rocs - en to ca@valencia translation catalogue (204 entries)

[ctx: @title:window]
en: Edge Properties
ca@valencia: Propietats de l'aresta

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Value
ca@valencia: Valor

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EdgeProperties)
en: Edge Properties
ca@valencia: Propietats de l'aresta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelType)
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DynamicProperties)
en: Dynamic Properties
ca@valencia: Propietats dinàmiques

en: Edges
ca@valencia: Arestes

en: Property names
ca@valencia: Noms de les propietats

[ctx: @title:window]
en: Edge Type Properties
ca@valencia: Propietats del tipus d'aresta

en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelId) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIdentifier)
en: Identifier:
ca@valencia: Identificador:

en: Unidirectional
ca@valencia: Unidireccional

en: Bidirectional
ca@valencia: Bidireccional

en: Direction:
ca@valencia: Direcció:

en: Visibility:
ca@valencia: Visibilitat:

[ctx: @info:tooltip]
en: The selected ID for this edge type.
ca@valencia: L'ID seleccionat per a este tipus d'aresta.

[ctx: @info:tooltip]
en: The selected ID is already used for another edge type, please select a different one.
ca@valencia: L'ID seleccionat ja s'utilitza per a un altre tipus d'aresta, seleccioneu-ne un de diferent.

[ctx: @title:window]
en: Node Properties
ca@valencia: Propietats del node

[ctx: @info:tooltip]
en: The selected ID for this node.
ca@valencia: L'ID seleccionat per a este node.

[ctx: @info:tooltip]
en: The selected ID is already used for another node, please select a different one.
ca@valencia: L'ID seleccionat ja s'utilitza per a un altre node, seleccioneu-ne un de diferent.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NodeProperties)
en: Node Properties
ca@valencia: Propietats del node

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelColor) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorCombo, color)
en: Node color
ca@valencia: Color del node

[ctx: @title:window]
en: Node Type Properties
ca@valencia: Propietats del tipus de node

[ctx: @info:tooltip]
en: The selected ID for this node type.
ca@valencia: L'ID seleccionat per a este tipus de node.

[ctx: @info:tooltip]
en: The selected ID is already used for another node type, please select a different one.
ca@valencia: L'ID seleccionat ja s'utilitza per a un altre tipus de node, seleccioneu-ne un de diferent.

en: Add Property
ca@valencia: Afig una propietat

en: Delete this property.
ca@valencia: Suprimix esta propietat.

[ctx: @title:window]
en: Assign Values
ca@valencia: Assigna valors

en: All Data Types
ca@valencia: Tots els tipus de dades

en: All Edge Types
ca@valencia: Tots els tipus d'arestes

en: Enter Property Name
ca@valencia: Introduïu el nom de la propietat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AssignValuesWidget)
en: Assign Values
ca@valencia: Assigna valors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, property_choice_label)
en: Choose Properties
ca@valencia: Seleccioneu les propietats

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonShowAdvanced)
en: Show advanced options.
ca@valencia: Mostra les opcions avançades.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Assignment Method
ca@valencia: Mètode d'assignació

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Enumerate Items
ca@valencia: Enumera els elements

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Enumerate Alpha
ca@valencia: Enumera alfabèticament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Enumerate Alpha-Numeric
ca@valencia: Enumera alfanumèricament

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Assign Random Integers
ca@valencia: Assigna enters aleatoris

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Assign Random Reals
ca@valencia: Assigna reals aleatoris

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Assign Constant Value
ca@valencia: Assigna un valor constant

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IDlabelStartValue)
en: Start ID:
ca@valencia: ID inicial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelInitialString)
en: Initial string
ca@valencia: Cadena inicial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelAlphaNumericID)
en: Start ID
ca@valencia: ID inicial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lower Limit
ca@valencia: Límit inferior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Upper Limit
ca@valencia: Límit superior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dagGeneratorSeed) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Generator Seed
ca@valencia: Llavor del generador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Overwrite existing values
ca@valencia: Sobreescriu els valors existents

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelProperty)
en: Property name:
ca@valencia: Nom de la propietat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomEdges) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnection)
en: Edges:
ca@valencia: Arestes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, applyToEdges)
en: Assign values to selected edges.
ca@valencia: Assigna valors a les arestes seleccionades.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, applyToNodes)
en: Assign values to selected nodes.
ca@valencia: Assigna valors als nodes seleccionats.

