: The <b>R</b> engine is being initialized.
sl: Pogon <b>R</b> se inicializira.

en: The <b>R</b> engine is unavailable.
sl: Pogon <b>R</b> ni na voljo.

en: Open
sl: Odpri

en: Opening mode:
sl: Način odpiranja:

en: Guess file type, automatically
sl: Ugani vrsto datoteke, samodejno

en: Open as text / script file
sl: Odpri kot besedilno/skriptno datoteko

en: Open as text file and force R highlighting
sl: Odpri kot besedilno datoteko in vsili poudarjanje R

en: Select RKWard Output file to open...
sl: Izberi izhodno datoteko RKWard za odpiranje ...

en: RKWard Output Files [*.rko](*.rko);;All files [*](*)
sl: Izhodne datoteke RKWard [*.rko](*.rko);;Vse datoteke [*](*)

en: Open script file(s)
sl: Odpri skriptne datoteke

en: [Unnamed Workspace]
sl: [Neimenovani delovni prostor]

note: i18n: ectx: Menu (new_data)
en: &New
sl: &Novo

note: i18n: ectx: Menu (open_specific)
en: &Open by Type
sl: &Odpri glede na vrsto

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
sl: &Uvozi

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
sl: &Izvozi

note: i18n: ectx: Menu (workspace)
en: &Workspace
sl: &Delovni prostor

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Windows
sl: &Okna

note: i18n: ectx: Menu (window_activate)
en: &Activate
sl: &Aktiviraj

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: &Nastavitve

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
sl: Po&moč

en: <b>Object was deleted</b>
sl: <b>Predmet je bil izbrisan</b>

en: Object Viewer: %1
sl: Pregledovalnik predmetov: %1

en: The object was changed. You may want to click "Update"
sl: Predmet je bil spremenjen. Morda želite klikneti »Posodobi«

en: Update
sl: Posodobi

en: Fetching information
sl: Pridobivanje informacij

en: The QtScript-backend has reported an error:
    %1
sl: Zaledje QtScript poroča o napaki:
    %1

en: Scripting error
sl: Napaka skripta

en: Script Error in %1, line %2: %3
    Backtrace:
    %4
sl: Napaka skripta: %1, vrstica %2: %3
    Sled nazaj:
    %4

en: The file "%1" (needed by "%2") could not be found. Please check your installation.
sl: Datoteke »%1« (ki jo potrebuje »%2«) ni bilo mogoče najti. Preverite namestitev.

en: Error opening script file %1
sl: Napaka pri odpiranju datoteke skripta %1

en: inlined code
sl: koda med vrsticami

en: Script Error at '%1' line %2: %3
sl: Napaka skripta v vrstici »%1« %2: %3

en: error ('The file "%1" (needed by "%2") could not be found. Please check your installation.');
sl: error (‘Datoteke »%1« (ki jo potrebuje »%2«) ni bilo mogoče najti. Preverite namestitev.’);

en: ## Prepare
sl: ## Pripravi

en: ## Compute
sl: ## Izračunaj

en: ## Print result
sl: ## Natisni rezultat

en: Settings
sl: Nastavitve

en: <h1>Add-ons</h1><p>RKWard add-ons come in a variety of forms, each with their own configuration options:</p><h2>R packages</h2><p><a href="rkward://settings/rpackages">Add-ons to the R language itself</a>. These are usually downloaded from "CRAN". Some of these add-on packages may additionally contain RKWard plugins.</p><h2>RKWard plugins</h2><p><a href="rkward://settings/plugins">Graphical dialogs to R functionality</a>. These plugins are usually pre-installed with RKWard, or with an R package. However, they can be activated/deactivated to help keep the menus manageable. Note that it is relatively easy to <a href="https://api.kde.org/doc/rkwardplugins/">create your own custom dialogs as plugins</a>!</p><h2>Kate plugins</h2><p><a href="rkward://settings/kateplugins">Plugins developed for Kate / KTextEditor</a>. These provide shared functionality that is useful in the context of text editing and IDE applications. These plugins are usually found pre-installed on your system. You can configure to load the plugins that are useful to your own workflow.</p>
sl: <h1>Dodatki</h1><p>Dodatki RKWard prihajajo v različnih oblikah, vsak s svojimi možnostmi konfiguracije:</p><h2>R paketi</h2><p>Dodatki <a href="rkward://settings/rpackages">Dodatki za sam jezik R</a>. Ti se običajno prenesejo iz "CRAN". Nekateri od teh dodatkov lahko dodatno vsebujejo vtičnike RKWard.</p><h2>Vtičniki RKWard</h2><p><a href="rkward://settings/plugins">Grafična pogovorna okna za funkcionalnost R-a</a>. Ti vtičniki so običajno vnaprej nameščeni z RKWard, ali z paketom R. Vendar pa jih lahko aktivirate/deaktivirate, da bo menije mogoče obvladovati. Upoštevajte, da je relativno enostavno <a href="https://api.kde.org/doc/rkwardplugins/">ustvariti lastna pogovorna okna po meri kot vtičnike</a>!</p><h2>Vtičniki za Kate</h2><p><a href="rkward://settings/kateplugins">Vtičniki razviti za Kate / KTextEditor</a>. Ti zagotavljajo funkcionalnost v skupni rabi, ki je uporabna v okviru urejanja besedila in IDE aplikacij. Ti vtičniki so običajno vnaprej nameščeni v vašem sistemu. Konfigurirate lahko nalaganje vtičnikov, ki so koristni za vaš potek dela.</p>

en: Add-ons
sl: Dodatki

en: Code Completion / Code Hints
sl: Dopolnjevanje kode / namigi kode

en: Function call tip
sl: Namig za klic funkcije

en: Function argument completion
sl: Dokončanje argumenta funkcije

en: Object name completion
sl: Dokončanje imena predmeta

en: Filename completion
sl: Dokončanje imena datoteke

en: Auto word completion
sl: Samodejno dokončanje besed

en: Mouseover object info
sl: Informacije o predmetu pod miško

en: Start code completions/hints, automatically
sl: Dokončanje/namigi za začetek kode, samodejno

en: Minimum number of characters
sl: Najmanjše število znakov

en: Timeout (milliseconds)
sl: Časovna omejitev (milisekunde)

en: (Attempt to) start completion whenever the cursor position changes
sl: (Poskus) začetka dokončanja, kadar koli se spremeni položaj kazalca

en: Note: Further shortcuts can be assigned, and by default, Ctlr+Space invokes completions, in addition to this. Further, pressing the Tab key, while completions are shown, performs partial completion (if possible), independent of this setting.
sl: Opomba: Dodatne bližnjice se lahko dodelijo in privzeto se s Ctlr+preslednico pokliče zaključke. Če pritisnete tipko Tab, medtem ko so prikazana dokončanja, opravite delno dokončanje (če je mogoče), neodvisno od te nastavitve.

en: Tab key invokes code completion
sl: Tabulatorska tipka prikliče dokončanje kode

en: Up/down cursor keys
sl: Smerne tipke navzgor/navzdol

en: Alt+Up/down cursor keys
sl: Izmenjalka+smerne tipke navzgor/navzdol

en: If you wish to avoid ambiguity between navigation completion options and navigating the document, you can set the behavior such that completion items are navigate using Alt+up / Alt+down, instead of just the up/down cursor keys.
sl: Če se želite izogniti nedvoumnosti med možnostmi za dokončanje kode in krmarjenjem po dokumentu, lahko nastavite vedenje, da se elementi dokončanja krmarijo z Alt+gor / Alt+dol, namesto samo tipk kazalca navzgor/dol.

