rkward - en to uk translation catalogue (1158 entries)

en: The object '%1', could not be opened for editing. Either it does not exist, or RKWard does not support editing this type of object, yet.
uk: Не вдалося відкрити об’єкт «%1» для редагування. Об’єкта або не існує, або RKWard ще не підтримує редагування таких об’єктів.

en: Cannot edit '%1'
uk: Редагування «%1» неможливе

en: Loading Workspace...
uk: Завантаження робочого простору…

en: There has been an error opening file '%1':
    %2
uk: Під час спроби відкрити файл «%1» сталася помилка:
    %2

en: Error loading workspace
uk: Помилка під час завантаження робочого простору

en: No service was found to provide a KDE print dialog for PostScript files. We will try to open a generic PostScript viewer (if any), instead.<br><br>Consider installing 'okular', or configure RKWard not to attempt to print using a KDE print dialog.
uk: Не знайдено служби, яка б могла надати діалогове вікно друку KDE для файлів PostScript. Буде виконано спробу відкрити дані у типовій програмі для перегляду PostScript.<br><br>Вам варто встановити програму Okular або налаштувати RKWard так, щоб програма не робила спроби виконати друк за допомогою діалогового вікна друку KDE.

en: Unable to open KDE print dialog
uk: Не вдалося відкрити діалогове вікно друку KDE

en: Waiting for remaining R commands to finish. To quit immediately, press Cancel (WARNING: This may result in loss of data)
uk: Очікуємо на завершення виконання решти команд R. Щоб завершити роботу негайно, натисніть кнопку «Скасувати» (ПОПЕРЕДЖЕННЯ: натискання цієї кнопки може призвести до втрати даних)

en: Waiting for R to finish
uk: Очікуємо на завершення роботи R

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
uk: Файл з назвою «%1» вже існує. Хочете його перезаписати?

en: A file named "%1" already exists, and will be overwritten when saving to "%2". Are you sure you want to overwrite it?
uk: Файл з назвою «%1» вже існує. Його буде перезаписано під час збереження «%2». Хочете перезаписати цей файл?

en: Files named "%1" and "%2" already exist, and will both be overwritten. Are you sure you want to overwrite them?
uk: Файли з назвами «%1» і «%2» вже існують. Обидва ці файли буде перезаписано. Ви справді хочете їх перезаписати?

en: Overwrite File?
uk: Перезаписати файл?

en: R Workspace Files [%1](%1);;All files [*](*)
uk: файли робочих просторів R [%1](%1);;усі файли [*](*)

en: Workspace is being saved. <b>Hint:</b> Should this take an unusually long time, on a regular sized workspace, this may be due to other commands still pending completion in the R backend.
uk: Виконуємо зберігання робочого простору. <b>Підказка:</b> якщо процедура є надто тривалою для робочого простору звичайного розміру, причиною може бути те, що не завершено виконання якихось команд модуля обробки R.

en: Saving workspace
uk: Збереження робочого простору

en: Save failed
uk: Помилка збереження

en: An error occurred while trying to save the workspace. You data was <b>not</b> saved.
uk: Під час спроби зберегти робочий простір сталася помилка. Ваші дані <b>не</b> збережено.

en: Done
uk: Завершено

en: A command running in the R-engine wants you to see the following file(s):<ul><li>
uk: Команда, віддана рушієві R, хоче показати вам такі файли:<ul><li>

en: Showing file(s)
uk: Показ файлів

en: A command running in the R-engine wants you to edit the following file(s). Please look at these files, edit them as appropriate, and save them. When done, press the "Done"-button, or close this dialog to resume.<ul><li>
uk: Команда, віддана у рушії R, потребує вашого редагування вказаних нижче файлів. Ознайомтеся зі списком цих файлів, виконайте відповідне редагування цих файлів і збережіть файли. Після виконання цих дій натисніть кнопку «Виконано» або закрийте це діалогове вікно для виконання подальших дій.<ul><li>

en: Edit file(s)
uk: Редагувати файли

en: This section contains data in your "workspace". This is data that you created or imported, in contrast to data contained in a loaded R package. Technically, this corresponds to the <i>.GlobalEnv</i> environment.
uk: У цьому розділі містяться дані у вашому «робочому просторі». Це дані, які було створено або імпортовано вами, на відміну від даних, що містяться у завантаженому пакунку R. З технічної точки зору, це дані із середовища <i>.GlobalEnv</i>.

en: Your workspace contains more than 10.000 top level objects. RKWard is not optimized for this situation, and you may experience lag between R commands. Should this situation constitute a regular use case for your work, please let us know at rkward-devel@kde.org, so we can consider possible solutions.
uk: У вашому робочому просторі міститься понад 10000 об'єктів верхнього рівня. RKWard у таких випадках працює неоптимально — можуть відчуватися затримки між виконанням команд R. Якщо така ситуація є звичною для вашої роботи, будь ласка, повідомте нам про це за адресою rkward-devel@kde.org, щоб ми могли повідомити вам про можливі шляхи вирішення проблеми.

en: Many objects in workspace
uk: Багато об'єктів у робочому просторі

en: The object '%1' was removed from workspace or changed to a different type of object, but is currently opened for editing. Do you want to restore it?
uk: Об’єкт «%1» було вилучено з робочого простору або замінено об’єктом іншого типу, але його відкрито для редагування. Бажаєте відновити об’єкт?

en: Restore object?
uk: Відновити об’єкт?

en: Do you really want to remove the object '%1'? The object is currently opened for editing, it will be removed in the editor, too. There's no way to get it back.
uk: Ви справді бажаєте вилучити об’єкт «%1»? Зараз об’єкт відкрито для редагування, його також буде вилучено з редактора. Відновити його неможливо.

en: Remove object?
uk: Вилучити об’єкт?

en: Do you really want to remove the object '%1'? There's no way to get it back.
uk: Ви справді хочете вилучити об’єкт «%1»? Відновлення вилучених об’єктів не передбачено.

en: Name
uk: Назва

en: Label
uk: Мітка

en: Type
uk: Тип

en: Class
uk: Клас

[ctx: Note: 'namespace' is a technical term, should not be translated]
en: Orphan Namespaces
uk: Осиротілі простори назв

en: This special object does not actually exist anywhere in R. It is used, here, to list namespaces which are loaded, but not attached to a package on the search path. These are typically 'imported' namespaces.
uk: Насправді, цього особливого об’єкта у R ніде не передбачено. Тут він використовується для зберігання списку просторів назв, які завантажено, але не пов’язано з жодним з пакунків у відомих програмі каталогах. Зазвичай, такі простори назв належать до імпортованих.

en: Full location:
uk: Адреса повністю:

en: Label:
uk: Мітка:

en: Type:
uk: Тип:

en: Function
uk: Функція

en: Usage:
uk: Використання:

en: Data frame
uk: Блок даних

en: Array
uk: Масив

en: Matrix
uk: Матриця

en: List
uk: Список

[ctx: Noun; in brackets, data type of the var is stated]
en: Variable (%1)
uk: Змінна (%1)

en: Environment
uk: Середовище

en: Length:
uk: Довжина:

en: Dimensions:
uk: Розмірності:

en: Class(es):
uk: Класи:

en: The package '%1' (probably you just loaded it) is currently blacklisted for retrieving structure information. Practically this means, the objects in this package will not appear in the object browser, and there will be no object name completion or function argument hinting for objects in this package.
    Packages will typically be blacklisted, if they contain huge amount of data, that would take too long to load. To unlist the package, visit Settings->Configure RKWard->Workspace.
uk: Пакунок «%1» (ймовірно, щойно завантажений вами) перебуває у поточному «чорному» списку, отримання даних щодо його структури заборонено. З практичної точки зору це означає, що за об’єктами у цьому пакунку не можна буде спостерігати на панелі перегляду об’єктів, не виконуватиметься автоматичне доповнення назв об’єктів та показ підказок щодо аргументів функцій з цього пакунка.
    Типово, пакунки додаються до «чорного» списку, якщо у них міститься значний об’єм даних, для завантаження яких знадобиться занадто багато часу. Щоб вилучити пакунок зі списку, скористайтеся пунктом «Параметри → Налаштувати RKWard → Робочий простір».

en: Package blacklisted
uk: Пакунок додано до «чорного» списку

en: This section contains environments that are not part of <i>.GlobalEnv</i> / your "workspace". Most importantly, this includes loaded packages, but also objects added to R's <i>search()<i>-path using <i>attach()</i>.
uk: У цьому розділі містяться середовища, які не є частиною <i>.GlobalEnv</i> або вашого «робочого простору». Найважливішим є те, що тут містяться дані завантажених пакунків, а також об’єкти, додані до шляху <i>search()<i> R за допомогою <i>attach()</i>.

en: Did not unload package %1. It is required in RKWard. If you really want to do this, do so on the R Console.
uk: Пакунок %1 не вивантажено. Цей пакунок потрібен для роботи RKWard. Якщо вам дійсно потрібно вивантажити цей пакунок, зробіть це за допомогою консолі R.

en: Package %1 appears not to have been loaded
uk: Здається, пакунок %1 не було завантажено

en: The name you specified was already in use or not valid. Renamed to %1
uk: Вказану вами назву вже використано або ця назва не є коректною. Перейменовано на %1

en: Invalid Name
uk: Некоректна назва

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
uk: З&міни

en: Type on these fields to add new columns
uk: Заповніть ці поля, щоб додати нові стовпчики

en: Type on these fields to add new rows
uk: Заповніть ці поля, щоб додати нові рядки

en: This value is not allowed, here
uk: Тут це значення використовувати не можна

en: #New Variable#
uk: #Нова змінна#

en: Row names
uk: Назви рядків

en: This column contains one or more invalid fields
uk: У цьому стовпчику міститься одне або декілька некоректних полів

en: Format
uk: Формат

en: Levels
uk: Рівні

en: Edit these fields to rename variables.
uk: Внесіть зміни до цих полів, щоб перейменувати змінні.

en: A descriptive label for each column (optional).
uk: Описова мітка для кожного стовпчика (необов’язкова).

en: Type of data.
uk: Тип даних.

en: Double click on these fields to customize data display.
uk: Двічі клацніть на цих полях, щоб налаштувати показ даних.

en: Double click on these fields to edit factor levels.
uk: Двічі клацніть на цих полях, щоб змінити рівні факторів.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
uk: Вирізати позначене і розташувати його у буфері даних

en: Copies the selected section to the clipboard
uk: Копіювати позначене до буфера обміну даними

en: Pastes the clipboard contents to current position
uk: Вставляє вміст буфера обміну даними у поточну позицію

en: Paste inside table
uk: Вставити у таблицю

en: Pastes the clipboard contents to current position, but not beyond the table's boundaries
uk: Вставляє вміст буфера обміну даними у поточну позицію без перевищення розмірів таблиці

en: Paste inside selection
uk: Вставити до позначеного

en: Pastes the clipboard contents to current position, but not beyond the boundaries of the current selection
uk: Вставляє вміст буфера обміну даними у поточну позицію без перевищення розмірів поточного позначеного фрагмента

en: Show / Edit row names
uk: Показати/Редагувати назви рядків

en: Enable editing
uk: Уможливити редагування

[ctx: verb: switch to read-only state. Make this short.]
en: Lock
uk: Блок.

en: Disable editing (to prevent accidental modification of data)
uk: Вимкнути редагування (для запобігання випадковій зміні даних)

[ctx: verb: switch to read-write state. Make this short.]
en: Unlock
uk: Розблок.

en: The editor '%1' contains the following duplicate columns. Editing this table may not be safe, and has been disabled. You may re-enable editing if you know what you are doing, but you are strongly advised to fix the table, and/or backup your data, first.
uk: У редакторі «%1» містяться дублікати стовпчиків. Редагування цієї таблиці може бути небезпечним, отже його вимкнено. Ви можете увімкнути редагування, якщо вам відомі наслідки ваших дій, але вам варто спочатку виправити таблицю і/або створити резервну копію ваших даних.

en: Duplicate columns detected
uk: Виявлено дублікати стовпчиків

en: %1 [read-only]
uk: %1 [лише читання]

en: Insert new variable left
uk: Вставити нову змінну ліворуч

en: Delete this variable
uk: Вилучити цю змінну

en: Insert new case above (at %1)
uk: Вставити нове спостереження вище (у %1)

en: Delete marked rows (%1-%2)
uk: Вилучити позначені рядки (%1-%2)

en: Delete this row (%1)
uk: Вилучити цей рядок (%1)

en: Inserting clipboard contents...
uk: Вставлення вмісту буфера…

en: Reporting bugs in RKWard
uk: Сповіщення про вади у RKWard

en: <p><b>Where should I report bugs or wishes?</b></p><p>Thank you for taking the time to help improve RKWard. To help us handle your request, efficiently, please submit your bug reports or wishes in the <a href="%1">KDE bugtracking system</a>. Note that you need a user account for this, so that we will be able to contact you, for follow-up questions. <b>If you do not have an account, please <a href="%2">create one</a>, first.</b></p><p>In case this is not possible for some reason, refer to <a href="%3">%3</a> for alternative ways of reporting issues.</p>
uk: <p><b>Куди слід повідомляти про вади і побажання?</b></p><p>Дякуємо за те, що знайшли час допомогти у покращенні RKWard. Щоб ми ефективно могли розглянути ваше повідомлення, будь ласка, створюйте записи ваших звітів щодо вад та побажань у <a href="%1">системі стеження за вадами KDE</a>. Зауважте, що для цього вам доведеться створити обліковий запис, щоб ми могли надалі зв’язатися з вами і уточнити наведені вами дані. <b>Якщо у вас ще немає такого облікового запису, будь ласка, <a href="%2">створіть його</a>.</b></p><p>Якщо це неможливо з певних причин, скористайтеся сторінкою <a href="%3">%3</a>, щоб дізнатися про альтернативні способи звітування про вади.</p>

en: <p><b>What information should I provide, and how?</b></p>Clicking "Report issue" will take you to the KDE bugtracking system. After logging in, some information will already be pre-filled into the report form. Please make sure to fill in the missing bits - in English - where indicated, especially in the "Comment" field.</p>
uk: <p><b>Які дані слід надати і як це зробити?</b></p>Натисканням кнопки «Повідомити про ваду» ви можете перейти до системи стеження за вадами у KDE. Після входу до системи ви побачите сторінку, на якій частину даних у формі для звітування буде вже зазначено. Будь ласка, заповніть решту полів потрібними даними (англійською), особливу увагу зверніть на поле «Коментар».</p>

en: Report issue
uk: Повідомлення про ваду

en: Forwarding you to the KDE bugtracking system
uk: Переспрямовування до системи стеження за вадами у KDE

en: You are now being forwarded to the KDE bugtracking system. Should you continue to see this page for more than a few seconds (e.g. if JavaScript is disabled), please click "Proceed", below.
uk: Зараз вас буде переспрямовано до системи стеження за вадами у KDE. Якщо не бачите змін у цій сторінці протягом досить тривалого часу (наприклад, якщо вимкнено JavaScript), будь ласка, натисніть кнопку «Продовжити», розташовану нижче.

en: Proceed
uk: Продовжити

en: Show Details
uk: Показати подробиці

en: Report As Bug
uk: Повідомити як ваду

en: Message code: %1
uk: Код повідомлення: %1

en: ---Problem description---
    Please fill in the missing bits *in English*.
uk: ---Опис проблеми---
    Будь ласка, впишіть відповідні дані *англійською*.

en: Please give a brief summary on the problem:
    ###Please fill in###
uk: Будь ласка, подайте коротке резюме проблеми:
    ###Тут вкажіть резюме (англійською)###

en: I encountered the error message quoted below. Additionally, I saw the following symptoms:
    ###Please fill in (if applicable)###
uk: I encountered the error message quoted below. Additionally, I saw the following symptoms:
    ###Будь ласка. додайте відповідні симптоми (якщо такі є)###

en: What - in detail - did you do directly before you encountered this problem?
    ###Please fill in###
uk: Що саме (будь ласка, докладно) ви робили безпосередньо перед тим, як зіткнулися з проблемою?
    ###Тут вкажіть резюме (англійською)###

en: When you try to repeat the above, does the problem occur again (no, sometimes, always)?
    ###Please fill in###
uk: Якщо ви повторюєте вказані вище дії, чи повторюється проблема (ні, іноді, завжди?
    ###Тут вкажіть резюме (англійською)###

en: If applicable: When doing the same thing in an R session outside of RKWard, do you see the same problem?
    ###Please fill in###
uk: Якщо можливо: якщо дія виконується у сеансі R, поза межами RKWard, проблема відтворюється?
    ###Тут вкажіть резюме (англійською)###

en: Do you have any further information that might help us to track this problem down? In particular, if applicable, can you provide sample data and sample R code to reproduce this problem?
    ###Please fill in###
uk: Чи є у вас будь-які інші дані, які можуть допомогти у вирішенні цієї проблеми? Зокрема, якщо можна, чи можете ви надати зразок даних і зразок коду R для відтворення проблеми?
    ###Тут вкажіть резюме (англійською)###

en: RKWard is available in many different packagings, and sometimes problems are specific to one method of installation. How did you install RKWard (which file(s) did you download)?
    ###Please fill in###
uk: RKWard is available in many different packagings, and sometimes problems are specific to one method of installation. How did you install RKWard (which file(s) did you download)?
    RKWard може працювати на багатьох платформах на основі різних способів встановлення. Іноді проблеми пов’язано із способом встановлення програми. У який спосіб ви встановили RKWard (за допомогою яких файлів ви це зробили)?
    ###Будь ласка, вкажіть потрібні дані###

en: Please stand by while gathering some information on your setup.
    In case the backend has died or hung up, you may want to press 'Cancel' to skip this step.
uk: Зачекайте, доки буде зібрано дані щодо вашої системи.
    Якщо основний модуль R завершив роботу або не відповідає на сигнали, вам варто натиснути кнопку «Скасувати» і пропустити цей крок.

en: Gathering setup information
uk: Збирання даних щодо налаштувань

en: Import Data Assistant
uk: Помічник імпортування даних

en: For certain formats, RKWard provides specialized import dialogs, and those generally provide the most options. Is the file you wish to import in one of the following formats?
uk: Для деяких форматів у RKWard передбачено спеціалізовані вікна імпортування, де, загалом кажучи, більше параметрів імпортування. Чи записано дані, які ви хочете імпортувати з файла, в одному з наведених нижче форматів?

