ROX-Filer 2.4.1 - en to hu translation catalogue (854 entries)

en: <dir>
hu: <könyvtár>

en: _Quiet
hu: _Csendben

en: Quiet
hu: Csendben

en: Don't confirm every operation
hu: Nem kell jóváhagyni minden műveletet

en: Name
hu: Név

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Expression:
hu: Kifejezés:

en: See the attr(5) man page for full details.
hu: Lásd az attr(5) kézikönyv oldalt részletes leírásért.

en: See the fsattr(5) man page for full details.
hu: Lásd az fsattr(5) kézikönyv oldalt részletes leírásért.

en: You do not appear to have OS support.
hu: Úgy tűnik, az op. rendszer nem támogatja.

en: Find expression reference
hu: Segítség a keresési kifejezésekhez

en: <u>Quick Start</u>
    Just put the name of the file you're looking for in single quotes:
    <b>'index.html'</b> (to find a file called 'index.html')
    
    <u>Examples</u>
    <b>'*.htm', '*.html'</b> (finds HTML files)
    <b>IsDir 'lib'</b> (finds directories called 'lib')
    <b>IsReg 'core'</b> (finds a regular file called 'core')
    <b>! (IsDir, IsReg)</b> (is neither a directory nor a regular file)
    <b>mtime after 1 day ago and size > 1Mb</b> (big, and recently modified)
    <b>'CVS' prune, isreg</b> (a regular file not in CVS)
    <b>IsReg system(grep -q fred "%")</b> (contains the word 'fred')
    
    <u>Simple Tests</u>
    <b>IsReg, IsLink, IsDir, IsChar, IsBlock, IsDev, IsPipe, IsSocket, IsDoor</b> (types)
    <b>IsSUID, IsSGID, IsSticky, IsReadable, IsWriteable, IsExecutable</b> (permissions)
    <b>IsEmpty, IsMine</b>
    A pattern in single quotes is a shell-style wildcard pattern to match. If it
    contains a slash then the match is against the full path; otherwise it is
    against the leafname only.
    
    <u>Comparisons</u>
    <b>&lt;, &lt;=, =, !=, &gt;, &gt;=, After, Before</b> (compare two values)
    <b>5 bytes, 1Kb, 2Mb, 3Gb</b> (file sizes)
    <b>2 secs|mins|hours|days|weeks|years  ago|hence</b> (times)
    <b>atime, ctime, mtime, now, size, inode, nlinks, uid, gid, blocks</b> (values)
    
    <u>Specials</u>
    <b>system(command)</b> (true if 'command' returns with a zero exit status;
    a % in 'command' is replaced with the path of the current file)
    <b>prune</b> (false, and prevents searching the contents of a directory).
hu: <u>Rövid bevetezés</u>
    Csak írd szimpla idézőjelek közé a keresett fájl nevét:
    <b>'index.html'</b> ("index.html" nevű fájlt keres)
    
    <u>Példák</u>
    <b>'*.htm', '*.html'</b> (HTML fájlokat keres)
    <b>IsDir 'lib'</b> ("lib" nevű könyvtárakat keres)
    <b>IsReg 'core'</b> ("core" nevű közönséges fájlt keres)
    <b>! (IsDir, IsReg)</b> (se nem könyvtár, se nem közönséges fájl)
    <b>mtime after 1 day ago and size > 1Mb</b> (nagy, és nemrég módosított)
    <b>'CVS' prune, isreg</b> (közönséges fájl, de nem a CVS könyvtárban)
    <b>IsReg system(grep -q fred "%")</b> ("fred" szót tartalmazó fájlok)
    
    <u>Egyszerű vizsgálatok</u>
    <b>IsReg, IsLink, IsDir, IsChar, IsBlock, IsDev, IsPipe, IsSocket, IsDoor</b> (fájltípusok)
    <b>IsSUID, IsSGID, IsSticky, IsReadable, IsWriteable, IsExecutable</b> (jogosultságok)
    <b>IsEmpty, IsMine</b>
    Szimpla idézőjelek között a shellből ismert névminta lehet. Ha a minta perjelet
    tartalmaz, akkor a teljes útvonalra illeszkedik; máskülönben csak a fájlnévre.
    
    <u>Összehasonlítások</u>
    <b>&lt;, &lt;=, =, !=, &gt;, &gt;=, After, Before</b> (két érték összehasonlítása)
    <b>5 bytes, 1Kb, 2Mb, 3Gb</b> (fájlméretek)
    <b>2 secs|mins|hours|days|weeks|years  ago|hence</b> (idők)
    <b>atime, ctime, mtime, now, size, inode, nlinks, uid, gid, blocks</b> (értékek)
    
    <u>Különleges vizsgálatok</u>
    <b>system(parans)</b> (igaz, ha "parancs" visszatérési értéke nulla;
    a parancsban a % jel az éppen vizsgált fájlt jelenti)
    <b>prune</b> (hamis; továbbá megakadályozza a könyvtár átvizsgálását).

en: Change permissions reference
hu: Segítség a jogosultságok megváltoztatásához

en: Normally, you can just select a command from the menu (click 
    on the arrow beside the command box). Sometimes, you need more...
    
    The format of a command is: <b>CHANGE, CHANGE, ...</b>
    Each <b>CHANGE</b> is: <b>WHO HOW PERMISSIONS</b>
    <b>WHO</b> is some combination of <b>u</b>, <b>g</b> and <b>o</b> which determines whether to
    change the permissions for the User (owner), Group or Others.
    <b>HOW</b> is <b>+</b>, <b>-</b> or <b>=</b> to add, remove or set exactly the permissions.
    <b>PERMISSIONS</b> is some combination of the letters <b>rwxXstugo</b>
    
    Bracketed text and spaces are ignored.
    
    <u>Examples</u>
    <b>u+rw</b>: the file owner gains read and write permission
    <b>g=u</b>: the group permissions are set to be the same as the user's
    <b>o=u-w</b>: others get the same permissions as the owner, but without write permission
    <b>a+x</b>: <b>a</b>ll get execute/access permission - same as <b>ugo+x</b>
    <b>a+X</b>: directories become accessable by everyone; files which were
    executable by anyone become executable by everyone
    <b>u+rw, go+r</b>: two commands at once!
    <b>u+s</b>: set the SetUID bit - often has no effect on script files
    <b>755</b>: set the permissions directly
    
    See the chmod(1) man page for full details.
hu: Általában elegendő kiválasztani a módosító parancsot a menüből 
    (a parancssor melletti nyilra kattintva). Néha azonban többre van szükség...
    
    A módosító parancs formája: <b>MÓDOSÍTÁS, MÓDOSÍTÁS, ...</b>
    A <b>MÓDOSÍTÁS</b> formája: <b>KI HOGYAN ENGEDÉLYEK</b>
    A <b>KI</b> az <b>u</b>, <b>g</b> és <b>o</b> betűk kombinációja, amely meghatározza, hogy a
    felhasználó (tulajdonos), csoport vagy a többiek elérési jogai módosítandók-e.
    <b>HOGYAN</b>: <b>+</b>, <b>-</b> vagy <b>=</b> a jogok adásához, megvonásához vagy pontos beállításához.
    <b>ENGEDÉLYEK</b>: az <b>rwxXstugo</b> betűk kombinációjából áll.
    
    Zárójeles kifejezések illetve a szóközök nem számítanak.
    
    <u>Példák</u>
    <b>u+rw</b>: olvasási és írási jogot ad a tulajdonosnak
    <b>g=u</b>: a csoport jogai megegyeznek a tulajdonoséval
    <b>o=u-w</b>: a többiek az írási jog kivételével a tulajdonos jogait kapják
    <b>a+x</b>: végrehajtási/elérési jog mindenkinek - ugyanaz, mint az <b>ugo+x</b>
    <b>a+X</b>: mindenki elérheti a könyvtárakat; mindenki futtathatja
    a korábban bárki által futtatható fájlokat
    <b>u+rw, go+r</b>: két parancs egyszerre!
    <b>u+s</b>: beállítja a SetUID bitet - parancsfájloknál általában hatástalan
    <b>755</b>: jogok közvetlen beállítása
    
    Lásd a chmod(1) parancs kézikönyvét részletes leírásért.

en: Set type reference
hu: Segítség a fájltípus beállításához

en: Normally ROX-Filer determines the type of a regular file
    by matching it's name against a pattern. To change the
    type of the file you must rename it.
    
    Newer file systems can support something called 'Extended
    Attributes' which can be used to store additional data with
    each file as named parameters. ROX-Filer uses the
    'user.mime_type' attribute to store file types.
    
    File types are only supported for regular files, not
    directories, devices, pipes or sockets, and then only
    on certain file systems and where the OS implements them.
hu: A ROX-Filer a közönséges fájlok típusát általában a nevük
    alapján határozza meg. Egy fájl típusának megváltoztatásához
    át kell nevezni a fájlt.
    
    Az újabb fájlrendszereken lehetőség van az ún. "kiterjesztett
    attribútumok" használatára, amelyek további adatokat tárolhatnak
    a fájlokról. A ROX-Filer a "user.mime_type"
    attribútumban tárolja a fájlok típusát.
    
    A könyvtáraknak, eszközfájloknak, pipe-oknak és socketeknek
    nincs típusuk, csak a közönséges fájloknak, de ezeknek is
    csak akkor, ha a fájlrendszer és az operációs rendszer támogatja.

en: 
    Process terminated.
hu: 
    A processz leállt.

en: There was one error.
hu: Egyetlen hiba volt.

en: There were %d errors.
hu: %d hiba volt.

en: ERROR reading
hu: Olvasási HIBA:

en: '
    Done
hu: '
    Kész

en: ERROR
hu: HIBA

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: 
    Asking child process to terminate...
hu: 
    Gyerekprocessz leállítása...

en: 
    Trying to KILL run-away process...
hu: 
    Kísérlet az elszabadult processz KILÖVÉSÉRE...

en: ?Count contents of %s?
hu: ?Megméred %s tartalmát?

en: ?Delete %s'%s'?
hu: ?Törlöd? %s"%s"

en: WRITE-PROTECTED
hu: (ÍRÁSVÉDETT)

en: 'Deleting '%s'
hu: '"%s" törlése

en: 'Directory '%s' deleted
hu: 'Könyvtár törölve: "%s"

en: ?Eject '%s'?
hu: ?Kiadod? "%s"

en: 'Eject '%s'
hu: '"%s" kiadása

en: !%s
    eject failed
hu: !%s
    nem sikerült kiadni a lemezt

en: ?Check '%s'?
hu: ?Mehet "%s"?

en: !Invalid find condition - change it and try again
hu: !Érvénytelen keresési kifejezés - javítsd ki és próbáld újra

en: '(while checking '%s')
hu: '("%s" feldolgozásakor)

en: ?Change permissions of '%s'?
hu: ?Módosítod "%s" jogosultságait?

en: 'Changing permissions of '%s'
hu: '"%s" jogosultságainak módosítása

en: !Invalid mode command - change it and try again
hu: !Érvénytelen módosítási parancs - javítsd ki és próbáld újra

en: ?Change contents of '%s'?
hu: ?Módosítod "%s" tartalmát?

en: ?Change type of '%s'?
hu: ?Módosítod "%s" típusát?

en: !Invalid type - change it and try again
hu: !Érvénytelen típus - javítsd ki és próbáld újra

en: 'Changing type of '%s' to '%s'
hu: '"%s" típusának módosítása "%s" típusra

en: 'Not changing type of directory '%s'
hu: 'Nem módosítom e könyvtár típusát: "%s"

en: 'Non-regular file '%s' not changed
hu: 'Ez a nem közönséges fájl ki lett kihagyva: "%s"

en: ?'%s' already exists - %s?
hu: ?"%s" már létezik - %s?

en: merge contents
hu: összefésülöd a tartalmukat

en: overwrite
hu: felülírod

en: 'Trying copy anyway...
hu: 'Megpróbálom másolni...

