rsibreak - en to ca translation catalogue (153 entries)

en: Skip Break
ca: Omet el descans

en: Postpone Break
ca: Posposa un descans

en: Lock Screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Try to prevent Repetitive Strain Injury by reminding a user to rest.
ca: Intenta prevenir lesions per moviments repetitius recordant a l'usuari que descansi.

en: (c) 2005-2015, The RSIBreak developers
ca: (c) 2005-2015, els desenvolupadors del RSIBreak

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Former author
ca: Antic autor

en: Timer for the short break has now been reset
ca: S'ha reinicialitzat el temporitzador per al descans curt

en: The timers have now been reset
ca: S'han reinicialitzat els temporitzadors

en: Start of a long break
ca: Inici d'un descans llarg

en: End of a long break
ca: Fi d'un descans llarg

en: Start of a short break
ca: Inici d'un descans curt

en: End of a short break
ca: Fi d'un descans curt

en: Take a break....
ca: Feu un descans...

[ctx: %1 is a time string like '2 minutes 42 seconds']
en: Take a break for %1
ca: Feu un descans de %1

en: About &KDE
ca: Quant al &KDE

en: &About RSIBreak
ca: &Quant al RSIBreak

en: RSIBreak &Handbook
ca: &Manual del RSIBreak

en: &Report Bug...
ca: &Informa d'un error...

en: Switch application &language...
ca: Canvia l'i&dioma de l'aplicació...

en: &Suspend RSIBreak
ca: &Suspèn el RSIBreak

en: &Usage Statistics
ca: &Estadístiques d'ús

en: Configure &Notifications...
ca: Configura les &notificacions...

en: &Configure RSIBreak...
ca: &Configura el RSIBreak...

en: &Resume RSIBreak
ca: &Continua el RSIBreak

en: Usage Statistics
ca: Estadístiques d'ús

en: Reset
ca: Reinicia

en: This will reset all statistics to zero. Is that what you want?
ca: Això inicialitzarà les estadístiques a zero. És el que voleu?

en: Reset the statistics
ca: Reinicia les estadístiques

en: Suspended
ca: Suspèn

en: %1 remaining until next short break
ca: Falta %1 fins al proper descans curt

en: %1 remaining until next long break
ca: Falta %1 fins al proper descans llarg

en: Skip this break
ca: Omet aquest descans

en: Postpone this break
ca: Posposa aquest descans

en: Lock the session
ca: Bloqueja la sessió

en: Please relax for %1
ca: Si us plau, relaxeu-vos durant %1

en: Note: next break is a big break
ca: Nota: el següent descans és un descans llarg

en: Total recorded time
ca: Temps total enregistrat

en: Total time of activity
ca: Temps total en activitat

en: Total time being idle
ca: Temps total en inactivitat

en: Percentage of activity
ca: Percentatge d'activitat

en: Percentage of activity last minute
ca: Percentatge d'activitat de l'últim minut

en: Percentage of activity last hour
ca: Percentatge d'activitat de l'última hora

en: Percentage of activity last 6 hours
ca: Percentatge d'activitat de les últimes 6 hores

en: Maximum idle period
ca: Període d'inactivitat màxim

en: Current idle period
ca: Període d'inactivitat actual

en: Number of skipped short breaks (idle)
ca: Nombre de descansos curts omesos (per inactivitat)

en: Number of skipped long breaks (idle)
ca: Nombre de descansos llargs omesos (per inactivitat)

en: Total number of short breaks
ca: Nombre total de descansos curts

en: Number of skipped short breaks (user)
ca: Nombre de descansos curts omesos (per l'usuari)

en: Number of postponed short breaks (user)
ca: Nombre de descansos curts posposats (per l'usuari)

en: Last short break
ca: Últim descans curt

en: Total number of long breaks
ca: Nombre total de descansos llargs

en: Number of skipped long breaks (user)
ca: Nombre de descansos llargs omesos (per l'usuari)

en: Number of postponed long breaks (user)
ca: Nombre de descansos llargs posposats (per l'usuari)

en: Last long break
ca: Últim descans llarg

en: Pause score
ca: Puntuació de pauses

en: This is the total time RSIBreak has been running.
ca: Aquest és el temps total que el RSIBreak ha estat en execució.