en: RKWard comes with several import dialogs, but none seem to be loaded, at present. Check your settings.
uk: У RKWard передбачено декілька діалогових вікон для імпортування даних, але, здається, жодне з них зараз не завантажено. Перевірте, чи правильно налаштовано програму.

en: None of the above / try another method
uk: Жоден із наведених вище/Спробувати інший спосіб

en: Select format
uk: Виберіть формат

en: The 'rio' package offers generic support for importing many different file formats, but requires a number of additional R packages to be installed (you will be prompted for missing packages). Do you want to give that a try?
uk: У пакунку «rio» реалізовано загальну підтримку імпортування даних у багатьох форматах, але для роботи пакунка потрібне встановлення багатьох додаткових пакунків R (програма попросить вас встановити пакунки, яких не вистачає). Хочете спробувати цей пакунок?

en: The generic import plugin (shipped with RKWard) is not presently loaded. Check your settings.
uk: Загальний додаток імпортування даних (той, який є частиною RKWard) зараз не завантажено. Перевірте, чи правильно налаштовано програму.

en: Use 'rio'-based importer
uk: Скористатися засобом імпортування на основі rio

en: Try another method
uk: Спробувати інший спосіб

en: Generic 'rio'-based importer
uk: Загальний засіб імпортування на основі rio

en: If your data is moderate in size, and you can open/view it in another application on your system, importing it from clipboard (copy and paste) may be viable.
uk: Якщо обсяг ваших даних є помірним, ви можете відкрити або переглянути їх за допомогою іншої програми у вашій системі, можливо, дані можна імпортувати за допомогою буфера обміну даними (копіювання зі вставленням).

en: Import from clipboard
uk: Імпортувати з буфера обміну

en: <b>Ready to go</b><p>Click "Finish" to start the selected import dialog, or "Back" to explore other options.</p>
uk: <b>Готово</b><p>Натисніть кнопку «Завершити», щоб відкрити вікно імпортування вибраних даних, або кнопку «Назад», щоб ознайомитися із іншими варіантами.</p>

en: Start import dialog
uk: Відкрити вікно імпортування

en: No further import methods are available at this time. Things you can try, include: <ul><li>Check for the availability of additional import plugins</li><li>Save your data to a different format in the original application</li><li>Ask for advice on rkward-users@kde.org</li></ul>
uk: Не лишилося ніяких інших способів імпортування. Ви можете спробувати такі дії: <ul><li>Пошукати додаткові додатки імпортування</li><li>Зберегти дані в іншому форматі у програмі походження даних</li><li>Попросити поради у rkward-users@kde.org</li></ul>

en: No import method found
uk: Не знайдено способу імпортування

en: Configure Packages
uk: Налаштувати пакунки

en: Load / Unload R packages
uk: Завантажити або вивантажити пакунки R

en: Install / Update / Remove R packages
uk: Встановити / Оновити / Вилучити пакунки R

en: Manage RKWard Plugins
uk: Керування додатками RKWard

en: Closing will discard pending changes. Are you sure?
uk: Закриття цього вікна призведе до відкидання змін з черги. Ви справді цього хочете?

en: Discard changes?
uk: Відкинути зміни?

en: Package %1 at %2
uk: Пакунок %1 у %2

en: The following packages, which you have selected for removal, are essential to the operation of RKWard, and will not be removed. If you are absolutely sure, that you want to remove these packages, please do so on the R command line.
uk: Пакунки з наведеного нижче списку, які ви позначили для вилучення, є критичними для працездатності RKWard, отже ці пакунки не буде вилучено. Якщо вам конче потрібно вилучити ці пакунки, будь ласка, зробіть це за допомогою командного рядка R.

en: Not removing certain packages
uk: Частину пакунків не вилучено

en: Your current user permissions do not allow removing the following packages. These will be skipped.
uk: Ви не можете вилучити пакунки з наведеного нижче списку з поточними правами доступу. Ці пакунки буде пропущено під час вилучення.

en: Insufficient user permissions
uk: Недостатні права доступу

en: Your current user permissions do not allow removing the following packages. Do you want to skip these packages, or do you want to proceed with administrator privileges (you will be prompted for the password)?
uk: Вилучення пакунків з наведеного нижче списку неможливе з поточними правами доступу. Не вилучати ці пакунки чи виконати вилучення з правами доступу адміністратора (програма попросить вас вказати пароль адміністратора)?

en: You are about to remove the following packages. Are you sure you want to proceed?
uk: Ви наказали програмі вилучити вказані нижче пакунки. Ви справді хочете, щоб було виконано саме цю дію?

en: About to remove packages
uk: Вилучення пакунків

en: Please stand by while removing selected packages
uk: Будь ласка, зачекайте на завершення вилучення позначених пакунків

en: Removing packages
uk: Вилучення пакунків

en: Selected library location not writable
uk: Запис до вказаної адреси бібліотеки неможливий

en: <p>The directory you have selected for installation (%1) is not writable with your current user permissions.</p><p>Would you like to install to %2, instead (you can also press "Cancel" and use the "Configure Repositories"-button to set up a different directory)?</p>
uk: <p>Запис до вказано вами для встановлення каталогу (%1) неможливий з поточними правами доступу користувача.</p><p>Виконати встановлення до %2 (ви також можете натиснути кнопку «Скасувати» і скористатися кнопкою «Налаштувати сховища» для визначення іншого каталогу)?</p>

en: <p>Alternatively, if you have access to an administrator account on this machine, you can use that to install the package(s), or you could change the permissions of '%1'. Sorry, automatic switching to Administrator is not yet supported in RKWard on Windows.</p>
uk: <p>Крім того, якщо у вас є доступ до облікового запису адміністратора системи, ви можете скористатися ним для встановлення пакунків або можете змінити права доступу до «%1». Вибачте, автоматичне перемикання на обліковий запис адміністратора не підтримується у RKWard для Windows.</p>

en: Install to %1
uk: Встановити до %1

en: <p>Alternatively, if you are the administrator of this machine, you can try to install the packages as root (you'll be prompted for the root password).</p>
uk: <p>Крім того, якщо ви маєте права адміністративні права доступу до вашої системи, ви можете встановити пакунки від імені користувача root (програма попросить вас вказати пароль користувача root).</p>

en: Become root
uk: Увійти до облікового запису root

en: Please stand by while installing selected packages
uk: Будь ласка, зачекайте на завершення встановлення позначених пакунків

en: Installing packages
uk: Встановлення пакунків

en: Neither kdesu nor kdesudo could be found. To install as root, please install one of these packages.
uk: Не вдалося знайти ні kdesu, ні kdesudo. Щоб встановити пакунки від імені root, будь ласка, встановіть один із цих пакунків.

en: kdesu not found
uk: Не знайдено kdesu

en: Installed packages
uk: Встановлені пакунки

en: Title
uk: Назва

en: Version
uk: Версія

en: Location
uk: Розташування

en: Load
uk: Завантажити

en: Unload
uk: Вивантажити

en: Loaded packages
uk: Завантажені пакунки

en: There has been an error while trying to load / unload packages. See transcript below for details
uk: Під час спроби завантаження або вивантаження пакунків сталася помилка. Нижче наведено докладні повідомлення щодо цієї помилки.

en: Select all updates
uk: Позначити всі оновлення

en: Show only packages matching:
uk: Показувати лише пакунки з відповідністю:

en: <p>You can limit the packages displayed in the list to with names or titles matching a filter string.</p>
uk: <p>Ви можете обмежити список показаних пакунків лише тими пакунками, назви або заголовки яких відповідають вказаному рядку фільтрування.</p>

en: Show only packages providing RKWard dialogs
uk: Показувати лише пакунки з діалоговими вікнами RKWard

en: <p>Some but not all R packages come with plugins for RKWard. That means they provide a graphical user-interface in addition to R functions. Check this box to show only such packages.</p>
uk: <p>Деякі, але не усі, пакунки R постачаються разом із додатками для RKWard. Це означає, що у них передбачено, окрім функцій R, ще і графічний інтерфейсу користувача. Позначте цей пункт, щоб програма показувала лише пакунки із таким графічним інтерфейсом.</p>

en: Install packages to:
uk: Встановити пакунки до:

en: Install suggested packages
uk: Встановити запропоновані пакунки

en: Some packages "suggest" additional packages, which are not strictly necessary for using that package, but which may provide additional related functionality. Check this option to include such additional suggested packages.
uk: Під час встановлення можливості деяких пакунків може бути розширено пропонованими засобом встановлення пакунками. Такі додаткові пакунки не є обов’язковими для працездатності основного пакунка, але можуть розширити можливості з його використання. Позначте цей пункт, якщо ви хочете, щоб було встановлено такі додаткові пакунки.

en: Configure Repositories
uk: Налаштувати сховища

en: Many packages are available on CRAN (Comprehensive R Archive Network), and other repositories.<br>Click this to add more sources.
uk: Багато пакунків можна встановити з CRAN (Comprehensive R Archive Network) та інших сховищ<br>Натисніть, щоб додати інші джерела.

en: <b>Install %1 packages (plus dependencies), remove %2 packages</b>
uk: <b>Встановити %1 пакунків (разом із залежностями), вилучити %2 пакунків</b>

en: The following package(s) requested by the backend have not been found in the package repositories: "%1". Maybe the package name was mis-spelled. Or maybe you need to add additional repositories via the "Configure Repositories" button.
uk: Вказані нижче пакунки, потрібні для роботи основного модуля, не було знайдено у сховищі пакунків «%1». Можливо, назву пакунка вказано з помилками. Також, ймовірно, вам слід налаштувати додаткові сховища за допомогою кнопки «Налаштувати сховища».

en: Package not available
uk: Пакунок недоступний

en: <p>Please stand by while searching for installed and available packages.</p><p><strong>Note:</strong> This requires a working internet connection, and may take some time, esp. if one or more repositories are temporarily unavailable.</p>
uk: <p>Будь ласка, зачекайте на завершення пошуку встановлених та доступних пакунків.</p><p><strong>Зауваження:</strong> для виконання пошуку потрібне працездатне інтернет-з’єднання та певний час, особливо, якщо одне або декілька сховищ тимчасово недоступні.</p>

en: Status
uk: Стан

en: <p>Packages marked with an RKWard icon in this column provide enhancements to RKWard, typically in the form of additional graphical dialogs.</p>
uk: <p>Пакунки, позначені за допомогою піктограми RKWard у цьому стовпчику, роблять можливості RKWard ширшими, зазвичай у формі додаткових графічних вікон.</p>

en: <p>You can select packages for installation / removal by checking / unchecking the corresponding boxes in this column.</p>
uk: <p>Ви можете визначити пакунки для встановлення або вилучення позначенням або зняттям відповідних позначок у цьому стовпчику.</p>

en: <p>The name of the package.</p>
uk: <p>Назва пакунка.</p>

en: <p>A descriptive title for the package. Currently this is not available for packages in non-local repositories.</p>
uk: <p>Описова назва пакунка. У поточній версії недоступна для пакунків з нелокальних сховищ.</p>

en: <p>Installed and / or available version of the package</p>
uk: <p>Встановлена і/або доступна версія пакунка</p>

en: <p>Location where the package is installed / available</p>
uk: <p>Адреса, за якою встановлено/можна отримати пакунок</p>

en: Updateable Packages
uk: Пакунки з оновленнями

en: Packages for which an update is available. This may include packages which were merely built against a newer version of R.
uk: Пакунки, які можна оновити. Серед цих пакунків можуть бути зібрані у новішій версії R.

en: New Packages
uk: Нові пакунки

en: Packages which are available for installation, but which are not currently installed.
uk: Пакунки, які можна встановити, але які ще не встановлено.

en: Installed Packages
uk: Встановлені пакунки

en: Packages which are installed locally. Note that updates may be available for these packages.
uk: Пакунки, які встановлено локально. Зауважте, що у сховищах можуть зберігатися оновлені версії цих пакунків.

en: Install
uk: Встановити

en: Remove
uk: Вилучити

en: Installed plugin groups (.pluginmap files)
uk: Встановлені групи додатків (файли .pluginmap)

en: Context:
uk: Контекст:

en: Crash recovery file detected
uk: Виявлено файл даних для відновлення після аварії

en: <p>It looks like RKWard has crashed, recently. We are sorry about that! However, not everything is lost, and with a bit of luck, your data has been saved in time.</p>
uk: <p>Здається, нещодавно RKWard завершив роботу у аварійному режимі. Вибачте, будь ласка! Але не все втрачено: якщо все склалося вдало, ваші дані було вчасно збережено.</p>

en: <p>A workspace recovery file exists, dating from <i>%2</i>.</p> | <p>%1 workspace recovery files exist, the most recent one of which dates from <i>%2</i>.</p>
uk[0]: <p>Маємо %1 файл резервних копій робочого простору, найсвіжіший датується <i>%2</i>.</p>
uk[1]: <p>Маємо %1 файли резервних копій робочого простору, найсвіжіший датується <i>%2</i>.</p>
uk[2]: <p>Маємо %1 файлів резервних копій робочого простору, найсвіжіший датується <i>%2</i>.</p>
uk[3]: <p>Маємо файл резервної копії робочого простору, що датується <i>%2</i>.</p>

en: <p>Do you want to open this file, now, save it for later (as <i>%1</i>), or discard it?</p>
uk: <p>Хочете відкрити цей файл зараз, зберегти його для наступного використання (з назвою <i>%1</i>) чи відкинути його?</p>

en: Recover
uk: Відновити

en: Saves the recovery file(s), and opens it (or the most recent one)
uk: Зберігає файли відновлення і відкриває їх (або найсвіжіший файл)

en: Save for later
uk: Зберегти на потім

en: Saves the recovery file(s) for later use, but does not open it
uk: Зберігає файли відновлення для наступного використання, але не відкриває їх

en: Delete
uk: Вилучити

en: Deletes the recovery file(s)
uk: Вилучає файли відновлення

en: You are about to delete the recovery file %2. There will be no way to bring it back. Really delete it? | You are about to delete %1 recovery files (the most recent one is %2). There will be no way to bring them back. Really delete them?
uk[0]: Ви наказали програмі вилучити %1 файл відновлення (найновішим з них є %2). Вилучені файли буде втрачено назавжди. Ви справді цього хочете?
uk[1]: Ви наказали програмі вилучити %1 файли відновлення (найновішим з них є %2). Вилучені файли буде втрачено назавжди. Ви справді цього хочете?
uk[2]: Ви наказали програмі вилучити %1 файлів відновлення (найновішим з них є %2). Вилучені файли буде втрачено назавжди. Ви справді цього хочете?
uk[3]: Ви наказали програмі вилучити файл відновлення %2. Вилучений файл буде втрачено назавжди. Ви справді цього хочете?

en: Really delete recovery file(s)?
uk: Хочете вилучити файли відновлення?

en: Save modified
uk: Збереження зміненого

en: The following items have been modified. Do you want to save them before closing?
uk: Вказані нижче записи було змінено. Хочете зберегти їх перед виходом?

en: R Workspace (Data and Functions)
uk: Робочий простір R (дані і функції)

en: [Not saved]
uk: [Не збережено]

en: Output files
uk: Файли результатів

en: Scripts
uk: Скрипти

[ctx: Save the selected items]
en: Save selected
uk: Зберегти позначене

en: Discard all
uk: Відкинути усе

en: Do not close
uk: Не закривати

en: <b>Select one or more:</b>
uk: <b>Виберіть один або декілька:</b>

en: <b>Select one:</b>
uk: <b>Виберіть одне:</b>

en: No action needed.
uk: Додаткові дії непотрібні.

en: Not installed
uk: Не встановлено

en: Install %1
uk: Встановити %1

en: (Attempt to) install the package %1 and its dependencies for this version of R. In most cases, this requires a working internet connection.
uk: (Спробувати) встановити пакунок %1 і його залежності для цієї версії R. Здебільшого, це потребує працездатного з'єднання із інтернетом.

en: No change
uk: Без змін

en: Proceed without the package. You will again be given the option to install the package, when the package is needed.
uk: Продовжити без цього пакунка. Програма знову запропонує вам встановити пакунок, коли у ньому виникне потреба.

en: Installed
uk: Встановлено

en: Mark %1 for installation (actual installation is not yet supported, but you will be prompted with a link to a download page at the last page of this dialog)
uk: Позначити %1 до встановлення (у поточній версії ще не передбачено дії зі встановлення, але програма запропонує вам посилання на сторінку для дотримання пакунка на останній сторінці цього діалогового вікна)

en: Proceed without %1. You will be missing some functionality.
uk: Продовжити без %1. Ви не зможете скористатися частиною функціональних можливостей програми.

en: Not found
uk: Не знайдено

en: <p>This dialog will guide you through a quick check of the basic setup of the required (or recommended) components.</p>
uk: <p>Це діалогове вікно допоможе вам виконати швидку перевірку базових налаштувань обов'язкових (та рекомендованих) компонентів.</p>

en: <p>The setup assistant has been invoked, automatically, because a new version of RKWard has been detected.</p>
uk: <p>Помічник налаштовування було викликано автоматично, оскільки було виявлено нову версію RKWard.</p>

en: <p>The setup assistant has been invoked, automatically, because a new version of R has been detected.</p>
uk: <p>Помічник налаштовування було викликано автоматично, оскільки було виявлено нову версію R.</p>

en: <p>The setup assistant has been invoked, automatically, because a problem has been detected in your setup.</p>
uk: <p>Помічник налаштовування було викликано автоматично, оскільки було виявлено проблему із вашими налаштуваннями.</p>

en: <b>Waiting for R backend...</b>
uk: <b>Очікуємо на модуль R…</b>

en: RKWard Setup Assistant
uk: Помічник налаштовування RKWard

en: Installation directory
uk: Каталог встановлення

en: Not found.
uk: Не знайдено.

en: Reinstallation required
uk: Потрібне повторне встановлення

en: This problem cannot be corrected, automatically. You will have to reinstall RKWard.
uk: Цю проблему не можна вирішити у автоматичному режимі. Вам слід перевстановити RKWard.

en: Found.
uk: Знайдено.

