rocs - en to ka translation catalogue (118 entries)

[ctx: @title:window]
en: Edge Properties
ka: კიდის თვისებები

en: Name
ka: სახელი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EdgeProperties)
en: Edge Properties
ka: კიდის თვისებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelType)
en: Type:
ka: ტიპი:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, DynamicProperties)
en: Dynamic Properties
ka: დინამიკური თვისებები

en: Edges
ka: კიდეები

en: Property names
ka: თვისების სახელები

[ctx: @title:window]
en: Edge Type Properties
ka: კიდის ტიპის თვისებები

en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelId) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelIdentifier)
en: Identifier:
ka: იდენტიფიკატორი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color:
ka: ფერი:

en: Unidirectional
ka: ცალმხრივი

en: Bidirectional
ka: ორმხრივი

en: Direction:
ka: მიმართულება:

en: Visibility:
ka: ხილვადობა:

[ctx: @title:window]
en: Node Properties
ka: კვანძის თვისებები

[ctx: @info:tooltip]
en: The selected ID for this node.
ka: მონიშნული ID ამ კვანძისთვის.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NodeProperties)
en: Node Properties
ka: კვანძის თვისებები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelColor) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorCombo, color)
en: Node color
ka: კვანძის ფერი

en: Nodes
ka: კვანძები

[ctx: @title:window]
en: Node Type Properties
ka: კვანძის ტიპის თვისებები

[ctx: @info:tooltip]
en: The selected ID for this node type.
ka: მონიშნული ID ამ კვანძის ტიპისთვის.

en: Add Property
ka: თვისების დამატება

en: Delete this property.
ka: ამ თვისების წაშლა.

[ctx: @title:window]
en: Assign Values
ka: მნიშვნელობების მინიჭება

en: All Data Types
ka: მონაცემების ყველა ტიპი

en: All Edge Types
ka: კიდის ყველა ტიპი

en: Enter Property Name
ka: შეიყვანეთ თვისების სახელი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AssignValuesWidget)
en: Assign Values
ka: მნიშვნელობების მინიჭება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, property_choice_label)
en: Choose Properties
ka: აირჩიეთ თვისებები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonShowAdvanced)
en: Show advanced options.
ka: დამატებითი პარამეტრების ჩვენება.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Assignment Method
ka: მინიჭების მეთოდი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Enumerate Items
ka: ჩანაწერების ჩამონათვალი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Enumerate Alpha
ka: ალფას ჩამონათვალი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Enumerate Alpha-Numeric
ka: ალფა-რიცხვების ჩამონათვალი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Assign Random Integers
ka: შემთხვევითი მთელი რიცხვის მინიჭება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Assign Random Reals
ka: შემთხვევითი რეალური რიცხვის მინიჭება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboBoxMethod)
en: Assign Constant Value
ka: კონსტანტის მნიშვნელობის მინიჭება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, IDlabelStartValue)
en: Start ID:
ka: საწყისი ID:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelInitialString)
en: Initial string
ka: საწყისი სტრიქონი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelAlphaNumericID)
en: Start ID
ka: საწყისი ID

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, LabelAlphaNumericPrefix)
en: Prefix
ka: პრეფიქსი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Lower Limit
ka: ქვედა ლიმიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Upper Limit
ka: ზედა ლიმიტი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_dagGeneratorSeed) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Generator Seed
ka: თესლის გენერაცია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, constant_label)
en: Constant
ka: კონსტანტა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Overwrite existing values
ka: არსებულ მნიშვნელობებზე გადაწერა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomNodes) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomTreeNodes) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelData)
en: Nodes:
ka: კვანძები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelProperty)
en: Property name:
ka: თვისების სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomEdges) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelConnection)
en: Edges:
ka: კიდეები:

[ctx: @title:window]
en: Generate Graph
ka: გრაფიკის გენერაცია

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GenerateGraphWidget)
en: Generate Graph
ka: გრაფიკის გენერაცია

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Mesh Graph
ka: გრაფი-ბადე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Star Graph
ka: გრაფი-ვარსკვლავი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Circle Graph
ka: გრაფი-წრეწირი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Random Graph
ka: შემთხვევითი გრაფი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Erdös-Renyi Graph
ka: ერდიოს-რენიის გრაფი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Random Tree Graph
ka: შემთხვევითი ხისებური გრაფი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Random Dag Graph
ka: შემთხვევითი აციკლური გრაფი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Path Graph
ka: გრაფი-ბილიკი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboGraphGenerator)
en: Complete Graph
ka: სრული გრაფი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonShowAdvanced)
en: Show advanced settings.
ka: დამატებითი პარამეტრების ჩვენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, identifier)
en: Graph
ka: გრაფიკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelNodeType)
en: Node type:
ka: კვანძის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_columns)
en: Number of Columns:
ka: სვეტების რაოდენობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_rows)
en: Number of Rows:
ka: მწკრივების რიცხვი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_numberSatellite)
en: Satellite Nodes:
ka: თანამგზავრი კვანძები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_numberCircle) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labe_pathNodes) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_completeNodes)
en: Number of Nodes:
ka: კვანძების რიცხვი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomGeneratorSeed)
en: Generator seed:
ka: თესლის გენერაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_GNPNodes)
en: Nodes (n):
ka: კვანძები (n):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_GNPGeneratorSeed) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_randomTreeGeneratorSeed)
en: Generator Seed:
ka: თესლის გენერაცია:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_numberNodes)
en: Number of Nodes
ka: კვანძების რიცხვი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEdgeType)
en: Edge type:
ka: კიდის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelGenerator)
en: Graph generator:
ka: გრაფიკის გენერატორი:

