ROX-Filer 2.2.0 - en to nl translation catalogue (815 entries)

en: <dir>
nl: <map>

en: _Quiet
nl: _Stil

en: Quiet
nl: Stil

en: Don't confirm every operation
nl: Niet alle bewerkingen bevestigen

en: Name
nl: Naam

en: Directory
nl: Map

en: Expression:
nl: Uitdrukking:

en: See the attr(5) man page for full details.
nl: Raadpleeg de attr(5) man pagina voor de volledige details

en: See the fsattr(5) man page for full details.
nl: Raadpleeg de fsattr(5) man pagina voor de volledige details

en: You do not appear to have OS support.
nl: Blijkbaar is er geen OS ondersteuning

en: Find expression reference
nl: Uitleg zoek-uitdrukking

en: <u>Quick Start</u>
    Just put the name of the file you're looking for in single quotes:
    <b>'index.html'</b> (to find a file called 'index.html')
    
    <u>Examples</u>
    <b>'*.htm', '*.html'</b> (finds HTML files)
    <b>IsDir 'lib'</b> (finds directories called 'lib')
    <b>IsReg 'core'</b> (finds a regular file called 'core')
    <b>! (IsDir, IsReg)</b> (is neither a directory nor a regular file)
    <b>mtime after 1 day ago and size > 1Mb</b> (big, and recently modified)
    <b>'CVS' prune, isreg</b> (a regular file not in CVS)
    <b>IsReg system(grep -q fred "%")</b> (contains the word 'fred')
    
    <u>Simple Tests</u>
    <b>IsReg, IsLink, IsDir, IsChar, IsBlock, IsDev, IsPipe, IsSocket, IsDoor</b> (types)
    <b>IsSUID, IsSGID, IsSticky, IsReadable, IsWriteable, IsExecutable</b> (permissions)
    <b>IsEmpty, IsMine</b>
    A pattern in single quotes is a shell-style wildcard pattern to match. If it
    contains a slash then the match is against the full path; otherwise it is
    against the leafname only.
    
    <u>Comparisons</u>
    <b>&lt;, &lt;=, =, !=, &gt;, &gt;=, After, Before</b> (compare two values)
    <b>5 bytes, 1Kb, 2Mb, 3Gb</b> (file sizes)
    <b>2 secs|mins|hours|days|weeks|years  ago|hence</b> (times)
    <b>atime, ctime, mtime, now, size, inode, nlinks, uid, gid, blocks</b> (values)
    
    <u>Specials</u>
    <b>system(command)</b> (true if 'command' returns with a zero exit status;
    a % in 'command' is replaced with the path of the current file)
    <b>prune</b> (false, and prevents searching the contents of a directory).
nl: <u>Snel Start</u>
    Plaats de te zoeken bestandsnaam tussen enkele aanhalingstekens:
    <b>'index.html'</b> (om het bestand 'index.html' te vinden)
    
    <u>Voorbeelden</u>
    <b>'*.htm', '*.html'</b> (HTML bestanden)
    <b>IsDir 'lib'</b> (mappen met de naam 'lib')
    <b>IsReg 'core'</b> (een normaal bestand met de naam 'core')
    <b>! (IsDir, IsReg)</b> (noch een map noch een gewoon bestand)
    <b>mtime na 1 dag geleden en grootte > 1Mb</b> (groot, en recent aangepast)
    <b>'CVS' negeren, isreg</b> (een gewoon bestand niet in CVS)
    <b>IsReg system(grep -q fred "%")</b> (bevat het woord 'fred')
    
    <u>Eenvoudige Tests</u>
    <b>IsReg, IsLink, IsDir, IsChar, IsBlock, IsDev, IsPipe, IsSocket, IsDoor</b> (types)
    <b>IsSUID, IsSGID, IsSticky, IsReadable, IsWriteable, IsExecutable</b> (rechten)
    <b>IsEmpty, IsMine</b>
    Een patroon tussen enkele aanhalingstekens is een shell-stijl joker patroon.
    Als het patroon een slash bevat wordt een volledig pad bekeken; anders is
    het enkel tegenover de bestandsnaam.
    
    <u>Vergelijkingen</u>
    <b>&lt;, &lt;=, =, !=, &gt;, &gt;=, Na, Voor</b> (vergelijk twee waarden)
    <b>5 bytes, 1Kb, 2Mb, 3Gb</b> (bestandsgrootte)
    <b>2 seconden|minuten|uren|dagen|weken|jaren  geleden|sinds</b> (tijden)
    <b>atime, ctime, mtime, nu, grootte, inode, nlinks, uid, gid, blokken</b> (waarden)
    
    <u>Speciaal</u>
    <b>system(opdracht)</b> (waar als 'opdracht' terugkeert met een nul status;
    een % in een 'opdracht' wordt vervangen met het pad van het huidige bestand)
    <b>negeren</b> (onwaar, en voorkomt het doorzoeken van de map-inhoud).

en: Change permissions reference
nl: Toelichting toegangsrechten aanpassen

en: Normally, you can just select a command from the menu (click 
    on the arrow beside the command box). Sometimes, you need more...
    
    The format of a command is: <b>CHANGE, CHANGE, ...</b>
    Each <b>CHANGE</b> is: <b>WHO HOW PERMISSIONS</b>
    <b>WHO</b> is some combination of <b>u</b>, <b>g</b> and <b>o</b> which determines whether to
    change the permissions for the User (owner), Group or Others.
    <b>HOW</b> is <b>+</b>, <b>-</b> or <b>=</b> to add, remove or set exactly the permissions.
    <b>PERMISSIONS</b> is some combination of the letters <b>rwxXstugo</b>
    
    Bracketed text and spaces are ignored.
    
    <u>Examples</u>
    <b>u+rw</b>: the file owner gains read and write permission
    <b>g=u</b>: the group permissions are set to be the same as the user's
    <b>o=u-w</b>: others get the same permissions as the owner, but without write permission
    <b>a+x</b>: <b>a</b>ll get execute/access permission - same as <b>ugo+x</b>
    <b>a+X</b>: directories become accessable by everyone; files which were
    executable by anyone become executable by everyone
    <b>u+rw, go+r</b>: two commands at once!
    <b>u+s</b>: set the SetUID bit - often has no effect on script files
    <b>755</b>: set the permissions directly
    
    See the chmod(1) man page for full details.
nl: Meestal is het mogelijk een opdracht te kiezen uit het menu (klik op het 
    pijltje naast de opdracht-rechthoek). Soms is echter meer nodig....
    
    Het formaat van een opdracht is: <b>VERANDER, VERANDER, ...</b>
    Elke <b>VERANDER</b> is: <b>WIE HOE TOEGANGSRECHTEN</b>
    <b>WIE</b> is een combinatie van <b>u</b>, <b>g</b> en <b>o</b> die bepaalt van wie je de
    toegangsrechten wil aanpassen, User (eigenaar), Group (Groep)
    of Others (Anderen).
    <b>HOE</b> is <b>+</b>, <b>-</b> of <b>=</b> voor resp. toevoegen, verwijderen en hetzelfde als.
    <b>TOEGANGSRECHTEN</b> is een combinatie van de letters <b>rwxXstugo</b>
    
    Tekst tussen haakjes en spaties worden genegeerd.
    
    <u>Voorbeelden</u>
    <b>u+rw</b>: de bestands-eigenaar krijgt lees en schrijf toegang
    <b>g=u</b>: de groepsrechten worden gezet hetzelfde als de eigenaar
    <b>o=u-w</b>: anderen krijgen dezelfde rechten als de eigenaar maar zonder schrijftoegang
    <b>a+x</b>: iedereen krijgt uitvoer-toegang - hetzelfde als <b>ugo+x</b>
    <b>a+X</b>: mappen worden bereikbaar voor iedereen; bestanden die uitvoerbaar
    waren door iemand worden uitvoerbaar door iedereen
    <b>u+rw, go+r</b>: twee opdrachten in één keer!
    <b>u+s</b>: zet de SetUID bit - heeft meestal geen effect op script-bestanden
    <b>755</b>: zet de toegangsrechten direct
    
    Zie de chmod(1) manual page voor de volledige uitleg.

en: Set type reference
nl: Zet type referentie

en: Normally ROX-Filer determines the type of a regular file
    by matching it's name against a pattern. To change the
    type of the file you must rename it.
    
    Newer file systems can support something called 'Extended
    Attributes' which can be used to store additional data with
    each file as named parameters. ROX-Filer uses the
    'user.mime_type' attribute to store file types.
    
    File types are only supported for regular files, not
    directories, devices, pipes or sockets, and then only
    on certain file systems and where the OS implements them.
nl: ROX-Filer bepaalt het type van een normaal bestand
    aan de hand van overeenkomst met een bepaald patroon. Hernoem het 
    bestand om het type te veranderen.
    
    Nieuwere bestands-systemen kunnen zaken als 'Extended
    Attributes' ondersteunen, welke gebruikt kan worden om extra 
    gegevens met elk bestand te bewaren. ROX-Filer gebruikt het
    'user.mime_type' attribute om het bestands type te bewaren.
    
    Bestands types worden enkel voor normale bestanden ondersteund, 
    niet voor mappen, devices, pipes of sockets, en dit enkel 
    bij bepaalde bestands-systemen en daar waar het OS ze ondersteunt.

en: 
    Process terminated.
nl: 
    Proces afgebroken.

en: There was one error.
nl: Er was een fout.

en: There were %d errors.
nl: Er waren %d fouten.

en: ERROR reading
nl: FOUT tijdens lezen

en: '
    Done
nl: '
    Klaar

en: ERROR
nl: FOUT

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: 
    Asking child process to terminate...
nl: 
    Probeer child proces te stoppen...

en: 
    Trying to KILL run-away process...
nl: 
    Poging om op hol geslagen proces te KILL'en...

en: ?Count contents of %s?
nl: ?Tel inhoud van %s?

en: ?Delete %s'%s'?
nl: ?Verwijder %s'%s'?

en: WRITE-PROTECTED
nl: SCHRIJF-BEVEILIGD

en: 'Deleting '%s'
nl: 'Bezig met verwijderen '%s'

en: 'Directory '%s' deleted
nl: 'Map '%s' verwijderd

en: ?Eject '%s'?
nl: ?Uitwerpen '%s'?

en: 'Eject '%s'
nl: 'Uitwerpen '%s'

en: !%s
    eject failed
nl: !%s
    Uitwerpen mislukt

en: ?Check '%s'?
nl: ?Controleer '%s'?

en: !Invalid find condition - change it and try again
nl: !Ongeldige zoekvoorwaarde - pas aan en probeer opnieuw

en: '(while checking '%s')
nl: '(tijdens het controleren van '%s')

en: ?Change permissions of '%s'?
nl: ?Verander de toegangsrechten van '%s'?

en: 'Changing permissions of '%s'
nl: 'Toegangsrechten aanpassen van'%s'

en: !Invalid mode command - change it and try again
nl: !Ongeldige mode - pas aan en probeer opnieuw

en: ?Change type of '%s'?
nl: ?Verander type van '%s'?

en: !Invalid type - change it and try again
nl: !Ongeldige type - pas aan en probeer opnieuw

en: 'Changing type of '%s' to '%s'
nl: 'Type aanpassen van'%s' naar '%s'

en: ?'%s' already exists - %s?
nl: ?'%s' bestaat reeds - %s?

en: merge contents
nl: inhoud samenvoegen

en: overwrite
nl: overschrijven

en: 'Trying copy anyway...
nl: 'Probeer toch te kopiëren...