en: RKWard plugins
uk: Додатки RKWard

en: <p>No plugins are enabled. This is probably not intended.</p>
uk: <p>Не увімкнено жодного додатка. Ймовірно, це результат помилки.</p>

en: None selected
uk: Не вибрано жодного

en: Restore defaults
uk: Відновити типові параметри

en: Enable the default plugins
uk: Увімкнути типові додатки

en: Proceed without plugins
uk: Продовжити без додатків

en: Kate plugins
uk: Додатки Kate

en: <p>Important functionality in RKWard is provided by kate plugins. It looks like none are installed on this system. On Linux/BSD, this can usually be fixed by installing kate.</p>
uk: <p>Важливі функціональні можливості RKWard реалізовано на основі додатків kate. Здається, у вашій системі не встановлено жодного з цих додатків. У Linux/BSD цю проблему, зазвичай, можна виправити встановленням kate.</p>

en: None found
uk: Не знайдено жодного

en: Found %1 plugin. | Found %1 plugins.
uk[0]: Знайдено %1 додаток.
uk[1]: Знайдено %1 додатки.
uk[2]: Знайдено %1 додатків.
uk[3]: Знайдено один додаток.

en: Pre 0.7.3 output file
uk: Файл виведення до 0.7.3

en: Exists
uk: Існує

en: Import
uk: Імпортувати

en: Import to the session, so you can save in the new output format.
uk: Імпортувати до сеансу, щоб ви могли зберегти дані у новому форматі виведення.

en: No action
uk: Нічого не робити

en: Ignore (and keep) the file. You can import it manually, at any time, using rk.import.legacy.output()
uk: Ігнорувати (і зберегти) файл. Ви можете будь-коли імпортувати його вручну за допомогою rk.import.legacy.output()

en: Basic installation
uk: Базове встановлення

en: <b>R backend has crashed. Click "Cancel" to exit setup assistant.</b>
uk: <b>Модуль R завершив роботу в аварійному режимі. Натисніть кнопку «Скасувати», щоб вийти із допоміжної програми для налаштовування.</b>

en: <b>R backend has started. Click "Next" to continue.</b>
uk: <b>Запущено модуль R. Натисніть кнопку «Далі», щоб продовжити.</b>

en: The R2HTML package is used by nearly all RKWard output functions, and thus required.
uk: Пакунок R2HTML використовується майже в усіх функціях виведення даних RKWard, тому він є обов'язковим.

en: The rmarkdown package is required for rendering .Rmd files (including preview rendering), which is an optional but recommended feature.
uk: Пакунок rmarkdown потрібен для обробки файлів .Rmd (включно зі створенням даних для попереднього перегляду). Ця можливість не є обов'язковою для роботи програми, але ми рекомендуємо її встановити.

en: R Packages
uk: Пакунки R

en: The pandoc software is needed for rendering (or previewing) R markdown (.Rmd) files. This is optional but recommended.
uk: Програмне забезпечення pandoc потрібне для обробки (або попереднього перегляду) файлів markdown R (.Rmd). Ця залежність не є обов'язковою, але є рекомендованою.

en: The kbibtex software is useful for managing citations while writing articles. It integrates into RKWard via the Document Preview kate plugin.
uk: Програма kbibtex є корисною для керування посиланням при написанні статей. Її інтегровано до RKWard за допомогою додатка попереднього перегляду kate.

en: External software
uk: Зовнішнє програмне забезпечення

en: Summary of the next steps
uk: Резюме наступних кроків

en: <h1>Reinstallation required</h1><p>Your installation of RKWard is broken, and cannot be fixed, automatically. You will have to reinstall RKWard!</p>
uk: <h1>Потрібне перевстановлення</h1><p>У вашій системі RKWard встановлено із помилками, які не можна виправити в автоматичному режимі. Вам доведеться перевстановити RKWard!</p>

en: <h2>Software to install</h2>
uk: <h2>Програмне забезпечення, яке слід встановити</h2>

en: <p>The following software is recommended for installation, but automatic installation is not (yet) supported. Click on the links, below, for download information:</p><li>%1</li>
uk: <p>Рекомендуємо встановити вказане нижче програмне забезпечення, автоматичного встановлення якого (ще) не передбачено. Наведіть вказівник миші на наведені нижче посилання і клацніть лівою кнопкою миші, щоб перейти до сторінки із настановами щодо встановлення:</p><li>%1</li>

en: No software to install
uk: Немає програмного забезпечення, яке слід встановити

en: <h2>R packages to install</h2>
uk: <h2>Пакунки R, які слід встановити</h2>

en: <p>%1 R packages are marked for installation. The R package installation dialog will be started when you press finish. You may be prompted to select a download mirror.</p>
uk: <p>Позначено до встановлення %1 пакунків R. Після натискання вами кнопки «Завершити» буде відкрито діалогове вікно встановлення пакунків R. Програма запропонує вам вибрати дзеркало основного сховища пакунків.</p>

en: No R packages to install
uk: Немає пакунків R, які слід встановити

en: Unable to detect R installation
uk: Не вдалося виявити встановлений R

en: RKWard failed to detect an R installation on this system. Either R is not installed, or not at one of the standard installation locations. You can use the command line parameter '--r-executable <i>auto / PATH_TO_R</i>', or supply an rkward.ini file to specify a non-standard location.
uk: RKWard не вдалося виявити у вашій системі встановлений дистрибутив R. Або R взагалі не встановлено, або його встановлено не до одного зі стандартних каталогів для встановлення. Ви можете скористатися параметром командного рядка «--r-executable <i>auto / ШЛЯХ_ДО_R</i>» або скористатися файлом rkward.ini для визначення нестандартного місця встановлення R.

en: Specified R executable does not exist
uk: Вказаного виконуваного файла R не існує

en: Frontend to the R statistics language
uk: Графічна оболонка до мови статистичних обчислень R

en: (c) 2002 - 2022
uk: © 2002–2022

en: Project leader / main developer
uk: Лідер проєкту, основний розробник

en: C++ developer between 2004 and 2007
uk: Розробник мовою C++ від 2004 до 2007 року

en: Many plugins, suggestions, plot history feature
uk: Багато додатків, пропозиції, журнал креслень

en: Many plugins, suggestions, rkwarddev package
uk: Багато додатків, пропозиції, пакунок rkwarddev

en: Many plugins, suggestions, marketing, translations
uk: Багато додатків, пропозиції, вивчення потреб користувачів, переклади

en: Contributors in alphabetical order
uk: Учасники розробки (за абеткою)

en: Extensive usability feedback
uk: Докладні відгуки щодо зручності користування програмою

en: Wealth of feedback, hardware donations
uk: Докладні відгуки, допомога наданням обладнання

en: Several helpful comments and discussions
uk: Корисні коментарі та обговорення

en: Plugins and patches
uk: Додатки і латки

en: New website
uk: Новий вебсайт

en: HP filter plugin, spanish translation
uk: Фільтр Годріка-Прескота, переклад іспанською

en: A cool icon
uk: Чудова піктограма

en: RKWard logo, many suggestions, help on wording
uk: Логотип RKWard, багато пропозицій, допомога у правильній побудові повідомлень

en: Several valuable comments, hints and patches
uk: Декілька цінних коментарів, підказки і латки

en: Translation, Suggestions, plugins
uk: Переклад, пропозиції, додатки

en: Many comments, useful suggestions, and bug reports
uk: Багато коментарів, корисні пропозиції та звіти щодо вад

en: German Translation, bug reports
uk: Переклад німецькою, звіти щодо вад

en: Some patches
uk: Декілька латок

en: patches and helpful comments
uk: латки та корисні коментарі

en: Many more people on rkward-devel@kde.org
uk: Всі інші учасники листування у rkward-devel@kde.org

en: Sorry, if we forgot to list you. Please contact us to get added
uk: Вибачте, якщо вашого імені немає у списку. Будь ласка, повідомте про це нам, і ми додамо його.

en: How to cite:
uk: Як цитувати:

en: Peer-reviewed article in the Journal of Statistical Software
uk: Рецензована стаття у «Journal of Statistical Software»

en: After starting (and after loading the specified workspace, if applicable), evaluate the given R code.
uk: Після запуску (та завантаження вказаного робочого простору, якщо це доречно), виконати вказаний код R.

en: Verbosity of debug messages (0-5)
uk: Докладність діагностичних повідомлень (0-5)

en: Mask for components to debug (see debug.h)
uk: Маска компонентів, діагностику яких слід виконати (див. debug.h)

en: Where to send debug message (file|terminal)
uk: Місце, до якого слід надіслати діагностичне повідомлення (file|terminal)

en: Debugger for the backend. (Enclose any debugger arguments in single quotes ('') together with the command. Make sure to re-direct stdout!)
uk: Зневадник для модуля. (Усі аргументи зневадника слід брати у одинарні лапки ('') разом із командою. Не забудьте переспрямувати stdout!)

en: Use specified R installation, instead of the one configured at compile time (note: rkward R library must be installed to that installation of R)
uk: Скористайтеся вказаним варіантом R замість налаштованого під час збирання (зауважте, що для цієї версії R має бути встановлено бібліотеку R rkward)

en: Reuse a running RKWard instance (if available). If a running instance is reused, only the file arguments will be interpreted, all other options will be ignored.
uk: Скористатися вже запущеним екземпляром RKWard (якщо такий існує). Якщо повторно використовується запущений екземпляр, виконуватиметься обробка лише аргументів назв файлів, інші параметри командного рядка буде проігноровано.

en: Behaves like --reuse, if any file arguments are also given, starts a new instance, otherwise. Intended for use in the .desktop file.
uk: Схожий на --reuse якщо задано аргумент файла, інакше запускає новий екземпляр програми. Призначено для використання у файлі .desktop.

en: When used in conjunction with rkward://runplugin/-URLs specified on the command line, suppresses the warning about application-external (untrusted) links.
uk: Якщо використовується у поєднанні із адресами, що починаються з «rkward://runplugin/», у командному рядку, придушує попередження щодо посилань на зовнішню (ненадійну) програму.

en: Disable some startup validation code. Experimental option, not intended for regular use.
uk: Вимкнути частину коду із початкових перевірок. Експериментальний параметр, не призначено для щоденного використання.

en: File or files to open, typically a workspace, or an R script file. When loading several things, you should specify the workspace, first.
uk: Файл або файли, які слід відкрити, типово файли робочих просторів або скриптів R. Якщо завантажується декілька файлів, першим слід вказати файл робочого простору.

en: The R executable specified on the command line (%1) does not exist or is not executable.
uk: Виконуваного файла R, який вказано у командному рядку (%1), не існує або вказаний файл не є виконуваним.

en: The R executable (%1) specified in the rkward.ini file (%2) does not exist or is not executable.
uk: Виконуваного файла R (%1), який вказано у файлі rkward.ini (%2), не існує або вказаний файл не є виконуваним.

en: The R executable specified at compile time (%1) does not exist or is not executable. Probably the installation of R has moved. You can use the command line parameter '--r-executable <i>auto / PATH_TO_R</i>', or supply an rkward.ini file to specify the new location.
uk: Виконуваного файла R, який було вказано під час збирання програми (%1), не існує або вказаний файл не є виконуваним. Ймовірно, теку, до якої було встановлено R, змінено. Ви можете скористатися параметром командного рядка «--r-executable <i>auto / ШЛЯХ_ДО_R</i>» або скористатися файлом rkward.ini для визначення нестандартного місця встановлення R.

en: [Omitted %1 more factor levels]
uk: [Пропущено ще %1 рівнів факторів]

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Default
uk: Типове

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Decimal Places
uk: Десяткові знаки

en: Default setting
uk: Типове значення

en: As required
uk: За потреби

en: Fixed precision:
uk: Фіксована точність:

en: Formatting options for '%1'
uk: Параметри форматування для «%1»

en: Levels / Value labels for '%1'
uk: Мітки рівнів/значення для «%1»

en: Levels can be assigned only to consecutive integers starting with 1 (the index column is read only). To remove levels at the end of the list, just set them to empty.
uk: Значеннями номерів рівнів можуть бути лише послідовні цілі числа, починаючи з 1 (стовпчик номерів призначено лише для читання). Щоб вилучити рівні з кінця списку, просто встановіть для них порожнє значення.

en: Filename
uk: Назва файла

en: Add
uk: Додати

en: Up
uk: Вгору

en: Down
uk: Вниз

en: Click to add new row
uk: Клацніть, щоб додати новий рядок

en: Remove this row / element
uk: Вилучити цей рядок або елемент

en: <p><em>Note:</em> This setting does not take effect until you restart RKWard.</p>
uk: <p><em>Зауваження:</em> зміни набудуть чинності лише після перезапуску RKWard.</p>

en: Search
uk: Пошук

en: <p><b>Note:</b> This search line accepts so-called regular expressions. To limit the search to matches at the start of the string, start the filter with '^', e.g. ('^rk.'). To limit searches to the end of the string, append '$' at the end of the filter. To match arbitrary text in the middle of the search term, insert '.*'.</p>
uk: <p><b>Зауваження:</b> у цьому рядку для пошуку можна використовувати так звані формальні вирази. Щоб обмежити відповідність лише початком рядка, додайте на початку фільтра символ «^», наприклад ('^rk.'). Щоб обмежити відповідність лише кінцем рядка, додайте наприкінці фільтра символ «$». Щоб вказати, що усередині рядка може бути довільний текст, додайте «.*».</p>

en: Search backwards (previous occurrence of search term)
uk: Шукати назад (попередній результат пошуку рядка)

en: Search forward (next occurrence of search term)
uk: Шукати вперед (наступний результат пошуку рядка)

en: Match case
uk: З урахуванням регістру

en: Find as you type
uk: Шукати під час введення

en: Highlight all matches
uk: Позначити всі відповідники

en: Other Environments
uk: Інші середовища

en: My Workspace
uk: Мій робочий простір

en: My Workspace (no objects matching filter)
uk: Мій робочий простір (фільтру не відповідає жоден об’єкт)

en: Show Hidden Objects
uk: Показати приховані об’єкти

[ctx: Fields==columns in tree view]
en: Fields to search in
uk: Поля, у яких відбуватиметься пошук

en: Top level objects, only
uk: Лише об’єкти верхнього рівня

en: Top level objects, and direct children
uk: Показувати об’єкти верхнього рівня з дочірніми об’єктами

en: Depth of search in the object tree.<ul><li><i>%1</i> means looking for matches in objects that are on the search path, only (in <i>.GlobalEnv</i> or a loaded package)</li><li><i>%2</i> includes direct child objects. In this case, the list will show matching objects on the search path, <i>and</i> objects on the search path that hold matching child objects.</li>
uk: Глибина пошуку у ієрархії об’єктів.<ul><li><i>%1</i> означає, що пошук відповідників відбуватиметься лише серед об’єктів, які перебувають у теці для пошуку (у <i>.GlobalEnv</i> або у завантаженому пакунку)</li><li><i>%2</i> включає до пошуку безпосередні дочірні об’єкти. Якщо використано цей варіант, у списку буде показано відповідні об’єкти у теці для пошуку <i>і</i> об’єкти у теці для пошуку, які містить відповідні дочірні об’єкти.</li>

en: Show all objects
uk: Показувати усі об'єкти

en: Show functions, only
uk: Показувати лише функції

en: Show objects excluding functions
uk: Показувати об’єкти без функцій

en: When looking for a particular function, you may want to exclude 'data' objects, and vice versa. This control allows you to limit the list to objects that are not (or do not contain) functions, or to those that are (or contain) functions.
uk: Під час пошуку певної функції, можна виключити об’єкти «data», і навпаки. За допомогою цього пункту можна обмежити список до об’єктів, які не є функціями (або не містять функцій), або до об’єктів які є функціями (або містять функції).

[ctx: Width is limited, please opt for something that is not much longer than the English string. Simply 'Clear'/'Reset' should be good enough to understand the function.]
en: Reset filters
uk: Скинути фільтри

en: Discards the current object search filters
uk: Відкинути фільтри пошуку поточного об’єкта

en: Show Fields
uk: Показати поля

en: Select destination file name
uk: Виберіть назву файла призначення

en: RKWard Output Files [*.rko](*.rko)
uk: файли виведення RKWard [*.rko](*.rko)

en: All Files [*](*)
uk: усі файли [*](*)

en: File selection canceled
uk: Вибір файла скасовано

en: Are you sure you want to overwrite the existing file '%1'?
uk: Ви справді хочете перезаписати наявний файл «%1»?

en: Overwrite?
uk: Перезаписати?

en: User canceled
uk: Скасовано користувачем

en: Not overwriting existing file
uk: Не перезаписуємо наявний файл

en: Error while writing temporary output archive %1
uk: Помилка під час спроби записати тимчасовий архів виведення %1

en: Failure to remove existing file %1. Missing permissions?
uk: Не вдалося вилучити наявний файл %1. Не вистачає прав доступу?

en: Failure while copying output archive to %1
uk: Помилка під час копіювання виведеного архіву до %1

en: The path %1 does not exist or is not a file.
uk: Шляху %1 не існує або не є файлом.

en: Failure to open %1. Not an rkward output file?
uk: Не вдалося відкрити %1. Не є файлом виведення RKward?

en: Output directory %1 is already in use.
uk: Каталог виведення %1 вже використовується.

en: Output had no modifications. Nothing reverted.
uk: У виведених даних не було змін. Нічого скасовувати.

en: This output has not been saved before. Reverting will clear it, entirely. Are you sure you want to proceed?
uk: Ці виведені дані не було раніше збережено. Скасування призведе до його повного і остаточного вилучення. Ви справді хочете, щоб було виконано саме цю дію?

en: Reverting will destroy any changes, since the last time you saved (%1). Are you sure you want to proceed?
uk: Скасовування призведе до втрати усіх змін з часу його збереження (%1). Ви впевнені, що хочете продовжувати?

en: User canceled.
uk: Скасовано користувачем.

en: Clearing will destroy any unsaved changes, and - upon saving - also saved changes. Are you sure you want to proceed?
uk: Вилучення призведе до втрати усіх незбережених змін і — у процесі збереження — також збережених змін. Ви справді хочете продовжити виконання цієї дії?

en: Output is not empty. Not clearing it.
uk: Виведені дані не є порожніми. Не вилучаємо їх.

en: [Unnamed]
uk: [Без назви]

en: Output has been modified. Not closing it.
uk: До виведених даних не внесено змін. Не закриваємо їх.

en: The output has been modified, and closing it will discard all changes. What do you want to do?
uk: До виведених даних внесено зміни і його закриття призведе до втрати усіх змін. Яку дію ви хочете виконати?

