rsibreak - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Lock Screen
ar: اقفل الشّاشة

en: Maintainer
ar: المصين

en: Former author
ar: المطور السابق

en: About &KDE
ar: عن &كدي

en: &Report Bug...
ar: أ&بلغ عن علّة...

en: Switch application &language...
ar: بدل &لغة التطبيق...

en: Configure &Notifications...
ar: اضبط الإ&خطارات...

en: Reset
ar: صفّر

en: Suspended
ar: مُعلَّق

en: Time
ar: الوقت

en: Pause
ar: ألبث

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
ar: دقيقة

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
ar: ثانية

en: Welcome
ar: مرحباً

en: General Settings
ar: الإعدادات العامة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Timer Settings
ar: إعدادات المؤقّت

en: Read Only
ar: للقراءة فقط

en: Transparent
ar: شفاف

en: Solid
ar: صلب

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: &Change...
ar: &غيّر...

en: Popup
ar: منبثق
