rsibreak - en to cs translation catalogue (152 entries)

en: Skip Break
cs: Přeskočit přestávku

en: Postpone Break
cs: Odložit přestávku

en: Lock Screen
cs: Uzamknout obrazovku

en: Try to prevent Repetitive Strain Injury by reminding a user to rest.
cs: Předcházení chorobě RSI připomínáním uživateli, aby si odpočinul.

en: (c) 2005-2015, The RSIBreak developers
cs: (c) 2005-2015, Vývojáři RSIBreak

en: Maintainer
cs: Správce

en: Former author
cs: Bývalý autor

en: Timer for the short break has now been reset
cs: Časovač pro krátkou přestávku byl vynulován

en: The timers have now been reset
cs: Časovače byly nyní vynulovány

en: Start of a long break
cs: Začátek dlouhé přestávky

en: End of a long break
cs: Konec dlouhé přestávky

en: Start of a short break
cs: Začátek krátké přestávky

en: End of a short break
cs: Konec krátké přestávky

en: Take a break....
cs: Udělat si přestávku...

[ctx: %1 is a time string like '2 minutes 42 seconds']
en: Take a break for %1
cs: Prosím odpočívejte %1

en: About &KDE
cs: O prostředí &KDE

en: &About RSIBreak
cs: O RSIBre&ak

en: RSIBreak &Handbook
cs: &Příručka RSIBreak

en: &Report Bug...
cs: Nahlásit &chybu...

en: Switch application &language...
cs: Změna jazyka ap&likace...

en: &Suspend RSIBreak
cs: U&spat RSIBreak

en: &Usage Statistics
cs: Statistika po&užití

en: Configure &Notifications...
cs: &Nastavit upozornění...

en: &Configure RSIBreak...
cs: &Nastavit RSIBreak...

en: &Resume RSIBreak
cs: P&robudit RSIBreak

en: Usage Statistics
cs: Statistika použití

en: Reset
cs: Vynulovat

en: This will reset all statistics to zero. Is that what you want?
cs: Tímto dojde k vynulování statistik. Opravdu to chcete?

en: Reset the statistics
cs: Vynulovat statistiky

en: Suspended
cs: Uspáno

en: %1 remaining until next short break
cs: %1 zbývá do další krátké přestávky

en: %1 remaining until next long break
cs: %1 zbývá do další dlouhé přestávky

en: Skip this break
cs: Přeskočit tuto přestávku

en: Postpone this break
cs: Odložit tuto přestávku

en: Lock the session
cs: Uzamknout sezení

en: Please relax for %1
cs: Prosím odpočívejte po %1

en: Note: next break is a big break
cs: Poznámka: následující přestávka je velká

en: Total recorded time
cs: Celkový zaznamenaný čas

en: Total time of activity
cs: Celkový čas činnosti

en: Total time being idle
cs: Celková doba nečinnosti

en: Percentage of activity
cs: Procento činnosti

en: Percentage of activity last minute
cs: Procento činnosti během poslední minuty

en: Percentage of activity last hour
cs: Procento činnosti během poslední hodiny

en: Percentage of activity last 6 hours
cs: Procento činnosti během posledních 6 hodin

en: Maximum idle period
cs: Maximální doba nečinnosti

en: Current idle period
cs: Současná doba nečinnosti

en: Number of skipped short breaks (idle)
cs: Počet přeskočených krátkých přestávek (nečinnost)

en: Number of skipped long breaks (idle)
cs: Počet přeskočených dlouhých přestávek (nečinnost)

en: Total number of short breaks
cs: Celkový počet krátkých přestávek

en: Number of skipped short breaks (user)
cs: Počet přeskočených krátkých přestávek (uživatel)

en: Number of postponed short breaks (user)
cs: Počet odložených krátkých přestávek (uživatel)

en: Last short break
cs: Poslední krátká přestávka

en: Total number of long breaks
cs: Celkový počet dlouhých přestávek

en: Number of skipped long breaks (user)
cs: Počet přeskočených dlouhých přestávek (uživatel)

en: Number of postponed long breaks (user)
cs: Počet odložených dlouhých přestávek (uživatel)

en: Last long break
cs: Poslední dlouhá přestávka

en: Pause score
cs: Dodržování přestávek

en: This is the total time RSIBreak has been running.
cs: Toto je celková doba běhu RSIBreak.

