rocs - en to ka translation catalogue (92 entries)

[ctx: @title Short program description]
en: Graph Theory Simulator
ka: გრაფიკის თეორიის სიმულატორი

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2016 Rocs Developers
ka: (c) 2008-2016 Rocs -ის პროგრამისტები

[ctx: @info:credit Developer name]
en: Andreas Cord-Landwehr
ka: ანდრეას კორდ-ლენდვერი

[ctx: @info:credit Role]
en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

[ctx: @info:credit Role]
en: Original Author
ka: საწყისი ავტორი

[ctx: @info:credit Developer name]
en: Wagner Reck
ka: ვაგნერ რეკი

[ctx: @info:credit Role]
en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Project to open.
ka: პროექტი გახსნა.

[ctx: @title]
en: Syntax
ka: სინტაქსი

[ctx: @title]
en: Properties
ka: თვისებები

[ctx: @title]
en: Parameters
ka: პარამეტრები

[ctx: @title]
en: Parameter
ka: პარამეტრი

[ctx: @title]
en: Methods
ka: მეთოდები

[ctx: @title]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: @title]
en: Return Type
ka: დაბრუნების ტიპი

[ctx: @title]
en: Detailed Description
ka: დეტალური აღწერა

[ctx: @title]
en: Description
ka: აღწერა

[ctx: @title]
en: Script Engine API
ka: სკრიპტის ძრავის API

[ctx: @title]
en: The Graph Document
ka: გრაფიკის დოკუმენტი

[ctx: @title]
en: Objects
ka: ობიექტები

[ctx: @title]
en: Script Engine Modules
ka: სკრიპტის ძრავის მოდულები

en: Script Objects
ka: სკრიპტის ობიექტები

en: Properties
ka: თვისებები

en: Methods
ka: მეთოდები

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Rocs Scripting API
ka: Rocs სკრიპტის API

[ctx: @info]
en: The Rocs project could not be imported because the project file could not be parsed.
ka: Rocs-ის პროექტის შემოტანა შეუძლებელია პროექტის ფაილში არსებული შეცდომის გამო.

note: i18n: ectx: label, entry (showButtonText), group (ItemPalette) i18n: ectx: whatsthis, entry (showButtonText), group (ItemPalette)
en: Show text beside icon
ka: ტექსტის ხატულის გვერდით ჩვენება

note: i18n: ectx: label, entry (includePath), group (IncludeManager)
en: Path where include manager seek for includes.
ka: ბილიკი, სადაც ჩასასმელი ფაილები იძებნება.

note: i18n: ectx: Menu (project)
en: Project
ka: პროექტი

note: i18n: ectx: Menu (script)
en: Script Document
ka: სკრიპტის დოკუმენტი

note: i18n: ectx: Menu (graph)
en: Graph Document
ka: გრაფიკის დოკუმენტი

note: i18n: ectx: Menu (graph_file)
en: Graph File
ka: გრაფიკის ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (graph_selected)
en: Edit Selected Data
ka: მონიშნული მონაცემების ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu
en: Layout
ka: განლაგება

note: i18n: ectx: Menu
en: Tools
ka: ხელსაწყოები

[ctx: @title]
en: Code Document Name
ka: კოდის დოკუმენტის სახელი

en: Enter the name of your code document
ka: შეიყვანეთ კოდის დოკუმენტის სახელი

[ctx: @title]
en: Node Types
ka: კვანძის ტიპები

en: Create Type
ka: კვანძის შექმნა

[ctx: @title]
en: Edge Types
ka: კიდის ტიპები

en: unnamed
ka: უსახელო

en: Direction of edges of edge type.
ka: კიდის ტიპის კიდის მიმართულებები.

en: Unique ID of edge type.
ka: კიდის ტიპის უნიკალური ID.