[ctx: @title:window]
en: Generate Graph
ca@valencia: Genera el graf

en: Incorrect Edge Direction
ca@valencia: Direcció incorrecta de l'aresta

en: Edges in a Directed Acyclical Graph must be directional.
ca@valencia: Les arestes en un Graf Acíclic Dirigit cal que siguen direccionals.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GenerateGraphWidget)
en: Generate Graph
ca@valencia: Genera el graf

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Select the graph generator.
ca@valencia: Seleccioneu el generador de grafs.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Mesh Graph
ca@valencia: Graf en malla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Star Graph
ca@valencia: Graf en estrela

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Circle Graph
ca@valencia: Graf circular

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Random Graph
ca@valencia: Graf aleatori

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Erdös-Renyi Graph
ca@valencia: Graf d'Erdös-Renyi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Random Tree Graph
ca@valencia: Graf d'arbre aleatori

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Random Dag Graph
ca@valencia: Graf DAG aleatori

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Path Graph
ca@valencia: Graf de camins

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Complete Graph
ca@valencia: Graf complet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Complete Bipartite
ca@valencia: Bipartit complet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonShowAdvanced)
en: Show advanced settings.
ca@valencia: Mostra la configuració avançada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, identifier)
en: Set the unique identifier of the generated graph.
ca@valencia: Establiu l'identificador únic del graf generat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, identifier)
en: Graph
ca@valencia: Graf

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelNodeType)
en: The node type to create the nodes of the graph with
ca@valencia: El tipus de node amb el qual es crearan els nodes del graf

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelNodeType)
en: Node type:
ca@valencia: Tipus de node:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelIdentifier)
en: The identifier of the created graph (used for scripting)
ca@valencia: L'identificador del graf creat (emprat en la creació de scripts)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_columns)
en: Number of Columns:
ca@valencia: Nombre de columnes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rows)
en: Number of Rows:
ca@valencia: Nombre de files:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_numberSatellite)
en: Satellite Nodes:
ca@valencia: Nodes satèl·lit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_numberCircle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labe_pathNodes) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_completeNodes)
en: Number of Nodes:
ca@valencia: Nombre de nodes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomSelfEdges) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_GNPSelfEdges)
en: Allow self-edges:
ca@valencia: Permet autoarestes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomGeneratorSeed)
en: Generator seed:
ca@valencia: Llavor del generador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_GNPEdgeProbability)
en: Edge Probability (p):
ca@valencia: Probabilitat de l'aresta (p):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_GNPGeneratorSeed) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomTreeGeneratorSeed)
en: Generator Seed:
ca@valencia: Llavor del generador:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_numberNodes)
en: Number of Nodes
ca@valencia: Nombre de nodes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_edgeProbability)
en: Edge Probability
ca@valencia: Probabilitat de l'aresta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_completeBipartiteNodesLeft)
en: Left Set Nodes:
ca@valencia: Nodes del conjunt esquerre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_completeBipartiteNodesRight)
en: Right Set Nodes:
ca@valencia: Nodes del conjunt dret:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, edgeTypeSelector)
en: Select the edge type for connections of the generated graph.
ca@valencia: Escolliu el tipus d'aresta per a les connexions del graf generat.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelEdgeType)
en: The edge type to create the edges of the graph with
ca@valencia: El tipus d'aresta amb la qual es crearan les arestes del graf

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEdgeType)
en: Edge type:
ca@valencia: Tipus d'aresta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGenerator)
en: Graph generator:
ca@valencia: Generador de grafs:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, nodeTypeSelector)
en: Select the node type for node elements of the generated graph.
ca@valencia: Seleccioneu el tipus de node per als elements de node del graf generat.

[ctx: @title:window]
en: Graph Layout
ca@valencia: Disposició del graf

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GraphLayoutWidget)
en: Graph Layout
ca@valencia: Disposició del graf

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, forceBasedLayoutTab)
en: Force Based Layout
ca@valencia: Disposició basada en forces

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, areaFactorLabel)
en: Area factor:
ca@valencia: Factor d'àrea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repellingForceLabel)
en: Repelling force:
ca@valencia: Força de repulsió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, attractionForceLabel)
en: Attraction force:
ca@valencia: Força d'atracció:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, radialTreeLayoutTab)
en: Radial Tree Layout
ca@valencia: Disposició d'arbre radial

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rootLabel)
en: Center/Root:
ca@valencia: Centre/arrel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nodeSeparationLabel)
en: Node separation:
ca@valencia: Separació dels nodes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, treeTypeLabel)
en: Tree type:
ca@valencia: Tipus d'arbre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, freeTreeRadioButton)
en: Free tree
ca@valencia: Arbre lliure

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rootedTreeRadioButton)
en: Rooted tree
ca@valencia: Arbre amb arrel

[ctx: @title:window]
en: Transform Edges
ca@valencia: Transformació de les arestes

