ROX-Filer 2.1.6 - en to et translation catalogue (853 entries)

en: <dir>
et: <ver>

en: _Quiet
et: _Vaikne

en: Quiet
et: Vaikne

en: Don't confirm every operation
et: Ära küsi kinnitust iga kord

en: Name
et: Nimi

en: Directory
et: Kataloog

en: Expression:
et: Avaldis:

en: See the attr(5) man page for full details.
et: Lisainfo saamiseks vaadake attr(5) man-lehekülge.

en: See the fsattr(5) man page for full details.
et: Lisainfo saamiseks vaadake fsattr(5) man-lehekülge.

en: You do not appear to have OS support.
et: Teil ei tundu olevat opsüsteemi toetust.

en: Find expression reference
et: Otsiavaldiste abi

en: <u>Quick Start</u>
    Just put the name of the file you're looking for in single quotes:
    <b>'index.html'</b> (to find a file called 'index.html')
    
    <u>Examples</u>
    <b>'*.htm', '*.html'</b> (finds HTML files)
    <b>IsDir 'lib'</b> (finds directories called 'lib')
    <b>IsReg 'core'</b> (finds a regular file called 'core')
    <b>! (IsDir, IsReg)</b> (is neither a directory nor a regular file)
    <b>mtime after 1 day ago and size > 1Mb</b> (big, and recently modified)
    <b>'CVS' prune, isreg</b> (a regular file not in CVS)
    <b>IsReg system(grep -q fred "%")</b> (contains the word 'fred')
    
    <u>Simple Tests</u>
    <b>IsReg, IsLink, IsDir, IsChar, IsBlock, IsDev, IsPipe, IsSocket, IsDoor</b> (types)
    <b>IsSUID, IsSGID, IsSticky, IsReadable, IsWriteable, IsExecutable</b> (permissions)
    <b>IsEmpty, IsMine</b>
    A pattern in single quotes is a shell-style wildcard pattern to match. If it
    contains a slash then the match is against the full path; otherwise it is
    against the leafname only.
    
    <u>Comparisons</u>
    <b>&lt;, &lt;=, =, !=, &gt;, &gt;=, After, Before</b> (compare two values)
    <b>5 bytes, 1Kb, 2Mb, 3Gb</b> (file sizes)
    <b>2 secs|mins|hours|days|weeks|years  ago|hence</b> (times)
    <b>atime, ctime, mtime, now, size, inode, nlinks, uid, gid, blocks</b> (values)
    
    <u>Specials</u>
    <b>system(command)</b> (true if 'command' returns with a zero exit status;
    a % in 'command' is replaced with the path of the current file)
    <b>prune</b> (false, and prevents searching the contents of a directory).
et: <u>Kiirjuhend</u>
    Pange otsitava faili nimi ühekordsete jutumärkide vahele:
    <b>'index.html'</b> (et otsida faili nimega 'index.html')
    
    <u>Näited</u>
    <b>'*.htm', '*.html'</b> (leiab HTML-faile)
    <b>IsDir 'lib'</b> (leiab 'lib'-katalooge)
    <b>IsReg 'core'</b> (leiab tavafaile 'core')
    <b>! (IsDir, IsReg)</b> (fail ei ole ei kataloog ega tavafail)
    <b>mtime after 1 day ago and size > 1Mb</b> (suur, hiljuti muudetud, fail)
    <b>'CVS' prune, isreg</b> (tavafail. mis pole CVS'is)
    <b>IsReg system(grep -q fred "%")</b> (sisaldab sõna 'fred')
    
    <u>Lihtsad testid</u>
    <b>IsReg, IsLink, IsDir, IsChar, IsBlock, IsDev, IsPipe, IsSocket, IsDoor</b> (tüübid)
    <b>IsSUID, IsSGID, IsSticky, IsReadable, IsWriteable, IsExecutable</b> (failiõigused)
    <b>IsEmpty, IsMine</b>
    Ühekordsetes jutumärkides olevat mustrit võrreldakse käsurea stiilis. Kui see
    sisaldab kaldkriipsu, võrreldakse täieliku rajaga, muidu ainult 
    failinimega.
    
    <u>Võrdlused</u>
    <b>&lt;, &lt;=, =, !=, &gt;, &gt;=, After, Before</b> (kahe väärtuse võrdlemine)
    <b>5 bytes, 1Kb, 2Mb, 3Gb</b> (failisuurused)
    <b>2 secs|mins|hours|days|weeks|years  ago|hence</b> (ajad)
    <b>atime, ctime, mtime, now, size, inode, nlinks, uid, gid, blocks</b> (väärtused)
    
    <u>Erikäsud</u>
    <b>system(Befehl)</b> (tõene, kui 'käsu' väljundväärtus on null;
    % 'käsus' asendatakse faili rajaga)
    <b>prune</b> (väär ja keelab kotaloogi sisu otsimast).

en: Change permissions reference
et: Abi õiguste muutmise kohta

en: Normally, you can just select a command from the menu (click 
    on the arrow beside the command box). Sometimes, you need more...
    
    The format of a command is: <b>CHANGE, CHANGE, ...</b>
    Each <b>CHANGE</b> is: <b>WHO HOW PERMISSIONS</b>
    <b>WHO</b> is some combination of <b>u</b>, <b>g</b> and <b>o</b> which determines whether to
    change the permissions for the User (owner), Group or Others.
    <b>HOW</b> is <b>+</b>, <b>-</b> or <b>=</b> to add, remove or set exactly the permissions.
    <b>PERMISSIONS</b> is some combination of the letters <b>rwxXstugo</b>
    
    Bracketed text and spaces are ignored.
    
    <u>Examples</u>
    <b>u+rw</b>: the file owner gains read and write permission
    <b>g=u</b>: the group permissions are set to be the same as the user's
    <b>o=u-w</b>: others get the same permissions as the owner, but without write permission
    <b>a+x</b>: <b>a</b>ll get execute/access permission - same as <b>ugo+x</b>
    <b>a+X</b>: directories become accessable by everyone; files which were
    executable by anyone become executable by everyone
    <b>u+rw, go+r</b>: two commands at once!
    <b>u+s</b>: set the SetUID bit - often has no effect on script files
    <b>755</b>: set the permissions directly
    
    See the chmod(1) man page for full details.
et: Tavaliselt valite te käsu lihtsalt menüüst (klõpsake 
    noolele käsukasti otsas). Kuid mõnikord vajate midagi võimsamat...
    
    Käsuvorming on: <b>MUUDATUS, MUUDATUD, ...</b>
    Iga <b>MUUDATUS</b> on kujul: <b>KES MIDA ÕIGUSED</b>
    <b>KES</b> on kombinatsioon tähtedest <b>u</b>, <b>g</b> und <b>o</b>, mis määrab, kelle õigusi muudetakse:
    Omaniku (User),  grupi (Group) või kõigi muude (Others).
    <b>MIDA</b> on <b>+</b>, <b>-</b> või <b>=</b>, et lisade, eemaldada või täpselt seada õigusi.
    <b>ÕIGUSED</b> on mingi kombinatsioon tähtedest <b>rwxXstugo</b>
    
    Nurksulgudes teksti ja tühikuid ignoreeritakse.
    
    <u>Näited:</u>
    
    <b>u+rw</b>: faili omanik saab lugemis- ja kirjutamisõiguse
    <b>g=u</b>: grupi õigused seatakse samadeks kui omanikul
    <b>o=u-w</b>: kõik muud saavad samad õigused kui omanik, välja arvatud kirjutamisõigus
    <b>a+x</b>: kõik saavad õiguse käivitada - sama kui <b>ugo+x</b>
    <b>a+X</b>: kõik saavad õiguse kataloogidele ligi pääseda; failid, millele oli kellegil käivitusõigus, 
    muutuvad kõigi poolt käivitatavateks
    <b>u+rw, go+r</b>: kaks käsku korraga!
    <b>u+s</b>: sea SetUID-bitt - tihti ei oma mingit efekti skriptifailide puhul
    <b>755</b>: sea ligipääsuõigused otse
    
    Täpsemat infot saate lugeda chmod(1) man-leheküljelt.

en: Set type reference
et: Sea tüüpide viiteid

en: Normally ROX-Filer determines the type of a regular file
    by matching it's name against a pattern. To change the
    type of the file you must rename it.
    
    Newer file systems can support something called 'Extended
    Attributes' which can be used to store additional data with
    each file as named parameters. ROX-Filer uses the
    'user.mime_type' attribute to store file types.
    
    File types are only supported for regular files, not
    directories, devices, pipes or sockets, and then only
    on certain file systems and where the OS implements them.
et: Harilikult Rox tuvastab tuvastab tavalise faili tüübi
    võrreldes tema nime mustri vastu. Et faili tüüpi
    muuta, peate te selle ümber nimetama.
    
    Uuemad failisüsteemid toetavad niinimetatud 'laiendatud
    atribuute', millega on võimalik salvestada lisainfot faili kohta
    nimeliste parameetritena. Rox kasutab 'user.mime_type'
    atribuuti failitüüpide salvestamiseks.
    
    Failitüübid on ainult harilikel failidel, neid pole
    kataloogidel, seadmetel, torudel või soklitel ja siis ka
    ainult mõnigatel failisüsteemidel ning sõltuvalt opsüsteemist.

en: 
    Process terminated.
et: 
    Protsess lõpetatud..

en: There was one error.
et: Oli üks viga.

en: There were %d errors.
et: Oli %d viga.

en: ERROR reading
et: VIGA lugemisel

en: '
    Done
et: '
    Valmis

en: ERROR
et: VIGA

en: Yes
et: Jaa

en: No
et: Ei

en: 
    Asking child process to terminate...
et: 
    Ootan tütarprotsesside lõpetamist...

en: 
    Trying to KILL run-away process...
et: 
    Proovin SULGEDA kontrolli alt väljunud protsessi...

en: ?Count contents of %s?
et: ?Inhalt von %s zählen?

en: ?Delete %s'%s'?
et: ?Kustutada %s'%s' ?

en: WRITE-PROTECTED
et: KIRJUTUSKAITSEGA

en: 'Deleting '%s'
et: Kustutan '%s'

en: 'Directory '%s' deleted
et: Kataloog '%s' kustutatud

en: ?Eject '%s'?
et: ?'Väljastada %s'?

en: 'Eject '%s'
et: 'Väljastan '%s'

en: !%s
    eject failed
et: !%s
    väljastamine ebaõnnestus

en: ?Check '%s'?
et: ?'Kontrollida %s'?

en: !Invalid find condition - change it and try again
et: !Vigane otsingutingimus - muutke ja proovige uuesti

en: '(while checking '%s')
et: '('%s' kontrollimise juures)

en: ?Change permissions of '%s'?
et: ?Muuda '%s' loabitte?

en: 'Changing permissions of '%s'
et: 'Muuda '%s loabitte'

en: !Invalid mode command - change it and try again
et: !Vigane moodi käsk - muutke seda ja proovige veelkord

en: ?Change type of '%s'?
et: ?Muuda '%s' tüüpi?

en: !Invalid type - change it and try again
et: !Vigane tüüp - muutke seda ja proovige veelkord

en: 'Changing type of '%s' to '%s'
et: 'Muuda '%s' tüübiks '%s'

en: ?'%s' already exists - %s?
et: ?'%s' on juba olemas - %s?

en: merge contents
et: ühenda sisu

en: overwrite
et: kirjuta üle

en: 'Trying copy anyway...
et: 'Üritan ikkagi kopeerida...

en: ?Copy %s as %s?
et: ?Kopeeri %s nime alla %s?

