rsibreak - en to km translation catalogue (130 entries)

en: Skip Break
km: រំលង​ការ​សម្រាក

en: Postpone Break
km: ផ្អាក​ការ​សម្រាក

en: Lock Screen
km: ចាក់សោ​អេក្រង់

en: Try to prevent Repetitive Strain Injury by reminding a user to rest.
km: ព្យាយាម​រារាំង Repetitive Strain Injury ដោយ​រំឮក​អ្នក​ប្រើ​ឲ្យ​សម្រាក ។

en: Former author
km: អ្នក​និពន្ធ​មុន

en: Timer for the short break has now been reset
km: ឧបករណ៍​កំណត់​ពេល​វេលា​សម្រាប់​ការ​សម្រាក​ខ្លី​បាន​ត្រូវ​កំណត់​ឡើង​វិញ

en: The timers have now been reset
km: ឧបករណ៍​កំណត់​ពេល​វេលា​បាន​ត្រូវ​កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Start of a long break
km: ចាប់ផ្ដើម​ការ​សម្រាក​វែង

en: End of a long break
km: ចុង​បញ្ចប់​ការ​សម្រាក​វែង

en: Start of a short break
km: ចាប់ផ្ដើម​ការ​សម្រាក​ខ្លី

en: End of a short break
km: ចុង​បញ្ចប់​នៃ​ការ​សម្រាក​ខ្លី

en: Take a break....
km: សម្រាក....

[ctx: %1 is a time string like '2 minutes 42 seconds']
en: Take a break for %1
km: សូម​សម្រាក %1 វិនាទី

en: About &KDE
km: អំពី KDE

en: &About RSIBreak
km: អំពី RSIBreak

en: RSIBreak &Handbook
km: សៀវភៅ​ដៃ RSIBreak

en: &Report Bug...
km: រាយការណ៍​កំហុស...

en: Switch application &language...
km: ប្ដូរ​ភាសា​កម្មវិធី...

en: &Suspend RSIBreak
km: ផ្អាក RSIBreak

en: &Usage Statistics
km: ស្ថិតិ​ការ​ប្រើប្រាស់

en: Configure &Notifications...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ការជូន​ដំណឹង...

en: &Configure RSIBreak...
km: កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ RSIBreak...

en: &Resume RSIBreak
km: បន្ត RSIBreak

en: Usage Statistics
km: ស្ថិតិ​ការ​ប្រើប្រាស់

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: This will reset all statistics to zero. Is that what you want?
km: នេះ​នឹង​កំណត់​ស្ថិតិ​ទាំងអស់​ឡើង​វិញ​ទៅ សូន្យ ។ នោះ​ជា​អ្វី​ដែល​អ្នក​ត្រូវការ​ឬ?

en: Reset the statistics
km: កំណត់​ស្ថិតិ​ឡើង​វិញ

en: Suspended
km: បានផ្អាក

en: %1 remaining until next short break
km: %1 នៅ​សល់​រហូត​ដល់​ការ​សម្រាក​ខ្លី​បន្ទាប់

en: %1 remaining until next long break
km: %1 នៅ​សល់​រហូត​ដល់​ការ​សម្រាក​បន្ទាប់

en: Skip this break
km: រំលង​ការ​សម្រាក​នេះ

en: Postpone this break
km: ផ្អាក​ការ​​សម្រាក​នេះ

en: Lock the session
km: ចាក់សោ​សម័យ

en: Please relax for %1
km: សូម​សម្រាក %1 វិនាទី

en: Note: next break is a big break
km: ចំណាំ ៖ ការ​សម្រាក​បន្ទាប់​គឺ​ជា​ការ​សម្រាក​ធំ