en: Keyboard navigation of completion items
sl: Krmarjenje po tipkovnici za dokončanje elementov

en: '$'-operator (list$member)
sl: Operator '$' (seznam$član)

en: '[['-operator (list[["member"]])
sl: Operator '[[' (seznam[["član"]])

[ctx: Note: list() and data.frame() are programming terms in R, and should not be translated, here]
en: Operator for access to members of list() and data.frame() objects
sl: Operator za dostop do članov seznama() in predmetov data.frame()

en: '@'-operator (object@member)
sl: Operator '@' (objekt@član)

en: 'slot()'-function (slot(object, member))
sl: 'slot()'-funkcija (slot(objekt, član))

[ctx: Note: S4-slot() is a programming term in R, and should not be translated, here]
en: Operator for access to S4-slot()s
sl: Operator za dostop do S4-slot()

en: For masked objects, only
sl: Samo za maskirane predmete

en: For objects outside of <i>.GlobalEnv</i>, only
sl: Samo za predmete zunaj <i>.GlobalEnv</i>

en: Always
sl: Vedno

en: Include environment for objects on the search path:
sl: Vključi okolje za predmete na iskalni poti:

en: Offer completions in all file types (not just R scripts)
sl: Ponuja zaključke pri vseh vrstah datotek (ne samo pri skriptih R)

en: <b>Note: </b>Additional (common) completion options are available at the <a href="rkward://settings/editor">script editor settings</a>
sl: <b>Opomba: </b> Dodatne (pogoste) možnosti dokončanja so na voljo v nastavitvah urejevalnika <a href="rkward://settings/editor">skriptov</a>

en: Settings marked with (*) do not take effect until you restart RKWard
sl: Nastavitve, označene z (*), ne začnejo veljati, dokler znova ne zaženete programa RKWard

en: Autosaves
sl: Samodejno shranjevanje

en: Autosave interval (minutes)
sl: Interval samodejnega shranjevanja (minute)

en: Keep autosave file after manual save
sl: Obdrži samodejno shranjene datoteke po ročnem shranjevanju

en: <p>A list of filters (file name extensions) that should be treated as R script files. Most importantly, files matching one of these filters will always be opened with R syntax highlighting.</p><p>Filters are case insensitive.</p>
sl: <p>Seznam filtrov (pripone imen datotek), ki jih je treba obravnavati kot datoteke skripta R. Najpomembneje je, da bodo datoteke, ki se ujemajo z enim od teh filtrov, vedno odprte z označevalnikom skladnje R.</p><p>Filtri so upoštevanja malih/velikih črk.</p>

en: R script file filters (separated by spaces)
sl: Filtri datotek skriptov R (ločeni s presledki)

en: Script editor
sl: Urejevalnik skriptov

en: Load/Save command history
sl: Zgodovina ukazov nalaganja/shranjevanja

en: Maximum length of command history (0 for no limit)
sl: Največja dolžina zgodovine ukazov (0 za neomejeno)

en: Maximum number of paragraphs/lines to display in the console (0 for not limit)
sl: Največje število odstavkov/vrstic za prikaz v konzoli (0 za neomejeno)

en: Run commands from script editor through console
sl: Zaženi ukaze iz urejevalnika skriptov prek konzole

en: Also add those commands to console history
sl: Te ukaze dodaj tudi v zgodovino konzol

en: Do not add
sl: Ne dodajaj

en: Add only if single line
sl: Dodaj samo, če je ena vrstica

en: Add all commands
sl: Dodaj vse ukaze

en: Command history is context sensitive by default
sl: Zgodovina ukazov je privzeto občutljiva na kontekst

en: Console
sl: Konzola

en: <b>These settings are for debugging purposes, only.</b> It is safe to leave them untouched. Also, these settings will only apply to the current session, and will not be saved.
sl: <b>Te nastavitve so samo za odpravljanje napak.</b> Varno jih je pustiti nedotaknjene. Prav tako se te nastavitve uporabljajo samo za trenutno sejo in ne bodo shranjene.

en: Debug level
sl: Raven razhroščevanja

en: Debug flags
sl: Zastavice za razhroščevanje

en: Command timeout
sl: Časovni rok ukaza

en: <i>Note:</i> Debug output is written to %1
sl: <i>Opomba:</i> Izhod za razhroščevanje je zapisan v %1

en: Debug
sl: Razhrošči

en: Directory where rkward may store files (setting takes effect after restarting RKWard)
sl: Imenik kamor lahko rkward shranjuje datoteke (nastavitev je uveljavljena po ponovnem zagonu RKWarda)

en: Startup behavior
sl: Obnašanje ob zagonu

en: Load .RData-file from startup directory, if available (R option '--restore')
sl: Datoteka Load.RData iz zagonskega imenika, če je na voljo (možnost R  '--restore')

en: Show RKWard Help on Startup
sl: Pokaži pomoč za RKWard pri zagonu

en: Initial working directory
sl: Začetna delovna mapa

en: Do not change current directory on startup
sl: Ne spreminjaj trenutne mape ob zagonu

en: RKWard files directory (as specified, above)
sl: Mapa datotek RKWard (kot je navedeno zgoraj)

en: User home directory
sl: Domača mapa uporabnika

en: Last used directory
sl: Nazadnje uporabljena mapa

en: The following directory (please specify):
sl: Naslednja mapa (navedite):

en: <p>The initial working directory to use. Note that if you are loading a workspace on startup, and you have configured RKWard to change to the directory of loaded workspaces, that directory will take precedence.</p>
sl: <p>Začetni delovni imenik, ki ga želite uporabiti. Upoštevajte, da če nalagate delovni prostor ob zagonu in ste konfigurirali RKWard tako, da se spremeni na imenik naloženih delovnih prostorov, bo ta imenik imel prednost.</p>

en: <p>The number of recent files to remember (in the Open Recent R Script File menu).</p>
sl: <p>Število nedavnih datotek, ki si jih želite zapomniti (v meniju Odpri nedavne skriptne datoteke R).</p>

en: Maximum number of recently used files to remember per category
sl: Največje število zapomnjenih datotek na kategorijo

en: The workplace layout (i.e. which script-, data-, help-windows are open) may be saved (and loaded) per R workspace, or independent of the R workspace. Which do you prefer?
sl: Postavitev delovne površine (npr. katera skripta- , podatki-, okna pomoči so odprta) se lahko shrani (in naloži) na delovni prostor R ali neodvisno od delovnega prostora R. Kaj vam je ljubše?

en: Save/restore with R workspace, when saving/loading R workspace
sl: Shrani/obnovi z delovnim prostorom R ob shranjevanju/nalaganju delovnega prostora

en: Save/restore independent of R workspace (save at end of RKWard session, restore at next start)
sl: Shrani/obnovi neodvisno od delovnega prostora R (shrani na koncu seje RKWard, obnovi ob naslednjem začetku)

en: Do not save/restore workplace layout
sl: Ne shranjuj/obnavljaj postavitve delovne površine

en: When loading a workspace, change to the corresponding directory.
sl: Pri nalaganju delovnega prostora spremeni ustrezni imenik.