en: ?Copy %s as %s?
nl: ?Kopiëer %s als %s?

en: 'Copying %s as %s
nl: Kopiëren %s als %s

en: !ERROR: Destination already exists, but is not a directory
nl: !FOUT: Doel bestaat reeds, maar is geen map

en: !%s
    Failed to copy '%s'
nl: !%s
    Mislukt om '%s' te kopiëren

en: ?'%s' already exists - overwrite?
nl: ?'%s' bestaat reeds - overschrijven?

en: 'Trying move anyway...
nl: 'Probeer toch te verplaatsen...

en: ?Move %s as %s?
nl: ?Verplaats %s naar %s?

en: 'Moving %s as %s
nl: 'Verplaatsen %s naar %s

en: !%s
    Failed to move %s as %s
nl: !%s
    Verplaatsen %s naar %s mislukt

en: !ERROR: Can't copy object into itself
nl: !FOUT: Kan object niet naar zichzelf kopiëren

en: !ERROR: Can't move/rename object into itself
nl: !FOUT: Kan object niet verplaatsen/hernoemen naar zichzelf

en: 'Linking %s as %s
nl: 'Maak symlink %s naar %s

en: ?Link %s as %s?
nl: ?Maak symlink %s naar %s?

en: 'Mounting %s
nl: 'Aankoppelen %s

en: 'Unmounting %s
nl: 'Afkoppelen %s

en: ?Mount %s?
nl: ?%s aankoppelen?

en: ?Unmount %s?
nl: ?%s afkoppelen?

en: !%s
    Mount failed
nl: !%s
    Aankoppelen mislukt

en: !%s
    Unmount failed
nl: !%s
    Afkoppelen mislukt

en: '(seems to be mounted now anyway)
nl: '(lijkt nu in elk geval aangekoppeld te zijn)

en: '
    Total: %s (
nl: '
    Totaal: %s (

en: file
nl: bestand

en: files
nl: bestanden

en: no directories)
nl: geen mappen)

en: directory
nl: map

en: directories
nl: mappen

en: !No mount points selected!
nl: !Geen aankoppelpunten geselecteerd!

en: ?Another search?
nl: ?Opnieuw zoeken?

en: !'%s' is a symbolic link
nl: !'%s' is een symbolische link

en: You need to select some items to search through
nl: Selecteer eerst de items om te doorzoeken

en: Find
nl: Zoek

en: You need to select some items to count
nl: Selecteer eerst de items om te tellen

en: Disk Usage
nl: Schijfgebruik

en: Mount / Unmount
nl: Aankoppelen / Afkoppelen

en: ROX-Filer does not yet support mount points on your system. Sorry.
nl: ROX-Filer ondersteunt nog geen aankoppelpunten op uw systeem. Sorry.

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Force
nl: Forceren

en: Don't confirm deletion of non-writeable items
nl: Geen bevestiging vragen voor verwijderen van niet-schrijfbare items

en: Brief
nl: Beknopt

en: Only log directories being deleted
nl: Toon alleen mappen die verwijderd worden

en: You need to select the items whose permissions you want to change
nl: Selecteer de items om de toegangsrechten aan te passen

en: a+x (Make executable/searchable)
nl: a+x (Maak uitvoerbaar/zoekbaar)

en: a-x (Make non-executable/non-searchable)
nl: a-x (Maak onuitvoerbaar/onzoekbaar)

en: u+rw (Give owner read+write)
nl: u+rw (Geef eigenaar lees+schrijf toegang)

en: go-rwx (Private - owner access only)
nl: go-rwx (Privé - enkel eigenaar toegang)

en: go=u-w (Public access, not write)
nl: go=u-w (Publieke toegang, onschrijfbaar)

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Don't list processed files
nl: Toon geen verwerkte bestanden

en: Recurse
nl: Doorlopen

en: Also change contents of subdirectories
nl: Ook de inhoud van sub-mappen veranderen

en: Command:
nl: Opdracht:

en: You need to select the items whose type you want to change
nl: Selecteer de items waarvan het type aangepast dient te worden

en: Set type
nl: Zet type

en: Change contents of subdirectories
nl: Verander de inhoud van sub-mappen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Newer
nl: Nieuwer

en: Only over-write if source is newer than destination.
nl: Alleen overschrijven als het bronbestand nieuwer is dan de bestemming.

en: Only log directories as they are copied
nl: Enkel mappen tonen als deze gekopieerd worden

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Don't log each file as it is moved
nl: Niet elk bestand tonen terwijl het verplaatst wordt

en: Link
nl: Symlink

en: Eject
nl: Uitwerpen

en: Deleting items such as
nl: Verwijderen items zoals

en: Deleting the item
nl: Verwijderen item

en: Deleting the items
nl: Verwijderen items

en:  and
nl:  en

en:  will affect some items on the pinboard or panel - really delete it?
nl:  zal bepaalde items op het paneel of prikbord beïnvloeden - echt verwijderen?

en:  will affect some items on the pinboard or panel - really delete them?
nl:  zal bepaalde items op het paneel of prikbord beïnvloeden - echt verwijderen?

en: <missing label>
nl: <label ontbreekt>

en: Symlink any programs you want into this directory. They will appear in the menu for all items of this type (%s/%s).
nl: Symlink eenders welk programma in deze map en het zal verschijnen in het menu voor elk item van het type (%s/%s).

en: Customise Menu...
nl: Menu aanpassen...

en: Path
nl: Pad

en: Title
nl: Titel

en: Can't bookmark non-local resource '%s'
nl: Kan geen bladwijzer maken van een niet lokale bron '%s'

en: '%s' isn't a directory
nl: '%s' is geen map

en: You should first select some rows to delete
nl: Selecteer eerst een paar rijen om te verwijderen

en: Put the cursor on an entry in the list to move it
nl: Plaats de cursor op een invoerveld in de lijst om het te verplaatsen

en: This item is already at the end
nl: Dit item staat al achteraan

en: Can't bookmark non-local directories like '%s'
nl: Kan geen bladwijzer maken van niet lokale mappen zoals '%s'

en: Add New Bookmark
nl: Voeg een nieuwe bladwijzer toe

en: Edit Bookmarks
nl: Pas bladwijzers aan

en: Recently Visited
nl: Recent bekeken

en: Bulk rename files
nl: Meerdere bestanden hernoemen

en: Make the New column a copy of Old
nl: Maak de Nieuwe-kolom hetzelfde als de Oude-kolom

en: _Rename
nl: _Hernoemen

en: Replace:
nl: Vervangen:

en: This is a regular expression to search for.
    ^ matches the start of a filename
    $ matches the end
    \. matches a dot
    \.htm$ matches the '.htm' in 'index.htm', etc
nl: Dit is een reguliere expressie om te zoeken.
    ^ komt overeen met het begin van een bestandsnaam
    $ komt overeen met het einde
    \. komt overeen met een punt
    \.htm$ komt overeen met '.htm' in 'index.html', enz

en: With:
nl: Met:

en: The first match in each filename will be replaced by this string. There are no special characters.
nl: De eerste overeenkomst in elk bestandsnaam zal vervangen worden door deze string.Er zijn geen speciale karakters.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Do a search-and-replace in the New column. The files are not actually renamed until you click on the Rename button below.
nl: Doe een zoek-en-vervang in de Nieuw-kolom. De bestanden worden pas daadwerkelijk hernoemd als er beneden op de Hernoem knop geklikt wordt.

en: Old name
nl: Oude naam

en: New name
nl: Nieuwe naam

en: No strings (in the New column) matched the given expression
nl: Geen enkele string (in de Nieuw-kolom) komt overeen met de gegeven expressie

en: One name matched, but the result was the same
nl: Eén overeenkomst, maar het resultaat was hetzelfde

en: %d names matched, but the results were all the same
nl: %d overeenkomsten, maar de resultaten waren allemaal hetzelfde

en: Specify a regular expression to match, and a string to replace matches with.
nl: Geef een reguliere expressie om aan te passen, en een string om overeenkomsten door te vervangen.

en: %s (for '%s')
nl: %s (voor '%s')

en: A file called '%s' already exists. Aborting bulk rename.
nl: Een bestand '%s' bestaat reeds. Meerdere bestanden hernoemen wordt afgebroken.

en: Failed to rename '%s' as '%s':
    %s
    Aborting bulk rename.
nl: Mislukt om '%s' the hernoemen als '%s':
    %s
    Meerdere bestanden hernoemen wordt afgebroken.

en: A file called '%s' already exists
nl: Een bestand '%s' bestaat reeds

en: Some of the New names contain / characters (eg '%s'). This will cause the files to end up in different directories. Continue?
nl: Sommige van de Nieuwe namen bevatten / karakters (bv '%s'). Hierdoor zullen deze bestanden in een andere map terecht komen. Doorgaan?

en: None of the names have changed. Nothing to do!
nl: Geen enkele naam is veranderd. Niets te doen!

en: Choices migration
nl: 'Choices' (keuze-instellingen) verhuizing

en: Choices have been moved from 
    <b>%s</b>
     to the new location 
    <b>%s</b>
nl: Keuze-instellingen (Choices) zijn verplaatst van 
    <b>%s</b>
     naar een nieuwe locatie 
    <b>%s</b>

en: %d directories could not be migrated
nl: %d mappen konden niet verplaatst worden

en: Can't stat directory: %s
nl: Kan map status niet verkrijgen: %s

en: Can't open directory: %s
nl: Kan map niet openen: %s

en: lstat(2) failed: %s
nl: lstat(2) mislukt: %s

en: Link (relative)
nl: Link (relatief)

en: Link (absolute)
nl: Link (absoluut)

en: Internal error - bad info type
nl: Interne fout - verkeerd info type

en: Drag a directory here to bookmark it.
nl: Sleep een map naar hier om deze in de bladwijzer op te nemen.

en: XDS protocol error: leafname may not contain '/'
nl: XDS protocol fout: bladnaam mag geen '/' bevatten

en: XdndDirectSave0 target provided, but the atom XdndDirectSave0 (type text/plain) did not contain a leafname
nl: XdndDirectSave0 doel afgeleverd, maar het atoom XdndDirectSave0 (type text/plain) bevat geen bladnaam

en: Sorry - I require a target type of text/uri-list or XdndDirectSave0.
nl: Sorry - Ik heb een doel van het type text/uri-lijst of XdndDirectSave0 nodig.

en: Sorry - I require a target type of text/uri-list or application/octet-stream.
nl: Sorry - I heb een doel van het type text/uri-lijst of application/octet-stream nodig.

en: Failed to add some items to the pinboard, because they are on a remote machine. For example:
    
    %s
nl: Kan bepaalde items niet toevoegen aan het prikbord omdat deze zich op een machine op afstand bevinden. Bv.:
    
    %s

en: Unknown target
nl: Onbekend doel

en: Remote app can't or won't send me the data - sorry
nl: Remote app kan of wil geen data versturen - sorry

en: XDS protocol error: return code should be 'S', 'F' or 'E'
nl: XDS protocol fout: return code zou 'S', 'F' of 'E' moeten zijn

en: Sorry, can't display a menu of actions for a remote file / raw data.
nl: Sorry, kan geen actiemenu afbeelden voor een remote bestand of ruwe gegevens.

en: UntitledData
nl: TitellozeData

en: Error saving file: %s
nl: Fout tijdens bewaren bestand: %s

en: No URIs in the text/uri-list (nothing to do!)
nl: Geen URIs in text/uri-lijst (niets te doen!)