en: 'Copying %s as %s
et: 'Kopeerin %s nime alla: %s

en: !ERROR: Destination already exists, but is not a directory
et: !VIGA: Sihtkoht on juba olemas, aga pole kataloog

en: !%s
    Failed to copy '%s'
et: !%s
    '%s' kopeerimine ebaõnnestus

en: ?'%s' already exists - overwrite?
et: ?'%s' on juba olemas - kas kirjutan üle?

en: 'Trying move anyway...
et: 'Üritan siiski tõsta...

en: ?Move %s as %s?
et: ?Tõstan %s nime alla %s?

en: 'Moving %s as %s
et: 'Tõstan %s nime alla %s

en: !%s
    Failed to move %s as %s
et: !%s
    %s tõstmine nime alla %s ebaõnnestus

en: !ERROR: Can't copy object into itself
et: !VIGA: Objekti ei ole võimalik sama nime alla kopeerida

en: !ERROR: Can't move/rename object into itself
et: !VIGA: Objekti pole võimalik sama nime alla tõsta

en: 'Linking %s as %s
et: 'Loon viida %s nime alla %s

en: ?Link %s as %s?
et: ?Luua viit %s nime alla %s?

en: 'Mounting %s
et: 'Ühendan %s

en: 'Unmounting %s
et: 'Lahutan %s

en: ?Mount %s?
et: ?%s ühendada?

en: ?Unmount %s?
et: ?%s lahutada?

en: !%s
    Mount failed
et: !%s
    Ühendamine ebaõnnestus

en: !%s
    Unmount failed
et: !%s
    Lahutamine ebaõnnestus

en: '(seems to be mounted now anyway)
et: '(tundub olevat juba niigi ühendatud)

en: '
    Total: %s (
et: '
    Kokku: %s (

en: file
et: fail

en: files
et: failid

en: no directories)
et: pole katalooge)

en: directory
et: kataloog

en: directories
et: kataloogid

en: !No mount points selected!
et: !Ühenduspunkti pole valitud!

en: ?Another search?
et: ?Otsida veel?

en: !'%s' is a symbolic link
et: !'%s' on sümbolviit

en: You need to select some items to search through
et: Palun valige mõni kataloog, millest otsida

en: Find
et: Otsi

en: You need to select some items to count
et: Palun valige objekte loendamiseks

en: Disk Usage
et: Kasutatud kettaruum

en: Mount / Unmount
et: Ühenda / Lahuta

en: ROX-Filer does not yet support mount points on your system. Sorry.
et: Vabandust, aga ROX-Filer ei toeta teie masinas veel ühenduspunkte

en: Delete
et: Kustuta

en: Force
et: Sunni

en: Don't confirm deletion of non-writeable items
et: Kirjutuskeeluga objektide kustutamisel ära küsi kinnitust

en: Brief
et: Lühidalt

en: Only log directories being deleted
et: Näita vaid kustutavaid katalooge

en: You need to select the items whose permissions you want to change
et: Valige objekte, mille loabitte te tahate muuta

en: a+x (Make executable/searchable)
et: a+x (Luba käivitamine/otsimine)

en: a-x (Make non-executable/non-searchable)
et: a-x (Keela käivitamine/otsimine)

en: u+rw (Give owner read+write)
et: u+rw (Luba omanikul lugeda ja kirjutada)

en: go-rwx (Private - owner access only)
et: go-rwx (Luba ligipääs vaid omanikule)

en: go=u-w (Public access, not write)
et: go=u-w (Luba kõigil lugeda, keela kirjutamine)

en: Permissions
et: Õigused

en: Don't list processed files
et: Ära näita käsitletud faile

en: Recurse
et: Rekursiivne

en: Also change contents of subdirectories
et: Muuda ka alamkataloogide sisu

en: Command:
et: Käsk:

en: You need to select the items whose type you want to change
et: Valige objekte, mille tüüpi te tahate muuta

en: Set type
et: Muuda tüüpi

en: Change contents of subdirectories
et: Muuda ka alamkataloogide sisu

en: Type:
et: Tüüp:

en: Copy
et: Kopeeri

en: Newer
et: Uuem

en: Only over-write if source is newer than destination.
et: Kirjuta üle vaid siis, kui lähtefail on uuem.

en: Only log directories as they are copied
et: Näita vaid kopeeritavaid katalooge

en: Move
et: Tõsta

en: Don't log each file as it is moved
et: Ära näita iga faili, mida tõstetakse

en: Link
et: Loo viit

en: Eject
et: Väljasta

en: Deleting items such as
et: Kustuta objektid

en: Deleting the item
et: Kustuta objekt

en: Deleting the items
et: Kustuta objektid

en:  and
et:  ja

en:  will affect some items on the pinboard or panel - really delete it?
et:  mõjutab faili töölaual või paneelil - kas kustutan siiski?

en:  will affect some items on the pinboard or panel - really delete them?
et:  mõjutab faile töölaual või paneelil - kas kustutan siiski?

en: <missing label>
et: <Kirjeldus puudub>

en: Symlink any programs you want into this directory. They will appear in the menu for all items of this type (%s/%s).
et: Loo antud kataloogi sümbolviidad programmidele, mida soovid näha kõigi tüüpi (%s/%s) objektide puhul menüüs

en: Customise Menu...
et: Kohanda menüüd...

en: Help
et: Abi

en: Path
et: Tee

en: Title
et: Pealkiri

en: Can't bookmark non-local resource '%s'
et: Võrguaadressi '%s' pole võimalik lisada järjehoidjatesse

en: '%s' isn't a directory
et: '%s' ei ole kataloog

en: You should first select some rows to delete
et: Vali järjehoidja

en: Put the cursor on an entry in the list to move it
et: Järjehoidja tõstmiseks valige ta kursoriga

en: This item is already at the end
et: Olete nimekirja lõpus

en: Can't bookmark non-local directories like '%s'
et: Võrgukataloogi '%s' ei saa lisada järjehoidjatesse

en: Add New Bookmark
et: Lisa järjehoidja

en: Edit Bookmarks
et: Muuda järjehoidjaid

en: Recently Visited
et: Hiljuti külastatud

en: Bulk rename files
et: Nimeta faile ümber hulgi

en: Reset
et: Taasta

en: Make the New column a copy of Old
et: Tee Pärast-tulpa koopia Enne-tulba sisust

en: _Rename
et: _Nimeta ümber

en: Replace:
et: Asenda:

en: This is a regular expression to search for.
    ^ matches the start of a filename
    $ matches the end
    \. matches a dot
    \.htm$ matches the '.htm' in 'index.htm', etc
et: Otsitakse seda regulaaravaldist.
    ^ vastab failinime algusele
    $ vastab lõpule
    \. vastab punktile
    \.htm$ vastab stringile '.htm' 'index.html' sees, jne

en: With:
et: Stringiga:

en: The first match in each filename will be replaced by this string. There are no special characters.
et: Esimene vaste igas failinimes asendatakse selle stringiga. Erimärke pole.

en: Apply
et: Rakenda

en: Do a search-and-replace in the New column. The files are not actually renamed until you click on the Rename button below.
et: Soorita asendus Pärast tulbas.Faile endid ei nimetata ümber enne, kui klõpsate all asuvale 'Nimeta ümber' nupule.

en: Old name
et: Vana nimi

en: New name
et: Uus nimi

en: No strings (in the New column) matched the given expression
et: Ükski string (Pärast tulbas) ei vastanud antud avaldisele

en: One name matched, but the result was the same
et: Üks nimi vastas avaldisele, kuid tulemus oli muutumatu

en: %d names matched, but the results were all the same
et: %d nime vastas avaldisele, kuid tulemused olid samad

en: Specify a regular expression to match, and a string to replace matches with.
et: Määra regulaaravaldis, mida otsitakse ja string, millega asendatakse tulemus.

en: %s (for '%s')
et: %s·('%s' asemel)

en: A file called '%s' already exists. Aborting bulk rename.
et: Fail nimega '%s' on juba olemas. Hulgiümbernimetamine katkestatud.

en: Failed to rename '%s' as '%s':
    %s
    Aborting bulk rename.
et: Ebaõnnestus '%s' ümber nimetamine '%s':
    %s
    Hulgiümbernimetane katkestatud.

en: A file called '%s' already exists
et: Fail nimega '%s' on juba olemas

en: Some of the New names contain / characters (eg '%s'). This will cause the files to end up in different directories. Continue?
et: Mõned nimed Pärast tulbas sisaldavad / märke (näit. '%s'). Selle tagajärjel tõstetakse failid erinevatesse kataloogidesse. Kas jätkan?

en: None of the names have changed. Nothing to do!
et: Ükski nimi pole muutunud. Pole midagi teha!

en: Choices migration
et: Valikute ümbertõstmine

en: Choices have been moved from 
    <b>%s</b>
     to the new location 
    <b>%s</b>
et: Choices on tõstetud ümber asukohast 
    <b>%s</b>
     uude asukohta 
    <b>%s</b>

en: %d directories could not be migrated
et: %d kataloogi ei õnnestunud ümber tõsta

en: Can't stat directory: %s
et: Ei õnnestu lugeda kataloogi %s

en: Can't open directory: %s
et: Kataloogi %s ei õnnestu avada

en: lstat(2) failed: %s
et: lstat(2) ebaõnnestus: %s

en: Link (relative)
et: Sümbolviit

en: Link (absolute)
et: Absoluutne viit

en: Internal error - bad info type
et: Sisemine viga - vigane info tüüp

en: Drag a directory here to bookmark it.
et: Lisamaks kataloogi järjehoidjatesse lohistage ta siia.

en: XDS protocol error: leafname may not contain '/'
et: XDS protokolli viga: failinimi ei tohi sisaldada '/' märki

en: XdndDirectSave0 target provided, but the atom XdndDirectSave0 (type text/plain) did not contain a leafname
et: On XdndDirectSave0-sihtmärk, kuid XdndDirectSave0-aatomis (tüüp text/plain) polnud failinime

en: Sorry - I require a target type of text/uri-list or XdndDirectSave0.
et: Vabandust - vajan text/uri-list või XdndDirectSave0 tüüpi sihtmärki

en: Sorry - I require a target type of text/uri-list or application/octet-stream.
et: Vabandust - vajan text/uri-list või application/octet-stream tüüpi sihtmärki.

en: Failed to add some items to the pinboard, because they are on a remote machine. For example:
    
    %s
et: Mõnede objektide lisamine töölauale ebaõnnestus, kuna nad pole kohalikus masinas. Näiteks:
    
    %s

en: Unknown target
et: Tundmatu sihtmärk

en: Remote app can't or won't send me the data - sorry
et: Vabandust - Võrgurakendus ei taha/oska mulle infot saata

en: XDS protocol error: return code should be 'S', 'F' or 'E'
et: XDS protokolli viga: tagastatud väärtus peab olema kas 'S', 'F' või 'E'

en: Sorry, can't display a menu of actions for a remote file / raw data.
et: Vabandust, ma ei oska näidata menüüd võrgufaili/toorfaili kohta.

en: UntitledData
et: Pealkirjata info

en: Error saving file: %s
et: Viga faili  %s salvestamisel

en: No URIs in the text/uri-list (nothing to do!)
et: text/uri-list nimekirjas pole ühtegi aadressi (pole tegevust!)

en: Can't get data from remote machine (application/octet-stream not provided)
et: Võrgust pole võimalik andmeid saada (application/octet-stream pole saadaval)

en: Some of these files are on a different machine - they will be ignored - sorry
et: Vabandust - osad failid jätan vahele, kuna need asuvad teises masinas

en: None of these files are on the local machine - I can't operate on multiple remote files - sorry.
et: Vabandust - ükski failidest ei asu siin masinas. Ma ei saa mitme mitte-kohaliku failiga töötada.

en: Unknown action requested
et: Sooviti tundmatut tegevus

en: Error getting file list: %s
et: Viga failide nimekirja hankides: %s

en: Show
et: Näita

en: Show the current choice in a filer window
et: Näita praegust valikut failihalduri aknas

en: <nothing>
et: <eimidagi>

en: I can't show you the currently set item, because nothing is currently set. Drag something onto me!
et: Ma ei saa näidata praegust valikut, kuna midagi pole valitud ! Lohista siia midagi !

en: Sorry, you need to drop exactly one file onto the drop area.
et: Vabandust, te saate siia lohistada vaid ühe faili.

en: Sorry, I can't use '%s' because it's not a local file.
et: Ei saa kasutada '%s' kuna see pole kohalik fail.

en: Can't access '%s':
    %s
et: Puudub ligipääs: '%s':
    %s

en: Error scanning '%s':
    %s
et: Viga '%s' skaneerimisel:
    %s

en: Error scanning '%s':
    %s
et: Viga '%s' skaneerimisel:
    %s

en: Do you want to unmount this device?
    