en: Warn when editing objects with more than this number of fields (0 for no limit):
sl: Opozorilo pri urejanju predmetov z več kot tem številom polj (0 za neomejeno):

en: MDI window focus behavior
sl: Vedenje pozornosti okna MDI

en: Click to focus
sl: Klikni za pozornost

en: Focus follows mouse
sl: Pozornost sledi miški

en: General
sl: Splošno

en: Default graphics device
sl: Privzeta grafična naprava

en: RKWard native device
sl: Domorodna naprava RKWard

en: Platform default device
sl: Privzeta naprava platforme

en: Other device:
sl: Druga naprava:

en: <p>The default device to be used for plotting, i.e. when new plot is created, while no graphics device is active (see <i>options("device")</i>).</p><p>The RKWard native device is the recommended choice for most users. This corresponds to the R command <i>RK()</i>.</p><p>The 'Platform default device' corresponds to one of <i>X11()</i>, <i>windows()</i>, or <i>quartz()</i>, depending on the platform.</p><p>You can also specify the name of a function such as <i>cairoDevice</i>.</p>
sl: <p>Privzeta naprava, ki jo je treba uporabiti za risanje, to je ob kreiranju novega grafikona, medtem ko nobena grafična naprava ni aktivna (glejte <i>options("device")</i>).</p><p>Domorodna naprava RKWard je priporočljiva izbira za večino uporabnikov. To ustreza ukazu R <i>RK()</i>.</p><p>"Privzeta naprava platforme" ustreza enemu od <i>X11()</i>, <i>windows()</i>ali <i>quartz()</i>, odvisno od platforme.</p><p>Določite lahko tudi ime funkcije, kot je <i>cairoDevice</i>.</p>

en: Integration of R standard devices
sl: Integracija standardnih naprav R

en: Replace with RKWard device
sl: Zamenjaj z napravo RKWard

en: Embed original device
sl: Vdelaj izvirno napravo

en: No device integration
sl: Brez integracije naprav

en: <p>Many scripts use calls to platform specific standard devices (<i>X11()</i>, <i>windows()</i>, <i>quartz()</i>), although any on-screen device could be used at these places. RKWard provides overloads for these standard device functions, which can change their behavior when used in user code:</p><ul><li>The calls can be re-directed to the RKWard native device (<i>RK()</i>). Some, but not all function arguments will be matched, others will be ignored.</li><li>The original platform specific devices can be used, but embedded into RKWard windows. This option is not available on MacOS X.</li><li>The original platform specific devices can be used unchanged, without the addition of RKWard specific features.</li></ul><p>Regardless of this setting, the original devices are always accessible as <i>grDevices::X11()</i>, etc.</p><p>Using a device on a platform where it is not defined (e.g. <i>Windows()</i> on Mac OS X) will always fall back to the <i>RK()</i> device.</p>
sl: <p>Veliko skriptov uporablja klice za standardne naprave platforme (<i>X11()</i>, <i>windows()</i>, <i>quartz()</i>), čeprav je na teh mestih mogoče uporabiti katero koli napravo na zaslonu. RKWard zagotavlja prekritja za te standardne funkcije naprave, kar lahko spremeni njihovo vedenje, ko se uporablja v uporabniški kodi:</p><ul><li>Klice je mogoče ponovno usmerjati na RKWard (<i>RK()</i>). Nekateri, vendar ne vsi argumenti funkcije se ujemajo, drugi bodo prezrti.</li><li>Originalne naprave, ki so specifične za platformo, se lahko uporabljajo, vendar so vgrajene v okna RKWard. Ta možnost ni na voljo v MacOS X.</li><li>Originalne naprave, specifične za platformo, se lahko uporabljajo nespremenjeno, brez dodatka specifičnih funkcij RKWard.</li></ul><p>Ne glede na to nastavitev so originalne naprave vedno dostopne kot <i>grDevices::X11()</i>itd.</p><p>Uporaba naprave na platformi, kjer ni definirana (npr. <i>Windows()</i> na Mac OS X) se bo vedno vrnila na <i>napravo RK().</i></p>

en: Default window size (for RK(), or embedded device windows)
sl: Privzeta velikost okna (za RK() ali okna vdelane naprave)

en: Default width (inches):
sl: Privzeta širina (palci):

en: Default height (inches)
sl: Privzeta višina (palci)

en: Use KDE printer dialog for printing devices (if available)
sl: Uporabi pogovorno okno tiskalnika KDE za tiskalne naprave (če je na voljo)

en: Screen device history
sl: Zgodovina zaslonske naprave

en: Maximum number of recorded plots:
sl: Največje število posnetih grafov:

en: Maximum size of a single recorded plot (in KB):
sl: Največja velikost posameznega posnetega grafa (v KB):

en: Onscreen Graphics
sl: Grafika na zaslonu

en: <p>Kate plugins to load in RKWard. Note that some loaded plugins will not become visible until certain conditions are met, e.g. you are loading a version controlled file for the <i>Project</i> plugin.</p><p>The plugins listed here have not been developed specifically for RKWard, and several do not make a whole lot of sense in the context of RKWard. Plugins shown in <b>bold</b> have been reported as "useful" by RKWard users.</p>
sl: <p>Vtičniki Kate za nalaganje v RKWard. Upoštevajte, da nekateri naloženi vtičniki ne bodo vidni, dokler ne bodo izpolnjeni določeni pogoji, npr. kadar se nalagajo datoteke pod kontrolo različic za vtičnik <i>Project</i>.</p><p>Tukaj navedeni vtičniki niso bili razviti posebej za RKWard, in nekateri nimajo veliko smisla v okolju RKWard. Vtičniki, prikazani <b>krepko</b> so bili prijavljeni kot "uporabni" s strani uporabnikov programa RKWard.</p>

en: Kate Plugins
sl: Vtičniki Kate

en: Never fetch the structure of these packages:
sl: Nikoli ne pridobi strukture teh paketov:

en: Add exclusion
sl: Dodaj izločitev

en: Add the name of the package that no structure should be fetched for
sl: Dodaj ime paketa, ki ne sme dobaviti nobene strukture

en: Carbon copy commands to output
sl: Ukazi za kopijo v vednost v izhod

en: Commands entered in the console
sl: Ukazi, vneseni v konzolo

en: Commands run via the 'Run' menu
sl: Ukazi, zagnani prek menija »Zaženi«

en: Commands originating from dialogs and plugins
sl: Ukazi iz pogovornih oken in vtičnikov

en: Also carbon copy the command output
sl: Prav tako kopija v vednost izhoda ukaza

en: Output Window options
sl: Možnosti izhodnega okna

en: show window on new output
sl: prikaži okno na novem izhodu

en: raise window on new output
sl: dvigno okno na nov izhod

en: Default output (used, while no other output has been set, explicitly) is shared across workspaces(*).
sl: Privzeti izhod (izrecno uporabljen, če ni bil nastavljen noben drug izhod) je v skupni rabi med delovnimi prostori(*).