en: Can't get data from remote machine (application/octet-stream not provided)
nl: Kan geen data verkrijgen van remote machine (application/octet-stream niet geleverd)

en: Some of these files are on a different machine - they will be ignored - sorry
nl: Sommige van deze bestanden bevinden zich op een andere machine - zij zullen overgeslagen worden - sorry

en: None of these files are on the local machine - I can't operate on multiple remote files - sorry.
nl: Geen van deze bestanden is aanwezig op de lokale machine - Ik kan meerdere remote bestanden niet verwerken - sorry.

en: Unknown action requested
nl: Onbekende actie aangevraagd

en: Error getting file list: %s
nl: Fout tijdens het verkrijgen van de bestandenlijst: %s

en: Show
nl: Toon

en: Show the current choice in a filer window
nl: Toon de huidige keuze in een bestands-venster

en: <nothing>
nl: <niets>

en: I can't show you the currently set item, because nothing is currently set. Drag something onto me!
nl: Vermits er niets is ingesteld, kan ik de huidige instelling niet tonen. Sleep iets over mij!

en: Sorry, you need to drop exactly one file onto the drop area.
nl: Sorry, het is enkel mogelijk om hier slechts 1 bestand te droppen.

en: Sorry, I can't use '%s' because it's not a local file.
nl: Sorry, Ik kan '%s' niet gebruiken omdat het geen lokaal bestand is.

en: Can't access '%s':
    %s
nl: Geen toegang tot '%s':
    %s

en: Error scanning '%s':
    %s
nl: Fout tijdens doorzoeken '%s':
    %s

en: Error scanning '%s':
    %s
nl: Fout tijdens doorzoeken '%s':
    %s

en: Do you want to unmount this device?
    
    Unmounting a device makes it safe to remove the disk.
nl: Dit toestel afkoppelen?
    
    Bij een afgekoppeld toestel is het veilig om de diskette te verwijderen.

en: No change
nl: Geen verandering

en: Unmount
nl: Afkoppelen

en: Directory missing/deleted
nl: Map ontbreekt/verwijderd

en: Group %s is not set. Select some files and press Ctrl+%s to set the group. Press %s on its own to reselect the files later.
    Make sure NumLock is on if you use the keypad.
nl: Groep %s is niet ingesteld. Selecteer enkele bestanden en druk op Ctrl+%s om de groep in te stellen. Druk dan later op %s om de bestanden opnieuw te selecteren.
    Zorg ervoor dat Numlock aanstaat bij gebruik van het nummerieke klavier

en: Directory '%s' is not accessible
nl: Map '%s' is niet toegankelijk

en: Directory '%s' not found.
nl: Map '%s' niet gevonden.

en: Cancel
nl: Afbreken

en: T
nl: M

en: Scanning,
nl: Scannen,

en: Thumbs,
nl: Miniaturen,

en: Symbolic link to
nl: Symbolische link naar

en: This filename is not valid UTF-8. You should rename it.
nl: Dit bestand heeft geen geldige UTF-8 naam.  U zou het moeten hernoemen.

en: Item no longer exists!
nl: Item bestaat niet meer!

en: Select display properties to save
nl: Selecteer weergave eigenschappen om te bewaren

en: Position
nl: Positie

en: Size
nl: Grootte

en: Show hidden
nl: Toon verborgen

en: Display style
nl: Weergave stijl

en: Sort type and order
nl: Sorteer op type en volgorde

en: Thumbnails
nl: Miniaturen

en: And
nl: En

en: Not
nl: Niet

en: system
nl: systeem

en: prune
nl: negeren

en: After
nl: Na

en: Before
nl: Voor

en: Now
nl: Nu

en: Secs
nl: Seconden

en: Mins
nl: Minuten

en: Hour
nl: Uur

en: Hours
nl: Uren

en: Day
nl: Dag

en: Days
nl: Dagen

en: Weeks
nl: Weken

en: Year
nl: Jaar

en: Years
nl: Jaren

en: Ago
nl: Geleden

en: Hence
nl: Sinds

en: size
nl: grootte

en: blocks
nl: blokken

en: Save As:
nl: Bewaren Als:

en: Unnamed
nl: Naamloos

en: Remote application wants to use Direct Save, but I can't read the XdndDirectSave0 (type text/plain) property.
nl: Remote applicatie wil Direct Bewaren gebruiken, maar ik kan de XdndDirectSave0 (type text/plain) eigenschap niet lezen.

en: Drag the icon to a directory viewer
    (or enter a full pathname)
nl: Sleep het icoon naar een map
    (of geef een volledig pad-naam)

en: Attempt to read an XML file as a text file. File '%s' may be corrupted.
nl: Probeer XML bestand als tekst te lezen. Bestand '%s' kan beschadigd zijn.

en: Error in '%s' file at line %d: 
    "%s"
    This may be due to upgrading from a previous version of ROX-Filer. Open the Options window and click on Save.
    Further errors will be ignored.
nl: Fout in '%s' bestand op regel %d: 
    "%s"
    Dit kan het gevolg zijn van het 'upgraden' vanaf een vorige versie van ROX-Filer. Open het Optievenster en druk op Bewaren.
    Verdere fouten zullen genegeerd worden.

en: Incorrect or missing line break in text/uri-list data
nl: Onjuist of ontbrekend regeleinde in text/uri-lijst data

en: Failed to open file '%s': %s
nl: Mislukt om bestand te openen '%s': %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
nl: Mislukt om afbeelding te laden '%s': reden onbekend, waarschijnlijk een beschadigd bestand

en: This program cannot be run, as the 0launch command is not available. It can be downloaded from here:
    
    http://0install.net/injector.html
nl: Dit programma kan niet starten, omdat de 0launch opdracht niet beschikbaar is. Deze kan hier ge-download worden:
    
    http://0install.net/injector.html

en: Note that you must save your choices and restart the filer for the new language setting to take full effect.
nl: Sla uw instellingen op en herstart ROX-Filer om de nieuwe taalinstelling effect te laten hebben.

en: (click to set)
nl: (klik om te in te stellen)

en: About ROX-Filer...
nl: Over ROX-Filer...

en: Show Help Files
nl: Toon Help Bestanden

en: Manual
nl: Handboek

en: Options...
nl: Opties...

en: Home Directory
nl: Thuis map

en: File
nl: Bestand

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Set Run Action...
nl: Startactie instellen...

en: Set Icon...
nl: Icoon instellen...

en: Edit Item
nl: Item bewerken

en: Show Location
nl: Locatie tonen

en: Remove Item(s)
nl: Item(s) verwijderen

en: Nothing
nl: Niets

en: The location must contain at least one character!
nl: De locatie moet minstens één letterteken bevatten!

en: You must first select some items to remove
nl: Selecteer eerst de items om te verwijderen

en: You must open the menu over an item
nl: Open het menu boven een item

en: You can only set the run action for a regular file
nl: De startactie kan alleen ingesteld worden voor een gewoon bestand

en: Press the desired shortcut (eg, Control+F1)
nl: Druk op de gewenste sneltoets (bv, Control+F1)

en: Failed to get keyboard grab!
nl: Mislukt om het toetsenbord te lezen!

en: Clicking the icon opens:
nl: Klikken op het icoon opent:

en: Arguments to pass (for executables):
nl: Door te geven argumenten (voor uitvoerbare bestanden):

en: The text displayed under the icon is:
nl: De tekst onder het icoon is:

en: The keyboard shortcut is:
nl: De sneltoets is:

en: Are you sure you want to open %d windows?
nl: Wilt u echt %d vensters openen?

en: Show Info
nl: Toon Informatie

en: (bad utf-8)
nl: (Slechte utf-8)

en: Show _Help Files
nl: Toon _Help Bestanden

en: <b>Permissions</b>
nl: <b>Toegangsrechten</b>

en: <b>Contents indicate...</b>
nl: <b>Inhoud geeft aan...</b>

en: Failed to read size
nl: Mislukt om grootte te lezen

en: '%s' is no longer a symlink
nl: '%s' is geen symbolische link meer

en: Failed to unlink '%s':
    %s
nl: Mislukt om een link ongedaan te maken '%s':
    %s

en: Failed to create symlink from '%s':
    %s
    (note: old link has been deleted)
nl: Mislukt om een symlink te maken van '%s':
    %s
    (nota: oude link is gewist)

en: Error:
nl: Fout:

en: Real directory:
nl: Echte map:

en: Owner, Group:
nl: Eigenaar, Groep:

en: Size:
nl: Grootte:

en: Scanning
nl: Scannen

en: Failed to scan
nl: Scannen mislukt

en: Change time:
nl: Laatst status veranderd:

en: Modify time:
nl: Laatst gewijzigd:

en: Access time:
nl: Laatst geopend:

en: Extended attributes:
nl: Uitgebreide attributen:

en: Present
nl: Aanwezig

en: None
nl: Geen

en: Not supported
nl: Niet ondersteund

en: Link target:
nl: Link doel:

en: Run action:
nl: Startactie:

en: Execute file
nl: Bestand uitvoeren

en: <nothing yet>
nl: <nog niets>

en: file(1) says... %s
nl: file(1) zegt... %s

en: Could not change permissions: %s
nl: Kan toegangsrechten niet aanpassen: %s

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Group
nl: Groep

en: World
nl: Wereld

en: Read
nl: Lezen

en: Write
nl: Schrijven

en: Symbolic link
nl: Symbolische link

en: ROX application
nl: ROX applicatie

en: mounted
nl: Aangekoppeld

en: unmounted
nl: Afgekoppeld

en: Mount point for %s (%s)
nl: Aankoppelpunt voor %s (%s)

en: Mount point (%s)
nl: Aankoppelpunt (%s)

en: Copyright (C) 2005 Thomas Leonard.
    ROX-Filer comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of ROX-Filer
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.
nl: Copyright (C) 2005 Thomas Leonard.
    ROX-Filer komt ABSOLUUT ZONDER GARANTIE,
    voor zover wettelijk toegestaan.
    Kopiëen van ROX-Filer mogen verspreid worden onder de 
    voorwaarden van de GNU General Public Licence.
    Voor meer informatie zie het bestand COPYING.

en: Try `ROX-Filer/AppRun --help' for more information.
nl: Probeer `ROX-Filer/AppRun --help' voor meer informatie.

en: Try `ROX-Filer/AppRun -h' for more information.
nl: Probeer `ROX-Filer/AppRun -h' voor meer informatie.

en: NOTE: Your system does not support long options - 
    you must use the short versions instead.
nl: Let op: uw systeem ondersteunt geen lange opties - 
    gebruik in plaats daarvan de korte versies.

en: Usage: ROX-Filer/AppRun [OPTION]... [FILE]...
    Open each directory or file listed, or the current working
    directory if no arguments are given.
    