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TransformEdgesWidget)
en: Transform Edges
ca@valencia: Transforma les arestes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButtonMakeComplete)
en: This option connects all nodes of the given graph. The new edges do not have any preset weights.
ca@valencia: Esta opció connecta tots els nodes del graf donat. Les arestes noves no tenen cap pes predeterminat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButtonMakeComplete)
en: Complete graph
ca@valencia: Graf complet

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButtonEraseEdges)
en: This option removes all edges from the given graph.
ca@valencia: Esta opció elimina totes les arestes del graf donat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButtonEraseEdges)
en: Remove all edges
ca@valencia: Elimina totes les arestes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButtonReverseEdges)
en: This option reverses all edges of a directed graph. Note that this does not apply to undirected graphs.
ca@valencia: Esta opció invertix totes les arestes d'un graf dirigit. Recordeu que açò no s'aplica als grafs no dirigits.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButtonReverseEdges)
en: Reverse all edges
ca@valencia: Invertix totes les arestes

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, radioButtonMakeSpanningtree)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This option executes <span style=" font-style:italic;">Prim's Minimal Spanning Tree Algorithm</span> at the graph. All edges without given weights are assumed to have weights equals 1. Directed and undirected graphs are processed accordingly.</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Esta opció aplica l'<span  style=" font-style:italic;">algorisme de l'arbre d'extensió mínima de Prim</span> al graf. S'assumix que totes les arestes sense pes associat tenen un pes d'1. Els grafs dirigits i no dirigits es processen com cal.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButtonMakeSpanningtree)
en: Spanning tree transformation
ca@valencia: Transformació de l'arbre d'extensió

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButtonEraseSelfEdges)
en: Remove all self edges
ca@valencia: Elimina totes les autoarestes

en: Graphviz Format (%1)
ca@valencia: Format Graphviz (%1)

en: Could not open file "%1" in read mode: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1» en mode de lectura: %2

en: Could not parse file "%1".
ca@valencia: No s'ha pogut interpretar el fitxer «%1».

en: Cannot open file %1 to write document. Error: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer %1 per a escriure el document. Error: %2

[ctx: @title:window]
en: Plugin Error
ca@valencia: S'ha produït un error del connector

en: Plugins could not be found in specified directories:<br>
ca@valencia: Els connectors no s'han pogut trobar als directoris especificats:<br>

en: <br><br> Check <a href='https://doc.qt.io/qt-5/deployment-plugins.html'>this link</a> for further information.
ca@valencia: <br><br> Vegeu <a href='https://doc.qt.io/qt-5/deployment-plugins.html'>este enllaç</a> per a informació addicional.

en: Graph Markup Language Format (%1)
ca@valencia: Format del llenguatge de marques de Grafs (%1)

en: Rocs 1 Graph File Format (%1)
ca@valencia: Format de fitxer de graf de Rocs (%1)

en: Could not open file "%1" in write mode: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1» en mode d'escriptura: %2

en: Could not write data, aborting. Error: %1.
ca@valencia: No s'han pogut escriure les dades, s'interromp. Error: %1.

en: Rocs Graph Format (%1)
ca@valencia: Format de graf de Rocs (%1)

en: Error on serializing file format to file.
ca@valencia: S'ha produït un error en serialitzar el format de fitxer en el fitxer.

en: Trivial Graph Format (%1)
ca@valencia: Format de grafs trivial (%1)

en: Could not parse file. Identifier "%1" is used more than once.
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el fitxer. L'identificador «%1» s'utilitza més d'una vegada.

en: Could not parse file. Edge from "%1" to "%2" uses undefined nodes.
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el fitxer. L'aresta que va de «%1» a «%2» utilitza nodes no definits.

en: TikZ (PGF) Format (%1)
ca@valencia: Format TikZ (PGF) (%1)

en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: @title:tab initial title for graph document]
en: New Graph
ca@valencia: Graf nou

[ctx: @info:shell]
en: %1: no node with ID %2 registered
ca@valencia: %1: no hi ha cap node registrat amb l'ID %2

[ctx: @info:shell]
en: %1: node type ID %2 not registered
ca@valencia: %1: el node de tipus ID %2 no està registrat

[ctx: @info:shell]
en: %1: edge type ID %2 not registered
ca@valencia: %1: el tipus d'aresta ID %2 no està registrat

[ctx: @info:shell]
en: %1: "from" is not a valid node object
ca@valencia: %1: «from» no és cap objecte vàlid de node

[ctx: @info:shell]
en: %1: "to" is not a valid node object
ca@valencia: %1: «to» no és cap objecte vàlid de node

[ctx: @info:shell]
en: %1: "node" is not a valid node object
ca@valencia: %1: «node» no és cap objecte vàlid de node

[ctx: @info:shell]
en: %1: "edge" is not a valid edge object
ca@valencia: %1: «edge» no és cap objecte vàlid d'aresta

[ctx: @info status message after successful script execution]
en: <i>Execution Finished</i>
ca@valencia: <i>Execució finalitzada</i>

[ctx: Scripting API]
en: The global Console object allows you to print messages of different importance to a log.
ca@valencia: L'objecte Console global permet imprimir a un registre missatges de diversa importància.