en: CSS file to use for output (leave empty for default)
sl: CSS datoteka za uporabo za izhod (pustite prazno za privzeto)

en: Select CSS file
sl: Izberite datoteko CSS

en: Select a CSS file for custom formatting of the output window. Leave empty to use the default CSS file shipped with RKWard. Note that this setting takes effect, when initializing an output file (e.g. after flushing the output), only.
sl: Izberite datoteko CSS za oblikovanje izhodnega okna po meri. Pustite prazno, če želite uporabiti privzeto datoteko CSS, ki je bila dobavljena s RKWard-om. Upoštevajte, da ta nastavitev začne veljati, samo ko inicializirate izhodno datoteko (npr. po popolnitvi izhoda).

en: Graphics
sl: Grafika

en: File format
sl: Vrsta datoteke

en: <Default>
sl: <Privzeto>

en: JPG quality
sl: Kakovost JPG

en: Width:
sl: Širina:

en: Height:
sl: Višina:

en: Some plugins are available with both, a wizard-like interface and a traditional dialog interface. If both are available, which mode of presentation do you prefer?
sl: Nekateri vtičniki so na voljo z obema, čarovniku podobnem vmesniku in tradicionalnim pogovornim vmesnikom. Če sta na voljo oba, kateri način predstavitve vam je ljubši?

en: Always prefer dialogs
sl: Vedno daj prednost pogovornim oknom

en: Prefer recommended interface
sl: Prednost ima priporočeni vmesnik

en: Always prefer wizards
sl: Vedno imajo prednost čarovniki

en: Configure Active Plugins
sl: Prilagodi aktivne vtičnike

en: RKWard Plugins
sl: Vtičniki RKWard

en: Dependencies
sl: Odvisnosti

en: Broken
sl: Okvarjeno

en: Loaded
sl: Naloženo

en: Quirky
sl: Domiselno

en: Active
sl: Dejavno

en: Select .pluginmap-file
sl: Izberite datoteko .pluginmap-file

en: The following settings mostly affect R behavior in the console. It is generally safe to keep these unchanged.
sl: Naslednje nastavitve večinoma vplivajo na vedenje R v konzoli. Na splošno je varno ohraniti te nespremenjene.

en: Display warnings
sl: Prikaži opozorila

en: Suppress warnings
sl: Prikrij opozorila

en: Print warnings later (default)
sl: Izpiši opozorila pozneje (privzeto)

en: Print warnings immediately
sl: Takoj izpiši opozorila

en: Convert warnings to errors
sl: Pretvori opozorila v napake

en: Decimal character (only for printing)
sl: Decimalno ločilo (samo za tiskanje)

en: Output width (characters)
sl: Izhodna širina (znaki)

en: Maximum number of elements shown in print
sl: Največje število elementov, prikazanih v izpisu

en: Maximum length of warnings/errors to print
sl: Največja dolžina opozoril/napak za izpis

en: Keep comments in functions
sl: Ohrani komentarje v funkcijah

en: TRUE (default)
sl: TRUE (privzeto)

en: Keep comments in packages
sl: Obdrži komentarje v paketih

en: FALSE (default)
sl: FALSE (privzeto)

en: Maximum level of nested expressions
sl: Najvišja raven gnezdenih izrazov

en: Default decimal precision in print ()
sl: Privzeta natančnost v decimalkah za print ()

en: Check vector bounds (warn)
sl: Preveri vektorske meje (opozorilo)

en: Editor command
sl: Ukaz urejevalnika besedil

en: Pager command
sl: Ukaz pager

en: Further (option) commands to run in each session
sl: Nadaljnji (kot možnost) ukazi za zagon v vsaki seji

en: Addition search paths for utilities used by R
sl: Dodajanje iskalnih poti za pomožne programe, ki jih uporablja R

en: R-Backend
sl: R-zaledje

en: Add System Path Directory
sl: Dodaj mapo sistemske poti

en: Specify or select directory to add to the system file path of the running R session
sl: Določite ali izberite imenik, ki ga želite dodati v sistemsko pot datoteke za tekočo sejo R

[ctx: Add directory to list]
en: Add
sl: Dodaj

en: CRAN download mirror (leave empty to be prompted once each session):
sl: CRAN zrcalni strežnik za prenose (pustite prazno, da se pozove enkrat vsako sejo):

en: Select mirror
sl: Izberite zrcalni strežnik

en: Additional package repositories (where libraries are downloaded from)
sl: Dodatni repositorije paketov (od koder se prenesejo knjižnice)

en: Archive downloaded packages
sl: Arhiviraj prenesene pakete

en: Build packages from source
sl: Izdelaj pakete iz izvorne kode

en: Build packages from source (not configurable on this platform)
sl: Izdelajte pakete iz izvorne kode (na tej platformi ni mogoče prilagajati)

en: Installing packages from pre-compiled binaries (if available) is generally faster, and does not require an installation of development tools and libraries. On the other hand, building packages from source provides best compatibility.
sl: Namestitev paketov iz vnaprej prevedenih binarnih datotek (če so na voljo) je na splošno hitrejša in ne zahteva namestitve razvojnih orodij in knjižnic. Po drugi strani pa razvojni paketi iz vira zagotavljajo najboljšo združljivost.

en: Install from git
sl: Namesti iz gita

en: Some add-on packages are not available in the CRAN repository, but can be installed from development repositories. Use the button "%1", to install such packages, comfortably.
sl: Nekateri dodatni paketi niso na voljo v skladišču CRAN, ampak jih lahko namestimo iz razvojnih knjižnic. Uporabite gumb "%1" za udobno namestitev takih paketov.

en: R Library locations (where libraries get installed to, locally)
sl: Lokacije knjižnice R (na katerih se knjižnice lokalno namestijo)

en: Note: The startup defaults will always be used in addition to the locations you specify in this list
sl: Opomba: Privzete nastavitve zagona bodo vedno uporabljene poleg lokacij, ki jih določite na tem seznamu

en: Add R Library Directory
sl: Dodaj mapo knjižnice R

en: Specify or select library location to add.
    Note that locations may contain a '%v', which will expand to the first two components of the R version number (e.g. to 3.5), automatically. Including this is recommended, because R packages compiled for one version of R will often fail to work correctly in a different version of R.
sl: Določite ali izberite lokacijo knjižnice, ki jo želite dodati.
    Upoštevajte, da lahko lokacije vsebujejo '%v', ki se bo samodejno razširila na prvi dve komponenti številk različice R (npr. na 3.5). To je priporočljivo vključiti, saj R paketi, prevedeni za eno različico R-a, pogosto ne bodo delovali pravilno v drugi različici R-a.

[ctx: Add file to list]
en: Add
sl: Dodaj

en: Add repository
sl: Dodaj skladišče

en: Add URL of new repository
sl: Dodaj URL novega skladišča

en: R-Packages
sl: R-paketi

en: Select CRAN mirror
sl: Izberite zrcalno mesto CRAN

en: Unversioned library location
sl: Lokacija knjižnice brez različice

en: The configured library locations (where R packages will be installed on this system) contains the directory '%1', which was suggested as a default library location in earlier versions of RKWard. Use of this directory is no longer recommended, as it is not accessible to R sessions outside of RKWard (unless configured, explicitly). Also due to the lack of an R version number in the directory name, it offers no protection against using packages built for an incompatible version of R.
sl: Konfigurirana mesta knjižnice (kjer bodo nameščeni paketi R v tem sistemu) vsebujejo imenik '%1', ki je bil predlagan kot privzeto mesto knjižnice v starejših različicah programa RKWard. Uporaba tega imenika ni več priporočljiva, saj ni dostopna R sejam zunaj RKWarda (razen če je izrecno konfigurirana). Prav tako zaradi pomanjkanja različice R v imeniku, ne ponuja zaščite pred uporabo paketov, zgrajenih za nezdružljivo različico R.