      -b, --border=PANEL	open PANEL as a border panel
      -B, --bottom=PANEL	open PAN as a bottom-edge panel
      -c, --client-id=ID	used for session management
      -d, --dir=DIR		open DIR as directory (not application)
      -D, --close=DIR	close DIR and its subdirectories
      -h, --help		display this help and exit
      -l, --left=PANEL	open PAN as a left-edge panel
      -m, --mime-type=FILE	print MIME type of FILE and exit
      -n, --new		start new copy; for debugging the filer
      -p, --pinboard=PIN	use pinboard PIN as the pinboard
      -r, --right=PANEL	open PAN as a right-edge panel
      -R, --RPC		invoke method call read from stdin
      -s, --show=FILE	open a directory showing FILE
      -S, --rox-session	use default panel and pinboard options, and -n
      -t, --top=PANEL	open PANEL as a top-edge panel
      -u, --user		show user name in each window 
      -v, --version		display the version information and exit
      -x, --examine=FILE	FILE has changed - re-examine it
    
    Report bugs to
nl: Gebruik: ROX-Filer/AppRun [OPTIES]... [BESTAND]...
    Open de opgegeven mappen en bestanden of de huidige map als er geen 
    argumenten zijn gegeven.
    
      -b, --bottom=PANEL    open PANEL als een paneel onderaan het scherm
      -B, --bottom=PANEL    open PANEL als een paneel onderaan het scherm
      -c, --client-id=ID    gebruik ID voor sessiebeheer
      -d, --dir=DIR         open DIR als map (niet als applicatie)
      -D, --close=DIR       sluit DIR en de subdirectories ervan
      -h, --help            toon deze helptekst en sluit af
      -l, --left=PANEL      open PANEL als paneel links op het scherm
      -m, --mime-type=FILE  print MIME type van FILE en sluit af
      -n, --new             start een nieuw proces, voor debuggen filer
      -p, --pinboard=PIN    gebruik PIN als het prikbord
      -r, --right=PANEL     open PANEL als paneel rechts op het scherm
      -R, --RPC             lees Remote Procedure Call van standaard invoer
      -s, --show=FILE       open een map en toon FILE
      -S, --rox-session     gebruik de standaard panel en pinboard opties, en -n
      -t, --top=PANEL       open PANEL als paneel bovenaan het scherm
      -u, --user            toon gebruikersnaam in ieder venster
      -v, --version         toon informatie over versie en sluit af
      -x, --examine=FILE    FILE is veranderd - opnieuw bekijken
    
    Rapporteer bugs aan

en: .
    Home page (including updated versions): http://rox.sourceforge.net/
nl: .
    Home page (inclusief nieuwe versies): http://rox.sourceforge.net/

en: We got a BadWindow error from the X server. This might be due to this GTK bug (during drag-and-drop?):
    http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=152151
    Trying to continue...
nl: De X server gaf een BadWindow fout. Misschien het gevolg van deze GTK-fout (tijdens sleep-en-drop?):
    http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=152151
    Poging om verder te gaan...

en: The -o argument is no longer used. You can turn on override redirect from the Options box instead.
nl: Het -o argument wordt niet meer gebruikt. Aanzetten kan nu d.m.v. 'controle overnemen' vanuit het Opties-venster.

en: Running as user '%s'
nl: Lopend als gebruiker '%s'

en: Compiled with GTK version %s
nl: Gecompileerd met GTK versie %s

en: Running with GTK version %d.%d.%d
nl: Lopende onder GTK versie %d.%d.%d

en: features set at compile time
nl: mogelijkheden ingesteld tijdens het compileren

en: Large File Support
nl: Ondersteuning voor grote bestanden

en: GNOME-VFS library
nl: GNOME-VFS bibliotheek

en: No (need 2.8.0 or later)
nl: Nee (2.8.0 of hoger nodig)

en: Dnotify support
nl: Dnotify ondersteuning

en: Binary compatibility
nl: Binaire uitwisselbaarheid

en: Yes (can run with older glibc versions)
nl: Ja (kan werken met oudere glibc versies)

en: No (apsymbols.h not found)
nl: Nee (apsymbols.h niet gevonden)

en: Display
nl: Weergave

en: Icons View
nl: Iconen Weergave

en: Icons, With...
nl: Iconen, Met...

en: Sizes
nl: Grootte

en: Times
nl: Tijden

en: List View
nl: Lijst weergave

en: Bigger Icons
nl: Grotere iconen

en: Smaller Icons
nl: Kleinere iconen

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Sort by Name
nl: Sorteer op naam

en: Sort by Type
nl: Sorteer op type

en: Sort by Date
nl: Sorteer op datum

en: Sort by Size
nl: Sorteer op grootte

en: Sort by Owner
nl: Sorteer op eigenaar

en: Sort by Group
nl: Sorteer op groep

en: Reversed
nl: Omgekeerd

en: Show Hidden
nl: Toon verborgen

en: Filter Files...
nl: Filter Bestanden...

en: Show Thumbnails
nl: Toon miniaturen

en: Refresh
nl: Verversen

en: Save Display Settings...
nl: Bewaar Weergave Instellingen...

en: Copy...
nl: Kopiëren...

en: Rename...
nl: Hernoemen...

en: Link...
nl: Symlink...

en: Send To...
nl: Zenden naar...

en: Count
nl: Tellen

en: Set Type...
nl: Zet Type...

en: Select
nl: Selecteer

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Clear Selection
nl: Selectie wissen

en: Invert Selection
nl: Selectie inverteren

en: Select by Name...
nl: Selecteer op Naam...

en: Select If...
nl: Selecteren Als...

en: New
nl: Nieuw

en: Blank file
nl: Leeg bestand

en: Window
nl: Venster

en: Parent, New Window
nl: Hogere map, nieuw venster

en: Parent, Same Window
nl: Hogere map, zelfde venster

en: New Window
nl: Nieuw venster

en: Show Bookmarks
nl: Toon Bladwijzers

en: Follow Symbolic Links
nl: Symbolische links volgen

en: Resize Window
nl: Afmeting venster aanpassen

en: Close Window
nl: Venster sluiten

en: Enter Path...
nl: Pad opgeven...

en: Shell Command...
nl: Shell Opdracht...

en: Xterm Here
nl: Xterm hier

en: Switch to xterm
nl: Schakel over naar xterm

en: You should Shift+Menu click over a file to send it somewhere
nl: Gebruik menu-muisknop + Shift om het bestand ergens naartoe te zenden

en: Next Click
nl: Volgende klik

en: Open unmounted
nl: Open afgekoppelde

en: Show Target
nl: Doel tonen

en: Look Inside
nl: Binnenin kijken

en: Open As Text
nl: Als tekst openen

en: Extended attributes, used to store types, are not supported for this file or files.
    This may be due to lack of support from the filesystem or the C library, or it may simply be that the filesystem needs to be mounted with the right mount option ('user_xattr' on Linux).
nl: 'Extended attributes', gebruikt om het type te bewaren, worden niet ondersteund voor dit bestand of deze bestanden.
    Oorzaak kan zijn het gebrek aan ondersteuning vanwege het bestandssysteem of C-bibliotheek, of het kan eenvoudigweg zijn dat het bestandssysteem gekoppeld dient te worden met de juiste 'mount' optie ('user_xattr' on Linux).

en: Setting type not supported for some of these files
nl: Zetten van type niet ondersteund voor sommige van deze bestanden

en: _Relative link
nl: _Relatieve link

en: If on, the symlink will store the path from the symlink to the target file. Use this if the symlink and the target will be moved together.
    If off, the path from the root directory is stored - use this if the symlink may move but the target will stay put.
nl: Indien aan zal de symbolische link het relative pad naar het
    doelbestand bevatten; gebruik dit als link en doelbestand tegelijk
    verplaatst moeten kunnen worden.
    Indien uit zal de symbolische link het absolute pad van het doelbestand
    bevatten; gebruik dit als de link verplaatst kan worden en het 
    doelbestand niet.

en: New pathname is not absolute
nl: Nieuwe padnaam is niet absoluut

en: Symlink from '%s' already exists. Replace it with a link to '%s'?
nl: Symbolische link van '$s' bestaat reeds. Vervangen door link naar '%s'?

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: Create
nl: Nieuw

en: NewDir
nl: NieuweMap

en: Error creating '%s': %s
nl: Fout tijdens maken bestand '%s': %s

en: NewFile
nl: NieuwBestand

en: Error creating file: could not find the template for %s
nl: Fout bij aanmaken bestand: Kon masker niet vinden voor %s

en: The `Send To' menu provides a quick way to send some files to an application. The applications listed are those in the following directories:
    
    %s
    %s
    The `Send To' menu may be opened by Shift+Menu clicking over a file.
    
    Advanced use:
    You can also create subdirectories called `.text_html', `.text', etc which will only be shown for files of that type. `.group' is shown only when multiple files are selected.
nl: Het `Zenden naar` menu is een snelle manier om bestanden naar een applicatie te sturen. De applicaties komen uit de volgende mappen:
    
    %s
    %s
    Het `Zenden naar' menu kan geopend worden door de menu-muisknop + Shift te gebruiken op een bestand.
    
    Geavanceerd gebruik:
    U kunt ook submappen aanmaken met namen als `.text_html', `.text', etc die alleen worden getoond bij bestanden van dat type. `.group' wordt alleen getoond als meer dan 1 bestand geselecteerd is.

en: I'll show you your SendTo directory now; you should symlink (Ctrl+Shift drag) any applications you want into it.
nl: Ik zal nu de SendTo map laten zien; maak een symbolische link (Ctrl+Shift slepen) voor de gewenste applicaties.

en: Your CHOICESPATH variable setting prevents customisations - sorry.
nl: Uw CHOICESPATH variable laat geen aanpassingen toe - sorry.

en: Any files placed in your Templates directories will appear on the `New' menu. Choosing one of them will make a copy of it as the new file.
    
    The following directories contain templates:
    
    %s
    %s
nl: Ieder bestand dat in deze Template-map geplaatst wordt, zal verschijnen in het 'Nieuw' menu. Bij het selecteren hiervan zal deze gekopiëerd naar een nieuw bestand.
    
    De volgende mappen bevatten templates:
    
    %s
    %s

en: I'll show you your Templates directory now; you should place any template files you want inside it.
nl: Ik zal nu de Templates map laten zien; plaats 'template bestanden' in deze map.

en: Customise
nl: Aanpassen

en: This is already the canonical name for this directory.
nl: Dit is reeds de gebruikelijke naam voor deze map.

en: You can't open a second view onto this directory because the `Unique Windows' option is turned on in the Options window.
nl: Kan geen tweede venster met deze map openen omdat de 'Unieke vensters' optie ingesteld is in het Opties venster.

en: Copy ... ?
nl: Kopiëren ... ?

en: Rename ... ?
nl: Hernoemen ... ?

en: Properties of ... ?
nl: Eigenschappen van ... ?

en: Set type of ... ?
nl: Zet type van ... ?

en: Set run action for ... ?
nl: Start actie instellen voor ... ?

en: Set icon for ... ?
nl: Icoon instellen voor ... ?

en: Send ... to ... ?
nl: Zend ... naar ... ?

en: DELETE ... ?
nl: VERWIJDER ... ?

en: Count the size of ... ?
nl: Geef de grootte van ... ?

en: Set permissions on ... ?
nl: Toegangsrechten instellen voor ... ?

en: Search inside ... ?
nl: Binnenin zoeken ... ?

en: Look inside ... ?
nl: Binnenin kijken ... ?

en: You cannot do this to more than one item at a time
nl: Dit is niet mogelijk voor meer dan één item tegelijk

en: Rename
nl: Hernoemen

en: User-definable shortcuts are disabled by default in Gtk2, and you have not enabled them. You can turn this feature on by:
    
    1) using an XSettings manager, such as ROX-Session or gnome-settings-daemon, or
    
    2) adding this line to ~/.gtkrc-2.0:
    	gtk-can-change-accels = 1
    	(this only works if NOT using XSETTINGS)
nl: Instelbare sneltoetsen zijn standaard uitgeschakeld in Gtk2, en u heeft ze niet ingeschakeld. U kunt deze mogelijkheid inschakelen door:
    1) een XSettings manager te gebruiken, zoals ROX-Session of gnome-settings-daemon, of
    
    2) de volgende regel aan ~/.gtkrc-2.0 toe te voegen:
    	gtk-can-change-accels = 1
    	(dit werkt alleen als XSETTINGS niet wordt gebruikt)

en: To set a keyboard short-cut for a menu item:
    
    - Open the menu over a filer window,
    - Move the pointer over the item you want to use,
    - Press the key you want attached to it.
    