en: ?Copy %s as %s?
hu: ?Másolod? Forrás: %s Cél: %s

en: 'Copying %s as %s
hu: '%s másolása %s néven

en: !ERROR: Destination already exists, but is not a directory
hu: !HIBA: A cél már létezik, de nem könyvtár

en: !%s
    Failed to copy '%s'
hu: !%s
    Nem sikerült "%s" másolása

en: ?'%s' already exists - overwrite?
hu: ?"%s" már létezik - felülírod?

en: 'Trying move anyway...
hu: 'Megpróbálom áthelyezni...

en: ?Move %s as %s?
hu: ?Áthelyezed? Forrás: %s Cél: %s

en: 'Moving %s as %s
hu: '%s áthelyezése %s néven

en: !%s
    Failed to move %s as %s
hu: !%s
    Nem sikerült "%s" áthelyezése "%s" néven

en: !ERROR: Can't copy object into itself
hu: !HIBA: Nem másolható önmagába

en: !ERROR: Can't move/rename object into itself
hu: !HIBA: Nem helyezhető/nevezhető át önmagába

en: 'Linking %s as %s
hu: '%s linkelése %s néven

en: ?Link %s as %s?
hu: ?Linkeled? Forrás: %s Cél: %s

en: 'Mounting %s
hu: '%s csatolása

en: 'Unmounting %s
hu: '%s lecsatolása

en: ?Mount %s?
hu: ?Csatolod ezt: "%s"?

en: ?Unmount %s?
hu: ?Lecsatolod ezt: "%s"?

en: !%s
    Mount failed
hu: !%s
    Nem sikerült csatolni

en: !%s
    Unmount failed
hu: !%s
    Nem sikerült lecsatolni

en: '(seems to be mounted now anyway)
hu: '(úgy tűnik, már csatolva van)

en: '
    Total: %s (
hu: '
    Összesen: %s (

en: file
hu: fájl

en: files
hu: fájl

en: no directories)
hu: nincsenek könyvtárak)

en: directory
hu: könyvtár

en: directories
hu: könyvtár

en: !No mount points selected!
hu: !Nincs kijelölve csatolási pont!

en: ?Another search?
hu: ?Újabb keresés?

en: !'%s' is a symbolic link
hu: !"%s" egy szimbolikus link

en: You need to select some items to search through
hu: Ki kell jelölnöd néhány elemet a kereséshez

en: Find
hu: Keresés

en: You need to select some items to count
hu: Ki kell jelölnöd az elemeket a méretük megállapításához

en: Disk Usage
hu: Felhasznált lemezterület

en: Mount / Unmount
hu: Csatolás / Lecsatolás

en: ROX-Filer does not yet support mount points on your system. Sorry.
hu: A ROX-Filer sajnos még nem támogatja a csatolási pontokat ezen a rendszeren.

en: Delete
hu: Törlés

en: Force
hu: Kényszerítés

en: Don't confirm deletion of non-writeable items
hu: Ne kérjen megerősítést a nem írható elemek törléséhez

en: Brief
hu: Tömör

en: Only log directories being deleted
hu: Csak a könyvtárak törlését listázza

en: You need to select the items whose permissions you want to change
hu: Ki kell jelölnöd az elemeket, amelyeknek a jogosultságait módosítani akarod

en: a+x (Make executable/searchable)
hu: a+x (Engedélyezi a végrehajást/elérést)

en: a-x (Make non-executable/non-searchable)
hu: a-x (Tiltja a végrehajtást/elérést)

en: u+rw (Give owner read+write)
hu: u+rw (Olvasási+írási jog a tulajdonosnak)

en: go-rwx (Private - owner access only)
hu: go-rwx (Privát - tulajdonos fér csak hozzá)

en: go=u-w (Public access, not write)
hu: go=u-w (Nyilvános elérés, írás tiltva)

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Don't list processed files
hu: Ne listázza a feldolgozott fájlokat

en: Recurse
hu: Rekurzív

en: Also change contents of subdirectories
hu: Az alkönyvtárak tartalmát is feldolgozza

en: Command:
hu: Parancs:

en: You need to select the items whose type you want to change
hu: Ki kell jelölnöd a fájlokat, amelyeknek a típusát módosítani akarod

en: Set type
hu: Típus beállítása

en: Change contents of subdirectories
hu: Az alkönyvtárak tartalmát is feldolgozza

en: Type:
hu: Típus:

en: Copy
hu: Másolás

en: Newer
hu: Újabb

en: Only over-write if source is newer than destination.
hu: Csak akkor írja felül a célt, ha a forrás újabb nála.

en: Only log directories as they are copied
hu: Csak a könyvtárak másolását listázza

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Don't log each file as it is moved
hu: Ne listázza az áthelyezett fájlokat

en: Link
hu: Linkelés

en: Eject
hu: Kiadás

en: Deleting items such as
hu: Az ehhez hasonló elemeknek (

en: Deleting the item
hu: Ennek az elemnek (

en: Deleting the items
hu: Ezeknek az elemeknek (

en:  and
hu:  és

en:  will affect some items on the pinboard or panel - really delete it?
hu: ) a törlése hatással van az asztal vagy panel elemeire. Tényleg törlöd?

en:  will affect some items on the pinboard or panel - really delete them?
hu: ) a törlése hatással van az asztal vagy panel elemeire. Tényleg törlöd őket?

en: <missing label>
hu: <hiányzó címke>

en: Symlink any programs you want into this directory. They will appear in the menu for all items of this type (%s/%s).
hu: Készíts linkeket ebben a könyvtárban a kívánt programokra. Ezek fognak megjelenni a menüben az ilyen típusú fájloknál (%s/%s).

en: Customise Menu...
hu: Menü testreszabása...

en: Help
hu: Segítség

en: Path
hu: Útvonal

en: Title
hu: Cím

en: Can't bookmark non-local resource '%s'
hu: Távoli erőforrás nem adható a könyvjelzőkhöz: "%s"

en: '%s' isn't a directory
hu: "%s" nem könyvtár

en: You should first select some rows to delete
hu: Előbb jelöld ki a törlendő sorokat

en: Put the cursor on an entry in the list to move it
hu: Jelöld ki a lista áthelyezendő bejegyzését

en: This item is already at the end
hu: Ez a bejegyzés már szélső helyzetben van

en: Can't bookmark non-local directories like '%s'
hu: Nem adhatók távoli könyvtárak a könyvjelzőkhöz: "%s"

en: Add New Bookmark
hu: Új könyvjelző hozzáadása

en: Edit Bookmarks
hu: Könyvjelzők szerkesztése

en: Recently Visited
hu: Legutóbbi könyvtárak

en: Bulk rename files
hu: Fájlok tömeges átnevezése

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Make the New column a copy of Old
hu: Az "Új" oszlopba másolja a "Régi" tartalmát

en: _Rename
hu: Átnevezés

en: Replace:
hu: Csere:

en: This is a regular expression to search for.
    ^ matches the start of a filename
    $ matches the end
    \. matches a dot
    \.htm$ matches the '.htm' in 'index.htm', etc
hu: Ez a keresendő reguláris kifejezés.
    ^ a fájlnév elejére illeszkedik
    $ a végére illeszkedik
    \. a pont karakterre illeszkedik
    \.htm$ a ".htm" részre illeszkedik az "index.htm" stb. névben

en: With:
hu: Erre:

en: The first match in each filename will be replaced by this string. There are no special characters.
hu: Erre a karaktersorozatra cseréli le a fájlnevekben az első egyező részt. Itt nincsenek különleges karakterek.

en: Apply
hu: Alkalmazás

en: Do a search-and-replace in the New column. The files are not actually renamed until you click on the Rename button below.
hu: Keresést és cserét hajt végre az "Új" oszlopban. A fájlokat csak akkor nevezi át ténylegesen, ha rákattintasz az "Átnevezés" gombra.

en: Old name
hu: Régi név

en: New name
hu: Új név

en: No strings (in the New column) matched the given expression
hu: Nincs a megadott mintára illeszkedő szöveg (az "Új" oszlopban)

en: One name matched, but the result was the same
hu: Egy név egyezett, de az eredmény ugyanaz volt

en: %d names matched, but the results were all the same
hu: %d név egyezett, de az eredmények ugyanazok voltak

en: Specify a regular expression to match, and a string to replace matches with.
hu: Add meg a keresendő reguláris kifejezést, és a találatokat helyettesítő karaktersorozatot.

en: %s (for '%s')
hu: %s (kifejezés: "%s")

en: A file called '%s' already exists. Aborting bulk rename.
hu: Már létezik "%s" nevű fájl. Tömeges átnevezés megszakítva.

en: Failed to rename '%s' as '%s':
    %s
    Aborting bulk rename.
hu: Sikertelen átnevezés. Régi: "%s" Új: "%s"
    %s
    Tömeges átnevezés megszakítva.

en: A file called '%s' already exists
hu: Már létezik "%s" nevű fájl

en: Some of the New names contain / characters (eg '%s'). This will cause the files to end up in different directories. Continue?
hu: Az új nevek némelyike "/" karaktert tartalmaz (például "%s"). Ezek a fájlok más könyvtárakba kerülnek. Folytatod?

en: None of the names have changed. Nothing to do!
hu: Egyik név sem változott meg. Nincs semmi dolgom!

en: %d directories could not be migrated
hu: %d könyvtárat nem sikerült áthelyezni

en: Choices have been moved from 
    %s
     to the new location 
    %s
    %s
hu: A beállítások átkerültek innen:
    %s
     ebbe a könyvtárba:
    %s
    %s

en: Can't stat directory: %s
hu: Nem kérdezhető le a könyvtár állapota: %s

en: Can't open directory: %s
hu: Nem nyitható meg a könyvtár: %s

en: lstat(2) failed: %s
hu: lstat(2) hiba: %s

en: Link (relative)
hu: Linkelés (relatív)

en: Link (absolute)
hu: Linkelés (abszolút)

en: Internal error - bad info type
hu: Belső hiba - rossz infó típus

en: Drag a directory here to bookmark it.
hu: Dobd ide a könyvjelzőkhöz adandó könyvtárat.

en: XDS protocol error: leafname may not contain '/'
hu: XDS protokoll hiba: a fájlnévben nem lehet "/"

en: XdndDirectSave0 target provided, but the atom XdndDirectSave0 (type text/plain) did not contain a leafname
hu: Az XdndDirectSave0 cél meg van adva, de a text/plain típusú XdndDirectSave0 atom nem tartalmazott fájlnevet

en: Sorry - I require a target type of text/uri-list or XdndDirectSave0.
hu: Sajnálom, csak text/uri-list vagy XdndDirectSave0 típusú célt fogadok.

en: Sorry - I require a target type of text/uri-list or application/octet-stream.
hu: Sajnálom, csak text/uri-list vagy application/octet-stream típusú célt fogadok.

en: Failed to add some items to the pinboard, because they are on a remote machine. For example:
    
    %s
hu: Néhány elemet nem sikerült a pinboardra helyezni, mert egy másik gépen vannak. Például:
    
    %s

en: Unknown target
hu: Ismeretlen cél

en: Remote app can't or won't send me the data - sorry
hu: A távoli alkalmazás nem küldött adatot

en: XDS protocol error: return code should be 'S', 'F' or 'E'
hu: XDS protokoll hiba: a visszatérési érték csak "S", "F" vagy "E" lehet

en: Sorry, can't display a menu of actions for a remote file / raw data.
hu: Távoli fájloknál / nyers adatoknál nem jeleníthető meg a műveleti menü.

en: UntitledData
hu: NévtelenAdat

en: Error saving file: %s
hu: Hiba a fájl mentésekor: %s

en: No URIs in the text/uri-list (nothing to do!)
hu: Nem tartalmaz URI-t a text/uri-list (nincs semmi dolgom!)

en: Can't get data from remote machine (application/octet-stream not provided)
hu: Nem lehet adatokat fogadni a távoli gépről (az application/octet-stream nincs megadva)

en: Some of these files are on a different machine - they will be ignored - sorry
hu: A fájlok némelyike egy másik gépen van - ezek sajnos kimaradnak

en: None of these files are on the local machine - I can't operate on multiple remote files - sorry.
hu: Egyik fájl sincs a helyi gépen. Sajnos nem tudok egyszerre több távoli fájllal dolgozni.

en: Unknown action requested
hu: Ismeretlen műveletkérés

en: Error getting file list: %s
hu: Hiba a fájllista lekérdezésekor: %s

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Show the current choice in a filer window
hu: Megmutatja a jelenlegi beállítást egy könyvtárablakban

en: <nothing>
hu: <semmi>

en: I can't show you the currently set item, because nothing is currently set. Drag something onto me!
hu: Nem tudom megmutatni a jelenlegi beállítást, mert nincs beállítva semmi. Dobj ide valamit!

en: Sorry, you need to drop exactly one file onto the drop area.
hu: Csak egyetlen fájlt dobhatsz a célterületre.

en: Sorry, I can't use '%s' because it's not a local file.
hu: Sajnos "%s" nem használható, mert nem helyi fájl.

en: Can't access '%s':
    %s
hu: "%s" nem elérhető:
    %s

en: Error scanning '%s':
    %s
hu: Hiba "%s" olvasásakor:
    %s

en: Error scanning '%s':
    %s
hu: Hiba "%s" olvasásakor:
    %s

en: Do you want to unmount this device?
    