[ctx: verb]
en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename this location to include the version number of the currently running R. Packages will continue to work (if they are compatible with this version of R).
sl: Preimenuj to mesto in vključite število različice trenutno zagnanega R-a. Paketi bodo še naprej delovali (če so združljivi s to različico R-a).

[ctx: verb]
en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove this location from the configuration (it will not be deleted on disk). You will have to re-install any packages that you want to keep.
sl: Odstrani to mesto iz konfiguracije (ne bo izbrisana na disku). Vse pakete, ki jih želite obdržati boste morali namestiti ponovno.

[ctx: verb]
en: Keep
sl: Ohrani

en: Keep this location (do not change anything)
sl: Obdrži to lokacijo (ničesar ne spreminjaj)

en: For now, settings only apply to new commands. All previous commands remain visible/invisible.
sl: Za zdaj nastavitve veljajo samo za nove ukaze. Vsi prejšnji ukazi ostajajo vidni/nevidni.

en: always show command
sl: vedno pokaži ukaz

en: always show result
sl: vedno pokaži rezultat

en: show errors
sl: pokaži napake

en: show/raise window
sl: pokaži/dvigni okno

en: User commands
sl: Uporabniški ukazi

en: Plugin generated commands
sl: Ukazi, ustvarjeni z vtičniki

en: Application commands
sl: Ukazi programa

en: Synchronization commands
sl: Ukazi za sinhronizacijo

en: Maximum number of paragraphs/lines to display in the Command Log (0 for no limit)
sl: Največje število odstavkov/vrstic za prikaz v dnevniku ukazov (0 za neomejeno)

en: Command log
sl: Zapisnik ukazov

en: Attach to main window
sl: Priloži h glavnemu oknu

note: i18n: ectx: Menu (device)
en: &Device
sl: &Naprava

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: &History
sl: Z&godovina

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
sl: &Okno

[ctx: where to search]
en: in Current Script
sl: v trenutnem skriptu

[ctx: where to search]
en: in Open Scripts
sl: v odprtih skriptih

en: Pause execution
sl: Zaustavi izvršitev

en: Cancel selected commands
sl: Prekliči izbrane ukaze

en: Some of the commands you were trying to cancel are marked as "sync" (letter 'S' in the type column). Cancelling such commands could lead to loss of data. These commands have _not_ been cancelled.
sl: Nekateri ukazi, ki ste jih poskušali preklicati, so označeni kot »sinhronizacija« (črka 'S' v stolpcu). Preklic takšnih ukazov lahko povzroči izgubo podatkov. Ti ukazi _niso_ bili preklicani.

en: Some commands not cancelled
sl: Nekateri ukazi niso preklicani

en: Resume execution
sl: Nadaljuj z izvršitvijo

en: <b>Active calls</b>
sl: <b>Aktivni klici</b>

en: Not in a debugger context
sl: Ni v kontekstu razhroščevalnika

en: <b>Current call:</b> %1<br><b>Environment:</b> %2<br><b>Local objects:</b> %3
sl: Trenutni <b>klic:</b> %1<br><b>Okolje:</b> %2<br><b>Lokalni predmeti:</b> %3

en: Due to a bug in version 5.92.0 of ktexteditor (the version in use, right now), the function call tip feature would crash, and has been disabled in this session. To enable the call tip, install any other (earlier or later) version of (lib|kf5)ktexteditor.
sl: Zaradi hrošča v različici 5.92.0 ktexteditorja (različica, ki je trenutno v uporabi), bi se funkcija namigov za klice sesula, zato je bila v tej seji onemogočena. Če želite omogočiti namig za klic, namestite poljubno drugo (starejšo ali novejšo) različico (lib|kf5)ktexteditor.

en: Incompatible version of ktexteditor
sl: Nezdružljiva različica ktexteditorja

en: Objects on search path
sl: Predmeti na iskalni poti

en: Function calls
sl: Klici funkcije

en: Function arguments
sl: Argumenti funkcije

en: Local file names
sl: Imena krajevnih datotek

en: Unable to open "%1"
sl: Ni bilo mogoče odpreti »%1«

en: Could not open command file
sl: Ni mogoče odpreti ukazne datoteke

en: Script Editor
sl: Urejevalnik skriptov

en: Insert line break and run
sl: Vstavi prelom vrstice in zaženi

en: Run block
sl: Zaženi blok

en: Mark selection as block
sl: Označi izbor kot blok

en: Unmark block
sl: Odznači blok

en: CD to script directory
sl: CD v mapo skriptov

en: Change the working directory to the directory of this script
sl: Spremeni delovno mapo v mapo tega skripta

en: No preview
sl: Brez predogleda

en: RKWard Output
sl: Izhod RKWard

en: Plot
sl: Izriši

en: Disable preview
sl: Onemogoči predogled

en: Preview the script as rendered from RMarkdown format (appropriate for .Rmd files).
sl: Predogled skripta, kot je upodobljen iz formata RMarkdown (primerno za datoteke .Rmd).

en: Preview the script as if it was run in the interactive R Console
sl: Predogled skripta, kot če bi se zagnal v interaktivni konzoli R

en: Preview any onscreen graphics produced by running this script. This preview will be empty, if there is no call to <i>plot()</i> or other graphics commands.
sl: Predogled vseh grafikonov na zaslonu, ki so izdelani z zagonom tega skripta. Ta predogled bo prazen, če ni klica za <i>plot()</i> ali drugih grafičnih ukazov.

en: Preview any output to the RKWard Output Window. This preview will be empty, if there is no call to <i>rk.print()</i> or other RKWard output commands.
sl: Predogled katerega koli izhoda v izhodno okno RKWard. Ta predogled bo prazen, če ni klica na <i>rk.print()</i> ali drugih izhodnih ukazov RKWard.

[ctx: Checkable action: the preview gets updated while typing]
en: Update as you type
sl: Posodabljaj med vnosom

en: When this option is enabled, an update of the preview will be triggered every time you modify the script. When this option is disabled, the preview will be updated whenever you save the script, only.
sl: Ko je ta možnost omogočena, se posodobitev predogleda sproži vsakič, ko spremenite skript. Ko je ta možnost onemogočena, bo predogled posodobljen samo, kadar shranite skript.

en: Save Script...
sl: Shrani skript ...

en: Save Script As...
sl: Shrani skript kot ...

en:  [modified]
sl:  [spremenjeno]

en: The document "%1" has been modified. Close it anyway?
sl: Dokument »%1« je bil spremenjen. Ali ga vseeno želite zapreti?