en: Discard unsaved changes?
uk: Відкинути незбережені зміни?

en: New empty output directory has been created, automatically
uk: Створено новий порожній каталог виведення, автоматично

en: Output has been activated, automatically
uk: Виведення активовано, автоматично

en: Output '%1' is already loaded in this session. Cannot create it.
uk: Виведення «%1» вже завантажено до цього сеансу. Його створення є неможливим.

en: A file named '%1' already exists. Cannot create it.
uk: Файл з назвою «%1» вже існує. Не вдалося його створити.

en: File '%1' does not exist.
uk: Файла «%1» не існує.

en: The output identified by '%1' is not loaded in this session.
uk: Виведення з ідентифікатором «%1» не завантажено до цього сеансу.

en: Unhandled output command '%1'
uk: Непридатна до обробки команда виведення «%1»

en: <b>There have been errors and / or warnings. See below for a transcript</b>
uk: <b>Під час обробки отримано повідомлення щодо помилок і/або попередження. Нижче наведено ці повідомлення.</b>

en: Output
uk: Виведення

en: Output:
uk: Виведення:

en: Errors / Warnings
uk: Помилки і попередження

en: Errors / Warnings:
uk: Помилки і попередження:

en: Cancel
uk: Скасувати

en: <b>An error occurred</b> (see below for details)
uk: <b>Сталася помилка</b> (нижче наведено подробиці)

en: <b>Done</b>
uk: <b>Виконано</b>

en: Close
uk: Закрити

en: Keep waiting
uk: Зачекати

en: Closing this window will cancel the current operation. Are you sure?
uk: Закриття цього вікна призведе до скасування поточної дії. Ви справді цього хочете?

en: Cancel operation
uk: Скасувати дію

en: Cancel && Close
uk: Скасувати і закрити

en: An operation is still running, please wait.
uk: Виконання дії не завершено. Будь ласка, зачекайте.

en: Change
uk: Змінити

en: Overwrite
uk: Перезаписати

en: The given object name already exists
uk: Об’єкт з вказаною назвою вже існує

en: Parent object: %1
uk: Батьківський об’єкт: %1

en: Select parent object
uk: Виберіть батьківський об’єкт

en: Paste special...
uk: Спеціальне вставлення…

en: Paste Special...
uk: Спеціальне вставлення…

en: Paste Mode
uk: Режим вставлення

en: Single string
uk: Одинарний рядок

en: Vector
uk: Вектор

en: Field Separator
uk: Роздільник полів

en: Tab
uk: Табуляція

en: Comma
uk: Кома

en: Single space
uk: Один пробіл

en: Any whitespace
uk: Будь-який пропуск

en: Other:
uk: Інше:

en: Quoting
uk: Лапки

en: Do not quote values
uk: Не брати значення у лапки

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Quote all values
uk: Брати у лапки всі значення

en: Labels
uk: Мітки

en: First row contains labels
uk: Перший рядок містить мітки

en: First column contains labels
uk: Перший стовпчик містить мітки

en: Transformations
uk: Перетворення

en: Reverse horizontally
uk: Перевернути горизонтально

en: Reverse vertically
uk: Перевернути вертикально

en: Flip rows/columns
uk: Поміняти місцями рядки і стовпчики

en: Insert NAs where needed
uk: Вставити NA, де потрібно

en: Command failed to parse. Try using <i>Edit->Paste special...</i> in the R Console window for better diagnostics.
uk: Не вдалося обробити команду. Спробуйте скористатися пунктом меню <i>Зміни->Спеціальне вставлення...</i> у вікні консолі R, щоб отримати докладніші діагностичні дані.

en: Pasting object from clipboard data failed.
uk: Не вдалося вставити об'єкт на основі даних з буфера обміну даними.

en: Paste failed
uk: Спроба вставлення зазнала невдачі

en: Copy lines to output
uk: Копіювати рядки до виведення

en: Run line / selection
uk: Виконати рядок або позначений фрагмент

en: Runs the current selection (if any) or the current line (if there is no selection)
uk: Виконує поточний позначений фрагмент (якщо щось позначено) або поточний рядок (якщо нічого не позначено)

en: Run selection
uk: Виконати позначений фрагмент

en: Run all
uk: Виконати все

en: &Function reference
uk: Довідник з &функцій

en: [No keyword detected]
uk: [Не виявлено ключового слова]

en: Search online
uk: Пошук у інтернеті

en: Warnings or Errors:
uk: Попередження або помилки:

en: Preview not (yet) possible
uk: Попередній перегляд ще неможливий

en: Preview disabled
uk: Попередній перегляд вимкнено

en: Preview updating
uk: Оновлення перегляду

en: Preview up to date
uk: Немає потреби у оновленні перегляду

en: Could not open file %1 for reading
uk: Не вдалося відкрити файл %1 для читання

en: Error parsing XML-file. Error-message was: '%1' in line '%2', column '%3'. Expect further errors to be reported below
uk: Помилка під час обробки файла XML. Повідомлення про помилку: «%1» у рядку «%2», позиція «%3». Нижче може бути наведено подальші помилки.

en: Trying to retrieve children of invalid element
uk: Спроба отримання дочірнього об’єкта некоректного елемента

en: Expected exactly one element '%1' but found %2
uk: Мало бути вказано лише один елемент «%1». Виявлено — %2

en: '%1'-attribute not given. Assuming '%2'
uk: Атрибут «%1» не вказано. Припускаємо «%2»

en: Illegal attribute value. Allowed values are one of '%1', only.
uk: Некоректне значення атрибута. Можна використовувати лише одне зі значень «%1».

en: Illegal attribute value. Only integer numbers are allowed.
uk: Некоректне значення атрибута. Можна використовувати лише цілі числа.

en: Illegal attribute value. Only real numbers are allowed.
uk: Некоректне значення атрибута. Можна використовувати лише дійсні числа.

en: Illegal attribute value. Allowed values are '%1' or '%2', only.
uk: Некоректне значення атрибута. Можливими значеннями є лише «%1» і «%2».

en: Trying to retrieve contents of invalid element
uk: Спроба отримання вмісту некоректного елемента

en: XML-parsing '%1'
uk: XML-обробка «%1»

en: yes
uk: так

en: no
uk: ні

en: (no label)
uk: (без мітки)

en: You tried to invoke a plugin called '%1', but that plugin is currently unknown. Probably you need to load the corresponding PluginMap (Settings->Configure RKWard->Plugins), or perhaps the plugin was renamed.
uk: Вами зроблено спробу викликати додаток з назвою «%1», але програмі цей додаток невідомий. Ймовірно, вам варто завантажити відповідну карту додатків (Параметри → Налаштувати RKWard → Додатки) або, можливо, додаток було перейменовано.

en: No such plugin
uk: Такого додатка не виявлено

en: Bad serialization format while trying to invoke plugin '%1'. In general, this should not happen, unless you modified the parameters by hand. Please consider reporting this issue.
uk: Помилковий формат серіалізації під час спроби викликати додаток «%1». Загалом, такого не мало трапитися, якщо ви не змінювали параметри вручну. Будь ласка, повідомте про цю проблему розробникам програми.

en: Bad serialization format
uk: Помилковий формат серіалізації

en: 
    The plugin has crashed.
uk: 
    Додаток завершив роботу у аварійному режимі.

en: Not all specified settings could be applied. Most likely this is because some R objects are no longer present in your current workspace.
uk: Не всі визначені параметри може бути застосовано. Найімовірнішою причиною є те, що об’єктів R більше немає у вашому поточному робочому просторі.

en: Not all settings applied
uk: Не всі параметри можна застосувати

en: 
    The plugin could not be auto-submitted with these settings.
uk: 
    З цими параметрами автонадсилання додатка неможливе.

en: Could not submit
uk: Не вдалося надіслати

en: Could not open plugin map file %1. (Is not readable, or failed to parse)
uk: Не вдалося відкрити файл карти додатків %1. (Файл не придатний до читання або обробки)

en: Skipping plugin map file '%1': Not compatible with this version of RKWard
uk: Пропускаємо файл карти додатків «%1»: цей файл несумісний з цією версією RKWard

en: Specified required file '%1' does not exist or is not readable. Ignoring.
uk: Вказаного файла «%1» не існує або цей файл не придатний до читання. Ігноруємо.

en: Could not resolve specified required pluginmap '%1'. You may have to install additional packages.
uk: Не вдалося виявити всі компоненти, описані у карті додатків «%1». Ймовірно, вам слід встановити додаткові пакунки.

en: Duplicate declaration of component id "%1" within pluginmap file "%2".
uk: Дублювання оголошення ідентифікатора компонента «%1» у файлі карти додатків «%2».

en: Specified file '%1' for component id "%2" does not exist or is not readable. Ignoring.
uk: Вказаного файла «%1» для компонента з ідентифікатором «%2» не існує або цей файл не придатний до читання. Ігноруємо.

en: Component '%1' is not available in a version compatible with this version of RKWard
uk: Версія компонента «%1» така, що нею не можна користуватися у цій версії RKWard

en: Unspecified
uk: Не вказано

en: Copyright (c): %1
uk: Авторські права належать: %1

en: License: %1
uk: Ліцензування: %1

en: Authors:
uk: Автори:

[ctx: Author roles (contributor, etc.)]
en: Roles
uk: Ролі

en: Translators:
uk: Перекладачі:

en: RKWard plugin map
uk: Карта додатків RKWard

en: R package
uk: Пакунок R

en: This object has %1 dimension(s), but %2 dimension(s) is/are expected.
uk: Цей об’єкт має розмірність %1, мало бути використано розмірність %2.

en: This object has a length of %1, but a minimum length of %2 is expected.
uk: Цей об’єкт має довжину %1, мінімальною довжиною мала бути %2.

en: This object has a length of %1, but a maximum length of %2 is expected.
uk: Цей об’єкт має довжину %1, максимальною довжиною мала бути %2.

en: This object does not appear to belong to any of the classes <i>%1</i>.
uk: Здається, цей об’єкт не належить до жодного з класів <i>%1</i>.

en: This object's data type is <i>%1</i>, while expected type(s) is/are <i>%2</i>.
uk: Цей об’єкт належить до типу <i>%1</i>, хоча мав належати до типів <i>%2</i>.

en: Select one:
uk: Виберіть один з варіантів:

en: Specify model
uk: Вказати модель

en: Full Model
uk: Вся модель

en: Main Effects only
uk: Лише основні ефекти

en: Custom Model:
uk: Нетипова модель:

en: Main effects
uk: Основні ефекти

en: Level
uk: Рівень

en: Term
uk: Елемент

en: Enter text
uk: Введіть текст

en: Enter data:
uk: Введіть дані:

en: Type on these cells to expand the table
uk: Введіть щось у цих комірках, щоб розширити таблицю

en: Empty values are not allowed
uk: Не можна використовувати порожні значення

en: This column contains illegal values in some of its cells
uk: У деяких комірках цього стовпчика містяться некоректні значення

en: Updating status, please wait
uk: Оновлюємо стан, будь ласка, зачекайте

en: This row has not yet been processed.
uk: Цей рядок ще не було оброблено.

en: This row contains invalid settings.
uk: У цьому рядку містяться некоректні параметри.

en: Please wait while settings are being processed
uk: Будь ласка, зачекайте, доки буде оброблено параметри

en: One or more rows contain invalid settings.
uk: У одному або декількох рядках містяться некоректні параметри.

en: At least %1 rows have to be defined (if any)
uk: Має бути визначено принаймні %1 рядків (або не визначено жодного)

en: At least %1 rows have to be defined
uk: Має бути визначено принаймні %1 рядків

en: At most %1 rows may be defined
uk: Має бути визначено не більше за %1 рядків

en: This element is not valid for the following reason(s):
uk: Цей елемент є некоректним з таких причин:

en: Enter filename
uk: Вкажіть назву файла

en: Select
uk: Вибрати

en: The file or directory does not exist.
uk: Файла або каталогу не існує.

en: Only files (not directories) are acceptable, here.
uk: Тут можна вказувати лише файли (не каталоги).

en: Only directories (not files) are acceptable, here.
uk: Тут можна вказувати лише каталоги (не файли).

en: The specified file is not writable.
uk: Вказаний файл є непридатним до запису.

en: You have to specify a filename (not directory) to write to.
uk: Вам слід вказати назву файла (не каталогу) для запису даних.

en: <b>Note:</b> The given file already exists, and will be modified / overwritten.
uk: <b>Зауваження:</b> вказаний файл вже існує, до нього буде внесено зміни або його буде перезаписано.

en: Only local files are allowed, here.
uk: Тут можна використовувати лише локальні файли.

en: This url looks valid.
uk: Ця адреса виглядає коректною.

en: The given filename / url is not valid.
uk: Вказана назва файла або адреса є некоректною.

en: Save to:
uk: Зберегти до:

en: Enter value:
uk: Введіть значення:

en: Preview
uk: Перегляд

en: There has been an error while trying to parse the description of this plugin ('%1'). Please refer to stdout for details.
uk: Під час спроби обробки опису цього додатка («%1») сталася помилка. З подробицями можна ознайомитися у стандартному виведені даних.

en: Could not create plugin
uk: Не вдалося створити додаток

en: Options
uk: Параметри

en: Code Preview
uk: Перегляд коду

en: Submit
uk: Надіслати

en: Auto close
uk: Автоматично закрити

en: Help
uk: Довідка

en: Use Wizard
uk: Скористатися майстром

en: Run again
uk: Повторити запуск

en: Processing. Please wait
uk: Обробка. Зачекайте.

en: Below you can preview the R commands corresponding to the settings you made. Click 'Submit' to run the commands.
uk: Нижче наведено попередній перегляд команд R, що відповідають внесеним вами змінами. Натисніть «Надіслати», щоб наказати програмі виконати команди.

en: Below you can preview the result of your settings, and the R commands to be run. Click 'Submit' to run the commands.
uk: Нижче наведено попередній перегляд результатів внесених вами змін та команди R, які буде виконано. Натисніть кнопку «Надіслати», щоб наказати програмі виконати команди.

en: Next >
uk: Далі >

en: < Back
uk: < Назад

en: Use Dialog
uk: Використовуючи діалогове вікно

en: Select Variable(s)
uk: Виберіть змінні

en: Show all environments
uk: Показати всі середовища

en: Show objects in all environments on the <i>search()</i> path, instead of just those in <i>.GlobalEnv</i>. Check this, if you want to select objects from a loaded package.
uk: Показувати об’єкти в усіх середовищах у шляху <i>search()</i>, не лише об’єкти з <i>.GlobalEnv</i>. Позначте цей пункт, якщо вам потрібно вибрати об’єкти із завантаженого пакунка.

en: Show filter options
uk: Показувати параметри фільтрування

en: Expand all root level objects (show columns of data.frames)
uk: Розгорнути усі об'єкти кореневого рівня (показати стовпчики data.frames)

en: Collapse all root level objects (hide columns of data.frames)
uk: Згорнути усі об'єкти кореневого рівня (приховати стовпчики data.frames)

en: Variable:
uk: Змінна:

en: <p>Using this object, here, may lead to failures or unexpected results, for the following reason(s):</p>
uk: <p>Використання цього об’єкта тут може призвести до аварійних завершень роботи або помилкових результатів з таких причин:</p>

en: Running
uk: Працює

en: Canceled
uk: Скасовано

en: Command Chain
uk: Ланцюжок команд

en: Closed
uk: Закрито

en: Waiting
uk: Очікування

en: Command Stack
uk: Стос команд

en: Command
uk: Команда

en: Description
uk: Опис

en: The backend executable could not be found. This is likely to be a problem with your installation.
uk: Не вдалося знайти виконуваний файл модуля. Ймовірно, це пов’язано із проблемами зі встановленими компонентами.

en: The backend executable could not be started. Error message was: %1
uk: Не вдалося запустити виконуваний файл модуля. Повідомлення щодо помилки: %1

en: Error during handshake with backend process. Expected token '%1', received token '%2'
uk: Під час спроби встановлення зв’язку з процесом основного модуля сталася помилка. Мало бути отримано жетон «%1», отримано — «%2».

en: Version mismatch during handshake with backend process. Frontend is version '%1' while backend is '%2'.
    Please fix your installation.
uk: Невідповідність версій під час спроби встановлення зв’язку з процесом основного модуля. Оболонка має версію «%1», основний модуль — «%2».
    Будь ласка, виправте проблему зі встановленими компонентами.

en: The backend process could not be started. Please check your installation.
uk: Не вдалося запустити процес модуля. Будь ласка, перевірте, чи встановлено усе належним чином.

en: The backend process failed to start with exit code %1, message: '%2'.
uk: Не вдалося запустити процес модуля. Код виходу %1, повідомлення: «%2».

en: Backend process has exited with code %1, message: '%2'.
uk: Процес модуля завершив роботу з кодом %1, повідомлення: «%2».