en: Total recorded time
km: ពេល​វេលា​ថត​សរុប

en: Total time of activity
km: ពេល​វេលា​សរុប​នៃ​សកម្មភាព

en: Total time being idle
km: ពេល​វេលា​សរុប​នៅ​ទំនេរ

en: Percentage of activity
km: ភាគរយ​សកម្ម​ភាព

en: Percentage of activity last minute
km: ភាគរយ​សកម្មភាព​នាទី​ចុងក្រោយ

en: Percentage of activity last hour
km: ភាគរយ​សកម្មភាព​ម៉ោង​ចុងក្រោយ

en: Percentage of activity last 6 hours
km: ភាគរយ​សកម្មភាព ៦ ម៉ោង​ចុងក្រោយ

en: Maximum idle period
km: ពេល​វេលា​ទំនេរ​សរុប

en: Current idle period
km: ពេល​វេលា​ទំនេរ​បច្ចុប្បន្ន

en: Number of skipped short breaks (idle)
km: ចំនួន​ការ​សម្រាក​ខ្លី​ដែល​រំលង (ទំនេរ)

en: Number of skipped long breaks (idle)
km: ចំនួន​ការ​សម្រាក​វែង​ដែល​រំលង (ទំនេរ)

en: Total number of short breaks
km: ចំនួន​ការ​សម្រាក​ខ្លី​សរុប

en: Number of skipped short breaks (user)
km: ចំនួន​ការ​សម្រាក​ខ្លី​ដែល​រំលង (អ្នក​ប្រើ)

en: Number of postponed short breaks (user)
km: ចំនួន​ការ​សម្រាក​ខ្លី​ដែល​​បាន​ផ្អាក (អ្នក​ប្រើ)

en: Last short break
km: ការ​សម្រាក​ខ្លី​ចុងក្រោយ

en: Total number of long breaks
km: ចំនួន​សរុប​នៃ​ការ​សម្រាក​វែង

en: Number of skipped long breaks (user)
km: ចំនួន​ការ​សម្រាក​វែង​ចុងក្រោយ (អ្នក​ប្រើ)

en: Number of postponed long breaks (user)
km: ចំនួន​ការ​សម្រាក​វែង​ដែល​បាន​ផ្អាក (អ្នក​ប្រើ)

en: Last long break
km: ការ​សម្រាក​វែង​ចុងក្រោយ

en: Pause score
km: ផ្អាក​ពិន្ទ

en: This is the total time RSIBreak has been running.
km: នេះ​គឺ​ជា​ពេល​វេលា​សរុប ដែល RSIBreak កំពុង​រត់ ។

en: This is the total amount of time you used the keyboard or mouse.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​ពេល​សរុប ដែល​អ្នក​ប្រើ​ក្ដារ​ចុច ឬ​កណ្ដុរ ។

en: This is the total amount of time you did not use the keyboard or mouse.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​ពេល​សរុប ដែល​អ្នក​មិន​ប្រើ​ក្ដារ​ចុច ឬ​កណ្ដុរ ។

en: This is a percentage of activity, based on the periods of activity vs. the total time RSIBreak has been running. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
km: នេះ​គឺ​ជា​ភាគរយ​សកម្មភាព ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​លើ​សកម្មភាព​ផ្ទុយ​និង​ពេល​វេលា​សរុប RSIBreak កំពុង​​ដំណើរការ ។ ពណ៌​ចង្អុល​ប្រាប់​ពី​កម្រិត​នៃ​សកម្មភាព​របស់​អ្នក ។ ពេល​ដែល​ពណ៌​ជិត​ក្រហម យើង​សូម​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​អ្នក​បន្ថយ​ជំហាន​ការងារ​របស់​អ្នក ។

en: This is the longest period of inactivity measured while RSIBreak has been running.
km: នេះ​គឺ​ជា​រយៈ​ពេល​យូរ​បំផុត​នៃភាព​អសកម្ម​ដែល​ត្រូវ​បាន​វាស់ ខណៈ RSIBreak កំពុង​រង់ ។

en: This is the total number of short breaks
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​ការ​សម្រាក​ខ្លី​សរុប