    The key will appear next to the menu item and you can just press that key without opening the menu in future.
nl: Om toetsenbord sneltoetsen in te stellen:
    - Open het menu op een bestandsvenster,
    - Verplaats de aanwijzer over het gewenste item, 
    - Druk op een toets(-combinatie). 
    
    In het vervolg is het mogelijk deze sneltoets te gebruiken zonder het menu te optenen.

en: Set keyboard shortcuts
nl: Toetsenbord sneltoetsen instellen

en: Goto:
nl: Ga naar:

en: Select If:
nl: Selecteren Als:

en: Select Named:
nl: Selecteer Genoemde:

en: Pattern:
nl: Patroon:

en: Enter the name of a file and I'll display it for you. Press Tab to fill in the longest match. Escape to close the minibuffer.
nl: Geef een bestandsnaam en ik zal het tonen. Druk op Tab om het d.m.v. de langste overeenkomst aan te vullen. Esc om de minibuffer te sluiten.

en: Enter a shell command to execute. Click on a file to add it to the buffer.
nl: Geef een uit te voeren shell opdracht. Klik op een bestand om het aan de buffer toe te voegen.

en: Enter a file name pattern to select all matching files:
    
    ? means any character
    * means zero or more characters
    [aA] means 'a' or 'A'
    [a-z] means any character from a to z (lowercase)
    *.png means any name ending in '.png'
nl: Geef een bestandsnaam patroon om overeenstemmende bestanden te selecteren:
    
    ? betekend elk karakter
    * betekend geen of meer karakters
    [aA] betekend 'a' of 'A'
    [a-z] betekend elk karakter van a tot z (kleine letters)
    *.png betekend elke bestandsnaam eindigen op '.png'

en: Enter a pattern to match for files to be shown.  An empty filter turns the filter off.
nl: Geef een patroon om overeenstemmende bestanden te tonen. Een lege filter schakelt de filter uit.

en: Invalid Find condition
nl: Ongeldige zoekconditie

en: %s total, %s used, %s free (%.1f %%)
nl: %s totaal, %s gebruikt, %s vrij (%.1f %%)

en: ROX-Filer has converted your Options file to the new XML format
nl: ROX-Filer heeft uw oude Options-bestand omgezet naar het nieuwe XML formaat

en: (use default)
nl: (gebruik standaard)

en: Internal error: %s unreadable
nl: Interne fout: %s onleesbaar

en: Options
nl: Opties

en: _Revert
nl: O_ngedaan maken

en: Restore all choices to how they were when the Options box was opened.
nl: Zet alle instellingen terug naar de toestand toen het Opties venster werd geopend.

en: Choices will be saved as:
    %s
nl: Instellingen zullen worden bewaard als:
    %s

en: (saving disabled by CHOICESPATH)
nl: (opslaan is uitgezet door de CHOICESPATH variabele)

en: Error saving %s: %s
nl: Fout tijdens bewaren bestand %s: %s

en: Missing '='
nl: Ontbrekende '='

en: Your old panel file has been converted to the new XML format.
nl: Je oude paneel-bestand is omgezet naar het nieuwe XML formaat.

en: You have tried to close a panel via the window manager - I usually find that this is accidental... really close?
nl: Poging tot sluiten paneel via window manager - Meestal is dit per ongeluk... echt sluiten?

en: Missing < or > in panel config file
nl: Ontbrekende < of > in paneel configuratie bestand

en: Error saving panel %s: %s
nl: Fout tijdens bewaren paneel %s: %s

en: Applet quit without ever creating a widget!
nl: Applet afgesloten zonder dat het een venster aanmaakte!

en: Error running applet:
    %s
nl: Fout bij starten applet:
    %s

en: Panel Options...
nl: Paneel Opties...

en: Xinerama monitor %d unavailable
nl: Xinerama monitor %d niet beschikbaar

en: Panel Options
nl: Paneel Opties

en: Panel: %s
nl: Paneel: %s

en: Select the panel's position:
nl: Kies de positie van het paneel:

en: Top-edge panel
nl: Paneel bovenaan

en: Top edge
nl: Boven

en: Bottom edge panel
nl: Paneel onderaan

en: Bottom edge
nl: Onder

en: Left edge panel
nl: Paneel links

en: Left edge
nl: Links

en: Right-edge panel
nl: Paneel rechts

en: Right edge
nl: Rechts

en: Your old pinboard file has been converted to the new XML format.
nl: Uw oude prikbord-bestand is omgezet naar het nieuwe XML formaat.

en: The backdrop handler must be an application directory. Drag an application directory into the Set Backdrop dialog box, or (for programmers) pass it to the SOAP SetBackdropApp method.
nl: De achtergrond bewerker moet een applicatie map zijn. Sleep een applicatie map naar het Zet Achtergrond dialoog venster, of (voor programmeurs) geef het door aan de SOAP SetBackdropApp methode.

en: You can only set the backdrop to an image or to a program which knows how to manage ROX-Filer's backdrop.
    
    Programmers: the application's AppInfo.xml must contain the CanSetBackdrop element, as described in ROX-Filer's manual.
nl: U kunt de achtergrond alleen instellen met een afbeelding of met een programma dat weet hoe de ROX-Filer achtergrond in te stellen.
    Programmeurs: de AppInfo.xml van de applicatie dient een CanSetBackdrop element te bevatten, zoals beschreven in het ROX-Filer handboek.

en: Set backdrop
nl: Achtergrond instellen

en: Choose a style and drag an image in:
nl: Kies een stijl en sleep dan een afbeelding naar:

en: Centre the image without scaling it
nl: Centreer de afbeelding zonder te herschalen

en: Centre
nl: Centreren

en: Scale the image to fit the backdrop area, without distorting it
nl: Herschaal de afbeelding naar de achtergrond afmeting, zonder te vervormen

en: Scale
nl: Schalen

en: Stretch the image to fill the backdrop area
nl: Rek de afbeelding naar verhouding van de achtergrond afmeting

en: Stretch
nl: Rekken

en: Tile the image over the backdrop area
nl: Herhaal de afbeelding om de achtergrond te vullen

en: Tile
nl: Herhalen

en: Drop an image here
nl: Sleep hier een afbeelding

en: No pinboard was in use... the 'Default' pinboard has been selected. Use 'rox -p=Default' to turn it on in future.
nl: Er is geen prikbord in gebruik... het 'Default' prikbord is geselecteerd. Gebruik 'rox -p=Default' om het in het vervolg in te schakelen.

en: Only files (and certain applications) can be used to set the background image.
nl: Alleen bestanden (en bepaalde programma's) kunnen worden gebruikt om de achtergrond in te stellen.

en: Missing '>' in icon label
nl: Ontbrekende '>' in icoon label

en: Missing ',' after icon label
nl: Ontbrekende ',' na icoon label

en: Error saving pinboard %s: %s
nl: Fout tijdens bewaren van prikbord %s: %s

en: Backdrop...
nl: Achtergrond...

en: Error loading backdrop image:
    %s
    Backdrop removed.
nl: Fout bij het laden van de achtergrond:
    %s
    Achtergrond verwijderd.

en: Can't delete thumbnails in %s:
    %s
nl: Kan miniaturen in %s niet wissen:
    %s

en: There are no thumbnails to delete
nl: Er zijn geen miniaturen om te wissen

en: Purge thumbnails disk cache
nl: Ledig miniaturen disk cache

en: Unknown style '%s'
nl: Onbekende stijl '%s'

en: Unknown details type '%s'
nl: Onbekend detail type '%s'

en: Unknown sorting type '%s'
nl: Onbekend sorteer type '%s'

en: Attempt to invoke unknown SOAP method '%s'
nl: Poging onbekende SOAP methode '%s' aan te roepen

en: Invalid .gmo translation file (too short): %s
nl: Ongeldig .gmo vertalingsbestand (te kort): %s

en: Invalid .gmo translation file (GNU magic number not found): %s
nl: Ongeldig .gmo vertalingsbestand (GNU magisch nummer niet gevonden): %s

en: Program %s not found - deleted?
nl: Programma %s niet gevonden - verwijderd?

en: File doesn't exist, or I can't access it: %s
nl: Bestand bestaat niet, of is ontoegankelijk: %s

en: I don't know how to open '%s'
nl: Ik weet niet hoe ik '%s' moet openen

en: Application:
    This is an application directory - you can run it as a program, or open it (hold down Shift while you open it). Most applications provide their own help here, but this one doesn't.
nl: Applicatie map:
    Dit is een applicatie-map - Het is mogelijk om de map te starten als een programma, of te openen als map (houd Shift ingedrukt terwijl je het opent). De meeste applicaties leveren hun eigen hulp hier, maar deze applicatie doet dit niet.

en: Could not send data to program: %s
nl: Kon data niet zenden aan programma: %s

en: Could not read link: %s
nl: Kon link niet lezen: %s

en: Broken symlink (or you don't have permission to follow it): %s
nl: Verbroken symbolische link (of je hebt er geen toegang naar).

en: No run action specified for files of this type (%s/%s) - you can set a run action by choosing `Set Run Action' from the File menu, or you can just drag the file to an application.%s
nl: Er is geen start-actie ingesteld voor bestanden van dit type (%s/%s) - Kies een start-actie door 'Start-actie instellen' te kiezen in het Bestand menu, of sleep het bestand gewoon naar een geschikte applicatie.%s

en: 
    
    Note: If this is a computer program which you want to run, you need to set the execute bit by choosing Permissions from the File menu.
nl: 
    
    Nota: Als dit een programma is dat moet gestart kunnen worden, dan moet het uitvoer-bit gezet worden. Dit kan gedaan worden door toegangsrechten in het Bestands-menu te kiezen.

en: Close
nl: Sluiten

en: Close filer window
nl: Bestandsvenster sluiten

en: Up
nl: Omhoog

en: Change to parent directory
nl: Ga naar bovenliggende map

en: Home
nl: Thuis

en: Change to home directory
nl: Ga naar thuismap

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Bookmarks menu
nl: Bladwijzers menu

en: Rescan directory contents
nl: Map inhoud verversen

en: Change icon size
nl: Icoon-grootte veranderen

en: Automatic size mode
nl: Afmeting automatisch aanpassen

en: Show extra details
nl: Extra details tonen

en: Sort
nl: Sorteren

en: Change sort criteria
nl: Pas sorteer criteria aan

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Show/hide hidden files
nl: Toon/verberg verborgen bestanden

en: Select all/invert selection
nl: Selecteer alles/inverteer selectie

en: Show ROX-Filer help
nl: Toon ROX-Filer help

en:  (%u hidden)
nl:  (%u verborgen)

en: No items%s
nl: Geen items %s

en: %u selected (%s)
nl: %u geselecteerd (%s)

en: Sort by name
nl: Sorteer op naam

en: Sort by type
nl: Sorteer op type

en: Sort by date
nl: Sorteer op datum

en: Sort by size
nl: Sorteer op grootte

en: Sort by owner
nl: Sorteer op eigenaar

en: Sort by group
nl: Sorteer op groep

en: ascending
nl: stijgend

en: descending
nl: dalend

en: Sym link
nl: Symlink

en: Mount point
nl: Aankoppelpunt

en: App dir
nl: Applicatiemap

en: Dir
nl: Map

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Executable '%s' is world-writeable! Refusing to run. Please change the permissions now (this problem may have been caused by a bug in earlier versions of the filer).
    