en: This is the total amount of time you used the keyboard or mouse.
cs: Toto je celková doba užívání klávesnice anebo myši.

en: This is the total amount of time you did not use the keyboard or mouse.
cs: Toto je celková doba, po kterou nebyla použita ani klávesnice ani myš.

en: This is a percentage of activity, based on the periods of activity vs. the total time RSIBreak has been running. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
cs: Toto je procento činnosti, založeno na dobách aktivity vs celková doba, po kterou RSIBreak běžel. Barva indikuje úroveň aktivity. Pokud je zbarvení blízké rudé, je doporučeno snížit pracovní tempo.

en: This is the longest period of inactivity measured while RSIBreak has been running.
cs: Toto je nejdelší doba nečinnosti naměřená během běhu RSIBreak.

en: This is the total number of short breaks
cs: Toto je celkový počet krátkých přestávek

en: This is the time of the last finished short break. The color of this text gradually turns from green to red, indicating when you can expect the next tiny break.
cs: Toto je čas poslední dokončené krátké přestávky. Barva tohoto textu postupně mění barvu ze zelené na červenou, což indikuje blížící se malou přestávku.

en: This is the total number of short breaks which you skipped.
cs: Toto je celkový počet krátkých přestávek, které byly záměrně přeskočeny.

en: This is the total number of short breaks which you postponed.
cs: Toto je celkový počet krátkých přestávek, které byly záměrně odloženy.

en: This is the total number of short breaks which were skipped because you were idle.
cs: Toto je celkový počet krátkých přestávek, které byly přeskočeny díky nečinnosti.

en: This is the total number of long breaks.
cs: Toto je celkový počet dlouhých přestávek.

en: This is the time of the last finished long break.The color of this text gradually turns from green to red,indicating when you can expect the next big break.
cs: Toto je čas poslední dokončené dlouhé přestávky. Barva tohoto textu postupně mění barvu ze zelené na červenou, což indikuje blížící se velkou přestávku.

en: This is the total number of long breaks which you skipped.
cs: Toto je celkový počet dlouhých přestávek, které byly záměrně přeskočeny.

en: This is the total number of long breaks which you postponed.
cs: Toto je celkový počet dlouhých přestávek, které byly záměrně odloženy.

en: This is the total number of long breaks which were skipped because you were idle.
cs: Toto je celkový počet dlouhých přestávek, které byly přeskočeny díky nečinnosti.

en: This is an indication of how well you behaved with the breaks. It decreases every time you skip a break.
cs: Toto je indikace Vašeho přístupu k přestávkám. Klesá pokaždé, když přeskočíte přestávku.

en: This is the current idle time.
cs: Toto je současná doba nečinnosti.

en: This is a percentage of activity during the last minute. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
cs: Toto je procento činnosti během poslední minuty. Barva indikuje její úroveň. Pokud se barva blíží rudé, je doporučeno snížení pracovního tempa.

en: This is a percentage of activity during the last hour. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
cs: Toto je procento činnosti během poslední hodiny. Barva indikuje její úroveň. Pokud se barva blíží rudé, je doporučeno snížení pracovního tempa.

en: This is a percentage of activity during the last 6 hours. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
cs: Toto je procento činnosti během posledních šesti hodin. Barva indikuje její úroveň. Pokud se barva blíží rudé, je doporučeno snížení pracovního tempa.

en: Time
cs: Čas

en: Short Breaks
cs: Krátké přestávky

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Long Breaks
cs: Dlouhé přestávky