    Unmounting a device makes it safe to remove the disk.
hu: Lecsatolod ezt az eszközt?
    
    Lecsatolás után biztonságosan kivehető a lemez.

en: No change
hu: Mégsem

en: Unmount
hu: Lecsatolás

en: Directory missing/deleted
hu: Hiányzó/törölt könyvtár

en: Group %s is not set. Select some files and press Ctrl+%s to set the group. Press %s on its own to reselect the files later.
    Make sure NumLock is on if you use the keypad.
hu: Nincs ilyen csoport: %s. Jelölj ki néhány fájlt, majd a Ctrl+%s leütésével hozd létre a csoportot. A szám (%s) leütésével a fájlok kijelölése később visszaállítható.
    Ügyelj rá, hogy a NumLock be legyen kapcsolva a numerikus billentyűzet használatakor.

en: Directory '%s' is not accessible
hu: Nem érhető el a könyvtár: "%s"

en: Directory '%s' not found.
hu: Nem található a könyvtár: "%s"

en: Cancel
hu: Mégsem

en: A
hu: M

en: G
hu: Sz

en: S
hu: F

en: T
hu: B

en: All,
hu: Mind,

en: Glob (%s),
hu: Szűrő (%s),

en: Scanning,
hu: Frissítés,

en: Thumbs,
hu: Bélyeg,

en: Symbolic link to
hu: Szimbolikus link ehhez:

en: This filename is not valid UTF-8. You should rename it.
hu: Ez a fájlnév nem UTF-8 kódolású. Nevezd át, ha lehet.

en: Item no longer exists!
hu: Az elem már nem létezik!

en: Select display properties to save
hu: Válaszd ki a nézet mentendő jellemzőit

en: Position
hu: Pozíció

en: Size
hu: Méret

en: Show hidden
hu: Rejtett fájlok mutatása

en: Display style
hu: Nézet stílusa

en: Sort type and order
hu: Rendezési szempont és irány

en: Details
hu: Részletek

en: Thumbnails
hu: Bélyegképek

en: Filter
hu: Szűrő

en: Save As:
hu: Mentés másként:

en: Unnamed
hu: Névtelen

en: Remote application wants to use Direct Save, but I can't read the XdndDirectSave0 (type text/plain) property.
hu: A távoli alkalmazás Direct Save protokollt használ, de nem sikerült kiolvasni a text/plain típusú XdndDirectSave0 atomot.

en: Drag the icon to a directory viewer
    (or enter a full pathname)
hu: Dobd az ikont egy könyvtárablakba
    (vagy írj be egy teljes nevet)

en: Attempt to read an XML file as a text file. File '%s' may be corrupted.
hu: A beolvasandó szöveges fájl egy XML dokumentum. A fájl (%s) sérült lehet.

en: Error in '%s' file at line %d: 
    "%s"
    This may be due to upgrading from a previous version of ROX-Filer. Open the Options window and try changing something and then changing it back (causing the file to be resaved).
    Further errors will be ignored.
hu: Hiba a fájl (%s) %d. sorában: 
    "%s"
    Előfordulhat, hogy a fájl a ROX-Filer egy korábbi verziójából származik. Nyisd meg a Beállítások ablakot, változtass meg valamit, majd állítsd vissza (hogy a fájl újra el legyen mentve).
    A további hibákat figyelmen kívül hagyom.

en: Incorrect or missing line break in text/uri-list data
hu: Helytelen vagy hiányzik a sortörés a text/uri-list adatokban

en: Failed to open file '%s': %s
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt (%s): %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
hu: Nem sikerült betölteni a képet (%s): az ok ismeretlen, talán sérült a fájl

en: This program (%s) cannot be run, as the 0launch command is not available. It can be downloaded from here:
    
    http://0install.net/injector.html
hu: Nem futtatható ez a program (%s), mert nem található a 0launch parancs. Innen lehet letölteni:
    
    http://0install.net/injector.html

en: Note that you must save your choices and restart the filer for the new language setting to take full effect.
hu: Az újonnan kijelölt nyelv használatához menteni kell a beállításokat, majd újra kell indítani a fájlkezelőt.

en: (click to set)
hu: (kattints a beállításhoz)

en: About ROX-Filer...
hu: A ROX-Filer névjegye...

en: Show Help Files
hu: Help könyvtár megnyitása

en: Manual
hu: Kézikönyv

en: Options...
hu: Beállítások...

en: Home Directory
hu: Saját könyvtár

en: File
hu: Fájl

en: Shift Open
hu: Megnyitás másként

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Set Run Action...
hu: Program hozzárendelése...

en: Set Icon...
hu: Ikon hozzárendelése...

en: Edit Item
hu: Elem szerkesztése

en: Show Location
hu: Hely megmutatása

en: Remove Item(s)
hu: Elemek törlése

en: %s '%s'
hu: %s: "%s"

en: Nothing
hu: Semmi

en: The location must contain at least one character!
hu: Az elérési út nem maradhat üresen!

en: You must unlock '%s' before removing it
hu: "%s" eltávolításához előbb meg kell szüntetni a zárolását

en: You must first select some items to remove
hu: Előbb jelöld ki a törlendő elemeket

en: An item must be unlocked before it can be removed.
hu: Csak akkor törölhetők ez elemek, ha nincsenek zárolva.

en: You must open the menu over an item
hu: A menüt elem felett kell megnyitni

en: You can only set the run action for a regular file
hu: Program csak közönséges fájlhoz rendelhető

en: Press the desired shortcut (eg, Control+F1)
hu: Üsd le a kívánt billentyűt (pl. Control+F1)

en: Failed to get keyboard grab!
hu: Nem sikerült kisajátítani a billentyűzetet!

en: Clicking the icon opens:
hu: Az ikonhoz rendelt útvonal:

en: Arguments to pass (for executables):
hu: Argumentumok (végrehajtható fájlokhoz):

en: The text displayed under the icon is:
hu: Az ikon alatt megjelenő szöveg:

en: The keyboard shortcut is:
hu: A hozzárendelt billentyű:

en: Locked
hu: Zárolt

en: Locking an item prevents it from being accidentally removed
hu: A zárolt elemeket nem lehet véletlenül törölni

en: Are you sure you want to open %d windows?
hu: Tényleg megnyitsz %d ablakot?

en: Show Info
hu: Információ mutatása

en: (bad utf-8)
hu: (hibás utf-8)

en: Show _Help Files
hu: _Help könyvtár megnyitása

en: <b>Permissions</b>
hu: <b>Jogosultságok</b>

en: <b>Contents indicate...</b>
hu: <b>Tartalma szerint...</b>

en: bytes
hu: byte

en: Failed to read size
hu: Nem sikerült lekérdezni a méretet

en: '%s' is no longer a symlink
hu: "%s" már nem szimlink

en: Failed to unlink '%s':
    %s
hu: "%s" törlése nem sikerült:
    %s

en: Failed to create symlink from '%s':
    %s
    (note: old link has been deleted)
hu: Nem sikerült szimlinket készíteni innen: "%s"
    %s
    (a régi linket töröltem)

en: Error:
hu: Hiba:

en: Real directory:
hu: Valódi könyvtár:

en: Owner, Group:
hu: Tulajdonos, csoport:

en: Size:
hu: Méret:

en: Scanning
hu: Olvasás

en: Failed to scan
hu: Nem sikerült beolvasni

en: Change time:
hu: Változtatási idő:

en: Modify time:
hu: Módosítási idő:

en: Access time:
hu: Hozzáférési idő:

en: Extended attributes:
hu: Kiterjesztett attribútumok:

en: Present
hu: Jelen

en: None
hu: Nincs

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Link target:
hu: Link célja:

en: Run action:
hu: Megnyitás:

en: Execute file
hu: Futtasd a fájlt

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Execute
hu: Futtatás

en: <nothing yet>
hu: <még nincs kész>

en: file(1) says... %s
hu: A file(1) szerint... %s

en: Could not change permissions: %s
hu: Nem sikerült megváltoztatni a jogokat: %s

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Group
hu: Csoport

en: World
hu: Többiek

en: Read
hu: Olvasás

en: Write
hu: Írás

en: Exec
hu: Végrehajtás

en: Symbolic link
hu: Szimbolikus link

en: ROX application
hu: ROX-alkalmazás

en: mounted
hu: csatolva

en: unmounted
hu: lecsatolva

en: Mount point for %s (%s)
hu: %s csatolási pontja (%s)

en: Mount point (%s)
hu: Csatolási pont (%s)

en: ROX-Filer started
hu: A ROX-Filer elindult

en: Copyright (C) 2005 Thomas Leonard.
    ROX-Filer comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of ROX-Filer
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.
hu: Copyright (C) 2005 Thomas Leonard.
    A ROX-Filerre NINCS SEMMIFÉLE GARANCIA,
    amennyiben erről a törvény másként nem rendelkezik.
    A ROX-Filer a GNU General Public License
    hatálya alatt terjeszthető.
    Bővebb felvilágosításért lásd a COPYING nevű fájlt.

en: Try `ROX-Filer/AppRun --help' for more information.
hu: Futtasd a "ROX-Filer/AppRun --help" parancsot segítségért.

en: Try `ROX-Filer/AppRun -h' for more information.
hu: Futtasd a "ROX-Filer/AppRun -h" parancsot segítségért.

en: NOTE: Your system does not support long options - 
    you must use the short versions instead.
hu: MEGJEGYZÉS: Ezen a rendszeren nem használhatók a hosszú opciók -- 
    a rövid változatukat kell használni.

en: Usage: ROX-Filer/AppRun [OPTION]... [FILE]...
    Open each directory or file listed, or the current working
    directory if no arguments are given.
    
      -b, --border=PANEL	open PANEL as a border panel
      -B, --bottom=PANEL	open PAN as a bottom-edge panel
      -c, --client-id=ID	used for session management
      -d, --dir=DIR		open DIR as directory (not application)
      -D, --close=DIR	close DIR and its subdirectories
      -h, --help		display this help and exit
      -l, --left=PANEL	open PAN as a left-edge panel
      -m, --mime-type=FILE	print MIME type of FILE and exit
      -n, --new		start new copy; for debugging the filer
      -p, --pinboard=PIN	use pinboard PIN as the pinboard
      -r, --right=PANEL	open PAN as a right-edge panel
      -R, --RPC		invoke method call read from stdin
      -s, --show=FILE	open a directory showing FILE
      -S, --rox-session	use default panel and pinboard options, and -n
      -t, --top=PANEL	open PANEL as a top-edge panel
      -u, --user		show user name in each window 
      -U, --url=URL		open file or directory in URI form
      -v, --version		display the version information and exit
      -x, --examine=FILE	FILE has changed - re-examine it
    
    Report bugs to %s.
    Home page (including updated versions): http://rox.sourceforge.net/
hu: Használat: ROX-Filer/AppRun [OPCIÓ]... [FÁJL]...
    Megnyitja a felsorolt könyvtárakat vagy fájlokat,
    argumentumok hiányában pedig az aktuális könyvtárat.
    
