rsibreak - en to ia translation catalogue (26 entries)

en: Lock Screen
ia: Bloca schermo

en: Albert Astals Cid
ia: Albert  Astals Cid

en: Maintainer
ia: Mantenitor

en: About &KDE
ia: A proposito de &KDE

en: &Report Bug...
ia: &Reporta Bug...

en: Switch application &language...
ia: Commuta le &linguage de application...

en: Configure &Notifications...
ia: Configura &Notificationes ...

en: Reset
ia: Reinitialisa

en: Suspended
ia: Suspendite

en: Time
ia: Tempore

en: Pause
ia: Pausa

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
ia: minutas

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
ia: secundas

en: Welcome
ia: Benvenite

en: General Settings
ia: Preferentias General

en: Actions
ia: Actiones

en: Timer Settings
ia: Preferentias de temporisator

en: Read Only
ia: Solmente de lectura

en: Transparent
ia: Transparente

en: Solid
ia: Solido

en: Slideshow
ia: Slideshow (Presentation)

en: &Change...
ia: &Cambia ...

en: Change images every:
ia: Cambia imagines omne:

en:  second |  seconds
ia[0]:  secunda
ia[1]:  secundas

en: Popup
ia: popup

en:  minute |  minutes
ia[0]:  minuta
ia[1]:  minutas