en: The R engine has shut down with status: %1
uk: Роботу рушія R було завершено з таким повідомленням щодо стану: %1

en: The R engine has encountered a fatal error:
    %1
uk: У рушії R сталася критична помилка:
    %1

en: Message from the R backend
uk: Повідомлення від основного модуля R

en: Question from the R backend
uk: Запитання від основного модуля R

en: </p>	- The 'rkward' R-library either could not be loaded at all, or not in the correct version. This may lead to all sorts of errors, from single missing features to complete failure to function. The most likely cause is that the last installation did not place all files in the correct place. However, in some cases, left-overs from a previous installation that was not cleanly removed may be the cause.</p>		<p><b>You should quit RKWard, now, and fix your installation</b>. For help with that, see <a href="https://rkward.kde.org/compiling">https://rkward.kde.org/compiling</a>.</p>
uk: </p>	- Бібліотеку R «rkward» або взагалі не можна завантажити, або ця бібліотека має помилкову версію. Це може призвести до будь-яких помилок, від неможливості скористатися певними можливостями до повної непрацездатності. Найімовірнішою причиною є те, що під час встановлення останньої версії файли було встановлено у інші каталоги. Іншим джерелом помилок можуть бути залишки попередньої версії, які не було вилучено.</p>		<p><b>Зараз вам слід завершити роботу RKWard і виправити помилки у встановленій версії</b>. Довідкові матеріали, які допоможуть в усуванні негараздів, можна знайти <a href="https://rkward.kde.org/compiling">тут</a>.</p>

en: <p>	-There was a problem setting up the communication with R. Most likely this indicates a broken installation.</p>		<p><b>You should quit RKWard, now, and fix your installation</b>. For help with that, see <a href="https://rkward.kde.org/compiling">https://rkward.kde.org/compiling</a>.</p></p>
uk: <p>	- Під час спроби встановлення зв’язку з R виникли проблеми. Найімовірніше, це вказує на помилки у встановленій версії.</p>		<p><b>Зараз вам слід завершити роботу RKWard і виправити помилки у встановленій версії</b>. Довідкові матеріали, які допоможуть в усуванні негараздів, можна знайти <a href="https://rkward.kde.org/compiling">тут</a>.</p>

en: Graphics version mismatch
uk: Невідповідність версії графіки

en: R Graphics Engine version has changed (from %1 to %2).<br>This change requires a recompilation.<br><a href="rkward://page/rkward_incompatible_version">Additional information</a>
uk: Змінено версію рушія графіки R (з %1 на %2).<br>Ця зміна вимагає повторного збирання програми.<br><a href="rkward://page/rkward_incompatible_version">Додаткові відомості</a>

en: Ok
uk: Гаразд

en: R Startup
uk: Запуск R

en: <p>	-An unspecified error occurred that is not yet handled by RKWard. Likely RKWard will not function properly. Please check your setup.</p>
uk: <p>	— Сталася невизначена помилка, обробку якої ще не передбачено у RKWard. Ймовірно, RKWard не працюватиме належним чином. Будь ласка, перевірте визначені вами налаштування.</p>

en: <p>There was a problem starting the R backend. The following error(s) occurred:</p>
uk: <p>Під час спроби запуску основного модуля R виникли проблеми. Було повідомлено про такі помилки:</p>

en: Error starting R
uk: Помилка під час запуску R

en: Quitting was canceled
uk: Вихід було скасовано

en: A command in the R backend is trying to change the character encoding. While RKWard offers support for this, and will try to adjust to the new locale, this operation may cause subtle bugs, if data windows are currently open. Also the feature is not well tested, yet, and it may be advisable to save your workspace before proceeding.
    If you have any data editor opened, or in any doubt, it is recommended to close those first (this will probably be auto-detected in later versions of RKWard). In this case, please choose 'Cancel' now, then close the data windows, save, and retry.
uk: Команда з основного модуля R намагається змінити кодування символів. Хоча у RKWard передбачено підтримку зміни кодування, і програма намагатиметься виправити локаль, результатом цієї дії можуть бути певні помилки, якщо зараз відкрито якісь вікна. Крім того, цю можливість ще недостатньо перевірено, отже вам варто зберегти ваш робочий простір до зміни кодування.
    Якщо відкрито вікно редагування даних, рекомендуємо вам спочатку закрити ці вікна (автоматичне визначення може бути реалізовано у майбутніх версіях RKWard). Щоб уникнути проблем, будь ласка, натисніть кнопку «Скасувати», потім закрийте вікна з даними, збережіть робочий простір і повторіть спробу.

en: Locale change
uk: Зміна локалі

en: Changing the locale was canceled by user
uk: Зміну локалі скасовано користувачем

en: Attempt to start recording, while already recording commands. Ignoring.
uk: Спроба розпочати запис, коли вже виконується запис команд. Ігноруємо.

en: Could not open file for writing. Not recording commands
uk: Не вдалося відкрити файл для запису. Не записуємо команди

en: Error: unrecognized request '%1'
uk: Помилка: невідомий запит «%1»

en: The R-backend has indicated that in order to carry out the current task it needs the package '%1', which is not currently installed. We will open the package-management tool, and there you can try to locate and install the needed package.
uk: Основним модулем R виявлено, що з метою виконання поточного завдання потрібен пакунок «%1», який ще не встановлено. Програма відкриє вікно керування пакунками, за допомогою якого ви зможете знайти і встановити потрібний пакунок.

en: Require package '%1'
uk: Потрібен пакунок «%1»

en: Unrecognized call '%1'
uk: Невідомий виклик «%1»

en: R backend requests information
uk: Основний модуль R надіслав запит щодо даних

en: 
    The R backend will be shut down immediately. This means, you can not use any more functions that rely on it. I.e. you can do hardly anything at all, not even save the workspace (but if you're lucky, R already did that). What you can do, however, is save any open command-files, the output, or copy data out of open data editors. Quit RKWard after that. Sorry!
uk: 
    Роботу модуля R буде негайно припинено. Це означає, що ви більше не зможете скористатися функціями, робота яких залежить від модуля. Інакше кажучи, ви навряд чи зможете виконати будь-які дії, навіть зберегти робочий простір (втім, якщо вам поталанило, R уже виконав цю дію).Втім, ви можете зберегти всі відкриті командні файли, виведені дані або скопіювати дані з відкритих вікон редагування даних. Після збереження даних вийдіть з RKWard. Вибачте!

en: R engine has died
uk: Рушій R припинив роботу

en: Graphics Device Number %1
uk: Графічний пристрій з номером %1

[ctx: Window title]
en: %1 (Active)
uk: %1 (активне)

[ctx: Window title]
en: %1 (Inactive)
uk: %1 (неактивне)

en: <h2>Locating point(s)</h2><p>Use left mouse button to select point(s). Any other mouse button to stop.</p>
uk: <h2>Визначення розташування точок</h2><p>Скористайтеся лівою кнопкою миші для вибору точок. Вибір можна зупинити клацанням будь-якою іншою кнопкою.</p>

en: <p>Press Enter to see next plot, or click 'Cancel' to abort.</p>
uk: <p>Натисніть Enter, щоб переглянути наступне креслення, або натисніть «Скасувати», щоб перервати показ.</p>

en: Ok to show next plot?
uk: Показати наступне креслення?

en: There has been an error while trying to connect the on-screen graphics backend. This means, on-screen graphics using the RKWard device will not work in this session.
uk: Під час спроби з’єднатися з модулем показу графіки на екрані сталася помилка. Це означає, що екранна графіка, пов’язана із використанням цього пристрою RKWard, буде недоступною під час цього сеансу.

en: Expected connection token %1, but read connection token %2
uk: Мало бути отримано жетон з’єднання %1, втім, прочитано жетон з’єднання %2

en: Error while connection graphics backend
uk: Помилка під час спроби з’єднатисяіз модулем обробки графіки

en: The 'katepart' component could not be loaded. RKWard cannot run without katepart, and will exit, now. Please install katepart, and try again.
uk: Не вдалося завантажити компонент «katepart». RKWard не зможе працювати без katepart, отже зараз завершить роботу. Будь ласка, встановіть katepart, потім повторіть спробу запуску програми.

en: 'katepart' component could not be found
uk: Не вдалося виявити компонент «katepart»

en: R Console
uk: Консоль R

en: Scrollbar minimap
uk: Мінікарта на смужці гортання

en: Dynamic word wrap
uk: Динамічне перенесення рядків

en: Syntax error
uk: Синтаксична помилка

en: Select command history file to load
uk: Виберіть файл журналу команд, який слід завантажити

en: R history files [*.Rhistory](*.Rhistory);;All files [*](*)
uk: файли журналу R [*.Rhistory](*.Rhistory);;усі файли [*](*)

en: Select filename to save command history
uk: Виберіть назву файла журналу команд

en: R history files [*.Rhistory] (*.Rhistory);;All files [*] (*)
uk: файли журналу R [*.Rhistory] (*.Rhistory);;усі файли [*] (*)

en: Interrupt running command
uk: Перервати команду, що виконується

en: Copy selection literally
uk: Копіювати позначене без обробки

en: Copy commands, only
uk: Копіювати лише команди

en: Print Console
uk: Консоль друку

en: Import command history...
uk: Імпортувати журнал команд…

en: Export command history...
uk: Експортувати журнал команд…

en: You have configured RKWard to pipe script editor commands through the R Console. However, another command is currently active in the console. Do you want to append it to the command in the console, or do you want to reset the console, first? Press cancel if you do not wish to run the new command, now.
uk: Ви наказали RKWard передавати команди редагування скриптів за допомогою консолі R, але у консолі виконується інша команда. Бажаєте додати команду редагування до переліку команд у консолі чи спочатку звільнити консоль від виконання команд? Натисніть кнопку «Скасувати», якщо ви не хочете виконувати команду редагування зараз.

en: R Console is busy
uk: У консолі R виконується завдання

en: Append
uk: Дописати

en: Reset, then submit
uk: Скасувати, потім надіслати

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
uk: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
uk: П&ерегляд

note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
uk: &Виконання

en: <p>You are about to start an RKWard dialog from outside of RKWard, probably by clicking on an 'rkward://'-link, somewhere. In case you have found this link on an external website, please bear in mind that R can be used to run arbitrary commands on your computer, <b>potentially including downloading and installing malicious software</b>. If you do not trust the source of the link you were following, you should press 'Cancel', below.</p><p>In case you click 'Continue', no R code will be run, unless and until you click 'Submit' in the dialog window, and you are encouraged to review the generated R code, before doing so.</p><p><i>Note</i>: Checking 'Do not ask again' will suppress this message for the remainder of this session, only.
uk: <p>Ви наказали програмі відкрити діалогове вікно RKWard з-за меж RKWard, ймовірно, натисканням посилання з адресою типу «rkward://». Якщо це посилання на зовнішній сайт, зауважте, що R може бути використано для виконання довільних команд на вашому комп’ютері, включно із <b>потенційним отриманням та встановленням шахрайського програмного забезпечення</b>. Якщо ви не маєте довіри до джерела посилання, за яким здійснюється перехід, вам слід натиснути кнопку «Скасувати», розташовану нижче.</p><p>Якщо ви натиснете кнопку «Продовжити», код R не виконуватиметься, аж доки ви не натиснете кнопку «Надіслати» у діалоговому вікні. Вам варто ознайомитися із відповідним створеним кодом R, перш ніж натискати цю кнопку.</p><p><i>Зауваження</i>: позначення пункту «Не запитувати знов» призведе до вимикання цього нагадування лише протягом поточного сеансу роботи у програмі.

en: A note on external links
uk: Зауваження щодо зовнішніх посилань

en: Setting up plugins...
uk: Налаштування додатків…

en: New RKWard plugin packs (listed below) have been found, and have been activated, automatically. To de-activate selected plugin packs, use Settings->Configure RKWard->Plugins.
uk: Виявлено і автоматично задіяно нові пакунки додатків RKWard (список наведено нижче). Щоб вимкнути певні з пакунків додатків, скористайтеся сторінкою «Параметри → Налаштувати RKWard → Додатки».

en: New plugins found
uk: Знайдено нові додатки

en: The following RKWard pluginmap files could not be loaded, and have been disabled. This could be because they are broken, not compatible with this version of RKWard, or not meant for direct loading (see the 'Details' for more information). They have been disabled.
uk: Вказані нижче файли карт додатків RKWard не вдалося завантажити. Відповідні карти додатків вимкнено. Причиною можуть бути пошкодження у вмісті цих файлів, несумісність із поточною версією RKWard або те, що файли не призначено для безпосереднього завантаження (див. «Подробиці», щоб дізнатися більше).

en: Failed to load some plugin maps
uk: Не вдалося завантажити деякі карти додатків

en: Some errors were encountered while loading the following RKWard pluginmap files. This could be because individual plugins are broken or not compatible with this version of RKWard (see the 'Details' for more information). Other plugins were loaded, successfully, however.
uk: Під час завантаження вказаних нижче карт додатків RKWard сталися помилки. Причиною можуть бути пошкодження у вмісті окремих додатків або несумісність із поточною версією RKWard (див. «Подробиці», щоб дізнатися більше). Інші ж додатки було успішно завантажено.

en: Note: You will not be warned about these pluginmap files again, until you upgrade RKWard, or remove and re-add them in Settings->Configure RKWard->Plugins.
uk: Зауваження: програма більше не попереджатиме вас про помилки у цих файлах карт додатків аж до оновлення RKWard або вилучення і повторного додавання цих карт за допомогою пункту меню «Параметри → Налаштувати RKWard → Додатки».

en: Carbon Copy Settings
uk: Параметри копіювання

en: Workspace
uk: Робочий простір

en: Files
uk: Файли

en: Pending Jobs
uk: Завдання з черги

en: Debugger Frames
uk: Області діагностики

en: Debugger Console
uk: Консоль діагностики

en: RKWard Debug Messages
uk: Діагностичні повідомлення RKWard

en: Dataset
uk: Набір даних

en: Creates new empty dataset and opens it for editing
uk: Створює новий порожній набір даних і відкриває його для редагування

en: Script File
uk: Файл скрипту

en: Output document
uk: Вихідний документ

en: Creates and activates a new output document
uk: Створює і активує новий документ виведення

en: Open R Script File...
uk: Відкрити файл скрипту R…

en: Open RKWard Output File...
uk: Відкрити файл виведення даних RKWard…

en: Open any File...
uk: Відкрити будь-який файл…

en: Open Recent R Script File
uk: Повторно відкрити файл скрипту R

en: Import Assistant
uk: Помічник імпортування

en: Assistant to find the best method to import data from a variety of formats
uk: Допоміжний інструмент для пошуку найкращого способу імпортувати дані у одному з підтримуваних форматів

en: Open Workspace...
uk: Відкрити робочий простір…

en: Opens an existing document
uk: Відкриває вже створений документ

en: Open Recent Workspace
uk: Повторно відкрити робочий простір

en: Opens a recently used file
uk: Відкриває недавно використаний файл

en: Save Workspace
uk: Зберегти робочий простір

en: Saves the actual document
uk: Зберігає поточний документ

en: Save Workspace As
uk: Зберегти робочий простір як

en: Saves the actual document as...
uk: Зберігає робочий простір до файла з іншою назвою…

en: Quits the application
uk: Завершити роботу програми

en: Interrupt all commands
uk: Перервати виконання всіх команд

en: CC commands to output...
uk: Скопіювати команди до виведення…

en: Manage R packages and plugins...
uk: Керування пакунками і додатками R…

en: Close All Data
uk: Закрити всі дані

en: Closes all open data editors
uk: Закрити всі відкриті редактори даних

en: Close All
uk: Закрити всі

en: Detach
uk: Від’єднати

en: Check installation
uk: Перевірити встановлення

en: [No actions available for current view]
uk: [Дій для поточної панелі перегляду не передбачено]

en: Open...
uk: Відкрити…

en: Create...
uk: Створити…

en: Save...
uk: Зберегти…

en: Restart R Backend
uk: Перезапуск основного модуля R

en: <p>This feature is primarily targetted at advanced users working on scripts or packages. Please proceed with caution.</p><p><b>All unsaved data in this workspace will be lost!</b> All data editors, and graphics windows will be closed.</p><p>Are you sure you want to proceed?</p>
uk: <p>Цю можливість, в основному, призначено для досвідчених користувачів, які працюють над скриптами або пакунками. Будь ласка, будьте обережні із цією дією.</p><p><b>Усі незбережені дані у цьому робочому просторі буде втрачено!</b> Усі редактори даних та вікна з графіками буде закрито.</p><p>Ви справді хочете продовжити виконання цієї дії?</p>

en: Restart R backend
uk: Перезапуск основного модуля R

en: <p>One or more operations are pending.</p><p>If you have recently chosen to save your workspace, and you see this message, <b>your data may not be saved, yet!</b></p><p>How do you want to proceed?</p>
uk: <p>У черзі обробки перебуває одна або декілька дій.</p><p>Якщо ви нещодавно наказували програмі зберегти ваш робочий простір і бачите це повідомлення, <b>ваші дані, можливо, ще не збережено!</b></p><p>Що слід зробити далі?</p>

en: R commands still pending
uk: У черзі є команди R

en: Force restart now
uk: Негайний примусовий перезапуск

en: Check again
uk: Перевірити знову

en: Cancel restarting
uk: Скасувати перезапуск

en: Current working directory
uk: Поточний робочий каталог

en: Configure R backend
uk: Налаштувати основний модуль R

en: Exiting...
uk: Вихід…

en: New dataset
uk: Новий набір даних

en: Enter name for the new dataset
uk: Вкажіть назву нового набору даних

en: Opening workspace...
uk: Відкриття робочого простору…

en: Select workspace to open...
uk: Виберіть робочий простір для відкриття…

en: The <b>R</b> engine is busy.
uk: Рушій <b>R</b> виконує завдання.

en: The <b>R</b> engine is idle.
uk: Рушій <b>R</b> не працює.

en: The <b>R</b> engine is being initialized.
uk: Ініціалізація рушія <b>R</b>.

en: The <b>R</b> engine is unavailable.
uk: Рушій <b>R</b> недоступний.

en: Open
uk: Відкрити

en: Opening mode:
uk: Режим відкриття:

en: Guess file type, automatically
uk: Вгадати тип файла, автоматично

en: Open as text / script file
uk: Відкрити як текстовий файл або скрипт

en: Open as text file and force R highlighting
uk: Відкрити як текстовий файл і примусово використати підсвічування R

en: Select RKWard Output file to open...
uk: Виберіть файл виведення RKWard, який слід відкрити…

en: RKWard Output Files [*.rko](*.rko);;All files [*](*)
uk: файли виведення RKWard [*.rko](*.rko);;усі файли [*](*)

en: Open script file(s)
uk: Відкрити файли скриптів

en: [Unnamed Workspace]
uk: [Робочий простір без назви]

note: i18n: ectx: Menu (new_data)
en: &New
uk: &Створити

note: i18n: ectx: Menu (open_specific)
en: &Open by Type
uk: &Відкрити за типом

note: i18n: ectx: Menu (import)
en: &Import
uk: &Імпортувати

note: i18n: ectx: Menu (export)
en: &Export
uk: &Експортувати

note: i18n: ectx: Menu (workspace)
en: &Workspace
uk: &Робочий простір

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Windows
uk: &Вікна

note: i18n: ectx: Menu (window_activate)
en: &Activate
uk: Ви&користання

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
uk: П&араметри

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
uk: &Довідка

en: <b>Object was deleted</b>
uk: <b>Об’єкт було вилучено</b>

en: Object Viewer: %1
uk: Переглядач об’єктів: %1

en: The object was changed. You may want to click "Update"
uk: Об’єкт зазнав змін. Вам варто натиснути кнопку «Оновити»

en: Update
uk: Оновити

en: Fetching information
uk: Отримуємо відомості

en: The QtScript-backend has reported an error:
    %1
uk: Модулем QtScript повідомлено про таку помилку:
    %1

en: Scripting error
uk: Помилка роботи зі скриптами

en: Script Error in %1, line %2: %3
    Backtrace:
    %4
uk: Помилка у скрипті %1, рядок %2: %3
    Зворотне трасування:
    %4

en: The file "%1" (needed by "%2") could not be found. Please check your installation.
uk: Не вдалося знайти файл «%1» (потрібен «%2»). Будь ласка, перевірте, чи належним чином встановлено програму.

