rsibreak - en to nn translation catalogue (39 entries)

en: Skip Break
nn: Hopp over pause

en: Postpone Break
nn: Utset pause

en: Lock Screen
nn: Lås skjermen

en: (c) 2005-2015, The RSIBreak developers
nn: © 2005–2015 RSIBreak-utviklarane

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Former author
nn: Tidlegare utviklar

en: Start of a long break
nn: Start på lang pause

en: End of a long break
nn: Slutt på lang pause

en: Start of a short break
nn: Start på kort pause

en: End of a short break
nn: Slutt på kort pause

en: Take a break....
nn: Ta ein pause …

[ctx: %1 is a time string like '2 minutes 42 seconds']
en: Take a break for %1
nn: Ta ein pause i %1

en: About &KDE
nn: Om &KDE

en: &About RSIBreak
nn: &Om RSIBreak

en: RSIBreak &Handbook
nn: RSIBreak-&handbok

en: &Report Bug...
nn: &Meld frå om feil …

en: Switch application &language...
nn: Byt &programspråk …

en: &Suspend RSIBreak
nn: &Set RSIBreak på pause

en: &Usage Statistics
nn: &Bruksstatistikk

en: Configure &Notifications...
nn: Set opp &varslingar …

en: &Configure RSIBreak...
nn: &Set opp RSIBreak …

en: &Resume RSIBreak
nn: &Hald fram RSIBreak

en: Usage Statistics
nn: Bruksstatistikk

en: Reset
nn: Nullstill

en: Reset the statistics
nn: Nullstill all statistikk

en: Suspended
nn: I pause

en: %1 remaining until next short break
nn: %1 att til neste korte pause

en: %1 remaining until next long break
nn: %1 att til neste lange pause

en: Skip this break
nn: Hopp over denne pausen

en: Postpone this break
nn: Utset denne pausen

en: Lock the session
nn: Lås økta

en: Please relax for %1
nn: Slapp av i %1

en: Last short break
nn: Siste korte pause

en: Long Breaks
nn: Lange pausar

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
nn: minutt

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
nn: sekund

en: Welcome
nn: Velkommen

en: General Settings
nn: Generelle innstillingar

en:  minute |  minutes
nn[0]:  minutt
nn[1]:  minutt