en: This is the time of the last finished short break. The color of this text gradually turns from green to red, indicating when you can expect the next tiny break.
km: នេះ​គឺ​ជា​ពេល​វេលា​នៃ​ការ​សម្រាក​ខ្លី​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ចុង​ក្រោយ ។ ពណ៌​របស់​អត្ថបទ​នេះ​ប្ដូរ​បន្តិច​ម្ដងៗ ពី​បៃតង​ទៅ​ក្រហម ចង្អុល​ប្រាប់​ថា ជា​ពេល​ដែល​អ្នក​អាច​រំពឹង​ការ​សម្រាក​តូច​នៅ​ពេល​បន្ទាប់ ។

en: This is the total number of short breaks which you skipped.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​សរុប​នៃ​ការ​សម្រាក​ខ្លី​ដែល​អ្នក​បាន​រំលង ។

en: This is the total number of short breaks which you postponed.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​សរុប​នៃ​ការ​សម្រាក​ខ្លី​ដែល​អ្នក​បាន​​ផ្អាក ។

en: This is the total number of short breaks which were skipped because you were idle.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​សរុប​នៃ​ការ​សម្រាក​ខ្លី ដែល​ត្រូវ​បាន​រំលង​ពីព្រោះ​អ្នក​ទំនេរ ។

en: This is the total number of long breaks.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​សរុប​នៃ​ការ​សម្រាក​វែង ។

en: This is the time of the last finished long break.The color of this text gradually turns from green to red,indicating when you can expect the next big break.
km: នេះ​គឺ​ជា​ពេល​នៃ​ការ​សម្រាក​វែង​ដែល​បាន​បញ្ចប់​ចុង​ក្រោយ ។ ពណ៌​នេះ​អត្ថបទ​នេះ​ប្ដូរ​ពី​ពណ៌​បៃតង​ទៅ​ក្រហម​បន្តិច​ម្ដងៗ ចង្អុល​ប្រាប់​​ថា ពេល​ណា​ដែល​អ្នក​អាច​រំពឹង​ការ​សម្រាក​ធំ​បន្ទាប់ ។

en: This is the total number of long breaks which you skipped.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​សរុប​នៃ​ការ​សម្រាក​វែង ដែល​អ្នក​បាន​រំលង ។

en: This is the total number of long breaks which you postponed.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​សរុប​នៃ​ការ​សម្រាក​វែង ដែល​អ្នក​បាន​​ផ្អាក ។

en: This is the total number of long breaks which were skipped because you were idle.
km: នេះ​គឺ​ជា​ចំនួន​សម្រាក​វែង​សរុប ដែល​ត្រូវ​បាន​រំលង​ពីព្រោះ​អ្នក​ទំនេរ ។

en: This is an indication of how well you behaved with the breaks. It decreases every time you skip a break.
km: នេះ​គឺ​ជា​ការ​ចង្អុល​បង្ហាញ​របៀប​ដែល​អ្នក​ត្រូវ​ធ្វើ​ជាមួយ​ការ​សម្រាក ។ វា​បន្ថយ​រាល់​ពេល​អ្នក​រំលង​ការ​សម្រាក ។

en: This is the current idle time.
km: នេះ​គឺ​ជា​ពេល​ទំនេរ​បច្ចុប្បន្ន ។

en: This is a percentage of activity during the last minute. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
km: នេះ​គឺ​ជា​ភាគរយ​នៃ​សកម្មភាព​អំឡុង​ពេល​នាទី​ចុងក្រោយ ។ ពណ៌​ចង្អុល​ប្រាប់​កម្រិត​នៃ​សកម្មភាព​របស់​អ្នក ។ ពេល​ពណ៌​ជិត​ក្រហម​មែនទែន យើង​សូម​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​បន្ថយ​ជំហាន​ការងារ​របស់​អ្នក ។

en: This is a percentage of activity during the last hour. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
km: នេះ​គឺ​ជា​ភាគរយ​នៃ​សកម្មភាព​អំឡុង​ពេល​ម៉ោង​ចុងក្រោយ ។ ពណ៌​ចង្អុល​ប្រាប់​កម្រិត​នៃ​សកម្មភាព​របស់​អ្នក ។ ពេល​ពណ៌​ជិត​ក្រហម យើង​សូម​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​អ្នក​បន្ថយ​ជំហាន​ការងារ​របស់​អ្នក ។

