rocs - en to ca@valencia translation catalogue (92 entries)

[ctx: @title Short program description]
en: Graph Theory Simulator
ca@valencia: Simulador de la Teoria de Grafs

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2016 Rocs Developers
ca@valencia: (c) 2008-2016 Els desenvolupadors de Rocs

[ctx: @info:credit Role]
en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

[ctx: @info:credit Role]
en: Original Author
ca@valencia: Autor original

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Project to open.
ca@valencia: Projecte que s'obrirà.

[ctx: @title]
en: Syntax
ca@valencia: Sintaxi

[ctx: @title]
en: Properties
ca@valencia: Propietats

[ctx: @title]
en: Parameters
ca@valencia: Paràmetres

[ctx: @title]
en: Parameter
ca@valencia: Paràmetre

[ctx: @title]
en: Methods
ca@valencia: Mètodes

[ctx: @title]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: @title]
en: Return Type
ca@valencia: Tipus de retorn

[ctx: @title]
en: Detailed Description
ca@valencia: Descripció detallada

[ctx: @title]
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: @title]
en: Script Engine API
ca@valencia: L'API del motor de script

[ctx: @title]
en: The Graph Document
ca@valencia: El document de graf

[ctx: @title]
en: Objects
ca@valencia: Objectes

[ctx: @title]
en: Script Engine Modules
ca@valencia: Mòduls del motor de script

en: Script Objects
ca@valencia: Objectes de l'script

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Methods
ca@valencia: Mètodes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Rocs Scripting API
ca@valencia: API de creació de scripts de Rocs

[ctx: @info]
en: The Rocs project could not be imported because the project file could not be parsed.
ca@valencia: El projecte Rocs no s'ha pogut importar perquè no s'ha pogut analitzar el fitxer del projecte.

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
ca@valencia: Mostra el text davall les icones

note: i18n: ectx: label, entry (includePath), group (IncludeManager)
en: Path where include manager seek for includes.
ca@valencia: El camí on el gestor d'inclusions busca inclusions.

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: Project
ca@valencia: Projecte

note: i18n: ectx: Menu (script)
en: Script Document
ca@valencia: Document de script

note: i18n: ectx: Menu (graph)
en: Graph Document
ca@valencia: Document de graf

note: i18n: ectx: Menu (graph_file)
en: Graph File
ca@valencia: Fitxer de graf

note: i18n: ectx: Menu (graph_selected)
en: Edit Selected Data
ca@valencia: Edita les dades seleccionades

note: i18n: ectx: Menu
en: Layout
ca@valencia: Disposició

note: i18n: ectx: Menu
en: Tools
ca@valencia: Eines

[ctx: @title]
en: Code Document Name
ca@valencia: Nom del document de codi

en: Enter the name of your code document
ca@valencia: Introduïu el nom del document de codi

[ctx: @title]
en: Node Types
ca@valencia: Tipus de nodes

en: Create Type
ca@valencia: Crea un tipus

[ctx: @title]
en: Edge Types
ca@valencia: Tipus d'arestes

en: unnamed
ca@valencia: sense nom

en: Direction of edges of edge type.
ca@valencia: Direcció de les arestes del tipus aresta.

en: Unique ID of edge type.
ca@valencia: ID únic del tipus aresta.

[ctx: @action:button]
en: Export
ca@valencia: Exporta

en: <p>The file <br /><strong>'%1'</strong><br /> already exists; if you do not want to overwrite it, change the file name to something else.</p>
ca@valencia: <p>El fitxer <br /><strong>«%1»</strong><br /> ja existix. Si no voleu sobreescriure'l, canvieu-li el nom.</p>

en: File Exists
ca@valencia: El fitxer ja existix

en: <p>Cannot resolve suffix of file <strong>'%1'</strong> to an available file backend. Aborting export.</p>
ca@valencia: <p>No s'ha pogut resoldre el sufix del fitxer <strong>«%1»</strong> a un fitxer disponible de dorsal. S'interromp l'exportació.</p>

en: <p>Error occurred when writing file: <strong>'%1'</strong></p>
ca@valencia: <p>S'ha detectat un error en escriure el fitxer: <strong>«%1»</strong></p>

en: *|All files
ca@valencia: *|Tots els fitxers

[ctx: @title:window]
en: Import Graph File into Project
ca@valencia: Importació de fitxer de graf en el projecte