    Having (non-symlink) run actions world-writeable means that other people who use your computer can replace your run actions with malicious versions.
    
    If you trust everyone who could write to these files then you needn't worry. Otherwise, you should check, or even just delete, all the existing run actions.
nl: Uitvoerbaar bestand '%s' is wereld-schrijfbaar! Weigering om te starten. Gelieve de toegangsrechten nu aan te passen (dit probleem kan het gevolg zijn van een fout in eerdere versies van ROX-Filer).
    
    Het hebben van (niet-symlink) wereld schrijfbare start acties betekent dat andere mensen die uw computer gebruiken de mogelijkheid hebben om ze te vervangen door kwaadaardige versies.
    
    Maak u geen zorgen indien iedereen die naar deze bestanden kan schrijven te vertrouwen is. Anders, controleer, of wis, alle bestaande start acties.

en: go-w (Fix security problem)
nl: go-w (Los veiligheids probleem op)

en: Enter a shell command which will load "$@" into a suitable program. Eg:
    
    gimp "$@"
nl: Geef een shell opdracht dat "$@" zal laden in een geschikt programma. Bijv:
    
    gimp "$@"

en: This is not a program! Give me an application instead!
nl: Dit is geen programma! Geef me een applicatie in plaats daarvan!

en: No run action defined
nl: Geen startactie ingesteld

en: Error in handler %s: %s
nl: Fout in afhandeling %s: %s

en: Invalid application %s (bad AppRun)
nl: Ongeldige applicatie %s (foute AppRun)

en: Non-executable %s
nl: Niet-uitvoerbaar %s

en: Set run action
nl: Startactie instellen

en: If a handler for the specific type isn't set up, use this as the default.
nl: Gebruik dit als de standaard, indien er voor het specifieke type geen startactie is ingesteld.

en: Set default for all `%s/<anything>'
nl: Gebruiken voor alle `%s/<willekeurig>'

en: Use this application for all files with this MIME type.
nl: Gebruik deze toepassing voor alle bestanden met dit MIME type.

en: Only for the type `%s' (%s/%s)
nl: Alleen voor het type `%s' (%s/%s)

en: Drop a suitable application here
nl: Sleep een geschikte toepassing naar hier

en: OR
nl: OF

en: Enter a shell command:
nl: Geef een shell opdracht:

en: _Use Command
nl: _Gebruik Opdracht

en: A run action already exists and is quite a big program - are you sure you want to delete it?
nl: Er bestaat reeds een start-actie in de vorm van een vrij groot programma - echt verwijderen?

en: Can't remove %s: %s
nl: Kan %s niet verwijderen: %s

en: Choices saving is disabled by CHOICESPATH variable
nl: Bewaren van instellingen is uitgezet door de CHOICESPATH variabele

en: Icon theme '%s' does not contain MIME icons. Using ROX default theme instead.
nl: Iconen thema '%s' bevat geen MIME iconen. Zal gebruik maken van het standaard ROX theme.

en: Failed to create symlink '%s':
    %s
    
    (this may mean that the ROX theme already exists there, but the 'mime-application:postscript' icon couldn't be loaded for some reason)
nl: Aanmaak van symlink '%s' mislukt:
    %s
    
    (het kan zijn dat dit ROX thema hier reeds bestaat, maar het 'mime-application:postscript' ikoon om een bepaalde reden niet geladen kon worden)

en: The pathname you gave does not exist. The icon has not been changed.
nl: De opgegeven pad-naam bestaat niet. Het icoon is niet veranderd.

en: Unable to load image file -- maybe it's not in a format I understand, or maybe the permissions are wrong?
    The icon has not been changed.
nl: Kan afbeelding niet laden -- mogelijk is het in een formaat dat ik niet ken, of de toegangsrechten zijn onjuist?
    Het icoon is niet veranderd.

en: Really delete icon '%s'?
nl: Ikoon '%s' echt wissen?

en: Can't delete '%s':
    %s
nl: Kan '%s' niet wissen:
    %s

en: Set icon
nl: Icoon instellen

en: Use a copy of the image as the default for all files of these MIME types.
nl: Gebruik een kopie van deze afbeelding als standaard voor alle bestand met dit MIME type.

en: Set icon for all `%s/<anything>'
nl: Gebruiken voor alle `%s/<willekeurig>'

en: Use a copy of the image for all files of this MIME type.
nl: Gebruik een kopie van deze afbeelding voor alle bestanden met dit MIME type.

en: For all files of type `%s' (%s/%s)
nl: Voor alle bestanden van het type `%s' (%s/%s)

en: Add the file and image filenames to your personal list. The setting will be lost if the image or the file is moved.
nl: Voeg het bestand en de bestandsnamen van afbeeldingen toe aan uw persoonlijke lijst. Deze instelling gaat verloren als de afbeelding of het bestand wordt verplaatst.

en: Only for the file `%s'
nl: Alleen voor het bestand `%s'

en: Copy the image inside the directory, as a hidden file called '.DirIcon'. All users will then see the icon, and you can move the directory around safely. This is usually the best option if you can write to the directory.
nl: Kopieer de afbeelding naar de map, als een verborgen bestand met de naam '.DirIcon'. Alle gebruikers kunnen dan het icoon zien, en u kunt de map veilig verplaatsen. Dit is normaal gesproken de beste optie als u schrijftoegang tot de map heeft.

en: Copy image into directory
nl: Kopieer afbeelding naar map

en: Drop an icon file here
nl: Sleep hier een icoon bestand

en: Setting icon disabled by CHOICESPATH
nl: Instellen icoon is uitgezet door de CHOICESPATH variabele

en: Error creating image '%s':
    %s
nl: Fout tijdens maken afbeelding '%s':
    %s

en: _Name
nl: _Naam

en: _Permissions
nl: Toegangs_rechten

en: _Owner
nl: _Eigenaar

en: _Group
nl: _Groep

en: _Size
nl: G_rootte

en: Last _Modified
nl: Laatst _Aangepast

en: Translation
nl: Vertaling

en: Language
nl: Taal

en: Use the LANG environment variable
nl: Gebruik de LANG ongevingsvariabele

en: Basque
nl: Baskisch

en: Chinese (traditional)
nl: Chinees (traditioneel)

en: Chinese (simplified)
nl: Chinees (vereenvoudigd)

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: Dutch
nl: Nederlands

en: English (no translation)
nl: Engels (geen vertaling)

en: Estonian
nl: Estlands

en: Finnish
nl: Fins

en: French
nl: Frans

en: German
nl: Duits

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Japanese
nl: Japans

en: Norwegian
nl: Noors

en: Italian
nl: Italiaans

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese (Brasil)
nl: Portugees (Brazilië)

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Spanish
nl: Spaans

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Filer windows
nl: Bestandsvensters

en: Auto-resize filer windows
nl: Automatisch afmetingen aanpassen

en: Never automatically resize
nl: Nooit automatisch afmeting aanpassen

en: You'll have to resize windows manually, using the window manager, the `Resize Window' menu entry or by double-clicking on the window background.
nl: Verander de afmeting van vensters met behulp van de window manager, de `Afmeting venster aanpassen' optie uit het menu of door te dubbelklikken op de vensterachtergrond.

en: Resize when changing the display style
nl: Aanpassen wanneer de weergavestijl verandert

en: Changing the size of the icons or which details are displayed will resize the window for you.
nl: Vensterafmetingen worden aangepast als de grootte van de iconen verandert of de weergegeven details.

en: Always resize
nl: Altijd aanpassen

en: The filer will resize windows whenever it seems useful (that is, when changing directory or display style).
nl: De afmetingen van een venster worden aangepast wanneer dit handig lijkt (dat wil zeggen bij verandering van map of weergave stijl).

en: Largest window size:
nl: Maximale venstergrootte:

en: The largest size, as a percentage of the screen size, that the auto-resizer will resize a window to.
nl: De grootste afmeting als percentage van de schermgrootte die een venster automatisch mag krijgen.

en: Window behaviour
nl: Venster gedrag

en: Short titlebar flags
nl: Korte vlaggen in titelbalk

en: Use single letters instead of words for Scanning, All and Thumbs indicators in the titlebar.
nl: Gebruik enkele lettertekens in plaats van woorden voor Scannen, Alle en Miniaturen in de titelbalk.

en: Unique windows
nl: Unieke vensters

en: If you open a directory and that directory is already displayed in another window, then this option causes the other window to be closed.
nl: Als je een map opent en deze map wordt reeds getoond in een ander venster, dan zal deze optie ervoor zorgen dat dit andere venster gesloten wordt.

en: New window on button 1
nl: Nieuw venster op knop 1

en: Clicking with mouse button 1 (usually the left button) opens a directory in a new window with this turned on. Clicking with the button-2 (middle) will reuse the current window.
nl: Wanneer dit aanstaat zal klikken met muisknop 1 (meestal de linker knop) een map in een nieuw venster openen. Klikken met de 2de knop (midden) zal het huidige venster hergebruiken.

en: Single-click navigation
nl: Enkel klik navigatie

en: Clicking on an item opens it with this on. Hold down Control to select the item instead. If off, clicking once selects an item; double click to open things.
nl: Wanneer dit aanstaat zal klikken op een item het openen. Houd Control ingedrukt om het item te selecteren.  Indien uit, enkel klikken selecteert; dubbel klikken opent.

en: Double-click on background resizes
nl: Dubbel-klikken op achtergrond herschaald

en: If on then double clicking on the window background resizes the window, just like clicking on the Automatic size mode button in the toolbar.
nl: Als 'aan', het venster zal herschalen bij het dubbelklikken op zijn achtergrond, vergelijkbaar de Automatische herschaal knop op de knoppenbalk.

en: Sorting
nl: Sorteren

en: Directories come first (for sort by name)
nl: Mappen altijd eerst (voor sorteren op naam)

en: If this is on then directories will always appear before anything else when sorting by name.
nl: Indien aan zullen mappen altijd eerst getoond worden wanneer op naam gesorteerd wordt.

en: Capitalised names first (for sort by name)
nl: Hoofdletters altijd eerst (voor sorteren op naam)

en: If on, all filenames starting with a capital letter come before filenames starting with lowercase ones.
nl: Indien aan zullen alle bestanden die beginnen met een hoofdletter getoond worden voor bestanden met een kleine letter.

en: Default settings for new windows
nl: Standaard instellingen voor nieuwe vensters

en: Inherit options from source window
nl: Erf opties over van bronvenster

en: If this is on then display options for a new window are inherited from the source window if possible, otherwise they are set to the defaults below.
nl: Indien aan worden instellingen voor nieuwe vensters overgenomen van het venster waarvandaan het nieuwe venster werd geopend, anders heeft het nieuwe venster de standaardinstellingen.

