rpart 4.1-7 - en to pl_PL translation catalogue (63 entries)

en: 'x' must be a numeric vector
pl_PL: 'x' musi być wektorem liczbowym

en: Not a legitimate "rpart" object
pl_PL: argument nie jest obiektem klasy "rpart"

en: Plot not useful for classification or poisson trees
pl_PL: Wykres jest nieprzydatny dla drzew klasyfikacyjnych lub poissonowskich

en: fit is not a tree, just a root
pl_PL: dopasowanie nie jest drzewem tylko korzeniem

en: 'cptable' does not contain cross-validation results
pl_PL: komponent 'cptable' nie zawiera wyników krzyżowej walidacji

en: Tree has variables not found in new data
pl_PL: Drzewo posiada zmienne nie znalezione w nowych danych

en: type 'class' is only appropriate for classification
pl_PL: typ 'class' jest odpowiedni jedynie dla klasyfikacji

en: Invalid prediction for "rpart" object
pl_PL: Niepoprawna predykcja dla obiektu klasy "rpart"

en: 'x' must be an "rpart" object
pl_PL: argument 'x' musi być obiektem klasy "rpart"

en: Invalid type of residual
pl_PL: Niepoprawny typ reszty

en: Not legitimate "rpart" tree and endpoint not a 2 level-factor
pl_PL: argument 'object' nie jest obiektem klasy "rpart" lub punkt końcowy nie jest czynnikiem dwupoziomowym

en: a 'formula' argument is required
pl_PL: argument 'formula' jest wymagany

en: Trees cannot handle interaction terms
pl_PL: Drzewa nie mogą obsłużyć członów oddziaływania

en: negative weights not allowed
pl_PL: ujemne wagi nie są dozwolone

en: Invalid method
pl_PL: Niepoprawna metoda

en: Argument %s not matched
pl_PL: Argument %s nie został dopasowany

en: Wrong length for 'xval'
pl_PL: Niepoprawna długość dla 'xval'

en: Cost vector is the wrong length
pl_PL: Wektor kosztów ma niepoprawną długość

en: Cost vector must be positive
pl_PL: Wektor kosztów musi być dodatni

en: Initialization routine is missing the 'summary' function
pl_PL: Brak procedury inicjalizacji w funkcji 'summary'

en: no information available on parameters from previous call to plot()
pl_PL: brak dostępnej informacji na temat parametrów z poprzedniego wywołania 'plot()'

en: No offset allowed in classification models
pl_PL: Brak dozwolonego przesunięcia w modelach klasyfikacyjnych

en: The parms list must have names
pl_PL: Lista parametrów musi mieć nazwy

en: 'parms' component not matched: %s
pl_PL: komponent 'parms' nie został dopasowany: %s

en: Priors must sum to 1
pl_PL: Prawdopodobieństwa a priori muszą sumować się do 1

en: Priors must be >= 0
pl_PL: Prawdopodobieństwa a priori muszą być >= 0

en: Wrong length for priors
pl_PL: Niepoprawna długość dla prawdopodobieństw a priori

en: Wrong length for loss matrix
pl_PL: Niepoprawna długość macierzy strat

en: Loss matrix must have zero on diagonals
pl_PL: Macierz strat musi mieć zera na diagonali

en: Loss matrix cannot have negative elements
pl_PL: Macierz strat nie może mieć ujemnych elementów

en: Loss matrix has a row of zeros
pl_PL: Macierz strat ma wiersz zer

en: Invalid splitting rule
pl_PL: Niepoprawna reguła rozdzielająca

en: Parameter argument must be a list
pl_PL: Argument parametru musi być listą

en: The value of 'maxcompete' supplied is < 0; the value 0 was used instead
pl_PL: Wartość dostarczonego 'maxcompete' <0; zamiast niej użyto 0

en: The value of 'xval' supplied is < 0; the value 0 was used instead
pl_PL: Dostarczona wartość 'xval' <0; zamiast niej użyto 0

en: Maximum depth is 30
pl_PL: Maksymalna głębokość wynosi 30

en: Maximum depth must be at least 1
pl_PL: Maksymalna głębokość musi być równa przynajmniej 1

en: The value of 'usesurrogate' supplied was out of range, the default value of 2 is used instead.
pl_PL: Dostarczona wartość 'usesurrogate' była poza zakesem, użyto zamiast niej domyślnej wartości 2.

en: The value of 'surrogatestyle' supplied was out of range, the default value of 0 is used instead.
pl_PL: Dostarczona wartość 'usesurrogate' była poza zakesem, użyto zamiast niej domyślnej wartości 0.

en: Response must be a 'survival' object - use the 'Surv()' function
pl_PL: argument 'y' musi być obiektem "survival"- użyj funkcji 'Surv()'

en: Observation time must be > 0
pl_PL: Czas obserwacji musi być > 0

en: No deaths in data set
pl_PL: Brak śmierci w zbiorze danych

en: You must input a named list for parms
pl_PL: Musisz wprowadzić nazwaną listę do parametrów

en: Invalid error method for Poisson
pl_PL: Niepoprawna metoda błędu dla Poissona

en: Invalid shrinkage value
pl_PL: Niepoprawna wartość zawężenia

en: response must be a 2 column matrix or a vector
pl_PL: Zmienna zależna musi być 2-kolumnową macierzą lub wektorem

en: Number of events must be >= 0
pl_PL: Liczba zdarzeń musi być >= 0

en: User written methods must have 3 functions
pl_PL: Metody użytkownika muszą mieć 3 funkcje

en: User written method does not contain an 'init' function
pl_PL: Metoda użytkownika nie zawiera funkcji 'init()'

en: User written method does not contain a 'split' function
pl_PL: Metoda użytkownika nie zawiera funkcji 'split()'

en: User written method does not contain an 'eval' function
pl_PL: Metoda użytkownika nie zawiera funkcji 'eval()'

en: User 'eval' function returned invalid label
pl_PL: Funkcja użytkownika 'eval' zwróciła niepoprawną etykietę

en: User 'eval' function returned invalid deviance
pl_PL: Funkcja użytkownika 'eval' zwróciła niepoprawne odchylenie

en: Invalid return from categorical 'split' function
pl_PL: Niepoprawny wynik z kategorycznej funkcji 'split'

en: User 'split' function returned invalid goodness
pl_PL: Funkcja użytkownika 'split' zwróciła niepoprawną dobroć

en: User 'split' function returned invalid direction
pl_PL: Funkcja użytkownika 'split' zwróciła niepoprawny kierunek

en: may not be applicable for this method
pl_PL: może nie mieć zastosowania dla tego modelu

en: Not an "rpart" object
pl_PL: argument 'x' nie jest obiektem klasy "rpart"

en: Nodes %s are not in this tree
pl_PL: Węzły %s nie są w tym drzewie

en: argument 'label' is no longer used
pl_PL: argument 'label' jest aktualnie nieużyty

en: Invalid fit object
pl_PL: niepoprawny obiekt dopasowania

en: supplied nodes %s are not in this tree
pl_PL: dostarczone węzły %s nie są w tym drzewie

en: supplied nodes %s are leaves
pl_PL: dostarczone węzły %s są liśćmi