    Unmounting a device makes it safe to remove the disk.
et: Kas soovite selle seadme lahutada ?
    
    Pärast lahutamist on seadme/ketta eemaldamine ohutu.

en: No change
et: Pole muutust

en: Unmount
et: Lahuta

en: Directory missing/deleted
et: Kataloog on kadunud/kustutatud

en: Group %s is not set. Select some files and press Ctrl+%s to set the group. Press %s on its own to reselect the files later.
    Make sure NumLock is on if you use the keypad.
et: Grupp %s pole määratud. Grupi määramiseks valige mõned failid ja vajutage Ctrl+%s. Failide hiljem uuesti valimiseks vajutage vaid %s. Numbriklahvistiku kasutamisel peab Teil Numlock aktiivne olema

en: Directory '%s' is not accessible
et: Puudub ligipääs kataloogile '%s'

en: Directory '%s' not found.
et: Kataloogi '%s' ei leitud.

en: Cancel
et: Tühista

en: All,
et: KÃµik,

en: Scanning,
et: Skaneerin,

en: Thumbs,
et: Pisipildid,

en: Symbolic link to
et: Sümbolviit failile

en: This filename is not valid UTF-8. You should rename it.
et: Failinimi pole kodeeringus UTF-8. Te peaksite faili ümber nimetama.

en: Item no longer exists!
et: Objekti pole enam olemas!

en: Select display properties to save
et: Vali ekraani asetused, mida salvestada

en: Position
et: Asukoht

en: Size
et: Suurus

en: Show hidden
et: Näita peidetud

en: Display style
et: Vaate stiil

en: Sort type and order
et: Sorteerimistüüp ja järjekord

en: Details
et: Lisainfo

en: Thumbnails
et: Pisipildid

en: And
et: Ja

en: Not
et: Mitte

en: system
et: süsteem

en: prune
et: pügada

en: After
et: Pärast

en: Before
et: Enne

en: IsReg
et: lsReg

en: IsWriteable
et: IsWritable

en: Now
et: Nüüd

en: Byte
et: Bait

en: Bytes
et: Baiti

en: Sec
et: Sek

en: Secs
et: Sekki

en: Mins
et: Minuteid

en: Hour
et: Tund

en: Hours
et: Tunnid

en: Day
et: Päev

en: Days
et: Päevi

en: Week
et: Nädal

en: Weeks
et: Nädalaid

en: Year
et: Aasta

en: Years
et: Aastaid

en: Ago
et: Tagasi

en: Hence
et: Seetõttu

en: size
et: suurus

en: blocks
et: plokid

en: Save As:
et: Salvesta kui:

en: Unnamed
et: Nimetu

en: Remote application wants to use Direct Save, but I can't read the XdndDirectSave0 (type text/plain) property.
et: Võrgurakendus soovib Direct Save kasutada, kuid ma ei suuda XdndDirectSave0-atribuuti (tüüpi text/plain) lugeda.

en: Drag the icon to a directory viewer
    (or enter a full pathname)
et: Lohistage ikoon kataloogivaate peale 
    või sisestage faili asukoht täisrajaga

en: Attempt to read an XML file as a text file. File '%s' may be corrupted.
et: Proovin XML-faili teksti kujul lugeda. Fail '%s' võib olla vigane.

en: Error in '%s' file at line %d: 
    "%s"
    This may be due to upgrading from a previous version of ROX-Filer. Open the Options window and try changing something and then changing it back (causing the file to be resaved).
    Further errors will be ignored.
et: Viga failis '%s' real %d: 
    "%s"
    See võib johtuda vanema ROX-Filer'i versiooni uuendamisest.Avage Eelistuste aken, muutke mõnda suvandit ja muutke see tagasi (mis põhjustab faili uuesti salvestamise).
    Edasisi vigu eiratakse.

en: Incorrect or missing line break in text/uri-list data
et: Vigane või puuduv reavahetus text/uri-list andmetes

en: Failed to open file '%s': %s
et: Faili '%s' avamine ebaõnnestus: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
et: Pildi '%s' laadimine ebaõnnestus: põhjus pole teada, tõenäoliselt vigane pildifail

en: This program cannot be run, as the 0launch command is not available. It can be downloaded from here:
    
    http://0install.net/injector.html
et: Seda programmi pole võimalik jooksutada, kuna puudub 0launch käsk. Seda saate alla laadida aadressilt:
    
    http://0install.net/injector.html

en: Note that you must save your choices and restart the filer for the new language setting to take full effect.
et: Te peate failihalduri uuesti käivitama, enne kui Teie valitud keel aktiveerub.

en: (click to set)
et: (Valimiseks klõpsa)

en: About ROX-Filer...
et: ROX-Filer'i kohta...

en: Show Help Files
et: Näita abiinfot

en: Manual
et: Juhend

en: Options...
et: Eelistused...

en: Home Directory
et: Kodukataloog

en: File
et: Fail

en: Shift Open
et: Ava tekstina

en: Properties
et: Omadused

en: Set Run Action...
et: Sea avaja...

en: Set Icon...
et: Sea ikoon...

en: Edit Item
et: Muuda elementi

en: Show Location
et: Näita asukohta

en: Remove Item(s)
et: Eemalda elemente

en: %s '%s'
et: %s·'%s'

en: Nothing
et: Ei midagi

en: The location must contain at least one character!
et: Asukoha nimes peab olema vähemalt 1 täht!

en: You must first select some items to remove
et: Elementide eemaldamiseks valige mõned neist

en: You must open the menu over an item
et: Palun avage menüü mõne elemendi kohal

en: You can only set the run action for a regular file
et: Faili käivitajat saate muuta vaid tavafailide puhul

en: Press the desired shortcut (eg, Control+F1)
et: Vajutage soovitud klahvikambinatsiooni (näit. Ctrl+F1)

en: Failed to get keyboard grab!
et: Ei õnnestunud klaviatuuri haarata!

en: Clicking the icon opens:
et: Ikoonile klõpsamine avab:

en: Arguments to pass (for executables):
et: Käivitatavale failile edastatavad argumendid:

en: The text displayed under the icon is:
et: Tekst ikooni all on:

en: The keyboard shortcut is:
et: Klahvikombinatsioon on:

en: Are you sure you want to open %d windows?
et: Kas tõesti soovite avada %d akent?

en: Show Info
et: Näita infot

en: (bad utf-8)
et: (vigane utf-8)

en: Show _Help Files
et: Näita _abiinfot

en: <b>Permissions</b>
et: <b>Õigused</b>

en: <b>Contents indicate...</b>
et: <b>Sisu järgi otsustades...</b>

en: bytes
et: baite

en: Failed to read size
et: Ebaõnnestus suuruse lugemine

en: '%s' is no longer a symlink
et: '%s' pole enam sümbolviit

en: Failed to unlink '%s':
    %s
et: Kustutamine ebaõnnestus '%s':
    %s

en: Failed to create symlink from '%s':
    %s
    (note: old link has been deleted)
et: Sümbolviida '%s' loomine
    %s peale ebaõnnestus
    (märkus: vana viit kustutati)

en: Error:
et: Viga:

en: Real directory:
et: Tegelik kataloog:

en: Owner, Group:
et: Omanik, grupp:

en: Size:
et: Suurus:

en: Scanning
et: Skaneerin

en: Failed to scan
et: Skaneerimine ebaõnnestus

en: Change time:
et: Viimati muudetud:

en: Modify time:
et: Loodud:

en: Access time:
et: Viimati avatud:

en: Extended attributes:
et: Laiendatud atribuudid:

en: Present
et: Olemas

en: None
et: Puudub

en: Not supported
et: Pole toetatud

en: Link target:
et: Viida sihtmärk:

en: Run action:
et: Avatakse:

en: Execute file
et: Käivita fail

en: <nothing yet>
et: <veel ei midagi>

en: file(1) says... %s
et: file(1) ütleb... %s

en: Could not change permissions: %s
et: Ei suutnud muuta %s loabitte

en: Owner
et: Omanik

en: Group
et: Grupp

en: World
et: Maailm

en: Read
et: Loe

en: Write
et: Kirjuta

en: Exec
et: Käivita

en: Symbolic link
et: Sümbolviit

en: ROX application
et: ROX rakendus

en: mounted
et: ühendatud

en: unmounted
et: lahutatud

en: Mount point for %s (%s)
et: %s ühenduspunkt (%s)

en: Mount point (%s)
et: Ühenduspunkt (%s)

en: Copyright (C) 2005 Thomas Leonard.
    ROX-Filer comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of ROX-Filer
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.
et: Copyright (C) 2003 Thomas Leonard.
    ROX-Filer comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of ROX-Filer
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.

en: Try `ROX-Filer/AppRun --help' for more information.
et: Lisainfo saamiseks proovige 'ROX-Filer/AppRun --help' .

en: Try `ROX-Filer/AppRun -h' for more information.
et: Lisainfo·saamiseks·proovige·'ROX-Filer/AppRun·-h'·.

en: NOTE: Your system does not support long options - 
    you must use the short versions instead.
et: MÄRKUS: Teie süsteem ei toeta pikki käsurea võtmeid- 
    Olete sunnitud kasutama lühikesi.

en: Usage: ROX-Filer/AppRun [OPTION]... [FILE]...
    Open each directory or file listed, or the current working
    directory if no arguments are given.
    