      -b, --border=PANEL	oldalpanelként jeleníti meg a panelt
      -B, --bottom=PANEL	megjeleníti a panelt a képernyő alján
      -c, --client-id=ID	munkamenet-kezelésnél használatos
      -d, --dir=KÖNYVTÁR	megnyitja a könyvtárat
      -D, --close=KÖNYVTÁR	bezárja a könyvtárat és alkönyvtárait
      -h, --help		kiírja ezt a szöveget, majd kilép
      -l, --left=PANEL	megjeleníti a panelt a képernyő bal oldalán
      -m, --mime-type=FÁJL	kiírja a fájl MIME-típusát, majd kilép
      -n, --new		új példányt indít (nyomkövetéshez)
      -p, --pinboard=PIN	a PIN nevű pinboardot használja asztalként
      -r, --right=PANEL	megjeleníti a panelt a képernyő jobb oldalán
      -R, --RPC		végrehajtja a stdin-ről olvasott metódushívást
      -s, --show=FÁJL	megmutatja a fájlt a könyvtárában
      -S, --rox-session	a panel és pinboard alapbeállításait,
                       	illetve az -n opciót használja
      -t, --top=PANEL	megjeleníti a panelt a képernyő tetején
      -u, --user		minden ablakban kijelzi a felhasználónevet
      -U, --url=URL		megnyitja az URI-ként megadott fájlt vagy könyvtárat
      -v, --version		kiírja a program verzióját, majd kilép
      -x, --examine=FÁJL	a fájl megváltozott -- frissíti a fájlinformációt
    
    A hibákat ezen a címen jelentsd: %s.
    Honlap (újabb verziókkal): http://rox.sourceforge.net/

en: We got a BadWindow error from the X server. This might be due to this GTK bug (during drag-and-drop?):
    http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=152151
    Trying to continue...
hu: BadWindow hibát jelzett az X-szerver. Ezt a következő GTK-hiba okozhatta (drag-and-drop közben?):
    http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=152151
    Megpróbálom folytatni...

en: The -o argument is no longer used. You can turn on override redirect from the Options box instead.
hu: Az "-o" opció már nem használatos. A Beállítások ablakban adható meg, hogy az ablakkezelők ne kezeljék a pinboardot és a panelt.

en: Running as user '%s'
hu: Felhasználó: "%s"

en: Compiled with GTK version %s
hu: A fordításhoz használt GTK verziója: %s

en: Running with GTK version %d.%d.%d
hu: A jelenlegi GTK verziója: %d.%d.%d

en: features set at compile time
hu: fordításkor beállított támogatások

en: Large File Support
hu: Nagy fájlok támogatása

en: Dnotify support
hu: Dnotify támogatása

en: Binary compatibility
hu: Bináris kompatibilitás

en: Yes (can run with older glibc versions)
hu: Igen (régebbi glibc-vel is működik)

en: No (apsymbols.h not found)
hu: Nem (nincsen apsymbols.h)

en: Extended attribute support
hu: Kiterjesztett attribútumok támogatása

en: Left-click to run %s.
    Right-click for a list of versions.
hu: Bal kattintás: %s futtatása.
    Jobb kattintás: verziók listája.

en: Display
hu: Nézet

en: Icons View
hu: Ikonnézet

en: Icons, With...
hu: Ikonok és...

en: Sizes
hu: Méretek

en: Types
hu: Típusok

en: Times
hu: Dátumok

en: List View
hu: Listanézet

en: Bigger Icons
hu: Nagyobb ikonok

en: Smaller Icons
hu: Kisebb ikonok

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Sort by Name
hu: Rendezés név szerint

en: Sort by Type
hu: Rendezés típus szerint

en: Sort by Date
hu: Rendezés dátum szerint

en: Sort by Size
hu: Rendezés méret szerint

en: Sort by Owner
hu: Rendezés tulajdonos szerint

en: Sort by Group
hu: Rendezés csoport szerint

en: Reversed
hu: Fordítva

en: Show Hidden
hu: Rejtett fájlok mutatása

en: Filter Files...
hu: Fájlok szűrése...

en: Filter Directories With Files
hu: Szűrő a könyvtárakra is

en: Show Thumbnails
hu: Bélyegképek mutatása

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Save Current Display Settings...
hu: Aktuális nézet mentése...

en: Copy...
hu: Másolás...

en: Rename...
hu: Átnevezés...

en: Link...
hu: Linkelés...

en: Send To...
hu: Küldés...

en: Count
hu: Méret

en: Set Type...
hu: Típus beállítása...

en: Select
hu: Kijelölés

en: Select All
hu: Az összes kijelölése

en: Clear Selection
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Invert Selection
hu: Kijelölés megfordítása

en: Select by Name...
hu: Kijelölés név alapján...

en: Select If...
hu: Feltételes kijelölés...

en: New
hu: Új

en: Blank file
hu: Üres fájl

en: Window
hu: Ablak

en: Parent, New Window
hu: Szülő (új ablak)

en: Parent, Same Window
hu: Szülő (ez az ablak)

en: New Window
hu: Új ablak

en: Show Bookmarks
hu: Könyvjelzők mutatása

en: Show Log
hu: Napló megtekintése

en: Follow Symbolic Links
hu: Szimbolikus linkek követése

en: Resize Window
hu: Ablak átméretezése

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Enter Path...
hu: Útvonal megadása...

en: Shell Command...
hu: Shell parancs...

en: Terminal Here
hu: Terminál

en: Switch to Terminal
hu: Váltás terminálra

en: You should Shift+Menu click over a file to send it somewhere
hu: Ha fájlt akarsz küldeni egy alkalmazásnak, akkor tartsd nyomva a Shift billentyűt a menü megnyitásakor.

en: Next Click
hu: Következő kattintás

en: %d items
hu: %d elem

en: Open unmounted
hu: Megnyitás csatolás nélkül

en: Show Target
hu: Cél mutatása

en: Look Inside
hu: Könyvtár megnyitása

en: Open As Text
hu: Megnyitás szövegként

en: Extended attributes, used to store types, are not supported for this file or files.
    This may be due to lack of support from the filesystem or the C library, or it may simply be that the filesystem needs to be mounted with the right mount option ('user_xattr' on Linux).
hu: A fájlok típusának tárolásához használt kiterjesztett attribútumok nem használhatók ennél a fájlnál, vagy ezeknél a fájloknál.
    Talán a fájlrendszer vagy a C könyvtár ezt nem támogatja, de az is lehet, hogy csak a megfelelő opcióval kell csatolni a fájlrendszert (Linuxon ez a "user_xattr").

en: Setting type not supported for some of these files
hu: Néhány fájlnak nem lehet beállítani a típusát

en: _Relative link
hu: _Relatív link

en: If on, the symlink will store the path from the symlink to the target file. Use this if the symlink and the target will be moved together.
    If off, the path from the root directory is stored - use this if the symlink may move but the target will stay put.
hu: Bekapcsolt állapotban a szimlinkhez viszonyított útvonalat tárolja. Akkor hasznos, ha a szimlink és a cél egymáshoz viszonyított helyzete nem változik.
    Kikapcsolt állapotban a cél teljes útvonalát tárolja. Akkor hasznos, ha a szimlink bárhol lehet, de a cél a helyén marad.

en: New pathname is not absolute
hu: Az új elérési útvonal nem teljes

en: Symlink from '%s' already exists. Replace it with a link to '%s'?
hu: A szimlink (%s) már létezik. Az új célra mutasson (%s)?

en: _Replace
hu: C_sere

en: Create
hu: Létrehozás

en: NewDir
hu: ÚjKönyvtár

en: Error creating '%s': %s
hu: Hiba "%s" létrehozásakor: %s

en: NewFile
hu: ÚjFájl

en: Error creating file: could not find the template for %s
hu: Hiba a fájl létrehozásakor: nincs meg hozzá a sablon (%s)

en: The `Send To' menu provides a quick way to send some files to an application. The applications listed are those in the following directories:
    
    %s
    %s
    The `Send To' menu may be opened by Shift+Menu clicking over a file.
    
    Advanced use:
    You can also create subdirectories called `.text_html', `.text', etc which will only be shown for files of that type. `.group' is shown only when multiple files are selected.
hu: A "Küldés" menü segítségével a kijelölt fájlok egyszerűen átadhatók egy alkalmazásnak. A menüben felsorolt alkalmazások a következő könyvtárakból kerülnek ki:
    
    %s
    %s
    A "Küldés" menü megnyitásához tartsd nyomva a Shift billentyűt miközben egy fájlra kattintasz.
    
    Haladóknak:
    ".text_html", ".text" stb. nevű alkönyvtárak is készíthetők; ezek csak a megfelelő fájltípusnál jelennek meg. A ".group" csak több kijelölt fájl esetén jelenik meg.

en: I'll show you your SendTo directory now; you should symlink (Ctrl+Shift drag) any applications you want into it.
hu: Most megnyitom a saját "Küldés" (SendTo) könyvtárad, amelyben létrehozhatsz szimlinkeket a kívánt alkalmazásokra (Ctrl+Shift-tel húzással).

en: Your CHOICESPATH variable setting prevents customisations - sorry.
hu: A CHOICESPATH változó sajnos tiltja a beállítások mentését.

en: Any files placed in your Templates directories will appear on the `New' menu. Choosing one of them will make a copy of it as the new file.
    
    The following directories contain templates:
    
    %s
    %s
hu: A sablonkönyvtáradban (Templates) levő fájlok fognak megjelenni az "Új" menüben. A menüből kiválasztott fájl másolata lesz az új fájl.
    
    A következő könyvtárakban vannak sablonok:
    
    %s
    %s

en: I'll show you your Templates directory now; you should place any template files you want inside it.
hu: Most megnyitom a sablonjaid könyvtárát; ide helyezd el a sablonfájlokat.

en: Customise
hu: Testreszabás

en: This is already the canonical name for this directory.
hu: Ez már a könyvtár egyszerűsített neve.

en: You can't open a second view onto this directory because the `Unique Windows' option is turned on in the Options window.
hu: Nem lehet másik ablakban is megnyitni ezt a könyvtárat, mert az "Egyedi ablakok" beállítás engedélyezve van.

en: Copy ... ?
hu: Mit másolsz?

en: Rename ... ?
hu: Mit nevezel át?

en: Symlink ... ?
hu: Mit linkelsz?

en: Shift Open ... ?
hu: Mit nyitsz meg másként?

en: Properties of ... ?
hu: Minek a tulajdonságaira vagy kiváncsi?

en: Set type of ... ?
hu: Minek a típusát állítod be?

en: Set run action for ... ?
hu: Mihez rendelsz programot?

en: Set icon for ... ?
hu: Mihez rendelsz ikont?

en: Send ... to ... ?
hu: Mit küldesz?

en: DELETE ... ?
hu: Mit TÖRÖLSZ?

en: Count the size of ... ?
hu: Minek a méretét akarod tudni?

en: Set permissions on ... ?
hu: Minek a jogosultságait módosítod?

en: Search inside ... ?
hu: Hol akarsz keresni?

en: You cannot do this to more than one item at a time
hu: Ezt egyszerre csak egy elemmel lehet megtenni

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Symlink
hu: Szimlink

en: User-definable shortcuts are disabled by default in Gtk2, and you have not enabled them. You can turn this feature on by:
    
    1) using an XSettings manager, such as ROX-Session or gnome-settings-daemon, or
    
    2) adding this line to ~/.gtkrc-2.0:
    	gtk-can-change-accels = 1
    	(this only works if NOT using XSETTINGS)
hu: A GTK2 alapesetben tiltja a gyorsbillentyűk menet közbeni módosítását, és ez nálad is tiltva van. Ha engedélyezni akarod:
    
    1) használj egy XSettings kezelőt, mint például a ROX-Session
    vagy a gnome-settings-daemon; vagy
    
    2) add ezt a sort a ~/.gtkrc-2.0 fájlhoz:
    	gtk-can-change-accels = 1
    	(ez csak akkor működik, ha NEM használsz XSETTINGS kezelőt)

en: To set a keyboard short-cut for a menu item:
    
    - Open the menu over a filer window,
    - Move the pointer over the item you want to use,
    - Press the key you want attached to it.
    