[ctx: Scripting API]
en: Print the given message of normal severity.
ca@valencia: Imprimix el missatge de gravetat normal donat.

[ctx: Scripting API]
en: Print the given debug message.
ca@valencia: Imprimix el missatge de depuració donat.

[ctx: Scripting API]
en: Print the given error message of high severity.
ca@valencia: Imprimix el missatge d'error de gravetat alta donat.

[ctx: Scripting API]
en: 
    The document object provides access to all elements.
ca@valencia: 
    L'objecte document proporciona accés a tots els elements.

[ctx: Scripting API]
en: Return the node with specified ID.
ca@valencia: Retorna el node de l'ID especificat.

[ctx: Scripting API]
en: Identifier of a node.
ca@valencia: Identificador d'un node.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list of all nodes.
ca@valencia: Retorna una llista de tots els nodes.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list all nodes of specified type.
ca@valencia: Retorna una llista de tots els nodes del tipus especificat.

[ctx: Scripting API]
en: Identifier of a node type.
ca@valencia: Identificador d'un tipus de node.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list of all edges.
ca@valencia: Retorna una llista de totes les arestes.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list all edges of specified type.
ca@valencia: Retorna una llista de totes les arestes del tipus especificat.

[ctx: Scripting API]
en: Identifier of an edge type.
ca@valencia: Identificador d'un tipus d'aresta.

[ctx: Scripting API]
en: Create node at position (x,y).
ca@valencia: Crea un node a la posició (x,y).

[ctx: Scripting API]
en: X-coordinate of the node.
ca@valencia: Coordenada X del node.

[ctx: Scripting API]
en: Y-coordinate of the node.
ca@valencia: Coordenada Y del node.

[ctx: Scripting API]
en: Create edge between the given nodes of default edge type.
ca@valencia: Crea una aresta entre els nodes donats amb el tipus d'aresta predeterminada.

[ctx: Scripting API]
en: Start node of the edge.
ca@valencia: Node d'inici de l'aresta.

[ctx: Scripting API]
en: Target node of the edge.
ca@valencia: Node de destinació de l'aresta.

[ctx: Scripting API]
en: Delete the given node.
ca@valencia: Suprimix el node donat.

[ctx: Scripting API]
en: The node to be deleted.
ca@valencia: El node que se suprimirà.

[ctx: Scripting API]
en: Delete the given edge.
ca@valencia: Suprimix l'aresta donada.

[ctx: Scripting API]
en: The edge to be deleted.
ca@valencia: L'aresta que se suprimirà.

[ctx: Scripting API]
en: 
    An edge is the connection of two nodes. Edges can be either directed or undirected, depending on their type.
ca@valencia: 
    Una aresta és la connexió entre dos nodes. Les arestes poden ser dirigides o no dirigides, en funció del seu tipus.

[ctx: Scripting API]
en: Read and set the identifier of the edge's type. If setting, the edge type identifier must exist.
ca@valencia: Llig i establix l'identificador del tipus d'aresta. Si s'establix, l'identificador del tipus d'aresta haurà d'existir.

[ctx: Scripting API]
en: Return the origin node of the edge.
ca@valencia: Retorna el node d'origen de l'aresta.

[ctx: Scripting API]
en: Return the target node of the edge.
ca@valencia: Retorna el node de destinació de l'aresta.

[ctx: Scripting API]
en: Returns true if the edge's type is directed, otherwise false.
ca@valencia: Retorna cert si el tipus d'aresta és dirigit, altrament fals.

[ctx: Scripting API]
en: 
    A node is the data element of a graph.
    It can have arbitrary dynamic properties that are either set in the editor or simply assigned on run-time.
    Note that dynamic properties are only available after script execution, if they are registered for the node's type.
ca@valencia: 
    Un node és l'element de dades d'un graf.
    Pot tindre propietats dinàmiques arbitràries que es poden establir en l'editor o senzillament assignades en temps d'execució.
    Cal tindre en compte que les propietats dinàmiques només estaran disponibles després de l'execució d'un script, si estan registrades per al tipus de node.