en: This is a percentage of activity during the last 6 hours. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
km: នេះ​គឺ​ភាគរយ​នៃ​សកម្មភាព​អំឡុង​ពេល ៦ ម៉ោង​ចុងក្រោយ ។ ពណ៌​ចង្អុល​ប្រាប់​កម្រិត​សកម្មភាព​របស់​អ្នក ។ ពេល​ពណ៌​ជិត​ពេញ យើង​សូម​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​អ្នក​បន្ថយ​ជំហាន​ការងារ​របស់​អ្នក ។

en: Time
km: ពេល​វេលា​

en: Short Breaks
km: ការ​សម្រាក​ខ្លី

en: Pause
km: ផ្អាក

en: Long Breaks
km: ការ​សម្រាក​វែង

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
km: នាទី​

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
km: វិនាទី

en: <p>Welcome to RSIBreak</p>
    <p>In your tray you can now see RSIBreak.</p>
km: <p>សូម​ស្វាគមន៍​​ការ​មក​កាន់ RSIBreak</p>
    <p>អ្នក​អាច​ឃើញ RSIBreak នៅ​ក្នុង​ថាស​របស់​អ្នក ៖</p>

en: <p>When you right-click on that you will see a menu, from which you can go to the configuration for example.</p>
    <p>When you want to know when the next break is, hover over the icon.</p>
    <p>Use RSIBreak wisely.</p>
km: <p>ពេល​អ្នក​ចុច​ខាងស្ដាំ​លើ​នោះ អ្នក​នឹង​ឃើញ​ម៉ឺនុយ ពី​អ្វី​ដែល​អ្នក​អាច​ទៅ​កាន់​ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ ។</p>
    <p>ពេល​អ្នក​ចង់​ដឹង​ថា ពេល​ណា​ជា​ពេល​សម្រាក​បន្ទាប់ សំកាំង​លើ​រូប​តំណាង ។</p>
    <p>ប្រើ RSIBreak យ៉ាង​វៃ​ឆ្លាត ។</p>

en: Welcome
km: ស្វាគមន៍

en: General Settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: Timings
km: ការ​កំណត់​ពេល

en: During Breaks
km: អំឡុង​ពេល​សម្រាក

en: Actions
km: សកម្មភាព

en: &Automatically start RSIBreak at startup
km: ចាប់ផ្ដើម RSIBreak ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ ពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Simple Gray Effect
km: បែបផែន​ប្រផេះ​សាមញ្ញ

en: Complete Black Effect
km: បែបផែន​ខ្មៅ

en: Show Plasma Dashboard
km: បង្ហាញ​ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​ប្លាស្មា

en: Show Slide Show of Images
km: បង្ហាញ​ការ​បញ្ចាំង​ស្លាយ​របស់​រូបភាព

en: Show a Passive Popup
km: បង្ហាញ​ការ​លេចឡើង​អកម្ម

en: Skipping Breaks
km: រំលង​ការ​សម្រាក

en: &Hide skip button
km: រំលង​ប៊ូតុង​លាក់

en: Check this option to disable and hide the skip button. This way you can prevent skipping the break.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​បិទ និង​លាក់​ប៊ូតុង​រំលង ។ វិធី​នេះ​អ្នក​អាច​ការពារ​រំលង​ការ​សម្រាក ។

en: &Hide lock button
km: លាក់​ប៊ូតុង​ជាប់​សោ

en: Check this option to disable and hide the lock button. This way you can prevent pressing the wrong button.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​បិទ និង​លាក់​ប៊ូតុង​​ជាប់​សោ ។ វិធី​នេះ​អ្នក​អាច​ការពារ​ការ​ចុច​ប៊ូតុង​ខុស ។

en: &Hide postpone button
km: លាក់​ប៊ូតុង​ផ្អាក

en: Check this option to disable and hide the postpone break button. This way you can prevent pressing the wrong button.
km: ធីក​ជម្រើស​នេះ​ដើម្បី​បិទ និង​លាក់​ប៊ូតុង​​ផ្អាក​សម្រាក ។ វិធី​នេះ​អ្នក​អាច​ការពារ​ការ​ចុច​ប៊ូតុង​ខុស ។