    The key will appear next to the menu item and you can just press that key without opening the menu in future.
hu: Billentyűk hozzárendelése a menüpontokhoz:
    
    - Nyisd meg a menüt egy könyvtárablakban.
    - Vidd az egérmutatót a kívánt menüpontra.
    - Üsd le a billentyűt, amelyet hozzá akarsz rendelni.
    
    A kiválasztott menüpont után megjelenik a billentyű, amelyet attól kezdve elég leütni a menü megnyitása nélkül is.

en: Set keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk beállítása

en: Goto:
hu: Ugrás:

en: Select If:
hu: Feltételes kijelölés:

en: Select Named:
hu: Kijelölés név alapján:

en: Pattern:
hu: Minta:

en: Enter the name of a file and I'll display it for you. Press Tab to fill in the longest match. Escape to close the minibuffer.
hu: Írd be a megjelenítendő fájl nevét (a Tab leütésével egészítheted ki a leghosszabb illeszkedő névre). A beviteli sort az Escape billentyűvel tudod bezárni.

en: Enter a shell command to execute. Click on a file to add it to the buffer.
hu: Írd be a végrehajtandó shell parancsot. Kattints egy fájlra, ha a nevét be akarod szúrni a parancssorba.

en: Enter a file name pattern to select all matching files:
    
    ? means any character
    * means zero or more characters
    [aA] means 'a' or 'A'
    [a-z] means any character from a to z (lowercase)
    *.png means any name ending in '.png'
hu: Írj be egy mintát a rá illeszkedő fájlok kijelöléséhez:
    
    A ? tetszőleges karaktert jelent.
    A * egy vagy több karaktert jelent.
    Az [aA] az "a" vagy "A" karaktert jelenti.
    Az [a-z] az összes karaktert jelenti a-tól z-ig (kisbetűk).
    A *.png a ".png" végű neveket jelenti.

en: Enter a pattern to match for files to be shown.  An empty filter turns the filter off.
hu: Adj meg egy mintát a rá illeszkedő fájlok megjelenítéséhez. A szűrést üres kifejezéssel lehet kikapcsolni.

en: Invalid Find condition
hu: Érvénytelen keresési feltétel

en: %s total, %s used, %s free (%.1f %%)
hu: %s összesen, %s foglalt, %s szabad (%.1f %%)

en: ROX-Filer has converted your Options file to the new XML format
hu: Az Options fájl az új XML formátumba lett alakítva

en: (use default)
hu: (alapérték)

en: Internal error: %s unreadable
hu: Belső hiba: %s nem olvasható

en: Options
hu: Beállítások

en: _Revert
hu: _Visszavonás

en: Restore all choices to how they were when the Options box was opened.
hu: Visszaállítja az ablak megnyitásakor érvényes beállításokat.

en: Choices will be saved as:
    %s
hu: A beállításokat ide menti:
    %s

en: (saving disabled by CHOICESPATH)
hu: (a mentést tiltja a CHOICESPATH)

en: Error saving %s: %s
hu: Hiba %s mentésekor: %s

en: Missing '='
hu: Hiányzó "="

en: Your old panel file has been converted to the new XML format.
hu: A régi panel fájl az új XML formátumba lett alakítva.

en: You have tried to close a panel via the window manager - I usually find that this is accidental... really close?
hu: Az ablakkezelőn keresztül próbáltad bezárni a panelt. Ez általában nem szándékosan történik... Tényleg bezárod?

en: Missing < or > in panel config file
hu: Hiányzik a < vagy > a panel konfigurációs fájlban

en: Error saving panel %s: %s
hu: Hiba a panel (%s) mentésekor: %s

en: Applet quit without ever creating a widget!
hu: Az applet kilépett mielőtt megjelent volna!

en: Error running applet:
    %s
hu: Hiba az applet futtatásakor:
    %s

en: Panel Options...
hu: Panel beállításai...

en: Xinerama monitor %d unavailable
hu: Nem érhető el a Xinerama monitor (%d)

en: Your old pinboard file has been converted to the new XML format.
hu: A régi pinboard fájl az új XML formátumba lett alakítva.

en: The backdrop handler must be an application directory. Drag an application directory into the Set Backdrop dialog box, or (for programmers) pass it to the SOAP SetBackdropApp method.
hu: A háttérkezelőnek alkalmazási könyvtárnak kell lennie. Dobj egy alkalmazási könyvtárat a "Háttér beállítása" párbeszédablakba. (Programozóknak: Add át a SetBackdropApp SOAP-metódusnak paraméterként.)

en: You can only set the backdrop to an image or to a program which knows how to manage ROX-Filer's backdrop.
    
    Programmers: the application's AppInfo.xml must contain the CanSetBackdrop element, as described in ROX-Filer's manual.
hu: Háttérnek csak kép, vagy pedig a ROX-Filer hátterét kezelni képes program adható meg.
    
    Programozóknak: Az alkalmazás AppInfo.xml fájljában szerepelnie kell a CanSetBackdrop elemnek, ahogy az a ROX-Filer kézikönyvében le van írva.

en: Set backdrop
hu: Háttér beállítása

en: Choose a style and drag an image in:
hu: Válaszd ki a megjelenítés módját, és dobj ide egy képet:

en: Centre the image without scaling it
hu: Középre igazítja a képet átméretezés nélkül

en: Centre
hu: Középre

en: Scale the image to fit the backdrop area, without distorting it
hu: Az asztalhoz méretezi a képet torzítás nélkül

en: Scale
hu: Átméretezve

en: Stretch the image to fill the backdrop area
hu: A kép teljesen kitölti a hátteret

en: Stretch
hu: Nyújtva

en: Tile the image over the backdrop area
hu: Tapétaként jeleníti meg a képet

en: Tile
hu: Tapétaként

en: Drop an image here
hu: Dobj ide egy képet

en: No pinboard was in use... the 'Default' pinboard has been selected. Use 'rox -p=Default' to turn it on in future.
hu: Nem volt használatban pinboard... kijelöltem a "Default" nevű pinboardot. Ezt a későbbiekben a "rox -p=Default" paranccsal használhatod.

en: Only files (and certain applications) can be used to set the background image.
hu: Csak fájlok (és bizonyos alkalmazások) adhatók meg háttérkép beállításához.

en: Missing '>' in icon label
hu: Hiányzik a ">" az ikon címkéjében

en: Missing ',' after icon label
hu: Hiányzik a "," az ikon címkéje után

en: Error saving pinboard %s: %s
hu: Hiba a pinboard (%s) mentésekor: %s

en: Backdrop...
hu: Háttér...

en: Error loading backdrop image:
    %s
    Backdrop removed.
hu: Hiba a háttérkép betöltésekor:
    %s
    Háttér eltávolítva.

en: Can't delete thumbnails in %s:
    %s
hu: Nem tudom törölni a bélyegképeket a könyvtárból (%s):
    %s

en: There are no thumbnails to delete
hu: Nincsenek törlendő bélyegképek

en: Purge thumbnails disk cache
hu: Bélyegképek gyorstárának kiürítése

en: Unknown style '%s'
hu: Ismeretlen stílus: "%s"

en: Unknown details type '%s'
hu: Ismeretlen részletezési mód: "%s"

en: Unknown sorting type '%s'
hu: Ismeretlen rendezési mód: "%s"

en: Attempt to invoke unknown SOAP method '%s'
hu: Kísérlet ismeretlen SOAP-metódus hívására: "%s"

en: Invalid .gmo translation file (too short): %s
hu: Érvénytelen .gmo nyelvi fájl (túl rövid): %s

en: Invalid .gmo translation file (GNU magic number not found): %s
hu: Érvénytelen .gmo nyelvi fájl (nincs meg a GNU azonosító): %s

en: Program %s not found - deleted?
hu: A program (%s) nem található. Törölték?

en: File doesn't exist, or I can't access it: %s
hu: A fájl nem létezik vagy nem érhető el: %s

en: I don't know how to open '%s'
hu: Nem tudom, hogyan nyissam meg ezt: "%s"

en: '%s' is not a valid URI
hu: Érvénytelen URI: "%s"

en: %s not accessable
hu: %s nem elérhető

en: Non-local URL %s
hu: Nem helyi URL: %s

en: %s: no handler for %s
hu: %s: nincs kezelő ehhez: %s

en: Application:
    This is an application directory - you can run it as a program, or open it (hold down Shift while you open it). Most applications provide their own help here, but this one doesn't.
hu: Alkalmazás:
    Ez egy alkalmazási könyvtár, amely futtatható programként, vagy megnyitható (a megnyitáshoz tartsd nyomva a Shiftet). Az alkalmazások többnyire itt tárolják a dokumentációjukat is, de ezé az alkalmazásé nincs itt.

en: Could not send data to program: %s
hu: Nem sikerült adatot küldeni a programnak: %s

en: Could not read link: %s
hu: Nem sikerült a link olvasása: %s

en: Broken symlink (or you don't have permission to follow it): %s
hu: Rossz szimlink (vagy nincs jogosultságod a követésére): %s

en: No run action specified for files of this type (%s/%s) - you can set a run action by choosing `Set Run Action' from the File menu, or you can just drag the file to an application.%s
hu: Nincs hozzárendelve program ehhez a fájltípushoz (%s/%s). Rendelj hozzá egy programot a "Fájl" menü "Program hozzárendelése" parancsával, vagy pedig egyszerűen dobd rá a fájlt egy programra.%s

en: 
    
    Note: If this is a computer program which you want to run, you need to set the execute bit by choosing Permissions from the File menu.
hu: 
    
    Megjegyzés: Ha ez egy futtatható program, akkor a futtatásához be kell állítani a végrehajtható bitet a "Fájl" menü "Jogosultságok" parancsával.

en: Executable '%s' is world-writeable! Refusing to run. Please change the permissions now (this problem may have been caused by a bug in earlier versions of the filer).
    
    Having (non-symlink) run actions world-writeable means that other people who use your computer can replace your run actions with malicious versions.
    
    If you trust everyone who could write to these files then you needn't worry. Otherwise, you should check, or even just delete, all the existing run actions.
hu: Ezt a végrehajtható fájlt (%s) mindenki írhatja! Nem futtatom. Változtasd meg a jogosultságait (ezt a problémát a program egy korábbi változatában levő hiba is okozhatta).
    
    Ha a hozzárendelt programok futtatásához használt végrehajtható (nem szimlink) fájlokat mindenki írhatja, akkor bárki, akinek hozzáférése van a gépedhez, könnyedén kártékony változtatokra cserélheti őket.
    