en: File not saved
sl: Datoteka ni shranjena

en: <p>The preview feature <b>tries</b> to avoid making any lasting changes to your workspace (technically, by making use of a <i>local()</i> evaluation environment). <b>However, there are cases where using the preview feature may cause unexpected side-effects</b>.</p><p>In particular, this is the case for scripts that contain explicit assignments to <i>globalenv()</i>, or to scripts that alter files on your filesystem. Further, attaching/detaching packages or package namespaces will affect the entire running R session.</p><p>Please keep this in mind when using the preview feature, and especially when using the feature on scripts originating from untrusted sources.</p>
sl: <p>Funkcija predogleda se <b>poskuša</b> izogniti trajnemu spreminjanju vašega delovnega prostora (tehnično z uporabo vrednotnega okolja <i>local()</i>). <b>Obstajajo pa primeri, ko uporaba funkcije predogleda lahko povzroči nepričakovane stranske učinke</b>.</p><p>To velja zlasti za skripte, ki vsebujejo eksplicitne dodelitve v <i>globalenv()</i>ali skriptom, ki spreminjajo datoteke v datotečnem sistemu. Poleg tega bo priklop/odklop paketov ali imenskih prostorov paketov vplival na celotno sejo R, ki se izvaja.</p><p>Upoštevajte to pri uporabi predogledne funkcije in zlasti pri uporabi funkcije v skriptih, ki izvirajo iz nezaupanja vrednih virov.</p>

en: Potential side-effects of previews
sl: Potencialni stranski učinki predogledov

en: An error occurred while trying to create an autosave of the script file '%1':
sl: Pri ustvarjanju samodejnega shranjevanje datoteke skripta '%1' je prišlo do napake:

en: Unnamed
sl: Neimenovano

en: Preview of rendered R Markdown
sl: Predogled upodobljenega R markdowna

en: Pandoc is not installed
sl: Pandoc ni nameščen

en: The software <tt>pandoc</tt>, required to rendering R markdown files, is not installed, or not in the system path of the running R session. You will need to install pandoc from <a href="https://pandoc.org/">https://pandoc.org/</a>.</br>If it is installed, but cannot be found, try adding it to the system path of the running R session at <a href="rkward://settings/rbackend">Settings->Configure RKward->R-backend</a>.
sl: Programska oprema <tt>pandoc</tt>, potrebna za upodabljanje datotek R markdown, ni nameščena ali ni na sistemski poti zagona R seje. Namestiti boste morali pandoc iz <a href="https://pandoc.org/">https://pandoc.org/</a>.</br>Če je nameščen, vendar ga ni mogoče najti, ga poskusite dodati na sistemsko pot za tekoči R seji na <a href="rkward://settings/rbackend">Nastavitve->Konfiguriraj RKward->R-zaledje</a>.

en: Preview of generated RKWard output
sl: Predogled ustvarjenega izhoda RKWard

en: Preview of generated plot
sl: Predogled ustvarjenega grafa

en: Preview of script running in interactive R Console
sl: Predogled skripta, ki se izvaja v interaktivni konzoli R-a

en: %1 (Active)
sl: %1 (aktivno)

en: %1 (Unused)
sl: %1 (neuporabljeno)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools Move
sl: &Orodja Premakni

en: Incomplete statement.
sl: Nepopolna izjava.

en: Syntax error.
sl: Skladenjska napaka.

en: An unspecified error occurred while running the command.
sl: Med zagonom ukaza je prišlo do neznane napake.

en: Configure
sl: Konfiguriraj

en: Next (step over)
sl: Naslednji (korak preko)

en: Evaluate the next statement, stepping over function calls.
sl: Izračunaj naslednji ukaz, stopi prek klicev funkcij.

en: Next (step into)
sl: Naslednji (korak v)

en: Evaluate the next statement, stepping into function calls.
sl: Izračunaj naslednji ukaz, stopaj v klice funkcij.

en: Step out
sl: Izstopi

en: <p>Continue until the caller of this function is reached (unless another debug statement is hit, earlier)</p><p><b>Note:</b> In some cases, the calling function will never be reached, because the call was the last step in the caller. In these cases, the behavior is identical to 'Continue'.</p>
sl: <p>Nadaljujte, dokler ne dosežete točke klica te funkcije (razen če je prej zadeta druga izjava o napakah)</p><p><b>Opomba:</b> V nekaterih primerih klicna funkcija nikoli ne bo dosežena, saj je bil klic zadnji korak v točki klica. V teh primerih je vedenje enako "Nadaljuj".</p>

en: Finish current
sl: Končaj trenutno

en: Finish current loop or function.
sl: Končaj trenutno zanko ali funkcijo.

en: Continue
sl: Nadaljuj

en: Continue evaluation.
sl: Nadaljuj izračun.

en: Exit debugger and return to top-level statement.
sl: Izstopi iz razhroščevalnika in vrni se na ukaz najvišje ravni.

en: This window cannot be closed, while a debugger is active. If you have no idea what this means, and you want to get out, press the 'Cancel' button on the right hand side of this window.
sl: Tega okna ni mogoče zapreti, medtem ko je razhroščevalnik aktiven. Če ne veste, kaj to pomeni in želite priti ven, pritisnite gumb "Prekliči" na desni strani tega okna.

en: <p>This window is used for displaying RKWard related debug messages. It is targeted primarily at (plugin) developers. It does <b>not</b> offer any features for debugging R code.</p><p>Note that the list of messages is cleared every time you close the window.</p><p>Type and severity level of messages can be controlled from Settings->Configure RKWard->Debug</p>
sl: <p>To okno se uporablja za prikaz sporočil o napakah, povezanih z RKWard-om. Usmerjen je predvsem na ) razvijalce vtičnikov. <b>Ne</b> ponuja funkcij za odpravljanje napak kode R.</p><p>Upoštevajte, da se seznam sporočil vsakič počisti, ko zaprete okno.</p><p>Vrsto in stopnjo resnosti sporočil je mogoče nadzorovati iz Nastavitve->Konfiguriraj RKWard->Razhroščevalnik</p>

en: About this window
sl: O tem oknu

en: Working directory
sl: Delovna mapa

en: Rename
sl: Preimenuj

en: Rename...
sl: Preimenuj …

en: New name for '%1':
sl: Novo ime za »%1«:

en: Find:
sl: Išči:

en: Fields:
sl: Polja:

en: All
sl: Vse

en: All but keywords
sl: Vse razen ključnih besed

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: Package:
sl: Paket:

en: Case sensitive
sl: Razlikuj velike in male črke

en: Fuzzy matching
sl: Nejasno ujemanje

en: Find
sl: Najdi

en: Help search
sl: Iskanje pomoči

en: Find HTML help for %1
sl: Iskanje pomoči HTML za %1

en: No help found on '%1'. Maybe the corresponding package is not installed/loaded, or maybe you mistyped the command. Try using Help->Search R Help for more options.
sl: V '%1' ni bilo najdene pomoči. Morda ustrezen paket ni nameščen/naložen, ali pa ste morda zatipkali ukaz. Če želite več možnosti, poskusite uporabiti Pomoč->Išči R pomoč.

en: No help found
sl: Pomoč ni bila najdena

en: All installed packages
sl: Vsi nameščeni paketi

en: All loaded packages
sl: Vsi naloženi paketi

en: Topic
sl: Tema

en: Package
sl: Paket

en: Save as
sl: Shrani kot

en: [Active]
sl: [Dejavno]

en: Output %1
sl: Izhod %1

en: Output Window
sl: Izhodno okno

en: &Refresh Output
sl: &Osveži izhod

en: <HTML><BODY><H1>RKWard output file could not be found</H1>
    </BODY></HTML>
sl: <HTML><BODY><H1>Izhodne datoteke RKWard ni bilo mogoče najti</H1>
    </BODY></HTML>

en: Page does not exist or is broken
sl: Stran ne obstaja ali je okvarjena

en: Do you really want to clear the output? This will also remove all image files used in the output. It will not be possible to restore it.
sl: Ali res želite počistiti izhod? S tem boste odstranili tudi vse slikovne datoteke, uporabljene v izhodu. Ne bo jih mogoče obnoviti.