      -b, --border=PANEL	open PANEL as a border panel
      -B, --bottom=PANEL	open PAN as a bottom-edge panel
      -c, --client-id=ID	used for session management
      -d, --dir=DIR		open DIR as directory (not application)
      -D, --close=DIR	close DIR and its subdirectories
      -h, --help		display this help and exit
      -l, --left=PANEL	open PAN as a left-edge panel
      -m, --mime-type=FILE	print MIME type of FILE and exit
      -n, --new		start new copy; for debugging the filer
      -p, --pinboard=PIN	use pinboard PIN as the pinboard
      -r, --right=PANEL	open PAN as a right-edge panel
      -R, --RPC		invoke method call read from stdin
      -s, --show=FILE	open a directory showing FILE
      -S, --rox-session	use default panel and pinboard options, and -n
      -t, --top=PANEL	open PANEL as a top-edge panel
      -u, --user		show user name in each window 
      -v, --version		display the version information and exit
      -x, --examine=FILE	FILE has changed - re-examine it
    
    Report bugs to
et: Kasutamine: ROX-Filer/AppRun [VÕTI]... [FAIL]...
    Ava iga käsureal ette antud kataloog/fail või 
    argumentide puudumisel jooksev kataloog,
    
      -b, --border=PANEEL	ava PANEEL ekraani servas
      -B, --bottom=PANEEL	ava PANEEL ekraani all servas
      -c, --client-id=ID	kasutusel sessioonihalduses
      -d, --dir=DIR		ava DIR kui kataloog (mitte kui rakendus)
      -D, --close=DIR	sulge DIR koos alamkataloogidega
      -h, --help		näita abiinfot ja välju
      -l, --left=PANEEL	ava PANEEL ekraani vasakus servas
      -m, --mime-type=FAIL	näita FAIL'i MIME-tüüp ja välju
      -n, --new		käivitab uue failihalduri; failihalduri silumiseks
      -p, --pinboard=PIN	kasuta töölauda nimega PIN
      -r, --right=PANEEL	ava PANEEL ekraani paremas servas
    ··-R,·--RPC		kutsu standardsisendist meetodit
      -s, --show=FAIL	näita kataloogi, milles asub FAIL
      -t, --top=PANEEL	ava PANEEL ekraani üleval servas
      -u, --user		näita kasutajanimesid kõigis akendes
      -v, --version		näita versiooniinfot ja välju
      -x, --examine=FAIL	kontrolli muutunud FAIL uuesti
    
    Vigadest teatage

en: .
    Home page (including updated versions): http://rox.sourceforge.net/
et: .
    Kodulehekülg (kus ka uued versioonid): http://rox.sourceforge.net/

en: We got a BadWindow error from the X server. This might be due to this GTK bug (during drag-and-drop?):
    http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=152151
    Trying to continue...
et: Me saime BadWindow vea X serverilt. See võib olla tingitud järgnevast GTK puugist (lohistamise ajal?):
    http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=152151
    Üritan jätkata...

en: The -o argument is no longer used. You can turn on override redirect from the Options box instead.
et: Käsurea võti -o pole enam kasutusel. See on tõstetud Eelistused->Ühilduvus alla.

en: Running as user '%s'
et: Jookse kasutaja '%s' nime all

en: Compiled with GTK version %s
et: Kompileeritud GTK versiooniga %s

en: Running with GTK version %d.%d.%d
et: Jookseb GTK versiooniga %d.%d.%d

en: features set at compile time
et: kompileerimise ajal seatud eelistused

en: Large File Support
et: Suurte failide toetus

en: Dnotify support
et: Dnotify-toetus

en: Binary compatibility
et: Binaarne ühilduvus

en: Yes (can run with older glibc versions)
et: Jah (suudab joosta ka vanemate glibc versioonidega)

en: No (apsymbols.h not found)
et: Ei (apsymbols.h ei leitud)

en: Extended attribute support
et: Laiendatud atribuutide toetus

en: Display
et: Vaade

en: Icons View
et: Ikoonivaade

en: Icons, With...
et: Ikoonid ja...

en: Sizes
et: Suurused

en: Types
et: Tüübid

en: Times
et: Ajad

en: List View
et: Loend-vaade

en: Bigger Icons
et: Suuremad ikoonid

en: Smaller Icons
et: Väiksemad ikoonid

en: Automatic
et: Automaatne

en: Sort by Name
et: Sorteeri nime järgi

en: Sort by Type
et: Sorteeri tüübi järgi

en: Sort by Date
et: Sorteeri kuupäeva järgi

en: Sort by Size
et: Sorteeri suuruse järgi

en: Sort by Owner
et: Sorteeri omaniku järgi

en: Sort by Group
et: Sorteeri grupi järgi

en: Reversed
et: Pööratud järjekorras

en: Show Hidden
et: Näita peidetud

en: Filter Files...
et: Filtreeri faile...

en: Show Thumbnails
et: Näita pisipilte

en: Refresh
et: Värskenda

en: Save Display Settings...
et: Salvesta ekraaniasetused...

en: Copy...
et: Kopeeri...

en: Rename...
et: Nimeta ümber...

en: Link...
et: Loo viit...

en: Send To...
et: Ava kasutades...

en: Count
et: Loenda

en: Set Type...
et: Sea tüüp...

en: Select
et: Vali

en: Select All
et: Vali kõik

en: Clear Selection
et: Tühista valik

en: Invert Selection
et: Pööra valik ümber

en: Select by Name...
et: Vali nime järgi...

en: Select If...
et: Vali mustri abil...

en: New
et: Uus

en: Blank file
et: Tühi fail

en: Window
et: Aken

en: Parent, New Window
et: Ava ülemine kataloog uues aknas

en: Parent, Same Window
et: Ava ülemine kataloog samas aknas

en: New Window
et: Uus aken

en: Show Bookmarks
et: Näita järjehoidjaid

en: Follow Symbolic Links
et: Järgi sümbolviitu

en: Resize Window
et: Kohalda akna suurust

en: Close Window
et: Sulge aken

en: Enter Path...
et: Sisesta tee...

en: Shell Command...
et: Käsurea korraldus...

en: Terminal Here
et: Terminal siia

en: Switch to Terminal
et: Hüppa terminali

en: You should Shift+Menu click over a file to send it somewhere
et: Klõpsake Shift+Menüü faili kohal, et seda kuhugi saata

en: Next Click
et: Järgmine klõps

en: %d items
et: %d elementi

en: Open unmounted
et: Ava, aga ära ühenda

en: Show Target
et: Näita sihtkohta

en: Look Inside
et: Vaata sisse

en: Open As Text
et: Ava tekstina

en: Extended attributes, used to store types, are not supported for this file or files.
    This may be due to lack of support from the filesystem or the C library, or it may simply be that the filesystem needs to be mounted with the right mount option ('user_xattr' on Linux).
et: Laiendatud atribuudid, mida kasutatakse tüübi salvestamiseks, pole selle faili või failide puhul toetatud.
    Selle põhjuseks võib olla atribuutide toetuse puudumine failisüsteemil või C-teegil, või ka lihtsalt peaksite failisüsteemi ühendamisel edastama õige suvandi ('user_xattr' Linuxi puhul).

en: Setting type not supported for some of these files
et: Tüübi seadmine pole mõnede antud failide puhul toetatud

en: If on, the symlink will store the path from the symlink to the target file. Use this if the symlink and the target will be moved together.
    If off, the path from the root directory is stored - use this if the symlink may move but the target will stay put.
et: Kui selle suvandi sisse lülite, salvestatakse viida juures teekond sihtfailini. Kasutage seda siis, kui soovite viita ja sihtfaili koos liigutada.
    Kui suvandi välja lülite, salvestatakse viida juures teekond sihtfailini juurkataloogist. Kasutage siis, kui liigutate viita, aga mitte sihtfaili.

en: New pathname is not absolute
et: Failitee pole absoluutne

en: Symlink from '%s' already exists. Replace it with a link to '%s'?
et: Sümbolviit '%s' on juba olemas. Asendada see viidaga failile '%s'?

en: _Replace
et: _Asenda

en: Create
et: Tekita

en: NewDir
et: UusKataloog

en: Error creating '%s': %s
et: Faili '%s' loomisel oli viga: %s

en: NewFile
et: UusFail

en: Error creating file: could not find the template for %s
et: Viga faili loomisel: ei leidnud malli %s jaoks

en: The `Send To' menu provides a quick way to send some files to an application. The applications listed are those in the following directories:
    
    %s
    %s
    The `Send To' menu may be opened by Shift+Menu clicking over a file.
    
    Advanced use:
    You can also create subdirectories called `.text_html', `.text', etc which will only be shown for files of that type. `.group' is shown only when multiple files are selected.
et: `Ava kasutades'-menüü võimaldab määrata failide avamiseks rakendusi (või nende viitasid), mis asuvad järgnevates kataloogides:
    
    %s
    %s
    `Ava kasutades'-menüü avaneb, klõpsates Shift+Menüü (vaikimisi parem hiirenupp) faili peal.
    Edasijõudnud kasutus:
    Te võite ka luua alamkatalooge nimedega `.text_html', `.text', jne, mida näidatakse vaid vastavat tüüpi failide puhul. `.group' näidatakse juhul, kui mitu faili on valitud.

en: I'll show you your SendTo directory now; you should symlink (Ctrl+Shift drag) any applications you want into it.
et: Näitan 'Ava kasutades' kataloogi; Te saate sinna luua viitasid (Ctrl+Shift-lohista) rakendustele.

en: Your CHOICESPATH variable setting prevents customisations - sorry.
et: Vabandust: Teie CHOICESPATH muutuja lubab eelistusi muuta vaid kasutajal root.

en: Any files placed in your Templates directories will appear on the `New' menu. Choosing one of them will make a copy of it as the new file.
    
    The following directories contain templates:
    
    %s
    %s
et: Teie Mallide kataloogi paigutatud failid on näha `Uus' menüüs. Nendest mõna valimine tekitab uue failina koopia mallist.
    
    Järgnevad kataloogid sisaldavad malle:
    
    %s
    %s

en: I'll show you your Templates directory now; you should place any template files you want inside it.
et: Näitan Mallide kataloogi; Te saate mallide failid panna sinna sisse.

en: Customise
et: Kohanda

en: This is already the canonical name for this directory.
et: See ongi juba antud kataloogi kanooniline nimi.

en: You can't open a second view onto this directory because the `Unique Windows' option is turned on in the Options window.
et: Te ei saa avada teist akent selle kataloogiga, kuna eelistustes on aktiveeritud  'Näita ühes aknas'.

en: Copy ... ?
et: Kopeeri ... ?

en: Rename ... ?
et: Nimeta ümber ... ?

en: Symlink ... ?
et: Tekita viit ... ?

en: Shift Open ... ?
et: Ava tekstina ... ?

en: Properties of ... ?
et: Omadused ... ?

en: Set type of ... ?
et: Sea ... tüüpi ?

en: Set run action for ... ?
et: Avaja seadmine ... jaoks ?

en: Set icon for ... ?
et: Sea ... ikooni ?

en: Send ... to ... ?
et: Ava ... kasutades ... ?

en: DELETE ... ?
et: KUSTUTA ... ?

en: Count the size of ... ?
et: Loenda kokku ... suurused ?

en: Set permissions on ... ?
et: Muuda ... loabitte ?

en: Search inside ... ?
et: Otsi ... seest ?

en: You cannot do this to more than one item at a time
et: Antud tegevust ei saa läbi viia mitme failiga

en: Rename
et: Nimeta ümber

en: Symlink
et: Loo viit

en: User-definable shortcuts are disabled by default in Gtk2, and you have not enabled them. You can turn this feature on by:
    
    1) using an XSettings manager, such as ROX-Session or gnome-settings-daemon, or
    
    2) adding this line to ~/.gtkrc-2.0:
    	gtk-can-change-accels = 1
    	(this only works if NOT using XSETTINGS)
et: Kiirklahvide kasutajate poolt muutmine on Gtk2 rakendustes vaikimisi keelatud. Te saate need lubada järgnevalt:
    1) Kasutades XSettings-haldurit, nagu näiteks ROX-Session või gnome-settings-daemon, või
    
    2) Lisades faili ~/.gtkrc-2.0 rea:
    	gtk-can-change-accels = 1
    	(see töötab vaid siis, kui te EI kasuta XSETTINGS)

en: To set a keyboard short-cut for a menu item:
    
    - Open the menu over a filer window,
    - Move the pointer over the item you want to use,
    - Press the key you want attached to it.
    