    Ha megbízol mindazokban, akik ezeket a fájlokat írhatják, akkor nincs baj. Máskülönben ellenőrizd (vagy egyszerűen csak töröld) a hozzárendelt programok futtatásához használt összes végrehajtható fájlt.

en: go-w (Fix security problem)
hu: go-w (Biztonsági hiba javítása)

en: Failed to open and stat file '%s': %s
hu: Nem sikerült megnyitni és stat()-olni a fájlt (%s): %s

en: Failed to mmap file '%s': %s
hu: Nem sikerült mmap-olni a fájlt (%s): %s

en: Close
hu: Bezárás

en: Close filer window
hu: Könyvtárablak bezárása

en: Up
hu: Fel

en: Change to parent directory
hu: Ugrás a szülő könyvtárba

en: Home
hu: Saját könyvtár

en: Change to home directory
hu: Ugrás a saját könyvtárba

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Bookmarks menu
hu: Könyvjelzők menü

en: Scan
hu: Frissítés

en: Rescan directory contents
hu: Könyvtár tartalmának újraolvasása

en: Change icon size
hu: Ikonméret megváltoztatása

en: Automatic size mode
hu: Automatikus méretezés

en: Show extra details
hu: Részletes nézet

en: Sort
hu: Rendezés

en: Change sort criteria
hu: Rendezési mód megváltoztatása

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Left: Show/hide hidden files
    Right: Show/hide thumbnails
hu: Bal: Rejtett fájlok be/ki
    Jobb: Bélyegképek be/ki

en: Select all/invert selection
hu: Az összes kijelölése / Kijelölés megfordítása

en: Show ROX-Filer help
hu: ROX-Filer dokumentáció

en:  (%u hidden)
hu:  (%u rejtett)

en: items
hu: elem

en: item
hu: elem

en: No items%s
hu: 0 elem%s

en: %u selected (%s)
hu: %u kijelölve (%s)

en: Sort by name
hu: Rendezés név szerint

en: Sort by type
hu: Rendezés típus szerint

en: Sort by date
hu: Rendezés dátum szerint

en: Sort by size
hu: Rendezés méret szerint

en: Sort by owner
hu: Rendezés tulajdonos szerint

en: Sort by group
hu: Rendezés csoport szerint

en: ascending
hu: növekvő

en: descending
hu: csökkenő

en: Sym link
hu: Szimlink

en: Mount point
hu: Csatolási pont

en: App dir
hu: Alk. könyvtár

en: Dir
hu: Könyvtár

en: Char dev
hu: Karakteres eszköz

en: Block dev
hu: Blokkos eszköz

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Enter a shell command which will load "$@" into a suitable program. Eg:
    
    gimp "$@"
hu: Írd be a shell parancsot a "$@" megfelelő programba való betöltéséhez. Például:
    
    gimp "$@"

en: This is not a program! Give me an application instead!
hu: Ez nem program. Adj meg egy futtatható programot!

en: No run action defined
hu: Nincs hozzárendelve program

en: Error in handler %s: %s
hu: Hiba a kezelőben (%s): %s

en: Invalid application %s (bad AppRun)
hu: Érvénytelen alkalmazás: %s (hibás az AppRun)

en: Non-executable %s
hu: Nem végrehajtható: %s

en: Set run action
hu: Program hozzárendelése

en: If a handler for the specific type isn't set up, use this as the default.
hu: Ha a teljes típushoz nincs hozzárendelve semmi, akkor ezt használja.

en: Set default for all `%s/<anything>'
hu: Minden ilyen típushoz: %s/<akármi>

en: Use this application for all files with this MIME type.
hu: A megadott programot használja ehhez a MIME-típushoz.

en: Only for the type `%s' (%s/%s)
hu: Csak ehhez a típushoz: "%s" (%s/%s)

en: Drop a suitable application here
hu: Dobj ide egy megfelelő programot

en: OR
hu: VAGY

en: Enter a shell command:
hu: Adj meg egy shell parancsot:

en: _Use Command
hu: _Parancs használata

en: A run action already exists and is quite a big program - are you sure you want to delete it?
hu: Már van hozzárendelve program, és elég nagy méretű. Tényleg törölni akarod?

en: Can't remove %s: %s
hu: %s nem törölhető: %s

en: Choices saving is disabled by CHOICESPATH variable
hu: A beállítások mentését tiltja a CHOICESPATH változó

en: Failed to create symlink '%s':
    %s
    
    (this may mean that %s already exists as a link to an invalid directory; try deleting it)
hu: Nem sikerült létrehozni a szimlinket (%s):
    %s
    
    (talán egy érvénytelen könyvtárra mutat az esetleg már létező "%s" link; próbáld törölni)

en: The pathname you gave does not exist. The icon has not been changed.
hu: A megadott elérési út nem létezik. Az ikon változatlan marad.

en: Unable to load image file -- maybe it's not in a format I understand, or maybe the permissions are wrong?
    The icon has not been changed.
hu: Nem sikerült betölteni a képfájlt -- talán ismeretlen a formátuma, vagy rosszul vannak beállítva a jogosultságai.
    Az ikon változatlan marad.

en: Really delete icon '%s'?
hu: Tényleg törlöd az ikont (%s)?

en: Can't delete '%s':
    %s
hu: "%s" nem törölhető:
    %s

en: Set icon
hu: Ikon hozzárendelése

en: Use a copy of the image as the default for all files of these MIME types.
hu: A kép másolatát használja az összes fájlhoz, melynek ez a MIME-típusa.

en: Set icon for all `%s/<anything>'
hu: Minden ilyen típushoz: %s/<akármi>

en: Use a copy of the image for all files of this MIME type.
hu: A kép másolatát használja az összes ilyen MIME-típusú fájlnál.

en: For all files of type `%s' (%s/%s)
hu: Csak ehhez a típushoz: "%s" (%s/%s)

en: Add the file and image filenames to your personal list. The setting will be lost if the image or the file is moved.
hu: A saját listádhoz adja a fájl és a képfájl nevét. A beállítás hatástalanná válik, ha a képet vagy a fájlt áthelyezed.

en: Only for the file `%s'
hu: Csak ehhez a fájlhoz: %s

en: Copy the image inside the directory, as a hidden file called '.DirIcon'. All users will then see the icon, and you can move the directory around safely. This is usually the best option if you can write to the directory.
hu: A könyvtárba másolja a képet ".DirIcon" nevű rejtett fájlként. Minden felhasználónál ugyanez a kép jelenik meg, a könyvtár pedig bárhová áthelyezhető. Általában ez legjobb választás, ha van írási jogod a könyvtárra.

en: Copy image into directory
hu: Kép könyvtárba másolása

en: Drop an icon file here
hu: Dobj ide egy ikonfájlt

en: Setting icon disabled by CHOICESPATH
hu: Az ikon beállítását tiltja a CHOICESPATH változó

en: Error creating image '%s':
    %s
hu: Hiba a kép (%s) létrehozásakor:
    %s

en: Mono font
hu: Rögzített szélességű betűtípus

en: Font for displaying mono-spaced text
hu: A rögzített szélességű szöveg betűkészlete

en: _Name
hu: _Név

en: _Type
hu: _Típus

en: _Permissions
hu: _Jogok

en: _Owner
hu: Tu_lajdonos

en: _Group
hu: _Csoport

en: _Size
hu: _Méret

en: Last _Modified
hu: _Utolsó módosítás

en: Translation
hu: Fordítás

en: Language
hu: Nyelv

en: Use the LANG environment variable
hu: A LANG környezeti változó alapján

en: Basque
hu: Baszk

en: Chinese (traditional)
hu: Kínai (hagyományos)

en: Chinese (simplified)
hu: Kínai (egyszerűsített)

en: Czech
hu: Cseh

en: Danish
hu: Dán

en: Dutch
hu: Holland

en: English (no translation)
hu: Angol (nincs fordítás)

en: Estonian
hu: Észt

en: Finnish
hu: Finn

en: French
hu: Francia

en: German
hu: Német

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Japanese
hu: Japán

en: Norwegian
hu: Norvég

en: Italian
hu: Olasz

en: Polish
hu: Lengyel

en: Portuguese (Portugal)
hu: Portugál (Portugália)

en: Portuguese (Brasil)
hu: Portugál (Brazília)

en: Romanian
hu: Román

en: Russian
hu: Orosz

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Swedish
hu: Svéd

en: Ukrainian
hu: Ukrán

en: Vietnamese
hu: Vietnámi

en: Filer windows
hu: Könyvtárablakok

en: Auto-resize filer windows
hu: Könyvtárablakok automatikus átméretezése

en: Never automatically resize
hu: Nincs automatikus átméretezés

en: You'll have to resize windows manually, using the window manager, the `Resize Window' menu entry or by double-clicking on the window background.
hu: Az ablakot kézzel kell átméretezni: vagy az ablakkezelő segítségével, vagy az "Ablak átméretezése" menüpont használatával, vagy pedig dupla kattintással az ablak hátterére.

en: Resize when changing the display style
hu: Átméretezés a nézet megváltoztatásakor

en: Changing the size of the icons or which details are displayed will resize the window for you.
hu: Az ikonméret megváltoztatása vagy a részletes nézet kapcsolgatása átméretezi az ablakot.

en: Always resize
hu: Mindig méretezze át

en: The filer will resize windows whenever it seems useful (that is, when changing directory or display style).
hu: Az ablak minden szükséges esetben át lesz méretezve (könyvtárváltáskor, illetve a nézet megváltoztatásakor).

en: Largest window size:
hu: Legnagyobb ablakméret:

en: The largest size, as a percentage of the screen size, that the auto-resizer will resize a window to.
hu: A legnagyobb méret, amelyet egy ablak az automatikus átméretezés során felvehet. (A képernyő méretének százalékában értendő.)

en: Window behaviour
hu: Ablakok viselkedése

en: Short titlebar flags
hu: Rövid jelzők a címsorban

en: Use single letters instead of words for Scanning, All and Thumbs indicators in the titlebar.
hu: A címsorban betűket használ a "Frissítés", "Mind" és "Bélyeg" szavak helyett.

en: Unique windows
hu: Egyedi ablakok

en: If you open a directory and that directory is already displayed in another window, then this option causes the other window to be closed.
hu: Ha megnyitsz egy könyvtárat, amelyik egy másik ablakban már meg van nyitva, akkor ennek a beállításnak a hatására a másik ablak bezáródik.

en: New window on button 1
hu: Új ablak az 1-es gombra

en: Clicking with mouse button 1 (usually the left button) opens a directory in a new window with this turned on. Clicking with the button-2 (middle) will reuse the current window.
hu: Az 1-es (általában a bal) gombbal kattintva a könyvtár tartalma egy új ablakban jelenik meg. A 2-es (középső) gombbal kattintva a könyvtár tartalma az aktuális ablakban jelenik meg.

en: Single-click navigation
hu: Megnyitás egy kattintásra

en: Clicking on an item opens it with this on. Hold down Control to select the item instead. If off, clicking once selects an item; double click to open things.
hu: Egyetlen kattintás egy elemre megnyitja azt. Ilyenkor a kijelöléshez nyomva kell tartani a Control billentyűt. Ha ez a beállítás nincs engedélyezve, akkor a megnyitáshoz duplán kell kattintani.

en: Double-click on background resizes
hu: Átméretezés dupla kattintással a háttérre

en: If on then double clicking on the window background resizes the window, just like clicking on the Automatic size mode button in the toolbar.
hu: Az ablakokat át lehet méretezni duplán kattintva a hátterükre. Ez ugyanazt eredményezi, mint az eszköztár "Automatikus méretezés" gombjára kattintás.

en: Sorting
hu: Rendezés

en: Directories come first (for sort by name)
hu: A könyvtárak elöl legyenek (név szerinti rendezéskor)

en: If this is on then directories will always appear before anything else when sorting by name.
hu: Engedélyezésével a könyvtárak mindig a többi fájl elé kerülnek név szerinti rendezéskor.

en: Capitalised names first (for sort by name)
hu: A nagy kezdőbetűsek elöl legyenek (név szerinti rendezéskor)

en: If on, all filenames starting with a capital letter come before filenames starting with lowercase ones.
hu: Engedélyezésével a nagy kezdőbetűs fájlnevek a kis kezdőbetűsek elé kerülnek.

en: Default settings for new windows
hu: Új ablakok alapbeállításai

en: Inherit options from source window
hu: Beállítások öröklése az előző ablaktól

en: If this is on then display options for a new window are inherited from the source window if possible, otherwise they are set to the defaults below.
hu: Engedélyezésekor az új ablakok lehetőség szerint az előző ablaktól öröklik a nézet beállításait, máskülönben az alábbi alapbeállításokat használják.

en: View type:
hu: Nézet:

en: Sort by:
hu: Rendezés:

en: Type
hu: Típus

en: Date
hu: Dátum

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok mutatása

en: If this is on then files whose names start with a dot are shown too, otherwise they are hidden.
hu: Engedélyezésekor azok a fájlok is látszanak, amelyeknek neve ponttal kezdődik, egyébként rejtve maradnak.

en: Show extended attribute indicator
hu: Kiterjesztett attribútumok jelzése

en: If this is on then files which have one or more extended attributes set will have an emblem added to indicate this.
hu: Ha be van kapcsolva, akkor a fájloknál egy matrica jelzi a kiterjesztett attribútumok meglétét.

en: Icon View
hu: Ikonnézet

en: Default size:
hu: Alapértelmezett méret:

en: Huge Icons
hu: Óriás ikonok

en: Large Icons
hu: Nagy ikonok

en: Small Icons
hu: Kis ikonok

en: Default details:
hu: Alapértelmezett részletek:

en: No details
hu: Nincsenek részletek

en: Automatic small icons:
hu: Kis ikonokra váltás:

en: Change at:
hu: Váltás határa:

en: When automatic icon sizing is selected: If the directory contains this many items then it will be shown using Small Icons, otherwise Large Icons will be used.
hu: Amikor engedélyezve van az ikonok automatikus méretezése: Ha ennél több elem van a könyvtárban, akkor kis ikonokat használ, máskülönben nagyokat.