en: Error opening script file %1
uk: Помилка під час спроби відкрити файл скрипту %1

en: inlined code
uk: вбудований код

en: Script Error at '%1' line %2: %3
uk: Помилка скрипту у «%1», рядок %2: %3

en: error ('The file "%1" (needed by "%2") could not be found. Please check your installation.');
uk: error ('Не вдалося знайти файл «%1» (потрібен «%2»). Будь ласка, перевірте, чи належним чином встановлено програму.');

en: ## Prepare
uk: ## Приготувати

en: ## Compute
uk: ## Обчислити

en: ## Print result
uk: ## Надрукувати результат

en: Settings
uk: Параметри

en: <h1>Add-ons</h1><p>RKWard add-ons come in a variety of forms, each with their own configuration options:</p><h2>R packages</h2><p><a href="rkward://settings/rpackages">Add-ons to the R language itself</a>. These are usually downloaded from "CRAN". Some of these add-on packages may additionally contain RKWard plugins.</p><h2>RKWard plugins</h2><p><a href="rkward://settings/plugins">Graphical dialogs to R functionality</a>. These plugins are usually pre-installed with RKWard, or with an R package. However, they can be activated/deactivated to help keep the menus manageable. Note that it is relatively easy to <a href="https://api.kde.org/doc/rkwardplugins/">create your own custom dialogs as plugins</a>!</p><h2>Kate plugins</h2><p><a href="rkward://settings/kateplugins">Plugins developed for Kate / KTextEditor</a>. These provide shared functionality that is useful in the context of text editing and IDE applications. These plugins are usually found pre-installed on your system. You can configure to load the plugins that are useful to your own workflow.</p>
uk: <h1>Додатки</h1><p>Додатки до RKWard мають декілька форм, кожна з яких має власні параметри налаштовування:</p><h2>Пакунки R</h2><p><a href="rkward://settings/rpackages">Додатки самої мови R</a>. Такі додатки, зазвичай, отримують з «CRAN». Деякі з цих пакунків-додатків можуть містити додатки RKWard.</p><h2>Додатки RKWard</h2><p><a href="rkward://settings/plugins">Графічні вікна для доступу до функціональних можливостей R</a>. Ці додатки, зазвичай, встановлюються разом із RKWard або пакунком R. Втім, їх можна вмикати або вимикати для того, щоб у меню програми були лише потрібні вам пункти. Зауважте, що доволі просто <a href="https://api.kde.org/doc/rkwardplugins/">створити власні нетипові вікна доступу як додатки</a>!</p><h2>Додатки Kate</h2><p><a href="rkward://settings/kateplugins">Додатки, які розроблено для Kate або KTextEditor</a>. У цих додатках реалізовано спільні функціональні можливості, які корисні у контексті редагування тексту та комплексних середовищ розробки. Ці додатки, зазвичай, встановлюються разом із вашою системою. Ви можете налаштувати програму на завантаження лише тих додатків, які потрібні у вашому робочому процесі.</p>

en: Add-ons
uk: Додатки

en: Code Completion / Code Hints
uk: Автозавершення коду та підказки

en: Function call tip
uk: Підказка щодо виклику функцій

en: Function argument completion
uk: Автодоповнення параметрів функцій

en: Object name completion
uk: Автодоповнення назв об'єктів

en: Filename completion
uk: Автодоповнення назв файлів

en: Auto word completion
uk: Автозавершення слів

en: Mouseover object info
uk: Дані щодо об'єкта під вказівником

en: Start code completions/hints, automatically
uk: Автоматично розпочинати доповнення коду і показувати підказки

en: Minimum number of characters
uk: Мінімальна кількість символів

en: Timeout (milliseconds)
uk: Час очікування (у мілісекундах)

en: (Attempt to) start completion whenever the cursor position changes
uk: (Спроба) запускати автоматичне доповнення під час кожної зміни розташування курсора

en: Note: Further shortcuts can be assigned, and by default, Ctlr+Space invokes completions, in addition to this. Further, pressing the Tab key, while completions are shown, performs partial completion (if possible), independent of this setting.
uk: Зауваження: ви можете призначити інші клавіатурні скорочення. Типово, окрім цього, Ctlr+Пробіл викликає автодоповнення. Далі, натискання клавіші Tab, якщо показано список варіантів доповнення, виконує часткове доповнення (якщо це можливо), незалежно від цього параметра.

en: Tab key invokes code completion
uk: Клавіша Tab викликає автодоповнення коду

en: Up/down cursor keys
uk: Клавіші зі стрілками вгору-вниз

en: Alt+Up/down cursor keys
uk: Комбінації Alt+↑/↓

en: If you wish to avoid ambiguity between navigation completion options and navigating the document, you can set the behavior such that completion items are navigate using Alt+up / Alt+down, instead of just the up/down cursor keys.
uk: Якщо ви хочете уникнути неоднозначності між навігацією пунктами автоматичного доповнення і пересуванням документом, ви можете встановити таку поведінку програми, за якої пересування пунктами списку автодоповнення відбуватиметься за допомогою комбінацій Alt+↑ / Alt+↓, замість простого натискання клавіш зі стрілочками.

en: Keyboard navigation of completion items
uk: Навігація пунктами автодоповнення за допомогою клавіатури

en: '$'-operator (list$member)
uk: «$»-оператор (список$елемент)

en: '[['-operator (list[["member"]])
uk: «[[»-оператор (список[["елемент"]])

[ctx: Note: list() and data.frame() are programming terms in R, and should not be translated, here]
en: Operator for access to members of list() and data.frame() objects
uk: Оператор для доступу до елементів об'єктів list() та data.frame()

en: '@'-operator (object@member)
uk: «@»-оператор (об'єкт@член)

en: 'slot()'-function (slot(object, member))
uk: «slot()»-функція (slot(об'єкт, член))

[ctx: Note: S4-slot() is a programming term in R, and should not be translated, here]
en: Operator for access to S4-slot()s
uk: Оператор для доступу до S4-slot()

en: For masked objects, only
uk: Лише об’єкти замаскованих об'єктів

en: For objects outside of <i>.GlobalEnv</i>, only
uk: Лише для об'єктів поза <i>.GlobalEnv</i>

en: Always
uk: Завжди

en: Include environment for objects on the search path:
uk: Включати середовище для об'єктів за шляхом пошуку:

en: Offer completions in all file types (not just R scripts)
uk: Пропонувати доповнення в усіх типах файлів (не лише у скриптах R)

en: <b>Note: </b>Additional (common) completion options are available at the <a href="rkward://settings/editor">script editor settings</a>
uk: <b>Зауваження: </b>додатковими (загальними) параметрами автодоповнення можна керувати за допомогою <a href="rkward://settings/editor">параметрів редактора скриптів</a>

en: Settings marked with (*) do not take effect until you restart RKWard
uk: Параметри, позначені символом (*), набудуть чинності лише після перезапуску RKWard

en: Autosaves
uk: Автозбереження

en: Autosave interval (minutes)
uk: Інтервал автозбереження (у хвилинах)

en: Keep autosave file after manual save
uk: Зберігати файл автозбереження після збереження вручну

en: <p>A list of filters (file name extensions) that should be treated as R script files. Most importantly, files matching one of these filters will always be opened with R syntax highlighting.</p><p>Filters are case insensitive.</p>
uk: <p>Список фільтрів (суфіксів назв файлів) для файлів, які слід вважати файлами скриптів R. Найважливішим у встановленні цих фільтрів є те, що файли, які відповідатимуть одному з цих фільтрів, завжди відкриватимуться з підсвічуванням синтаксичних конструкцій R.</p><p>Фільтри слід вказувати з врахуванням регістру символів.</p>

en: R script file filters (separated by spaces)
uk: Фільтри файлів скриптів R (відокремлені пробілами)

en: Script editor
uk: Редактор скриптів

en: Load/Save command history
uk: Завантаження або збереження журналу команд

en: Maximum length of command history (0 for no limit)
uk: Максимальна довжина списку журналу команд (0 — без обмежень)

en: Maximum number of paragraphs/lines to display in the console (0 for not limit)
uk: Максимальна кількість абзаців або рядків для показу у консолі (0 — без обмежень)

en: Run commands from script editor through console
uk: Виконувати команди з редактора скриптів за допомогою консолі

en: Also add those commands to console history
uk: Додавати ці команди до журналу консолі

en: Do not add
uk: Не додавати

en: Add only if single line
uk: Додавати, лише якщо у один рядок

en: Add all commands
uk: Додавати всі команди

en: Command history is context sensitive by default
uk: Команди у журналі типово розрізняються за регістром символів

en: Console
uk: Консоль

en: <b>These settings are for debugging purposes, only.</b> It is safe to leave them untouched. Also, these settings will only apply to the current session, and will not be saved.
uk: <b>Ці параметри призначено лише для діагностики.</b> Цілком безпечно не змінювати значення цих параметрів. Крім того, значення параметрів буде застосовано лише до поточного сеансу, програма не зберігатиме ці значення між сеансами.

en: Debug level
uk: Докладність діагностичних повідомлень

en: Debug flags
uk: Прапорці діагностики

en: Command timeout
uk: Час, відведений на виконання команди

en: <i>Note:</i> Debug output is written to %1
uk: <i>Зауваження:</i> діагностичні повідомлення записано до %1

en: Debug
uk: Діагностика

en: Directory where rkward may store files (setting takes effect after restarting RKWard)
uk: Каталог, у якому rkward може зберігати файли (набуде чинності після перезапуску RKWard)

en: Startup behavior
uk: Поведінка при запуску

en: Load .RData-file from startup directory, if available (R option '--restore')
uk: Завантажити файл .RData з каталогу запуску, якщо такий файл виявлено (параметр «--restore»)

en: Show RKWard Help on Startup
uk: Показувати довідку з RKWard після запуску

en: Initial working directory
uk: Початковий робочий каталог

en: Do not change current directory on startup
uk: Не змінювати поточний каталог під час запуску

en: RKWard files directory (as specified, above)
uk: Каталог файлів RKWard (який вказано вище)

en: User home directory
uk: Домашній каталог користувача

en: Last used directory
uk: Останній використаний каталог

en: The following directory (please specify):
uk: Вказаний каталог (будь ласка, впишіть):

en: <p>The initial working directory to use. Note that if you are loading a workspace on startup, and you have configured RKWard to change to the directory of loaded workspaces, that directory will take precedence.</p>
uk: <p>Початковий робочий каталог, який слід використовувати програмі. Зауважте, що якщо під час запуску завантажується робочий простір, а ви налаштували RKWard на зміну каталогу на каталог завантажених робочих аркушів, пріоритетним буде саме каталог робочих просторів.</p>

en: <p>The number of recent files to remember (in the Open Recent R Script File menu).</p>
uk: <p>Кількість нещодавніх файлів, назви яких слід пам’ятати (буде показано у підменю «Повторно відкрити файл скрипту R»).</p>

en: Maximum number of recently used files to remember per category
uk: Максимальна кількість нещодавніх файлів, про які слід пам'ятати у категорії

en: The workplace layout (i.e. which script-, data-, help-windows are open) may be saved (and loaded) per R workspace, or independent of the R workspace. Which do you prefer?
uk: Компонування робочого простору (тобто розташування вікон скриптів, даних та довідки) може бути збережено (або завантажено) окремо для кожного з робочих просторів R або для всіх робочих просторів одразу. Якому з варіантів ви надаєте перевагу?

en: Save/restore with R workspace, when saving/loading R workspace
uk: Зберігати і відновлювати окреме компонування R під час збереження та завантаження R

en: Save/restore independent of R workspace (save at end of RKWard session, restore at next start)
uk: Зберігати і відновлювати загальне компонування (зберігати наприкінці сеансу RKWard, відновлювати на початку наступного сеансу)

en: Do not save/restore workplace layout
uk: Не зберігати і не відновлювати компонування робочого аркуша

en: When loading a workspace, change to the corresponding directory.
uk: Під час завантаження робочого простору змінити робочий каталог на каталог робочого простору.

en: Warn when editing objects with more than this number of fields (0 for no limit):
uk: Попереджати, якщо об’єкти, які редагуються, містять більше за вказану кількість полів (0 — не обмежувати):

en: MDI window focus behavior
uk: Фокусування у вікні багатодокументного інтерфейсу

en: Click to focus
uk: Клацнути, щоб отримати фокус

en: Focus follows mouse
uk: Фокус слідує за вказівником

en: General
uk: Загальне

en: Default graphics device
uk: Типовий графічний пристрій

en: RKWard native device
uk: Власний пристрій RKWard

en: Platform default device
uk: Типовий пристрій платформи

en: Other device:
uk: Інший пристрій:

en: <p>The default device to be used for plotting, i.e. when new plot is created, while no graphics device is active (see <i>options("device")</i>).</p><p>The RKWard native device is the recommended choice for most users. This corresponds to the R command <i>RK()</i>.</p><p>The 'Platform default device' corresponds to one of <i>X11()</i>, <i>windows()</i>, or <i>quartz()</i>, depending on the platform.</p><p>You can also specify the name of a function such as <i>cairoDevice</i>.</p>
uk: <p>Типовий пристрій для креслення графіків, тобто пристрій, який буде використано для створення нового креслення, якщо немає активного графічного пристрою (див. <i>options("device")</i>).</p><p>Рекомендованим є власний пристрій RKWard. Цей пристрій визначається за допомогою команди R <i>RK()</i>.</p><p>«Типовий для платформи пристрій» визначає один із пристроїв, <i>X11()</i>, <i>windows()</i> або <i>quartz()</i>, залежно від платформи.</p><p>Ви також можете вказати назву функції, наприклад <i>cairoDevice</i>.</p>

en: Integration of R standard devices
uk: Інтеграція стандартних пристроїв R

en: Replace with RKWard device
uk: Замінити пристроєм RKWard

en: Embed original device
uk: Вбудувати оригінальний пристрій

en: No device integration
uk: Немає інтеграції із пристроєм

en: <p>Many scripts use calls to platform specific standard devices (<i>X11()</i>, <i>windows()</i>, <i>quartz()</i>), although any on-screen device could be used at these places. RKWard provides overloads for these standard device functions, which can change their behavior when used in user code:</p><ul><li>The calls can be re-directed to the RKWard native device (<i>RK()</i>). Some, but not all function arguments will be matched, others will be ignored.</li><li>The original platform specific devices can be used, but embedded into RKWard windows. This option is not available on MacOS X.</li><li>The original platform specific devices can be used unchanged, without the addition of RKWard specific features.</li></ul><p>Regardless of this setting, the original devices are always accessible as <i>grDevices::X11()</i>, etc.</p><p>Using a device on a platform where it is not defined (e.g. <i>Windows()</i> on Mac OS X) will always fall back to the <i>RK()</i> device.</p>
uk: <p>У багатьох скриптах використовуються виклики специфічних для платформи стандартних пристроїв (<i>X11()</i>, <i>windows()</i>, <i>quartz()</i>), хоча у цих місцях можна використовувати будь-які екранні пристрої. У RKWard передбачено перевизначення таких стандартних функцій для пристроїв, яке може призвести до зміни у поведінці функцій під час використання у коді користувача:</p><ul><li>Виклики може бути переспрямовано до власного пристрою RKWard (<i>RK()</i>). Для деяких, але не для усіх, аргументів функцій може бути встановлено відповідність, інші ж буде проігноровано.</li><li>Можна скористатися оригінальними специфічними пристроями, вбудованими до вікон RKWard. Цим варіантом не можна скористатися у MacOS X.</li><li>Оригінальні специфічні для платформи пристрої можна використовувати без змін і без додавання специфічних для RKWard можливостей.</li></ul><p>Незалежно від значення цього параметра, доступ до оригінальних пристроїв завжди можна здійснювати за допомогою функцій, подібних до <i>grDevices::X11()</i>.</p><p>Використання пристрою на платформі, де пристрій не визначено (наприклад <i>Windows()</i> у Mac OS X), завжди призводитиме до використання пристрою, що визначається <i>RK()</i>.</p>

en: Default window size (for RK(), or embedded device windows)
uk: Типовий розмір вікна (для RK() або вікон вбудованого пристрою)

en: Default width (inches):
uk: Типова ширина (у дюймах):

en: Default height (inches)
uk: Типова висота (у дюймах)

en: Use KDE printer dialog for printing devices (if available)
uk: Використовувати вікно KDE для пристроїв друку (якщо доступне)

en: Screen device history
uk: Журнал пристроїв відтворення

en: Maximum number of recorded plots:
uk: Максимальна кількість записаних креслень:

en: Maximum size of a single recorded plot (in KB):
uk: Максимальний об’єм окремого креслення (у кБ):

en: Onscreen Graphics
uk: Екранна графіка

en: <p>Kate plugins to load in RKWard. Note that some loaded plugins will not become visible until certain conditions are met, e.g. you are loading a version controlled file for the <i>Project</i> plugin.</p><p>The plugins listed here have not been developed specifically for RKWard, and several do not make a whole lot of sense in the context of RKWard. Plugins shown in <b>bold</b> have been reported as "useful" by RKWard users.</p>
uk: <p>Додатки Kate, які слід завантажити у RKWard. Зауважте, що деякі із завантажених додатків будуть невидимими, аж доки не буде виконано певні умови, наприклад, додаток <i>Проєкт</i>.</p><p>Додатки з цього списку не було розроблено спеціально для RKWard, багато додатків зі списку не дуже то й корисні у контексті RKWard. Пункти додатків, які можуть бути корисними для користувачів RKWard, позначено <b>напівжирним</b> шрифтом.</p>

en: Kate Plugins
uk: Додатки Kate

en: Never fetch the structure of these packages:
uk: Ніколи не визначати структуру для таких пакунків:

en: Add exclusion
uk: Додати виключення

en: Add the name of the package that no structure should be fetched for
uk: Додайте назву пакунка, для якого не слід отримувати дані щодо структури

en: Carbon copy commands to output
uk: Копіювання команд на панель виведення

en: Commands entered in the console
uk: Команди, введені у консолі

en: Commands run via the 'Run' menu
uk: Команди, відданні за допомогою меню «Виконання»

en: Commands originating from dialogs and plugins
uk: Команди, що надходять з діалогових вікон і додатків

en: Also carbon copy the command output
uk: Також копіювати дані, виведені у відповідь на команди

en: Output Window options
uk: Параметри вікна виведення

en: show window on new output
uk: показувати вікно у разі виведення

en: raise window on new output
uk: піднімати вікно у разі виведення

en: Default output (used, while no other output has been set, explicitly) is shared across workspaces(*).
uk: Типове виведення (використано, доки не встановлено іншого виведення, явно) є спільним в усіх робочих просторах(*).