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
cs: minuty

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
cs: sekundy

en: <p>Welcome to RSIBreak</p>
    <p>In your tray you can now see RSIBreak.</p>
cs: <p>Vítejte v RSIBreak</p>
    <p>V systémovém panelu můžete vidět RSIBreak.</p>

en: <p>When you right-click on that you will see a menu, from which you can go to the configuration for example.</p>
    <p>When you want to know when the next break is, hover over the icon.</p>
    <p>Use RSIBreak wisely.</p>
cs: <p>Pokud na něj kliknete pravým tlačítkem, uvidíte menu, ze kterého můžete např. provádět nastavení.</p>
    <p>Pokud chcete vědět, kdy je další přestávka, najeďte ukazatelem myši nad ikonu.</p>
    <p>Používejte RSIBreak moudře.</p>

en: Welcome
cs: Vítejte

en: General Settings
cs: Obecná nastavení

en: Timings
cs: Časování

en: During Breaks
cs: Během přestávek

en: Actions
cs: Činnosti

en: &Automatically start RSIBreak at startup
cs: Spustit RSIBreak &automaticky po spuštění

en: With this option you can indicate that you want RSIBreak to start on Desktop Environment start.
cs: Tato volba indikuje, jestli chcete RSIBreak spustit při startu grafického prostředí.

en: Timer Settings
cs: Nastavení časovače

en: Break at &fixed times
cs: Přestávky v přesný čas

en: With this option you indicate that you want to break at fixed intervals
cs: Touto volbou rozhodnete, že chcete mít přestávku v pravidelných intervalech

en: Take activity into account
cs: Brát v potaz činnost

en: With this option you indicate that you want to use idle detection. This means that only the time you are active (when you use the keyboard or the mouse) will be counted to calculate when to break next.
cs: Touto volbou rozhodnete, že chcete použít detekci nečinnosti. To znamená, že pouze čas, kdy jste aktivní (použití klávesnice nebo myši), bude brán v potaz při určování času další přestávky.

en: &Suppress if fullscreen windows present
cs: Potlačit pokud j&sou přítomna maximalizovaná okna

en: Simple Gray Effect
cs: Efekt jednoduché šedé

en: Complete Black Effect
cs: Efekt plné černé

en: Show Plasma Dashboard
cs: Zobrazit přístrojovou desku Plasmy

en: Show Slide Show of Images
cs: Zobrazit promítané obrázky

en: Show a Passive Popup
cs: Zobrazit pasivní vyskakovací okno

en: Skipping Breaks
cs: Přeskakuji přestávky

en: &Hide skip button
cs: &Skrýt tlačítko přeskočení

en: Check this option to disable and hide the skip button. This way you can prevent skipping the break.
cs: Zaškrtněte tuto možnost pro zakázání a schování tlačítka pro přeskočení. Tím můžete zabránit přeskočení přestávky.

en: &Hide lock button
cs: &Skrýt tlačítko uzamčení

en: Check this option to disable and hide the lock button. This way you can prevent pressing the wrong button.
cs: Zaškrtněte tuto možnost pro zakázání a schování tlačítka pro uzamčení. Tím můžete zabránit stisku špatného tlačítka.

en: &Hide postpone button
cs: &Skrýt tlačítko odložení

en: Check this option to disable and hide the postpone break button. This way you can prevent pressing the wrong button.
cs: Zaškrtněte tuto možnost pro zakázání a schování tlačítka pro odložení přestávky. Tím můžete zabránit stisku špatné přestávky.

en: &Disable shortcut (Esc)
cs: Vypnout z&kratku (Esc)

en: Check this option to disable the ESC key skipping the break.
cs: Zaškrtněte tuto možnost pro zakázání tlačítka ESC pro přeskočení.