en: This is the total amount of time you used the keyboard or mouse.
ca: Aquest és el temps total que heu usat el teclat o el ratolí.

en: This is the total amount of time you did not use the keyboard or mouse.
ca: Aquest és el temps total que no heu estat usant el teclat ni el ratolí.

en: This is a percentage of activity, based on the periods of activity vs. the total time RSIBreak has been running. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
ca: Aquest és un percentatge d'activitat, basat en la proporció dels períodes d'activitat respecte al temps total que el RSIBreak s'ha estat executant. El color indica el nivell de la vostra activitat. Quan el color és proper al vermell intens és recomanable que disminuïu el ritme de treball.

en: This is the longest period of inactivity measured while RSIBreak has been running.
ca: Aquest és el període d'inactivitat més llarg mesurat mentre el RSIBreak ha estat en execució.

en: This is the total number of short breaks
ca: Aquest és el nombre total de descansos curts

en: This is the time of the last finished short break. The color of this text gradually turns from green to red, indicating when you can expect the next tiny break.
ca: Aquest és temps des de la fi de l'últim descans curt. El color d'aquest text canvia gradualment de verd a vermell, indicant quan falta per al pròxim descans curt.

en: This is the total number of short breaks which you skipped.
ca: Aquest és el nombre total de descansos curts que us heu saltat.

en: This is the total number of short breaks which you postponed.
ca: Aquest és el nombre total de descansos curts que heu posposat.

en: This is the total number of short breaks which were skipped because you were idle.
ca: Aquest és el nombre total de descansos curts que s'han saltat perquè estàveu inactiu.

en: This is the total number of long breaks.
ca: Aquest és el nombre total de descansos llargs.

en: This is the time of the last finished long break.The color of this text gradually turns from green to red,indicating when you can expect the next big break.
ca: Aquest és temps des de la fi de l'últim descans llarg. El color d'aquest text canvia gradualment de verd a vermell, indicant quan falta per al pròxim descans llarg.

en: This is the total number of long breaks which you skipped.
ca: Aquest és el nombre total de descansos llargs que us heu saltat.

en: This is the total number of long breaks which you postponed.
ca: Aquest és el nombre total de descansos llargs que heu posposat.

en: This is the total number of long breaks which were skipped because you were idle.
ca: Aquest és el nombre total de descansos llargs que s'han saltat perquè estàveu inactiu.

en: This is an indication of how well you behaved with the breaks. It decreases every time you skip a break.
ca: Això és una indicació de com de bé us heu portat amb els descansos. Decreix cada cop que us salteu un descans.

en: This is the current idle time.
ca: Aquest és el temps d'inactivitat actual.

en: This is a percentage of activity during the last minute. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
ca: Aquest és el percentatge d'activitat durant l'últim minut. El color indica el vostre nivell d'activitat. Quan el color és proper al vermell intens és recomanable que disminuïu el ritme de treball.

en: This is a percentage of activity during the last hour. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
ca: Aquest és el percentatge d'activitat durant l'última hora. El color indica el vostre nivell d'activitat. Quan el color és proper al vermell intens és recomanable que disminuïu el ritme de treball.

en: This is a percentage of activity during the last 6 hours. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
ca: Aquest és el percentatge d'activitat durant les últimes 6 hores. El color indica el vostre nivell d'activitat. Quan el color és proper al vermell intens és recomanable que disminuïu el ritme de treball.