    The key will appear next to the menu item and you can just press that key without opening the menu in future.
et: Kiirklahvide määramiseks:
    
    - Avage mõne failihalduri akna kohal menüü,
    - Liikuge hiirekursoriga soovitud tegevuse kohale,
    - Vajutage kiirklahvi, mida soovite tegevusele määrata.
    
     Määratud kiirklahv ilmub nähtavale menüüs tegevuse kõrval. Edaspidi piisab tegevuse väljakutsumiseks kiirklahvi vajutamisest ja menüüd pole vaja avada.

en: Set keyboard shortcuts
et: Määra kiirklahve

en: Goto:
et: Mine:

en: Select If:
et: Vali mustri abil:

en: Select Named:
et: Vali nimetatud:

en: Pattern:
et: Mall:

en: Enter the name of a file and I'll display it for you. Press Tab to fill in the longest match. Escape to close the minibuffer.
et: Sisestage failinimi, mida näidata. TAB klahv lõpetab nimesid. Esc klahv sulgeb minipuhvri.

en: Enter a shell command to execute. Click on a file to add it to the buffer.
et: Sisestage täidetav shelli käsk. Klõpsake failil, lisamaks seda puhvrisse.

en: Enter a file name pattern to select all matching files:
    
    ? means any character
    * means zero or more characters
    [aA] means 'a' or 'A'
    [a-z] means any character from a to z (lowercase)
    *.png means any name ending in '.png'
et: Siseta failinime muster, et valida kõik sobivad failid:
    
    ? tähendab ühte suvalist märki
    * tähendab 0 või mitu suvalist märki
    [aA] tähendab 'a' või 'A'
    [a-z] tähendab märki a ja z vahel (väiksed tähed)
    *.png tähendab ükskõiik millist '.png' lõpuga nime

en: Enter a pattern to match for files to be shown.  An empty filter turns the filter off.
et: Sisesta muster, millele vastavaid faile kuvatakse.  Tühja filtri puhul lülitakse filter välja.

en: Invalid Find condition
et: Vigane otsinguparameeter

en: %s total, %s used, %s free (%.1f %%)
et: %s·kokku,·%s·kasutusel,·%s·vaba·(%.1f·%%)

en: ROX-Filer has converted your Options file to the new XML format
et: Teie vana eelistustefail teisendati uude XML-põhisesse vormingusse

en: (use default)
et: (kasuta vaikimisi asetusi)

en: Internal error: %s unreadable
et: Sisemine viga: %s pole loetav

en: Options
et: Eelistused

en: _Revert
et: _Taastatav

en: Restore all choices to how they were when the Options box was opened.
et: Taasta kõik asetused eelistuste akna avamise hetke seisule.

en: Choices will be saved as:
    %s
et: Eelistused salvestati nime alla:
    %s

en: (saving disabled by CHOICESPATH)
et: (CHOICESPATH keelab muudatuste salvestamise)

en: Error saving %s: %s
et: Viga %s salvestamisel: %s

en: Missing '='
et: Puudub '='

en: Your old panel file has been converted to the new XML format.
et: Teie paneeli asetused on teisendati uude XML-põhisesse vormingusse.

en: You have tried to close a panel via the window manager - I usually find that this is accidental... really close?
et: Te üritasite paneeli sulgeda aknahalduri kaudu - enamasti pole see soovitud ... Tõesti sulgeda ?

en: Missing < or > in panel config file
et: Puuduv < või > paneeli asetuste failis

en: Error saving panel %s: %s
et: Paneeli %s salvestamisel oli viga : %s

en: Applet quit without ever creating a widget!
et: Applet väljus ilma kasutajaliidese elementi loomata!

en: Error running applet:
    %s
et: Viga appleti käivitamisel:
    %s

en: Panel Options...
et: Paneeli valikud...

en: Xinerama monitor %d unavailable
et: Xinerama ekraan %d pole saadaval

en: Panel Options
et: Paneeli valikud

en: Panel: %s
et: Paneel: %s

en: Select the panel's position:
et: Vali paneeli asend:

en: Top-edge panel
et: Paneel üleval servas

en: Top edge
et: Üleval

en: Bottom edge panel
et: Paneel all servas

en: Bottom edge
et: Alumine serv

en: Left edge panel
et: Paneel vasakul servas

en: Left edge
et: Vasakul

en: Right-edge panel
et: Paneel paremal servas

en: Right edge
et: Paremal

en: Your old pinboard file has been converted to the new XML format.
et: Teie töölaua asetuste fail teisaldati uude XML-põhisesse vormingusse.

en: The backdrop handler must be an application directory. Drag an application directory into the Set Backdrop dialog box, or (for programmers) pass it to the SOAP SetBackdropApp method.
et: Taustahaldur peab olema kataloograkendus. Lohistage kataloograkendus 'Muuda tausta' dialoogikasti või (programmeerijate jaoks) edastage see SOAP SetBackdropApp meetodi argumendina.

en: You can only set the backdrop to an image or to a program which knows how to manage ROX-Filer's backdrop.
    
    Programmers: the application's AppInfo.xml must contain the CanSetBackdrop element, as described in ROX-Filer's manual.
et: Taustaks saate määrata kas pildi või rakenduse, mis oskab hallata Rox-Filer'i tausta.
    
    Programmeerijatele: rakenduse Appinfo.xml peab sisaldama CanSetBackdrop elementi, nagu kirjeldatud ROX-Filer'i käsiraamatus.

en: Set backdrop
et: Muuda tausta

en: Choose a style and drag an image in:
et: Vali tausta positsioon ja lohista pilt kasti:

en: Centre the image without scaling it
et: Keskjoonda pilt ilma maksimiseerimata

en: Centre
et: Keskjoonda

en: Scale the image to fit the backdrop area, without distorting it
et: Maksimiseeri pilt üle tausta ilma mõõtude suhet muutmata

en: Scale
et: Maksimiseeri

en: Stretch the image to fill the backdrop area
et: Venita pilt üle tausta

en: Stretch
et: Venita

en: Tile the image over the backdrop area
et: Laota pilt taustale paanidena

en: Tile
et: Paanidena

en: Drop an image here
et: Lohistage siia pilt

en: No pinboard was in use... the 'Default' pinboard has been selected. Use 'rox -p=Default' to turn it on in future.
et: Töölaua asetusi ei leitud. Avan vaikimisi töölaua.Kasutage ROX-Filer'i käivitamisel parameetrit 'rox -p=Default', et sama töölauda tulevikus aktiveerida.

en: Only files (and certain applications) can be used to set the background image.
et: Tausta seadmiseks saate kasutada vaid pilte (ja teatud rakendusi).

en: Missing '>' in icon label
et: Ikooni sildis puudub '>'

en: Missing ',' after icon label
et: Ikooni sildis puudub ','

en: Error saving pinboard %s: %s
et: Viga %s töölaua asetuste salvestamisel: %s

en: Backdrop...
et: Taust...

en: Error loading backdrop image:
    %s
    Backdrop removed.
et: Viga taustapildi laadimisel:
    %s
    Taust eemaldatud.

en: Can't delete thumbnails in %s:
    %s
et: Ei saa eemaldada pisipilti %s:
    %s

en: There are no thumbnails to delete
et: Pole pisipilte, mida kustutada

en: Purge thumbnails disk cache
et: Kustuta pisipiltide puhver

en: Unknown style '%s'
et: Tundmatu stiil '%s'

en: Unknown details type '%s'
et: Tundmatu omaduste tüüp '%s'

en: Unknown sorting type '%s'
et: Tundmatu sortimistüüp '%s'

en: Attempt to invoke unknown SOAP method '%s'
et: Kutsuti tundmatut SOAP-meetodit '%s'

en: Invalid .gmo translation file (too short): %s
et: Vigane .gmo tõlkefail (liiga lühike): %s

en: Invalid .gmo translation file (GNU magic number not found): %s
et: Vigane .gmo tõlkefail (ei leitud GNU maagilist päist): %s

en: Program %s not found - deleted?
et: Rakendust %s ei leitud - on see kustutatud?

en: File doesn't exist, or I can't access it: %s
et: Faili pole olemas või ei saa seda avada: %s

en: I don't know how to open '%s'
et: Ma ei oska avada '%s'

en: Application:
    This is an application directory - you can run it as a program, or open it (hold down Shift while you open it). Most applications provide their own help here, but this one doesn't.
et: Rakendus:
    See on kataloograkendus (application directory). Te võite seda käivitada kui programmi või avada kui kataloogi (Shift+klõps)Enamus rakendusi näitavad omaenda abiinfot, kuid mitte see.

en: Could not send data to program: %s
et: Ei suutnud saata andmeid rakendusele: %s

en: Could not read link: %s
et: Ei suutnud lugeda viita: %s

en: Broken symlink (or you don't have permission to follow it): %s
et: Katkine viit (või puuduvad teil õigused sellele järgneda): %s

en: No run action specified for files of this type (%s/%s) - you can set a run action by choosing `Set Run Action' from the File menu, or you can just drag the file to an application.%s
et: Failitüübi (%s/%s) jaoks pole seatud avajat - Te saate seda seada, valides Fail-menüüst 'Sea avaja...', või lohistades faili rakenduse peale. %s

en: 
    
    Note: If this is a computer program which you want to run, you need to set the execute bit by choosing Permissions from the File menu.
et: 
    
    Note: Kui te soovite jooksutada arvutiprogrammi, peate te seadma käivitusbiti, valides Fail menüüst Õigused.

en: Executable '%s' is world-writeable! Refusing to run. Please change the permissions now (this problem may have been caused by a bug in earlier versions of the filer).
    
    Having (non-symlink) run actions world-writeable means that other people who use your computer can replace your run actions with malicious versions.
    
    If you trust everyone who could write to these files then you needn't worry. Otherwise, you should check, or even just delete, all the existing run actions.
et: Programm '%s' on kõigile kirjutatav! Keeldun käivitamast seda. Palun muutke faili ligipääsuõigusi (probleem võib olla pärit failihalduri vanemast, vigasest, versioonist).
    
    Kõigile kirjutatav programmifail (välja arvatud sümboolsed viidad) tähendab seda, et kõik teie arvuti kasutajad saavad teie programmi muuta, asendades selle potentsiaalselt ohtliku programmiga.
    