[ctx: Scripting API]
en: Read and set the unique identifier of this node.
ca@valencia: Llig i establix l'identificador únic d'este node.

[ctx: Scripting API]
en: Read and set the x-coordinate of the node.
ca@valencia: Llig i establix la coordenada X del node.

[ctx: Scripting API]
en: Read and set the y-coordinate of the node.
ca@valencia: Llig i establix la coordenada Y del node.

[ctx: Scripting API]
en: Read and set the color string of this node in hex values (e.g., "#ff0000" for red).
ca@valencia: Llig i establix la cadena de color d'este node en valors hex (p. ex. «#ff0000» per al roig).

[ctx: Scripting API]
en: Read and set the identifier of the node's type. If setting, the node type identifier must exist.
ca@valencia: Llig i establix l'identificador del tipus de node. Si s'establix, l'identificador del tipus de node haurà d'existir.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list of all edges (incoming and outgoing) of this node.
ca@valencia: Retorna una llista de totes les arestes (entrants i ixents) d'este node.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list of all edges (incoming and outgoing) of this node of a specified type.
ca@valencia: Retorna una llista de totes les arestes (entrants i ixents) d'este node del tipus especificat.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list of incoming edges of this node.
ca@valencia: Retorna una llista de les arestes entrants en este node.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list of all incoming edges of this node of a specified type.
ca@valencia: Retorna una llista de les arestes del tipus especificat entrants en este node.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list of all outgoing edges of this node.
ca@valencia: Retorna una llista de totes les arestes ixents en este node.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list of all outgoing edges of this node of a specified type.
ca@valencia: Retorna una llista de les arestes del tipus especificat ixents en este node.

[ctx: Scripting API]
en: Return list all nodes connected to this node. This method respects if edges are directed.
ca@valencia: Retorna una llista de tots els nodes connectats a este node. Este mètode té en compte si les arestes són dirigides.

[ctx: Scripting API]
en: Return list all nodes connected to this node via an edge of specified type. This method respects if edges are directed.
ca@valencia: Retorna una llista de tots els nodes connectats a este node via una aresta del tipus especificat. Este mètode té en compte si les arestes són dirigides.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list all nodes connected to this node by an incoming edge.
ca@valencia: Retorna una llista de tots els nodes connectats a este node amb una aresta entrant.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list all nodes connected to this node by an incoming edge of specified type.
ca@valencia: Retorna una llista de tots els nodes connectats a este node amb una aresta entrant del tipus especificat.

[ctx: Scripting API]
en: Return list all nodes connected to this node by an outgoing edge.
ca@valencia: Retorna una llista de tots els nodes connectats a este node amb una aresta eixint.

[ctx: Scripting API]
en: Return list all nodes connected to this node by an outgoing edge of specified type.
ca@valencia: Retorna una llista de tots els nodes connectats a este node amb una aresta eixint del tipus especificat.

[ctx: Scripting API]
en: Return list of distances to specified targets in same order.
ca@valencia: Retorna una llista de les distàncies a les destinacions especificades, en el mateix ordre.

[ctx: Scripting API]
en: Name of edge property that holds the edge length.
ca@valencia: Nom de la propietat d'aresta que té la llargària de l'aresta.

[ctx: Scripting API]
en: List of nodes to that the distances shall be computed.
ca@valencia: Llista de nodes als quals s'ha de calcular la distància.

[ctx: @title:column]
en: Edge
ca@valencia: Aresta

[ctx: @title:column]
en: EdgeProperty
ca@valencia: Propietats de l'aresta

[ctx: @title:column]
en: Edge Type
ca@valencia: Tipus d'aresta

[ctx: @title:column]
en: EdgeTypeProperty
ca@valencia: Propietats del tipus d'aresta

[ctx: @title:column]
en: NodeProperty
ca@valencia: Propietats del node

[ctx: @title:column]
en: Node Type
ca@valencia: Tipus de node

[ctx: @title:column]
en: NodeTypeProperty
ca@valencia: Propietats del tipus de node

en: Create Edge
ca@valencia: Crea una aresta

en: Create an edge between two nodes
ca@valencia: Crea una aresta entre dos nodes

en: Create Node
ca@valencia: Crea un node

en: Add a node to the scene
ca@valencia: Afig un node a l'escena

en: Delete Element
ca@valencia: Suprimix l'element

en: Delete element from scene
ca@valencia: Suprimix l'element de l'escena

en: Select & Move
ca@valencia: Selecciona i mou

en: Select and move elements on the scene
ca@valencia: Selecciona i mou els elements a l'escena