en: CSS file to use for output (leave empty for default)
uk: файл CSS, яким слід скористатися для виведення (не вказуйте, якщо типовий)

en: Select CSS file
uk: Виберіть файл CSS

en: Select a CSS file for custom formatting of the output window. Leave empty to use the default CSS file shipped with RKWard. Note that this setting takes effect, when initializing an output file (e.g. after flushing the output), only.
uk: Вибрати файл CSS для нетипового форматування вікна виведення результатів. Не вказуйте, якщо слід використовувати типовий файл CSS, який постачається разом із RKWard. Зауважте, що значення цього параметра використовується лише під час започатковування виведення даних (тобто після спорожнення виводу).

en: Graphics
uk: Графіка

en: File format
uk: Формат файла

en: <Default>
uk: <Типовий>

en: JPG quality
uk: Якість JPG

en: Width:
uk: Ширина:

en: Height:
uk: Висота:

en: Some plugins are available with both, a wizard-like interface and a traditional dialog interface. If both are available, which mode of presentation do you prefer?
uk: У деяких додатках передбачено два інтерфейси: інтерфейс майстра і традиційних діалоговий інтерфейс. Якщо доступними є два інтерфейси, якому з них слід надати перевагу?

en: Always prefer dialogs
uk: Перевага діалогових вікон

en: Prefer recommended interface
uk: Перевага рекомендованого інтерфейсу

en: Always prefer wizards
uk: Перевага майстрів

en: Configure Active Plugins
uk: Налаштувати активні додатки

en: RKWard Plugins
uk: Додатки RKWard

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Broken
uk: Помилки

en: Loaded
uk: Завантажено

en: Quirky
uk: Дивний

en: Active
uk: Активний

en: ID
uk: Ід.

en: Select .pluginmap-file
uk: Виберіть файл .pluginmap

en: The following settings mostly affect R behavior in the console. It is generally safe to keep these unchanged.
uk: Наведені нижче параметри здебільшого впливають на роботу R у консолі. Зазвичай, немає потреби у зміні цих параметрів.

en: Display warnings
uk: Показувати попередження

en: Suppress warnings
uk: Придушити попередження

en: Print warnings later (default)
uk: Показувати попередження потім (типово)

en: Print warnings immediately
uk: Показувати попередження негайно

en: Convert warnings to errors
uk: Перетворювати попередження на помилки

en: Decimal character (only for printing)
uk: Символ відокремлення дробової частини (лише для друку)

en: Output width (characters)
uk: Ширина виведення (у символах)

en: Maximum number of elements shown in print
uk: Максимальна кількість пунктів у виведених даних

en: Maximum length of warnings/errors to print
uk: Максимальна довжина попереджень/повідомлень про помилки

en: Keep comments in functions
uk: Зберігати коментарі у функціях

en: TRUE (default)
uk: ТАК (типово)

en: FALSE
uk: НІ

en: Keep comments in packages
uk: Зберігати коментарі у пакунках

en: TRUE
uk: ТАК

en: FALSE (default)
uk: НІ (типово)

en: Maximum level of nested expressions
uk: Максимальний рівень вкладеності виразів

en: Default decimal precision in print ()
uk: Типова кількість десяткових знаків після коми у print ()

en: Check vector bounds (warn)
uk: Перевіряти межі векторів (попереджати)

en: Editor command
uk: Команда редактора

en: Pager command
uk: Команда поділу на сторінки

en: Further (option) commands to run in each session
uk: Подальші додаткові команди, які слід виконувати під час кожного сеансу

en: Addition search paths for utilities used by R
uk: Додавання шляхів пошуку даних для інструментів R

en: R-Backend
uk: R-модуль

en: Add System Path Directory
uk: Додавання загальносистемного шляху до каталогів

en: Specify or select directory to add to the system file path of the running R session
uk: Вкажіть або виберіть каталог, який слід додати до загальносистемного списку каталогів сеансу R

[ctx: Add directory to list]
en: Add
uk: Додати

en: CRAN download mirror (leave empty to be prompted once each session):
uk: Дзеркало сховища CRAN (не вказуйте, якщо його слід визначати під час кожного сеансу):

en: Select mirror
uk: Виберіть дзеркало

en: Additional package repositories (where libraries are downloaded from)
uk: Додаткові сховища пакунків (звідки слід отримувати бібліотеки)

en: Archive downloaded packages
uk: Архів отриманих пакунків

en: Build packages from source
uk: Зібрати пакунки з початкових кодів

en: Build packages from source (not configurable on this platform)
uk: Зібрати пакунки з початкових кодів (на цій платформі налаштовування не передбачено)

en: Installing packages from pre-compiled binaries (if available) is generally faster, and does not require an installation of development tools and libraries. On the other hand, building packages from source provides best compatibility.
uk: Встановлення пакунків з попередньо зібраних бінарних файлів (якщо такі є доступними) зазвичай є швидшим і не потребує встановлення програм та бібліотек для розробки. З іншого боку, збирання пакунків з початкових кодів надає кращі можливості з сумісності.

en: Install from git
uk: Встановити з git

en: Some add-on packages are not available in the CRAN repository, but can be installed from development repositories. Use the button "%1", to install such packages, comfortably.
uk: Деяких додаткових пакунків немає у сховищі CRAN, але їх можна встановити зі сховищ розробників. Скористайтеся кнопкою «%1» для комфортного встановлення таких пакунків.

en: R Library locations (where libraries get installed to, locally)
uk: Розташування бібліотек R (каталог, до якого слід локально встановлювати бібліотеки)

en: Note: The startup defaults will always be used in addition to the locations you specify in this list
uk: Зауваження: програма завжди використовуватиме типові параметри запуску, окрім вказаних вами у цьому списку адрес.

en: Add R Library Directory
uk: Додавання каталогу бібліотеки R

en: Specify or select library location to add.
    Note that locations may contain a '%v', which will expand to the first two components of the R version number (e.g. to 3.5), automatically. Including this is recommended, because R packages compiled for one version of R will often fail to work correctly in a different version of R.
uk: Вкажіть або виберіть розташування бібліотеки, яку слід додати.
    Зауважте, що адреса може містити замінник «%v», який відповідає першим двом частинам номера версії R (наприклад, 3.5). Включення такого замінника є рекомендованим, оскільки пакунки R, зібрані для однієї версії R часто не працюють належним чином у інших версіях R.

[ctx: Add file to list]
en: Add
uk: Додати

en: Add repository
uk: Додати сховище

en: Add URL of new repository
uk: Додати адресу нового сховища

en: R-Packages
uk: Пакунки R

en: Select CRAN mirror
uk: Виберіть дзеркало CRAN

en: Unversioned library location
uk: Місце для бібліотек без версій

en: The configured library locations (where R packages will be installed on this system) contains the directory '%1', which was suggested as a default library location in earlier versions of RKWard. Use of this directory is no longer recommended, as it is not accessible to R sessions outside of RKWard (unless configured, explicitly). Also due to the lack of an R version number in the directory name, it offers no protection against using packages built for an incompatible version of R.
uk: У налаштованому сховищі бібліотеки (каталозі, до якого встановлюватимуться пакунки R у цій системі) міститься каталог «%1», який пропонувався як типове місце для бібліотек у попередніх версіях RKWard. У нових версіях ми не рекомендуємо використовувати цей каталог, оскільки він є недоступним для сеансів R поза межами RKWard (якщо його не налаштовано явним чином). Крім того, через брак номера версії R у назві каталогу, використання цього каталогу не захистить вашу систему від використання пакунків, які було зібрано для несумісної з вашою версії R.

[ctx: verb]
en: Rename
uk: Перейменувати

en: Rename this location to include the version number of the currently running R. Packages will continue to work (if they are compatible with this version of R).
uk: Перейменувати це місце так, щоб до назви каталогу було включено номер версії поточного дистрибутива R. Пакунки продовжуватимуть працювати (якщо вони сумісні із цією версією R).

[ctx: verb]
en: Remove
uk: Вилучити

en: Remove this location from the configuration (it will not be deleted on disk). You will have to re-install any packages that you want to keep.
uk: Вилучити це місце з налаштувань (каталог на диску вилучено не буде). Вам доведеться повторно встановити усі потрібні вам пакунки.

[ctx: verb]
en: Keep
uk: Залишити

en: Keep this location (do not change anything)
uk: Зберегти це місце (нічого не змінювати)

en: For now, settings only apply to new commands. All previous commands remain visible/invisible.
uk: Значення параметрів буде застосовано лише до нових команд. Вже оброблені команди залишаться видимими або невидимими.

en: always show command
uk: завжди показувати команду

en: always show result
uk: завжди показувати результат

en: show errors
uk: показати помилки

en: show/raise window
uk: показати/підняти вікно

en: User commands
uk: Команди користувача

en: Plugin generated commands
uk: Команди, створені додатками

en: Application commands
uk: Команди програми

en: Synchronization commands
uk: Команди синхронізації

en: Maximum number of paragraphs/lines to display in the Command Log (0 for no limit)
uk: Максимальна кількість абзаців або рядків для показу у журналі команд (0 — без обмежень)

en: Command log
uk: Журнал команд

en: Attach to main window
uk: Долучити до основного вікна

note: i18n: ectx: Menu (device)
en: &Device
uk: Пр&истрій

note: i18n: ectx: Menu (history)
en: &History
uk: &Журнал

note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
uk: &Вікно

[ctx: where to search]
en: in Current Script
uk: у поточному скрипті

[ctx: where to search]
en: in Open Scripts
uk: у відкритих скриптах

en: Pause execution
uk: Призупинити виконання

en: Cancel selected commands
uk: Скасувати позначені команди

en: Some of the commands you were trying to cancel are marked as "sync" (letter 'S' in the type column). Cancelling such commands could lead to loss of data. These commands have _not_ been cancelled.
uk: Деякі з команд, які ви бажаєте скасувати, позначено як команди синхронізації (літера «S» у стовпчику типів). Скасування таких команд може призвести до втрати даних. Виконання цих команд не буде скасовано.

en: Some commands not cancelled
uk: Деякі з команд не скасовано

en: Resume execution
uk: Поновити виконання

en: <b>Active calls</b>
uk: <b>Активні виклики</b>

en: Not in a debugger context
uk: Не перебуває у контексті зневадника

en: <b>Current call:</b> %1<br><b>Environment:</b> %2<br><b>Local objects:</b> %3
uk: <b>Поточний виклик:</b> %1<br><b>Середовище:</b> %2<br><b>Локальні об’єкти:</b> %3

en: Due to a bug in version 5.92.0 of ktexteditor (the version in use, right now), the function call tip feature would crash, and has been disabled in this session. To enable the call tip, install any other (earlier or later) version of (lib|kf5)ktexteditor.
uk: Через ваду у версії 5.92.0 ktexteditor (поточної версії цієї бібліотеки), використання можливості показу підказок щодо виклику функцій призводить до аварійного завершення роботи програми. Тому цю можливість вимкнено у цьому сеансі. Щоб увімкнути підказки до викликів, встановіть будь-яку іншу (старішу чи пізнішу) версію (lib|kf5)ktexteditor.

en: Incompatible version of ktexteditor
uk: Несумісна версія ktexteditor

en: Objects on search path
uk: Об'єкти за шляхом пошуку

en: Function calls
uk: Виклики функцій

en: Function arguments
uk: Параметри функцій

en: Local file names
uk: Назви локальних файлів

en: Unable to open "%1"
uk: Не вдалося відкрити «%1»

en: Could not open command file
uk: Не вдалося відкрити файл команд

en: Script Editor
uk: Редактор скриптів

en: Insert line break and run
uk: Вставити розрив рядка і запустити

en: Run block
uk: Виконати блок

en: Mark selection as block
uk: Вважати позначене блоком

en: Unmark block
uk: Зняти позначення блоку

en: CD to script directory
uk: Перейти до каталогу скрипту

en: Change the working directory to the directory of this script
uk: Змінити робочий каталог на каталог цього скрипту

en: No preview
uk: Без перегляду

en: R Markdown
uk: Розмітка R

en: RKWard Output
uk: Виведення даних у RKWard

en: Plot
uk: Креслення

en: Disable preview
uk: Вимкнути перегляд

en: Preview the script as rendered from RMarkdown format (appropriate for .Rmd files).
uk: Попередній перегляд скрипту на основі обробки формату RMarkdown (для файлів .Rmd).

en: Preview the script as if it was run in the interactive R Console
uk: Попередній перегляд скрипту так, наче він виконується в інтерактивній консолі R

en: Preview any onscreen graphics produced by running this script. This preview will be empty, if there is no call to <i>plot()</i> or other graphics commands.
uk: Попередній перегляд екранної графіки, яку буде створено запуском цього скрипту. Цей попередній перегляд буде порожнім, якщо у скрипті немає викликів <i>plot()</i> або інших команд побудови графіків.

en: Preview any output to the RKWard Output Window. This preview will be empty, if there is no call to <i>rk.print()</i> or other RKWard output commands.
uk: Попередній перегляд даних, виведених до вікна виведення RKWard. Цей попередній перегляд буде порожнім, якщо у скрипті немає викликів <i>rk.print()</i> або інших команд виведення RKWard.

[ctx: Checkable action: the preview gets updated while typing]
en: Update as you type
uk: Оновлення під час введення коду

en: When this option is enabled, an update of the preview will be triggered every time you modify the script. When this option is disabled, the preview will be updated whenever you save the script, only.
uk: Якщо позначено цей пункт, після кожного внесення змін до скрипту буде виконувати оновлення вмісту цієї панелі попереднього перегляду. Якщо пункт не позначено, оновлення відбуватиметься лише у відповідь на команду зберегти дані скрипту.

en: Save Script...
uk: Зберегти скрипт…

en: Save Script As...
uk: Зберегти скрипт як…

en:  [modified]
uk:  [змінено]

en: The document "%1" has been modified. Close it anyway?
uk: До документа «%1» внесено зміни. Закрити його без збереження цих змін?

en: File not saved
uk: Файл не збережено

en: <p>The preview feature <b>tries</b> to avoid making any lasting changes to your workspace (technically, by making use of a <i>local()</i> evaluation environment). <b>However, there are cases where using the preview feature may cause unexpected side-effects</b>.</p><p>In particular, this is the case for scripts that contain explicit assignments to <i>globalenv()</i>, or to scripts that alter files on your filesystem. Further, attaching/detaching packages or package namespaces will affect the entire running R session.</p><p>Please keep this in mind when using the preview feature, and especially when using the feature on scripts originating from untrusted sources.</p>
uk: <p>Можливість попереднього перегляду <b>теоретично</b> реалізовано так, щоб її використання не призводило до змін у вашому робочому просторі (технічно, використовується середовище обчислень <i>local()</i>). <b>Втім, іноді використання можливості попереднього перегляду може призводити до небажаних побіжних ефектів</b>.</p><p>Зокрема, таке трапляється зі скриптами, які містять явне встановлення значень з використанням <i>globalenv()</i>, або скриптів, які вносять зміни до файлів у файловій системі. Крім того, долучення і від'єднання пакунків або просторів назв пакунків впливає на увесь запущений сеанс R.</p><p>Будь ласка, майте це на увазі, коли користуєтеся можливістю попереднього перегляду, особливо, коли користуєтеся нею для скриптів, які можуть походити з ненадійних джерел.</p>

en: Potential side-effects of previews
uk: Потенційні побіжні ефекти попереднього перегляду

en: An error occurred while trying to create an autosave of the script file '%1':
uk: Під час спроби створення резервної копії файла скрипту «%1» у автоматичному режимі сталася помилка:

en: Unnamed
uk: Без назви

en: Preview of rendered R Markdown
uk: Попередній перегляд створеного файла розмітки R

en: Pandoc is not installed
uk: Pandoc не встановлено

en: The software <tt>pandoc</tt>, required to rendering R markdown files, is not installed, or not in the system path of the running R session. You will need to install pandoc from <a href="https://pandoc.org/">https://pandoc.org/</a>.</br>If it is installed, but cannot be found, try adding it to the system path of the running R session at <a href="rkward://settings/rbackend">Settings->Configure RKward->R-backend</a>.
uk: Не встановлено програмний комплекс <tt>pandoc</tt>, потрібний для обробки файлів розмітки R, або дані цього комплексу не зберігаються в одному з каталозі, включених до загальносистемного шляху запущеного сеансу R. Вам слід встановити pandoc з <a href="https://pandoc.org/">https://pandoc.org/</a>.</br>Якщо цей програмний комплекс вже встановлено, спробуйте додати його каталог до загальносистемного шляху запущеного сеансу R за допомогою пункту меню <a href="rkward://settings/rbackend">Параметри → Налаштувати RKward → R-модуль</a>.

en: Preview of generated RKWard output
uk: Попередній перегляд даних, які виведено RKWard

en: Preview of generated plot
uk: Попередній перегляд створеного креслення

en: Preview of script running in interactive R Console
uk: Попередній перегляд скрипту, який виконується у інтерактивній консолі R

en: %1 (Active)
uk: %1 (активний)

en: %1 (Unused)
uk: %1 (не використовується)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools Move
uk: &Інструменти

en: Incomplete statement.
uk: Неповна інструкція.

en: Syntax error.
uk: Синтаксична помилка.

en: An unspecified error occurred while running the command.
uk: Під час спроби виконання команди сталася невизначена помилка.