en: Flush output?
sl: Splakni izhod?

en: Flushing output
sl: Splakujem izhod

en: Zoom In
sl: Približaj

en: Zoom Out
sl: Oddalji

en: Default &Encoding
sl: Privzeto kodiranje

en: Set the encoding to assume in case no explicit encoding has been set in the page or in the HTTP headers.
sl: Nastavite kodiranje tako, da je privzeto, če na strani ali v glavah HTTP ni eksplicitno nastavljena koda.

en: Export Page as HTML
sl: Izvozi stran kot HTML

en: Save Output
sl: Shrani izhod

en: Save Output As
sl: Shrani izhod kot

en: &Clear Output
sl: Osveži izhod

en: &Revert to last saved state
sl: &Povrni na zadnje shranjeno stanje

en: Set Output as &Active
sl: Nastavi izhod kot aktiven

en: Set this output as the file to append output to.
sl: Nastavi ta izhod kot datoteko, h kateri želite pripeti izhod.

en: Print output
sl: Izhod tiskanja

en: Print page
sl: Natisni stran

en: No Title
sl: Brez naslova

en: <h1>Help page missing</h1>
    <p>The help page for this component has not yet been written (or is broken). Please consider contributing it.</p>
sl: <h1>Manjka stran pomoči</h1>
    <p>Stran pomoči za to komponento še ni bila napisana (ali je polomljena). Prosimo, razmislite prispevku zanjo.</p>

en: Use %1 now
sl: Uporabi %1 zdaj

en: Summary
sl: Povzetek

en: Usage
sl: Raba

en: Choose another file
sl: Izberite drugo datoteko

en: GUI settings
sl: Nastavitve grafičnega vmesnika

en: Related functions and pages
sl: Sorodne funkcije in strani

en: Technical details
sl: Tehnične podrobnosti

en: About
sl: O programu

en: <h1>On this page:</h1>
sl: <h1>Na tej strani:</h1>

en: Unnamed GUI element
sl: Neimenovani element grafičnega vmesnika

en: R Reference on '%1'
sl: Sklic R za »%1«

en: BROKEN REFERENCE
sl: OKVARJEN SKLIC

en: Help on %1
sl: Pomoč za %1

en: Configure %1
sl: Prilagodi %1

en: The name <i>%1</i> might refer to:<br>
sl: Ime <i>%1</i> bi se lahko nanašalo na:<br>

en: Attach
sl: Pripni

en: Position
sl: Položaj

en: Left Sidebar
sl: Leva stranska vrstica

en: Right Sidebar
sl: Desna stranska vrstica

en: Top Sidebar
sl: Vrhnja stranska vrstica

en: Bottom Sidebar
sl: Spodnja stranska vrstica

en: Not shown in sidebar
sl: Ni prikazano v stranski vrstici

en: Help on R
sl: Pomoč za R

en: Search R Help
sl: Iskanje pomoči za R

en: RKWard Dashboard and Help
sl: RKWard Kontrolna plošča in Pomoč

en: Shows the R help index
sl: Prikaže kazalo pomoči za R

en: Shows/raises the R Help Search window
sl: Prikaže/dvigne okno za iskanje pomoči R

en: Show the RKWard dashboard with links to important settings and documentation
sl: Prikaži RKWard kontrolno ploščo s povezavami na pomembne nastavitve in dokumentacijo

en: Previous Window
sl: Prejšnje okno

en: Next Window
sl: Naslednje okno

en: Activate Document view
sl: Aktiviraj pogled dokumenta

en: Show Output
sl: Pokaži izhod

en: Color Scheme
sl: Barvna shema

en: Show/Hide %1
sl: Pokaži/skrij %1

en: For technical reasons, the following dialog allows you to configure the keyboard shortcuts only for those parts of RKWard that are currently active.
    
    Therefore, if you want to configure keyboard shortcuts e.g. for use inside the script editor, you need to open a script editor window, and activate it.
sl: Iz tehničnih razlogov vam naslednje pogovorno okno omogoča konfiguriranje bližnjic na tipkovnici samo za tiste dele programa RKWard, ki so trenutno aktivni.
    
    Če želite konfigurirati bližnjice na tipkovnici, na primer za uporabo znotraj urejevalnika skriptov, morate odpreti okno urejevalnika skriptov in ga aktivirati.

en: Note
sl: Opomba

en: For technical reasons, the following dialog allows you to configure the toolbar buttons only for those parts of RKWard that are currently active.
    
    Therefore, if you want to configure tool buttons e.g. for use inside the script editor, you need to open a script editor window, and activate it.
sl: Iz tehničnih razlogov vam naslednje pogovorno okno omogoča konfiguriranje gumbov orodne vrstice samo za tiste dele programa RKWard, ki so trenutno aktivni.
    
    Zato če želite konfigurirati gumbe orodja, npr. za uporabo znotraj urejevalnika skriptov, morate odpreti okno urejevalnika skriptov in ga aktivirati.

en: You have tried to embed a new R graphics device window in RKWard. However, this is not currently supported in this build of RKWard on Mac OS X. See https://rkward.kde.org/mac for more information.
sl: Poskušali ste vdelati novo R grafično okno naprave v RKWard. Vendar pa to trenutno ni podprto v tej izvedbi RKWard na Mac OS X. Poglejte si http://rkward.kde.org/mac za več informacij.

en: Could not embed R X11 window
sl: Ni bilo mogoče vdelati okna R X11

en: You have tried to embed a new R graphics device window in RKWard. However, either no window was created, or RKWard failed to detect the new window. If you think RKWard should have done better, consider reporting this as a bug. Alternatively, you may want to adjust Settings->Configure RKWard->Onscreen Graphics.
sl: Poskušali ste vdelati novo R grafično okno naprave v RKWard. Vendar okno ni bilo ustvarjeno ali pa RKWard ni zaznal novega okna. Če mislite, da bi moral RKWard bolje, razmislite o tem, da bi to prijavili kot hrošča. Poleg tega boste morda želeli prilagoditi nastavitve-> RKWard->Onscreen Graphics.

en: An error occurred
sl: Pojavila se je napaka

en: Graphics Device Window
sl: Okno grafične naprave

en: The current window appears too large to fit on the screen. If this happens regularly, you may want to adjust the default graphics window size in Settings->Configure RKWard->Onscreen Graphics.
sl: Trenutno okno je videti preveliko, da bi se lahko prilegalo zaslonu. Če se to redno dogaja, boste morda želeli prilagoditi privzeto velikost grafičnega okna v Nastavitve->Konfiguriraj RKWard->Zaslonska grafika.