[ctx: @title]
en: Graph Document Name
ca@valencia: Nom del document de graf

en: Enter the name of your graph document
ca@valencia: Introduïu el nom del document de graf

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Project Journal
ca@valencia: Diari del projecte

[ctx: @action:intoolbar Script Execution]
en: Run
ca@valencia: Executa

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute currently active script on active graph document.
ca@valencia: Executa l'script actualment actiu en el document de graf actiu.

[ctx: @action:intoolbar Script Execution]
en: Stop
ca@valencia: Para

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop script execution.
ca@valencia: Para l'execució de l'script.

[ctx: @action:intoolbar Open Debugger]
en: Debugger
ca@valencia: Depurador

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the Javascript code debugger.
ca@valencia: Obri el depurador de codi JavaScript.

en: Element Types
ca@valencia: Tipus d'elements

[ctx: @title]
en: Journal
ca@valencia: Diari

[ctx: @title]
en: Scripting API
ca@valencia: API de creació de scripts

[ctx: @action:inmenu]
en: New Project
ca@valencia: Projecte nou

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Project
ca@valencia: Guarda el projecte

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Project...
ca@valencia: Obri un projecte…

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Projects
ca@valencia: Projectes recents

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Project As...
ca@valencia: Guarda el projecte com a…

[ctx: @action:inmenu]
en: New Graph Document
ca@valencia: Document de graf nou

[ctx: @action:inmenu]
en: New Script File...
ca@valencia: Fitxer de script nou…

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Graph...
ca@valencia: Importa un graf…

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Graph As...
ca@valencia: Exporta el graf com a…

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Script...
ca@valencia: Importa un script…

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Script...
ca@valencia: Exporta un script…

[ctx: @title:window]
en: Import Script into Project
ca@valencia: Importació de script en el projecte

[ctx: @title:window]
en: Export Script
ca@valencia: Exportació de script

en: untitled
ca@valencia: sense títol

[ctx: @title:window]
en: Save Project As
ca@valencia: Guarda el projecte com a

en: Rocs Projects (*.rocs)
ca@valencia: Projectes de Rocs (*.rocs)

[ctx: @info]
en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ca@valencia: Ja existix un fitxer anomenat «%1». Segur que el voleu sobreescriure?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
ca@valencia: Voleu sobreescriure el fitxer?

[ctx: @title:window]
en: Open Project Files
ca@valencia: Obri fitxers de projecte

en: Rocs projects (*.rocs)
ca@valencia: Projectes de Rocs (*.rocs)

[ctx: caption text for temporary project]
en: [ untitled ]%1
ca@valencia: [ sense títol ]%1

en: ScriptName
ca@valencia: NomDeScript

en: Enter the name of your new script
ca@valencia: Introduïu el nom del fitxer nou de script

en: File already exists.
ca@valencia: El fitxer ja existix.

[ctx: @info]
en: Changes on your project are unsaved. Do you want to save your changes?
ca@valencia: Hi ha canvis sense guardar al vostre projecte. Voleu guardar-los?

en: Unique ID of the node type.
ca@valencia: ID únic del tipus node.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Script output:
ca@valencia: Eixida de l'script:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonDisableClear)
en: Clear program output with each execution.
ca@valencia: Neteja l'eixida del programa a cada execució.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonEnableDebugOutput)
en: Show debug output.
ca@valencia: Mostra l'eixida de depuració.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClear)
en: Clear output.
ca@valencia: Neteja l'eixida.

[ctx: @title]
en: Side Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines lateral

en: Toggle '%1' view.
ca@valencia: Canvia la vista «%1».