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Next (step over)
uk: Далі (без входу)

en: Evaluate the next statement, stepping over function calls.
uk: Обробити наступну інструкцію, переступаючи через виклики функцій.

en: Next (step into)
uk: Далі (із входом)

en: Evaluate the next statement, stepping into function calls.
uk: Обробити наступну інструкцію, входячи до викликів функцій.

en: Step out
uk: Вийти

en: <p>Continue until the caller of this function is reached (unless another debug statement is hit, earlier)</p><p><b>Note:</b> In some cases, the calling function will never be reached, because the call was the last step in the caller. In these cases, the behavior is identical to 'Continue'.</p>
uk: <p>Продовжувати, аж доки не буде виявлено виклику цієї функції (або іншої діагностичної інструкції, яка йому передуватиме)</p><p><b>Зауваження:</b> іноді пункту у коді для функції, що викликається, ніколи не досягається, оскільки виклик є останнім кроком у функції, яка здійснює виклик. У таких випадках поведінка програми є тотожною до поведінки у відповідь на команду «Продовжити».</p>

en: Finish current
uk: Завершити поточне

en: Finish current loop or function.
uk: Завершити поточний цикл або функцію.

en: Continue
uk: Продовжити

en: Continue evaluation.
uk: Продовжити обробку.

en: Exit debugger and return to top-level statement.
uk: Вийти з засобу діагностики і повернутися до інструкції вищого рівня.

en: This window cannot be closed, while a debugger is active. If you have no idea what this means, and you want to get out, press the 'Cancel' button on the right hand side of this window.
uk: Доки працює зневадник, це вікно не можна закривати. Якщо вам просто треба позбутися від цього вікна, натисніть кнопку «Скасувати» у правій частині цього вікна.

en: <p>This window is used for displaying RKWard related debug messages. It is targeted primarily at (plugin) developers. It does <b>not</b> offer any features for debugging R code.</p><p>Note that the list of messages is cleared every time you close the window.</p><p>Type and severity level of messages can be controlled from Settings->Configure RKWard->Debug</p>
uk: <p>Це вікно призначено для показу пов’язаних із RKWard діагностичних повідомлень. В основному, його призначено для розробників (зокрема додатків). У ньому <b>не передбачено</b> жодних можливостей для діагностики коду R.</p><p>Зауважте, що список повідомлень спорожнятиметься кожного разу, коли ви закриватимете вікно.</p><p>Типом і рівнем критичності повідомлень можна керувати за допомогою вікна, яке відкривається пунктом меню «Параметри → Налаштувати RKWard → Діагностика»</p>

en: About this window
uk: Про це вікно

en: Working directory
uk: Робочий каталог

en: Rename
uk: Перейменувати

en: Rename...
uk: Перейменувати…

en: New name for '%1':
uk: Нова назва «%1»:

en: Find:
uk: Знайти:

en: Fields:
uk: Поля:

en: All
uk: Всі

en: All but keywords
uk: Всі, крім ключових слів

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Package:
uk: Пакунок:

en: Case sensitive
uk: З врахуванням регістру

en: Fuzzy matching
uk: Нечітка відповідність

en: Find
uk: Знайти

en: Help search
uk: Пошук у довідці

en: Find HTML help for %1
uk: Знайти файл довідки у форматі HTML для %1

en: No help found on '%1'. Maybe the corresponding package is not installed/loaded, or maybe you mistyped the command. Try using Help->Search R Help for more options.
uk: Довідки щодо «%1» не знайдено. Можливо, відповідний пакунок не встановлено або не завантажено, крім того, ви могли помилитися під час введення команди. Кращі результати можна отримати за допомогою пункту меню «Довідка → Шукати у довідці з R».

en: No help found
uk: Довідки не знайдено

en: All installed packages
uk: Всі встановлені пакунки

en: All loaded packages
uk: Всі завантажені пакунки

en: Topic
uk: Тема

en: Package
uk: Пакунок

en: Save as
uk: Зберегти як

en: [Active]
uk: [Активний]

en: Output %1
uk: Виведення %1

en: Output Window
uk: Вікно виведення даних

en: &Refresh Output
uk: &Освіжити панель виведення

en: <HTML><BODY><H1>RKWard output file could not be found</H1>
    </BODY></HTML>
uk: <HTML><BODY><H1>Не вдалося виявити файл виведення даних RKWard</H1>
    </BODY></HTML>

en: Page does not exist or is broken
uk: Сторінки не існує або код сторінки пошкоджено

en: Do you really want to clear the output? This will also remove all image files used in the output. It will not be possible to restore it.
uk: Ви справді хочете витерти всі виведені дані? Таке витирання призведе до вилучення всіх файлів зображень у виведених даних. Відновити ці файли буде майже неможливо.

en: Flush output?
uk: С&порожнити панель виведення?

en: Flushing output
uk: Вилучення виведених даних

en: Zoom In
uk: Збільшити

en: Zoom Out
uk: Зменшити

en: Default &Encoding
uk: Типове &кодування

en: Set the encoding to assume in case no explicit encoding has been set in the page or in the HTTP headers.
uk: Встановлює кодування, яким слід користуватися, якщо на сторінці або у заголовках HTTP кодування не вказано явним чином.

en: Export Page as HTML
uk: Експортувати сторінку у форматі HTML

en: Save Output
uk: Зберегти виведене

en: Save Output As
uk: Зберегти виведене як

en: &Clear Output
uk: &Очистити вивід

en: &Revert to last saved state
uk: П&овернутися до останнього збереженого стану

en: Set Output as &Active
uk: Зберегти виведене як &активне

en: Set this output as the file to append output to.
uk: Встановити це виведення як файл, До якого слід дописувати виведені дані.

en: Print output
uk: Надрукувати виведене

en: Print page
uk: Надрукувати сторінку

en: No Title
uk: Без назви

en: <h1>Help page missing</h1>
    <p>The help page for this component has not yet been written (or is broken). Please consider contributing it.</p>
uk: <h1>Не знайдено довідкового повідомлення</h1>
    <p>Сторінку довідки для цього компонента ще не було написано (або її дані було пошкоджено). Допоможіть нам у створенні цієї сторінки.</p>

en: Use %1 now
uk: Скористатися %1

en: Summary
uk: Резюме

en: Usage
uk: Використання

en: Choose another file
uk: Вибрати інший файл

en: GUI settings
uk: Параметри графічного інтерфейсу

en: Related functions and pages
uk: Пов’язані функції і сторінки

en: Technical details
uk: Технічні подробиці

en: About
uk: Про програму

en: <h1>On this page:</h1>
uk: <h1>На цій сторінці:</h1>

en: Unnamed GUI element
uk: Елемент графічного інтерфейсу без назви

en: R Reference on '%1'
uk: Довідка R щодо «%1»

en: BROKEN REFERENCE
uk: ПОМИЛКОВЕ ПОСИЛАННЯ

en: Help on %1
uk: Довідка щодо %1

en: Configure %1
uk: Налаштувати %1

en: The name <i>%1</i> might refer to:<br>
uk: Назва <i>%1</i> може посилатися на:<br>

en: Attach
uk: Долучити

en: Position
uk: Розташування

en: Left Sidebar
uk: Ліва бічна панель

en: Right Sidebar
uk: Права бічна панель

en: Top Sidebar
uk: Верхня бічна панель

en: Bottom Sidebar
uk: Нижня бічна панель

en: Not shown in sidebar
uk: Не показано на бічній панелі

en: Help on R
uk: Довідка з R

en: Search R Help
uk: Шукати у довідці з R

en: RKWard Dashboard and Help
uk: Панель приладів та довідка RKWard

en: Shows the R help index
uk: Показати зміст довідки з R

en: Shows/raises the R Help Search window
uk: Показати/Підняти вікно пошуку у довідці R

en: Show the RKWard dashboard with links to important settings and documentation
uk: Показати панель приладів RKWard із посиланнями на важливі параметри та документацію

en: Previous Window
uk: Попереднє вікно

en: Next Window
uk: Наступне вікно

en: Activate Document view
uk: Задіяти панель перегляду документів

en: Show Output
uk: Показати виведені дані

en: Color Scheme
uk: Схема кольорів

en: Show/Hide %1
uk: Показати/Сховати «%1»

en: For technical reasons, the following dialog allows you to configure the keyboard shortcuts only for those parts of RKWard that are currently active.
    
    Therefore, if you want to configure keyboard shortcuts e.g. for use inside the script editor, you need to open a script editor window, and activate it.
uk: З технічних причин у наступному діалоговому вікні можна налаштувати клавіатурні скорочення лише для тих частин RKWard, які зараз задіяно.
    
    Тому, якщо вам потрібно налаштувати клавіатурні скорочення, наприклад, для використання у редакторі скриптів, вам слід відкрити вікно редактора скриптів і задіяти його.

en: Note
uk: Примітка

en: For technical reasons, the following dialog allows you to configure the toolbar buttons only for those parts of RKWard that are currently active.
    
    Therefore, if you want to configure tool buttons e.g. for use inside the script editor, you need to open a script editor window, and activate it.
uk: З технічних причин у наступному діалоговому вікні можна налаштувати кнопки панелі інструментів лише для тих частин RKWard, які зараз задіяно.
    
    Тому, якщо вам потрібно налаштувати кнопки інструментів, наприклад, для використання у редакторі скриптів, вам слід відкрити вікно редактора скриптів і задіяти його.

en: You have tried to embed a new R graphics device window in RKWard. However, this is not currently supported in this build of RKWard on Mac OS X. See https://rkward.kde.org/mac for more information.
uk: Ви намагалися вбудувати до RKWard нове вікно графічного пристрою R. Втім, у цій збірці RKWard для Mac OS X підтримки цієї можливості не передбачено. Щоб дізнатися більше, ознайомтеся із вмістом сторінки https://rkward.kde.org/mac .

en: Could not embed R X11 window
uk: Не вдалося вбудувати вікно X11 R

en: You have tried to embed a new R graphics device window in RKWard. However, either no window was created, or RKWard failed to detect the new window. If you think RKWard should have done better, consider reporting this as a bug. Alternatively, you may want to adjust Settings->Configure RKWard->Onscreen Graphics.
uk: Ви намагалися вбудувати до RKWard нове вікно графічного пристрою R. Втім, або не було створено жодного вікна, або RKWard не вдалося виявити нове вікно. Якщо ви вважаєте, що RKWard міг би зробити це краще, повідомте про ваду розробникам. Крім того, ви можете скоригувати значення параметра у вікні «Параметри → Налаштувати RKWard → Екранна графіка».

en: An error occurred
uk: Сталася помилка

en: Graphics Device Window
uk: Вікно графічного пристрою

en: The current window appears too large to fit on the screen. If this happens regularly, you may want to adjust the default graphics window size in Settings->Configure RKWard->Onscreen Graphics.
uk: Поточне вікно є занадто великим для показу його на екрані цілком. Якщо таке трапляється регулярно, вам варто змінити типові розміри графічного вікна за допомогою пункту «Параметри → Налаштувати RKWard → Екранна графіка».

en: Large window
uk: Велике вікно

en: Closing device (saving history)
uk: Закриття пристрою (збереження журналу)

en: Shutting down device number %1
uk: Вимикання пристрою з номером %1

en: <p>The graphics device is being closed, saving the last plot to the plot history. This may take a while, if the R backend is still busy. You can close the graphics device immediately, in case it is stuck. However, the last plot may be missing from the plot history, if you do this.</p>
uk: <p>Канал зв’язку з графічним пристроєм закривається, а останнє креслення зберігається до журналу креслень. Збереження може тривати доволі довго, якщо сервер R зайнято виконанням іншого завдання. Ви можете закрити канал негайно, якщо певні що обробку завершено. Втім, після такої дії креслення може бути не збережено до журналу креслень.</p>

en: <p>Note: On X11, the embedded window may be expurged, and you will have to close it manually in this case.</p>
uk: <p>Зауваження: у X11 вбудоване вікно може бути просто спорожнено. Такі спорожнені вікна доведеться закривати вручну.</p>

en: Close immediately
uk: Закрити негайно

en: Specify fixed size
uk: Вказати фіксовані розміри

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Activate graphics device number %1
uk: Задіяти графічний пристрій з номером %1

en: Copy contents of graphics device number %1 to output
uk: Скопіювати дані з графічного пристрою з номером %1 на панель виведення

en: Print contents of graphics device number %1
uk: Надрукувати дані графічного пристрою з номером %1

en: Specify R object
uk: Вкажіть об’єкт R

en: Specify the R object name, you want to save the graph to
uk: Вкажіть назву об’єкта R, до якого слід зберегти графік

en: Save contents of graphics device number %1 to object '%2'
uk: Зберегти дані графічного пристрою з номером %1 до об’єкта «%2»

en: Duplicate graphics device number %1
uk: Здублювати графічний пристрій з номером %1

en: Load next plot in device number %1
uk: Завантажити наступне креслення на пристрій з номером %1

en: Loading plot from history
uk: Завантаження креслення з журналу

en: Load previous plot in device number %1
uk: Завантажити попереднє креслення на пристрій з номером %1

en: Load first plot in device number %1
uk: Завантажити перше креслення на пристрій з номером %1

en: Load last plot in device number %1
uk: Завантажити останнє креслення на пристрій з номером %1

en: Load plot %1 in device number %2
uk: Завантажити креслення %1 до пристрою з номером %2

en: Append this plot to history (device number %1)
uk: Дописати це креслення до журналу (пристрій з номером %1)

en: Remove current plot from history (device number %1)
uk: Вилучити поточне креслення з журналу (пристрій з номером %1)

en: This will clear the plot history for all device windows, not just this one. If this is not your intent, press cancel, below.
uk: Буде спорожнено журна креслень для всіх вікон пристроїв, не лише цього вікна. Якщо ви цього не бажаєте, натисніть кнопку «Скасувати», розташовану нижче.

en: Clear plot history
uk: Спорожнити журнал креслення

en: Plot properties (device number %1)
uk: Властивості креслення (пристрій з номером %1)

en: <Unsaved plot>
uk: <Незбережене креслення>

en: Draw area follows size of window
uk: Область малювання підбирається за розмірами вікна

en: Set fixed size 500x500
uk: Фіксований розмір у 500⨯500

en: Set fixed size 1000x1000
uk: Фіксований розмір у 1000⨯1000

en: Set fixed size 2000x2000
uk: Фіксований розмір у 2000⨯2000

en: Set specified fixed size...
uk: Встановити вказаний фіксований розмір…

en: Previous plot
uk: Попереднє креслення

en: First plot
uk: Перше креслення

en: Next plot
uk: Наступне креслення

en: Last plot
uk: Останнє креслення

en: Go to plot
uk: Перейти до креслення

en: Append this plot
uk: Додати до цього креслення

en: Remove this plot
uk: Вилучити це креслення

en: Clear history
uk: Спорожнити журнал

en: Plot properties
uk: Властивості креслення

en: Make active
uk: Зробити активним

en: Copy to output
uk: Копіювати до виведення

en: Store as R object...
uk: Зберегти як об’єкт R…

en: Duplicate
uk: Здублювати

en: Stop interaction
uk: Припинити взаємодію

en: The url you are trying to open ('%1') is not a local file or the filetype is not supported by RKWard. Do you want to open the url in the default application?
uk: Адреса, за якою здійснюється перехід («%1»), не є адресою локального файла або є адресою файла, підтримки типу якого не передбачено у RKWard. Бажаєте відкрити дані у типовій програмі для відкриття даних цього типу?

en: Open in default application?
uk: Відкрити у типовій програмі?

en: Failed to open output file. Error message was '%1'
uk: Не вдалося відкрити файл виведення. Повідомлення про помилку: «%1»

en: You are about to edit object "%1", which is very large (%2 fields). RKWard is not optimized to handle very large objects in the built in data editor. This will use a lot of memory, and - depending on your system - might be very slow. For large objects it is generally recommended to edit using command line means or to split into smaller chunks before editing. On the other hand, if you have enough memory, or the data is simple enough (numeric data is easier to handle, than factor), editing may not be a problem at all. You can configure this warning (or turn it off entirely) under Settings->Configure RKWard->General.
    Really edit object?
uk: Ви наказали програмі відкрити для редагування об’єкт «%1», який є занадто великим (%2 полів). RKWard не оптимізовано для обробки дуже великих об’єктів у вбудованому редакторі даних. Відкриття цього об’єкта призведе до значного споживання пам’яті і, залежно від вашої системи, може значно уповільнити роботу системи. Загальною порадою щодо редагування таких великих об’єктів є використання командного рядка або поділ об’єкта на фрагменти до редагування. З іншого блоку, якщо система має значних обсяг оперативної пам’яті або дані є достатньо простими (числові дані обробляти простіше за фактори), редагування може виявитися безпроблемним. Налаштувати параметри показу цього повідомлення (або зовсім його вимкнути) можна за допомогою сторінки «Параметри → Налаштувати RKWard → Загальне».
    Почати редагування об’єкта?

en: About to edit very large object
uk: Щодо редагування дуже великого об’єкта

en: Save Workplace layout
uk: Зберегти компонування робочого аркуша

en: Restore Workplace layout
uk: Відновити компонування робочого аркуша

en: Close all
uk: Закрити всі

en: Window Left
uk: Вікно ліворуч

en: Window Right
uk: Вікно праворуч

en: Split Ve&rtical
uk: Розбити &вертикально

en: Split the currently active view into two views, vertically.
uk: Поділити поточну область перегляду на дві, вертикально.

en: Split &Horizontal
uk: Розбити &горизонтально

en: Split the currently active view into two views, horizontally.
uk: Поділити поточну область перегляду на дві, горизонтально.

en: R workspace browser
uk: Перегляд робочого простору R

en: R Workspace
uk: Робочий простір R

en: Edit
uk: Змінити

en: View
uk: Переглянути

en: Copy to new symbol
uk: Копіювати до нового символу

en: Copy to .GlobalEnv
uk: Копіювати до .GlobalEnv

en: New object from clipboard
uk: Новий об'єкт з буфера обміну

en: Unload Package
uk: Вивантажити пакунок

en: Load / Unload Packages
uk: Завантажити або вивантажити пакунки

en: Copy object
uk: Копіювати об’єкт

en: Enter the name to copy to
uk: Вкажіть назву об’єкта для копіювання

en: An object named '%1' already exists in the GlobalEnv. Created the copy as '%2' instead.
uk: Об’єкт з назвою «%1» вже існує у GlobalEnv. Створено копію з назвою «%2».

en: Name already in use
uk: Назву вже використано

en: Rename object
uk: Перейменувати об'єкт

en: Enter the new name
uk: Вкажіть нову назву

en: View in editor (read-only)
uk: Переглянути у редакторі (лише читання)