en: Max width (Large icons):
hu: Max. szélesség (nagy ikonok):

en: pixels
hu: pixel

en: Text wider than this is broken onto two lines in Large Icons mode. In Huge Icons mode, text is wrapped when 50% wider than this.
hu: Az ennél hosszabb szöveg két sorban jelenik meg a nagy ikonok alatt. Óriás ikonok esetén az ennél 50%-kal szélesebb szöveg lesz két sorba törve.

en: (Small Icons):
hu: (Kis ikonok):

en: Maximum width for the text beside a Small Icon.
hu: A kis ikonok utáni szöveg maximális szélessége.

en: Order small icons vertically
hu: A kis ikonokat függőlegesen rendezze el

en: If this option is on, then small icons are arranged in columns, not rows.
hu: Engedélyezésekor a kis ikonokat oszlopokba rendezi, nem sorokba.

en: Order large icons vertically
hu: A nagy ikonokat függőlegesen rendezze el

en: If this option is on, then large icons are arranged in columns, not rows.
hu: Engedélyezésekor a nagy ikonokat oszlopokba rendezi, nem sorokba.

en: Show column headings
hu: Oszlopfejlécek mutatása

en: If this is on then column headings will be shown in the list view.
hu: Engedélyezésekor látszanak az oszlopfejlécek listanézetben.

en: Show full type
hu: Teljes típus mutatása

en: If this is on then the full description of each object's type will be show rather than a short summary of its basic type.
hu: Engedélyezésekor listanézetben a fájltípusok teljes leírása látható, nem pedig az alaptípus rövid neve.

en: Tools/Minibuffer
hu: Eszközök/Minipuffer

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Toolbar type:
hu: Eszköztár fajtája:

en: No toolbar
hu: Nincs eszköztár

en: Icons only
hu: Csak ikonok

en: Text under icons
hu: Szöveg az ikonok alatt

en: Text beside icons
hu: Szöveg az ikonok mellett

en: Show totals of items
hu: Elemek számának megjelenítése

en: Show the number of items displayed in a filer window, as well as the number of hidden items (if any). When there's a selection, show the number of selected items and their combined size.
hu: Kijelzi a könyvtárablakban megjelenített (valamint ez esetleges rejtett) elemek számát. Kijelölés esetén a kijelölt elemek számát és összegzett méretét mutatja.

en: Select the buttons you want on the bar:
hu: Válaszd ki az eszköztáron megjelenítendő gombokat:

en: Width of toolbar sets minimum width of window
hu: Az eszköztár szélessége megszabja az ablak legkisebb szélességét

en: Each filer window is constrained to be wide enough to show the whole of the toolbar
hu: Minden könyvtárablak elég széles lesz ahhoz, hogy az egész eszköztár látszódjék.

en: Minibuffer
hu: Minipuffer

en: Beep if Tab-completion fails
hu: Hangjelzés a fájlnevek sikertelen kiegészítéskor

en: When using the `Enter Path...' minibuffer and Tab is pressed, beep if nothing happens (eg, because there are several possibilities and the next letter varies).
hu: Hangjelzést ad, ha az "Útvonal megadása..." parancs használatakor a Tab leütésére semmi sem történik (például mert több lehetséges kiegészítés is van, és a következő betűjük eltérő).

en: Beep if there are several matches
hu: Hangjelzés több fájlnév esetén

en: When using the `Enter Path...' minibuffer and Tab is pressed, beep if there is more than one matching file, even though some more letters were added.
hu: Hangjelzést ad, ha az "Útvonal megadása..." parancs használatakor a Tab leütésére még akkor is több fájlnév jöhet szóba kiegészítésként, ha megadtál pár betűt.

en: When thumbnails are turned on, each image file in a directory is loaded and a small thumbnail of it is shown.
hu: Amikor a bélyegképek engedélyezve vannak, akkor a könyvtárban levő képekfájlok ikonjai a képeket mutatják.

en: Show image thumbnails
hu: Bélyegképek mutatása

en: This is the default setting for new windows. Use the Display menu to turn thumbnails on and off for individual windows.
hu: Alapesetben ezt a beállítást használják az új ablakok. Az egyes ablakoknál külön-külön kapcsolgathatók a bélyegképek a "Nézet" menüben.

en: Video thumbnails
hu: Video bélyegképek

en: Thumbnails cache
hu: Bélyegképek gyorstára

en: To speed things up, the generated thumbnails are stored in the hidden ~/.thumbnails directory. Click here to remove all the cached thumbnails. They will be created again as needed.
hu: A gyorsabb működés érdekében az elkészült bélyegképek a rejtett ~/.thumbnails könyvtárban tárolódnak. Kattints ide a bélyegképek törléséhez. Szükség esetén újra létre lesznek hozva.

en: Manage thumbnails
hu: Bélyegképek kezelése

en: When using a pinboard, you can drag files and applications onto the desktop background to create shortcuts to them.
hu: A pinboard használatakor fájlokra és alkalmazásokra mutató ikonok helyezhetők az asztalra.

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Foreground:
hu: Előtér:

en: Text shadow:
hu: Szöveg árnyéka:

en: Background:
hu: Háttér:

en: No shadow
hu: Nincs árnyék

en: Thin
hu: Vékony

en: Thick
hu: Vastag

en: Use custom font:
hu: Egyéni betűtípus használata:

en: The font used for the text displayed under the icons
hu: Az ikonok alatti szöveg betűtípusa

en: Fast scaling of images
hu: Képek gyors átméretezése

en: Choose between the fast or slow method of scaling backdrop images.  The slow method can give better results.
hu: Választani lehet a háttérképek gyors vagy lassú átméretezése között. A lassú módszer szebb képet eredményezhet.

en: Pinboard behaviour
hu: Pinboard viselkedése

en: Single-click to open
hu: Megnyitás egy kattintásra

en: Keep icons within screen limits
hu: Ikonok képernyőn tartása

en: If this is set, pinboard icons are always kept completely within screen limits, including the label.
hu: Engedélyezésekor a pinboard ikonjai (és azok címkéi) nem lógnak ki a képernyőről.

en: Icon grid step:
hu: Ikonrács felosztása:

en: Fine
hu: Finom

en: Use a 2-pixel grid for positioning icons on the desktop.
hu: Az ikonok 2 képpont méretű rácshoz igazodnak.

en: Medium
hu: Közepes

en: Use a 16-pixel grid for positioning icons on the desktop.
hu: Az ikonok 16 képpont méretű rácshoz igazodnak.

en: Coarse
hu: Durva

en: Use a 32-pixel grid for positioning icons on the desktop.
hu: Az ikonok 32 képpont méretű rácshoz igazodnak.

en: Iconified windows
hu: Ikonizált ablakok

en: Most window managers provide a way to iconify (or 'minimise') windows, and various programs, including ROX-Filer, can be used to display the iconified windows.
hu: A legtöbb ablakkezelő képes az ablakok ikonizálására (vagy "minimalizálására"), és különféle programok (köztük a ROX-Filer) meg tudják jeleníteni ezeket az ablakokat.

en: Show iconified windows
hu: Ikonizált ablakok mutatása

en: If this option is on, the filer will show each iconified window as a small button on the pinboard. Requires a compatible window manager, and the pinboard must be in use.
hu: Engedélyezésekor az asztalon kis gombokként megjelennek az ikonizált ablakok. Ehhez megfelelő ablakkezelő szükséges, és be kell kapcsolni a pinboardot.

en: Show per workspace
hu: Csak egy munkaterület ablakait mutassa

en: If this option is on, the filer will only show iconified windows associated with the current workspace.
hu: Engedélyezésekor csak az aktuális munkaterülethez tartozó ikonizált ablakok látszanak.

en: Iconify to the
hu: Ikonizálás a

en: top-left
hu: bal felső

en: top-right
hu: jobb felső

en: bottom-left
hu: bal alsó

en: bottom-right
hu: jobb alsó

en: , going
hu:  sarokba, elhelyezés:

en: horizontally
hu: vízszintesen

en: vertically
hu: függőlegesen

en: Sometimes the filer doesn't know about your desktop furniture and puts iconified windows under (for example) the Gnome panel. You can define a top or bottom margin to avoid placing the icons there. The filer already knows about its own panel.
hu: A fájlkezelő néha nem ismeri fel az asztal elrendezését, ezért az ikonizált ablakokat (például) a Gnome panelje alá helyezi. Itt adható meg az a felső és alsó margó, ahová nem kerülnek ikonok. A fájlkezelő a saját paneljeinek helyét már ismeri.

en: Top margin
hu: Felső margó

en: Height of no-go area at top of screen.
hu: A szabadon hagyandó terület a képernyő tetején.

en: Bottom margin
hu: Alsó margó

en: Height of no-go area at bottom of screen.
hu: A szabadon hagyandó terület a képernyő alján.

en: Left margin
hu: Bal margó

en: Width of no-go area at left of screen.
hu: A szabadon hagyandó terület a képernyő bal oldalán.

en: Right margin
hu: Jobb margó

en: Width of no-go area at right of screen.
hu: A szabadon hagyandó terület a képernyő jobb oldalán.

en: Desktop
hu: Asztal

en: When run by a session manager program (such as ROX-Session) the filer can open up a panel and/or the pinboard.  Here you configure which.
hu: Amikor egy munkamenet-kezelő program (például a ROX-Session) indítja el a fájlkezelőt, akkor egy panel és/vagy a pinboard is megjeleníthető. Itt választhatod ki, hogy melyiket mutassa.

en: Panel only
hu: Csak a panel

en: Only a panel is shown.
hu: Csak a panelt mutatja.

en: Pinboard only
hu: Csak a pinboard

en: Only the pinboard is shown.
hu: Csak a pinboardot mutatja.

en: Panel and pinboard
hu: Panel és pinboard

en: Both a panel and a pinboard are shown.
hu: A panelt és a pinboardot is mutatja.

en: Enter the name of the panel to show here.
hu: Add meg a megjelenítendő panel nevét.

en: Enter the name of the pinboard to show here.
hu: Add meg a megjelenítendő pinboard nevét.

en: Changes here take effect the next time the filer is run.
hu: Ezek a változtatások a fájlkezelő következő indításakor lépnek életbe.

en: The session manager activates these options by using the -S or --rox-session argument to rox.
hu: A munkamenet-kezelő az "-S" vagy "--rox-session" opciókat használva engedélyezi ezeket a beállításokat.

en: Action windows
hu: Műveleti ablakok

en: Action windows appear when you start a background
    operation, such as copying or deleting some files.
hu: A műveleti ablakok a háttérben futó műveletek indításakor
    jelennek meg (például fájlok másolásakor vagy törlésekor).

en: Auto-start (Quiet) these actions
hu: Automatikusan (Csendben) kezdi a következő műveleteket

en: Copy files without confirming first.
hu: Megerősítő kérdés nélkül kezdi a fájlok másolását.

en: Move files without confirming first.
hu: Megerősítő kérdés nélkül kezdi a fájlok áthelyezését.

en: Create links to files without confirming first.
hu: Megerősítő kérdés nélkül kezdi a linkek készítését.

en: Delete files without confirming first.
hu: Megerősítő kérdés nélkül kezdi a fájlok törlését.

en: Mount
hu: Csatolás

en: Mount and unmount filesystems without confirming first.
hu: Megerősítő kérdés nélkül kezdi a fájlrendszerek (le)csatolását.

en: Default settings
hu: Alapértelmezett beállítások

en: Don't confirm deletion of non-writeable items.
hu: Nem kér megerősítést a nem írható elemek törléséhez.

en: Don't display so much information in the message area.
hu: Kevesebb üzenetet ad műveletvégzés közben.

en: Also change contents of subdirectories.
hu: Az alkönyvtárak tartalmát is feldolgozza.

en: Mount commands
hu: Csatolási parancsok

en: Mount command
hu: Csatolási parancs

en: The command used to mount a filesystem. If unsure, use "mount".
hu: A fájlrendszerek csatolását végző parancs. Kétség esetén használd a "mount" parancsot.