en: View type:
nl: Toon type:

en: Sort by:
nl: Sorteren op:

en: Date
nl: Datum

en: Show hidden files
nl: Toon verborgen bestanden

en: If this is on then files whose names start with a dot are shown too, otherwise they are hidden.
nl: Indien aan worden bestanden waarvan de naam met een punt begint (.) ook afgebeeld, anders zijn ze verborgen.

en: Icon View
nl: Iconen Weergave

en: Default size:
nl: Standaard grootte:

en: Huge Icons
nl: Reusachtige iconen

en: Large Icons
nl: Grote iconen

en: Small Icons
nl: Kleine iconen

en: Default details:
nl: Standaard details:

en: No details
nl: Geen details

en: Automatic small icons:
nl: Automatisch kleine iconen:

en: Change at:
nl: Verander bij:

en: When automatic icon sizing is selected: If the directory contains this many items then it will be shown using Small Icons, otherwise Large Icons will be used.
nl: Wanneer automatische iconen weergave geselecteerd is: Als een map dit aantal items bevat dan zullen ze getoond worden d.m.v. Kleine Iconen, anders zullen Grote Iconen gebruikt worden.

en: Max width (Large icons):
nl: Max afmeting (Grote iconen):

en: Text wider than this is broken onto two lines in Large Icons mode. In Huge Icons mode, text is wrapped when 50% wider than this.
nl: Tekst breder dan dit wordt gesplitst over meer regels in Grote iconen modus. In Reusachtige iconen modus wordt tekst afgebroken als het 50% breder is dan dit.

en: (Small Icons):
nl: (Kleine iconen):

en: Maximum width for the text beside a Small Icon.
nl: Maximale breedte van de tekst onder een klein icoon.

en: Order small icons vertically
nl: Sorteer kleine iconen verticaal

en: If this option is on, then small icons are ordered vertically, not horizontally.
nl: Als deze optie aan staat, worden kleine iconen verticaal gesorteerd i.p.v. horizontaal.

en: Order large icons vertically
nl: Sorteer grote iconen verticaal

en: If this option is on, then large icons are sorted vertically, not horizontally.
nl: Als deze optie aan staat, worden grote iconen verticaal gesorteerd i.p.v. horizontaal.

en: Show column headings
nl: Toon kolom hoofddingen

en: If this is on then column headings will be shown in the list view.
nl: Indien aan, zullen kolom hoofddingen getoond worden in lijst weergave.

en: Show full type
nl: Toon volledig type

en: If this is on then the full description of each object's type will be show rather than a short summary of its basic type.
nl: Indien 'aan', toon de volledige beschrijving van het type van elk object, in de plaats van een korte samenvating met enkel het basis type.

en: Tools/Minibuffer
nl: Gereedschap/Minibuffers

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Toolbar type:
nl: Werkbalk type:

en: No toolbar
nl: Geen werkbalk

en: Icons only
nl: Alleen plaatjes

en: Text under icons
nl: Tekst onder iconen

en: Text beside icons
nl: Tekst naast iconen

en: Show totals of items
nl: Toon totaal aantal items

en: Show the number of items displayed in a filer window, as well as the number of hidden items (if any). When there's a selection, show the number of selected items and their combined size.
nl: Toon het aantal items in een bestandsvenster en het aantal verborgen items  (indien aanwezig). Als er een selectie is, toon het aantal geselecteerde items en hun gecombineerde grootte.

en: Select the buttons you want on the bar:
nl: Selecteer de knoppen die op de knoppenbalk moet verschijnen:

en: Width of toolbar sets minimum width of window
nl: Breedte werkbalk bepaald minimum breedte venster

en: Each filer window is constrained to be wide enough to show the whole of the toolbar
nl: Elk ROX-Filer venster blijft breed genoeg om de gehele werkbalk te tonen

en: Beep if Tab-completion fails
nl: Piep als Tab-aanvulling mislukt

en: When using the `Enter Path...' minibuffer and Tab is pressed, beep if nothing happens (eg, because there are several possibilities and the next letter varies).
nl: Als Tab wordt ingedrukt in de `Geef pad...' minibufer, geef een piep als er niets verandert (bijvoorbeeld omdat er meerdere mogelijkheden zijn en de voldgende letter varieert).

en: Beep if there are several matches
nl: Piep als er meerdere items overeenkomen

en: When using the `Enter Path...' minibuffer and Tab is pressed, beep if there is more than one matching file, even though some more letters were added.
nl: Als Tab wordt ingedrukt in de `Geef pad...' minibufer, geef een piep als er meer items overeenkomen zelfs als er wel letters toegevoegd worden.

en: When thumbnails are turned on, each image file in a directory is loaded and a small thumbnail of it is shown.
nl: Wanneer miniaturen aanstaan zal elke afbeelding in een map geladen worden en een miniatuur ervan zal getoond worden.

en: Show image thumbnails
nl: Toon voorbeeldplaatjes

en: This is the default setting for new windows. Use the Display menu to turn thumbnails on and off for individual windows.
nl: Dit is de standaard instelling voor nieuwe vensters. Gebruik het Weergave menu om miniaturen aan of uit te schakelen voor individuele vensters.

en: Video thumbnails
nl: Video miniaturen

en: Thumbnails cache
nl: Miniaturen cache

en: To speed things up, the generated thumbnails are stored in the hidden ~/.thumbnails directory. Click here to remove all the cached thumbnails. They will be created again as needed.
nl: Uit snelheids-overwegingen worden de aangemaakte miniaturen opgeslagen in een verborgen ~/.thumnails (miniatuur) map. Klik hier om all opgeslagen miniaturen te verwijderen. Ze zullen indien nodig terug aangemaakt worden.

en: Pinboard
nl: Prikbord

en: When using a pinboard, you can drag files and applications onto the desktop background to create shortcuts to them.
nl: Als u een prikbord gebruikt kunt u bestanden en programma's naar het bureaublad slepen om daar snelkoppelingen aan te maken.

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Foreground:
nl: Voorgrond:

en: Text shadow:
nl: Tekst schaduw:

en: Background:
nl: Achtergrond:

en: No shadow
nl: Geen schaduw

en: Thin
nl: Dun

en: Thick
nl: Dik

en: Use custom font:
nl: Gebruik aangepast lettertype:

en: The font used for the text displayed under the icons
nl: Het lettertype waarmee de tekst onder de iconen getoond wordt

en: Fast scaling of images
nl: Snel schalen van afbeeldingen

en: Choose between the fast or slow method of scaling backdrop images.  The slow method can give better results.
nl: Kies tussen een snelle of trage methode om achtergrond afbeeldingen te schalen. De trage methode geeft soms betere resultaten.

en: Pinboard behaviour
nl: Prikbord gedrag

en: Single-click to open
nl: Enkel klikken om te openen

en: Keep icons within screen limits
nl: Hou iconen binnen het scherm

en: If this is set, pinboard icons are always kept completely within screen limits, including the label.
nl: Als dit ingesteld is zullen prikbord-iconen, inclusief label, altijd volledig binnen het scherm gehouden worden.

en: Icon grid step:
nl: Icoon uitlijn-raster:

en: Fine
nl: Fijn

en: Use a 2-pixel grid for positioning icons on the desktop.
nl: Gebruik een 2-pixel raster om iconen op de desktop te plaatsen.

en: Medium
nl: Midden

en: Use a 16-pixel grid for positioning icons on the desktop.
nl: Gebruik een 16-pixel raster om iconen op de desktop te plaatsen.

en: Coarse
nl: Grof

en: Use a 32-pixel grid for positioning icons on the desktop.
nl: Gebruik een 32-pixel raster om iconen op de desktop te plaatsen.

en: Iconified windows
nl: Geminimaliseerde vensters

en: Most window managers provide a way to iconify (or 'minimise') windows, and various programs, including ROX-Filer, can be used to display the iconified windows.
nl: De meeste window managers hebben een manier om vensters te minimaliseren, en verschillende programma's, inclusief ROX-Filer, kunnen worden gebruikt om de geminimaliseerde vensters te tonen.

en: Show iconified windows
nl: Toon geminimaliseerde vensters

en: If this option is on, the filer will show each iconified window as a small button on the pinboard. Requires a compatible window manager, and the pinboard must be in use.
nl: Als deze optie aan staat zal ROX elk geminimaliseerd venster tonen als een kleine knop op het prikbord. Dit vereist een compatibele window manager, en het prikbord moet in gebruik zijn.

en: Show per workspace
nl: Toon per werkplek

en: If this option is on, the filer will only show iconified windows associated with the current workspace.
nl: Als deze optie aan staat zal ROX enkel geminimaliseerde vensters tonen die behoren to het huidige werkplek.

en: Iconify to the
nl: Minimaliseer naar

en: top-left
nl: linksboven

en: top-right
nl: rechtsboven

en: bottom-left
nl: linksonder

en: bottom-right
nl: rechtsonder

en: , going
nl: , in

en: horizontally
nl: horizontale richting

en: vertically
nl: vertikale richting

en: Sometimes the filer doesn't know about your desktop furniture and puts iconified windows under (for example) the Gnome panel. You can define a top or bottom margin to avoid placing the icons there. The filer already knows about its own panel.
nl: Soms kent ROX-Filer de inrichting van uw desktop niet waardoorgeminimaliseerde vensters (bij voorbeeld) onder het Gnome paneel geplaatst worden. Dit kan vermeden worden door een boven en onder grens in te stellen. ROX-Filer is reeds bewust van zijn eigen paneel.

en: Top margin
nl: Bovengrens

en: Height of no-go area at top of screen.
nl: Afmeting van het niet-gebruiken gebied vanaf bovenkant scherm

en: Bottom margin
nl: Ondergrens

en: Height of no-go area at bottom of screen.
nl: Afmeting van het niet-gebruiken gebied vanaf onderkant scherm

en: Panels
nl: Panelen

en: Panels are bars of icons that run along the side of the screen. See the manual for information about using panels.
nl: Panelen zijn balken met iconen aan een zijde van het scherm. Zie de handleiding voor informatie over het gebruik van panelen.

en: Panel style
nl: Paneel stijl

en: Image and text
nl: Plaatje en tekst

en: Every panel icon is shown with an image and some text.
nl: Ieder icoon op het paneel wordt getoond met een plaatje en tekst.

en: Image only for applications
nl: Alleen een plaatje voor applicaties

en: Applications have just an image, everything else has both an image and text.
nl: Applicaties hebben alleen een plaatje, de rest een plaatje met tekst.

en: Image only
nl: Alleen plaatjes

en: Only the image is shown.
nl: Alleen plaatjes worden getoond.

en: Panel width (thin)
nl: Paneel afmeting (klein)

en: (thick)
nl: (groot)

en: The size of the panels.
nl: Afmeting van de panelen.

en: Do not cover panel
nl: Paneel niet bedekken

en: Ask the window manager not to cover panels at all when you maximise windows. Some window managers may not honour this. If unset, the filer asks for just a couple of pixels at the edge of the screen to remain uncovered, so that auto-raising works.
nl: Vraag aan de window-manager om panelen bij het maximaliseren van vensters niet te bedekken. Merk op dat dit bij sommige window-managers niet zal werken. Zonder deze optie zal ROX-Filer enkel vragen dat een paar pixels niet bedekt worden zodat panelen automatisch naar voren kunnen komen.

en: Confine to Xinerama monitor
nl: Beperk to Xinerama monitor

en: If you have an Xinerama multi-monitor setup, use this option to confine the panels to one monitor instead of spanning them.
nl: Gebruik deze optie om bij een Xinerama multi-monitor opstelling de panelen te beperken tot één monitor i.p.v. ze uit te breiden.