en: Time
ca: Temps

en: Short Breaks
ca: Descansos curts

en: Pause
ca: Pausa

en: Long Breaks
ca: Descansos llargs

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
ca: minuts

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
ca: segons

en: <p>Welcome to RSIBreak</p>
    <p>In your tray you can now see RSIBreak.</p>
ca: <p>Us donem la benvinguda al RSIBreak</p>
    <p>Ara veure el RSIBreak a la safata del sistema.</p>

en: <p>When you right-click on that you will see a menu, from which you can go to the configuration for example.</p>
    <p>When you want to know when the next break is, hover over the icon.</p>
    <p>Use RSIBreak wisely.</p>
ca: <p>Quan hi cliqueu amb el botó dret a sobre veureu un menú des del qual podreu anar a la configuració.</p>
    <p>Quan vulgueu saber quan serà el proper descans, poseu el cursor sobre la icona.</p>
    <p>Useu el RSIBreak sàviament.</p>

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

en: General Settings
ca: Arranjaments generals

en: Timings
ca: Temps

en: During Breaks
ca: Durant els descansos

en: Actions
ca: Accions

en: &Automatically start RSIBreak at startup
ca: &Inicia el RSIBreak automàticament a l'inici de sessió

en: With this option you can indicate that you want RSIBreak to start on Desktop Environment start.
ca: Amb aquesta opció podeu indicar que voleu iniciar el RSIBreak cada cop que s'iniciï l'entorn d'escriptori.

en: Timer Settings
ca: Paràmetres del temporitzador

en: Break at &fixed times
ca: Interromp als temps &establerts

en: With this option you indicate that you want to break at fixed intervals
ca: Amb aquesta opció indiqueu que voleu interrompre als intervals establerts

en: Take activity into account
ca: Pren en compte l'activitat

en: With this option you indicate that you want to use idle detection. This means that only the time you are active (when you use the keyboard or the mouse) will be counted to calculate when to break next.
ca: Amb aquesta opció indiqueu que voleu usar la detecció d'inactivitat. Això vol dir que només es comptarà el temps en què esteu actiu (quan useu el teclat o el ratolí) per a calcular la propera pausa.

en: &Suppress if fullscreen windows present
ca: &Omet si hi ha finestres a pantalla completa

en: With this option you can indicate that you do not want RSIBreak to interfere with presentations, games, video playback, and any other fullscreen application on the current virtual desktop.
ca: Amb aquesta opció es pot indicar que no es vol que el RSIBreak interfereixi amb presentacions, jocs, reproduccions de vídeo o qualsevol altra aplicació a pantalla completa de l'escriptori virtual actual.

en: Simple Gray Effect
ca: Efecte gris simple

en: Complete Black Effect
ca: Efecte negre complet

en: Show Plasma Dashboard
ca: Mostra el tauler del Plasma

en: Show Slide Show of Images
ca: Mostra un passi de diapositives d'imatges

en: Show a Passive Popup
ca: Mostra una notificació emergent passiva

en: Skipping Breaks
ca: Salt de descansos

en: &Hide skip button
ca: &Amaga el botó de salt

en: Check this option to disable and hide the skip button. This way you can prevent skipping the break.
ca: Marqueu aquesta opció per a desactivar i amagar el botó de salt. Així podreu prevenir de saltar-vos els descansos.

en: &Hide lock button
ca: &Amaga el botó de bloqueig

en: Check this option to disable and hide the lock button. This way you can prevent pressing the wrong button.
ca: Marqueu aquesta opció per a desactivar i amagar el botó de bloqueig. Així podreu prevenir de prémer el botó equivocat.

en: &Hide postpone button
ca: &Amaga el botó de posposar

en: Check this option to disable and hide the postpone break button. This way you can prevent pressing the wrong button.
ca: Marqueu aquesta opció per a desactivar i amagar el botó de posposar el descans. Així podreu prevenir de prémer el botó equivocat.

en: &Disable shortcut (Esc)
ca: &Desactiva la drecera (Esc)

en: Check this option to disable the ESC key skipping the break.
ca: Marqueu aquesta opció per a desactivar la tecla «Esc» per a ometre fer la pausa.