en: Plasma Dashboard
km: ផ្ទាំង​គ្រប់គ្រង​ប្លាស្មា

en: Read Only
km: បាន​តែអាន

en: Transparency level
km: កម្រិត​ភាព​ថ្លា

en: Transparent
km: ថ្លា

en: Solid
km: តាន់

en: Slideshow
km: ការ​បង្ហាញ​ស្លាយ

en: Select the folder from which you want to see images. These images are randomly shown during the breaks. It will be searched recursively if you want...
km: ជ្រើស​ថត​ពី​អ្វី​ដែល​អ្នក​ចង់​ឃើញ​រូបភាព ។ រូបភាព​នេះ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ​ដោយ​ចៃដន្យ​អំឡុង​ពេល​សម្រាក ។ វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ស្វែងរក​ដោយ​ចៃដន្យ បើ​អ្នក​ចង់...

en: &Change...
km: ផ្លាស់ប្ដូរ...

en: Search path recursively
km: ស្វែងរក​ផ្លូវ​ដោយ​ហៅ​ខ្លួន​ឯង

en: Show small images
km: បង្ហាញ​រូបភាព​តូច

en: Change images every:
km: ផ្លាស់ប្ដូរ​រូបភាព​រាល់​ពេល ៖

en: Here you can set how long one image should be shown before it is replaced by the next one.
km: ទីនធ​អ្នក​អាច​កំណត់​រយៈ​ពេល​រូបភាព​មួយ​គួរ​ត្រូវ​បាន​បង្ហាញ មុន​ពេល​វា​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​រូបភាព​មួយ​បន្ទាប់ ។

en:  second |  seconds
km[0]: វិនាទី

en: Popup
km: លេច​ឡើង

en: &Use the popup
km: ប្រើ​ប្រអប់​លេចឡើង

en: The popup can flash when it detects that you are still active.
km: ប្រអប់​លេចឡើង​អាច​បញ្ចេញ​ពន្លឺ ពេល​វា​រក​ឃើញ​ថា អ្នក​កំពុង​សកម្ម ។

en: &Flash on activity
km: បញ្ចេញ​ពន្លឺ​ពេល​សកម្ម

en: With this checkbox you can indicate if you want to see the popup flash when there is activity.
km: ជាមួយ​ប្រអប់​ធីក​នេះ អ្នក​អាច​ចង្អុល​ប្រាប់​ថា បើ​អ្នក​ចង់​ឃើញ​ប្រអប់​លេចឡើង​បញ្ចេញ​ពន្លឺ ពេល​មាន​សកម្មភាព ។

en: Choose the effect you want during breaks
km: ជ្រើស​បែបផែន​ដែល​អ្នក​ចង់​បាន​អំឡុង​ពេល​សម្រាក

en: Tiny Breaks
km: ពេល​សម្រាក​តូច

en: Short break every:
km: ពេល​សម្រាក​ខ្លី​រាល់​ពេល ៖

en: For a duration of:
km: សម្រាប់​អំឡុង​ពេល​នៃ ៖

en: Here you can set the duration of the short break.
km: ទីនេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​ថិរវេលា​នៃ​ការ​សម្រាក​ខ្លី ។

en: Big Breaks
km: ការ​សម្រាក​ធំ

en: Long break every:
km: ការ​សម្រាក​វែង​រាល់​ពេល ៖

en: Here you can set the duration of the long break.
km: អ្នក​អាច​កំណត់​ថិរវេលា​នៃ​ការ​សម្រាក​វែង​ទីនេះ ។

en: Postpone Breaks
km: ផ្អាក​ការ​សម្រាក

en: Here you can set for how much time you want to postpone a break.
km: ទីនេះ​អ្នក​អាច​កំណត់​រយៈ​ពេល​ដែល​អ្នក​ចង់​ផ្អាក​ការ​សម្រាក ។

en:  minute |  minutes
km[0]: នាទី
