rsibreak - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: RSIBreak
ro: PauzăRSI

en: Try to prevent Repetitive Strain Injury by reminding a user to rest.
ro: Încearcă să prevină leziunile provocate de utilizarea repetitivă a unui instrument, amintindu-i utilizatorului să se odihnească.

en: Start of a long break
ro: Începutul unei pauze lungi

en: End of a long break
ro: Sfârșitul unei pauze lungi

en: Start of a short break
ro: Începutl unei pauze scurte

en: End of a short break
ro: Sfârșitul unei pauze scurte

en: About &KDE
ro: Despre &KDE

en: &Report Bug...
ro: &Raportează defectul...

en: Switch application &language...
ro: Schimbă &limba aplicației...

en: Configure &Notifications...
ro: Configurare &notificări...

en: Reset
ro: Reinițializează

en: Suspended
ro: Suspendat

en: Lock the session
ro: Blochează sesiunea

en: Please relax for %1
ro: Relaxați-vă pentru %1

en: Total recorded time
ro: Timp total înregistrat

en: Total time of activity
ro: Timp total de activitate

en: Total time being idle
ro: Timp total în repaus

en: Percentage of activity
ro: Procentaj de activitate

en: Time
ro: Timp

en: Pause
ro: Întrerupe

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
ro: minute

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
ro: secunde

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: General Settings
ro: Configurări generale

en: Slideshow
ro: Diapozitiv

en: &Change...
ro: &Modificare...

en: Change images every:
ro: Schimbă imaginile la fiecare:

en: Popup
ro: Indiciu