[ctx: @title:window]
en: Graph Layout
ka: გრაფიკის განლაგება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GraphLayoutWidget)
en: Graph Layout
ka: გრაფიკის განლაგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, areaFactorLabel)
en: Area factor:
ka: სამუშაო ფართობი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, repellingForceLabel)
en: Repelling force:
ka: განზიდვის ძალა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, attractionForceLabel)
en: Attraction force:
ka: მიზიდულობის ძალა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nodeSeparationLabel)
en: Node separation:
ka: კვანძის გამოყოფა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, treeTypeLabel)
en: Tree type:
ka: ხის ტიპი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, freeTreeRadioButton)
en: Free tree
ka: თავისუფალი ხე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rootedTreeRadioButton)
en: Rooted tree
ka: ფესვიანი ხე

[ctx: @title:window]
en: Transform Edges
ka: კიდეების გარდაქმნა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TransformEdgesWidget)
en: Transform Edges
ka: კიდეების გარდაქმნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButtonMakeComplete)
en: Complete graph
ka: სრული გრაფი

en: Graphviz Format (%1)
ka: Graphviz-ის ფორმატი (%1)

en: Could not open file "%1" in read mode: %2
ka: ფაილის ("%1") წასაკითხად გახსნის შეცდომა: %2

en: Could not parse file "%1".
ka: "%1" ფაილის დამუშავების შეცდომა.

[ctx: @title:window]
en: Plugin Error
ka: დამატების შეცდომა

en: Graph Markup Language Format (%1)
ka: გრაფის აღწერის ენის ფორმატი (%1)

en: Could not open file "%1" in write mode: %2
ka: "%1" ფაილის ჩასაწერად გახსნის შეცდომა: %2

en: Could not write data, aborting. Error: %1.
ka: ჩაწერა შეუძლებელია. შეცდომა: %1.

en: Rocs Graph Format (%1)
ka: Rocs -ის გრაფის ფორმატი (%1)

en: Trivial Graph Format (%1)
ka: ტრივიალური გრაფის ფორმატი (%1)

en: TikZ (PGF) Format (%1)
ka: TikZ (PGF) ფორმატი (%1)

en: Default
ka: ნაგულისხმები

[ctx: @title:tab initial title for graph document]
en: New Graph
ka: ახალი გრაფი

[ctx: @info status message after successful script execution]
en: <i>Execution Finished</i>
ka: <i>შესრულება დასრულდა</i>

[ctx: Scripting API]
en: Print the given debug message.
ka: მითითებული გამართვის შეტყობინებების გამოტანა.

[ctx: Scripting API]
en: Identifier of a node.
ka: კვანძის იდენტიფიკატორი.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list of all nodes.
ka: ყველა კვანძის სიის დაბრუნება.

[ctx: Scripting API]
en: Return a list all nodes of specified type.
ka: მითითებული ტიპის კვანძების სიის დაბრუნება.

[ctx: Scripting API]
en: Identifier of a node type.
ka: კვანძის ტიპის იდენტიფიკატორი.

[ctx: Scripting API]
en: X-coordinate of the node.
ka: კვანძის X კოორდინატი.

[ctx: Scripting API]
en: Y-coordinate of the node.
ka: კვანძის Y კოორდინატი.

[ctx: Scripting API]
en: The node to be deleted.
ka: წასაშლელი კვანძი.

[ctx: @title:column]
en: Edge
ka: კუთხე

[ctx: @title:column]
en: Edge Type
ka: კიდის ტიპი

[ctx: @title:column]
en: Node
ka: კვანძი

[ctx: @title:column]
en: Node Type
ka: კვანძის ტიპი

en: Create Edge
ka: კიდის შექმნა

en: Create Node
ka: კვანძის შექმნა

en: Add a node to the scene
ka: სცენისთვის კვანძის დამატება

en: Delete Element
ka: ელემენტის წაშლა

en: Delete element from scene
ka: ელემენტის წაშლა სცენიდან

en: Select & Move
ka: მონიშნეთ & გადაიტანეთ