en: Plasma Dashboard
cs: Přístrojová deska Plasmy

en: Read Only
cs: Pouze ke čtení

en: Transparency level
cs: Úroveň průhlednosti

en: Transparent
cs: Průhledný

en: Solid
cs: Plný

en: Slideshow
cs: Prezentace

en: Select the folder from which you want to see images. These images are randomly shown during the breaks. It will be searched recursively if you want...
cs: Vyberte si složku kterou chcete prohlížet. Obrázky z této složky budou náhodně zobrazovány během přestávky. Pokud chcete, bude složka prohledávána rekurzivně...

en: &Change...
cs: &Změnit...

en: Search path recursively
cs: Prohledávat cestu rekurzivně

en: Show small images
cs: Zobrazit malé obrázky

en: Expand image to full screen
cs: Zvětšit obrázek na celou obrazovku

en: Change images every:
cs: Změnit obrázek každé:

en: Here you can set how long one image should be shown before it is replaced by the next one.
cs: Zde můžete nastavit, jak dlouho bude jeden obrázek zobrazen před tím než ho nahradí další.

en:  second |  seconds
cs[0]:  sekunda
cs[1]:  sekundy
cs[2]:  sekund

en: Popup
cs: Rozbalovací

en: RSIBreak can show a popup before replacing your whole screen with the effect chosen above.
cs: RSIBreak může zobrazit vyskakovací okno před zakrytím celé obrazovky zvoleným efektem.

en: &Use the popup
cs: Po&užít vyskakovací okno

en: Shows a countdown popup when it is time to break. The countdown resets on activity.
cs: Zobrazí vyskakovací okno s odpočtem do přestávky. Odpočet se resetuje při činnosti.

en: Popup patience:
cs: Vyskakovací trpělivost:

en: Maximum time the patience popup will be shown before the effect kicking in.
cs: Zde můžete nastavit, jak dlouho bude zobrazeno vyskakovací okno trpělivosti než se spustí efekt.

en: The popup can flash when it detects that you are still active.
cs: Vyskakovací okno může zablikat, pokud zjistí, že ještě pracujete.

en: &Flash on activity
cs: &Blikat během činnosti

en: With this checkbox you can indicate if you want to see the popup flash when there is activity.
cs: Tímto zaškrtávacím polem indikujete, jestli chcete vidět vyskakovací okno během činnosti.

en: Choose the effect you want after patience runs out
cs: Vyberte efekt, který chcete spustit poté co dojde trpělivost

en: Choose the effect you want during breaks
cs: Vyberte efekt, který chcete spustit během přestávek

en: Tiny Breaks
cs: Malé přestávky

en: Short break every:
cs: Krátká přestávka každých:

en: Here you can set how often you want a short break.
cs: Zde můžete jak často chcete mít krátké přestávky.

en: For a duration of:
cs: Po dobu trvání:

en: Here you can set the duration of the short break.
cs: Zde můžete nastavit délku krátké přestávky.

en: Skip if no activity for:
cs: Přeskočit při neaktivitě po:

en: Set the interval you are idle for that is enough to skip the next short break.
cs: Nastavte délku nečinnosti, která je dostačující pro přeskočení následující krátké přestávky.

en: Big Breaks
cs: Velké přestávky

en: Long break every:
cs: Dlouhá přestávka každých:

en: Here you can set how often you want a long break.
cs: Zde můžete jak často chcete mít dlouhé přestávky.

en: Here you can set the duration of the long break.
cs: Zde můžete nastavit délku dlouhé přestávky.

en: Set the interval you are idle for that is enough to skip the next long break.
cs: Nastavte délku nečinnosti, která je dostačující pro přeskočení následující dlouhé přestávky.

en: Postpone Breaks
cs: Odložit přestávky

en: Here you can set for how much time you want to postpone a break.
cs: Zde můžete nastavit o jakou dobu chcete přestávku odložit.

en:  minute |  minutes
cs[0]:  minuta
cs[1]:  minuty
cs[2]:  minut
