Rocs - en to ga translation catalogue (35 entries)

en: Name
ga: Ainm

en: Value
ga: Luach

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EdgeProperties)
en: Edge Properties
ga: Airíonna Naisc

en: Edges
ga: Naisc

en: Name:
ga: Ainm:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color:
ga: Dath:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NodeProperties)
en: Node Properties
ga: Airíonna Nóid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelColor) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorCombo, color)
en: Node color
ga: Dath an nóid

en: Nodes
ga: Nóid

en: Add Property
ga: Cuir Airí Leis

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AssignValuesWidget)
en: Assign Values
ga: Sann Luachanna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Assign Random Integers
ga: Sann Slánuimhreacha Randamacha

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Assign Random Reals
ga: Sann Réaduimhreacha Randamacha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelAlphaNumericID)
en: Start ID
ga: Aitheantas Tosaigh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lower Limit
ga: Íosteorainn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Upper Limit
ga: Uasteorainn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Overwrite existing values
ga: Forscríobh na luachanna atá ann

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomNodes) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomTreeNodes) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelData)
en: Nodes:
ga: Nóid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomEdges) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnection)
en: Edges:
ga: Naisc:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GenerateGraphWidget)
en: Generate Graph
ga: Gin Graf

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Mesh Graph
ga: Graf Mogaill

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Star Graph
ga: Réaltghraf

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Circle Graph
ga: Graf Ciorcail

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Random Graph
ga: Graf Randamach

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Erdös-Renyi Graph
ga: Graf Erdös-Renyi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Complete Graph
ga: Graf Iomlán

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_columns)
en: Number of Columns:
ga: Líon na gColún:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rows)
en: Number of Rows:
ga: Líon na Rónna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_numberCircle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labe_pathNodes) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_completeNodes)
en: Number of Nodes:
ga: Líon na Nód:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomSelfEdges) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_GNPSelfEdges)
en: Allow self-edges:
ga: Ceadaigh féin-naisc:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_GNPNodes)
en: Nodes (n):
ga: Nóid (n):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_GNPEdgeProbability)
en: Edge Probability (p):
ga: Dóchúlacht Naisc (p):

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TransformEdgesWidget)
en: Transform Edges
ga: Trasfhoirmigh Naisc

en: Could not parse file "%1".
ga: Ní féidir comhad "%1" a pharsáil.

en: Cannot open file %1 to write document. Error: %2
ga: Ní féidir comhad %1 a oscailt chun an cháipéis a scríobh. Earráid: %2
