rsibreak - en to mai translation catalogue (19 entries)

en: Lock Screen
mai: स्क्रीन पर ताला लगाबू

en: About &KDE
mai: केडीइ केर संबंध मे (&K)

en: &Report Bug...
mai: बग रिपोट करू... (&R)

en: Configure &Notifications...
mai: सूचनासभ बिन्यस्त करू.... (&N)

en: Reset
mai: रिसेट करू

en: Time
mai: समय

en: Pause
mai: ठहरू

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
mai: मिनट

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
mai: सकेण्ड

en: Welcome
mai: स्वागतम

en: General Settings
mai: सामान्य जमावट

en: Read Only
mai: केवल पढ़बा योग्य

en: Transparent
mai: पारदर्शी

en: Solid
mai: ठोस

en: Slideshow
mai: स्लाइडशो

en: &Change...
mai: बदलू... (&C)

en:  second |  seconds
mai[0]:  सेकेंड
mai[1]:  सेकेंड

en: Popup
mai: पाप अप

en:  minute |  minutes
mai[0]:  मिनट
mai[1]:  मिनट