en: Large window
sl: Veliko okno

en: Closing device (saving history)
sl: Zapiranje naprave (shranjevanje zgodovine)

en: Shutting down device number %1
sl: Izklop naprave številka %1

en: <p>The graphics device is being closed, saving the last plot to the plot history. This may take a while, if the R backend is still busy. You can close the graphics device immediately, in case it is stuck. However, the last plot may be missing from the plot history, if you do this.</p>
sl: <p>Grafična naprava je zaprta ob shranjevanju zadnjega grafikona v zgodovino grafikonov. To lahko traja nekaj časa, če je R backend še vedno zaseden. Grafično napravo lahko takoj zaprete, če se zatakne. Če to storite, morda zadnji grafikon manjka v zgodovini grafikonov.</p>

en: <p>Note: On X11, the embedded window may be expurged, and you will have to close it manually in this case.</p>
sl: <p>Opomba: Na X11 se lahko vdelano okno izteče in v tem primeru ga boste morali ročno zapreti.</p>

en: Close immediately
sl: Zapri takoj

en: Specify fixed size
sl: Določi fiksno velikost

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Activate graphics device number %1
sl: Aktiviraj grafično napravo številka %1

en: Copy contents of graphics device number %1 to output
sl: Kopiraj vsebino grafične naprave številka %1 v izhod

en: Print contents of graphics device number %1
sl: Natisni vsebino grafične naprave številka %1

en: Specify R object
sl: Navedite predmet R

en: Specify the R object name, you want to save the graph to
sl: Določite ime predmeta R, v katerega želite shraniti grafikon

en: Save contents of graphics device number %1 to object '%2'
sl: Shrani vsebino grafične naprave številka %1 v predmet »%2«

en: Duplicate graphics device number %1
sl: Podvoji grafično napravo številke %1

en: Load next plot in device number %1
sl: Naloži naslednji graf v napravo številke %1

en: Loading plot from history
sl: Nalaganje grafa iz zgodovine

en: Load previous plot in device number %1
sl: Naloži prejšnji graf v napravo številke %1

en: Load first plot in device number %1
sl: Naloži prvi graf v napravo številke %1

en: Load last plot in device number %1
sl: Naloži zadnji graf v napravo številke %1

en: Load plot %1 in device number %2
sl: Naloži graf %1 v napravo številke %2

en: Append this plot to history (device number %1)
sl: Ta graf priloži zgodovini (številka naprave %1)

en: Remove current plot from history (device number %1)
sl: Odstrani trenutni graf iz zgodovine (naprava številke %1)

en: This will clear the plot history for all device windows, not just this one. If this is not your intent, press cancel, below.
sl: To bo počistilo zgodovino grafikonov za vsa okna naprav, ne samo za to. Če to ni vaš namen, pritisnite prekliči spodaj.

en: Clear plot history
sl: Počisti zgodovino grafov

en: Plot properties (device number %1)
sl: Lastnosti grafikona (številka naprave %1)

en: <Unsaved plot>
sl: <Neshranjen graf>

en: Draw area follows size of window
sl: Območje za risanje sledi velikosti okna

en: Set fixed size 500x500
sl: Nastavitev fiksne velikosti 500x500

en: Set fixed size 1000x1000
sl: Nastavitev fiksne velikosti 1000x1000

en: Set fixed size 2000x2000
sl: Nastavitev fiksne velikosti 2000x2000

en: Set specified fixed size...
sl: Nastavitev določene fiksne velikosti ...

en: Previous plot
sl: Prejšnji graf

en: First plot
sl: Prvi graf

en: Next plot
sl: Naslednji graf

en: Last plot
sl: Zadnji graf

en: Go to plot
sl: Pojdi na graf

en: Append this plot
sl: Priloži ta grafikon

en: Remove this plot
sl: Odstrani ta graf

en: Clear history
sl: Počisti zgodovino

en: Plot properties
sl: Lastnosti grafa

en: Make active
sl: Naredi aktivno

en: Copy to output
sl: Kopiraj v izhod

en: Store as R object...
sl: Shrani kot predmet R ...

en: Duplicate
sl: Podvoji

en: Stop interaction
sl: Prekini interakcijo

en: The url you are trying to open ('%1') is not a local file or the filetype is not supported by RKWard. Do you want to open the url in the default application?
sl: Url, ki ga poskušate odpreti ('%1') ni lokalna datoteka ali pa RKWard ne podpira datoteke. Ali želite odpreti url v privzetem programu?

en: Open in default application?
sl: Ali želite odpreti s privzetim programom?

en: Failed to open output file. Error message was '%1'
sl: Zadaj izvršitvene ni bilo mogoče zagnati. Sporočilo o napaki je bilo: '%1'

en: You are about to edit object "%1", which is very large (%2 fields). RKWard is not optimized to handle very large objects in the built in data editor. This will use a lot of memory, and - depending on your system - might be very slow. For large objects it is generally recommended to edit using command line means or to split into smaller chunks before editing. On the other hand, if you have enough memory, or the data is simple enough (numeric data is easier to handle, than factor), editing may not be a problem at all. You can configure this warning (or turn it off entirely) under Settings->Configure RKWard->General.
    Really edit object?
sl: Uredili boste predmet "%1", ki je zelo velik (%2 fields). RKWard ni optimiziran za obravnavo zelo velikih predmetov v vgrajenem urejevalniku podatkov. To bo uporabilo veliko pomnilnika in - odvisno od vašega sistema - je morda zelo počasno. Za velike predmete je na splošno priporočljivo urejati z uporabo sredstev ukazne vrstice ali se pred urejanjem razdeliti na manjše delce. Po drugi strani pa, če imate dovolj pomnilnika ali pa so podatki dovolj preprosti (številske podatke je lažje obravnavati, kot faktor), urejanje morda ni težava. To opozorilo (ali ga v celoti izklopite) lahko konfigurirate v razdelku Nastavitve->Configure RKWard->General.
    Res urejati predmet?

en: About to edit very large object
sl: Sledi urejanje zelo velikega predmeta

en: Save Workplace layout
sl: Shrani postavitev delovnega mesta

en: Restore Workplace layout
sl: Obnovi postavitev delovnega mesta

en: Close all
sl: Zapri vse

en: Window Left
sl: Okno levo

en: Window Right
sl: Okno desno

en: Split Ve&rtical
sl: Razdeli &navpično

en: Split the currently active view into two views, vertically.
sl: Trenutno dejavni pogled razdelite na dva pogleda, navpično.

en: Split &Horizontal
sl: Razdeli &vodoravno

en: Split the currently active view into two views, horizontally.
sl: Razdelite trenutno dejavni pogled na dva pogleda, vodoravno.

en: R workspace browser
sl: Brskalnik delovnega prostora R

en: R Workspace
sl: Delovni prostor R

en: Edit
sl: Uredi

en: View
sl: Pogled

en: Copy to new symbol
sl: Kopiraj v nov simbol

en: Copy to .GlobalEnv
sl: Kopiraj v . GlobalEnv

en: New object from clipboard
sl: Novi predmet iz odložišča

en: Unload Package
sl: Odloži paket

en: Load / Unload Packages
sl: Naloži / odloži pakete

en: Copy object
sl: Kopiraj predmet

en: Enter the name to copy to
sl: Vnesite ime za kopiranje v

en: An object named '%1' already exists in the GlobalEnv. Created the copy as '%2' instead.
sl: Predmet z imenom '%1' v GlobalEnv že obstaja. Namesto tega je ustvarjena kopija '%2'.

en: Name already in use
sl: Ime je že v uporabi

en: Rename object
sl: Preimenuj predmet

en: Enter the new name
sl: Vnesite novo ime

en: View in editor (read-only)
sl: Ogled v urejevalniku (samo za branje)