en: Plasma Dashboard
ca: Tauler del Plasma

en: Read Only
ca: Només de lectura

en: Transparency level
ca: Nivell de transparència

en: Solid
ca: Opac

en: Slideshow
ca: Passi de diapositives

en: Select the folder from which you want to see images. These images are randomly shown during the breaks. It will be searched recursively if you want...
ca: Seleccioneu la carpeta des de la qual voleu veure les imatges. Aquestes imatges es mostren aleatòriament durant els descansos. Si ho indiqueu, se cercaran recursivament...

en: &Change...
ca: &Canvia...

en: Search path recursively
ca: Cerca al camí recursivament

en: Show small images
ca: Mostra imatges petites

en: Expand image to full screen
ca: Amplia la imatge a pantalla completa

en: If checked then image will be expanded to full screen. Part of the image outside the screen area will be cropped. Otherwise the image will be displayed completely but there may grey areas around it.
ca: Si està marcada, la imatge s'ampliarà a pantalla completa. Es retallarà part de la imatge que quedi fora de l'àrea de la pantalla. Altrament, la imatge es mostrarà sencera, però hi poden haver àrees grises al seu voltant.

en: Change images every:
ca: Canvia les imatges cada:

en: Here you can set how long one image should be shown before it is replaced by the next one.
ca: Aquí podeu establir durant quant temps s'ha de mostrar una imatge abans de ser substituïda per la següent.

en:  second |  seconds
ca[0]:  segon
ca[1]:  segons

en: Popup
ca: Nota emergent

en: RSIBreak can show a popup before replacing your whole screen with the effect chosen above.
ca: El RSIBreak pot mostrar una nota emergent abans de substituir tota la pantalla amb l'efecte escollit.

en: &Use the popup
ca: &Usa la nota emergent

en: Shows a countdown popup when it is time to break. The countdown resets on activity.
ca: Mostra una finestra emergent de compte enrere quan s'abasti el moment d'un descans. El compte enrere tornarà a l'activitat.

en: Popup patience:
ca: Paciència de la nota emergent:

en: Maximum time the patience popup will be shown before the effect kicking in.
ca: Aquí podeu establir el temps màxim que es mostrarà la nota emergent abans que tingui l'efecte.

en: The popup can flash when it detects that you are still active.
ca: La nota emergent pot fer pampallugues quan detecti que encara esteu actiu.

en: &Flash on activity
ca: &Fes pampallugues quan hi hagi activitat

en: With this checkbox you can indicate if you want to see the popup flash when there is activity.
ca: Amb aquesta casella de selecció podeu indicar si voleu que la nota emergent faci pampallugues quan hi hagi activitat.

en: Choose the effect you want after patience runs out
ca: Escolliu l'efecte que voleu una vegada s'esgoti la paciència

en: Choose the effect you want during breaks
ca: Escolliu l'efecte que voleu durant els descansos

en: Tiny Breaks
ca: Descansos curts

en: Short break every:
ca: Descans curt cada:

en: Here you can set how often you want a short break.
ca: Aquí podeu establir amb quina freqüència voleu un descans curt.

en: For a duration of:
ca: Durant:

en: Here you can set the duration of the short break.
ca: Aquí podeu establir la duració dels descansos curts.

en: Skip if no activity for:
ca: Salta si no hi ha activitat durant:

en: Set the interval you are idle for that is enough to skip the next short break.
ca: Establiu l'interval en el qual esteu inactiu, ja que serà suficient per a saltar-se el següent descans curt.

en: Big Breaks
ca: Descansos llargs

en: Long break every:
ca: Descans llarg cada:

en: Here you can set how often you want a long break.
ca: Aquí podeu establir amb quina freqüència voleu un descans llarg.

en: Here you can set the duration of the long break.
ca: Aquí podeu establir la duració dels descansos llargs.

en: Set the interval you are idle for that is enough to skip the next long break.
ca: Establiu l'interval en el qual esteu inactiu, ja que serà suficient per a saltar-se el següent descans llarg.

en: Postpone Breaks
ca: Posposa els descansos

en: Here you can set for how much time you want to postpone a break.
ca: Aquí podeu establir per quant temps voleu posposar els descansos.

en:  minute |  minutes
ca[0]:  minut
ca[1]:  minuts