en: The monitor the panels are confined to in Xinerama mode (numbered from 0).
nl: De monitor waartoe de panelen beperkt zijn in Xinerama mode (genummerd vanaf 0).

en: When run by a session manager program (such as ROX-Session) the filer can open up a panel and/or the pinboard.  Here you configure which.
nl: Wanneer een sessie-beheer programma (zoals ROX-Session) gebruikt wordt, kan ROX-Filer een paneel en/of prikbord tonen. Dit kan je hier instellen.

en: Panel only
nl: Enkel een paneel

en: Only a panel is shown.
nl: Alleen het paneel wordt getoond.

en: Pinboard only
nl: Enkel een prikbord

en: Only the pinboard is shown.
nl: Alleen het prikbord wordt getoond.

en: Panel and pinboard
nl: Paneel en Prikbord

en: Both a panel and a pinboard are shown.
nl: Zowel paneel als prikbord worden getoond.

en: Panel
nl: Paneel

en: Enter the name of the panel to show here.
nl: Geef de naam van het te tonen paneel.

en: Enter the name of the pinboard to show here.
nl: Geef de naam van het te tonen prikbord.

en: Changes here take effect the next time the filer is run.
nl: Aanpassing zijn van toepassing vanaf ROX-filer opnieuw gestart wordt.

en: The session manager activates these options by using the -S or --rox-session argument to rox.
nl: De sessie-manager activeert deze opties d.m.v. het -S of --rox-session argument van ROX.

en: Action windows
nl: Actie-venster

en: Action windows appear when you start a background
    operation, such as copying or deleting some files.
nl: Actie-vensters verschijnen bij achtergrond-bewerkingen
    zoals kopiëren en verwijderen.

en: Auto-start (Quiet) these actions
nl: Auto-start deze acties (Stil)

en: Copy files without confirming first.
nl: Bestanden kopiëren zonder bevestiging.

en: Move files without confirming first.
nl: Bestanden verplaatsen zonder bevestiging.

en: Create links to files without confirming first.
nl: Symbolische links maken zonder bevestiging.

en: Delete files without confirming first.
nl: Bestanden verwijderen zonder bevestiging.

en: Mount
nl: Aankoppelen

en: Mount and unmount filesystems without confirming first.
nl: Aan- en afkoppelen bestandssystemen zonder bevestiging.

en: Default settings
nl: Standaardinstellingen

en: Don't confirm deletion of non-writeable items.
nl: Geen bevestiging vragen voor verwijderen van niet-schrijfbare items.

en: Don't display so much information in the message area.
nl: Minder informatie weergeven.

en: Also change contents of subdirectories.
nl: Ook de inhoud van sub-mappen veranderen.

en: Drag and Drop
nl: Sleep en Drop

en: Dragging to icons
nl: Slepen naar iconen

en: Allow dragging to icons in filer windows
nl: Laat het slepen naar iconen in het bestandsvenster toe

en: When this is on you can drag a file over a sub-directory or program in a filer window. The item will highlight when you do this and dropping the file will put it into that directory, or load it into the program.
nl: Wanneer dit aanstaat dan kan je een bestand slepen over een sub-map of programma in een bestandsvenster. Wanneer je dit doet zal het item oplichten en het droppen van het bestand zal het in die map plaatsen, of laden in het programma

en: Directories spring open
nl: Mappen springen open

en: This option, which requires the above option to be turned on too, causes the highlighted directory to 'spring open' after the file is held over it for a short while.
nl: Deze optie, waarvoor het nodig is dat bovenstaande ook aanstaat, zorgt dat de opgelichte map 'open springt' nadat het bestand er voor een korte periode over werd gehouden.

en: Spring delay:
nl: Openspring vertraging:

en: This option sets how long, in ms, you must hold a file over a directory before it will spring open. The above option must be turned on for this to have any effect.
nl: Deze optie zet hoelang, in ms, je een bestand op een map moet houden alvorens deze open springt. Bovenstaande optie moet aanstaan voordat dit hier enig effect kan hebben.

en: When dragging files with the left mouse button
nl: Wanneer bestanden gesleept worden met de linker muisknop

en: Show a menu of possible actions
nl: Toon een menu met mogelijke acties

en: Copy the files
nl: Kopieer de bestanden

en: Note that you can still get the menu to appear, by dragging with Alt held down.
nl: Het menu kan ook worden opgeroepen door te slepen terwijl de Alt toets wordt ingedrukt

en: When dragging files with the middle mouse button
nl: Wanneer bestanden gesleept worden met de middelste muisknop

en: Move the files
nl: Verplaatst de bestanden

en: Note that you can still get the menu to appear, by dragging with the left button and holding down the Alt key.
nl: Het menu kan nog steeds worden opgeroepen door te slepen met de linker knop terwijl de Alt toets wordt ingedrukt

en: Download handler
nl: Download afhandeling

en: When you drag a file from a web browser or other remote source, this program will be run to download it. $1 is the URI dragged to the filer, and the current directory is the destination. Eg:
    xterm -e wget $1
nl: Wanneer een bestand gesleept wordt vanaf een webbrowser of andere afstands-bron zal dit programma gestart worden om het binnen te halen. $1 is de URI
    gesleept naar ROX-Filer, en de huidige map is het doel. Bv.:
    xterm -e wget $1

en: Size of icons in menus:
nl: Grootte van iconen in menus:

en: No Icons
nl: Geen iconen

en: Same as current window
nl: Zelfde als huidig venster

en: Same as default
nl: Zelfde als standaard

en: Behaviour
nl: Gedrag

en: File menu on right-click
nl: Bestands menu op rechter-klik

en: Show the File menu instead of the main menu when right-clicking with files selected (the main menu can be accessed by holding down Control).
nl: Toon het bestandsmenu i.p.v. het hoofdmenu wanneer er rechts-geklikt wordt met geselecteerde bestanden (het hoofdmenu is beschikbaar via de Control-toets).

en: `Xterm Here' program
nl: `Xterm hier' programma

en: The program to launch when you choose `Xterm Here' from the menu.
nl: Het programma dat moet starten als je `Xterm hier' kiest van het menu.

en: Keyboard shortcuts
nl: Toetsenbord sneltoetsen

en: The filer uses a set of rules to work out the correct MIME type for each regular file, and then chooses a suitable icon for that type.
nl: ROX gebruikt een set van regels om het juiste MIME-type te bepalen voor elk gewoon bestand, en kiest dan een passend icoon.

en: Edit MIME rules
nl: Pas MIME-regels aan

en: Themes
nl: Thema's

en: Icon theme
nl: Iconen thema

en: Themes should be placed inside the ~/.icons directory.
nl: Thema's kunnen in de ~/.icons map geplaatst worden.

en: Use the 'Set Icon...' dialog box to set the icon for each MIME type. Note that icons set this way override those from the selected theme.
nl: Gebruik de 'Icoon instellen...' dialoog om het icoon in te stellen voor elk MIME type. Merk op dat iconen die op deze manier zijn ingesteld voorang hebben op het geselecteerde thema

en: Colours
nl: Kleuren

en: File type colours
nl: Kleuren bestandstypen

en: Colour files based on their types
nl: Kleur bestanden op basis van hun type

en: Filenames (and details) are coloured according to the file's type.
nl: Bestandsnamen (en details) worden gekleurd naargelang hun bestandstype.

en: Directory:
nl: Map:

en: Regular file:
nl: Normaal bestand:

en: Error, such as a symlink which points to a non-existant file, or a file which the filer does not have permission to examine.
nl: Fout, zoals wanneer een symlink wijst naar een niet bestaand bestand, of naar een bestand waar geen toegang toe te krijgen is.

en: Character device:
nl: Karakter device:

en: Block device:
nl: Blok device:

en: Door files are a bit like sockets or pipes, and have only been seen on Solaris.
nl: Door bestanden zijn een beetje zoals sockets or pipes, en komen enkel voor onder Solaris.

en: Executable file:
nl: Uitvoerbaar bestand:

en: Application directory:
nl: Applicatie map:

en: Unknown type:
nl: Onbekend type:

en: Compatibility
nl: Uitwisselbaarheid

en: Window manager problems
nl: Window manager (Venster Beheerder) problemen

en: Override window manager control of the pinboard and panels
nl: Neem de controle van de window manager over voor het prikbord en de panelen

en: Some window managers don't support the new Extended Window Manager Hints system, and so treat the pinboard and panels like normal windows. Turn this on to fix problems such as the pinboard coming to the front when you click on it, titlebars and other decorations appearing around windows, or having them appear in window-select lists.
nl: Sommige window managers ondersteunen het nieuwe Extended Window Manager Hints systeem niet, en behandelen daardoor het prikbord en de panelen als gewone vensters. Zet dit aan om problemen zoals het prikbord dat naar voren komt wanneer je er op klikt, of titelbalken of andere decoraties die rond vensters verschijnen, of wanneer ze getoond worden in de venster-lijst.

en: Pass all backdrop mouse clicks to window manager
nl: Geef all achtergrond muis klikken door aan de window manager

en: Normally, right clicking on the desktop background will open the pinboard menu and left clicking will clear the selection. Turn this on to forward the events to your window manager instead. Clicks on icons will not be forwarded.
nl: Normaal zal rechts klikken op de bureaublad achtergrond het prikbordmenu openen en links klikken zal de selectie ongedaan maken. Schakel deze optie in om de muisklik naar de window manager door te sturen. Klikken op iconen zullen niet worden doorgestuurd.

en: Blackbox, Fluxbox and similar window managers do not yet work well with the ROX-Filer pinboard. This option enables some workarounds. These window managers are expected to change their behaviour in new versions so that this isn't necessary.
nl: Blackbox, Fluxbox en gelijkaardige window managers werken nog niet goed samen met het ROX-Filer prikbord. Met deze optie wordt er rond dit probleem gewerkt.Er van uit gaande dat deze window managers hun gedrag in een nieuwere versie zullen aanpassen kan het zijn dat dit niet meer nodig is.

en: Panel is a 'dock'
nl: Paneel is een 'dock'

en: Disable this option if the panel stays above other windows against your wishes. Requires a restart to take effect.
nl: Schakel deze optie uit als het paneel ongewenst boven andere vensters staat. Herstarten is nodig om effect te hebben.

en: Drag and drop
nl: Sleep en Drop

en: Don't use hostnames
nl: Gebruik geen 'host'-namen

en: Some older applications don't support XDND fully and may need to have this option turned on. Use this if dragging files to an application shows a + sign on the pointer but the drop doesn't work.
nl: Sommige oudere applicaties ondersteunen XDND niet volledig waardoor ze het nodig kunnen hebben dat deze optie aanstaat. Gebruik dit wanneer het slepen van een applicatie een + teken toont op de aanwijzer maar het droppen niet werkt.

en: Extended attributes
nl: Uitgebreide attributen

en: Don't use extended attributes
nl: Gebruik geen 'extended attributes'

en: This disables the use of extended attributes available in newer operating systems and file systems.  With this option set the 'Set Type' menu entry is disabled, the MIME type of the file is only derived from the file name and the properties window does not report extended attributes.
nl: Dit schakelt het gebruik van 'extended attributes' beschikbaar in nieuwere besturingssystemen en bestandssystemen uit. Met deze optie is het 'Zet Type' menu uitgeschakeld, en wordt het MIME type van een bestand enkel afgeleid van de bestandsnaam en zal het eigenschappen venster geen 'extended attributes' tonen.