en: Unmount command
hu: Lecsatolási parancs

en: The command used to unmount a filesystem. If unsure, use "umount" (yes, without the first "n").
hu: A fájlrendszerek lecsatolását végző parancs. Kétség esetén használd az "umount" parancsot (igen, hiányzik az első "n").

en: Eject command
hu: Lemezkiadási parancs

en: The command used to eject removable media. If unsure, use "eject".
hu: A cserélhető adathordozók kiadását végző parancs. Kétség esetén használd az "eject" parancsot.

en: Drag and Drop
hu: Fogd és vidd

en: Dragging to icons
hu: Ikonok fölé húzás

en: Allow dragging to icons in filer windows
hu: Engedélyezi a könyvtárablakok ikonjaira húzást

en: When this is on you can drag a file over a sub-directory or program in a filer window. The item will highlight when you do this and dropping the file will put it into that directory, or load it into the program.
hu: Engedélyezésekor a fájlokat rá lehet húzni a könyvtárablakokban az alkönyvtárakra vagy programokra. Ha a fájlt elengeded, akkor az alatta levő könyvtárba kerül. Ha program felett engeded el, akkor betöltődik a programba.

en: Directories spring open
hu: Könyvtárak megnyitása

en: This option, which requires the above option to be turned on too, causes the highlighted directory to 'spring open' after the file is held over it for a short while.
hu: Ha a fenti beállítás is engedélyezve van, akkor a könyvtárak bizonyos idő után automatikusan megnyílnak, ha fájlt húzol föléjük.

en: Spring delay:
hu: Megnyitás késleltetése:

en: This option sets how long, in ms, you must hold a file over a directory before it will spring open. The above option must be turned on for this to have any effect.
hu: A könyvtárak megnyitásának késleltetése ezredmásodpercekben. Ennyi ideig kell egy fájlt a könyvtár felett tartani a könyvtár automatikus megnyitásához. A fenti beállítást is engedélyezni kell a használatához.

en: When dragging files with the left mouse button
hu: Fájlok bal egérgombbal húzása

en: Show a menu of possible actions
hu: Megjeleníti a lehetséges műveletek menüjét

en: Copy the files
hu: Másolja a fájlokat

en: Note that you can still get the menu to appear, by dragging with Alt held down.
hu: A menüt még így is meg lehet jeleníteni, ha a fájlok húzása közben nyomva tartod az Alt billentyűt.

en: When dragging files with the middle mouse button
hu: Fájlok középső egérgombbal húzása

en: Move the files
hu: Áthelyezi a fájlokat

en: Note that you can still get the menu to appear, by dragging with the left button and holding down the Alt key.
hu: A menüt még így is meg lehet jeleníteni, ha nyomva tartod az Alt billentyűt miközben a bal gombbal húzod a fájlokat.

en: Download handler
hu: Letöltéskezelő

en: When you drag a file from a web browser or other remote source, this program will be run to download it. $1 is the URI dragged to the filer, and the current directory is the destination. Eg:
    xterm -e wget $1
hu: Amikor egy webböngészőből vagy máshonnan egy másik gépen levő fájlt húzol át egy könyvtárablakba, akkor ez a program fogja azt letölteni. $1 az ablakba húzott URI, a célkönyvtár pedig az aktuális könyvtár. Például:
    xterm -e wget $1

en: Menus
hu: Menük

en: Size of icons in menus:
hu: Ikonok mérete a menükben:

en: No Icons
hu: Nincsenek ikonok

en: Same as current window
hu: Mint az aktuális ablakban

en: Same as default
hu: Alapértelmezés szerinti

en: Behaviour
hu: Viselkedés

en: File menu on right-click
hu: Fájl menü a jobb gombbal kattintásra

en: Show the File menu instead of the main menu when right-clicking with files selected (the main menu can be accessed by holding down Control).
hu: Kijelölt fájlok meglétekor a jobb gombbal kattintás a Fájl menüt nyitja meg, és nem a főmenüt (utóbbi ilyenkor a Control nyomva tartásával érhető el).

en: Terminal emulator program
hu: Terminálemulátor program

en: The program to launch when you choose `Terminal Here' from the menu.
hu: A menü "Terminál" parancsára futtatandó program.

en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: MIME types
hu: MIME-típusok

en: The filer uses a set of rules to work out the correct MIME type for each regular file, and then chooses a suitable icon for that type.
hu: A fájlkezelő különféle szabályok alapján határozza meg egy fájl MIME-típusát, aztán a típus alapján választja ki a megfelelő ikont.

en: Edit MIME rules
hu: MIME-szabályok szerkesztése

en: Themes
hu: Témák

en: Icon theme
hu: Ikontéma

en: Themes should be placed inside the ~/.icons directory.
hu: A témákat az ~/.icons könyvtárban kell elhelyezni.

en: Use the 'Set Icon...' dialog box to set the icon for each MIME type. Note that icons set this way override those from the selected theme.
hu: Használd az "Ikon hozzárendelése..." párbeszédablakot az egyes MIME-típusokhoz tartozó ikonok beállítására. Az így beállított ikonok fognak megjelenni az ikontéma megfelelő ikonjai helyett.

en: Colours
hu: Színek

en: File type colours
hu: Fájltípusok színei

en: Colour files based on their types
hu: Fájlok színezése a típusuk alapján

en: Filenames (and details) are coloured according to the file's type.
hu: A fájlnevek (és a részletek) a fájltípusnak megfelelő színnel jelennek meg.

en: Directory:
hu: Könyvtár:

en: Regular file:
hu: Közönséges fájl:

en: Error, such as a symlink which points to a non-existant file, or a file which the filer does not have permission to examine.
hu: Hiba: például nem létező fájlra mutató szimlink, vagy olyan fájl, amelynek nem lehet lekérdezni a tulajdonságait elegendő jogosultság hiányában.

en: Character device:
hu: Karakteres eszköz:

en: Block device:
hu: Blokkos eszköz:

en: Door files are a bit like sockets or pipes, and have only been seen on Solaris.
hu: A door fájlok hasonlóak a socketekhez vagy pipe-okhoz, és csak Solarison fordulnak elő.

en: Executable file:
hu: Végrehajtható fájl:

en: Application directory:
hu: Alkalmazási könyvtár:

en: Unknown type:
hu: Ismeretlen típus:

en: Compatibility
hu: Kompatibilitás

en: Window manager problems
hu: Ablakkezelőkkel kapcsolatos problémák

en: Override window manager control of the pinboard and panels
hu: A pinboardot és a paneleket ne kezelje az ablakkezelő

en: Some window managers don't support the new Extended Window Manager Hints system, and so treat the pinboard and panels like normal windows. Turn this on to fix problems such as the pinboard coming to the front when you click on it, titlebars and other decorations appearing around windows, or having them appear in window-select lists.
hu: Egyes ablakkezelők nem támogatják az új "Extended Window Manager Hints" rendszert, ezért a pinboardot és a paneleket normál ablakokként kezelik. Ez a beállítás akkor segít, ha a pinboard előtérbe ugrik minden rákattintáskor, ha címsor vagy egyéb dekoráció veszi körül az ablakokat, vagy ha szerepelnek az ablaklistákban.

en: Pass all backdrop mouse clicks to window manager
hu: Háttérre kattintások átadása az ablakkezelőnek

en: Normally, right clicking on the desktop background will open the pinboard menu and left clicking will clear the selection. Turn this on to forward the events to your window manager instead. Clicks on icons will not be forwarded.
hu: Alapesetben az asztalon jobb gombra megnyílik a pinboard menüje, bal gombra pedig törlődik a kijelölés. Ha ez a beállítás engedélyezve van, akkor a kattintásokat az ablakkezelő kapja meg. Az ikonokra kattintás kivétel ez alól.

en: Blackbox root menus hack
hu: A Blackbox menüjének "javítása"

en: Blackbox, Fluxbox and similar window managers do not yet work well with the ROX-Filer pinboard. This option enables some workarounds. These window managers are expected to change their behaviour in new versions so that this isn't necessary.
hu: A Blackbox, Fluxbox és hasonló ablakkezelők még nem működnek jól a ROX-Filer pinboardjával. Ez a beállítás segít ezen. Ezen ablakkezelők újabb változatai várhatóan máshogyan fognak működni, így ez a beállítás szükségtelenné válik.

en: Panel is a 'dock'
hu: A panel egy "dokk"

en: Disable this option if the panel stays above other windows against your wishes. Requires a restart to take effect.
hu: Tiltsd le ezt a beállítást, ha nem akarod, hogy a panel a többi ablak fölött legyen. Újra kell indítani hozzá a programot.

en: Drag and drop
hu: Fogd és vidd

en: Don't use hostnames
hu: Ne használjon hosztneveket

en: Some older applications don't support XDND fully and may need to have this option turned on. Use this if dragging files to an application shows a + sign on the pointer but the drop doesn't work.
hu: Néhány régebbi (az XDND protokollt csak részben támogató) program esetén lehet szükséges ez a beállítás. Kapcsold be, ha egy fájlt egy programra húzva megjelenik a "+" jel az egérmutatóban, de a rádobás mégsem működik.

en: Extended attributes
hu: Kiterjesztett attribútumok

en: Don't use extended attributes
hu: Ne használjon kiterjesztett attribútumokat

en: This disables the use of extended attributes available in newer operating systems and file systems.  With this option set the 'Set Type' menu entry is disabled, the MIME type of the file is only derived from the file name and the properties window does not report extended attributes.
hu: Letiltja az újabb operációs rendszerek és fájlrendszerek által támogatott kiterjesztett attribútumok használatát. Engedélyezésekor nem érhető el a "Típus beállítása" menüpont, a fájlok MIME-típusát csak a nevük határozza meg, a tulajdonságok ablakban pedig nem láthatók a kiterjesztett attribútumok.

en: ROX-Filer log viewer
hu: ROX-Filer naplónéző

en: Recently performed actions...
hu: A legutóbb végrehajtott műveletek...

en: Open Directory
hu: Könyvtár megnyitása

en: Panel Options
hu: Panel beállításai

en: Every icon on this panel is shown with an image and some text.
hu: A panel minden ikonja képpel és szöveggel jelenik meg.

en: Image and Text
hu: Kép és szöveg

en: Applications in this panel have just an image, everything else has both an image and text.
hu: Az alkalmazásoknál csak kép jelenik meg, minden másnál kép és szöveg is.

en: Image only for applications
hu: Az alkalmazásoknál csak kép

en: Only the image is shown for icons in this panel.
hu: Csak az ikonok képe jelenik meg ezen a panelen.

en: Image only
hu: Csak kép

en: Panel width
hu: Panel szélessége

en: The size of this panel.
hu: A panel mérete.

en: px
hu: képpont

en: Ask the window manager not to cover this panel when maximising windows, otherwise leave just 2 pixels at the edge of the screen to allow auto-raising. Some window managers may not honour this setting.
hu: Azt kéri az ablakkezelőtől, hogy a maximalizált ablakok ne takarják el ezt a panelt. Ha nincs beállítva, akkor 2 képpontnyi margó marad a képernyő szélén, hogy a panelt az előtérbe lehessen hozni. Néhány ablakkezelő figyelmen kívül hagyhatja ezt a beállítást.

en: Do not cover panel
hu: Ne takarja el a panelt

en: <b>Panel style</b>
hu: <b>Panel stílusa</b>

en: If you use multiple montors with Xinerama, use this option to confine the panel to one monitor.
hu: Ha többmonitoros Xineramát használsz, akkor itt egyetlen monitorra korlátozhatod a panel megjelenítését.

en: Confine to Xinerama monitor
hu: Xinerama monitorra korlátozás

en: The monitor this panel is confined to when using Xinerama. The numbering starts from zero.
hu: Xinerama használatakor ezen a monitoron legyen a panel. A számozás 0-val indul.

en: Right edge
hu: Jobb oldalon

en: Left edge
hu: Bal oldalon

en: Bottom edge
hu: Alul

en: Top edge
hu: Felül

en: <b>Position</b>
hu: <b>Elhelyezés</b>