    Juhul, kui te usaldate absoluutselt kõiki kasutajaid, kellel on olnud ligipääs, ei pruugi te muretseda. Vastasel juhul peaksite üle kontrollima või isegi kustutama kõik käivitamis-seosed

en: go-w (Fix security problem)
et: go-w (Lahenda turvaprobleem)

en: byte
et: bait

en: Failed to open and stat file '%s': %s
et: Faili '%s' avamine ja stat ebaõnnestus: %s

en: Failed to mmap file '%s': %s
et: Faili '%s' mmap avamine ebaõnnestus: %s

en: Close
et: Sulge

en: Close filer window
et: Sulge failihalduri aken

en: Up
et: Üles

en: Change to parent directory
et: Mine ülevalpoolsesse kataloogi

en: Home
et: Kodu

en: Change to home directory
et: Mine kodukataloogi

en: Bookmarks
et: Järjehoidjad

en: Bookmarks menu
et: Järjehoidjate-menüü

en: Scan
et: Skaneerida

en: Rescan directory contents
et: Skaneeri uuesti kataloogi sisu

en: Change icon size
et: Muuda ikooni suurust

en: Automatic size mode
et: Automaatselt kohanduv ikoonisuurus

en: Show extra details
et: Näita rohkem infot

en: Sort
et: Sordi

en: Change sort criteria
et: Muuda sortimiskriteeriume:

en: Hidden
et: Peidetud

en: Show/hide hidden files
et: Näita/varja peidetud faile

en: Select all/invert selection
et: Vali kõik/pööra valik ümber

en: Show ROX-Filer help
et: Näita ROX-Filer'i abiinfot

en:  (%u hidden)
et:  (%u peidetud)

en: items
et: faili

en: item
et: fail

en: No items%s
et: Pole faile%s

en: %u selected (%s)
et: %u faili valitud (%s)

en: Sort by name
et: Sorteeri nime järgi

en: Sort by type
et: Sorteeri tüübi järgi

en: Sort by date
et: Sorteeri aja järgi

en: Sort by size
et: Sorteeri suuruse järgi

en: Sort by owner
et: Sorteeri omaniku järgi

en: Sort by group
et: Sorteeri grupi järgi

en: ascending
et: tõusev

en: descending
et: langev

en: Sym link
et: Süm. viit

en: Mount point
et: Ühenduspunkt

en: App dir
et: Rakenduskat

en: Dir
et: Kat

en: Char dev
et: Märkseade

en: Block dev
et: Blokkseade

en: Pipe
et: Toru

en: Socket
et: Sokkel

en: Door
et: Uks

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Enter a shell command which will load "$@" into a suitable program. Eg:
    
    gimp "$@"
et: Sisestage shellikäsk, millele argumendina edastada "$@". Näit.:
    
    gimp "$@"

en: This is not a program! Give me an application instead!
et: See pole programm! Andke mulle selle asemel rakendus!

en: No run action defined
et: Avamisseost pole määratud

en: Error in handler %s: %s
et: Viga käsitlejas %s: %s

en: Invalid application %s (bad AppRun)
et: Mittekehtiv rakendus %s (vigane AppRun)

en: Non-executable %s
et: Mittekäivitatav fail %s

en: Set run action
et: Sea avaja

en: If a handler for the specific type isn't set up, use this as the default.
et: Kui failitüübile pole avajat määratud, kasutada vaikimisi seda.

en: Set default for all `%s/<anything>'
et: Kasuta vaikimisi '%s/<misiganes>' avamiseks

en: Use this application for all files with this MIME type.
et: Kasuta seda rakendust antud MIME-tüübiga failide avamiseks.

en: Only for the type `%s' (%s/%s)
et: Ainult tüübi `%s' (%s/%s) jaoks

en: Drop a suitable application here
et: Lohistage siia sobiv rakendus

en: OR
et: VÕI

en: Enter a shell command:
et: Sisestage shelli käsk:

en: _Use Command
et: _Kasuta käsku

en: A run action already exists and is quite a big program - are you sure you want to delete it?
et: Käivitaja on juba määratud ja see on üsna suur programm - oled kindel, et soovid seda kustutada?

en: Can't remove %s: %s
et: Ei saa eemaldada %s: %s

en: Choices saving is disabled by CHOICESPATH variable
et: Seadete salvestamise keelab CHOICESPATH-keskkonnamuutuja

en: Icon theme '%s' does not contain MIME icons. Using ROX default theme instead.
et: Ikooniteemas '%s' pole MIME ikoone. Kasutan Rox vaikimisi teemat..

en: Failed to create symlink '%s':
    %s
    
    (this may mean that the ROX theme already exists there, but the 'mime-application:postscript' icon couldn't be loaded for some reason, or %s is a link to an invalid directory; try deleting it)
et: Sümbolviida '%s' loomine ebaõnnestus:
    %s
    
    (see võib tähendada, et ROX teema on juba seal olemas, kuid mingil põhjusel ei suudetud laadida 'mime-application:postscript' ikooni või on %s viide vigasele kataloogile, proovige see kustutada)

en: The pathname you gave does not exist. The icon has not been changed.
et: Faili, milleni teekonna sisestasite, pole olemas. Ikooni ei muudetud.

en: Unable to load image file -- maybe it's not in a format I understand, or maybe the permissions are wrong?
    The icon has not been changed.
et: Pildifaili ei õnnestu laadida - võib-olla on see mulle tundmatus vormingus või on ligipääsuõigused väärad?
    Ikooni ei muudetud.

en: Really delete icon '%s'?
et: Tõesti kustutada ikoon '%s'?

en: Can't delete '%s':
    %s
et: Ei suuda kustutada '%s':
    %s

en: Set icon
et: Sea ikooni

en: Use a copy of the image as the default for all files of these MIME types.
et: Kasuta koopiat pildist vaikimisi kõigi selle MIME-tüübiga failide jaoks.

en: Set icon for all `%s/<anything>'
et: Sea ikoon kõigi tüüpi `%s/<misiganes>' failide jaoks

en: Use a copy of the image for all files of this MIME type.
et: Kasuta koopiat pildist kõigi antud MIME-tüübiga failide jaoks.

en: For all files of type `%s' (%s/%s)
et: Failidele, mis on tüüpi `%s' (%s/%s)

en: Add the file and image filenames to your personal list. The setting will be lost if the image or the file is moved.
et: Lisage faili ja pildi failinimed oma isiklikku nimekirja. See asetus läheb kaotsi, kui pilt või fail mujale tõstetakse.

en: Only for the file `%s'
et: Ainult faili `%s' jaoks

en: Copy the image inside the directory, as a hidden file called '.DirIcon'. All users will then see the icon, and you can move the directory around safely. This is usually the best option if you can write to the directory.
et: Kopeeri pilt kataloogi sisse peidetud faili '.DirIcon'. nime alla.Kõik kasutajad näevad ikooni ja ketaloogi võib probleemitult mujale tõsta. See on enamasti parim valik, kui Teil on kirjutusõigus antud kataloogile.

en: Copy image into directory
et: Kopeeri pilt kataloogi

en: Drop an icon file here
et: Lohistage siia ikoonifail

en: Setting icon disabled by CHOICESPATH
et: Ikooni seadmise keelab CHOICESPATH-keskkonnamuutuja

en: Error creating image '%s':
    %s
et: Viga pildi kopeerimisel '%s':
    %s

en: _Name
et: _Nimi

en: _Type
et: _Tüüp

en: _Permissions
et: _Ligipääsuõigused

en: _Owner
et: _Omanik

en: _Group
et: _Grupp

en: _Size
et: _Suurus

en: Last _Modified
et: Viimati _muudetud

en: Translation
et: Tõlge

en: Language
et: Keel

en: Use the LANG environment variable
et: Kasutage LANG keskkonnamuutujat

en: Basque
et: Baski

en: Chinese (traditional)
et: Hiina (traditsiooniline)

en: Chinese (simplified)
et: Hiina (lihtsustatud)

en: Czech
et: Tšehhi

en: Danish
et: Taani

en: Dutch
et: Hollandi

en: English (no translation)
et: Inglise (tõlkimata)

en: Estonian
et: Eesti

en: Finnish
et: Soome

en: French
et: Prantsuse

en: German
et: Saksa

en: Hungarian
et: Ungari

en: Japanese
et: Jaapani

en: Norwegian
et: Norra

en: Italian
et: Itaalia

en: Polish
et: Poola

en: Portuguese (Portugal)
et: Portugali (Portugal)

en: Portuguese (Brasil)
et: Portugali (Brasiilia)

en: Romanian
et: Rumeenia

en: Russian
et: Vene

en: Spanish
et: Hispaania

en: Swedish
et: Rootsi

en: Filer windows
et: Failihalduri aknad

en: Auto-resize filer windows
et: Automaatselt muuda failihalduri akende suurust

en: Never automatically resize
et: Ära kunagi sea suurust automaatselt

en: You'll have to resize windows manually, using the window manager, the `Resize Window' menu entry or by double-clicking on the window background.
et: Te peate akna suurust muutma käsitsi, kasutades; aknahalduri võimalusi, menüüvalikut `Kohalda akna suurust'-või topeltklõpsates akna tausta.

en: Resize when changing the display style
et: Kohalda akna suurust vaate muutmisel

en: Changing the size of the icons or which details are displayed will resize the window for you.
et: Ikoonide suuruse või näidatavate omaduste hulga muutmisel muudetakse akna suurust automaatselt.

en: Always resize
et: Alati muuda suurust

en: The filer will resize windows whenever it seems useful (that is, when changing directory or display style).
et: Failihaldur muudab akna suurust iga kord, kui see tundub mõistlik (s.t. kataloogi vahetamisel või vaate muutmisel).

en: Largest window size:
et: Akna maksimaalne suurus:

en: The largest size, as a percentage of the screen size, that the auto-resizer will resize a window to.
et: Maksimaalne suurus, milleni aken automaatselt suurust muutes tohib kasvada, väljendatuna protsentides ekraanist.

en: Window behaviour
et: Akende käitumine

en: Short titlebar flags
et: Lühiindikaatorid aknapäisel

en: Use single letters instead of words for Scanning, All and Thumbs indicators in the titlebar.
et: Kasuta ühetähelisi lühendeid sõnade 'Skaneerin', 'Kõik', 'Pisipildid' asemel akna päises.

en: Unique windows
et: Akende uuestikasutamine

en: If you open a directory and that directory is already displayed in another window, then this option causes the other window to be closed.
et: Kui antud suvand on sisse lülitud, siis kataloogi avamise puhul, mis on juba avatud mõnes teises failihalduri aknas, suletakse teine aken.

en: New window on button 1
et: Ava nupuga 1 kataloog uues aknas

en: Clicking with mouse button 1 (usually the left button) opens a directory in a new window with this turned on. Clicking with the button-2 (middle) will reuse the current window.
et: Klõpsates esimese hiirenupuga (tavaliselt vasak nupp) avatakse kataloog uues aknas. Klõpsates teise nupuga (keskmine hiirenupp) avatakse kataloog samas aknas.

en: Single-click navigation
et: Ühe klõpsuga avamine

en: Clicking on an item opens it with this on. Hold down Control to select the item instead. If off, clicking once selects an item; double click to open things.
et: Kui antud suvand on sisse lülitud, siis üks hiireklõps avab faili/kataloogi. Hoidke all Control-klahvi, et faili valida. Kui suvand on keelatud, siis üks klõps valib faili ja kaks klõpsu avab selle.

en: Double-click on background resizes
et: Topeltklõps taustale muudab suurust

en: If on then double clicking on the window background resizes the window, just like clicking on the Automatic size mode button in the toolbar.
et: Kui see suvand on sisse lülitud, muudab akna taustale topeltkõpsamine aknasuurust, käitudes nagu Automaatse suuruse nupp nupuribas.

en: Sorting
et: Sordi

en: Directories come first (for sort by name)
et: Katalooge näidatakse enne (nimede järgi sortides)

en: If this is on then directories will always appear before anything else when sorting by name.
et: Nimede järgi sortides näidatakse katalooge alati enne muid faile.

en: Capitalised names first (for sort by name)
et: Suurtähed enne väiketähti (nimede järgi sortides)

en: If on, all filenames starting with a capital letter come before filenames starting with lowercase ones.
et: Suurtähtedega algavaid faile näidatakse enne väiketähtedega algavaid.

en: Default settings for new windows
et: Vaikimisi asetused uutele akendele

en: Inherit options from source window
et: Kasuta algse akna seadeid

en: If this is on then display options for a new window are inherited from the source window if possible, otherwise they are set to the defaults below.
et: Kui suvand on lubatud, kasutatakse uue akna puhul algse akna seadeid (kui võimalik), vastasel juhul kasutatakse vaikimisi asetusi.

en: View type:
et: Vaate tüüp:

en: Sort by:
et: Sordi tunnuse järgi:

en: Type
et: Tüüp

en: Date
et: Kuupäev

en: Show hidden files
et: Näita peidetud faile

en: If this is on then files whose names start with a dot are shown too, otherwise they are hidden.
et: Kui suvand on sees, näidatakse faile, mis algavad punktiga, vastasel juhul peidetakse need.