[ctx: @action:button]
en: Export
ka: გატანa

en: <p>The file <br /><strong>'%1'</strong><br /> already exists; if you do not want to overwrite it, change the file name to something else.</p>
ka: <p>ფაილი <br /><strong>'%1'</strong><br /> უკვე არსებობს. თუ არ გნებავთ, გადააწეროთ, მიუთითეთ სხვა სახელი.</p>

en: File Exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

en: <p>Error occurred when writing file: <strong>'%1'</strong></p>
ka: <p>შეცდომა ფაილის ჩაწერისას: <strong>'%1'</strong></p>

en: *|All files
ka: *|ყველა ფაილი

[ctx: @title:window]
en: Import Graph File into Project
ka: გრაფის ფაილის პროექტში შემოტანა

[ctx: @title]
en: Graph Document Name
ka: გრაფიკის დოკუმენტის სახელი

en: Enter the name of your graph document
ka: შეიყვანეთ თქვენი გრაფიკის დოკუმენტის სახელი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Project Journal
ka: პროექტის ჟურნალი

[ctx: @action:intoolbar Script Execution]
en: Run
ka: გაშვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute currently active script on active graph document.
ka: ამჟამად აქტიური სკრიპტის აქტიურ გრაფის დოკუმენტზე გაშვება.

[ctx: @action:intoolbar Script Execution]
en: Stop
ka: გაჩერება

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop script execution.
ka: სკრიპტის გაშვების შეწყვეტა.

[ctx: @action:intoolbar Open Debugger]
en: Debugger
ka: გამმართველი

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the Javascript code debugger.
ka: Javascript-ის გამმართველის გახსნა.

en: Element Types
ka: ელემენტის ტიპები

[ctx: @title]
en: Journal
ka: ჟურნალი

[ctx: @title]
en: Scripting API
ka: სკრიპტის API

[ctx: @action:inmenu]
en: New Project
ka: ახალი პროექტი

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Project
ka: პროექტის შენახვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Project...
ka: პროექტის გახსნა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Recent Projects
ka: ახლახანს გახსნილი პროექტები

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Project As...
ka: პროექტის შენახვა, &როგორც...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Graph Document
ka: გრაფიკის ახალი დოკუმენტი

[ctx: @action:inmenu]
en: New Script File...
ka: სკრიპტის ახალი ფაილი...

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Graph...
ka: გრაფიკის შემოტანა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Graph As...
ka: გრაფიკის გატანა, როგორც...

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Script...
ka: სკრიპტის შემოტანა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Script...
ka: სკრიპტის გატანა...

[ctx: @title:window]
en: Import Script into Project
ka: პროექტში სკრიპტის შემოტანა

[ctx: @title:window]
en: Export Script
ka: სკრიპტის გატანა

en: untitled
ka: უსახელო

[ctx: @title:window]
en: Save Project As
ka: პროექტის შენახვა, როგორც

en: Rocs Projects (*.rocs)
ka: Rocs-ის პროექტი (*.rocs)

[ctx: @info]
en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ka: ფაილი "%1" სახელით უკვე არსებობს. შევცვალო?

[ctx: @title:window]
en: Overwrite File?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი?

[ctx: @title:window]
en: Open Project Files
ka: პროექტის ფაილების გახსნა

en: Rocs projects (*.rocs)
ka: Rocs-ის პროექტი (*.rocs)

[ctx: caption text for temporary project]
en: [ untitled ]%1
ka: [ უსახელო ]%1

en: ScriptName
ka: სკრიპტისსახელი

en: Enter the name of your new script
ka: შეიყვანეთ თქვენი ახალი სკრიპტის სახელი

en: File already exists.
ka: ფაილი უკვე არსებობს.

[ctx: @info]
en: Changes on your project are unsaved. Do you want to save your changes?
ka: პროექტში არსებობს შეუნახავი ცვლილებები. გნებავთ მათი შენახვა?

en: Unique ID of the node type.
ka: კვანძის ტიპის უნიკალური ID.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Script output:
ka: სკრიპტის გამონატანი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonEnableDebugOutput)
en: Show debug output.
ka: გამართვის გამოტანის ჩვენება.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonClear)
en: Clear output.
ka: გამოტანის გასუფთავება.

[ctx: @title]
en: Side Toolbar
ka: გვერდითი ხელსაწყოთა ზოლი

en: Toggle '%1' view.
ka: '%1'-ის ხედის გადართვა.