en: Icon View
et: Ikoonidega vaade

en: Default size:
et: Vaikimisi suurus:

en: Huge Icons
et: Väga suured ikoonid

en: Large Icons
et: Suured ikoonid

en: Small Icons
et: Väikesed ikoonid

en: Default details:
et: Vaikimisi üksikasjad:

en: No details
et: Pole üksikasju

en: Automatic small icons:
et: Automaatselt väiksed ikoonid:

en: Change at:
et: Muuda alates:

en: When automatic icon sizing is selected: If the directory contains this many items then it will be shown using Small Icons, otherwise Large Icons will be used.
et: Juhul kui on lubatud automaatselt ikoonide suuruse muutmine ja kataloogis on vähemalt nii palju faile, näidatakse neid väikeste ikoonidega, vastasel juhul kasutatakse suuri ikoone.

en: Max width (Large icons):
et: Maksimumlaius (suurte ikoonidega):

en: pixels
et: pikslit

en: Text wider than this is broken onto two lines in Large Icons mode. In Huge Icons mode, text is wrapped when 50% wider than this.
et: Sellest numbrist laiem tekst murtakse suurte ikoonide puhul järgmisele reale. Väga suurte ikoonide puhul murtakse tekst siis, kui tekst on 50% laiem sellest arvust.

en: (Small Icons):
et: (Väikesed ikoonid):

en: Maximum width for the text beside a Small Icon.
et: Teksti maksimaalne laius väikese ikooni kõrval.

en: Order small icons vertically
et: Järjesta väikesed ikoonid vertikaalselt

en: If this option is on, then small icons are arranged in columns, not rows.
et: Kui see suvand on lubatud, järjestatakse väikesed ikoonid tulpadesse, mitte ridadesse.

en: Order large icons vertically
et: Järjesta suured ikoonid vertikaalselt.

en: If this option is on, then large icons are arranged in columns, not rows.
et: Kui see valik on lubatud, järjestatakse suured ikoonid tulpadesse, mitte ridadesse.

en: Show column headings
et: Näita tulpade päiseid

en: If this is on then column headings will be shown in the list view.
et: Näidatakse päiseid tulpade kohal nimekirjavaate puhul.

en: Show full type
et: Näita täielikku tüübiinfot

en: If this is on then the full description of each object's type will be show rather than a short summary of its basic type.
et: Kui see valik on lubatud, siis näidatakse iga objektijuures tema tüübi täiskirjeldust, mitte selle tüübi lühikokkuvõtet.

en: Tools/Minibuffer
et: Nupuriba/Käsurida

en: Toolbar
et: Nupuriba

en: Toolbar type:
et: Nupurea tüüp:

en: No toolbar
et: Pole nupuriba

en: Icons only
et: Ainult ikoonid

en: Text under icons
et: Tekst ikoonide all

en: Text beside icons
et: Tekst ikoonide kõrval

en: Show totals of items
et: Näita objektide arvu nupuribal

en: Show the number of items displayed in a filer window, as well as the number of hidden items (if any). When there's a selection, show the number of selected items and their combined size.
et: Näita failihalduri aknas näha olevate failide/kataloogide arvu ja peidetud failide arvu(kui neid on). Kui mõningaid faile on valitud, näita nende hulka ja failisuuruste summat.

en: Select the buttons you want on the bar:
et: Valige nupud, mida tahate nupuribale:

en: Width of toolbar sets minimum width of window
et: Nupuriba laius määrab akna minimaalse laiuse

en: Each filer window is constrained to be wide enough to show the whole of the toolbar
et: Failihalduri akendel ei lubata olla kitsamad kui nupuriba laius

en: Minibuffer
et: Käsurida

en: Beep if Tab-completion fails
et: Tabulaatoriga nime lõpetamise ebaõnnestumisel piiksata

en: When using the `Enter Path...' minibuffer and Tab is pressed, beep if nothing happens (eg, because there are several possibilities and the next letter varies).
et: Kui te vajutate tabulaatorit 'Sisesta tee ...'-käsureal, kõlab piiksatus, kui midagi ei juhtu (näit. on mitu sobivat failinime ja järgmine täht nendes on erinev).

en: Beep if there are several matches
et: Piiksata kui on mitmeid võimalikke vasteid

en: When using the `Enter Path...' minibuffer and Tab is pressed, beep if there is more than one matching file, even though some more letters were added.
et: Kui vajutate tabulaatorit 'Sisesta tee...'-käsureal, kõlab piiksatus , kui on mitu võimalikku sobivat failinime, ka juhul, kui lisati tähti lõpetatavale nimele.

en: When thumbnails are turned on, each image file in a directory is loaded and a small thumbnail of it is shown.
et: Kui pisipildid on lubatud, näidatakse kataloogis pildi vähendatud koopiat tema ikoonina.

en: Show image thumbnails
et: Näita pisipilte

en: This is the default setting for new windows. Use the Display menu to turn thumbnails on and off for individual windows.
et: See on vaikimisi asetus uute akende jaoks. Kasuta 'Vaade' menüüd pisipiltide lubamiseks/keelamiseks antud aknas.

en: Video thumbnails
et: Videopisipildid

en: Thumbnails cache
et: Pisipiltide vahemälu

en: To speed things up, the generated thumbnails are stored in the hidden ~/.thumbnails directory. Click here to remove all the cached thumbnails. They will be created again as needed.
et: Pisipiltide kiiremaks laadimiseks puhverdatakse pisipildid peidetud kataloogi ~/.thumbnails. Kõigi salvestatud pisipiltide eemaldamiseks klõpsake siia, Pisipiltide puhver luuakse uuesti vastavalt vajadusele.

en: Pinboard
et: Töölaud

en: When using a pinboard, you can drag files and applications onto the desktop background to create shortcuts to them.
et: Kui kasutate töölauda, on teil võimalik lohistada faile ja programme oma töölaua taustale, et luua nendeni viitavaid ikoone.

en: Appearance
et: Välimus

en: Foreground:
et: Esiplaan:

en: Text shadow:
et: Teksti vari:

en: Background:
et: Taust:

en: No shadow
et: Pole varju

en: Thin
et: Õhuke

en: Thick
et: Paks

en: Use custom font:
et: Kasuta muud fonti:

en: The font used for the text displayed under the icons
et: Ikooni alla käiva teksti font

en: Fast scaling of images
et: Piltide kiire skaleerimine

en: Choose between the fast or slow method of scaling backdrop images.  The slow method can give better results.
et: Valige kiire ja aeglase meetodi vahel taustapilte skaleerides.  Aeglane meetod võib anda paremaid tulemusi.

en: Pinboard behaviour
et: Töölaua käitumine

en: Single-click to open
et: Ava ühe klõpsuga

en: Keep icons within screen limits
et: Hoia ikoonid ekraani piirides

en: If this is set, pinboard icons are always kept completely within screen limits, including the label.
et: Ikoonid hoitakse alati ekraani piiride sees, kaasa arvatud ikooni all olev tekst.

en: Icon grid step:
et: Ikooni asetustäpsus:

en: Fine
et: Täpne

en: Use a 2-pixel grid for positioning icons on the desktop.
et: Kasutatakse 2-pikslist sammu ikoonide töölauale paigutamisel.

en: Medium
et: Keskmine

en: Use a 16-pixel grid for positioning icons on the desktop.
et: Kasutatakse 16-pikslist sammu ikoonide töölauale paigutamisel.

en: Coarse
et: Ebatäpne

en: Use a 32-pixel grid for positioning icons on the desktop.
et: Kasutatakse 32-pikslist sammu ikoonide töölauale paigutamisel.

en: Iconified windows
et: Minimeeritud aknad

en: Most window managers provide a way to iconify (or 'minimise') windows, and various programs, including ROX-Filer, can be used to display the iconified windows.
et: Enamus aknahaldureid pakuvad võimalust minimeerida (ikoniseerida) aknaid ja neid aknaid oskavad näidata mitmed programmid, sealhulgas failihaldur Rox.

en: Show iconified windows
et: Näita minimeeritud aknaid

en: If this option is on, the filer will show each iconified window as a small button on the pinboard. Requires a compatible window manager, and the pinboard must be in use.
et: Iga minimeeritud akna kohta näidatakse töölaual ikooni. Eeldab ühilduvat aknahaldurit ja Rox töölaua kasutuses olemist.

en: Show per workspace
et: Näita töölaua kohta

en: If this option is on, the filer will only show iconified windows associated with the current workspace.
et: Kui see valik on lubatud, näidatakse ainult praeguse töölaua minimeeritud aknaid.

en: Iconify to the
et: Minimeeritakse

en: top-left
et: vasakule üles

en: top-right
et: paremale üles

en: bottom-left
et: vasakule alla

en: bottom-right
et: paremale alla

en: , going
et: , rivistades

en: horizontally
et: horisontaalselt

en: vertically
et: vertikaalselt

en: Sometimes the filer doesn't know about your desktop furniture and puts iconified windows under (for example) the Gnome panel. You can define a top or bottom margin to avoid placing the icons there. The filer already knows about its own panel.
et: Mõnikord failihaldur ei ole teadlik muudest töölaual asuvatest graafilistest elementidest ja paigutab minimeeritud aknaid (näiteks) Gnome paneeli alla. Te võite määrata ülemise või alumise piiri, millega keelate failide ekraani servale lähemale paigutamise. Failihaldur on omaenda paneelidest teadlik.

en: Top margin
et: Ülemine piir

en: Height of no-go area at top of screen.
et: Üleval asuv ala, kuhu objekte ei paigutata.

en: Bottom margin
et: Alumine piir

en: Height of no-go area at bottom of screen.
et: All asuv ala, kuhu objekte ei paigutata.

en: Panels are bars of icons that run along the side of the screen. See the manual for information about using panels.
et: Paneelid on ikoonidega ribad, mis jooksevad piki ekraani serva.
    Paneelidest rohkem teada saamiseks lugege käsiraamatut.

en: Panel style
et: Paneeli stiil

en: Image and text
et: Pilt ja tekst

en: Every panel icon is shown with an image and some text.
et: Igal paneeli ikoonil on nii pilt kui tekst.

en: Image only for applications
et: Pilt ainult rakendustel

en: Applications have just an image, everything else has both an image and text.
et: Rakendustel on ainult pilt, muudel failidel on nii pilt kui tekst.

en: Image only
et: Ainult pilt

en: Only the image is shown.
et: Näidatakse ainult pilti.

en: Panel width (thin)
et: Paneeli laius (kitsas)

en: (thick)
et: (lai)

en: The size of the panels.
et: Paneeli suurus.

en: Do not cover panel
et: Ära kata paneeli

en: Ask the window manager not to cover panels at all when you maximise windows. Some window managers may not honour this. If unset, the filer asks for just a couple of pixels at the edge of the screen to remain uncovered, so that auto-raising works.
et: Palu aknahalduril mitte paigutada aknaid paneeli kohale, kui aken maksimeeritakse.Mõned aknahaldurid ei tunnusta seda asetust. Kui see suvand on välja lülitud, palub failihaldur paar pikslit ekraani servast vabaks jätta, et paneelide automaatne esiletõusmine toimiks.

en: Confine to Xinerama monitor
et: Hoia Xinerama monitori piires

en: If you have an Xinerama multi-monitor setup, use this option to confine the panels to one monitor instead of spanning them.
et: Kui teil on Xinerama mitme monitori süsteem, siis see suvand hoiab paneeli ainult ühel monitoril, mitte kõigil.

en: The monitor the panels are confined to in Xinerama mode (numbered from 0).
et: Monitori number, millel on paneelid Xinerama moodis (numbrid algavad 0'st)

en: Desktop
et: Töölaud

en: When run by a session manager program (such as ROX-Session) the filer can open up a panel and/or the pinboard.  Here you configure which.
et: Kui jooksutate failihaldurit sessioonihalduri kaudu (nagu näiteks ROX-Session), võib failihaldur avada paneeli ja/või töölaua. Siin saate sellega seotud asetusi muuta.

en: Panel only
et: Ainult paneel

en: Only a panel is shown.
et: Näidatakse ainult paneeli.

en: Pinboard only
et: Ainult töölaud

en: Only the pinboard is shown.
et: Näidatakse ainult töölauda.

en: Panel and pinboard
et: Paneel ja töölaud

en: Both a panel and a pinboard are shown.
et: Näidatakse nii paneeli kui töölauda.

en: Panel
et: Paneel

en: Enter the name of the panel to show here.
et: Sisestage siia näidatava paneeli nimi.

en: Enter the name of the pinboard to show here.
et: Sisestage siia näidatava töölaua nimi.

en: Changes here take effect the next time the filer is run.
et: Muutused hakkavad kehtima peale falihalduri uuestikäivitamist.

en: The session manager activates these options by using the -S or --rox-session argument to rox.
et: Sessioonihaldur aktiveerib need valikud kasutades -S või --rox-session võtit rox käiitamisel.

en: Action windows
et: Tegevusaknad

en: Action windows appear when you start a background
    operation, such as copying or deleting some files.
et: Tegevusaknad avanevad, kui sooritate mõne taustal jooksva 
    tegevuse, nagu failide kopeerimine või kustutamine.

en: Auto-start (Quiet) these actions
et: Käivita need tegevused ilma küsimata (vaikides):

en: Copy files without confirming first.
et: Enne kopeerimist ei küsita nõusolekut.

en: Move files without confirming first.
et: Enne failide tõstmist ei küsita nõusolekut.

en: Create links to files without confirming first.
et: Enne viitade loomist failidele ei küsita nõusolekut.

en: Delete files without confirming first.
et: Enne failide kustutamist ei küsita nõusolekut.

en: Mount
et: Ühenda

en: Mount and unmount filesystems without confirming first.
et: Ühenda ja lahuta failisüsteeme ilma nõusolekut küsimata.

en: Default settings
et: Vaikimisi asetused

en: Don't confirm deletion of non-writeable items.
et: Enne kirjutuskaitsega elementide kustutamist ei küsita nõusolekut.

en: Don't display so much information in the message area.
et: Näita teadeteaknas vähem infot.

en: Also change contents of subdirectories.
et: Muuda ka alamkataloogide sisu.

en: Drag and Drop
et: Lohistamine

en: Dragging to icons
et: Lohista ikooni peale

en: Allow dragging to icons in filer windows
et: Luba lohistada ikoonidele failihalduri aknas

en: When this is on you can drag a file over a sub-directory or program in a filer window. The item will highlight when you do this and dropping the file will put it into that directory, or load it into the program.
et: Kui see suvand on sisse lülitatud, saate te lohistada faili alamkataloogi või programmi peale failihalduri aknas. See objekt tõstetakse esile ja hiirenupu lahti laskmisel fail kas tõstetakse kataloogi või laetakse selle programmi sees.

en: Directories spring open
et: Lahti hüppavad kataloogid

en: This option, which requires the above option to be turned on too, causes the highlighted directory to 'spring open' after the file is held over it for a short while.
et: See suvand eeldab ka eelmise lubamist. Kui lohistate faili kataloogi peale ja hoiate seda seal veidi aega, "hüppab" kataloog ise lahti.

en: Spring delay:
et: Avanemisviivitus:

en: This option sets how long, in ms, you must hold a file over a directory before it will spring open. The above option must be turned on for this to have any effect.
et: See suvand määrab, kui kaua (millisekundites ehk tuhandiksekundites) peate faili kataloogi kohal hoidma, et kataloog ise avaneks. Eeldab eelneva suvandi lubamist.

en: When dragging files with the left mouse button
et: Faile vasaku hiirenupuga lohistades

en: Show a menu of possible actions
et: Näita võimalike tegevuste menüüd

en: Copy the files
et: Kopeeri failid

en: Note that you can still get the menu to appear, by dragging with Alt held down.
et: Vajadusel saate te menüü, kui lohistate, Alt-klahvi all hoides.

en: When dragging files with the middle mouse button
et: Faile lohistades keskmise nupuga

en: Move the files
et: Tõsta failid

en: Note that you can still get the menu to appear, by dragging with the left button and holding down the Alt key.
et: Vajadusel saate te menüü, kui lohistate vasaku hiirenupuga, Alt-klahvi all hoides.

en: Download handler
et: Allalaadimiste haldur

en: When you drag a file from a web browser or other remote source, this program will be run to download it. $1 is the URI dragged to the filer, and the current directory is the destination. Eg:
    xterm -e wget $1
et: Kui te lohistate failihaldurisse faili brauserist või mõnest muust mittekohalikust allikast, jooksutatakse seda programmi allalaadimisel. $1 on lohistatud faili URI ja jooksev kataloog on sihtkoht, kuhu salvestatakse. Näiteks:
    xterm -e wget $1

en: Menus
et: Menüüd

en: Size of icons in menus:
et: Ikoonide suurus menüüs:

en: No Icons
et: Pole ikoone

en: Same as current window
et: Sama kui aktiivsel aknal

en: Same as default
et: Sama kui vaikimisi

en: Behaviour
et: Käitumine

en: File menu on right-click
et: Fail-menüü paremklõpsu puhul

en: Show the File menu instead of the main menu when right-clicking with files selected (the main menu can be accessed by holding down Control).
et: Näita Fail-menüüd põhimenüü asemel, kui teil on valitud faile ja paremklõpsate (põhimenüü saate, kui hoiate klõpsu ajal all Control-klahvi)

en: Terminal emulator program
et: Terminaliprogramm:

en: The program to launch when you choose `Terminal Here' from the menu.
et: Programm, mis käivitatakse, kui valite menüüst "Termina siia".

en: Keyboard shortcuts
et: Kiirklahvid

en: MIME types
et: MIME-Tüübid

en: The filer uses a set of rules to work out the correct MIME type for each regular file, and then chooses a suitable icon for that type.
et: Failihaldur kasutab reeglite komplekti, et leida sobivat MIME-tüüpi iga tavalise faili jaoks ja valib seejärel failile sobiva ikooni.

en: Edit MIME rules
et: Muuda MIME reegleid

en: Themes
et: Teemad

en: Icon theme
et: Ikooniteema

en: Themes should be placed inside the ~/.icons directory.
et: Teemad peaksid olema ~/.icons kataloogi sees.

en: Use the 'Set Icon...' dialog box to set the icon for each MIME type. Note that icons set this way override those from the selected theme.
et: Kasutage "Sea ikooni" dialoogikasti, et iga MIME-tüübi jaoks ikooni seada.Niimoodi seatud ikoone eelistatakse valitud teema ikoonidele.

en: Colours
et: Värvid

en: File type colours
et: Failitüüpide värvid

en: Colour files based on their types
et: Värvi failid vastavalt nende tüübile

en: Filenames (and details) are coloured according to the file's type.
et: Failinimed (ja üksikasjad) värvitakse vastavalt failitüübile.

en: Directory:
et: Kataloog:

en: Regular file:
et: Tavaline fail:

en: Pipe:
et: Toru:

en: Socket:
et: Sokkel:

en: Error, such as a symlink which points to a non-existant file, or a file which the filer does not have permission to examine.
et: Viga, näiteks kui sümbolviide viitab olematule failile või faili avamiseks pole failihalduril õigusi.

en: Character device:
et: Sümbolseade:

en: Block device:
et: Plokkseade:

en: Door:
et: Uks:

en: Door files are a bit like sockets or pipes, and have only been seen on Solaris.
et: Uksed on soklite või torude moodi ja neid kasutatakse vaid Solarises.

en: Executable file:
et: Käivitatav fail:

en: Application directory:
et: Kataloograkendus:

en: Unknown type:
et: Tundmatut tüüpi:

en: Compatibility
et: Ühilduvus

en: Window manager problems
et: Aknahalduriprobleemid

en: Override window manager control of the pinboard and panels
et: Võta aknahaldurilt kontroll töölaua ja paneelide üle

en: Some window managers don't support the new Extended Window Manager Hints system, and so treat the pinboard and panels like normal windows. Turn this on to fix problems such as the pinboard coming to the front when you click on it, titlebars and other decorations appearing around windows, or having them appear in window-select lists.
et: Paljud aknahaldurid ei toeta uut 'Extended Window Manager Hints' süsteemi ja kohtlevad töölauda ja paneele kui tavalisi aknaid. Lülitage sisse see suvand järgmiste probleemide esinedes: töölaud ning paneelid on akendenimistus, päised ning muud dekoratsioonid akendel või kui töölaud hiireklõpsu peale pealmiseks aknaks tõuseb.

en: Pass all backdrop mouse clicks to window manager
et: Anna kõik hiireklõpsud taustale aknahaldurile edasi

en: Normally, right clicking on the desktop background will open the pinboard menu and left clicking will clear the selection. Turn this on to forward the events to your window manager instead. Clicks on icons will not be forwarded.
et: Enamasti paremklõpsates töölaua taustale avaneb menüü ja vasakklõps tühistab valiku. Antud suvandi sisse lülitades antakse edasi aknahaldurile klõpsud taustale. Edasi ei anta klõpse ikoonidele.

en: Blackbox root menus hack
et: Blackboxi taustamenüü häkk

en: Blackbox, Fluxbox and similar window managers do not yet work well with the ROX-Filer pinboard. This option enables some workarounds. These window managers are expected to change their behaviour in new versions so that this isn't necessary.
et: Blackbox, Fluxbox ja neile sarnased aknahaldurid ei tööta veel kuigi hästi Roxi töölauaga. Sellele vastukaaluks aktiveerib antud suvand mõningad meetmed. Nende aknahaldurite järgmistes versioonides on küllap need probleemid juba parandatud.

en: Panel is a 'dock'
et: Paneel on 'dokk'

en: Disable this option if the panel stays above other windows against your wishes. Requires a restart to take effect.
et: Lülige välja see suvand, kui paneel tõuseb soovimatult teiste akende peale. Nõuab uuestikäivitust

en: Drag and drop
et: Lohistamine

en: Don't use hostnames
et: Ära kasuta arvutinimesid

en: Some older applications don't support XDND fully and may need to have this option turned on. Use this if dragging files to an application shows a + sign on the pointer but the drop doesn't work.
et: Mõned vanemad rakendused ei toets XDND protokolli täielikult ja see suvand võib vajalikuks osutuda. Lülitage see sisse, kui faili rakendusele lohitades kursorile lisandub + märk, kuid lohistamine ise ebaõnnestub.

en: Extended attributes
et: Laiendatud atribuudid

en: Don't use extended attributes
et: Ära kasuta laiendatud atribuute

en: This disables the use of extended attributes available in newer operating systems and file systems.  With this option set the 'Set Type' menu entry is disabled, the MIME type of the file is only derived from the file name and the properties window does not report extended attributes.
et: See keelab uuemates opsüsteemides ja failisüsteemides olevate laiendatud atribuutide kasutamise. Selle suvandi lubamisel 'Sea tüüp' menüüsissekanne keelatakse, faili MIME-tüüp tuletatakse ainult failinimest ja Omaduste aken ei näita infot laiendatud atribuutide kohta
